שר הפנים ישי: נקנוס ראשי ערים שיעסיקו מהגרים אפריקאים

ישי הודיע כי ידרוש מכל ראשי הערים להפסיק בתוך 30 יום את העסקת המהגרים. הנשיא פרס: "שנאת זרים עומדת בניגוד ליסודות היהדות"

שר הפנים אלי ישי הצהיר הערב (חמישי) כי יטיל קנסות על ראשי ערים שיעסיקו מהגרים אפריקאים. ישי הודיע כי בכוונתו להפיץ בשבוע הבא מכתב בו ידרוש מכל ראשי הערים להפסיק בתוך 30 יום את העסקת כל המהגרים האפריקאים, אחרת הם ייקנסו. 

ישי אמר לערוץ 2 כי "רשות שתעסיק מסתננים - נפעל נגד אותו ראש רשות במסגרת החיוב האישי, כך שנתחיל גם לאכוף את זה על מנת שלא יעסיקו מסתננים. יעסיקו במקום זה ישראלים, מסתננים מקומם באותן מדינת שמשם הם באו".

ישי הוסיף עם זאת כי הוא מגנה את התנהלותם של חברי כנסת ביממה האחרונה. "המאבק היה מנוהל הרבה יותר טוב ללא ההתלהמות המיותרת של פוליטיקאים ביממה האחרונה". בסביבת ישי הסבירו כי עד כה נוהל זה ננקט רק כלפי ראשי רשויות שנמצאו אשמים בהוצאה כספית שלא כדין כגון מעילה.

עיריית תל אביב מסרה בתגובה כי "אינה מעסיקה מסתננים בלתי חוקיים ואף
פנתה לחברות הקבלניות העובדות עמה בדרישה לפעול על פי חוק ולא להעסיק
מסתננים". גם ראש העיר, רון חולדאי, הגיב לדברים בחריפות בעמוד הפייסבוק שלו. "כשהממשלה מחליטה שלא נותנים להם עבודה,הופכים אותם לפושע בפוטנציה מהרגע הראשון. אם לא נותנים להם לעבוד,הממשלה צריכה לקחת אותם למקום אחר, לתת להם ביגוד ולתת להם מזון. אבל שר הפנים עסוק בלגרש ילדים ש-12 שנים חיים פה. תחליטו, או שתבודדו אותם מהאוכלוסיה, או שתיתנו להם רישיון לעבוד. אז אומרים, אם ניתן להם רישיון
לעבוד, אז יבואו עוד. כל הזמן מדברים ומדברים, אבל לא עושים. זאת הבעיה במדינת ישראל". בבנוסף, הוא גינה את האירועים האלימים בהפגנה אתמול.

שר הפנים ישי במתקן התשאול בעומראלון רון

ממרכז השלטון המקומי נמסר בתגובה לדברי ישי כי "הרשויות המקומיות אינן מעסיקות עובדים שלא באמצעות מכרזים או שלא לפי הוראות הדין. אנו מופתעים מאמירת שר הפנים וקוראים לו להעלות בישיבת הממשלה הקרובה את הנושא לפתחה של הממשלה. לא ייתכן שהממשלה יוצרת בעיה חברתית והרשויות משלמות את החשבון במקומה".

מנגד, למעלה מ-1,100 איש חתמו הערב על מכתב ששיגר אתמול מזכ״ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד חברי הכנסת רגב, דנון ובן ארי בגין הסתה לגזענות.

״ברור לנו כי בקשתנו הינה חריגה ולא שגרתית, אך מצב הדברים חריג, בלתי שגרתי ומסוכן. ללא פעולה אקטיבית ונחרצת של רשויות אכיפת החוק, לרבות נקיטת הליכים כנגד חבר כנסת הניצבים בראש גל ההסתה, הנאומים ודברי הבלע יתורגמו לפגיעה ממשית בחיי אדם״, כתב אופנהיימר. במקביל הגישו היום כמה אזרחים תלונות למשטרה נגד חברי הכנסת שנאמו בעצרת בתל אביב. אחד מהם, איתן בר-אדם, התלונן במרחב דן בתל אביב נגד ח"כ מירי רגב, בגין הסתה לגזענות. לדבריו, במסגרת תלונתו הוא הציג ציטוט מדבריה של רגב והשווה בינו לבין נאום שנשא אדולף היטלר בינואר 1939, בו קרא להפסיק את הסתננותו של עם זר לעמדות המפתח בחברה הגרמנית, ולהעדיף את בני העם הגרמני לתפקידים אלו. ח״כ רגב אמרה בתגובה: ״תנועת שלום עכשיו לא תשפיע עלי. אמרתי דברים ברורים. הממשלה חייבת לשנות את היחס כלפי המסתננים ולגרש אותם״.

