לאחר כ-4 ימים: קבוצת אפריקאים ששהתה בתעלת מים נלקחה ע"י צה"ל

קבוצת המהגרים שנכנסה לישראל מסיני שהתה ימים ארוכים במוביל מים סמוך לגבול עם מצרים, עד שהיום צה"ל החליט להעבירה לכליאה

קבוצה של מהגרים מאפריקה שניסתה להיכנס לישראל דרך סיני שהתה במשך כארבעה ימים בתעלה בשטח ישראל, סמוך לגבול עם מצרים, ונשמרה על ידי חיילי צה"ל. המהגרים נקלעו למקום כשניסו לחצות את הגבול דרך מעביר מים הפתוח בצדו המצרי של הגבול, אך נחסם על ידי צה"ל בצד הישראלי של הגבול, ליד מוצב כרמית. חיילים שנמצאים במוצבים הסמוכים וכאלה שמבצעים סיורים בגדר הגבול העבירו להם מזון ושתייה.

במשרדי עמותת "רופאים לזכויות אדם" התקבל אתמול (חמישי) מידע ולפיו קבוצת המהגרים נמצאת זה כמה ימים בתעלה. לטענת עו"ד ענת בן-דור מהתוכנית לזכויות פליטים באוניברסיטת תל אביב, כמה שעות לאחר קבלת המידע היא קיבלה הסבר מהיועץ המשפטי של פיקוד הדרום, רס"ן שגיב ליכטמן, שאישר את עיקרי הדברים. "בשיחה לא הובהר האם האנשים נמצאים בתחום ישראל או בתחום מצרים, אלא שהם בתוך מוביל המים שעובר מתחת לגדר הגבול", טוענת בן דור, "הוסבר שחיילי צה"ל נמצאים במקום על מנת למנוע את כניסתם לישראל ושאין להם שליטה או גישה לאנשים הנמצאים בצינור".

אמש שיגרה בן-דור, יחד עם עו"ד אסף ויצן ממוקד הסיוע לעובדים זרים, מכתב דחוף ליועץ המשפטי: "בהמשך לשיחותינו הטלפוניות... ומאחר שקיבלנו מידע לפיו גם כעת (יום חמישי אחר-הצהרים) האנשים עודם נמצאים בתוך מוביל המים, זה היום השלישי לפחות... אנו מבקשים לשקול התרת כניסתם של האנשים בהם מדובר ולו מטעמים הומניטריים מובהקים: שהות של אנשים מספר ימים בתוך צינור מים היא בלתי נסבלת. כידוע מדובר באזור מדברי חם. אף אם הצינור מספק להם צל וחיילי צה"ל מספקים להם מים כפי שמסרת טלפונית, עלול המצב הנוכחי להוביל חלילה לפגיעה חמורה בשלומם ובבריאותם. בנסיבות חריגות אלה קיים שיקול הומניטרי כבד משקל להתיר כניסתם ולבחון באופן ענייני את מצבם ואת סיבת הגעתם לגבול. אם אכן הקבוצה מצויה בתוך שטח ישראל, אין להחזירם לאחור אם באופן אקטיבי ואם על-ידי הצבת שמירה סביבם עד שיחזרו בעצמם (וזאת, בין היתר, בעקבות התחייבויות המדינה בבג"ץ 7302/07).  אנו בטוחים שבאמצעים לוגיסטיים פשוטים יחסית יכולים כוחות צה"ל המוצבים במקום לחלץ את האנשים מתוך הצינור. לאור כל האמור לעיל אנו חוזרים על הבקשה להתיר כניסתם לתחום ישראל, לבדוק את מצבם הרפואי ואת נסיבות הגעתם לישראל".

מדובר צה"ל נמסר אמש בתגובה כי "במרחב בו מצויים הזרים הסתיימה בניית הגדר המערבית שמטרתה למנוע הסתננות בלתי חוקית לישראל. תנועתם של הזרים במרחב סיני אינה מוגבלת ע"י הכוחות הישראלים. צה"ל פועל בצינורות הקישור מול המצרים על מנת שאלו יאספו את הזרים". היום החליטו בצה"ל לפרוש חסות על האנשים ולהעבירם לכליאה במתקן סהרונים.

