הרב ברלנד קורא להתערב בסוריה: "להציל את הישמעאלים"

מייסד ישיבת "שובו בנים", הרב אליעזר ברלנד, מאמין בפריצת גבולות כעיקרון דתי. אחרי שתלמידיו פרצו לקבר יוסף, הוא קורא להציל את אומללי סוריה

עולם ללא גבולות; סולידריות בין איש לרעהו, גם של יהודי עם ערבי, חביב אדם שנברא בצלם; בכל אדם, גם גוי, גם "ישמעאלי", מנצנץ ניצוץ אלוקי - כל אלה רעיונות שלא שומעים הרבה, בוודאי לא מצפים להיתקל בהם בנאום של ראש ישיבה השוכנת בלב הרובע המוסלמי בירושלים, ובטח של ב"כנס התעוררות" שאליו הצטרפו כל חסידיו החרדים יחד עם אלפי ישראלים חילונים ומסורתיים. אך בשביל הנואם, הרב אליעזר ברלנד, מהבולטים שברבני חסידות ברסלב וגם המסתורי שבהם, כל הערבובים אפשריים.

ביום חמישי בערב, כשחצי עולם ישב מול חצי גמר היורו, אצטדיון וינטר ברמת גן אירח משחק אחר לגמרי. הקהל - 7,000-6,000 איש ששילמו 100 שקל לכרטיס, ועוד קבוצה לא קטנה שהוציאה 500 שקל על כסא ביציע האח"מים. נשים מצד אחד, גברים מצד שני, חסידים עטורי זקן וילדיהם, לצד חילונים שהשיגו כיפה ובאו לשמוע את הצדיק שבא לעיר. בלי הופעות, בלי גימיקים, בלי זיקוקים, בלי מנחה. הרב ברלנד נטו.

מייסד קהילת החוזרים בתשובה "שובו בנים" סחף את האצטדיון עם חזון דתי-רדיקלי, בו אין גבולות ועכבות. רעיונותיו עוררו עניין ולא מעט תהיות, כמו למשל האם זהו ג'ון לנון עם זקן ופיאות, או שזהו הצדיק החסידי המפורסם שאוהב ללכת על הקצה? הכותרת הרשמית בלילה הלבן של וינטר היתה "אין חילונים בעולם", אבל זו לא היתה הכותרת היחידה.

הרב ברלנד ב"כנס ההתעוררות" באצטדיון וינטר ברמת גןהדר כהן

פרק נכבד בנאומו הוקדש למצב בסוריה. "טובחים כל יום מתחת לאפנו", אמר ברלנד לאחר פירוט קציר הדמים של הימים האחרונים, "אומות העולם ממלאות את פיהן מים, ואנחנו עם ישראל, עם הצדק, עם המצפון, עם היושר, המצפון של כל העולם כולו. כל העולם כולו נושא עיניו לעם ישראל, כל העולם כולו מאמין בעם ישראל ... אנחנו צריכים להתייצב מול כל העולם כולו ולדרוש התערבות מיידית בסוריה, להפסיק את הטבח הנורא, להפסיק את הרדיפות הנוראות של כת השביחה וכל הצבא ולעמוד לימין האומללים האלה, המסכנים האלה, לא משנה שהם ישמעאלים, ולא משנה אם יגדלו משם אחרי זה מחבלים, דבר ראשון להציל את הילדים האומללים, ילדות, תינוקות, נשים, זו המשימה הראשונה". לנשיא רוסיה פוטין, פטרונו של אסד, הוא קרא "ראש המחבלים, ראש הרשעים".

אין עוד רב חרדי שמתעניין באזרחי סוריה הלא-יהודים ודורש לקחת אחריות על הקורבנות הסונים שמעבר לגבול. אבל מה רוצה ברלנד? קשה לדעת, אבל אצל הרב הזה ההתכחשות לגבולות באשר הם - גם כשמדובר בפריצה לשטחי הרשות הפלסטינית ובהפרה של חוקי התנועה - היא עיקרון דתי.