רה"מ: אין מקום להתבטאויות ולמעשים שראינו אתמול

הערב התקיימו בתל אביב ובירושלים הפגנות תגובה של פעילי שמאל להפגנה האלימה אתמול בדרום תל אביב. בתל אביב הפגינו כמה עשרות פעילים, יחד עם מהגרים אפריקאים ומול בית ראש הממשלה בירושלים הפגינו כ-150 בני אדם. המפגינים נשאו שלטים ובהם נכתב "די להסתה", "כי גרים הייתם בארץ מצרים", "גזענות היא הסרטן האמיתי בגוף החברה הישראלית" ו-"מסתננת תקרא לסבתא שלך". מחר ב-11:00 מתוכננת הפגנה נוספת מול בית ראש הממשלה, פרי יוזמת פורום "תג מאיר", שקורא גם הוא לפעול נגד גזענות.

מוקדם יותר היום נזף ראש הממשלה בנימין נתניהו בחברי הכנסת שהשתתפו אתמול בהפגנה בדרום העיר. "אני רוצה להבהיר שאין שום מקום לא להתבטאויות ולא למעשים שראינו אמש", אמר ראש הממשלה שהדגיש כי "אני אומר את הדברים גם לאנשי הציבור וגם לתושבי דרום תל אביב שאת כאבם אני מבין".

במהלך טקס הבאת ביכורים של ילדי בקעת הירדן שהתקיים בלשכת ראש הממשלה בקריה בתל אביב הוסיף נתניהו כי "בעיית המסתננים חייבת להיפתר ואנחנו נפתור אותה. נשלים את בניית הגדר תוך חודשים ספורים ובקרוב נתחיל בהחזרת מסתננים לארצות מוצאם".

נתניהו דיבר על רקע האלימות הקשה במהלך ההפגנה נגד הזרים בדרום תל אביב אתמול, שבה הותקפו מהגרים אפריקאים, עיתונאים ושוטרים. בהפגנה השתתפו כאלף בני אדם, ולאחר ההפגנה התקבצו מאות בני אדם ברחוב האצ"ל, הרחוב הראשי של השכונה. כמה בני אדם ניפצו שמשת חנות מזון לקהילה זרה, שברו חלונות של מספרה ובזזו את תכולתה. אחרים עצרו מוניות שרות בקו 16 שעברו במקום, בדקו אם יושבים בהם זרים ודפקו על חלונותיהן. המתפרעים צעקו "העם רוצה את הסודאנים לגרש" וכן קריאות גנאי שונות. שני חזיזים הושלכו לעבר סוסי משטרה שהיו במקום. חלק מהמפגינים תקפו עוברי אורח, בהם אפריקאים, הבעירו פחי אשפה וניפצו זגוגיות של מכוניות.

בהפגנה נעצרו 17 בני אדם, 12 מהם נשלחו למעצר בית בן ארבעה ימים, אחד מהם סירב להשתחרר ומעצרו הוארך עד מחר. חלק מהעצורים נתפסו בשעה שהיכו עוברי אורח זרים וניפצו זכוכיות של בתי עסק.

נשיא המדינה, שמעון פרס, התייחס לנושא ואמר כי "שנאת זרים עומדת בניגוד ליסודות היהדות. אני מודע היטב לקשיים בהם נתקלים תושבי השכונות בדרום תל אביב ולמציאות הקשה עמה הם נאלצים כי על המדינה החובה לטפל בדחיפות בסוגיית המסתננים תוך שמירה והקפדה על כבודם וזכויותיהם .כבני אדם.להתמודד, אולם גילויי האלימות אינם הפתרון לבעיה".