בהכנת הידיעה השתתפה גילי כהן

כוח צה"ל באזור גבול ישראל מצרים, ארכיוןאלון רון

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 71
  ברוכים הבאים כל המסכנים והרעבים של אפריקה בואו בהמוניכם
 2. 70
  טעות חמורה מאוד
 3. 69
  צבא שמנוהל על ידי מטומטמים

  למה נבנתה גדר על מנת למנוע כניסת מסתננים אז עכשיו מאות אלפי מסתננים יאחזו בגדר ויסרבו לעזוב אותה עד שיוכנסו לישראל . מה לגבי עשרות האלפים שנמצאים בכל אזור המרכז מתי ממשלת ביבי הכושלת תגרש אותם .

 4. 68
  שמישהו ילך ליום עיון בארהב או אירופה איך ממשים מדיניות הגירה

  זה לא בושה לא לדעת. לכו לבדוק איך אחרים עושים את זה

 5. 67
  האמת - אין לי בעיה עם האריתראים - שהם ממש אחלה

  יש לי בעיה עם יועצים משפטיים - שהם חבורת פסיכוטים פילוסופים בשקל עם שגעון גדלות.

 6. 66
  לארגן תביעה ציבורית כנגד ענת בן דור -הפוגעת ברמת חיינו ובאיכות חיינו

  בן דור הינה אדם הרודף פרסום ,הדורסת את זכויות האזרח של תושבי מדינת ישראל.היא אינה מסייעת ליהודי אתיופיה מדוע?
  \בן דור וחבריה היינם אנרכיסטים במסווה , בפועל סיעיני קרימינלים המסיעים לפושעים ועברינים מוסלמים,רוצחים ואנסים ,עבריני גבול ששילמו הון תועפות לעבור למצרים לחיות שם ואחר שלמו לבדואים עוינים עבור העברתם את התעלה,. לעבור את סיני לא ניתן ללא שיתוף פעולה עם ארגוני אלקאידה או דומיהם . רק הם יכולים ומוכנים להובילם לגבולות ישראל. לחדור למדינת ישראל ולחיות על חשבוננו כאן.
  יש לשלול אזרחותה של עו"ד ענת בן דור ושל כל המסיעים בידה.. היא אויב הציבור היהודי!
  יש לשלול לבן דור את תעודת עורכת הדין

 7. 65
  עו"ד בן דור - את עברינית פוגעת ברמת חיי ואורח חי - מקומך לא כאן

  על מי יוטל עלויות המנחיה של פוטשעים עברינים אלה?

 8. 64
  בן-דור, יחד עם עו"ד אסף ויצן ממוקד הסיוע לעובדים זרים -לשלול אזרחותם

  בן דור ואסף ניצן טרוריסטים אני צינים, יש לשלול אזרחותם .שהם ישאו בכספם את עלויות המחיה של המוסלמים מסודן

 9. 63
  צריך להוציא אל מחוץ לחוק את אירגוני הסיוע לפולשים מאפריקה ולגרש את המאפיה של "יפי הנפש" שחותרת להחרבת המדינה ביחד עם הפולשים לאפריקה. מיהו הריבון האמיתי במדינה המטופשת הזו- הממשלה הנבחרת או חונטת זכויות האדם?

  לא ברור לי- האם הריבון בישראל הוא הממשלה הנבחרת, או אנשי אירגוני הסיוע ל"פליטים".

 10. 62
  הפתרון צריך להיות סיוע הומניטרי מיידי מציל חיים, כליאה וגירוש מסודר מיד לאחר כך, למדינות מוצאם. ומספיק עם הניו ספיק של "מהגרים". איזה חירבוש
 11. 61
  חבל שהכניסו, זה היה בלון ניסוי של ענת בן דור וחבריה שחלומם הריסת מדינת ישראל

  עכשיו כל המסתננים יתרכזו בצינורות ובשטחי הפקר שנמצאים סטטוטורית בתוך ישראל וכל הענת בן דורים ושאר מקבלי המשכורת מקרן קויזלינג יצרחו גוועלד.

