דו"ח העוני: בישראל חיים 1.8 מיליון עניים; 65% מהמשפחות העניות עובדות

ב-2011 הצטרפו עוד 64 אלף ישראלים למעגל העוני. מספר הילדים העניים הולך וגדל, היקף העוני בקרב קשישים דווקא רשם ירידה קלה

בשנת 2011 היו בישראל 442,200 משפחות עניות, שהן 1,838,600 בני אדם, ומהם 860,900 ילדים – כך עולה מנתוני דו"ח העוני שפרסם בצהריים (חמישי) המוסד לביטוח לאומי. בסך הכל נוספו בשנה החולפת למעגל העוני 63.8 אלף ישראלים. 

מהדו"ח עולה עוד כי היקף העוני בקרב משפחות עובדות הוסיף לעלות ב-2011, מ-19.4% ל-20.0%. עלייה זו התרחשה על אף המשך ההתאוששות בשוק העבודה, אשר התבטאה בהרחבת מעגל המועסקים. בכך עלה חלקן של המשפחות העובדות העניות בקרב כלל המשפחות העניות מ-62.4% ל-64.8%.

יצוין כי בתחילת העשור החולף (1999) עמד היקף העוני של משפחות עובדות על כ-7% - קצת פחות ממחצית משיעורו כיום. כמו כן על פי הדו"ח, חלה עלייה חדה בהיקף העוני בקרב משפחות עם שני מפרנסים ויותר, פרופיל משפחתי שבמשך שנים היה חסין מפני עוני: שיעורן גדל מ-2% בתחילת העשור החולף ל-4.6% ב-2011. בסך הכל נוספו למעגל העוני בשנה החולפת 8,900 משפחות.

הפגנת הקרן למפעלי שיקום, היום. חסמו את רכבו של כחלון במחאה על הלנת שכרם מוטי מילרוד

שיעור הילדים החיים במשפחות עניות רשם עלייה גם הוא: מ-35.3% בדו"ח של 2010 ל-36.5% בשנה החולפת. בסך הכל נוספו 23.6 אלף ילדים למעגל העוני. שאר ממדי העוני נותרו ברובם ברמתם הגבוהה: היקף העוני בקרב כלל האוכלוסייה עלה מ-19.8% ב-2010 ל-19.9% ב-2011.

לעומת זאת, ב-2011 נמשכה הירידה ארוכת הטווח בהיקף העוני בקרב קשישים, משיא של 25.1% ב-2004 ל-19.4% ב-2011. עוד עולה מהדו"ח כי ב-2011 ירד חלקן של משפחות בגיל העבודה שאין בהן מפרנס.

תרומת הקצבאות והמסים הישירים להפחתת העוני נותרה פחות או יותר ללא שינוי: 39.3% מהמשפחות העניות נחלצו מעוני ב-2011 כתוצאה מאמצעי המדיניות. בעוד היקפי העוני נותרו ברמה גבוהה ובחלקם אף עלו במקצת, עומק העוני (הפער הממוצע מקו העוני) ירד מ-35.9% ב-2010 ל-34.7% ב-2011. המדד לחומרת העוני, המעניק משקל הולך וגדל למשפחות ככל שהן עניות יותר, ירד בכ-4%. בהשוואה בינלאומית המתייחסת ל-2010 בקירוב, ממשיכה ישראל לעמוד בראש סולם מדינות ה-OECD בממדי העוני והאי-שוויון הגבוהים.

עשרות עובדי הקרן למפעלי שיקום, המעניקה שירות השמה במפעלים ל-12 אלף בעלי מוגבלויות, הפגינו מחוץ למסיבת העיתונאים שבה פורסם הדו"ח השנתי ואף פרצו למבנה. בעת ששר הרווחה משה כחלון ביקש לעזוב את המקום, חסמו המפגינים את רכבו וקראו לעברו: "כחלון ביזיון, תן לקרן לנשום לרווחה". 700 עובדי הקרן מוחים על שקיבלו רק מחצית ממשכורת אוקטובר וצפויים שלא לקבל כלל את משכורת נובמבר. זאת בשל גירעון בסך 20 מיליון שקל שממנו סובלת הקרן, למרות מעמדה כמוסד ציבורי של משרד הרווחה.

