דיון סוער בשאלת המסתננים

נציג המשטרה בכנסת: עלייה בכמות הפשיעה של זרים, יש לאפשר להם לעבוד

הוועדה לעניין העובדים הזרים מקיימת דיון בעקבות המתיחות הגואה בת"א. ח"כ דנון: "צריך לגרש את כולם. האשמה היא על הארגונים שמגישים עתירות"

הוועדה לעניין העובדים הזרים התכנסה היום (שני) לישיבה טעונה בעקבות שורת מעשי הפשיעה בהם היו מעורבים מסתננים בדרום תל אביב. הדיון נפתח בעימות בין חברי הכנסת דני דנון מהליכוד ליו"ר הוועדה, ניצן הורוביץ ממרצ.

"כולם מסתננים", טען דנון. "צריך לגרש את כולם. האשמה במצב הקיים היא על הארגונים שמגישים עתירות". הורוביץ אמר בתגובה: "אתם קשקשנים ששולפים מהמותן. אני לא בממשלה, אתה כן. לך תפנה לשר הפנים שלך ששנים לא עשה דבר ועכשיו משחרר הצהרות כמו אחרון הקשקשנים. תפנה לשר הביטחון פנים ולראש הממשלה שלך. צריך שתהיה כאן מדיניות אחראית ולא שליפות מהמותן".

מפקד מחוז תל אביב, ניצב אהרון אקסול, אמר בדיון כי "אנחנו מזהים עליה בפשיעה בקרב המסתננים בחודשים האחרונים. העלייה היא בעשרות אחוזים בעבירות אלימות ובעבירות המין. אני מניח שזה לא מפתיע אף אחד כאן", אמר. "המתח הגואה בין תושבי דרום תל אביב למסתננים מהווה סכנה לא פשוטה. התופעה רק בראשיתה. אם לא ייעשה מעשה העסק עלול להחמיר", הוסיף ניצב אקסול.

הפגנה נגד המסתננים בדרום תל אביבהדר כהן

"אנחנו לא באים בהיבטים פוליטים, אלא בהיבט המעורבות בפשיעה. אנחנו סבורים שהאנשים האלה מבצעים פשיעת הישרדות, אנחנו אומרים שבשלב הזה העסקה של המסתננים בצורה כזאת או אחרת תקל על המצב עצמו", אמר מפקד המחוז.

אופיר אקוניס ביקש שחברי הכנסת ייתמכו בחוק שיזם, שיטיל עונש של חמש שנות מאסר על מעסיקי ומובילי מסתננים. לדבריו, "נווה שאנן תחת כיבוש, שכונת שפירא תחת כיבוש, שכונת התקווה תחת כיבוש, ערד תחת כיבוש, אילת תחת כיבוש. אף אחד כאן בחדר איננו גזען. אני בעד קליטת פליטים, אני לא בעד קליטת מסתננים או מהגרי עבודה".

דב חנין מחד"ש, אמר בדיון כי "יש בדרום תל אביב מדורה אמיתית. אסור לשפוך שמן למדורה הזאת. משרד החוץ אומר שאסור לגרש. משרד הפנים אומר שלאנשים האלה אסור לעבוד. המסקנה: כשאנשים נמצאים ואין להם רשות לעבוד, הם יהפכו לקליינטים של המשטרה. אני מציע להפסיק את הדלת המסתובבת: להפסיק לקלוט עובדים זרים בישראל באמצעות יבואני כח אדם. את אותם מקומות שמיועדים לעובדים זרים יש לאפשר לאלה שנמצאים כאן ואי אפשר לגרש אותם. צריך להפסיק לרכז אותם באזורים מוחלשים אלא לפזר אותם בכל הארץ".

דנון הציג הצעת חוק שיזם שעל פיה, יוצבו יעדים לגירוש מסתננים מישראל. בשנה הראשונה יגורשו 30 אלף, בשנה השנייה 50 אלף מסתננים וכן הלאה. "תסלחו לי על הבוטות. נמאס לי מההתייפייפות שלכם פה. אותם ארגונים שעותרים נגד הגירוש באים היום ואומרים שמשרד החוץ לא מאפשר את הגרוש. הממשלה הצליחה בשניים מתוך השלושה: הקמת המכשול ובניית מתקן השהייה. עד היום לא הצלחנו בגירוש המסתננים. שלא ידברו על זכויות המסכנים בדרום תל אביב. 200 אלף מסתננים גדלים פה, מולידים ילדים. בניגוד לדברי המפכ"ל, אסור לתת להם לעבוד אפילו יום אחד. מי שעובד בישראל ומרוויח כסף מתקשר הביתה ואומר: 'אני מרוויח 1,500 דולר בחודש' כשהשכר בארץ המוצא הוא 30 דולר לחודש. תחשבו באיזה תמריץ מדובר". לדבריו, עד שלא יתבצע מהלך אמיתי של גירוש, של הוצאת המסתננים מישראל זה לא יעזור

מזל אשכנזי, תושבת דרום תל אביב, אמרה בדיון: "אתם שוכחים דבר אחד: כל מסתנן גוזל עבודה מהעשירון התחתון. אני מעדיפה מסתנן רעב מבן משפחה רעב. הם לא לוקחים עבודה מההיי-טק, לא מרואי החשבון. אם חד הורית שעובדת ומקבלת קצבת אבטחה - מה עדיף, שהיא תגנוב או שהמסתנן יגנוב?". לדבריה, נוכחות ילדי הפליטים בבתי הספר בדרום תל אביב דרדרה באופן משמעותי את הישגיהם של ילדי השכונה בלימודים. לדבריה, "25 אחוז מתושבי השכונה זכאי בגרות. הילדים שלנו לא מטומטמים ולא פחות חכמים. כשהילדים מגיעים לחטיבת ביניים הם לא יודעים כלום. הרמה שונה בצפון תל אביב ודרום תל אביב. הם נושרים,אין להם בגרויות".

אתמול התייחסו גם ראש הממשלה ושר הפנים לסוגיית העובדים הזרים. נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "תופעת המסתננים הבלתי חוקיים מאפריקה חמורה ביותר ומאיימת על מרכיבי החברה בישראל, על הביטחון הלאומי והזהות הלאומית. הבעיה החלה לפני 7 שנים, ועם כינון הממשלה הנוכחית לפני שלוש שנים החלטנו לטפל בבעיה באופן מידי על כל היבטיה... אם לא נעצור את הבעיה, 60 אלף המסתננים עלולים להפוך ל- 600 אלף, ולהביא לביטולה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית".