 12. 60
  לקחת הביתה

  לכל הרחמנים יש לנו מספיק עניים ומסכנים משלנו לא צריך לייבא מאפריקה מי שרוצה שיקח אפריקאי לביתו ויאמץ ופטרנו את הבעייה עניי עירך קודמים

 13. 59
  שאירגונים אלו יתרמו ממשכורתם אחזקת המסתננים

  מה האירגונים המזוויעים האלו היו עושים אילו היו מתחת הצינורות של סיני מסתתרים מיליון מסתננים ? האם גם אז היו מבקשים להם מקלט במדינתי הקטנה ? עד מתי אירגונים קיקיונים הזויים וקטנים אלו ישלטו עלינו? רוב תושבי המדינה נגד קליטתם של המסתננים וכניסתם של אחרים. השר אלי ישי עושה מאמצים לגרש ואלה עושים מאמצים לקלוט! מה זה??? אני כאזרח משלם מסים מסרב לתת אפילו סנדביץ' למסתננים. שילכו מהיכן שבאו! שהמצרים שמסתננים אלה נמצאים בשטחה יפרנסו אותם ואתם אירגונים קטנים האוחזים בידיהם רמקולים וזועקים לשמיים תתרמו ממשכורותיכם ל"מסכנים" האלה שמשלמים 3000 דולר כדי לגנוב גבול ואשר בכיסיהם אלפי דולרים וסמים למכביר כדי למכרם באילת או במקומות אחרים. אירגונים משוגעים, רדו ממני לעזאזל,תנו לי לחיות במדינתי הקטנה, יש די צרות עם הערבים כאן ששורפים לי את היערות בכל קיץ. מי בקש מידכם לרמוס את חצרי??? כך ישעיהו הנביא אמר!!!

 14. 58
  האחים המוסלמים עלו לשלטון במצרים? אחלה. שידאגו לאחים שלהם, המוסלמים.
 15. 57
  ושוב מעמד הביניים יצטרך לממן לשנים את המחיה שלהם במתקן. לזה יש כסף

  עושים קרקס מהגדר. היה צריך להשאיר אותם עד שילכו לכיוון חזרה למדינה הראשונה שהם יכולים לקבל בה מעמד של פליטות - מצרים.

 16. 56
  מעבר גבולות או גניבת גבול,בבקשה: >----->

  ההגירה הבלתי ליגאלית נמשכת ונמשכת כבר שנים! ומעניין שבעיתונות לא נכתבה אפילו מילת-רקע אחת על ארצות המקור והעמים של מיסתננים/ות אלה: סנגל היא מוסלימית,אוכלוסיית אריתראה היא רק מחציתה נוצרית והמחתית השניה מוסלימית (מהחצי האחרון באים רוב גנבי הגבול),סודן ללא הדרום הקטן היא מוסלימית,כולל חבל דארפור(הדארפורים,הם בני תרבות אפריקנית ולא ערבית אבל... הם מוסלימים כוווולללאם).
  תעזרו למסכינים,למה לא,אבל חייבים לחשוב כל הזמן לאיזה מגזר דתי שייכים המיסתננים/ות וגם להבין למי יהיו שייכים הצאצאים שלהם - הילודה אצלם בכלל לא קטנה - כך שבעוד דור בערך נדבר על הרבה מאות אלפים וייתכן כי יותר.
  אלה אנשים ממשפחות אפריקניות בעלות אמצעים אשר מוציאות אלפים של דולרים כדי לשלם למי שמבריחין אותם.היום קשה להסתנן לאירופה המערבית ואפילו מחזירים אותם משם,אז הם באים למדינה קטנטנה כמו גמד שהרוב בה לא מהמוצא שלהם ובכלל לא מהדת שלהם.בנוסף,על יד הרוב הזה שבמדינה יש מיעוט שגם בתוכו יש מיעוט - של נוצרים.
  סליחה,אבל הממשלה התעוררה רק לאחרונה והיא כמו מנהיגים של מדינה מתאבדת. 17. 55
  עיתון מעניין ומזעזע

  אמשיך לקרא הארצ רק כדי להזדעדע מדיעות המנויים שלא מביישים את יושבי אברבנאל בדיעותיהם ההזויות בעד המסתננים ונגד האימפריה היהודית שלא חשה חמלה לכמה מליונים בודדים של אפריקנים.

