המהומות בדרום תל אביב

מעולם לא ראיתי שנאה כזאת, זה היה קרוב להיגמר בלינץ'

מהר מאד המצב הידרדר. מאות מפגינים רדפו אחרי, אחד קרע לי את החולצה, עד שכוח משטרה מילט אותי משם. כתב "הארץ" מספר

10 שנים אני עיתונאי. סיקרתי פיגועים, הלוויות, תאונות והפגנות. ראיתי זעם, ייאוש, תסכול ועצב בשלל גרסאות ומקומות. אבל שנאה כזאת, כמו שהיתה אתמול בשכונת התקווה, לא ראיתי מעולם. אילולא נוכחות המשטרה, זה היה נגמר בלינץ'. אין לי בכלל ספק. אולי רצח של עובד זר, אולי של מבקש מקלט, ואולי סתם של עובר אורח שנקלע למקום במקרה.

זה התחיל בהפגנה לגיטימית. תושבי דרום תל אביב ביקשו למחות על מדיניות הממשלה, או ליתר דיוק על היעדר מדיניות כזאת. תוך כמה שנים זרמו אל שכונות הדרום עשרות אלפי אפריקאים. התושבים מכנים אותם מסתננים, אחרים מגדירים אותם פליטים או מבקשי מקלט. האפריקאים, טוענים התושבים, הפכו את החיים בשכונות הדרום לגיהינום.

על הבמה היה מפגן של שנאה. תושבים עלו בזה אחר זה מספרים סיפורי זוועה על האלימות של המסתננים מסודאן ואריתריאה. אחדים קראו לנקוט פעולות קיצוניות – לפגוע בהם. "ביבי, אני לוקח את החוק לידיים", הזהיר אחד התושבים. מארגני ההפגנה, ובהם חבר מועצת העיר שלמה מסלאוי, ניסו למתן את הטון ולהרגיע את הרוחות. אסור לגלוש לאלימות, אמרו.

את חברי הכנסת זה לא עניין. הם דווקא ליבו את היצרים. "הסודאנים הם סרטן בגוף שלנו", אמרה מירי רגב. "כל השמאלנים שהגישו בג"ץ בושה להם – הם עצרו את הגירוש", הוסיפה. להסתה הצטרף מיכאל בן ארי. "יש פה מטרידים ויש פה אנסים. נגמרו הדיבורים", הלהיט את הקהל. גם הוא הפנה אצבע מאשימה לשמאלנים ולצפונבונים.

נתין זר שהוכה בהפגנה אתמולמוטי מילרוד

רגב ובן ארי עשו את שלהם. ההפגנה יצאה משליטה. ההמון קלט את המסר: נגמרו הדיבורים, הגיע הזמן למעשים. עכשיו העת לקחת את החוק הידיים, להיות אלימים, לפרוק את הזעם. נתינים זרים חלפו במקום מפוחדים, אחרים מעידים כי חששו לצאת מהבתים. רבים מהמפגינים, האמינו, רק מחכים לשעת כושר להפליא בהם את מכותיהם.

רגעים ספורים לאחר נאומו של בן ארי מצאתי את עצמי במצב סוריאליסטי. "אתה שמאלני שזורק אבנים על חיילים במחסומים", האשים אותי אחד המפגינים. "אתה בוגד. אנחנו נגמור אותך", איים עלי אחר. ניסיתי להסביר שאני עיתונאי ולא פעיל שמאל, שמעולם לא הפגנתי במחסום, שלא השלכתי אבן על איש. אמרתי שבאתי לשם כדי לתת ביטוי לזעקה של התושבים, למצוקה שלהם, להעביר את המסר למקבלי ההחלטות. אף אחד לא הקשיב.

מהר מאוד החל המצב להידרדר. האיומים עלו מדרגה, ידיים הונפו באוויר, אחד המפגינים דחף אותי, אחר חטף את הדפדפת מידיי והשליך אותה באוויר. "אתם עושים טעות", המשכתי בניסיונות נואשים לעצור את הטירוף. זה לא עזר. שוטרי מג"ב חילצו אותי הצידה. "אני מזהה אותך. אני נהגת אוטובוס. ראיתי אותך בשבוע שעבר זורק אבנים על חיילים במחסום", אמרה אישה אחוזת אמוק. "את טועה. מסיתים אותך", השבתי. "אני אקרע אותך", איימה מול לובשי המדים.

תוך זמן קצר הצטרף אליה עוד מפגין ועוד אחד ועוד אחד. השוטרים החליטו שחייבים להרחיק אותי משם ומהר. הם התחילו לדחוף אותי במורד דרך ההגנה. "מהר יותר, ירצחו אותך", הזהירו אותי השוטרים, מבוהלים. הבטתי אחורה. מאות אנשים החלו לרדוף אחרי, וכוח המשטרה הקטן לא יכול היה להתמודד עם ההמון. אחדים מהם הדביקו את הקצב. אחד שלח יד אל החולצה שלי וקרע אותה, איים לרצוח אותי. לראשונה ראיתי שנאה של ממש בעיניים של אדם אחר.

השוטרים דחפו אותי לתוך ניידת, בניסיון להגן עלי. הניידת נקלעה ללב המהומה. ההמון הקיף אותה. מפגינים דפקו על הדלתות והחלונות, טלטלו את הניידת מצד לצד. "בוגד", הם קראו. אחד השוטרים נותר מחוץ לניידת. חבריו נבהלו, חששו שההמון יפגע בו. "חייבים להכניס אותו פנימה, תפתח את הדלת", אמר אחד מהם. כעבור רגעים גם הוא חולץ בשלום. בזמן שהניידת מנסה לפלס את דרכה ולהתרחק משם, שמעתי את הקריאות "סודאנים לסודאן". מישהו נזכר פתאום על מה ההפגנה. לרגע הם שכחו. השנאה העבירה אותם על דעתם.

המצוקה של תושבי שכונות הדרום אמיתית. איש לא מזלזל בה. אלה שכונות חלשות שנאלצות לקלוט אוכלוסייה חסרת כל, המצויה במאבק הישרדות יומיומי. אבל זה רק חלק מהסיפור. אתמול, כל מי שצבע עורו שחור סומן כאויב.

לחברי הכנסת יש אחריות רבה בהפיכת המילים למעשים. הם לא יכולים להתנער ממנה. האלימות הקשה והפגיעה בעוברי אורח שכל חטאם הוא שצבע עורם שחור הן תוצאה ישירה של ההסתה הפרועה שלהם. ההתפרעויות אתמול הן התחלה של מדרון חלקלק ומסוכן. מוטב לעצור את זה מוקדם ככל האפשר. אם נבחרי הציבור ומנהיגי השכונות לא ייקחו אחריות, מישהו עלול לשלם בקרוב בחייו. הכתובת על הקיר. שחור על גבי לבן.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 126
  התחלה של מדרון חלקלק - מזמו עברנו את ההתחלה, אנחנו בדרך מהירה לגיהינום

  אם אנשי מסדה נחשבים לגיבורים,
  איפשר לדמיין בקלות מה מחביא העתיד

 2. 125
  בקרוב יגרשו את הסודנים, הזרים, הערבים והשמאלנים..

  בקרוב יגרשו את הסודנים, הזרים, הערבים והשמאלנים.. הקרן לישראל חדשה על הכוונת

 3. 124
  למה שלחו לשם כתב אתיופי? איפה השכל אנשים??
 4. 123
  אם מירי רגב היתה בצה"ל כיום

  ואומרת את הדברים האלה בפומבי, היא היתה נשפטת ונענשת. קנס, עיכוב בדרגה ואולי אפילו מופרשת. כולנו חונכנו שאדם המשתייך למגזרת ציבורית הנוהג בהתנהגות אלימה - ימצא את עצמו נשפט ונענש.
  למעט הדמוקרטיה שלנו ושלטון החוק - יש להעניש נבחרי ציבור המשתמשים או/ו מסיטים לאלימות ולהענישם בהרחקה מתפקידם למשך מספר ימים או לצמיתות.

  1. במצב הנוכחי היום היה קשה לה - כי השמאל נמצא בפסגת הצבא, ברק שמינה את השמאלן הגדול ניצן אלון

   ובגלל זה היא אזרח. רק בצבא ניתן לסתום את הפה. אבל להשכלה כללית בדמוקרטיה מותר לומר הכל.

 5. 122
  בחינה היסטורית מראה כי בכל מקום וזמן התנהגות השמאל מולידה את הפשיזם
  1. זה נכון. סמולנות חסרת אחריות מולידה פאשיזם.
 6. 121
  לכל הייפי נפש,נראה אותכם עוברים ברגל לאחר חצות בתחנה המרכזית בת"א

  הסיכוי שלא תיפגעו לדעתי הוא מאוד קלוש.
  שיכורים ישנים על המדרכות,זוהמה בכל מקום,שודדים אורבים בפינת הרחוב.
  ממש כמו שהיה בניו יורק לפני שג'וליאני הגיע ועשה לזה סוף.
  אם אנחנו לא נעשה לזה סוף,זה יביא סוף על כולנו.
  הם יביאו ילדים,שממש יהיה קשה לגרש ,ובעוד 20 שנה הם יקימו איזור חיץ.
  ואז הבעיה הפלשטינאית תיתגמד לעומת בעיית הזרים מאריתראה וסודן.

