רוב הציבור היהודי תומך באפרטהייד אם ישראל תספח את השטחים

סקר חדש חושף עמדות גזעניות של היהודים בישראל: 69% נגד זכות הצבעה לפלסטינים אם הגדה תסופח, ורובם מצדדים באפליית האזרחים הערבים

רוב הציבור היהודי בישראל תומך במשטר אפרטהייד במדינה, אם זו תספח את השטחים. הרוב גם חושב שכבר כיום, לפני סיפוח השטחים, מתקיים אפרטהייד בישראל לפחות במקצת התחומים. בנוסף, תומכים רוב היהודים בארץ במוצהר ובמפורש באפליית האזרחים הערבים.

סקר חברת "דיאלוג", שנערך ערב ראש השנה האחרון, חושף שורה של עמדות גזעניות ולאומניות של רוב הציבור היהודי-ישראלי בישראל. נתוני הסקר מתבססים על מדגם מייצג ואקראי של 503 נשאלים. השאלות שהוצגו להם בטלפון חוברו על ידי קבוצת אקדמאים ופעילי שלום וזכויות אזרח מטעם מזמינת הסקר, "קרן ישראלה גולדבלום", שהוקמה ב-2007 במסגרת עמותת "חותמים מחדש".

לפי נתוני הסקר, רוב הציבור היהודי (59%) רוצה שהיהודים יועדפו בקבלה למקומות עבודה במשרדי הממשלה לעומת ערבים; כמעט מחצית מהיהודים (49%) רוצים שהמדינה תדאג לאזרחיה היהודים יותר מאשר לאלה הערבים; 42% אינם רוצים לחיות עם ערבים בשכנות באותו בניין, ואחוז זהה אינו רוצה שילדיו ילמדו בכיתה אחת עם תלמידים ערבים.

שליש מהנשאלים תומכים בחוק שימנע מערביי ישראל להשתתף בבחירות לכנסת, ורוב מכריע של 69% מתנגדים למתן זכות הצבעה ל-2.5 מיליוני הפלסטינים בגדה המערבית, אם היא תסופח לישראל. 74% תומכים בכבישי הפרדה בין ישראלים לפלסטינים בגדה: 24% סבורים שזהו "מצב טוב" ו-50% שזהו "מצב הכרחי". 47% רוצים בטרנספר של חלק מערביי ישראל לרשות הפלסטינית; 36% תומכים בהעברת חלק מהיישובים הערביים לרשות תמורת השארת חלק מההתנחלויות על כנן.

גם כיום, לפני סיפוח השטחים, סבור רוב הציבור היהודי (58%) שבישראל מתקיים אפרטהייד. רק 31% סבורים שמשטר ההפרדה הגזעני הזה כלל לא מתקיים כאן. בינתיים רוצים 38% מהנשאלים שישראל תספח את השטחים שבהם יש התנחלויות ו-48% מתנגדים.

הסקר מפלח בין המגזרים השונים בחברה הישראלית - חילונים, מסורתיים, דתיים, חרדים ורוסים. בכל השאלות הנוגעות לפלסטינים, דווקא החרדים, ולא המגדירים עצמם דתיים או מסורתיים, התגלו כקיצוניים ביותר נגד הפלסטינים: 84% נגד זכות הצבעה לפלסטינים, 83% בעד כבישי הפרדה ו-71% בעד טרנספר.

החרדים הם גם הציבור האנטי-ערבי ביותר: 70% מהם מצדדים במניעת השתתפות האזרחים הערבים-ישראלים בבחירות על פי חוק, 82% תומכים בדאגה מועדפת לאזרחים היהודים ו-95% (!) מהחרדים בעד אפליה בקבלה לעבודה בין יהודים לערבים. הציבור שמגדיר עצמו דתי הוא השני בגזענותו. בניגוד אולי לצפוי, עולי ברית המועצות לשעבר מתגלים בסקר כיותר קרובים בעמדותיהם הלאומיות לחילונים, וקיצוניים הרבה פחות משאר המגזרים. עם זאת, בציבור הרוסי יש גם כצפוי יותר המשיבים ב"לא יודע", מאשר בכל מגזר אחר.

הפגנת נגד ערבים בבת ים לפני כשנתייםדניאל בר און

הרוסים הם גם המרוצים ביותר מהחיים בישראל (77%) והחילונים הכי פחות (63%). בממוצע, 69% מהישראלים מרוצים. החילונים מתגלים, כצפוי, כפחות גזענים מכל המגזרים - ל-68% מהם לא היה מפריע להתגורר באותו בניין עם שכנים ערבים, 73% לא מתנגדים לתלמידים ערבים בכיתה של ילדיהם, ו-50% סבורים שלא רצוי שתתקיים אפליה בקבלה למקומות עבודה.

ניתוח תוצאות הסקר מגלה אפוא שבין שליש למחצית מהישראלים היהודים רוצים לחיות במדינה שבה מתקיימת אפליה רשמית וגלויה נגד אזרחיה הערבים ורוב גדול עוד יותר רוצה לחיות במדינת אפרטהייד, אם ישראל תספח את השטחים.

עורכי הסקר מעירים שייתכן שהמושג אפרטהייד אינו נהיר דיו לחלק מהנשאלים, אבל עצם השימוש במושג כמגדיר את אופייה של מדינתם כבר כיום, ללא סיפוח השטחים, לא מעורר אצלם התנגדות חריפה - רק 31% התנגדו לאפיונה של ישראל כמדינת אפרטהייד וקבעו ש"אין בכלל אפרטהייד". לעומתם, 39% סבורים שיש אפרטהייד "במקצת הנושאים", ועוד 19% סבורים ש"יש אפרטהייד בהרבה נושאים"; 11% לא יודעים.

ה"רוסים", כפי הם מוגדרים בסקר, הם גדולי המתנגדים לאפיונה של מדינתם החדשה ככזאת - 35% מהם סבורים ש"אין בכלל אפרטהייד", לעומת 28% מהחילונים ומהחרדים, 27% מהדתיים ו-30% מהמסורתיים. כאמור, 58% מהנשאלים בכל המגזרים סבורים שיש אפרטהייד בישראל ב"מקצת הנושאים" או ב"הרבה נושאים". 11% לא יודעים.

ואחרי כל זה, נתון מעט מפתיע: "סופרת אמריקאית ידועה מחרימה את ישראל בטענה שיש בה אפרטהייד", שאלו הסוקרים, האם צריך להחרים אותה או להזמינה לבקר בארץ? כמחצית מהישראלים, 48%, מצדדים דווקא בהזמנתה לביקור בישראל (אולי כי היא אמריקאית). 28% מציעים שלא להגיב ורק 15% קוראים להחרימה.

אחד ממזמיני הסקר, ד"ר עמירם גולדבלום, אמר אמש ל"הארץ" כי צריך לפעול במהירות, לפני שסכנת האפרטהייד תתפרץ בצורה שאי אפשר יהיה לסגת ממנה שוב. לדעתו צריך להקים בדחיפות גוף ציבורי שיילחם בנטיות העולות מהסקר. הוא אמר שגוף כזה כבר נמצא בהקמה, והוא ינסה לטפל במוקדי האפרטהייד ולהציגם בארץ ובעולם. "המילה אפרטהייד מעוררת רגשות חזקים מאד והגוף הזה שיוקם ישתמש במילה הזאת. היא תהיה חלק משמו". על הטענה שהסקר הוזמן בידי אנשי שמאל אמר גולדבלום: "שהימין יעשה סקר בעצמו ויזים את התוצאות".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 212
  ישראל רצון ה בעולם

  har hmישראל לא מאפרדייט כי כל מדינה לברלית תישמור על אזרחיה מפני אויב ויש לה את הזכות אפילו שהצד השני אינו אויב אלא הוא במדינה אויבת מותר למדינה להחזיר אותו לימקומו וגם ערבי שמתגייר או שחור או לבן או סיני שמתגייר אין כלל בעיה שיהיה יהודי והיה בישראל אם הוא לא מסוכן ברמה גבוה לביטחון המדינה וכן חיים במדינה כערבים ועוד לא יהודים שידוע שחלקם במיוחד של הערבים תומך בלהיות בחול [מדינות ערביות או מדינות אחרות ] ואני אישית חושב שעדיף לעזור להם בזה לטובת כולם ונשאיר את האזרחות שלהם אם היה צורך וידוע שהערבים בישראל חיים הכי טוב מכל ערבי אחר וגם אין צורך בתוכנית ריבוי ערבי בישראל כי איופה השיווין מה עם ריבוי יהודי [ובעוד זכויות ערביות] וגם אסור על פי ההלכה היהודית [והאסלמית ] ליהודי להתחתן עם ערבי או כל גוי כמו בהרבה דתות והמדינות הלברליות והארופיות ועוד מדינות מכבדות זאת

 2. 211
  גזענות

  אם יש פה עם גזען אמיתי זה הערבים שבינינו, שישרפו לך את הבית אתך או בלעדיך אם רק תקנה בית בשפרעם או בכל ישוב ערבי אחר. ממש לא מדובר בסיפור המרקסיסטי של אמפריאליסטים קולוניאליסטים וילידים מנגד, ממש לא מדובר במדכאים ומדוכאים, בדוד וגולית. זה סיפור מרקסיסטי מומצא.

 3. 210
  רב ישראל תומך באפרטייד....

  מזעזע ומכלים. יש משפט באנגלית שאומר victims become perpetrators...

 4. 209
  אנשים כפויי טובה. אנחנו מאכילים אתכם בכפית, לועסים לכם, ואתם מתלוננים.. דווקא באיחוד האירופאי מתים על הסיסמאות שלנו!
 5. 208
  מבחינה גנטית הפלסטינים והיהודים הם עם אחד

  די למריבה המשפחתית הזאת... חאלס!

 6. 207
  הרוב תומך באפרטהייד

  זהו מאמר שמאלני קיצוני, תעשו מישאל באוכלוסיה הערבית בנושא : האם אתה תומך בטרבספר של כל היהודים לים התיכון? יהיה רוב מוחץ בעד. הכל תלוי מה השאלה ומי הוא שעונה עליה.

 7. 206
  רוב הצבור היהודי תומך באפרטייד.....

  סביר שקיימת עוד תקוה למדינה ישראל כששים ושלושה אחוזים חילוניים מתנגדים להפלות נגד ערבים.

 8. 205
  א.מניסיוני אני בטוח שחלק הארי של התומכים באפרטהייד לא יודעים את משמעות המושג וההשלכות.ב.התשובות תלויות בשאלות.לדוגמא:אם היו שואלים "האם אתם בעד הפליית ערבים המשרתים/ישרתו בצה"ל?".אני בטוח שרק אחוז קטן היה משיב בחיוב על השאלה..ועדיין תוצאות הסקר מדאיגות.חלק לא מבוטל של האשמה הוא על כתפי המנהיגות הערבית שפעלה ופועלת למניעת שילובם של ערביי ישראל בחברה.למה? כי מזה הם ניזונים.
 9. 204
  כמה דברים..

  א. לגבי התמונה "בנות ישראל לעם ישראל" מה פשר התמונה הזאת לכתבה הזאת, מה כדי להראות שיהודים רוצים שיהדותם תשאר ולא תמחק על פני דתות אחרות ? איך זה קשור בכלל למאמר, את זה אני לא יודע! מה שכן אמורים להיות ליברלים פה. ליברלים אומר גם לכבד את הדת של השונה ממך ובמאמר הזה זה ממש לא הכיוון. (צחוק לגבי ה"ליברליות")

  ב. איך לעזאזל עושים סקר על משהו דמיוני כמו "סיפוח שטחים" הדבר לא היה לעולם על הפרק וגם כנראה לפי ניחוש מושכל לא יהיה על הפרק, אז לבצע סקרים כאלו שווה ערך לביצוע סקר שבאיראן יקראו לרחוב הראשי על שם בנימין נתניהו.. קדימה תהיו רציניים בלי חלומות באפסמיה ובלי סקרים שמראש אתם יודעים את תוצאתם ומקוממים לכל עניין ודבר.

  ג. במדינת ישראל אין אפרטהייד, ואם אינכם יודעים מה זה, כדאי לכם לפתוח מילון אבן שושן ולהתעדכן בנושא, הפלסתינים המתגוררים בשטחים אינם תושבי ישראל ולכן אפשר לדבר רק על ערביי ישראל שהם רחוקים שנות אור מלהיקרא אזרחים הסובלים מהפרדה גזעית, יסכים איתי שותפי לקיוביקל ממוצא ערבי.

 10. 203
  כדי להשלים את העבודה צריך

  לעשות סקר בקרב הפלסטינים שיראה שהם רוצים בשלום, והתמונה תהיה מלאה- ישראלים גזענים שרוצים לשלוט ולכבוש מול פלסטינים שרוצים שלום.. הטיעון המרכזי של הימנים כהצדקה לגזענותם היא שהפלסטינים רעים באותה מידה ולכן גזענותם מוצדקת..

 11. 202
  הכותרת מטעה הביטו היטב בנתונים...
 12. 201
  מה יש רוב דומם ורוב תומכי אפרטהייד מעניין
 13. 200
  אם הסקר היה הפוך 80% ערבים לא היו רוצים שיהודים יגורו בכפרם
 14. 199
  זה נקרא אהל אל ד׳מה ואני לא בטוח שאתה יודע באמת מה זה

  הכוונה למי שאינו מוסלמי שחי כל מי אמונתו ומקיים את פולחנו בחופשיות ומקבל את חוקי המדינה שאינם סותרים את אמונתו

 15. 198
  שמאל... (?)

  מתי כבר אפקח את עיני? מתי אחשוב שאולי באמת אני נאיבי? טילים בדרום , האם זה עניין שבשגרה? שנחליק את העניין?
  איך אני יודע מה מקומי הפוליטי? אני בטוח רוצה שלום אמיתי בכל מאודי, אבל מה אני מוכן לסכן לשם כך? האם הייתי מוכן לסכן את משפחתי האישית? אני מאמין בלב האדם אך לראות כיצד כורתים ראש המורדים בסוריה בידיים חשופות, דווקא מרגיש לי כי באמת שיש פגם מוסרי ביסודו של באיסלם....? ואם כן למה אני לא מנסה דרכים אחרות? האם אני באמת רוצה להזדהות עם הפנקיסט המקועקע משדרות רוטשילד?...

 16. 197
  רוב הציבור היהודי תומך

  רגע! מה ישראלי גאה צריך לענות מול שאילה מניפולטיבית במכוון האם יש להעניק זכות הצבעה לשני מיליון וחצי פלסטינאים מסופחים - אם יענה שלא כפי לבטח בקשו מנסחי השאילה יואשמו בתמיכה באפרטהייד.אם יענו שכן יתמכו במדינה דו לאומית שכעבור דור יימחק הרוב היהודי!השאילה היא לא יותר מהטמנת פח בפני אנשים תמימים!!!!!!

  1. מה לעשות שאלה האופציות הסבירות במקרה שנספח את השטחים? רצית שישאלו גם כמה תומכים בטרנספר או ברצח עם?
 17. 196
  להשכלה כללית

  המילה אפרטהייד היא מילה בשפת האפריקנס שמשמעותה הפרדה. האופי הגזעני של המילה התקבע מאוחר יותר.
  לכשעצמי תומך בהפרדת אוכלוסיות מוחלטת (בברוטליות אם צריך)
  סוג של "אנחנו כאן והם שם" אחרת ישראל לא תשאר מדינה יהודית לאורך זמן

 18. 195
  לשלול זכות הצבעה מאלו שלא בלונדינים עם עיניים כחולות!!!
 19. 194
  הערבים בארץ ידרשו עצמאות בשנים הבאות.הגיע הזמן לומר אמת,מקומכם בירדן
 20. 193
  עדיף להיות מדינת אפרטהייד מאשר מדינה פראיירית

  כדאי שנבין: הם האויב ואיתם לא יהיה לעולם שלום. אנחנו חייבים להגן על עצמנו ולא להביע הזדהות עם האויב כלל וכלל. אין שום סיבה שנרחם על הפלסטינים מהסיבה הפשוטה שהם רוצים לראות אותנו מתים ולגנוב מאיתנו את המדינה. יש להם מעל 60 מדינות, אז שיעופו מפה לקיבינימאט! (כוונתי היא לפלסטינים ולא לערביי ישראל)

 21. 192
  finally we understand their plans

  for years we are waiting to know what the Bibis have in mind in regards to the palestinians. finally we know -- annexing without right. wonderful.

 22. 191
  אם אפרטהייד אז תעבירו את מדינת ישראל כולה לדרום אפריקה!

