מאות מורים ומרצים נגד פיטורי הממונה על לימודי האזרחות במשרד החינוך

מרצים ומורים דרשו משר החינוך גדעון סער להתערב בעניינו של אדר כהן שהושמעו נגדו טענות על "בורות ופוסט ציונות"

מאות אקדמאים דורשים משר החינוך, גדעון סער, וממנכ"לית משרדו, דלית שטאובר, להתערב להגנתו של מפקח-מרכז מקצוע האזרחות במשרד החינוך, אדר כהן ולא להיכנע ל"לחץ פוליטי של קומץ השואף להשתלט על סדר היום בלימודי האזרחות ולהביא לפיטוריו". היום צפויה להתקבל החלטה בעניינו של כהן, שזומן בצהריים לפגישה עם שטאובר.

במשרד ומחוצה לו מעידים על מסע לחצים שיטתי, המנוהל בחלקו הגדול על ידי אנשי ימין בניסיון להביא לפיטוריו של כהן. "מתרבים הסימנים שמסע הרדיפה צלח", אמר מקור המעורה בפרטים. היום תכנס שטאובר את חברי ועדת המקצוע באזרחות, כשאישים בוועדה הביעו חשש כי מדובר במפגש שנערך "בשביל הפרוטוקול". חלקם ביקשו לפני זמן מה להיפגש עמה בעקבות ההכפשות נגד כהן, בניסיון להשפיע על ההחלטה בעניינו, ואילו רק היום, רגע לפני ההכרעה, אכן ייערך מפגש. שתי דמויות מובילות במאבק נגד כהן הן יו"ר המזכירות הפדגוגית לשעבר, צבי צמרת, והפרופ' אברהם דיסקין, לשעבר חבר בוועדת המקצוע ומחברו של ספר אזרחות שאושר לשימוש השנה.  

באחרונה חתמו כ-500 מורים לאזרחות על עצומה לסער: "אנו, מכל גווני הקשת הפוליטית, מכירים את עבודתו של כהן מקרוב...הטענה ...שהוא מקדם הוראה המובילה לבורות ומתאפיינת בסיסמאות פוסט-ציוניות מעידה על אי הכרה מוחלטת של העשייה החינוכית שלו".

אדר כהן
אדר כהןניר כפרי

פרופסורים למדעי המדינה אף יצאו בצעד פומבי וחריג נגד דיסקין, שטען כי "זה (מתן קביעות לכהן - ט"נ) יהיה אסון חינוכי בסדר גודל של שלושה מיליון תלמידים שילמדו בורות וסיסמאות פוסט ציוניות".

"מאחר והדובר מתיימר לומר את דבריו הבוטים באצטלא של מומחה למדע המדינה, אנו החתומים מטה, מרצים למדע המדינה, לא יכולים לעבור לסדר היום על דבריו אלה", כתבו, בין היתר, פרופ' ירון אזרחי,  פרופ' יצחק גל-נור, ופרופ' זאב שטרנהל, "הרוב הגדול של אנשי מדע המדינה...ללא קשר לעמדותיהם הפוליטיות,  דוחים את האמירה שכהן הוא "אסון חינוכי"...העמדות שמשמיע  דיסקין אינן דעות מקצועיות".  

לדברי הפרופ' דן אבנון, מהמחלקה למדעי המדינה באוניברסיטה העברית, "מאפריל ועד היום, קרוב ל-100 חברי הסגל מכל המכללות והאוניברסיטאות שעוסקים בהוראת האזרחות כתבו לבכירי המשרד והביעו את חוות דעתם המקצועית על כישוריו המעולים של אדר כהן. כנגדם קומץ חברי סגל אקדמי, חלקם מינויים של השר סער בוועדת מקצוע האזרחות, עסקו באופן מתוחכם ואף אובססיבי בהכפשת שמו של כהן. המניעים ברורים: רצון לשנות את סדר היום הפוליטי של מקצוע האזרחות הממלכתי".  

ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי כהן "מצוי בהליך לקבלת החלטה בעניין קביעות בתפקידו. בשנה הקודמת הוחלט על ידי גורמי המקצוע שלא להעניק לו קביעות, אלא שנת ניסיון רביעית. את ההחלטה בעניינו תקבל מנכ"לית המשרד".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 104
  האיש לא מתאים לתפקיד

  סוג של מינוי פוליטי של השמאל הסהרורי.

  כמובן שזה מינוי פוליטי שמאלני זה מוסבר בכישורים - כל כך הרבה כישורים עד שלא היה צורך כלל בעמידה בכללי מינוי.

  פשוט בושה, האיש חייב ללכת.

 2. 103
  אזרחות - אחד המקצועות היחידים שמחנכים לחשיבה עצמאית. למה להרוס?!?
 3. 102
  האמת היא שישנם אלפי מורים ומנהלים שמתנגדים בתוקף לשירותים של כהן..

  ואותם אתם לא מייצגים.. לדעתו של כהן, הנרטיב הפלסטיני חשוב יותר לדמוקרטיה
  ממש נמאס לנו מכל משרתי השמאל למיניהם.. מדינת ישראל היא מדינה דמוקרטית ומה שאנו נותנים לפלסטינים שום מדינה מוסלמית לא הייתה נותנת, אז תפסיקו לבלבל לנו את המוח שמלאנים הזויים.

 4. 101
  מה שלי מכאיב זה...

  ובאמת בלי קשר לשמאל וימין:
  אומרים עליו שהוא עילוי, נותנים לו תפקיד בכיר...ומה עם כל המורות? למה מקדמים רק גברים במערכת החינוך, והפועלות השחורות תמיד נשארות למטה?

 5. 100
  אם אתה לא ימני ולא דתי, לא תשיג כלום בארץ הזאת.
 6. 99
  לפחות תכירו את האדם לפני שאתם מגיבים תגובה מחנאית רפלקסיבית

  ואהבתי מאוד גם את המגיבים שמניחים אוטומטית שמדובר באדם לא מוכשר כי הוא הרי ׳רק׳ מורה. http://www.shaifi.com/?p=11

 7. 98
  מפמ"ר מקצוע האזרחות , מר אדר כהן

  כמי שמלד את מקצוע האזרחות וכמי שחווה יום יום את עבודתו מקרוב של מר אדר כהן הריני להעלות על נס את כישוריו האדירים הן מבחינת ידע מקצועי והן מבחינת ניהול .
  ברצוני לציין שדיסקין וכמותו מהווים סכנה לדמוקרטיה הישראלית שמנסים להשריש את סם הגזענות בקרב תלמידינו . אנו חייבים להילחם למען הדמוקרטיה שמייצג מר אדר כהן ,מבמה זו אני קורא לכולם הן למורי מקצוע האזרחות והן לאנשי האקדמיה למנוע את פיטוריו של מר אדר בכל הדרכים שעומדים לרשותינו אפילו אם יהיה צורך בפניה לערכאות .

