מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

שלישיית מה קשור || נתניהו מרוצה מהפסקת האש, ברק המרוויח הגדול

כלפי חוץ נתניהו מפגין שביעות רצון, וטוען שהוא מבין את חוסר הנחת בציבור ובליכוד מהפסקת האש. ליברמן עשוי לצאת המפסיד

בלילה שאחרי, בין יום רביעי ליום חמישי, בנימין נתניהו ישן שמונה שעות. בשבעה לילות המבצע הוא הקפיד לישון לפחות חמש שעות. אחרת הוא לא סומך עצמו. "אני צריך לנהוג", הוא אומר.

בסך הכל הוא מפגין שביעות רצון, לפחות כלפי חוץ. הוא מבין לגמרי את חוסר שביעות הרצון בקרב חלקים רחבים בציבור, בעיקר בדרום, בעיקר בקהל בוחריו, ואצל החיילים. "כשהייתי חייל ומשה דיין או ראש הממשלה היו מבטלים לנו מבצע, היינו רותחים, מה זה הדבר הזה. היום אני ראש הממשלה ואני מחויב לעשות את הדבר הנכון למדינה", הוא אמר אתמול (חמישי) בשיחות סגורות.

"לפעמים קשה לא להיסחף. אני זוכר מה קרה לקודמי (אהוד אולמרט, י"ו). בשלב מסוים האירועים השתלטו עליו. אנחנו שלטנו על האירועים. הכל היה מדויק מאוד, מדויק מאוד. הגדרתי יעדים ועמדתי בהם: גבינו מהם מחיר כבד, ופגענו בהתחמשות. מחקנו להם שנים של הצטיידות בטילים ארוכים ובינוניים. מראש אמרתי שאני מעדיף להשיג את היעדים האלה בלי כניסה וכך עשינו. אני יודע איפה הציבור נמצא, אבל אני ראיתי את התמונה הרחבה: יש לנו אויבים יותר חשובים ופחות חשובים. אנו מטפלים בהם לפי סדר החשיבות. יש לנו גם שכנים, גם הם חשובים. יש לנו גם חזיתות אחרות. צריך להתחשב בכל התמונה".

מי ששוחח אתו אתמול הזכיר לו את ההצהרות המתלהמות שלו מימי האופוזיציה, על מיגור שלטון חמאס, כשהוא יעמוד בראש הממשלה. "אני מתכוון לעמוד גם בראש הממשלה הבאה", הוא השיב.


איור: עמוס בידרמן

ברק, השבוע. צילום: מוטי מילרוד

שרים וח"כים בליכוד, שיתמודדו בתחילת השבוע הבא על מקומם ברשימה, הביעו בפניו את חששם מאובדן מנדטים, מזליגתם ימינה. "אני יודע שזו אפשרות, אבל אני משוכנע שנהגתי נכון. אסור לי לשאול את השאלה הפוליטית בצומת כזה. זה אינו תפקידו של מנהיג. להיפך, זו אחריותו של מנהיג לקבל החלטות גם כשהן גובות ממנו מחיר פוליטי", הוא אמר. הוא נשמע די בטוח שבסוף המחיר לא יהיה כואב מדי.

הוא לא מוכן להתחייב למשך הפסקת האש. זה תלוי בצד השני. אם האש תחזור, ישראל מוכנה לכל תסריט. הוא מצדו רוצה למצות את השקט ככל האפשר, ובינתיים לנסות ולמנוע את המשך ההתחמשות והרצון של ארגוני הטרור לחדש את המלאי. הוא השיג הסכמות בעניין עם הנשיא אובמה. אובמה אמר לו: ביבי תמצה, תמצה, תן לזה הזדמנות, והוא נעתר לו.

חגיגות הניצחון של חמאס בעזה לא מרגשות אותו. לדעתו, פעילי הטרור שיצאו רק אתמול בבוקר ממחילותיהם, הבינו לראשונה את ממדי הנזק וההרס שספגו, בתחומים שונים. רוצים לקרוא לזה ניצחון? שיבושם להם. "הם הופתעו מעוצמת התגובה", הוא אומר בביטחון, "מדרך ההתנהלות שלנו. כאן, אצלנו, פעלנו נכון, פעלנו אפילו באופן הרמוני".

בדברו על הרמוניה, נתניהו מתכוון לשלישייה - הוא, אהוד ברק, ואביגדור ליברמן – שהוסמכו על ידי הקבינט לנהל את המבצע. הוא נשאל אם לדעתו המלומדת, האם השלישייה הזאת תכהן באותם תפקידים גם בממשלה הבאה. "הדברים האלה מצויים בידיו של בורא עולם", הוא השיב לשואל, "אבל זוהי הערכה טובה".

גולני שלו

בשעות שלפני ההכרזה על הפסקת האש עשה נתניהו סבב קדחתני של שיחות טלפון לבכירי הליכוד. הוא הפציר בהם לייצג אותו נאמנה בתקשורת ולהפיץ את הבשורה, על פי המסרים הבאים: 1. מצרים של מורסי והאחים המוסלמים התייצבה מאחורי ההסכם והתחייבה לשמר אותו. הישג גדול למדיניות הישראלית וליציבות האזור. 2. כניסה לעזה עלולה היתה להתברר כבעייתית מאוד במבחן התוצאה: הרוגים רבים, דשדוש והתחפרות והמשך ירי הטילים. מחירים כבדים, תועלת מועטה. 3. מערכת היחסים בינו לנשיא אובמה, שבאה לידי ביטוי בשיחות הטלפון שלהם, ובהצהרות הנשיאותיות שיצאו מהבית הלבן, היתה חסרת דופי, הרמונית וזורמת. לא נקמה על התמיכה במיט רומני ולא נעליים.

מקורבים מאוד לנתניהו תיארו את השיחה בינו לאובמה כ"שיח של שני חיילים מגולני". גולני, הם אמרו, לא סיירת מטכ"ל: עם כל הכבוד, זה רק אובמה. בכל זאת, מומלץ לנתניהו לא להתרווח על זרי הדפנה. סטירת הלחי עוד עשויה לבוא, והיא תהיה חזקה, בנושא הפלסטיני או האיראני או גם וגם. אחרי הכל, בגולני יש מסורת ארוכה ולא מפוארת של טרטורים וזובורים. 4. עוד ביקש נתניהו מהשרים לשנן חזור ושנן, כמיטב סגנונם ומקוריותם, את המלים: אחריות, שיקול דעת, תבונה, מדינאות.

נתניהו אינו ראש הממשלה הראשון שזנח ברגע האמת את כל עקרונותיו, השליך לפח את נאומיו, מאמריו וכתביו ועשה טיירה מהבטחות הבחירות שלו. הוא צועד בנתיב שסללו רבים מקודמיו: אהוד אולמרט שהפך בן לילה מאיש האגף הימני בליכוד למנהיג השמאל המדיני; אריאל שרון בונה ההתנחלויות, שפינה ללא הנד עפעף את יישובי גוש קטיף והכיר במדינה פלסטינית; מנחם בגין שהחזיר את סיני עד רגב האדמה האחרון; אפילו יצחק שמיר שנגרר, בועט ומצווח, לוועידת מדריד בתקופה שבה צמד המלים "ועידה בינלאומית" נחשב כינוי גנאי משוקץ. ואלה רק ראשי הממשלה שבאו מן הליכוד. אין הבדל בין "דין נצרים כדין תל אביב" (א. שרון, 2003, שנה לפני ההחלטה על ההתנתקות מעזה), ל"ממשלה בראשותי תמגר ותמוטט את שלטון חמאס" (ב. נתניהו ינואר 2009, בתום מבצע עופרת יצוקה). הכל כּאלם פאדי.