  לפחות בארצי תחיו ברווחה עם ווילות נהדרות, משרתים שחורים ומיטב הפריווילגיות הראויות ללבנים מגזע עליון שכמוכם. לא נתנגד לתוספת של 6 מיליון יהודים לבנים (ללא אתיופים בבקשה, יש לנו מספיק משלנו). נקבל גם חרדים לבנים כמובן! תשאירו מאחור את ממשלתכם ומדינתכם המסוכסכת לפלסטינים ולערבים, תעלו כולכם לארץ קודש האפרטהייד, ארץ זבת יהלומים ושנאה לשחורים. גם רומני וגם אובמה יתמכו ויממנו מעבר נועז וראוי זה. למישהו יש את הטלפון של אלי ישי? ליברמן? בברכה, עלה נעלה, ג׳ייקוב זומה

 23. 190
  וואו גדעון למדת להשתמש באקסל, איזה קאמבק.... דיי מספיק עם הפלסטינים לשבוע אחד, תגוון קצת תכתוב קצת על נושאים אחרים שמעניינים את הציבור הרבה יותר כמו למשל באיזה קונגרס שלום באירופה המתאבנים הכי טעימים, מה אתה מזמין בלובי של אמריקן קולוני כשאתה נפגש עם אנשי פתח ואיפה כדאי להשקיע כסף מזומן שמקבלים מקרנות אירופיות וסעודיות. נשמח גם לשמוע אילו טובות וחסדים מרעיפה עליך חברתך ההולנדית בכל פעם שאתה מסיים לכתוב מאמר שטנה מוצלח כנגד העם היושב בציון.
 24. 189
  קשה לעבור את הצנזורה השמאלנית של מערכת "הארץ" הנאורה.
 25. 188
  חברים, הגיבו הרבה ומייד! גדעון הבטיח למו"ל 500 תגובות עד יום ששי. אל תאכזבו את האיש היקר הזה!

  הגיבו בעדו או נגדו ובלבד שהרייטינג של לוי יעלה פלאים, אחרת תיפגע פרנסתו, ח"ו.

 26. 187
  אתה בכלל מודע למה שקורה בדרום? אצלנו? יש גבול לכל תעלול !
 27. 186
  כל הסקרים הללו לא שווים את הנייר שעליהם כותבים אותם אנשים חולי נפש

  אין מצב של סיפוח הגדה. משום כך אין מצב של הצבעה של פלסטינים תושבי הגדה.
  כל הצגה של מצב היפותטי כעובדתי. מראה עד כמה חולה מי שמזמין סקר עליו.

 28. 185
  מה האופציה החילופית? מוות? אז ברור שזו הבחירה.
 29. 184
  קל מאוד להיות ליברלי והומאני על כוס קפה ברמת אביב

  וזוהי תמצית השמאל הרקוב של ישראל

  1. אמת ונכון, אנחנו כבר צרחנו את זה לפני שבעים שנה ויותר.
 30. 183
  הציבור הערבי הביא זאת על עצמו

  ערביי ישראל נהנים ממשמניה של ישראל ויחד עם זאת רואים עצמם כערביי 48 ומזדהים בכל הזדמנות, בעצמם או דרך נציגיהם הפרלמנטריים, עם אויבי ישראל המובהקים וכמובן דוחים כל שירות למען המדינה. פלא שאין אמפתיה קל וחומר חוסר חיבה ועוינות כלפיהם. במו ידיהם הפכו לגיס חמישי

 31. 182
  הדג[נרט] הציוני משתין גזענות מ ל מ ע ל ה - כאשר הם סופסוף יבינו ויסיקו מסקנות - [כשההנהגה הציונית תחזור בה] - נצטרך לנרמל את 'עמישראל' מחדש ולהחזירו לשפיות
 32. 181
  הכי משעשע זה שאומרים שיש אנטישמיות בחו"ל אבל ישראל זאת המדינה הכי גזענית שאני מכיר ובגלל זה החלטנו לגדל את הילדים שלנו בארה"ב
  1. טוב מאוד - דרך אגב כדאי שאת התגובות שלך גם תכתוב בערבית ולא בשפה הציונית
  2. תומר, עדיף שתגדל את ילדיך בסוריה או בפקיסטאן.
 33. 180
  איזה יופי גם שואל וגם נותן תשובה מר לוי

  (אולי כי היא אמריקאית) אם ישראל תספח...? מה פתאום שאלות היפותטיות? חוץ מזה מזמן לא ראיתי מאמר כל כך גזעני. הרוסים החרדים הערבים. הגם אתה ברוטוס? יתכן וגם אתה נגוע?

 34. 179
  אפרטהייד זו מילת קוד

  לידיעת הקוראים. אפרטהייד זו מילת קוד. כוחה הוא בכך שהיא גם מגדירה את מדינת ישראל כישות רשעה שמן הראוי שתעבור מן העולם, וגם צופנת בתוכה את ה"תקווה" שאפשר להביא לסופה של מדינת ישראל במתכונתה הנוכחית (כמדינה יהודית), באמצעות חרמות וגינויים. שהרי הכל יודעים שכך היה בדרום אפריקה. שם היה משטר גזעני שנישל את השחורים, ולבסוף בה קיצו ובד"א שולטים היום השחורים, וכאן יש משטר גזעני המנשל את הערבים, סופו גם הוא קרב תודות לחרמות וגינויים וגם פה ישלטו הערבים. כמובן שזהו שקר כפול, אבל לוי, עיתון הארץ והקרן החדשה לא בוחלים באמצעים.
  מארגני ה"מחקר" יודעים היטב שהנשאלים ברובם לא טרחו להבין את המשמעויות הגלומות בהגדרה הזאת, אפרטהייד, והכח העצום שלה להכפיש את מדינת ישראל. הנשאלים ענו בתמימות לשאלה לא תמימה והופלו בפח. בושה וכלימה לכל המעורבים בגועל הזה.

 35. 178
  יהודים גזענים ומגעילים

  שש שנים בארץ וזה הכל מה שלימדה לי ישראל. העם היהודי מכוח ביותר בעולם הזה

 36. 177
  גדעון תעשה סקר כזה הפוך בגדה אם ישראל היתה מסופחת אליהם ותראה מה התוצאות.
 37. 176
  רטוריקת שטחים תמורת שלום נעלמה, הפרדיגמה החדשה: מוסריות הכיבוש

  אם בדיון על שטחים תמורת שלום היתה מראית של יתרון למדינת ישראל בדמות שלום בר קיימא, בדיון על מוסריות הכיבוש ישראל לא יכולה להתקיים כמדינת הלאום היהודי על בסיס הזכות להגדרה עצמית במולדת היסטורית.
  תיאוריית הכיבוש והטוויסט העכשוי "אפרטהייד" הוא חלק ממסע דה-לגטימציה של ישראל.
  אין פה אפילו מראית עין של תהליך שלום ואת מי הוא מעניין בשמאל הישראלי? הטיעון היה "הם שם ואנו פה". הרי זו היתה סיסמת בחירות של ברק, מנהיג השמאל הישראל המהולל.

 38. 175
  תשנו את השם פלסטינאים לאינדיאנים, ישראל לאמריקה ואת הדיון על שמורות לאינדיאנים

  נו, יש שוני?

 39. 174
  גדעון לוי אתה מכיר את המושג ד'ימים באיסלם? זה יהיה גורלנו , במקרה הטוב, אם הערבים ינצחו אותנו.
 40. 173
  פגיעה באויב אינה גזענות! השמדת סמולו-נאצים בוגדנים היא התגוננות לגיטימית
 41. 172
  לידיעת הקוראים. אפרטהייד זו מילת קוד.

  לידיעת הקוראים. אפרטהייד זו מילת קוד. כוחה הוא בכך שהיא גם מגדירה את מדינת ישראל כישות רשעה שמן הראוי שתעבור מן העולם, וגם צופנת בתוכה את ה"תקווה" שאפשר להביא לסופה של מדינת ישראל במתכונתה הנוכחית (כמדינה יהודית), באמצעות חרמות וגינויים. שהרי הכל יודעים שכך היה בדרום אפריקה. שם היה משטר גזעני שנישל את השחורים, ולבסוף בה קיצו ובד"א שולטים היום השחורים, וכאן יש משטר גזעני המנשל את הערבים, סופו גם הוא קרב תודות לחרמות וגינויים וגם פה ישלטו הערבים. כמובן שזהו שקר כפול, אבל לוי, עיתון הארץ והקרן החדשה לא בוחלים באמצעים.
  מארגני ה"מחקר" יודעים היטב שהנשאלים ברובם לא טרחו להבין את המשמעויות הגלומות בהגדרה הזאת, אפרטהייד, והכח העצום שלה להכפיש את מדינת ישראל. הנשאלים ענו בתמימות לשאלה לא תמימה והופלו בפח. בושה וכלימה לכל המעורבים בגועל הזה.

  1. אם בכלל התקיים סקר כזה...
 42. 171
  פרסום בדאר שטירמר ומכון שהזמנה באה מחוגי סמול שפל על ידי"אקדמאים" מגייס החמישי!

  הארץ-אתם מתקדמים להיות יותר ויותר מעוררי סלידה,אפארהייט?! מי החליט ששנאת אויב זה אפארהייט? רוצחים אנסים בוגדים מרגלים -לא חוטנטוטים אלא ע ר ב י ם!! אין טיפת גזענות בשנאת אויב! אני שונא באותה מידה עמירה הס ושטאנדט פירר גדעון הלוי כמו כל חלאה אנטישמית וטרוריסטים ערבים! הזוי סמול הנאצי-תנו לי חוק אפארהייט אחד!!
  שיש לו הגבלה בחוקים ישראלים! רפש מסוגכם תמיד היה בינינו-מלשיני אינקבזיציה,150000 יהודים ששרתו בצבא נאצי (יהודים לפי הגדרת חוקי נירנברג) יודנראט,קאפוים ממחנות,יבסקציה,ועד האנטי ציוני יהודי רוסיה בהנהגתו של דראגונסקי-אתם יודעים איך כולם גמרו? כך יהיה אתכם!

  1. sailor קראת אותי מצחוק, ואתה כלכך צודק

   בעם היהודי תמיד היו אנשים כמו בהארץ

 43. 170
  לבי לבי עם עיתון "הארץ" לא באמת..כל כך צר לי על העיתון הזה שיכול היה להיות קול שקול ושפוי בנוף העיתונאות הישראלית..אלא שהאינסטינקט תמות נפשי עם פלישטים גבר..העיתון בצרות ולא ידוע עד מתי הוא ימשיך להופיע.כל הסכרים נפרצו ש"סקר" שמפרסם גדעון לוי המצוטט הכי הרבה באתרים אנטישמים ואנטי ציונים אין אתר ג'יאדיסט שאינו מתהדר בציטוט מגדעון לוי ב"הארץ" יופיע בראש המהדורה האינטרנטית של העיתון אומר דרשני.כי לעצם העניין מה בדיוק אנחנו למדים שאזרחים של מדינה בעימות ממש לא אוהבת את האויבים שלהם?שאלה שמכריזים כל יום שרצונם להשמיד הם לא רצויים בינינו?איפה כאן הגזענות?האם הערבי שנוא בגלל שהוא ערבי כמו שהיהודי שנוא בגלל שהוא יהודי.?הערבי הוא האיום הוא האויב ומה יותר טבעי שאזרחי ישראל היהודים רוצים להרחיק את האיום הזה מאליהם..ושוב כשמשרתים אג'נדה אנטי ציונית ואנטי יהודית הכול הולך..וזה כל כך פתטי כל כך אומלל מצדם של עורכי "הארץ" שבאמת באמת לבי אתם.
  1. זה העניין:

   העיתונות גוססת. כדי למשוך קוראים העיתונים הופכיים קיצוניים יותר מהמדינה/אוכלוסיות אותם הם מתיימרים ל"חנך". וזה נכון לעיתונים מימין ומשמאל - אבל בעיקר משמאל....

 44. 169
  ללא קשר לעמדותיי אני מזועזע מתת-הרמה של הסיקור בעיתון. מדוע אינכם מבחינים בין עובדות לדעות. ראשית הביאו לנו את נתוני הסקר, אחר-כך, ובנפרד אפשר לכתוב מאמרי דעה מסודרים, אך הערבוב בין השניים לא מתאים ל"עיתון לאנשים חושבים"

  ואני מקווה מאוד שלא יצנזרו ביקורת בונה של קורא ותיק, יחס שכזה בהחלט עלול לחזק אצלי את הרצון לבטל את המנוי!

 45. 168
  איך אני אוהב את הסקרים שמפורסמים ב"הארץ"

  באמת? מתי תתחילו להציג סקרים טיפה יותר מבוססים? טיפה פחות משוחדים?
  אני לא אתפלא שבנוסף לזאת "האקדמאים" גם ניסחו את השאלות בצורה מאוד מכשילה. 500 אנשים זה לא סקר, ואפילו לא מדגם. מבחינה סטטיסטית זה מגוחך בכלל להשליך את זה על כלל העם.

  תעשו לי טובה, עורכי הארץ. התחלתם לעשות גם מעצמכם צחוק.

  1. מצד שני, הם יכלו לטעון שהסקר הקיף 50,000 איש... לך תוכיח שלא! כל הכבוד לגילוי הנאות של "הארץ"!

   וכבר קבעו חז"ל: סקר = שקר! תקשורת = תשקורת. גדעון לוי = תעמולה פלסטינית.

 46. 167
  חשבתי שהציונות הקימה בית לעם היהודי . ערבים צריכים לחיות בפלשינה ממזרח לקו הירוק

  בשום מקום בעולם תערובת 2 עמים לא הפכה לתרכובת. אז כאן זה יצליח?

 47. 166
  קוראים לזה דמוקרטיה מתגוננת. לא גזענות.

  ראו כיצד נגמרו בחירות דמוקרטיות בשטחים.
  יום אחרי הבחירות שישמחו את לב עיתון הארץ. כולנו נהיה באשוויץ 2.0

 48. 165
  הסקר חשוב ומלמד על המציאות בישראל לא משנה מי הזמין אותו
  1. נקווה שכך תכתוב גם אחרי שיתפרסם סקר, אשר יוכיח כי 98% מן המוסלמים מייחלים לחורבנה של הישות הציונית.

   ולא משנה כלל מי יזמין את הס(ש)קר הזה...

  2. לא מושלם

   הסקר היה חשוב, אילו היה מביא גם את אותם נתונים מן הצד ההפוך!
   אני ממש משוכנעת שהתוצאות היו מרגיעות את יפי הנפש הישראלים שהם לא לבד!
   לא רק שהם לא סובלים את עצמם - גם הערבים לא!

 49. 164
  חלילה וחוזר חלילה

  ילד ערבי על יד בני בבית ספר, חלילה. ערבי כשכן בבנין, חלילה. פלסטני עם זכות בחירה, חלילה. מדינה פלסטינית, חלילה. נהיה כולנו יהודים בארץ הפלאות...בלי נדר

 50. 163
  בא לי להתאסלם

  !

  1. לכו בעקבותי! זכארייה זביידי והשייח' הצפוני הראו לי את האור!

   לא אללה אילא אללה וגו'...

 51. 162
  שאלה לא במקום בכלל

  השאלה לא רלוונטית כלל!! מה שהיה צריך לשאול האם אתה מאמין או רוצה מדינה דו לאומית או מעדיף שתי מדינות לשתי עמים. אני בטוח שרוב גדול של עם ישראל מבין את המשמעות של מדינה דו לאומית ולכן אינו מעונין בפתרון זה.

 52. 161
  משהו בסקר או בדיווח עליו לא תקין

  הנסקרים נשאלו לגבי סיפוח שטחים עם התנחלויות ואז נשאלו על מתן זכות הצבעה לפלסטינים בשטחים הללו. אין 2.5 מיליון פלסטינים בשטחים הללו. יש כמה עשרות אלפים בודדים. השאלה עברה מסיפוח התנחלויות לסיפוח כל שטחי הגדה! אשמח לראות את השאלות בסקר כי משהו פה בבירור לא נכון.

 53. 160
  פתרון לבעיית האפרטהייד - ללמד כתבים מה משמעות המילה אפרטהייד לפני שהם כותבים כותרת מפוצצת בעיתון
 54. 159
  כן- אז מה קרה?

  לא רוצים בברור לא רוצים ערבים! הבא להרגך השכם להורגו שילכו לאן שבאו

 55. 158
  זה הוא הרוב השפוי והמפוקח ,ולא קומץ שמאל קיצוני הזוי וסהרורי
 56. 157
  עוד מחקר תוצרת גופי השנאה לישראל!!!!!

  מזכיר לי את עבודת המחקר שפורסמה באונברסיטת חיפה על כך שחיילי צהל גזענים כי בשאלון שעורכת המחקר ביצע היא שאלה על נושא אונס נשים במלחמה כול החילים הישראלים ענו שאין סיכוי שיעשו מעשה שכזה אותה סטודנטית סכמה את המחקר כי הסיבה שחיילי צהל באמת לא אונסים כי החיילים גזענים ושונאי נשים ערביות. כך בדיוק אותו סקר אני אישית התפתחות התישבות ערבית כול שהיא בישראל אבל כאחד שמבין שנגזר אלי לחיות במקומות מסוימים לצידם אני יחלוק איתם את הזכיות והמשאבים אז לפני הסקר אני גזען במציאות גדעון לוי הרבה יותר גזען ממני !!!!!!! אז למי להמין לסקר מוזמן או למציאות?

 57. 156
  זה שאתה אומר אפרטהייד אלף פעמים לא הופך את זה לאפרטהייד
 58. 155
  רוב הישראלים נגד השמדת מדינת ישראל. זכות הצבעת פלשתינים פרושה השמדה דרך הקלפי
 59. 154
  זהו אינו אפרטהייד

  אני מתנגד למתן זכות הצבעה לתושבי יו"ש הערבים, אבל מתנגד גם לאפליה שלהם ובוודאי של אזרחי ישראל הערבים. ברור שאיננו יכולים לאזרח כאן מליוני ערבים, שכן משמעות הדבר היא - חיסול המדינה בתור מדינה יהודית, וכן, גם דמוקרטית.