שר הפנים ישי, הגיב אתמול לדבריו של מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו. המפכ"ל יצא נגד מדיניות הממשלה, שאוסרת העסקה של עובדים זרים. "יש פה עשרות אלפים קיימים, שאם אתה לא מייצר להם מקומות עבודה - הדבר הזה מיד גורם להם לעבור לפשע", אמר דנינו והוסיף כי "אלה שנמצאים כאן, כל עוד הם נמצאים כאן, צריך לוודא שאנחנו לא עוצרים את ההעסקה שלהם במקומות שבאמת ניתן להעסיק אותם".

ישי אמר בתגובה כי "נמאס מההתייפייפות של אנשים ובהם פוליטיקאים. מקומות עבודה ישרישו אותם פה, תהיה להם ילודה וההצעה הזאת רק תגרום לכך שיבואו לפה עוד מאות אלפים. עלינו לכלוא את כולם או לגרש את כולם עם מענק עזיבה. ברגע שהם יכנסו לכלא - לא ירצו לבוא לפה יותר".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 101
  לילדים בשכונת שפירא אין בגרות כי עיריית תל אביב הפקירה אותם לחינוך הדתי ממלכתי חרדי של בי"ס שורשים

  את הזרים שולחים לביאליק רוגוזין ושם אחוז ההצלחה בבגרויות גבוה יותר.

 2. 100
  מעט אמפתיה

  כשבנקאי יהודי מרמה לקוחות אומרים שהיהודים גנבים ואנחנו קוראים לזה אנטישמיות. כשאפריקאי אונס ואומרים שאפריקאים אנסים, זה גזענות. לפני שנים רבות (מספיק כדי שלא נראה שום דמיון) כשרצחו ואנסו יהודים בפרעות ברוסיה ואח"כ רצחו מיליונים זה היה נורא ואיום. אנחנו לא מבינים איך מדינות העולם לא עשו כלום ולא היו מוכנים לקבל את הפליטים היהודים. כשאונסים וטובחים בכפרים אפריקאים אנחנו מעדיפים להתעלם ולגרש אותם. מה קורה לנו? אדם שבורח מכפר שעולה בלהבות ימשיך לברוח גם אם במקום אליו יגיע יכניסו אותו לכלא. ובנוגע להעסקה - כשאין משכורת יש פשיעה, מכל סוג. לכן בלוד ובדרום תל אביב יש יותר פשיעה ולא מכיוון שהם מזרחים או מקבץ של אנשים רעים מטבעם. תנו משכורת, תנו חינוך - אנשים יהיו טובים כי יהיה להם יותר מידי מה להפסיד אם לא. לכל המתלהמים, בינהם הפוליטקאים ה"נכבדים", דברו עם ניצול פרעות או ניצול שואה יהודי, אח"כ עם פליט סודני או אריתראי, שכל אחד יספר את סיפורו, אולי תצוץ לפתע מעט חמלה. ישי - לא כל החרדים פדופילים, דנון - לא כל המזרחים דוקרים אנשים ללא סיבה, עם ישראל - לא כל האפריקאים פושעים. המצב לא טוב וצריך למצוא פתרון אמפטי כראוי לעם היהודי ולמדינה כמו מדינת ישראל שהוקמה ע"י פליטים ללא ברירה.

 3. 99
  אונס נגרם בגלל חוסר עבודה? כנראה שהשוטר הזה אינו יודע מה הוא שח.
 4. 98
  אם לא יעבדו איך יחיו וישלמו שכר דירה?
 5. 97
  אם היו מבטלים ת'החוק נגד רעש, משטרה לא היתה אשמה ברצח בבאר שבע..
 6. 96
  לכל יפה הנפש

  לכל אלה שתומכים בעד להשאיר את הפליטים ואת המסתננים פה קחו אותם אליכם.עד מתי נצטרך לחיות בפחד. עד מתי אחויותינו ובנותינו יאנסו על ידי אנשים כאלה מה אתם פתאום יפי נפש עד שזה לא יקרה חלילה למישהו ממכם אתם לא תדברו ככה

 7. 95
  ואזרחות ישראלית
 8. 94
  ושוב, חברי הליכוד בהפגנת פופוליזם זול

  הגיע הזמן לשנות את שמה של מפלגת הליכוד לווקס פופולי - קול העם.

 9. 93
  גם דנון מסתנן, לא יודע מה הוא עושה כאן לכל הרוחות
 10. 92
  לגרש את כל מי שלא-חוקי פה. לא צריך "מענק". משאיות לגבול סיני והחוצה מפה. כ-ו-ל-ם.
 11. 91
  מתי נתניהו יחל לטפל בבוגדי השמאל הממלאים תפקיד ראשוני באסטרטגיה האסלמית להצפת מדינת ישראל במוסלמים. הפשע מעצים וחוגג, המסתננים מתרבים, המיסים מרקיעים לשחקים ואנו אזרחי המדינה מתאבדים. מדוע לא יוצאים לרחובות ומבצעים את המובן מאליו, הפלת ממשלה אשר מפקירה את חיי אזרחיה.
  1. ניכרות השפעות צורניות של יעקב שבתאי - משפטים ארוכים ארוכים... שמח לגלות שמכניסים ספרות יפה למחלקה הסגורה.
 12. 90
  הצעה לפתרון מערכתי לבעיית מסתנני העבודה מאפריקה‎

  עד לסיום בניית הגדר יש להקים מחנה "פליטים" דומה לזהשהטורקים הקימו לקליטת אלפי הנמלטים מסוריה.

  האפריקנים יועסקו בעבודות ציבוריות בשכר. שכרם יופקד בנאמנות בקרןמיוחדת. המסתנן יוכל לקבל את שכרו רק עםעזיבת הארץ, וזאת בניכוי כל הוצאות המדינה הכרוכות באחזקתו. הפתרון הנ"ל יש ליישם בהדרגה גם לגבי כל השב"חים בארץ.

  הפתרון הנ"ל אנושי: עבריין גבול מקבל הרבה פחות מעונש חמור.

