מופז נפגש עם נתניהו: החלטנו לעשות ניסיון נוסף, יעלון ופלסנר ייפגשו שוב מחר

מוקדם יותר התפוצצו המגעים בין פלסנר ויעלון על ניסוח חוק הגיוס. גורם המעורה בפרטים אמר כי "יעלון חזר בו מהסיכומים שהושגו עם פלסנר"

יו"ר קדימה, שאול מופז, נפגש הערב (רביעי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, בעקבות המשבר הקואליציוני שנוצר סביב חוק הגיוס החדש. בפגישה, שערכה כשעה, הוחלט על המשך עבודתם המשותפת של יעלון ופלסנר. "הגענו לרגע ניסוח החוק. החלטנו לעשות ניסיון נוסף ולהתקדם מחר", אמר מופז לאחר הפגישה. "נכנסנו לקואליציה כדי להעביר את החוק ולא כדי לצאת ממנה. אם יהיה צורך נצא".

לאחר פגישתו עם נתניהו, נפגש מופז עם תלמידי ישיבות בירושלים: "אני קורא לכם להתעניין, לדעת ולתמוך בשירות צבאי ואזרחי. כל אורחות החיים שלכם יישמרו. החוק יהיה הדרגתי ומדוד. לא באתי חלילה להילחם באוכלוסיה החרדית. אני בעדכם. זהו תהליך היסטורי, ואם לא נצליח להגיע להסכמות עכשיו יהיה קשה מאוד לעשות זאת ב-15 השנים הקרובות, כי לא תהיה קואליציה שתאפשר את זה. היעדים שהצבנו מתחשבים וברי השגה", אמר.

מוקדם יותר הערב, התכנסה סיעת קדימה להתייעצות בעקבות התפוצצות המגעים בין ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה) לשר משה (בוגי) יעלון (ליכוד) בעניין ניסוח חוק הגיוס החדש. בישיבה אמר מופז כי אם הצעת חוק הגיוס לא תובא לישיבת הממשלה, קדימה לא תוכל להישאר בקואליציה. הסיעה הסמיכה את מופז לפרוש אם המשא ומתן עם ראש הממשלה לא יעלה יפה. השניים צפויים להיפגש הערב.

דליה איציק שאול מופז יוחנן פלסנראוליבייה פיטוסי

"אנחנו לפני רגע משמעותי ואם לא נביא הצעת חוק לישיבת הממשלה ביום ראשון, לא נוכל להמשיך בשותפות הזו", אמר מופז. "אם לא תהיה הצעת חוק והצעת מחליטים - אנחנו לא שם. לא נקבל הצעת חוק בכאילו בלי אמצעי אכיפה, שמגובים על-ידי הצעת מחליטים. לוחות הזמנים ידועים".

בצהריים עזב פלסנר את הפגישה עם יעלון, והשניים עדכנו את יו"ר קדימה שאול מופז וראש הממשלה בנימין נתניהו על כישלון השיחות. השניים לא קבעו להיפגש פעם נוספת, וגורם המקורב לצוות אמר כי "ההכרעה תעבור כנראה לנתניהו ומופז".

מוקדם יותר היום התגלעה מחלוקת חריפה בין יעלון ופלסנר, במהלך יום דיונים מרתוני שבסופו התכוונו השניים להציג את חוק הגיוס החדש. המחלוקות העיקריות נוגעות למכסות הגיוס לחרדים, חומרת הסנקציות האישיות שיוטלו על חרדים שלא יתייצבו לגיוס ומשך הזמן שייקח עד למימוש מלא של גיוס החרדים. היום חשף יעלון לראשונה בפני פלסנר את עמדתו הסופית בנושאים אלה, אחרי שבימים האחרונים בחנו השניים את מרחב הגמישות האפשרי. יעלון דרש לשנות את מתווה מכסת הפטורים לתלמידי 'תורתם אומנותם' שיזמה קדימה, ובמקומו להציב יעדי גיוס לחרדים וערבים: מ-2400 חרדים כיום ל-6000 ב-2016, ומ-2300 ערבים כיום בשירות אזרחי ל-5000.

גורם המקורב לצוות אמר כי  "הגענו למבוי סתום. יעלון חזר בו גם ממרבית הסיכומים שכבר הושגו עם פלסנר בימים האחרונים". ח"כ יוחנן פלסנר אמר לגל"צ כי "זה מבוי סתום שלא ניתן לחזור ממנו". יעלון אמר דווקא כי "בפגישה הבוקר צומצמו הפערים. אני מאמין שניתן להגיע להסכמה שתגדיל את השיוויון בנטל ולא תביא לקרע בעם".

גורם בכיר המעורב בשיחות אמר כי "פלסנר מחפש כותרות ולא פיתרון. התדרוכים שלו מנותקים מהמציאות. במקום להיות שותף למהלך היסטורי, הוא מתעסק בפוליטיקה קטנה".

פלסנר ויעלוןמשה מילנר / לע"מ

גורמים המעורים בחוק אמרו כי "נתניהו לא מעוניין ליצור מכסה של אנשים שילמדו תורה". בנוסף, נתניהו מוכן לסנקציות אישיות, אך מסרב להחמיר בענישה. "אסור שאדם ייכנס לכלא רק משום שהוא דתי" אמרו הגורמים. לפי גורם בכיר בקדימה, "נתניהו רוצה בחירות. מאז זיכוי אולמרט חלה הקשחה בעמדות הליכוד כדי לפוצץ את המגעים. הוא חושש מהתחזקות קדימה". ‫ח"כ יואל חסון מקדימה אמר כי "קדימה חייבת להפסיק לשחק במופע הזיקוקין של נתניהו ולפרוש מיידית מהממשלה. נתניהו בתרגיליו המוכרים חושב כי יוכל להסתיר את המחוייבות שלו לחרדים ומבליט שוב את אי היכולת שלו לעשות שינוי".‬ בעקבות הפיצוץ, הונחו חברי קדימה לא לעזוב את הכנסת ולהיערך לכינוס הסיעה. מקורבי מופז אמרו כי הוא יודיע בקרוב על ההשלכות של כישלון המגעים.

