שני קציני צה"ל נהרגו בהתהפכות טנדר בכביש 4

כלי הרכב בו נסעו התהפך לאחר שהתנגש בחלקה האחורי של משאית. שני קצינים נוספים נפצעו, אחד מהם באורח קשה ואחר בינוני

שני קצינים המשרתים בבסיס חיל הים באשדוד נהרגו לפנות בוקר (רביעי) בהתהפכות טנדר במחלף חולות בכביש 4 לכיוון דרום. ההרוגים הם סגן רפאל בובליל (22) מרמת גן וסרן עמרי שחר (25) מכפר סבא. מצ"ח פתחה בחקירת התאונה. שני קצינים נוספים שהיו עמם נפצעו, האחד באורח קשה והאחר באורח בינוני.

אלוף משנה דרור פרידמן, מפקד בסיס אשדוד, אמר היום בעקבות התאונה כי ההרוגים היו "קצינים מבטיחים בחיל הים. סרן עמרי היה מצטיין הרמטכ"ל וסגן רפי היה קצין צעיר, מבטיח וערכי. למרות אובדן כה קשה ביחידה כה קטנה, אני בטוח שנמשיך לעמוד במשימות הביטחון השוטף גם בהווה וגם בעתיד. נסיבות המקרה הטראגי עדיין נחקרות על-ידי המשטרה הצבאית והמשטרה".

מחקירה ראשונית עולה כי טרם ההתהפכות, הטנדר התנגש מאחור במשאית מסיבה לא ברורה וכתוצאה מכך החל להסתחרר והתהפך. הרכב נעצר רק לאחר שפגע בעוצמה בעמוד ובמעקה הבטיחות.

הרכב שנפגע בתאונהאנשיל בעק / זק"א

עדי ראייה הזעיקו למקום כוחות משטרה ומגן דוד אדום. ארבעת הקצינים, ששרתו בבסיס חיל הים באשדוד חולצו רק לאחר שצוותי כיבוי אש נאלצו לנסר חלקים גדולים מכלי הרכב, וצוותי מד"א קבעו במקום את מותם של שניים מהם. הפצועים קיבלו טיפול רפואי במקום ופונו לבית החולים שיבא בתל השומר. לזירת האירוע הגיעו כוחות משטרה גדולים. בעקבות התאונה כביש 4 לכיוון יבנה נחסם לתנועה ובמקום נוצרו עומסי תנועה כבדים. מנדי חביב, מפקד זק"א שפלה, סיפר כי "מדובר בתאונה קשה. חילצנו עם כוחות הכיבוי שתי גופות והעברנו פצועים לבתי חולים".

נהג המשאית שבה התנגש כלי הרכב נותר בזירת התאונה. הנהג היה בסערת רגשות וטען שלא הבחין ברכב בשום שלב. הוא סיפר כי רק לאחר שהרגיש מכה חזקה מאחור, הוא הבחין ברכב  מתהפך עד שהוא נבלם במעקה הבטיחות. חוקרי תנועה של מרחב שפלה במשטרה החלו לחקור את האירוע ולאסוף ממצאים. בשל חומרת פציעתם של הנפגעים לא ניתן היה לגבות מהם עדות.

אתמול נפצע קשה הולך רגל כבן 40 מפגיעת מכונית בחלקו הצפוני של כביש 4. בתחילת השבוע נהרג רוכב אופנוע כבן 50 מפגיעת מכונית סמוך לעין הוד.

בסוף השבוע נפצעו קל עשרה בני אדם בהתנגשות בין רכבת לאוטובוס סמוך לצומת ניצנים בכניסה לאתר הקרווילות ניצן.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 18
  ל2

  איך אתה לא מתבייש?!
  יש משפחות כואבות,
  ואתה עוד כותב דברים נוראים על התאונה.. אני לא חייבת לך דין וחשבון, ולכן אני לא אסביר לך כמה היה איש נפלא, טוב, זהיר... פשוט מלאך..
  אתה לא תזכה לפגוש אנשים כאלה.. כי ה' נותן מתנות כמו עמרי, רק לאנשים שראויים למתנה כזאת.
  אני לא מבינה איך בן אדם בוגר כותב כאלו תגובות, ועוד כשהוא יודע שהמשפחה האבלה יכולה לראות את תגובות אלו.
  אותנו חינכו במשפחה, שצריך קודם לשים סימן שאלה על מה שאתה אומר, ולבדוק אם הדבר הוא אמת.
  עמרי, אני אוהבת ואוהב אותך לעד ♥
  שלך אחותך הקטנה, לוטם.

  1. נסיכה שלי

   מתוקה של אימא, את לא צריכה להתייחס לאנשים רעים וקטנים
   לצערי הרב, את עוד תפגשי לא מעט כאלה במהלך חייך, אבל, לצידם את תפגשי המון אנשים מופלאים, כמו אלה שמקיפים אותנו עכשיו בשעותינו הקשות והם יעזרו לך לשים בצד דברי הבל כאלה!!!

