שב"ס מגייס מאות אנשי צוות למתקני הכליאה למהגרים

שב"ס מפרסם מודעות דרושים לגיוס סוהרים ואנשי צוות, כגון טבחים וקציני חינוך. כן יגוייסו "קצינים ייעודיים", שככל הנראה יאבטחו את המתקנים

שירות בתי הסוהר מגייס בעלי תפקידים למתקני הכליאה בדרום המיועדים למהגרים אפריקאים. בשבועות האחרונים החלו בשירות בתי הסוהר לפרסם מודעות דרושים המיועדות לגיוס סוהרים וכן לגיוס אנשי צוות – רופאים, טבחים, קציני חינוך, עובדים סוציאליים ועוד. במודעות נכתב כי תפקידים אלו דרושים למתקני הכליאה, "לרבות במתקן משמורת סהרונים".

לפי תכנון שירות בתי הסוהר וכפי שהוצג לרשות המקומית באזור רמת נגב, כ-400 אנשי סגל עתידים לעבוד בעיר האוהלים, שצפויה לאכלס אלפי מהגרים אפריקאים. הסוהרים ואנשי שב"ס יתגוררו שם במתחם מגורים נפרד, וילונו במכולות שיוסבו למגורים. ככל הנראה, הקליטה המאסיבית - המוערכת במאות אנשים - תאפשר גם את היערכות השב"ס להכשרתם של המועמדים החדשים לתפקיד, עוד טרם אכלוסה של עיר האוהלים. מלבד זאת, לשב"ס חסרים כעת אנשים שיאיישו תפקידים מסויימים במתקני הכליאה הקיימים כבר בקציעות וסהרונים.

מפילוח המשרות עולה כי נהג האוטובוס המיועד הוא זה שיהיה אמון על הבאת המהגרים מקו הגבול או מריכוזי האוכלוסייה ברחבי הארץ אל מתקני השהייה. אנשי הלוגיסטיקה של המחנה - אפסנאים, גזברים, טבחים, מסגרים, שרברבים ועוד - צפויים להתגייס גם הם לשירות בתי הסוהר כדי לתפעל את מתקן הכליאה. שירות בתי הסוהר מתכוון לגייס גם "קצינים ייעודים", שסיימו קורס קצינים ובעלי כושר גופני גבוה, כך לפי דרישות הקבלה למשרה. שירות בתי הסוהר לא ענה לשאלת "הארץ" על מהות תפקיד זה, אך ככל הנראה הקצינים יאבטחו את המתקן. עיר האוהלים מוקפת בשלוש גדרות, ובפאתיה ניצבים שתי עמדות שמירה מוגבהות.

עיר האוהלים" בנחל רביב"אליהו הרשקוביץ

כיום ישנם 2,000 מקומות פנויים ומוכנים לאכלוס בעיר האוהלים "נחל רביב", מתוך 4,000 מקומות שאמורים להיבנות לפי תכנון משרד הביטחון. לאור הירידה בקצב כניסת המהגרים האפריקאים לישראל, לא הוחלט אם להמשיך בהקמתם של אלפיים המקומות הנוספים, וכרגע לא מבוצעות במתקן זה עבודות בנייה נוספות. גורמים המעורים בנושא ציינו כי כרגע המשך הבנייה במקום "מוקפא", וכך גם כליאתם של מהגרים אפריקאים במקום – כל עוד ישנם מקומות פנויים במתקני הכליאה הקיימים כבר.

במתקן סהרונים, המופעל באחריות שב"ס, נמצא בבנייה חלק נוסף. בנייתו צפויה להסתיים בחודש נובמבר הקרוב, ויוקמו בו עוד 1,200 מקומות לינה למהגרים אפריקאים. בשלושת החודשים הקרובים צפויים להיות מוכנים כ-5,400 מקומות כליאה עבור המהגרים. זאת, מלבד מתקן הקבע (שקיבל באחרונה את השם "שדות") למהגרים, שצפוי לכלול כ-8,000 מקומות ובנייתו נמשכת.

משירות בתי הסוהר נמסר בתגובה כי "שב"ס נערך לגיוס כוח אדם (כמה מאות) למתקני הכליאה בדרום, לרבות מתקני המשמורת למסתננים. שיבוץ הסוהרים יעשה בהתאם לדרישות שיעלו לאיוש המתקנים לצד סיום הבנייה על-ידי משרדי הממשלה הנוספים הפועלים למימוש ההחלטה הלאומית".
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 29
  זה מה שנקרא: ליצור מקומות עבודה........ רק חבל שזה על חשבון אומללים......
 2. 28
  שיחזירו אותם למדינה שלהם דרך מיצריים. מה אנחנו צריכים את הצרה הזאת.
 3. 27
  לא חבל על הכסף?

