מפגינים תקפו זרים בדרום תל אביב

כאלף בני אדם הפגינו נגד המסתננים בשכונת התקווה, ניפצו שמשות חנויות ותקפו עוברי אורח. חוו"ד של וינשטיין: ניתן לגרש אזרחי דרום סודאן

כאלף בני אדם הפגינו הערב (רביעי) בשכונת התקווה בדרום תל אביב בקריאה לגרש מיד מישראל את המסתננים האפריקאים. חלק מהמפגינים תקפו עוברי אורח, בהם מסתננים מאפריקה, הבעירו פחי אשפה וניפצו זגוגיות של מכוניות.

לאחר ההפגנה התקבצו מאות בני אדם ברחוב האצ"ל, הרחוב הראשי של השכונה. כמה בני אדם ניפצו שמשת חנות מזון לקהילה זרה, שברו חלונות של מספרה ובזזו את תכולתה. אחרים עצרו מוניות שרות בקו 16 שעברו במקום, בדקו אם יושבים בהם זרים ודפקו על חלונותיהן. המתפרעים צעקו "העם רוצה את הסודאנים לגרש" וכן קריאות גנאי שונות. שני חזיזים הושלכו לעבר סוסי משטרה שהיו במקום. בסך הכול נעצרו 17 בני אדם במהלך ההפגנה, חלקם שעה שהכו אזרחים סודאנים. מפגין אחד נפצע כתוצאה מנפץ שהושלך במקום.

המפגינים קראו קריאות בגנות ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואילו אחדים מהם החזיקו בשלטי תמיכה בשר הפנים, אלי ישי. בהפגנה השתתפו גם חברי הכנסת מירי רגב, דני דנון, יריב לוין (ליכוד) ורונית תירוש (קדימה). במקביל לאירוע בתל אביב התקיימו הפגנות דומות גם באילת, אשדוד, בני ברק ומוקדים נוספים, נגד מה שהגדירו כ"אזלת היד של הממשלה לטיפול בבעיית המסתננים".

מוקדם יותר הערב פורסם כי היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, תומך בגירוש אזרחי דרום סודאן למדינתם, לאחר שיימצא בבדיקה פרטנית שאינם זכאים למקלט. הפרקליטות תפנה בקרוב לבית המשפט המחוזי בירושלים בבקשה להסיר צו ארעי המונע הרחקה במשמורת של אזרחי דרום סודאן.

ממשרד המשפטים נמסר הערב כי ההחלטה התקבלה על בסיס עמדה מקצועית של משרד החוץ, שגובשה בימים האחרונים, לפיה ניתן לגרש אזרחי דרום סודאן למדינתם לאחר שיימצא בבדיקה פרטנית שאינם זכאים למקלט. המשרד לעניינים הומניטריים של האו"ם קבע באחרונה כי בשל המצב הקשה במדינה, חזרת אזרחי דרום סודאן לארצם צריכה להיעשות באופן וולונטרי בלבד.

בהפגנה בתל אביב הניפו המפגינים שלטים שעליהם נכתב, בין השאר: "מסתננים צאו לנו מהבית", "נתניהו מקים בית לאומי לאריתראים", "שגרת חיינו – הזנחה, פשע, אונס, אלימות", "דרום תל אביב מחנה פליטים – בקרוב אצלכם" ו"הפכנו למיעוט נרדף בשכונותנו". מעל לבמת הנואמים בשוק התקווה התנוסס שלט גדול עם תמונת ראש הממשלה כשברקע דגל אריתריאה, כשמעליו מופיע לב.

"הסודאנים הם סרטן בגוף שלנו" אמרה ח"כ רגב, "נעשה הכול כדי להחזיר אותם בחזרה למקומותיהם, ולא נאפשר לאנשים לבוא ולחפש עבודה בישראל. קודם כל נדאג לעניי ארצנו". לדבריה, "כל השמאלנים שהגישו בג"ץ בושה להם – הם אסרו את הגירוש". רגב זכתה לתשואות המשתתפים, שקראו מפעם לפעם "ביבי הביתה".

ח"כ דני דנון, ראש השדולה לטיפול בבעיית המסתננים, אמר כי "יש פה אנשים מתוסכלים שרואים שהבית שלהם הפך למחנה פליטים. הפתרון היחידי לבעיה הוא לדבר על גירוש. צריך לגרש את המסתננים ממדינת ישראל. לא צריך לפחד לומר את המלה הזו – גירוש עכשיו". אחד ממארגני ההפגנה, קרא על במה פעם אחר פעם: "אנחנו מפחדים", ומאוחר יותר אמר: "ביבי, אתה תשלם בקלפי".

מלכה, תושבת שכונת התקווה, סיפרה למשתתפים כי בערב שבת תפסו אותה שלושה סודאנים בגן התקווה וניסו לחטוף את תיקה. "הם יכלו להרוג אותי", אמרה. תושב אחר פנה אל נתניהו והזהיר: "אני לוקח את החוק לידיים. ביבי, אף אחד לא יזהיר אותך יותר".

בהכנת הידיעה השתתפו: חיים לוינסון, אילן ליאור, תומר זרחין, טלילה נשר

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 220
  חאלללס לשתיקה על הסודנייים

  נמשייייך בהפגנות על שהממשלה וביבי יתעוררו שיחזירו את כל הסונים מאיפה שהביאו אותםם

 2. 219
  נמאסס מהסודנים

  די להיות יפי נפש וטובי לב פתאום מי שמרחם עליהם שיקח אותם אליו הביתה. מאסנו מלחיות בפחד במדינה שלנו. תל אביב היא כבר לא עיר ישראלית היא מדינת סודן וארתיארה הקטנה לא נשתוק יותר לא רוצים אנסים ורוצחים. המרחם על אכזרים סופו שיתאכזרו עליו אז חלאסססס...

 3. 218
  נגד הסודנים

  סוף סוף עושים מהשו נגד הסודנים האלה עונסים בחורות מרביצים שודדים די נימאס מימהם שיחזו לסודןן ועוד נמשיך עם ההפגנות עד שהממשלה תיתעורר ויאלה יחירו אותם מאיפה שהביאו אותםם

 4. 217
  מי שכילה כוחו בהגנה על מהגרי עבודה תש כוחו בהגנה על פליטי מלחמה! וכך נותר השטח פרוץ לפוליטיקאים מהזן הנחות ביותר, בעלי המוסר הנמוך ביותר, עם הפה הגדול ביותר.

  כשכל שחור או צהוב שמסתובב פה מקבל תמיכה מאיזשהו ארגון שנאבק בעבורו, או אישיות ציבורית שמוכנה להסתיר את ילדיו בעליית הגג, בסופו של דבר לא נותר עוד כוח להאבק למען אלו שראויים להגנתנו, ושעליהם יש באמת קונצנזוס!!!
  לילדים מהפיליפינים או מגאנה יש סבא וסבתא שמחכים להם באהבה רבה בכפר שלהם. שם גם נמצא העם שלהם, הדובר את השפה שלהם, המבטא את הלאומיות שלהם והמניף את הדגל שלהם. איש אינו רודף אותם, ומבחינת בטחונם האישי מצבם שם אפילו משופר (!) על פני מצבם פה. אין שם מאבטח על כל סופרמרקט וקניון, פשוט, כי אין צורך. ירי קסאמים בדרום המדינה ומטח קטיושות בצפונה, זה כאן, ארץ מושא חלומותיהם, אבל שם - דווקא לא! אז איך, לעזאזל, זה מזכיר לכם משהו הנוגע לגורל הפליטים היהודים בשואה? אין מה להיאבק להשאיר אותם בארץ. זו טעות של אנשים רגשניים, ופוליטיקאים מניפולטיביים. הם מהגרי העבודה, ילדיהם הם לחלוטין לא(!) אנה פרנק, ומי שמסתיר אותם שייך לקבוצות המתרחבות בחברה הישראלית הדורשות תדיר לאכוף את שלטון החוק, חוץ מאשר לדברים היקרים לליבם .
  אנשים מסתכלים על ילד חמוד מגאנה ונזכרים בדוגמא הלא רלוונטית של ילד יהודי בשואה,במקום להיזכר בדוגמא קרובה ורלוונטית של ילד, שהאבא הישראלי שלו הגיע אחרי הצבא לארה"ב באשרת תייר, התפרנס מעבודה ב"שחור", מעולם לא שילם מיסים, חי עם בחורה ישראלית, שגם היא מצויה באותו הסטאטוס, ויחדיו הם הביאו ילד חמוד לעולם. האם מישהו חושב שצריך לרחם עליהם כשמשטרת ההגירה האמריקנית תזרוק אותם חזרה במטוס הראשון לישראל? אז מה אם הילד שלהם דובר אנגלית, מניף את דגל ארה"ב ביום העצמאות, מדקלם על פה את הימנון הכוכבים והפסים, ואוכל תרנגול הודו בחג ההודיה? הוא לא כמו הילד האמריקני שיושב לידו בגן. ההורים שלו צפצפו במשך שנים על החוק, וצריך להעיף אותם מארה"ב. להשאיר את הילד הוא פרס על עבריינות. והרי כל אחד מבין שאין מצב שבו מותירים את הילד וזורקים את הוריו, אבל תמיד קל לדבר (בעצם, לברבר) על הילדים האומללים שמזכירים תקופות אפלות.
  יש בישראל מאות רבות של ילדים שהוריהם הגיעו לשרת כאן כחלק מן הקורפוס הדיפלומטי של מדינותיהם. הילדים הללו נעים ונדים עם משפחותיהם מארץ לארץ, כאותם חולות נודדים אשר רוח הקריירה נושאת אותם אנה ואנה. האם גם הם ראויים לרחמינו, שהרי במשך כמה שנים כל עולמם היה גן המשחקים בהרצליה פיתוח, והם לא הכירו שום מקום אחר?
  לעומת כל אלו, אסור באיסור חמור לזרוק מפה פליטי קרבות. כן, כאן מותר להיזכר בשואה!
  פליט הוא פליט, והמצב בדארפור הוא נורא. כל זמן שלא יימצא פתרון אחר לתושבי דראפור יש לאפשר למתדפקים על שערינו להיכנס ארצה ולקבל ויזת עבודה זמנית. לא מכבר היתקיים שם משאל עם ודרום סודן זכתה עצמאות, אך הקרבות ימשכו עוד זמן. עד אז יש לאפשר לאותם הנרדפים לחכות כאן עד עבור זעם. הם לא יקבלו בשום פנים ואופן אזרחות, אלא ויזת עבודה המתחדשת אחת לשנה. ביום שבו ייושב המשבר הם צריכים לקבל ממדינת ישראל שי קטן ולעלות על המטוס הראשון שייקח אותם חזרה למולדתם. כן, דברים משתנים לפעמים לטובה. לשבט הטוטסי היו שנים קשות מאד של ג`ינוסייד מידי שבט ההוטו. חלפו כמה שנים, המצב נרגע, והיום הטוטסי הם השולטים ברואנדה. אילו היו מגיעים לכאן, בשעתו, כפליטים, מצווה גדולה הייתה לתת להם מקלט לילה, ועם עלות השחר (הפוליטי-בטחוני) לשלחם לדרכם לשלום.
  ומי שלא מבחין בין עיקר לתפל, סופו שהוא משחית את כוחו במאבקים עקרים למען התפל, ובאותו הזמן מחמיץ את העיקר, החומק מבין ידיו, אף שאילו היה מתמקד בו ורק בו, היה יכול בנקל להשיגו.

 5. 216
  הבעיה הרבה יותר גדולה מפליטים..

  הבעיה הרצינית שמשתקפת מכל המצב הזה היא אותה בעיה נושנה של ממשלה שמנסה למצוא פתרונות שיטחיים לבעיות עמוקות , המדיניות של כיבוי שריפות רק יוצרת בסופו של דבר בעיות עמוקות יותר שכבר לא ניתן כמעט לפתור מבלי להכאיב בטיפולי שורש ועקירת כל השיניים..
  לו רק היו באמת מנסים למצוא פתרון לפליטים כשעוד העניין היה בחיתוליו ולא נותנים להם להיזרק לחצר האחורית האפילה (שאותה לא רואים ממגדלי אקירוב כפר שמריהו וסביון ), הבעיה לא היתה מחמירה עד לכזה כאב .. רק כשהבעיה תתחיל לזלוג גם מחוץ לדרום תל אביב חלילה למרכזה (שנמצא במרחק כמה דקות ברגל) אז אולי ינסו לפתור את העניין .חבל שהממשלה עשתה זאת כל כך הרבה פעמים בעבר ולא למדה לקח- לשלוח עולים לפריפריה החלשה בדרום ובצפון הארץ- כדי שהמצוקה שכבר שרתה שם רק תגדל, במקום באמת להתמודד איתם במקומות שבהם גם יוכלו להתפתח ואפילו רחמנא לליצלן לייצר סיבות לאוכלוסיות חזקות להתערבב עם החלשות ולפתח איזורים נכשלים .. זה פטנט שהחל בקום המדינה ונמשך עד היום.

 6. 215
  To all who are riding on the "coming through another country" rule

  Look up the law. It says you can retain your refugee status if you come through another country if you can show just cause for not staying there. There certainly seems reason enough not to stay in Egypt.

 7. 214
  איזו כותרת שקרית. הייתי שם. אלף מפגינים, לא אלף תוקפים. הארץ מסלף כדרכו.
 8. 213
  אבסורד

  מה שמצחיק הוא שכל אלה שהפגינו נגד המסתננים מפגינים גם בעד צדק חברתי..
  בגלל זה הכל שטויות! זו מהפכה של תודעה בראש ובראשונה..

 9. 212
  איזה כותרת

  "כאלף בני אדם... ניפצו משמשות חנויות הותקפו עוברי אורח..." הצגת הארוע בטונציה שכזו זה הסטה כנגד תושבי דרום ת"א. גם שמאלנים יודעים להפלות שהם רוצים...  

 10. 211
  החברה הישראלית החולה על פי ראיון של ג'ונתן ליטל ("נוטות החסד") ע"י אסף אוני http://www.haaretz.co.il/misc/1.1327914

  מתוך הראיון וההשלכות הברורות על "ליל הבדולח" שלנו:
  http://www.haaretz.co.il/misc/1.1327914

  ................ג'ונתן ליטל אומר כי ישראל משתמשת בשואה "כדי להצדיק דברים שאי אפשר להצדיקם", ומתכוון למעשיה בשטחים. הוא משווה את פעולות צה"ל נגד הפלסטינים להתנהגות הנאצים, בתקופה שלפני עלייתם לשלטון, כלפי היהודים.
  אתה ברצינות לא רואה כל הבדל בין שני המקרים?
  "אנחנו לא יכולים להשוות את מה שקורה בשטחים לרצח עם, כמובן. אבל ישראל עושה שם דברים מפלצתיים. אם הממשלה הייתה נותנת לחיילים יד חופשית, הם היו מתנהגים אפילו באופן גרוע יותר. כולם אומרים, 'תראו איך הגרמנים התייחסו והשפילו את היהודים עוד לפני השואה: הם קיצצו זקנים, השפילו אותם בפומבי והכריחו אותם לנקות את הרחובות'. אבל סוג כזה של התנהגות קורה בשטחים כל יום, כל יום מזוין. ועכשיו יש לכם דור שלם של רוסים משוגעים שלא אכפת להם משום דבר, והם בימין הקיצוני".
  ................................
  אז מה הקוראים הישראלים שלך צריכים לעשות?
  "אני חושב שהישראלים, במקום לחזור ולהתעסק בסבל של עצמם, צריכים לבחון לעומק את מה שהם עושים עכשיו. אני לא אומר שהחברה הישראלית של היום שווה לחברה הנאצית במלחמת העולם השנייה - אבל בלי ספק זו אחת מהחברות המערביות הפסיכיות ביותר".


