כל הדרכים מובילות לקנס

עיריית ת"א סימנה חניית נכה מתחת לרכב חונה - וגררה אותו

תושבת העיר החנתה כחוק. בעוד רכבה חונה, שינו עובדי עירייה את סימון החניה, ולאחר שעתיים נגרר רכבה. למזלה עמדו לרשותה סרטוני אבטחה

הילה בן ברוך החנתה ביום ראשון בצהריים את מכוניתה מתחת לביתה ברחוב יהודה הלוי בתל אביב בחניה חוקית, המסומנת בכחול-לבן. כאשר שבה למקום בשעות הערב נדהמה לגלות כי הרכב כבר לא שם, ובמקום בו עמד מסומנת חניית נכים. מתקשה להאמין למראה עיניה, התקשרה למוקד העירוני, לברר היכן מכוניתה. לדבריה, המוקדן סירב תחילה להאמין לה וטען כי היא משקרת. לבסוף הסכים לבדוק את טענותיה וגילה כי מכוניתה נגררה בידי העירייה לחניון הדולפינריום, ועליה לשלם קנס בסך 1,000 שקלים ועוד 350 שקלים עלויות גרירה.

בן ברוך סירבה לקבל את רוע הגזירה. למחרת בבוקר ניגשה אל בניין משרדים מול ביתה, כדי לברר אם מישהו ראה מתי סימנו את חניית הנכים וגררו את רכבה. היא גילתה כי לבניין יש מצלמות אבטחה ואיש חברת האבטחה הסכים להראות לה את התיעוד. בצילום רואים בבירור כיצד בזמן שמכוניתה חונה שם מסמנים עובדי העירייה את חניית הנכים. לאחר מכן נגררת מכוניתה בידי גרר בשליחות העירייה. הלילה שיתפה בן ברוך את הסיפור בפייסבוק וצירפה אליו את התיעוד ממצלמות האבטחה.

"פשוט לראות ולא להאמין. לבכות או לצחוק. בזמן שרכבי חונה בכחול לבן, מגיעים שני עובדי עירייה ומסמנים סביבו את חניית הנכה! צ'יק צ'ק גם שינו את צבע המדרכה מכחול לבן לאפור. ככה. בפשטות", כתבה בפייסבוק. "תוך 5 דקות הפכו אותי לעוברת על החוק. פשוט בריונות ובזיון שטרם נראו בעיריית תל אביב. הרי יש שם שני עובדים! אף אחד מהם לא שם לב שעומד שם רכב? לא יכלו להרים שנייה טלפון? להתריע? כמובן שלא. כי מה אכפת להם? הם רק באו לעבוד". על הצילום שהעלתה אין חותמת זמן, אך לדברי בן ברוך הרכב עמד שעתיים בחניית הנכה החדשה עד שנגרר.

"עד כה, ה'עבירה' שלי עומדת על סך 1350 ש"ח. ככה. בלי למצמץ. כל אחד בא, עשה את העבודה שלו, ולא עצר לרגע להפעיל שיקול דעת. אבל למי אכפת? העיקר שעיריית תל אביב מצצה לנו עוד קצת את הדם ואת הכיס. מזלי הרב מאוד שיש לי את הצילומים, אני לא רוצה בכלל לחשוב על אנשים אשר קרה להם מקרה דומה ושצריכים עכשיו ללכת להוכיח את חפותם ללא שום הוכחה", הוסיפה בן ברוך ותקפה את העירייה: "אתם לא אוכפים שום חוק, אתם מייצרים תרחישים שכל מטרתם לפשוע במי שמחזיק רכב בעיר הזאת. עם סכומים לא הגיוניים, עם עובדים מתוסכלים שפשע לקרוא להם 'נותני שירות', עם הרבה השקעת אנרגיה באיך להפוך אותנו לאומללים יותר".

תוך שעות ספורות זכה הסיפור לאלפי שיתופים בפייסבוק. בן ברוך הבטיחה להיאבק: "אני לא מתכוונת לשתוק, ולא לרגע אחד, וגם לא לנוח ולא להירגע. אני אפתח בהליכים משפטיים על העוול ועוגמת הנפש, אבל יותר מכל על העבירות שלכם. ואני קוראת גם לכל מי שקורא את הפוסט הזה להפיץ אותו הלאה, לא לשתוק אם קרה לכם מקרה דומה, פשוט לא להתייאש", כתבה. "הגיע הזמן שנתעורר ונעצור את הטירוף הזה שנקרא 'עיריית תל אביב - בשבילכם בלי הפסקה'".

עובד העירייה מסמן את חניית הנכים מסביב למכונית של בן ברוךמתוך סרט האבטחה

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "מדובר בטעות חמורה ושלומיאליות שאינה מקובלת על עיריית תל-אביב - יפו. אנחנו מתנצלים על עוגמת הנפש ונבדוק את עצמנו לגבי העתיד כדי שדברים מסוג זה לא יישנו. הקבלן שהגיע למקום סימן אותו כחניית נכים, אך בניגוד לנוהל לא עדכן את אגף הפיקוח. יודגש כי במקום הוצב 3 ימים לפני המקרה תמרור המציין כי מדובר בחניית נכים. עם הגעתה של התושבת לאגף החניה אמש בוטל הקנס באופן מיידי, והיא לא חויבה בהוצאות גרירה. באשר למענה של הנציג במוקד 106, הנושא ייבדק ויחודדו הנהלים לגבי אופן המענה והטיפול של נציגי המוקד במקרים מעין אלו".