לזכותו או לגנותו של נתניהו, הכל בעיני המתבונן, צריך להודות שהוא באמת אלוף הגמישות. שני האדנים המרכזיים עליהם בנה בעשורים האחרונים את הפרסונה הציבורית-מדינית-ביטחונית שלו היו: לא משחררים מחבלים-רוצחים תמורת חטופים, כדוגמת עסקת ג'יבריל, ולא ממצמצים מול הטרור. ברגע מבחנו הגדול, לפני 13 חודשים, נתניהו הורה על שחרור מאות רבי-מחבלים, בתמורה לגלעד שליט. ברגע מבחנו הגדול השני השבוע, אף הוא בגזרת עזה, ביבי הגיבור מצמץ גם מצמץ, למול חוסר התוחלת בפעולה קרקעית, למול לחצים כבדים מהעולם, ולמול עמדת שר הביטחון הדומיננטי שלו.

צריך מידה של אומץ להתייצב אל מול קהל הבוחרים שלך, פעיליך ומצביעיך, שדורשים לקרוע אותם ולהרוג אותם, ולא להתרברב כמו אולמרט אחרי עופרת יצוקה, שניצחנו ושיצאנו גברים, אלא להודות בצניעות שבשלו התנאים לחתוך. לפני ההסתבכות, לפני הארונות עם החיילים, לפני דו"ח גולדסטון 2. נתניהו יודע שהוא ישלם מחיר פוליטי על החלטתו. הליכודניקים כועסים עליו, לא מבינים אותו. לתומם הם חשבו שהוא מה שהוא סיפר להם שהוא. סביר להניח שיירגעו, עד 22 בינואר.

ח"כ אופיר אקוניס, דוברו של נתניהו כאז כן היום, נוהג לומר שאם "מקום תחת השמש" – ספר אי המצמוץ העילאי של דורנו – לא היה נכתב על ידי נתניהו, היו מלמדים אותו בבתי ספר. אדרבה, נראה אותו מציע היום לשר החינוך להכניס את הספר לתוכנית הלימודים. הוא היה צריך להילמד בחוג מתקדם למדע בדיוני או בפקולטה הגבוהה לחלומות באספמיה.

וו החיבור

בימיה הראשונים של מלחמת לבנון השנייה הזמין עצמו האזרח ואיש העסקים אהוד ברק לביתו של ראש הממשלה הטרי אהוד אולמרט. אז הם עוד היו חברים טובים. ברק האיץ באולמרט לסיים את המבצע לאלתר. "היעדים המרכזיים הושגו. חיל האוויר עשה עבודה מצוינת. הטילים לטווח ארוך הושמדו בשעות הראשונות למבצע. הסכנה הגדולה העומדת בפניך היא שתחשוב שיש לך עוד דבר קטן לעשות, לבצע, ובגלל הדבר הקטן הזה אתה עולה על וו ונגרר וממשיך נגד רצונך. אחר כך", אמר אהוד ב. לאהוד א., "אתה רואה לנגד עיניך עוד דבר קטן, ממש קטן, שחייבים לטפל בו, וגם על העניין הקטן אתה מוצא את עצמך עולה על וו, וככה אתה נגרר, ומסתבך ושוקע, ומה שצריך לקחת שלושה ימים או 13 ימים, נמשך 30 ימים".

ברק הוא איש של מבצעים מהירים, של פעולות בזק. בעצם אולי גם נתניהו הוא כזה. הם הרי גדלו באותה ערוגה. ברק מתעב מערכות ארוכות שטומנות בחובן פוטנציאל לאובדן שליטה, התברברות והתחרבשות. כשר ביטחון בממשלת אולמרט הוא רצה לסיים את עופרת יצוקה אחרי שלושה ימי לחימה, בתואנה של הפסקת אש הומניטארית. אולמרט התנגד. גם שרת החוץ ציפי לבני רצתה להמשיך להתפרע ברצועה. השניים האחרונים הכריעו בעד פעולה קרקעית. זה נגמר רע.

דווקא אצל נתניהו וליברמן הלוחמניים, ידו של ברק הייתה על העליונה. את תובנת הוו התוקע, הם שמעו ממנו יותר מפעם אחת במהלך שמונת ימי המבצע. בדיוני התשיעייה הוא התקוטט בעיקר עם יובל שטיניץ אלי ישי ובוגי יעלון שרצו להמשיך הלאה. דן מרידור, אבי דיכטר ובני בגין תמכו בו. ליברמן רצה פעולה קרקעית מוגבלת.

ברק, כדרכו, לא מתרשם מהטילים שנורו על תל אביב, לא נבהל מהאוטובוס שפוצץ כמה מאות מטרים ממגדל המגורים שלו, לא מופתע מכך שחמאס והג'יאהד האיסלאמי החזיקו מעמד עד לרגע האחרון. כאיש צבא, הוא אפילו מעריך את הסיבולת ויכולת ההישרדות שלהם. "אז היו כמה אזעקות בתל אביב, אז מה? אז מישהו הטמין מטען באוטובוס ונפצעו כמה אנשים. זה מה שממוטט את תל אביב? כולנו זוכרים את ימי האוטובוסים המפויחים ברחובות העיר, כשאנשי זק"א ליקטו פיסות איברים, מן העצים והמרפסות. אז מה הזעזוע הגדול? הרי עד למבצע חומת מגן היו 550 הרוגים מבין אזרחינו בפיגועים, ואחר כך היו עוד 500 הרוגים. אז כמה טילים שנורו לעבר תל אביב זה המבחן? האוטובוס הזה שהתפוצצו לו השמשות, הוא מה שמחזיר אותנו לימים ההם? קצת פרופורציות," מבקש ברק, "קצת פרופורציות."

את נייר ההבנות שהדפיסו המצרים ופרסמו, הוא מכנה בזלזול: "נשקם של המובסים." "מה יש בו, בנייר הזה?" הוא שואל רטורית, "אין אפילו חתימה בתחתיתו. פעם כשהיו עושים תהדייה, כל צד היה כותב לו את עיקרי ההבנות בכתב יד והולך עם זה הביתה. הפעם הדפיסו. לנייר הזה יש פחות ערך מחוזה בין דיירי בניין מגורים על ניקיון הקומות. מה שיקבע זו המציאות, אלה החיים, לא הנייר. חמאס יודע היטב מה הוא ספג בשמונת הימים האלה. אם הוא יחליט שהוא רוצה בסבב נוסף שיגבה ממנו מחיר כבד הרבה יותר, אז יהיה סבב נוסף. מה יש להם להתפאר? הרמטכ"ל שלהם קבור עמוק באדמה. עשרות מפקדים בכירים שלהם קבורים באדמה. כמעט כל מלאי הטילים לטווח רחוק שלהם חוסל. שליש מהטילים הבינוניים פוצץ בבורות. העזתים לא הבינו מה פשר הפיצוצים המסתוריים בשדות הפול של מוסטפה ואחמד. אלה היו מצבורי טילים. מנהרות הדלק שלהם בוערות. בתי המפקדים הושמדו. סמלי שלטון פוצצו. אלף טון חומרי נפץ נחתו עליהם, כמעט בלי לגבות מחיר מאזרחים. אז מה נותר להם להראות לעמם? את הנייר."