  הפתרון הנ"ל יעיל: אין תמריץ להסתנן לישראל כדי להתפרנס, מקדםעבודות ציבוריות חיוניות, מקל על הנטל הכלכלי ומוציא את המסתננים ממרכזי הערים.

 13. 89
  אנו לא מסוגלים לידאוג לענים,חולים, תשושים, עולים חדשים נכי צה"ל,יתומים... שלנו
 14. 88
  חורבן בית שלישי, האפריקאים עושים לערבים את העבודה
 15. 87
  עוד הוכחה לצביעות השמאל

  עוד לפני שאני מתחיל לדבר על הפשיעה האלימה הגואה בד בבד עם העליה במספר המסתננים (אגב, במקביל לירידה בפשיעה בקרב אזרחי ישראל - נתונים של הלהמ"ס) אני רוצה לדבר על הפגיעה במקומות התעסוקה.
  מסתננים המגיעים לפה, במה הם עובדים? אף אחד מהם לא נהיה עו"ד או מתכנת או בנקאי. כולם עובדים בעבודות כפיים קרי: ניקיון, שטיפה כלים, תחזוקה וכיוצא בזה. מיהם אלו שבד"כ עובדים בעבודות האלו? העשירון התחתון! והחשבון הוא פשוט: על כל מסתננן שמוצא עבודה בארץ זה אומר משרה אחת פחות לעשירון התחתון.
  מה שהזוי זה שמי שמעודד את התופעה הזו הוא השמאל שכל הזמן רק מדבר על כמה מסכנים הם האנשים בשכבות הנמוכות וכמה המדינה צריכה לעזור להם ואחרי זה הם אומרים שביבי דופק את העניים.
  טלו קורה מבין עינכם: לא אכפת לכם לא מהעניים ולא מהחלשים, אכפת לכם רק מעצמכם ומאיך להוציא אתכם יותר צדיקים ונאורים מכולם ולא אכפת לכם את מי רמסתם בדרך

 16. 86
  כמה מסתננים יש בשוויץ? כמה מהם עובדים לא חוקי?

  יש מדינות נורמליות שמתפקדות כמו שצריך. ישראל היא לא אחת מהן.

 17. 85
  השאלה היא ,איך מונעים בצורה הומנית ממליוני אפריקאים רעבים להגיע לכאן ? התשובה למטה

  באפריקה יש מיליוני בני אדם שרוצים להגיע למערב. אם כולם יגיעו למערב, המערב יהפוך לאפריקה, ולכן , הטיפול צריך להיות באפריקה. אבל זה תהליך ארוך.

  ההצעה לאפשר להם לעבוד בוודאי הומנית-אבל תעודד עוד אלפי מחפשי עבודה להגיע לכאן,
  בנוסף לכך, הסודנים והאריתראים אינם מתאימים לעבודה בחקלאות ובסיעוד (כמו התאילנדים והפיליפינים), ולכן ההצעות של ניצן הורביץ פופוליסטיות ואינן מעשיות.

  הדרך היחידה לטיפול בבעיה היא-להקים עיר אוהלים בדרום, להאכיל , להשקות אותם, ולתת להם מקום לינה.
  לגייס מובטלים יהודים ,שיעבדו ברישום ובמיון המהגרים. מי שיש סכנה לחייו ישאר באופן זמני (עד שתעבור הסכנה), ויקבל עבודה, מי שלא -יוחזר לארצו

 18. 84
  דפני ליף מחלקת למסתננים אוכל כל יום. תמשיכו להפגין איתה ישראלים מטומטמים!

  מדינת ישראל היא המדינה היחידה בהסטוריה שבה חבורת אנרכיסטים שמייצגים 0.000001% מהאוכלוסייה הוציאה לרחובות מאות אלפים. "צדק חברתי" למי שלא הבין זה מדינת כל אזרחיה שבה שחורים וערבים הם 90% מהאוכלוסיה והמשטר קומוניסטי ואנטי ציוני.

 19. 83
  המחלה נמצאת בתקשורת, אצל פושעי מערכת המשפח וכנופיית בג"ץ, ואצל בוגדי הקרן החדשה להשמדת ישראל ו"ארגוני הסיוע". נקודה.
 20. 82
  איזה מפכ"ל עלוב יש לנו. במקום לבקש תקציבים וסמכויות נוספות כדי לעשות את העבודה שלו, הוא מעביר את האחריות שלו לגוף אחר.
 21. 81
  זו תהיה אחת הטעויות הכי גדולות לאפשר להם לעבוד

  כי אז הם יתקעו כאן יתד ולא ירצו לזוז מכאן

 22. 80
  עאלק משטרה

  איזה תשובה של אנפנטיל כרגיל משטרה קקמייקה

 23. 79
  לפטר את מפכ"ל המשטרה ואת נציגו בכנסת על הרעיון האוילי לתת תעסוקה למסתננים

  להתחיל בגרוש המסתננים עוד היום לא להמתין יותר שכל הפטפטנים יבואו לדרום העיר ויראו מה קורה שם כבר לא ניתן להסתובב יותר ברחובות

 24. 78
  לגרשש את כל החכ"ים המטומטמים מהארץ

  בראש ובראשונה את דני דנון - IQ של משקוף.

 25. 77
  דב חנין מזיל דמעות תנין
 26. 76
  לגרש מכאן את כל הפולשים הזרים.

  די להיות יפי נפש. תחיו שבוע עם מסתננים ואז תתחננו שהממשלה תעיף אותם. יש להם מדינות. ישראל לא פח הזבל של אפריקה.

 27. 75
  הממשלה בשירות בעלי ההון

  שרי הממשלה וחברי הקואליציה מוציאים קיטור אך לא פועלים. עובדים מאפריקה ומהשטחים מציפים את המדינה. מי נהנה? הקבלנים, בעלי המסעדות והדירות וחברות יבוא העבדים. יכלו בקלות לאתר את בעלי הדירות שמשכירים להם אך לא שמענו שעשו כן. אפילו לא שמענו שהמסעדן שהעסיק את האנס משכם נעצר! לממשלה אין יכולת לעשות מאומה כי הלחץ לאי-עשייה גדול

 28. 74
  אהוד ברדאק מחפש עובדים זרים זולים עבור אישתו נילי
 29. 73
  עוצר על דרום ת"א, עיכוב של כל מי שנראה חשוד כמסתנן והעברה למחנה אוהלים בנגב

  לפי תקנים שמיועדים לשבויי מלחמה (ניתן להקמה תוך ימים). על המתחם יופעל מיסוך סלולרי. למי שאין תעודות (עבירה בפני עצמה שיש להעמיד לדין עליה) תיתתן אפשרות לשיחת טלפון אחת למישהו שיביא לו תעודות. אם אין לו תעודות או אשרה בתוקף יועבר לגירוש מיידי לארץ מוצאו הנטענת.