 18. 54
  ביבי לאט לאט יהפוך ליקיר עיתון הארץ בחמלתו למסתננים ובאדישותו לגורל המדינה
 19. 53
  הומניות אנשעם הומניות הם כבר שם

  אבל הם כבר שם אז לצפות בהם גוססים????? איפה החמלה היהודית גם אנחנו חיפשנו רחמים כשברחו בשואה ואנשים טובים ואמיצים הצילו יהודיים מה קורה לכם אנשי ימין? כמה ברבריות? כמה? אני גם נגד קליטתם בארץ. מע האשם?? ביבי!!! שבנה באיחור גדר גבול!!!! אבל תמשיכו להצביע לו. רובכם עובדי אלילים וקמיעות.. יהודים פגאניים. עוד 50 שנים תפצו על הפער מהמדבריות והגונגלים

  1. יש שם גדר ! קפיש ? מה אתה מאשים את ביבי שאיחר לבנות גדר - הנה יש שם גדר קפיש ?
 20. 52
  השמאל חובב הפליטים התחלק לגמרי על השכל..אל תשכחו שהשמאל הזה היה גם בעד החזרת הגולן לסורים...ומי היה יושב היום על הכנרת והגליל? אל קעידה והאחים המוסלמים...
 21. 51
  השמאל הזה יהרוס את המדינה , הם לא לומדים לקח ממה שקורה אצל אחרים.
 22. 50
  לא להתרגש, לחסום בסורג איתן את מעבירי המים בצד הדרומי שלהם.
 23. 49
  מהתגובות ברור כי ישראל הדמוקרטית הלכה לעולמה והוחלפה בדיקטטורה כוחנית וגזענית.
 24. 48
  צריך לתבוע את עו"ד ענת בן-דור מהתוכנית לזכויות פליטים ועו"ד אסף ויצן ממוקד הסיוע לעובדים זרים על פגיעה בבטחון המדינה ופגיעה בזכויות האזרחים הישראלים ובערך הרכוש שלהם. לי אישית אין כסף לעורך דין אבל אולי איזה משפטן בעל מצפון ירים את הכפפה. כמו כן צריך להסביר להם שרבים מהפליטים האפריקאים אינם פליטים כלל וכלל אלא פושעים מבוקשים במדינותיהם או חיילים בצבא הממשלה או המורדים האחראים למעשי רצח ושוד.
 25. 47
  איפה זה ייגמר

  אולי שארגוני השטנה יגידו לנו מה המרחק מישראל שממנו יוגדר אדם כמסתנן.
  בושה בונים גדר ונשארים סמרטוטים.
  כבר אפשר לעניק אשרות כניסה לישראל עוד בחרטום ואריתריאה.

 26. 46
  ל "פעם היה פה אחרת"

  למה תמיד אתם מתנשאים

 27. 45
  לגרש את כל המסתננים

  יאלה הביתה

 28. 44
  תגובות פה כמו של נאצים. אדם הוא אדם ללא קשר לצבע או לדת
  1. אצלכם זה מייד: "נאצים", "1939" או "צה"ל זה כמו הוורמכט"! תהיו מקוריים, חברים-תשוו אותנו לג'ינגיס חאו, אטילה או לפחות קליגולה. משעמם לקרוא על אשמת הכיבוש כל פעם שילד ערבי נדרס ע"י דודו שנסע רוורס. דווחו אמת: זה היה ביבי!
  2. הזמנת כבר משפחת מסתננים שיגורו איתך בבית?! יפה נפש!
 29. 43
  חוצפה של הנאוליברלים ויש להוציא את המסתננים מיד !
 30. 42
  ווי לי ואוי לכולנו; אם התגובות מייצגות - הרי שלא ל
  1. התגובות וודאי שלא מייצגות: מדובר בעתון של השמאל ובדווח של יום יום שבת. חכה למוצ"ש, חביבי.
 31. 41
  מטומטמים צריך לפרק את ארגון א.ס.ף ומייד !!! הם מסכנים את ישראל - בכל רבעון הם מקבלים 160 אלף שקל מהקרן החדשה !!! זה סרטן והם לא פליטים אלא מהגרי עבודה - צה"ל טעה בגדול במום להעביר אותם למצרים הוא מכניס אותם לישראל וזה משדר לכל משפחתם להגיע - די לדבר ההזוי הזה
 32. 40
  די לשטיפת המוח השקרית!! לא מדובר במהגרים אלא במסתננים!! כצפוי,ישראל הסמרטוטית אספה את המסתננים,ולא ברור מדוע צה"ל לא הודיע למצרים שיבואו לעצור אותם.
 33. 39
  ההומניות יתר שלנו תהרוג אותנו

