נתניהו נגד הח"כים: אין מקום להתבטאויות נגד זרים

רה"מ התייחס לאירועים אמש בדרום ת"א והדגיש כי "בעיית המסתננים חייבת להיפתר ואנו נפתור אותה". עשרות פעילי שמאל מפגינים בגינת לוינסקי

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח אחר הצהריים (חמישי) לטפל בנושא המהגרים האפריקאים, וקרא לאזרחים ולחברי הכנסת שהשתתפו בהפגנה האלימה אמש להימנע מפעולות כאלה. נתניהו נזף גם בחברי הכנסת שהשתתפו בהפגנה אתמול. במקביל נפתחה הערב הפגנת תגובה של פעילי שמאל בגינת לוינסקי בתל אביב. עשרות פעילי שמאל ומהגרים אפריקאים הגיעו עד כה להפגנה.

מול בית ראש הממשלה בירושלים הפגינו הערב כ-150 בני אדם. המפגינים נשאו שלטים ובהם נכתב "די להסתה", "כי גרים הייתם בארץ מצרים", "גזענות היא הסרטן האמיתי בגוף החברה הישראלית" ו-"מסתננת תקרא לסבתא שלך". מחר ב-11:00 מתוכננת הפגנה נוספת מול בית ראש הממשלה, פרי יוזמת פורום "תג מאיר", שקורא גם הוא לפעול נגד גזענות.

במהלך טקס הבאת ביכורים של ילדי בקעת הירדן שהתקיים בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב אמר נתניהו כי "בעיית המסתננים חייבת להיפתר ואנחנו נפתור אותה. נשלים את בניית הגדר תוך חודשים ספורים ובקרוב נתחיל בהחזרת מסתננים לארצות מוצאם". נתניהו התייחס לאירועים אמש ובהם השתתפותם של מירי רגב, דני דנון ויריב לוין חברי סיעתו בהפגנה נגד המהגרים. "אני רוצה להבהיר שאין שום מקום לא להתבטאויות ולא למעשים שראינו אמש. אני אומר את הדברים גם לאנשי הציבור וגם לתושבי דרום תל אביב שאת כאבם אני מבין".

נתניהו דיבר על רקע האלימות הקשה במהלך ההפגנה נגד הזרים בדרום תל אביב אתמול, שבה הותקפו מהגרים אפריקאים, עיתונאים ושוטרים. בהפגנה השתתפו כאלף בני אדם, ולאחר ההפגנה התקבצו מאות בני אדם ברחוב האצ"ל, הרחוב הראשי של השכונה. כמה בני אדם ניפצו שמשת חנות מזון לקהילה זרה, שברו חלונות של מספרה ובזזו את תכולתה. אחרים עצרו מוניות שרות בקו 16 שעברו במקום, בדקו אם יושבים בהם זרים ודפקו על חלונותיהן. המתפרעים צעקו "העם רוצה את הסודאנים לגרש" וכן קריאות גנאי שונות. שני חזיזים הושלכו לעבר סוסי משטרה שהיו במקום. חלק מהמפגינים תקפו עוברי אורח, בהם אפריקאים, הבעירו פחי אשפה וניפצו זגוגיות של מכוניות.

הפגנת נגד לאירועי האלימות נגד המהגרים האפריקאים, בגינת לוינסקי הערבתומר אפלבאום

בהפגנה נעצרו 17 בני אדם, 12 מהם נשלחו למעצר בית בן ארבעה ימים, אחד מהם סירב להשתחרר ומעצרו הוארך עד מחר. חלק מהעצורים נתפסו בשעה שהיכו עוברי אורח זרים וניפצו זכוכיות של בתי עסק.

ח"כ מירי רגב שהשתתפה אתמול בהפגנה נגד הפליטים בתל אביב אמרה ל"הארץ" "אני מגנה כל אלימות מכל צד שהוא, אבל אני מבינה את הזעם והכאב של התושבים, של המשפחות שגרות שם. הם אומרים לנו 'תעזרו לנו. משפילים אותנו, תראו איך אנחנו חיים, אנחנו פוחדים לצאת מהבית. מסתובבות קבוצות של סודנים עם שתיה ברחובות'". רגב השתתפה בהפגנה, ובשלב מאוחר יותר התקשרו אליה כמה מהמשתתפים כדי שתסייע בשחרורם ממעצר. "אם הם הפגינו והיו אלימים צריך לעצור אותם", אמרה.

נשיא המדינה, שמעון פרס, התייחס לנושא ואמר כי ״שנאת זרים עומדת בניגוד ליסודות היהדות. אני מודע היטב לקשיים בהם נתקלים תושבי השכונות בדרום תל אביב ולמציאות הקשה עמה הם נאלצים כי על המדינה החובה לטפל בדחיפות בסוגיית המסתננים תוך שמירה והקפדה על כבודם וזכויותיהם .כבני אדם.להתמודד, אולם גילויי האלימות אינם הפתרון לבעיה".