 11. 210
  פתאום זה לא מאבק חברתי עממי אותנטי? איפה ימנהיגי השמנת של מחאת הקיץ?

  איזו תמונות זוועה הארץ בוחר לעלות. ברור שלפגוע באנשים זה זוועה. הנטישה של הממשל ושל האליטות את אנשי השכונות גם הם הביאו לזה!!!!!!!

 12. 209
  המסתננים התחילו לעבור מת"א לצפון המדינה לישוביי ערביי ישראל

  עכשיו רק חסר שיציידו אותם בנשק חם אוטומטי

 13. 208
  שכונת התקווה פעם מעוז הליכוד היום מאוכזבי הליכוד

  לא נצביע לליכוד ולא לש"ס שהם אותו הדבר רק מתחבאים מתחת לכיפה
  בזמן רבין ז"ל השלטון דאג לנו הרבה יותר מהמושחתים בליכוד
  רק מנחם בגין ז"ל התייחס בכבוד לתושבי השכונות אבל גם אז המפלגה שלו הזניחה והתעלמה מתנאי המחייה בשכונות ובפריפריות. הזנחה של שנים יחד עם התעלמות מהמציאות של אלפי זרים שנוהרים לדרום ת"א שכונת שפירא (תחנה מרכזית ישנה וחדשה ) שכונת התקווה ויד אליהו קרוב להיכל יד אליהו נוקיה מפוצצת בזרים שעכשיו בורחים לצפון המדינה לישובי ערביי ישראל שנותנים להם מקלט

 14. 207
  די להאשים את השמאל. אני שמאלי ואני נגד כניסת הזרים

  ממשלת הימין העלובה מאשימה את השמאל באימפוטנטיות שלה בטיפול במצב. מי מפריע לכם עם קואליציה של 90 חכים? קחו אחריות.

 15. 206
  בהנחה שמיליוני מהגרים מאפריקה רוצים להגיע לישראל ה"גזענית", אני מציעה ל"יפי הנפש" המתנגדים לגירוש מסתננים בלתי חוקיים, נא להציע הצעה מעשית, חוקית וברת ביצוע ,לטיפול בבעיה של המסתננים, לגרום להקטנתה , ולא להגברתה ע"י העסקתם ושיכונם בדרום.
 16. 205
  העם הנבחר כאור לגויים

  הכאת עוברי אורח בעלי צבע עור כהה כפתרון לבעיה, זה כל שהעם הנבחר מצליח להביא כפתרון. לחלק כלי חפירה ל-כ-ו-ל-ם שנחפור את קברנו שלנו כבני אדם, עם והנהגתו באמוק, להקיא!!!

 17. 204
  עם שמעדיף את פושעי המלחמה (הרבים) שלו על מסתננים מקבל (ועוד יקבל) את עונשו בבוא העת.
 18. 203
  הפוגרום בוצע על ידי פאשיסטים גזענים
 19. 202
  להפסיק את הנסיעות לפולין, הילדים יכולים לראות קרוב לבית מה זה ליל הבדולח בחי.
 20. 201
  גירוש של כ-ל המסתננים עכשיו !! שהמצרים יטפלו בהם בדרך הערבית הידועה

  שכל יפי הנפש מהעמותו להגנה על המסתננים האנסים יארחו אותם בביתם בצפון תל אביב וש"יפיגו" את מתחיהם המיניים בצורה וולונטרית במקום להטיף לנו מוסר ולגלגל עניים לשמיים בזמן שבנותינו נאנסות, הזקנים והזקנות שלנו מוכים עד זוב דם ובתינו נפרצים מדי לילה על ידי כנופיות זרים מהגרי עבודה .
  די להתיפיפות !!!

 21. 200
  איום ונורא. אבל חבל שהפוגרומצ'יקים לא פעלו קודם; מה שנקרא רפואה מונעת.
 22. 199
  בתור ירושלמי אני מתענג לקרוא את התגובות הסובלניות בתל אביב, העיר אין כמוה בעולם, בדומה לניו יורק לונדון ופאריז

  מה קרה, נסדק לכם קצת מעטה ה"בינלאומיות הסובלנית" שחשבתם שאתם חיים בו?

 23. 198
  "אנחנו הימין נטפל במסתננים..."; "נגן על הבנות שלנו, על הנשים שלנו על מקומות העבודה"

  הדברים של מירי רגב קובעים שפל חדש של הסתה לשנאה גזענית בישראל. הכניסה של תושבים בלתי חוקיים לישראל מחייבת טיפול של רשויות ההגירה אולם השנאה הנוטפת מהח"כ רגב מבחילה.
  יותר מכל, מירי רגב ממחישה לנו את הדרדרות מערכת החינוך הישראלית - זה שאין שם חינוך אנחנו יודעים אולם מתברר שאפילו הוראה של היסטוריה בסיסית חסרה שם.

 24. 197
  אין מה שיסיח את דעת ההמון יותר מהר מאשר שנאת זרים מוכרת וטובה

  זה לא יעבוד עלינו! המחאה החברתית חוזרת!

 25. 196
  לטפל מיד בבעיה

  טוב תעשה הממשלה אם תבדוק מה קרה בשנים האחרונות באירופה. מדברים על מדינה דו לאומית אנחנו, כמו אירופה, נפסיק להיות מדינה דו לאומית. נהיה תלת או יותר לאומית. אבל זו לא הבעיה אלא שבכל אירופה רמת העבריינות עלתה. רמת הדרישות להענקת להם דימוי אוטונומיה עלתה. מאות ואלפי גיטו צצו מכל אבר. התושבים המקוריים פנו למפלגות פשיסטיות וגזעניות, העמים מצאו עו סיבה לקרע ביניהם. אם הממשלה לא תטפל בבעיה הזו מיד, לא תוכל לטפל כשיהיה כבר מאוחר.

 26. 195
  יש לגייר את צאצאי עשרת השבטים המכונים "סודאנים" ולישבם ביו"ש מיד

  יצא לי לשוחח עם המכונים מסתננים ובדקתי ומצאתי שהם נימולים ומאמינים באל אחד ומכינים מאכל הדומה לטשולענט מחגבים צהובים כשרים שאינם מבושלים בחלב אמם.

  1. מענין מה שאומר כבוד הרב

   מומחה לאתיופיה מאוקספורד הסביר פעם ששבטים באתיופיה ואריתראה שאינם יהודים הם ממוצא שמי, יהודי. ואילו אלה הנחשבים יהודים, הפאלאשים, אינם ממוצא שמי.

 27. 194
  מדינה שניצחה בכל מלחומותיה מפסידה למהגרי עבודה מיבשת אפריקה
 28. 193
  מ ד י נ ה ב מ ב צ ע ח י ס ו ל !
 29. 192
  האלימות והפשיעה של התימנים והמרוקאים שהגיעו לישראל היתה הרבה יותר קשה ונפוצה מזו של האפריקאים.
 30. 191
  לאחר שאישתו של ברק, נילי תיבחר לעצמה מנקה לא חוקית נוכל לגרשם מהארץ
 31. 190
  איזה מטומטמים אנחנו האירופאים!

  מפחד היהודים שלא יכנו אותנו נאצים, גזענים ושונאי זרים ישבנו בשקט כשמיליוני מוסלמים ושחורים שטפו את היבשת והפכו את הערים היפהפיות שלנו לסלאמסים אפרו-אסיתים רעשניים, מכוערים ומזוהמים. עכשיו אני קורא על האלימות הפשיסטית של התל אביבים נגד הפליטים והמהגרים מאפריקה ונעשה לי רע!

 32. 189
  יש מסתננים בעלי רכב! לא סתם הם טוענים שישראל סבבה!
 33. 188
  מהגרי העבודה עולים מאות מיליונים לאזרחי ישראל שגם כך בשפל כלכלי
 34. 187
  תושבי השכונה לא שונאים את הסודנים

  הם שונאים את הממשלה שהחליטה לקבור אותם עם הסודנים

 35. 186
  לא נאבקנו שנים על המדינה כדי לתת אותה לזרים על מגש הכסף
 36. 185
  המלך ביבי עירום !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  1. ויש לו קטן - הכי קטן
 37. 184
  חייבים להעסיק את מהגרי העבודה בבנית הגבול! הם באו לעבוד אז שיעבדו בגבול!
 38. 183
  כל משתתפי ההפגנה צריכים להתבייש בעצמם על התנהגות אלימה ופסולה שכל מטרתה היא שנאת האחר. ממשלת ישראל היא האשמה שבפחדנותה נותנת לאנשים אישורי שהייה ללא אישור עבודה

  כל משתתפי ההפגנה צריכים להתבייש בעצמם על התנהגות אלימה ופסולה שכל מטרתה היא שנאת האחר. ממשלת ישראל היא האשמה שבפחדנותה נותנת לאנשים אישורי שהייה ללא אישור עבודה כאילו השלכות המעשה אינן ברורות לכל. כל אדם באשר הוא אדם שלא יכול לעבוד ולקיים את עצמו ימצא את עצמו במהרה בפשע, בסם ובזנות. אנחנו האשמים!

 39. 182
  איפה הפגנת הנגד???
 40. 181
  ליל הבדולח - זה מצמרר

  המושגים בכתבה המתארים את מה שקורה כאן - כאילו נלקחו מספר על המתאר את ליל הבדולח: ניפוץ זגוגיות, פגיעה בחנויות זרים, תקיפת עוברי אורח, גירוש, שנאת זרים. רבותי זה ייגמר רע. הפאשיזם פה מרים ראש. איפה נשמע שמותר לתקוף אדם עם תינוק ברחוב רק בגלל צבע עורו? על הממשלה לטפל במהגרים בצורה אנושית ולקחת אחריות אך גם לנקוט יד קשה בפורעי החוק המשתוללים כאן. חרפה למדינת ישראל ולעמנו

  1. אתה בור וחסר ידע בהסטוריה
 41. 180
  כל הכבוד! ליל הבדולח היהודי. רק תעשו לי טובה, בפעם הבאה

  כשמתייחסים ככה ליהודים בעולם, אל תצעקו אנטישמים. תבינו אותם כמו שאתם (לא) מבינים את עצמכם.
  ימנים מלאי שנאה עצמית, אתם שונאים את עצמכם ומוציאים את השנאה הזו על הזרים. אנשים עלובים!

 42. 179
  כל החלטה של ביבי לוקחת בחשבון את עמדת התיקשורת בנושא.זו הסיבה
 43. 178
  בושה בושה בושה
 44. 177
  בקיבוץ לא לימדו על ליל הבולח
 45. 176
  האספסוף מצא לו את השעיר-לעזאזאל התורן. לשמאלנים ,הומואים, עובדים-זרים, ערבים וכיוב' יהיה שקט כמה ימים
 46. 175
  בשביל מה יש יום שואה פעם בשנה, אם בסוף אנחנו קוראים לעם אחר "סרטן"?

  אפשר להתנגד לקליטתם בלי לקרוא להם סרטן ולתקוף אותם באלימות.

 47. 174
  ולרבין שמו מדי אס אס.
 48. 173
  השתלטות עוינת!

  ולא לא של הסודנים, השתלטות שלכם אנשי הארץ לכפות על אנשים את דרך מחשבתכם, אם נניח תלכן ותעשו סקר תגלו שרוב הציבור הרחב חושב כמו השר ישי ודומיו, אבל לא! ברגע שזה נוגד להשקפתכם תשתמשו בכל דרך עלובה ובוטה בשביל להלביש את דעתכם!! אני פשוט מאושר למרות להוציא את ישראל היום שבכולה יש עיתונות עם אג׳נדה שמאלנית ולמרות זאת אנשים מצאו את דעתם ואומרים דיי! לצביעות להיתממות

 49. 172
  ליל הבדולח התל אביבי - מה השלב הבא? תאי גזים??

  כמה שנאה, כמה רוע, כמה גזענות
  אני נגעלת, מזועזעת עמוקות מההסתה הגזענית הנוראית נגד אנשים חסרי ישע
  פשוט נורא
  כנראה שכבר שכחו כאן מה גזענות מהסוג הזה מסוגלת לעשות

 50. 171
  שכונות דרום תל אביב הן מעורת פשע וסמים - גם לפני בוא הזרים וישארו כאלה אם ו/או אחרי שהזרים יעזבו. האוכלוסיה שם היא הבעיה האמיתית של מ"י בכלל ושל תל אביב בפרט.

  הבעיה החשובה של מ"י היא אלימות ואי-שמירת החוק ואי-אכיפתו , רציחות, נהיגה בניגוד לחוק, דקירות בבתי הספר, רכיבה באופניים על המדרכות ובניגוד לכוון התנועה. כל התופעות האלה - מקורן באוכלוסיה מקומית ולא בזרה. הזרים ישתלבו בברדק במ"י כפי שזרים (כולל שחורים) משתלבים בסדר שיצרו שוויצרים בשוויץ.

 51. 170
  ממ

  מפחיד

 52. 169
  זה לא קשור להיותם שחורים, גם אם היו מיליון מהגרים מלאום אחר זה לא מתאים.
 53. 168
  ״ואהבת את הגר״

  "וכי יגור איתך גר בארצכם לא תונו אותו. כאזרח מכם יהיה לכם הגר הגר איתכם ואהבת לו כמוך כי גרים הייתם בארץ מצרים, אני ה' אלוקיכם".

 54. 167
  אם פליטים, אז פליטים: למה לא מקימים את מחנה הפליטים בנגב?
 55. 166
  ברחוב האצ"ל. . . בחזית שכונת התקווה. . .

