"צבי אלחייני, למה הגשת תלונה נגד אנסטסיה מיכאלי?"

אלחייני הגיש תלונה במשטרה בעקבות התבטאויות הח"כית על הומואים ולסביות. "הרגשתי איזו פגיעה בבטן. זה היה מצעד הגאווה הפרטי שלי"

צבי אלחייני, 40, מייסד ארכיון אדריכלות ישראל. משלים כעת עבודת דוקטורט ביחסי ארכיונאות והיסטוריוגרפיה של אדריכלות, ניגש שלשום לתחנת המשטרה והגיש תלונה נגד ח"כ אנסטסיה מיכאלי בעקבות התבטאויותיה השבוע על הומואים ולסביות.

למה הגשת את התלונה במשטרה?

אף פעם לא הגשתי תלונה במשטרה, ובעקבות התגובות אני מבין שאנשים תופסים תלונה במשטרה כאקט שבעקבותיו תהיה פעולה אופרטיבית או חקירה, ואנשים אומרים שזה בכלל חסר שיניים ויש לה חסינות.

גם זה נכון.

אני בכלל לא חשבתי על הצעד הבא. פשוט ישבתי במשרד שלי וראיתי את הדברים וזה הלך והצטבר, באיזשהו שלב - ממש בלי לשאול שאלות - פשוט קמתי ויצאתי החוצה, עליתי על קו 18, נסעתי לתחנה בסלמה והרגשתי שכאזרח אני חייב פשוט לעשות את הצעד הזה. אתה שומע את נבחרי הציבור מדברים נגד מיעוטים, נגד קבוצות, נגד מגדרים, וממש בלי להתלבט אמרתי: זה הגדיש את הסאה, אני הולך להגיש תלונה.

קראתי אותה והיא קצת לא ממוקדת, על מה התלונה בעצם?

יש איזשהו טשטוש מוחלט במה שקשור לחופש הביטוי בארץ, יש קהות חושים מצד נבחרי הציבור וגם מצד הציבור, לגבי מה מותר ומתי נחצה גבול. אנחנו, כאנשים בוגרים, יכולים אולי לנהל את הדיון של ח"כ שרוצה כותרות וכו', אבל אני חשבתי בעיקר על נערים ונערות ששומעים את הדברים האלה בתקשורת וסופגים אותם. הם שומעים אנשים שהם יודעים שהם חשובים מתבטאים נגד זרים, נגד פליטים, נגד מזרחיים, נגד ערבים, נגד הומואים ולסביות, נגד נשים. מצד אחד זה נותן להם תמונה מעוותת של המציאות, זה נותן להם הכשר ללעוג ולפגוע באחרים. מצד שני ילדים שמתמודדים עם שאלות של זהות מינית, זה גורם להם ממש נזק, זה מחליש אותם מאוד. אמנם בשנים האחרונות יש התקדמות גדולה ומדברים הרבה יותר על הנושא על זה, אבל מצד שני הם רואים שכשמדברים על זה יש הרבה מאוד שנאה, יש ילדים ונערים שמתמודדים עם דברים מאוד קשים.

אלחייני בארכיון אדריכלות ישראל בתל אביב. "יש טשטוש מוחלט במה שקשור לחופש הביטוי בארץ" דניאל צ'צ'יק

כמו שאתה אומר, יש המון דברי שנאה לאחרונה. מיה בנגל כתבה אתמול שמדורת השנאה הופכת למדורת השבט. אבל מה בדיבור הזה של אנסטסיה מיכאלי הקים אותך ושלח אותך למשטרה?