 8. 97
  צבי צמרת לא מעורב

  עיתון הארץ קבע לו כיעד אסטרטגי את צבי צמרת. צמרת כבר 9 חושים מחוץ למשרד, בגלל חילוקי דעות עם השר סער. אין לו שום מעורבות בתהליכים המתרחשים.

 9. 96
  מורה שיודעת את האמת

  אין פה שום עניין של ימין ושמאל, אחד המשמיצים כתב ספר שקיבל הרבה ביקורת ממשרד החינוך משום שהוא לא מתאים להוראה בכתה (מסיבות פדגוגיות). המשמיץ נעלב והתחיל לפעול להדחת אדר כהן. מסתבר שיש לו כח רב... התעוררו!!

 10. 95
  שוב צעד ששם ללעג את הקלישאה "אנחנו הדמוקרטיה היחידה...."

  אדר כהן הוא איש משכיל, ציוני, ייצג בתבונה ורגישות את כל הגוונים של המחלוקת הפוליטית ולא קידם סדר יום שמאלני.
  למה שר החינוך ועושי דברו נפלו בפח של קיצונים? זה כל כך מזכיר את הועדה של מקארתי...כולנו נצטער על צעד כזה

 11. 94
  דיסקין

  מעבר לכל הפוליטיזציה הכעורה של גדעון צער, מפליא אותי שלא עוסקים בעניין מעניין אחר.
  כיום ספר הלימוד באזרחות לבגרות המוכן היחיד, והמאושר ע"י משרד החינוך לשנה"ל הבאה הוא ספרו של אברהם דיסקין עצמו. כבעל עניין כלכלי/אגואיסטי (הספר שלו כספר הממלכתי היחיד), הוא היה צריך לפסול עצמו מלדון בעניינים שיכולים להשפיע על ספרי הלימוד המאושרים בשוק.

  1. התייחסות ל 93 פרופ' דיסקין כבעל עניין וכותב ספר לימוד במקצוע

   כמורה לאזרחות, עלי להוסיף שהספר של פרופ' דיסקין , לא נבחר כספר לימוד בבית הספר שלנו לאחר בדיקה של המורים בצוות ההוראה. לכן, לא ברורה לי טענותיו כלפי המפמ"ר בנושא המלצותיו על ספרי הלימוד בתחום ידע זה.
   וזה בנוסף למה שציינת כבעל עניין בנושא, היה עליו למשוך את ידו ולא להיות מעורב בפסילת איש זה או אחר לתפקיד.

 12. 93
  ממצרית קודמת

  המפמרית הקודמת בהחלט אשה ראויה אולם לא פוטרה מצניעים פוליטיים אלא לא מספיק מקצועית להטמעה של מטלת הביצוע. אדר כהן הוא עילוי מבחינה מקצועית. המלעיזים על אדר יקבלוהו בתוך מספר שנים בתפקיד משמעותי יותר ההולם את כישוריו הנעלים. פיטוריו. הם הפסד כמערכת החינוך בישראל. 

 13. 92
  לפטר את סער ולקדם את אדר כהן.
 14. 91
  לזאב שטרנהל הטנקים מחכים לפקודתך לעלות על עפרה.- לא שכחנו!
 15. 90
  ושוב, הכלבים נובחים והשיירה החומה דוהרת

  מורי אזרחות, פרופסורים למדע המדינה ומומחים מובהקים במקצוע האזרחות מוחים נגד סילוקו הצפוי של מרכז מקצוע האזרחות במשרד החינוך, שהסיבה לו היא שאינו ציוני לעילא בסגנונו הבוטה של השר או בסגנונם העממי של חברי "אם תרצו" (ראו ביוטיוב את סרטם על ציונות וירושלים). הפוליטיזציה של תוכנית הלימודים שוברת שיאים חדשים תחת פיקודו של השר סער. מערכת החינוך הישראלית במשבר עמוק. הישגי ילדי ישראל במבחני משוב מעוררי פלצות, הן בבורות הכללית והן בקיטוב העצום בין השכבות הסוציואקונומיות השונות. תעודת הבגרות הישראלית ערכה כקליפת השום בעיני האוניברסיטאות, בוגרי מערכת החינוך הישראלית אינם מסוגלים להשמיע משפט שלם ובוודאי שאינם מסוגלים להשתתף בויכוח, אפילו לא על זכות קיומה של מדינת ישראל. סילוק מרכז מקצוע האזרחות בוודאי לא ייטיב עם התלמידים.

 16. 89
  אני לא מכיר את האיש אבל מנסיון עם השמאל הקיצוני

  אני מאמין שהאיש פוסט ציוני ולא ראוי לחנך !!!!!

 17. 88
  "רצון לשנות את סדר היום הפוליטי של מקצוע האזרחות"

  כלומר הם מודים שגם כיום יש סדר יום פוליטי למקצוע האזרחות, רק שהם כמובן רוצים שזה יישאר סדר היום הפוליטי שלהם ולא חלילה של השלטון הנבחר דמוקרטית..

 18. 87
  פושעי השמאל "שכחו" לספר שהשרה יולי תמיר הדיחה את המפמ"רית הקודמת, אישה דתיה מקצועית, ושמה במקומה את פעיל השמאל הקיצוני העאלק "מקצועי" אדר כהן. וכל ה"מומחים" ל"מדע המדינה" (עאלק!) עומדים על הרגליים האחוריות כי הם רוצים ששטיפת המוח האנטיציונית תימשך.
 19. 86
  פוליטיזציה של מערכת החינוך. סתימת פיות. רוצים ללמוד בגישה רב- תרבותית

  ופלוררליסטית. כנראה שאדר כהן חושב אחרת מההגמוניה המכתיבה את התכנים מלמעלה, ועכשיו רוצים לסלק אותו.

 20. 85
  המפמרית הקודמת לאזרחות פוטרה ע"י יולי תמיר.

  המפמרית הקודמת היתה דתיה ומתנחלת והיא פוטרה ע"י שרת החינוך דאז יולי תמיר.הפיטורין לא זכו להד תקשורתי כמו היום כי התקשורת לא ראתה בזה אישו שיש לעסוק בו.היום התקשורת מתגייסת לטובת אדר כהן .ההטיה של התקשורת בולטת ביותר בהשוואת שני המקרים.