קרה לכם מקרה דומה? שתפו אותנו

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 96
  חניה

  אני בתוך הרכב באה לעשות חניה בככר המדינה בתל אביב ופתאום אני מקבלת בדואר קנס על סך 250 שקל וצילום הרכב עם אורות דולקים של רברס הפעם אני לא מוותרת להם

 2. 95
  :-) Interesting

  I guess corruption has no border... I'm accessing this from Osaka, Japan. The eyes of the world are watching, and they shouldn't be screwing around :-)

 3. 94
  למה 'שלומיאליות'?! איזו בושה! זו עבירה פלילית.
 4. 93
  מקרה דומה במקצת קרה בכפר סבא ביום ראשון האחרון

  ברחוב נחשון 9 בכפר סבא מתגורר נכה על גלגלים.
  העירייה הציבה שם תמרור שהחניה היא לנכה עם מס' רישוי הרכב 60-022-64
  הנכה והדיירים ביקשו מהעירייה לצבוע גם את הכביש בכחול, שיראו היכן
  אסור לחנות אלא רק למכונית הנכה הרשום על התמרור. כיוון שתושבים רבים לא שמו לב לתמרור וחנו שם. (אחד השכנים: "די, כבר נמאס שחונים על החנית הנכה")
  ביום ראשון 3.02.2013 בסביבות השעה 09.30 בבוקר באו העובדים של קבלן הצבע לצבוע את החניה לנכים על הכביש בכחול. למען יהיה ברור לכול הנהגים.
  אבל נתקלו בבעיה... על החניה עמד רכב ולכן התחילו לצבוע מסביב לרכב אולי עד שיסיימו קטע זה בצביעה, בעל הרכב יבוא ולא איתרו אותו.
  הזמינו משטרה. אלו באו מיד למקום רשמו דו"ח לרכב (אלף ₪)
  וניסו כנראה לאתר את בעל הרכב בטלפון.
  הבוקר כשקראתי את הסיפור מתל-אביב נזכרתי בסיפור
  ורצתי לצלם את הקטע ברחוב נחשון 9.
  והנה איך זה נראה היום יום שלישי יומיים לאחר שהקבלן והמשטרה באו (צולם היום יום ג' בסביבות השעה 10.50)
  הקטע הכחול לא מלא אלא רק בקצות הרכב והמסגרת.
  רק לא הבנתי מתי הם צבעו את עגלת הנכה באמצע? כשהוא הסתלק או בזמן שהוא עמד שם וצבעו מתחת לרכב???
  מה הביאו גרר להרים את הרכב וצבעו או הרימו עם ג'ק??
  לא להאמין?!?!

 5. 92
  מדינה זבל

  אם זה לא פשע אז אני לא יודע מה זה פשע? צריך להעמיד לדין את האחראים למחדל הנפשע הזה,ולתבוע להם תצורה של האמ אמא שלהם,להעמיד את אותם העובדים ואת האחראי שלהם לדין פלילי ולתבוע להם תצורה.זה ממש שערוריה מה זה ממש כמו מדינת עולם שלישית עאלק ישראל רוצה להיות דמוקרטיה ומדינה יהודית .

 6. 91
  פקחי עיריה

  צריך לפקח עליהם יותר. הם מרשים לעצמם להטריד אנשים

 7. 90
  חרם מיסים ותביעה ייצוגית, הצטרפו אלינו
 8. 89
  תביעה ייצוגית נגד ע.ת.א. תשנה כיוון הגלגל
 9. 88
  סיפור מתסכל באתרי חדשות בינלאוממי

  אם צובעים כשיש אוטו חונה, כל מה שצריך לעשות הוא לשים פתק מתחת לשמשה כדי שהגוררים לא יגררו אותו. סוף סיפור. מדהים איך ישראלים מצליחים לסבך את עצמם. בינתיים כל האינטרנט הבינלאומי גועש בסיפורי קונספירציה, והפכו את צירוף המקרים השלומיאלית של העיריה לסקאם ועוקץ מכוון. הילה בלשונה העדינה על מוצצי דם, לא ממש תרמה תרומה חיובית לענין

 10. 87
  Parking in Tel Aviv

  Leave the country while you still can. Let the Arabs and the religious right take over. They will anyway in the near future.

 11. 86
  עוד סיבה להרחיק את חולדיאי מהסביבה
 12. 85
  ״דבילים בשירות בעיריה״

  מעניין מה ״חשבו״ שני הדבילים בזמן שסימנו חניית נכים. איך ראש כזה דפוק יכול למתוח קו ישר בזמן שעומד במקום רכב

 13. 84
  סעו באוטובוס ולכו ברגל. אין כסף אין דאגות
 14. 83
  הקבלן הצובע אשם? גם המוקדן עובד קבלן. גם התושבים עובדי קבלן. כל העם עובדי קבלן. וכולנו אשמים.
 15. 82
  גרירה לא חוקית של רכב ע"י גוררים הפועלים בשם העיריה

  לפני למעלה משנה, לאחר רדת החשכה נגרר הרכב הפרטי שלי מחניון רדינג שבה אמורה להיות חנייה חופשית . הגוררים והרשות טענו אז טענות מצוצות מהאצבע כאילו הרכב חנה בחניית אוטובוסים וזאת כאשר הרכב הוחנה במקום בו חנו באותה עת כלי רכב פרטיים והסימונים היו ברוחב של כלי רכב פרטיים.
  הרשות והגורר סירבו שלא לחזור ולציין במדויק את המקום שממנו נגרר הרכב באמצע הלילה........ הובאו לידיעתי מקרים רבים שבו נגררים כלי רכב בתל-אביב כאמצעי הכנסה לקופת העיריה

 16. 81
  מדוע לא פועלים במישור הפלילי
 17. 80
  על זה צריך להעמיד לדין את האחראי - כי זה דבר נורא
 18. 79
  סתם כתבה צהובה-על מה העליהום? תקראו מה קרה

  כל מה שאני כותב כאן זה מתוך הכתבה עצמה
  נכה פנה לעיריה וביקש מקום חניה ליד הבית. העיריה אישרה ושלחה עובדים לסמן את המקום על חשבונה.עד כאן כל הכבוד לעיריה אנושית.היה במקום רכב (תא, לא?)אז צבעו סביבו
  העובדים מאגף א עזבו את המקום כי סיימו את העבודה
  כעבור שעתיים בא פקח מאגף אחר וראהמבחינתו רכב המבצע עבירה חמורה בחלשים בחברה ורשם דוח ועל כך מגיע שוב, כל הכבוד
  הבעיה- חוסר תאום ובעיריה מודים בטעות ויפיקו לקחים
  בכל ארגון כולל מקום העבודה של הארסית שעשתה מזה עניין והעיתון שנתן לה במה קורים טעויות.
  תבקשי פוצוי סביר העיריה תשלם ובזה צריך היה להגמר הסיפור.
  דיי עם ההשתלחות הברברית במי שבסך הכל עושה את עבודתו

  1. כנראה שאתה גם עובד בעירית תל אביב

   והיית צריך גם כמובן לכתוב שפקיד אחר היה אחראי לכך שהחוק יבוצע לאחר לפחות 48 שעות מזמן ההודעה על כך או בכתב לתושבים בסביבה או על ידי הצבת שלט המודיע על כך ופקיד אחר היה צריך לבדוק באם זה נעשה ופקיד אחר היה צריך להודיע לחברת הגרר ופקיד אחר להודיע זאת למשטרה ופקיד אחר היה צריך למסור פתק למזכירה של ראש העיריה וכו וכו. קפקא לא היה יכול לכתוב ספור יותר טוב ממה שאתה כתבת