 7. 120
  ביבי בדומה לחברו ברק, כושל בכל מעשיו ותחזיותיו. הוא דאג לזרוק מהכנסת את פנינה רוזנבלום.

  והחליפה בנציגה נשית כוחנית, צעקנית, וגזענית. מירי רגב. לא הספיקו לו גזעני הליכוד, הוא תיגבר וההעצים את כוחם.

 8. 119
  כתב הארץ הוא בהגדרה אנטי ישראלי-אוטומטית
 9. 118
  מי שמוצאו מאפריקה עד 80 שנה אחורה שיחזור לארץ מוצאו

  לפיני גרשון הייתה פעם איזה תיאוריה על מי שהוא חום, מוקה או שחור. זה לא מעניין וגם לא אם חתכו להם את הצינור או לא. אם יוכח סטטיסטית שיש נטייה משמעותית ליותר אלימות ולעבריינות מוגברת אצל מי שמוצאו מאפריקה, מצפון או מדרום לסהרה, מומלץ לשקול להחזיר אותם לשם.

 10. 117
  פוגרום בארץ הקודש: הבה נעשה השוואה לפרעות בלונדון בקייץ האחרון

  באנגליה ההמון השתולל באין מפריע היתה ביזה ברמות. אולם לא היה אף חבר פרלמנט שהביע תמיכה במתפרעים.

 11. 116
  ערבים-יהודים, ברוך שובכם לאביב הערבי ולעולם הערבי, מקור מחצבתכם! בהצלחה!
 12. 115
  מדינה בושה. רק מכבים שריפות. אין חשיבה ארוכת טווח

  לא פלא אחר כך יש בעיות מסתננים או עובדים זרים.
  מדינה מפגרת.
  מגיע לנו כל המחלות שאנחנו מביאים על עצמנו.
  מסכנים המסתננים

 13. 114
  פוגרום נגד יהודים , סליחה, פליטים סודנים.

  חברי הכנסת מירי רגב ובן ארי, ודומיהם הרבים במחנה הלאומי, הם חבורה של לאומנים גזענים שהיו משלתבים היטב בכל מפלגה אנטישמית במקומות וזמנים אחרים.בעבר הקורבן החלש היה היהודי, והיום הם הפליסטינים והפליטים. האנטישמים באירופה סך הכל רצו ארץ ללא יהודים והגזענים הישרארלים, תאומיהם הסיאמים,סך הכל רוצים בארץ רק יהודים ללא פליסטינים ואחרים.טוהר הגזע מעוד חשוב לחברי כנסת האלו וחלקים נרחבים בציבור.אחלה מדינה!!

  1. בעבר לא הבנתי את המושג המקובל באתרים אחרים:

   "המיץ של הזבל"

 14. 113
  שעיר לעזהזל
 15. 112
  והרי הפתרון הסופי: גירוש מיידי של כל תושבי שכונות הדרום בחזרה למדינות מוצאם: מרוקו, תוניס, אלג'יר, לוב, תימן, עירק, אירן, סוריה ומצרים.
  1. איך אתה מעד להעלות על דל שפתיך את הביטוי "הפתרון הסופי"?

   וגם אם אתה ציני - לא מצחיק

  2. ציניות וסאטירה לא בהכרח מצחיקות
 16. 111
  "לראשונה ראיתי שנאה של ממש בעיניים של אדם אחר"

  כנראה שאף פעם הוא לא הסתכל אל תוך עיניו של פלסטיני מצוי...

 17. 110
  ואני ראיתי שנאה גדולה הרבה הרבה יותר אז בכיכר העיר כשאספסוף חילוני שמאלי צעק וזעק "רק לא ש"ס", ואיך הם התנפלו על כל חובש כיפה שהיה בסביבה. הצביעות והשנאה שלכם דרדרו את החברה הישראלית לתהום!!!
 18. 109
  תאכל את הדייסה שאתה וחברייך בישלתם

  כתל אביבי, אשכנזי, אחד מהשבט הלבן "הנכון", אני אומר לך עיתונאי קטן - זה מגיע לך, אתה והעיתון שלך זה בושה וחרפה, שיסגרו אותכם ומהר אמן.

 19. 108
  מספרי ההיסטוריה: פרעות תשע"ב התחילו בעקבות התגברות ההסתה של השלטון כנגד יריבים פוליטיים ואזרחים זרים.
 20. 107
  חשוב לזכור, הקורבנות הכפולים הם תושבי דרום ת"א, הם גם עניים וגם מפילים עליהם את החרא של הקפיטאלזם
 21. 106
  זו לא הסתה לרצח לשלוח את הבחור הזה אל תוך ההמון?
 22. 105
  10 שנים כתב. 0 כתבות על הסבל של תושבי דרום ת"א.

  לא מצדיק מה שעשו לך, אבל גם לך ולחבירך העיתונאים יש חלק בזה, לא רק לממשלה. גם התקשורת צריכה לעשות עם עצמה חשבון נפש מאוד רציני. שום כתבת תחקיר על הבעיה במשך שנים.

  1. עוד שקר מבית מדרשם של "לא מצדיק, אבל מבין....". כתבות התפרסמו בלי סוף.
  2. שקרן - הנה כתבה של העיתונאי הנ"ל שדווקא נותן פתחון פה נרחב למצוקת התושבים

   http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1695522

  3. "הארץ" הוא העתון שהכי איכפת לו מהשכבות החלשות וכתביו נאבקים למענן אבל העם טיפש ולכן העם ישלם
  4. יש לך בעיה עם זה שהוא מבין ולא מצדיק? אתם בשמאל אהבתם מאוד בתקופת האינטיפאדה להבין (אבל לא להצדיק ?) את המתאבדים שרצחו אלפי ישראלים
  5. הארץ איכפת לו

   כמו שלי איכפת ממה שקורה בסוריה

 23. 104
  ככה לא מפגינים וככה לא מוחים
 24. 103
  לראשונה ראיתי שנאה של ממש בעיניים של אדם אחר.

  אני ממש צטער על החוויה שעברת אבל אם לקחת על עצמך להיות כתב מה טוב יותר מאשר לחוות בעצמך מה שאנו חווים יום יום! המבט השונא הקשה המפחיד הזה שמישהו מסתכל לך בתוך השחור שבעיניים ומצליח לחדור לך לתוך הקרביים ולהפוך לך אותם..! כן תזכר בו רגע... ותבין שאנחנו חיים את זה היום סיפרה לי עוד חברה שבכניסה אליה לדירה חיכה בחור אפריקאי ונתן לה אגרופים לפנים ובעיטות לראש ממש פיצץ לה תצורה היא סיפרה גם שהיא ניסתה להיתנגד ואיכשהו הצליחה להבריח אותו אבל שניה לפני שהוא נסוג הם היסתכלו אחד אל תוך השחור של השני באותו מבט מפחיד ושונא שאתה חווית לא יודע מי פחד יותר אבל החלאה ברח.. עם כל הצער על החוויה שנאלצת לעבור אני מוכרח להודות שהוא מהול במעט שימחה..ברוך הבא לעולם המוטרדים !

  1. מצטער מאד, אבל נראה לי שהדמיון המזרחי שוב חוזר. אחרי אתמול, אני לא מאמין יותר לשום "עדות" של התושבים על תקיפות לכאורה. פתאום כל אחד שם שולף 10 סיפורים על איך כמעט הרגו אותו.
  2. כל דבר בחיים מתחיל מפעם ראשונה - מינימום אינטיליגניצה צריך להבין זאת
 25. 102
  תושבי הדרום סובלים מהפליטים, אולם הסתה ואלימות אסורה בהחלט, אנחנו במדינה דמוקרטית, חברי הכנסת רגב ודנון נשלחו כדי לתפוס טרמפ על מצוקת תושבי דרום תל אביב ולאסוף כמה נקודות לבחירות אחרי ששנים הליכוד שכח בכלל מתושבי דרום תל-אביב, ניצול ציני ומכוער של מצוקות תושבי דרום תל-אביב, אין לח"כ רגב ודנון מקום בפרלמנט של דמוקרטיה מתוקנת אחרי דברי ההסתה שאמרו
 26. 101
  אסור להקשיב למי שפונה לרגש במקום למוח- לא לח"כים המתלאמים ולא לצפונבונים המתיפיפים

  חשיבה ושיקול דעת צריך לעשות על ראש שקט ואובייקטיבי, ואדם שאינו רוצה להשיג זאת יפנה דווקא לרגש.
  ככה עושים בן-ארי, רגב ויתר המתלהמים מהימין שרוצים דם על מנת לקדם אג'נדה של שנאת השונה שמקדמת את משנתם הפוליטית. הם יכלו לפנות להגיון ולשכל הבריא עם מיטב הטיעונים שהיו מצדיקים את מה שהם טוענים מזמן, אך אז לא היו משיגים כותרות ולא היו מרוויחים דימוי של פייטרים שעושים מעשה בשעה שהממשלה שותקת...
  אך הם למדו זאת טוב מאוד דווקא מהשמאלנים המתייפיפים מצפון העיר שיודעים שטענותיהם על הומניות וחובה מוסרית חסרות כל שחר, הם יודעים שאם מסירים את מסכת הצביעות יראו שאת השחורים אותם הם מתעקשים להשאיר הם ירחיקו מביתם, ויראו את שכר הרעב אותו ישלמו להם במקום לתושבי דרום העיר עבור כל אותם עבודות בזויות שאיש מלבד הסודאנים לא היה מוכן לעשות בשכר רעב, אז במקום הם שוב פונים לרגש ומנסים לסמא את העיניים ברחמים על הפליטים ובקונוטציות של שואה וקלישאות מהגרועות שהיו... ואין פוצה פה ומצפצף.