 2. 17
  ביטול תאונות דרכים

  ביטול תאונות דרכים.

  ביטול תאונות דרכים לא קשה לביצוע מכוון שמערכת דומה עובדת כיום במגזר החקלאי. המערכת החקלאית אפילו מורכבת יותר מזו הנחוצה לתעבורה. ולכן ניתן להפעיל את המערכת התחבורתית במיידי. אני מדבר על שימוש ב- Precision Farming לצורך Precision Traffic. בחינה מתמטית של המעבר מעלה כי התעבורה המדויקת מורכבת פחות מזו של החקלאות המדויקת מתוך הכלל הידוע כי במשטח יש אין סוף קווים. והרי חקלאות עוסקת בשטחים ותעבורה במסלולים או קוים.
  מערכת התעבורה המדויקת מחנכת ומחדיר תרבות נהיגה.
  מערכת התעבורה המדויקת תקצר את אורך זמני הלימוד לסדרי גודל של חודשים.
  צורת החינוך במערכת המוצעת היא בדומה להוספת מאות אלפי שוטרי תנועה.
  המערכת עובדת על בסיס חונכות אישית.
  לכל נהג סורר יוצמד "שוטר חונך".
  השוטר יהיה כמובן שוטר ווירטואלי אבל יהיה בנוכחות מלאה.
  "אפקט האח הגדול" מטופל ביסודיות והשוטר הווירטואלי יופיע רק כאשר הנהג עובר עברה.
  פרטיות האזרחים תשמר בקפדנות ולא ירשם ולא ישמר כל מידע הקשור לנהגים הנוהגים כחוק.
  יש לי הרגשה לא נעימה כי ניתן להציל מאות אנשים בשנה ולא מצילים.
  לכך נלווים הפצועים באלפים וכן הפסדים כספיים ניכרים.
  כיום ניתן להפעיל מערכת מצומצמת בסדר גודל של עשרות רכבים להדגמת ייתכנות.
  כל הכלים קיימים ולא משתמשים בהם.
  המערכת תעזור לשוטרים בזיהוי עברייני תנועה ובכך תעזור באכיפת החוק והקטנת הפגיעות בנפש וברכוש. הנהגים יבינו עם הזמן כי לא ניתן להתחמק מידי החוק כאשר כל עברה תזוהה ותתועד.
  הבנה זו היא הדרך החינוכית בה ניתן לגרום לנהגים לא לבצע עברות ולהתנהל בכבישים על פי החוק והסדר המתאימים לתנאי הדרך.
  אני מוכן להתייצב בכל מקום ובפני כל פורום על מנת להסביר את המערכת המוצעת ולענות על שאלות, ככל שאדרש.

  תודתי נתונה מראש על כל עזרה בקידום הנושא.
  כתובתי : ת. ד. 75 תמרת 36576.
  נייד : 6241523 – 050.

  בברכה
  אלחנן שוחט

 3. 16
  לילה לבן ראשון:זה בלתי נתפס.רפי גאוות אב ואם. רפי,עלם חבר לאחיותיו.רפי נחמה לסבתא- האם השכולה.רוחך הטובה והמחייכת תנשב בבתי משפחת בובליל רבתי, בשיכון הוותיקים היא תהיה מודל לחיקוי. בקירות ביתך היא תלבב, תאיר,תחזק ותאחד. עליך אני בוכה.
 4. 15
  עלם חמודות,אוהב אדם,ציוני אמיתי,קרוי על שם דודו שנהרג במלחמת יום כיפור. אין מנחם סבתא שזה היה לה נכד יחיד,על וורד ועל משה ההורים שאבדו בן יקיר לכם ועל האחיות שאבדו אח גיבור ונערץ אני מעניק לכם מתרמיל הכוחות שלי כוחות של נפש ועוצמות להחזיק מעמד. אין מנחם רפי ילד מתוק של מי שהכירו.
 5. 14
  רפי בובליל

  אני הכרתי את רפי בובליל הוא היה אח של החברה הכי טובה שלי...
  זה ממש עצוב !!!!

 6. 13
  לבובליל, המגיב הסמולני באתר - משתתפים בצערך על מות גיבורים של סגן רפאל בובליל, בן 22 מר"ג
 7. 12
  לבובליל, המגיב הxxxx באתר - משתתפים בצערך על מות גיבורים של סגן רפאל בובליל, בן 22 מר"ג
 8. 11
  אבל ומספד גדול במשפחת בובליל סגן רפאל קרוי על שם דודו שנהרג במלחמת יום כיפור. הוא נכד יחיד לסתתו מצד האב. עלם חמודות,יפה נפש אמיתי, צנוע, ואוהב אמיתי. אין מנחם ואין נחמה על קצין חמודות לעם ישראל.
 9. 10
  לבובליל, המגיב הימני באתר - משתתפים בצערך על מות גיבורים של סגן רפאל בובליל, בן 22 מר"ג
 10. 9
  לבובליל, המגיב הימני באתר - משתתפים בצערך על מות גיבורים של סגן רפאל בובליל, בן 22 מר"ג
 11. 8
  למגיב הימני בובליל באתר - משתתפים בצערך על מות גיבורים של סגן רפאל בובליל, בן 22 מר"ג
 12. 7
  בטיחות רכב