משרד הרווחה מצדו העביר התייחסות לדו"ח העוני, וממנו עולה כי כל משפחה חמישית בישראל רשומה בשירותי הרווחה - 20.4% ממשקי הבית בישראל ו-17% מהאוכלוסיה – 1,331,000 נפשות.

אמנם סיבת מרבית הרשומים בשירותי הרווחה (35.2%) היא תפקוד לקוי של הורים או ילדים, אך כמעט זהה לנתון זה – 34.4%, הוא אחוז הרשומים בשל עוני וקשיי הכנסה ותעסוקה ולאחר מכן זקנה, סיבות רפואיות ומוגבלויות, אלימות, התמכרות ועבריינות. כצפוי, אחוז הרשומים הגבוה ביותר (30.2% מכלל האוכלוסיה) הרשומים בשירותי הרווחה מגיעים מהאשכול החברתי-כלכלי הנמוך ביותר.

41.2% מהרשומים במחלקות הרווחה בישראל הינם אנשים עובדים, בקרב נשים בנות 15-64 הנתון אף גבוה יותר - 49% מהן עובדות במשרה מלאה.

מנכ"ל הביטוח הלאומי, שלמה מור יוסף, אמר במסיבת העיתונאים כי "לא אנשי בשורה אנחנו. אמרו שזו השנה הטובה בכלכלת ישראל, אבל הטוב הזה לא חלחל למטה. בממדי העוני אנחנו מעל 19 אחוז, כשהממוצע של ה-oecd עומד על 11%, וכדי להיות שם צריך להוריד את העוני במדינת ישראל ב-50%, זה יעד, וזה יעד שמישהו צריך לשים אותו".

שר הרווחה משה כחלון אמר כי "העניים לא נהנו מפירות הצמיחה ואנו רואים את זה בנתונים...עבורי, אם אין שיפור, זו החמרה. הגיע הזמן לעצור את זה, ואפשר לעצור את זה, זו לא גזרת גורל - לילד לא כתוב שיהיה עני או חסר כל עם היוולדו, ובמדיניות נכונה אפשר לשנות את זה וצריכים לשנות את זה". 

איציק פרי, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, אמר בתגובה לדו"ח כי "העלייה המתמדת בממדי העוני היא תעודת עניות לממשלה הכי לא חברתית שהייתה בישראל בשנים האחרונות והעובדה שכל אדם חמישי בישראל וכל ילד שלישי הינם עניים מעידה כי הממשלה לא עושה דבר להוצאת שכבות רחבות מהאוכלוסייה ממעגל העוני". 

שלמה בוחבוט, יו"ר מרכז השלטון המקומי, אמר כי "אני קורא לראש הממשלה להודיע באופן מידי כי בתקציב הבא, גובה מענקי האיזון יהיה בהתאם לנוסחת גדיש. הרשויות פועלות מסביב לשעון במלחמה כנגד העוני, וכל פגיעה במענקי האיזון היא בפגיעה במלחמה למיגור העוני. הנתונים הם בושה לעם ישראל".

יו"ר חד"ש, ח"כ מוחמד ברכה, אמר כי "מהדו"ח עולה תמונה ברורה לפיה מספר העניים היהודים הולך ופוחת ואילו אחוז העוני בקרב הערבים רק הולך וגדל. אין מדובר בגזירה משמים אלא במדיניות מכוונת של ממשלות ישראל לדורותיהן על מנת להותיר את האוכלוסייה הערבית כחוליה חלשה ונזקקת במטרה להגביר את תחושת הייאוש שעלול להוביל לטרנספר מרצון. אנחנו נמשיך ונאבק נגד המדיניות הזאת ונפעל למען שוויון כי זכותם של האזרחים הערבים לחיות ולהתפרנס בכבוד". 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 50
  שחיתות מוסרית