בסופו של דבר יש משהו אישי שמניע אותך. אני שוקל להביא ילד לעולם עם בחורה לסבית, וכששמעתי את הדברים האלה ("בנות צעירות נכנסות להיריון ועושות הפלה שפוגעת בסיכויים שלהן ללדת ילדים, ובסוף הן עוד הופכות ללסביות"), זה פגע בי יותר מכפי שפגעו בי הדברים שלה על ההומואים ("ההומואים זה חבר'ה שעוברים חוויה מאוד קשה של הטרדות מיניות מגיל צעיר מאוד. בסוף הם מתאבדים בגיל 40"). למרות שגם הם קלעו בול לעניין האישי שלי, אני בן ארבעים היום, ותמיד בחיים יש מצבים לא קלים, אבל עובדה שהם לא הקימו אותי לעשות מעשה. בדברים האלה על הלסביות הרגשתי איזו פגיעה בבטן. והרגשתי בנסיעה הזאת באוטובוס שאני עושה את מצעד הגאווה הפרטי שלי - ואם תרצי מצעד גאווה שהוא גם מצעד בושה, כי זאת היתה בשבילי דרך למחות על ההוקעה של ציבורים שלמים, שבאמת נבחרי ציבור מרשים לעצמם היום לעלוב בציבור שלהם עצמם. כמי שהתחנך על ברכי הציונות הדתית בפתח תקווה בשנות השמונים זה לא היה פשוט להתמודד עם הלבטים של זהות מינית. נקודת השבר מבחינתי היתה הפנימייה של הישיבה התיכונית, שבה למדתי עד שברחתי ממנה.

היה בה תמהיל מבהיל של התנכלויות גם מצד תלמידים וגם מצד מורים, ומצד שני הגילוי של הפעילות המינית שרחשה שם ופשוט לא היו לי בכלל כלים להתמודד עם המצוקות האלה ופשוט ברחתי משם. ההתבטאויות חסרות האחריות האלה הן לא רק רגרסיה אלא גם סכנה מוחשית.

יש לך את הבר נוער בראש.

כן, יש לי את הבר נוער בראש, שזה מאד מתסכל לראות איך הרצח הזה הוא עדיין בגדר תעלומה.

עם כל הדיבור הזה על שנאה, אתה כתבת בפייסבוק שלך "מוות למתנחלים".

זה היה בשרשור שהתייחס לצילום של מתנחל ששופך יין על פלסטינית בחברון. השרשור היה מלא בדברי בלע ושטנה של "חבל שלא הביא גרזן", "חבל שלא הרג אותה" וכו', ואני הייתי כל כך מזועזע שבהינף מקלדת כתבתי איזה משפט קשה וסיימתי אותו במלים "מוות למתנחלים". זה יצא בכל אתר ימני שאפשר, בדיעבד נודע לי שהוגשה נגדי תלונה ליועץ המשפטי לממשלה, ובדיעבד נודע לי שהיועץ המשפטי דחה את התלונה. אני יודע שבמובן מסוים עשיתי את מה שאני יוצא נגדו.

לגמרי.

קודם כל, אני לא חבר כנסת ולא נבחר ציבור. אמרתי את דעתי הפרטית שהרבה אומרים אותה בחדרי חדרים. אבל בעיקר, אני אחרי שעתיים התנצלתי בפומבי, התנצלות ארוכה שבה הסברתי שכתבתי את זה בשעת כעס ושלא ייחלתי מוות לאף מתנחל. הסברתי שניסיתי באיזשהו מקום לעצור את השטף של השנאה, אבל בסופו של דבר חטאתי בזה בעצמי.

ציינת קודם שהגשת התלונה מבחינתך היא אקט מחאה בלבד. אתה לא חושש שבשיח הישראלי המקובל, העובדה שלא תיפתח חקירה תגרום לתחושה שההתבטאויות האלה אינן פליליות, כלומר אינן כל כך חמורות?