כרטיסים במחיר 100 ש"ח. חסידים חרדים לצד חילונים בכינוסהדר כהן

גבול קטן שאותו פורץ ברלנד כעת הוא זה של קהילתו, שובו בנים. אף שזהו אחד מחלוצי המחזירים בתשובה בישראל, כבר 12 שנים שהוא לא מופיע מחוץ לקהילתו המונה כיום כ-700 משפחות. יציאתו באה אחרי תקופה ארוכה שבה ספינתו מיטלטלת במים סוערים: מותו לפני שנה של בן יוסף לבנת, אחד מחסידיו, שניסה להסתנן לקבר יוסף בשכם; הפיכה שחולל הרב עצמו נגד בנו ונכדו שלדבריו השתלטו על חצרו; היעלמות פתאומית שלו לבית הבראה בחו"ל, מעבר בין דירות, מסעות ליליים ומרדפים ב-150 קמ"ש בין קברי צדיקים בכל רחבי הארץ.

האם אצטדיון וינטר הוא עוד הרפתקה רוויית אדרנלין? מבחינת חסידי שובו בנים כל תשובה לשאלה הזו טובה - החל מחזון משיחי של ברלנד להכשיר לבבות לגאולה, דרך קירוב לבבות, ועד רצון לגייס תרומות כדי שיוכל לחלק כרטיסי טיסה לאומן לראש השנה הקרוב. העיקר הוא ביטול הגבולות.

ברלנד השמיע בנאומו רעיונות מהפכניים מבחינה חרדית, כמו "אין דבר כזה חילונים" ו"בעצם אין גויים בעולם, כולם בעצם יהודים, כולם יש להם נקודה יהודית, חביב אדם שנברא בצלם". לד"ר צבי מרק, מומחה לברסלב, הרעיונות האלה מזכירים את חב"ד, אף היא תנועה עממית השואפת לפרוץ מחוץ לגבולות החסידות. הוא ציין את השפן החב"דניקי ששלף ברלנד בסוף נאומו: "We Want Moshiach Now" (רוצים משיח עכשיו).

בנאום בווינטר התייצב ברלנד בגלוי נגד גבול עיקרי שאותו הוא מטיף לחצות - המחסומים באזור שכם בואכה קבר יוסף, "הצדיק" החשוב ביותר על פי ברלנד. "כשאני מגיע ליוסף הצדיק, ואני רואה איך שעומדים עם M16, אני אומר להם אתם לא מתביישים? יוסף הצדיק! מה אתם עומדים עם ה-M16?", אמר, "בן אדם יכול לנסוע באמצע היום, אין שום פחד, שום דבר לא. הישמעאלים הם בני דודים שלנו, כולנו בני אברהם יצחק ויעקב, כולנו באים מאותו אבא, מאותו אלוקים, כולנו באים מאותו שורש, מאותו גזע". בזמן שהקהל הריע, רק גבר אחד, שקיבל מקום של כבוד לפני יציע האח"מים, ישב דומם בכסא גלגלים. אחד החסידים לחש לנו, כי זהו הפצוע הקשה ביותר בפיגוע נגד מסתנני שובו בנים לקבר יוסף, שהיה בדצמבר 2003.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 76
  הספר "על כסאו לא ישב זר"

  ספר מדהים! כדאי לקרוא למי שרוצה להכיר את מסורת ברסלב ואת דעת רבי נחמן ורבי נתן בעניין צדיק הדור, אדמו"רות ומנהיגות בברסלב שעניינה פסול היום.
  הספר "על כסאו לא ישב זר" מתיר את האדם מכבלי ההנהגה ושלטון היחיד ומעביר את השליטה על חייו של האדם מהמנהיג אל האדם עצמו, שבכך נעשה חופשי ומשוחרר להתקרב ולעבוד את ה'.
  רבינו מגלה לנו שהאוצרות נמצאים אצלנו, אצל כל אחד ואחד, ותלמידים צריכים להעמיד תלמידים שילכו ויתקדמו בעבודת ה' וידעו לעמוד לבד על רגליהם בזכות עצמם שכך היא דעת הצדיק ובכך ניכר שהמנהיג היינו מנהיג אמת - שאינו משעבד אותך לרצונותיו וגחמותיו, אלא כל אחד כפי דרכו וכפי תיקונו בעולם ימשיך את מעשיו.

 2. 75
  עיר וקדיש משמיה נחית הצדיק הגדול והקדוש הרב אליעזר ברלנד

  עסיתי צבא חיל אוויר זה לא זה יש אדם לאו בר איניש הוא מחזק והוא דואג גם לעם המוסלמי הנארג בטווח ללא רחם

 3. 74
  הרב ברלנד

  אתם לא מדברים מתוך שנאה אלא מתוך קנאה וכל מילה מיותרת

 4. 73
  אין בעיה, נשלח את חטיבת מאה שערים ככוח חלוץ ואת אוגדת בני ברק לסייע מאחור. אה, נזכרתי, הם אינם, אוקי, הבה נשלח את החילונים
 5. 72
  למדנו שם במשך שנים... אל תיתממו ואל תהיו טיפשים -זהירות סכנה!!!

