סקר "הארץ": גוש השמאל ממשיך להתכווץ, אין אלטרנטיבה לנתניהו

המבצע בעזה והרשימה הימנית לא מצליחים להחליש את הליכוד-ביתנו שקרובה ל-40 מנדטים. בוחרי השמאל מחזקים מפלגות קטנות ומפוצלות

התחלה עגומה לשרה ויו"ר קדימה לשעבר ציפי לבני שהודיעה אתמול על התמודדותה לראשות הממשלה: רשימתה החדשה "תנועה", גורפת לפי שעה 7 מנדטים בלבד, ואינה מצליחה להניע קולות מגוש הימין אל גוש המרכז-שמאל. מה שלבני כן מצליחה לעשות זה לפגוע קשות ב"יש עתיד" של יאיר לפיד שמאבדת 5 מנדטים ביחס לסקר האחרון, ובמידה פחותה בעבודה של שלי יחימוביץ' שמפסידה אף היא 5 מנדטים.

7 מהמנדטים זולגים ישירות ללבני והיתר מתחלקים בין מרצ למפלגות אחרות. השורה התחתונה: לא זו בלבד שהגוש של לבני אינו מתחזק בעקבות כניסתה לזירה, הוא אף נחלש משמעותית ביחס לכוחו בכנסת היוצאת.

בחירות 2013: כל הדיווחים, העדכונים והפרשנויות

לדברי יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ שלי יחימוביץ', תוצאות הסקר מעידות על כך ש"החלטתה של לבני להקים עוד רסיס מפלגה הינה שגויה, מזיקה ומנותקת מהמציאות". "בשבוע שבו היה נתניהו אמור להיחלש בשל תוצאות הפריימריז במפלגתו; בשבוע שבו מפלגת העבודה הוכיחה כי היא חזקה ויציבה גם בעת שיח בטחוני", מסרה בתגובה יחימוביץ', "התעקשה לבני לפעול נגד האינטרסים של עצמה ושל מדינת ישראל. היא גרמה להיחלשות זמנית ומיותרת של גוש המרכז, ובעיקר איכזבה את קהל הבוחרים, שציפה לראות אותה מצטרפת כמספר 2 למפלגת העבודה, וציפה לראות בה שותפה להפיכת העבודה למפלגת השלטון, אשר מחליפה את נתניהו בראשות הממשלה. על לבני לקרוא באופן מפוכח את המפה הפוליטית, לגלות בגרות ולסייע להפלת נתניהו". יחימוביץ' הוסיפה כי עדיין לא מאוחר מדי, וקראה ללבני להתעשת ולחבור אליה בהקדם "כדי לייצר אחדות במקום פילוג".
 

על היותה של לבני אלטרנטיבה לנתניהו אין בכלל מה לדבר. בשאלה הקריטית בסקר בדבר התאמה לראשות הממשלה, נתניהו דורס את לבני: 66% מהנשאלים בסקר "הארץ" סבורים שהוא מתאים לתפקיד, מול 21% שרואים בלבני את ראשת הממשלה הנכונה למדינת ישראל בעת הזו.

התסריט הרהוט שרקמה לבני אתמול במסיבת העיתונאים שלה נראה לגמרי חסר שחר ותוחלת. בשלב זה של הקמפיין, שמונה ימים לפני הגשת הרשימות הסופיות, נראה שהבחירות הוכרעו. התנועה בראשות לבני, ככל שזה נוגע לגוש שביקרו היא חפצה, היא, בינתיים, ברברס.

שבוע לאחר הפסקת האש בדרום, שהכעיסה רבים ממצביעי הליכוד ויממה לאחר בחירתה של רשימת הליכוד לכנסת הבאה, מתברר ש"הליכוד ביתנו" חזקה ויציבה. היא מגרדת את קו 40 המנדטים. מורת הרוח מנתניהו בשל החלטתו שלא להיכנס לעזה חלפה כלא היתה. הבעיטה בישבן שספגה שלישיית ה"פיינשמעקרים" מרידור-בגין-איתן ממתפקדי הליכוד והצבע הימני-דתי ולא ממלכתי שהשתלט על צמרת הרשימה לא הרתיעו את הבוחרים; להיפך, אולי הם אפילו הוסיפו כמה מצביעים שחנו עד כה אצל מפלגות הלוויין.

במקביל, גוש המרכז-שמאל הולך ומתדלדל. אם היו עושים על זה סרט בהוליווד היו קוראים לו: "מותק, השמאל התכווץ". על פי סקר הארץ-דיאלוג שנערך אתמול, בפיקוחו של הפרופ' קמיל פוקס מהחוג לסטטיסטיקה באוניברסיטת תל אביב, גוש המרכז-שמאל, כולל 11 מנדטים של מפלגות ערביות, מונה 51 מנדטים בלבד. גוש הימין-דתיים - 69 מנדטים, כולל מפלגת עם שלם של הרב חיים אמסלם, שממשיכה לשייט מעל אחוז החסימה ומצטיירת כדבר הבא.

מרצ בראשות זהבה גלאון מתחזקת ועולה ל-5 מנדטים. זוהי ככל הנראה תוצאה של תסמונת האין-אלטרנטיבה: מאחר וניצחון נתניהו נראה מובטח, בוחרי השמאל מרגישים עצמם משוחררים מהצורך להצביע טקטית, והם חשים חופשיים לנהות אחר נטיית לבם ולהצביע למפלגות בוטיק. אם זו תהיה תמונת המצב האלקטורלית גם בהמשך, הבוחרים יפרשו אותה כרישיון להתפרע. בתסריט כזה, רשימת אמסלם למשל עשויה לצמוח ל-6-5 מנדטים, אבל זה עוד מוקדם.

שאלות נוספות שנבחנו בסקר: שר הביטחון המתפטר אהוד ברק, נהנה עדיין מתהילת עמוד ענן. כמעט מחצית מהנשאלים רוצים לראותו בתפקיד שר הביטחון גם בממשלה הבאה. אחוז נמוך בהרבה מצטער על פרישתו. לכאורה זוהי סתירה אך במקרה של ברק יש בה היגיון: הוא אינו אהוב על הקהל, לכן כשהוא הולך, העם אינו מזיל דמעה. אבל אותו עם מעריך את מקצועיותו בענייני ביטחון, לכן הוא נתפש כמי שצריך להישאר בתפקידו, גם כשהוא מחוץ למערכת הפוליטית.

הערות אחרונות בנוגע למנדטים: א. קדימה למעשה כבר לא קיימת במפה האלקטוראלית. 28 מנדטים נמחקו כלא היו. ב. ש"ס החדשה התלת-ראשית מתקשה להתרומם מעבר ל-11 המנדטים שיש לה כיום. ג. עוצמה לישראל, מפלגת הימין הקיצוני של אלדד ובן ארי, מתחילה לגעת באחוז החסימה.