יאיר לפיד התייחס לנושא אחר הצהריים בעמוד הפייסבוק שלו. "אני תומך במעצר וגירוש מסתננים, בהשלמת הגדר ובמניעת כניסה שלהם לישראל ואני חושב שארגוני זכויות האדם צריכים לחשוב קודם כל על זכויותיהם של תושבי השכונות, כי עניי עירנו קודמים", אמר לפיד שהוסיף כי "כשאני רואה פוגרום במדינת ישראל, המונהג בידי מסיתים קולניים כמו חברי הכנסת דנון, רגב ובן ארי, אני תוהה מאיפה יש לאנשים האלה את החוצפה לקרוא לעצמם 'יהודים'? רגב,דנון ובן ארי, יחד עם החבורה שהכתה מסתננים ברחובות תל אביב, אינם מבינים מהו מוסר יהודי, מהו הזכרון הקולקטיבי של היהודי, או מה פירושו של קיום יהודי".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 70
  מה הקשר לגזענות? הם מגורשים מפאת אי חוקיותם בלבד. השמאל המגיב פה פשוט עלוב ומנסה להשיג צומי על ידי רדידות מילולית והתבטאויות אומללות.
 2. 69
  לא הבנתי עדיין מה הגזענות בלגרש עובדים לא חוקיים? הם מגורשים לא בגלל גזעם אלא כי הם לא חוקיים...
 3. 68
  אלימות קשה? באותו היום ערבים יידו אבנים לעבר רכב יהודי בירושלים וכמעט הרגו אותו (!). על זה ''הארץ'' לא מצא לנכון לדווח...
 4. 67
  בקריית שדה התעופה יש מלא זרים מאפריקה.
 5. 66
  יפה אבל למה להסתפק בזה? אני אומר לקנוס גם כל אחד שיחליף איתם מילה או חס וחלילה יעזור להם במשהו

  אני פשוט מתבייש ממה שקורה פה, חבורה של פוליטיקאים מניפולטורים שמנצלת את המצב למטרות אישיות, כאילו שבאמת איכפת להם מתושבי דרום תל אביב, מי ישמע לפני בואם של סודנים סקנדינבים היו עושים השתלמות שם להעלת רמת חיים בארצם. אבל הכי מעצבן זה הקלות שבה פוליטיקאים האלה קונים את ליבם של ההמונים, מעצבן עד כמה שאזרחי המדינה שלי בורים, פרימיטיביים שלא מסוגלים לעשות 1+1.... מחריד!

 6. 65
  מר פרס, גם הקרבת קורבנות שלום יהודים מנוגדת לערכי היהדות

  וגם רדיפת כבוד מנוגדת לערכי היהדות.

 7. 64
  מר פרס, הקרבת קורבנות שלום יהודים דם היא עומדת בסתירה ליהדות

  אגב, גם רדיפת כבוד מנוגדת לערכי היהדות

 8. 63
  ישי אין לך להלין אלא על עצמך שר הפנים שלא עשה דבר במשך השנים, כעת התעורר: "אמרתי לכם", כמו במחדל השריפה בכרמל
 9. 62
  "חוק אזרחות הרייך קבע כי רק לבעלי דם גרמני, התנהגות נאצית ותושבי גרמניה תינתן אזרחות גרמנית"... [מתוך ויקיפדיה חוקי נירנברג]

  ישראל הופכת יותר ויותר דומה למקום המושתת על מוסר גיזעני מעוגן בחוק. להקיא.

  1. ומה הקשר בין זה להחלטה לגרש עובדים זרים? יש בישראל הרבה אזרחים לא יהודים... ניראה לי שאתה אחד מהם
 10. 61
  מספיק עם אבו עלי , צריך טיפול אמיתי והעברת המהגרים

  קצת נלעג שהאיש הזה שבגללו ובגלל הממשלה שלו נשרף הכרמל משלח כל מיני הצהרות נבובות לאויר.

  תתחילו לעבוד - להחזיר את המהגרים האלה לארצותיהם ומהר , לפני שיירצחו פה אנשים ותתחיל להפער תהום נוראה שסופה מי ישורינו.

  ביבי , אני הצבעתי לך פעם שעברה , אבל בין המחאה החברתית , חורבן כל מיני מערכות כמו מערך כיבוי האש והבועה של המהגרים שסידרת לנו במשמרת שלך ... אני לא חושב שאתה תקבל את הקול שלי שוב , אבל יש לך שנה וחצי לנסות להחזיר גם אותי הביתה !

 11. 60
  סוד...

  זה פוגע לו אישית בכיס!

 12. 59
  מדוע כשאני חוזה באלי ישי מתנגן אצלי המשפט "נזם זהב באף חזיר" ??? כנראה שאלך לפסיכיאטור שיאבחן אותי.
 13. 58
  פוגרום הוא פוגרום, גם בישראל!