 60. 153
  ניתוח הסקר מראה שאנשים לא ענו בעקביות על שאלות וכל הסקר הזה בספק
 61. 152
  כותרת שקרית. כתבה מסיתה. ומה שמדאיג במיוחד שההסתה כאן היא נגד רוב הציבור היהודי בישראל. כנראה שמערכת עיתון הארץ איבדה סופית את העשתונות. השיעור האמיתי שתומך באפרטהייד הם אותם אחוזים מעטים מתוך 38% מתומכי הסיפוח אשר מתנגדים לתת זכויות לערבים (שיעורים בציבור היהודי אינו עולה על 20% בהערכה הכי מקסימלית). שהרי רוב אלה שמתנגדים לתת זכויות לערבים במקרה של סיפוח בעצם מתנגדים לסיפוח (בין היתר מסיבה זו בדיוק).
 62. 151
  איזו שאלה בסקר נוגעת לגזענות ולפיכך מעלה כי יש באוכלוסיה היהודית עמדות גזעניות?
 63. 150
  3374 מתושבי מזרח ירושלים קיבלו אזרחות בעשור האחרון

  http://www.haaretz.co.il/magazine/1.1845812

 64. 149
  האפרטהייד הציוני התחיל ביפו

  שגזלו מהם את ענף יצא התפוזים
  ונגמר בנכבה-שואת ערביי פלסטין!

 65. 148
  חיובי, אבל זה הזמן לעשות ולא לדבר
 66. 147
  בדרך, אבל עדין לא ברמה של המדינות הנארות מערביות.
 67. 146
  אני לא שונא ערבים

  אני שונא טרוריסטים זו גזענות?

 68. 145
  אני לא מבין את יצר ההרס העצמי של העיתון

  במשך ארבע או חמש שעות זוהי הכותרת הראשית שלכם? איזה סקר שמוזמן על ידי עמותה אינטרסנטית (עם כוונות טובות, אגב, שאני מסכים להן) שג. לוי עושה להם יחסי-ציבור - גם זה אפילו לגיטימי - אבל לעשות מזה כותרת ראשית? להוציא את זה מהקונטקסט היותר רחב? מעניין אם ישאלו את קוראי "הארץ" אם הם מעדיפים לגור על יד דוסים או ערסים או כל קבוצת אנשים השונה מהם אילו תשובות תתקבלנה. ממש עיתונות במירעה (אבל זה אולי גם לחמם לקראת הבחירות).

  1. אין כאן שום הרס עצמי! מעל 300 תגובות מעלות לגדעון את הרייטינג ואת הבונוס הנלווה. לוי יודע חשבון.

   כאשר יופיע מאמר שבו יקרא גידי להשמדתה המיידית של הישות הציונית-גזענית-נאצית-אימפריאליסטית, הוא יגרוף 10,000 תגובות (=שקלים). כדאי!

 69. 144
  שכחתם דבר חשוב רוב הציבור היהודי בעד גרוש אנשי שמאל לעזה

  או לסוריה/ אירן / שם המדינות דמוקרטיות לא גזעניות והעמים שם בעלי מוסר גבוה

  1. למה לגרש ? להחזיר אותם לבית המקורי שלהם פלסטין !
 70. 143
  אז לייבוביץ צדק כשדיבר על "יודונאצים"?....עצוב ומחריד!
  1. ומה אמר ברל כצנלסון על שמאלנים תומכי האיסלם כנראה ברל צדק

   היש עם בעמים, אשר מבניו הגיעו לידי סילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס, ממלא את לבם רגש הערצה והתמכרות?
   כל עוד אפשרי הדבר שיבוא ילד יהודי לארץ ישראל... וכאן ידבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו... ויטריפו עליו את דעתו עד כדי כך שיראה את הגאולה הסוציאלית בנאצים הפלשתינים, שהצליחו לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואולוגית של אירופה עם תאוות הפגיון שבמזרח - אל יהא מצפוננו שקט. ברל כצנלסון. דבר 1.05.1936

  2. רוצים לדעת מה היא גזענות קראו 87
 71. 142
  תוצאות הסקר הן מחמאה לציבור היהודי לאחר היסטורי רווית דמים של מאת השנים האחרונות אשר בהן ניסו הערבים שוב ושוב להשמיד את היישוב היהודי בארץ ישראל.
 72. 141
  הינה הנתונים - בקריאה אחרת (בלי משקפת השנאה העצמית של לוי) ללא שינוי הנתונים

  רק 24% אחוזים אומרים שאפרטהייד זה מצב טוב ורצוי
  רק 15% אחוזים בעד החרמה של מי שקואים להחרימנו
  רק 38% תומכים בסיפוח
  53% לא תומכים בטרנספר
  67% לא תומכים בשלילת זכות ההצבעה מערבים

 73. 140
  יצא מרצע מן השק

  אחת הסיבות שאני לא חי בארץ,לצערי,מזה 10 שנים.
  פשוט מצב בלתי נסבל,מגעיל ולבסוף יהווה בומרנג בפרצופינו.

 74. 139
  אלו היו הפלסטינים שאמרו שהם לא ירשו ליהודים לגור בשטחה..

  אפרטהייד עאלק.

 75. 138
  נו טוב, זה גדעון לוי

  השאלות שנשאלו והתשובות לא משקפות עם גזען!
  אותם שאלות אם ישאלו ברשות הפליסטינאית או בכל מדינה עם תרבויות שונות, כגוןף הודו, בלגיה, צרפת, ארה"ב, אנגליה ובקיצור רוב מדינות העולם, התשובות יהיו מאד דומות וקרובות!!
  אז חבל שהכותרת של הארץ לא אומרת "סקר - כל העולם גזען"!
  גדעון לוי, ועיתן הארץ - נכון אנחנו בתקופת בחירות - אבל אין צורך להוציא שדים שלא קיימים ורק לגרום לעולם לשנוא אותנו יותר!

 76. 137
  לא רוצים לאבד את עצמנו כמו האירופאים, רוצים להיות עם יהודי בארצו. אני דווקא טוען שצריך להעדיף ערבים במקומות עבודה ובחינוך כדי שיפסיקו להביא ילדים.
 77. 136
  ורוב השמאלנים מסיתים נגד ישראל ללא הרף!
 78. 135
  לא הבנת! ישראלים מסרבים להכחיד את עצמם על ידי נתינת בנותיהם לערבים (לא כמוך). ישראלים מוכנים לפטר כל ערבי שמתחיל עם ישראלית (לא כמוך). רק מנהלי המרכולים והסופרים מתעלמים מהבעיה למען בצע כסף (כמוך)!
 79. 134
  סטטיסטיקה

  אותי לא שאלו
  אז אך קבעו שאני הרוב או המיעוט
  ומי אתה האם מעל כל ספק אנושי אתה האם לך הכל ברור אז זה אומר שאתה עיוור לא פחות ברכה

 80. 133
  לא צריך סקרים כדי לדעת את זה

  מתוקף הכרותי עם אנשים רבים בעבודתי (אנשי הייטק בעיקר) אני כבר יודע מזמן שרוב האנשים הם:
  גזענים ולא מתביישים בזה
  ספציפית שונאים ערבים באשר הם
  חסרי תודעת דמוקטיה וזכויות האזרח (דמקרטיה וזכויות זה רק לנו, לא לערבים ולשמאלנים וכל מי שלא בדעתנו וכו')

  מסקנתי היא, כדי שתהיה כאן פעם מדינה עם שלטון דמוקרטי אמיתי ושוויון אמיתי, נדרש, כנראה, איזה חורבן בית שלישי או בדומה.

 81. 132
  אין שמאלנים וימנים
 82. 131
  כל גבול שהעבירו בין שתי מדינות, הוא למעשה אפרטהייד.

  כל מדינה בעולם היא גזענית, בכך שלא מאפשרת לעמים אחרים להיכנס לשיטחה ללא ביקורת נוקשה, במקרה הטוב, וכלל, במקרה הרע. שום אפריקאי לא יכול לקבל ויזה לאירופה, אלא אם הוא מכיר מקרוב דיפלומט, ובבעלותו עשרות אלפי דולרים לתשלום שוחד. הגבול בין ישראל לפלסטינים זהו גבול בין העולם המערבי לעולם השלישי, ובתכליתו גבול המפריד בין שני עמים, וכך הוא ככל הגבולות, אפרטהייד. האם זה גבול המפריד בין ערבים ליהודים? לא ולא. ערביי ישראלי נעים לאורך כל המדינה באופן חופשי, וכאשר ערבי ישראלי מיפו נוסע לירושלים ועובר דרך השטחים, הוא נוסע דרך כביש 443, כמו כולנו, (הכביש ליהודים בלבד כביכול) ולא בדרכים הפלסטיניות. האם זו הפרדת גזעים? האם ערבי ישראלי וערבי פלסתינאי משתייכים לגזעים שונים?

  1. ערבי ישראלי חופשי להכנס לשטחים (איי, בי ו-סי) בכל דרך ואילו ליהודי אסור. כך גם לגבי נסיעות לחו''ל, לערב הסעודית למשל..
 83. 130
  BARUCH HASHEM AM ISRAEL HIPAKEACH
 84. 129
  העם היהודי

  לא שמעו בישראל שאפרטהייד והפרדה לא עובדים.... שוכחים שבשנות ה30 עשו ליהיודים את אותו דבר.... העם הנבחר, מדינה ליהודים בלבד, לערבים יש מלא... סיסמאות דפוקות שמקרבות לחורבן.... אם לאויבנו תהיה מעט סבלנות אנחנו נשמיד את עצמינו. אין כבוד, זלזול, עצבים ורכושנות... זה מה שיש בדבר שפעם היה יפה... ישראל

 85. 128
  אולי זה כי הם לא לומדים מקצועות ליבה!?
 86. 127
  העובדה שערביי ישראל אינם נאמנים למדינה, גורמת לניכור בין העמים

  המדינה היהודית כמדינה שבה הם חיים. מבחינתם עד שישראל לא תפתח את חוק השבות ותהפוך לכל אזרחיה, הם גרים על הירח.
  מי שגר על הירח, לא יכול לבוא בטענות למדינה היהודית, שבה הם אינם מכירים בכלל

 87. 126
  בואו נבין מה היה האפרטהייד ומדוע אין ולא יהיה כאן אפרטהייד.

  האפרטהייד הייתה מדיניות הפרדה גזעית שהייתה נהוגה בדרום אפריקה עד לפני כ 15 שנים, הרעיון מאחורי המדיניות הזו היה אפליה לטובה של אזרחי דרום אפריקה הלבנים בכל תחומי החיים במדינה, בישראל ובשטחים אין ולא תהיה מדיניות של אפליית ערבים, יש מדיניות של התגוננות מטרור ערבי שפועל מתוך אוכלוסיה חפה מפשע שסובלת מפעולות המנע שלנו

 88. 125
  השמאל, אוהב לעשות הקבלה בין הגזענות נגד יהודים והגזענות נגד פלשתינאים. אולם, במקרה השני אין כאן שום גזענות, אלא מאבק על אותה אדמה.. בניגוד לפלשתינאים, היהודים שחיו באירופה לפני מלחמת העולם השניה לא רצו לגרש את הפולנים, הגרמנים וכו' כדי להקים מדינה יהודית במקומם, הם לא שלחו מתאבדים כדי להרוג אזרחים, לא שמו מטענים במרכזי קניות וכד'. להפך הם הזדהו עם המדינות בהן חיו ותרמו לכלכלה ולתרבות של ארצות אלו. ולכן לא היתה כל סיבה מוצדקת לשנאת היהודים.
  1. או שאתה טיפ.. או שאתה טיפ... אבל אתה חייב להיות טיפ-אש כי אין בהקבלה שלך שום הגיון, יהודים חיו בשקט באירופה ולא עשו מהומות כי אף אירופי לא גזל את אדמתם וגרש את בני עמם סתם (חוץ מהנאצים, ואז מי שהצליח מהיהודים ובכלל להתארגן הפך להיות פרטיזן, גנב נשק ועשה פיגועים!!), אך פה הפלסטינים גורשו ונעקרו ואדמתם נגזלה ונאנסה והם מתקוממים נגד גניבת הקרקעות הגדולה בהיסטוריה של הציוויליזציה האנושית ונגד הניו-גטו של המאה ה21 שהם כלואים בתוכו!
  2. דייק בעובדות:יהודים בניכר,נררצחו,עונו,נאנסו וגם גורשו במשך אלפיים שנה.השואה היתה השיא.במשך אותן אלפיים שנה לא ניסו לפגוע בזולתם.
 89. 124
  ישראל.גזענות. שינאת זרים, מדינת דת אז מה ככה אנחנו
 90. 123
  לא סתם קרן ישראלה גולדבלום, כי זו מתנקזת לקרן החדשה
  1. עמירם גולדבלום שונא ישראל וותיק

   רק חבל שהוא גם מכפיש את שם אשתו ז"ל ע"י תמיכה "במחקרים" מעוותים, מסלפים ומטעים, שנובעים ממניעים בלתי מובנים של שינאת מדינת ישראל ותמיכה עיוורת באויביה.

 91. 122
  עם גזען בפרק סיום טראגי

  תזמורת הטיטאניק מנגנת

 92. 121
  הסקר החדש מראה כי, מצבנו המדיני/בטחוני רע ליהודים, ולמעשה בציונות עומדת לנו לרועץ ותופסת בדרכה החמדנית את מקומו של השלום/ביטחון הנכסף.
 93. 120
  אפרטהייד

  אני מציע שכותבי המאמר ידברו קודם עם דרום אפריקאים לשעבר שגרים בארץ ושחיו תחת אפרטהייד לפני שהם משווים את המצב אצלנו לאפרטהייד. אין שום דמיון בין מצבם של הערבים במדינה למצבם של שחורי העור בדרום אפריקה - מולדת ה אפרטהייד.

 94. 119
  כדאי לכולם לקרוא את 39... ברצינות.

  ובלי להעליב אף אחד...

 95. 118
  אין בשום מקום בית שימוש נפרד לפלשתינאים

  ערבים מאושפזים יחד עם יהודים זה בצד זה, לפני כחודש בשיבא רנטגנאית ערבייה עשתה לי צילום חזה, שהיא לבושה ועטוייה.
  אם זה "אפרטהייד" ( וגזענות ) אז גדעון לוי צריך מילון אישי למונחים.

 96. 117
  זה לא קשור ליהודים וערבים גם לגדעון לוי לא היתי נותן להצביע
 97. 116
  כל הקיצוניות הזאת תעלה לנו ביוקר כי אנחנו חיים בים ערבים ומוסלמים לא לשכוח העניין הוא לא רק הפלסטינים
 98. 115
  משטר אפרטהייד בארץ

  רוב רובנו היהידים הגרים בארץ עולים חדשים או צעצי עלים חדשים שחבו על בשרם אפליה ו/או גזנות של אחרים. חבל שבארץ יש עידוד להתפלגות, כיתתיות ושינת האחר (דו"סיםת חילוניים, מזרכיים, אשכנזים, וכו' וכמובן יהודים וערבים) אך כך, בעידוד וטיפוח התופעה "מנהיגים" שומרים על מקומותיהם כראשי מפלגות, רבני כהילות וכו' Please feel free to correct my spelling

 99. 114
  אני מציעה לבדוק גם מה העמדות כלפי שמאלנים-מדינה הולכת לאבדון

  החלום ושברו. העמדות הגזעניות כלפי ערבים הם לא כל התמונה. אם תבדקו לעומק מה הרוב חושב לגבי חופש הבעת דעה, זכויות מיעוטים אחרים, אנשים בעלי דעות אחרות ("סמלנים") ועוד ועוד - נגיע לתוצאות עצובות ומדאיגות מאוד!!! החלום ושברו.

  1. לא מדאיגות כי אם מעידות על בריאות נפשית ומודעות לעובדות

   מדוע שעם יגלה אהדה לחלק זעום ממנו שתומך באויבים שרוצים בהשמדתו? מדוע?

 100. 113
  שהשמאל יעשה סקר זהה אצל הפלסטינים בתוך הקו הירוק, בשטחים, בעזה, בירדן ובשאר העולם הערבי.
 101. 112
  רוב הישראלים לא יודעים בכלל מה זה אפרטהייד ונראה שהסקר מוכיח זאת
  1. כנראה שגדעון צלוי לא יודע מהו אפרטהייד,אלא אם מטעה בכוונה
 102. 111
  אנסה שוב בתקווה שתפרסמו: הישראלים אינם גזענים או שוחרי אפרטהייד כפי שאפשר להתרשם בטעות

  מהכותרת.
  הסרוב - במסגרת הסקר - לתת זכויות לפלסטינים, מבטא תשובה לשאלה יסודית יותר שלא נשאלה והיא שרוב הציבור מתנגד לעצם סיפוחם של ערביי השטחים לישראל, ואיננו מקבל גם תאורטית סיפוח מיליוני ערבים שישימו סוף למפעל הציוני

 103. 110
  היהודים צריכים לשמור על עצמם לאחר שהערבים במזרח התיכון שחטו וגירשו אותם

  אתם לא יודעים מה ההגדרה של המונח אפרטהייד!! היהודים צריכים לשמור על עצמם לאחר שהערבים במזרח התיכון שחטו אותם וגירשו אותם מארצות ערב איפה שהיהודים חיו מעל 2500 שנים !