האם לגוש המרכז-שמאל יש תקנה או שמשחקי האגו ירסקו אותו?
כל העדכונים, הפרשנויות והסקרים לקראת בחירות 2015 אצלכם במייל
נא להזין כתובת מייל חוקית
ברצוני לקבל ניוזלטרים, מידע שיווקי והטבות

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 216
  הבחירות הקרובות

  לצערי אנו הישראלים כל הזמן מתפצלים כמו אבמות אלוי נלמד מהגויים כמו ארהב ברטניה וכו

 2. 215
  בכנסת האה יהו ארבעה חברי-כנסת אתיופים שלמה מולה,פנינה תמו-שטה,שמעון יאסו סולמון ודוד אבבה שיהיו שרים וראשי-ממשלה
 3. 214
  רק ביבי ישן טוב בלילה
 4. 213
  תשמעו לי - אין כמו שלי יחימוביץ' , בוגדת מעולה ואנטישמית לא קטנה. הצביעו שלי למען ג'יי סטריט
 5. 212
  הצעה חדשה וממש מהפכנית - יש להכריז על המפלגה הקטנה ביותר כעל המנצחת - רק כך יעלה השמאל לשילטון..... במחשבה שנייה, הלוזרים ייכשלו גם כאן
 6. 211
  למי שיש גוש(שמאל) - אני ממליץ כימו והקרנות עד שהגוש(שמאל) ייעלם כליל ובא לציון גואל
 7. 210
  וורטר - שתי הערות לתשומת ליבך!

  1המצב בננו לפלסטינים משנות ה20 של המאה 20 הנו "מלחמה" שמחינתם סכומה אפס. הם ימשיכו ולא חשוב מה יבטיחו! אנו בשיווי משקל נאש, שני הצדדים תקועים במצב נחות ורק גורם חיצוני יכול לכפות בכוח פתרון ,זמני!
  2. בעוד 3 - 4 קדנציות הדתיים יהיו רוב. אנו הולכים בדרכה של תורכיה ומצרים, החילונים שלטו, התפצלו "אכלו זה את זה" ונאכלו על ידי שליחי אללה. שים חב שמדובר באותו האל ושים לב שגם הבגוד הזקנים והיחס לנשים דומה.
  אז אולי כדאי לשלושת המנהיגות לשלב ידיים עם הליכוד לגוש חילוני לפני שיהיה מאוחר מידי.

 8. 209
  סופו של כל ״גוש״ להתקווץ.תיקון קל לכותרת:)
 9. 208
  אני החלטתי סופית קולי נתון לאמסלם, הקריב את עצמו, מעמדו ומשפחתו למען עקרונותיו, רב של פעם נטול אגו ללא יומרות הנהגה אלא רק יומרות פרלמנטריות, גיוס ושילוב החרדים בחברה ושילוב מתון ורך של הדת היהודית בציבוריות הישראלית חשוב לי עשרת מונים מהשטויות של אבו מאזן, שלא יהיה עמנו עד סוף שנת 2013 גם ככה.

  אמסלם מייצג אותי, קצין במילואים, חילוני בהוויותו, דתי בליבו, עובד 6 ימים כמו חמור ומשלם מיסים נח ומתפלל בשבת, נשוי לעולה בת של גיור,מלמד את הילדים 3 שפות אך מקווה בכל ליבי שלעולם לא יעזבו את הארץ. מורשת מזרחית חמה ורגשנית, מחשבה יומיומית קרה ואנליטית וחינוך מאוניברסיטת עילית אמריקאית. חבר של כל יהודי באשר הוא ומזמין כל גוי חברותי ומוכן ללמדו אך מוכן להשכים להרוג את הקם להורגנו.

 10. 207
  למה עוצמה לישראל ימין קיצוני ויריב אופנהימר שמאל שפוי.
 11. 206
  מדוע הכתיבה כ״״כ בוטה

  בד״כ אני קוראת בעיון את כתבותיך, יוסי ורטר ,אבל מדוע בחרת להיות כ״כ בוטה ומשתמש בניסוחים שלא מכבדים את כותבם. אם זו כתיבה סטירית מילא אך אם הבנתי נכון לא לכך היתה כוונתך.

 12. 205
  כן... הגוש מתכווץ זה נראה מעודד... להמשיך בטיפולים כימותרפיים ולהיזהר מוירוסים!!!
 13. 204
  כל עוד הליכוד לא גמר לפתח את הטכניקה כיצד אסור לתלמידים לחשוב , יש סכוי למרכז ולשמאל , אבל עליהם למהר !!!!
 14. 203
  יפה שאנשים הבינו שיאיר לפיד אינטרנס מיליונר שלא באמת אכפת לו מכלום חוץ מעוד צבירת קשרים.

  לא עשה צבא אלא קידום קריירה בעיתון.
  לא עשה בגרות וקיבל תואר שני כשאנשים קורעים את עצמם על כל תואר.
  פרוטקציה של אבא על כל סנטימטר בשרות השידור.
  טוען שהוא לטובת הציבור ומשבר הדיור אבל עשה פרסומת במיליון שקל לבנק אחד מאלה שסוחטים אותנו מעמד הביניים שלא מסוגל לרכוש דירה.
  איך הוא יכול לייצג את מעמד הביניים. כל מהלכי החיים שלו מקבילים לאנשי העשירון העליון שסוחטים אותנו וצוחקים עלינו שנים?
  מה מעמד ביניים בו? התפקיד שהוא שיחק בשירת הסירנה לפני שנים?

 15. 202
  לכל מפלגות האנטי ביבי ביחד יש יותר מהליכוד
 16. 201
  כותרת מטעה. עבודה מרץ לפיד ליבני מופז ביחד 40
 17. 200
  הגיע הזמן למחוק את המפלגות הקטנות מהמפה

  להשאיר 3 גושים: ימין, מרכז, שמאל ושכולם יחליטו בין 3 מפלגות (לכל היותר). השיטה הנוכחית גורמת לסחיטה מצד המפלגות הקטנות שבסופו של דבר, הממשלה מייצגת בעיקר אותן.

 18. 199
  איך זה שבאמריקה, נשיא שירש כלכלה קטסטרופלית ולא הספיק ליצב אותה כמעט עף מהתפקיד, ואילו כאן אחרי יוקר המחיה והדיור, פשיטת רגל של טייקונים שקבלו את כספי הפנסיה שלנו מביבי מתנה, ויחסי חוץ קטסטרופליים עם כל העולם, והליכוד לא ניזוק בכלל ורק הופך ליותר קיצוני. מדינה לא הגיונית עם תוחלת שרידות מינימלית
 19. 198
  הקיצוניות של השמאל גורמת לבריחה של הציבור ימינה.

  קשה לציבור להבחין בין העמדות הקיצוניות של גוש השמאל לדעות של השמאל
  המתון. חלק נכבד מעמדות גוש השמאל הקיצוני נראה כמו טרוף ואנטי ציונות.
  במצב כזה לא יפלא שציוני מתון ידחף ימינה.