  זה היה החשש שלי מלכתחילה שהאפריקאים יאחזו בגדר ולא יעזבו אותה עד שיכנסו , טעות פטלית להכניס אותם , תמיד העודף הומניות שלנו דפקה אותנו

 34. 38
  מדינת ישראל מתאבדת מרצון
  1. מתאבדת בלא דעת
 35. 37
  המהגרים לא נקלעו למקום הם פשוט ניסו לגנוב את הגבול דרך צינור ניקוז. הצינור היה פתוח מהצד המצרי, כך שאילו רצו יכלו לחזור חזרה לסיני. אבל הם לא רצו. ולמה שירצו אם ברור לכל מהגר אפריקאי שהגדר לא ממש עוצרת אם אין את הנחישות שלא להכניסם ארצה. מחר יאזוק עצמו מהגר לצד המצרי של הגדר (שאגב גם הוא בעצם מבחינה משפטית בשטח ישראל) יזרוק את המפתח ובני ישראל הרחמנים בני רחמנים יכניסו אותו מייד ארצה.
 36. 36
  הטעות הפטאלית נעשתה, הם כבר בשטח ישראל שמעבר לגדר, ב"סהרונים".
 37. 35
  זה המקרה הקלאסי של הפרא האציל

  בנו גדר ועכשיו ברור מי נכנס ומי לא. אבל זהו שלא, כי האפריקאים הם הפרא האציל. יש לנו מחוייבות אליו גם אם לכאורה אין מחוייבות כי אחרת הבדואים והמצרים (שגם הם בקטיגוריה של הפרא האציל) יהרגו אותם (אולי). נראה לי שהגדר מיותרת. אפשר להתנחם בכך שבכל העולם, מקנדה עד אוסטרליה נמצאים באותה סירה.

 38. 34
  מי בצה"ל החליט לפעול בניגוד להחלטת הממשלה? אולי צה"ל יגיש סיוע גם למסכנים שתקועים באפריקה בדרום ת"א.
 39. 33
  שיחזרו בדרך שהיגיעו

  מדינת ישראל ועם ישראל לא חייבים למסתננים האלה כלום

 40. 32
  אז הגדר לא עוזרת סתם בזבזנו מיליארדים
 41. 31
  ארגוני השטנה לישראל עושים צחוק מהרוב היהודי-ציוני. הם מובילים את הרוב היהודי בעיניים פקוחות לקראת חורבנו. ביבי, ההיסטוריה לא תשכח לך ולא תסלח לך על אוזלת היד והטיפשות.
 42. 30
  מעניין מי דיווח להם על זה?

  "במשרדי עמותת "רופאים לזכויות אדם" התקבל אתמול (חמישי) מידע ולפיו קבוצת המהגרים נמצאת זה כמה ימים בתעלה" ...

  למה הוציאו אותם משם ולמה סיפקו להם מים? אם כבר מדברים על מים, היה צריך להביא מכת"ז משטרתי ולשטוף אותם החוצה לצד המצרי. אם על מתנחלים, שהם אזרחים שומרי חוק, אין שום בעיה להפעיל מכת"ז, אז מה הבעיה להפעילו על מסתננים בלתי חוקיים?
  וברוח חביב זכויות האדם שלנו, ניסו שחם, ציטוט: חרא עליהם, תפעיל מכת"ז!

 43. 29
  אין גבול לאן שיפי הנפש רוצים לגרור אותנו - דייי !
 44. 28
  הסיפור הזה הוא Test Case יזום, מתוכנן ומתואם, שמיליציות הזכויות, הסיוע

  ומשפטניהם, מתכננים להפעילו מאז תחילת בניית הגדר בתואנה שהגדר נמצאת בשטח ישראל. מנוי וגמור עמהם שלא לאפשר למדינת ישראל להתגונן בפני הפלישה מאפריקה.

  1. בדיוק כך. לא מדובר ב"גילוי" מקרי של פולשים "מקריים". הנבלות תכננו את זה מראש. ענת בן דור מעורבת בכל הסיפור עד הפרט האחרון. הם ייתלו בדבר הזה כבתקדים, ומעכשיו התעלול הזה יחזור על עצמו מאות ואלפי פעמים.

   יאללה, צנזרו, יא חולרות.