  אילו המסתננים היו יהודים, והמסיתים והפורעים היו פולנים, גרמנים או אוקרינים, כולם במדינה "היהודית" היו קמים על הרגליים וזועקים: גזענות! נאצים!פוגרום! והיו פונים לשרים וראשי ממשלות להתריע. אבל למרבה צערנו אלו יהודים כשרים, תמימים וטהרים, כמו השר ישי עצמו, רב הגזענים המורשה!בושה לבני עם נרדף שכמותנו, ושאגב רובו עדיין יושב בארצות ניכר, לידיעת כבוד השר...

 14. 57
  להעיף אותו כבר מהכנסת בושה למדינה

  שחברי כנסת מעודדים לשנוא. לקנוס ולעיף חבר כנסת שמעודד שנאת הגר

 15. 56
  גרמניה הנאצית קמה לתחייה במדינת ישראל .
  1. חזון ישעיהו השלישי התגשם במלואו.
 16. 55
  בוקרטוב אלי ישי=שר הפנים

  אתה ומשרדך אחראים (בעצם חסרי אחריות) למצב אליו הגענו, במקום להאשים אחרים תתפטר או שתתקן את מחדליך!

 17. 54
  בנוגע לאלי ישי

  כך מתנהג אדם שאינו יודע מה היתה השואה לעם ישראל, שמשפחתו (כנראה) לא סבלה מהשואה ואף אחד ממקורביו לא נעצר בשל יהדותו ונעלם במשרפות.
  במקום לפתור את הבעייה, שידועה לכל אזרח בישראל ובודאי לשר הפנים ולא מהיום הוא עושה מהלכים רעים, מושחתים , כדי לצבור עוד נקודות.
  אבל.... אל תשפטו רק אותו. גם ראש הממשלה אינו פועל יותר טוב. הם מטאטאים את הבעייה מתחת לשטיח ומתעוררים עם רעיונות מושחתים רק כאשר קורה משהו.
  אלי ישי: האם פתרת כבר את בעיית מערכת כיבוי השריפות במדינה? הקיץ מתקרב !!!!!! ואם אתה מפחד מכמה פושעים הבאים מהפליטים, מה אתה עושה עם הגנבים, הפדופילים, האנסים, ועושי מעשים מגונים למיניהם הבאים מהמגזר שלך? האם בשל כך צריך לסלק את כל המגזר החרדי מהארץ?????

 18. 53
  יישר כוח לאלי ישי. ישראלים שמעסיקים מסתננים ומשכירים להם דירות יורים לעצמם כדור ברגל!

  תושבי השכונות (וכל הישראלים) באשר הם חייבים להבין שאסור להם לעצום עינים בנושא העסקת אפריקאים.
  ישראלי המעסיק אפריקאי בעצם מוכר את מדינתו בעבור נזיד עדשים.

 19. 52
  האם אלי ישי מוכן לפרסם כמה קנסות חיוב אישי יש לו על השולחן והוא טרם חתם? פתאום הוא הפך ליעיל.

  חיוב אישי מתעכב אצל אלי - http://www.themarker.com/law/1.1628244

 20. 51
  הקבלנים של עיריית ת"א מעסיקים פליטים מאפריקה כי זה משתלם ולא בגלל "אנושיות"

  ולחסידי החיבוק החם לפליטים/מסתננים - קחו כמה עשרות ושכנו אותם בבניין שלכם, או בגינות הבתים. ונדבר אחכ.

 21. 50
  כשאני רואה מה קורא אני מאמין שאנחנו סוף סוף משתלבים במזרח התיכון-עודסוג של מדינה ערבית
 22. 49
  מעתה אמור על אליהו ישי. "שר על הפנים"
 23. 48
  מועצה מקומית שלומי, מעסיקה באמצעות קבלן, כל צהריים כההים יותר מישי.
 24. 47
  עוד מעט ותהיה פה שואה

  אנחנו מתקרבים בצעדי ענק לעבר מדינה גזענית שלא יהיה בה מקום לא רק לפליטים, אלא גם לכל אחד כאן!! אנחנו הופכים להיות כמו נאצים!!!

 25. 46
  האם השר ישי אינו מהגר אפריקאי בעצמו? (צפון אפריקה)

  שיקנוס את עצמו על שהגיע מדרום צרפת

 26. 45
  זה לא חולדאי שפנה לנתניאו לפני זמן קצר בבקשה לפתור את עניין המסתננים כי הם "משנים את פני העיר"?