אני מאמין ושמעתי הבוקר שהוגשו עוד תלונות, ובכל זאת עיתון "הארץ" מצא לנכון לשים את זה בעמוד הראשון שלו ואני מאמין שהיועץ המשפטי רואה את הדברים שמתפרסמים בעמוד הראשון של "הארץ", ומתחיל להבין שיש פה איזוהי בעיה. אני לא עומד עכשיו להפוך למתלונן סדרתי נגד כל התבטאות, עשיתי את זה כי אני באמת חושב שיש פה הסתה פרועה נגד כל מיני מגזרים ויש הרבה קבוצות שנבחרי הציבור מתנכלים להם, ואני חושב שישראל זקוקה לחזית אנטי פשיסטית נגד הוקעה של מיעוטים כדי להילחם בעניין הזה. ועוד דבר: העליתי את המסמך של התלונה (לפייסבוק) כי הוא מסמך אדריכלי בעיני, כמו שהפעולה של אנסטסיה מיכאלי היא פעולה במרחב הציבורי, האזרחי, שמזדהם ומתבהם על ידי אמירות כאלה של אנשי ציבור. לאמירות האלה יש כוח הרסני, כמו שיכול להיות להן כוח חיובי, לא פחות ממפגעים פיזיים מוחשיים.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 42
  הוא הוכחה לכך שהיא צקדה

  גם אני גיי מבוגר, אבל הוא בדיוק מה שהיא, אמרה, מה כל כך הבהיל אותו?

 2. 41
  זה לא בסדר

  כמעט כל מי שחיי במדינה הזאת יוצא נגד המיעוטים, אם זה המורים, חברי כנסת או סתם אנשים מהרחוב.

  ברגע שנפסיק להסית נגד המיעוטים תיהיה לנו מדינה מאוחדת, מגובשת וחזקה

 3. 40
  מוות למתנחלים

  האם אפשר גם להגיש תלונה נגדך בעקבות כך שכתבת (פעמיים) מוות למתנחלים? זה הרבה יותר גרוע ממה שאנסטסיה מיכאלי אמרה- היא כמו הרבה אחרים מרחמים על הומואים ולסביות. אתה קראת למוות כלפי אוכלוסיה מסויימת. האם אתה לא מרגיש צבוע? אם בליבך תשובה אני מבקשת שתגיב. שתיקה תיחשב בעיני להסכמה.

 4. 39
  ציוני גאה

  גם ציוני גם שמולאני וגם גאה
  כל הכבוד צבי סוף סוף יש איזה גבר בקהילה
  שהרים את הדגל גבוה .
  למרות שאני לא מסכים עם חלק מידבריו ..
  יישר כוח ותמשיך בדרכך כל הכבוד גבר ...

 5. 38
  תשומת לב

  מעניין מי האמא שתביא ילד .
  עם אחד שחיי על כדורים ומחפש כל הזמן תשומת .לב
  רחמנות עליו .ומסכן הילד

 6. 37
  צבי - כל הכבוד! מעשה נכון שנעשה בעתו!
 7. 36
  אנסטסיה מיכאלי לא ממש שווה את הטררם הגדול סביב כל ג'סטה מפגרת שלה

  זה דבר ידוע שגזענות היא שילוב שבדרך כלל מכיל אמונה דתית בערות שנאה צדקנות ובמקרה של מיכאלי גם מראה של דוגמנית וגסות רוח.התוספת שתופסת. ומעניין לעניין באותו עניין,אומרים לי שלא יפה להשמיץ את המתנחלים כי הם האחים של,ובכן אין לי אליהם כל קירבה מעבר לשייכות האתנית לעם היהודי,דבר שאין לי שליטה עליו ואני לא גאה בו.הם רואים את עצמם מלח הארץ,ואני רואה בהם פרי ביעושים של מלחמת ששת הימים.