  זה היה רק שאלה של זמן עד שזה יתפוצץ לכם בפרצוף, ואתם המשכת והתגרתם, המשחק באש שלא יתפלא כי נכווה.

  1. אז זו בעצם אשמת השמאלנים?

   כלומר, ממשלות ימין (אולמרט-ביבי) מאפשרות הגירה מסיבית של פליטים, וזה השמאל שמבקש לתת לפליטים מזי רעב שברחו מאזור אסון הומניטרי קורת גג, השמאל הזה הוא שאשם.
   אה, הבנתי.
   אם ככה, אני בטוח מצביע ליכוד בפעם הבאה (אם תהיה פעם הבאה - תמיד יש פעם אחרונה לכל דבר)

 27. 100
  תושבי השכונות תמיד שירתו את הליכוד - אף פעם לא להיפך

  מה הליכוד עשה בשביל האוכלוסיות החלשות ותושבי השכונות? דרדר אותם עמוק יותר לתוך העוני.
  ויש לזה סיבה: אוכלוסיות עניות וחלשות מהוות קהל מצביעים מצויין שאפשר להסית אותו בקלות נגד היריבים הפוליטיים ("השמאלנים").
  מירי רגב ובן-ארי עשו את מה שהם יודעים לעשות מצויין בליכוד: להסית.
  אבל הם שכחו דבר אחד, הסתה היא חרב פיפיות.
  חפשו בספרי ההיסטוריה ותבינו.
  שה' ירחם עלינו.

  1. הוא לא ריחם מעולם בעבר, ונשרף באושוויץ.

   מה אתה מחפש אותו עכשיו? מת כבר 60 שנה.

 28. 99
  1. לגרש את המסתננים 2. לתבוע את המסיתים הטרמפיסטים

  גזענות היא מסוכנת מאוד, ותביא למקומות עוד יותר גרועים. עם זאת תושבי דרום ת״א וערד מתלוננים שנים, וזה לא הזיז לאף אחד. כל מדינה מערבית שלא מצליחה לווסת את ההגירה ממדינות העולם השלישי, תגיע כגזענות גדולה יותר ויותר.

 29. 98
  גורלך שפר מגורלה של לארה לוגן, עיתונאית של רשת CBS, שהותקפה מינית על ידי אספסוף בכיכר א-תחריר - משטרת ישראל, שאתם כל כך אוהבים לבזות, הגנה עליך. רציתם ככר תחריר גם אצלנו - קיבלתם! לא לזה התפללתם, אבל אתם העתונאים גרמתם לכך באטימותכם כלפי הסבל של השכבות העניות באמת, לא ילדי השמנת של האהלים בשדרות, שמפגינים רק כשמזג האויר מתאים להם.
  1. תמיד כדאי להשוות - אם כבר השוואה - בואו נשווה

   בין העוני של האנשים שגרים בדרום תל אביב לבין אלה שגרים במצריים - .העוני במצריים הוא יותר קשה וכיכר תחריר יצאה משליטה וזה לא אומר שגם אנחנו חייבים להיות ככה.
   ברור שמחאה סטייל שנות השישים מצטלמת יותר טוב, יותר מלינצ' של אספסוף שמואכל בהסתה של שנים .
   מי שם את הסודנים בשכונות שלהם, אם לא מדיניות מכוונת של הממשלה? איך העובדת הזרה שמנקה את הבית של ברק תגיע מהנגב? מחיפה? או מכל מקום מרוחק? שמו אותה במקום הכי נמוך בתל אביב. אז מה נעשה נהרוג אותם?
   אולי ללחוץ על אותם חברי הכנסת העצלים שיודעים רק לדבר לדחוף הצעת חוק שתעצר את סחר העבדים הזה??

 30. 97
  מירי רגב הייתה מקבלת אחלה תפקיד בברלין של שנות השלושים
  1. MP Regev

   would not have gotten any position in the 3rd Reich. She is just not sufficiently well-behaved, or educated.

  2. Trash ain't necessarliy white trash

   In India each caste looks down on another caste because it's skin is a bit darker

  3. אוקיי, אז בשנות העשרים. ל-SA היא מתאימה בול
 31. 96
  המסיתים לכלא!

  כל אחד יחשוב מה שיחשוב על הגירה, פליטים, ומסתננים. אבל לאמירה כמו של רגב: "הסודנים הם סרטן" אין מקום בחברה האנושית. אמירה כזו מובילה אנשים לאלימות - חד וחלק.

 32. 95
  צריך לבקש סליחה מתושבי השכונות שהארץ הפקיר אותם
 33. 94
  תושבי דרום ת"א סבורים, בצדק רב, שאחת הסיבות המרכזיות לכך שהמסתננים לא גורשו היא החשש של הממשלה מהתקשורת.
 34. 93
  אבל זה לא מדויק, שאותם תושבים יסתכלו במראה - הם והם בעיקר אשמים בכך שהשכונות הללו נראות כמו שהן נראות

  מי רוצה לגור במקום בו האוכלוסיה כל כך אלימה, מתלהמת וניתנת להסתה ולהשפעה כל כך מהר? וזה לא רק מעכשיו.
  השכונות האלו מאז ומתמיד היו מקומות חלשים בגלל האוכלוסיה ולא משום סיבה אחרת. הרבה אוכלוסיות חלשות אחרות השתקמו, כי הן לא מחפשות לשנוא ולהאשים אלא להשתקם, לתת חינוך טוב - למשל ניצולי שואה בשנות החמישים, רוסים, עולים חדשים אחרים וכו'. האוכלוסיה בשכונות האלו, ברובה, לא כולם כמובן, עסוקה בלשנוא ובחינוך של שנאה - היום זה סודנים,פעם זה רוסים , תמיד זה "אשכנזים" גם כשכבר כולם מעורבבים.
  ותמיד היו פוליטקאים שידעו ללחוץ על הכפתורים הנכונים בשכונות האלו - בין אם זה ש"ס, ליכוד או כל מפלגה ימנית אחרת.
  תסתכלו במראה של עצמכם - בחיים לא תצאו מהמצב שלכם, גם אם כל הסודנים יצאו מהשכונות שלכם, אם לא תפסיקו להיות מלאי שנאה, ולחכות שכל הזמן מישהו אחר ידאג לכם (והכוונה היא לא לנקוט באלימות, אלא להשקיע בחינוך, להשקיע בטוב , באיכות של החיים שלכם, בטיפוח וזה לא עניין של כסף, אלא של מנטליות.

  1. לצערי זה נכון ואת זה אני אומר כמזרחי שמתנגד לאפלייה.
 35. 92
  הייתי שם, תיאור מוגזם מאד מאד. לא טלטלו את הניידת, לא נכון. גם דברי השוטר "ירצחו אותך" הם מכוערים. לא היית ב"סכנת מוות", שטויות במיץ. רוב הקהל שהתגודד סביב הניידת (הלבנה) גם לא ידע על מה בדיוק מדובר. ברור שלא היה צריך להתנהג אליך בצורה כזאת או אחרת.
  1. אז אתה בעצם קורא לו שקרן

   אם לזה התכוונת, למה לא אמרת?