בעקבות פיצוץ השיחות נמסר ממטה המאבק בחוק טל: "אין מה לחכות יותר לנתניהו - נתניהו לא בא, הוא גם הפסיק לצלצל- הוא מחכה רק לליצמן וישי. אנחנו שמחים שסוף סוף נחשפים פניו האמיתיות של ראש הממשלה. נתניהו לא רוצה גיוס חרדים, הוא רוצה מריחת משרתים. נתניהו עושה הכל בכדי שדו"ח פלסנר לא ייושם. הוא נגד מכסות לעילויים, נגד שירות בגיל 18 ונגד סנקציות משמעותיות. על כן, אנחנו מציעים לח"כ פלסנר להפסיק את השיחות - חבל על הזמן של כולנו. מטה המאבק קורא לחברי הכנסת להגיש בשבוע הבא חוק שירות לכולם, שבו הציבור יתמוך, ולא לחכות יותר לנתניהו".

אמש העביר מטה המאבק בחוק טל את דרישותיו לצוות הממונה על ניסוח חוק הגיוס החדש. אנשי המאבק דרשו כי צה"ל, ולא תלמידי הישיבות עצמם, יכריע מי ישרת בשורות הצבא, ומי בשירות הלאומי האזרחי. זו היתה עמדת הצבא מלכתחילה, שהובאה על ידי קצינים בכירים, בהם גם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, וקודמו בתפקיד גבי אשכנזי.

שתי נקודות מרכזיות נוספות עומדות על הפרק, הראשונה נוגעת לגיל הגיוס. מסתמן כי במתווה המתגבש תתקבל המלצת ועדת פלסנר, שקובעת כי תלמידי הישיבות יוכלו לדחות את הגיוס עד גיל 22, אז ייאלצו לבחור אם ברצונם להתגייס או להיות מוכרים כמשתמטים משירות שלא כחוק, בכפוף לסנקציות אישיות. גיל תחילת השירות בפועל נקבע על ידי הוועדה ל-23. לעומת זאת, אנשי המאבק בחוק טל דורשים להקדים את גיל הבחירה ל-19, ואילו את גיל תחילת השירות ל-20. "בדומה לחילונים שעושים שנת שירות או מכינות, ולדתיים-לאומיים, שעושים ישיבת הסדר או מכינה קדם-צבאית", הסבירו במטה.

נושא נוסף שעומד על הפרק הוא מועד החלת הסנקציות האישיות על המשתמטים, תאריך שיסמן למעשה את תחילת הגיוס ההמוני. לפי התוכנית שעליה דובר בדיונים בין יעלון לפלסנר, הסנקציות יחולו לראשונה רק בעוד ארבע שנים, בשנת 2016. בשבוע האחרון ציינו פעילים מרכזיים במטה המאבק כי מדובר בעיניהם בהארכה למעשה של "חוק טל", אותה הגדירו "בלתי סבירה", ודרשו להקדים את מועד יישום החוק לעוד כשנתיים, ב-2014.

בדרישות צוין כי יש לכלול את הסנקציות בחוק, כמו גם את תגמול המשרתים בצבא ואת אופן ניהול הפטורים לאברכים שיוכרו כ"עילויים בתורה" - מי יהיה הגוף שיגבש את הרשימה של הפטורים משירות, ובאיזו סמכות?

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 105
  חוק גיוס חובה

  מדוע לומר מלחמת אחים.את זה אתה רוצה? תתן החלטה

 2. 104
  אמרנו לכם ביבי הוא קניבל פוליטי , כולם ביורה וכל אחד בתורו חוטף שוק. גם במדיניות הפנים וגם במדינית החוץ . והעם נשאר רעב ומדי פעם ביבי זורק לו עצמות.
 3. 103
  מערכת הארץ אנא מכם הפסיקו לדוש בפארס הזו עד שיחודש בבתי המרקחת מלאי הכדורים נגד בחילה
 4. 102
  לא אשלח את ילדי לצבא

  הוא נראה שחיילים יסרבו פקודה ולא יתגייסו יפסיקו לשמור על ישובים ולא ישארו בשבתות אז... תוך יום אחד יגיסו חרדים עד שלא יהיה מרד הממשלה השמנה שלנו שדואגת למשכורות שלה לא תחדל מהאפליה

 5. 101
  לא מדובר בענישה של איש אלא בצדק

  הצדק אומר כי כדי לקבל הטבות עליך למלא חובות. אתה אינך מקבל משכורת אם אינך רוצה לעבוד. אתם/ן חייבים למלא אחרי חוקי המדינה כדי לקבל ממנה זכויות. זו כל המשוואה. מה יותר פשוט?
  מי שממלא חובותיו האזרחיות רשאי להצביע, לקבל קצובת ילדים, קיצבת זיקנה, ביטוח בריאות וכו'. מה יותר ברור ומתבקש?