  אם תרצה לראות אותי, תדע היכן תימצאני
  אם תרצה לראות אותי, תדע היכן תחמצאני
  בחזית שכונת התקווה
  יש מלון מכניס אורחים
  בחזית שכונת התקווה
  יש מלון מכניס אורחים

  המנה הראשונה היא הרובה אשר אהבת
  המנה הראשונה היא הרובה אשר אהבת
  בליווית כדורי מוות
  ארוחה לך נכינה
  בליווית כדורי מוות
  ארוחה לך נכינה

  המנה השניה היא הרימון אשר אהבת
  המנה השניה היא הרימון אשר אהבת
  בליווית רסיסי מוות
  ארוחה לך נכינה
  בליווית רסיסי מוות
  ארוחה לך נכינה

  המנה השלישית היא הכידון אשר אהבת
  המנה השלישית היא הכידון אשר אהבת
  בליווית שאגת מוות
  ארוחה לך נכינה
  בליווית שאגת מוות
  ארוחה לך נכינה

  המנה הרביעית היא סטן עברי של המחתרת
  המנה הרביעית היא סטן עברי של המחתרת
  בליווית סוללות המוות
  ארוחה לך נכינה
  בליווית סוללות המוות
  ארוחה לך נכינה

  המנה האחרונה היא הנערה אשר אהבת
  המנה האחרונה היא הנערה אשר אהבת
  שערה שחור מליל
  ועיניה עיני אש
  שערה שחור מליל
  ועיניה עיני אש

  אם תרצה לראות אותי, תדע היכן תמצאני
  אם תרצה לראות אותי, תדע היכן תמצאני
  בחזית שכונת התקווה
  יש מלון מכניס אורחים
  בחזית שכונת התקווה
  יש מלון מכניס אורחים

  (מלים: חיים חפר,
  מנגינה: גנובה ממלחמת האזרחים בספרד)

 56. 165
  כולכם טועים בגדול

  .כולכם טועים בגדול
  אין לנו בעיה כלל וכלל עם פליטים ומחפשי עבודה.
  ולא עם ערבים וכל מיני חולירע. בעייתנו היא השמאל [ הערב רב ].
  נגדם צריך לצאת להפגנות ,אותם צריך לשלח מכאן יחד עם הבג'צ.
  שמחפה עליהם , שימו לב לא חשוב למי בחרתם בבחירות האחרונות ,מי שקובע בסופו של יום זה הבג'צ. ברצותו יוריד חומה ,ברצותו יוריד שכונה.
  הזאת נעמי? זו דיקטטורה במסווה של דמוקרטיה. וחשבו על זה טוב ,ושלא יעבדו עליכם.

 57. 164
  בהזדמנות זו להחזיר את כל הרוסים לרוסיה, את כל המרוקאים למרוקו, את כל ניצולי השואה לאיפשזה-לא-יהיה-באירופה (כי האיחוד מאפשר זליגה של פולנים והונגרים ורומנים לברלין ולפריז וללונדון), ולהשאיר כאן רק את הפלסטינים, את הציונים-רוסים-מזרח אירופאים/התימנים של העליות הראשונות ואת היהודיים המשיחיים לנגזרותיהם השונות (מתנחלים, חסידי חבקוק, וכך הלאה)
 58. 163
  כל עוד הטייקונים ושלוחייהם צריכים "עבודה שחורה" במלונות ובשרותים
 59. 162
  ביבי לא מחליט כי הוא לא אוהב להחליט.הוא תמיד ממתין שיתרחש משבר ואז יתעסק בכיבוי השריפה.זה יותר קל להתנהל ככה.
 60. 161
  גועל נפש, גזענות יהודית

  חכיתיהודי חגית רגב תתביישי לך, צריך לשטוף לך את הפה בסבון, וכל האספסוף שהשתתף בהפגנה, אתם בטח אלה שרצים עם דגל ישראל ברחובות וורשה, כאילו זה שלנו, זהו כבר שכחנו איך קראה לנו שואה? מי נתן לנו את הזכות להתנהג ככה לאחרים?

 61. 160
  מול אוזלת ידה של הממשלה הזו הציבור נאלץ להתקומם ומגיע למצב של אלימות ולקיחת החוק בידיים.
 62. 159
  ליל הבדולח בתל אביב
 63. 158
  היה שלום, האיום האירני - ברוך הבא האיום הסודני.

  מבית היוצר של ביבי הפקות היסטריה ומסכי עשן.

 64. 157
  ליל הבדולח.
 65. 156
  איזה הבדל בינינו לבינם

  מה כבר ניתן לצפות ממי שמוצאו ביבשת השחורה והמצחינה. מצמרר לחשוב על זה. כשבדית אותנטית אני מתמלאת בסלידה ובבחילה מפרימיטיביות ועזובה ברחובותינו.

 66. 155
  מצחיק ומעציב איך שהשמאלנים חושבים: את החרדים הם שונאים והעו שמחים לזרוק אותם מהארץ ולעומת זאת הם נלחמים עבור המסתננים והערבים אויביהם
 67. 154
  זה הכל המערך אשם..
 68. 153
  חברי הכנסת שעמדו בראש ההפגנות האלה צריכים להתבייש.

  גם אם מסכימים שפתרון הבעיה הוא גירוש, לכנות אנשים סרטן, ולתקוף אותם פיזית, איך חבר כנסת יכול לעמוד מאחורי דבר כזה?

 69. 152
  גם לנו יש קריסטל נאכט יהודי.
 70. 151
  תקפו עוברי אורח? אז איך זה שמפגין נפצע?

  כרגיל העיתונות מנפחת. ובגרסה המודפסת בכלל הכותרת היא "אלימות קשה". כל כך קשה שאף אחד לא הגיע לבית חולים או אפילו נפצע באמת.
  אלמלא חברי הכנסת הנכבדים המסיתים שלפחות אחד מהם הוא גזען-פשיסט ברמות של מפלגות אירופיות מסוימות (למשל עם "מוזהב" בשם), יתכן שבכלל לא היה קורה מה שקרה. אבל מה, אנשי התקווה הם שיוצאים "בבונים" בטוקבקים, לא חס וחלילה חברי הכנסת הנכבדים.

 71. 150
  הכותרת האמיתית "הותקפו מסתננים פורעי חוק"

  לא צריך אלימות לכך יש משטרה,רק שיגבירו אכיפה וישלחו אותם חזרה.

 72. 149
  אין חוק שאוסר לצטט את היטלר?

  לגברת רגב היקרה

 73. 148
  את מי צריך לגרש?

  במדינה שלי, אנשים שבוזזים, שוברים, גונבים, תוקפים שוטרים עם חזיזים ומביעים רצון לגרש ולהרוג אדם אחר הם עבריינים, פושעים, לעיתים ניתן אפילו לכנותם (רחמנא לצלן) גזענים... עם ניחוח של שואה...
  במדינה שלי, שלטעמי איבדה את זהותה ואת עמוד השדרה שלה, אנשים אלו מקומם בכלא, או אולי במצב הקיצוני- אותם צריך לגרש.
  במדינה שלי המסתנן - הוא פליט המבקש עזרה
  אבל אולי זו כבר לא ממש המדינה שלי...

 74. 147
  למה הכל אצלנו באלימות וקיצוניות

  למה צריך להגיע ישר למחוזות השואה ומה אנחנו עברנו כעם. ישראל מדינה עם חוקי הגירה ברורים. כיוון שהמסתננים הגיעו בדרך-לא-דרך, תוך סבל רב וכיוון שהם כבר כאן אנחנו מתקשים לקבל החלטה מה לעשות איתם. בואו נבחן את הסיפור בזווית שונה. נניח שהיו מגיעים לנתב"ג מטוסים מלאים אנשים (לא משנה מאיזה עם ומדינה), אגב רק גברים, ונוסעי המטוסים היו מודיעים בעת ירידתם מהמטוס שהנה הם כאן והם רוצים להשאר במדינה. מיד היו נוסעי מטוס כזה מעוכבים והיתה נבדקת לעומק סיבת הגעתם וסביר שלא היו מקבלים אשרת כניסה לישראל. המהגרים האפריקאים לא שונים במאום מנוסעי מטוס כזה. הם הגיעו ומעוניינים להישאר כאן. עכשיו המדינה צריכה להחליט מה עושים איתם. אגב, החלטה לא להשאיר את המסתננים בישראל אינה דומה בשום צורה ואופן ליחס שקיבלו יהודים בגרמניה. שם (בגרמניה ואירופה) יהודים חיו במדינות במשך שנים רבות ודורות רבים ולא הגיעו פתאום וביקשו להשאר. השנאה ליהודים באירופה היא שנאה דתית בעיקרה. לי, כיהודי חילוני לא משנה כהוא זה דתם של המסתננים או צבע עורם. כן משנה לי תרבותם השונה, הערכים שהגיעו איתם והידיעה שסיכוייהם להשתלב בישראל לא טובים מלכתחילה וסביר שאם ישארו, יגדילו את בעיית העניים בארץ ואת כל הבעיות שמתלוות לאוכלוסיות קשות יום בארץ מערבית ומזה יש לנו מספיק והותר משלנו כפי שאפשר לראות ולקרוא יום יום בחדשות.

 75. 146
  זה תמרור אזהרה אחרון - הכל על חבית נפץ !!! - כנסו

  אילת , אשדוד , אשקלון , חיפה . הממשלה דוחפת את אזרחיה לפינה , והפינה הזאת הולכת להיות אלימה , ואתם יודעים מה .....? בצדק .
  הם יעזבו פה רק אבל רק בכח . צריך לעלות את כולם על אניות לאפריקה ומייד .
  זה תמרור אזהרה אחרון - הכל על חבית נפץ !!!
  מי שמעסיק \אוכלוסיה ללא אישור עבודה - 100 אלף ש"ח קנס + סגירת העסק לחודש
  מי שמשכיר דירה לאוכלוסיה ללא אישור עבודה - 50 אלף ש"ח קנס ומאסר חודש בפועל
  הכסף ישמש לאחזקת האוכלוסיה בבית מאסר עד הגירוש !!!

 76. 145
  אזרחי דרום סודן הם לא הבעיה. האריתראים, הדארפורים והניגרים הם מה שצריך להעיף מיידית. ממשלת ביביהו שקרניהו ממשיכה לעבוד על האזרחים בעינים!

  בתקופת ממשלות ימניות/לאומניות של שרון, כלומרט ושקרניהו, אפריקאים מוסלמים כבשו את מדינת ישראל בהליכה. זו האמת

 77. 144
  עיוור מי שלא רואה את הדמיון בין ההפגנה

  שנערכה אתמול לבין ליל הבדולח. תפתחו את ספרי ההסטוריה. ככה בדיוק זה התחיל. רק אנחנו הפכנו להיות כאלו אטומים ומסוגרים שאנחנו כבר לא זוכרים מאיפה באנו. בא לי לבכות.

 78. 143
  חכי'ם כמו מירי רגב הם עלבון לכנסת ובושה למדינת ישראל.

  מתי מירי רגב, דנון ורונית תירוש (כמה מיליונים קיבלה כתוספת לפנסיה?) דאגו לרווחת תושבי שכונות המצוקה בדרום תל-אביב וברחבי הארץ? פתאום איכפת להם? פוליטיקאים צבועים.

 79. 142
  ביבי דואג רק לאלה שתומכים בכסאו.
 80. 141
  כולכם מדברים גבוהה גבוהה למה עדין לא אימצתם פליט ??

  נורא קל לבוא ולתת עצות לאחרים ולהטיח בהם שהם גזענים , ניראה אותכם מסתובבים בשכונות האלה ללא ליווי מצלמות תקשורת תלכו פעם לבד ב- 11 בלילה לכיוון התחנה המרכזית או ניראה אותכם שולחים את הבת /הבן שלכם לבד לשם .
  אתם לא גרים מול דירה שבה גרים 15 מהגרים זרים ....זוכרים את מחאת רוטשילד שהשכנים התללנו על רעש ולכלוך ועל זה שאנשים עושים צרכים בחצר שלהם ?? עכשיו ניראה אותכם חיים עם המצב הזה כל הזמן ולא רק חודשיים של מחאה אלא כמה שנים טובות.

 81. 140
  חס וחלילה לגרש!!! מה אנחנו גזענים?

  להעביר בעדינות לצפון תל-אביב הלבנה.
  לסדר דיור, גני ילדים, בתי ספר יסודיים ותיכוניים.
  קדימה אחים סודנים אתם עוברים דירה.

 82. 139
  הזעם מוצדק, אבל את המכות היו צריכים לקבל החכ'ים מהימין שהיו שם. חבורה של פופוליסטים פשיסטים. היכן היו כאשר נכנסו ארצה כל המסתתננים הללו? והיכן היה ביבי מנהיגם?.
 83. 138
  גם אנחנו גורשנו חזרה אל המוות כשהתדפקו

  לאן הגענו, להיכן הדרדרנו? אנשים, נשים,ילדים, בני אדם! באים בבקשת מקלט מאימת רצח עם המשתוללת בארצם, ואנחנו רוצים לגרשם חזרה אל המוות? זה הרי בדיוק מה שעשו לנו, אז באותם ימים אפלים. מילים טמאות כמו: "גירוש" "סרטן" נאמרו גם הם באותם ימים רעים שגרשו אותנו מכל מקום. מה זה נעשה מאיתנו?

 84. 137
  הפגנה אמיתית. בניגוד להצגות המלוקקות של הקרן החדשה
 85. 136
  מדינת כל גזעניה ופשעיה !!

  הם לא צריכים לבוא ולא צכירים להשאר. אין לי ספק בכך - לא הייתי רוצה לגור עם מהגרים ללא זכויות. מכל צבע שהוא. מכל מעמד. מכל רמה תרבותית ואינטלקטואלית. מדוע? כי זה פותח פתח לפשע. מי שלא עובד - כמעט תמיד נעזר בפשע כי אין פטנטים אחרים! אבל מכאן ועד מעשים נפשעים נגדם כמו שבירת חלונות ומעשי אגרסיה - הדרך היתה צריכה להיות ארוכה...אם בכלל! התנהגות אזרחי ישראל (גם אם קומץ קטן) מבישה גזענית ומזכירה משטרים חשוכים של המאה הקודמת. לסגור גבולות, להחזיר אותם לביתם - כן. לעשות בהם פרוגרום - לא!

 86. 135
  גרוש הפליטים ולא מסתננים

  חברת הכנסת מירי רגב פשיסטית גיזענית מהסוג הכי מסוכן שיש

 87. 134
  מי שהיה זקוק לעוד הוכחה שהפכנו גרועים מהנאצים הגזענות היהודית כלפי אנשים

  חלשים ואומללים מחדדת את התובנה שצריך לשים קץ למדינה היהודית גזענית במתכונת הנוכחית שלה.

 88. 133
  ליל הבדולח הישראלי
 89. 132
  ישר כח!!! אמיצים! עשו עבודת קודש. נמאס מהכינים האלה
 90. 131
  אני מקווה שמירי רגב תקרא את זה:

  שמעתי אותך בגלץ. גם הגרמנים פחדו ב א מ ת מהיהודים..
  מה קרה מירי ראית כמה ,שחורים" בנווה שאנן ונבהלת? בדרום בחור שחור אמר למישהי משהו והנשים המבוגרות פוחדות לצאת מהבית..? אז אולי צריך להרגיע את הנשים המבוגרות?? מה דעתך?
  האם העלית בדעתך שאולי הפחד פסיכולוגי? מה.. מירי יהודים לא שורקים לבחורות ברחוב..? לא אונסים יהודיות? יהודים לא עוברים על החוק? מה ? היית בתחנה המרכזית לפני שהסודאנים הגיעו? והרומנים והסינים? התחנה המרכזית היתה תמיד הפיטהול של תל אביב הרבה לפני הזרים .
  האם לא חשבת שאולי לא כדאי להגביר את הפחדנות הפסיכית הזו מפני ה"זר" בצווחנות של תגרנית?
  לפני היהודיות שלך תיהי בן אדם. או שזה יותר מדי?