 21. 84
  סר החינוך להומניות עם סר החינוך הנוכחי הפוליטי.נמאס
 22. 83
  להעיף את סער ואת עושי דברו ממשרד החינוך
 23. 82
  פיטורים מסוג זה מתאפשר בידיעה מראש של המערכת שניתן לזייף עובדות/ לשתול מידע מסייה או/ ו להעלים מידי מזיק לפיטורין בעזרת " סייעני חוץ " בדמות "הגוף היציג" שופטים מטעם , עורכי דין שחוששים מקידום.


 24. 81
  הליכוד ממשיך בהשתלטות הפאשיסטית שלו

  וכל הפיגוריים בסוף יתעוררו לדיקטטורה

 25. 80
  פוליטיזציה של האקדמיה

  פיטורים של מרצה בכיר כי הוא שמאלני זו התפוררות של האקדמיה והפיכתה לזרוע של מרכז הליכוד.
  כל מי שהאקדמיה חשובה לו צריך למחות על כך. חופש אקדמי אינו שמאל או ימין.

 26. 79
  מאות טלילה? את בטוחה? מה עם אתיקה?
 27. 78
  בשביל מה ללמוד אזרחות בכלל? די בלימודי התנחבלות וגזענות, שנאה וצייתנות לשלטון.
 28. 77
  תגובה ל- 68

  או שאתה שקרן או ממש מטומטם.

 29. 76
  "ללא קשר לעמדותיהם הפוליטיות" ? רובם אנשי שמאל במקרה הטוב, ושמאל קיצוני במקרה הרע.

  פרופ' שטרנהל, פרופ' ירון אזרחי, פרופ' יצחק גל-נור? אפשר להתווכח על אם כן או לא צריך לפטר את כהן, אבל אל תעשו מאיתנו צחוק. לד"ר צבי צמרת ולפרופ' אברהם דיסקין יש גם כן מקום את דברם, ומספיק זכויות בכדי לעשות כן, וקצת מגוחך לשמוע מפי אנשים מזוהים פוליטית ש"העמדות שמשמיע דיסקין אינן דעות מקצועיות". אגב, כתבתם שמסע הלחצים מנוהל "בחלקו הגדול על ידי אנשי ימין". משמע, לא כולו. אז ע"י מי מנוהל החלק האחר?

 30. 75
  ומאות גננות? לא מתנגדות?

  וראוי לציין שפרופ' שטרנהל זה כבר לא שם שמוסיף אמינות לטענות.

 31. 74
  השמאל מנסה "לעצב תודעה" של תלמידים רכים באמצעות בחישה במערכת החינוך
 32. 73
  אין בהחלטה לפטר את אדר כהן שום צד מקצועי!

  ארבו לא בפינה, לא הצליחו. ובכל זאת מצאו "תרוץ" - פוסט ציוני.
  נו באמת...
  האם זו החלטה מקצועית?
  הזמנת ועדת המקצוע נטו לפרוטוקול!

 33. 72
  מיהו "פוסט ציוני"?

  האם אני "פוסט ציוני"? דעותי הן :מדינה יהודית ודמוקרטית עם זכויות שוות למיעוטים (כפי שכתוב ב"מגילת העצמאות"). פתרון הסכסוך עם הפלשתינאים-שתי מדינות לשני העמים (כלומר פשרה כואבת -דברי שרון), ללמוד את הנרטיב הלאומי של כל עם-לימוד השואה והגורל היהודי וכן לימוד הנכבה והגורל הפלשתינאי. ובכן, האם אני "פוסט ציוני"? אלה הדעות (באופן כללי) של אדר כהן ועוד רבים וטובים כמותו. אם אני ,הוא וחבריו "פוסט ציונים" אני חרד לגורלה וציביונה של המדינה הזאת!

  1. כן, אתה פו"צ

   הנכבה של הפלסטינים מציינת את האסון שלהם, שבעקבותיו לא הצליחו להשמיד (ואני מודע למילה שבחרתי בה) את הקולקטיב היהודי בארץ ישראל. אם הנכבה לא הייתה מתרחשת, מה שהיה קורה היה המשכה של השואה.
   מדוע שלא תשאל את עצמך אם היית מוכן ללמוד את הנראטיב הנאצי למלחמת העולם השנייה, בשם אותו פלורליזם בשנקל שלך?

  2. כן את פוסט ציונית

   הנכבה עוד מושג שהשמאל הקיצוני מכתיב אגנדה שישראל אשמה בו לא מלמדים את האמת שהנכבה היא תוצאה של נסיון להשמיד את מדינת ישראל לא מלמדים שהאחריות על הנכבה כולה נופלת על הערבים את הנרטיב השקרי הפלסטיני מטפח השמאל בישראל לכן את פוסט ציונית

 34. 71
  צריך הגיד את האמת...מאת אמנון רבינוביץ

  לא דמוקרטי ולא חינוכי
  צריך להגיד את האמת: הניסיון לפטר את המפמ"ר לאזרחות הוא לא ויכוח בין שמאל לימין. זהו ניסיון בוטה לכפות פוליטיקה על חינוך
  תקראו:
  http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/386/910.html
  כל מילה בסלע

 35. 70
  מכונת הטיהורים של ביבי ושות'. פוטין אנא, שלח מאנשיך שישתלמו בישראל.......
 36. 69
  אני מכיר את מר כהן אישית. הוא אכן פוסט ציוני ואיש שמאל קיצוני. והשאלה היא, האם רוב הישראלים מוכנים לתת לאיש כזה לנהל את לימודי האזרחות.
 37. 68
  הפשיזם דורס את כולם - והדיסקין נביאו
 38. 67
  מה אתם רוצים שילדכם ילמד בשיעור אזרחות? מה היא דמוקרטיה, או כמה חשוב להרוג כמה שיותר ערבים
 39. 66
  לא להכנע ללחצי קומץ שמאלנים,ולשקול להעיף גם אותם ממערכת החינוך. ישראל זקוקה לחינוך ציוני ולא לאנטי ציוני. "פוסט ציונות" זהו כינוי מכוסב לאנטי ציונות.
 40. 65
  באוניברסיטה העברית אמר לנו הדיקאן שבסגל אין ימנים

  כולם אנשי שמאל. הוא הוסיף שהוא לא מתגאה בזה וגם לא מתנצל, פשוט מציין עובדה. תחום לימודי האזרחות הופקע מזמן מן הציבור והפך נחלתו הפרטית של סמאל

 41. 64
  העסק מאד נראה כמו מחול שדים להצלתו של המפקח

  העובדה שעיתון ואישים פוליטיים יוצאים להגנתו של מר אדר כהן מוכיחה בצורה ברורה במה העניין.
  האמירות הבלתי ברורות כמו מאות .......לאחר מכן כ מאה אנשי סגל מוכיחה כי מנסים להטיל מסך עשן ......
  מבלי להתיחס לנאמר עד כה יש כמובן לברר בצורה מעמיקה ויסודית מדוע המפקח מועמד לפיטורין ולקבל החלטה מבוססת.