 104. 109
  תמונה גזענית - בנות ישראל לעם ישראל

  שרתתי במילואים עם מנהל תיכון מערד. בתחילת המילואים הוא היה מאוד מוטרד. הוא סיפר שפנו אליו נכבדי שבטים בדואים המתגוררים בסביבת העיר ערד, ובקשו שגם בניהם ילמדו בתיכון אותו הוא מנהל. היה ברור לו שרבים מתלמידי התיכון והורייהם יתנגדו לקבלת הבדואים, וזה יעורר מהומות. המנהל יצא בסבב החופשות, וחזר עם חיוך מאוזן לאוזן. הוא סיפר כיצד פתר את בקשת הבדואים באופן יצירתי, הוא ביקש מהנכבדים הבדואים שישלחו לתיכון גם את הבנים וגם את הבנות.

 105. 108
  גדעון יושב ומחייך

  כמה דפוקים אנחנו המשיבים, העונים אחרי שקראנו.
  כול מה שגדעון היקר כתב, שהישראלים לא רוצים סיפוח, אבל הוא כתב את זאת מהכוון השני, המוכיח.
  כי גדעון חיי על חוסר הפופלריות שלו, זהו הרייטינג.

  הכי קל לכתוב ו"להדליק" אותנו.
  פעם אחת הייתי רוצה שגדעון היקר יכתוב על הפתרון. שבסופו יהיה לנו שקט ממנו.

 106. 107
  רוב הישראלים הצכיעו עבור ברק ב-98 בכדי לסגור עניין עם הפלסטינים. הפלסטינים הראו את פרצופם האמיתי ככאלה שרוצים הכל ואם ישפך דם - יותר טוב. ולכן, אין מה להלין על כך שהישראלים הבינו עם מי יש להם עסק. שילינו הפלסטינים על עצמם!
 107. 106
  אפרטהייד? הפלסטינים הם האוייב!
 108. 105
  not even one word about the officer in gaza
 109. 104
  צודק!!
  1. אכן "היהודים אשמים תמיד" 44 ,צודק
 110. 103
  סקר אצל הפלסטינים: 98% בעד טרנספר היהודים לים. 90% מכחישי שואה ו80% בעד פיגועים !

  תמיד כיף לקטר נגד היהודים...נכון אנחנו הגזענייםף בעד אפרטהייד, נכון אנוחנו אלה שהורגים את הפלסטינים המסכנים.
  הערבים לא אשמים בכלום, הם התחילו את המלחמה בתש"ח, לא ניסו אף פעם לחרב את מדינת ישראל, לא מחפשים למחוק את ישרא ל מהמפה עם פצצה גרעינית, לא מתפוצצים בבתי קפה ובאוטובוסים, לא שולחים קטיושות וקסאמים.
  כן הערבים רק רוצים שלום ואנחנו הילדים הרעים של מזרח התיכון, הכל אשמתנו.
  נכון גדעון לוי, היהודים תמיד אשמים, בהכל...תפיסה מאוד "פולנית" של אמצע המאה ה-20. מזכיר גם את סינדרום שטקולהום

  1. מילים כדורבנות
 111. 102
  שאלת הסקר מגמתית

  רב אזרחי ישראל דוגלים במדינה יהודית ודמוקרטית ללא סיפוח. עצם הצגת הסיםוח כעובדה מוגמרת הוא עיוות.
  יוזמי הסקר (שאינם דוגלים באפלייה מכל סוג שהוא) היו צריכים שלא להפלות את תושבי הגדה, ולשאול גם אותם:
  א) האם הם רוצים להסתפח?
  ב) האם הם מעוניינים בזכות הצבעה?

 112. 101
  כל פעם שאני חושבת לחדש את המנוי שלי ל"הארץ" מגיע גדעון לוי ומעביר אל את החשק.
 113. 100
  מחקר ופרשנות מניפולטיביים, ופרובוקטיביים

  עצם השימוש במלה אפרטהייד מוטה, מניפולטיבי ומוטעה. המצב אצלנו אינו דומה למצב בדרום אפריקה. אויבי ישראל משתמשים במונח הזה כדי לקחת טרמפ על הפרסום שהיה למלה אפרטהייד בעולם בקשר למצב בדרום אפריקה, וכדי להרויח אהדה אוטומטית לעמדתם , וזה חמור מאד ששמאלני ישראל מקבלים ומחקים את שיטות התעמולה הכוזבת של אויבינו. הסקר שואל על האפשרות של סיפוח הגדה שזה רעיון מפחיד לגבי רוב הישראלים, הרעיון הזה הוא פרובוקטיבי ,הוא לוחץ את הנשאלים לפינה שבה יבטאו את הפחדים הלגיטימיים שלהם מאפשרות כזאת. כך מגיעים בסקר המוטה הזה לתוצאות שהסוקרים רצו מראש לקבל –כדי שיוכלו לזעוק. והרי הפחדים של הנשאלים מושפעים מההתנהגות הברוטלית של שכנינו ,שאותה אין צורך
  לפרט.

 114. 99
  דמגוגיה במיטבה

  אפרטהייד זו אפלייה לרעה שמקורה בדעות קדומות ולא בעובדות קדומות. באותה מידה ניתן לומר שארה"ב היא מדינת אפרטהייד כי היא מפלה לרעה את דיירי בתי הסוהר שלה. גם להם אין חופש תנועה וזכות הצבעה. כל עוד האוכלוסיה הערבית בשטחים מצהירה קבל עם ועדה (באמצעות נציגיה) שהיא מתנגדת לקיום המדינה שלנו, הרי זה לא יכול להקרא אפרטהייד אלא הגנה עצמית.

 115. 98
  עד לפני 8 שנים אוטובוסים עוד היו עפים פה באוויר

  ואם לא הגדר ספק גדול אם היו מפסיקים...

  כועסים על החתול ששונא את הכלב.. נו באמת איזה עלובי אינטיליגנציה אתם.

  אתם חברה שהחברה הישראלית הוקיעה אותכם מתוכה ופשוט מאוד פועלים מתוך שנאה נטו לחברה ולעם בישראל. זה מי שאתם.
  לך תעשה תסקר ב22 מדינות ערב שלהם ניראה כמה אהבה נקבל... 24 7 מפיצים עלינו שקרים ואנחנו צריכים להגיד להם תודה

 116. 97
  הסבר לסקר

  רוב. החרדים לא מבינים את המשמעות האמיתית של 'אפטרהייד' ולכן הם לא נרתעים ממנה, זה לא אומר שהם בעד חוקי אפטרהייד אלא שהם לא מבינים לאן המדיניות שלנו מובילה! צריך להבין את תרבות הנסקרים לפני שמפרשנים סקר.

 117. 96
  מי בעד השבת המגורשים הערבים ליפו עין חוד שייח מונייס חיפה יאזור ועוד
 118. 95
  יופי. רוב יהודי ישראל רואים ובצדק את העולם המוסלמי כאוייב טרוריסטי חסר גבולות שמצפה ופועל להשמדתנו, ואת המוסלמים שחיים בישראל כגיס חמישי - וגם זה בצדק. אז איזה תשובות ציפיתם לקבל? אני רוצה לחיות במדינה דו לאומית? בכיף אחיה בשכנות למי שמחר עלול לעשות במשפחתי מה שעשו במשפחת פוגל?

  ואם חוקרינו המלומדים היו טורחים, היו מגלים שהסיבה שהנשאלים ענו כמו שענו על שאלות האפרטהייד היא שהם כלל לא מבינים מה זה אפרטהייד, או במקרה הטוב יותר - חושבים שאפרטהייד זה הפרדת כוחות.

 119. 94
  מענין מה התוצאות אם היו שואלים פלסטינאים

  אני מהמר ש 100% היו זורקים אותנו לים

 120. 93
  סוף סוף שקר אמין (בקרב 500 אנשים!) שמעיד על מצב הלא יהודים בארץ
 121. 92
  מעדיפה שכן ערבי נחמד על השכן היהודי המגעיל שיש לי
 122. 91
  די מיותר, הדברים ברורים עוד בשלב ההגדרות

  ההבדל בין יהודי ציוני ליהודי לא ציוני טמון בנכונות לקדם ריבונות ו/או גאולה או כל שילוב בניהם, באמצעות אלימות דהינו שוד רצח וגזל. הציונים החליפו את המצווה להמתין לגאולה בידי האל באקטיביזים והגשמה שעיקרם יצירת מדינה בריבונות יהודית, במחיר גירוש הפלסטינים. המחיר נורא הריבונות לא משהו להתאגות בו וליברלים יהודים יאלצו להגר מכאן, אבל להתפלא על גזענות זו התממות משהו.

 123. 90
  מזעזע אבל סיפור ישן. במקביל לאנטישמיות שכנראה תמיד תשמור על הגחלת תתקיים האפרטהיד. אולי לא במוצהר אלא למעשה בשטח ובעיקר מתחת לשטח. הרבה אין מה לעשות והדמוגרפיה היא האוייב הגדול ביותר.
 124. 89
  מדינת אפרטהייד לכל דבר ועניין

  בלי מרכאות ובלי התייפיפות. מדינת אפרטהייד, גזענית ולאומנית עד לזרא.

 125. 88
  יצא המרצע מן השק יש תעודה אפרטהייד זה כאן
 126. 87
  כשהאג'נדה הערבית היא ללא שום ספק חיסול המדינה היהודית , אז הרצון להפרדה מהם מובן

  ואני יותר הייתי רוצה אפרטהייד משמאלנים קיצונים פוסט ציוניים .

 127. 86
  אני גם נגד זכות הצבעה למוסלמים וגם נגד זכות הצבעה לחרדים.
 128. 85
  503 נשאלים שבאמת שווה כותרת בהארץ
 129. 84
  כן, הרצון להפרדה מהערבים אינו קשור בפיגועים ובסכנה, רק בגזענות. תפסת אותנו.
 130. 83
  אפרטהייד זה דבר פסול, רק טרנספר הוא הפתרון הראוי.
 131. 82
  רק לא ברור למה הימנים כל כך כועסים על תוצאות הסקר

  תשמחו, חבר'ה. הסקר מאשר שרוב היהודים בישראל ("העם") חושבים כמוכם. זה מה שאתם כל הזמן אומרים, לא?

  1. ואני לתומי חשבתי שאתם אנשי הסמאל הרוב הדומם
 132. 81
  הפרשנות שלכם עברה גבול

  אם תשאלו את אותם שאלות לגבי משפחות פשע, תקבלו את אותם תשובות.
  אני די בטוח שאותם התשובות יינתנו כלפי חרדים.
  אז מה זה עושה אותנו
  זה רק אומר שישראלים רוצים לחיות בלי קבוצות אוכלוסיה שרוצות להרוג אותם או לעשוק אותם.
  זהו, אני מוריד את הלינק להארץ

 133. 80
  גזענים גם נגד רוסים,אתיופים,אשכנזים,מרוקאים,בקיצור...כולם שונאים את כולם
 134. 79
  באו לקלל ויצאו מברכים!!! אין עם בעולם שהיה מתייחס (לפחות לפי הסקר) בסובלנות כמו הישראלים לאויב שרוצה שלוש מדינות לעם אחד
 135. 78
  אפרטהייד אפרטהיידי אפרטהיידו אפרטהיידנו אפרטהיידם אפרטהיידן
 136. 77
  ברור!

  ברור למה מה חשבתם שהערבים יהרגו בנו ואנחנו נחבק אותם, איפה עיתון הארץ חיי???????

 137. 76
  הארץ תתבישו על הפרסום - שאלו 500 איש וכתבו כותרת גדולה של שנאה

  אני מצפה ליותר מעיתון הארץ, חבל

 138. 75
  חבל על התגובות שלכם,לפי הסקר שלי, למעלה מ-90% של התגובות,,,,,,,,,,,,,,,,
 139. 74
  גם אני תומך בלהעיף אותם קיבינימט
 140. 73
  מישהו צריך להסביר לפאשיסטים הסמולניים שהגנה עצמית אינה אפרטהייד ולא גזענות ולא הפליה

  גזענות זה לתקוף את השכן ללא כל פרובוקציה מצידו כמו שהערבים עשו ליהודים.

 141. 72
  זה רק מוכיח את מה שכל בר דעת יודע מזמן. לא פלא שחילוניים צעירים וערכיים עוזבים את הארץ
 142. 71
  גדעון כמה שכנים ערבים יש לך ?
 143. 70
  עיתון לאנשים טמבלים
 144. 69
  חוכמולוגים, אולי תגדירו אפרטהייד לפני שאתם סקרים, הרי לסמולן הממוצע אין כל שמץ של מושג מהו אפרטהייד.
 145. 68
  הגלות נצחה אותנו
 146. 67
  So what else is new? כבר ב-1975 אמרתי שציונות היא גזענות.

  So what else is new? כבר ב-1975 אמרתי שציונות היא גזענות.

 147. 66
  האם היום אין אפליה? מדוע שהציבור לא יתמוך בה אם מחנכים אותו מינקות שזה הדבר הציוני והנכון לעשות?

  בבגרות כבר אין הרבה מה לעשות. רק תגובות מתלהמות נקבל מצד שטופי המוח.

 148. 65
  בדיוק כתבות מהסוג הזה גורמות לי להצטער על כך שביבי לא פתח במלחמה עם איראן. אולי כמה פצצות אטום בלב תל אביב יגרמו לישראליים לקחת אחריות על התנהגותם הנפשעת.
 149. 64
  על כך כבר נאמר שפני הכלב כפני הדור.
 150. 63
  הסקר לא נוסח כראוי

  אני ארגיש בנוח עם משפחה ערבית אחת מתוך 10 בבניין שלי, אבל לא עם 5. מה אני אמור לענות?

 151. 62
  למסקנות השוואתיות נדרש נתוני סקר זהה בין תושבי השטחים הפלשתינאים

  ואז עשוי להתברר שהישראלים הם צדיקי הדור.
  בשידור טלוויזיה חי במצרים מתחו מרואיין שמולו יושב עיתונאי ישראלי והוא הגיב באלימות......בלוב הופצה שמועה שהיהודים "זוממים" לחזור והתעוררה מהומת אלוהים.

 152. 61
  למה התשובה על הסופרת האמריקאית מפתיעה? זה מאד פשוט: רוצים להזמין אותה כדי שהיא צראה בעיניים שיהודים וערבים נוסעים כאן באותם אוטובוסים, מטפלים זה בזה בבתי החולים, וכו', או במילים אחרות שתראה בעצמה שכאן זה לא דרום אפריקה של המאה הקודמת.. בטח לא "בגלל שהיא אמריקאית". .
 153. 60
  אין בעיה נטרנספר את הערבים מכאן, ולא יבואו לטענות על משטר אפארטהייד. וטיבי הראשון שצריך להעביר מכאן.
 154. 59
  הגזענות מושרשת ביהדות כנטיה להיבדל מכל תרבות אחרת על ידי חוקי כשרות, מצוות ועוד. העם בוחר בימין שמבטיח להגשים את הגזענות על הפלסטינים והממשלה הימנית מטפחת את הגזענות כדרך להבטיח את הבוחרים שלה.. מעגל קסמים של שננאה שמחייב מלחמה לנצח או פירוק המדינה הציונית. זאת הבחירה שהימין אוהב להציג כדי להפחיד את הציבור: או אפרטהייד או סוף הקיום. או להפציץ את אירן או לחדול? או לבחור ביבי או שיעלה סמולני מסוכן לעתיד. הימין מרעיל בערות.
 155. 58
  אם גדעון לוי אינו יודע מה זה "אפרטהייד" - רצוי שיקרא בויקיפדיה וילמד

  נתחיל באלמנט ה"גזעני" : אין איסור על יחסי מין בין פלשתינאים ליהודים , גם אין אסור על נישואין ( על הקושי הדתי מתגברים ע"י המרת דת או נישואין אזרחיים )
  אין בתי שימוש נפרדים, אין חופי ים נפרדים ( גדעון לוי דיווח בחדווה על הפלשתינאים בחופי ת"א ).
  גם אין כבישים נפרדים, יש מגבלות תנועה שנובעות מטעמי בטחון ולא מטעמי "גזע".
  אם יש והיה טיהור אתני אז הוא דווקא מהצד הערבי: שהלגיון כבש את הרובע היהודי הוא טיהר את ירושלים העתיקה מכול היהודים, הוא הדין בכל שטח שנכבש ע"י הערבים במלחמת העצמאות.

 156. 57
  נו באמת. הנשאלים, בוודאי החרדים, לא יודעים מה פירוש המילה אפרטהייד.

  באותה מידה יכלו לשאול אותם האם ישראל היא מדינת אוקסימורון, מדינת אקרוסטיכון או מדינת אשפצלוח. לא נעים להם להגיד שהם לא יודעים מה זה אומר, אז הם בוחרים אחת מהתשובות שנראות להם הגיוניות. "חרם" לעומת זאת, הם יודעים מה זה.
  וגזענות יש בכל מדינה. בוודאי בקבוצות מתבדלות ו/או דתיות.

 157. 56
  לא צריך סקר, כדי לדעת שהרוב השפוי רוצה לחיות ולשרוד. יכול להיות אםהערבים ביו"ש יפנימו דה-פקטו בזכותינו היהודית כאן. יהיה אפשר להאציל להם זכויות אזרח. הסקר הוא מגמתי ויותר נועד לפרובוקציה שטנית.
 158. 55
  מביך שעורכי הסקר הסכימו לכלול שאלה היפותטית מורכבת כמו שאלת זכות ההצבעה במקרה של סיפוח.

