רשות השידור אסרה על נציגת ישראל ללבוש גליאנו באירוויזיון

המעצב הבריטי הסתבך בעבר בשל אמירות אנטישמיות. רשות השידור הבהירה כי "אינה מאשרת בשום צורה ואופן כי מורן מזור תלבש שמלה בעיצובו"

רשות השידור הודיעה לחברת ליאם הפקות, המייצגת את שליחת ישראל לאירוויזיון, מורן מזור, כי אינה מאשרת לה ללבוש שמלה של המעצב השנוי במחלוקת ג'ון גליאנו. המעצב הסתבך בעבר בהתבטאויות גזעניות ואנטישמיות והודח מתפקידו כמנהל האומנותי של בית האופנה הצרפתי דיור.

מזור תייצג את ישראל בתחרות שתתקיים במאי בשוודיה עם השיר "בשבילו". בראיון שהעניקה באחרונה לאתר מאקו, סיפרה כי לצורך בחירת השמלה לאירוע "הסטייליסט שלי ערך כמה פניות למעצבים בינלאומיים וישראליים ובהם גם ג'ון גליאנו. לשמחתנו, הוא נענה בחיוב והסכים לאתגר ההלבשה".

ב-2011 פורסם סרטון שבו תועד גליאנו מתבטא באופן גזעני כלפי תיירות איטלקיות. בין השאר אמר להן "אני אוהב את היטלר, אנשים כמוכם היו צריכים להיות מתים, האימהות שלכם, האבות שלכם, כולם היו צריכים פאקינג למות בגז".

מורן מזור בערב הגמררפי דלויה

האשה שעמה התעמת גליאנו אף טענה כי הוא כינה אותה "זונה יהודייה". בעקבות כך הוא הודח מבית האופנה דיור, ומאוחר יותר גם נגזר עליו קנס של 6,000 אירו בצרפת ונשלל ממנו אות ליגיון הכבוד. באחרונה עורר שוב שערורייה כשתועד בלבוש של יהודי חסידי.

בעקבות הפרסום, הודיעו ברשות השידור – המייצגת את תחרות האירוויזיון בישראל - כי אינם מאשרים למזור ללבוש את בגדיו של גליאנו. במכתב ששיגר מנהל חטיבת התוכניות בערוץ 1, יואב גינאי, לאיש יחסי הציבור רני רהב, המטפל בליאם הפקות, נכתב: "אין לי ספק שגם אתה כישראלי וכיהודי מבין ש'רזומה מפואר' שכזה, בתקופה בה משתוללת גזענות ואנטישמיות ברחבי אירופה, שולל מהאיש כל זכות להלביש או לחבור לנציגת ישראל לאירוויזיון, גם אם הוא 'התנצל'".

גיאני הדגיש כי "רשות השידור אינה מאשרת בשום צורה ואופן ובשום תנאי כי מזור תלבש בגדים שעוצבו על ידי גליאנו במשך כל ימי שהותה כנציגת ישראל במלאלמו, שוודיה".
מליאם הפקות נמסר כי מזור לא תלבש את בגדיו של גליאנו.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 11
  היא לא תזכה בכל מקרה אבל כך לפחות היו יכולים להדגים טעם טוב בלבוש ונכונות לא לנטור טינה עד יום הדין ששניהם דבר מאוד נדיר בארץ...
 2. 10
  ככה עושים יחסי ציבור מכלום - מבריק

  נראה לכם שיש לה כסף להזמין שמלה מגליאנו???

 3. 9
  לא רק שהיא לא יודעת לשיר, הגברת מטומטמת ברמות! אבל מדוע שנכעס עליה? היא מייצגת נאמנה את רמת התחרות הירודה אליה היא יוצאת...
 4. 8
  שתלבש טלאי צהוב על השמלה של שרה
 5. 7
  איזה פאתטים!! ג'יזס!!! #&%@

  השואה-2 מגולמת בשמלה ! לא פחות!

 6. 6
  היא מטומטמת או מה?

  לא קוראת עיתונים ?

 7. 5
  קצת גאווה יהודית, כל הכבוד!
 8. 4
  החלטה נכונה ומוצדקת

  שיתפור חליפות לקונקלוקס קלאן הפסולת האנושית הזו. בשם האמנות לא מותר להפיץ ארס ושנאה. האסתטיקה, גם של הבד, לא סובלת את האיש המבאיש הזה.

 9. 3
  איך אפשר לחשוב לרגע על הרעיון הזה. ולזמרת שלנו שפנתה אליו אומר, תתמקדי בשירה וזהו..
 10. 2
  גליאנו האנטישמי

  כל הכבוד לרשות השידור כך צריך להתנהג עם אנטישמים.אם הג' מזור לא תהיה מרוצה שתחזור הביתה אם תשיר עם בגד אחר שיהיה לה בהצלחה מכל עם ישראל

 11. 1
  חסרים מעצבים ישראליים ברמה בינלאומית, שצריך לבחור נאצים דווקא?