  באם מדובר באג'נדה פוליטית של המפקח יש כמובן לפטרו כי אין מקום לאג'נדה פוליטית בתכני ההוראה.

 42. 63
  נראה שהיו שיבושים חמורים ועיוותים בספרים שפרסם ואשר הנחת היסוד שלהם הוא שדמוקרטיה מנוגדת ליהדות, וכי חוק השבות (ולא כיבוש השטחים ביו"ש) הוא אינו מוסרי ולכן צריך להתבטל משום שה"רוב" מגדיל את עצמו. שום התייחסות לכך שבמזרח התיכון היהודים הם דווקא מיעוט ושהם עזבו את ארצות האיסלאם משום שנרדפו שם קשות לאחר הקמת מדינות הלאום הערביות, שום אזכור לכל מיני עובדות שהממסד האקדמי הנכנע לממסד האקדמי הבינלאומי שהוא אכן פוסט ציוני רוצה לשכוח ולהשכיח: כגון, העובדה שיהודי ארצות האיסלאם מעולם לא פוצו על נכסיהם שאבדו בארצות ערב ולכן מדינת ישראל לא צריכה לחוש אשמה על אבדן הנכסים של הפליטים הפלסטינים, על כך שבלבנון הפליטים הפלסטינים לא אוזרחו ובמדינת ישראל הפליטים היהודים ניקלטו והפכו לאזרחים מן השורה (למרות טעויות בקליטה שנעשו), אין התייחסות לכך שאם החורן ,כפי שמסתבר היום הוא שטח קנוי על ידי יהודים, ייתכן והגולן יכול להשאר בתחומי מדינת ישראל, אין התייחסות לכך שרבים מן הפלסטינים לא גרו כאן מאות שנים אלא הובאו לכאן על ידי משטרים קולוניאלים אחרים, שהעם היהודי תמיד כמה לשוב לארצו ועוד עובדות שמבלבלות את המתבטלים בפני האינטלקטואלים המערביים וממשליהם (קלינטון אובמה וכו')
 43. 62
  הנושא לא פוליטי- ולראייה, אנשי שמאל קיצוני בולטים מתגייסים למערכה. עכשיו אני מבין.
 44. 61
  הפשיסטים השתלטו על משרד החינוך
 45. 60
  לימודי האזרחות במשרד החינוך מנוהלים ע"י הפשיסטים הימניים של הליכוד בחסות שר החינוך.
 46. 59
  דיסקין וצמרת מחדירים חינוך לדה-הומניזציה, ליודוצנטריזם, אינם ראויים לעסוק בחינוך הילדים שלנו.
 47. 58
  עובד בשרות המדינה צריך לשרת אותה

  אין מקום לאדם הרוצה לגדוע את הענף עליו הוא יושב.פוסטציונים לא על חשבון תקציב המדינה.

 48. 57
  לא הבאתם את הטענות נגדו
 49. 56
  סער אינו ראוי לשמש בתפקיד ציבורי.
 50. 55
  אמור לי מיהם חבריך ואומר לך מי אתה.
 51. 54
  שלחו במייל לכל המורים עם מסר ברור - תחתמו. בושה וחרפה. כבוד מדהים שרק כמה מאות חתמו מתוך אלפים.
 52. 53
  בוגר הקרן לישראל חד"שה לא ראוי למלא תפקיד במערכת החינוך. לא חינוכי ולא ערכי.
 53. 52
  מלח הארץ

  אדר כהן הוא ציוני אמיתי, דמוקרט, איש חינוך למופת- ניסיונות להכפישו פוגעים באופיה הדמוקרטי של המדינה.על מנכ״לית משרד החינוך להתעשת ולא להיכנע לאויבי הדמוקרטיה. 

 54. 51
  תגיד לי, גדעון סער....

  תגיד לי גדעון סער, מה עשית למען מערכת החינוך, למען ילדי ישראל, במשך השנים האחרונות, בהן אתה יושב על כסא שר החינוך??????
  כן, אנחנו יודעים שאתה עובד קשה למען הבוחרים הפוטנציאלים שלך (אנשי הימין והימין הקיצוני) אבל.... ילדי ישראל שייכים לכל המגזרים ולכל הקשת הפוליטית ואתה שר שממונה על כולם - אל תשכח !!!!!!

 55. 50
  אין מקום לשמאלנים בהוראת האזרחות ובהוראה בכלל. השמאלנות הפכה לאוייב בנפש של הציונות
 56. 49
  משקלם הסגולי של פרופסורים החותמים על עצומות

  שאף אחד לא יבוא בטענות על כך שלא מקשיבים לדעתם של "אנשי רוח" ופרופסורים.הם קנו לעצמם את המעמד הזה בצדק ,כשנכנסו בלהט לתחומים פוליטיים באופן חד צדדי.היום הם יכולים לצעוק "חי וקיים" ואין שומע.

 57. 48
  כנראה שהוא עושה משהו נכון! העלובים האמיתיים מחלקים תקנים. פוחדים שילמד סובלנות?
 58. 47
  ואני רוצה לחגוג שוב ושוב את יום הנאכבה המופלא .אני כל כך אוהב אותו . מדוע לא יחול פעמיים בשבוע ?
  1. אני כבר חותם על שבע עצומות נגדך ונגד כל הציונים-דתיים- קצינים במיל.
 59. 46
  תיקון: "הקומץ השואף להשתלט על סדר היום בלימודי האזרחות" הוא השמאל הקיצוני שחתום על העצומה.
  1. ונימוקים? -כמובן שאין..
 60. 45
  מפליא שטרם הודבקה לו תווית ה "מטורף"/ "נגוע בתסמונת הרדיפה" או/ו "שונה על גבול חריג"!!
 61. 44
  מספר 01 אין מדובר כאן על סיפוח שטחים אלא על העלילה שמעלילים נגד מחנה הימין שמצדד

  כביכול במלחמה ועל מחנה השמאל שמצדד בשלום. מי כרת שלום עם מצרים? מנחם בגין היקר איש 'הימין אין ספק שג'ורג' אורוול חוגג.