  מי שטוען שיש לו ילדים ייצא בלווי שוטרים לאסוף אותם.

  יש לשתול שטינקרים באוכלוסיה לאיסוף מודיעין.

 30. 72
  יפי הנפש רוצים אותם פה כדי שתהיה מדינה פלורליסטית.לא יהודית
 31. 71
  בזכותם כל העולים המבוגרים שהועסקו, פוטרו

  מה כבר יכול עולה חדש מעל גיל 60 לעשות לפרנסתו? לא הרבה... ברחוב בו אני גר היו כמה כאלו. הם הרוויחו את פת לחמם בכבוד. אבל כבר מזמן הם בבית, הוחלפו על ידי שני מהגרים צעירים שרוב הזמן לא עושים דבר. רווח נקי לקבלן הניקיון וחורבן כלכלי לאלו שלא יוכלו לכלכל את עצמם. מי יזעק את צעקתם? אלפים כאלו נזרקו בחא כלום לביתם.

  1. צודק ביותר. ברעננה, גם ברחוב שאני גר, היו עובדים רוסים ואתיופיים. מקסימים ואנשי עבודה איכפתיים. הם פוטרו ובמקומם עומדים, פשוט עומדים על המטאטא בסודנים הללו ואינם עושים דבר. יושבים על הגדר, רגליהם על העגלה ומסתכלים בהנאה על העוברים ושבים. העיריה משלמת בעבור העובדים הישראלים והקבלן מסובב אותה ועל רווחיו מהעסקת המסתננים הללו. יש להעניש את המעסיקים בכל החומרה וכך גם את ראשי הערים והמועצות.
  2. הם מועסקים גם ברשתות המזון הגדולות ובעוד מקומות עבודה....
 32. 70
  המנטליות האפריקאית אינה של אנשי עבודה. הם פרזיטים מושבעים. אילו היו אנשי עבודה מדינות אירופה וארה"ב היו מעבירות לאפריקה את מפעליהן. לגבי מדינת ישראל, מדובר באסטרטגיה איסלמית מאד מתוחכמת והגיע השעה להבין ולהפנים זאת אם חפצנו בחיים במדינה.

  מי שרואה את צורת ויכולת העבודה של אותם מסתננים, מבין מיד כי אין אלה אנשי עבודה, אלא פושעים המחפשים חיי רווחה. אולי כדאי להזכר בתרגיל אשר עשה לפני שנים רבות קסטרו בקובה, כאשר שלח ספינות גדושות בפושעים מקובה אל חופי פלורידה. כאילו פליטים. האמריקאים בנאיביות קלטו אותם והתוצאות הוכחו והתגלו מהר מאד כאשר הפשע, הסמים, הרציחות וכל שאר הסופרלטיבים הכרוכים בפשע, יצאו לאור. היום האמריקאים מכים על חטאם ומבינים עד כמה היו טיפשים. האם לא נילמד מאחרים? האם אין אנו מבינים במי מדובר? חובה מיידית להחזירם לאפריקה. לא לכלוא אותם בקציעות ולהעבירם לת"א, אלא מיד לקחתם ישר לאוניה העוגנת באילת ומשם לאפריקה.

 33. 69
  שיעסיקו ואתם במקום שוטרים. כך נרוויח פעמיים.
  1. שיעבדו בבנית חומה בדרום ויסגרו את הגבול הפרוץ
 34. 68
  לסלק את כל המסתננים ומהגרי העבודה מיד ללא דיחוי לארצם הסכנה רצינית ביותר אין להמתין לסלק אותם למולדתם מיד הם פצצה מתקתקת הם סכנה קיומית לישראל
 35. 67
  איכסה. בחיים לא אצביע לליכוד יותר.

  נא להציע לי מפלגות ליברליות אחרות.

  1. כל מצביעי הליכוד אשמים כנבחריהם !
 36. 66
  אסור בשום פנים ואופן לתת למסתננים לעבודתעסוקה היא סיבת בואם זה ימשוך נוספים הגדר אינה פתרון מוחלט.צריך לכלאם במחנות סגורים תוך אספקת צרכים בסיסים עד שניתן יהיה לגרשם ויובהר להם שהסיכוי היחיד להשתחרר אם יעזבו.החלפת העובדים הזרים במסתננים זו מלכודת דבש שאסור ליפול אליה. תעסוקתם רק תנציח את הישארותם כי בניגוד לעובדים מתאילנד רומניה סין וכו שרובם עוזבים בתום העסקתם האפריקאים ישארו פה.הם גם יקימו משפחות ויולידו ילדים שיקשו עוד יותר את גירושם. הגדר לצד כליאתם הם כרגע הפתרונות הטובים ביותר אם רוצים להיפטר מהם.
  1. אני שמאלני מובהק אבל בנושא הזה אנחנו מסכימים

   הם נכנסו לכאן בצורה לא חוקית והם צריכים להיות מגורשים מיד. התמהמהות רק תקשה את זה.
   ומי שאומר שלהחזיר אותם למדינתם זה לא הומאני, אומר בעצם שצריך גם להביא את כל המדינה שלהם אלינו, כי תכלס להשאיר את אחיהם שם "אמור" להיות לא הומאני באותה מידה.