 8. 35
  יישר כח.מעשה אזרחי חשוב.עכשיו נותר לפעול לצמצום חסינות ח"כים

  הדעת לא סובלת שתהייה לחברי כנסת חסינות גורפת

 9. 34
  כמה מאלה הדוגלים בהגשת תלונה נגד ארנסטסיה ימשיכו להצביע בעד מפלגתה? סתימת פיות - מכל סיבה שהיא - רק תחזק את המשטר הקיים עם פירות הבאושים שמייצגים אותו. רק הצבעה יש בכוחה להביא לשינוי.
 10. 33
  תלונה מוצדקת לחלוטין. מקווה שיגישונגדה כתב אישום
 11. 32
  צריך לחקור את השימוש הציני והאכזרי שעושים ההומואים באמהות פונדקאיות לקול מצהלות הנאורים והנאורות.
 12. 31
  אוהבים אותך צבי
 13. 30
  קבוצת כדורגל נענשת בגלל התבטאויות גזעניות של קומץ מאוהדיה החוליגנים, בעוד שגברת אנסטסיה, שמקבלת משכורת של חברת כנסת, מרשה לעצמה להתבטא באופן גזעני ובוטה ולפגוע במגזר שלם בציבור. האישה הזו מגלמת רוע וטיפשות, שהיו קונים לה מקום של כבוד בכל מפלגה ניאונאצית בארץ מוצאה.
 14. 29
  הדם של בר הנוער עודנו זועק. האנסטסיות האלו אינן יכולות לרחוץ בנקיון כפיהם. הרצח התאפשר כתוצאה מהסתה שלא קיבלה מענה ראוי מהממסד.
 15. 28
  מה עם התלונה על הסתה נגד אלחייני ?

  או שבגלל שהקריאה הייתה "מוות למתנחלים" והסיתה לרצח זה לא רלבנטי?

  1. אלחייני לא נבחר ציבור והיועץ המשפטי כבר

   פסק את דברו בעניין הזה

 16. 27
  כפייה חילונית

  בדרך של הגשת תלונה במשטרה רצתה לבלום לאנסתסיה את הפה.זה לא יעבוד אחריה אני אצעק בפה מלה הומו ולסביות וכל הסוטים למינהם הם מוטציה של הסטן תתרחקו ממני

  1. אף אחד לא כופה עליך דבר.אינך חייב לאהוב הומואים,אין לכך קשר לאמונה.

   חופש הביטוי אינו חופש הביזוי.על כן גם נחקק חוק לשון הרע ,לשון הרע שנחקק ב 1965 עוסק בהגנת כבודו ושמו הטוב של אדם באמצעות הטלת איסור על פרסום ביטויים העלולים להשפילו ולבזותו. החוק מגדיר כי פרסום לשון הרע יכול להוות עוולה אזרחית בנזיקין ויכול אף להתגבש לכדי עבירה פלילית.סעיף 1 לחוק קובע שלשון הרע היא דבר שפרסומו עלול להשפיל אדם (יחיד או תאגיד) בעיני הבריות או לעשותו מטרה לשנאה, לבוז או ללעג מצדם לבזות אדם בשל גזעו, מוצאו, דתו, מקום מגוריו, מינו או נטייתו המינית. לשם הגדרת לשון הרע, אין חשיבות אם מדובר בעובדה או בדעה, להבחנה יש חשיבות בנוגע להגנות.אך בחוק זה ישנם אינספור פגמים לא במקרה שהחוק עצמו לא נוצל כדי להעמיד פלוני או אלמוני לדין ודוגמאות להשמצות ולהשפלות הומואים יש אינספור, אף בבית המחוקקים הישראלי,האם בשם חופש הביטוי ניתן לומר כל דבר שעולה בדעתך? האם עיתונאי אנטישמי מותר לכתוב שיש לשים יהודים בגטאות? תהיה סמוך ובטוח שאותו עיתונאי היה מפוטר לאלתר אם רק היה מעיז לעשות זאת במדינה דמוקרטית. הרי ישנם מס' מדינות שהכחשת השואה הוא איסור פלילי,באיחוד האירופי סבר אף שאת מכחישי השואה יש להשליך לכלא. שרי הפנים והמשפטים של 27 המדינות הציעו להטיל עונש של בין שנה לשלוש שנות מאסר על מכחישי רצח עם, ובכלל זה השואה.גם מכחישי השואה יכולים לטעון שזהו איום על חופש המחשבה,הביטוי הטעם וההסתייגות. שלא תבין לא נכון,מותר לאדם להסתייג מהומואים אך השאלה איך הוא עושה זאת,לטעמי כל עוד אין בכך השמצה או ביזוי זהו בהחלט בגדר חופש הביטוי
   מה שאנסטסיה מיכאלי עשתה בוודאי היה בגדר השמצה וביזוי שלא לדבר על הסתה.

