לילה שחור

מאות רבות של פעילים צעדו בתל אביב

פעילי המחאה שארגנו את האירועים במקביל לאירועי הלילה הלבן של עיריית תל אביב, מקיימים אירוע מצומצם יותר בשכונה, ואירועים נוספים ברחבי העיר

24:10: מהמשטרה נמסר בתגובה כי "לקראת אירועי המחאה החברתית הפיצה משטרת ישראל דגשים להערכות ארצית למחאות רחבות היקף בכלל המגזרים ברחבי הארץ ובהם גם המגזר הערבי. מצער כי העיתון בחר באופן מגמתי להבליט הנחיות אלה בהקשר זה בלבד ולהתעלם ממכלול ההנחיות".(יניב קובוביץ)

23:50: הצועדים הגיעו לאירוע של הלילה השחור בםינת הרחובות צ'לנוב ומטלון (עפרה אידלמן)

23:37: המפגינים חוסמים את צומת הרחובות יהודה הלוי-יבנה (עפרה אידלמן)

23:18: הצועדים הגיעו לרחוב אלנבי והחלו לצעוד על הכביש. הנהגים מברכים אותם בצפירות עידוד (עפרה אידלמן)

23:09: עד כה הצעדה עוברת בשקט מוחלט, אין נוכחות משטרתית באזור. "אף זכוכית לא היתה נשברת בשבת,‏ אם לא היו שוטרים", אומרת הפעילה אור לי ברלב (רועי צ'יקי ארד)

23:03: מאות פעילים צועדים כעת משדרות רוטשילד לרחוב נחלת בנימין (עפרה אידלמן)

פעילי המחאה הערב בכיכר הבימהאלון רון

22:43: פעילי המחאה בצומת הרחובות בצלאל יפה ורוטשילד נושאים אוהלים וקוראים "הון שלטון עולם תחתון" (רועי צ'יקי ארד)

22:10: פעילי המחאה קוראים קריאות בגנות רון חולדאי והממשלה: "חולדאי הביתה", "לא רוצים דירות יוקרה, רוצים את העיר בחזרה" ו"ביבי תתפטר, האזרח שווה יותר". הצועדים השתלטו על אחת מהבמות הקטנות שפוזרו בשדרה (עפרה אידלמן).

21:50: מאות פעילי מחאה צועדים מכיכר הבימה לאורך שדרות רוטשילד עם אוהלים מונפים באוויר (עפרה אידלמן).

21:00: את אירוע הלילה השחור הראשון פתחו קבוצת פעילים בשכונת שפירא למרות האיסור מצד העיירייה. בשונה משאר הפעילות נגד הלילה הלבן שנבעו מהאלימות המשטרתית בסוף השבוע האחרון, האירוע של פעילי שפירא מוחה כנגד אפליית השכונה מול מרכז העיר. המארגנים החליטו להפוך את המסיבה לפיקניק קהילתי וכתבו בדף הפייסבוק של האירוע: "החלטנו שהמצב בשכונה מתוח מספיק גם בלי עימותים, החרמות ציוד ומעצרים, ושאנחנו לא מוכנים לקחת אחריות למה שעלול להתגלגל בעקבות התנגשות עם המשטרה".

פעילי המחאה החברתית, הערב בשדרות רוטשילדאלון רון

"אתמול קיבלנו שיחה מתחנת לוינסקי", מספר אחד המארגנים, דן שוחט. "אני ובחור נוסף הגענו לתחנה והבהירו לנו שאין שום סיכוי שנלקבל אישורים. הם אמרו שאם נעשה את המסיבה בלי אישורים, נקבל כתבי אישום רשמיים. לא נלך ראש בראש. הודענו שזה פיקניק קהילתי ומי שרוצה, יבוא עם גיטרות אקוסטיות".