מאזן ביניים

פוליטית, לברק יש סיכוי לצאת המרוויח הגדול מן המבצע הזה, תלוי כמובן ב-59 הימים שנותרו עד ליום הבחירות. הקמפיין שלו בששת השבועות הקרובים צריך להיות פשוט וחד: מי אתה רוצה שיהיה שר הביטחון שלך. במובלע הוא צריך להעביר למצביעי המרכז את המסר: תנו לי כמה מנדטים כדי שיתאפשר לי להמשיך ולשמור עליכם ועל המדינה מפני הימין שינהיג גם את הממשלה הבאה.

נתניהו עשוי לאבד מעט גובה בסקרים הקרובים. לא במידה שתסכן את סיכוייו להיבחר בראש גוש הימין, לראש הממשלה הבא. ליברמן הוא המפסיד הפוליטי הגדול: אם היה מתמודד בראשות ישראל ביתנו, הוא היה מסוגל לשאוב אליו את מאוכזבי נתניהו. לא כל שכן, כשתיקו עומד להיסגר אחרי 15 שנות חקירה. כעת רק נפתלי בנט יו"ר הבית הלאומי, נותר בדד בפינה הימנית. הוא ילך על קמפיין תלת ראשי: ימין אידיאולוגי, ימין מסורתי (על מנת למשוך אליו את חובשי הכיפות בליכוד שמסתייגים מהשותפות עם ליברמן), וימין ביטחוני, על רקע אופן סיום מבצע עמוד ענן.

במחנה השני, שלי יחימוביץ ממשיכה להוביל בבטחה את הגוש. סקר הארץ-דיאלוג שנערך בעיצומו של המבצע, הצביע על יציבות מרשימה: 21 מנדטים. אין ספק: קהל המצביעים של יחימוביץ' הוא מחויב. הוא אינו חול נודד במדבר. הוא יישאר איתה עד לבחירות. היא לא היססה להביע עמדות תקיפות והתקפיות לאורך כל ימי המבצע. בסיומו, היא הביעה ספק אם המטרות שהממשלה הציבה לעצמה אכן הושגו, ואם המבצע נוהל היטב. יחימוביץ' לא רק קורצת לקהל המצביעים הימני. היא באמת נמצאת במקום הזה. מבחינתה, אין עלבון גדול יותר מלומר עליה שהיא שמאלנית או שמפלגתה היא מפלגת שמאל. היא מוכנה בחפץ לב, לשגר את מצביעי השמאל למרצ של זהבה גלאון. זו המפלגה היחידה שאינה מתביישת להצהיר על עצמה כשמאל. בהינתן העמדה של יחימוביץ' קשה להבין מדוע מרצ אינה מתייצבת כיום על 7-6 מנדטים בסקרים. איזו כתובת אחרת יש לשמאלנים גאים?

נותרה מפלגתו של יאיר לפיד. בסקר "הארץ-דיאלוג", יש עתיד התדרדרה ל-8 מנדטים. בשיא כוחה לפני כחמישה חודשים, היא עמדה על 15-16 מנדטים. לכאורה, מגמה שלילית ומסוכנת. אבל צריך להודות כי יש בעיה לסקור את מצביעי לפיד: יום אחד הם פה, יום אחד שם. הם מתנהלים כמי שמונעים ממצבי רוח, מאופוריה לדיכאון. רכבת הרים אלקטוראלית, רגע למעלה רגע למטה. כניסתה המסתמנת של ציפי לבני לזירה, תפגע בעיקר בלפיד. היא יכולה לשאוב אליה בנקל 4-3 מנדטים שחונים כיום אצלו בעיקר של נשים. הודעתה של לבני תוכננה להימסר אתמול יום ה', אך נדחתה. ייסורי ציפי הצעירה. אחד מראשי העבודה בעבר אמר השבוע: "שרון מחובר למכונת הנשמה. אולמרט מחובר למכונת אמת. לבני מחוברת למכונת קפה."

סיום המבצע ופתיחת הקלפיות בבחירות המקדימות לרשימת הליכוד לכנסת ביום א' הקרוב, חסכו לעם הסובל בציון את המשך הצפייה בברברת המייגעת והאין סופית של המתמודדים בפריימריז, בעיקר משתי המפלגות המובילות בסקרים, הליכוד והעבודה. אם מטוסי צה"ל המטירו 1000 טון של חומר נפץ על עזה אז הפוליטיקאים שחררו, בשמונת הימים הללו כמות דומה, אם לא גדולה יותר של להג מטופש ומלל ריק וחסר תוכן לאוזני הצופים.

עקומת המרואיינים מבין הפוליטיקאים הייתה הפוכה למידת הידע שלהם: אלה שידעו הכול, (נתניהו, ברק וליברמן) לא דיברו. אלה שידעו לא מעט (שרי הקבינט) המעיטו בראיונות ומשדיברו - חסכו במידע. אלה שלא ידעו הרבה מעבר למעט המסונן שסיפרו להם בלשכת רה"מ (יתר שרי הממשלה), חגו בין האולפנים כמוכי ירח. ואלה שלא ידעו שום דבר מעבר למה שנכתב בעיתונים (חברי הכנסת והמתמודדים), לא פסקו לקשקש עצמם לדעת, להתלהם, או לדקלם את דפי המסרים שהועברו אליהם בפקס מלשכות המנהיגים.

חברי הליכוד כבר מאסו במסרונים שצצו בסמארטפונים שלהם אחת לכמה דקות, שהתריעו כי בעוד רבע שעה יופיע/תופיע חבר/חברת הכנסת או השר/השרה באולפן ערוץ 2 או 10 או 1. כל מסרון שכזה נשלח לכ-8000 חברי מרכז ומועצות סניפים. תעשו את החשבון בעצמכם.

סמוך לחצות יום א' נדע כיצד תראה רשימת הליכוד לכנסת ה-19. השאלות המעניינות: האם משה פיגלין ייכנס הפעם, לאחר שבחר הפעם באסטרטגיה שקטה, לא מתלהמת, נמוכת פרופיל. האם השרים בני בגין, דן מרידור ומיכאל איתן ייבחרו שוב, חרף העוינות הנושבת כלפיהם מחוגים ימניים רבים בליכוד. האם החדשים, ובראשם פורשי קדימה הבן האובד צחי הנגבי, אבי דיכטר, והמוצנח המוזר של נתניהו, שלמה מעוז, ייכנסו? מי יתמקמו בחמישייה הראשונה, ומי הם ששת או שבעת הח"כים המכהנים שמכוח מבנה הרשימה ימצאו עצמם בבית. ואחרי כל זה ביום ה', הפריימריז במפלגת העבודה, אבל דיה לצרה בשעתה.
 הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 לא יעזור לאורך זמן רק כח בין לאומי ומויימ עים החמאס ועדיף שעה אחת קודם  (לת) רן
 • 13:20
 • 23.11.12