  קראתי בעצב את דוח העוני בישראל וכולי מזועזע במצב שהקופה הציבורית ריקה גרעון של מיליארדים האם אותם אנשים שיושבים בכנסת ישראל ללא יוצא מן הכלל יקחו קצת צניעות כדי שהציבור לא ירנן מצד אחד מקצצים בקצבאות ילדים לאברכים מוספים פרוטות לקשישים וניצולי שואה יכול להיות שמגיע לחברי הכסת השרים וכו יש מושג ביהדות שנקרא נבל ברשות התורה ויש נבל ברשות החוק והמשותף לשניהם שחיתות מוסרית כשר למהדרין בושה וחרפה לממשלת ישראל ולכל חלקי הבית ולא משנה איזה סיעה

 2. 49
  הכל גדל...

  בחיים יש דברים טובים ורעים...כדי שדבר כל דבר יגדל הוא צריך לאכול ואנחנו אמורים להיות אלה שקובעים את מי נאכיל...אוכל אינו מזון פיסי בלבד...הוא גם מודעות, תשומת לב,איכפתיות,טיפוח וכו,ההבדל היחיד הוא שבעוד הדברים ה"טובים" זקוקים לכל אלה מאיתנו ה"רעים"גדלים בכוחות עצמם...השארנו את הטיפול בדברים הבאמת חשובים בחיים בידי קבוצה של אנשים שמרוכזת בעצמה בלבד ונראה שהדבר היחיד לו הם יכולים לדאוג באמת הוא להאדרת שמם...בינתיים הבעיות רק הולכות ונערמות לפתחנו...נצטרך לדאוג לדברים החשובים בעצמנו ביחד,ונשאיר לפוליטיקאים לריב זה עם זה...נראה שזה גוזל את רוב זמנם ולא נשאר להם לחשוב גם עלינו.

 3. 48
  עישון גורם לעוני

  נזקקים רבים מעשנים ומוציאים הרבה כסף על סיגריות, ולא נשאר להם כסף לאוכל. לכן יש לגמול את הנזקקים מעישון.

 4. 47
  לפי התגובות פה אנחנו כבר במלחמת אחים

  יופי שיטת ההפרד הפחד ומשול עובדת או הסמל היימן ומשול בקיצור המצב טרגי

  אתם נלחמים אחד בשני והם עושים כסף וצוחקים

 5. 46
  אם יש עניים מאין כל המכוניות החדשות

  היוצרות אין סוף פקקים בארץ . מעולם איש בישראל לא סבל חרפת רעב ושלא יבלבלו את המוח בהצהרות פופוליסטיות נבובות על עוני . מי שלא רוצה להתאמץ ולעבוד שלא יבוא בטענות סרק . בכל שעה ביום יש פקקים ברחובות איפה העוני ?!?! אני חושב שההפך הוא הנכון יש עוד הרבה הרבה אנשים החיים כמו באמריקה כמו לפני עשור !! אנשים רבים לא חוסכים אלא עושים שופינו הקניונים מלאים באנשים . איפה העוני ?!? אם יש עניים מועטים כל האחראיות עליהם . יש מעל 50000 אזרחים זרים נראה ישראלי אחד !אחד!המוכן להחליף אריטראי אחד או טאילנדי אחד ?!?!?!?!?!?!?!?!?!

 6. 45
  שימשיכו להצביע ביבי - הוא יביא אותם לפח הזבל. העם לא מתעורר, אז כל פעם נופל יותר קרוב למזבלה
 7. 44
  הכל משחק של מיספרים - לכל פרחה בדימונה יש איפון, עוני הוא מצב יחסי
 8. 43
  ביבי נכשלת לך הביתה
 9. 42
  ככה זה במדינה המפעילה טרור שיטתי כלפי חוץ,כנגד אוכלוסיה הנתונה בכיבוש ומצור; ובן בזמן, בפנים, מדירה ומנשלת אוכלוסיה הולכת ומוחלשת בשירות אוליגרכית הטייקונים.
 10. 41
  יש גם אנשים רבים שעובדים ב 2 עבודות

  אנשים רבים עובדים במספר משרות ללא מפריע. כאשר לאחרים אין עבודה. אנשים רבים מוכשרים וחרוצים כמוני שרוצים לעבוד אין להם עבודה ומדוע? מפני שהם מעל 40 פוסליםלפני שרואים. לא אומרים את זה כמובן אבל אין תגובהלקורות חיים כאשר אלה או את בעלי השכלה נסיון כשרון והמון רצון ויכולת לעבוד.