  אולי לא בדיוק ככה, אבל משהו דומה. אני זוכר.

  עכשיו כשזה אחרים שנכנסו לעניין, הוא יוצא דרך הדלת האחורית ומשחק אותה "סוציאל-דמוקרט", כמו שהוא קורא לעצמו. יפה נפש אמיתי.

  אין יותר צבוע ממנו.
  לא הייתי מופתע אם הוא כבר בדיבורים עם חברות הנדל"ן, מתכננים את בניית בנייני היוקרה "בצמרת החדשה של תל אביב".

 27. 44
  כותרת כאן בהארץ מ4 לפברואר 2008:"ברק:גדר בין ישראל למצרים תושלם עד 2010"

  עכשיו אלי ישי דרוש להעמיד לדין את ברק על התרשלות פושעת במילוי תפקידו...וגם אותך שישבת יתו באותה ממשלה וכשר פנים כבר ידעת שלא מדובר רק בזונות ושנכון לאותו מועד הנהירה לישראל הפכה למדאיגה ובכל זאת לא ברק ולא עתה לא דאגתם לעשות דבר...והנימוק לא היה כסף אינהנכונה!הייה עודף תקציבי וברק ממילא חרג במליארדים בתקציב משרדו...רק שבשבילו בנית גדר לא היה "סקסי" מספיק הסודנים לא הגיעו עד אקירוב... שופ דבר פחות מרשלנות פושעת במילוי תפקידו!!! וכבר אז התראנו על כך...ועוד רפול זמן לא רב לפני מותו אמר:יום אחד יכניסו הנה באמצעות המסתננים אגד קומנדו שיהיה במרכז תל אביב בן בית...אותה רשלנות שסיבך בה אותנו במרמרה מופיעה כן תופעת הסמוך יהיה בסדר...זה הזמן לשלוח אותו לביתו בטרם יהיה מאוחר.אנחנו צריכים שר בטחון עם נעל 45 במשרד הבטחון,שחי את הבעיות ולא אחד שמרחף במגלומניה בינלאומית...ראינו כבר בגישה הזאת לאן דיין הוביל אותנו.הייתי שם וראיתי מקרוב.

 28. 43
  איזו תמונה עלובה- אדם בתשאול קריטי לחייו ושני קופים בהזדמנות צילום-ביזיון

  איזו תמונה עלובה- אדם בתשאול קריטי לחייו האם יוחזר למקום שברח ממנו ושני קופים בהזדמנות צילום-ביזיון - אחד מתחנף לשני ,שמתחנף למצלמה ,ביזיון

  1. על מי עוד יהודי מזרחי, בור ועם הארץ, יוכל להתנשא? הוא צריך לרדת עד למתקן המשמורת ולמצוא אפריקני עייף ומפוחד.
  2. צודק תמונה נוראה!
 29. 42
  לקנוס? חחח, בידור לעם..

  מעניין על חשבון מי יהיה הקנס..
  אז לא רק שהשכונות הדרומיות יסבלו וכבר סובלות מה'הצנחה' ההומאנית
  עכשיו תהיה להם גם בעיה עם פליטים שיחיו בעוני קשה ועלוב
  משום שהקנסות יגבו על חשבונם..
  של הפליטים ושל דיירי השכונות הדרומיות כמובן
  אלא מה?

  וזה יוביל למירמור, וזה יוביל למרירות
  זה ייקח ציבור שלם אל התסכול
  וזה ימשוך לחיי סבל ומגננה
  וממול
  בתי זכוכית וכסף מעבר לשדרה
  ..
  קנס.

  הצחקת אותי 'איש המעשה'
  בושה וכלימה

  עצות אתה לא צריך
  הרי בדיוק בגלל זה אתה שם
  נציג, פוליטיקאי גדול, שליח ציבור?
  אז איך חמור כמוני מבין את מה שאתה מתעלם ממנו?
  תסביר לי איך?