  נו... באמת!!! למדנו שם במשך שנים... וטוב שיצאנו כול עוד נפשנו בנו.
  אל תתנו לאף אחד לעבוד עליכם.
  ראיתי את התגובות ואני שמח שרבים מכם לא תמימים ומטומטמים.
  לא אטרח לכתוב מה שאני באמת באמת יודע!!!
  אך כדאי שאל תמהרו לשלוף ארנקים...
  והכי חשוב, זה לא מייצג לא את ברסלב ולא את הדת - תהיו בטוחים.
  ככלל, מי שהוא דתי אמיתי אתם תרגישו נוח ונעים לידו, פשוט כי אמורים להיות לו מידות טובות, זה משהו שפוסחים עליו הרבה.

 6. 71
  אז קח את החברה שלך וצא לדרך
 7. 70
  מצא עצה לקבל כותרת בהארץ
 8. 69
  המנוול מצא עצה כיצד לקבל כותרת בעיתון הארץ בחינם ועוד להכניס 10 מיליון ממכירת הכרטסים, שהרי קבל את האולם חינם אין כסף.
 9. 68
  הפסיכי מוזמן לגייס את צאן מרעיתו ולהסתער לכיוון סוריה.....
 10. 67
  לשלוח הרב הנכבד יחד עם חבר חסידיו כגדוד חילוץ מבצעי לסוריה..

  ובא לישמעאל גואל...

 11. 66
  ברלנד,התנדב לך עם חסידיך ולך והצל את ישמעאליך
 12. 65
  10000 קומנדו חרדים כומתות שחורות לפרוץ לסוריה :-))))))))))))
 13. 64
  לספירוס

  לא תודה!

 14. 63
  אם אתם תזוזו טיפה צפונה-ואנחנו טיפה דרומה

  נוכל להיות אומה אחת!

 15. 62
  אתם תעשו שלום עם הערבים

  ואנחנו תומכים בכם

 16. 61
  אנחנו שוחרי שלום-נשארנו רגועים-יש לנו את פריקלס

  ואף פעם לא נזדהה עם כובשים
  תמיד עמדנו לצד הפלשטינאים
  ותמיד נעמוד לצידם

 17. 60
  אני מסכים לחוזה שלום עם ישראל

  כן אני מסכים לשלום זמני עם הציונים

 18. 59
  אין לנו ברירה

  מוכרחים למצוא פתרון עולם למצוקה הפלשטינאית
  2 מדינות ל 2 עמים
  הם שם ואנחנו כן!

 19. 58
  שישלח את ״לוחמיו״ המהוללים לסוריה
 20. 57
  זה מרענן לשמוע דתי שלא מטיף לשנאה. אבל הוא עדיין די מטורלל.
 21. 56
  עם המצפון.. אבל חלילה לא להציל גוי בשבת
 22. 55
  במזרח התיכון, העולם האמיתי והעולם הבדיוני דולפים זה לתוך זה...

  בספרים של ג'ספר פורד, העולם האמיתי והעולם הבדיוני של דולפים זה לתוך זה. דמויות בדיוניות , (נאמר, "יהוה") משחקות תפקיד בעולם האמיתי, ודמויות "אמיתיות" (נניח, "אברהם אבינו") משחקות תפקיד בעולם הבדיוני.

  יש בספרים של פורד גם כנופיות של משוררים מודרניים הנלחמים במשוררים רגילים מדי לילה, עם סכינים. משהו כמו יהודים וערבים...

  במילים אחרות,זה המזרח התיכון. אנשים אמיתיים הורגים אנשים אמיתיים אחרים, בגלל דמויות בדיוניות בספרים...

  אנשים עם זקנים ארוכים וכיפות נלחמים באנשים עם זקנים קצרים יותר וכפיות על השאלה, איזה נבל בדיוני- יהוה או אללה -באיזה ספר, התנ"ך או את הקוראן, הוא "אמיתי" יותר.

  ועל כך הם הורגים ונהרגים...

  והדבר הכי מצחיק הוא, שהמשוגעים אלה חושבים שהם נורמליים. כמו בספרים של ג'ספר פורד...