  2. חנה, צריך למקד את האש (באופן חוקי אך תקיף ונחוש) בפושעי ה"סיוע", בענת בן דור, בקליניקות המשפטיות, בפושטקים מבג"ץ, ובשפנים בממשלה שנכנעים להם. רק מתקפה נחושה ובלתי מתפשרת עליהם תשתק את פעילותם ותאפשר את פתרון בעיית הפלישה הזרה.
  3. גם את המסתננים גם את המשפטנים להעמיס על אנייה לאריתריאה שלום ולא להתראות

   נמאס כבר מן הקרקס המשפטי. ארגונים קיקיוניים במימון זר משגעים את הרשויות והורסים את המדינה.

   חלאס מספיק ונגמר. את כל הדרום סודאנים אפשר כבר היום להחזיר. ביחס לאריתריאים אפשר לארגן להם חנינה מנשיא אריתריאה תמורת שוחד או סיוע כלשהו. וליתר אפשר להקים מחנה פליטים בדרום סודן במימון ישראלי וכל מי שנכנס ארצה ולא משנה איך נשלח ישר בדואר מהיר שמה.

 45. 27
  בשביל מה הקימו גדר? חשבתי שכדי למנוע ממהגרים בלתי חוקיים לחדור ארצה, והנה מדינת ישראל מכניסה באופן רשמי עבריינים לתוכה.
 46. 26
  איזה טמטום! בשביל מה משקיעים מיליארדים בגדר אם צה"ל מעביר מסתננים דרכה? ממשלה חסרת יכולת עמידות אפילו מול כמה יפי נפש שמטרתם הצפת ישראל באפריקנים!
  1. שמע ,אני מעל 50 שנה בארץ ,מה שעשיתי במדינה אתה בטח עדיין לא חולם ,אני אחד מאותם יפי נפש" ותרגע אין בכוונתנו להציף את ישראל באפריקנים יש לנו מטרות אחרות וחוץ מזה תשפר את העברית שלך
  2. אם אתה תומך בהכנסת מסתננים דרך הגדר, לי הספיקו ה50 שנה שלך פה, לך אולי לסוריה לבכות להם קצת.
  3. לא יפה נפש אלא עוד פלצן צפון תלאביבי

   חמוד .
   יפה נפש היא מחמאה , אתה פשוט עוד אחד מאותם אנשים שגרים להם במגדל השן האליטיסטי של החברה הישראלית , ובשבילהם ההתעטפות בזכיות אדם היא רק חלק מהסטייל שלהם.
   אני מציע לך לעבור לגור בדרום תל אביב שם גרים החברה שאינם יכולים לגור איפה שאתה גר וכנראה ירשת דירה מהסבתא ,ונאלצים להתמודד עם על בעיות ההגירה הזאת !!!!

 47. 25
  יש להתיחס אליהם כאל יהודים שכן ממש לא מזמן כולנו הינו פליטים וחסרי כל ובלי מקום לברוח אליו ומה עשו פעילי עליה ב ????
 48. 24
  כשלצבא אין שכל...

  גם הגדר לא תעזור. אני לא מבים למה לא הביאו מכת"ז משטרתי ולא שטפו אותם החוצה לצד המצרי. אולי בגלל שהמומחה הגדול למכת"ז במשטרה הפעיל את המכת"ז שלו אצל שוטרות ועכשיו הוא מחוץ לג'וב??? מעניין שלהפעיל מכת"ז נגד מתנחלים לא היתה לו בעיה ...

 49. 23
  המרחם על אכזרים הלוקחים את מקום עבודתם של אזרחי ישראל יענש בידי שמים
 50. 22
  חבל שלא פתחו באש וגרשו או הרגו אותם כבר שם.
 51. 21
  לפטר את שגיב ליכטמן. להעיף אותו לכל הרוחות, אותו ואת כל מי שהיה מעורב בהכנסת הפולשים דרך הגדר. בונים גדר במיליארדים והפקידון ליכטמן מכניס את הפולשים דרך הגדר והופך את הגדר לבדיחה. עכשיו כולם ייכנסו בצינורות ויעלו ארצה בהשגחת כבוד הפקידון ליכטמן.
 52. 20
  חבל שלא ירו בהם בשטח. נימאס מבמסתננים האלה.

  ונימאס מארגונים לזכויות שמטרתם להשמידנו.

 53. 19
  מה קורה פה, לכל הרוחות?! באיזו זכות צה"ל מכניס לישראל פולשים זרים דרך גדר שהוקמה במיליארדים במטרה למנוע פלישת זרים? מה לכל הרוחות קורה כאן?!