 6. 100
  אנו מסרבים לשרת בצבא תגייסו את שרה הזונה
 7. 99
  צריך להעיף את כל הדגנרלים המושחתים האלה מהשלטון
 8. 98
  לדעתי שגויה ההתעסקות בגיל הפטורים וגובה הסקציות. כבכל מדינה מתוקנת גם בישראל זכויות להן זכאי כל אזרח וחובות החלות על כל אזרח. לדעתי יש להתיחס לסל החובות והזכויות האזרחיות כחשבון בנק. והיה והפקדת בחשבון האזרח שלך, לדוגמא שרות צבאי בגיל 18כצרכי הצבא ,תוכל למשוך מחשבון האזרח, לדוגמא זכות בחירה בגיל 18. דבר זה יתקן עיוות בו חלק מן האזרחים נושאים יותר בנטל ללא תגמול ביתר זכויות. יש להניח כי צהל אינו זקוק לכל פוטנציאל הגיוס אך האם לא צודק יותר לקצר את אורך שירות החובה, והכלת שירות קבע על אותם חיילים מקצועים אשר תקופת הכשרתם ארוכה יותר?
 9. 97
  מישהו באמת מאמין ל"פיצוצים" האלה?

  הפוליטיקאים יושבים ומתאמים בינהם כיצד ה"פיצוץ" יוצג לציבור כדי שישיגו את הרווח הפוליטי הגדול ביותר. מדובר על התוויית סיפור פוליטי מתחילתו ועד סופו ע"י יועצי תקשורת לרווחת כל הפוליטיקאים , כמובן על חשבוננו.

 10. 96
  אפקט אולמרט...

  כן,זוהי תוצאת ביניים של זיכויו של אולמרט בשני סעיפים,והציפייה
  שהוא יחזור להנהגת קדימה..אבל,האומנם הוא יוכל?

 11. 95
  ביבי החכם פגש את הטיפש שאול מופז, צרף אותו לקואליציה, והפך אותו לחוכא

  ואיטלולא בעיני העם, והטיפש לא קלט זאת!!!! האם באישטיפש נרצה לתמוך ולבחורלראשות מפלגה ?

 12. 94
  חרם מילואים !!!
 13. 93
  לכל המתלהמים מטעם , ואף על פנ כן מוז יוצא גדבלעדיו

  שאול חזק ואמץ וישר כוח

 14. 92
  חוק טל

  מופז נפגש עם נתניהו: החלטנו לעשות נסיון נוסף
  מופז אתה מזה סמרטוט? ביבי עושה לך בית ספר של החיים מנהיג אן סיכוי בחיים .דברתה על לבני ישפן

 15. 91
  מחר בבוקר כשפלסנר (בחור טוב בישראל!) יתעורר ויבין כיצד תיעתעו בו נתניהו ומופז, והשתמשו בו בציניות מבחילה למטרותיהם - הוא יהיה הראשון לפרוש לא רק מהממשלה אלא גם מקדימה. אוי להנהגה ולמנהיגות. ואלה רוצים לתקוף באיראן...
 16. 90
  מגעילים,הלוואי שתיפרשו מבקואליציה..זה יביא לבחירות,ואולי אז לא נראה את הפרצוף הדוחה שלכם.
 17. 89
  יעלון- פעם רמטכ"ל ועכשיו הפודל של ביבי והחרדים
 18. 88
  אפשר לחזור לנשום. האיומים של מופז לעולם יתהפכו לפי הרוח הפוליטית הנושבת בכל רגע ורגע. ערב טוב.
 19. 87
  כולם טמבלולים, כל עוד אין הפרדה בין צבא לאזרחות דבר לא ישתנה. תם עידן הפטריוטיות כי זו לא משתלמת לאיש מאשר אלו היושבים למעלה ולפי דין הבוחר מחליפים כסאות כל כמה שנים וחלקנו כבר חזרו למפלגות הישנות. מנציחים מודל מיושן. שלא נתפלא שנחיה במדינה מיושנת.
 20. 86
  כולם שקרנים

  יש חוק שירות הביטחון.
  כל חוק אחר שעכשיו דנים עליו בכנסת בא לכסות את ישבניהם של החרדים ולהקל עליהם בשירות שקר-כלשהו שהם יעשו.

 21. 85
  לא יכנסו לכלא בגלל שהם דתיים, אלא בגלל שהם בטלנים משתמטים. ויפה שעה אחת קודם.

  מספיק עם ההתייפיפות והמגננה על החרדים.
  מי שעילוי, שילמד.
  מי שרק מוכשר מאוד ומטה - מוזמן להטריח את עצמו לחוויה של פעם בחיים - ביקרו בבקו"ם ויציאה לאזרחות אחרי שלוש שנים (לא כולל קבע).
  בהצלחה.

 22. 84
  בוגי ,בוגי, איזו בושה, מעדיף את הצד בה מרוחה החמאה
 23. 83
  שאול, מחזיקים לך אצבעות. אל תוותר
 24. 82
  איפו החמור של ליברמן,רק מתנגד ו בסוף יצביעה עם החרידים.....
 25. 81
  רק פוליטיקאי מטומטם הולך עם ביבי,אם אתה לא יודעה ההסכם לגיוס סגור עם החרדים,רק מושחים זמן כדי להכריז לבחירות
 26. 80
  מהיכן הגרילו את מופז שמדי יום מאיים אני אפרוש,,אני הפגין,,ביבי שקרן,אבוי לישראל אם הוא תקותם למנהיגות העם,
 27. 79
  אין שום סיכוי ששאול מופז יעזב את הקואליציה? הוא אבד כל אימון כשנכנס אליה ואם ייצא עכשיו, הוא ישאר חסר כל
 28. 78
  אם תפרשו לא ישאר מכם דבר !!!!!!!!!!!!
 29. 77
  אוי כמה שאתה מצחיק

  מופז, מופז, לא ידעתי שאתה יכול לקרוע אותנו מרוב צחוק.
  בדרך כלל אתה בחור מאוד רציני. זה אמיתי מה שאתה אומר?