יאיר לפיד התייחס לנושא אחר הצהריים בעמוד הפייסבוק שלו. "אני תומך במעצר וגירוש מסתננים, בהשלמת הגדר ובמניעת כניסה שלהם לישראל ואני חושב שארגוני זכויות האדם צריכים לחשוב קודם כל על זכויותיהם של תושבי השכונות, כי עניי עירנו קודמים", אמר לפיד שהוסיף כי "כשאני רואה פוגרום במדינת ישראל, המונהג בידי מסיתים קולניים כמו חברי הכנסת דנון, רגב ובן ארי, אני תוהה מאיפה יש לאנשים האלה את החוצפה לקרוא לעצמם 'יהודים'? רגב,דנון ובן ארי, יחד עם החבורה שהכתה מסתננים ברחובות תל אביב, אינם מבינים מהו מוסר יהודי, מהו הזכרון הקולקטיבי של היהודי, או מה פירושו של קיום יהודי".

השתתפו בהכנת הידיעה: דנה ויילר-פולק ואופיר בר-זהר

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 27
  מגיבי ימין מצחיקים. יש ממשלה ימנית עם קואליצית ענק

  הממשלה הזו יכולה לפתור את בעיית הזרים אם היית רוצה. להגיד שכמה שמאלנים מונעים זאת זו בדיחה.

 2. 26
  ציפינו לגינוי למביישי כנסת ישראל

  חבל שראש ממשלה לא יודע לגנות תופעות בזויות של חברי כנסת חזויים שמביאים לשנאת ישראל בתפוצות והליכוד לא יקבל את קולנו הפעם ! בושה

 3. 25
  חידה לח"כ בן ארי

  אמרת שבני הפליטים עלולים לפזר מחלות לילדים יהודים. בבתי ספר משותפים. חידה בשבילך, איש מלומד :מי אמר בגרמניה לפני הרבה שנים שהיהודים מפזרים מחלות?

  1. ואם אומר שחרדים מפיצים מחלות (כי הם לא מתחסנים) מה יגידו עלי?
 4. 24
  תתעוררו

  סתם מסיתים אותכם מדיון על הבעיות האמיתיות בארץ להתעסקות במסתננים
  אל תיפלו בפח...

 5. 23
  תיקון קטן לגבי "שיקום שכונות"

  שיקום זאת פעולה שעושים אחרי שמשהו נהרס, השכונות העניות במדינת ישראל אף פעם לא היו במצב טוב ככה שאין באמת מה לשקם.

 6. 22
  הלאה המגיבים אכולי שנאה עצמית.
 7. 21
  זה פגרום ימני מטעם הרודן ביבי כך גרשו את יהודי המזרח ויהודי אירופה ועל כן הליכוד וכול חברי ימין הקיצוני גסטפו וכך נגרמה השואה ליהדות וכולל הפגרומים שנעשו ביהודי עירק זה הציונות אלימה
  1. פוגרום ראשון בעולם בלי נפגעים!!!!!!!!!!!!

   עשינו היסטוריה!!!!!

 8. 20
  ראש הממשלה אשם שכן הוא מסמן את הפליטים המסכנים כמסתננים וזה כמו להתיר את דמם - ומה כאן לא מובן?????
 9. 19
  TAGID LEE , ATA SATUM . Mr NETANYAHOO ?
 10. 18
  שינאת גויים (ובמיוחד שחורים) תואמת את היהדות
  1. "ואני לא גזעני"
 11. 17
  "ואנחנו נפתור אותה".

  יפה, אז למה הוא מחכה?

 12. 16
  איזה שמאלנים הזויים ! רואים את הניתוק בעיניים שלהם ! מה הם עושים בשכונות של יהודים שטוב להם שהם יהודים !
 13. 15
  שמחה לאיד

  ועכשיו יושב לו היטלר, היכן שלא יהיה, מחכך ידיו בהנאה וחיוך קטן על פיו, הוא בודאי אומר לעצמו: "אני נצחתי!"

 14. 14
  גינוי נרפה לאסון חברתי

  ראש הממשלה מגנה חלושות וחברי מפלגתו מלהיטים את הרוחות. הבמקרה, מי שצפה בזובור לרבין מהמרפסת ולא נקף אצבע, כך מגנה את אנשי מפלגתו? האלימות פוגעת בכולם, ביבי, אין לה גבולות ומפלגות

 15. 13
  זאת רק ההתחלה. השמאל הרדיקלי משחק באש. חייבים לעצור את הפלישה הזרה ולסלק את הפולשים לפני שהאנשים ישתגעו וכולנו עוד נתגעגע להפגנה של אתמול שתיראה כמו משחק ילדים לעומת מה שיהיה כאן.
  1. איזה אלימות? שברו חלון סה"כ

   טיפת דם אחת לא נשפכה ושערה מראשו של אף סודני לא נפלה!
   קצת פרופורציות!
   כשהפלסטינים זורקים אבנים הם קדושים ד"א.