 36. 91
  צודק הכותב כולנו אלימים בעת תסכול וסערת רגשות, לכן מומלץ להעביר את כל המסתננים לצפון תא, לפארק הירקון, לרמת אביב ג, לאפקה, לכפר שמריהו, לקיסריה, להרצליה פיצוח לרעננה.... כי שם יתנהגו אליהם יפה וידאגו לכל הזכויות שלהם. ובא לציון גואל!
 37. 90
  מי שאשם בשנאה הם מי שמעודדים כניסת מסתננים והשלכתם בדרום תל אביב.
 38. 89
  וואלה אילן, זה זמן טוב להכנס לכושר
 39. 88
  צעדת המיליון שבה מאיימים הערבים, וארפעת, בעצם מתבצעת ע"י המוסלמים מאפריקה
  1. הם מקיימים את זכות השיבה.
 40. 87
  ככה תיפול המדינה שלנו ע"י הסתה של חברי כנסת משתלחים כנגד שמאלנים, רגב אקוניס דנון והגזען בן ארי, הם ממשיכי דרכו של ראש הממשלה שהתחיל בהסתה פרועה נגד רבין ובהמשך מסע ההסתה שלו נגד השמאל, רבותי צריך לעצור את זה זה יגמר רע! הכתובת על הקיר צועקת!
 41. 86
  המסתננים גורמים לנו לגלות את הכיעור שבנו , ולכן חשוב להחזירם לארצותיהם.
  1. לא, חשוב להאיר ולבער את הכיעור שבנו!
 42. 85
  וקולו של מי לא נשמע אחרי "ליל הבדולח" של שכונת התקווה? נכון קולו של מלך השכונה
 43. 84
  החיים לתושבי דרום תל אביב הפכו חיים של גיהנום עקב המסתננים ומהגרי העבודה הכתובת היתה על הקיר והיה ברור שזה יתפוצץ יש גבול לסיוט שעובר יום יום שעה שעה על אזרחי המדינה שפורצי גבול מסתננים הפכו את חייהם לסיוט
 44. 83
  כן בטח... אצל יהודים זה תמיד "רק קרוב". אצל בני בריתך, הסודנים והפלסטינים לעומת זאת, הלינץ תמיד מסתיים בידיים מדממות המורמות אל על לאות ניצחון. קישטה סמולן שקרן.
  1. צודק, יהודים (דתיים, כמובן) אף פעם לא אלימים. בטח שלא רוצחים.
  2. גם לא זורקים בקתבים לגני ילדים
 45. 82
  לכותב: למה אתה מתפלא? אתה ועתונך מייצגים עמדה חד משמעית של תמיכה בזרים ומסתננים, לרבות אזרוח זרים מפרי חוק, וזה מה שהציבור חושב ומרגיש כלפיכם (גם אם תצנזרו שוב ושוב תגובות).
  1. ולכן מגיע לו עונש מוות. הגיוני.
  2. ביסורים
 46. 81
  מעניין באמת למה שונאים אותך. בטח אין שום סיבה.

  זה לא שאתה מקדם את חיסול המדינה היהודית או משהו. לא ולא. סתם נטפלו אליך מתוך 5000 האנשים שעמדו שם. אתה שה תמים!

  1. תקרא ישראל היום. שם תמצא מה שאתה מחפש
 47. 80
  שונאים פליטים ואנסים

  מעולם לא ראית???
  מה לא ראית שנאה שהגיעה לאלימות לא מזמן זה היה בין הםעל רמת גן לקבוצהת הפועל בני לוד + מכבי פתח תקוה והפועל חיפה ושם לא אנסו בנות וקטינות
  אז מה אתה מתפלא??? מעולם לא ראיתי.......

 48. 79
  הסתה חסרת אחריות של ההמון

  בושה לנואמים שהסיתו את ההמון. כאילו אין לנו היסטוריה.

  הזרים אונסים את הנשים שלנו, מכניסים להריון את בנותינו, נושאים מחלות... חלק מהטוקבקיסטים והמתלהמים שכחו גם- אוכלים מצות עם דם ילדנו.

 49. 78
  עצים דרומיים נושאים פירות מוזרים

  Strange Fruit

  ,Southern trees bear strange fruit
  ,Blood on the leaves and blood at the root
  ,Black bodies swinging in the southern breeze
  .Strange fruit hanging from the poplar trees

  ,Pastoral scene of the gallant south
  ,The bulging eyes and the twisted mouth
  ,Scent of magnolias, sweet and fresh
  .Then the sudden smell of burning flesh

  ,Here is a fruit for the crows to pluck
  ,For the rain to gather, for the wind to suck
  ,For the sun to rot, for the trees to drop
  .Here is a strange and bitter crop

  אילו היינו "הדרום האבירי", לא היינו המערב הפרוע.

  1. אני יודע שזה לא במקום, אבל ממליץ על הגרסה של Siouxsie and the Banshees

   מצטער על הרגע של שטחיות, פשוט הזכרת לי ושמתי את השיר הכל כך עצוב הזה.

 50. 77
  גרמניה... בעל זבוב... המחשבות מסתחררות לי בראש. אני כל כך מתבייש וכועס.
 51. 76
  אילן - אני מסתייג ממשפט שכתבת לקראת הסוף

  כתבת שהזעם של התושבים מובן ואיש אינו מזלזל בטענותיהם הצודקות.
  מצטער, אני חושב שכאן מונחת הטעות היסודית שמאפשרת לחבורה של חוליגנים להתנהג בדיוק כמו ניאולאומנים הלילה שבין ה- 9 ל-10 בנובמבר 1938 ברחבי האימפריה של הרייך בן אלף השנים.
  אתן כאן רק שתי נקודות למחשבה, כהנמקה לדברי:
  1. אני רוצה לשאול את תושבי השכונות הללו או יותר נכון להזכיר להם מי משכיר לאומללים הללו מאורות למגורים? מי לוקח חדרי מחסן מעופשים ומשכיר אותם ל-10 בני אדם במחירים מופקעים, תמורת חדרים שאינן ראויים למגורי כלב? מי התעשר על חשבונם? מי מעסיק אותם בחנויות הבשר והדגים ברחוב אצ"ל? מי מכניס אותם לאחורי הסטקיות והמזללות בשכונת התקוה, להיות שוטפי הכלים והמבוססים בסחי?
  2. מאז 17 במאי 1977 הליכוד והימין נמצא בשלטון. למעלה מ-35 שנים ברציפות. מי בחר בממשלות אלה? מי העסיק אתכם עם "XYZ יחלק את ירושלים", אבל דפק אתכם מאחורה? מי משגע אתכם עכשו עם בלופים על איראן העיקר שתמשיכו לריב עם כל העולם? מי מסי אתכם נגד מפלגות שנעלמו לפני שנולדתם? מי מנציח את העוני הישראל? מי מעביר את כל נכסי המדינה לחברים שלו הטייקונים החזיריים ובו בזמן הופך אתכם לעם של עבדים מודרניים, בשכר מינימום, במשרות חלקיות, כעבדי קבלנים שאף הם מלחכי פינכת הליכוד וגרורותיו הלאומניות-חרדיות-קנאיות-מתנחליות?
  לא. לא ניתן להזדהות עם כאבם של תושבי השכונות. מצטער. לא יכול לגלות אמפטיה לטיפשים, מוסתים, חוליגאנים, שונאי אדם שימשיכו כמובן לקלל כל אדם נאור.
  ביבי רצה להחליף את האליטות.
  ביבי החליף את האליטות
  עכשו רגב ובן ארי וליברמן, ןקירשנבאום וכמובן שאול שלא עוזב את הבית אף פעם, כי בית לא עוזבים אף פעם, שעכשו אין לו מה לומר, הוא שותק, וגם ביבי שותק. כי הם צריכים את ההמון המוסת כדי להעביר תקציב דו שנתי ל-2013-4 שידפוק אותם עוד יותר.
  חבל על הזמן.

  1. באמת חבל על הזמן

   אז למה אתה טורח?
   לא, ברצינות, למה אתה טורח? אני איבדתי תקווה לחלוטין.

  2. לא אהבתי הכל אבל מה שנכון, חוזר על עצמו בכל בחירות ומן הסתם (ולמרבה העצב) לא ישתנה הוא שדווקא אלו שסובלים ביותר ממדניות הממשלה והעומד בראשה, ימשיכו להצביע ליכוד/ליברמן ושות'.
  3. Eli is right
 52. 75
  ימין זה לא אהבת הארץ - זו גזענות ובריונות

  נוהגים להציג אצלנו את הימין כאוהבי הארץ, כנאמנים לעם וכאנשי ערכים ואת השמאל לנהנתני וחסר ערכים.
  הכנסת הנוכחית מראה שימניות היא גזענות אלימות ובריונות. כל הערכים היפים שעליהם גדלנו של אהבת הזולת של חמלה ועזרה לא קיימים. קימת רק שבטיות צרה. תמצית המסר: אם אתה יהודי מגיע לך. אני מקווה שבבחירות הבאות אנשים יבינו לאן זה מוביל.

 53. 74
  שוהים לא חוקיים יגורשו בדיוק כמו בעוד מדינה נאורה בשם ארה"ב
 54. 73
  ישראל לעולם תישאר מדינה יהודית ! גם אם חלק מהאשכנזים לא אוהבים את הרעיון ! העם היהודי שרד דברים לא פחות גרועים מכם !
  1. בלי האשכנזים שמתסכלים אותך כל כך, ברגע זה היית על גמל באפריקה במקום מאחורי מסך מחשב
 55. 72
  הכתובת על הקיר ממזמן חביבי.....מדינת ישראל היא מדינת הצחצחים.
 56. 71
  מישהו יכול להסביר לי מה בן ארי, רגב ודנון עושים מחוץ לכלא?

  בחוק האיסור על הסטה, בסעיף ההסטה לגזענות, מדובר על כך שזוהי עבירה פלילית להסית בצורה שישנה סבירות ברמת הוודאות הקרובה שהדברים יובילו לאלימות והטרדה של קבוצות על בסיס גזע, דת או לאום. בדיעבד, לא רק וודאות קרובה, אלא בוודאות מוחלטת אפשר לקבוע שהתלהטות הרוחות, ופרץ האלימות נגרמו על ידי הסטה של ציבור שהגיע מחומם כבר מהבית, ורק היה צריך ניצוץ שידליק את המדורה.
  אז שוב, מדוע חברי הכנסת הנ"ל חופשיים ועדיין בכנסת?