  2. אז משאירים הוראה על שמשה קדמית- לא לתת דו״ח. פשוט לא?
  3. בושה. כמו מדינת עולם שלישי

   צריך להחליף את חולדאי ואת כל הצוות הקלוקל שלע. אין הבדל ביניהם לבין חבורת עבריינים

  4. ומה אם לא היו לה את צילומי האבטחה? היתה משלמת קנס של 1300 ש"ח, נכון הגאון מוילנה?
 19. 78
  אני קיבלתי דו"ח 500 ש"ח בחניון!!!
 20. 77
  מדינה אוכלת את אזרחיה

  מדינת ישראל מדינה שלא נותנת לאזרחיה לחיות גונבת את האזרחים ואנשים פשוט אדישים למה שהמדינה עושה

 21. 76
  חניה

  חיבים אח האחראים לשלוח הביתה וגם אח המנהלשלהם

 22. 75
  בלתי נתפס. כבשת הרש גרסת 2013
 23. 74
  גם מתנצלים וגם.... ממשיכים לשקר

  רואים בודאות שאין שום שלט באזור... למה למרות שידעה העירייה להתנצל, היא לא יודעת להפסיק ולשקר, להפסיק ותלחמן? אין שלט נכים במקום!!! הוידאו מראה בברור שיטת גניבנ של העירייה, ותו לא!

 24. 73
  עיריית תל אביב מתייחסת לתושבי העיר כמו שליט פיאודאלי, שמטרתו לעשוק ולחמוס את חסרי המזל שמתגוררים על אדמתו. אני מתגורר בתל אביב משנת 98. משנה זו, לא רק שלא נוסף מקום חנייה אחד לטובת תושבי העיר, מקומות חנייה קיימים מבוטלים לטובת שבילי אופנים, אדום לבן תמוה וכמובן לטובת הקמת מגדלי נופש לעשירי צרפת. בבחירות הקרובות לעיריית תל אביב יש להעיף את רון חולדאי לכל הרוחות ולמנות במקומו ראש עיר שיקצה את המשאבים הראויים להכשרת מגרשי חנייה.
  1. ומה עם מקומות החניה החינמיים על המדרכות משעה 19:00? את אלו אתה לא סופר?


   במרכז העיר דווקא יש חניה, בחניוני הסדר של העיריה, אבל היא בתשלום.

 25. 72
  מדובר בטעות חמורה ושלומיאליות המקובלת מעת לעת על עיריית תל-אביב - יפו.
 26. 71
  חניתם בת"א - צלמו את המקום בו חניתם לפני שאתם ממשיכים לדרככם

  כך לפחות תהיה בידכם הוכחה שחניתם במקום מותר במידה ויגררו את הרכב שלכם.

 27. 70
  עושים קופה בעזרת קשיים בירוקרטים

  קרה לי דבר דומה, ועל אף שהיו לי הוכחות וזוכיתי במשפט העירייה לא החזירה לי את כספי הגרירה. העירייה עושה קופה בעזרת קשים בירוקרטים ולרוב האזרחים אין את הכח להלחם ולקבל את כספם, מה גם שאף פעם לא מקבלים פיצוי על אובדן הזמן שהטיפול דורש והדרך הזולה

 28. 69
  תתבעי גם בשמי, בבקשה!!!!!!

  ביום חורפי אחד הגעתי לחוף הצוק עם אימא מבוגרת ותינוק בסלקל. השעה הייתה שעת ערב וברדיוס של קילומטרים לא הייתה נפש חיה. בכניסה לחוף היו מסומנים על האספלט 2 מקומות חנייה לנכים. אני, שומרת חוק גם כאין מישהו בסביבה כדי לפקח עלי + זכויות החנייה לנכים חשובות לי מ א ו ד חניתי במקום החנייה השלישי, בצמוד לשני המקומות המסומנים. ישבנו ליד החוף כחצי שעה, וכשחזרנו לרכב הוא לא היה במקום. קודם כל התקשרתי למשטרה להודיע שהרכב נגנב. הם המליצו לי להתקשר לעירייה - אולי נגרר. אני בתמימותי אמרתי: אבל הוא חנה כחוק! לא יכול להיות שגררו אותו. אבל בכל זאת התקשרתי. ואכן - גררו גם גררו. הגענו במונית לשחרר, שילמתי על הגרירה + נתנו לי דו"ח חנייה. בהתכתבויות שלי עם העירייה הם טענו שבשלט כתוב שיש 3 מקומות חנייה לנכים. כשהסברתי להם שהסימון על הכביש לא תואם את השלט, ואף אדם סביר לא יעלה בדעתו לבדוק האם מה שכתוב בשלט אינו תואם את מה שמסומן בשטח, הם אמרו שזאת בעיה שלי!!!! גם האשמותיי אותם בכך שהם מטעים את האנשים (אולי אפילו במכוון) לא הרשימו אותם במיוחד. נאלצתי בסופו של דבר לשלם את הדו"ח, כי לך תוכיח שאין לך אחות (כשהם שמעו את הטיעון שלי הם רצו מהר מהר לסמן את החנייה הנוספת... אני יודעת, כי חזרתי כדי לצלם את המקום...) אני מקווה מאוד שבית המשפט יחזיר להם כגמולם!

 29. 68
  האמת, תגובה יפה של העיריה

  ראוי להערכה

 30. 67
  מה אתם מתפלאים ? עלות מברשת וצבע 20 שקל הקנס 1350

  להתחיל להסתובב עם מברשת וצבע אפור באוטו......ככה אנחנו גם נסמן את הכביש איך שנרצה.......אדום לבן יכול ב-2 דקות להפוך לכחול לבן

 31. 66
  החניה האסורה - מנפלאות העיריות

  אלו שאחראים למעשה החלם צריכים ללכת הביתה מאחר ומה שעשו חמור . תפקיד העיריות החיות מתשלומי מיסים הוא לתת שירות לאזרח ולא להפך. מהר !