 11. 40
  אז למה את מצביעה עבורם?
 12. 39
  תמשיכו להשקיע את הון ישראל במדינת "יהודה" .והעוני ממשיך לעלות 400 אלף משפחות
 13. 38
  אין רחמים בליבי! תמשיכו להצביע לביבי ותכנסו עמוק יותר לבור! הוא רוצה אותכם עניים וסובלים, ככל שרע לכם יותר ככה תצביעו בהמוניכם לליכוד עם שריו האשכנזים והלא אכפתיים למצבכם.

  היידה ביבי היידה שרה!

 14. 37
  נכון מאוד - אבל בם לא קוראים את התגובה

  הם קוראים ישראל היום ושם כתוב שהכל שקרים של השמאל

 15. 36
  פעם, בשנות השישים-שבעים של מפא"י, כשהייתי ממש צוציק, כשאבא עבד לפעמים בפרדס, אבל חי בעיקר מאבטלה, ואימא דאגה לבית, הייתה שולחת אותי לצרכניה (שהיום זה כבר מיני-מרקט) עם כמה גרושים להביא משהו לאכול. הייתי חוזר משם עם סל כבד יותר ממני, עם שני לחם, הרבה תפוחי אדמה, אחד כרוב ענק, כמה שימורי בשר ושעועית, שתי חבילות וופלים, ולמעלה עגבניות וביצים. פעם היה פה כיף, אבל היום, עם ביבי ושטייניץ שתקועים לנו בממשלה, ועם כל מצלמות האבטחה מסביב, זה כבר בלתי אפשרי הכל בחצי לירה.
  1. "עם כל מצלמות האבטחה". אהבתי
 16. 35
  כולם מדברים על בחירות, אף אחד לא מדבר על עוני
 17. 34
  פעם ליבי היה נחמץ.כיום-לא עוד...לא מרחם עוד עליכם...תמשיכו לבחור ימין ומתנחלים!
 18. 33
  עוני

  כל עוד מיבאים למדינה עולם שלישי ומסתננים העוני יגבר--זה לא הגיוני? אז מה כל הזיבול של העוני--אנחנו והסוכנות גורמים לעוני--תחליפו את העליה לארופאית קנדית אוסטרלית במקום העולם ה-3 אז המצב יתהפך לחיובי

 19. 32
  והם העניים ימשיכו להצביע לביבי ולשס.
 20. 31
  איפה שס שכחו מה זה עניים

  בלוד יש הרבה עוני ביבי ושס הפקירו אותם תרדו לעם קצת

 21. 30
  כן כן, רבותי העניים! אנו גאים לבשר לציבור שמשרדנו סייע השנה לגידול מרשים במגזר המצוקה העובדת, העומד כיום על שיא של 65% מפרנסים-נזקקים (בעיקר עובדי כוח-אדם) מתוך כלל עניי ישראל!
 22. 29
  Thank you Stanley Fisher. It is you more than anyone else responsible for this.
 23. 28
  בכדי שחלילה מעמדם החברתי לא יתערער , העניים כאיש אחד, בוחרים בגביר נתניהו!!
 24. 27
  כל עוד מדובר בערבים וחרדים ו"חד הוריות"-לא מעניין..
 25. 26
  די לשקר הגס " דו"ח העוני " ישרא בלוף. אם נוסיף את הכלכלה השחורה במגזר החרדי והשנור במליארדים " דוח העוני " ירד בחצי. העוני בישראלים עובדים שלא גומרים את החודש ולא של חרדים שגומרים על המדינה.
  1. שכחת את שכונות הפשע הפזורות בכל רחבי הארץ, שפקחי המס מאז ומעולם חוששים להכנס אליהן. גם את המגזר הערבי. רק החרדים שהם המגזר העני והנרדף בראש שלך?
 26. 25
  מאיפה

  אתם מביאים את זה

 27. 24
  תמשיכו להצביע ביבי שטייניץ ליכוד ללכת לאיבוד.
 28. 23
  סבבה, אחרי כל ההפגנות החברתיות תמשיכו להצביע ביבי, עם של פתאטים.
 29. 22
  העשירים כאן הם סרסורי הכסף מנהלי הבנקים ההשקעות הביטוח ועורכי הדין, אלה שבאמת בהם עניים,

  פשוט פירמידה הפוכה, כלכלה רקובה.