  2. ובוא לא נתעלם מהעובדה שזו קבוצה של פושעים

   בכל זאת, מי שמסתנן שלא כחוק הוא פושע לא?

 16. 12
  מביכים השרים של ביבי..
 17. 11
  רגב: "אין מקום לאלימות" אבל הח"כית הבורה מלבה אלימות בנאומים מסיתים. ליל הבדולח בקרוב אצלנו...
 18. 10
  דבר אחד בוח- אנחנו עם ככל העמים. לא קונה את הסיפור הזה של עם סגולה.
 19. 9
  עם כל אחיי האפריקנים שהגיעו לישראל

  אני מרגיש שאני נמצא באפריקה ותודה לשמאלנים שהביאו אותי את שאר האפריקנים עד הלום. מה הייתי עושה בלעדיכם?!

 20. 8
  כיצד היהודים (בארץ או מחוצה לה) מקבלים את המדינה הברברית שמדברת בשמם?
 21. 7
  מירי רגב הפסדת!

  פעם חשבתי שאת בחורה לענין חברת מפלגה טובה עם ראש על הכתף, חבל מאד ממש התאכזבתי את פשוט הגזמת אתמול בצורה מכפירה, הסתה לאלימות זה נקרא, וזה מה שעשית אתמול ועובדה שהעצורים פנו אליך לשחררם. למה? כי את יושבת בממשלתנו וזוהי כנראה מגמת השלטון שלנו אז יללה, לכסח לשבור להרוס לפגוע לא איכפת במי, יש לנו גב ממשלתי, בושי והכלמי לך. הגזמת הפעם ולא לצד הנכון ואני מאד מקווה שיזכרו לך את זה.

  1. מירי רגב הייתה תולעת ונשארה תולעת. היא קודמה לתפקידה על תקן מזרחית מחמד, כמו דליה איציק, ואלה פירות הביאושים של המחמדים למיניהם. מקופחים מקפחים. של פרזיטים. שרק מחפשים מצבים, אנשים שיוכלו להתעלק עליהם. בשדרות רוטשילד במחאה זיהו אותה מיד ולכן הועפה משם. בתקווה היא מחובקת, כי הם לא קולטים מיהי ואיזה שימוש היא עושה בהם, בדיוק כמו שאר הימין
 22. 6
  ראש ממשלת הצביעות. אתה הדלקת את גפרור הפחד והשנאה ע"י זריקת מספרים
 23. 5
  כדרכו בקודש ביבי מדרדר את המצב כדי לבוא בסוף יום ולהושיע, הביבי עירום!
  1. תיכף תגיד גם שביבי שם פה את הפלסטינים לפני שבאנו

   כדי שיהיה לו במי להילחם.

 24. 4
  ביבי נשאר אותו ביבי על המרפסת. הוא יצית את הרחוב בעשייה הברוכה שלו למען העמקת הכיבוש והרס הדמוקרטיה בחוקים שהוא נותן להם יד, ובכך שאינו מעיף את פורעי החוק מבין הח"כים, בין אם זה אלקין בזמנו ששיתף פעולה עם טרור תג מחיר, או בין אם אלה בן ארי דנון ורגב שהיו אמורים כמו אלקין להיזרק מכל תפקיד. אבל ביבי פודל של ליברמן, יעז? הצחקתם. זו מנוולות הימין. והבוחרים שלהם בדרום ת"א אפילו לא מבינים איזה תספורות עושה להם ביבי
 25. 3
  לפני שלושה חודשים פנה יוסי שריד ליואל מהרשק, סמולן ידוע (המתהדר בתואר "איש המבצעים המיוחדים של הקיבוצים" משהו כזה) והציע שכמה קיבוצים יקלטו מסתננים, מאה מסתננים לקיבוץ. יואל מהרשק התלהב והבטיח שכך יהיה, וה"נושא" הובא בפני שניים-שלושה קיבוצים. אממה? שום קיבוץ לא הרים את הכפפה (בצדק, בצדק לטעמי, מקומם של המסתננים בארצותיהם שלהם). ויוסי? נותר מבויש בפינה, לא הצליח לו. אבל הוא לא מספר על כך לציבור. לא מתאים ל"ערכים" שלו לחשוף את האמת על הקיבוצניקים הנאורים (על חשבון אחרים).
 26. 2
  מירי רגב בדומה לחכ"ית אנסטסיה מיכאלי חייבת לפנות את הבמה הפוליטית לצמיתות
  1. היא שוות ערך להיפו (מה לעשות, יש לי חיבה יתרה לפילים) בחנות חרסינה.
 27. 1
  אין שום מקום לא להתבטאויות ולא למעשים שראינו אמש

  there should be no room or space for all illegals in israel.
  send the new settlers back to there countries
  where i s the left now.

  1. אבל אנחנו חיים במדינה בשרות הציונות המשיחית שהיא גם גזענית לעילה ולעילה