02 המומחה הבינלאומי לטרור שאפילו כתב שני ספרים על איך מנצחים את הטרור הבטיח לנו לפני שנים לחסל את החמאס והטילים. מי הפריע לו למלא הבטחותיו?....  (לת) איציק המרכז izikhe@gmail.com
 • 13:59
 • 23.11.12

 •   אתה יודע היטב שבעקבות הלחצים הכבדים של אובמה בעניין הקפאת הבניה והקמת המדינה הפלסטינית, נתניהו שינה את עמדתו בעניין שלטון החמאס בעזה, ואין הוא מעוניין כעת להחליפו בשלטון אש"ף של אבו-מאזן. לפחות כל עוד אובמה נשיא. אם רומני היה מנצח, שלטון החמאס היה כעת קרוב לודאי נחלת העבר.  (לת) המצב המדיני השתנה - זה מה שקרה
  • 15:06
  • 23.11.12

 •   איציק הצבוע דפנה מאור
  • 12:45
  • 24.11.12

  תיהיו בטוחים, שאם היה מדובר באי-קיום הבטחות מצד שמאל, היה איציק השפנפן מתגולל כאן עם ביטויי שנאתו השגורים: שקרנים, אנטי-דמוקראטיים, תבוסתנים וכו'. אם איציק הוא מייצג הימין, אז אבוי לו. ולדביל שענה לאיציק: שום לחץ מאובאמה הכריח את ביבי לשחרר מחבלים תמורת שליט, בנגד לדברים שהבטיח לבוחרים ולהעצים את הטרור.. תפנים: ביבי שלך כשלון ובגידה בעקרונות!

03 אני הכי רחוק מלתמוך בנתניהו אבל ההגינות מחייבת רן שרון
 • 14:14
 • 23.11.12

אני הכי רחוק מלתמוך בנתניהו אבל ההגינות מחייבת לשפוט אותו לפי מעשיו בהווה ולא לפי דיבוריו בעבר. על שיקול הדעת הלא מתלהם שהפגין ופעולה במידתיות נכונה שלוקחת בחשבון את התמיכה הבין לאומית בישראל ללא הצהרות דמגוגיות מגיע לו קרדיט הפעם.

 •   כנ"ל.  (לת) דג קר
  • 14:59
  • 23.11.12

 •   הצביעות של השמאל וכתבי עיתון הארץ מעוררת דחייה אמיר
  • 16:10
  • 23.11.12

  היתה כאן הצלחה מרשימה. רק 6 הרוגים ישראלים מול 1000 טילים . רק 35 הרוגים אזרחים ערבים לעומת טבח של 1000 במבצע הקודם, ולא סיפקנו צילומי זועה לכל הרשתות בעולם כמו בעופרת יצוקה.

  הפכנו את החמאס לשומר השקט ברצועה , חיברנו לצואר שלו את מורסי, עשינו עיסקה עם מורסי וארה"ב שתקשור אותו לצידנו.

  אני לא מבין מה רוצים יותר מכך? כל השמלאנים במפגן צביעות ענק משמיצים את ביבי במקום לשבח. יותר גרועים מהליכודניקים שבוחים שלא היה טבח בעזה כמו בעופרת יצוקה.

  עיתון הארץ בשיא של צביעות מוצא את כל הרע שבמבצע הזה ולא מוצא דבר חיובי אחד, , כל כתב תקוע בפוזיציה שלו ללא קשר למציאות •   כנ"ל  (לת) אכן מגיע לו קרדיט הפעם
  • 16:47
  • 23.11.12

 •   אני חבר העבודה ואכן כעת מסכים לכל מילה שרשמת!  (לת) פרץ ממעלות-גילוי נאות...
  • 16:49
  • 23.11.12

 •   צודק בתגובתך לחלוטין ואני חבר מפלגת העבודה. פרץ ממעלות-גילוי נאות...
  • 16:50
  • 23.11.12

  הגינות וצדק ויושרה, הינם לפני כל דבר אחר!!!

 •   כנ"ל אבי יוסף
  • 18:19
  • 23.11.12

  -

 •   צודק. כמצביע המרכז/שמאל קשה להצביע לנתניהו, לכן אהוד ברק הוא המנצח הגדול...  (לת) אצביע לברק! מגיע לו!
  • 09:43
  • 24.11.12

 •   מבלי להתייחס לתזה שלך (שטויות במיץ עגבניות - שומר השקט ברצועת עזה חוסל נקודתית עוד לפני התחלת מבצע שלום הבחירות) כדאי שתחזור ליסודי. עברית עילגת. בחיתי כי לא הייתי בפוזיציה.  (לת) א.ב.י
  • 22:42
  • 25.11.12

04 הפרצוף של נתניהו מלאכותי ותיאטרלי שהוא שומר לאירועים "גדולים מהחיים".  (לת) בימים טרופים אלה
 • 14:15
 • 23.11.12

05 ברק צדק !!  (לת) השפוי
 • 14:20
 • 23.11.12

 •   נכון שיש לחזק את ביבייהו כשהוא מכריע את הכף לטובת הקול הריאליסטי של ברק ומרידור שצברו ידע וניסיון רב ערך עשרות שנים. גם את ליברמן צריך לשבח בהקשר הזה. אבל לפי יוסי ורטר, יש לנו שליט יחיד בדמוקטטורה הישראלית. . וגורלנו כאזרחים נחתך כמו במצרים של מורסי. על פיו יישק דבר.. והרי יש לנו מסורת דמוקרטית הרבה שנים לפני קואליציית הביביקינג הנוכחית והבאה, ושום פולחן אישיות של זה או אחר, לא ינתץ את היסודות. גם מישפטית חלה על הממשלה אחריות קולקטיבית. .על כן חשוב מאד אחרי מילות השבח הרבות שמעטיר וורטר על ביבי, לא להיסחף ביחסי ציבור למלכודת האגוצנטרית של מנהיג זה או אחר, שנבחר בבחירות דמוקרטיות, ולא נמשח למלך ביד נעלמה..  (לת) ריאל פוליטיק
  • 18:03
  • 23.11.12

06 ביבי אל תדאג מזליגת הקולות ימינה. שלי תזחל לממשלתך יחד עם דרעי תמורת כמה כסאות  (לת) מצביע עבודה לשעבר
 • 14:27
 • 23.11.12

07 השלישיה גורג אורה
 • 14:30
 • 23.11.12

השלישיה שנקראת על ידי העיתונות מה קשור, הוכיחה שכל דבר במדינה הזאת, בצורה כזאת או אחרת קשורה לדעות והתנהלות שלא כל אחד מהם חושב אותה, ובגלל זה הם מצאו את שביל הזהב להגיע להחלטה הנכונה ביותר, כל אחד תרם את דרך מחשבתו , את הטוב בתחומו, ובכך הגיעו לדעת רבים גם להחלטה הנכונה, ביבי , אני מאמינה לך שרצית את חיי האדם יותר מאשר ההישג שבכניסה לעזה, אני מקוה שאחרי הבחירות , תדאג גם לרווחת חיי האדם האלה שעמדו לצידך בתקופה זו.