 30. 41
  כל הכבוד לך ישי!! הגיע הזמן להחזיר לטזרחי ישראל ה
 31. 40
  אני לא יודעת

  אם זה חוקי.כדאי לבדוק אם יש לישי סמכות כזו, כי יתכן שאלו סתם דיבורים לצורך משיכת תומכים פוליטיים

 32. 39
  very good. Eli
 33. 38
  מר ישי, צא ולמד על וילהלם פריק שהיה שר הפנים בגרמניה שנת 1933 ותראה מה רב הדמיון בדבריכם
 34. 37
  אלי ישי, גם אלף שנות למודי ישיבה לא יהפכו אותך לחכם. כשאנשים רעבים הם גונבים אוכל.
 35. 36
  שמעון פרס: התנגדת להחזרת זרים מפרי חוק לארצותיהם, לעמם ולארצם. מאז נולדו עוד אלפי ילדי מסתננים. איך אמרת? "הם מדברים עברית" ו"ילכו לצבא" (הייתי אומר עוד כמה דברי אמת נוקבים, אבל מצנזרים).
 36. 35
  אם כולם ישרתו יהיהו מספיק שומרים נגד המסתננים
 37. 34
  לגרש את ישי ולא לתת לו עבודה.
 38. 33
  ישי שכח מה זה להיות יהודי.
 39. 32
  מירי פועלת בשירות חברות התיווך לייבוא עובדים זרים אשר מממנות אותה
  1. לא רק היא , גם רבים מחברי ש"ס. יש בכנסת כנופיה שלמה שמחוברת ל"סוחרי העבדים"
 40. 31
  ישי - השר לטיהור אתני
 41. 30
  thank GOD for ELI ISHAI ,we dont want them HERE, back to SUDAN

  i like to go on the TAYELET in the morning and not to see how they steal bicycles .and i think if you likes them take them home.
  soon we will have a million muslim and our army will have to watch us

 42. 29
  האם האיסור חל גם על עולים מצפון אפריקה?
  1. לא.
 43. 28
  חבל חבל שאי אפשר לגרש את מירי רגב, יריב לוין אלקין ושאר מקהלת הגזענים בכנסת
  1. למה אי אפשר? אם תרצו - אין זו אגדה.
 44. 27
  החזרת המסתננים לארצם זה לא גזענות

  להחזיר ומיד.דיבורים לא יעזרו . אם הממשלה לא תפעל ותסתפק בספינים הבעיה תחמיר והמסתננים יחגגוו.

 45. 26
  מהגרים מאפריקה...וש״ס

  תזכיר לי ישי, אתה ומפלגתך אינכם מהגרים מאפריקה? קצת אמפתיה אחי...

 46. 25
  הדג מסריח מהראש

  ולא משנה כמה אני הופך את זה
  אם לטוב, אם לרע,
  זה נגמר תמיד באותה מסקנה

  הדג מסריח מהראש

  נקודה

 47. 24
  תתחילו ביבנה
 48. 23
  מצויין. תדאג שלא יהיה לאפריקאים עבודה והם יצטרכו לפשוע כדי לשרוד. גאוני.
 49. 22
  למה רק ראשי ערים? יש להטיל עונשים כבדים על כל מי שמעסיק עובד זר לא חוקי.

  כך, בלי שום אלימות, אף אחד לא יעסיק, ומהגרי העבודה יעזבו ויפסיקו להגיע.
  נדיר שאני מסכים עם האינדיאני מש"ס, אבל במקרה הזה הוא צודק.

  1. כן, כך אנשים יגוועו ברעב על המדרכה, אבל זה יהיה בחלק הדרומי של העיר, רחוק מעין המצלמות, וגם נעניש במאסר עולם את מי שיחלק להם מרק. ובא לציון גואל.
 50. 21
  עם גזען ומגעיל. שכח שגם הוא היה פליט 2000 שנה
 51. 20
  גזענים תרדו מהגג אין בושה לעם הזה אחרי כל הסבל של הגלות והשואה - נו באמת לאן הגענו ???
  1. ומה לדעתך יודע אלי ישי על השואה? חוץ מהאפשרות להרוויח ממנה הון פוליטי
  2. מי שמדברים! יקירכם אבו מאזן עשה דוקטורט בהכחשת השואה. שוב השמאל, 7% מהעם, מגלה אטימות וצביעות..
 52. 19
  פרס כנראה לא קורא את ההגדה בפסח
 53. 18
  באמת חכם גדול.סתם דביל שעשו אותו לשר,כמו שעשו את קצב לנשיא.
 54. 17
  בבני ברק מפני הזבל הם סודאנים , נו ניראה אותך מפטר את המנקים של בני ברק.
 55. 16
  לידיעתך, מר עזניה

  השבת היא אחד מיסודות היהדות. אתה שומר שבת?
  לא תנאף היא אחד מעשרת הדברות. שמרת?
  אני מבין כי כל חייך הצעירים למדת בכולל. כי בצבא לא היית. נכון?
  ובכלל, מה לך וליהדות? פתאום כולכם נזכרים בה, כאשר מתאים לכם? יש גם חובות ביהדות. לא רק זכויות.