 57. 70
  הלאה שמאלנים ! עדות המזרח לא יהיו שק החבטות שלכם ! לא עוד !
 58. 69
  האלימות, הבריונות והפשיעה של התימנים והמרוקאים שהגיעו לישראל היתה הרבה יותר קשה ונפוצה מזו של האפריקאים. בכל זאת האשכנזים מעולם לא הפגינו.
 59. 68
  אני מזרחי גאה ! כפולשים לי לבית אני פותח באינתיפאדה ! תכבדו אותי כמו שאתם מכבדים את הערבים ! פשוט מאוד !
  1. אם אתה מתעקש להיות ערבי שמבצע לינץ', אכן נתייחס אליך כמו אחד.
  2. תפסיק להצביע ביבי שמנהל את המדינה 3 שנים

   ועדיין לא פתר לך את הבעיה, למרות התחייבויות להקים מחנות שהייה, כלומר מעצר, כלומר גטאות, ולמרות התחייבויות להקים גדר, לברור מבקשי מקלט ממבקשי עבודה...
   אה, והכי חשוב, להפסיק להביא תאילנדים בשביל קבלני הקולות של הליכוד כשאפשר להעסיק סודנים שכבר נמצאים כאן.

 60. 67
  ברצינות - עגום ומביש. בצחוק - ייתכן שבילבלו בינך לבין הבחור מאל ג'זירה?, אתה יודע, דיאלקטים של ערבית....
 61. 66
  חידה לקוראים

  פרס כספי מכובד יינתן למי שיודע להסביר איך פרחה גסת רוח, לא נבונה במיוחד, הגיעה לדרגת תת-אלוף בצה"ל? (ההשתתפות בחידון אסורה על מצביעי ליכוד ובני משפחותיהם).

  1. אחת הדוברות המביכות ביותר שהיו לישראל מאז ומעולם. צפיתי בה המון בשליחותי בחו"ל ותמיד תהיתי על המינוי ההזוי הזה.
 62. 65
  המפגינים מזרחים שהיתגיירו

  לפני שנים רבות

 63. 64
  חכמים על סודני אחד נראה אותכם

  אחד על אחד נמושות

 64. 63
  עיתונאי בארץ זה חרפה תמיכה בחמס ושנאה לכל מי שמגן על ישראל -תתפטר מהבושה.
 65. 62
  תפקיד של חברי כנסת הוא לשמור חוק

  ניצול ציני של מצוקה אמיתית. שונאים, שונאים... זה לא מוביל לשום מקום.
  לאילן ליאור, נשמע מפחיד מאד מה שעברת. וגם, מזכיר תקופה פשיסטית בה היו מתיחסים אליך אותו דבר כי אתה יהודי.

 66. 61
  למה אין תמונות מהארוע? אתה בטוח שבכלל היית שם?

  בלי תמונות-התאור שלך נשמע מצוץ.
  ולו היו תמונות אני בטוח שהיית מפרסם אותם.
  מצד שני איך עיתונאי יוצא מארוע כזה ללא תמונות?
  משהו נשמע לי מסריח-גם התאור שלך לא נאמן למציאות (אבל זה לא מפתיע-אתה עיתונאי אחרי הכל)

 67. 60
  גש לסיור ב"שטחים" תראה שנאה כזו וגם לינץ' (לא כמעט). אבל אתה לא תדווח על זה כי זה על יהודים לא מהמחנה הפוליטי שלך

  גש לסיור ב"שטחים" תראה שנאה כזו וגם לינץ' (לא כמעט). אבל אתה לא תדווח על זה כי זה על יהודים לא מהמחנה הפוליטי שלך.
  אולי כדאי שתבין את ההבדל בין הרצון להשמיד אותנו של הערבים לבין הפחד של התושבים בדרום תל אביב מהלסתובב ברחוב שלהם.

 68. 59
  תוקם ועדת חקירה ממלכתית

  כיצד הסתננו לישראל 50 אלף מסתננים תוך שלוש שנים. מואשמים שר הבטחון והרמטכלים אשכנזי וגאנץ. נא להעלות זאת לדיון בפייסבוק.

 69. 58
  אם רוצים להיפטר מהאפריקאים בגלל אשמתם במעשי אונס ושוד מדוע לא להיפטר בהיזדמנות זו גם מהמרוקאים שאחראים על אינסוף יותר מעשי אונס ורצח (ק.מלאכי לדוגמה) ובנוסף הם מפעילים את רוב הפשע המאורגן (אברג'יל ושות). אז קדימה להחזיר את כל האפריקאים לאפריקה!
  1. אתה לא מבין כלום... אם זה יהודי אז מותר.
 70. 57
  מדוע עיתון הארץ לא יצא כנגד המסתננים

  האם עיתון הארץ אינו חושב שהחולצה קרובה לגוף יותר מאשר הגוופיה?

 71. 56
  you did not come to help the crowd .you just want head line news

  get lost

 72. 55
  יש לי הרגשה שהשמאל עומד לעזוב את המדינה ולנהל את מלחמתו ביהודים מבחוץ ! כבר רואים סימנים לכך בהתבטאויות של "בכירים ביטחוניים" ואולמרט בארה"ב ! בג"צ נועד לשמר את עליונות האשכנזים בניהול המדינה לאחר שהשמאל הועף מהשלטון , שימו לב שהוא התחזק אחרי 1977 , אך עכשיו כשקצת מתגלים בו סממנים יהודיים ניהול המדינה דרך כפייה מתבצע מבחוץ דרך מדינות זרות שיפעילו לחץ על ישראל ! שמאל ודמוקרטיה זה בערך כמו מוסלמים ודמוקרטיה ! המזרחיים (כמוני) ממש לא טפשים !
  1. אלוהים, איזה אדם רדוף? כמה "מקופ" צריך להיות בשביל לפתח תאוריות קשר כמו שלך? "סממנים יהודיים"? כמו מה? פיגרומים ברחוב?
  2. מדבריך עולה אחרת

   ואני דווקא מכיר מזרחים חכמים פקחים ונאורים לרוב.
   תפסיק להוציא להם שם רע.
   ותפסיק לדבר בשם עדה שלמה.
   דבר בשם עצמך. אתה לא טיפש. אתה לא טיפש. אתה לא טיפש.

  3. דווקא מזרחים מהסוג שלך ממש טפשים

   ואם תתעקש ותעיף את כל האשכנזים שעשו לך כל כךךךך רע, המדינה מהר מאוד תהפוך להיות עוד אחת ממדינות הערב שאתה כלל כך שונא.

 73. 54
  פשיזם...ביבי..פאשיזם...

  "בדם ויזע נקים לנו גזע"(מתוך המנון בית"ר)

 74. 53
  ארגוני הסיוע - ארגון מהיר להטסה הביתה - כנסו ותצילו אותם ומייד

  רגנו אותם ליציאה מהירה מישראל על מטוסים - לסודן , אריתראה, חוף השנהב וכל ארצות אפריקה

  הם יקבלו 3 דברים:
  1. כרטיס טיסה כיוון אחד בלבד
  2. 500$ מתנת פרידה
  3. את החיים שלהם במתנה

  במידה ולא יעשו כן - לא יעזור משטרה , לא יעזרו ארגונים כמו הקרן החדשה וא.ס.ף
  חלקם יובלו בכוח , אבל בכח רב וחלקם יחזרו בארונות . דרך אגב גם מקומות קבורה אין פה . אז בכדי שכל העניין יסתיים בשלום ואם טובת הפולשים לנגד עיניכם . עשו מעשה ועזרו להם לצאת מפה מהר כי המקום רותח והפיצוץ האמיתי ממש על הדלת .

  1. ואז נהייה ממש כמו החבר'ה ברמאללה שאנחנו מכנים ברברים
  2. יואב, אתה נאור. ממש אור לגויים. מלח הארץ.
 75. 52
  אלימות?! עד היום אף מזרחי לא רצח תינוקת ! זה שמור אך ורק לאשכנזים ולערבים ! מזל שיש סטטיסטיקות !
  1. נכון, המזרחים מתמקדים ברצח כל השאר ובעבריינות אחרת מכל הסוגים. לכן 99% מיושבי בתי הסוהר הם מזרחים - גם יהודים וגם ערבים
 76. 51
  אני פשוט בהלם!

  אנשים השתגעו לגמרי. KKK משלנו

 77. 50
  מדהים איך בכל הזדמנות שאפשר שמאלנים משווים יהודים לנאצים.

  ולא מסוגלים להבחין בהבדלים הגדולים.

 78. 49
  השד הגזעני יצא מהבקבוק- אם אי פעם היה בתוכו. שיבדקו את הסטטיסטקה ויראו אם יש יותר פושעים מקרב הזרים- בתחושה שלי הרבה פחות. ושום דבר, אבל שום דבר, לא מצדיק פגיעה בחפים מפשע- ובכלל זה כתב הארץ והמסכנים שסתם עברו באזור.
 79. 48
  פחחדד. תודה. אולי הכתובת שכתבת על הקיר תעשה משהו. הלוואי
 80. 47
  אירוני

  אמש כתב מעריב ראה אותך בניידת וסיפר שבין העצורים גם כתב הארץ

 81. 46
  לתושבי המקום אין שינאה יש רק פחד

  על מה אתה מדבר בוא לחיות פה ואז תכתוב

 82. 45
  תסתכל אצלך במשפחה...