 •   מדינאי גדול מסוגל לשנות עמדות כי הנסיבות השתנו. פוליטיקקר ישראלי מתגלה כשקרן כי חזונו הימני היה שקרי.  (לת) צבי
  • 14:38
  • 23.11.12

08 עזה אהוד
 • 14:30
 • 23.11.12

אבל הציבור ישראלי לא בוחר אובמה אלא ביבי אז מבחינתנו הוא היה צריך להמשיך במבצע

09 השוואות לא נכונות לראשי ממשלה קודמים, ותחזית שווא לגבי נתניהו. מתחת למסווה המזגזג הוא אידיאולוג נוקשה נחיה ונראה
 • 14:33
 • 23.11.12

אולמרט ושרון היו אופורטוניסטים שחיפשו את רק עמדת הכוח, כך שאם היה צריך לוותר על שטחים תמורת השלטון לא היתה להם בעיה עם זה. בגין החזיר את סיני, לא חלקים מא"י, משום שקיווה שבתמורה יקבל יד חפשית בגדה. שמיר אמנם הלך למדריד אבל לא וויתר על שום דבר ולכן האמריקאים עזרו להדיח אותו. נתניהו הוא אידיאולוג קשה עורף כמו שמיר שלא יוותר על פסיק מא"י השלמה. זה יהיה בעיניו חילול זיכרו של אביו המנוח.

 •   אין אידיאוגויה נוקשב וזגזוג פוליטי. יש פנטיות מילולית של חסר אומץ אישי להתגורר בהתנחלות. ביבי סרבן שלום ואימפוטנט למלחמה  (לת) צבי
  • 14:39
  • 23.11.12

 •   לפני 1977 בגין דיבר על כתיבת זיכרונותיו בנאות סיני עם הפרישה חיינו וראינו
  • 14:53
  • 23.11.12

  כך שגם הוא לא דיבר אמת לבוחריו. הליכוד מתגלה פעם אחר פעם כחזק בדיבורים ואפס בביצוע, ובזה ורטר צודק.
  לגבי נתניהו, האיש עשה קריירה מדיבורים רמים על עמידה נחרצת כנגד הטרור החמאסי והתגלה במערומיו בהתנהלות מול החמאס ב-4 השנים האחרונות: השלמה עם התחזקותו הצבאית, שדרוג מעמדו עם עסקת שליט והמבצע האחרון.
  בקצרה, אסור לקחת מנהיגי ליכוד ברצינות. ספק רב אם הם מאמינים לעצמם.

 •   צביקה, זה אתה שהיית קצין בסיירת מטכ"ל?  (לת) וואו אתה כזה גיבורוש
  • 16:51
  • 23.11.12

10 000 - שלושה אפסים מנהלים את המדינה... ואת היטלר ברק גם כנראה היה מנצח ב 3 ימים...  (לת) רוסי מוישלה
 • 14:33
 • 23.11.12

11 כליכודניק, אני גאה בראש הממשלה נתניהו.האיש משכמו ומעלה. לא רואה באופק מחליף ראוי ויותר מכך איני רואה מועמד בהווה בעל מידות ותכונות שאף מתקרב לרמתו של ראש הממשלה. לא פלא שה0מולנים משדרים לחץ ופאניקה. הם באטרף שמא בקרוב ימחקו ויתאדו מהמפה הפוליטית.  (לת) אליקו
 • 14:36
 • 23.11.12

12 הבוחרים של לפיד מתנהגים כמו לפיד  (לת) לפחות הוא משקף משהו
 • 14:37
 • 23.11.12

13 שום מנהיג חילוני לא יהיה יותר טוב מנתיהו המאולץ הסחיט ע"י גויים למרות שהוא צודק,,תראו שמעון פרס כמה שילקק לגויים יותר ישנאו אותנו,,כימנהיגים חילונים לא יודעים מאין נובעת השנאה ועד מתי הכל נמצא בתוך התורה לא בתורה אלה בתוך בפנים עמוק,,לא תלכו ע"פ דרכי התורה ,תראו בתוך שנה שנתיים מאות אלפי ילדים ימותו משני הצדדים, בנוסף למבוגרים זו היתה אזהרה מלמעלה,,כל הפוליטקאים החילונים פירשו ,את הפסוק ,פני הדור כפני הכלב , הם אומרים שהמנהיג מסכל לאחור כמו הכלב וחוץ ממני אף אחד לא הסביר שזו טעות פטלית ,הפירוש הוא כך ,שמקבלים מכות מאשימים אחד את השני ומפלגים כמו הכלב שמרביצים לו עם מקל הוא מסתכל על המקל ונושך אותו ,כך הדור מסכל על המקל כמו הכלב ולא מסתקל למעלה מי מחזיק במקל,,לכן תמשיכו לקבל מכות עד שתרימו את הראש לאבינו שבשמים!!תמשיבו כך עד שתעלמו אם לא תשנו את החשיבה שלכם !!  (לת) דויד מלמד[המלך ]
 • 14:37
 • 23.11.12

 •   היכן משיגים מריחואנה משובחת מהסוג הזה?  (לת) אלון
  • 16:36
  • 23.11.12

 •   דוידל'ה (המלך) - אתה הולך ומזקין, השפה לא שפה והראיוחנוןת לגמרי מבולבלים. אני מניחה שפשוט קר לך (והמלך דוד בא בימים ולא יחם לו). אני מוכנה שוב לחמם אותך (תעריף מוזל) שלח מייל ל: avishag@hot.com  (לת) אבישג השונמית
  • 22:12
  • 23.11.12

14 כתובת אחרת לשמאלנים גאים  (לת) הרב אמסלם
 • 14:38
 • 23.11.12

15 עזבו חשבונות אישיות, החשוב הוא המדינה יוחאי
 • 14:38
 • 23.11.12

המדינה הרוויחה, זה מה שחשוב, תודה גם לברק, גם לביבי וגם לליברמן.
שבת שלום.

16 עכשיו בתום הספקולציות ואחרי כמה סקרים ניתן לקבוע בוודאות: זה שלי או ביבי שוקי
 • 14:42
 • 23.11.12

אני מקווה שכל אלו שענו בסקרים שיצביעו למפלגה בראשות לבני, יבינו זאת היטב ויעבירו את תמיכתם לעבודה. אין מקום למפלגות אווירה, נטולות מנהיגות, נטולות כיוון דרך, תיאוריה או השקפת עולם. סתם מפלגות אוויר חם שראשיהן הם מנהיגים בעיני עצמם.

זה או שלי או ביבי. תבחרו.

 •   אז הבחירה היא בין מפלגת ימין אחת לשניה? לא תודה. אייל - באר שבע
  • 20:28
  • 23.11.12

  מה שונה יחימוביץ מנתניהו בנושא המדיני? מה שונה היא ממנו בנושא הכפייה הדתית וגיוס חרדים? אם אני רוצה להצביע למפלגה ימינית-דתית אז למה לא ללכת למקור ולהצביע ליכוד? האופציה היחידה שנשארה לאנשי שמאל היא מרצ.