  ידוע שהישראלים לא מוכנים לעבוד, וגם צריך לשלם להם שכר וזכויות סוציאליות כי אחרת הם תובעים בבית הדין לעבודה וכו'.
  הרבה יותר זול להביא עובדים זרים שיעשו את העבודה בזול ובחריצות.
  בלילות אפשר גם לצופף את כולם באוהל אחד. ציוץ אחד מהם - והם מוחלפים בחדשים.

 4. 26
  כנראה שצדק מי שאמר

  שהיהודים הם מקור הרע בעולם.
  עצוב...

 5. 25
  בשביל מה כל העבודה הזאת? להציע לכל אחד 1,000 דולר ושיסתלק מפה, ואם לא יעשה זאת תוך זמן קצוב, יגורש דרך הגבול, כפי שהסתנן לפה.
 6. 24
  בנימין נתניהו תתעורר!! במשמרת שלך מתבצע פשע נגד האנושות ואתה שותק.
 7. 23
  לא ברור למה לא להמשיך בבניית 2,000 המקומות הנוספים. נכון שקצב ההסתננות יורד (סוף-סוף!), אבל עדיין, 60,000 מסתננים בערים. תבנו, שאפשר יהיה להתחיל ולפנות אותם משם.
 8. 22
  מחנה ריכוז לכל דבר ועניין. בושה ופשע נגד האנושות איך כולאים פליטים רק בגלל גזע- ושוב העולם שותק????????????????????
 9. 21
  שר הפנים ושר המשטרה אתם תירשמו בדפי ההסטוריה כמי שהקימו את מחנה הריכוז הראשון
 10. 20
  בנימין נתניהו תתעורר!! אתה בונה מחנה ריכוז במדינת ישראל. ההיסטוריה לא שוכחת פשעים מהסוג הזה.
 11. 19
  הכותרת הנכונה היא : שב"ס מגייס מאות אנשי צוות למחנות ריכוז לפליטים
 12. 18
  איזה מזל שיש מהגרים.....

  בשלוש השנים האחרונות זרמו לישראל מאות, אלפים של מהגרים וזה לא הטריד את מנוחתו של השר אלי ישי. עכשיו משהתעורר השר והכריז מלחמה על המהגרים, מוצא כסף רב על בניית מתקני כליאה, אבל אין רע בלי טוב: כפי שמסביר לנו העיתונאי גילי כהן, כאן, השב"ס מגייס עובדים למתקני הכליאה והרי לכם פיתרון נפלא לבעיית המחסור בעבודה החמורה שראש הממשלה מנסה בכוח לטאטא מתחת לשטיח. מה היינו עושים בלי המהגרים ????????
  באשר לקופה המתרוקנת? אל תדאגו. ראש הממשלה החכם עם שר האוצר החכם, לא פחות, כבר מכינים תכנית נפלאה איך לגנוב את מעט הכסף שנותר לעובדים קשי יום . לקחת כסף מהטייקונים? הצחקתם אותי. הרי אחד מהטייקונים יהיה מקום עבודתם בעתליד של נתניהו וחבריו העליזים.

 13. 17
  בכל המשרדים קיצוצים כבדים, אבל לזה פתאום יש כסף...
 14. 16
  כמה זמן לוקח לכם לפרסם תגובה? יצאתם להפסקת צהריים?
 15. 15
  שתי ציפורים במכה

  אפשר לגייס את מפוטרי ערוץ 10 :-)

 16. 14
  לקרוא כאן את התגובות, מקומם יותר מאשר החלטת הממשלה,מה גם שאנחנו כל כך אוהבים להתהדר בהומניות של היהודים...כשהיהודים חזקים הם גסים ואלימים בדיוק כמו כל הגויים...
 17. 13
  בואו נהיה בני אדם

  לעתים אנחנו שוכחים את עברנו.. יהודים רבים גם כן הכיעור לארץ בצורה לא חוקית בימי המנדט הבריטי. רק שלזה אנחנו קראנו העפלה. כשיהודים צריכים עזרה זה תמיד חוקי, אבל כשאנשים מעמים אחרים צריכים הם נעשים חלאות. אנחנו צריכים לבדוק את המוסר שלנו. לי לא אכפת אם יגורו פה אפריקאים או יהודים או ערבים, אבל שנהיה בני אדם ונתייחס בכבוד הראוי לכל אדם באשר הוא אדם.  

 18. 12
  יש לקוות שבקרוב יכניסו למחנות אלה כל מהגר בלתי חוקי, וימאיסו עליהם את החיים שם עד שיחזרו מרוצנם הטוב לארצותיהם.
  1. יש לקוות שיכניסו לשם אותך
 19. 11
  למה לבזבז מיליארדים? הסעה לגבול מצרים ובעיטה בתחת של המסתננים.
  1. ומה תעשה ביום השואה?

   תחזור שוב על היללה הקבועה "למה כל העולם שתק?" עכשו אתה מצטרף לשותקים, לאטומים שלא אכפת להם סבל של אחרים. איך זה, כיף להיות בצד של החלאות?