ליהי עמרם, חיילת משוחררת בת 21 , מארגנת נוספת של האירוע, מוסיפה: "כבר ביום ראשון, שלחנו בקשות לאירוע. במשטרה התעלמו, ואז יום לפני האירוע, ביקשו שנגיע. זה לא שאנחנו התמהמהנו, זו המשטרה. הם אמרו שאי אפשר, כי יגיעו החבר'ה של המחאה, האנרכיסטים. יש לנו הרגל שהרשויות אומרות לא. זה בסדר מבחינתם להגיד לנו לא בדרך כלל. אבל זה לא יימשך עוד הרבה זמן. האירוע שלנו יתקיים, אבל ללא הגברה".

גם אירוע הלילה השחור של נווה שאנן לא קיבל אישורים. "המשטרה עשתה בעיות", אומר משה כהן מקבוצת 'הלא נחמדים', אחד המארגנים. "ביקשנו כמו בני אדם, כמו אנשים שרוצים לכבד את החוק. אבל המשטרה לא נותנים. אנחנו דרום העיר ולא צפון. שם מותר להם".

מהמשטרה נמסר כי האירוע בנווה שאנן יתקיים. לגבי האירוע בשפירא, המארגנים עצמם החליטו לבטלו כי הם לא מוכנים וביקשו לקיימו עוד שבועיים שלושה.

מוקדם יותר התברר כי המשטרה לא אישרה את קיום אירועי "לילה שחור" הערב (חמישי) בשכונת שפירא בתל אביב. לדברי ליהי עמרם, אחת המארגנות, במשטרה אמרו שהם חוששים שיגיעו "אנרכיסטים מהמחאה החברתית".

המארגנים הודיעו כי במקום הופעות עם הגברה, יתקיים פיקניק והופעות ללא הגברה בשכונה. בין היתר יופיעו להקת אבטיפוס וגם להקות מקומיות. האירועים אורגנו במחאה על התנהלות עיריית תל אביב והמשטרה כנגד פעילי המחאה בהפגנות בסוף השבוע שעבר, ותוכננו להיערך במקביל לאירועי "לילה לבן" שמארגנת עיריית תל אביב.

שוטרים סמוך לתיאטרון "הבימה" בתל אביב, הערבמוטי מילרוד

פעילי המחאה מתכננים לערוך הלילה שלל אירועים לציון "לילה שחור". סתיו שפיר, ממובילות המחאה החברתית בקיץ שעבר אמרה ל"הארץ" כי "הציבור הוכיח שהוא מצליח לראות מעבר לספינים, שיש פה מחאה שממשיכה לבעוט למרות שבמשך שנה הממשלה עשתה הכל כדי לרסק אותה".

ב-18:00 נערכה משמרת מחאה בפינת הרחובות קינג ג'ורג' ושדרות בן ציון שעסקה בפעילות הסברה לעוברים והשבים. אחריה, תצא ב-21:30 "צעדת אוהלים" מכיכר הבימה דרך שדרות רוטשילד לכיוון שכונות דרום העיר - נווה שאנן ושכונת שפירא – שם מתוכננות מסיבות רחוב ופעילויות תרבות. בבר "השפגאט" בנחלת בנימין מתוכננת "מסיבת חופש ביטוי" עם מיקרופון פתוח לכל המעוניין להביע דעה, ומחוץ ל"אוזן בר" בשדרות בן ציון ייערך מעגל דיבור לאחר שבוטל ערב הלהקות שתוכנן בו במסגרת אירועי הלילה הלבן. ב-3 לפנות בוקר מתכננים חלק מהפעילים לארגן "מסיבת פיג'מות" בכיכר רבין.

"אירועי לילה שחור 2012 מציבים תמרור אזהרה בפני נבחרי ציבור ששכחו את מי הם משרתים ומי מחזיק בגורלם הפוליטי", כתבו מתכנני "צעדת האוהלים" בפייסבוק, "לכן בערב זה יהיו פנינו מועדות לעבר החצר האחורית של תל אביב, אל דרום העיר, שממצוקותיה מתעלמת עיריית תל אביב בצורה גורפת. בדרך נאסוף משדרות רוטשילד את אלה שבחרו להגיע לחגיגות המזויפות של 'לילה לבן' ונחבור לאירועים האלטרנטיביים שקמו מתוך יוזמת 'לילה שחור'".