  1. אתה בטוח שהיא מסוגלת לקרוא? הרי כשמה [clod] כן היא.
 91. 130
  לא היה לי אח מתנחל, אין לי אח בהתיקווה. בוחרים ביבי, שיתקפו את בית ז'בוטינסקי.
 92. 129
  1939. גזענות מכוערת.

  ב"הפגנה" תקפו כל מה ששחור כאילו שאין הבדל בין עובדים ברשיון מקונגו ניגריה וחוף השנהב לבין הסודנים והאריתראים המסתננים שהם גם מקור הפשיעה.
  המחאה צריכה להיות נגד תופעת ההסתננות (ולייתר דיוק הממשלה המשותקת שנותנת להם כרטיס נסיעה לת"א ) ולא נגד העובדים הזרים שהגיעו לעבוד כחוק !

 93. 128
  לגרש את תושבי דרום ת"א האספסוף
 94. 127
  לגרש את תושבי דרום ת"א האספסוף
 95. 126
  מה הפגנה? אני בכלל ראיתי הישרדות!!
 96. 125
  ישמרני האל

  זהו, זה שיא חדש.
  לא רק שישראל הייתה אחת המקדמות הכי רציניות של אמנת הפליטים מ52 באו"ם בעקבות אי קבלה של פליטים יהודים בזמן השואה במדינות מסויימות, אנחנו עכשיו כבר יותר מ5 שנים לא מקיימים את האמנה הזאת במודע ומנסים לטייח אותה. המדינה שלנו יוצאת לרחובות ולוקחת את החוק לידיים. ישמרני האל! לאן הגענו?! לא הגזמנו? הפגנות אלימות? אבני היסוד של מערכת החינוך שלנו בנויה על סיפורי פוגרומים ודמי גולגלות. האם ההיגיון המתקבל על הדעת הוא לוותר על דברים כאלו? זה לא הגיוני! איפה אנחנו חיים?!

 97. 124
  גרמניה הפשיסטית כבר מזמן פה. עצוב.
 98. 123
  לגרש את המסתננים קודם לצפון תל אביב.

  משם הדרך לאפריקה תיהיה מהירה אחרי שהיפי נפש יראו את הבנות שלהם מסתובבות ליד המוסלמים האפריקאים האלה.

 99. 122
  הממשלה לא יודעת מה לעשות עם אירן, אז ביבי ממציא "סכנה קיומית למדינה" קטנה

  בשביל להתרברב איך שהוא מציל את המדינה מ 600 אלף פליטים תיאורתיים. אבל בניגוד לאירן, אם כל אדם זר הוא סכנה קיומית אז ברור מה צריך לעשות. והדרך לאלימות קצרה.
  נכון שהפליטים בדרום העיר הם בעיה שצריך לטפל בה, אבל בשיקול דעת על ידי הממשלה המגוכחת הזו ולא באלימות. והם לא סכנה קיומית/אסטרטגית.

 100. 121
  עשֶׂה מִשְׁפַּט יָתוֹם, וְאַלְמָנָה; וְאֹהֵב גֵּר, לָתֶת לוֹ לֶחֶם וְשִׂמְלָה

  עשֶׂה מִשְׁפַּט יָתוֹם, וְאַלְמָנָה; וְאֹהֵב גֵּר, לָתֶת לוֹ לֶחֶם וְשִׂמְלָה

 101. 120
  פתרון פשוט לכל האלימות: לגרש מסתנני עבודה מיד למדינה ממנה הם חדרו.
 102. 119
  חשבתי שעברו את 1939-1941
 103. 118
  שנאת זרים מצלצל מוכר
 104. 117
  הסודאנים יודעים לתת עבודה

  בכלים, בנקיון, בחניון. מי יחליף אותם? מלכה?

 105. 116
  לתת עבודה לפליטים האומללים. גם אנחנו היינו פליטים.
 106. 115
  53 מליון למיגרון - יש ואת תושבי דרום תל אביב זורקים לכלבים.
 107. 114
  פוגרום בליבוי ''חברי כנסת''

  איכה היתה ל... הקריה העברית הראשונה

 108. 113
  צריך לגרש את הסודאנים מדרום תל הביב למתחם אקירוב, רמת הביב א' עד ז' וכפר שמריהו. צריך לספק להם עבודה ומגורים בקיבוצים ובמבצרי השמאל
 109. 112
  אם זה היה הפגנה של שמאלנים זה היה נגמר באלפי עצורים ואלימות קשה כלפי המפגינים

  אתם עוד תגלו בדרך הקשה מה קורה שנותנים לחסרי ההשכלה להפרעה ברחובות. אם לא הקשבתם בשעורי היסטוריה, לא נורא. יהיה לכם הזדמנות לראות זאת מקרוב.

 110. 111
  ר ק ביבי א ש ם !!!
 111. 110
  ישי ורגב הם לא אפריקאים?
 112. 109
  תמיד רציתי שגם אנחנו נעשה "ליל הבדולח"

  אולי זה יגמול אותנו מאשליות של "עם סגולה"

 113. 108
  משטרת ישראל האשמה עלייייייך
 114. 107
  סודאנים לגרש

  ההפגנות התחילו רק עכשיו רק עכשיו הממשלה מתחילה לדבר ולמה ? בגלל הבחירות הם רוצים להראות שהם עושים משהו
  עם אנחנו לא נעשה משהו אף אחד לא יעשה ממשלה ללא עם לא שווה דבר
  רק עם העם יצא נגד הממשלה ונגד החוק יתחיל להיות סדר במדינה שנלחמנו עליה
  למה אנחנו צריכים ללכת ברחובות בפחד למה הם יאנסו ירצחו יתקפו יגנבו ואנחנו לא נגיב בגלל החוק? אז החוק הזה לא צודק עם אנחנו לא נשמור על עצמנו אף אחד לא ישמור עלינו
  אני לא ילך בארץ שלי בפחד אני ילך בא בגאווה ועם הממשלה לא תעשה דבר העם יקום ויעשה את זה למען עצמנו

 115. 106
  אפשר להתווכח על מה לעשות עם בעיית המסתננים, אבל הבעיה הגדולה יותר היא שפת הקלשונים המקלות והלפידים

  אנחנו אוהבים לחשוב שהתפתחנו מאז השואה, ושאנחנו נאורים וכל זה, אבל כשבוחנים את התגובה למסתננים הסודנים רואים את אותה השפה: שפת-שנאת-הזר, הקלשונים, הרצח בעיניים, שפת ה"היית שאחותך/בתך תהיה עם 'אחד מהם'?!", "הם כולם פושעים וגנבים" ועוד פנינות חוכמה ששימשו גם לפני מאה, מאתיים ושלוש מאות שנה. וזה מעציב עד מאוד.
  זה אפילו לא עניין של השוואה לשואה - זה עניין שמי שמדבר בשפה הזאת על הפליטים, שלא יהיו לו אשליות שהוא יותר נאור, או טוב, או מוצלח. רק היה לו מזל להיוולד בצד של הרוב, ולא של המיעוט הנרדף.

 116. 105
  באמת חלמאות מטומטמת של ממשלה רופסת חסרת כיוון.פשוט לא נסבל.מי שתומך במצב שיקח אליו הביתה את הסודנים.לא להיות נדיב על חשבון אחרים
 117. 104
  או! זו חדשה!
 118. 103
  אני לא מצדיק את ההתנהגות הזאת, אבל אני מזכיר לכל המגיבים כאן, הם הסתננו לכאן שלא כחוק, ומדי חודש נכנסים עוד רבים. ויש להחזיר את האנשים שאינם בסכנה עד שיירגע במדינותיהם, ואת אלה שבאו לכאן כמהגרי עבודה להחזיר למדינותיהם. ומי שמשווה את זה לליל הבדולח הוא פשוט דפוק/טיפש/חולה נפש
 119. 102
  מי שלא מבין אינסטיקטיבית שהמסתננים והזרים הם פצצת זמן ואסון לאומי, חברתי וסוציאלי, הוא בור, טיפש ורשע (והוא בדרך כלל צפונבון שמאלני). וזה יתפוצץ במוקדם או במאוחר גם בפרצופו הדשן ובפרצוף משפחתו. אגב, ראו מה קורה במערב אירופה ההולכת ונכבשת, ראו מפלגות ימין קיצוני הצומחות בתגובה, אבל בישראל המצב יהיה חמור פי כמה, ואין לי זמן לפרט למה.
 120. 101
  יש כאן קונספירציה של אנשי סמול בתקשורת להציף את ישראל במוסלמים מאפריקה. לא ניתן להסביר אחרת את הכתבות הללו שתומכות במסתננים ומבקרות את הישראלים המסכנים שחשופים לפגיעותיהם!
 121. 100
  האם נזכה אי פעם לקרוא כתבה אובייקטיבית על המסתננים או שהעיתונות הסמולנית איבדה סופית את דעתה ואת שמץ האמינות (שאף פעם לא היה לה!)
 122. 99
  לגרש את הצדקנים לסודן, ולשכן את המסתננים בבתיהם
 123. 98
  אני מאלה שמשווים את זה לשואה.

  האנשים האלה ברחו מארצם כדי לשרוד!
  גירושם שווה לא פחות מהוצאתם להורג.

  נכון צריך לטפל בנושא היטב אבל יש דרך הולמת לעשות זאת.

  ב1941 טען היטלר שצריך לגרש את "הסרטן היהודי " מהמדינה. מאות אלפי ימנים הריעו לו אז.
  אז כן , לכל אלה שנרתעים מהדבר, אני כן "מעז" להשוות את זה למצב היהודים בשנות ה40.

  והנה הוכח פעם נוספת שההיסטוריה חוזרת על עצמה, הפעם אבל הקורבן הפך לרשע בהתגלמותו.

  1. הכי קל להיות יפנ נפש הומני

   אפריקה היא יבשת עם שטח עצום ואוצרות טבע. יש שם בעיות בלי סוף כמו מלחמות, מגיפות, רעב. זה הרי אורח החיים שלהם. לכן יש שם מאות מיליוני מסכנים שרוצים לשרוד. לא ניתן לפתור את כל הבעיותיה של אפריקה על ידי איכלוס של מהגרים בלתי חוקיים בישראל.

 124. 97
  אלי ישי, עצוב שמפלגה שכמה על כנפי הקיפוח הפכה לפחות מנהיגה .למפלגה פאשיסטית בהכשרת הבית יוסף.
 125. 96
  לגרש מיד את תושבי שכונת התקווה המפגיניגזעניים הם ה
 126. 95
  ישראל נכבשת ללא מלחמה ולא למדינה הזו
 127. 94
  למה אתם צבועים!קחו אותם אליכם הביתה !כמה קל שזה בשכונה של אנשי המצוקה

  מתערב שבשכונה שלכם אין אחד

 128. 93
  רבונו של עולם איפה הבעיה?כל אלה שבעדם פשוט תקלטו אותם ...ככה לדרום תל אביבים לא תהיה בעיה , ואנשי החסד יזכו לעשות חסד

  אבל אתם פשוט צבועים

 129. 92
  אני בעד הרחקת המסתננים אך מירי רגב היא בושה לפוליטיקה הישראלית. אני ימני וליכודניק ונגעל לראות אותה או לשמוע את שפת הביבים שלה
 130. 91
  מה שכואב אבל באמת כואב!שכל אלה שמפגינים בעבורם ,אין להם אחד בשכונה

  כמה קל להיות הומניים על גבם של אחרים!
  פשוט קחו אותם אליכם הביתה ....

 131. 90
  כל הכבוד למשטרת ישראל

  ששלחה גדוד שוטרים, פרשים ויס"מניקים לפזר הפגנה של אלף איש.
  אותה משטרה שכמה שנים לא מצליחה לעצור מכירה של אופניים גנובות באמצע היום ולעיני כל בתחנה המרכזית.
  שאפו!

 132. 89
  מישהו אמר ליל הבדולח ?

  אתם תגידו שאני מקצין , שאני מטורף, משוגע , אבל חכו עוד כמה שנים כשליברמן יעלה לשילטון ..
  בכל מקרה כאחד שעבד עם סודנים אני מציע לכם כמה עבודות :
  הראשונה בוא לעבוד בהקמה של גינות , העבודה היא בשמש, עבודה פיזית, פשוט לקחת את חפירה ולחפור כל היום , או להעביר אדמה בדליים . מי בא לעבוד באוגוסט ? אתם הישראלים העצלנים או הסודנים האלה ?
  השניה היא סבלות, בואו לסחוב ציוד לאירועים, כל יום במקום אחר , ועכשיו מבצע מיוחד , מי שמתמיד שנה אחת מקבל בונוס מיוחד - כאבי גב לכל החיים. אם אתם כישראלים רוצים תוכלו למצוא את העבודות האלה בקלות. רק חבל שאתם לא , ותאמינו לי , חיפשתי .

 133. 88
  יהודה ווינשטיין שיכור אם הוא חושב שאנו נסתפק בזה

  לא רוצים גם האריתיים ואת ההודים פה

 134. 87
  סרטן בגוף שלנו????

  Haven't those people learned anything?

 135. 86
  לא זה הדרך. לא ככה מוחים נגד אזלת יד של השלטון. אל לנו להתאכזר לבני אדם

  לא תטה משפט גר יתום ולא תחבול בגד אלמנה, וזכרת כי עבד היית במצרים..כי תקצור קצירך בשדך...לגר יתום ואלמנה יהיה, למען יברכך ה' אלוקיך בכל מעשה ידיך, כי תחבוט זיתך לא תפאר אחריך, לגר יתום ולאלמנה יהיה, כי תבצור כרמך, לא תעולל אחריך,לגר, ליתום ולאלמנה יהיה.."

 136. 85
  אין לנו שום זכות לבוא לאנטישמיים בטענות אנחנו גרועים באותה מידה. ביום כזה אני מתבייש להיות ישראלי.
 137. 84
  פניה למבקשי העבודה האפריקאיים: אנא תעזבו מרצונכם כי אין כאן מקום למקלט

  מדינה ישראל היא מדינה עם שטח קטן (פי 30 פחות משטח של צרפת, פי 500 פחות משטח של ארה"ב), עם צפיפות האוכלוסייה אחת הגבוהות בעולם. חוץ מזה מדובר בארץ שסועה ומסוכסכת. אין כאן שום משאבים לקלוט "עליות מאפריקה"

 138. 83
  מה יגידו בעולם על התמונות האלה? יהודים מבצעים פוגרומים?

  הרי זו סיבה למסיבה לכל האנטישמים, הן במערב והן במזרח התיכון. היהודים גילו, עלק, את פרצופם האמיתי.
  אם היה לנו ראש ממשלה, אם היה לנו משרד חוץ, הם היו יוצאים בגינוי חריף ביותר על המיץ של הזבל שמכתיב את הטון במדינה - בניצוחם של מנהיגי המדינה!