 37. 65
  יש להלחם קודם בארגוני השנאה לישראל המקבלים כספים מטעמים אנטישמים מוצנעים
 38. 64
  למספר 01 יפיופה לזרוק אותך איתם מהארץ את אדם בזוי ומגעיל ,פה גדול
 39. 63
  המשטרה כרגיל, כמו באסון הכרמל, לא מתעסקת במה שהיא אמורה להתעסק.
 40. 62
  ברוכים הבאים להתחממות ומידבור גלובלים. זוהי רק ההתחלה...
 41. 61
  כמה מילים על המשבר התברואתי והבריאותי - נשאים של מחלות קשות שהספקנו לשכוח מהן (חצבת למשל-באיכילוב מכירים את הנתונים), צהבת, שחפת, מלריה, זיהומי מעיים, מחלות עור ומין..ככה זה כשאתה מגיע ממדינות עולם רביעי..האלימות מובנית אצלם. במקום שבו חיו, שווים חיי אדם לקליפת השום , אינוס וניכוס נשים הם טבע שני. לא מדובר בגזענות, מדובר בהשרדות. המספרים הגיעו כבר למסה קריטית וכל עובר אורח בת"א, פ"ת, בני ברק, ר"ג, חש זאת על בשרו. אין תוחלת ואפילו של יום אחד לנוכחותם כאן. כבר עתה אנו מבינים כי המשמעות היא אסון - בטחוני, חברתי, בריאותי וכלכלי. תואיל הממשלה ליישם פעולה להשבתם, כבר ממחר בבוקר. בהומניות באלגנטיות ובנחישות!!
  1. ראו את המסעדות, אולמות שמחה, קייטרינגים, בתי מלון, כל אלה מעסיקים את נושאי המחלות הללו. אנו נשלם מחיר חיים בעתיד הקרוב ביותר. הם תופסים יום יום מיטות חולים ולאזרחי המדינה משלמי המיסים אין היום מקום לאישפוז. אנו בקריסה ונתניהו בחגיגה. נתניהו, תתפטר. אינך ראוי להנהיג את המדינה.

   בנינו החיילים יגנו בגופם ובחייהם על המוסלמים הללו? מעמד הביניים הנושא את נטל המס, ימשיך לסבסד גם את המסתננים הללו? האם אזרחי המדינה הופכים להיות סוג ב'? אנו בעוד מספר שנים נתחיל לעבוד אצלהם. ממשלה איפוטנטית במלוא מובן המילה וללא כל מנהיגות. אמרנו ברק את נתניהו - אמרנו הרס למדינה.

 42. 60
  no policies about anything just a bunch of idiots screaming in the Knesset
 43. 59
  ישי צודק במיליון אחוז. צריך להקשיב לו ולא לגנות אותו. בעוד שנה שנתיים כל המגנים אותו יקלטו כמה הוא צודק, ואז זה יהיה מאוחר מידי. "נמאס מההתייפייפות של אנשים ובהם פוליטיקאים. מקומות עבודה ישרישו אותם פה, תהיה להם ילודה וההצעה הזאת רק תגרום לכך שיבואו לפה עוד מאות אלפים. עלינו לכלוא את כולם או לגרש את כולם עם מענק עזיבה. ברגע שהם יכנסו לכלא - לא ירצו לבוא לפה יותר".
 44. 58
  הפצצה האירנית של ביבי ..מתקתקת !! הצחקתם את דרום תל אביב...מהעובדים הזרים ,חבריו של ה"ישי "עושים מיליונים !!
 45. 57
  לו המשטרה הייתה עושה את עבודתה לא היו מסתנני עבודה בישראל.

  תפקידה של המשטרה לאבטח את גבולות המדינה מפני חדירה של גורמים פלילים ואחרים.
  נכון שצה"ל מאבטח את הגבול ,אך זה תפקידה של המשטרה.
  אין לאפשר עבודה של מסתננים בישראל. בכדי למנוע פשיעה צריך לעצור ולהעביר למחנות מעצר את כל מהגרי העבודה. אין לאפשר להם להסתובב חופשי במדינה.

 46. 56
  לשים אותם בנגב תחת כיפת השמים. לתת להם אוכל ב- 500 ש"ח לחודש.
 47. 55
  מה הקשר בין אונס לפשיעה השרדותית?
 48. 54
  סה"כ ביבי הדיוט/אדיוט חדל אישים שמביא לחורבן מדינת היהודים. בתקופתו נכנסו למדינה 90 אלף. הוא בודה גדר שלא תהא מי יודע מה. ביבי תפנה את מקומך לכאלה שיודעים מה לעשות ויעשו זאת. דני דנון עם הפה הגדול והאימפוטנט במעשים יכול להצטרף לביבי ולעוף מהפוליטיקה.
  1. ביבי לא אידיוט. הוא פשוט לא יודע ולא מסוגל להוביל שום מהלך. הוא רק יוצא בהצהרות מתלהמות. הוא לא הפנים שכראש ממשלה הוא ראש הרשות המבצעת. ההיסטוריה תזכור אותו כמי שנתן לאיסלאם את דרום ת"א על מגש של כסף.
 49. 53
  לא ברור, כאשר עובדים אין זיקפה? אין כעס ואלימות? מה כל השטויות הללו? מסתנני עבודה אלימים היום, טרוריסטים איסלמים מחר. כל כך ברור.

  מעולם לא נישמעו משפטים עלובים כל כך מפי מפכ"ל. זו הרמה? אם כך, אזרחי המדינה ממש מופקרים לפשע.

  1. אתה הטרוריסט

   הם בכלל נוצרים, אבל מה זה משנה. הם לא בני הגזע העליון ולכן מותר להסית נגדם.

  2. טוקבקיסטים אלימים היום יהפכו לטרוריסטים יהודיים מחר?
 50. 52
  "אנחנו מזהים עליה בפשיעה בקרב המסתננים בחודשים האחרונים. העלייה היא בעשרות אחוזים בעבירות אלימות ובעבירות המין. אני מניח שזה לא מפתיע אף אחד כאן. המתח הגואה בין תושבי דרום תל אביב למסתננים מהווה סכנה לא פשוטה. התופעה רק בראשיתה. אם לא ייעשה מעשה העסק עלול להחמיר"
 51. 51
  המדינה בג'ורה.

  וזה לא אשמת המסתננים והפליטים והתושבים אלא זה אשמת הריבים וחוסר התוחלת המזעזע של הממשל המושחת. קיבינימאט.

 52. 50
  שיעבדו בבניית מתחם בשביל עצמם

  יש להפריד אותם מהאוכלוסיה הישראלית ,שיבנו לעצמם מתחם מגודר עם אוהלים,
  מחנה מסתננים ומייד ,בזמן שהם יהיו שם שהממשלה תחשוב לאן לגרש אותם .
  זה די מפחיד להסתובב לידם .