 30. 76
  צפוי שמופז יזגזג. איך אפשר להאמין לו? הוא כמו פרח החמניה שנע ומסתובב לכוון השמש. בשפה אחרת, הוא אופורטוניסט דגול.
 31. 75
  צריך להמשיך כך עד שהם יהיו רוב
 32. 74
  אתם לא מפחדים מקרע בעם, אלא מקרע קואליציה עם החרדים
 33. 73
  מופז גבר גבר, נתן אשל יצלם את מבושיך הערומים!
 34. 72
  בינתיים שכחנו מהאריתראים והסודאנים. כרגע החרדים על הכוונת עד הפליפ פלופ הבא
 35. 71
  כחילוני מוחלט -אין לגזור על ציבור גזירה שאינו יכול לעמוד בה
 36. 70
  לא צריך אותם בצבא. הם יעלו הרבה כסף ויגרמו הרבה נזק. צריך להוציא אותם מהישיבות לשוק העבודה

  תקשיבו למה שאיל גבאי אומר בנושא. הוא היחיד שמדבר דברי טעם.

 37. 69
  יאללה יאללה
 38. 68
  יעלון - בחייך!!!!!!!!!!
 39. 67
  אני רק רואה את הדליה איציק הנוראה יושבת לצד המופז הרכיכה וכבר עוברת בי חלחלה... מצד אחד הביבי והליברמן הפשיסטים עם הברק המנותק ומצד שני העסקנים העלובים האלה - לאן, לאן התדרדרה המדינה הזאת!!!
 40. 66
  מר מופז,ביבי משפיל אותך פעם אחר פעם.אתה סמרטוט רצפה?ואם כן אז דע לך שמצביעי קדימה אינם כאלה.
 41. 65
  ובכן מר מופז הצעדים יהיו בכיוון אחורה לכיוונם של ביבי ויעלון
 42. 64
  מי היא המכשפה שיושבת ליד מופז?
 43. 63
  תרגום מסמולנית: יעלון לא קיבל את דרישות פלסנר כלשונן ופלסנר הדליף כי "יעלון חזר בו מסיכומים"
 44. 62
  מה אמרתי

  אתמול תקראו שס תקבל פס קדימה תפרוש. נתניהו יחלש אולמרט יתכן ויהיה ראש ממשלה

 45. 61
  אני לא יודע מה יקרה בסוף ואיך, אני רק יודע שהציבור ישלם על זה יותר כסף והחרדים ירוויחו מזה יותר כסף. אני גם יודע שאם החרדים יהיו מרוצים ממה שיוסכם אז זה בוודאות לא יהיה טוב לשאר הציבור, לא משנה איך יציגו את זה. אולי אפילו יוסכם שהחרדים יעשו קצת הצגות של לא מרוצים כדי לשטות בשאר הציבור

  אם באמת היו רוצים לפתור את הבעיה היו יכולים, אבל לא רוצים לפתור אותה. רק רוצים להוריד את הנושא מסדר היום ולהראות פתרון למראית עין. למצוא ניסוח מפולפל, מסובך ומטעה. אבל מה שלא נפתר באופן סופי עכשיו, מתישהו חוזר כבומרנג ויהיה עוד יותר מסובך לפתור.
  השורה התחתונה ברורה - בסוף צריך להיות שיוויון מוחלט. זה יכול להיות בהדרגה ולא "כאן ועכשיו", ואפשר להקצות מספר מוחלט וסופי של בני ישיבות שמקבלים פתור. אבל הגיל, המשכורת וזמן השירות חייבים להיות זהים. הכי חשוב לא לתת לחרדים להרוויח מזה יותר כסף, ושאם הם יעשו שירות אזרחי, לא לתת להם להקים מסגרות מיוחדות משלהם שבהן הם יעשו שכונה וירמו את כולם.

 46. 60
  קיצור שירות

  מה עם לקצר את הפאקינג שיעבוד המזוין לצבא הדבילי הזה? למה שלוש שנים גזלתם לי מהחיים?! רוצים לגייס את כולם?!? תייעלו את הצבא המפגר שלכם.. ליצנים נצלנים. צריך לתלות אותכם.

 47. 59
  יעלון הוא קשקשן מטעם נצניהו.מלכתחילה הוא ידע שאם שמים מוקש במערכה הראשונה הוא מתפוצץ בשלישית
 48. 58
  היי, ציבור הבוחרים

  האם , באמת, חשבתם כי משהו ייצא מכל : הצטרפות מופז לקואליציה, וועדת פלסנר, פגישות מופז עם ביבי, פגישות פלסנר עם יעלון ??????
  מישהו , בודאי "עשה אתכם באצבע" כמו שאומר הסלנג המשומש.
  או , במילים של "יום יום" : "עובדים עליכם בעיניים "!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  קומו והעיפו את הקואליציה המושחתת על כל מרכיביה , כל עוד יש לנו מדינה!!!!!

 49. 57
  talk forward

  talk sideways

 50. 56
  למשה דוד שלמה וגם ליהווה היה צבא שמיים

  די לתירוצים בואו להלחם באוייבים מבחוץ
  ובואו להילחם על חיים שווים בכיכרות
  די למלחמות הדת והפוליטיקה עבר זמן גבולות במפה
  יש דברים שווים ויפים יותר לאנושות

 51. 55
  לא נשלח ילדנו עד השמת חוק גיוס לכולם

  ואנו לא מתכוונים לסבול את הפרזיטים מטפלים בהורים שלנו בבתי חולים.
  שילכו הפחדנים לעבודות בנייה סלילה ושמירה לא פחות מכך.
  אם לאו גם אנחנו רוצים ילדים חיים שילמדו במקום להלחם כמונו על כלום.
  צבא העם היהודי
  גם למשה דוד ושלמה היה צבא של מאמינים שאחזו גם בחרב איתנה

 52. 54
  למה צריך חוק?חוק טל מתבטל ויש חוק גיוס לשרות בטחון הרגיל לכולם

  החוק הזה הוא אינטרס של החרדים.למה פלסנר בכלל טורח?
  לא צריך שום חוק חדש.במיוחד שהחרדים לא משתפים פעולה.
  אם אין חוק טל-כולם מתגייסים בגיל 18 ללא יוצא מהכלל.
  הצבא יבחר את מי הוא רוצה לגייס ומי שהצבא יחליט שהוא לא רוצה אותו
  יקבל פטור.