פעילי המחאה קיבלו בימים האחרונים רוח גבית ממספר סופרים, להקות, גלריות לאמנות ומעצבי אופנה שהודיעו כי לא ישתפו פעולה עם אירועי הלילה הלבן לאות מחאה. 19 גלריות שהיו אמורות להיות פתוחות בשעות הלילה החליטו לסגור את שעריהן, ביניהן גלריה זומר, גל-און וגבעון. סופרים, בהם אתגר קרת ואורלי קסטל בלום ביטלו את השתתפותם בערב ספרותי בעיר, ומעצבי אופנה הודיעו כי לא יותירו את חנויותיהם פתוחות.

שפיר הבהירה כי "אנחנו לא רוצים מחאה אלימה, ולא שיגררו אותנו למחאה אלימה או שיגררו אותנו בשיער על הכביש, ולכן ננקוט בכל הפעולות האפשריות למחות מבלי לאפשר לשוטרים להיגרר לאלימות כזו. אנחנו לא יכולים להפסיק, יש פה אחריות גדולה מדי וכבר הלכנו דרך מאוד ארוכה. אי אפשר לוותר".

לדברי שפיר, "היום חייבים להחזיר את הפוקוס לתקציב – בשנה שעברה התפללנו, צעקנו, שיפתחו את תקציב המדינה ונוכל לשנות אותו כך שיתאים לדרישות שלנו. עכשיו הוא נפתח, הוא על השולחן. חייבים להפעיל את הלחץ הנכון, לבוא עם פתרונות ולהציע הצעות טובות והגיוניות לשיפור כדי שנוכל לראות את ההשפעה של המחאה כבר בשנה הקרובה. צריך שינוי במיסוי, מס חברות פרוגרסיבי, פחות מסים עקיפים שנתניהו כל כך אוהב, בנייה מסיבית של דיור ציבורי, התחלה של דיור בר השגה בישראל, הפסקה מוחלטת של ההפרטות במערכת החינוך והבריאות, תוספת לקצבאות הזקנה". לדברי שפיר, "היופי הוא שהכל אפשרי, זו רק שאלה של החלטה ממי מחליטים לקחת כסף וממי לא. זו בחירה פוליטית, אידיאולוגית, והגיע הזמן שממשלת ישראל תבין שזה מה שרוב האזרחים רוצים וצריכים כדי שנוכל להתחיל לצמצמם פערים".

על האישור שנתנה העירייה להקים מאהל מחאה בגן וולובלסקי, התחום בצירי התנועה דרך נמיר, דרך בגין וארלוזרוב אמרה שפיר: "אני חושבת שהמחאה צריכה להיות נוכחת בכל מקום שיש אנשים שיכולים לתקשר אתה. הכוח של המאהלים היה שהוא היה במרכזי הערים והיה מאוד נגיש לציבור הרחב. לשים אותנו בקצה העיר, על גבול רמת גן, זה בדיוק להראות מה שרון חולדאי והעירייה חושבים עלינו – שנהיה בצד, כמה שיותר רחוק מהעין. חס וחלילה לא קרוב לעירייה, אני בטוחה שאנחנו נראה עוד מאהלים צצים במקומות אחרים". עם זאת, היא הוסיפה, "לי באופן אישי אין כוונה להקים כרגע מאהל, כי אני חושבת שצריך לחשוב על עוד דרכים יצירתיות להמשיך את המאבק".

בנוסף לאירועי הלילה השחור והלבן היום, מתוכננת הפגנה נוספת ב-20:00 במוצאי השבת. ההפגנה תצא מכיכר הבימה בצעדה לכיוון רחבת מוזיאון תל אביב - שם תיערך עצרת מחאה. לקראת ההפגנות הצפויות בסוף השבוע הקרוב אמר אמש פעיל המחאה יהונתן לוי: "אני מניח שניתקל ביחס שונה מצד המשטרה. הם כבר לא יעשו את אותה טעות של להיכנס באנשים באלימות ולחנוק אותם. מצדנו, אנחנו ממשיכים באותו קו לא אלים ולא תוקפני, ומקווים שהמשטרה תשמור על אותה גישה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 51
  למה לא דיווחתם שבשעה 23:21 עמדתי בפינת רוטשילד אלנבי וצעקתי בוז למפגינים ההזויים?