 139. 82
  לכל תושבי הדרום

  מה איכפת לכם שיש סודאנים ברחובות שלכם?
  דווקא אני אוהב לבוא לטייל באיזור ולראות אותם. לדעתי צריכים להשאיר אותם
  ולמצוא להם עבודה. אל תשכחו שי מלחמה הארץ שלהם, מה אתם כאלו עצבניים?

 140. 81
  ישראל 2012 או גרמניה 1933?

  איפה אנחנו? ישראל 2012 או גרמניה 1933? ההתנהגות היא דומה. שנאת זרים, גזענות ובורות. יש בעיה, אבל לא ככה פותרים אותה. בוא לא נשכח שלא מזמן היינו בצד השני!

 141. 80
  אספסוף

  אני לא מבין למה התושבים תוקפים את הזרים במקום את הממשלה שלא פותרת את הבעיה

 142. 79
  אין דבר שביבי אוהב יותר מאספסוף מוסת שלא שם לב שביבי דופק אותו
 143. 78
  כשאני רואה לאיזה תהומות התדרדרה החברה הישראלית תחת נתניהו מלבה השנאה והפילוג, אני ממש שמח שעזבתי את הארץ. למרבה האירוניה, אני חי במדינה שלפני 80 שנה עברה התקף גזעני דומה, וזה נגמר בחורבנה.

  ולסיכום - אוכלוסיות מוחלשות ומדוכאות שזרקו לקירבם פליטים, בלי לדאוג למינימום של תנאים עבורם. הפיצוץ היה צפוי, ואולי אפילו רצוי מצד הממשלה הגרועה בתולדות ישראל, שאני מסוגל לייחס לה כל רצון רע, יותר מאשר לממשלה בטהרן.
  ועכשיו הפוליטיקאים מהימין הגזעני, שפופוליזם זה הקלף היחידי שלהם (בשאר הזמן הם עבדים נרצעים של טייקונים) מנסים לקנות הון פוליטי בשפיכת שנאה שלא הייתה מביישת את גבלס!

  גועל נפש צרוף!

 144. 77
  תזכירו לי, מירי סיבוני-רגב מאיזה יבשת היא?
 145. 76
  שאלה מעניינת, מאיפה לפליט העני והמרוד הכסף לקניית מכונת ?, דרך אגב, איזה רישיון יש לו ?(לא ידעתי שבסודן מפיקים רישיונות נהיגה בינ"ל)
 146. 75
  ליל הבדולח במדינת היהודים

  ההיסטוריה חוזרת על עצמה. כישראלי אני מתבייש בכל אותם ח"כים שהשתתפו בהפגנה הגזענית והאלימה הזו.

 147. 74
  לא רוצים לשלוט על עם אחר!!!!
 148. 73
  כמו שהאנטישמי רדף היהודי כי ראה את עצמו במראה של הזר והאחר, בני השכונות שונאים את האפריקנים כי גם הם באים ברובם מאותה יבשת.
 149. 72
  לאחר סילוק השחורים, אנחנו, כהי העור, נשוב להיות השוורצעס. תחשבו על על זה.
 150. 71
  עיתון הארץ אתם עיתון של צבועים ( יותר מצבע ) שיגיעו אילכם נראה מה תרשמו
 151. 70
  גועל נפש של ממשלה! עושה ספין על חשבון החלשים!!!! מסכנים ה''זרים''

  הישראלי שוב מרים בגאווה את ראשו המכוער. שמע לי מר אלי ישי. למרות שאתה מזרחי ואתה לא מעריך את השואה כי משפחתך לא עברה אותה, רק חסר לך תג של נאצי על היד והכל יהיה מושלם. כי אתה חתיכת נאצי- מזרחי.
  לא כל המסתננים רעים ופושעים כשם שלא כל היהודים או ערבים ככה. אז תפסיקו לעשות פיל מעכבר !!!!!!!!

  1. זה לא העניין כאן בכלל יא גאון, העניין הוא שיש כאן עשרות אלפי מסתננים שנכנסו שלא כחוק. איפה אתה חי? אני לא מצדיק התבטאויות כשל רגב, להיפך. ואני חושב שזה גם לא משרת אף אחד. אבל זה לא קשור לבעיה שהיא אמיתית. ולמה "זרים" במרכאות. אתה בסדר? לא זאת בלבד שהם זרים, הם גם שוהים כאן בניגוד לחוק. צריך לגלות רגישות, אבל לא לקבור את המדינה על הדרך.
  2. מדברים על 60-100 אלף ואם לא נפעל יכול להגיע ל 600 אלף

   במקום לדבר גבוהה גבוהה ,אולי תיקח כמה מסתננים לשכונה שבה אתה גר ,נראה אותך יפה נפש סמולני מנייאק , כל מטרתכם להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה

  3. כשיעבירו אותם לגור בשכונה הנאורה שלך נראה כמה יפה נפש תהיה

   הם צרכים לשהות במחנה מגודר בנגב ומטופלים ע"י האו"ם ואירגוני הסיוע שלו בדיוק כמו כל פליט אחר בעולם ומובטח שאז האו"ם כבר לא יהיה מהיר להכיר בכל אחד כפליט.
   גם בתורקיה לא נותנים ל"אחים" מסוריה להסתובב באיסטנבול והם פליטים אמיתיים שלולא ברחו כנאה היו נרצחים ע"י ממשלתם

 152. 69
  איך בדיוק רגב הפכה לדו"צ? בגלל הבקיאות באנגלית?
 153. 68
  אין שום הצדקה לאלימות. יש להעניש את התוקפים בחומרה (שלא לדבר על המנוול שזרק בקבוקי תבערה על בתי מגורים, שראוי למאסר עולם). ועדיין, ישראל לא תכיל אוכלוסיה של רבבות מסתננים אפריקאים (תודה, "הארץ", לפחות הפסקתם לכנותם פליטים...) - והם יגורשו, בטוב או ברע. לא ברור? חבל.

  אין שום הצדקה לאלימות. יש להעניש את התוקפים בחומרה (שלא לדבר על המנוול שזרק בקבוקי תבערה על בתי מגורים, שראוי למאסר עולם). ועדיין, ישראל לא תכיל אוכלוסיה של רבבות מסתננים אפריקאים (תודה, "הארץ", לפחות הפסקתם לכנותם פליטים...) - והם יגורשו, בטוב או ברע. לא ברור? חבל.

  1. מדוע להעניש אותם? הם הפנימו את כתלמידים צייתנים את הסתת השנאה והגזענות ואת ה"עם סגולה" של הבן-אריים, המרזלים, הכ"ץלה'ים, הליברמנים, הדנונים , החוטבילים, הביבים, הברקים, הפרסים, ולא נטו אוזנם לפרופ' לייבוביץ שניבא כבר ב 67 עם החלת הכיבוש/נישול שנהפוך לאומה גזענית ואלימה ושתכונות אלו יפעלו על מוסריותנו הלאומית כמו חיידק טורף !
  2. גם אני אח חולה
 154. 67
  האם נוכל לגרש במקביל גם התובעים את גירושם?
  1. שלוימלה לפי מצב הענינים נראה לי שהגרוש שלך קרוב יותר. בקרוב ליברמן יזרוק את כולכם ואני באמת מתכוון לכך ולא ציני!!!
 155. 66
  אין שום הצדקה לאלימות. יש להעניש את התוקפים בחומרה (שלא לדבר על המנוול שזרק בקבוקי תבערה על בתי מגורים, שראוי למאסר עולם). ועדיין, ישראל לא תכיל אוכלוסיה של רבבות מסתננים אפריקאים (תודה, "הארץ", לפחות הפסקתם לכנותם פליטים...) - והם יגורשו, בטוב או ברע. לא ברור? חבל.

  אין שום הצדקה לאלימות. יש להעניש את התוקפים בחומרה (שלא לדבר על המנוול שזרק בקבוקי תבערה על בתי מגורים, שראוי למאסר עולם). ועדיין, ישראל לא תכיל אוכלוסיה של רבבות מסתננים אפריקאים (תודה, "הארץ", לפחות הפסקתם לכנותם פליטים...) - והם יגורשו, בטוב או ברע. לא ברור? חבל.

 156. 65
  כי בכל דור ודור חייב אדם לראות עצמו כאילו הוא יצא ממצרים שלא ישכח איך ברח, הוכה, הושפל, נרצח איך צעק לשמיים
 157. 64
  והנה ההוכחה שאין עתיד למדינה הזאת. יש פה המון של מפגרים...שהתקשורת הצליחה לשסות אותם בכמה פליטים שעירים לעזאזל. זה יום עצוב.כל כך קל לתמרן את העם
  1. תגובה מענינת

   בכל מדינה יש אספסוף. אבל אצלנו הוא מיוצג בממשלה! כואב שקשה לסתור את טענתך.

 158. 63
  זעקה אמיתית. אמיתית וכואבת.
 159. 62
  ליל הבדולח אמרו כבר?
 160. 61
  לא צריך יועץ משפטי בשביל פתרון כל כך טרוויאלי.

  כל הנהגה נורמלית מסוגלת להחליט -רק בארץ יש הנהגה של מתרפסים וסמרטוטים.

 161. 60
  פשיסטים מקצועיים. תפגינו ותגייסו תמיכה ללא אלימות. לא יכולים, אה ? מעניין למה.
 162. 59
  בושה

  זאת האמת שככה חברת כנסת מתבטאת בציבור. נמאס כבר מהריקבון

 163. 58
  תרגילי סדר מישהו?

  מירי רגב מגהצת את החולצה החומה.

 164. 57
  ליל הבדולח הישראלי

  זיכרו את היום. כל הכבוד להסתה של חברי הכנסת והשרים.

  1. הדבר היחיד שדומה לליל הבדולח זה שגם בדרום ת"א היהודים הם מיעוט נרדף שאינו זוכה להגנת השלטונות
  2. כ"כ נכון, אני יהודי שחי בדרום ת"א. הרגע חזרתי ממילואים בדימונה, והאמת, אני מיעוט לא מוגן (חוץ מהנשק הגרעיני של המילואים). אתה כל כך צודק

   אבל מה זו מעצמה גרעינית של 7 מיליון יהודים מול 70,000 שחורים שרק רוצים להשמיד אותנו? צדקו בקיץ אנשי המחאה, האחוז האחד (השחור) ששולט על ה-99% הלבן (והיהודי).

  3. פוגע בזיכרון השואה!!! תתבייש לך!!!!
  4. בדיוק ליל הבדולך. וגם המקור זהה: הפניית אלימות אוכלוסיה עניה, מתוסכלת ועם שורשים של תרבות של פתרונות כוחניים כנגד השונים מהם . "השונים" יכולים להיות בלאום, בדת, בגזע במוצא עדתי הקרויים כאן "צפונים"/"אשכנזים"/"שמאל"...
  5. אנחנו מאוד שונים מהגרמנים - אנחנו מכים ובוכים שאנחנו מסכנים.
 165. 56
  חברת הכנסת מירי רגב

  תגידי לי את סתומה?!

 166. 55
  ביבילא עושה דבר - יזכר כאדם שתרם להשמדת עם ישראל בטווח הרחוק

  ביבי אינו עושה דבר, למרות בג"צ וארגוני השמאל.
  נראה לי שלא ירחק היום שאנשים יקחו את החוק לידיים לאחר ייאוש וישתמשו אף בנשק חם ואפילו ברימונים כפי שקורה במדינות שונות בעולם.

 167. 54
  התבטאות איומה של רגב ,לאנשים כאן יש זכרון קצר ורודפים אנשים חסרי ישע

  שמבוקשם הוא לעבוד בכבוד.זכותם של האנשים להפגין אבל באיזה זכות מכים ומשפילים אותם.זאת שיא הגזענות מצדו של עם שלא מפסיק לרגע להילחם נגד הגזענות והאנטישמיות .

 168. 53
  אין ספק שצריך לפתור את הבעיה. אך

  לכנות בני אנוש ׳סרטן בגוף המדינה׳ אפילו אם הם הסתננו כדי לחפש עבודה זה דבר מזעזע. לשיטת הגויים גם אנחנו היהודים היינו סרטן בגופם.

 169. 52
  כן לגירוש עשרות אלפי המסתננים!!!! לא לגזענות ולאלימות כלפיהם!!!!

  אני מייצג את הרוב השפוי של עם ישראל. לא גזען ילדותי כמו מרזל ובן ארי, ולא פוסט ציוני מטורלל כמו יגאל שתיים שמנסה למלא את המדינה במוסלמים.

 170. 51
  האירופאים יכולים להביט בנו בקנאה

  אצלנו כמעט כל הפרלמנט זה ימין קיצוני.

  1. למה שיקנאו בנו ,הם עשו זאת בעברם,נדמה לי, ליהודים.
 171. 50
  המגורשים הנצחיים הופכים למגרשים.

  אני מקווה שבזכות הגדר והפיקוח בגבול לא נגיע לממדים של גרוש ספרד. לפחות עכשיו אנו מבינים יותר מדוע גרשו אותנו לאורך ההסטוריה.

  1. ליהודים יש מדינה קטנטונת - בלעדיה היו מחוסלים מזמן

   כדאי ללמוד לפני שכותבים שטויות. הם מסתננים ולא גורשו ממדינותיהם. בניגוד גמור ליהודים אשר תרמו למדינות שהיו בהם ובגלל תרומתם הרבה למדינות אלה זה הפך לצנינים בעיני המנהיגים שם.

  2. היהודים לא חוסלו במשך אלפי שנים גם בלי מדינה.
 172. 49
  ביבי הטיפש (עם כל הכבוד, הוא תחמן, אבל טיפש) בנה פה אסון לאומי, חברתי וסוציאלי. הוא לא ראוי לכהן אפילו יום אחד ראש ממשלה.
 173. 48
  חוק אזרחות הרייך קבע כי רק לבעלי דם גרמני, התנהגות נאצית ותושבי גרמניה תינתן אזרחות גרמנית. נוצרה הפרדה בין "אזרח" לבין "נתין". התקנה קבעה שיהודי (להבדיל ממישלינג) לא יכול להיות אזרח הרייך, ולכן לא מגיעות לו זכויות פוליטיות, ובהן זכות הצבעה ואפשרות כהונה במשרות ציבוריות, בנוסף הוא גם לא זכאי להגנה משפטית

  חוק אזרחות הרייך קבע כי רק לבעלי דם גרמני, התנהגות נאצית ותושבי גרמניה תינתן אזרחות גרמנית. נוצרה הפרדה בין "אזרח" לבין "נתין". התקנה קבעה שיהודי (להבדיל ממישלינג) לא יכול להיות אזרח הרייך, ולכן לא מגיעות לו זכויות פוליטיות, ובהן זכות הצבעה ואפשרות כהונה במשרות ציבוריות, בנוסף הוא גם לא זכאי להגנה משפטית

  1. השוואה מכוערת ודמגוגית!
  2. אל תשוה! אל תשוה! רק בעוד כחמש שנים ניתן יהיה להשוות.
 174. 47
  יש לגייר את כל הזרים באזור התחנה המרכזית על מנת לשדרג את איכותה של

  האוכלוסיה היהודית שגרה באיזור

 175. 46
  בושה וחרפה ההפגנה הזו. התקפה גזענית פשיסטית על זרים בלב העיר השניה בגודלה. "כסדום היינו לעמורה דמינו" ישעיהו א ט
 176. 45
  הכה ביהודים (פליטים) הצל את רוסיה (ישראל)
 177. 44
  אז אולי כבר תתדאגו לעניי ארצכם?? ותראו לי עני ישראלי יהודי שיעשה עבודה שחורה של עובד זר, בין אם הוא מטפל פיליפיני, שוטף כלים אפריקאי, עובד שדה תאילנדי או עובד שחור אחר.
  1. ישראלים יעבדו בכל עבודה, תמורת שכר הוגן!
  2. למה נראה לך שמדיניות ביבי והקואליציה הימנית-שמרנית תעלה את שכר המינימום?