 20. 197
  והגברים שבשלטון מאוד סימפטיים.
 21. 196
  ליבני

  איך אפשר להצביע לליבני.
  גב' ליבני תמכה במשה קצב לנשיאות.

 22. 195
  קיצונים יש היום רק בימין

  השמאל שהרס את האחיזה היהודית ברצועה, והכניס במקומה את החמאס, הוא הנבון והחכם. ואחר כך הם עוד מתפלאים למה השמאל הועף מהשלטון. התמונה ברורה: כשהשמאל של מפא"י היה אקטיבי ואפילו החזיק את ערביי הגליל ב"מצב צבאי", ולעומתו הציונים הכלליים היו חלשושים מחפשי פשרות - השמאל היה בשלטון. כשזה התהפך - התהפך גם השלטון.

 23. 194
  ניתוח תוצאות הסקר

  ללא הקולות של מוסלמי ישראל השמאל הישראלי שווה בקושי שליש כנסת.
  גם יחימוביץ מתנערת מהסטיגמה הקלוקלת של השמאל ולכן לא בטוח שהיא באמת שייכת לשמאל אבל מנגד אין לשכוח את היותה מצביעת חד״ש לשעבר על המשתמע מכך לעניין גישתה לכלכלה ולמוסלמי ישראל (הכובשים יש לומר)

  לגבי ציפי הרי שאת מעשה ידיה רואים היטב בסקרים היא אנטי פוליטיקאית יכולת ההרס שלה מבורכת ועזה כל כך שאני מאחל לכל מפלגות השמאל איסלאם לקבל אותן לשורותיהם, עם ישראל רק ירוויח מכך.
  ה 21 אחוז שתומכים בה לראשות הממשלה מורכבים ברובם ממוסלמים על כל המשתמע מכך.

 24. 193
  עדיף ימין חזק על מצב של תיקו בין הגושים שישתק כאן את המערכת הפוליטית ואת היכולת למשול ויכניס את כולנו כאן לסחרור פוליטי כשברקע מצב הביש הכלכלי והמצב המסובך מול איראן, סוריה ומצרים. למרכז-שמאל אין סיכוי לקבל יותר מ 60 מנדטים וגם זה בחלומות הכי ורודים אז הכי טוב שפשוט לא יפריע. אמנם צריך אפוזיציה משמעותית לצורך קיום משטר דמוקרטי תקין וכדי שאלה בשלטון לא יחגגו וישתוללו על חשבוננו, אבל אסור שהאופוזיציה תהיה גדולה מדי ותוכל לשתק את הממשלה המכהנת. לכן משהו בסביבות 53-54 מנדטים למרכז-שמאל זה בסדר גמור למי שדואג ליציבות השלטונית בשנים הבאות. וזה אומר שמי שמתלבט בין מרכז לימין עדיף שיצביע לימין אם הוא דואג ליציבות המערכת השלטונית.
 25. 192
  כמצביע עבודה לשעבר הפעם אצביע אמסלם. חשוב שהוא ושטרן יהיו בכנסת

  חובה לסייע לחרדי שקורא לשירות צבאי, ללימודי ליב"ה ולעבודה חובה להכנס לכנסת! כנ"ל גם סרוג, אלוף במיל', שקורא לבטל את ישיבות ההסדר ולפזר את בוגריהן בין כל יחידות צה"ל. מכיוון שכמו שהכתבה רומזת הימין ינצח במילא, חשוב שנכניס כמה אנשים הגונים ומקוריים אפילו אם הם נוטים לימין ואפילו ר"ל אם הם דתיים, במקום את האבא רודף הפירסום של החייל החטוף ואת ילדת השמנת של המחאה.

 26. 191
  מה לליבני וליחימוביץ למעט זה שתיהן אשכנזיות
 27. 190
  מה לליבני וליחימוביץ למעט זה שתיהן אשכנזיות
 28. 189
  מה לליבני וליחימוביץ למעט זה שתיהן אשכנזיות
 29. 188
  זועבי והשמאל חד הם!! מה כל כך מפליא אותכם??
 30. 187
  למה חשוב לשלי להתחמק משמאלניותה,איפה הגאווה
  1. שלי עושה מיקח טעות - אף תומך ליכוד או איש כיפות סרוגות לא יצביע בשבילה, ומצד שני היא מפסידה גם את קולות השמאל האמיתי (כולל בנושא המדיני) וגם את גאות היחידה, ואני מקווה שהיא תגורש מקהילת המפלגות הסוציאליסטיות
  2. שלי עושה מיקח טעות - אף תומך ליכוד או איש כיפות סרוגות לא יצביע בשבילה, ומצד שני היא מפסידה גם את קולות השמאל האמיתי (כולל בנושא המדיני) וגם את גאות היחידה, ואני מקווה שהיא תגורש מקהילת המפלגות הסוציאליסטיות
 31. 186
  הארץ מפחד וממציא סקרים בנסיון להטות
 32. 185
  אין הבדיל מהותי בין שמאל לימין - ההבדיל הוא רק מי ימשיך לממן את החרדים והערבים בקיצבאות
 33. 184
  ככל שמרצ תתחזק, גם העבודה תתחזק. הצביעו מרצ!!

  מחזקים את השמאל

 34. 183
  מכיון שקולות השמאל במילא לא שווים דבר, אולי סוף סוף תהיה הצבעה מסיבית לתנועה הירוקה המאוחדת? שיצא משהו טוב באמת?
 35. 182
  למה אין ציון כמה לא החליטו ונתונים נוספים ?- רמה נמוכה של כתבה

  או שיש כאן מגמתיות אנה שתפו אותנו בנתונים ואל תגדירו לנו תוצאות בלבד

 36. 181
  רק אם אתה רץ בראש הקרב

  אבל אתה בטח מתחבא באיזה חיידר

 37. 180
  לא חרקירי ולא ציפורים

  הליכוד-ביתנו עושה נכון כשהוא פונה ימינה. יהדות התורה, ש"ס, אמסלם, הבית היהודי ועוצמה הם 31 ח"כים ביחד. שווה לו לנסות לפנות ימינה ולא למרכז.

 38. 179
  צריך להעלות את אחוז החסימה ל-6 אחוז לפחות
 39. 178
  האם יש פה מניפולציה של חבורת גרינברג (והאם הארץ יפרסם הטוקבק?)

  צריך לזכור שסטנלי גרינברג מוביל את הפעילות של שלי יחימוביץ' ומן הסתם של השמאל כולו.
  הם הולכים ליצור מצב שפרס נותן את הרכבת הממשלה לשלי!!

  יש לסטנלי טכניקה שחוזרת על עצמה (איך הם הצליחו להביא מאות אלפים להפגנה?)
  שלב ראשון : פיצולים
  במחאה- פיצלו לתתי מחאות עם סיסמאות שונות (דיורת גיוס, עגלות...)
  בבחירות מפצלים לרסיסי מפלגות עם ססמאות שונות.

  שלב שני: סיסמה משותפת
  במחאה: צדק חברתי
  בבחירות (ואפשר כבר לשמוע את זה בראיונות): העיקר להחליף את ביבי, לא משנה במי.