  עבודת עיתונאות חובבנית

 2. 50
  "מאות רבות" - להבדיל מ"מאות מעטות"? מאמר אינפנטילי של עלון מי שפיר.
 3. 49
  אנרכיסטים

  חבורת משועממים חסרי משמעות.

 4. 48
  היו כמה אלפים,לא מאות.
 5. 47
  חדשות מתפרצות: רחובות תל אביב הוצפו במאתיים מפגינים!!
 6. 46
  בשנות השיבעים גולדה אמרה על הפנתרים השחורים שהם לא נחמדים. הממשלה מתעלמת מהעם ומעכשיו כל האזרחים הם פנתרים שחורים ולא משחקים ב"נחמדים"
 7. 45
  המדינה מתפרקת לנוכל שבראשה
 8. 44
  לצאת לרחובות ולהפגין עד שהממשלה הגרועה ביותר בתולדות המדינה תלך הביתה.
 9. 43
  לא מאות ולא בטיח. תפסיקו לשקר. אגב, עשיתי סיבוב בעיר באופניים - אי אפשר לעבור, הכל מפוצץ. אחלה עיר, אחלה לילה לבן. רק מה? אבל כבד בפוליטבירו!

  לא מאות ולא בטיח. תפסיקו לשקר. אגב, עשיתי סיבוב בעיר באופניים - אי אפשר לעבור, הכל מפוצץ. אחלה עיר, אחלה לילה לבן. רק מה? אבל כבד בפוליטבירו!

 10. 42
  דפני, שפיר ושאר "מנהיגי בארים" - על הגב שלנו לא נתן לכם להיות כוכבי רוק..

  אנו חייבים להזהיר כי קומץ הזויים שבילו לא מעט זמן באירופה ואמריקה הלטינית, חזרו עם מטען שבסיס האידאולוגיה שלו, היא כשל - 'צה גברה'..
  המנהיגים הם אנרכיסטים שונאי ישראל וקומוניסטים שהתחברו להפיל את המדינה ואת הממשלה. מצטער, המסר שלכם לא ניקלט בציבור הרחב!נמאסתם תפסיקו לחרבן בין הבתים והגנים..

 11. 41
  אין קשר בין ההעצמה בארץ והמציאות
 12. 40
  על כל מפגין ברחוב יש 400 תומכים בבית

  לא כולנו יכולנו לבוא , עבודה , ילדים , בלגנים. כולנו נגד הון שלטון סירחון ושמעון. יאללה מהפכה לנקות את הזבל מהממשלה. כולנו הגד האוליגרכים החארות

 13. 39
  קןדם כל להעלות את קצבאות הנכים והקשישים זה א.ב. בצדק חברתי.אלה שכבות העוני המרוד ביותר בארץ.מקצבה שמעניקה המדינה הזו אי אפשר לחיות בשום פנים ואופן.זו התעללות קשה ואטומה מצד המדינה.לאחר מיכן לטפל במעמד הבינוני.
 14. 38
  לדעתי צעדת המליון מתרחשת עכשיו ברחובות תל אביב כן ללילה הלבן ולא להחרמה לילה טוב .
 15. 37
  כבוד כבוד כל הכבוד
 16. 36
  סיקור הלילה הלבן שלי