  שינאה מצד אשתך והילדים שלך כלפייך גדולה יותר

 83. 44
  למה שלא תספר לפחות את כל האמת? הרי דווקא כן הסתובבת שם ביחד עם זורק אבנים מקצועי על חיילי צה"ל. ובכלל למה טקסט זהה לשלך מתפרסם תחת שמו של הפרובוקטור חגי מטר?

  האם אתה וחגי מטר, אותו בן אדם?
  http://cafe.themarker.com/post/2631107/

  1. תסתכל בראש הבלוג, ממש למעלה ותראה את הכיתוב הבא: "העיתונאי חגי מטר על נסיון הלינץ' בו ובכתב הארץ אילן ליאור, כאן בת"א"
 84. 43
  זכרו את עמדת הארץ כשרצו למנוע כניסת מסתננים
 85. 42
  "ניסיתי להסביר שאני עיתונאי ולא פעיל שמאל, שמעולם לא הפגנתי במחסום, שלא השלכתי אבן על איש" ? ואם כן היית - אז זה בסדר להכניס לך מכות ולקרוע אותך לגזרים ?
 86. 41
  מתי בהיסטוריה הישראלית אתה זוכר דברים דומים לזה ??

  ביפו יש 17000 ערבים והיא בעלת אופי ערבי מובהק . פה מדברים על 100000 זרים בעלי תרבות ומנטליות שונים לגמרי...

 87. 40
  איזו כתבה רומנטית, ממש הרפתקאות קולומבוס ביבשת אמריקה הפרימיטיבית.

  כתבי הנאור שהגיח ממושבו הסטרילי, תרשה לי לפקפק בעמדתך המתחסדת והטרחנית עד מיאוס. אולי כך היו הדברים, אבל עמדתך התמה בבירור לא אובייקטיבית.
  למירי רגב אולי יש מנת משכל של צימוק ימני אך אין זה מצדיק קונטרה אטומה וצימוקית משמאל.

  בליל שישי האחרון נסעתי דרך דרום ת"א- פחד אלוהים, מדינת עולם שלישי לא במובן הקלישאי.
  וממש אבל ממש לא בגלל תושבי שכונת התקווה.

 88. 39
  סכנה

  ימין ודת =סכנה ,,ככה זה היה תמיד ככה זה עכשיו וככה זה יהיה.

 89. 38
  אפשר להבין. התסכול של התושבים הוא לא רק מול המסתננים והממשלה - אלא בעיקר מול התקשורת השמאלנית שיותר מכל סייעה ודחפה להביא עליהם את האסון.

  התקשרת במשך כמה שנים סתמה את פיהם של התושבים ומאידך פימפמה את אותה קבוצה של 100-300 פעילים באירגוני סיוע אשר דאגו לטרפד כל פיתרון אפשרי.
  לכן אי אפשר לבוא בטענות אל התושבים שהם מזהים את התקשורת כאוייב, כי היא באמת נהגה כמו האוייב שלהם.

 90. 37
  חביבי זה מלחמה על הבית והכל לגיטימי

  אנחנו נבעיר את המדינה

  1. לפני שבאו האפריקנים התקוה היתה צפיחית בדבש....
 91. 36
  אני מלא צמרמורת ובושה
 92. 35
  בבקשה לתבוע את החכי"ם על הוצאת לשון הרע
 93. 34
  אם סודני יאנוס את הבת שלך, אתה תפסיק להתייפיף
  1. אני מתפלל כבר שנים שהנשיא קצב או ראש עיריית הקריה יאנוס את בנותיי
  2. ואם המאבטח של הרמטכ"ל יוצא הסייירת, או אם רב הישיבה המחבק, או אם הנשיא

   סליחה על הדמגוגיה, רק כדי להראות שדמגוגיה לא מובילה לכלום. בעיקר שמאחוריה עומדת גזענות

  3. ואם האונס היה יהודי, אז זה היה פחות רע?

   אם יש אלפי סודאנים, ו-5, 10, אפילו 50 מהם אונסים, אז זה הופך את כולם לאונסים?

   משהו כל כך פשוט, וקל מאוד לא לחשוב על זה.
   או לא לחשוב בכלל.

  4. הסיכויים שמשהו מהסביבה הקרובה של הבת שלך יאנוס אותה גדולים פי כמה
 94. 33
  אמרתי לכם: האספסוף עלה לשלטון החורבן כבר כאן.
  1. נכון יגאל. אבל זה היה ברור לכל בר דעת במאי 77

   ראיתי בבוקר לאחר הבחירות איש בסרבל בשדה התעופה, כנראה מהנדס או מכונאי בכיר. המבט בעיניו זכור לי עד היום. הכל היה צפוי - הכתובת היתה על הקיר.

 95. 32
  ארגנו אותם ליציאה מהירה מישראל על מטוסים - לסודן , אריתראה, חוף השנהב וכל ארצות אפריקה הם יקבלו 3 דברים: 1. כרטיס טיסה כיוון אחד בלבד 2. 500$ מתנת פרידה 3. את החיים שלהם במתנה במידה ולא יעשו כן - לא יעזור משטרה , לא יעזרו ארגונים כמו הקרן החדשה וא.ס.ף חלקם יובלו בכוח , אבל בכח רב וחלקם יחזרו בארונות . דרך אגב גם מקומות קבורה אין פה . אז בכדי שכל העניין יסתיים בשלום ואם טובת הפולשים לנגד עיניכם . עשו מעשה ועזרו להם לצאת מפה מהר כי המקום רותח והפיצוץ האמיתי ממש על הדלת .

  ארגנו אותם ליציאה מהירה מישראל על מטוסים - לסודן , אריתראה, חוף השנהב וכל ארצות אפריקה

  הם יקבלו 3 דברים:
  1. כרטיס טיסה כיוון אחד בלבד
  2. 500$ מתנת פרידה
  3. את החיים שלהם במתנה

  במידה ולא יעשו כן - לא יעזור משטרה , לא יעזרו ארגונים כמו הקרן החדשה וא.ס.ף
  חלקם יובלו בכוח , אבל בכח רב וחלקם יחזרו בארונות . דרך אגב גם מקומות קבורה אין פה . אז בכדי שכל העניין יסתיים בשלום ואם טובת הפולשים לנגד עיניכם . עשו מעשה ועזרו להם לצאת מפה מהר כי המקום רותח והפיצוץ האמיתי ממש על הדלת .

 96. 31
  בהמשך לכתבה מעיתון הארץ

  צר לי שנקלעת לסיטואציה שיצאת ממנה בסדר ההתלהמות הכאב והצער הוא מנת חלקם של כל אלה שחווים אותו יום יום ותזכרו שלכל אחד מאיתנו יש בן או בת שעלולים להיות קורבנות של אותם אלימים או פליטים או עבדים זרים הכל שעון מתקתק וביבי ידע על הכל הוא פשוט העדיף לשתוק עד שהוא רואה את התוצאות היום תמיד העם נלחם בשביל עצמו המנהיגים ממשיכים לשבת חזק בכיסאותיהם

  1. עבדים זרים: You said it al
 97. 30
  כשהורסים את חיי תושבי השכונות הדרומיות. קל להתפלצן על חשבון אחרים. הפיצוץ שבא היה ידוע מראש, וכל מי שמופתע הוא חתיכת צבוע. זה רק ילך ויחמיר.
 98. 29
  למה ומדוע לפרסם שקרים שקופים ?

  מה לא עושים כדי לייצר דה-לגיטימציה למתנגדים שלך ?
  סטאלין והבולשבקים עשו הרבה פרובוקציות,
  ומישהו ככל הניראה למד את התורה היטב.

  פרובוקציות וכזבים

 99. 28
  גרמניה של 1936 זה כאן
 100. 27
  נראה לי שזה משקף את רגשות הציבור לעיתון הארץ ואני יכול גם להבין למה !
  1. תעשה לי טובה...

   ואני מתה מבושה שביבי נבחר פעם אחר פעם. אז כל אחד ימות מבושה על השני. אם הציבור מעוניין לעשות לינץ' בכתבי הארץ ובשמאלנים בכלל - מצבנו קשה. מה נסגר? אני שמאלנית וממש לא מעוניינת לנקוט באלימות גם לא נגד מי שדעותיו גרועות בעיני. תרגעו עם האלימות זה ממש לא מקדם אותנו לשום מקום

 101. 26
  אני מצטער שנאלצת לעבור חוויה כזאת ומקווה שתוקפיך ייתפסו ויועמדו לדין. אבל

  בפעם הבאה אל תזדרז להזדהות ככתב ״הארץ״ מפני שצריך להיות ברור לך עד כמה עיתון זה ״אהוד״ על רוב העם שאיננו מזדהה עם נטיות ההתאבדות השמאלניות של עיתון זה.