 32. 65
  המעשה של העיריה הוא מעשה של עבירת הפרת אמונים.הפועלים והפקחת לא פעלו על דעת עצמם;מישהו ברמות של מנהל מחלקה ומעלה הורה על כך.ניסיונה של העיריה לפטור זאת בהאשמת הפועלים הזוטרים והפקחת בשלומיאליות וטיפשות,הוא מעשה נואל והוספת פשע על החטא.להפסיק עם האשמות הש"ג ! ראש האגף ומנהל המחלקה יסולקו מתפקידם ותתנהל חקירה פלילית:גם כדי לברר מדוע נעשה המעשה? מי קיבל תמורת המעשה? מי נתן ומה היתה התמורה?
 33. 64
  ייצא שמה של עיריית תל הביב בכל העולם. רשע צרוף שכזה יקבל תרגום לאנגלית והפצה חינם
 34. 63
  BUSTED!
 35. 62
  זה יופץ בכל העולם. אפילו צ'רלי צ'פלין ששלח ילד לנפץ שמשות וצץ מיד כזגג לא חשב על זה. גם לא קישון
 36. 61
  לשכן הנכה שלי, אתה אף פעם לא נמצא, מה דעתך להשתתף עם המחפשים יומם וליל ?
 37. 60
  בלי הצילומים היו אומרים בעיריה שתדפוק ת'ראש בקיר למה תמיד היתה שם חנית נחים.
 38. 59
  רציתם שלטון מזרח אירופי אשכנזי? קיבלתם..
  1. בשלטון הפרענקי אליו אתה עורג היו תולים את הנהגת על מנוף בככר העיר, אחרי שאנסו אותה והאשימו אותה עקב כך בניאוף.
  2. יניב זה שם מודרני לאשקנאצי ניצול צואה..
 39. 58
  כנ"ל לגבי המהירות והקלות בה מעקלים חשבון

  זה קרה לי עם שתי עיריות: עברתי דירה וכתובתי במשרד הפנים לא הייתה מעודכנת. קנסות חניה שנשלחו אליי, לא הגיעו אליי. דואר ישראל אולי החזיר הודעה מסודרת לעיריות, שהנישום אינו גר כבר בכתובת הזו. תוך מספר חודשים - בשני המקרים - עוקל לי החשבון. בלי שמישהו פנה אליי להודיע לי שיש קנס שמצטבר ושיש עליי איום כלשהו בעיקול. יום בהיר - עיקול. השאלה שהציבור צריך לשאול את עצמו: האם בימינו אין לעיריה ולמדינה דרך להגיע אל האזרח ולהודיע לו - למשל שעומדים לעקל לו את החשבון? למשל בסמס? למשל בתיאום בין הרשויות כדי לדעת איפה הוא גר? זה נשמע לי הרבה יותר פשוט וחסכוני גם למדינה - מאשר לפתוח בהליכי עיקול ו"למצוא" את מספר החשבון של האזרח... בפעם הבאה - מצביעים למפלגת "ניקוי אורוות יסודי".

 40. 57
  למה פקחי החנייה לא אוכפים את החוק ביד אליהו כשיש משחק כדורסל?

  כל כמה ימים יש כאן משחק כדורסל בהיכל נוקיה ת"א, ויש המון מכוניות חונות על המדרכה עם 4 גלגלים לכל אורך רחוב יגאל אלון.
  כהולך רגל אני נאלץ ללכת על הכביש כי אין לי מקום על המדרכה.
  אני לא מזהה שום קנסות ושום גרירות בעת שהם חונים ככה. למה?
  וזה חוזר על עצמו בכל פעם מחדש, במיוחד בימי חמישי בערב.

  1. כי לא פשוט לצייר מתחת לכל כך הרבה מכוניות
 41. 56
  כל עוד נשמתי בי לא אעבור לעיר המקוללת הזאת

  בואו לאשדוד, 250 אלף תושבים ואין סיכוי שלא תמצאו חניה בחינם תוך 2 דקות.

 42. 55
  לפני שעוזהים את האוטו להסריט בוידאו את כל הסביבה כולל התמרורים , ושעת העמידה אחרת אם לא תצלמו תאכלו בגדול
 43. 54
  למה שלא תגישי תלונה במשטרה על הוצאת דבר במרמה

  רק כך הגנבים ילמדו

 44. 53
  לתבוע !

  לתבוע על עוגמת נפש

 45. 52
  לתבוע !

  לתבוע על עוגמת נפש

 46. 51
  לפטר את ראש אגף חניה ואת שני העובדים

  וקנס אדיר לעובדים פי 10 לפחות ממה שרצו לתת לאישה.

  השלטונות הם חבורת פושעים

 47. 50
  כל זאת בנוסף להתמחותם בכתיבת מכתבים לתושבים שמתו תוך פגיעה ברגשות בני משפחתם. הצעת ייעול: קורסים לאיכות השירות, קורסים ליחסי אנוש. לפחות תעשו משהו מועיל עם הכסף שאתם גורפים מקנסות ודומיהם
 48. 49
  חניה בתל אביב חולדאי וקלגסיו

  זו רק אחת הדוגמאות להתנהלות של העירייה וראש העיר בנושאי חניהכל מטרת העירייה היא לא למען רווחת תושביה אלא מכונה לגבית כספים.
  הדבר יתבטא בבחירות הקרבות בעוד מספר חודשי.

 49. 48
  תביעה ייצוגית דחוף!
 50. 47
  באמת שהגיע כבר הזמן

  לפרק, רשמית, את כל הרשויות המקומיות בארץ, להכפיפן לשלטון המרכזי ולעשות שם סדר. לנקות את כל האורוות, לפטר את כל העבריינים (המכנים-עצמם "עובדים") - ואם ההסתדרות של עיני תצייץ נגד זה, להשתיק (בשעה טובה ומצויינת) גם את ההסתדרות!!

 51. 46
  "באשר למענה של הנציג 106 הנושא ייבדק ויחודדו הנהלים לגבי אופן המענה והטיפול של נציגי המוקד במקרים מעין אלו״

  הייתי שמח אם נציגי המוקד ישנו את אופן המענה והטיפול לא רק במקרים אלו...

 52. 45
  כמו תמיד-עובדי המדינה נגד האזרחים!!!

  עזרה נתקשה לקבל...התעמרות רוע ואטימות נקבל בשפע

 53. 44
  פרצופה של המדינה
 54. 43
  תגישי תביעה אישית נגד המושחתים ותתבעי כמה מיליונים טובים. יש לך קייס מצוין.
 55. 42
  לא יותר פשוט לגבות פרוטקשיין?
 56. 41
  זאת תמצית הישראליות
 57. 40
  ומה? ברור לכולם שהבעיה איננה המקרה הספציפי אלא מדיניות קנסות החניה בכללותה.

