המהדורות הדיגיטליות של הארץ - באתר בסמרטפון ובאייפד - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

הכנסת אישרה חוק המגן על זכויות ההומואים והלסביות

החוק החדש הוא הראשון שאוסר על אפליית תלמידים על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. כרבע מהתלמידים סבלו מהערות פוגעניות ממוריהם

מליאת הכנסת אישרה היום (שלישי) סופית הצעת חוק האוסרת להפלות תלמידים על רקע נטייה מינית וזהות מגדרית. החוק, שהוא למעשה תיקון לחוק זכויות התלמיד, הוא החוק הראשון בישראל המגדיר זהות מגדרית כעילה לאפליה. הצעת החוק, אותה יזם ח"כ דב חנין (חד"ש), היא גם הצעת החוק הראשונה שמשלימה הכנסת ה-19 הנוגעת להגנה על זכויות קהילת הלהט"ב. החוק אושר בקריאה שלישית בתמיכתם של 25 ח"כים, בעוד שרק שניים התנגדו.


"עם קבלת הצעת החוק – בכל חדר מורים, בכל בית ספר תופיע זכותם של בני הנוער להט"בי – שחור על גבי לבן – להיות תלמידים שווים. אבל החוק הזה בא להגן לא רק על תלמידים מקהילת הלהט"ב – הוא בא להגן על כולנו. אם בבתי הספר לא ניתן למצוא בית חם וסובלנות לחברי הקהילות הגאות, אז כך גם תיראה החברה שלנו", אמר חנין.

"אם היום בני נוער חווים אלימות מילולית בבתי הספר, אז אלימות פיזית נגד הקהילה עלולה להפוך למציאות יומיומית. אישורה של הצעת החוק מעבירה מסר ברור: אנחנו רוצים לחיות בחברה בה לכולנו יש זכויות שוות, וזוהי האחריות של כולנו להיאבק למען מטרה זו".

דב חנין, בדיון בוועדת הכספים בחודש שעבר
דב חנין, בדיון בוועדת הכספים בחודש שעבר . צילום: מיכל פתאל

מנתוני מחקר שערך ארגון הנוער הגאה (איג"י) וצורף להצעת החוק, 52% מהנוער הלהט"בי נחשפו לאלימות מילולית הומופובית. כלפי 84% מהם הושמעו המילים "הומו" או "לסבית" כקללות בתדירות גבוהה. 47% מהתלמידים הלהט"בים מציינים כי המורים אינם מגיבים לאלימות מילולית הומופובית, וכמעט רבע מתוכם (23%) אומרים כי נחשפו להתבטאויות הומופוביות גם מצד המורים עצמם. לצד האלימות המילולית הקשה, רבע מהנוער הלהט"בי עבר הטרדה מינית בבית הספר, ואחד מכל עשרה חווה אלימות פיזית.

בכנסת הנוכחית כבר הועלו הצעות כמו החוק המשווה את הטבות המס הניתנות להורים הומואים להורים הטרוסקסואלים. ואולם, יש עתיד והבית היהודי הגיעו לסיכום ביניהן על אישור החוק במליאה, רק כדי לגנוז אותו מאוחר יותר. במסגרת הסיכום, שר האוצר יקבע תקנות שיסדירו את מתן הנקודות לזוגות חד־מיניים.
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 חינוך  (לת) מגודף
  • 00:09
  • 19.03.14

02 כשהבנקסטרז עושקים אותנו בני האדם מכל עבר קם גיבור-תרבות שעוצר התרמית חנין ר"מ אמיתי
  • 00:15
  • 19.03.14

הם לא יתנו לחנין להיות ר"מ שכן הוא ישבש ויחסל את הבנקסטרז ויפעל למען כול בני האדם זכויותיהם רווחתם וכבודם.אנחנו כן יכולים.

03 יישר כח הגיע הזמן  (לת) מוריה
  • 00:31
  • 19.03.14

04 מי התנגד?  (לת) מי?
  • 03:33
  • 19.03.14

פרוייקטים מיוחדים