  האנרכיסטים האמיתיים נמצאים כבר שעתיים מתחת לבית שלי, ברחוב אבן גבירול, צורחים ומתלהמים, רבים ביניהם ועם התושבים שמנסים לחזור הביתה, ומנפצים את בקבוקי האלכוהול שלהם - אני מקווה ש״רק״ על המדרכה, קשה לי לראות לאן הבקבוק האחרון הגיע. בשבילם זה הבילוי האולטימטיבי, הם קוראים לזה לילה לבן (לא רוצה לחשוב מאיפה הגיע להם הרעיון הפרוע הזה) וזו, גבירותי ורבותי, פסגת ההוויה הליברלית והחופשית שיש לעיר הזו להציע; היא פתחה את שעריה בפני כל אזרחי המדינה כדי שיבואו ויעשו בה שמות כי הלילה הזה הכל מותר. אפילו פיקוח ושיטור אין - רעשי המסוקים מדרום והניידות שממהרות לשם אמורים להבהיר לנו כנראה שהרעה האמיתית נמצאת בצעדת מחאה ולא בזרם בלתי פוסק של וונדליסטים שבאו מהפריפריה לפרוק כל עול. לא רציתם שדרה עם גיטרות ותמיכה בתושבי השכונות - קיבלתם שכונה לפנים בדמותו של בקבוק מנופץ שנזרק על ידי שיכור (תרבות וחופש - כבר אמרנו?) אני מאחל לראש העיר הנכבד שלילותיי יהיו לבנים כמו שלנו.

 17. 35
  אלף?, בנחלת בנימין, בואך הפאב הקרוי "הדרעק" צעדו כמה עשרות, ספק מאתיים איש. ישבנו לנו שם, חבורת הומואים שכמונו ותהינו מתי יתחיל להתמלא. והופ - קסם. מלוא החופן קומוניסטים. וברצינות, לא יותר ממאה חמישים איש, ייתכן שהתבלבלתם עם אלפי האנשים שצובאים על רחובות תא בלילה הלבן, הם לא הפגינו. והדיווח הפרטני על איזה רחוב ואיזו סמטה - מעמיד אותכם ברמה של מקומון תל אביבי, מתנה לכל המלעיזים.
 18. 34
  כשאני שומע את דברי הפעילה אור לי בר לב, נהיה לי רע

  "אף זכוכית לא היתה נשברת בשבת,‏ אם לא היו שוטרים". במקום זה, רצוי שהפעילים יביעו סלידה חד-משמעית מאלימות וונדליזם. אלימות, בריונות, וכוחנות לא חסרים במדינה שלנו.

 19. 33
  עד עכשיו הייתי ציוני. מהיום אני קומוניסט-אנרכיסט ואנטי ציוני!

  למה? כי ב"הארץ" כתוב שהפגינו מאות. זה הרבה אנשים ואני חייב להצטרף לזרם. אם מאות אנשים הפגינו למען אנרכיזם וביטול הציונות אני איתם. אם מחר התנועה האיסלמית תוציא אלפים לרחוב אני בטח גם התאסלם.

  1. איזה באסה שכשהיית ציוני לא למדת איך לכתוב בעברית
 20. 32
  איך זה שאין "לילה לבן" בשפירא, כל הארועים הם בת"א הלבנה- בושה לחולדאי
 21. 31
  ל22 יותר קרוב ל200 מלאלף

  אולי זה מלמד על היכולת להתרכז בעיקר- מחאה מול הממשלה ולא מול חולדאי- מה הקשר??? ראש עיר מצוין

 22. 30
  המחאה הזו מאוד עוזרת למעמד הביניים
 23. 29
  העתונאים מנסים לנפח מחאה פטטית של קומץ הזויים

  הכל בכדי למכור עיתונים

 24. 28
  שהשוטרים יפזזו

  הם כל כך טובים בלהחליט מה להציג ומה לא, אז בואו ניתן להם במה. רק לאלוף פיקוד מותר להחזיק מכללה? קציני המודיעין עושים את זה הרבה יותר טוב עם נערת המשחק. הם רק קצת מתביישים כי יש להם פחד קהל

 25. 27
  מאות רבות פרושו פחות מאלף-מאכזב

  הגימיקים לא עוזרים-חבל

 26. 26
  פיהוק.