  בושה לחוקרים שהסכימו לכלול כזו שאלה בסקר. הרי פחות מ-40% תומכים בסיפוח. לגביהם, אולי יש טעם בשאלת זכות ההצבעה של ערבים לאחר הסיפוח. אבל לגבי השאר, בהחלט יתכן שהתנגדות לסיפוח תתורגם להתנגדות לזכות ההצבעה. וכך ייצא כאילו אותם אנשים בעד סיפוח השטחים בלי לתת לערבים זכות הצבעה, כשלמעשה הם נגד סיפוח השטחים הכבושים.

  גדעון לוי אינו מומחה במדעי החברה, ולכן סביר שיטעה, אבל איך החוקרים מסכימים שעבודה רשלנית זו תפורסם בשמם?

  1. דומה הדבר לשאלה בסקר: אם תאנוס את בתך, האם תבקש סליחה? עם התשובות "לא", "כן", "לא יודע".

   הרי ברור שרבים ישיבו לא, ויוסיפו מיד בזעם באוזני הסוקר: הרי ברור שלא אאנוס את בתי.

   כך גם כאן, רבים יגידו: לא ניתן זכות הצבעה לערבים, כי בשום פנים ואופן לא נספח את השטחים לישראל.

 159. 54
  כותרת מגעילה-אפרטהייד זה דבר אחר לגמרי

  כותרת מגעילה ומגמתית-כבר גמרתי אומר לעשות מנוי להארץ בכדי לתת שכם למצבה הקשה של העיתונות-חבל שעיתון כזה רציני וחשוב שם כותרת כזאת מעוותת ומגמתית-לצערי עושה חשק לא להיתקרב לעיתון למרות שהוא אמצאי תיקשורת חשוב
  אפרטהייד שה משהו אחר לגמרי

 160. 53
  היכן ניתן לראות את הסקר?

  ובנפרד: מדוע בכל פעם שמובא סקר, או דו"ח, בעיתונות - וזה נכון לגבי הארץ כמו לגבי וואינט, מעריב וכל השאר - אף פעם אין קישור למושא הכתבה? הארץ, אנא השתדלו להביא קישורים למושא כתבותיכם.

 161. 52
  דברים שאקטואלים היום אולי יותר מהיום בו הם נכתבו

  "יש אומרים כי אי אפשר לנו לתת שיווי זכויות מלא לאזרחים
  הערביים של המדינה, משום שאין חל עליהם שיווי חובות מלא.
  אף זאת טענה מוזרה. נכון, אנחנו החלטנו לא לחייב את התושבים
  הערביים, בניגוד לדרוזים, בשירות בצבא. אבל כך החלטנו מרצוננו
  החופשי. ואני סובר שהנימוק המוסרי הוא בר־תוקף. והיה כי
  תיקראנה מלחמה, איננו רוצים שאזרח ערבי אחד יעמוד לפני הניסיון
  האנושי החמור הזה, בו עמדו בני עמנו במשך דורות ]...[, אנחנו
  מאמינים שבמדינת היהודים צריך להיות ויהיה שוויון זכויות לכל
  אזרחיה, ללא הבדל דת, לאום ומוצא"

  "גם לאחר יצירת הרוב העברי יישאר תמיד בארץ ציבור ערבי גדול. ואם
  לחלק הזה של תושבי הארץ יבואו בזמן מן הזמנים ימים רעים, אז כל הארץ
  תישא בעול הסבל. מצבם האיתן של הערבים במובן הפוליטי, הכלכלי
  והתרבותי, יישאר, לפיכך, לנצח נצחים התנאי העיקרי למצבה הבריא
  והאיתן של ארץ ישראל כולה."

  "אינני סבור שחוקתה של איזו מדינה תכיל סעיפים מיוחדים המבטיחים
  במפורש את אופיה ה"לאומי". סבורני, כי סימן טוב הוא לחוקה, אם נמעט
  למצוא בה סעיפים כאלה. הדרך הטבעית והטובה ביותר היא, שאופיה
  ה"לאומי" של מדינה יהא מובטח על ידי עצם העובדה שיש בה רוב מסוים."

 162. 51
  סקר מוטה בניסוח השאלות ובניתוח התוצאות:

  למשל השאלה על מתן זכות בחירה לפלסטינים במקרה של סיפוח.
  אני בעד פינוי כל ההתנחלויות וחזרה פחות או יתר לגבולות 67. אבל אם תהיה ממשלה מספיק מטומטמת בשביל לספח את השטחים, גם אני אהיה נגד מתן זכות בחירה לאוכלוסייה המסופחת. אני צריכה בנוסף לממשלה המטומטמת גם את האנייה כיו"ר הכנסת? הרי בדיוק בגלל זה אני בעד יציאה מהשטחים. השאלה הזו, אחרי שכבר הובהר בשאלה קודמת שהרוב מתנגד לסיפוח, היא כמו לשאול צמחוני אם הוא היה מעדיף בשר מבושל או צלוי.

  לגבי החרדים: כמה מפליא זה שהם לא ירצו ערבי בבניין שלהם או בכיתה של בנם? הם גם לא ירצו שם נוצרי, יהודי חילוני, או חרדי מחצר חסידית יריבה. אז מה אפשר להסיק מזה על היחס שלהם לערבים? כנ"ל לגבי העדפת יהודים במקומות עבודה. הרי הם יעדיפו יהודים על גויים באופן כללי. זה חלק מהשקפת עולמם, ואין בזה שום חידוש.

 163. 50
  This is beyond outrageous , Israel is loosing it
 164. 49
  מניפולציה

  צריך להדגיש את המילה "אם" בשאלה: "אם יסופחו השטחים ...". מכיוון שאותו סקר מראה שמרבית הציבור אינו תומך בסיפוח, הרי שממשפט התנאי "אם יסופחו השטחים אין להעניק זכות הצעה ל2.5 מליון הפלסטינים" , אין להסיק על תמיכה באפרטהייד בפועל.

 165. 48
  בפעם האחרונה שבדקתי יש שירותים ומקלחות משותפים לפלשתינאים ויהודים
 166. 47
  גידעון, השמאלנות שלך לא פחות הזוייה ,מהימין רף השכל. דרך האמצע היא העתיד.ולא הקצנה שלך ושל דומך מאמיני אלוהי הדמיון !
 167. 46
  במדינה שנמצאת בסכסוך אתני ניצחי וסכנת מלחמה תמידית עם אותו עם

  אלו דווקא נתונים לא כל כך רעים.

 168. 45
  אם ברשות הפלסטינית של "המתון" אבו מאזן, יש עונש מוות למי שמוכר קרקע ליהודים (גם אם אינם אזרחי ישראל), ובארץ אין חוק דומה נגד מי שמוכר קרקע לערבים, האם הפלסטינים יותר או פחות גזענים מהיהודים? ואם הפלסטינים יותר גזענים מהיהודים האם הקריאה לגרש גזענים, היא גזענות?
 169. 44
  מטופש, שאלה גרועה ולכן תשובה מוטעית
 170. 43
  להחליף את

  ולזרוק אותנו לים

 171. 42
  באיזה עולם סטטיסטי 500 אנשים מסוגלים לייצג 7 מיליון בסטיית תקן סבירה?
  1. זה סדר גודל המדגם הרגיל בישראל...

   רוב רובם של הסקרים הנערכים בישראל מתבססים על מדגם דומה. אם המדגם בנוי כמו שצריך הוא מייצג בהחלט למעט סטיית תקן שנע בין 2-4%. כנראה המדגם כולל רק יהודים אז זה לא 7 מיליון...

  2. כמו שאמר גולדבלום, הימין מוזמן לעשות סקר בעצמו ולהזים את הנתונים
  3. גודל המדגם רלוונטי מאד

   תוספת של אפילו פי 10 מגודל המדגם הנ"ל, דהינו 5000 איש לא היה יכול לשנותה בצורה גדולה את תוצאות הסקר. זאת תחת ההנחה ש500 האנשים נבחרו באופן אקראי מ-7 מיליון איש.
   תלמד כמה קורסים בסטטיסטיקה ותבין בדיוק למה, אך זה נכון ואין על כך ויכוח.

  4. ברור 500 מקריים מיצגים 5 מליון באותה אמינות כמו שהם מיצגים 5 מליארד. אבל אם מישהו רוצה להיות מדעי אז שלא יפנטז לו הסבר לא רלונטי "גזענות" במקום לבדוק ישירות את הגורמים הסבירים כגון רצון שלא להישמד וכו'
  5. ראשית תלמד קורס אחד בסטטיסטיקה ורק אז תכתוב טוקבקים
 172. 41
  1. האם אתה בעד ביטול זכות הבחירה לערבים? 2. האם אתה בעד ביטול זכות הבחירה לדרוזים? התשובה על שתי השאלות תפריך את התזה של "עם גזען" ולכן לעולם בשום סקר לא ישאלו אותן.
  1. ולהיות גזען "רק" נגד ערבים זה בסדר?!?
  2. ואם יהיה סיכוי שהדרוזים יהיו הרוב במדינה עדיין תתן להם הזכות לבחירה?
  3. לנהוג בצורה שונה בעם אחר רק בשל מוצאו זו גזענות! לנהוג אחרת בעם אחר בגלל שהוא ניסה כקולקטיב להרוג אותנו, זה שכל ישר ולא גזענות.
 173. 40
  כולם יאכלו את הכובע יום אחד כשיתעוררו במדינה דו לא

  אני לומד ערבית. להתחבב על הראיס

  1. רוב גדול יתמוך בגרוש הערבים...ולא תהיה מדינה דו לאומית.
 174. 39
  "הארץ", אתם שומטים את הקרקע מתחת ללגיטימציה שעוד נותרה לכם

  עורכי עיתון יקרים, אני מקווה שאת התגובה הזאת לא תצנזרו: אני מנוי על העיתון שלכם בגלל שאני מוכן להוציא כסף מכיסי כדי לשמור על עיתונות מודפסת חופשית ואיכותית. אבל פרסום כזה שומט את הקרקע מתחת ללגיטימיות שלכם. כל מטרתה של הכותרת הזאת היא לשמש (ואוהו, כמה שהיא תשמש אותם בשבועות, חודשים ושנים הקרובות) כנשק יעיל מאין כמוהו לכל אלו בעולם שמטרתם היחידה בחיים היא לסיים את הפרויקט הקרוי "מדינת ישראל". הם אינם מועניינים שתהיה כאן מדינה ישראלית ריבונית שוויונית אלא קהילה יהודית החיה כמיעוט בגולה ונתונה לחסדיו של הפריץ הפלסטיני שלא מסתיר לרגע את כוונותיו ליום שזה יקרה יחד עם ציון גובהם של העמודים שעליהם יתלו כאן גברים, נשים וילדים. אתם מפרסמים שקרים וחצאי אמיתות ועושים את הנזק האמיתי למעמדנו בעולם בקרב האנשים התמימים (על הפנאטים כבר ויתרתי מזמן), שבטוחים שיש כאן קהילה ערבית שוחרת שלום ומאזינה כל היום ל"ביטלס" ולידה קהילה וצבא יהודיים שסתם משתחרר להם הקפיץ מדי פעם ובא להם לזרוק פצצות לתוך בתים בעזה ללא כל סיבה נראית לעין. זה השקר מהסוג הכי גרוע שיש, כי הוא דמגוגיה במסווה של מדע וסטטיסטיקה. רוב אנשי השמאל השפוי בארץ (כאלו שחושבים שלפלסטינים מגיע לחיות כאן בכבוד לצידנו אבל לא במקומנו) לא משלים את עצמם שתהיה כאן אהבה, ובטח לא שלום הדדי, לכן השאלות שלכם רדודות, מיתממות וברור שנועדו להשיג מטרה של שינאת ישראל בעולם.
  אני מבין שגדעון לוי מביא לכם רייטינג של טוקבקים (לראיה, גם אני כאן) אבל להעסיק זונה בעסק מכובד רק כי זה מביא יותר תנועה של לקוחות זו לא הדרך להוביל בתחומכם. צר לי. אבל זו המציאות. אתם מאבדים את השכבה הרחבה ביותר של התומכים שלכם, כלומר אלו שעוד מאמינים ורוצים לעשות כאן טוב, ונשארים רק עם הגדעון לוים והיונתן שפיראים למיניהם. עם אלו לא אנחנו ולא אתם תשרדו כאן לאורך זמן.

  1. אז אתה חושב שהסקר לא נכון?

   רוב הישראלים באמת לא מבינים מה זה אפרטהייד, ולא מבינים את המשמעות של סיפוח השטחים מבחינת האם לתת אזרחות לערביי השטחים או לא (כלומר לקיים משטר אפרטהייד). ספק אם הסקר הזה יעזור לחינוך. וגם ספק אם ייתרום למשהו, כי הוא מנותק מכל דיון פוליטי כרגע. זוהי כתובת על הקיר שניתן להניח שתמשיך להיות כתובה עד שתתפוצץ בפנים

  2. קשקשן. הסקר לא בוצע ע"י הארץ. הסקר בוצע ע"י חברת "דיאלוג" ייעוץ ארגוני מחקר והדרכה בע"מ. גופי ימין היו יכולים להזמין את אותו הסקר בדיוק והיו מקבלים את אותן התוצאות, אלא שהם לא מעוניינים בסקר שכזה. הם לא מאמינים בזה. הם מאמינים במשיח וגם מאמינים שאפשר לשקר את כולם כל הזמן. אם זה היה נכון (שאפשר לשקר את כולם כל הזמן), ייתכן שגם מזמיני הסקר היו מוותרים עליו. אבל זה לא נכון (הוכח שאי אשפר לשקר את כולם כל הזמן) ולכן מבקשי הסקר הם גם מבקשי טובתך, אבל אתה טיפשון.
  3. יש לי הצעה - תעבור לקרוא "ישראל היום" - זה בחינם עם צבעים - ותוכן כמו שאתה אוהב
  4. מה קרה לא נעים לדעת את האמת נאשנו עם של אספסוף
  5. מכיוון שרה"מ מושפע מאד מהעמדות של "הארץ",הרי שעמדתך,ועמדת רוב הציבור היהודי כלפי המערכת לא מזיזה לה.ובצדק.
 175. 38
  אפרטהייד? אתם מזלזלים באינטליגנציה בסדרת כתבות הכפשה

  שבת אחת שיחקתי עם בתי בנדנדה בגן שעשועים, לפניי היו בתור אם ערבייה ובתה. ראיתי שהן מחכות ולאחר דקה פיניתי להן את הנדנדה. במדינת אפרטהייד זה לא היה קורה מכיוון שבמדינה כזו היו גני השעשועים נפרדים. מקומות הישיבה בגנים נפרדים, מתקנים נפרדים, שירותים נפרדים. מקומות ישיבה באוטובוס נפרדים. תור נפרד, בתי חולים נפרדים שמפלים בין יהודים לערבים. אתם עיתון הארץ וגדעון לוי הייתם "מתים" שיהיה זיק כזה של גזענות על מנת להכפיש את מדינת ישראל. אתם שוכחים שהסיבות להקמת הגדר, למחסומים, לבידוק בטחוני הן בטחוניות. כשלא הייתה קיימת בעיה בטחונית חמורה לא הייתה גדר, לא מחסומים, ערבים עברו ועבדו היכן שרצו. מה תהיה הכתבה הבאה? מה תהיה? "הוכח שעלילות הדם היו נכונות ושיהודים שחטו ילדים נוצרים"....

  1. זה באמת הוכח. קרא את מחקרו של פרופ' אריאל טואף מבכירי חוקרי תולדות היהודים.

   מה כל כך קשה להאמין? אם יהודי קבליסט מטגן ילדים יהודים בירושולים במאה ה-21 למה שתהיה לו בעייה עם ילדי גויים במאות 12,13,14,15, וכו', במדרגות הפרימיטיביות לזמן אין משמעות.

  2. נמצא האדם האינטיליגנטי האחרון שעוד מתייחס לשטויות של לוי...
 176. 37
  רוב הישראלים רוצים מדינה יהודית עם רוב יהודי ברור. בשביל זה קמה המדינה

  אני לא בעד אפלייה של אזרחים ישראלים ערבים. אבל כדאי שהממשלה תעשה משהו כדי שלא יווספו עוד אזרחים ישראלים ערבים און שבסוף נגמור כמדינה דו לאומית.
  בירושלים כבר עכשיו יש 50% ערבים. לרובם אין עדיין אזרחות ישראלית כי עד עכשיו הם לא רצו. אבל כשרואים את ההצפה של ערביי מזרח ירושלים את מרכז ומערב העיר בשנה האחרונה, נראה לי שהצעד הבא יהיה בקשה המונית של אזרחות ישראלית, כי נראה שהם ממש נהנים לבלות במרכז ומערב העיר.
  כבר עכשיו יותר ויותר ערבים עוברים לגור בשכונות יהודיות כמו פסגת זאב והגבעה הצרפתית.
  כל זה טוב ויפה אם מדובר במספרים קטנים, אבל הוא יהיה מאוד בעייתי אם ידובר במאות אלפי ערבים שירצו להשתלב במרחב היהודי של ירושלים וישראל בכלל. ועם הריבוי הטבעי הגבוה של האוכלוסיה הערבית הבעייה רק תחריף עם השנים.
  צריך להחליט עכשיו - אם רוצים מדינה ועיר בירה עם רוב יהודי ופחות שטח, או מדינה דו לאומית שסופה יהיה התפרקות מבפנים.

  1. אם רוצים רב יהודי, צריך לוותר על הגדה. זה יהיה גם חכם וגם צודק

   ובוודאי שלא להרע עוד יותר את זכויות ערביי ישראל שגם כך מקופחים.