 56. 15
  SOLVING

  Israel should close with special elctronic walls all access from the borders.tis is critical for Israel security.all ilegal imigrants should be expelled.U can cotract charters flight to Sudan ,Eritrea etc. give to each one 700 dolars gift and this is the end of the story.

 57. 14
  יאיר, אתה גדול. גם מגנה את הח"כים מהימין וגם תומך אחד לאחד בדרישות שלהם. ריצית את כולם, בלי להגיד כלום. אכן החומר שראשי ממשלה בישראל עשויים ממנו.
  1. החיים מורכבים. קשה, אה?
 58. 13
  בהפגנה בתל אביב היו כמה מאות, ולא כמה עשרות כמו שצוין
 59. 12
  תתחילו במעשים ולא בדיבורים

  ביבי במקום לגנאות אותנו במאבקנו בסיוט שאנחנו חיים אז אולי הגיע הזמן שתעשה משהו.

 60. 11
  שנאת נכרים מהוה יסוד ליהדות

  כרגיל, שמעון פרס נשיא המדינה אינו דובר אמת. השנאה לזרים כלומר ללא יהודים היא יסוד מוסד ביהדות, ומי שמתאר אחרת את יהדות ההלכה שהיא הבסיס היחיד ליהדות ןהיא השולטת גם במדינת ישראל, טועה ומטעה

  1. אלי אמינוב צודק. שנאת זרים היא מהותית ליהדות.
  2. כל מי שעוטף את העניין הזה באידאולוגיה הוא נבל שמאלני

   הבעיה היא בעיקר בעיה פרקטית לעשרות אלפי ישראלים הגרים בדרום תל אביב , וכמו שהפקרתם אותם עם האידאולוגיה המאוד "הומניסטית" שלכם שתומכת בערבים ובכל מי שאינו יהודי ... גם עכשיו אתם מספרים סיפורים לא רלוונטים.

   להחזיר את האפריקאים לביתם ומיד , אם צריך לבנות להם מחנות שם , לא פה.

  3. ביהדות יש הוראה מפורשת לכבד את הגר ולאהוב אותו. כמו כל שמאלני- שוב אתה מכחיש את המציאות שהיא לא נוחה לך...
 61. 10
  אני נגד אלימות, אבל עובדה שפתאום רה"מ הנשיא ויאיר לפיד בעד הגירוש

  מסקנה האלימות עובדת והממשלה יכלה להימנע מהפיצוץ אם הייתה מטפלת בתלונות ולא מאפשרת למצב הקיים להימשך. התעלמות של המשטרה מערכת המשפט והתקשורת דוחקת אנשים לפינות מאוד צרות.

 62. 9
  למה לומר שנאת זרים, מדובר במסתננים לא חוקיים מסודאן ואריתריאה (רובם ערבים). הרי תאילנדים, ניגרים, פיליפינים וכו' נמצאים שם כבר יותר מעשר שנים ולא היו שום מהומות בגינם.
  1. ערבים? אתה אולי מתכוון למוסלמים...
  2. כי להם יש רישיון עבודה, יא גאון
  3. הם פליטים. הכינוי "מסתננים" הופך אותם לעבריינים.

   נכון שהם לא "חוקיים" כי המדינה אינה מאפשרת להם להיות "חוקיים". גם היהודים לא היו "חוקיים" בצרפת, הולנד, הונגריה ורוב מדינות אירופה בשנות ה-40 של המאה הקודמת.

  4. אז הקטנה שהכנסת על זה שרובם ערבים. אפילו שברור שהיא כמובן לא נכונה ואתה בור גמור. למה הכנסת את הקטנה הזאת?

   כדי שבכל זאת ממש נשנא אותם?
   כי לא מספיק שהם כושים, הם גם ערבים?
   אתה מקשיב לעצמך כשאתה מדבר?
   יש לך מושג עד כמה אתה גזעני?
   אתה תוצר בלאי של מערכת חינוך כושלת.