  2. בורות

   למה זה שאנשים שדבריהם נשמעים מטופשים ומבוססים על שום דבר לא יודעים לאיית בדרך כלל? ובכך מוכיחים שבריהם נובעים מבערות וחוסר רצון ללמוד
   או שכולכם במקרה גם דיסלקטים?

 17. 26
  כל הכבוד, מעורר השראה ומרגש. אכן "מסמך אדריכלי". תודה לך צבי .
 18. 25
  Army of gays

  Itzik you are O.K.,
  Why a cmplaint? instead, we have to make sure the army is mostly gays in order to make judges and media more pro gays so as to force peace with the muslims

 19. 24
  איזה חתיך....!!!!
 20. 23
  סורה חושך, הלאה שחור, סורה מפני האור.
 21. 22
  מרגש לגלות את האדם הזה. נקודת אור מעוררת השראה. תודה לך צבי!

  ו"מסמך אדריכלי" - אכן, כמו שירה. יישר כוח, מצדיעה לך.

 22. 21
  דוגמניות

  תגובות המגיבים נגד דברי אנסטסיה לא מביאות בחשבון דבר אחד. היא היתה דוגמנית בתחילת דרכה. וכדרך רוב הדוגמניות שאינן סובלות מעודף אנטליגנציה, גם זו נחנה בכשרונות הללו.

  1. וכפי שכבר ציינתי לעיל - התחככה בהומואים כל זמן שדיגמנה...
 23. 20
  שמאלנית מזועזעת שלא מגיבה בד״כ

  איזה פרצוף יש לו להתלונן כשהוא עושה בדיוק מה שהיא עשתה. כשמאלנית מתנגדת להתנחלויות ומיכאלי ושאר הגועל, איך נותנים לו במה? עד שהגעתי לפסקת ה״מוות למתנחלים״, נראה היה כמעשה ראוי לציון ופרסום, אבל כעת אני מובכת. העיקר שקיבל במה! של מי הוא חבר במערכת העיתון? חה. במה הוא שונה ממיכאלי?

  1. הוא היתנצל והיסביר שזה היה בשעת ריתחה, "מודה ועוזב ירוחם" ביבי למשל קטל אזרחים טורקיים במיים בנלאומיים תוך ניסיון פלישה לספינתם נוסח אנטבה (רצה להיתחרות באחיו אך שוב ניכשל) עם כל האוילות שהובלה לזה והסגר המוחלט על סחורות לעזה (שהוסר מייד לאחר המרמרה) הביא ביבינוקיו להחרפת המשטים למינינהם. אך הינה ניזרקה לעברו תרופת הפלא, הטורקים ביקשו היתנצלות פומבית והכל היה חוזר לסידרו, אך ביבי היתחמק מלהיתנצל אף שבתחילה היבטיח לאמריקאים שיעשה זאת. היתמקותו הייתה רצופה בשקרים שבחלקם ניתפש ע"י הילרי שניסתה ליסגור הפרשייה עבורינו. הבאיתי זאת בכדי שתביני את כוחה של ההיתנצלות, לעומת זאת לא השרשוחה מירי רגב ולא אורי אריאל (דווקא נורמלי שפוי ונחמד וערכי מאוד) ולא מיכאלי יתנצלו (מיכאלי דווקא הייתה מוכנה אם יסדרו לה מיפגש עם פוטין) לכן לא לזלזל בהיתנצלותו.
 24. 19
  חבל,

  מחלת הארכיב.

 25. 18
  השעמום ...