  מה לכל הרוחות ואלף אלפי עזאזלים קורה כאן?

  1. ואתה מעדיף שהצבא ינהל את המדינה?
  2. לא, גאון שכמוך. אני מעדיף שהצבא ימלא אחר הוראות הממשלה הנבחרת של ישראל וימנע פלישת זרים לתחומי המדינה. שיעשה את עבודתו, שיאכוף את החוק לאורך הגבול ושיציית לממשלה שנבחרה באופן דמוקרטי.
 54. 18
  אין גבול לחוצפת יפי הנפש

  אז אמרתם שנטפל 'רק' באלו שכבר נכנסו, ושנבנה גדר... אז מה עכשיו ? אם מליון איש יבואו להידפק על הגדר תגידו שצריך להכניס ולבדוק אותם ? הם בכלל במצרים ! לא בארץ שבה אולי יש סכנה ! צריך לחוקק חוק ברור, שיעקוף פה כל בג"ץ, ולצאת מכל חתימה על איזה אמנה שלא מאפשרת לנו לקבוע גדר הרמטית - שיקפצו כולם - די נמאס זה בנפשנו !

 55. 17
  טפשות. היה צריך להחזיר אותם למצרים. מילא, לפחות הם לא יסתובבו בארץ אלא ישהו בעיר האוהלים עד שיתחננו לחזור אל צינור המים.
 56. 16
  לגרש אותם תכף ומייד
 57. 15
  כנראהמיפו כנראה שלא הבנתי טוב...

  רגע, בגלל שהם נכשלו בנסיונם לחצות את הגבול (שסוף סוף מגודר במקטע הזה) אז צריך לחבל בגדר או במכשול שמנע מהם להיכנס ובצורה אקטיבית להעביר אותם את הגבול לישראל? אז למה בדיוק אנחנו בונים את הגדר?

 58. 14
  עכשיו יבואו אלפים לתעלות המים, הם יודעים שצה"ל יחלץ אותם בסוף. תודה רבה
  1. אופירה מותק, זה כואב שאין שכל? או שהחיים ממש צוכר? לא אלפים,
  2. OK גדפת, העלבת-יש גם מענה ענייני לטענה?
 59. 13
  מהגרים?: אלה תאי טרור שנכנסים לא מאמינים אתם עוד תתחרטו בדם על הכנסה של אלפי מוסלמים אני לא ימינית ולא גזענית פשוט צריך לקרוא את המפה אני לא אתפלא שההצתןת המרובות שמתרחשות נעשת ע"י פעיליפ סודנים שנכנסו במסווה וכבר פעילים בצפון הנהגה מטומטמת שרק חושבת על הכסף ולא על עתיד מדינת ישראל
 60. 12
  אז עכשיו גם הגדר לא תעצור אותם? ביי ביי ישראל...הצילו, אין לי דרכון זר
 61. 11
  מדינת ישראל מתמוטטת ממוסלמים ואפריקאים
 62. 10
  מי אמר שהם בכלל מעונינים להכנס ארצה? שמעתי שהם מבלים חופשה שנתית בסיני, והבילוי בתעלה נחשב אתגרי. מדוע לכפות עליהם להכנס לארץ מסוכנת כישראל?
  1. חה-חה-חה איזה הומור משובח
 63. 9
  מצויין. שישהו בתעלה כמה זמן שהם רוצים. זה לא ענינה של ישראל. ירצו-יחזרו למצרים, ואם לא-הרבה אנשים מבלים חופשה בסיני.
  1. על החתום ,חיים גרמני גאה 1933
  2. דמגוג עלוב המגבב איוולת. איזה הבדל באמת.
  3. חיים נגד החיים

   אתה לא מתבייש?

 64. 8
  מחלקים להם אוכל כאילו הם חתולי רחוב
 65. 7
  יש להכניס את המהגרים,ולתת להם מגורים בצפון ת"א.

  לא רחוק היום שהבעייה הפלשטינאית תיתגמד לעומת המהגרים מאפריקה.
  דרום ת"א כבר הפכה למדינה אפריקאית.