 23. 54
  "הרב" ברלנד פושע. שממציא דרכים חדשות להסיט את תשומת הלב מפשעיו ופשעי אשתו בנו ונכדו השודדים את קופת הישיבה.5וחצי מיליון שקל בכל חודש הכנסות מהוראות הקבע של "השוטים" למניהם ולסוגיהם.
 24. 53
  יאיר אטינגר אל תתלהב כמו טיפש

  זה מזכיר קצת את ההתלהבות מהאביב הערבי.
  וואו הערבים רוצים דמוקרטיה. לא להתלהב, האנשים האלה לא באים מאותם ערכים ומוסר שאנחנו חושבים עליהם.
  הם חשוכים ומעוניינם לתקן עולם במלכות שדי.

 25. 52
  יופי שהתגייסו לצבא וילכו להלחם בסוריה. לוף עלינו.
 26. 51
  חסר משוגעים אני?
 27. 50
  שישלח את החסידים שלו להלחם
  1. הלחם נקראת תורה לכו לחמו בלחמי,,ותנצחו את כל העולם ישתחוו לך לאומים !
 28. 49
  ה' יצילנו ,"כולם יהודים"? נו טוב
 29. 48
  לא רק שאני יוצא למילואים להגן על אנשי הישיבה שלו שחיים בלב אוכלוסייה פלסטינאית עויינת במזרח ירושלים, עכשיו אני גם צריך להילחם בשמו למען הסונים בסוריה???
 30. 47
  לרב ברלנד: אתה בסדר! העולם קצת משונה!
 31. 46
  על זה נאמר הדת היא סם מסוכן שממסטל את מי שצורכים אותו על בסיס יומי.
 32. 45
  נכון הוא נשמע קצת משוגע הלוואי והיו עוד הרבה משוגעים שמאמינים באחוות בני האדם את המציאות משנים אנשים לא מציאותיים שנקראים בפי המציאותיים משוגעים דעותיו יפות לי זה לא משנה מה הוא עושה כהוא קם בבוקר או איך הוא נראה
 33. 44
  נשמע שמדובר האדם בעל חשיבה עצמאית ומקורית. משמח למצוא אחד כזה בין החרדים

  לכשעצמי אני חושב שעבודת הקברים היא עבודת אלילים, אך אדם שרואה בדת היהודית קודם כל ולפני הכל מצע מוסרי אוניברסלי - אני איתו. לא חסיד שלו, כי איני חסיד, אלא סתם תומך.

 34. 43
  הברלה הזה קצת הזוי. אם זה היה הפוך הסורים לא היו חסים על חייו. תמים ישאר תמים.
  1. שומר תמימים השם וכל הרשעים תאבד !!
 35. 42
  מישהו זוכר באיזה הסכם עבר קבר יוסף לערבים ????
 36. 41
  לפחות בעניין פוטין

  אני מזדהה איתו. מסיונר או לא. מופרע או מהפכן...

  כל עוד האמת שלו היא כזו שדוגלת בקדושת חיים, ולא רואה אוטומטית בכל מי שאיננו יהודי ע"פ תעודת זהות כגוי, אלא כבנאדם, אני תומך באמירה שלו.

  אייך שקיבלו פה את פוטין, שכונה ב"הארץ" ע"י ברנר אנרי לוי כ"איש דמים", זו בושה לדורות. איש קגב לשעבר מתקבל בקריאות עידוד בכותל ע"י עולה מ..רוסיה. לא להאמין. הריש שחיסל עשרות אלפי צ'צנים מכורח תפקידו. שצטיס נשק לאסד לאחר שזה טבח כבר ב-15000 מבני עמו.

  במקום שישראל תגנה אותו על שותפותו בסוריה, ובאיראן- שתי מקומות סופר חשובים לכלכלת רוסיה ולצבאה, ישראל מתפרסת, חסרת כל מוסר בסיסי.

  חיכיתי- אף לא פוליטיקאי יצא חוצץ. גם לא רב. והינה לפחות ברלנד אומר את האמת שלו והפעם- משקף משהו מרגשות הציבור ה"רגיל".