  הרוחני המוסרי של האנשים גורם להם לפעמים לנקוט במעשים שהם מפרשים לעצמם כהירואיים או משובבי נפש. אבל מה לעשות שקהילת הלהטב לעולם לא תוכל לקבל הכרה מלאה בדיוק כמו שסקס עם כלב זה מטורף (מעניין מתי יצא קמפיין תומך ואז גם מי שיתנגד לזה יוקע תחת השמש)

 26. 17
  "אמרתי את דעתי הפרטית שהרבה אומרים אותה בחדרי חדרים". אנטישמי צבוע.
 27. 16
  צבי בינינו ..אתה מה זה צבוע ומלא שנאה לכל מה ששונה או לא מוסכם עליך ...
 28. 15
  זה מעניין,!! שהגב' הנ"ל יוצאת נגד ההומאים והלסביות, כאחת המשתייכת ל"מפלגה חומה" , העבר מוכיח מפלגות ימניות "חומות" מתברכות בייצוג ניכבד של הומוסקסואלים !!!
  1. היא בכלל הייתה דוגמנית בעברה והתחככה כל הזמן בהומואים, אז מאיפה זה בכלל בא לא? לא ברור. אולי אחד מהם סירב לחיזוריה?...
 29. 14
  תקישו בגוגל צבי אלחייני ומוות למתנחלים ותראו עד כמה תמים ועדין נפש אדריכל השנאה הזה ...

  מבקש לא לצנזר

  1. תקרא את הכתבה שמעל לתגובתך.

   חבל שזו לא ארץ אוכלת דבילה

 30. 13
  כל הכבוד! פעולה אזרחית פשוטה, אמיצה ונחוצה. אבל ביננו אנסטסיה (שהיא לא הסכין החד ביותר) תמשיך...
 31. 12
  איבדת אותי עם מה שכתבת בפייס: אי אפשר להיות חד צדדיים עד כדי כך!

  יותר מזה - אסור להיות חד צדדיים!

 32. 11
  אחייני מייצג את המיעוט הדומם שמנסה, פעם ולתמיד, לעצור את המכבש של עריצות הרוב. אחרוני המוהיקנים(יות) עזבו כבר את העליון ובראשם אדמונד לוי ומה שנותר היום לא מבשר טובות. עצם התגובה, פשוט לקום וללכת לתחנת המשטרה הקרובה הוא דבר נפלא. הגברת מיכאלי אגב לא תתרגש. את הרייטינג שלה כבר עשתה ותוצב קרוב לוודאי בראש רשימת "ישראל בתנו" אם וכאשר זמר התקווה יואשם וייכנס בפנים.
 33. 10
  השקר הגדול ביותר

  צבי יקר,

  אתה מצטייר כרודף שלום וסובלנות: בואו נאהב את כולם: הומואים, לסביות, פלסטינים ובטח אתה גם בעד העובדים הזרים האומללים למשעי.
  אבל כשזה מגיע לאחיך המתנחלים (אם תרצה וגם אם לא-כל עוד אתה יהודי הם אחיך!!) ניתן להוציא את כל הרוע עליהם. הרי ידוע שתמונה אחת של מתנחל במצב לא תקין- באה בתגובה ליחס הנוראי של הערבים כלפיהם, ואת זה לא רואים בתקשורת.
  בבקשה תהיה אמיתי לפחות עם עצמך!!

  1. תמצא לך אחים אחרים- המתנחלים אינם אחי אלא אויבי, כי האינטרס שלהם נוגד ב180 מעלות את האינטרס שלי. אני מעוניין במדינה ליברלית שחיה בשלום, והם עושים ככל יכולתם, וגם מצליחים לא רע, לדרדר אותנו למצב שבו השטח לפני פיצוץ , ועל הדרך לדרדר אותנו בעזרת ביבי ומרעיו, למדינה פשיסטית -גזענית שחיה על חרבה. אז אויבים הם ממש לא האחים שלי,

   חחחח-"מתנחל במצב לא תקין"- לפחות התקדמנו בהגדרות שלך את עצמך,אך ההגדרה היותר מדוייקת- "מתנחל במצב של ביצוע פשע שנאה כאשר כוחות אכיפת החוק לצידו.."

  2. לא אמיתי

   האדם הזה בחיים לא יכול להיות אמיתי .
   ולא יהיה .