 30. 21
  בנימין נתניהו ממצב כלכלית את ישראל על גבם של החלשים ביותר
 31. 20
  חושו אחים חושו.
 32. 19
  התקשורת תמיד צודקת..

  אין בועת נדל"ן. אין ריכוזיות. צריך להגיד תודה לדנקנר שנותן לעם מקומות עבודה.
  פושעי הסלולר לדין!

 33. 18
  איפה ביברמן ושו"ת

  למה שקט .... איפה הפרופסר לקלקלה ...שהוא גם צר אוצר במקרה .. למה תרמו יתרת עודפים .מהמשרדים ..לחרדים .... ולא למעגל הרעבים ...
  אתם יודעים למה ...כי הם טיפשים ... ואסביר גם למה ..
  החרדים מצביעים לחרדים ...ולא לאף אחד מהמפלגות שתרמו את הכסף...וחייבים להוסיף גם שעל 1.8 מיליון עניים שיראו מי תורם לרווחתם
  בטח ובטח היו מצביעים עבור התורמים ...ובכן אם זו איננה אווילות אז מה כן!!

 34. 17
  ואלה העניים שבוחרים שוב ושוב בביבי שגורם להם להיות עניים באופן כרוני.
 35. 16
  תמשיכו להצביע ביבי ולקרוא את החינמון שלו כדי לחיות בללה לנד שהוא מוכר לכם כמו ליברמן ושאר הימין - כולל מנשקי המזוזות, ואז נמצא את ישראל בעוד כמה שנים עם מספר כפול של עניים אם לא יותר
 36. 15
  לכל מי שטוען שאין עוני בארץ

  מה זה עוני ? שאין אוכל על השולחן ? שאין רכב? שלא נסע לנופש ? אני עובדת מגיל 12 לא בזנות ולא בשחור . רוב שנותי בהוראה . אז אני לא התחתנתי עם קומבינטור פורש צה"ל ,לא עם עובד חברת חשמל ולא עם ביבי . לא נסעתי לחו"לולא קונה מלחם ארז ויש לי רכב מודל 2000.... מר שטייניץ היקר רד אל העם ותראה שרוב בעניים הם לא טפילי לשכת התעסוקה:הרוב משפחות עובדות שבחיים לא יגיעו לדירה משלהם ויוקר המחייה פה בלתי נסבל .בקיצור מושחתים נמאסתם

  1. לולי העם האהבל המזוכיסט בעל הכבוד היודומזרוחי יודוניצי יודו פשיסטי היה מוכן למכור את יוצאי חלציו תמורת רגב אדמה ,מילה וגזל כבשת הרש,ולו היה מבין קמצוץ מדבריך ומביט למציאות ולעובדות בפנים לכל אזרח היתה וילה ולכל אזרח היתה רווחה וכבוד אמת לא כזה של דם ונקמה וכבוד המשפחה והיהודי הסיקריקי רוצח אחיו.
 37. 14
  מגיע לביבי השקרן שנכרו במדינה הפלאסטנית

  אני לא גר בווילה הג׳ונגל ומצידי שהווילה הזאת תבער אם כול מי שגר בה. ישראל היא לא המדינה שלי. היא נכלאה בגלל שנולדתי לעם הכי שנוא על הפלנטה והיום אני אומר גם בצדק. הגרמניים צדקו. חבל רק שנכשלו בעבודה . שונא את הגטו היהודי שנקרא ישראל.