 62. 43
  לימודי אזרחות

  נא להדק חגורות ,הדיקטטורה בדרך. צלילה נעימה.

 63. 42
  מפמ"ר אזרחות

  סתימת הפיות מקוממת, אני אמשיך ללמד אמת.

 64. 41
  מפמ"ר אזרחות | אדר כהן

  מלכתחילה מינויו של אדר למפמ"ר היה מנוגד לתפיסה שהתגבשה בשנים האחרונות, כמי שסער, שר החינוך מוביל.
  אדר כמפמ"ר הוא איש מקצוע במקצוע החשוב ביותר בישראל. חלק ממטרות המקצוע הוא "ליצור" בוגרים היודעים לשאול שאלות, יודעים להטיל ספק, יודעים לבחון ולשקול הצעות שונות ומנוגדות, לגבש דיעה וחשוב יותר לקחת אחריות על גורלם.
  אדר חיזק את המגמה המעניקה לתלמידים הכרה, הבנה וחשוב מאוד אחריות אישית על תהליכי קבלת ההחלטות.
  בדיוק את הגישה הזו מנסים לקעקע אינטרסנטים שונים. האינטרסנטים האלו לא התחילו בניסיון לסלק את אדר כהן, הם ניסו לשנות את ספרי הלימוד לפסול ולהאשים האשמות מוזרות וזרות לאופי המקצוע.
  אדר כהן הוא מפמ"ר ראוי ומקצועי ואסור לסלק אותו בטיעונים לא רלבנטיים.

  מיכאל | מורה לאזרחות

 65. 40
  כל התומכים בכהן הם שמאל קיצוני-לא להתבלבל
 66. 39
  אסור בשיעורי אזרחות להזכיר את המילים 'ערבים' או 'דמוקרטיה'! זו פוסט ציונות!

  וחשוב ללמד אותם שבמדינה מתוקנת יש כמה סוגי אזרחים שעל כל אחד מהם חל חוק אחר: יש את המתנחלים הנפלאים, החרדים המהממים, החילונים - נו, מה כבר אפשר להגיד על אלה, וה- ##### שאנחנו בכלל עושים להם טובה כשאנחנו מרשים להם לנשום אויר יהודי טהור. רק כך צריך ללמד אזרחות! ותקשיבו טוב למה שההורים שלכם לוחשים בלילה במיטה - אין בהתלחשויות האלו סממנים של בגידה? אם אין להם מה להסתיר למה הם לוחשים?

 67. 38
  יהודים נרדפים בארצם..

  לכל הגדעון סערים אנשי הגולה ושונאי ישראל הדמוקרטית שעושים יומם וליל בביזוי הציונות וזריקת בוץ על החלוצים שהקימו את המדינה - בהצלחה עם הסתרת האמת, הגרמנים לא הצליחו - אבל אולי אתם כן.

 68. 37
  גם אני לא מעונין שילדי ילמדו את התוכן השיקרי שכהן מנסה להחדיר לתוכן הלימודי.
 69. 36
  לפי הטסקטים שהטמיע בספר ברור שהאיש נגד הציונות ובעד פלשתין. אז מה, זו זכותו וזכותינו!! תרדו ממנו!! חצי מאזרחי המדינה אינם ציונים תפנימו!
 70. 35
  לא ברור לכם ,עוד לא הבנתם שהעם בישראל ציוני,יהודי,ואוהב את ארצו השלמה
 71. 34
  לא נאמר לנו בכתבה מה הוא אמר / אומר
 72. 33
  טעות ביד המוחים- הקומץ הוא השמאל שהשתלט על לימודי האזרחות ומנסה לשטוף את מוחות ילדינו, וכיוון שבדמוקרטיה הרוב קובע, והרוב בעד מדינה יהודית- ציונית- זה מה שיהיה.
 73. 32
  באותה מידה שלא הינו רוצים אחד מאנשי ליברמן כמפקח על האזרחות, בדיוק מאותן סיבות אסור שהמפקח יהיה מאנשי טרנהל או ירון האזרחי שמאל קיצוני אנטי ציוני, שנזקם החמור למדינה ניכר , בחרמות באירופה, על כל גוף כלכלי, תרבותי ,ואקדמי שמוצאו בישראל,חרם שיוזמתו מובלת ע"י התומכים באשר כהן.
 74. 31
  חבל ששוב נפלת טלילה בספין: לא מדובר על פיטורין אלא על אי מתן קביעות (את יודעת, לא חייבים לתת קביעות לכל עובד), ולא מדובר רק על אי דיוקים אלא גם על תלונות והוכחות לשיבוש הטיפול בתיקונים, לרבות שינוי פרוטוקולים. מדוע מובאת פה רק עמדתם של המוחים ולא נשמעות בצורה מפורטת התלונות כנגד המרטיר?
  1. סוף סוף תגובה משכנעת ולעניין! לא חייבים לתת קביעות ולבזבז תקן מבוקש ונחשק על סתם עובד שמתאים לתפקיד.. אז מכון ששלוש שנות "ניסיון" נשמע קצת מוגזם אבל למה לא להתפשר על מעמד של ממונה-קבלן?
 75. 30
  אחרי שהוציא דיבה רעה על העליה מבריה"מ / חבר העמים- חד דינו: החוצה ויפה שעה אחת קודם.
  1. ההגירה של שנות ה-90 הגיעה אחרי התפרקות בריה"מ. הגיעו כי לא

   יכלו להגר לקנדה וארה"ב ואירופה.
   היהודים הציוניים מבריה"מ , עלו בשנות ה-70. ורובם נשאו שמות עבריים....דיברו אידיש.
   ונראו גם יהודים...
   הגיעו מסות של מהגרים, כדי לשפר את תנאי חייהם...

  2. מרים, את טועה ומטעה

   יהודי בריה"מ / חבר העמים יכלו גם יכלו להגר לארה"ב, קנדה, אירופה כי ע"פ החוק של המדינות הללו הם נחשבו ליוצאי מדינות מצוקה. חלקם עשו זאת בפועל וללא קשיים מיוחדים.
   בנוגע למסות של "משפרי תנאים": צאי ולמדי כמה "משפרי תנאים" קבורים בבתי עלמין צבאיים, חלקם כלל ועיקר לא יהודים, עם צלבים החקוקים על מצבותיהם, אך מוסרי נפשם למען המולדת החדשה שלהם.
   על כל אלו התגולל אדר כהן.
   האם את, גברתי, ממשיכה להגן בחירוף נפש על עוכר ישראל?