  משתתף בצער המשפחות החלמה מהירה לפצועים משטרת ישראל ליהיות יותר מעורבת בבדיקת רכבים של צהל לעצור כל רכב וליבדוק אים עבר בדיקה בטיחות ורישיון רכב תקין יתכן והנהג ניסה לעצור את מהירות הרכב אבל ניראה לי שהבלמים כולל בלם יד הכל שחוק וזו התוצאה וחבל

 13. 6
  איבוד שליטה ?? לא

  המילים איבד שליטה מסיבות לא ידועות הן מכבסה של מילים ותו לא. התנגשות באחוריה של משאית נוסעת נובעת רק מהסטת המבט מהכביש אל אביזר שבתא הנהג. כתבתי בעבר כי התקנת מכשיר טלפון בצמוד לנהג מהווה סכנת חיים לנהג ולמשתמשים בכביש. חיוג תוך כדי נהיגה מחייב הסטת המבט מהכביש אל הטלפון. כתבתי כי שר התחבורה חייב להתקין תקנה לפיה מכשיר טלפון יחובר בתא הנהג רק בצמוד למושב הנוסע שליד והנהג יוכל רק לקבל שיחה אך לא להוציא. תא הנהג הפך מסוכן יותר מתא הטייס. גם חיפוש תחנת רדיו מחייב הסטחת המבט מהכביש. לפני עשרות שנים יצרה תדיראן מכשירי רדיו מעולים שחיפוש התחנות נעשה באמצעים מכניים ולא דיגיטליים. אמצעי מכני לא מחייב הסטת המבט מהכביש אלא רק הושטת יד ימין אל כפתור התחנות . הדבר הקל ביותר לבדיקה הוא האם בעת התאונה התבצעה פעילות סלולרית ממכשיר הטלפון הצמוד של הנהג. אבל המשטרה בעקביות לא מפרסמת נתונים אלה המשותפים לכלל התאונות של "איבוד שליטה מסיבות לא ידועות " כדי שלא לפגוע בחברות הסלולר המעניקות טובות הנאה למשטרה במסגרת יחסי האוליגרכיה. כך נראית מכבסת המילים והכל אחיזת עיניים ושקר.

 14. 5
  פשוט שטויות!!!

  עח מה אתה מדבר תגיד לי?...שחור על גבי לבן כתוב -2 קצינים בחיל הים. מדובר בשני חובלים שחזרו לבסיסם אחרי "אפטר", שבו למלא את תפקידם שהוא במקרה לשרת ולהגן על המדינה שבה אתה מתגורר, ואתה מדבר על שיכורים מסריחים?? אולי במרחב הציבורי שלך אלו פני הדברים אבל החיילים הללו הם מלח הארץ ועתידם המזהיר נקתע על ידי הגורל ועל ידי ממצאי החקירה שעתידים לבוא, וממש לא בעקבות וודקה רדבול!

 15. 4
  להרבה משאיות אין אורות אחוריים תקינים. אולי זו הסיבה שלא ראו את המשאית
  1. ואולי הסיבה היא שרוחו של העו"ד (((דורי קלגסבלד))) שרצח אם ובנה ונהג בחוסר זהירות משווע -- היתה בתא הנהג של הטנדר הצבאי

   כמו קציני חיל הים שנהרגו, גם עו"ד דורי קלגסבלד "הגן על המדינה", ובמיוחד על ראשיה...

 16. 3
  לפי התמונות זה נראה רכב צבאי אז על תמהר להסיק מסכנ
 17. 2
  השתוללות רבתי בלילות הקיץ הללו. מספיק היה לנסוע כמה שעות קודם לכן באזור כדי להבחין במכוניות על סף איבוד שליטה נהוגות בידי מוטרפים צעירים שיכורים או שבדרך להיות כאלו, מזגזגים מצד לצד בטירוף אלים. פצצות מתקתקות שיש לסכלן על המקום - אך משטרה אין, תקציבים אין. שהאזרחים יסתדרו בעצמם - ניאו חזיריזם במיטבו.
  1. כמה שטויות בתגובה אחת ??
  2. שני קצינים מצטיינים בחיל הים

   מי שמסריח כאן זה אתה, בתגובתך הנתעבת.

  3. חוצפה!

   הם לא היו שיכורים
   נא לשמור על הפה שלך
   חוצפה
   הם היו מסורים לצבא יותר ממך זה מה שבטוח ואתה רק צריך להודות על כל יום שאתה חי
   כי הם הצילו לך את התחת
   תגיד תודה שאתה עוד פה ותסתום
   חצוף

 18. 1
  התהפכות