  1. תגובה אינטלגנטית !!! אמת ויציב!!!
 53. 53
  גיל 3 זה כדי שהמדינה תמשיך לפרנס את החרדים. - רק 18 די!!!!
 54. 52
  און מקום פנוי במסעדות עזריאלי

  הנוס ברכבת ומביע לעזריאלינתקבמאות או באלפי חיילים חיילות קצינים וקצינוניםהגודשים את המסעדות.
  וגיסו את החרדים אופה ישבו הם
  יצטרכו להקים עוד שני מגדלים. איפה יצצאו מגרש
  מחנה הגיובניקים מלא עד אפס מקום

 55. 51
  פיצוץ במגעים.

  שימו לב, אנשי הימין שדעותיהם מחייבות צבא חזק וערכי הם התומכים בהשתמטות בהנהגת ראש הממשלה ויחצניו.המסקנה,החכם ביום הזה
  ישלח את בניו לשרת בדובר צ.ה.ל.

 56. 50
  נוד לפה ונוד לשם ולהסריח את כולם עד שהמדינה תצא לנו מהאף
 57. 49
  הצעת חוק: לא שרתת, לא תוכל להצביע בבחירות

  בלי חרדים בכנסת רמת השחיתות תרד משמעותית.

 58. 48
  אנחנו נתינים של הליכלוך מוכרים וקונים אותנו בזול
 59. 47
  דווקא נתניהו לשיטתו צודק במקרה זה וכל הקוראים לגיוס חרדים או שלא מבינים את ההשלכות או שמבקשים באמצעות החוק לסלק את החרדים מהמדינה.

  סביר יותר להניח שרוב הציבור החילוני לא מבין משמעות גיוס חרדים לצבא הציוני. המשמעות של התגייסות לעולם של החילונים היא להלכה סכנה קיומית לקהילה החרדית בארץ ישראל ולמעשה צו גירוש לרוב החרדים.

  אלה שמבינים את משמעות החוק ואת משמעות אכיפת החוק (שני דברים שהקשר ביניהן רופף בדמוקרטיה היחידה במזה"ת), רוצים חוק חד-משמעי בלי קונצים, בלי הקלות, בלי החרגות, שווה וזהה לכולם מתוך הבנה שחוק שכזה ואכיפה חסרת פשרות ירוקנו את המדינה מהחרדים שיעזבו לניו-יורק, לונדון, בלגיה וקנדה.

  בעניין הזה יש חבירה בין הימין הלאומני לשמאל הציוני ולכן זה לא בשמים.

  1. ירצו יעזבו, לא ירצו לא יעזבו אבל אם לא ישרתו לא יקבלו קצבאות...

   המטרה היא למנוע את המצב הבלתי נסבל בו אוכלוסיות שלמות במדינה (לא רק החרדים) לא לוקחים חלק בחובות אבל מקבלים זכויות מהמדינה (ובמקרה של החרדים, זכויות יתר). בניו-יורק אין גיוס חובה וגם לא קצבאות והנחה בארנונה.

 60. 46
  הביטו היטב בתמונה- מקרה קלאסי לשפת גוף.

  יעלון לוחץ יד ומשפיל מבט ופלסנר מביט נכוחה עם חיוך,
  וכל השאר זיל גמור !!!

 61. 45
  בין הסקרים והגועליציה מולכד הקרוק, הסקרים לגמרי בעד והגועליציה לגמרי נגד, החשוב מה דעת שרה.

  במצבים של תיקו בין צרכי הגועליציה והרייטיג , שרה שוברת שוויון.
  שוטה משטה בכם שוטים.
  עד מתי ?

  1. יגאל, חזור מהר למחלקה, מצבך מידרדר, שוב התבלבלת בין הכדורים האדומים לירוקים...
 62. 44
  בושה לרמטכל לשעבר יעלון - דיבר פעם על נחשים בקריה
  1. מסקנה: הפוסל במומו פוסל.
 63. 43
  אתם פרייארים.כי פוליטיקאים משתמשים בכם ככלי .לנתק את החרדים מביבי
 64. 42
  אולמרט קיבל גיבוי גדול צהתקשורת וקדימה כבר רוצה להיראות "גברים", בזכות אוך\ומרט יעלו בבחירות מ4 מנדטים ל5. לא כדאי יותר לחכות לנס

  לידיעתכם, גם הזיכוי החלקי היה בגלל שתיקת שולה זקן
  ויש עוד דיון בקלון על מה שהורשע
  וגם עוד התיק השמן של הולילנד לםנינו
  כדאי לכם יותר לחכות לאיזה נס אולי דפני ליף תרצה להנהיג אתכם או זורגה היוני או פופאי, אלה מועמדים טובים יותר מלבני אולמרט מופז וזהבה גלאון.