  אין עוררין על כך שבתל אביב יש בעית חניה, אבל צריך להיות שוטה של ממש כדי להאמין שמערך דוחות החנייה של העיריה נועד לטיפול בנושא. מדובר, בפשטות, במס המוטל על תושבי העיר והמבקרים בה.

  וזה מפתיע מישהו? זה מה שתקבלו תמיד כאשר אותו גוף ציבורי אחראי הן לקביעת חוקי המשחק, הן לאכיפתם - ובסופו של יום, מקבל את הכסף... והכל לפי חוק, כמובן.

  השחיתות הבעייתית באמת איננה שר שגונב או נבחר ציבור שמקבל שוחד - אלא השחיתות הממוסדת.

 58. 39
  התעללות עיריית ת-א בתושבים

  עירית ת-א החליטה לשפץ את רח' טהון ושדרות מוצקין בצפון ת-א.

  סימנה את הרחוב באדום לבן, לא נתנה פתרון חניה למאות הרכבים של התושבים הגרים ברחוב.

  איני יודע עם הדבר חוקי, אין לתושבים היכן לחנות והקנסות יחגגו, כך ממנת העיריה את השיפוץ..

  מענין לשמוע את תגובת העירייה, כנראה שלא תגיע.

  פשוט בושה !!

 59. 38
  שמתם לב שמראים בכל שידור את חולדאי יושב בשורה הראשונה במשחקים של מכבי? זה מראה שהוא מחובר לעיר ולתושבים
 60. 37
  מי שסימן זה ה"נכה" שסידר לעצמו חניה

  והזמין גרר לקחת את ה"עבריין" שחונה בחניה שלו

 61. 36
  חנייה של נכה"

  הגנבים ,חסר להם כסף, חולדאי זה הקדנציה האחרונה שלו

 62. 35
  שהעיריה לא תיתמם עכשיו... ברור שזו הוראה של ראש העיר

  עכשיו עירית תל אביב מתנצלת ומיתממת... אבל ברור שזו הוראה של ראש העיר לעשות הרבה כסף ומהר... רק שהעובדים הטיפשים לא ידעו שמצלמים אותם על חם... חולדאי, כשאתה שולח אנשים לעשות עבירות ניבזיות על התושבים, תוודא מראש שהעובדים שלך לא מטומטמים לגמרי... ובינתיים תשלם על עוגמת הנפש שגרמת

 63. 34
  תנקנקי אותם

  לפני מספר שנים עשו לי את זה , חניה מותרת לכל נצבעה בכחול לבן שעה אחרי שחניתיף וקיבלנו (למעלה מ 20 מכוניות )קנסות ולא היה עם מי לדבר

  חבורת נוכלים בראשות ראש העיר

 64. 33
  חלם, זה כאן
 65. 32
  מה חדש??תראו מה הם עושים לקטנועים

  בעיריית ת"א לא באמת אכפת מהתושבים
  לא דואגים לפתרונות חניה וממלאים דוחות בלי הכרה
  רון חולדאי הביתה

 66. 31
  נקווה רק שזו תהיה תקופת כהונתו האחרונה והסופית של חולדאי!

  די, האדם הזה הצליח לקומם על עצמו תושבים רבים. הגיע זמנו של ראש העירייה הגרוע הזה לפרוש.

 67. 30
  גאוני. עם כמה סיידים ומשאיות לגרר אפשר לסגור את הגרעון של המדינה.
 68. 29
  חולדאי וחבורת הפושעים שמקיפים אותו ......

  רודים בתושבי תל אביב את המעללים שלהם אנו קוראים בעלילות שוטה והמקורבים .מה שהם עשו זה בדיוק פשע מאורגן לקחת אזרח תמים ולהפליל אותו ללא שום סיבה רק כי היה במקום .הניפגע חייב ליתבוע את העיריה על הסכום המכסימלי שניתן כולל עוגמת נפש והפחדה .איזה מזל שהיו שם מצלמות אחרת לא היו מאמינים לו שזה נכון .

 69. 28
  נראה ונשמע כמו מעשה פלילי... האם החניה באמת מיועדת לנכה בכלל?

  מניסיון, חלק גדול מחניות הנכים זה קומבינות של אנשים שבכלל לא זכאים, הזכאות לחניית נכה היא לא פשוטה בכלל

 70. 27
  עכשו ברור למה אנו אחרי אירן ברשע ובשחיתות
 71. 26
  עיריית ת"א, בארה"ב הייתם נתבעים על 100 אלף דולר.

  לו רק בגלל עוגמת הנפש, השקר של נציג השירות וגרירת רכב של אזרחית למשך היום והוצאות המשפט. כן, הייתם גם משלמים לה נסיעות במונית ועל הזמן שבילתה בדרך לעיריה ולשחרר את הרכב שלה.

  אידיוטים.

  1. שתתבע אותם על חמישים מיליון - תביעה ייצוגית
 72. 25
  איזו סמנטיקה: טעות ושלומיאליות

  חולדאי, תפתח מכבסה. לא טעות ולא שלומיאליות. זדון ורוע לב. התעמרות באזרחים. יאללה, לך הביתה כבר

 73. 24
  עברינים יש להענישם בחומרת הדין

  יש לפנות לעורך דין ממולח לתבוע את העיריה את שני העובדים שסימנו את החניה לנכים ולדרוש פיצוי רק באמצעות בית המשפט ולדרוש את פיטוריהם של השניים,אני אמנם בעל תג נכה ואני לא מצדיק התנהגות כזו ,שיגררו מכוניות בחנית נכים כשהם יושבים ברכב אם מגיע הפקח הם מודיעים לו שהם לא חונים,הם רק יושבים וממתינים ללקוח יהיה לי מקרה כזה עצרתי ליד המונית ושאלתי אם יש לו תג נכים ,ענה לי אתה צריך לחנות ? לא השבתי לו אני רוצה שתפנה מיד את המקום ,ירד מהמכוני כדי להרים עלי יד ,כשרא שאני נכה ,זרק קללה עסיסית ויצא בעצבנות.נו מה אתם רוצים מפקחים המטומטמים?