  שלב שלישי: לקראת נקודת הסיום (בחירות), איחוד כוחות תחת הסיסמה המשותפת "העיקר להחליף את ביבי" (עוד מעט זה יבוא)

  בינתיים אנשים מתגבשים ומצביעים לרסיסי המפלגות.
  כשהנשיא צריך למסור הקמת הממשלה, הוא נותן הזדמנות למועמד עם הכי הרבה תמיכה מצד הח"כ שנבחרו.

  עכשיו אם נבדוק למי יתן פרס את ההקמה, לפי הסקרים של היום:
  ימליצו על ביבי: ליכוד, בנט, אלדד, יהדות התורה :56
  ימליצו על שלי: עבודה, ליבני, יש עתיד, מרץ, ערביות: 50

  לא ברור על מי ימליצו: ש"ס 11
  אמסלם: 3
  האם מישהו בטוח שש"ס של דרעי, לא תלך עם "הדגל החברתי"(בתשלום מתאים)
  האם אמסלם ימני (אז למה הזמין את פרץ להצטרף אליו לפני חודש?)

  מה לדעתכם יכריע פרס (ולמה בכלל הוא נשיא).
  הרי הוא כבר הוכיח שלא בהכרח נותנים למפלגה עם ריבוי המנדטים, אלא למי שמקבל את מרבית ההמלצות!!

  סליחה על אריכות דברי, אבל לדעתי מתנהלת פה הונאה רבתי, שהתרגיל המסריח יחוויר לעומתה, מצד אחד הרדמת הימין, מצד שני מניפולציה מתוחכמת שתחקה את השיטה של הקרן החדשה(הפגנת המליון) וברגע ההכרעה תשאיר אותנו עם המכנסיים למטה.

 40. 177
  כיווץ השמאל זאת ההוכחה שיש אלוקים
 41. 176
  מייאש אך אי אפשר לומר שמפתיע. ביבי וליברמן הם בהחלט מה שרוב העם רוצה, הם המראה שלנו ורק להם אנחנו ראויים.
 42. 175
  יש לי רק דבר אחד להגיד על ציפי ליבני

  פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

 43. 174
  לאחר כישלון הסכם אוסלו +ההינתקות בהמשך שהביאו עלנו את הרקטות לפני כמה ימים , לא פלא שאלה התוצאות פשוט הבוחרים חוששים מתכנית ביזרית נוספת שמי יודיע מה תפיל עלנו בעתיד
 44. 173
  העם נסחף עם הזבל ימינה. מזל לפחות שהעולם עוצר אותנו.
 45. 172
  גוש השמאל בישראל

  גוש שמאל יקר מספיק עם אגו והתפלגות למפלגות קטנות כך אין מתחרה לגוש הימין שמביא אותנו לאבדון אנא מכם התלכדו ומהר

 46. 171
  שמשהו יעיר את אריק הישן לספר לו שעוד יצירה שלו ירדה לטמיון

  ואז מצדי שיחזור לנמנם.
  האיש הזה הרס לבגין את הבריאות ולנו את העתיד.

 47. 170
  איזה אידיוט יצביע לשמאלנים?

  הם קיימים רק בסקרים

 48. 169
  יחימוביץ ו״החלשת נתניהו״

  בניגוד לקודמה בתפקיד שנשבע לפני הבחירות שלא ייכנס לממשלת נתניהו, יחימוביץ דוקא דוברת אמת: אין היא פוסלת זאת. במילים פשוטות: יחימוביץ תהיה בקואליציה עם הליכוד ביתנו, כמיטב המסורת של ממשלות האחדות מיסודו של פרס, ועל כל התוצאות החמורות הנובעות מכך.
  לפיכך, ידע כל בוחר: פתק ליחימוביץ הוא פתק לביבי וליברמן. וגרוע מכך: פתק ליחימוביץ מזיק יותר מפתק לליברמן כיוון שהוא תרומה נטו לנתינת לגיטימציה למחנה האפרטהייד תוך טשטוש דמותו האמיתית. יוצא מכך שכל הטפות המוסר של יחימוביץ לליבני על חבלתה כביכול במאמץ ל״החלשת נתניהו״ הם קשקוש.

 49. 168
  ביבי תומך במדינה דו לאומית
 50. 167
  רק שינוי שיטת הממשל יקים את גוש השמאל-מרכז לתחיה

  שינוי שיטת הממשל יצטרך לחייב מפלגות קטנות להתאגד, ועם הזמן יביא לכדי גוש מרכז-שמאל גדול.

 51. 166
  בנט השחצן חובר לחברים מחברון ויקבל בסוף אולי 5

  בנט מתמקד בקצה הקצה של המפה הימנית
  כל הפרגמטיים עוברים לליכוד

 52. 165
  עם ימין כזה סהרורי אני מקווה ש----------- שברק יהיה שר ה------ביטחון !!!
 53. 164
  "עקב קוצר זמן לא נבדקו המפלגות הערביות". אפילו התירוצים שלכם עלובים
 54. 163
  סקר מטופש

  מה עם המפלגות הערביות? הן לא חלק מהגוש?

 55. 162
  עוד לא הבנתם שהתקשורת עוברת מסננת מאוד הדוקה של אינדוקטרינציה שמאלנית. כל ידיעה שהיא אנטי ימנית ובעד השמאל גורמת בדיוק(!) למצב ההפוך. הדוגמה הטובה ביותר היא הדיבור עם "הפלסטינים" שמעניינים רק את השמאל הישראלי שמנסה (ולא מצליח) לעשות מהם קריירה. רוב העם הוא כנראה בעד גישה מדינית ימנית ושילכו הפלסטינים לעזאלזל (כמו שאמר סאדת בזמנו) וגישה חברתית כלכלית שמאלנית - ואין קשר בין הדברים (למרות ההצהרות הנבובות של כמה דברי פתלתלות).

  הפלסטינים הם צאצאי מהגרים שבאו ברובם לעבוד כאן והיו אריסים או שהם יהודים שבשלב כלשהו התאסלמו. מעולם לא הייתה להם מדינה, ואף אחד במדינות ערב לא ייתן להם כלום. "ילחמו עליהם עד הפלסטיני האחרון".
  לא אכפת לרובינו איך הם חיים וכולנו מצפים שיהיו נתינים ירדנים (וזה יקרה, הזמן פועל לטובתינו. רק תפסיקו לגמור מהר עם כל העכשיו הזה מסביב - צריך סבלנות של המזרח התיכון).כאן בעיות לא נפתרות, הן מנוהלות.

  יש לטפל ברווחת האזרחים ובשוויון ופחות לטפל בפלסטינים. הם עשו לעצמם את זה עוד פעם. ברק ואולמרט נתנו להם מה שלא היו מקבלים לעולם, אבל החלון הזה נסגר ושילכו לכל הרוחות עכשיו עם הטרור המדיני שלהם.