 38. 13
  רק אתמול שמעתי את שר האוצר

  מתגאה שמספר העניים בישראל יורד. אז מה קרה כאן ?,
  1. הוא לא יודע את העובדות -זה חמור.
  2. הוא יודע אך לא אומר אמת משום שהוא חושב שאנחנו לא יודעים אותן -וזה חמור שבעתיים.

 39. 12
  וכמה מהם חסרי דיור? ללא שירות רפואי ? ללא מזון?
 40. 11
  רבים מאד המוגדרים כעניים, אין עליהם שום דיווחים ברשויות המס, עובדים בשחור, האחרים "חד הוריים" בני זוג לכל דבר שלא נשאו הכנסתם לעתים מגיעה לרמות גבוהות ביותר מקבלים עדיפות וסיוע מהמדינה. אף אחד לא מטפל ברמאים, הן העובדים בשחור והן ה"חד הוריים" כביכול, ומכך נפגעת כל החברה כי הכספים שיכלו באמת להפחית את העוני, ולהעשיר את קופת המדינה מבוזזים, על מוליכי שולל שחוגגים על חשבון הציבור שבאמת זקוק וסיוע מהמדינה.
  1. ועל זה נאמר הדואג לדנקי שרי תשובקי ליבי-מולטי-ודוז,לבייבי,עופר-י ושאר החוליגנים שקוברים אותך באידיאולוגיה של קבר למען כספת,חלל ושהיד יודועבד לבטחון האלפיון.על החלחול בודאיאינך יודע כי אשליה מקורו ועל הצריכה העדרית נבנה המינוס שלך ועל הבנקאי אהובך נרמס השקל וערכו באותו היום.ישראל הסיקרי מחריבה מבראשית בכסילות אטימות ושרירות לב.
 41. 10
  מיליארד עניים חיים בישראל

  לפי מדדים של מרכז אדווה, ישראלי שלא יכול להרשות לעצמו מה שהוא רוצה נקרא עני. אבל אם ניתן הכל לסודנים ופלסטינים, העוני ייעלם.

 42. 9
  ביבי לך הביתה
 43. 8
  מה זה כל כך חשוב? העיקר שביבי, שטייניץ וליברמן ישארו בתפקידם. הם ידאגו להגדיל מספרים.
 44. 7
  אל תצביעו לימין בבקשה. הם שולטים בעם על ידי הפחדות ותככים, אסור שבן אדם עובד יהיה עני, ואסור שיהיה בן אדם רעב ללחם במדינת היהודים. ישראל הופכת ממדינה יהודית למדינה אכזרית חסרת חמלה זה ההיפך מיהדות זה יותר חשוב משטחים או מכל דבר אחר. ביבי בן זונה
 45. 6
  הנתונים לא אמינים. לפחות חצי מהעניים בסטטיסטיקה עובדים בשחור ומרוויחים יפה

  כל נתוני הלמ"ס מוטעים ואי אפשר להתבסס עליהם. כל העצמאים הקטנים - קבלנים, שיפוצניקים, מורים פרטיים, מטפלות והמון אחרים - כולם רשומים כעניים ומקבלים קצבאות, ובמקביל עובדים בשחור.