  1. הוא משקר-הייתי שם והתאור שלו פשוט שקרי

   שום דבר ממה שהוא מתאר לא קרה כפי שהוא מתאר-בטח ובטח לא התקיפה שהוא טוען שהיתה.

 102. 25
  הערסים שתקפו אותך לא טובים יותר מעבריינים.
  1. הייתי מחזירה אותך לתנורים
  2. הערסים שתקפו עבריינים. נקודה.
  3. רוית, הכדורים הירוקים זה לא לחתול. נא הקפידי עם הגלולות

   .

 103. 24
  אילן ליאור, תאורך מזעזע! האצבע המאשימה היא אך ורק אל הממשלה, אל ה-BB ואל מלבי האלימות שלא בוחלים בהסתה גזענית. מירי רגב מדברת על "סרטן". היא לא קולטת בטיפשותה, שבקלות ובמהירות היא עצמה תהפוך למושא של התקפות.
 104. 23
  חברי הכנסת האלו מטורפים, "סרטן בלב האומה"? לא מוכר לה מאיפשהו?? הם יעשו הכל לשמור על מעמדם ועל העוני במדינה כדי שיהיו כמה שיותר בורים נאמנים וגזענים
  1. מוכר לה? אני מופתע שהיא יודעת לקרוא
 105. 22
  כל הכבוד ומירי רגב צודקת בהחלט !
 106. 21
  נורא. תודה שהבאת סיפור אישי שלך. לא הפליטים מפחידים. מפחידים ההונים המוסטים. שבמקום לצאת על מצבם נגד מי שהביאו אותם לשם=-הימין, הם יחפשו בצדדים רק אשמים למצבם. הם רק שכחו איך הפליטים הללו משלמים להם הון עתק על דירות חורבה שהם חולקים בתחלופה, שהם משמשים את הגנבים שלהם כדי לרוקן אותם מהמעט שיש להם. ואנחנו, במקום לצאת לרחובות ו לדרוש מביבי ושאר בריוניו ללכת הביתה, אנחנו בינתיים מטקבקים כאן
  1. שומר חוק, אין על מה לשמור. run for your life .
 107. 20
  זה בגלל הקולוניאליזם האפריקאי הלא חוקי בדרום תל אביב !

  לתושבי דרום תל אביב יש את הזכות להגן על עצמם באופן לא אלים ממש כמו בבילעין ונעלין עם בקבוקי תבערה סכינים וכדומה!

  1. שוב קבוצה של אשכנזים ממררת לעדות המזרח את החיים ! הפעם זה לא יעבור בשתיקה !
 108. 19
  עיתונאי השמאל משרתים את מטרות המסתננים נגד התושבים החוקיים.
  1. אין שום סיכוי להחיות את תורת סטאלין רק באמצעות יהודים ! אפריקאים מוסלמים ישמשו את השמאל בקלפי כדי לקיים בחירות בפעם האחרונה !
  2. אתה צודק. עיתונאים קובעים, לא ח"כים ושרים ור"מ.

   וגם הם אלה שהביאו את הסודנים לפה. הם גם אלה שאחראים לעליות המחירים, עליית המע"מ באחוז ועל הבלו על הדלק. הם גם שילחו המון (אספסוף) זועם על עצמם. תעשה טוב חבר, תצביע שוב לביבירמן והרוטוולרים שלהם, ולך לדרכך. נמאס כבר לשמוע אותך ושכמותך.

 109. 18
  ביי ביי זרים...........................

  מבקשי טובתם שיתעופפו יחד איתם... סלאמת, יש מספיק מוסלמים

  1. and when you and like you will get us to the end, you will be the first one to run to canada or the states
  2. תגיד בי בי לביבי ולימין, כי בקרוב הם יעופו מהשלטון. ההונים משכונת התקווה יתעוררו בסוף, כשהם יבינו מה ביבי וכל הימין עשו להם.
 110. 17
  אילולא הזרים בדרום תל-אביב היו התושבים רואים את רגב ובן-ארי רק לקראת הבחירות. הליכוד לא עושה דבר לחלץ את תושבי שכונות ועיירות העוני מעוניים. נזכרים לבוא רק כשיש הזדמנות להתסיס.

  תושבי דרום תל-אביב צריכים להתעורר. ממשלת ביבי אחראית למצבם.

 111. 16
  רגב ובן-ארי מן הנמושות שבין חברי הכנסת. פופוליסטים זולים שמבישים את הכנסת.

  טפטוף השנאה של הימין עושה את שלו בשכבות החלשות. במקום לתקוף את הממשלה שהיא האחראית הישירה למצבם, תוקפים עיתונאי.

 112. 15
  שנא את הדיכוי והישמר מהמדוכאים. פחד אלוהים.
 113. 14
  אם לא ראית כזאת שינאה תנסה ברמאללה

  או תסתכל במראה ותראה מה אתה חושב עך תושבי דרום העיר ותגלה שגם אתה גזען קטן

 114. 13
  הטיסה הבאה לציריך יוצאת עוד מעט, ואני עליה.

  !ONE WAY

  1. בהצלחה בציריך
  2. קח איתך כמה שיותר שמאלנים בבקשה ! טוב לך - טוב לנו !
  3. אז למה אתה טורח ?

   DON'T COME BACK

  4. בציריך תמצא הרבה מאוד שונאי מהגרים
  5. ציריך זה בשוויץ? הסופר וולטר בנימין ואלפים אחרים כמוהו התדפקו לשווא על דלתותיה כאשר חיות אדם טרפו בהם.ולטר בנימין התאבד מרוב יאוש.
  6. בטח השוויצים קבעו שהיהודים הם מהגרי עבודה ולא פליטים...
  7. ולטר בנימין התאבד בפירנאים, ליד מעבר הגבול לספרד
  8. תיקון

   קצת היסטוריה: ולטר בנימין לא התאבד. הוא נורה בעת ניסיון לחצות את הגבול מצרפת לספרד.

  9. תיקון למתקן

   וולטר בנימין ועוד איך התאבד. במקום קפיצתו למים יש אנדרטה מרשימה ובה פירוט של הסיפור (הייתי שם לפני שנה בטיול).
   חבל סתם לכתוב על דברים שלא מבינים

 115. 12
  דרך ניהול מר נתניהו את הממשלה והשר ישי

  הממשלה בידי נתניהו והשרים יותר משלש וחצי שנים לא ניתן לתרץ שממשלה
  הקודמת קשלה הוא ראש הממשלה והם השרים אשר הוא בחר ההשגים
  או הקישלונות הם שלו ושל חברי ממשלתו אני מקוה שהציבור יתן את דעתו
  בבחירות

 116. 11
  לפני שאתם שופטים את המפגינים תחשבו לרגע בכנות עם עצמכם מה אתם הייתם עושים
  1. אני אגיד לך מה לא הייתי עושה - לא הייתי רודפת אחרי בנאדם - שחור, לבן, עיתונאי, פועל או מובטל - ומנסה לכסח אותו במכות.
  2. 28 שמאלנים מפגרים לא חשבו על זה
  3. אני אגיד לך מה אני עושה- לא מצביע לביבי בעיקר.
  4. מעניין מי יצא להגן עליך

   כשיפטרו אותך מהעבודה, כשיסגרו מפעלים, כשיחוקקו חוקים שיפגעו בך וכו'. כולכם תחזרו על ארבע שה"סמולנים" האלה ילחמו בשבילכם. שיפטרו אתכם בהמוניכם ושתמשיכו להצביע לביבי שוב,
   אני כבר לא מרחם על המפוטרים - במחאה לא ראינו אותם (אם זה נגד הביבי זה נגדם).
   נמאסתם!

  5. i tell you what i will do in france today, pogrom in the first jew i see
  6. עובדים עלינו

   אף אחד לא שפט את המפגינים.
   חברי הכנסת, אלו שבשלטון, הסיתו את ההפגנה לעבר הסודנים ו"השמאלנים" ובכך השכיחו את העובדה שההפגנה היא נגד מי שמנהל פה את הענינים. מסטלבטים על כולנו. אין פה ריב אמיתי. כולם מודאגים. רק דואגים שנריב במקום להתעסק בבעיה האמיתית ובאחראיות של מי שאמור להיות האחראי.

  7. קודם כל צריך לתת לפליטים קיצבה קטנה כדי שלא ירדו לפשע. אחר כך רשיונות עבודה למי שבסדר. לימוד מקצוע למי שזה יאפשר לו להיקלט בארץ אחר, ...
  8. הקואליציה היא אופוזיציה...
 117. 10
  רגב ודנון על במה אחת עם חבר של הרב כהנא. מה עוד יש לומר?!
 118. 9
  אני מצטער שנאלצת לעבור כזה דבר

  אנשים כאן פשוט השתגעו, שנות ה-30, גרמניה זה כאן.