   אני לא רוצה לחיות במקום שבו המוני מתאספים ברחובות עם לפידים ופורעים בחלש והמסכן בחברה.
   ערבי או סודני.
   אתה רוצה?
   בבקשה, תעבור לעזה / איראן / סודן.

 63. 8
  ישי הלוואי ויכולנו לגרש אותך למקום ממנו באת
  1. מי זה יכולנו?ההזויים?
  2. אני נגד אלימות מילולית גם נגד אלי ישי וביבי.
  3. יכולנו זה בני האדם (המעטים שעוד נותרו כאן). הייתי מגרש אותו בחזרה לאפריקה, ולא משנה לאיזו ארץ.
  4. אתה יותר גזען ממנו
 64. 7
  הנשיא פרס, לא מזמן ראינו אותך מצטלם עם נכדתך, כמה זרים גרים בבנין/ ברחוב/ בשכונה של נכדתך?
  1. שאלה לתמים

   מי מנקה את הבית שלך? של השכנים שלך? של בני משפחתך?
   מי שוטף את הכלים במסעדה , אליה אתה הולך?
   מי מטפל בהורים הזקנים שלך? של השכנים שלך? של בני משפחתך? אתה ????????????????????
   קל מאוד לתקוף, במקום למצוא פיתרון ולא למשוך את המצב במשך שנים. מאות אלפי הפליטים לא הגיעו אתמול. הם הגיעו טיפין, טיפין במהלך השנתיים האחרונות בהן יש לנו מנהיג שרואה עצמו נבחר בשלישית, אך אינו עושה דבר ולא רק בבעית הפליטים.

 65. 6
  זה ידוע

  כל הבעיות של של המצרים קשורים לאם יש או אין שלום עם ישראל
  כל הבעיות של הסורים בגלל ישראל
  כל הבעיות של לוב בגלל ישראל
  אם רק יפתרו את הבעיה הזאת כל בעיותיהם יפתרו
  כל הבעיות של ישראל הם העובדים הזרים והמסתננים
  אם רק נפתור את הבעיה הזאת כולם יחיו באושר
  כמו בבאר שבע בית שאן חולון טבריה ושאר המקומות שרק בגלל העובדים הזרים ואולי גם הערבים לא חיים באושר ובעושר
  בקיצור הסט ושלוט רגיל במזרח התיכון

 66. 5
  תושבי הדרום

  יש לקנוס את מי שמשכיר להם את החנויות או הדירות. אלה ששוברים ומשתוללים יש לצין שגם בשנות השבעים היו כאלה ושהיה פגוע בתחנה המרכזית היכו תמנים כהה אור שנחשדו כערבים המבין יבין.

 67. 4
  אני מאמין שבשנת 43 היית גם מצטרף ל - Hitlerjugend רק להישאר עם תמיכת ההמון
  1. צודק! גם ג'ונתן ליטל ("נוטות החסד" ) אומר את זה, אם כי אמירתו לדעתי באה רק לצורך איתגור צביעותנו וחולשתנו המוסרית.

   בכל מקרה ברור שישי נולד עם חוש בריא להצתת רוח האספסופיות.

 68. 3
  ישראל זה לא מקום לחיות בו. לא משנה מאיזה סוג, מין או צבע אתה. הסיבה היא שזה מקום רקוב ורע מיסודו ושמשחית את דעתו ואישיותו של אדם. למיטב זכרוני קשה מאד עד בלתי אפשרי למצא מפלט מזה. וגם לאדם שבאמת ובתמים רוצה מאד להתנגד להשפעה השלילית הזו.
 69. 2
  הם לא מעסיקים ישירות.חברות קבלניות הן שמעסיקות עשרות מסתננים.

  ביבנה הם מטפלים בכל הגנים הציבוריים בעיר .את זה צריך להפסיק מיד.

  1. אלי ישי ומפלגתו אחראים ישירות להבאתם של מאות אלפי מהגרי עבודה. תמורת בצע כסף !!

   אז העוכר ישראל הזה עכשיו מסובב ספין ומוציא את עצמו נגד הכושים.
   אחרי שהוא והחברים לו מרוויחים מליונים מהמצב הזה.
   לא כושים, אלא אסייאתים?
   מה אמרת ישי?
   ב ב ו ן

 70. 1
  אלי ישי תלמד מהאשכנזים איך חיים בלי גזענות ,הם לא שונאים פרנעקים בדם.