17 לכבוד הנשיא אובמה. נביא הזעם...............
 • 14:45
 • 23.11.12


זה הזמן הנכון ,שתצא לדרך הקשה, להצדיק את זכייתך בפרס הנובל ל"שלום"
זאת העת להזמין את ביבי ואבו מאזן, ולסגור הסכם בערבות ארה'ב ,ובחסותם של מנהיגי מדינות המפרץ ,כדי להשקיע ,כמה מילארדים $ .לפיתוחה ועתידה של פלסטין,
ובכך לתת לדור הצעיר תקווה.
אדוני הנשיא,
זאת חובתה המוסרית של ארה'ב ,לעם היהודי ,ולעם הפלסטיני.
שלום כאן ,עם התערבות ערב הסעודית ,ומדינות המפרץ ,יהווה קיר אל מול השיעה האיראנית..
אני תקווה שניצחונך אל מול הימין הקיצוני בארצך ,יוביל לניצחון אל מול ה"פנטים" כאן ,בארצו של אברהם,אבי האומות.

זה הזמן וזאת העת !
אני תפילה שכולנו נצליח.

 •   ברגע שהפלשתינים יחליטו ,ירצו ויזמו שלום אמת רק אז זה יקרה. למי ששכח את קלינטון, ברק ועארפת ימח שמו בוועידתם הארה"ב. די לאשליות. הפלשתינים לא רציניים. פוחדים לקחת אחריות על חייהם.חיים בשקר והכחשה עצמית תמידית.  (לת) ישראלי ולא נאיבי
  • 15:18
  • 23.11.12

18 מי שרוצה לראות חיילים בארונות מתים שלא יצביע לנתניהו אנחנו נצביע למלך  (לת) נטלי
 • 14:52
 • 23.11.12

19 התנהגות סדרתית MERCAZ
 • 14:53
 • 23.11.12

התנהגות הצמרת הישראלית בימי מלחמה ראויה לבחינה פסיכולוגית. מדהים עד כמה יכול כל אחד מהם להיות חסר אחריות כשהוא באופוזיציה ושוקל שיקולים מדיניים בלבד כשהוא ליד הגה השלטון (וראו ערך שרון, ברק, נתניהו, ליברמן, אולמרט. בעצם, מי לא).
נרגעתי, לא משנה כמה קיצוני יהיה מנהיג מהימין, בבואו להחליט הוא יתנהג כמו יונה צחורה.

20 ביבי נהג כמו מנהיג ולא כמו הפישרים מהשמאל שהרגו לנו סתם חיילים  (לת) דנה
 • 14:54
 • 23.11.12

 •   כן, כן לבנון הראשונה -בגין,שרון ורפול השמאלנים היו אשמים בכל החיילים שבנהרגו. שרון ורפול הוכיחו את הצלחתם בחסכון בחיי חיילים כבר במיתלה  (לת) ציניקן
  • 17:09
  • 23.11.12

21 ביבי עשית בשכל כול חייל שחסכנו זה הניצחון שלנו  (לת) בנצי
 • 14:55
 • 23.11.12

22 ביבי נתניהו Baxterdorit@gmail.com
 • 14:56
 • 23.11.12

תודה רבה לביבי שהראה אומץ של מנהיג אמיתי בלחץ נוראי ונמנע מלהשאיר הורים אומללים,אלמנות ויתומים.עכשיו אני עם מצפון נקי בוחרת ביבי.

23 כול האמהות צריכות להודות לנתניהו וברק שנהגו בשכל רב  (לת) בנצי
 • 14:57
 • 23.11.12

24 ברק ונתניהו ישר כוח זה ציון 10 בניהול מלחמה רוב העם השפוי אתכם  (לת) ציפי
 • 14:58
 • 23.11.12

25 ביבי יריב חמו
 • 15:00
 • 23.11.12

ביבי לא היה צריך להלחם בחמאס. אבל הוא לא ראש ממשלה רע והוא כן יבחר

26 אף אחד לא רוצה לראות מחזות של אימהות בוכות תודה ביבי שלא נסחפת אחרי כול השוטים  (לת) פיני
 • 15:01
 • 23.11.12

27 אני לא הצבעתי בחיים לביבי בבחירות האלה יש לו את הקול שלי  (לת) תמיר
 • 15:02
 • 23.11.12

28 העובדות שבשטח: (1) ברק ברח מלבנון, יצר את הרקע למלחמת לבנון השניה (דהיינו, elis
 • 15:03
 • 23.11.12

אנחנו "קורי עכביש" ותו-לא. (2) מבצע "עופרת יצוקה"...שליטי החמאס מבוצרים במרתף בי"ח שיפא, צה"ל כ-2 קילומטרים משם, צה"ל לא עושה מאומה על-מנת לחסלם (3) מבצע "עמוד ענן", שוב, צה"ל לא מסיים את המלאכה.
מה שעובר כחוט השני בכל 3 אירועים אלה היא "ידו" ורוחו השמאלנית של ברק. לא מסיים את עבודתו, נהנה מתשומת-הלב שנתנת לו באירופה וארה"ב כמנהיג "מתון" וקשוב לרוח-הזמן וכ"ו וכ"ו...נהדר לך ברק, אבל, למה אתה מחסל כל אפשרות שישראל תכריע במלחמותיה?

29 ביבי רוב העם השפוי אתך פרט לרפיי השכל שרוצים לראות שקוברים חיילים  (לת) ירדנה
 • 15:03
 • 23.11.12

30 מרווחים ומפסידים מהמלחמה menachem
 • 15:07
 • 23.11.12

חברים במלחמות אין מנצחים . מספיק שבן אדם אחד ניפגע כבר מפסידים
אין מפסיד ואין מרוויח !!!

31 אני מתפלא על עיתון כל כך מכובד, גם כשאתם צריכים לתת מושיקו המשק
 • 15:09
 • 23.11.12

כבוד לנתניהו על ניהול המבצע למופת!! אתם מלכלכים עליו ועל מצביעיו.

32 לנתניהו - כל הכבוד העם איתך!!! גוטמן
 • 15:12
 • 23.11.12

לכל צרי העין, לא יעזור לכם במבחן הזמן, נתניהו גדול מדי על העיתונאים הקטנים וסתומי העין.

33 רבי הטבחים מקרב השמאל ההומני והנאור מתגעגעים ל"עופרת יצוקה" עם 1300 הרוגים בעזה, בעיקר מקרב אוכלוסיה לא לוחמת?  (לת) גולדסטון
 • 15:13
 • 23.11.12

34 בדקו תסריט allone
 • 15:13
 • 23.11.12


בדקו תסריט : יום אחרי הבחירות אנו קמים ומוצאים רק 4 מפלגות בימין . 4 מפלגות גדולות וברורות . לאומת זאת ב"שמאל-מרכז" יש 10 מפלגות ! 10 מפלגות קטנות עם הבדלים לא כל כך ברורים ... רגע לפני שפרס שוב מרים פלפון לביבי , שלי "הקוסמת" (+ היחידה עם מספר דו-סיפרתי בגושה) מצליחה לעשות מהלך שאיש לא האמין : היא מאחדת את כל מפלגות גושה (מלבד הערבים כמובן) ל"ישראל אחת 2" ... רגע לפני שפרס מתקשר אליה , צצה מפלגה חדשה גם בימין : "הליכוד ביתנו היהודי" ... פרס בכל זאת מתקשר לביבי...שוב.
... האם זה תסריט דמיוני ??? כן , אולי , אך זה שהוא בכלל אפשרי – זו השערורייה ! האם אנו אור לגואים ? האם אנו הדמוקרטיה האמיתית היחידה באזור ? האם אנו מודל לחיקוי לשכננו ? די כבר לקרקס הפוליטי שנקרא מדינת ישראל !!! 2 פתקים בקלפי ! מנצחת ומפסידה ! שלטון ואופוזיציה ! מבצע ומבקר ! ... כן, כן כמו באמריקה .