 53. 49
  כנסת ישראל תתעוררו ותפסיקו להיות מנותקים מהעם והמציאות, האדישות שלכם הורגת אותנו
 54. 48
  אחרי שזרים תפסו את הדירות הזולות בשכונות המצוקה, מעודדים אותם לתפוס את מקומות העבודה של אזרחי ישראל העמלים עובדי הכפיים
  1. אולי עדיף לחלק ליהודים בשכונות האלה ויזות לארה"ב ולהביא במקומם אפריקאים?
 55. 47
  צריך להקשיב לישי, הוא מבין, הם יהיו בדיוק כמו החרדים
 56. 46
  אם הממשלה לא תסלק אותם - העם יסלק אותם.
 57. 45
  אין לנו שום זכות לענות את הזרים.או לזרוק הבייתה,או לתת אפשרות לחיות.
 58. 44
  שיעבירו אותם לצפון ת"א, אז נראה את כל המתיפייפים האלו
 59. 43
  50% מהלידות בליס - איכילוב בחודש שעבר היו של סודניות וארתראיות - זה הנתונים , האמיתיים , וכן אני רופא שמכיר את הנתונים מצויין גם אם יבואו כל מיני טוקבקיסטים שיגידו שגם הם רופאים בציניות , אני רואה את זה כל יום בחודשים האחרונים - לא מאמינים לכו לבדוק את נתוני משרד הבריאות

  50% מהלידות בליס - איכילוב בחודש שעבר היו של סודניות וארתראיות - זה הנתונים , האמיתיים , וכן אני רופא שמכיר את הנתונים מצויין גם אם יבואו כל מיני טוקבקיסטים שיגידו שגם הם רופאים בציניות , אני רואה את זה כל יום בחודשים האחרונים - לא מאמינים לכו לבדוק את נתוני משרד הבריאות - למה לא יאה לעיתון הארץ לפרסם תגובה שאיננה מתיישרת עם דעות המערכת ? מי אמר פשיזים ולא קיבל ?

 60. 42
  50% מהלידות בליס - איכילוב בחודש שעבר היו של סודניות וארתראיות - זה הנתונים , האמיתיים , וכן אני רופא שמכיר את הנתונים מצויין גם אם יבואו כל מיני טוקבקיסטים שיגידו שגם הם רופאים בציניות , אני רואה את זה כל יום בחודשים האחרונים - לא מאמינים לכו לבדוק את נתוני משרד הבריאות

  50% מהלידות בליס - איכילוב בחודש שעבר היו של סודניות וארתראיות - זה הנתונים , האמיתיים , וכן אני רופא שמכיר את הנתונים מצויין גם אם יבואו כל מיני טוקבקיסטים שיגידו שגם הם רופאים בציניות , אני רואה את זה כל יום בחודשים האחרונים - לא מאמינים לכו לבדוק את נתוני משרד הבריאות

 61. 41
  אין לנו ארץ אחרת חייבים לעצור את זרם המהגרים בדחיפות לפני שיהיה מאוחר מדי
 62. 40
  ישראל "סבבה" לטענתם! באמריקה הם היו מזמן בכלא או בדרכם הביתה
 63. 39
  הדבר היחיד שצריך לאפשר להם זה לעוף חזרה ומיד לכושיליאפריקה
 64. 38
  טוב מה כבר אפשר לצפות משוטר......... הוא לא העיפרון הכי חד בקלמר.....
 65. 37
  ישראל הופכת לפח הזבל של אפריקה, ביבי תפסיק לדבר ותעשה משהו
 66. 36
  משטרה לא חושבת ומדברת שטויות, כמו באסון הכרמל שלא הצליחה לפנות הפקק. תתן להם עבודה ואז יבואו הרבה יותר.
 67. 35
  טרמפלדור וטובי בננו נפלו בעד ארצנו בעד מולדתנו ולא עבור מהגרי עבודה
 68. 34
  כל מדינה שומרת על גבולותיה ורק אנו פותחים את הגבול לכל חפץ ולכל אויב
 69. 33
  50% מהלידות בליס - איכילוב בחודש שעבר היו של סודניות וארתראיות - זה הנתונים , האמיתיים , וכן אני רופא שמכיר את הנתונים מצויין גם אם יבואו כל מיני טוקבקיסטים שיגידו שגם הם רופאים בציניות , אני רואה את זה כל יום בחודשים האחרונים - לא מאמינים לכו לבדוק את נתוני משרד הבריאות

  50% מהלידות בליס - איכילוב בחודש שעבר היו של סודניות וארתראיות - זה הנתונים , האמיתיים , וכן אני רופא שמכיר את הנתונים מצויין גם אם יבואו כל מיני טוקבקיסטים שיגידו שגם הם רופאים בציניות , אני רואה את זה כל יום בחודשים האחרונים - לא מאמינים לכו לבדוק את נתוני משרד הבריאות

 70. 32
  עובדים עלינו יש בארץ 300000 מהגרי עבודה וכל יום נוספים אלפים
 71. 31
  העיקר שלנבחרי העם יש אבטחה ומכונית משורינת והאזרחים נותרו ללא הגנה
  1. אפשר לחשוב שאתה יושב עכשיו במקלט , או שוכב על האדמה וידיך
 72. 30
  בתוך מהגרי העבודה יש אלפי מחבלים
 73. 29
  הערבים מצאו דרך מקורית לחסל אותנו ואנו לא מבינים שאנו במלחמת הישרדות
 74. 28
  דנון, אולי פשוט נכניס אותם לתאי גזים ונפטר מהם, מה דעתך? אתה הרי אדם נאור, לא?
 75. 27
  לגרש אותם במהרה
 76. 26
  הפיתרון: לפרוק את האוטובוסים הבאים ממתקן סהרונים בפארק הירקון ולא בגינת לוינסקי. השאר יסתדר מאילו.
 77. 25
  מי שרוצה להרגיש את הסודנים ירגיש אותם באוטובוס כשי