  2. אני מסכימה איתך. ולוותר גם על שכונות מזרח ירושלים הערביות באותה הזדמנות

   פחות מאות אלפי ערבים בעיר ובמדינה שיהפכו עוד שנים לא רבות למיליונים.
   לא נראה שמישהו בממשלה חושב בהיגיון מה הולך להיות פה עוד 20 שנה.

 177. 36
  גם עולה מהסקר שרוב הציבור נגד ההתנחלויות
 178. 35
  רוב הצ'כים תמכו בגרוש 3.5 מיליון הגרמנים הסודטים מצ'כוסלובקיה, לאחר תבוסת הנאצים. היום ברפובליקה הצ'כית החברה באיחוד הארופי, לא חיים גרמנים סודטים, אין אפרטהייד, אין אפליה ואין סכנת מדינה דו לאומית. גם היום, אף גרמני סודטי שגורש אינו זכאי לחזור ואינו זכאי לשום פיצוי על הבתים והאדמות שאבדו עם הגרוש. לעומת זאת, אם גדעון לוי יבוא וידרוש את רכוש אבותיו שגרו בחבל הסודטים, יש סיכוי טוב שיקבל פיצוי! מסקנה - מדינה דמוקרטית באיחוד האירפאי הנאור, מבחינה עד היום בין פליטים שברחו מהנאצים, (כמו אביו של גדעון לוי), לבין פליטים שגורשו כי שתפו פעולה עם הנאצים נגד מדינתם. זהו הלקח האמיתי!
 179. 34
  להווה ידוע כי ד"ר עמירם גולדבלום ומר גדעון לוי הם מועמדים רציניים לקבלת הפרס לרוקחות, בזכות הסקר ההיסטורי שרקחו נגד הישות הציונית-גזענית הארורה.

  אם 500 איש קבעו שהיהודים רוצים להיות מדינת אפרטהייד - שום אדם הגון בעולם לא יוכל עוד להשלים עם עצם קיומה של מדינתם .

 180. 33
  צריך סקר אצל הערבים האם הם מוכנים להכיר במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית?

  האם היו מוכנים שבן/בת משפחתם יתתחתנו עם ישראלים? האם הם תומכים בטרור הפלסטיני? האם הם רוצים שיוויון זכויות כאזרחי ישראל? אם כן, האם הם מוכנים גם לשרת בצבא או שרות לאומי אחר? האם הם מוכנים שלכפר שלהם תבוא לגור משפחה יהודית? הקיטוב בין הישראלים לפלסטינים בין אם על רקע דתי ובין אם על רקע פוליטי לא ניתן לגישור בעתיד הקרוב.

  1. זה ורק זה בדיוק מה שאנחנו צרכים.
 181. 32
  ישראל מאבדת את זכותה לבקש עזרה מעמים אחרים
  1. אף עם לא קם לעזור לישראל עת פלשו אליה 5 צבאות ערב ב-1948 ואף עם לא הטיל עיצומים על המדינות הפולשות. אף מדינה גם לא קמה לעזור לנו ערב מלחמת ששת הימים כאשר נאצר סגר את מיצרי טיראן ואיים להשמיד את ישראל. מסקנה-אין שום טעם לבקש עזרה מעמים אחרים.
 182. 31
  שכחנו את ההיסטוריה של עם ישראל

  כל מה שאנו זקוקים לו בהתאם לסקר זה הוא רודן ישראלי בנוסח גרמניה של שנות השלושים!

  1. אתם מטפטפים את השקרים שלכם מיליון פעם עד שיאמינו שהם אמת
 183. 30
  זה לא אפרטהייד זה אינסטינקט הישרדות
 184. 29
  כוחו של כוח הרצון. ועוזרו הטוב מניפולציה, הצעה לפרשנות אחרת של העובדות

  פרשנות אלטרנטיבית:
  1. רק 24% מהציבור רואה את ההמצאות בשטחים כדבר חיובי(אולי אף חלק חושבים שהוא חיובי מתוך ההכרח שבו).
  2. רוב מוחלט של הציבור מתנגד לפעולה נגד מי שמחרים את ישראל, אפילו לא תומחים בחרם נגדי.
  3. 38% אחוז מהציבור רוצים ששטחים בהם קיימת התיישבות יהודית יעברו לשלטון ישראל(גושי התיישבות? במסגרת הסכם? מדובר על אחוז מזערי מהשטח הכולל פחות מ10% ).
  4. אם יסופחו??? מה יסופח?? ואיך יגיעו משם 2.5 מליון, או שנשאלה שאלה נפרדת שלא מובאת כאן לגבי סיפוח כל השטחים? ומה התוצאה?? - מ נ י פ ו ל צ י ה.
  5. טרנספר, חילופי שטחים ,סיפוח. האם אותו חלק התומך בסיפוח גושי התיישבות מעוניין לעשות זאת במסגרת חילופי שטחים??? וכידוע הצעות כאלו עלו על שולחן המשא ומתן... כמה תמכו בטרנספר בכוח(אם זה מה שנרמז)??

  הנקודה הבאמת שלילית בעייני בסקר היא עמדת הציבור לגבי שלילת זכות ההצבעה לכנסת מאזרחי ישראל הערבים(למרות שאני לא מרגיש שאפשר לסמוך על הדיווח פה לגבי ניסוח השאלה המדוייק, וכל מניפולטור זוטר יודע..). 33% אחוז שאמרו שצריך! זה דורש טיפול ברמת החינוך לדמוקרטיה - זו בעיה אמיתית.

  אשר לשאלות שקשורות לרגשות הלאומיים(וצריך להפריד רגשות קולקטיביים ממעשים), אני מאמין שקשה לצפות (מהישראלים או הפלשתינאים) לאהוב אחד את השני\לרצות לגור באותו בניין\לרצות ללכת לאותו ביה"ס . אני מניח שהתשובות היו דומות גם לו נשאלנו לגבי חרדים, או קבוצה חברתית מפולחת אחרת שבנוסף להיותה שונה גם לא היה לקבוצה רצון לחבור לערכי החברה המדוברת.

 185. 28
  יש להם 22 מדינות, הם פשוט יכולים לקום וללכת מארצנו.
  1. שילכו לסוריה שם יקבלו אותם "בברכה"!
  2. כן, גם לנו יש מדינה. זה אומר שבפעם הבאה שיהיה פוגרום ויגרשו יהודים במדינה אחרת תעמוד בצד ותגיד שהאוכלוסיה המקומית צודקים, שהרי היהודים יכלו לבוא לארץ?
  3. אם יהודים במדינה אחרת ירצחו אזרחים במעשי טרור סדרתיים ובתגובה יגורשו, אכן נגיד שהמקומיים צודקים.
  4. סטודנטית במחלקה למדעי הטמטום. הרי מי שמבצעים כאן פוגרומים הם הערבים ביאהוד, ומי שביצעו פוגרומים בגולה הם הנוצרים והערבים-המוסלמים נגד היאהוד. רק אצל פסיכים כמוך היהודי אשם בכל מצב.
  5. אנחנו לא עושים לערבים שום פוגרומים, ולכן טענתך מבוטלת.. לפלסטינים אין שום קשר היסטורי לאדמה הזו, ובכלל אין כזה דבר פלסטינים, אלא ערבים. זה לא פחות מאימפריאליזם ערבי אשר מנסה להשתלט על כמה שיותר שטחים מחוץ למדינות שכבר יש להם.
  6. לסטודנטית: אם הפוגרום התבצע על ידי יהודים - אז בוודאי!
 186. 27
  הערבים התמימים המשרתים בצה"ל (או שירות לאומי), בעד מדינת ישראל, עצובים כאשר יש פיגוע ביהודים, המעמידים שומרים בכניסה למוסדותיהם ותומכים במדינתם. אכן לא צריכה להיות שום אפליה שהרי זו זכותם הלגיטמית לרקוד על הגגות במות חייל יהודי מול השהידים הגיבורים. בכלל איך אפשר לעלות על הדעת גזענות כלפי אזרחים שכל כך רוצים אותנו כאן?
 187. 26
  הנזק שעיתון הארץ ותומכיו היהודים גורם למדינה, חמור בהרבה

  מהנזק שגורמים החכי"ם הערבים. בוודאות יהיה בעולם "הנאור", מי שיעשה שימוש בכתבה כזאת (שקרית כשלעצמה) כדי לנגח את ישראל.
  ונקודה למחשבה: מרבית השמאלנים הקיצוניים, לא חיים בשכנות לערבים,
  אלה ברמת אביב, תל אביב ועוד מקומות אליטיסטיים.

 188. 25
  היו צריכים לשאול האם ישנם ישראלים הסובלים משינאה עצמית. סתומים שמחפשים להכפיש את מדינתם בלי הפסקה
 189. 24
  דמוקרטיה
 190. 23
  ממש

  מעניין אם מדינות אירופה הנאורות היו מסכימות לקבל פיגועים, קאסאמים ושאר ירקות במינון יומי.
  מספיק עם הצביעות, היחס לערבים אינו נובע מגזענות אלא מראיה ריאלית של אלו שמבקשים בגלוי להשמידנו.

 191. 22
  רוב הישראלים לא תומכים בעיתון הארץ
  1. אבל אתה קורא אותו בשמחה
  2. אני קורה ומגיב שאחד מהעדר כמוך יפקח עיניו
 192. 21
  אפרטהייד ?

  יש צורך להסביר לעורכי הסקר שמשטר האפרטהייד בדרום אפריקה היה
  מעוגן בחוק של המדינה אשר קבע שיש להפריד בין לבנים לשחורים בכל שטחי החיים. לא ללמוד באותו בית ספר, לא להיות מטופל באותו בית חולים, לא להצביע בבחירות,לא לשחות באותו חוף ים וכדומה.
  כאשר העורכים שואלים אם יש בישראל אפרטהייד הם מראים את עמדתם האנטי ישראלית. היו צריכים לשאול האם יש בישראל הפליה נגד הערבים.זאת הייתה שאלה הרבה יותר מדוייקת. בישראל יש אכן הפליה אבל אין אפרטהייד.
  ערביי ישראל רשאים לבחור ולהיבחר, הם לומדים ומלמדים בכל האוניברסיטאות בישראל, הם מכהנים כשופטים בכל בתי המשפט, כולל בית המשפט העליון, הם עובדים כרופאים ואחיות בבתי החולים, הם משרתים בשרות הדיפלומטי הישראלי, הם משרתים במשטרה כשוטרים וקצינים. כל זה, בניגוד מוחלט למצב הנורא בו היו נתונים תושביה השחורים של דרום אפריקה בזמן האפרטהייד.
  בהרבה מדינות דמוקרטיות ישנם מיעוטים דתיים ולאומיים. וברבות מהן קיימת הפליה נגד המיעוטים. למשל ההפליה נגד המוסלמים במדינות אירופה, הקיימת אפילו במדינות הסקנדינביות. אבל אף אחד לא קורא להפליה זו אפרטהייד.
  העמדות המוצגות במשאל הן מנוגדות לחלוטין לחוקי ישראל ולנאמר במגילת העצמאות. יש להילחם בהן בנחישות.


  1. עכשיו אולי יש סתם גזענות. אבל אין ספק שלאחר הסיפוח יהיה פה אפרטהייד ממש "לפי הספר"
  2. על פי הסקר רוב האזרחים תומכים באפרטהייד מעוגן בחוק במקרה של סיפוח שטחים. לכך מתייחסת הכותרת הראשית.

   אין אף מדינה דמוקרטית עם חוק המפלה אזרחים מדת מסויימת או מוצא אתני מסויים, אבל זה מה שהישראלים מוכנים לו במקרה של סיפוח, ז"א מוכנים לאפרטהייד של ממש.

  3. יעקב, סיפור קצר: לפני שנים יצאה קבוצת כירורגים מבית החולים רמבם בחיפה ברכבת לכס רפואי בינלאומי בתל אביב. אחד הרופאים היה ערבי חיפאי נוצרי דווקא אבל הוא שכח לשאת אתו את תעודת הזהות. לא הועילו כל התחינות של שאר הרופאים. אותו רופא הציל חיים של עשרות חיילים בזמן מלחמת לבנון השניה. הוא ניסה לחזור הביתה בכדי לקחת את התעודה אבל למותר לציין שפיספס את הכנס. זאת לא אפרטהייד מוצהרת אבל למעשה אפרטהייד בשטח.
  4. אז ארה,ב גזענית- אחרי אסון התאומים תפסו ישראלי במכס עם תמונה של הרמב"ם, חשבו שזו תמונה של בין לאדן ועצרו אותו, אז לפי דבריך גם זה אפרטהייד
  5. יש אפרטהייד ע"פ חוק, למשל בנושא אדמות. בשטחים מדובר באפרטהייד גרוע יותר מדא"פ בתי משפט צבאים, איסור של כל פעולה פוליטית, וכמובן גזל אדמות, תוך שימוש בחוקים טורקים רק לגבי ערבים, וזה רק על קצה המזלג
  6. חוק טורקי? אתה מתכוון שריע מוסלמית? זכינו, הערבים מבסוטים
 193. 20
  תעשו את אותו משאל באירופה או בארה"ב ותקבלו תוצאות דומות
 194. 19
  רוב היהודים רוצים לחיות. הסובלנות שהיהודים מפגינים כלפי הנאציזם הערבי ממש מפליאה - הייתי מצפה למצוא עמדות הרבה יותר נוקשות של היאהוד כלפי חובבי הפיגיון הערבים.
  1. גדעון לוי הוא המצפון הקטן שיושב על כתפי המדינה. ללא גידעון לוי ושכמותו היתה המדינה גולשת לסברניצה נוספת . בוסנים (מוסלמים) היו לאזרחים מסוג ב' וסוף הסיפור ידוע.
  2. צודק במאה אחוז!!

   גדעון, לך תחליף עם

 195. 18
  אילו היתה מעט יותר הגינות ויושר אצל הכותב- הסברו וניתוחו של הממיצאים היה כך :

  1 .מאחר שמתן זכות בחירה לפלסטינים בגדה -משמעותו סוף המדינה היהודית היחידה-ומנגד תוספת של מדינה ערבית נוספת ל22 המדינות הקיימות, הרי זה אך טיבעי שאזרחים נבונים לא יתנו ידם לחיסול של מדינתם. 2. מדינה דו לאומית שנשלטת ע"י ערבים שלא מבינים דמוקרטיה מהי-תוביל ללא ספק לחקיקת חוקים גזעניים נגד המיעוט היהודי והנוצרי,כגון ביטול זכות השיבה ,מתן זכות שיבה לכ 5 מליון פלסטינים גולים.פשוט צריך לפקוח עיניים ולראות מה מצב המיעוטים במדינות הערביות.
  3. מאחר שרוב האנשים בישראל רוצים קודם את טובת עמם (בניגוד לכותב שבכל מאמריו הוא נותןמצדדבעמדות הערביות) הרי זה אך טיבעי שלא יתנו ידם לחיסולה של מדינת עמם.
  4. מאחר שאיני חושד בכותב שהוא מוגבל בשיכלו חלילה,הרי שאין לי הסבר מניח את הדעת לעמדותיו שמשמעותן חיסול המדינה היהודית היחידה .אולי פסיכיאטרים יוכלו לתת תשובה לכך.

 196. 17
  "בנות ישראל לעם ישראל" ברשות יש גזר דין מוות על נישואים ליהודי !

  למוסלמית בישראל אסור להסתובב עם יהודים אין כאן דו קיום זאת דמוקרטיה חד צדדדית כאשר הצד השני לא חייב כלום .

  1. אם אתה מבין שזה לא מוסרי- למה זה בסדר לנהוג כך גם?
  2. הערתך כל כך חלולה שאי אפשר לדעת אפילו כיצד לגשת אליה
  3. תגובה לך

   אז אולי " חכמולוג״ כמוך יסביר לנו?

 197. 16
  סקר מוטה, מגמתי, לא אובייקטיבי, אנטי ישראלי ומסית

  ואני שמאלן שמאמין בשלום ובפתרון שתי מדינות. אולי הקרן החדשה תבצע סקר מקביל גם ברשות הפלשתינאית ותשאל אותם זכויות העם היהודי במדינה דו לאומית.

  1. סיסמת אהוד ברק בבחירות 2000: הם שם ואנחנו פה

   קליט לא?

 198. 15
  הכותרת צריכה להיות "רוב הישראלים מבינים את המציאות שבה הם חיים.."
  1. מדוייק!!
 199. 14
  אפרטהייד ליהודים

  הידעתם שכל ערבי ישראלי יכול להכנס לרשות הפלסטינאית בכל עת שיחפוץ ולנסוע בלי הפרעה בכל כבישי ארצנו גם בכאלה שליהודים אסור (לדוגמא: כביש אדם עטרות)? ולא רק זה. המקום הקדוש ביותר ליהודים, מוגבל לעלייתם, ואם הם כבר עולים להר הבית, אז רק בקבוצות עם מדריך וחלילה שלא יתפללו שם, בעוד שערביי ישראל יכולים לעשות זאת ככל שיחפצו

 200. 13
  99% מהערבים תומכים במשטר מוסלמו-נאצי היטלראי ובהשמדת היהודים

  בסקר שנערך בקרב ערבים מוסלמים ביו"ש, ובמדינות ערב, נמצא ש 99.999%
  תומכים ברעיון הפתרון הסופי של היטלר, ומאמינים שמדובר בפתרון הומני שיביא שלום לעולם, 100% חושבים שהם נאורים ועליונים, 99.99% סבורים
  שגדעון לוי מתאים לשמש כקאפו במחנה ההשמדה ביפו, לאור הצטיינותו בבגידה בעמו בהשמצת עמו ובקריאה להשמדתו בדרכי נועם.