  כבר רציתי להצביע שלי, אבל נכנסו שם כל מיני קרייריסטים שעושים קריירה מהפלסטין הזו שממש קשה לי. חבל שכחלון לא הלך. הוא היה נהיה ראש הממשלה. כי זה מה שהבוחרים רוצים.

 56. 161
  סקרים סקרים... לקדימה היו 40 מנדטים בסקרים וכך גם לליכוד. גם שמעון פרס ניצח את נתניהו בסקרים
 57. 160
  עלה ירוק - הרשימה הליברלית. יש למי להצביע.
 58. 159
  שמתם לב מה המשותף לשלש הנשים בראשי המפלגות ( שלי ,ציפי וזהבה ????? צר לי לומר זאת בתור אישה : שלושתן מאד מאד לא סימפטיות,שלא לומר אנטיפטיות.
  1. אני מנחש שבעינייך ביבי, עם הפריזורה הממוחשבת והחליפות והמבטא הרפובליקאי הוא שיא הסימפטיה - רחמי עליך.
 59. 158
  חלק נכבד ממי שמצביע כיום לשמאל עושה זאת כדי לא להצביע ביבי

  ועדיין, אנשים לא השכילו לאחד קולות למפלגה אחת על מנת שבאמת יהיה סיכוי, וממשיכים לפלג את כוחן של המפלגות. זה הרי ברור שאם יוצא סקר לפיו שלי יחימוביץ' מקבלת 30 מנדטים, יותר אנשים יצביעו לה. עם ישראל בטיפשותו.

 60. 157
  ה"שמאל", במקום לעסוק בצדק חברתי - התרכז ב"צדק לפלסטינים".

  אז מה הפלא שרוב הציבור מואס בשמאל המזוייף? רבים בציבור קוראים את מסר השנאה של החמאס (ולא שהפת"ח יותר טוב, רק אבו מאזן מספיק פיקח להסוות את כוונותיו האמיתיות כשהוא מדבר אנגלית) ומצביעים בהתאם. חבל, כי כך נרמסת הסוציאל-דמוקרטיה בשם איזה רעיון הזוי של "שלום" עם האויבים.

 61. 156
  יאפשר לבנות קואליציה בלי ש"ס, הבחירות מיותרות, נקבל משיש היום.
 62. 155
  המפלגות הערביות הן לפחות 12 מנדטים כבר בכנסת הנוכחית, אתם לא מתביישים?!
 63. 154
  עכשיו כשהפלסטינים יקבלו מדינה - הכרחי שתהיה לנו ממשלת ימין
 64. 153
  כולם יופתעו ביום הבחירות.
 65. 152
  רק קנדה ואוסטרליה מחכות לכם ביבי לא שם עליכם
 66. 151
  מסכן "הארץ" תוצאות סקר הוא לא יכול לעוות ויוצא המרצע מן השק
 67. 150
  לא הבנתם ? לא הליכוד - העם זז ימינה !!! כדאי להכנס...

  הרוב התפכחו והבינו שעם הנבלות האלה לא יהיה שלום אף פעם !
  גם אם תיתן את גבולות 67 ובירתה מזרח ירושלים - הם לא יסכמו.
  תבינו - הם רוצים את חיפה, ת"א, כפ"ס, פ"ת - הכל !!!
  מי שלא מבין עכשיו - יבין בעתיד.

  תודה לאל שרוב העם מבינים זאת - העם זז ימינה !!!

  רק מלחמה כוללת כמו ביום כיפורים תיתן עוד שקט ל- 40 שנים.
  נכון, יהרגו הרבה, אבל חייבים להבין שאנחנו בזמן "הפוגות בין הקרב הגדול".
  אין ספק שאנחנו לפני מלחמה כוללת מול מצריים + לבנון / חיזבאללה + מה שישאר מסוריה + מה שישאר מירדן + עזה = והכל במימון אירני !
  רבותי, אנחנו ננצח !!! ולמה ? - כי אין לנו ברירה אחרת !!!
  אנחנו במלחמת העצמאות שלנו, והכי קל להבין זאת במושגים כאלה - אין לנו ברירה אחרת, אלה הניצחון !!!
  ואז נקבל שוב 40 שנים של שקט - בדיוק כמו לאחר מלחמת יום כיפור.
  עם ישראל חי !!!

 68. 149
  משהו מעניין אפילו השמאל מתבייש לקרוא לעצמו שמאל?!

  מה זו ההנפצה הזו על "גוש המרכז" ממתי זה נהיה מרכז - שמאל מה ההבדל בין לפיד - קדימה - ליבני - עבודה ? זה משחק מילים שנועד למשוך מצביעים פשוט הציבור לא נמצא בצד השמאלי של המפה הפוליטית ומנסים למשוך אותו לשם..

 69. 148
  בשל קוצר הזמן עשינו חרא סקר

  עם הקוראים הביקורתיים הסליחה, אבל זה לא שיש לכם עיתון אחר לקרוא. או מפלגה אחרת להצביע לה.

 70. 147
  השמאל והעיתונות הישראלית דומים לצ'רצ'יל ערב תבוסתו בבחירות בסוף מלחמת העולם השניה. תעמולת הפחדה ערב בחירות היא חרב פיפיות.

  ראינו את כרזת האימה של מופז המאיימת ותוצאתה היא היעלמותו של מופז בסקרים. אם השמאל ימשיך בתעמולת ההפחדה שלו הרי שהקורבן שלה יהיה קודם כל השמאל בעצמו. בזמנים כאלה אנשים נוטים ללכת לכיוון אלו שמחליטים ולא לאלו שצווחים ומאיימים.

  1. המצביעים נטשו את מופז יחד עם ליבני. אנשי המנגנון של קדימה העדיפו את מופז שעשה עבודת שטח, ובחירתו גמרה את המפלגה סופית. הקמפיין האגרסיבי, אינו אלים יותר מהשיתוק (הפסיבי לכאורה) שנתניהו וממשלתו מקיימים. נתניהו מולך על שקט שבחסותו מוקמת מדינת ישרסטין שחזה גדול הדור קדאפי. כלכלית חברתית נתניהו מביא עוד מאקרו-קלקלנים (מעוז ושמחון), הגדיל להטיל עלינו מהמקפצה את נאמן (למי?) כיו"ר ועדת שכר הבכירים. אנחנו נאמר שזה גשם נמחה את פנינו ונמשיך לשלם מע"מ,בלו, אגרת טלוויזיה כדי לזכות בשרותיה של ממשלת ארבעים השודדים. מה צפוי לנו, תחת הליכוד-ביתנו ש"ס ובנט עוד מכל הדברים הטובים שעשו עד היום. המחאה החברתית חייבת לחזור.
 71. 146
  שהחינוך גרוע , העם ימני ( בכל מדינה, בכל זמן)

  מלמדים בבית ספר קורבנות ופחד.