   זה ברור שהרבה יותר נוח להעסיק זרים במחירים מוזלים ואפסיים מאשר ישראלים במחירים הוגנים. ואז גם לתקוף את הזרים על כל עוולות החברה הקיימות.

  3. בדיוק, הם לא עובדים תמורת שכר הוגן, לכן הם עובדים וישראלים לא. ישראלים מפונקים יותר. ליתר דיוק, אין "הם", יש פליטים, כמו שהיו היהודים בשואה (אז השתאינו איך אומות העולם לא פתחו את שעריהן בפנינו), ויש עובדים זרים (כמו ישראלים שהולכים לעבוד בעגלות באירופה) שבאים להרוויח כאן כסף. ויש מדיניות ממשלתית והסכם הכבילה ועוד ועוד שהופכים את האנשים האלה לחלשים ופגיעים מאד
  4. ישראלי טוב לפי אלי ישי לומד בישיבה ולכן אינו יכול לעבוד.
  5. עכשיו נותר רק למצוא מעסיק ישראלי שיתן שכר הוגן. בהצלחה!
 178. 43
  אסור לחכות עם זה יותר. זה עומד להתפוצץ! להביא אוניות משא של צים ולגרש כל יום 5000 איש באוניה ישר לאפריקה

  יום אחרי יום אחרי יום. נרוקן את מדינת היהודים ממסתננים.

  1. אוניות משא? למה לא רכבות?
  2. רכבות לא עמידות למים כמו אוניות . רכבות זה היה טוב אם היינו עושים מחנות השמדה אבל אנחנו אנושיים אז זה אניות - מקווה שעניתי על ההתכחמות הדבילית שלך להפעם.
  3. אידיוט, הלוואי והרכבות שאליהן אתה מתייחס היו מיועדות לגירוש. אין כל פסול בגירוש מסתננים!
  4. אוניה עם ארובה ושלט "עבודה משחררת" ?
  5. ואיך יגיעו לאניות? ברכבות?
 179. 42
  תל אביב היא העיר הסובלנית בעולם!!!

  איכססססס גדול על מדינת תל אביב הצבועיים האלה!!!!
  פתאום לא שומעים את כל היפה נפש האלה...........
  אהההההההה סליחה לא מדובר בבני דודנו!!!!!!!

  1. תפסת את הבלוף בקרניו
  2. תלמד לכתוב, בור עילג
 180. 41
  אני מכיר אתיופי נוצרי

  שזייף דרכון ארתראי כדי לקבל מעמד פליט אז שלא יעבדו עליכם

  1. שקרן

   את הפליטים שהצליחו לקבל מעמד בארץ ניתן לספור על יד אחת, מקסימום שתיים. ובעל דרכון מזוייף הוא בטח לא אחד מהם.

  2. הקונסול האריתראי בארץ אמר בראיון חערוץ 10 שמסתננים רבים מקניה, חוף השנהב, ניגריה זייפו תעודות כאילו הם מאריתראה. רק 30% הם באמת אריתראים.
  3. אה, אתה מכיר אתיופי נוצרי?

   אז ברור שכל הכושים הם אתיופים נוצרים. להתפזר כולם, טעינו כל הזמן, צ מכיר אתיופי נוצרי!

 181. 40
  תגידו "לגרש" בגרמנית זה לא "אראוס"? אז איך זה הולך: "שוורצע אראוס", "סודאנע אראוס"? מצלצל נחמד אבל מוכר מאיזשהו מקום.
  1. אל תתלוצץ! בדרום ת"א היהודים הפכו למיעוט שנדחק החוצה. הקריאה נותרה "יודנראוס".
 182. 39
  לישראל יחסים דפלומטיים מלאים עם אריתראה, סתם עבדו עליכם שאין לאן להחזיר
 183. 38
  שיעבירו אותם לכרמיאל יש כאן מלא פארקים.

  הם ימותו כאן משעמום ויתחננו לחזור לסודן.

 184. 37
  שמאלני אך לא צקצקן בהונאה עצמית. חובה לגרש את מסתנ

  מסתנני העבודה לביתם חזרה. נקודה!!!

 185. 36
  צריך להזכיר לממשלה

  צריך להזכיר לממשלה שהגדר שנבנית בגבול עם מצרים היא כדי למנוע מהמסתננים לחדור לישראל ולא כדי למנוע את גרושם מכאן.

 186. 35
  רק שמאלני יכול להסיק מהשואה שיהיה מוסרי להכניס לישראל הקטנה מאות אלפי אפריקאים מוסלמים ! זה אותו הגיון חולני של השמאל שדואג שהאפריקאים המוסלמים ישארו כאן , ובמקביל "אוהבות הנשים" מנסות לקדם את חוק הזנות ! כמה רוע ארופאי צריך כדי לגלגל שטיח אדום לכבוד אפריקאים שיאנסו יהודיות מזרחיות ! השמאל הוא בלתי נסבל בכל קנה מידה , ולדעתי אנחנו על סף פיצוץ פנימי - בין ימין לשמאל ! זה הולך להיות אסון , ולשמאל יש את רוב האשמה והאחריות לכל זה !
  1. מעניין שהאיומים על "פיצוצים ואסונות" שבאים ,תמיד מגיעים מהימין .האם השפיות בסכנה? הממשלה איפשרה את כניסת הפליטים והשמאל אשם?! האם ביבי הצליח לטמטם את המדינה וכולם כהד אחד עונים "א מ ן"
  2. הכל התחיל כשהשמאל רצח ראש ממשלה נבחר
 187. 34
  מירי רגב, עם כישורים דיפלומטיים כאלה ביבי עוד יהפוך אותך לשרת החוץ... אתם קולטים שהאישה הזו הייתה דוברת צה"ל?
  1. גם אז היא לא הייתה משהוא.....
  2. מדויק.
  3. והצנזור הצבאי
  4. איך לא מינו אותה לרמטכ"ל ? הפסד ובכיה לדורות
 188. 33
  מדינת ישראל מדינה חשוכה ורדופת שדים

  ומהשואה, כמובן שלא למדנו דבר - כשם שמדינות רבות סגרו את שעריהן בפניהיהודים ודנו אותם למוות, כך אנו מבקשים לעשות כעת לפליטים הסודנים. מזעזע.

 189. 32
  בשום אופן לא לגרש את האפריקאים ! יש להעביר את כולם למרכז ולצפון תל אביב , ובו בזמן לאשר את החוק נגד הזנות ! אני מבטיח לכולם שתוך יומיים כל התושבים בורחים לגרמניה !!!
  1. התושבים היהודים אתה מתכוון, הם אלה שמגיעים כל ערב להר ציון לחפש זונות ומטרידים בחורות ברחוב
  2. עם ישראליות כמוך - לא פלא !
  3. ישראליות כמוני ש...? לא "נותנות" להם? אכן, הבאתי על עצמי את ההטרדות.
 190. 31
  ככה זה במדינות גזעניות. מאשימים בכל בעיה את הזרים, גם בבעיות שהיו קיימות תמיד כמו פשע ועוני. כך מרמים את העם ומונעים ממנו לראות שהממשלה שלו היא שאשמה בבעיות, על ידי כך שנותנים לו שעיר לעזעזל לפרוק בו את זעמו
  1. מאוד נכון - גם את האפריקים קל יותר לזהות בגלל צבע העור, יותר קל אפילו מלהסיט נגד ערבים
 191. 30
  1000 מתוך 70,000 יגורשו לאחר "בדיקה פרטנית"...וואו, אכן פעולה תקיפה מצד הממשלה
 192. 29
  לגרש את כולם חזרה לארצותיהם. האירטראים טוענים שהם בורחים משרות צבאי ממושך, אבל מה מונע מהממשלה לגרש את הנשים והילדים חזרה למולדתם? אותם לא יגייסו.
 193. 28
  לגרש אותם עד הבוקר ביבי עזוב לנו את הכיסא אתה ממית אסון למדינה
 194. 27
  שכחנו מאיפה הגענו

  אנחנו שכחנו מאיפה הגענו!? לפני שישים שנה אנחנו היינו באותו מקום. איך אנחנו יכולים להחזיר את אותם סודנים למוות שלהם?! מה נהיה מאיתנו!! מה לא מובן שהאנשים הללו פועלים כך מתוך מצוקה נפשית וכלכלית וצריך לעזור להם לא להעיף אותם זה לא הפתרון!

 195. 26
  הרגב הזו כל כך פופוליסטית, לא מפסיקה לדחוף את עצמה
  1. תגידי, את סתומה? את סתומה? את סתומה?
 196. 25
  שמואלנית שמזדהה עם אנשי דרום ת"א - לגרש , לגרש , לגרש !!!!!!!!!!!!!!
  1. עולם שלישי ? אח"כ אנשים כמוך טסים להודו ולתאילנד !
 197. 24
  מה עם האריתראים הם גם צריכים לחזור למדינתם
 198. 23
  מעם נרדף לעם רודף בהרף עין והכל מכח הסמכות הריבונית
 199. 22
  אם הם היו רוסים לבנים ואקדמאיים לא היו מזהים אותם כפליטים ומסתננים והיו מקבלים אותם בזרועות פתוחות - כן זה בשל הגזענות המובנת בעצם קיומה של מדינת הרוב יהודי
  1. אתה ממיר גזענות אחת בשנאת זרים אחרת
  2. צריך לשנוא את כל בני האדם באותה מידה!
  3. יש בארץ מאות אלפי רוסים לא יהודים ,אבל לבנים ,הרבה בלונדינים
 200. 21
  לקח השואה העיקרי הוא שיש להימנע בכל מחיר מלהיות מיעוט חסר מגן בארץ זרה, ועל כל עם שיש לו מדינה לדבוק בה גם בעיתות מצוקה - בשם הלקח הזה יש להורות למהגרים ממדינות אפריקה לחזור לארצותיהם ולא להפוך למיעוט בארץ זרה.
 201. 20
  החוצפה של היהודים היא שהם הסתננו לארץ הזאץ ויש להם עזות המצח

  לטעון שיש לגרש אחרים

  1. אני איתך שהיהודים הסתננו לארץ הזאת כמו הסודנים .. אבל אי אפשר לחיות במצב הנוכחי עם כל מעשיי הפשע של האפריקאיים.
  2. מי שמדבר. אבותך, קופי האדם מחצי האי ערב התנחלו בארץ אבותנו, ומאז, כמו כולרה, הם לא מרפים.
  3. אתה הסתננת לכאן יא פליט סעודי
  4. נראה שלשניכם נדפק השכל

   היהודים מסתננים? כדאי שתקרא את ספרו של מארק טווין, על הארץ הזאת לפני תחילת הצייונות

  5. בגלל זה אתה מתחזה ליהודי יה-כלב הייתי שוחט את כל המתחזים ,והיהודים חזרו לארץ מוצאם עובדה ארכיאולוגית!!!!
 202. 19
  ברור לכם שהדרום סודנים הם פחות משני אחוז

  יש סודנים ובעיקר אריתראים.

 203. 18
  פליטים לא מגרשים, מה לא ברור? איפה החמלה היהודית המהוללת? איפה הזכרון ההסטורי? איפה אחוות האדם?
  1. אבל הם לא פליטים, שקרן מסכן שחוזר על סיסמתה של מנוולת בולשביקית... פרנקו היה טוב ממנה, חבוב. האמת? גם ממך.
  2. הם עברו דרך מצרים וצפון סודאן. הם היו אמורים להיקלט שם.

   היא לפליטים, לא למהגרי עבודה.

  3. יאמץ כל שמאלן סהרורי אפרקאי אחד,ובא לציון גואל
  4. אין מספיק שמאלנים לאימוץ כל המסתננים
  5. תשאל 2.5 מיליון ערבים באפרטהייד הישראלי איפה היא
  6. לדרור ה"נאור" מרמת גן

   שמאלן סהרורי לא חייב לאמץ אף אחד, אבל מדינת העם היהודי צריכה לתת פתרון הולם וברוח היהדות וזכר השואה לבעיה אמיתית: מאז החלה תופעת המסתננים / פליטים / מהגרים או איך שתרצה לקרוא לזה לא נעשה שום ניסיון אמיתי למצוא לה פתרון נכון וחכם וצודק. כמו שכל בעל עסק מצליח יגיד לך - כדי להצליח קודם כל יש ללמוד את הנושא / בעיה לעומק (מי הם אותם אנשים, כמה מהם באמת פליטים וכמה מסתנני עבודה, מאיזה ארצות הם והאם ניתן להחזירם בביטחה, מה החוק הבינלאומי אומר לגבי פליטים ומסתננים, איך לחייב את האו"ם לעזור לנו לפתור ולממן את פתרון הבעייה ועוד ועוד ועוד...) אחר כך להקים גוף שיטפל בבעיה בהתאם לממצאי הבדיקה: את מי שצריך להחזיר-להחזיר, את מי שצריך להעביר למדינות מפותחות אחרות- להעביר, את מי שציך להשאיר-לטפל בצורה נכונה ובעיקר ח כ מ ה שהישארתם פה (כולל חינוך ואפשרות למצוא עבודה וכבוד עצמי) תהיה כמה שפחות נטל על החברה הישראלית עם כל המשתמע מכך - הדבר האחרון שעלינו לעשות הוא לעודד "ליל בדולח". הפתרון הוא לא בידי האזרח - ימני או משאלני - אלא בידי הרשויות. והן, לצערי, לא עושות כלום - בושה לכל מי שבוחר בהם ובושה לכל מי שמלבה את השנאה כלפיהם אותם בני אדם. פתרון א מ י ת י (ולא הביביייזם הרגיל) הוא הפתרון!!!!!!!!!!!!

  7. יאמץ כל ימני פרחח דרך-ארץ, ובא לציון גואל
 204. 17
  עצוב שהארץ מאמצים את הרטוריקה של הממשלה. זה לא "להרחיק" אלא "לגרש"

  תפסיקו לנסות לייפות את זה

 205. 16
  הצד האפל של החברה הישראלית

  מדובר על אנשים - לא "סרטן"
  הממשלה צריכה ליצור וליישם מדיניות שקולה, שלא מפרה זכויות של אנשים (גם אם שחורים ובאים מאפריקה). במקום לנסות לפתור את הבעיה, הממשלה מעודדת את ההתלהמות והגזענות. פעם אנחנו היינו פליטים ונרדפים ואף אחד לא רצה אותנו. וככה אנחנו מתנהגים כלפי אחרים?
  בושה.