 76. 29
  'קומץ השואף להשתלט על סדר היום בלימודי האזרחות...' - לקרוא ולא להאמין , ניו-ספיק בולשביקי צרוף לעילא ! מי כאן המיעוט ? מי כאן השתלט על פוזיציה חינוכית להפצת רעיונות פוסט-ציוניים ? גם לשקר צריך מצח נחושה , אבל עד כדי כך ? רק לסבר את האוזן, אותם 'מאות מורים' שייכים כרגיל ללהקה הנודדת של הסמאל ההזוי שאינו מקבל הכרעה דמוקרטית וסרב לפנות את הבמה לנבחרים חדשים ע"י רוב מוחלט של הציבור הציוני ! לכתבת בשרות 'הקרן-לישראל-חדשה' נלמד קצת סטטיסטיקה אלמנטרית, שה-'מאות מורים' שלה בטלים לעומת עשרות אלפי מורים ציוניים במערכת החינוך...להבא, לפני שאת מכתיבה דף מסרים שקיבתל תקראי אותו פעמיים שמא תצאי נלעגת מפרטים הזויים...
 77. 28
  כנראה שדיסקין צודק, אם חבורת האידיאולוגים הפןסט ציונית של אזרחי ושות כל כך מתנגדת "מטעמים מקצועיים". אןתה חבורנ שהתבצרה באקדמיה ומשם תוקפת כל דבר בעל ניחוח ציוני או יהודי
  1. אתה בכלל יודע מי זה פרופסור יצחק גל נור ? בור שכמותך

   נציב המדינה אצל יצחק רבין. עובד מדינה מסור שנים רבות.
   פרופסור מבריק שדעותיו הם כמו של רוב אזרחי מדינת ישראל.
   לא כמו משמתטים ירדים כמוך שבאו מארה"ב בשביל להחריב פה את המדינה והציונות.

  2. אופיר המבולבל, שנפל בקלות מגוחכת לאשליות ולסטריאוטיפים שנובעים מיכולתינו להמציא לעצמינו שמות ברשת. אתה כמובן רק מראה איזה אפס אתה
 78. 27
  מאות מורים חתמו על העצומה

  מדובר בקומץ מורים הזויים שאין להם שום קשר לעם היהודי וכל עניינם זה ,מדינת כל אזרחיה.
  שוב השמאל בסהרורי שמחפש לפגוע בארץ היהודים.

 79. 26
  המפמ"ר הוא איש מקצוע מהדרגה הראשונה -גדעון סער הוא פאשיסט

  הכתובת הייתה על הקיר כבר כמה חודשים,הדוצ'ה סער רוצה לפטר את המפמ"ר כבר זמן רב בשל דעותיו השמאלניות

  1. ואתה אידיוט
 80. 25
  ״וילה בג׳ונגל״ ?

  אולי, אבל בבוני הימין השתלטו על המטבח ומבעירים אש גדולה...

 81. 24
  השיטה הידועה של הימין להתמודדות = אלימות+השתקה.

  30 שנה של שלטון ימין (+ -) = הרסו כל דבר שהיה פה טוב ואימצו כל דבר רע שהיה לפניהם.

 82. 23
  שוב סער והמהפכה הימנית שלו. נמאס!
 83. 22
  מי צריך לימודי אזרחות? יש תלמודי תורה וישיבות.

  שם לומדים את האזרחות הכי טובה שהיא תן מינימום קח מקסימום.

 84. 21
  אולי נחלק את המדינה לפי רצון אזרחיה? 2 אחוז למרץ ,אתם תקבעו את תוכנית הלימודם מדינת כל תושביה,פירוק צה"ל ואגפי הבטחון,חיסול הכור בדימונה,מכירת כל ארסנל הנשק למדינות ערב,וכך הלאה.98 אחוזים הנותרים יקבעו את גורלם בעצמם ויותרו על החינוך שלכם.8
  1. אדר כהן הוא ציוני גדול ואיש מקסים וחכם, מכיר אותו שנים רבות

   כמי שמכיר אותו אישית, הוא ציוני גדול, אדם מקסים ואינטליגנטי ביותר. בעוד שחבריו הלכו לעשות כסף בהי טק הוא התנדב לחינוך ועוד למקצוע אזרחות שהוזנח שנים רבות.

  2. חבריו עושים כסף בהיי טק... קראתי על הבחור, הוא למד מדעי המדינה. איזו חברת הייטק מחפשת בוגרי מדעי המדינה בדיוק?

   הוא עושה את הדבר היחיד שהוא יכול לעשות בשוק העבודה, ומקריאת הכתבה וכתבות אחרות על הבחור, מדובר בשמאלני שמעוניין להנחיל את ערכיו, בכח, לתלמידים, ע"י קידום ספרים לא ראויים (שבוטלו ע"י המנכלית!) ומניעת פרסום של ספרים ראויים (פרופסור דיסקין, שספרו אושר ברגע האחרון, חרף מאמציו של אדר כהן).

  3. כנראה לא היה מוכשר מספיק להייטק ולשוק הפרטי

   ולכן "התנדב" (האם מתנדב מרוויח משכורת?) לקריירה במגזר הציבורי.
   ועוד למקצוע "אזרחות", שהוא לא מקצוע אמיתי וכל מורה יכול לשטוף לתלמידיו את המוח, על פי משנתו הפוליטית.

 85. 20
  רק ,טענות"? ומסע לחצים? מה אתם עושים עתה? ומה עשו שריד ואלוני?
 86. 19
  אם הוא כל כך צדיק אז מה הוא עושה שם - שכן מוסדות החינוך בארץ מזמן כבר אינם מלמדים את נושא התרבות החברתית
  1. ואת זה אתה אומר בתור??? אני מורה לאזרחות שנים רבות וחינוך

   הוא בראש מעייני וכך גם עמיתי. הרוב המכריע של מורי האזרחות שאני מכירה הם אנשים רציניים ביותר, אנשים ערכיים, נכון רובם נוטה לשמאל הפוליטי אבל הצגת הדברים בשיעורים מאוזנת. אל תכפיש מבלי שאתה יודע מה קורה באמת בכיתות. אנחנו עובדים קשה מאד ועם תחושת שליחות אמיתית! אני אוהבת מאד את המקצוע שלי וחושבת שאדר הוא מפמ"ר מאתגר ונהדר. בדיוק מה שנחוץ למקצוע הזה.

  2. הצגת הדברים בשיעורים מאוזנת??