  1. אפשר לקחת הלוואות

   לוקחים הלוואות וחיות במינוס מאושר

 46. 5
  זה בסדר. רוב העניים מצביעים למפלגות הקואליציה. שהיא תדאג להם
 47. 4
  כשיותר אנשים עובדים והם יותר עניים זה נקרא עבדות. עבדות זה נהדר לצמיחה, אם כולנו נהיה עבדים משקיעים מבחוץ יפתחו פה מפעלים. ולכן אל נתבכיין, לעבדות נגיד כן ונצמיח את ביבי ומשרד האוצר שיתגאו בכולנו ויאמרו פה אחד- "איזה עם נהדר זה שלמרות שדופקים אותו הוא ממשיך לסחוב לנו את העגלה".
  1. זה נורא שאנשים שלא מבינים כלום בכלכלה הולכים להצביע.
  2. ממשיך לסחוב ת'עגלה איך?! כי איך היה העובד-הנזקק סוחב אותה ללא קצבאות הקיום, הפטור ממס-הכנסה וסל-ההטבות והסעד בגין שכר-רעב-כחוק?
 48. 3
  אבל שטייניץ אמר אתמול ברדיו שהסיפור על העוני זו פיקציה. עובדה, הוא רואה שכל עם ישראל נוסע במאות אלפיהם לחו"ל. אז איך זה קורה? אולי יש כאלה בעם שנוסעים המון פעמים בשנה ויש כאלה שבכלל לא..... האם זה אותו שר אוצר שהגניב מיליארדים להתנחלויות ואף התגאה בכך בעת שקיבל את אות "יקיר ההתנחלויות"?
  1. כל מילה בסלע- למגיב 1504 . אפשר להוסיף גם את בריחתו עם ישי ופטרונו ביבי מאחריותם לשריפה בכרמל.
 49. 2
  תנו לביבי לנצח!
  1. את מי? אותם הוא כבר ניצח.
 50. 1
  תמשיכו להצביע לביוביהו ולשס ומצבכם רק ישתפר
  1. בכמה?
  2. מעדיף לאכול חצץ ולשתות בנזין כל יום רק שהשמאל הבולשביקי הלבן לא יחזור להיות בשלטון.
  3. ומעניין מאוד מה המוצא של ביבי ומי מנהיג את צמרת הליכוד ?
  4. ידידי עם יוקר המחיה פה,עוד מעט לא תוכל להרשות לעצמך לא בנזין ולא חצץ
  5. חצץ יעלה לך יותר מ4K וגם מים ובקרוב אוויר לנשימה ואם לא שמת לב בחוכמתך המופרזת כי הבנזין שאתה שותה בשיטיונך עולה פי מאות אחוזים מכושר ההשתכרות אז החמור שלך ישתה בנזין לחמורים שיביאו מערב הסעודית.וכנראה שלא הבנת את פשר החומרה הטרגית של אטימותך ,חבריך נדיבי הלבב ,שלא כשנואיך השמאל,מכוונים למותך בצמא ברעב ובעבדות מזהרת.כבוד המוות הגאה המזרחי הפרולטריון ללא מודעות.
  6. עם שכל כמו שלך אני בספק אם אתה מגיע ל 4000 ש"ח
  7. אם אתה רוצה לאכול חצץ רק כי השמאל לבן, בבקשה, תתפנן

   ושיהיה לך בהצלחה עם ה-4,000 שקל בחודש. נראה אותך קונה דירה. אבל מה שחשוב באמת זה להכניס לאשכנזים, גם אם אין לך קורת גג על הראש ואתה משלם בסופר מחירים של אירופה כשאתה מרוויח משכורת של אפריקה.

  8. בתאבון - רק כמו שביבי אמר: אין ארוחות חינם. אז תהנה מהחצץ שלך וחכה לחשבון
  9. ביבי ושלי, זה נבלה וזו טריפה!
  10. סתם בזבזתם אנרגיה וזמן מיקלדת - הביטוח הלאומי מעולם לא מדד עוני מוחלט אלא רק עוני יחסי. תבדקו את הגדרת קו-העוני. יתר על כן

   קו-העוני מתבסס על סקר הכנסות. דהיינו הכנסות שמדווחות ע"י הנסקרים. הכנסה שנסקר לא מדווח עליה, כמו הכנסה "שחורה", לא מופיעה בסקר. כך למשל, דווח לפני כמה שנים שהוצאות העשירון התחתון עפ"י סקר ההוצאות, היו גדולות פי-3 (!) מהכנסותיו עפ"י סקר ההכנסות.

  11. ביבי יודע שהעוני מטמטם את העניים, לכן הימין מיצר עוני, אבל גם ידוע שעניים מצביעים לימין כי מאמיני ברטוריקה של הפחדה, לכן הימין מפחיד והעניים ימשיכו להצביע לימין. הימין הוא הכלי של הטייקונים לנצל את העניים, הימין הוא הכלי של עניין לשקר לעצמם שמצבם טוב.
  12. אכן, הראש הדפוק אל המזרחי הזה לא שווה יותר מארבע אלפיות לחודש.