 72. 145
  מי יממן את חובות קדימה לבנקים?כלומר ללציבור.התשובה: אנו משלמי המיסים.היכן המחאה החברתית? המבקר? המשטרה?הבנקים?שמולי? ערוץ 10? מישהו?
 73. 144
  הנטיה ימינה הגיונית וטיבעית לאחר התקפה על אזרחי מדינת ישראל ע"י הפלאסטים

  עם נורמלי והגיוני שלאחר התקפות בלתי חוזרות של הפלאסטינים מעזה על ישובי ישראל וחוסר הכרה ורצון להתדבר עם ישראל גם לאחר הקפאה ממושכת של הבניה בהתנחליות.
  הפניה ימינה טבעית ומביע אכזבה מלאה מה"פרטנר"
  אבו מזם מפחד ולא יכול , החמאס שקוע בחלומות להשמדת ישראל ומדינות האזור מקררות את היחסים

  הגישה הלאומנית הגובלת בפאשיזם של שכנינו מרחיקים את העם מהשמאל הקיצוני שבעצם לא קיים.
  התוצאות ההגיניות פהן פניה למפלגות הימין עם פיזור טבעי למרכז והיתמוטתות השמאל

 74. 143
  השמאל מצביע לבוטיקים

  זה כל כך מאפיין את אנשי השמאל להצביע לבוטיק התחת במקום להתלכד ולהעיף את BB.
  די עם החלומות וההזיות תתחילו להיות מציאותיים ולכו עם מפלגת מרכז . אחרת אין סיכוי לשנות משהו במדינה

 75. 142
  סקר גזעני

  שוב הארץ מכניס את שלושת המפלגות שבהן חברי כנסת ערבים כ"מפלגות
  ערביות" ו"מעניק" להן את אותו מספר חברי כנסת שיש להן כיום - ההגיון
  אומר שכל שאר הרשימות הן "מפלגות יהודיות"...

  1. מה זה משנה לאזרחי מדינת ישראל היהודים החלוקה בן שונאי מדינת ישראל ? המשותף לכל המפלגות הערביות זה היותן פועלות נגד האנטרסים של המדינה. כל מה שטוב למדינה רע להן. כל מה שרע למדינה טוב להן-עד כדי בגידה- ראה עזמי בשארה. אבל לשמאלן כמוך להבין זאת זה כמו להסביר לחרדי את תורת האבולוציה...
 76. 141
  אבל מי יצביע לאישה הנוראית הזו שלא עשתה כלום לא בקואליציה ולא באופוזיציה? חברה תהיו רציניים ותשמרו על גוש השמאל!
 77. 140
  ואל תשכחו. מי שפרק את השמאל והרס סיכוי לשלום - הוא ברק.
 78. 139
  סקר מוקדם מדי - אנחנא אפלו לא יודעים מי רץ עם לבני

  חכו, תנו לאינפורמציה לחלחל

 79. 138
  יצביע כל אחד עבור מי שהוא סבור שיקדם את השלום.

  הטיעון הרווח במדיה שכביכול "התנועה" של ציפי לבני מחלישה את גוש "המרכז שמאל" היא שטות גמורה. ברור ששלי יחימוביץ' ויאיר לפיד ימהרו להצטרף לקואליצית הימין של ביבי באמתלה שהם ימתנו אותו. אם לשלי יחימוביץ' יוצע תיק הסעד או, חס וחלילה, תיק האוצר, היא תגיד שזו הזדמנות שאסור להחמיץ לקידום הצדק החברתי לאזרחי ישראל.

 80. 137
  הסקר הזה גרוע לכולם: ללבני, לשלי וגם לביבי.

  לבני: נקודת פתיחה של 7 מנדטים היא נמוכה, ותקשה עליה לגייס בכירים אטרקטיבים מושכי מנדטים.
  שלי: לא מצליחה לחצות את תקרת הזכוכית של 19 מנדטים, שהם אותם מנדטים שפרץ ומצנע הביאו גם הם. לא מביאה הישג לעבודה.
  ביבי: זקוק לכל אחת ממפלגות הימין או למפלגת מרכז-שמאל כדי להקים קואליציה. כלומר שכל אחת מהמפלגות תוכל להפיל את הממשלה בכוחות עצמה. פתח לסחטנות.

  1. זה היה המצב ב-2009 והממשלה הנוכחית היא היציבה ביותר מזה 25 שנה

   כנראה שתמיד יש נמושה שזוחל אל הכסא וממליך את הליכוד. ראה ברק בבחירות הקודמות.

 81. 136
  השמאל מחפש בעיות ומסוכסך עם עצמו.
 82. 135
  איזה יופי!!!

  אם בסקר שלכם עוצמה לישראל מגיעה לאחוז החסימה אז זה אומר שבמציאות יהיו להם 4 מנדטים לפחות...

 83. 134
  דכאון טוטלי

  איך נפלו גבורים, אני שוקל לעזוב את האדץ שבו הורגים נער ערבי בדרום.

  1. רגע אתה מתכוון לנער החמוד שפרץ לביתה של אישה ונסה לרצחה? מציע לך לעזוב במהרה לארץ בה ניסיונות רצח במיוחד של יהודים מקובלים ואף רצויים
  2. תעזוב מהר ועכשיו.עדיף למצרים. רק אתמול איזה 3 4 נהרגו שם...דמוקרטיה עאלק....
  3. ג'רי אתה אפילו לא אידיוט

   אתה פתטי.
   "הורגים נער ערבי בדרום"???
   כנראה אתה קורא את המהדורה האנגלית של 'הארץ', אחרת היית יודע שמדובר במחבל.

 84. 133
  ההתעלמות הקבועה מהבוחרים - והמפלגות - הערביות, פסול ולא מתאים לכם. תתאמצו
  1. מה יש לדווח? 10 מנדטים? אנטי ציוניות? לא מתענינות אפילו בציבור שלהם? תומכות חמאס? הכל כמו שהיה תמיד

   מתפלא שמכלילים אותם בגוש שמאל. אין להן שום דבר עם שמאל, רק עם לאומנות פלשתינית.

 85. 132
  תסמונת האין-אלטרנטיבה היא מדיניות הארץ לחיזוק מרצ

  יש אלטרנטיבה. היא נקראת מפלגת העבודה. עם הרבה עבודה קשה הציבור יבין שזו הדרך היחידה להחליף את השלטון שמתנכל לו כבר כמעט 4 שנים.

 86. 131
  משהו מוזר כאן

  בהשוואה ל-2009, "קדימה" מתרסקת ב-26 מנדטים. אבל יאיר + ציפי ביחד לוקחים רק 15 מנדטים. עוד 5 שלוקחת "העבודה" = 20. לאן נעלמו 6 מנדטים. ואף יותר אם לוקחים בחשבון בהליכוד+ביתנו מאבדת 3 מנדטים גם?

  1. אל בנט ואמסלם
  2. 6 המנדטים האבודים

   2 הולכים לעבודה ו-4 לליכוד.
   אלא שהעבודה מאבדת 2 למרצ, והליכוד מאבד 7 לימין ולחרדים.