  תפסיקו להתייפייף כבר זה דבר ראשון בלתי יאומן איך אנשים מסתננים עוברים את הכבול לישראך ואין פוצה פה ומצפצף ובלבד זאת.הזיהום האויר שהם עושים לנו בנשמה איזה ריח רע נודף מהם בלתי יאומן למי שיצא לו להתיישב ליד סודני זה בלתי יאומן אולי אפשר לפנות לשר להגנת הסבעבה שהוא יטפל בגל העכור הזה

 78. 24
  הצעת עבודה למהגרי עבודה בעלי כושר גופני גבוה שרצים מהר למרחקים ארוכים

  כרכרות ל- 2, 4, או 6 נוסעים. עובד אחד על כל שני נוסעים (לדוגמא: כרכרה עם 6 נוסעים נישאת ע"י 3 עובדים). דרישות מוקדמות: יכולת ריצה במהירות של 30 קמ"ש לפחות עם גרירת משקל של 200 ק"ג בממוצע, למשך 50 דקות ברצף ללא הפסקה. שימוש במשרה זו תורם לאיכות הסביבה, ומהווה ערך חברתי מוסף.

  עבודה במשמרות של 15 שעות ביממה, כולל בסופי שבוע. שכר: לפי שעה. ערך מינימום שעתי. (לא כולל נסיעות- העובד עצמו מהווה הסעה ולכן אין צורך לשלם לו נסיעות).

 79. 23
  למי חברי הממשלה מתלוננים? הם הממשלה! שיפסיקו לייבא עובדי חברות כוח אדם

  כוח אדם קיים בשטח, אין צורך לייבא עוד אנשים. שיסגרו את הגבול, שיפסיקו לתת אישורי עבודה וזו תהיה תחילה של פתרון. גירוש לבדו אינו מונע הגעת אנשים.

 80. 22
  למספר 1

  אמן

 81. 21
  איזה הבדל יש בין הלוגיקה המציאותית של המשטרה לפנטזיה הימנית שחושבת שדברים נפתרים ע"י דיבורים והפגנות שינאה!
 82. 20
  שכחתם

  הלוואי שיפול פצצה גרעינית על ישראל ועולנו נהיה מבקשי מקלט נגיע לאנשהו ויגידו היהודים האלה אנסים וגונבים לנו את העבודה....

 83. 19
  כבר לפני עשרות שנים אמר שר בממשלת בריטניה שצעירים שחורים לא גונבים בשביל לחם אלא בשביל סטאטוס חברתי.
 84. 18
  גברת מזל אשכנזי מוכנה לעבוד בניקיון?!

  נדמה שהיא בוכה על כך שגוזלים ממנה את הזכות לקבל דמי אבטלה.

 85. 17
  יש להוציא אותם מהארץ מייד
 86. 16
  דנון אתה בממשלה בלי אופוזיציה. תעשה ואל תאשים
 87. 15
  פרימיטיבי וגס רוח
 88. 14
  דנון ואקוניס - גם המשטרה מתיפייפת? המשטרה לא ידועה כיפת נפש. ההבדל הוא שהשיקולים שלכם הם גזעניים ואינטרסנטיים ולאו דווקא רציונליים.

  מה שח"כ חנין מציע, דומה למה שהציע מפכ"ל המשטרה אתמול - חדלו לייבא עובדים זרים בשיטת הדלת המסתובבת, ותתמודדו עם מי שנמצא כבר כאן. קודם כל יש לבדוק למי מגיע מעמד פליט - בדיקה שמוסדות המדינה מתחמקים ממנה בעקביות (יש קריטריונים בינלאומיים), למי שמגיע, ניתן לסדר אשרת עבודה ואולי גם אזרחות.
  לאחרים, יש לשקול מתן היתר עבודה כמו לעובדים זרים, לתקופת זמן קצובה. הם לא יתפסו מקומות עבודה של מעמד פועלים ישראלי, אלא של עובדים זרים אחרים.
  כל ההתלהמות והקצף בשפתיים של חברי הכנסת מהימין, אינה נובעת משיקולים רציונליים, אלא מאידיאולוגיה גזענית ואינטרסים כלכליים (חברות כח אדם שעושות הון משיטת הדלת המסתובבת).

 89. 13
  תעיפו אותם זה יביא 40 מנדטים
 90. 12
  יותר מעשרת אלפי דירות באזור גוש דן נשכרו מאז 2007 ועד היום על ידי מהגרי עבודה והמשמעות: בהתאם לכללי היצע וביקוש, זו הסיבה להתייקרות מחירי השכירות
 91. 11
  בוא נתמקד באמת

  האמת היא שמצב המחייה בשכונת שפירה ונווה שאנן בכלל הם תנאים של הישרדות וזה מוליד פשע, אף אחד לא אנס או גנב מולד, אני לא בעד לגרש אף אחד אני מאמין קצת בבני אדם והשכנים שלי מאריתריאה הם מהאנשים היותר טובים שאני מכיר את האיומים על בעטול הדמוקרטיה אנחנו שומעים כל חמש דקות מכל ״איום״ אבל וואלה לא צריך למצוא שעיר לעזעזל המדינה אשמה לא התושבים שלה הם כאן ואלה אם כן יגרשו אותם חזרה לעוני וסבל ואל תגידו לי שזה בעיה שלהם כי אני לא מסוגל לחשוב על השכנות התמימות שלי שיודעות עברית ואני מאמין יתרמו למדינה הזאת הרבה יותר מאיזה גזען שרץ ברחוב וצועק שלי שלי שלי, אנחנו מדינה!!!! עם אזרחים מכל הסוגים לא איזה ניסוי גנטי

 92. 10
  מתי ממשלתנו תתעשת?

  אוי לנו שהגענו לימים כאלה, שבמצוקתו מציע המפכ"ל להעסיק מחפשי עבודה. נורמה כזאת עלולה לסכן את קיומנו יותר מכל אויבינו הקרובים והרחוקים.
  מציע לחברי הממשלה (הרחבה מאוד) להתעשת ולעזור לראש הממשלה להפנים את אחריותו למצב.