 65. 41
  עילוי=ספורטאי מצטיין. לפטור ספורטאים משירות
 66. 40
  די לקשר בין דת לפוליטיקה

  ליבי איתך וחייבים לנתק ביניהם לאלתר. אין זכות בחירה ללא זכות חובה כמו שירות מלא בצבא, תשלום מיסים, חובה לעבוד כל אחד לפי כישוריו. ואם הנהגת המשתמטים תסרב אז אין מועצות דתיות, אין מונופולים כמו חברת קדישא, אין חינוך מיוחד, אין הסדרים וחוק הסדרים. כך הממשלה תהייה אשר ציני תוכל לפעול ללא שחיטה ואיומים ולמצוא פתרונות לקידום ישראל וחברתה בדרך ראויה לכולם. לא תהייה מחאה, לא יהיו פריירים, לא יהיו מקופחים

 67. 39
  מופז גבר גבר, תצא בזחילה על גחונך מהקואליציה !
 68. 38
  ללא זכות הצבעה

  מי שלא משרת - לא מצביע.כך גם יפחת מפסר חברי הכנסת החרדים ומשקלם בפוליטיקה.

 69. 37
  הולכים לבחירות.

  מה לא ברור הולכים לבחירות הזיכוי של אולמרט טרף את הקלפים בהמערכת הפוליטית נתניהו חייב את החרדים לצדו כדי לחסום את החזרה של אולמרט לראשות הממשלה במקומו.

 70. 36
  וביטול כל הקצבאות לחרדים. לא פחות מזה. או שגם סטודנטים חילונים יקבלו דחייה נחמדה שכזאת וקצבה כדי ללמוד משפטים, מקרא, היסטוריה ומתמטיקה.
 71. 35
  חעלון הינו הנחש מהקרייה הפוסל במומו.בוגי יש לך תמונה של אושביץ על הקיר!תתבייש.
 72. 34
  פרשנות מוזרה. יעלון הוא אדם בעל עקרונות והנסיון להציג את זה כאילו הוא משרת גחמות רגעיות של נתניהו לא נשמע מציאותי, במיוחד בהתחשב בכך שהבנאדם ויתר על תפקיד הרמטכ"ל כדי לא לפעול נגד אמונתו. יותר סביר שליעלון יש אי הסכמה אמיתית עם פלסנר. יעלון הוא גם פרגמטי ומבין שמדובר בתהליך ארוך טווח, וגם לא מתלהם ולא רוצה "להכנס בחרדים" אלא למצוא פתרון נכון.
 73. 33
  ביבי זה ביבי קניבל פוליטי הבוחש את כולם ביורה וכל אחד בתורו חוטף שוק . תפילה לבורא עולם שבימיו לא תתרחש מלחמה אוי לנו ממנו. כמה האיש ציוני או ציני ?
 74. 32
  זו מחאת הפראיירים כי מאכילים אותם לוקש

  תראו מי דן בנושא : ביבי+ יעלון+מופז >>> מייצגי החונטה הצבאית . הלו תתעוררו זה ספין - גיוס חרדים במקום 19 ברשימה , מה עם גני ילדים מה עם סל תרופות מה עם פנסייה מה עם דיור ? ככה תוקעים טריז בתוכעס של המחאה . אל תשתפו פעולה עם הספין ( האמת - גאוני , אפילו יאירלפיד אכל אותו ואמר תודה וביקש קינוח ) .

 75. 31
  אני מציע להקים ועדה שתבדוק מדוע המו"מ התפוצץ.
 76. 30
  לא להתגייס עד שיהיה שויון!!

  כולל אנשי מילואים, רק ככה זה יעבוד

 77. 29
  ביבי = מתכונת בדוקה להרס המדינה
 78. 28
  ביבי הוא נציגם של החרדים - מה חדש בזה?
 79. 27
  אולמרט רה"מ עבריין שהורשע ושום דבר לא ישנה את זה . הוא מפצל טוב את השמאל!
 80. 26
  נתניהו מוכר את אלה שנושאים בנטל. אחיו יוני בטח היה מתבייש בו אבל כנראה

  ביבי כזה אפס !!!!! מוכר אותנו לחרדים!!!!
  תתביש!!!!!!!!!!

 81. 25
  שקרניהו עירום

  המשתמט מחובת הנטל יושמט מזכות הבחירה סוף לקשקשת ולספינוטאייקונים. ונראה אותם ממשיכים לחגוג על חשבוננו, ללא גייסות המצביעים שתורתם/שנאתם-אומנותם. נשלח ברביעית

 82. 24
  ראיתי מלך עירום- כנסו

  המשתמט מחובת הנטל יושמט מזכות הבחירה סוף לקשקשת ולספינוטאייקונים. ונראה אותם ממשיכים לחגוג על חשבוננו, ללא גייסות המצביעים שתורתם/שנאתם-אומנותם. נשלח בשלישית.

 83. 23
  יחי אולמרט כל החרדים לתמוך בו ובוז לנתניהו
 84. 22
  סוף לקומדיה הבלתי גמורה

  המשתמט מחובת הנטל יושמט מזכות הבחירה סוף לקשקשת ולספינוטאייקונים. ונראה אותם ממשיכים לחגוג על חשבוננו, ללא גייסות המצביעים שתורתם/שנאתם-אומנותם. נשלח בשנית.

  1. במקום לשלול זכות הצבעה מוטב להנהיג במדינה את : California proposition system הכנסו לוויקיפדיה וקראו על כך .
 85. 21
  מדינה משוגעת ! בכל העולם עושים הכול בכדי להוציא את הדת מהצבא, ורק בישראל עושים הכול בכדי להחדיר אותה לצבא . אסורה שצבא העם יהפוך לצבא השם !
 86. 20
  סוף לקשקוש ולעיוות השלטון- כנסו

  המשתמט מחובת הנטל יושמט מזכות הבחירה סוף לקשקשת ולספינוטאייקונים. ונראה אותם ממשיכים לחגוג על חשבוננו, ללא גייסות המצביעים שתורתם/שנאתם-אומנותם.