  1. אהה, לשיטתך הממשלה היא גם זו שעומדת מאחורי ההפגנות נגד עצמה? אין גבול לאבסורד השמאלני!
  2. הממשלה לא עומדת מאחורי ההפגנה, אבל שר וח"כית מהקואליציה בהחלט תמכו
  3. ההפגנה היא לא נגד הממשלה

   המפגינים יצביעו בבחירות הבאות בעד אותה ממשלה בדיוק. הם לא מפגינים נגד הממשלה. הם מפגינים נגד הזרים.

  4. כל פעם שמישהו לא מסכים איתך הוא שמאלן?
  5. לא פליטים ולא נרדפים. מספיק עם השקרים

   מדוע צריך להעמיס את מדינת העם היהודי אוכלוסיות של זרים? האם היהודים הם לא המיעוט? אנחנו 6 מיליון מוקפים במאות מיליוני מוסלמים - מי המיעוט כאן??

  6. את צודקת ג'וליה, הבעיה היא רק שזה לא צד אפל אלא הפרצוף של החברה הישראלית
  7. זו הבעיה של שני הצדדים - הימין והשמאל - שלא מבינים שזו מדיניות ממשלתית שקובעת

   איך נראית השכונה (נניח, שנה מהיום). במקום להטיח האשמות זה בזה, השמאל והימין צריכים להתאחד ולדרוש מדיניות ממשלתית ברורה בנושא הגירת עבודה, קבלת מקלט וכו'. רק כך יוקל על תושבי השכונות הוותיקים וגם על הפליטים, מבקשי המקלט ומהגרי העבודה המסכנים

 206. 15
  התלהמות

  גרתי גם בשפירא וגם בתקווה ולא זכורה לי אלימות של אפריקאים. בנרקומנים וזונות באזור לא קשה להיתקל, (בד"כ מבטא מזרח אירופי). רבים מהם הגיעו כחוק ואני מניח שגם קיבלו סל קליטה. הרבה מהקריאות המתלהמות שאנו שומעים הם גזענות חד משמעית. עם זאת, ברור שקיימת כאן בעיה קשה שצריכה טיפול כגון פיזור של אוכלוסיית המהגרים לאזורים אחרים.

  רבים מתושבי השכונות מוצאים את האשם לבעיותיהם באפריקאים, בעוד בני משפחתם, שכניהם חבריהם (ואולי גם כמה מהם) משכירים לאפריקאים דירות לפי ראש ומעסיקים אותם בחנויות ובבאסטות. צורם!

  1. האם הם מבקשי מקלט? האם הם עברו דרך מצרים או צפון סודאן?

   את זכותם לבקש מקלט בישראל על פי החוק הבינלאומי.

  2. נכון מאוד- לתושבים קל לשכוח שהם הוזנחו כבר לפני שנים

   לפני עשור המצב כאן היה גרוע בהרבה, ולא היו אפריקאים. אבל לשלטון נוח מאוד לשסות את החלשים אלו באלו

  3. אתה מגיב בגזענות כלפי יוצאי חבר העמים

   ולפיכך אינך טוב יותר מן המפגינים המתלהמים שיצאת נגדם.

  4. צודק לגמרי. אני בוש בשכנים שלי.

   בכל שנתיים יש בשכונה גל של שנאה לאוכלוסיה כזו או אחרת. עובדים פלסטינאים, עובדים זרים, סודנים, אריתראים.
   בתכלס, האלימות היחידה שעדים לה בשכונה זה האלימות של הגזענים נגד פליטים ונגד מי שנראה להם יפה נפש.

  5. לא מאמין לך שאתה תושב שכונת שפירא
  6. לקרן- הוא לא גזען הוא מספר מה הוא ראה שם
  7. לא הגיע הזמן שתחדלו לצפות שיעשו בשבילכם ושתעשו אתם למען עצמכם?
  8. מי שמך לעשות במדינת ישראל פיגוע דמוגרפי?

   מדוע צריך להעמיס את מדינת העם היהודי אוכלוסיות של זרים? האם היהודים הם לא המיעוט? אנחנו 6 מיליון מוקפים במאות מיליוני מוסלמים - מי המיעוט כאן??

 207. 14
  בדיקה פרטנית תעלה במהרה שלאיש מהם לא זכאי למרלט

  והשאלה הראשונה: כיצד הגעת לישראל?
  אם הצשובה אינה באניה או במטוס הרי שאינם זכאים למקלט כי מקלט ניתו לבקש רק במדינה הראשונה אליה מגיעים מהמדינה ממנה בורחים.

  ועוד יותר חשוב, ממי ןממה בדיוק הם מבקשים מקלט האם ממשךתם רודפת אותם? שמה צפון סודן דרכה עברו מן הסתם סדרכם לישראל ללא חשש? או שמה במצרים בה היו צרכין לבקש מקלט?
  בקיצור אין ביניהם ולו לא מבקש מקלט אחד לרפואה. כולם מגשימים חלום אותו חולמים רבים ברחבי העולם לבוא לעבוד בארץ המובטחת.

  ומדוע על שעובד זר שבה כחוק ישלם סכומי עתק(אלפי דולרים) עבור זכות זו ואפריקאים יקבלוה בחינם?

  1. תסמוך על הבג"צ השמאלני שיימצא את הפילפול המשפטי להעניק "מקלט" לעשרות אלפי אפריקאים.
  2. יסביר הגאון החשוב, דרור, כיצד נאור וסולברג הינם שמאל. תודה!
  3. אה ואללה?!

   אז יאללה שהממשלה של מירי רגב ודנון תעשה כבר בדיקה פרטנית. מה , לא עשו עדיין? אה, לא, הממשלה (מירי רגב? דני דנון?) מסרבת לעשות, פשוט לא מסכימה... מעניין...

  4. כמובן שנאור היא ימין...
  5. אני מת על הבג"ץ שמלאני הזה - החבורה הזאת תכשיר כל דבר נבלה בישראל - אבל הם תמיד יהיו "שמלאנים"
  6. למה שעובד זר ישלם הון עתק?

   כדי לשלשל לכיסם של חברים של שרי הממשלה הון עתק? כדי שלאנשים לא ישתלם לשלם מעבר לשכר המינימום?

  7. ברגע שאדם נעשה שופט, עיתונאי, או סתם תופס שכל - מיד הוא הופך לשמאלני. מה לא ברור כאן?
  8. כנראה שלך הרבה לא ברור מתושלח

   השאלה פה היא לא שמאל או ימין, העניין הוא שכל אדם אשר מגיע למשרה או עמדה גבוהה צריך להקריב הרבה ובין ההקרבות שנעשות ישנן גם כאלה הקשורות לאמונות ודיעות שצריך לשנות כדי להתאים את עצמך לאליטה שאליה אתה שואף להשתייך ואותה אתה צריך לספק בסופו של דבר..אז הם לא נהיים שמאלניים הם פשוט אומרים ועושים הרבה דברים כדי להתקדם בקריירה, שים לב גם בעולם האקדמיה אם אתה לא בן מיעוטים ("בני דודינו") אתה חיב להיות שמאלני ראדיקלי כדי לקבל קביעות. יודעת מבפנים.

 208. 13
  כרגיל, אצל אנשי הימין הזר הוא האשם בכל תחלואי החברה, פעם זה ערבים, פעם זה מהגרי עבודה ועכשיו אלו הסודאנים.
  1. שכחת סמולנים..

   האחר האידאולוגי הוא גם זר, הוא לא חלק מה"עם"..

  2. כרגיל בשמאל, לעשות דה הומניזציה לאנשי ימין, להתעלם מבעיות ולהרגיש טוב עם עצמם.

   גם אם ההתבטאויות מכוערות, ואיומות, וגם אם יש אלימות זה לא אומר שאין בעיה. תדמיין שאלה פלסטינים שמוחים ולא תושבי דרום תל אביב בבונים חסרי השכלה תתי אדם וכו'.

  3. כי אין פשע מתוצרת בית, נכון דו? עאלק הסודנים אשמים.

   הם פושעים כמו כולם, אבל אצלם זה לפחות מטרות שרידה, כאשר המדינה פיזית, במניעת עבודה מהם, דוחפת אותם לפשוע.
   שכחתם את גל האלימות שהיה כאן אך לפני ימים, ושרובו לא קשור היה לפליטים? זה שיש בבונים שקופצים על ההזדמנות לפרוע קצת בזרים - עצוב, אבל לא מפתיע: שוב יצאנו גרועים כאחרון עמי המזה"ת מקבילינו.

  4. לקצץ את המפלצת הצבאית לעשירית מגודלה ואז יהיה כסף לפתרון כל הבעיות.
  5. כשכל הבעיות לא קורות ליד הבית שלך נורא קל להיות אנושיים !!!

   ניראה אותך גרה בשכונה שבה הילדים שלך לא יכולים לצאת החוצה לשחק מרוב פחד שבבית ממול לשלך גרים לא משפחה של סודנים כי אם 15 סודנים בדירה אחת מסריחים את חדר המדרגות ...דרום ת"א כבר מזמן הפכה להרלם זה פשוט נורא ואם את כ"כ אנושית בואי תחליפי אנשים שגרים שם הם יגורו בשכונה שלך ואת תעברי לגור בדר' ת"א.

  6. מי שמתעלם מהבעיה הוא השלטון הימני שמשתמש בטכניקה הבזויה של הפרד ומשול ומרקיב את החברה לאט אבל בטוח
  7. "גם אם ההתבטאויות מכוערות, ואיומות,"

   מי אמר בבונים חסרי השכלה, תתי אדם...?
   אתה!

  8. צביעות וצדקנות והתחסדות - מי אתה שתחייב אותי לקלוט אפריקאים

   אוכלוסיה שהורסים בבת אחת את השכונה שלה צריכה לשתוק? קל מאד לשבת בשכונה שטרם ניזוקה ולהטיף על זכויות אדם ועזרה למסכנים. אתה רוצה לעזור להם - תכניס אותם לביתך. את כל הסודנים אריתראים וניגרים

 209. 12
  גלו דוגמה אישית,כל עתונאי יאמץ משפחת פליטים אחת.זכרו את השואה.
 210. 11
  שויינשטיין לא ישכח להשאיר כמה לעבודות נקיון אצלו
 211. 10
  גם אני מפחד

  גם אני מפחד. מפחד מהזיכרון הקצר שלנו. הסיבה שהפליטים טרם גורשו ממדינה בה למנהיגנו אין שום אמפתיה לאנשים שאינם יהודים או מאמינים גמורים בדרכם, היא שיש אמנה בינלאומית שישראל חתומה עליה לפיה אין לגרש אדם שנרדף בארצו חזרה לאותה ארץ. הפליטים הסודנים והאריתראים לא הגיעו לישראל בחיפוש אחר עבודה, הם הגיעו לכאן לאחר מסע ארוך ומסוכן כיוון שברחו מכפרים בוערים. המעניין הוא שהאמנה הזו נכתבה לאחר, ניחשתם נכון, השואה. הרעיון הוא להגן על אנשים שמדינתם רודפת אותם. צר לי על כל אותם אזרחים ישראלים שחשים כי הפליטים פוגעים באורח חייהם, באמת. אבל אולי נשקיע את מאמצינו הרבים בניסיון למצוא פתרון הומני שיישרת קצת יותר טוב את כולם?

  1. אפשר למשל ללמד אותם מקצוע ואז יגדל הסיכוי שמדינה אחרת תקבל אותם
  2. למה לשקר?

   מקלט מקבלים מהמדינה הראשונה בדרך, במקרה הנדון המדינה הראשונה בדרכן היא מצרים. כולם מסתנני עבודה ו asylum shoppers !

  3. למה לא נשארו במצרים? כי בישראל "על הכאפאק",יש כסף , יש בחורות, יש ים. למה לא תאמץ כמה סודאנים בביתך עם בנותיך לזכר השואה?
  4. הם מגיעים לישראל כי כאן "סבאבא",תאמץ כמה סודאנים ואל תטיף לאחרים. בנותיך ואולי גם אשתך מאד יהנו.
  5. למה שלא תזמין אותם לביתך ולבניין שלך ותתנסה יום אחד
  6. יש לך אמא , אחות , דודה או בנות ?! מקווים שיזכו לביקור נימוסין מחבריך החדשים.

   שלשום הותקפו שתי נערות בשכונת התקווה והסודנים אמרו " נאנוס את כול הבנות שלכם " ציטוט מדויק ולא עלילת דם !
   לכבוד האדם אין ערך בעינהם ואישה במקרה הטוב נחשבת כרכוש בעינייהם. לך תחייה אתה ודומים לך בקרב אנשים בעלי תרבות וערכים כאלה. ממילא אין כבר פתרון לבעיה .. אבוד

  7. פשוט חוצפה

   אותם חבר'ה אני מאמין כי ימנים בדעותיהם, אותם אנשים שלא אכפת להם כלום מלבד "האדמות" שהבטיח להם ה' לפני 2000 שנה צאו מהסרט!! למה אתם לא נותנים לבנאדם להביע את הדעות שלו, חוצמזה שאין ספק שהוא צודק ב100% אבל זו הדעה שלי, התרבות שהתפתחה בארץ לא מאפשרת לבנאדם לעצב את הזהות שלו ואת האידיאולוגיה שהוא באמת מאמין והכל מתחיל מאותם הקנטות כמו אלו שגורמים לבנאדם חוסר בטחון במה שהוא מאמין, אחרי זה מתפלאים ששומעים שבני נוער לוקחים סמים, בורחים מהבית, נגררים לעולם התחתון וכו' וכו'.. הכל מתחיל בחינוך ושינוי גדול מתחיל בקטן!

  8. הם לא מסתנני עבודה הם הורסי המדינה במתכוון
  9. כבבון לבבון יש להם מדינה והיא לא רודפת אותם והיא דרום סודן .

   אולי בדיוק ישנת אבל הם קיבלו מדינה משלהם ושם הם לא נרדפים. הם באים רק בגלל עבודה.

  10. לא הגיעו לכאן בגלל עבודה? אז בגלל מה - קבלת האורחים הישראלית? תעשה לי טובה, הם עברו אלפי קילומטרים וחצו סדרת מדינות כי פה, בשונה ממצרים, מרוויחים הון...
  11. 10- איזו תת רמה של דמגוגיה....

   דרום תל-אביב מלאה בפיליפינים לא חוקיים...גם הם ברחו מ'כפרים בוערים'??
   ובפלורנטין יש דרום אמריקאיים, ניגרים וגנאים....כולם ברחו מ'כפרים בוערים'??