  3. מעבר מהליכוד לבנט ומקדימה לליכוד
 87. 130
  יאיר לפיד וציפי לבני צריכים להתאחד עם נתניהו כדי להיכנס בחרדים ובערבים ונאמר אמן.
  1. דוד תיכנס

   מה יש לך נגד הערבים מילא נגד החרדים אבל מה אתה רוצה מהערבים זו סותר את עצמו אם אתה נגד חרדים אתה אוהב ערבים זה לא הולך ביחד

 88. 129
  עם הבכי רע לאומני נורא וגם גזעני וגם עיוור, עוור לכך שהוא המסומם לאובססיית השתלטנות האונס והביזה שמזינה ומטפחת גם את הכיבוש והמלחמות וגם את החזירות והעושק בכלכלה ובחברה

  כי עם הבכי רע הוא אוסף פליטים השרויים בהוויית מהגרים
  שמשקרים פטריוטיות מנוולת
  שמפצים על ניכורם וסיפור קורבנותם בבריונות ובאכול ושגול
  שצרובים ברודנות סובייטית או בפטריארכליות מזרחית או אפריקאית
  שמנוהלים ע"י אמונות פונדמנטליסטיות של כוהני דת ובבות
  או בקיצור אלוהים ושליחיו הם השולטים

  לא כל החברות בשלות ובוגרות בשביל הדמוקרטיה
  כבר ראינו עליית פאשיזם וטרור במחוזות לא רחוקים באמצעות הדמוקרטיה
  וכדאי להבין שדמוקראטיה בכאילו גרועה משלטון לא דמוקראטי
  כי בחסות השקר מתבצעים פשעים שאולי לא היו מתבצעים ללא המסיכה

 89. 128
  מכיון שהעבודה הפכה לשמאל קומוניסטי ולא שמאל ליברלי

  וזה החוסר הגדול בפוליטיקה הישראלית
  העבודה מגינה על הועדים הגדולים על העובדים המאורגנים אינה חומלת על העובד העצמאי הקטן על העובד הזר המקופח אינה רואה כלל את העובד היזם שנשחק תחת גלגלי השלטון מפלגת העבודה צריכה להחליף דיסקט ולא ללכת אחורה להגנה על הפרולטריון המקופח שאינו קיים יותר

 90. 127
  רק מזוכיסט מצביע לליכוד ( אלא אם כן הוא מתנחל,חרדי או אמיד )


  גם אם דעותיך ימניות איך אפשר להצביע לליכוד ולליברמן ,מפלגות שבתקופת שלטונן יוקר המחיה עלה בעשרות אחוזים .

  רק מזוכיסט מצביע לליכוד

  1. אתה צודק בזהותך במדויק לאן הולך הכסף שנגזל מהציבור...אבל לא צריך בהכרח להיות מזוכיסט...
 91. 126
  Verter we are not impressed--It is undeniable that you work for Bibi
 92. 125
  בשונה ממופז ביבי וברק,לבני מעולם לא עשתה דבר יצרני/יצירתי בחייה מלבד טפילות כפולטיקאית זניחה ביותר שלא הועילה בכלום ורק גרמה נזק
 93. 124
  אם ידיעות או מעריב היו מעיזים לא להכליל מפלגות ערביות בסקר

  הארץ כבר היה יודע לצווח שמדובר בגזענות. "מפאת קוצר הזמן"? אתם רצינים?
  באיזה דדליין בדיוק הייתם חייבים לעמוד היום? האם לא היה עדיף לבכר מקצועיות על חלטורה ולדחות את הסקר בעוד יום עד שתוכלו להשלים את הסקר?

  1. קמיל פוקס חשף את העובדה שבמגזר הערבי מבוצע סקר פעם בחודש (במקרה הטוב) ואחר כך תוצאותיו משוכללות אל תוך הסקרים שנעשים לעיתים קרובות יותר בקרב הציבור היהודי.
  2. מפאת קוצר זמן החלטתם להתעלם מ20% מהציבור?

   אתה מבין שעברנו את נקודת האל-חזור אל עבר סוף העולם כשגם ב"הארץ" הגזענות חוגגת.

  3. למיסטר מדינת כל גזעניה

   להיות פוליטקלי-קורקט זה נחמד ולא מחייב.
   האמת היא שערבים באופן מסורתי משקרים בסקרי דעת קהל.
   ואני לא גזען כי לדעתי אין שום פגם מוסרי בלשקר לסקרים, זו התנהגות חביבה ועל הכיפאק לגמרי וכך גם אני עושה.

 94. 123
  זה דווקא טוב לשמאל

  השמאל רחוק מלקבל לגיטימציה מהעם כדי לעשות שלום - ראינו מה קרה לרבין.
  הימין לעומת זאת יצטרך להקים כאן שתי מדינות. זה כבר עניין גמור וכל בר דעת מבין זאת. אני אשמח לראות את ליברמן וביבי מתרפסים לפני בוחריהם ביום שאחרי.

  ראו מקרה גלעד שליט. ביבי היה מראשי המתנגדים לעסקה... ובסוף עשה עסקה יותר גרועה - החיים בסוף מנצחים. והימין רגיל ללכת בשיא הכוח ועם הראש בקיר.

  1. כבר 45 שנה אתם מאיימים עלינו שאוטוטו יש "שתי מדינות". יש לי חדשות עבורך: גם בעוד 45 תמשיכו לבלבל את המוח עם הקשקוש הזה, לחלום-לקוות-לייחל-ולהתפוצץ מעצבים כשמציאות לא מתיישרת עם ההזיות שלכם.
  2. ביבי עשה עסקה הרבה יותר טובה! החמאס ויתר על כמה וכמה שמות!
  3. ל-14, אני בדעתך. לא מעט החלטות של האופוזיציה התקבלו דווקא בתוך הקואליציה.

   זה גם הגיוני, כי לאופוזיציה יש מיעוט, ואם ראש-ממשלה מקבל החלטה אז יותר קל לו לגייס רוב. ראו את דוגמת פינוי רצועת עזה, יריחו ועוד

  4. אתה פשוט אידיוט גמור

   אם לא יהיו שתי מדינות , תהייה כאן בעוד 20-30 שנה מדינה עם רוב ערבי.
   מספר הילדים שלהם בגיל גן עולה כל שנה ב 50% ושלנו ב 5%
   אז טמבל אם עוד לא הבנת הם יהיו מהר מאד רוב במדינה..
   הטיפשים האלה לא צריכים להלחם על הקמת מדינה פלסטינאית בשקט טבביטחון אנחנו נותנים להם אותה במתנה.

 95. 122
  שלי תני לעמיר פרץ לנצח, הוא הסיכוי היחיד לרש ממשלה שפוי בישראלוהאלטרנטיבה היחידה לביבי

  הרי הוא הביא אותך למפלגה אז זה הרגע להחזיר לו ולהציל את מפלגת העבודה

  1. הסתכלנו במשקפת האטומה של עמיר פרץ וראינו רק חושך, מעניין למה...
 96. 121
  נו, אם הוא ראש ממשלה, אפשר להצביע לכל מפלגה.