 87. 19
  פעם רמטכ''ל, היום משרתו של הביבי והפרזיטים המשטמטים. בוגי מקומך ברפת בגרופית.
  1. הפרות אינן מוכנות לקבל אותו חזרה.
  2. הפרות לא מוכנות לקבל אותו
  3. עם נעליים גבוהות. לא נגד נחשים. נגד חרא
 88. 18
  לא שרתת... לא תצביע
 89. 17
  יוחנן ה 0 הגדול בסיפור
 90. 16
  איזו הפתעה
 91. 15
  אם חזר בו מהסכמות שהושגו, יעלון ראוי לנתניהו ונתניהו יכול להתברך בתלמיד
 92. 14
  נתניהו הנחה את יעלון לא לפגוע בחרדים.
 93. 13
  אולי פשוט תבטלו את גיוס החובה (במילא בסוף זה מה שיקרה).

  המושג צבא העם מת מזמן. דרוש צבא מקצועי שכולו מבוסס על אנשי קבע המתוגמלים בהתאם.
  כך נשיג שוויון ואם רוצים לגיס יותר חיילים אפשר פשוט להציע משכורת גבוהה יותר ותנאים משופרים.

 94. 12
  המשתמט מחובת הנטל יושמט מזכות הבחירות
 95. 11
  אח"כ לא מבינים למה יש שנאת אחים ולמה הציבור מתנהג כאספסוף...
 96. 10
  ובהזדמנות זאת לא לשכוח להאריך חזרה את השירות של ישיבות הסדר לשלוש שני!!

  המשתמטים החלקיים עושים היום רק 16 חודש צבא.

 97. 9
  היה צפוי שנתניהו יזגזג שוב - עכשיו הוא שוב צריך את החרדים,נגד אולמרט

  אבל לא יעזור לו,את הטעות הוא עשה וישלם.

  1. אני רק מבקש להבהיר, בתור מי ש"כביכול" משתייך למחנה אולמרט, בתור מי שנמצא בצדה השמאלי של המפה הפוליטית, שבחיים לא אתן את קולי לעבריין מורשע שהעמיד את האינטרסים הפרטיים שלו מעל האינטרסים של הציבור, עם מעטפות או בלי מעטפות (והיו גם היו מעטפות).
  2. דג מקק - אולמרט לא הורשע!!
  3. המקק ודג הרקק.

   נכון,הרשעתו בסעיף השלישי של הפרת האמונים איננה יכולה להזכר למקק המדובר.
   האמירות הברורות של השופטים שהיו מעטפות,שהיו כפילויות ושילושי חיובים ונסיעות פרטיות בכספים,שנעלמו פרטים לגבי מאה וחמישים אלף דולר מהחשבון שהוחזק עי חברו אורי מסר,ושלמעשה מקבלים וכניראה בצער הדברים שמי שמתימר לשלוט בכל תג ופרט בגורלנו וגורל האומה-למעשה אדיוט מוחלט ברמה האישית וכל מזכירה ועובדת זוטרה יכולה לעשות ולהחליט בעבורו ללאידיעתו ומעורבותו.
   מי שמתימר להיות השליט והמחליט בגורלנו מציג עצמו כאוויל ולא יוצלח ומטיך האחריות על עובדיו-המוכנים לשכב על הגדר עבורו-ובו אתה מציע לתמוך?

  4. דווקא כן. בפרשת מרכז ההשקעות הורשע בהפרת אמונים
 98. 8
  יש הרגשה שהוא פיון של ליברמן-כי ליברמן זקוק לפיצוץ, לא לפשרה.
  1. יש !!!! מישהו מבין דבר

   התחלת להבין, מיקי ו מדוע ליברמן זקוק לפיצוץ ??? צריך רמז? כי שעת המשפט שלו מתקרבת !!!!!!

 99. 7
  ביבי ומופז הביתה. מספיק עם הבירבורים. להחזיר את אולמרט שידע בשנת 2007 כיצד להאריך את חוק טל בלי שום ציפצוף של החילונים
 100. 6
  בישראל צמחה חברה חרדית ואתה בעיות קשות שמאיימות על שלום המדינה. יש לטפל בבעיות אלה, כמו חינוך, לפני שמגיעים לגיוס
  1. הפיתרון: קיצבאות ילדים פרוגרסיביות -רגריסיביות

   עד לארבעה ילדים הקיתבאות עולות בילד החמישי הן יורדות.עבור חמשה ילדים מקבלים כמו שלושה ועבור שישה ילדים מקבלים כמו עבור שניים..רוצים להביא יותר מארבעה ילדים?בבקשה שהם ידאגו לפרנסתם.לזה דרוש מנהיג ולא נתניהו.

  2. טעית, יש לבטל את קצבאות הילדים ולהעניק במקומן סל חינוך וארוחות חמות
 101. 5
  אם לא יגייסו את החרדים להג"א ומהר ודחוף במלחמה הקרובה ישחטו אלפי אזרחים ובעיקר שמאלנים ובנות ציון תישגלנה ! הנה הוזהרתם !!
  1. בבא, אין כבר הג"א...
 102. 4
  הסנקציות יחולו ב 2016, אפשר לדחות גיוס עד גיל 22

  אני אולי בדעת מיעוט שבמיעוט, אבל אני חושב ששם למעלה, במגדל השן, לא מבינים את עוצמת הזעם של העם שיוצא לרחובות.
  יש יותר מדי אי צדק במדינה הזאת, ואני חושד/ חושש שזה הולך להתפוצץ ממש בשבועות הקרובים.
  מעבר לזה - אני גם לא מאמין שב 2016 הסנקציות האלו תיושמנה. ולא בשום שנה אחרת.
  הנושא הזה של גיוס חרדים, לא זז לשום מקום כבר שנים ארוכות.