  מסקנה שלי: לא לשפוט אףאחד לפי אייך שנראה או לפי מה כותבים עליו

 37. 40
  עוד שיכור משליטתו בקהל חסידיו. נמאס מ"דוברי" אלוהים. שידבר רק בשם עצמו, בלי סמכות "על".
 38. 39
  וואו ,אכלה שוס

  קונים כיפה בחמש שקל בשוק , זקן ארוך זה בחינם,
  מפיצים טירלול ופחד גיהנום והופ הופכים למיליונרים או לפחות לראש ואחריו חיילים נאמנים.

 39. 38
  שבתאים עליך ישראל, עליהם תקומתך ועליהם תהא נפילתך
 40. 37
  הלוואי עלינו מאה אלף רבנים כאלה במקום מאה אלף חיילים בסדיר ועוד מיליון מילואימניקים מסכנים ומדינה פשיסטית מיליטריסטית. הרבה יותר טוב להיות כמו הרב הזה
 41. 36
  שיעשו מה שהם רוצים

  לקבר יוסף מסכנים חיילי צה"ל שצריכים להגן על המטורפים הללו.אם הם רוצים להציל אזרחים סורים בבקשה שיצאו לשם בכוחות עצמם ונראה אותם אלוהים מגן עליהם גם שם כי כאן החיילים מגינים עליהם

 42. 35
  כדי לגרור את מדינת ישראל אל הרפתקה אפוקליפטית חדשה - מוכנים מוכי העיוועים הללו אפילו לומר מילה טובה על ה"גויים" ובלבד שיצליחו לחפות על כוונותיהם האמיתיות. התוכנית הרי ברורה: את ה"נס" יעשה צה"ל החילוני ולאחר שתיגמר ספירת החללים וקבורתם יצוצו המשתמטים ברישיון הללו כדי ליסד את קרית ברסלב בדמשק ואת רמת אומן בעמאן. כבר היינו בסרט האימים הזה - רק שעדין לא יצאנו ממנו...
 43. 34
  חח...מה יש לטוס לשבטי האמזונס, יש לנו אותם פה, חבל על הכסף לנסיעה.
 44. 33
  להוריד את קבר השייך יוסוף !!
 45. 32
  ובכן - מיהם האנרכיסטים האמיתיים? אלה שמבקשים להיות מעורבים ולהשיע על המציאות שתהיה טובה יותר עבור הכלל, או שמא ההזויים הללו שאינם מכירים במדינת ישראל? אבל הם הרי התומכים הכי גדולים של ביביקינג. עליהם איש לא יעז לומר שהם אנרכיסטים. איפה מרי נבג?
 46. 31
  שבו בנים ולא חזרו אף פעם
 47. 30
  הרב הזה צודק.כולנו בני אדם,מדינה אחד לכל העמים.
 48. 29
  הפוך בה והפוך בה וכולה בו ,פתח את השערים לקבר רבי נחמן וגרף המונים לעליה לציון, איזה שמירה עליו מצד האוקראינים באומן,יודע מה תפקיד השמש ביום הדין!!
 49. 28
  אתם חייבים לראות!!

  "מותו לפני שנה של בן יוסף לבנת, אחד מחסידיו, שניסה להסתנן לקבר יוסף בשכם".
  איך אתה לא מתבייש??!!
  גם על פי הסכמי אוסלו (הארורים), קבר יוסף הוא חלק ממדינת ישראל. ככה שאין פה "הסתננות".
  ואפילו אם תגיד "הסתננות", היה פה רצח! רצח על רקע לאומני (פיגוע למתקשים) לכל דבר. וחמור מכך, פיגוע שהתבצע ע"י שוטר של אש"ף, שמשתמש בנשק שאנחנו, ישראל, הבאנו לו!
  להגיד "מותו", ו"הסתננות", זה לקבור את הראש בחול. חול מלוכלך ורעיל.

 50. 27
  אני צדקתי
 51. 26
  למה תמיד לשאול את סמרק ? הוא לא מבין כלום בברסלב

  http://drall0.wordpress.com/

 52. 25
  הנרקסיזם שלו לא קשור לדת
 53. 24
  גם רבנים סובלים מסטיות ומחלות נפש רק שהמוזרות עוזרת לתרומות

  אני קורא לאקדמיה לערוך מחקרים אודות מצבם הנפשי של רבנים ותיסכוליהם כמו גם הרקע החברתי בו הם פועלים. זה יתן הסבר לרבנים דגולים מקללים
  והרבה ספרי רבנים יתחילו להיות מובנים ופחות משפיעים.