  אין מה להגיד. השמאל איבד את זה לגמרי. כבר מתגעגע לימים שבהם הייתם מטרד אנטישמי.
  פעם היתה לכם עמדה כלשהיא. עמדה טפשית, אבל עמדה. היום אתם פשוט מקשקשים על "לשנות את השיטה" וכל 500 מנהיגי המחאה לא מסוגלים לייצר עמדה קוהרנטית אחת. בשום נושא.
  פעם לפחות היו לכם כמה כוסיות. החלפתן אותן בבנות עשירים מאותגרות משקלית, וסבתות בנות 50 שמתעקשות ללבוש גופיות חושפות עור מדולדל.
  פעם היו לכם מפלגות פוליטיות, ומנהיגים. היום אתם לא מצליחים להביא ולו עשרה מנדטים לכנסת.
  פשוט עלוב ומשעמם עד מוות.

 27. 25
  כל הכבוד!!!

  המחאה הזאת נותנת לי תקווה! גם אני דורשת צדק חברתי

 28. 24
  כל הכבוד!!!

  המחאה הזאת נותנת לי תקווה! גם אני דורשת צדק חברתי

 29. 23
  כל כך נשבר לי מהמחאה הזאת.
  1. גם לה ממך. תמיד יהיו הפחדנים, שכל תזוזה משגרת היום מערערת אותם. לכי לצפות באיזה ריאליטי, אנחנו כבר נעשה את העבודה בשבילך ובשביל שכמותך
 30. 22
  התנהלות המשטרה גורמת לה לאבד את הלגיטימציה שלה

  אם המשטרה תמשיך להתנהג כמו שטאזי נקרא לה משטראזי

 31. 21
  שהקמתי את המדינה לא ידעתי שאנרכיסטים ירצו להשתלט עליה
  1. נכון,הדור שלך, חצי מכם היה סוציאליסטי.עזרה הדדית וחלוקת הנטל,היה טבעי ביותק

   אתה ויתר המנהיגים גילו צניעותץבכלל עוד לא ידענו קפיטאליזם-חזירי מהו.

  2. מי ששולט במדינה הם העשירים מאוד ועושי דברם
 32. 20
  למשטרה נא להשתמש בכול האמצעים נגד פיזור הפגנו ת
 33. 19
  נקווה שהמשטרה למדה מהפעם הקודמת ותהיה אגרסיבית יותר
 34. 18
  נקווה שהמשטרה למדה מהפעם הקודמת ותהיה אגרסיבית יותר
 35. 17
  חבורת אנרכיסטים תמהוניים רוצה להרוס את המדינה
 36. 16
  העם עם ה י. ס. מ
 37. 15
  אנרכיסטים לכו לראות גרמניה איטליה במקום לשבור חלונות
 38. 14
  "אנרכיסטים מהמחאה החברתית" המשטרה הפכה במשפט קצר את כול המוחים לאנרכיסטים ומפרי חוק.

  איני יודע לגביכם, אבל נימאס לי אישית שהמשטרה והממשלה מרעילים את העם זה כנגד זה.

  1. זכותם של "אנרכיסטים מהמחאה החברתית" להפגין היא טבעית ואינה מוקנית באישור משטרה. חוץ מזה...
 39. 13
  מטומטמים. איך הפכתם את רון חולדאי לאויב?

  פספסתם לחלוטין את הכתובת

  1. כשאין להם מה להגיד, הם חייבים לחפש איזה שעיר לעזאזל להאשים

   למדו את זה מהחרדים/מתנחלים/פלסטינים/סורים..
   ובגלל זה החרם האידיוטי והלא- עובד הזה (צריך לומר את זה..זה לא עובד. הרחובות מפוצצים) על אירוע שהוא כולו של התושבים. אירועי חינם כל הלילה של תרבות גם למי שאין נגישות לאירועים כאלה.
   ולא- אני לא "אויב המחאה" או "משרתם של בעלי ההון" או טוקבקיסט בתשלום. פשוט מפגין בדימוס שמאמין במחאה ולא מוכן ללכת יותר אחרי "מנהיגיה".

 40. 12
  הדווח המגמתי שלכם מעורר בחילה של ממש
 41. 11
  מה יש להם לגברים המזדקנים? מה נסגר עם זה?