 74. 23
  יש לקנוס את השוטרים, הפקחים ראש העיר וממונה על התחבורה כל המעורבים בקנס פי 10
 75. 22
  "טעות חמורה ושלומיאליות" אלה דברים שנעשים לא בכוונה. פה הופעלה בריונות עבריינית מוחלטת, בכוונה תחילה. העירייה לא יכולה לכבס מילים ולצאת מזה "נקייה". בושה וחרפה.
 76. 21
  חמור לא פחות מהשרירותיות והשחיתות המוכרת עד זרא של עיריית ת"א והעומד בראשה (הוא הרי עסוק בארגון "פרויקטים" כדוגמת מרוצי לילה "מאגניביים" ברוח "מצויינות היאיר לפידיזם") היא התייחסות מע' המשפט ושופטי התעבורה לדו"חות החנייה: לעולם יקבלו את עמדת הממסד העירוני, ואתה...לך תוכיח שאין לך אחות: תצלם, תקליט, תעקוב, תביא הוכחות שמעל לכל ספק...את השיטה הזו, על העומד בראשה, חשוב להחליף מה יותר מוקדם.
  1. האמת היא שזה הפתרון היחיד. לכל אחד מאתנו יש בסלולרי מצלמה. אתם מחנים, צלמו את החניה וסביבתה. זה לא לוקח אפילו דקה
 77. 20
  לא שלומיאליות, לא טעות, לא אי הבנה. תרגיל מצליח קלאסי!

  הפעם לא הצליח.
  מעניין כמה פעמים אנשים חטפו כך, קיללו ושילמו כי לא היה להם תיעוד מצולם יעיל כל כך

  1. ...וכשאין ברשותך "תיעוד" מלא, שופטי התעבורה (למעשה, סוג של פקידי משפט) לעולם יהיו עם העירייה והשררה
 78. 19
  פקח

  בתגובה ל- 11, ומי אמר שהפקח "דפוק" אולי לא הביאו לידיעתו (או שהוא העדיף להתעלם מכך, כנראה שהוא מתוגמל על פי כמות) וגם לידיעת התושבים ברחוב את שינוי יעוד מקום החנייה לחניית נכה.
  במדינה מתוקנת, היו דואגים להביא לידיעת הציבור את השינוי ומתיי יכנס לתוקף, אך לא כאן במדינת חלם, כאן המטרה לשונרר כסף וכמה שיותר

 79. 18
  העיקר שחולדאימשרת את העשירים וממשיך לאשר בניית מגדלי יוקרה לאורך החוף. את התושב הרגיל, תמיד אפשר לעשוק בדרכים יצירתיות.
 80. 17
  עשו לי את זה פעמיים, ועוד פעם, כשתיקנו מדרכה

  אתם חושבים שלא שילמתי?
  במשך שנה עשתה לי העיריה 6 עיקולים שונים לחשבון הבנק

 81. 16
  "טעות ושלומיאליות" - הפקחים לא שמו לב שיש מצלמת אבטחה שמתעדת אותם.
 82. 15
  על טעויות צריך לשלם!

  התנצלות העירייה הכרחית אבל בהחלט לא מספיקה. מעבר לבירור והסקת מסקנות, על על עיריית תל אביב לפצות את האזרחית התמימה ושומרת החוק על עגמת הנפש והטירחה הרבה שנגרמה לה. כשם שידעו לתת קנס במהרה, עליהם לדעת לתת פיצוי במהרה ולקחת אחריות על טעויותיהם בכדי שמקרים כאלו לא יישנו. התנצלות בלבד רק מעצימה את העלבון.

  1. ישלמו לה פיצוי אבל רק בהוראת בית המשפט
  2. כן, אבל מיהו זה שישלם לה? אתה ואני. הפושעים שהתעמרו בה מוציאים הודעות דרמטיות לעיתונים, וצוחקים, חסרי דאגות, כל הדרך אל קורבנם הבא. רק כשיהיה הליך של הרמת מסך בין עובד-ציבורפושע לבין פשעיו, ורק כשקנסות כאלה יצאו מכיסו הפרטי, יהיה אפקט אמיתי לפיצוי כנ"ל.
  3. התנצלות (עלק...)

   התנצלות זה בחינם - אז הם יתנצלו 5 פעמים. אבל מחר בבוקר זה יקרה שוב! ואם לאזרח האומלל לא יהיה מזל של מצלמת אבטחה - אז הוא יקבל את כל הצינור, ולא יעזור לו שום דבר. רק הפסד בבחירות זה השפה היחידה שהם מבינים. כל היתר זה בכי ונהי.

 83. 14
  כדאי לנפגעת לבדוק אם התמרור בכלל נרשם כנדרש ברשומות (העתון הרשמי) בתאריך קודם להצבתו. אם לא הרי העיריה עברה עבירה בכך שהציבה תמרור שלא כחוק. בנוסף, סיום הסרט, לאחר שהגרר לקח את המכונית, רואים בבירור שהצבעים דילגו על השטח שהיה מתחת לגלגלים.
  1. גם אם הוא נרשם - הוא לא היה שם כשהיא חנתה במקור. החניה היתה אמורה להיות צבועה בכחול - והיא לאצבוע כך - כי הרכב חנה שם בשעת הסימון. גם ציור כסא הגלגלים נראה לא סטנדרטי.
 84. 13
  עובדי ציבור בישראל...

  צריך להגן על עובדי הציבור הם עושים מלאכת קודש.
  במיוחד בחברת החשמל, בנמלים ובעיריות.

  1. כן, על עובדי הציבור (מהשורה) צריך להגן. אם נדמה לך שזו יוזמה פרטית של הצבעים שרואים בצילום, אז טעות חמורה בידיך.
  2. חוצפה להתחזות לראש מפלגה ולדבר בשמו. אם עובדי מדינה היו עושים עבודתם

   שלי יחימוביץ הייתה אחרונה שהצעה מפלט מהגועל נפש של המדינה הזאת. עוד תבכו שהיא לא ניצחה. אין לכן מושג כמה טעיתם וזאת הסיבה שעובדי מדינה עושים כל מה שבא להם - זה כבר לא מדינה זה גיבוב של פושעים ומה שנשאר זאת העיתונות - רק במדיומים בודדים עוד מבקרים את המאפיה הישראלית.

  3. זאת בדיוק הנקודה

   במגזר הפרטי על פאשלה כזאת הולכים הביתה.