  [המדובר בסקר חשאי שלא ידוע מי ערכו, ולכן יש לקחת את הדברים
  בזהירות הראויה, ובערבון מוגבל]

  1. שקרן, מסית ודוחה. באמת ראוי לכינוי שבשמו הזדהית: גבלס
  2. אוקיי, זה פשוט שקר
  3. זו בדיוק הבעייה איתו - שהוא מאמין בזה.

   עצוב :(

  4. השנאה זו בדיוק הבעייה שלנו

   עצוב :(
   ותראה כמה לייקים לתגובה שלו - שני שליש בעדו,
   ושליש נגדו.
   וזה הפילוח שהם מצאו בסקר לא? משהו כזה.
   חוק המספרים הגדולים.
   ועוד כאן אלא קוראי הארץ.
   עכשיו עצוב לי עוד יותר.

  5. למען האמת כל מוסלמי מאמין תומך בדיוק במשטר כזה

   כי זאת כל מהות האיסלאם
   כל עוד הוא מאמין באיסלאם זה בעצם מה שהוא מאמין בו

  6. הבעיה- שזו המציאות, טמבל !
 201. 12
  הארץ, תתביישו על הכותרות הסנציוניות, על הפשטנות ועל חוסר ההוגנות.

  הנה עוד כמה נתונים שמופיעים בסקר:

  53% אומרים שלא היה מפריע להם שכן ערבי בבניין
  59% אומרים שאין למנוע מערביי ישראל מלהצביע
  ל49% לא מפריע שילדם ילמד עם ילד ערבי

  משמע למעלה מחצי מהחברה הישראלית בעד דו-קיום!

  אז מאיפה הכותרת העלובה?
  כי שאלו האם אתה בעד סיפוח השטחים של ההתנחלויות (48% נגד ורק 38 בעד!) ואז במקרה של סיפוח, האם לתת ל2.5 מיליון פלסטינאים זכות הצבעה - וזו שאלה מתחכמת ופוליטיקאית להחריד, כי הלכה למעשה השאלה הזו שואלת האם אתה בעד מדינה דו-לאומית על פני מדינה יהודית, וברור שרוב הישראלים יגידו לזה לא!

  להפך, הסקר הזה מראה שהחברה הישראלית ברובה היא חברה סובלנית, מתקדמת שמוכנה לפשרות ומוכנה לחיות בשלום עם שכניה.

  כאילו אין מדינה שבה אין מיעוט חשוך... אולי כדאי שתעברו על כמה סקרים שעוסקים בזרים באירופה ובאמריקה. הדפוקים קיימים בכל מקום, זה לא אומר שצריך להדגיש אותם ולצייר אותם כמנהיגי החברה.

  הבהמות והחשוכים הם פשוט קולניים יותר, אבל הם עדיין לא הרוב בחברה שלנו.

  בקיצור, הארץ, העיתון לאנשים חושבים, אני יודע שאתם בבעיה כלכלית, אבל אם תהפכו לYNET אתם לא תרוויחו קהל, אתם תפסידו את הנאמנים לכם.

  1. אם היה, נגיד, סקר שאומר ש-42% מהגרמנים לא רוצים שכן יהודי היית מתנחם בכך של-53% מהם לא מפריע שיש שכן יהודי?

   מדובר ב-42% שרוצים לחיות במקום שהוא מטוהר מערבים לחלוטין, זו המשמעות של נתון זה. האם לא ברור שמדובר בגזענות קיצונית?

  2. קודם תקרא ואז תגיב

   האחוזים שאתה מצטט הם מתוך התת קבוצה של יהודים חילוניים, שכצפוי הינם פחות גזענים מאחיהם הדתיים והחרדים.

   נתוני הכתבה מעוררים חלחלה, אם כי לא ממש ממש מפתיעים את מי שחי פה.

  3. אולי אם יהפכו להיות YNET, נקבל מידע קצת יותר אמין. רדוד, אבל אמיתי
  4. ההבדל הוא שהיהודים בגרמניה לא רוצים להכחיד את הגרמנים

   היהודים שם לא מכריזים על גרמניה כמדינה שלהם ולא רוצים להעיף משם את הגרמנים. האנטישמים הגרמנים פשוט שונאים יהודים.
   היהודים פה שונאים את הערבים מתוך יצר השרדות ולא מתוך שנאת גזע.

  5. אם הגרמנים לא היו רוצים לגור בשכנות ליהודים לאחר 100 שנות טרור יהודי נגד אזרחי גרמניה, זו היתה גישה צודקת
  6. הארץ משול לד''ר גקיל ומיסטר הייד עתונאות מעולה לצד סנסציוניות מניפולטיבית
 202. 11
  את זה כבר יודעים ומרגישים מזמן לא צריך סקר בכלל !

  את זה כבר יודעים ומרגישים מזמן לא צריך סקר בכלל !

 203. 10
  לפני כמה שנים התפרסמו ממצאי סקר בפולין, לפיו כשליש מהנשאלים הודו כי לא ירצו להתגורר בשכנות ליהודי... וכאן 42 אחוז אינם רוצים ערבי בבניין. אז אם הפולנים "אנטישמים, שינקו את שנאת-היהודים עם חלב אמם", כלשון אחד ממדינאינו - מה אנחנו, ואנה הגענו?..
  1. הפולנים השמידו יהודים שלא עשו להם דבר, אנו לא השמדנו את המנסים להשמידנו.
  2. צודק. יהודים מתפוצצים בפולין כל יום!
  3. אתה באמת חכם גדול. הרי ברור שאלה שלא רוצים שכן ערבי מתכוונים לערבי אזרח ישראל, שהרי רק לו יש זכות חוקית לקנות דירה אצלם בבניין. אולי תזכיר לי, כמה מערביי ישראל ביצעו פיגועי-התאבדות? כאשר "לא רוצים שכן ערבי" מדובר בדחייה גזענית עמוקה ובסיסית ותו לא, וממש לא בחשש רציונלי שהשכן הערבי יבצע פיגוע בחדר המדרגות לרגל יום האדמה או כיו"ב.
  4. "ערביי ישראל" עצמם מזדהים בקולי קולות עם אחיהם שמעבר לגבול, ולמעשה הם הקיצוניים ביותר בין כל ערביי המזה"ת ביחסם ל"ישות הציונית". אז אני מעדיף אפילו שכן ערבי מסוריה או עיראק על פני שכן ערבי "ישראלי".
  5. למגיב 10. בניגוד לפולין, אנו סובלים משינאה וטרור ערבי.

   חאר לך ,מה היו אומרים הפולנים ,אם מיעוט בתוך מדינתם ,היה מזדהה עם אויבי פולין בכתב,בנאומים,בהפגנות ובמעשי טרור.אנו קוראים ורואים,מה חושבים האירופים על המוסלמים שחיים בקירבם. אז שכחת זאת?

  6. רק שהיהודים לא עשו שום דבר אף פעם לפולנים

   מכאן השנאה היא לא רציונלית, ואילו יש בארץ הרבה אנשים שערבים עשו להם, לחבריהם, למשפחתם או למכריהם דברים רעים מאד.

 204. 9
  פתרון לבעיית האפרטהייד

  כשהערבים יכירו במדינה ולא יטיפו ויחנכו לשנאה יתכן שהדעות ישתנו. הנושא הוא איום קיומי ולאו דחיות כאלו או אחרות. אני מציע לקרן להשקיע בחינוך המגזר הערבי במקביל לפעולותיה האחרות

  1. אתה באמת מאמין לעצמך?
  2. בעיית החינוך במגזר הערבי ידועה לכולנו, אבל זה לא מצדיק כלום
  3. הערבים מכירין במדינה , לכל אזרחיה, ותאמין שיהודים מגדלים על שנאה יותר מערבים. צריך להסתכל על המציאות מכל פינותיה.
  4. מצחיק, זה בדיוק מה שאמרו הדרום-אפריקאים הלבנים בזמנו. גם להם היה "איום קיומי".
 205. 8
  מדינת כלל אזרחיה

  מאז ומתמיד אני מחשיב את עצמי לאדם ערכי והומני, בעל תפיסת עולם ליברלית ופלורליסטית. אני לא רואה בעצמי ציוני או לאומני והיהדות אצלי היא רק בגדר לאום , אין לי שום זיקה לדת היהודית או למסורת היהודית אבל...
  כבר כמה שנים אני מרגיש שאין לנו אלטרנטיבה טובה מאשר מדינה יהודית בעלת אופי יהודי ורוב יהודי מוחלט.
  גם אני שמצביע למפלגות השמאל ושתומך בהידברות וחתירה לשלום, לא אהיה מוכן לחיות במדינה שלא תהיה עם רוב יהודי מוחלט. וגם אני מפחד ממדינת כלל אזרחיה.
  המושג אפרטהייד מרתיע, אך אפשר לקחת את זה למקום אחר.
  יש מקום במדינה יהודית בעלת רוב יהודי מוחלט, לאפשר שוויון למיעוט מלאום אחר, ובלבד שידע המיעוט, כי המדינה הזאת היא יהודית ואין על זה עוררין או כל מחלוקת.
  מי שרוצה לחיות במדינת ישראל יאלץ לקבל את זה שכשם ששווייץ היא מדינה נוצרית בעלת צוויון נוצרי בהתאמה, מדינת ישראל היא מדינת העם היהודי עם רוב יהודי וריבון יהודי...

  1. טוב ויפה. אבל זה עדיין לא מצדיק אפליה של מיעט
  2. הגנה עצמית מפני מיעוט עויין וחתרני אינה אפליה ולא אפרטהייד
  3. ישראל , לעומת שוויץ , קמה על חורבן האדמה שהעם שלה נקבר בחיים . והמבין יבין.
  4. לא חורבן אלא בנייה. חלק גדול מ"העם" הפלסטיני היגר לכאן בעקבות תנופת הבנייה הציונית.

   החורבן הוא תוצאה של סירוב ערבי לקבל מדינה יהודית ומלחמה שהם פתחו בה.

   ונסה לברר מדוע כדי להיחשב "פליט" לערבי הפלסטיני נדרשו רק שתי שנות מגורים בארץ. למה "בני הארץ" צריכים הקלה כזאת בתנאי הקבלה?

  5. אתה משכיל? על זכות להגדרה עצמית שמעת?

   זו לא סתם זכות שהאום מכיר בה

 206. 7
  אולי נעבור לוועדה מסדרת

  ראשית סטטיסטיקה המבוססת על שאלונים ומדוגמים אינה רלוונטית, הכל נמצא בידי השואל ואיך ניסח את שאלותיו. והיה ולא נעים למר לוי ממחשבותיו של עם ישראל מה הצעתו אולי וועדה מסדרת לשלטון אחר שיהיה נוח להצגה באום? יאללה תפסיק כבר ללכלך עלינו בדמוניזציה אתה טוב.

 207. 6
  ההיגיון לא צועק לשמיים שהסקר הזה פשוט לא משקף כלום?

  500 אנשים
  לא מייצגים אפילו מאית אחוז מכל ישראל...שנוסיף לזה עוד שטחים?

  זוהי כתבה חסרת תוכן! חבל על ביזבוז מילים יפות על סקר של 500 אנשים.

  ההיגיון לא צועק לשמיים שהסקר הזה פשוט לא משקף כלום?

  1. אם היית מבין משהו בסטטיסטיקה היית יודע שזה גודל המדגם הסטנדרטי בכל הסקרים הנערכים בארץ.

   אם בונים את המדגם באופן נכון ומייצג (ז"א פילוח קהלים נכון ותואם לאוכלוסיה אותה רוצים לדגום), אזי נתוני הסקר תקפים לחלוטין (עם סטית תקן מסויימת).

  2. מיתממת

   ברור לך שהאוכלוסייה שיודעת מה משמעות המילה אפרטהייד, לא מייצגת כלום. והסטטיסטיקאי צדק מכוון שאין אפשרות לבנות מדגם באמת מייצג בטח לא עבור שאלות מסוג זה. זה לא סקר בהאם אתה אוכל יוגורט

  3. אתה מתכוון "סטטיסטיקאי"? כסטטיסטיקאית הנח לי להסביר לך שמדגם מייצג כזה בהחלט יכולה לתאר את המציאות במדוייק
  4. בור שלא למד סטטיסטיקה.
  5. אז אולי הסטטיסטיקאית יכולה להסביר האם זה נכון שהשתתפו בסקר כ50 עד 80 חרדים בלבד, אם הפילוח היה נכון. והאם זה נכון שהשגיאה הסטטיסטית היא למעלה מ 10% ומה השגיאה הסיסטמטית בבחירת המדגם קשה לדעת
  6. אני דווקא כן יודע סטטיסטיקה

   אני מבין משהו ואני יודע שחסר גם לי וגם לך נתונים כדי לדעת אם זה אומר משהו- הם יכלו להתקשר ליצהר ולעלי ולשאול שם 500 אנשים, מה עם פילוח המשיבים לפי גיל, מקום מגורים,מעמד סוציואקונומי (לפחות בסיסי), השכלה וכו'. מה עם קישור? ומה עם העובדה שמי שרשום כמזמין הסקר הוא בעל דעה ברורה בנושא ומה בעניין אי ההפרדה ביו אלו שתומכים בהפרדה כאילוץ (בטחוני כנראה) לבין אלו שתומכים בה מטעמים אידאולוגיים-זה פשוט פוליטי לשייך אותם אוטומטית לאותה קבוצה.
   אם אני הייתי מגיש עבודה כזו עלובה די ברור י שרחוק לא הייתי מגיע

  7. וכמובן וכאמור -

   אין צורך בסקר בשביל המסקנה. די שתשאל את מכריך ותיווכח בגזענות קיצונית, במובהקות ממשית

  8. הסקר נערך ע"י חברת דיאלוג, שהיא חברה פרטית המתמחה בסקרים כאלה, ומן הסתם יודעת לא פחות ממך על פילוח לפי גיל, מקום מגורים, מעמד סוציואקונומי וכו'. זהות מזמין הסקר אינה רלוונטית - כשם שמפלגות שמזמינות סקרים נאלצות להתמודד עם תוצאות שלא תמיד מעודדות אותן.
  9. וכל זאת

   יכול להיות שהסקר הוא נפלא וגילה קבל עם ועדה את פניה המכוערות של ישראל (היהודית-הערבים הם הקורבן אז מחשבותיהם מותרות תמיד), אבל לי אין דרך לבדוק את זה. אין קישור לנתונים ואין פירוט מספיק.
   אז אתה יכול להניח מהדברים שלי שאני ימני ולכן אני מדבר ככה (מה שאולי נכון) או להתמודד עם העובדה שהכותרת המפוצצת של הכתבה מייצגת פרשנות ואין דרך מהכתבה לאמת אותה. אז גם אני מקבל כימני דעות ועובדות שלא נוחות לי, אבל אני לא קיבלתי כאן שום עובדה זולת מילים-קישור לנתונים ולפרטי הסקר היה מספיק.

  10. נו, באמת....

   ואתה היית מוריד את נתוני הסקר, טוען ב SPSS, ומתחיל להריץ אלפא-קרונבאך ועצי CHAID?? איזה שטויות... זה מכון סקרים אמיתי. הם לא יכולים ואין טעם לחשוף את הנתונים הגולמיים. תבין, לפעמים לא פשוט להסתכל במראה...

 208. 5
  מחייב מחשבה

  גדעון תתחילו להבין שאתה וחבריך אינם מייצגים את העם. מאסנו בתרבות הנהיגה, במעשי הרצח בתוך המשפחה , בחוסר אכפתיות לניקיון המדינה ובחוסר הזדהות עם המדינה שממנה הם חיים. תחשוב כמה הפסד יש לתושבי המדינה מכך? אבל אתה , לא מייצג אף אחד ממשיך לעמוד בפתח ולצעוק ״ אף אחד לא מקשיב לך״. תמשיך לכתוב לפרנסתך, ״לאנשים החושבים ״ אלה שהם פחות מאחוז אחד ותעשה רעש וצלצולים. אני כמו רבים אחרים לא רואים אותך כציוני אתה אנטי כל דבר שקשור ביהודים. ולממצאי הכתבה לא חושב שאלה הנתונים, תמשיכו להקצין לא יעזור לך לא תקבל תשומת לב אתה המיעוט כאן חזור למחסומים לך תעורר פרובוקציות שם או אפילו תעלה על ספינה

 209. 4
  לא היה צריך סקר כדי לדעת שישראל גזענית

  ישראל היא מדינה שבה רוב הציבור גזעני בנימוקים שונים ומפולפלים. זו עובדה שכולם יודעים ואף אחד לא יעיץ לנסות לדרוש חינוך לסובלנות.

  1. ביקורת לגיטימית על החברה הערבית אינה גזענות.
  2. האם אתה מתכוון גם לגזענות של השמאלנים כלפי החרדים?
  3. כדאי כבר שתבינו שהסכסוך הזה אינו גזעי אלא לאומני

   מדובר על שני עמים הנאבקים על אדמה אחת, לא על גזענות על רקע צבע עור או שפה או אתניות.
   ורוב הציבור היהודי מבין שפשוט אין ברירה, לכדי להשאר מדינה עצמאית צריך להיות חכם ולא צודק.