  12. למה לא מצרים

   מהסיבה הפשוטה שמצרים לא חתומה על שום אמנה כזו, כי במצרים כשתופסים אותם ושולחים אותם חזרה למדינה בה שרפו להם את הכפר, אנסו להם את הנשים ורדפו אותם כדי להרוג. מקלט מקבלים מהמדינה ההומנית הראשונה שחתומה על אמנות בינלאומיות. ישראל היא הראשונה. ואני מזכיר לכולם שזה שמדינות אחרות לא בסדר זה לא אומר שם אנחנו יכולים להיות לא בסדר או אפילו רק להתעלם. חווינו על בשרנו יחס כזה ממדינות העולם. ולכל המאחלים לי לזכות לביקור מצדם - אני דווקא חושב שהביקורים צריכים להיות שלנו, ולכן התנדבתי לא מעט עם ילדי פליטים (שרק רוצים לשחק עם חברים) וסיירתי בשכונות שלהם לשמוע קצת את הצד השני (הצד "שלנו" ידוע לי היטב).

  13. לא נשארו במצרים כי

   מצרים לא חתומה על אמנות בינלאומיות כאלו. המצרים מגרשים אותם הישר לזרועות הרודפים שרוצחים אותם ואונסים את נשותיהם. מצד שני, גם למצרים לא היתה שואה. מצד שלישי, גם אם מדינה אחת לא בסדר זה לא אומרת שלאחרת יש את הלגיטימציה להיות לא בסדר. היהודים יודעים היטב איך זה לראות את מדינות העולם מתעלמות מרדיפתך. המוכנות שלי לאמץ סודנים היא בדיוק כמו המוכנות שלי לאמץ בכלל. חוץ מזה, אני מתחייב בפניך שהייתי מעדיף שאישתי תסתובב בקרב סודנים ולא בקרב אנשים שחושבים שכל מי ששונה או חלש יותר הוא התגלמות כל הרוע. בשכונת התקווה יש יותר פשיעה מבצפון תל אביב - אולי נגרש את תושבי שכונת התקווה? לא יעלה על הדעת כמובן. אבל טוב שיש מישהו להאשים בחולות הרעות של החברה (צריך להזכיר את הרציחות המיותרות בשבועות האחרונים, שבוצעו לא ע"י אפריקאים?) ועדיף מישהו שאפשר להעניש.

  14. נרטיב שקרי שקיים רק במציאות הסובייקטיבית שלך. הכל לצרכי Amour-propre. ושתושבי דרום ת"א ישלמו את המחיר, כמובן
  15. מצרים?

   במצרים יורים בהם בגבול. הרי היה להם היה יותר קל ונוח להיות במדינה מוסלמית ברובה מאשר במדינה יהודית שמניחה שכל בנאדם מוסלמי כל מטרתו בחיים היא ג'יהאד ו72 בתולות.
   זה דומה, למשל, לאדם יהודי שיגיע למדינה שבה יסתכלו עליו כל הזמן כאילו הוא בא לגזול את כל הכסף במדינה ולתבל את המאכלים שלו עם דם הילדים המקומיים. למשל.

  16. אתה צודק ידידי, די לגזענות
  17. אם פליטים, אז פליטים: שיקימו מחנה פליטים בנגב...
  18. מה שהיה מתקבל על הדעת במאה הארבע-עשרה כבל לא קביל היום

   אולי אתה צודק. אולי כל הסודאנים אונסים בנות. ואולי גם כל היהודים שוחטים ילדים נוצרים לקראת סדר פסח. ואולי גם אותם יהודים הרעילו בארות וגרמו למגיפה השחורה.
   ואולי הגיע הזמן להפסיק עם ההפחדות הגזעניות הללו. .

  19. לכל המבטיחים שיאנסו את אמא שלי

   הייתי מעדיף שהיא תהיה בחברתם של סודנים ולא פוליטיקאים ישראלים. מסתבר שהסיכוי להיאנס (סטטיסטית) יותר גבוה.

   אני לא מאמין שזה מה שקורה בישראל.

  20. שקר וכזב. הם באו הנה כי ישראל פראיירית ומאפשרת להם חיים יותר טובים

   הם באו ממצרים. איש לא השמיד אותם שם. הם לא היו שם פליטים. אבל כאן הפולשים הזרים האלה מעמידים פנים של מבקשי מקלט. תעמולת השקר והכזב שלך לא תצליח.

 212. 9
  את כולם לא רק דרום סודן כולם אחד לא להשאיר מיד לגרש
 213. 8
  אחד, למשל, קוראים אותו ביבי הוכשר והוזחל לניהול העולם. אפשר לארוז ולשלוח אותו בחזרה לחזירות בעלי ההון עם מכתב מנומס: תודה אך לא תודה. זה אפשרי?
  1. למה הליכוד מקבל בסקרים הכי הרבה מנדטים? מי טועה ?

   אתם או הוא ? כנראה הוא יודע שכמות רפי השכל מבין אלה , גדול לעין שעור ולכן הוא לא סופר אותכם, כי אתם בטוח בכיס שלו.

 214. 7
  מירי רגב היא בבונית שחייבת ללמוד להתבטא נימוס, גם כשהיא צודקת.
  1. השימוש במילה סרטן מעוררת פלצות ואין לה שום הצדקה
  2. מתי היא צדקה בפעם האחרונה???????????
  3. האמת כואבת חבל שלא צעקה קודם
 215. 6
  תושבי הדרום לא מבינים שגם אם יעיפו מכאן את הפליטים, מצבם ימשיך להיות גרוע, כי הימין משתמש בהם מכל כיוון.
  1. כן גם זה נכון
  2. הכללה מכוערת
  3. מכוערת אבל מדויקת
 216. 5
  רק בעניין ליברמן אין לך תשובות אדון ויינשטיין. טייחן ראשי בשרות המדינה. לאחד יש לחשן ולשני טייחן
  1. תגובה לעניין תודה
  2. כי ליברמן לא פושע - בניגוד אליך, "שומר חוק". הרי הטפת כאן לאלימות כמה פעמים... עבריין קטן. פחדן.

   כי ליברמן לא פושע - בניגוד אליך, "שומר חוק". הרי הטפת כאן לאלימות כמה פעמים... עבריין קטן. פחדן.

  3. נקמת אשת היועץ לא ברא השטן
 217. 4
  איפה הייתם 3 שנים ---ומה עשיתם ----- "רק תנו לי ואגרש" -- ביבי וישי
 218. 3
  הסודנים לא צריכים להיות כאן ויש להחזירם אך מדוע לקרוא להם סרטן?
  1. צודק! הלואי שיכולנו לגרש את רגב.
  2. שאלה של סמנטיקה, העיקר שבעולם הממשי מי שרוצה לגרש בני אדם כי הם שחורים הוא גזען.
  3. כי סרטן זה אורגניזם שאינו פועל בתיאום ולמען הגוף שממנו הוא ניזון
  4. המסתננים מתרבים כמו סרטן
  5. לא מדובר בשנאת זרים אלא בשנאת מסתננים לא חוקיים שהעלו בשנה האחרונה את האבטלה באחוז שלם בקרב הישראלים.
  6. אין זו שנאת זרים. עובדה שזרים (פיליפינים, תיאלנדים, ניגרים וכו') גרים בדרום ת"א יותר מעשר שנים והם נכנסו לארץ באופן חוקי ולא בסתננות לא חוקית
  7. אחוז אבטלה עולה והשמאלנים מטיפים לתת לעבודה למסתננים הלא חוקיים
  8. טעות נפוצה: סמנטיקה היא חקר המשמעות, ולכן היא העיקר

   והשימוש במילה "סרטן" לגבי בני אדם מזכיר מאוד את הטרמינולוגיה הנאצית ביחס ליהודים.

  9. למה באמת לקרוא להם סרטן? אפשר לקרוא להם כושים, צוענים, יהודים - אבל לא סרטן
  10. למה יש להחזירם לארץ בה יש סיכוי שייהרגו?

   אמנם במצב הנוכחי של הארץ מצבם לא יותר טוב.


  11. מירי רגב היא סרטן בגוף שלנו
 219. 2
  התושבים צודקים לחלוטין.יש לנקוט צעדים מהירים ורדיקלים לפתרון הבעייה החמורה הזאת !
  1. צודקים?!! מזכיר לי את פרעות ליל הבדולח- אנשים- אתם חיות!!
  2. קודם כל כדי לעצור את הפשיעה יש לתת למסתננים קיצבה חודשית ו/או רשיון עבודה. אחר כך צריך ללמד אותם מקצוע (תמורת חתימה על הגבלת השהייה) כדי שמדינות אחרות יסכימו לקלוט אותם. צריך לשלוח חזרה עובדים זרים שנגמר להם הרשיון ולהעסיק במקומם סודנים. צריך לסיים את הקמת הגדר תוך חודשים אחדים. מסתננים בעייתים יעברו למחנה ההשהייה.
  3. הבעיה היא תושבים כמוך שמאמינים לשקרים

   אתם הבעיה, האזרחים האלימים והחשוכים ש'שייכים' למדינה.
   יש לנקוט צעדים מהירים כדי לפתור את הבעיה - שהיא אתם.
   בושה למדינה.

  4. "צעדים מהירים ורדיקלים"? זה לקסיקון היטלראי. מילא את, סתווית. אבל מה שיותר מפחיד, זה שארבע ח"כים, כולל אחת ממפלגה שנתפסת כמרכז, ואפילו כשמאל לייט, השתתפו בהפגנה שהתנהלה באותו סגנון ימני, שאיכשהו תמיד חוזר על עצמו - בין אם הוא נגד יהודים, בין אם הוא נגד אפריקאים. בוא נעשה רגע אחד ועוד אחד: פחד של מקומיים מאוכלוסיה מוכשלת נגד זרים, קואליציה ענקית עם גרורות של לאומנים מיליטנטנים וקולניים, מבנה כלכלי עם פערים הולכים ומעמיקים....ברררררררררר, איזה פחד: מזכיר קצת יותר מדי את הימים ההם, בסופה של רפובליקת ויימאר.
  5. אין לך מושג מה זה ליל הבדולח ובעיני את מכחישת שואה.
  6. כל השוואה כזאת היא מכוערת ונבזית!!!
  7. די לדמגוגיה המטומטמת הזאת!
  8. דינה--לפליטים יש עשרות אלפי דולרים לשלם כדי להגיע לישראל. חשבת על זה. כנראה שהם לא פליטים, אלא מהגרי עבודה, וההשוואה שאת עושה היא בושה וחרפה לאינטליגנציה שלך!
  9. קשה להבין למה 'הארץ' מפרסם תגובות נלוזות מהסוג הנ"ל. על השוואה להיטלר, ליל הבדולח והשואה היא מעשה נבלה וכיעור בהתגלמותו!
  10. מסכימה איתך לגמרי, אין שום הבדל בין לצעוק מוות ליהודים ללקרוא לסודאנים "סרטן בגוף שלנו". אמירה גזענית ומסוכנת, שהיא רק הכנה למה יקרה פה אם לא יעצרו את שנאת הזרים הזו.
  11. יש לך מנטאליות יהודית ידועה של שנאה עצמית וחרדת שואה

   נמאס כבר שכל דבר מזכיר לכם את השואה ,
   אתם במנטאליות של פסט פוסט טראומה של חרדה ממה שקרה ופחד מלהפוך להיות כמו אלו שפגעו בכם.. תנסה להתייחס אובייקטיבית מבלי משקפי הטראומה למצב.
   שכל הילדים והנכדים של ניצולי השואה ילכו לטיפול ויפתרו את העניינים האלה עם עצמם ואז סוף סוף יפטרו גם אותנו מהעול של התגובות החרדתיות והפסיכיות שלהם. תפסיקו לשנוא את עצמכם ואת עמכם ולאהוב את כל מה שפוגע בכם אונס ורוצח ורוצה להשמידכם.

  12. לכל החושבים שהשוואה לשואה היא דימיונית-נלוזה-חרדתית

   יש דימיון, מה לעשות, לא רק היהודים הם הקורבנות הנצחיים. ההשוואה לא מגמדת את זכר קורבנות השואה או את הזוועות שנעשו שם, להיפך היא מנציחה אותם. היא נותנת לנו מראה לתוצאה אחת נוראית לאן שנאת זרים, פחד ואלימות עשויות להוביל, וזה אולי החלק הכי חשוב של זכרון השואה.
   זה לא אומר שום דבר על הפתרון לבעיה ולמצוקות של תושבי השכונות - זה כן אומר על התפיסה שלהם את המצב ואת הגישה שיש לנקוט בה. לא לגזענות, לא לאלימות וכן לפתרון הומאני, סביר וראוי.

 220. 1
  ביבי מנסה להיות בסדר עם כ ו ל ם.ובעיקר עם התיקשורת.והתישורת היא נגד
  1. ביבי לא מחליט, כי מתאים לו שהפליטים יהיו מסך עשן לעלית המע"מ למשל. במקום לעלות מס הכנסה, שיפגע בבוחרים שלו, הוא יפגע בעיקר בחלשים ובשכבת הבינים, כי כולם ישלמו על אותה עגבניה יותר ביוקר. גם מי שיש לו, וגם מי שאין לו. ואת זה לא מבינים ההונים שפעם יצאו על קוטג', והיום יוצאים פליטים. רק לא לראות את הגורם הישיר- הימין שהם בחרו. ולהבין שהימין הזה משתמש בהם לצרכיו האישיים/לכוח השררה, לא כדי לשרת את בוחריו.
  2. העגבניה דווקא סבבה, אתמול שילמתי 5 ש"ח לקילו. בהתחשב בתרבות ההתאגדויות והקרטלים אני חושב שאנחנו יחסית במקום טוב. שמאלה מפה זה היישר עם הפנים למטה. או סתם כמו להיות תקוע בבור.
  3. "שומר חוק" מטיף כאן לאלימות דרך קבע - ממש כמעריצי גולדשטיין... לך תקרווט.
  4. ביבי וחבריו בעלי ההון, בעלי העסקים, משקיעי הנדל"ן ובעלי הדירות הם המרוויחים הגדולים מהפלישה. אנשי הצווארון הכחול ומעוטי היכולת הם המפסידים מההגירה: יותר צפוף להם, פחות בטוח להם, יותר יקר להם ואת מקומות עבודתם תופסים עובדים זולים, חסרי זכויות. עכשיו ביבי יבטיח שהוא יגרש את הפליטים, כדי לנצח בבחירות בזמן שהוא זה שיצר את הבעיה ושוב- אנשי הצווארון הכחול יבחרו בביבי שאפילו את לשכתו הוא לא מצליח לנהל.
  5. מתאים לביבי שהפליטים יהיו מסך עשן לשוד הכיס שלנו.
  6. בעית המסתננים עוד הייתה בימי אולמרט אך הוא חי בלהלהלנד

   כל ממשלות ישראל אשמים במצב הקטסטרופלי של המסתננים

  7. האלימות נגד האפריקאים בת"א אינה שונה במאום מזו של האירופים, שאותם כינו ומכנים הארגונים היהודים "נאצים, גזענים, שונאי זרים ופשיסטים".
  8. נמאס מהשקרנים שמאשימים את נתניהו.

   המסתננים מאפריקה התחילו להגיע ב-2006. ב-2009 כשקמה ממשלת נתניהו כבר היו עשרות אלפים. אשר לפליטים, ישראל לא יכולה להתנכר להם בזמן שארגונים יהודים באמריקה ואירופה הם בראש המטיפים למען קליטתם.