 93. 9
  אם יתנו להם עבודה אז הפשיעה תהיה מצד אלו שלקחו להם את העבודה -"הערבים"
 94. 8
  אונס זה פשע השרדות? מילא האנס היה יושב ומחכה למשטרה שתכניס אותו למעצר, שם יקבל שלוש ארוחות, מקלחת ומיטה. מילא היה מודה באונס, מקבל... כמה חודשים מקבלים היום על אונס אכזרי? חצי שנה? חצי שנה של שלוש ארוחות ביום, מקלחת ומיטה. אבל הם אונסים, בורחים, ואח"כ טוענים שהם חפים מפשע. אז איפה פה אלמנט ההישרדות? אלימות היא לא פשע הישרדות. נקודה. היא ביטוי לתרבות אלימה, שמקומה חזרה באפריקה.

  מצחיק שח"כ הורוביץ טוען שבקואליציה נמצאים הקשקשנים. הרי ח"כ דנון צודק; הסיבה שלא מתאפשר גרוש היא בגלל עתירות הארגונים. נוהל החזרה חמה בוטל ע"י בג"ץ בגלל עתירה. אכיפת איסור העסקה בוטלה בגלל עתירה. נוהל זרה בהריון בוטל בגלל עתירה.

  צריך להקים תוך שבוע, שבוע!, מחנה אוהלים סמוך לגבול. הקמנו עיר אוהלים לחיילים לפני ההתנתקות? נקים עוד אחת. ענקית. אוהלי שינה, אוהלי מטבח, אוהלי חדר אוכל, אוהלי מרפאה, אוהלי כיתות לימוד. מי שיצא מעיר האוהלים, יוכנס לכלא לזמן בלתי-מוגבל. אם הם ישרדו את יולי, באוגוסט הם כבר יתחננו לחזור הביתה.

  ואם כבר יש עיר אוהלים, להעביר לשם גם את כל העובדים הזרים שעשו ילדים ועכשיו לא מוכנים לחזור הביתה. חבל סתם לשפר מתקן השהייה בנתב"ג, כשיש שדה תעופה באילת.

 95. 7
  מי זה כהנא ולמה הוא צדק?
 96. 6
  רוצה לתת להם לעבוד פה הם לא ילכו בחיים להפך עוד יבואו עוד אלפים
  1. נעודד יבוא של מיליונים אפריקאים ויבאו בדרישות נוספות לאיחוד משפחות
 97. 5
  אם נניח שנציג המשטרה צודק , יש לו הזדמנות להוסיף לעצמו כח אדם צעיר , נמרץ
 98. 4
  תפילת עובדי משרד הפנים

  אלי, אלי
  שלא ייגמר לעולם
  תאילנדים משם,
  רשרוש הדולרים,
  שקלים ודינרים,
  חברות כוח-אדם.

  1. מופת
 99. 3
  בגלל הפשיעה של המסתננים צריך גם לאפשר להם לעבוד פה?

  זה או הם או אנחנו. אין אחרת. כל אלה שרוצים אותם פה רוצים אותם בגלל פחד.
  המנטאליות שלהם קיצונית שונה . יש להם מדינות שיחזרו לשם וילחמו עליהן. מי שלא ירצה לחזור זה סימן לפושע מלחמה שברח משם והביא לכאן את האלימות.

  1. כל מילה בסלע, על כל מסתנן עובד ישראלי אחד מובטל!
  2. הם או אנחנו זה אתה או אני, אין אחרת
  3. הם כבר עובדים, עובדים עלינו ועל כל עם ישראל!
  4. ישראלים לא עובדים בעבודות קשות.

   הם חונכו להיות דוגמנים .

  5. וואלה. אז למה מייבאים פי כמה וכמה עובדים מהמזרח הרחוק?
 100. 2
  רוב המהגרים הזרים שוכרים דירות. מתמטיקה פשוטה: 100,000 זרים, 6 בדירה, 16,600 דירות באזור גוש דן אינן עומדות לרשות הציבור הרחב
 101. 1
  אולי נגרש את דנון הפשיסט, הגזען, והמשיחיסט, ואת חבר מרעיו ש"ס-ישראל ביתנו-ושות'? מה האדם הבזוי הזה בכלל עושה בכנסת?
  1. כל מילה בסלע אורה
  2. יש לאפשר למסתננים מאפריקה לעבוד, ואז לא יהיה עבודה לערביי ישראל והם יהגרו מפה
  3. כשמר"צ מ2 מנדטים תעלה לפחות ל20 אז תתחילי לחלום קצת. עכשיו תתטרכי להשלים עם המציאות
  4. אולי באמת נגרש מפה סופסוף את כל היהודים

   כדי שזו תהיה מדינת כל אזרחיה סופסוף!
   ואז החזון של אורה יתגשם.
   איך אמר איינשטיין? יש 2 דברים אינסופיים האחד זה היקום והשני זה הטפשות של בני האדם - ולגבי הראשון אני לא כל כך בטוח...

  5. הייתי נותן לדנון ולתנועת ש"ס לגור שנה במוזיאון אאושוויץ ....

   אולי אז היה מבין השרץ היהודי הזה מה זה להיות פליט...

   הרי האנשים האלה מסודן אריטראיה ומקומות אחרים באו כי רצו לעבוד..לא באו לחבל במדינה,הם באו כדי לחיות.
   אנחנו טיפלנו בהם בצורה מחפירה
   כעת הם עושים (בחלקם בלבד) צרות כי הם חייבים לשרוד.
   במידה וארץ מוצאם לא מסכן אותם,יש להחזיר את חלקם לאפריקה.
   לאלה שתחמצא עבודה,יש לתת אשרת שהייה קצובה.
   מספיק עם הברדאק
   מספיק עם הגזענות.

  6. לכל מי שספק בליבו - סעו למתחם התחנות המרכזיות ביום שבת ותבינו לבד
  7. הייתי שולח אותך לגור חודש בשכונת התקווה

   אחרי חודש היית הראשון שתומך בגירוש שלהם. קל לך להיות נאור על הגב של אלו שצריכים לפחד כשהם יוצאים בלילה. נראה איך היית מגיב אם היו מקימים שכונת קליטה למסתננים ברחוב שלך.

  8. די לשימוש הבוטה בשואה לכל דבר. לא נמאס לכם?
  9. תבוא תגור בשכונות האלו ואז תדבר

   אנשים שגרים במגדלים עם אבטחה ומשויירנים לא קורה כלום ,

   אתם לא מבינים שזה מה שיגרום לעם היודי לאבד את הצביון שלו .

   עוד מעט נשיר את התקווה מהים , שמאלנים ....