  4. לא ממש

   במגזר פרטי - לרבות בנקים (זוכרים UBS), רואי חשבון (זוכרים העלמות מס של הכרישים) ועורכי דין (טוב, נו) - מה שחשוב הוא האם העובד מביא לארגון כסף, וכמה.
   במגזר הפרטי לא מעניין איך. פשוט תביא לארגון כסף, לא משנה איך. לטובתך כדאי שאם הבאת כסף לא בצורה כשרה, אז שהפוטנציאל שיהיה לך להמשיך ולהביא כסף לארגון, לאחר שהדבר יתגלה - עולה על הנזק שעלול להגרם לארגון. ואז אתה בטוח.
   נראה לי שהקפיטליסטים פה טועים בפירוש "יעילות המגזר הפרטי". לא מדובר ביעילות לשם שמיים או לטובת האזרח. מדובר בייעילות לטובת הארגון, והארגון בלבד.
   נראה לי שהסוציאליסטים פה טועים בהענקת חסינויות לעובדים שלא מבצעים עבודתם באופן הטוב ביותר שהם יכולים, ומנצלים את כוחם וסמכותם.
   בקיצור - כל הסיפור זה לא קשור לא לקפיטליזם ולא לסוציאליזם.
   כל הסיפור הזה קשור לאטימות, לרשעות ולעבריינות.

 85. 12
  פשוט לא יאומן!! תמיד חששנו שמה הרשויות "עושקות" אותנו אך לא ממש הינו בטוחים...

  אז הנה באה ההוכחה. בארץ מתוקנת, זה לא היה קורה ואם כן, זה לא היה נגמר בלי כמה מפוטרים בעיריה, אולי גם כמה מתפטרים... לא מספיק פיצוי כספי לקורבן. מה גם שהנפגעת היא בטח לא הראשונה. רק התמזל מזלה שהשיגה הוכחות חותכות.

 86. 11
  הדפוק שרשם לה את הדו"ח התעלם מהוראת החוק הקובעת שתמרור יכנס לתוקף 24 שעות אחרי הצבתו.
  1. לפי תגובת העירייה ניתן להבין שהוא הוצב 3 ימים לפני אבל..

   עדיין מפחיד לחשוב שיש יחס ישיר בין התפתחות הטכנולוגיה לרמת האגרסיביות שמפעילות זרועות המדינה למיניהן הן מהפן הכלכלי(קנסות דרקוניים) והן מהפן הפיזי. ראו ערך הפגנות מצולמות וסיפורי זוועה של תושבים שצילמו שוטרים וחשבו שזה יעזור להם

 87. 10
  קרה לי אותו הדבר עם אדום לבן

  ואפילו במקום שבו הגלגל שלי נגע במדרכה נשאר הצבע הכחול. כשפניתי עם מכתב לעירייה, התשובה היתה שכבר מימים ימימה המקום אסור לחנייה (אולי זה נכון אבל את המדרכה סימנו רק אחרי חודשים, כשהאוטו שלי שם) ושאני צריכה לשלם. כיוון שזה היה "רק" 250 ש"ח שילמתי כי הזמן המבוזבז היה יקר לי יותר.

 88. 9
  שלומיאליות? טעות? ממש לא

  לא שלומיאליות אלא רשעות צרופה. של המבצעים ושל העירייה.
  האם נענשו אלו שעשו את המעשה? לא, מה פתאום, הם הרי רק שלומיאליים. טועים, טעינו, מה כבר קרה?

 89. 8
  אותו הדבר קרה לי בפלמ"ח 14 בירושלים. החניתי במקום מותר ולאחר יומיים

  מצאתי שלט חדש על חניה אסורה וקנס שבסופו של דבר אחרי שנה הפך ל700 ש"ח שנאלצתי לשלם. בהמשך זה קרה לי ברחוב איתמר בן אב"י שתקעו שלט נסתר-חניה רק לדיירי הרחוב שלא ראיתי. הפעם זה הסתכם ב750 ש"ח לאחר שהעיריה טענה שענתה למכתב הערעור שלי לכתובת לא שלי.

  1. נו בטח כנראה לברקת,רוזנשטיין ולדזינסקי הארורים היה חסר כסף כדי לחגוג

   אז מפברקים דוח והנה יש מיד מאות שקלים לתענוגות, על גבך.

  2. איך יוצרים אתך קשר?

   "העיריה טענה שענתה למכתב הערעור שלי לכתובת לא שלי" - אני בדיוק בסיטואציה כזו עכשיו. קנס של 100 ש"ח הפך לי פתאום ל-400 ש"ח עם איומים לעיקולים. גם אצלי העירייה לא השיבה למכתב ששלחתי (בו ביקשתי שישיבו לי תוך 60, אחרת אבין שהם קיבלו את טענתי, כך שלא מצאתי לנכון "להציק" להם למה אני לא מקבל תשובה).
   מה נגמר בסוף? הגשת בקשה להישפט באיחור? היא התקבלה? מה טענת במשפט? זוכית? או ששילמת ודי?...

 90. 7
  ואם במקרה לא הייתה שם מצלמה...? מה היה אז? שונא את תל-אביב, עיר עושקת יושביה וצעיריה - אנחנו נותנים לה צבע וראשיה רומסים אותנו.
 91. 6
  יש לי רעיון

  למה שלא ניקח מברשות וצבע
  ונצבע את כל המדרכות באפור.
  ככה תהיה חניה חופשית לכולם ותיפתר הבעיה.

  1. עשינו את זה בתקופת המחאה החברתית בת"א, כחלק מאקטיביזם. ומה אמרו ? "שמאלנים נרגילות סושי".. תתעוררו.. זה חולדאי, וביבי, וכולם.. מחרטטים אותנו
 92. 5
  מעניין מי "הנכה" שעבורו סומנה בלופזה כזו החניה? זה לא נראה כמו סתם פעולה שגרתית של הכנת חניה לנכה אלא כפקודה לייצר במהירות מקום חניה ליד הבניין עבור נכה כלשהו שעובד או מתגורר שם שהעריה חפצה בייקרו
  1. מה זה משנה הוא נכה רוצה להתחלף איתו ?
  2. הנכה בסיפור היא העירייה - עריית תל אביב סובלת מפיגור קשה וחוסר תפקוד

   הנכה בסיפור היא העירייה - עריית תל אביב סובלת מפיגור קשה וחוסר תפקוד

  3. נעמה, מנין לך שהנכה באמת נכה?
  4. גם אני נכה ולא הייתי רוצה שכדי להקל עלי יעשו עוול שכזה לזולתי
 93. 4
  על טעות חמורה ושלומיאליות שאינה מקובלת צריך לפטר את העובדים שטעו! ומיד!