  4. לא צריך סקר, מספיק לעבור על תגובות הקוראים
  5. האם אתה דרוד נאור שלמד בבליך ב 70-74 ?
  6. נכון ירון, וגם גזענות אינה ביקורת לגיטימית. חבל שאתה לא מבין את ההבדל
 210. 3
  למה פרטהייד? גירוש, מחוייב המציאות, להם יש לאן ללכת, לנו אין מדינה אחרת

  להחיל את ריבונותינו בגירוש לארצות מוצאם, ואם יש יהודים מתבוללים, שיהגרו יחד איתם, ואם יש צורך, אינתיפיאדה יהודית עד לסילוקם מכאן לירדן ארץ פלסטין. בנחישות ובהתמדה.

  1. אתה הוא זה שתגורש/תהגר מכאן כי אתה לא מחובר לאדמה מלמטה, אלא תלוי על סיב אקסון שמחובר לסינפסה שקשורה בקשר שרוך נעל לאברהם (אייב) פוקסמן

   ואתה יודע את זה

  2. איזה רעיון גאוני. מעניין מדוע המפלגה שתמכה בו נעלמה לגמרי...
  3. תאמין לי. אתה ועוד כמוך עפים ראשונים מכאן.
  4. חמודיפ, אתם יכולים להמשיך לקרקר כמו תרנגולות, אבל הרוב היהודי כאן מתחזק משנה לשנה. אתם יכולים להאכיל את עצמכם לוקשים על כך שאין עם יהודי והוא בכלל לא קשור לארץ, ואנחנו נשים עליכם פס ונמשיך ליישב ולבנות את האומה. הפלשטינים שונאי ישראל (עוד בזמן מרד הפלאחים הם טבחו ואנסו, כי אלו הדברים היחידים שהם טובים בהם) מוכים פעם אחר פעם, מערכה אחר מערכה, וסופם כבר ברור וגלוי - מיעוט שיפנים את מציאות הציונות הפעילה, ורוב שיושלך מכאן לפח האשפה, לקבל בלית ברירה זהות אחת מהמדינות שהתגלגל אליהן. בוז לכם.
 211. 2
  הגיע הזמן להחליף את העם

  אם היהודים הם עם פרמיטיבי וגזעני - הגיע הזמן להחליף אותם באומה יותר נאורה.

  1. הגיע הזמן שהארץ יתמודד עם החלופה הריאלית: אזרחות ירדנית משולבת בתושבות ישראלית, במקום לחרחר מדון ולהוציא דיבתנו רעה.
  2. למה ציפיתם אם משרד החינוך עושה לתלמידים ימי עיון על קבר ארור גולדשטיין ?
  3. צודק! להחליף אותם באומה פלסטינית למשל! הם הרבה יותר נאורים
  4. צודק. בואו נהפוך לפלסטינאים...אצלם כולם הומניים. אצלם אין רצח על כבוד המשפחה כמו אצלנו, אצלם לא תולים משתפ''ים בכיכרות הערים כמו אצלינו, אצלם חופש עיתונות שלא נראתה מימינו, אצלם היו מקבלים אותנו להצביע אצלם בבחירות, אצלם לא ניסו לטבוח ולזרוק את היהודים לים, אצלם הומוסקסואלים זוכים להגנה מלאה, אצלם לא יורים על חפים מפשע בכוונה תחילה...יש צורך להמשיך ?!?!? אני רק לא מבין למה אתה מתייסר כל כך..? אם הייתי סובל כמוך, לא משנה באיזו מדינה, לעולם לא הייתי נשאר לחיות בה...
  5. צודק. בואו נהפוך לפלסטינאים...אצלם כולם הומניים. אצלם אין רצח על כבוד המשפחה כמו אצלנו, אצלם לא תולים משתפ''ים בכיכרות הערים כמו אצלינו, אצלם חופש עיתונות שלא נראתה מימינו, אצלם היו מקבלים אותנו להצביע אצלם בבחירות, אצלם לא ניסו לטבוח ולזרוק את היהודים לים, אצלם הומוסקסואלים זוכים להגנה מלאה, אצלם לא יורים על חפים מפשע בכוונה תחילה...יש צורך להמשיך ?!?!? אני רק לא מבין למה אתה מתייסר כל כך..? אם הייתי סובל כמוך, לא משנה באיזו מדינה, לעולם לא הייתי נשאר לחיות בה...
  6. צודק. בואו נהפוך לפלסטינאים...אצלם כולם הומניים. אצלם אין רצח על כבוד המשפחה כמו אצלנו, אצלם לא תולים משתפ''ים בכיכרות הערים כמו אצלינו, אצלם חופש עיתונות שלא נראתה מימינו, אצלם היו מקבלים אותנו להצביע אצלם בבחירות, אצלם לא ניסו לטבוח ולזרוק את היהודים לים, אצלם הומוסקסואלים זוכים להגנה מלאה, אצלם לא יורים על חפים מפשע בכוונה תחילה...יש צורך להמשיך ?!?!? אני רק לא מבין למה אתה מתייסר כל כך..? אם הייתי סובל כמוך, לא משנה באיזו מדינה, לעולם לא הייתי נשאר לחיות בה...
  7. צודק. בואו נהפוך לפלסטינאים...אצלם כולם הומניים. אצלם אין רצח על כבוד המשפחה כמו אצלנו, אצלם לא תולים משתפ''ים בכיכרות הערים כמו אצלינו, אצלם חופש עיתונות שלא נראתה מימינו, אצלם היו מקבלים אותנו להצביע אצלם בבחירות, אצלם לא ניסו לטבוח ולזרוק את היהודים לים, אצלם הומוסקסואלים זוכים להגנה מלאה, אצלם לא יורים על חפים מפשע בכוונה תחילה...יש צורך להמשיך ?!?!? אני רק לא מבין למה אתה מתייסר כל כך..? אם הייתי סובל כמוך, לא משנה באיזו מדינה, לעולם לא הייתי נשאר לחיות בה...
  8. להחליף את העם?-והאומה הנאורה הזו היא במקרה

   ערבים מוסלמים, בעלי רחמנות וסובלנות, מודעות לצדק חברתי, שוויון זכויות לנשים, חופש ביטוי, וכבוד לזולת! וכמובן סובלנות דתית ופלורליזם!!! להחליף להחליף... אל דאגה, התהליך החל!
   בכל אומה יש אנשים שונים, לטובה ולרעה. עם דעות נוראיות פשיעה, וכו'...
   האדם מחורבן מטבעו. רוע קיים בכל חור בעולם הזה, וזה לא אומר שאני את אתה ועוד אנשים שחיים כאן במדינה הזו, צריכים לקום ולהקריב את חייהם למען אידאולוגיה רומנטית של עם מושלם ללא בעיות- בהסתמך על מעשיות דתיות.
   זו החברה שאת/ה חיי בה, תנסה להיות מעורב לתקן ולהשפיע במקום לוותר אותה בקלות למישהו אחר= לוותר על הקיום שלך ובאותה הקלות על הקיום של כולנו.
   בטבע האדם צריך לשרוד מה שאומר שהוא חייב להשתפר ולעבור אבולוציה תרבותית שתאפשר את השרידות שלו, ולא להתאבד.

  9. מעשה שהיה : ישראלי אחד עבר ליד כפר ערבי וראה התקהלות גדולה של ילדים וגמל קשור לעץ . הוא שאל את אחת מהאמהות שהביאו את הילדים מהי ההתקהלות והיא אמרה שהולכים לשחוט את הגמל וזאת הצגה מענינת. אני שואל האם האמהות היהודיות היו מסוגלות להביא את ילדיהן לראות מחזה דמים שכזה ? .ואם מנטליות ערבית כזאת היהודים צריכים להתמודד.
  10. מעשה שהיה:

   בחור יהודי עבר ליד מועדון בירושלים וראה בחורה יהודה עומדת בפתח המועדון. שאל הבחור את הבחורה, מה קרה? והיא ענתה שבחור ערבי הציק לה. אסף הבחור את חבריו וביחד החלו לבצע לינץ' בבחור ערבי שנקרה בדרכם, זו הצגה מענינת. אני שואל, האם אין אנו צריכים להקיא מתוכנו חלאות אדם שכאלו? האם אנו מאמצים מנטליות לא אנושית כזו?

  11. תגובה לשי

   ברית מילה זאת הצגה מעולה לילדים. שחיטה של תרנגול ביום כיפור, מפגן תרבותי מרהיב.
   לחגוג אירועים ברעש צעקות ופיצוצים - אותו דבר אצל הערבים והיהודים.
   כל החיים סובבים סביב הכבוד - כנ"ל.
   תבין. אנחנו אותו הדבר. יש לנו אותו אבא, אותם גנים.

  12. מעשה נוסף שהיה

   כל יום בדרכנו חזרה מבית הכנסת היתה אמי מוליכה אותי חזרה הביתה דרך השוחט. שם, נפגשנו עוד הרבה אמהות וילדים לחזות בשחיטה כשרה והומנית.
   אני שואל: האם האמהות היהודיות מסוגלות להביא את ילדיהן לראות מחזה דמים שכזה?
   ועוד אני שואל: האם אמהות יהודיות מסוגלות לשלוח את ילדיהן למשמר הגבול או לשב"כ אחרי כל הסיפורים ששמענו?
   ועוד: האם אמהות יהודיות יכולות להרשות לילדיהן לומר כל בוקר: "ברוך שלא עשני אשה?
   או: .. שלא להתגייס לצבא העם?
   או: ...שלא להפרנס עצמו ומשפחתו?
   או: ...די, הבנו. אמהות יהודיות אינן דומות לאמהות הגויים.

  13. נולדתי בתל אביב כפלסטינאי

   יש לי חדשות בשבילך: כשנולדתי בתל אביב לפני 48 מדינה זו כונתה פלסטין (א"י) ויש לי תעודת לידה כפלסטינאי ויהודי - לבריטים
   שמשלו כאן לא היתה תאוות הרצח וההפליה שלך

  14. הבריטים עשו יד אחת עם הערבים בארגון פרעות ביהודים

   המדינה הזו כונתה פלסטין על שם הפלישתים שחיו פה בעבר ואין קשר בינם לבין ערביי ישראל , רוב ה"פלסטינים" הם פליטים שהיגרו לכאן מהצד הירדני כשירושלים נכבשה ,עד התקופה הזו לא היו פלסטינים ובעצם היו ערביי ישראל שחיו בכפרים והתאגדו תחת שייח'ים כמו אמין אל חוסייני שקרא להשמדת היהודים (הוא גם קיבל דרגת גנרל מהצבא הנאצי) ,אם נסתכל קצת יותר אחורה נגלה מרשמיו של הסופר מארק טווין כשביקר בארץ ישראל שלא הייתה פה מדינה בשם פלסטין ,רוב רובה של הארץ הייתה שממה תחת השלטון העותומני.

  15. אחי, ואז כן תתמוך באפרטהייד?
  16. ציפר אחי, ואז כן תתמוך באפרטהייד?
  17. אונסקופ

   כמו שאונסקופ הציעו ל 400 אלף ערבים שאמורים היו לחיות במדינה יהודית על פי הצעת החלוקה

  18. אונסקופ

   כמו שאונסקופ הציעו ל 400 אלף ערבים שאמורים היו לחיות במדינה יהודית על פי הצעת החלוקה

 212. 1
  מדוע מאמר ההשמצה הנפלא הזה מתפרסם באיחור של 12 שעות לעומת העתון המודפס?אולי כדאי שהקרן הממנת תערוך משאל אקראי בין 500 פלסטינים: כמה מהם יכריזו על עצמם כאוהבי ישראל וכמה יעדיפו שהיהודים יירדו לתהום הנשייה?

  אגב, הקרן החדשה הכחישה את מעורבותה במשאל המגמתי הזה.

  1. מה שקורה כאן זה חורבן בית שלישי בפועל. העם היהודי מאבד את זכותו המוסרית להתקיים כעם ממשפחת העמים.

   המוסר היהודי כפי שהוא בא לידי ביטוי בשנים האחרונות הוא גזעני באופן אינהרנטי. מוסר המדבר על עם אחד מורם מעמים אחרים הוא גזעני. נקודה. הדת היהודית היא דת פרימיטיבית ועליה לעבור מהעולם. בטוב או ברע.

  2. יש לעם היהודי זכות לפיסת ארץ, לערבים יש די והותר. מספיק עם הצדקנות המטופשת הזו.

   המלחמה אינה על כמות השטח שאתה תופס, אלא על עצם הקיום שלך כאן, מתי תבין את העובדה הפשוטה הזו?

  3. תן מספר אחד לכביש ליהודים בלבד ואני אתן לך מאה כבישים עם "אין כניסה ליהודים"
  4. אחרי שקראתי את התגובות שלכם, לפחות אפשר לומר שבשואה הבאה אפשר יהיה לומר שהבאנו את זה על עצמינו.
  5. מי קבע שהעם היהודי מחויב ליותר מוסריות ?

   אם אתה בז ליהדות ומה שהיא מייצגת מדוע אתה מצפה מהעם היהודי לגלות מוסר גבוה יותר הרי אנחנו פרימיטיביים ולכן המוסר בהתאם.

  6. נניח שיש עם יהודי (ושלא מדובר בדת) ולעם היהודי יש זכות לפיסת ארץ. האם יש לו זכות לעשות כל דבר בפיסת הארץ הזו ? למשל להשית משטר צבאי במשך עשרות שנים על אנשים שנולדו פה והוריהם נולדו פה ?
  7. אתה רוצה גם שיאבו אותך

   תגיד לי אתה נורמאלי? למה שיאבו את ישראל תן לי סיבה אחת

  8. מה הקשר לשטח או לקיום?

   תן לי להבין, אז בגרמניה, סתם דוגמה, נניח מותר להפלות יהודים בקבלה לעבודות וכד', כי זו המדינה הגרמנית ולא המדינה היהודית?

  9. למה לא פרסמו את התגובה שלי? למה מותר לכתוב שרוצים לעשות טרנספר לערבים ואסור לדבר על טרנספר ליהודים ממוצא ערבי?
  10. יותר חשוב מה אנו עושים ממה שערבים חושבים
  11. תוצאות המדגם הפלסטיני לא רלוונטיות להגדרה שלנו כגזענים.
  12. המלחמה שמנהלות ממשלות ישראל לדורותיהן הייתה בפירוש על כמו השטח ולא על עצם הקיום. הטענה כאילו פתרון המדינה האחת נכפה על מדינת ישראל בעל כורחה הוא שקר גס ומתועב.

   עד מתי ימשיכו הזאבים הפשיסטים להעמיד פני כבשים וקורבנות? מתי יבינו שאף אחד חוץ מהם לא קונה את הבבל"ת הזה?
   ככל הנראה, לעולם לא. הרי ישראל מדורדרת, מנודה ומושמצת היא חלומו הרטוב של כל קורבן ציוני טוב...

  13. אנשים כמוך מביאים את המדינה הזו לפי תהום.
  14. אז מושמצת!!!!!!! אא גלר

   ועל זה נאמר שמחת זקנתי בראש חוצות

   אום שמום זו לא המצאה מהיום.

   מי משמיץ מעשי נבלה של המוסלמים בכל מדינות החושך?

  15. הארץ הזו היא גם לערבים.
  16. ואלא הם ראשי הפרקים בתולדות האבולוציה היהודית : מנוודות לאיכרות - ממקדש למדרש - מגלות לשואה - ומחלוציות לחמדנות.
  17. עד מתי ימשיכו העיזים העיוורות למשוך אותנו לתהום

   ב 48 עוד לפני שהיה לנו שטח כבר ניסו להשמיד אותנו. הנסיון חוזר על עצמו כל דור עד היום (נאצר,אסאד, סדאם, אחמדיניג'אד) המסה הקריטית בצד השני לא מקבלת את קיומך כאן. ומכריזה על כך בכל הזדמנות (מצריים , חמאס, סוריה, איראן) להחזיר להם שטחים חכם ממש כמו לזרוק לנמרים בשר כדי שיהפכו לצמחונים.

  18. מהחלקי אל הקורינתים יג -למוסלם-למושלם

   אמן!

  19. לעם היהודי יש זכות להגן על עצמו מפני מיליארד מוסלמים שזוממים להשמידו או לגרשו מכאן. ואם הפלשתינאים מזדהים עם המטרה הזו (ראה את מערכות החינוך של אבו מאזן, שלא לדבר על חמאס..) פועלים להגשמתה, ומכריזים על כך בראש חוצות, אז כן. יש לעם היהודי זכות להשית עליהם משטר צבאי גם אם נולדו כאן וגם אם הוריהם נולדו כאן. כפי שפיקוח נפש דוחה שבת , הוא דוחה גם התפלפלויות מוסריות. (לזה ששאל)
  20. התאבדות כהגנה עצמית...

   אכן, היגיון ימני צרוף. אתה ושכמותך, אא יקר, לא תנוחו ולא תשקטו עד שתהיו מיעוט נרדף בארצכם. זו המנטליות שלכם, זו השפה שלכם, ואתם תהרגו, תענו ותרדפו את כל מי שצריך כל זמן שצריך כדי להגשים את מטרתכם האחת - לחזור לגטו הגלותי החמים שלכם תוך זעקות עד לב השמיים שכולם רודפים אתכם ורוצים להשמיד אתכם. הרי אתם יהודים חסרי ישע שלא פגעו בזבוב

  21. נו באמת...מה כואב לך?

   חחחח...חולה

  22. אתה צודק בהחלט

   לפעמים יש לי הרגשה שב'ארץ' אין עם מי לדבר