   לא זכיתי ללמד בשיעוריך אבל, היכולת להציג להציג דברים באופן מאוזן בעיקר כשאתה אידיאולוג צרוף (רוב מורי האזרחות...) הינה תכונה שניחנו בה מלאכים. כך שבא נהיה רלבנטיים
   ומכיוון שלא ניתן שהמורים באמת יהיו מאוזנים, לכל הפחות כדאי שהספר יהיה מאוזן. הוא יכול להיות כזה והוא לא!!! די להיתממות.
   הדברים ידועים וברורים.
   מי שלא מסוגל גם עם דעותיו, שאיתם אין לי שום בעיה, להוציא תחת ידיו ספר שמעלה סוגיות ולא נוקט בעמדה - לא ראוי לעמוד בנקודה רגישה זו!!

  3. ארנונה (שלמת מס שפתיים או שזו סתם ארנונה?): "מורי האזרחות....אנשים רציניים ביותר, אנשים ערכיים, נכון רובם נוטה לשמאל הפוליטי..."

   לא אכנס לשאלה מניין את יודעת שרובכם אנשי שמאל, אך סביר להניח כי את יודעת זאת טוב ממני. (אינטליגנטית גדולה את לא, ולכן עשית שרות טוב) ומה שהיה צריך להוכיח - הוכחת..... מורי האזרחות דהיום הם תוצר של מורים, מרצים ופרופסורים שוטפי מוח, ואתם (או רובכם) עושים אותו הדבר לדור הצעיר, שלדאבוננו נשמע היום כמו אלה מהפרומואים של ה"יפה והחנון".... מספיק רק להביט ברשימת הפרופסורים הלא-מכובדת לעיל.... הצד השמאלי של המפה מנותק לגמרי כיום מהמציאות. אלה עובדות.

  4. קשה מאוד להיות אובייקטיבי למרות הניסיונות וזה לא משנה מאיזה צד.

   אנחנו בני אדם וגם אם משתדלים, העמדות האמיתיות יוצאות ובהחלט משפיעות על התלמידים. לעתים בכוונה, ולעתים בלי כוונה.
   מפמ'ר שיש לגביו חילוקי דעות כל כך גדולים לא צריך להיות מפמ"ר מקצועי ככל שיהיה. זה הכל. שיתרום במקום אחר בצורה אחרת.

  5. רוצה להגיד כי החינוך בישראל הביא אוחתנו לחיות על החרב ולשרת את הציונות המשיחית אבל את זה הרי לא יפרסמו
  6. גם שמאל וגם ימין משרתים את המודל של הכיבוש הנאור זה בלי הערבים וזה עם הערבים
  7. הימין והשמאל הם אותה גברת בשינוי אדרת והם בעד ציונות משיחית וכך גם בוחרים בקלפי בוגרי החינוך בישראל
 87. 18
  הרצון לזרוק את כהן הוא דוגמה שצריך ללמד בישעורי האזרחות

  האשמה בפוסט ציונות היא נשק שמזכיר משטרים אפלים כל מי שלא מסכים עם סיפוח השטחים מואשם בפוסט ציונות ואזי דמו הציבורי כשר.

  1. מורה לאזרחות - תגובתך ראויה להיקרא במלואה. אבן ראשונה נזרקה ע"י סער, כשבחר לקצץ שעות אזרחות לטובת שקר שנקרא ערכים יהודים
  2. מורה לאזרחות - תגובתך ראויה להיקרא במלואה. אבן ראשונה נזרקה ע"י סער, כשבחר לקצץ שעות אזרחות לטובת שקר שנקרא ערכים יהודים
  3. מורה לאזרחות - תגובתך ראויה להיקרא במלואה. אבן ראשונה נזרקה ע"י סער, כשבחר לקצץ שעות אזרחות לטובת שקר שנקרא ערכים יהודים
  4. מה קרה? לא מסוגלים לקבל את העובדה שמידי פעם מחליפים בעלי תפקידים ובמיוחד אם הם בינוניים או לחילופין מטיפים לשנאה עצמית פתלוגית
  5. למה זה מזכיר לך משטרים אפלים, וההתנהגות של אדר לא מזכירה לך משטרים אפלים?

   אדר כהן הוא בולשביק שמנסה לשנות את ההיסטוריה. הוא זייף פרוטוקולים ופעל בניגוד עניינים. כל הפרטים מופיעים בכתבה של גיל ברינגר, בעיתון "מקור ראשון", הנה הלינק: http://www.blacklabor.org/wp-content/uploads/2011/12/adar-makorishon.pdf

  6. עוד חומר לשיעורי ההיסטוריה שלך...

   אדר כהן הוא בולשביק שמנסה לשנות את ההיסטוריה. הוא זייף פרוטוקולים ופעל בניגוד עניינים. כל הפרטים מופיעים בכתבה של גיל ברינגר, בעיתון "מקור ראשון", הנה הלינק: http://www.blacklabor.org/wp-content/uploads/2011/12/adar-makorishon.pdf

  7. אדר כהן נגד סיפוח השטחים?
  8. למה שתקת שיולי תמיר זרקה את המפקחת מהיום למחר, ללא שימוע זו הדמוקרטית שלך???
 88. 17
  פעם רציתם להיות המדינה ה51 של ארה"ב. בינתיים התפכחתם ואימצתם את עקרונות הבולשביזם. אוהב אתכם ומקבל בברכה את חזרתכם לזרועותיה המחבקות של אמא רוסיה.
  1. אין לך מוסג מה זה באמת בולשביסם...
  2. מתי היית שם? בתקופת לנין? אתה בן 105? לא צריך להיות שם כדי לדעת שאחד מסממני הבולשביזם הוא שליטה של הממשלה בכלכלה בתרבות ובחינוך, ושכתוב ההיסטוריה בהתאם לתפיסה הפוליטית של המשטר
 89. 16
  לא מודע לנושא, אחרי שקראתי את הכתבה ש״מורים ומרצים נגד״, לפטר אותו ומהד
 90. 15
  אין תקוה. האחראי החדש על לימודי האזרחות ימונה על ידי אם תרצו ויעבור השבעה לערכים במערת המכפלה
 91. 14
  שר החינ וך הזה הוא עצמו קיצוני ביותר ו"מתק" לשונו לא תעזור להסתיר את העובדה שמשרד החינוך הפך למשרד התעמולה נוסח טוטאליטריזם

  כל התנהלותו של סער, כל שתיקתו מול הגזענות והפשיזם, כל התערבותו למען הפצת הפשיזם בין תלמידי ישראל - כל אלו מובילים כמובן להדחתו של מי שאמון על חינוך לאזרחות במדינה דמוקרטית ליברלית. זה לא מתאים לגדעון סער

  1. תגידי, חנה'לה, לא התבלבלת? עוד לא נמאס לך מהקלישאות והסיסמאות
  2. אם היה לי ספק אם החלטת משרד החינוך ראויה או לא שכנעת אותי שכן

   התלהמות מביכה שמזכירה את פראבדה וקול העם

 92. 13
  אין בלבי ספק שג'ורג' אורוול רווה נחת מכתבה זו והמבין יבין
 93. 12
  תתחילו להתעורר שר החינוך כובש לאט לאט את המשרד עם אנשים לא מקצועיים על בסיס דעותם הימניות ראה המינוי האחרון של ראש מינהל חברה ונוער ואת ראש אגף שח"ר בושה למערכת!
  1. מסכימה
  2. שר החינוך הוא זה שנבחר ע"י הציבור.ככה זה דמוקרטיה.
  3. רואים שהברזת משיעורי אזרחות

   אם עכשיו כל חברי הכנסת יצביעו פה אחד שבכל מי שלובש חולצה צהובה ביום א', כל אזרח צריך לירות בו במקום הם זה דמוקרטי או לא?