  כאילו אין שום דבר חשוב יותר בעולם משום שכסף הוא אנרגיה.
  אנרגיה מרוכזת.
  קחו יהלום למשל,
  כמה אנרגיה נדחסה בסלע עד שהתמצק?
  המון.
  וזאת היא המהות, כי אנרגיה תספק את המשאבים לפתור הכל. כמעט.

  אזש"ל

  כסף, מקור אנרגיה בלתי נדלה, כוח ועוצמה,
  חלומות אלו הם מנת חלקו של כל אדם כזכות יסוד.
  לכל אחד ואחד מאתנו.
  אם מישהו מהמכובדים נפל לפתיינותם של כוחות אלו, הרי שהפך לטורף.
  הוא כבר לא ערב לי. הוא כבר לא אחי האדם.
  הוא כבר לא ערב לכלום זולת טיב היחסים המשכר שלו עם עצמו,
  חשבון הבנק שלו, כוחו, יחוסו על פי אמות המידה וכו'.

  המהפכה היא אלטרואיסטית כמו היקום בעצמו. 42. 10
  אז מה, לאנארכיסטים אסור להפגין? משטרע מטומטמת של משטר רע
 43. 9
  דב חנין שולח צעירים "למחות" בעוד הוא מסתתר מאחורי גבם... והתקשורת מכסה על מי באמת מנהל את העסק
 44. 8
  "במשטרה אמרו שהם חוששים שיגיעו אנרכיסטים מהמחאה החברתית "

  עכשיו יש הפרדה? יש את כולם ויש את "האנרכיסטים מהמחאה החברתית"?
  מה זה השטויות האלה?
  משטרת ישראל, הלו? האלימות במוצ"ש היתה שלכם, לא של המפגינים, תפסיקו להסוות ולטשטש את זה. אף שוטר לא נפגע ואף מפגין לא תועד מתנהג באלימות. השוטרים לעומת זאת, תועדו ועוד איך מאחר והם היו האלימים היחידים.

  1. האנרכסיטים האלה עושים 3 שנים קרבי, הולכים למילואים ומשלמים מיסים כמו טאטאלה

   טוב כנראה צריך להשתמט ולא לעבוד כדי להיות נורמטיבים ולא אנרכיסטים

 45. 7
  סתיו שפיר נמאסו כבר השקרים שלך

  ראיתי אותך השבוע בכמה ראיונות בתכניות שונות בטלויזיה , ובכל התכניות את חוזרת על השקר שבהפגנות של יום ששי ושבת השתתפו אלפי מפגינים , היות ואני הייתי פיזית בשבת באזור העירייה אז מספר המשתתפים היה מאות בלבד . שקר שני שאת חוזרת עליו שלא הייתה אלימות מצד המפגינים אלא רק מצד המשטרה ניתן לקרוא את סיקור ההפגנה של עיתונאי ידיעות דני ספקטור שאינו נחשב תומך הממסד מתאר את האלימות של המפגינים שירקו זרקו ביצים וקיללו את השוטרים וכן פגעו ברכוש ניפצו שמשות של חנויות . הציבור לא קונה את השקרים של המפגינים החברתיים. למרות שחלק גדול מהתקשורת עומד אחריכם .
  .

 46. 6
  צורת הביטויים של המשטרה פוליטית לחלוטין וזהה לזו של הימין הקיצוני.
  1. ובדומה להתנהלות המשטרה מ1948 עד 1977, אין חדש תחת השמש.
 47. 5
  משטרה יקרה - יש בבית אל פולשים בלתי חוקיים שמתבצרים בבתים שפונו - הם האנרכיסטים! לא מסיבה שכונתית בדרום ת"א
 48. 4
  שילכו לתפוס את הפושעים והרוצחים. הפשיזם מתאפיין בשימוש המשטרה למניעת דמוקרטיה, כי השלטון הפשיסטי מקיים שיתוף פעולה עם עולם הפשע.
  1. תגדיר עולם פשע, האם ההסתדרות היא חלק מאותה הגדרה? אין שום הבדל בין פשיסטים לסוציאליסטים. בדומה לדתות שמטיפות לאמת אחת ומי שחושב אחרת יסבול, ירדף, ישלח לגולאג, ימות בסקילה, ירצח על רקע אתנטי....כולם אותו חרא אז תפסיקו להצטדק ולשאת את דגל הדמוקרטיה כאשר ברור כשמש שאינכם רוצים לשמוע שום דעה חוץ משלכם.
  2. השלטון הפשיסטי