35 עראפת, אבו מאזן, מורסי ועכשיו הנייה  (לת) יקירי השמאל
 • 15:30
 • 23.11.12

36 לפי המקורות שלי בארה'ב.הנשיא אובמה נתן הבטחה לביבי.חיילים אמרקאים בסיני,לעצור את הברחות הנשק!!!!  (לת) נביא הזעם...
 • 15:37
 • 23.11.12

37 בחירות בחירות מלחמה מלחמה שלמה מורד
 • 15:42
 • 23.11.12

עדיף מלחמת הבחירות על המלחמה בשדה הקרב והקטל. במלחמת בחירות אפשר להתלהם להתפאר להצטנע להבליט, חופשי ככל האפשר הימנעות מהליכה לשדות הקטל, החלטה נכונה ונבונה, לזכותם של אלה אשר החליטו . אחרת והיה קורה מה שקרה בלבנון , בוא אלנו אווירון קח אותנו ללבנון ונחזור בתוך ... ... " מי יתן ולא נצטרך לכניסה ומלחמה קרקעית בעזה. שתשקוט הארץ לשקט ושלווה

38 אי אפשר לנצח אירגון טרור רפי
 • 15:44
 • 23.11.12

אין לנו מנהגים החלטיים אין לנו תעוזה יש לנו חל אוויר בלעדיו הכול אצלנו באוויר החמס מתחזק האיסלם מתחזק. אירן איתנה אנחנו אלופי הבירבור. החמס ימשיך לזרוך ואנחנו נמשיך להפציץ. נראה עד מתאי.

39 מאמר מצויין! תודה  (לת) Pigs
 • 15:46
 • 23.11.12

40 נתניהו צריך לעוף ולהעלם. איננו מתאים להנהגה.  (לת) החמאס יקבע כאן הכל, אני סומך עליהם שיעיפו אותו
 • 15:51
 • 23.11.12

41 מי הרוויח מהפסקת האש...................... קונדס
 • 15:58
 • 23.11.12

הפוליטיקאים לא יאמרו את האמת והעיתונאים הסכלים ממלאים פיהם מים. המרוויחים העיקריים מכול הפסקת סיכסוך צבאי שאינו ניצחון (סופי ומוחלט), של צד כול שהוא,- הם יצרני הנשק.

42 האמינות של ביבי מתחת לאפס. הכל אצלו ספינים ותו לא.עובר לעבודה של שלי.  (לת) איש ממחנה המרכז
 • 16:15
 • 23.11.12

43 מלחמת ״כיסא לנתניהו״ הסתיימה. התוצאה 1:0 אפס  (לת) לישראל 1 לנתניהו
 • 16:16
 • 23.11.12

44 נתניהו הוא מנהיג מגדול!! בוגר MIT ובוגר ארווארד, בוגר סיירת מטכ"ל מימי
 • 16:17
 • 23.11.12

משפחה ציונית, סיכן את עצמו מעבר לקווי האוייב, בעל ניסיון מדיני עצום, בעל ניסיון צבאי, נסיון כלכלי וניסיון כר"מ הגדול ביותר שהיה למנהיג ישראלי.
איפה הפרופורציה העיתונאית? מה שלי? איזה ניסיון היה לה כקומוניסטית? כחברת שלום עכשיו ? בושה של מדינה.

45 בישראל היום דן מרגלית והחברה מקפידים על דף המסרים של נתניהו ומוכיחים לכולנו איך צריכים לנהוג עיתונאים ברגעים שבהם קשה לכתוב את האמת הפשוטה והמרה.  (לת) גאווה ישראלית אמיתית
 • 16:34
 • 23.11.12

46 נתניהו הגדיר לאן הוא רוצה להגיע. והגיע לשם בדיוק בלי כל בזבוז. אז למה לתקוף אותו ? איש חופשי
 • 16:41
 • 23.11.12

הוא השיג מקסימום הישגים במינימום עלות.
מינימום זמן לוחמה.
מינימום הרוגים ישראלים.
מינימום הרוגים פלסטינים.
מקסימום דעת קהל בעולם.
אז עכשיו אתם תוקפים אותו על ביצוע מושלם ?

47 נתניהו פעל באופן יוצא מהכלל ואני רחוקה מליכוד כרחוק מזרח ממערב
 • 16:45
 • 23.11.12

בואו נודה: ההשתלחות בנתניהו הרי הייתה מתבצעת בכל מקרה.ועל אחת כמה וכמה אם היינו נכנסים לעזה בפעילות קרקעית. ההמנעות מהכניסה מנעה אותנו מסיבוך דמים , ובשביל מה?הרי בסרט הזה כבר היינו. בינתיים ישראל זכתה עכשיו להבנת כל העולם(השפוי)והשקט נשמר. אובמה איתנו, וההתקרבות של מצריים למער, לארה"ב -גם כן טובה בשביל האזור. אז למה משתלחים בנתניהו? נכון כנראה שנדונו לחיות על חרבנו-אז זו אשמת נתניהו? הוא פעל נכון לעת הזו!

48 אני חבר העבודה אבל.... פרץ ממעלות
 • 16:48
 • 23.11.12

אדון ורטר, סליחה! אני מת שביבי יפסיד,אבל מכאן ועד לאמר שביבי הפעם בעינין הספציפי שעל הפרק לא נהג כמנהיג! זה ממש לא נכון, הגמישות הינה אם כל הפתרונות והלואי שהיה מתגמש בעוד כמה דברים ואני מסכים שבכך גדולתו של מנהיג, אבל שלא תטעה אני חושב שבכל השאר הוא אסון לעתידנו אך כולנו צריכים להיות ברי נאותות גלויה.

49 הקול שלי הולך לברק  (לת) מבוגר אחראי
 • 16:49
 • 23.11.12

50 "אנו מטפלים בהם לפי סדר החשיבות" - הציטוט הכי חשוב בכתבה צחי
 • 17:07
 • 23.11.12

המבצע הוא שלב ראשון בתוכנית בת שלשה שלבים: עזה תחילה, חיזבאללה שני, ובסוף התקפה על אירן. האסטרטגיה נובעת מכך שצהל והעורף אינם מסוגלים להתמודד בו זמנית עם 3 (או 4 - סוריה) חזיתות. לכן "מטפלים" בהם לפי סדר. הדבר היחידי שבאמת מענין את ביבי זו אירן.

51 בתמונות האחרונות נתניהו נראה הרבה פחות זחוח ביבי המלך
 • 17:19
 • 23.11.12

הנזירה התוודתה לפני הבישופ שחטאה ואיבדה את בתוליה. הבישופ הורה לה לאכול 10 לימונים על קליפתם. "וזה יחזיר לי את הבתולים?" שאלה הנזירה. "לא. אבל זה לפחות יוריד לך את החיוך מהפרצוף" ענה הבישופ.

