רה"מ הורה לזרז את בניית הגדר עם מצרים ומתקן השהייה

בדיון שנערך בלשכת נתניהו פורסמו נתונים לפיהם בניית הגדר תושלם בתחילת 2013. ביוני חלה ירידה של 50% במספר המסתננים החוצים את הגבול

בדיון שכונס הערב (ראשון) בלשכת ראש הממשלה בנושא ההגירה הבלתי חוקית מאפריקה, עדכנו נציגי משרד הביטחון על התקדמות בבניית מתקן השהייה הקבוע למהגרים בדרום. על פי הנתונים שהוצגו, במהלך יוני התווספו 4,000 מקומות שהיה במתקן, ועד סוף 2012 הוא יוכל לקלוט כ-12,000 בני אדם.

נציגי משרד הביטחון האחראיים על הקמת הגדר בגבול מצרים מסרו כי בנייתה מתקדמת בקצב מואץ, וכי עד חודש אוקטובר יושלם כל התוואי מלבד 14 ק"מ באזור הסמוך לאילת. קטע גבול זה יושלם עד תחילת 2013.

ראש הממשלה נתניהו אמר כי "המטרה היא להפוך את התמונה, ולנקוט את כל הפעולות שיביאו לכך שמספר המהגרים הבלתי חוקיים שיוצאים מישראל יהיה גדול ממספר הנכנסים לישראל". לדבריו, "יש לזרז את כל הפעולות בהקשר הזה".

נציגי משרד החוץ עדכנו עוד כי במגעים שהתקיימו בשבוע שעבר עם נציבות האו"ם לפליטים בז'נווה הובהר כי אין אפשרות להחזיר מהגרים מאריתראה בחזרה לארצם וזאת בשל סכנה לחייהם. נציגי משרד החוץ עדכנו את נתניהו כי אף אחת מהמדינות הרבות בהן נמצאים מהגרים אריתראים אינה מחזירה אותם לארצם.

משרד הפנים הציג בישיבה נתונים עדכניים לגבי מספר המהגרים שחצו את הגבול במהלך יוני. מהנתונים עולה כי היתה ירידה של 50% במספר המסתננים שחצו את הגבול – 928 בני אדם במהלך יוני, לעומת 2,031 במאי.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 9
  איך קרה שהחודש פחות מעשרה מסתננים הגיעו לארץ ? אז הגדר כן עובדת למורת רוחם של כתבי הארץ. וכדאי שקודם הארגון האימפוטנטי האו"ם יהיה מסוגל לטפל בפליטים בסוריה לפני שייעץ לנו מה אנחנו יכולים לעשות
 2. 8
  רק עיסוק של התקשורת הבינלאומית במחנה הריכוז לשחורי עור יגרום לנתניהו לשנות את גישתו לנושא כי נתניהו רגיש למה אומרים וכותבים עליו באמריקה ובאירופה וכאשר יתחילו להופיע הכתבות הראשונות על מחנה הריכוז לשחורי עור שהקימה המדינה היהודית נתניהו יתעורר מטיפשותו
 3. 7
  לא פליטים.טפילים.
 4. 6
  לא מתקן שהיה אלה מחנה ריכוז
  1. בדיוק כמו זה שסבתא שלך שהתה בו בשנות ה-30. רק שבזה הנוכחי יש מבני אסבסט מסרטנים.
 5. 5
  הגברים מגויסים שם, אך לא הנשים והילדים או גברים מבוגרים, ואותם אין סיבה שלא לגרש מיד חזרה לאריתריאה.
 6. 4
  אל תחזירו את האריתראים לאריתראה - החזירו אותם למצרים! משם הם באו, ונציבות האו"ם לפליטים פועלת שם. כל אריתראי שמוכיח שם זכאות למקלט, מקבל מקלט מהאו"ם. מצרים לא מחזירה לארצו אף אדם שמחזיק בתעודה של האו"ם. היא מחזירה רק את הרמאים שלא טורחים לפנות לאו"ם, כי הם סתם פולשי עבודה שמטרתם להגיע לישראל.

  אגב - אם לא מחזירים את אלה שכבר פלשו הנה, אזי לפי אותו היגיון אין למנוע באמצעות גדר את כניסתם של כל השאר. הרי ממה נפשך - אם אסור (עאלק) להחזירם למצרים מפני שהיא תחזיר אותם לאריתראה, האם מותר למנוע מהם להיכנס כאן, כלומר לגרום לכך שהם יישארו באותה מצרים שמחזירה אותם כביכול לאריתראה?