 94. 11
  השמאל הקיצוני מתגייס להצילו מה זה אומר?
  1. אדר כהן לפרס ישראל. מגן בגופו על הדמוקרטיה. ישראל כבר אינה דמוקרטיה.
 95. 10
  ואף מילה בכתבה על זיוף פרוטוקולים וחוסר מקצועיות

  הרי בכך הוא הואשם ולכן גם נאסר עליו לכתוב פרוטוקולים. עד כדי כך. איך אפשר להשאיר אותו בתפקידו?

  1. טענות שהופרכו!
  2. ממש לא הופרכו. מבקר המדינה עוד חוקר. מנכ"לית המשרד התנערה מהספר שאישר בוועדת החינוך של הכנסת, הוא קידם מדיניות פו"צ בלימודי האזרחות, וניסה לשכתב את ההיסטוריה הציונית. על פחות מזה צריך לפטר מפמ"ר, ואני אומרת את זה כמורה לאזרחית למעלה מ-10 שנים!

   ממש לא הופרכו. מבקר המדינה עוד חוקר. מנכ"לית המשרד התנערה מהספר שאישר בוועדת החינוך של הכנסת, הוא קידם מדיניות פו"צ בלימודי האזרחות, וניסה לשכתב את ההיסטוריה הציונית. על פחות מזה צריך לפטר מפמ"ר, ואני אומרת את זה כמורה לאזרחית למעלה מ-10 שנים!

 96. 9
  ועשרות אלפים בעד הפיטורים.
 97. 8
  האם הכוחרת בספרו של כהן שהימין מצדד במלחמה והשמאל בהומניות אינה אסון חינוכי? הרי אין שקר גדול מזה. הרי בגין איש הימין כרת שלום עם מצרים גדולת אויביה של ישראל!
 98. 7
  אדר כהן, קרן נויבך - השתקה, הפחדה - סממניה של ממשלת נתניהו - ליברמן - חרדים

  ימנים ליבראליים ודמוקרטים כמו בגין ומרידור צריכים להתרחק מהקואליציה הזאת.

  1. הייתי רוצה לראות עוד הרבה כמותו העוסקים בחינוך.
 99. 6
  איזה מותק של מן אדם
 100. 5
  הממליצים המכשילים

  מספיק לראות את רשימת הפרופסורים שמתנגדים לפיטוריו של אדר כהן, כדי להבין שלאיש הזה יש אגנדה ברוררה של פוסט ציונות ושל השקפה אישית חד צדדית. לא אחת נאלצתי להתווכח עם תלמידי על אמירות בלתי אוביקטיביות בספרי הלימוד באזרחות ומי שאחראי לכך, אינו אלא מי שמקבל המלצות לאוביקטיביות מזאב שטרנהל. טוב יהיה אם ירעננו מעט את נותני הטון בלימודי האזרחות.

  1. נכון מאוד

   וכמעט כל קטעי העיתון שהופיעו בבגרויות לקוחים מהארץ.
   וזה היה גם לפני אדר

  2. מה זה "נאלצתי"? אם משהו כתוב בספר, הוא קדוש?

   ממש בלי קשר ל"דיון" בעניינו של אדר כהן, מפחיד לקרוא הבלים כאלה ממורים...

 101. 4
  משרד החינוך נשלט מזה שני עשורים ויותר בידיי "מרכז הליכוד והמפד"ל"!!


  כולל הפקידות הזוטרית.

  המפקחים הם "בני ערובה/בובות על חבל" המוציאים לפועל את פקודת אדוניהם.

  1. נשלט סוף סוף וטוב שכך אחרי הדיקטטורה של השמאל
  2. יולי תמיר שרת החינוך2006-2009, שרה שהנהיגה משרד חינוך תוך רמיסה פוליטית, יותר מאלוני / שריד
  3. לא השמאל ולא המרכז( "שינוי" בדמותו של א. רובינשטיין) גם יחד יכולים היו להטות את הכף / לייצב אותה ל"רוח המרכז" כשכנגד כוחות השטח במערכת החינוך ,הבירוקרטיה המקומית במועצות העירוניות והתחרדות הרחוב.
 102. 3
  באמת נראה טמבל...
  1. כדאי לחקור את פיטוריה של המפמ"רית הקודמת, המאד מקצועית, שלא צעקו נגד הדחתה שעה שפוטרה על רקע פוליטי גרידא.
 103. 2
  פרופ' זאב שטרנהל-זה שהסית לאלימות נגד יהודים בשטחים, ציטוט: "אין ספק בדבר

  הלגיטימיות של ההתנגדות המזוינת בשטחים עצמם"....

  1. האיש קידם במרצ ספר שנפסל ללימוד בשל הטיות סטריאוטיפיות חמורות, אי התאמה לתוכנית הלימוד וסילופים היסטוריים. למשל, תקיפת מדינת ישראל ב-48 ע"י מדינות ערב כלל לא מוזכרת
  2. די למולך ההתנחלויות והבטחון.
 104. 1
  במידה והיה בעל דעות ימניות,לא הייתה ידיעה ,אני לא הייתי מגיב והוא היה מפוטר
  1. לא טמבל

   לא קראת את המאמר? כל המהלך מובל ע"י ממונים של סער - אם כבר המהלך נועד להחליף אותו באיש ימין.

  2. האמת, אם כהן כל כך מתעקש ללמד את הנראטיב הפלסטיני, למה שלא ילך ללמד אותו באוניברסיטת רמאללה?
  3. הימין הבולשביקי חושף את טלפיו ומתחיל במסע טיהורים להחליף את האנשים שבנו את המדינה בטרמפיסטים פסאודו-פטריוטים