   מניעת דמוקרטיה יש לך מזל .שאתה חיי
   בארץ.במדינה אחרת כבר מזמן ההיתה יושב מאוחרי סורג
   ובריח .כותב מוות למתנחלים ומתנצל .איזה שמולאני?
   ממש עומד על דעתו יודעים מי זה צבי .
   הרבה הרבה דיבורים .מחפש רק תשומת לב כמה צבועים יש במדינה שלנו . לא טוב לך תעזוב .ביי ביי

 49. 3
  סתיו שפיר, אנא חשפי ממי את מקבלת משכורת ואז נדע אם אנחנו רוצים להיות חלק מהמחאה של החבורה שלך.
  1. ממי אתה מקבל משכורת או סמים?
  2. שנה שלמה הימין הקיצוני מנסה לטעון שיש לה מימון - ועוד לא הצלחתם. אם לא מצאתם זה אולי סימן שאין...במילים אחרות -יאללה יאללה.
  3. דמוקרטיה ושקיפות, קצת מוזר שאלה שרוצים לתקן את המדינה פועלים בדרכים נסתרות.
  4. מה שמעצבן בגברת שפיר זה שהיא עדיין משתפת פעולה עם שמולי

   אם שמולי נשאר בהנהגת המחאה אני פורש.
   חתיכת מגעיל משת"פ של טייקונים.
   לא מוכן שהוא ייצג אותי אחרי שהוא נפגש עם ביבי וחבורתו, ליקק להם כאילו אין מחר ואחר כך ניסה למכור את המחאה בשקל שלושים לדנקנר.
   הוא מעוניין בעיקר לקדם את עצמו.

  5. אין מנהיגים למחאה. אתה ואני המנהיגים
 50. 2
  זהו, במשטרה למדו מילה חדשה? אנרכיסטים..
  1. אנרכיסטים זה א' יקח לשוטרים עוד כמה שנים ללמוד על פ' ויבינו שטעו. פשיסטים.

   לפני חודש סיימו ללמוד ב' בריונות.

  2. The fascists call us anarchists
 51. 1
  האיסור המשטרתי, המבוסס על "חשש מהגעת אנרכיסטים", חצוף ומופרך. כנראה שצמרת המשטרה נחושה בדעתה לספק הגנה למדיניות חלוקת משאבים הפועלת לטובת האולגירכיה, ולצמצם ככל הניתן כל ביטוי ביקורתי, כל עוד הדבר תלוי בגוף הזה, שיותר ויותר מתגלה כמנגנון אלימות מרוכזת, המגוייס לטובת ההון הגדול.
  1. כחול עמוק

   היום תודה לאל יש טכנולוגיות שאפילו ישיש כמוני לא תופס.
   יש לתעד הכל.
   בזמן אמת, והרבה.
   מצלמות, אייפונים, ווט אבר, לתעד.
   אתם הדור הצעיר שלנו
   אתם חוד החנית
   אין מקום לדינוזאורים.

  2. ושלי יחימוביץ שותקת. במקום לפתוח את הפה שלה על הפשיזם וסתימת הפיות מבית ליברמן וביבי היא שומרת על התחת שלה.ביזיון את שלי. בדיוק כמו גדעון סער
  3. בוז למחאה המפוברקת ע"י פורעי חוק וסדר
  4. עשרות אלפים, ואולי יותר, השתתפו באירועי הלילה הלבן, והתקשורת מתעסקת עם מאות בודדות של אנרכיסטים שיודעים רק להרוס ולשנוא
  5. עשרות אלפים, ואולי יותר, השתתפו באירועי הלילה הלבן, והתקשורת מתעסקת עם מאות בודדות של אנרכיסטים שיודעים רק להרוס ולשנוא