  אם טועים משלמים, אחרת זה סתם מס שפתיים

  1. לא את העובדים ש"טעו" צריך לפטר אלא את הבכירים שהמציאו את השיטה. העובדים הרי עשו את מה שאומרים להם.
  2. בדיוק
  3. לפטר את העובדים שלא חשבו ואת הבכירים שכן חשבו...

   וכן הגיע הזמן שיפטרו אנשים שמפשלים בעבודתם. אולי כך זה יחלחל למעלה ובכירים שמפשלים יעיזו פשוט להתפטר על התנהגות לא נאותה...

  4. גם הש"ג אשם

   הגיע הזמן שגם העובדים יפעילו הגיון ולא יסתתרו מאחורי המשפט: רק מילאתי הוראות.

  5. ממש לא!

   כולם טועים לפעמים.
   כולם שלומיאלים לפעמים.
   לאט-לאט לכם.
   מה שכן - במקרה הזה לא מדובר בטעות. פה מדובר במעשה נבלה פסול, שנעשה ביודעין! לכל אחד ממשתתפי האירוע הדבר ידוע וברור, ואם לא - הרי שלאדם הסביר זה ידוע וברור (ולפיכך - גם לשאר).
   על כך יש להעניש ולפטר את כל המעורבים. מהמנהל הגדול ביותר שנתן את ההוראה (בין אם במילים מפורשות ובין אם ברוח דבריו וגישתו), ועד לעובד הקטן שהחזיק במברשת הצבע.

  6. זה בדיוק שורש הבעיה,כמו שחייל אומר "רק מילאתי פקודה"-גם העובדים צריכים לקחת אחריות על מה שהם עושים

   זה בדיוק מה שקרה-העיריה הסירה אחריות כי היא נתנה את זה לקבלן והקבלן הרי לא אחראי לתושבי העיר הוא רק מבצע את העבודה אותה הוא מעביר לעובדים שמבצעים את העבודה אבל לא לוקחים אחריות,כי הם בורג קטן והם סך הכל דואגים לפרנסתם.
   אז איך כל התהליך הזה קרה?בגלל ההפרטה-ברגע שהעיריה מעבירה משימה לקבלן היא פשוט מורידה מעצמה פיקוח ואחריות.

 94. 3
  זו שיטה - זה חוזר על עצמו - גם לי עשו את אותו תרגיל בשכונת מונטיפיורי

  בן לילה הפכו חניה אפורה לאדום לבן . על הצמיגים של המכונית היה צבע חדש בגוונים אדום לבן וצבעו רק את החלק העליון של המדרכה כי לא יכלו להגיע בגלל האוטו שלי שחנה במקום. "ויתרו" לי על הקנס.

  1. גם לי עשו את אותו הדבר עם תמרור חדש שצץ פתאום משום מקום....

   קיבלתי דוח בגלל תמרור חדש שצץ פתאום משום מקום והעירייה אומרת שהוא כבר היה קיים. אני לא מאמין להם., הם שקרנים, התמרור הוצב באותו יום לפני שאני חניתי...

 95. 2
  אין מה לעשות, צריך שיהיה כסף בקופה כדי שחולדאי וחבריו ישנוררו מתוכה. איך שהכסף בא, ככה הוא גם הולך.
  1. הם צריכים כסף כדי להגיש עוד תביעות בדויות נגד דפני ליף על תקיפת שוטרים
 96. 1
  כל הכבוד לך גברת, אנא תתבעי אותם על כמה שיותר כסף ותצליחי, עבודת הפקחים היא מרושעת (מלבד אלה שחונים על מדרכה)
  1. פקחי ערייה הם נפל של כחות הבטחון.לפעמים הם הולכים לפוליטיקה.
  2. הבעיה היא ששופטי התעבורה רואים את תפקידם כפקידי הערייה

   פעם ישבתי 5 שעות בבימ"ש לתעבורה עד לתורי.
   מתוך כ 50 ערעורים של אזרחים רק אחד זוכה ו 49 חוייבו בקנס מלא במקרה הטוב.
   לעיתים השית עליהם השופט כפל קנס על טענת סרק: פשוט לא נראתה לא הטענה.
   השופט והתובעת העירונית מנהלים ביניהם דיאלוג הרמוני משך כל המשפטים והאזרחים שבאו לחפש צדק נתפשים ע"י שניהם כמישהו זר שראוי לעונש.

  3. רוסיה זה כאן
  4. תתביישו- הם עובדי עירייה שעושים את עבודתם

   הרי בת"א רוב החונים הם בכלל לא תל אביביים. ואתם כתושבים ממנים את פיתוח העיר. החניה בתשלום והגרירה היא שירות מטעמכם כתושבים ולמענכם בכדי שלכם יהיה יותר מקום חניה.
   גם אם היה פה מעשה אווילי המבוסס על חוסר תיקשורת זה לא סיבה להתלהם ככה נגד עובדי ציבור.
   ואני בטוחה שעובד המוקד מקבל על כל שיחה אמיתית וכנה כמו של הגברת בסיפור- 15 טלפונים של תושבים בוטים וגסי רוח שחושבים שהוא משרת שלו ובגלל זה מותר להם לקלל אותו.(טזה נכון גם כלפי המזכירה בקופת חולים)
   זה שאלה של ביצה ותרנגולת. האם אנחנו כתושבים מתנהגים מגעיל, ללא התחשבות, באטימות- אחד לשני ולעובדי העיר- או שהם יוצרים אצלנו תחושת גועל.

  5. מחזק את דברי רינת. מדובר בטיפשות במקרה הרע או סתם חוסר תאום במקרה הטוב. אני מבין את העצבים של זאת שזה קרה לה, אבל מכאן ועד לטנף את שמם של כל הפקחים המרחק גדול.

   העיקר להתלהם ולשחוט מישהו. תחיו כמה שנים בארה"ב ואז תגלו מה זה אטימות של פקחים ורשויות.

  6. לרינת השתולה מהעירייה- הפקחים מתנהגים כמו שהבוס שלהם מתנהג. והבוס שלהם מתנהג כמו מנכ"ל העירייה וחולדאי . ואותו הדבר בכל שירות ציבורי מושחת= כפרצופה המושחת של ממשלת הביברמנים