 34. 9
  אנסטסיה מיכאלי

  צריך לפטר אותה מהכנסת . על דבריה נגד ההומואים

 35. 8
  הסתה

  מספיק אם ההסתה נגד מגזרים החברה יש גבול גם לחברי כנסת ולא חשוב מה רמת האינטליגנציה שלהם הסתה זו הסתה
  דר' כהן

 36. 7
  מצעד הבושה!!!!!

  אני לא מבין מה הגאווה בלהיות הומו או לסבית לדעתי ולדעת הרוב[שמשום מה מרגישים כמיעוט]כל מילה שאמרה אנסטסיה אמת התופעה של הומו ולסבית הן דוחות

  1. ואני לא מבין את השנאה כלפי מי שיש לו העדפה מינית שונה

   כל אירוע שלילי בארץ הוא באשמת השמאל או סמול כלשון הבורים.יש סטרייטים כמו נשיאנו לשעבר ושל ראש עיר מכהן
   שאינם מתוייגים כשמאלנים שמעשיהם גרועים ממשכב זכר
   ואני מניח שבעבורך הם גבורי תרבות ימניים

  2. את הרוב בארץ זה מגעיל. אנחנו נראים מיעוט כלפי חוץ, הואיל ואין בשליטתנו עיתון גדול וערוץ טלוויזיה. רק אלה שיש להם קובעים את הטון, וכולם שמאלנים ונאורים.

   מעניין שדווקא הנאורים - כשמישהו מעז לומר או לחשוב משהו אחרת מהם - הוא מיד הופך לחשוך, פרימיטיבי ולא לגיטימי

 37. 6
  עם כל הכבוד, זכות הדיבור קודמת לרגשות האישיים שלך.

  מיכאלי דיברה שטויות, אבל זכותו של נבחר ציבור לדבר שטויות. עליך להשפיע באמצעים פוליטיים על השיח הציבורי ולא ע"י תלונות למשטרה.

 38. 5
  מר אלחייני מנצל את האג'נדה הזו (החשובה) להנמכת התסכול שלו >

  בנושא ארכיון אדריכלות ישראל. מה הקשר בין התפקיד שלו והלוגו של הארכיון לתלונה ולכתבה ? טוב שלא שמו פרסומת לשווארמה יחד איתו

  1. ארכיון

   התמונה של הארכיון מלפני כמה שנים טובות
   פירסום לארכיון הכושל של מר צבי .סגר פתח
   רצה פרס על מה .?
   תרחמו עליו כבר תנו לו במה .


   ?

  2. כושל? ובמה תרמת אתה לאדריכלות, למורשת, לחברה או לאנושות ?
 39. 4
  מעניין לדעת?

  האם כשמדברים על חרדים גם בא לך להגיש תלונה או שעליהם זה בסדר?

 40. 3
  מסע מחאה

  בלי טיפת ציניות: בעיני יש את קו 18 לפני המסע הזה של צבי ואת קו 18 אחרי המסע הזה. זה פנטסטי - לצאת לעוד ועוד מסעות בעורקי חיינו השגורים ולהטעין אותם ברוח, באתיקה, במחוייבות, באחריות

 41. 2
  בואו רק נזכור שקהילת הגאים בארץ הולכת ומתקדמת. כולל צבי.....
  1. מזתומרת? אם את/ה מתיימר/ת לקרוא אותו לסדר?
 42. 1
  יישר כוח, צבי
  1. מבחינתי ברגע שהוא עצמו מסית

   הוא איבד את הזכות לקבול על מסיתים אחרים.

   אנסטסטיה מיכאלי, צבי אלחייני, בסופו של דבר מדובר בשני אנשים די דומים - כל אחד דואג לקאסטה שלו.

   דבריה של מיכאלי מוטב שלא ייאמרו על ידי אף אדם לעולם, אותו כנ"ל לגבי דבריו של אלחייני. התנצלות זה סתם קישקוש. זו צביעות.