 103. 3
  פלסנר,יעלון והמוחים הפריירים- כולם שקרנים ימנים. זו האמת היחידה. לדבר על שירות לאומי כמו על שירות צבאי=זו הזנייה של המושג שירות צבאי. לסגור את השירות הלאומי. אין יותר שירות לאומי. זה שלב א'. שלב ב'- לימודי ליבה חובה לחרדים. שלב ג'- גיוס מגיל 18 כמו כל אחד. אין הנחות וגם לא ביום אחד פחות. די לשקרים. לצפות משקרניהו שבוי ליברמן שיעשה זאת- זה חלומות באספמיה . ביבי ימכור את כולנו בשביל הכיבוש/מתנחלים, חרדים וטייקונים. ועד שאנחנו לא נתעורר ונדרוש את פיטוריהם של המושחתים, שום דבר לא ישתנה. הכול עבודה בעיניים
  1. צודק ב 100% !!!
  2. שירות במשטרה / מכבי אש/ בתי חולים אינו פחות חשוב משירות בצבא. עם כל השאר אני מסכים אתך
  3. כתבת 100 אחוז נכון כמו ש: 4 = 2 + 2
  4. נראה שכל השארות בישראל היא משחק לידיהם של ביבי והמושחתים. ישראל לא נוצרה כדי להיות מדינת אזרחיה אלא כדי להיות הנבוט האיזורי של האימפריה. כל מה שעל האימפריה לעשות זה לספק ליהודים תרכיז של לאומיות מזוייפת בתמורה וזהו זה פחות או יותר.
  5. זה אומר גם שבנות דתיות עושות צבא כמו החילוניות
  6. גם שירות במדא ובתי אבות אינו פחות חשוב. די לפראזיטיות!
  7. בתנאי שיעשו את זה חכם. אין צורך לצבא בעוד רבבות. כי אז יהיה לך צהל-כפול-2 וזה פי 2 תקציב בטחון.
  8. מילים כדרבנות.
  9. דברים כדורבנות. כל מילה נכונה ומדויקת. כל הכבוד.
  10. צודק לגמרי

   אותם אנשים שקוראים לעצמם "מוסריים",
   הם בעצם נוכלים פרזיטים כפייתיים במסווה של "אנשים דתיים".

  11. המשך לשמור. הברדק חייב להפסק-היום יותר מאי פעם. אושאושאושלאש!
  12. הם לא שקרנים, הם אופורטוניסטים שמסרבים להתמודד עם המציאות, כמו כל ראשי הממשלות מדב"ג עד היום.

   מסרבים לא משום שדואגים לתחת שלהם אלא משום שאין בכוחם לעשות דבר. מי שרוצה מדינה יהודית צריך להגדיר מה זה יהודית. כל עוד כל אחד מגדיר לעצמו, האורתודוכסים רשאים להגדיר לעצמם. ובהגדרה שלהם (להלן)

   1. לא עולים בחומה
   2. אין שת"פ עם המדינה הציונית
   3. התערבבות בקהל החילונים (צבא/עבודה) אסורה
   4. התביעה של החילונים היא קריאת שמד

   אין כוח בעולם שישנה את זה. ולכן, החלת חוק שרות ביטחון ואכיפתו שווה בשווה על כולם, כמוה כמו *צו גרוש מהמדינה* לקהילה החרדית. את זה לא יעשה אף ראש ממשלה ישראלי ומי שזה לא מוצא חן בעיניו שימצא לעצמו ארץ אחרת (יש מלא).

   איש מהם לא רוצה לזהות את ההזדמנות (לסלק את החרדים ממדינת ישראל) ולכן שום דבר לא ייתרחש.

  13. אם כן שגם צעיר חילוני בין 18 יוכל לבחור בין גיוס לצבא לבין שירות בקהילה , מה ההתממות הזו שלך ?
 104. 2
  מה כל הקשקושים האלה?

  דורשים שויון, זה אומר שכמו בחורים חילוניים, הם צריכים להתגייס בגיל 18.
  אחרת זה אומר שכמה שנים לא קורה כלום, ןעד אז הממשלה שלנו תמצא דרך לבטל את זה לגמרי. הרי אנחנו יודעים עם מי יש לנו עסק.

  1. שיוויון אומר שגם שסטודנט צעיר יהיה זכאי לפטור משירות ולהשלמת הכנסה
 105. 1
  צהל כפוף לפוליטיקאים ולכן לא יכול לבחור מי יתגייס

  ברור שאם הבחירה תועבר לצבא לא יגוייסו מי שלא נוח לפוליטיקאים שיתגייס. צהל כפוף למשרד הביטחון והממשלה. הצבא תלוי בפוליטיקאים לצורכי תקציבו. לא תהיה בחירה לפי צורכי הצבא או ערכים אלא לפי צורכי הפוליטיקאים.
  הגיוס לא יכול להיות "בחירה" של הצבא בסקטור מסויים. הצבא יכול להציב יעדים מיספריים, הגיוס חייב להיות שווה לכולם. חיי הבן שלי לא פחות חשובים משל החרדים. מה שקורה היום הוא לא מוסרי.

  1. בדומה לכך עובד משרד החינוך

   כל שר בא עם הפוליטיקה שלו גם אם אין לו מושג בחינוך.
   ראו פולישוק ותבינו במה מדובר.

  2. צה"ל לא יכול להפלות על רקע זה

   זה נקבע בבית המשפט העליון עוד בשנת 1998. רק חקיקה ראשית יכולה לאפשר פטור לתלמידי הישיבות בתור שכאלה. לכן נחקק חוק טל, המאפשר זאת, שיבוטל בעוד שלושה שבועות (אם לא יהיו בחירות שעשויות להאריך את תוקפו).