  1. אולי תספר לנו מהי "הבעיה הפלשטינאית"
 66. 6
  הם לא פליטים - אלו מהגרי עבודה. פליטים אם בכלל, הם היו במצרים..
 67. 5
  בו-דור ואסף ויצן- מרחמים על שונאי ישראל-צריך קצת שכל לדעת על מי לרחם!
 68. 4
  נמאס

  נמאס מאנשי ארגון זכויות אדם

  1. נמאס מאנשים שרוצים לעזור תביאו לנו בריונים וכלגסי יחידת עוז
 69. 3
  לא להכניס אותם אחרת יבואו עוד אלפים....
  1. אלפים כבר באו. עכשיו דבר במיליוניםץ
 70. 2
  לא להכניס אותם לארץ

  הם במצרים ושישארו שם.

  1. כשאלוהים נתן לנו את התורה הוא נתן לנו את תורת הגזע
  2. אם מתעקשים נורא

   אולי די להפיל את עול הפולשים רק על דרום תל אביב?
   אולי ניתן להם גינה יפה מגינת לווינסקי?
   כמו למשל הכיכר השוממה והבודדה ,כיכר המדינה שיתנחלו אל
   מול האלפיון העליון וחנויות הפאר , לפחות ינצלו את הכיכר
   ואולי יפנימו משהו...

  3. יצחק לך תדאג בסוריה ושחרר אותנו מעולך
  4. זה לא יצחק.... זאת מיכל, שמאלנית קיצונית...
  5. אבל זו הארץ שלי ואני לא רוצה אותם פה

   זאת לא המדינה שלהם ולא תהיה, זאת המולדת שלי, הבית שלי ושל הילדים שלי ואני לא מוכן למסור אותה לאף אחד אחר.

 71. 1
  מי אמר שהם פליטים? מדובר במבקשי עבודה גונבי גבולות.
  1. גם יהודי אירופה היו מבקשי עבודה, גונבי גבולות . עוד לפני שהיו גבולות באירופה הם נסו ממקום למקום כדי להציל את עצמם ולעבוד.
  2. נוכל גונב דעת, ליהודי אירופה לא היתה מדינה. לאנשים האלה יש גם יש. אגב, עמי אירופה כינו אתכם "אינטליגנציה ללא שורשים". לא סתם את שנאו ורדפו אתכם.
  3. טוב, נהדר. נקבל את כל האפריקאים פה אצלנו.
  4. קשה להאמין לאיזו מעוותות יכולים להגיע אנשי השמאל הקיצוני.
  5. היועץ המשפטי של פיקוד דרום, אדון שגיב ליכטמן, חושב שהוא עובד אצל ענת בן דור יבואנית האפריקאים. הוא פועל בניגוד מוחלט למדיניות הממשלה שהיא לעצור את הפלישה הזרה לישראל.
  6. גם סבתא שלי גנבה גבול כדי לברוח ממלחמה. מזל שמדינת ישראל לא היתה קיימת אז.
  7. וואי כמה את מטו...

   אילו ישראל היתה קיימת סבתא שלך יכלה להגיע ישר אליה ולא היתה צריכה "לגנוב גבול"
   אלוהים יעזור לכם, כי בני אדם לא יכולים!

  8. הם לא נמצאים בסכנת חיים במצרים ולכן של השוואה לשואה לא רלוונטית
  9. "זכור כי גר היית" תגיד, לאוכלוסיות החלשות שלנו מישהוא דואג? אתה דואג להם? איכפת לך מהאטיופים שמצבם כל-כך גרוע? מדוע אתה לא זועק על ההזנחה של הקהילה הזאת? מה אתה כל-כך מודאג מחוסר היכולת של המדינה לטפל באלפים שזורמים הנה מרחבי אפריקה? ספר לנו מה אתה עושה למען האוכלוסיות החלשות שלנו(!!!) ומה אתה חושב אפשר לעשות עם 60.000 מבריחי גבול שאולי ביניהם יש לא מעט מחבלים? ספר לנו שנדע מה דעתך ומה פועלך בנידון.
  10. הימין הכניס את ישראל לבוץ לפני עשרות שנים והעולם שותק
  11. בתור מישהו ששירת לא מזמן על הגבול במילואים

   הם נמצאים בסכנת חיים... אנחנו גירדנו כמה מהגדרות כי המצרים החליטו לעשות אימון מטרות נעות. מי שמשחד את השוטרים המצרים מצבו יחסית יותר טוב. מי שאין לו כסף לא ישרוד את המסע. (יחף, כדי שלא יברח, ד"א.)