  1. טמטום

   יהודים בכל מקום אשר היו פיתחו והשתלבו בארץ/מדינה בה חיו כאורחים, לא רצחו, לא אנסו, לא גנבו, לא שדדו, לא עשו את מה שהאורחים המוסלמים עושים במדינה/ארץ ישראל כי הם שטופים בשנאה לכל דבר יהודי והרי דמם של היהודים מותר באיסלם, אז יקירתי תפסיקי לבלבל במוח וישרי מבט למציאות "אנחנו לא מדינת כלל המוסלמי הנחות וחסר האנושיות". תלמדי קצת היסטוריה ואל תקימי היסטריה

  2. אדון יוסיפוב, המציאות של רוצחים ואנסים כולם יהודים כשרים, בעיקר מזרחיים, שונה מחלומותיך, כמה מצער הדבר.
 119. 8
  פליטים, מבקשי עבודה ומהגרים

  רבונו של כל העולמים, היינו בדיוק כאלו, פליטים מבקשי עבודה ומהגרים. היינו שנואים על כולם. ומה אנחנו עושים עכשיו? רבותי תרגעו, הענינים יכולים להסתדר גם בלי אלימות. וכל אלו שמפגינים ומנסים גם לפגוע גופנית, מה אגיד לכם? חבל מאד, אבל רובכם אלו אותם הצ'חצ'חים שבוכים כל הזמן על קיפוח. אז באמת יצאתם כבר דרך האף!!

  1. אסתר בכר אולי תקחי כמה פליטים אליך ?
  2. יפה שכרכת הומניזם מזוייף עם גזענות עדתית בתגובה אחת

   מעניין מה היו עושים תושבי שכונות לבנות יותר אם היו מכניסים להם לשכונה עשרות אלפי מהגרים מאפריקה. אם היו נכנסים להם לקניון היפה ולפארק. האם היו מגיבים יפה יותר.?

  3. תגובתך אסתר בכר ראויה להיקרא במלואה. כל מילה בסלע.
  4. תלמדי קצת היסטוריה ואל תקימי היסטריה

   יהודים בכל מקום אשר היו פיתחו והשתלבו בארץ/מדינה בה חיו כאורחים, לא רצחו, לא אנסו, לא גנבו, לא שדדו, לא עשו את מה שהאורחים המוסלמים עושים במדינה/ארץ ישראל כי הם שטופים בשנאה לכל דבר יהודי והרי דמם של היהודים מותר באיסלם, אז יקירתי תפסיקי לבלבל במוח וישרי מבט למציאות "אנחנו לא מדינת כלל המוסלמי הנחות וחסר האנושיות". תלמדי קצת היסטוריה ואל תקימי היסטריה

  5. קל לדבר דיבורים מיופיפי נפש מחיפה אסתר! יותר קשה מדרום ת"א
  6. לאו דווקא: על תגובה כמו שלה יש לומר מילה בסלע, שתיקה בתרי [=שווה כפליים]
  7. מי מכניס לשכונות? מועצת השמאלנים העליונה? הם הולכים לאן שהם יכולים ואיפה שהם יכולים לשכור.אולי תשאלו את עצמכם מי משכיר להם דירות.
  8. גברת בכר, את עצמך גזענית. אז......
  9. גברת אסתר - היהודים בגולה לא היו מהגרים אלא אזרחים מזה אלפי שנה

   צריך ללמוד היסטוריה לפני שכותבים שטויות.

  10. במילה אחת- כן

   אני בחיים לא אחשוב על אלימות. בטח לא כלפי מישהו מסכן, שמנסה לברוח מגורל אכזר, ואז עוד במקום שאליו הוא בורח אסור לו לעבוד ואין לו מה לעשות כל היום- שזה אגב הבסיס (אם קיים כזה...) לשיכרות ואלימות בקרב הפליטים. הם לא נולדו ככה...

 120. 7
  ההגירה המסיבית לתל אביב היא הסיבה המרכזית לעליית מחירי השכירות
  1. לא, העלייה במחירים לא החלה בהגירה ולא תיגמר בה
  2. לא היא הסיבה שהם גרים צמוד לתחנה המרכזית שהיא הסרטן בגופה של שכונת שפירא
 121. 6
  לינ"ץ

  זה הפנים האמיתים של היהודים אין להם רחמנות.. זה כתוב בכול הספרים

  1. לא רק של היהודים אלא של כל בני האדם
 122. 5
  להזכירכם, ביבי אמר שהאויב הכי גדול של ישראל הוא עיתון "הארץ".

  הממשלה הזו והעומד בראשה מפחידים יותר מכל אויב.

  1. צודק. חבל שהכותרת שלך מבלבלת, כי תוכן התגובה מסביר למה התכוונת. אכן, ביבי ושות'- הם המפחידים ביותר. אבל קל להם לשסות את ההונים בחלשים אחרים, כדי שההונים לא יבינו שהנבחרים שלהם עושים בהם שימוש ציני למטרות הכסא הפוליטי בלבד.
  2. ביבי הוא מלבה השנאה השיטתי - אף פעם אי אפשר לשים על זה את היד, אבל כל ממשלו מבוסס על פחד וליבוי שנאה.
  3. גם מלכי ישראל ויהודה שנאו את הנביאים...
 123. 4
  אונס שיטתי של בחורות זה לא "קרוב ללינץ' "
  1. על איזו שיטה את מדברת בדיוק? על זו של קצב? של אשל? של מי בדיוק?
  2. אונס שיטתי של החשיבה אינו אות כבוד לבעלת תואר אקדמי גבוה. מה עניין האונס להתקפת העיתונאי? לאלוהי הימנית הקיצונית הזאת פתרונים.
  3. ד"ר טוקבק, התחזות זו עבירה פלילית

   לשקר זה סתם מגעיל

  4. אונס שיטתי? רבנים לא אונסים? זה נשמע כאילו פגעו לך ולפאנטים האחרים בפות הלאומי
  5. אתה מתכוון שפגעו בפות הלאומני.
  6. גם כן אתה, מנסים לנהל דיון על דרום תל אביב ואתה קופץ שוב עם מה שהולך
 124. 3
  מירי רגב התפטרי!
  1. מירי רגב היא בושה, מתלהמת שפורטת על הנימים הפרימיטיביים ביותר של אנשים מודאגים וכואבים. קשה להאמין שהיתה פעם דוברת צה"ל!
  2. רבאק, מי מינה אותה להיות דוברת צה"ל? בכמה שפות היא שולטת?

   אבל ענינית, מישהו שלח אותה לשטח כדי לקזז את גיוס הקולות של בן ארי. היא לא הגיעה לשם על דעת עצמה. מישהו מבוסים האשכנזיים של הליכוד שלח אותה לתקוה. הרי לא נולדנו אתמול.

  3. היא כנראה היתה דוברת צה'ל כשצה'ל כבר הפך לבושה!
 125. 2
  לכתב החמוד שמע את השיר של אריק איינשטיין

  עיתונאי קטן שלי מספיק שפכתם דם כעת קבלתה בומרנג

  1. למנוול אילן- איחוליי שזה יקרה לך על בשרך בפעם הבאה שתתקרב להמולה כזו. איבדתם כל צלם אנוש בימין
  2. לאילן

   אתה אדם מנוול אוהב שנאה ומעודד אלימות. תתבייש.

  3. אילן - מי שקטן הוא אתה
  4. האילן הזה הוא מהחברה שמשלמים להם בכדי להגיב בהארץ עם מסרים לאומניים
 126. 1
  אם אתה עיתונאי בהארץ אז ברור לאיפה אתה משתייך.
  1. נכון. ומגיע לך שההמון הנאור והצודק של רונן וחבריו יקרעו אותך לגזרים ויתעללו בגופתך.
  2. כלומר, אתה חושב שמגיע לו להירצח או סתם לחטוף מכות מההמון?

   תגיד, אתה חושב לפעמים על מה שיוצא לך מהמקלדת? אם אתה לא מסכים עם העמדות הפוליטיות של מישהו, אז זה בסדר להכות אותו ולרדוף אחריו עם רצח בעיניים, ומי יודע איך זה היה נגמר בלי משטרה?

  3. אתה מסית! מדובר בעיתונאים שעושים את עבודתם

   ההסתה נגד השמאל חייבת להפסק, זה מדהים שאין שמאל ואין אופוזיציה ועדיין ממציאים אוייב דמיוני כדי להצדיק את הפער בין הצפיות של האזרחים למעשים של הממשלה.
   מדהים שחברת מגה-קואליציה מסיתה נגד קומץ לא אלים שתמיד היה הפנים היפות של מדינת ישראל.
   הימין צריך להתבגר ולהבין שהוא רוב ולא מיעוט נרדף.

  4. לירצח וודאי שלא כי הוא יהודי, אבל לחטוף מכות מגיע לו אולי יחזור לו הראש למקום
  5. אם אתה חושב שאלימות היא פתרון אז אולי כדאי שישתמשו בה עליך

   תלמד דבר או שניים דרך כמה עצמות שבורות

  6. ברחתי (כן, ברחתי) בזמן מהאספסוף. ואני ימני וציוני - כמה כואב שלשם התדרדרנו מעם מוביל במזרח התיכון
  7. השתגעת לגמרי?

   "להרצח וודאי שלא כי הוא יהודי"? אז מי שלא יהודי צריך לרצוח אותו? מה נסגר איתך? לידיעתך זה נאציזם

  8. אתה קורא באתר של ה"ארץ", רוצה שנחליט לאן אתה משתייך ?:)