52 החלטה נבונה לא להגרר לפעולה צבאית חסרת תועלת והיא פעולה קרקעית של צה"ל..ראה את מלחמת לבנון השניה כמה הרוגים היו בין חילינו בסמוך ובפלישה קרקעית עצמה בלבנון..העם הפשוט ולא מעורב בעזה שילם מחיר יקר באובדן חיי אדם והרס בניני מגורים ולכל זה הם -מנהיגי חמאס- קוראים ניצחון..?  (לת) יעקוב מ
 • 17:35
 • 23.11.12

53 כמה אירוני-"הארץ" מצנזרת תגובות נגד ביבי... האולם מצחיק!!!  (לת) רוסי מוישלה
 • 17:45
 • 23.11.12

54 שלישייה מה קשור..... nora feit
 • 17:46
 • 23.11.12

אולי בכל זאת יחול נס ונתניהו יפסיד בבחירות הקרובות מה שקשה להאמין כידוע הוא עוד מסוגל לחשוף כמה תעלולים מתוך שרוולו עד ינואר.

55 אחרית הימים הארץ תוקף את נתניהו מימין...?!  (לת) 1 העם
 • 17:52
 • 23.11.12

56 מלחמת בחירות!אמרנו כבר?  (לת) גדי רוטשטין
 • 17:58
 • 23.11.12

57 נכון.. מי שיודע שותק ומי שלא יודע מברבר  (לת) עודד
 • 18:09
 • 23.11.12

58 ביבי המנהיג היחידי שמתאים לעם ישראל, כנסו ותראו מוטי
 • 18:14
 • 23.11.12

1. ביבי למד ב- MIT ותואר שני בארווארד, שירת בסיירת מטכ"ל , לא קל להתקבל במקומות הנ"ל ולהיות מצטיין.
2. נלחם מעבר לקווי האוייב בסיירת מטכ"ל, לכן הוא סיכן את עצמו בשביל העם הזה, דבר שהרבה עיתונאים לא היו עושים.
3. בעל ניסיון צבאי גדול משל המתמודדים האחרים, שלי, לפיד, אולמרט, ואפילו דרעי.
4. לא היה בפעילות קומניסטית או בשלום עכשיו כפי שמסתרים אצל שלי.
5. בעל ניסיון מדיני עצום משנות ה80 המוקדמות.
6. בעל ניסיון כלכלי והכרעות כלכליות רבות, דבר שאין לאף אחד. גם לא לשלי.
7. בעל ניסיון כראש ממשלה הגדול ביותר שהיה לראש ממשלה כלשהו בארץ הזו.
8. אנחנו עם שפועל על שינאה אישית, אבל גם בתקשורת ובתחבורה תראו כיצד הארץ מתפתחת.
9.איך אם אתם שמאלניים כל כך איכפת לכם ומרגיז אותכם שלא נכנס לעזה.
העיקר בעינכם פתאום הוא : אבל הבטחת?
בושה של עם בושה של עיתונאים, שינאת חינם תהרוס את המדינה הזו.

59 עצה אנטי אחיתופל
 • 18:17
 • 23.11.12

צריך לספור את מספר הפעמים שנתניהו אומר "אני" בכמה משפטים כדי (ולא בכדי) להווכח שהוא הפך למגלומן אגוצנטרי, וחוב שכל היקום סובב סביבו.

60 הפעם אני ומשפחתי נתמוך באהוד ברק, הוא יקבל 10 מנדטים.  (לת) דוד
 • 19:28
 • 23.11.12

61 ביבי המנהיג המתאים ביותר לעם ישראל, אין פרופורציה מוטי לוזון
 • 19:41
 • 23.11.12

בין ענק לגמדים!!!

62 חייבים לומר את האמת: בואו בואו ממש לא מצחיקים. תוחזרנה באנה באנה לאלתר!  (לת) לא מצחיקה
 • 21:41
 • 23.11.12

63 וועדת חקירה ממשלתית אגרנט
 • 21:48
 • 23.11.12

חייבים להקים מיד וועדת חקירה

64 "חרשנו" אמר הצרצר וירד מעל גב השור.  (לת) .
 • 22:03
 • 23.11.12

65 ליברמן המנצח הגדול! הרצל
 • 00:00
 • 24.11.12

אתה טועה, ליברמן, לטעמי הוא המנצח הגדול. הוא היה זקוק ללגיטמציה מהציבור, לכן הוא נהג בשיקול דעת ובמתינות. הדרך לזכות בראשות הליכוד עוברת דרך מקובלות סבירה בציבוריות הישראלית. דמותו הקיצונית עוברת תהליך של עידון ומתינות.

66 אהוד ברק החליט => עשה מה שהצהיר שיעשה בתחילת המבצע => ואז סיים! אלון רוזן
 • 06:12
 • 24.11.12

מאד פשוט וקל להבנה(אם את\ה לא לגמרי טמבל).

ביבי וליברמן => סטטיסטים ומסבירנים של החלטות ברק.

כל השאר מלל... (אבל מאמר נחמד דווקא:).

67 מדוע ברק אפשר לחמאס להתחדש בטילים רבים. נתניהו דיבר רק על אירן שושפרי
 • 07:49
 • 24.11.12

אותי מצחיק. בקושי הוא התגבר על עזה וביבי רוצה להלחם נגד אירן .
לא להכניס את החיילים המילואימניקים היה לזכות ביבי
מדוע השסניקים מתחזקים? מה הם עשו.
להצביע חיים אמסלןם .

68 הראליזם המפוכח של נתניהו טבוע בחותמו של מקיאוולי: מודעות למגבלות שכל פעולה מדינתית נתונה בהן, ולא אמון בכוחם של בני אדם לשחרר את העולם מן הרשע - זהו הלקח העיקרי שיש ללמוד מכתביו. הואיל ושום סדר מדיני אינו יכול להתקיים לעד, אין כל טעם למקד את החיים המדיניים או הפרטיים סביב חיפוש מוגזם אחר ביטחון. אפילו על רדיפת התהילה מעיבה ההכרה, כי תהילה אינה יכולה להתקיים לעד, והרדיפה אחריה עושה את האדם לנרקומן של כבוד.  (לת) מחשבת הרנסנס
 • 18:40
 • 24.11.12

69 מדוע קיים פער כה ניכר בין ההצהרות כאשר אתה באופוזיצייה - (בפרט שנתניהו הוסיף להתלהם כאופוזיציונר לאחר שכבר היה ראה"מ) - לבין היותך בתפקיד ביצועי. גם אופוזיצייה מחייבת ריסון ופרספקיבה. (בעניין זה יחימוביץ ראוייה להערכה, גם כאמור שאחריות בכל תפקיד ציבורי חייבת להיות סטנדרט)  (לת) פוזיצייה
 • 18:49
 • 24.11.12

70 גראוצ'ו מרקס אמר פעם שרוליק
 • 13:42
 • 25.11.12

" אלה העקרונות שלי ואם יש לכם בעיה איתם- יש לי גם אחרים".... מזכיר את ביבי וליברמן.... אופורטוניזם של חדלות אישים צרופה .

71 הזובור (שאובמה מכין לביבי) יבוא גם יבוא - וכמו שמקובל בעגה הדיפלומטית של הביטחוניסטים, אובמה יקבע את המועד, המקום ועצמת השטוזה.  (לת) .
 • 22:33
 • 25.11.12

פרוייקטים מיוחדים