 54. 23
  חולי נפש

  נו באמת. מה נסגר? איזה שטויות והבלים

  1. לפני שתרחם על האחרים רחם על עצמך,,ממה שיקרא לך בקרוב ותתחרט !!!
  2. חולי נפש לא זקוקים שתרחם עליהם, אלא שתקבל אותם ותכבד אותם כמו חולי סכרת או דלקת ריאות


   וולמה לפגוע ברבבות אלה שזקוקים ולוקחים תרופות פסיכיאטריות מרצונם?
   כל מי שמדבר שטויות, לדעתך, הוא חולה נפש? ואם דעתי הפוכה - אז גם אתה חולה נפש?

 55. 22
  נראה לי שצריך לעדכן את סל התרופות

  נראה לי שאיזשהו פסיכיאטר טוב צריך לרשום לרב כמה תרופות.

  1. שוב, ראה תגובתי לטוקבק 17: תרופות לא מבטלות דעות שלא מוצאות חן בעיניך


 56. 21
  קצת פרגון לא יזיק חברה,גם בין אחים מותר לפרגן....
 57. 20
  בתמונה הוא נראה כמו כוכב רוק וגם יש לו זקן כמו שהיה לי בזמנו
 58. 19
  אשכנזים אמרנו
 59. 18
  עוד מטורף חולה נפש שצריך אשפוז דחוף
  1. די כבר עם הקישור בין אנשים עם מוסר לקוי לבין מחלת נפש ובינה לבין אשפוז/טיפול כפוי

   בלי לשים לב, האמירות האלה גורמות לנו הרבה מאוד נזק.

  2. אין לכנות אדם מטורף בגלל דעותיו. מה גם שהמוסריות של דאגה לנטבחים בשכונה שלנו - יפה בעיני, גם אם לא מציאותית

   יוסי: מי שצריך אישפוז, הוא לא מי שלא מוצא חן בעיניך בגלל מראהו או דעותיו. לזה קוראים אי הסכמה עקרונית או אידיאולוגית, ואם אתה לא מסכים עם דעתו, כדאי שתסביר לנו למה, במקום לאשפז את האיש (שאגב, גם אני לא בטוחה שאני מבינה מה הוא אומר).

   ולגבי אישפוז פסיכיאטרי: זה מיועד רק לחולים, בדרך כלל מקור המחלה כימי-נירולוגי-תורשתי, ורק לאלה ביניהם שממשיכים לסבול למרות התרופות שמקבלים. לכן הם זקוקים לאישפוז, כדי שניתן יהיה לתת להם מינון גבוה יותר תוך השגחה ולמצוא את התרופה הנכונה, ואז משחררים אותם לקהילה. סתם, להוספת ידע.

 60. 17
  הישמעאלים אמנם בני דודינו,אבל הם לא מכירים בזה.

  הרעיון של הרב ברלנד חיובי,לא משנה מה היא כוונתו האמיתית.

 61. 16
  חמוד
 62. 15
  באיזה טירוף ובלבול אנשים חיים - מדהים
 63. 14
  אפשר להבין מדוע הם לא צריכים צבא, הם לא פגעו ולא גרשו אף אחד
 64. 13
  בראשית ברא האדם את האלוהים...ובאחרית קם ה"שם"על יוצרו.
 65. 12
  הינה האלוהים בריאת האדם..קם על יוצרו ! הטירוף הדתי בשם אללה יהוה או GOD יביא לסוף התרבות האנושית !
 66. 11
  זה דוקא רעיון טוב. שילך לסוריה.
 67. 10
  נתניהו האפס מאפשר לחרדים להקים מדינה חרדית בתוך מדינה,,לא רואה ממטר...
  1. אילו הייתי נוצרי בחו"ל, היו מתעוררים בי רגשות אנטישמיים בגלל המראה
  2. איך איך? כל זה קשור למה שהוא אמר? רגע אתה לא מסכים עם מה שהוא אמר? מה כל זה קשור למדינה חרדית? מאיפה הרדידות הזאת?? מהאח הגדול? מאיפה
  3. איך איך? כל זה קשור למה שהוא אמר? רגע אתה לא מסכים עם מה שהוא אמר? מה כל זה קשור למדינה חרדית? מאיפה הרדידות הזאת?? מהאח הגדול? מאיפה
  4. איך אתה יודע איזה רגשות היו מתעוררים בך. כנראה שאילו הרגשות שמתעוררים בך עכשיו. וזה מה שמפריע לך. לפחות אתה אומר את האמת. תודה
  5. הביבי ממשיך את מעשה האיוולת של בגין
  6. אמת בדבריך

   היהודים הגלותיים שאין להם כל זיקה לישראלי הצבר

  7. אמת בדבריך

   היהודים הגלותיים שאין להם כל זיקה לישראלי הצבר

  8. אתה מאמין לדברי האיוולת שלך?