  אם הגדר היא יוזמה רצינית, אזי לפי אותו היגיון העומד מאחוריה - יש להחזיר את האריתראים והצפון סודנים למצרים. אם אין בעיה למנוע את כניסתם מלכתחילה, ברור שאין בעיה להחזירם בדיעבד.

  1. את הטענות האלה אתה צריך להפנות לגלימות שחורות ביושבות בבג"צ שקבעו שאסור לעשות זאת
 7. 3
  תמרדו, משמע:

  להחרים כל חברת תחבורה ציבורית שמסיעה גם אותם, באחת הכתבות לאחרונה פורסם שמישהי ממערכת הבריאות בארץ הודתה כי אפשר להידבק בשחפת בנסיעה באוטובוס, להחרים כל עסק שמעסיק מסתננים, עצה ממני: אם אכפת לכם ולו מעט מהבריאות שלכם, לעולם אל תיכנסו למסעדה שמעסיקה אותם!!! גם אם הם לא חולים היום, לא רחוק היום שהם יידבקו מהחברים שלהם, איתם הם ישנים 30 איש בדירה. אז בשום פנים ואופן לא להתקרב! תשאלו לפני שאתם מתיישבים את אותו העסק אם מעסיקים אחד מהם שם. אם אתם יודעים על מישהו שמעסיק אותם או משכיר להם דירות תפרסמו את שמו בציבור, שכולם יידעו מיהו הבוגד שמסכן את הבריאות שלנו. תבינו, לממשלה או לרופאים לא באמת אכפת מכם, הכל עניין של כסף ומעמד בעולם הזה, אז תיפרדו יפה לשלום מהתמימות ותעזרו לאנשים סביבכם להתעורר ולהבין שעכשיו הכל בידיים שלנו! לא להיכנע יותר! תעשו מה שרשום כאן ולא יהיו יותר מסתננים! קאפיש??? אז לא להתבייש להיקרא ״גזענים״ ע״י יפי נפש למיניהם או כאלה שלא באמת מודעים לחומרת המצב, תילחמו ביפי נפש ותסבירו להם שעם עובדות אין להתווכח ושזה או אנחנו או המסתננים, שחפת זו מחלה מאוד מדבקת, נדבקים דרך האוויר!

  1. copy-paste

   להחרים כל חברת תחבורה ציבורית שמסיעה יהודים, באחת הכתבות לאחרונה פורסם שמישהי ממערכת הבריאות בארץ הודתה כי אפשר להידבק בשחפת בנסיעה באוטובוס, להחרים כל עסק שמעסיק יהודונים, עצה ממני: אם אכפת לכם ולו מעט מהבריאות שלכם, לעולם אל תיכנסו לבית חולים שמעסיק אותם!!! גם אם הם לא חולים היום, לא רחוק היום שהם יידבקו מהחברים שלהם בגטאות הצפופות שלהם. אז בשום פנים ואופן לא להתקרב! תשאלו לפני שאתם מתיישבים את אותו העסק אם מעסיקים אחד מהם שם. אם אתם יודעים על מישהו שמעסיק אותם או משכיר להם דירות תפרסמו את שמו בציבור, שכולם יידעו מיהו הבוגד שמסכן את הבריאות שלנו. תבינו, לממשלה או לרופאים לא באמת אכפת מכם, הכל עניין של כסף ומעמד בעולם הזה, אז תיפרדו יפה לשלום מהתמימות ותעזרו לאנשים סביבכם להתעורר ולהבין שעכשיו הכל בידיים שלנו! לא להיכנע יותר! תעשו מה שרשום כאן ולא יהיו יותר יהודונים! קאפיש??? אז לא להתבייש להיקרא ״אנטישמים״ ע״י יפי נפש למיניהם או כאלה שלא באמת מודעים לחומרת המצב, תילחמו ביפי נפש ותסבירו להם שעם עובדות אין להתווכח ושזה או אנחנו או היהודים, שחפת זו מחלה מאוד מדבקת, נדבקים דרך האוויר!

 8. 2
  למה נותנים להם להיכנס לפה? מה זה גבול?

  שהאום יקח אותם

  1. בגלל שבג"צ קבע שאסור לגרש אותם חזרה לסיני.
 9. 1
  לא צריך לגרש אותם אלא לכלוא אותם בתנאים שייגרמו להם לבקש לעזוב את הארץ מרצונם.
  1. גם לך צריך לעשות את זה