 20. 10
  כל הכבוד!

  על חוסר התושייה, על הגזענות, על צעד של 70 שנה אחורה, ביבי נתניהו אתה אשם בהקמת מחנה ריכוז על אדמת מדינתנו, והכי מדהים זה שאתה לוקח לי כסף מהמשכורת כדי לעשות את זה. מה עם לתת אישורי עבודה בתחומים מוגדרים למסתננים ושלב אותם בחברה ישראלית כדי לעזור ליצור תרבות רב-גוונית???

 21. 9
  להציע להם 3000 $ למי שיעזוב מרצון לתקופה מוגבלת

  וכן להבטיח להם שהדיקטטור האריתראי לא יפגע בהם. פשוט לשלם לו
  כסף ( שוחד)

 22. 8
  לו ביבי היה מתחיל בניית הגדר ב מהלך 2009 .מספר המהגרים היה קטן בחצי
 23. 7
  לגזור ולשמור, לפעם הבאה שניילל ביום השואה ש'העולם כולו שתק'.
 24. 6
  איזה יופי - תמיד משמח לקרוא ב'הארץ' כי יש ידיעות משמחות - הגיע הזמן שיתחילו לפעול

  ושהאוטובוסים ממרכז הארץ יגיעו בקצב אינטנסיבי.

 25. 5
  איזה גועל נפש,נניח שהיו עושים את זה בארצות הברית לכל המהגרים הלא חוקיים

  ונניח שזה היה מיד אחרי מלחמת העולם השנייה, ונניח שהם היו יהודים...איזו צעקה הייתה קמה..

  1. בארה"ב מעיפים את המסתננים הלא חוקיים אחרי תקופת מאסר

   במלחמת העולם השניה, אגב, האמריקנים הכניסו את כל האזרחים עם שורשים יפנים למחנות מעצר וכלאו אותם שם במשך שנים, עד סיום המלחמה - דבר שעד היום לא מזכירים שם בתקשורת או בקולנוע.

  2. בארה״ב יורים בהם על הגבול ,ואם תופסים מגרשים מיד .
  3. יא מדרובה, היהודים שהיגרו לארה"ב אחרי מלחמת העולם השניה (או בכל זמן אחר) עשו זאת כחוק. הם ביקשו אשרות עוד כשהיו באירופה, קיבלו אותן, ועלו על האוניות לארה"ב אפילו לא דקה אחת קודם לכן. הם לא התפרצו בכוח למדינה לא להם.
  4. איזה שטויות,יש מליונים בלי גרין כארד
  5. ראשית עובדתית מה שאתה כותב לא נכון שנית למה לגדף
  6. סוניה, את יודעת שלאחר מלחמת העולם השנייה יהודים חיו במחנות עקורים, נכון?
  7. עושים זאת בספרד באיטליה ובעוד מקומות באירופה למה לא כאן
  8. מחנות עקורים שהוחזקו ע"י כספי היהודים מאמריקה. הם חיו שם מרצונם החופשי ולא הוכנסו בכוח לשלוש שנים בלי יכולת לצאת. הם הסתובבו בחופשיות ברחבי גרמניה.הם קבלו טיפול רפואי הטוב ביותר בבתי החולים ובבתי מרפא בעיירות נופש .
  9. זה אומר שגם אנחנו צריכים להירשם בהיסטוריה כיוצרי מחנות פליטים?
 26. 4
  כמה כסף עולים לנו החלאות מאפריקה! יא אללה! לשים את כל 70,000 המניאקים האלה ב"מחנות פליטים" באוהלים עד החזרתם לארצותיהם ולדרוש מהאו"ם לשאת במימון!
  1. וכמה אתה עולה לנו חלאה גזענית קטנה
 27. 3
  צריך היה לאסוף את מאות אלפי תלמידי הישיבות כדי שיחסמו בגופם את הפלישה מאפריקה.
 28. 2
  מחנה ריכוז. חכו לנתוני התמותה. במחנה כזה ימותו רבים. אלוקים ירחם.
  1. לפי דברי אתה יהודי ששומר על כך שמדינת ישראל תהרס. זו מצווה בשבילך.
 29. 1
  כמה כסף מתכוונים לזרוק שם מיליארד 2 מיליארד ?
  1. כסף קטן יחסית לעלות המסתננים בישראל
  2. אם הם לא במחנות אין עליהם שום עלות,להפך חלקם משלמים מסים
  3. היה יותר זול להחזיר אותם למוצאם מבלי להתחשב באו ם שדורך על ישראל
  4. איזה עלות? כמה זמן תשתו את השקרים של אלי ישי הגזען כאילו הם מים חיים? אלו אנשים חרוצים שמוכנים לעשות כל עבודה שהישראלי כבר לא מוכן לעשות. זכויותיהם נרמסות ע"י אנשים "יפים" כמוך והם שותקים ועובדים.