    מי אבי החטא הקדמון שנתן להם פטור משירות?

 68. 9
  ל 1 - שוב דבר לא מספק אותך

  העיקר לתקוף רב רק בשל כל שהוא רב. אנטישמיות מבית ושנאה עצמית בהתגלמותה

 69. 8
  הם מוזמנים להתגייס

  וללכת להציל את הסורים

  1. מדובר בחוזרים בתשובה רציניים שעשו צבא פי כמה "מרוברטו"
  2. החרדים התגייסו מזמן תיכף ומיד תבינו,,איש בער לא יבין את זאת !!
 70. 7
  יאיר אטינגר - בשבילך השבת היא סתם יום חופש

  בדברייך קיימת תחושת נאצה וזלזול שאולי לא במקומם - בינתיים חבר יקר הם היחידים שיזמינו אותך לשבת כי אתה מסכם אותה ביום חופש -שבו עושים על האש
  איך נותנים במה ליוצר שנאה שכמוך - הסתה מכוונת מציגה את הדתיים כמשהו רע למה?
  אין שום דבר רע בלהיות יהודי דתי ועדיין לא שמעתי אף מנהיג יהודי חילוני מגנה את מעשיי אסד - יש מצב שאני מתחיל לחשוב שיש בהם הרבה יותר אנוש ממך
  למרות הכיפה הזקן והבגדים השחורים -

  1. לך תאכל קוגל
 71. 6
  אני חסיד של הרב ירון ברלנד

  ידוענים לכאורה
  פחחחחח...

 72. 5
  שיתגייס וילחם בסוריה
 73. 4
  סולידריות ? נתחיל עם שירות צבאי שווה לכולם-כהתחלה.
 74. 3
  מה שמפתיע היא שתיקתם של רבנים מקובלים אחרים.
 75. 2
  אם הייתי יועץ משפטי הייתי חוקר את האיש הזה המכונה משום מה רב על מסיונריות בקרב אזרחים חילונים והעברה אותם על דתם. משפט ומאסר יועילו גם.
  1. טעות בעברה. צריך לחקור אותו על שימוש בסמים מסוכנים והפצה של חומרים ממכרים.
  2. אני בטוח שאפילו לא קראת את הכתבה הרי אין שם מילה אחד של מיסיונריות - אדרבה הוא מצהיר שיהודי/חרדי/חילוני/ערבי כולם שווים. אלא מה? הטיפשות שלך ושל יתר המגיבים כאן מעבירה אתכם על דעתכם. רב חרדי? כולכם קופצים.
  3. אותם השם ברך בילדים ואותכם בכלבים ,הטוב לי ינצח את הדוגלי,,חרדי אומר יש לי 15 ילדים וטוב לי והחילוני השמאלני יש לי 4 כלבים ודוגלי שלא הולך לקלפי,,ייעכשיו תאיימו בלעזוב את הארץ כמו תמיד !!
  4. מחזיר בתשובה רק עושה לך אוורול למנוע שנדפק לפני ששמים לך מנוע לא אורגינלי
  5. מסיונריות ?

   ברגע שמישהו יהודי אין עניין של מסיונריות. בחיים לא תראה יהודי אגב שאומר לנוצרי בוא תהיה יהודי, זה אסור לפי התורה גם.

  6. חתיכת טמבל, אין כאן עברה.

   אסור ע"פ החוק לנסות להמיר את דתם של קטינים ללא הסכמת ההורים או לשחד אנשים להמיר דת (או לקבל שוחד כדי להמיר דת), לא נאמר בשום מקום שאסור לנסות להמיר מבוגרים.

  7. אל תאמר מה שאתה לא מבין.

   אני מעדיף שלא להגיד כאן את מה שאני יודע!!!
   אך תפסיק לקשקש... פחות תתייחס למילים כמו לשאלה
   מה עומד מאחורי המילים.

 76. 1
  יפי הנפש ותבונתם כי רבה...

  לקנות לאדון הנכבד מכשיר שמיעה מתקדם שישמע את קריאות הג'יהאד של
  המתמרדים.