  זה הרעיון מאחורי הכתבה? מנסים לתמוך במרצ? בתנועה הירוקה? בעלה ירוק? בתנועה של הרב אמסלם? בתנועה (aka ציפי ליבני)?
  או - למצביעי הימין - נו אם הוא ראש ממשלה ואלו הסקרים, לא צריך להצביע, זה כבר מובטח.

  1. מצביעי הימין משוחררים להצביע לבנט

   הפוליטיקאי היחיד שהוא צעיר, ישר ורהוט, והוא מייצג ציבור ייצרני ואידיאליסטי.
   אידאלי! (כמובן רק לאנשי ימין או מרכז, שלא שונאים מתנחלים).

 97. 120
  זה לא שחושבים שברק שר בטחון טוב, אבל במקומו עלול להיות בוגי ההזוי
  1. מי שהזויים הם מיגל ודומיו. אתם עב"מים, חייזרים, ומי שרואה אתכם צריך לומר את הברכה "ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם, משנה הבריות".
 98. 119
  עצוב מאד שאין ללבני ולפיד טיפת חזון, הגינות ותכונות של מנהיגים אמיתיים,שהיו גורמים להם לחבור לעבודה בדרך זו או אחרת ולהפוך לחלופה רצינית. חוץמזה, טעות מבדרת בקריקטורה: לכל המפלגות יש שם, ורק יחימוביץ' בפרצוף חמוץולידו המספר 18, בלי כיתוב...
  1. אולי אתה גם רוצה שנתניהו יציע ליחימוביץ' שהוא יהיה מספר 2 שלה?

   זה באמת לא נוח אולם בדמוקרטיה מותר לכל אחד להציע את מועמדותו בבחירות אפילו אם זה לא מתיישר ב-100% עם הרצונות של יחימוביץ''. הציבור יבחר בין המועמדים לפי העדפותיו ולא לפי העדפותיך.

 99. 118
  הלכה המדינה
  1. הצעת ייעול: קח את הדרכון הזר שלך, קום ולך. אתה וכל הדומים לך. ממילא הדרכונים הזרים כבר מוכנים אצלכם בכיס, ואין ספק שבעולם יש ביקוש עצום לשמאלנו-בטלנים שמתמחים בלקשקש בתשקורת, בחוגים למדעי החארטה, ובאינספור "ארגונים לא ממשלתיים" לזכויות המחבל. יאללה סע.

   ממילא אין לכם שום עתיד בארץ הזו ואם תישארו כאן, גורלכם נחרץ.

  2. ואז, כשהימין ישמיד את מדינת ישראל,,, נבנה אותה.
  3. ביי!

   אל תשכח לכבות את האור ואת המזגן כשתשאר לבד בחדר. חבל על החשמל.

  4. סבבה. תהנה לך במדינת עולם שלישי עניה מפגרת ומסוכסכת בסכסוך אינסופי, כי זה מה שיישאר לך פה כשאנחנו נעזוב.
 100. 117
  השמאל מתכווץ כמו מספר מנויי הארץ במהדורה העברית

  אני מניח שבמהדורה האנגלית כוחו עולה (מן הסתם העיתון המועדף על "חובבי ציון).

  1. העיתון כנראה מועדף גם על ידיך.
 101. 116
  אפרטהייד בעיתון הארץ!

  לא נבדקו המפלגות הערביות ביחד עם המפלגות ה"יהודיות".

  1. לשלש המפלגות הערביות, כולל חד"ש שאינה לגמרי ערבית, 10 עד 11 מנדטים ושם אין כל חדש כמעט
 102. 115
  תרגעו, הכל עוד יכול להתהפך. אם לבני תיקח את מצנע מרידור ורמון המפלגה הזותהיה על הגל
 103. 114
  אם אתם לא מצטערים על פרישתי, אין בעיה, אז בקרוב אתם תצטערו שאני לא שר ביטחון שלכם חחח
 104. 113
  למה עוצמה לישראל היא ימין קיצוני אבל מרצ היא לא שמאל קיצוני ?
  1. ראשית, יש שמאלה ממרצ, אין שמאלה מ"עוצמה לישראל". שנית, העמדות של מרצ הן של שמאל מערבי סטנדרטי. העמדות של "עוצמה לישראל" הן של ימין קיצוני שאין לו בכלל נציגות ברוב הפרלמנטים בעולם (אולי מפלגת יוביק בהונגריה ברת השוואה).
  2. בעתון "הארץ" אין דבר כזה שמאל קיצוני, בימין כולם רק ימין קיצוני. מרץ היא מרכז מקסימום שמאל, הליכוד זה ימין קיצוני.
  3. כי בניגוד לטרנספריסטים של אלדד ובן ארי, מרצ לא מבקשת לנקוט באמצעים קיצוניים על מנת להגיע למצב קיצוני, אלא לאפשר קיום יותר סביר לבני האדם.
  4. מרצ היא שמאל קיצוני.נקודה!!
  5. וטרנספר ליהודים זה לא קיצוני?

   לערבים זה ריצוני וליהודים זה בסדר איזה צביעות....
   תמורת נייר שאפשר לנגב איתו ...

  6. יהודה - גירוש יהודים באמצעות גדודי צבא זה לא אמצעים קיצוניים?

   הכול בראש שלך.

 105. 112
  כל הסקרים הללו זה עבודה בעיניים

  הם לא מדוייקים בכלל יותר מזה, הם גם מכוונים את האזרחים להצבעה בכיוון מסויים די כבר עם הסקרים המדינה שלנו לא חיה בסקר

 106. 111
  בחבירתו לנתניהו, ברק חיסל את השמאל והשלום והדמוקרטיה ו"תקע" אותנו עם גוש ימין מחוזק. יעבור זמן רב עד שנתקן את ניזקו.
  1. את הנזק אתם עשיתם בעצמכם, בעוורון ובצביעות. ברק רק חשף את העובדה הזו בפני כל עם ישראל וזו הסיבה האמיתית למצבכם

   וגם על זה כל הכבוד לברק.

 107. 110
  השמאל הופך אט אט לשמועה.........
 108. 109
  אולמרט והירשזון - תקימו מפלגות מרכז נוספות - נותרו רק חודשיים להעלמתהשמאל-מרכז...ביבי- העם איתך
  1. אולי גם משה קצב וחנן גולדבלט יהיו בכנסת הבאה
  2. ד"ש לעם. כשתפגוש אותו, תמסור שידבר איתי.

   או במילים אחרות, אתה מייצג את העם כמו שדוב ליאור מייצג את אלוהים.

  3. 2 הוא מהימין.... אתה מבין, הימין מפחד מאולמרט... אז מי האידיוט?
 109. 108
  אין חיה כזו שנקראת גוש מרכז שמאל שלא כוללת את חד״ש אלא אם כן מדובר במדינת היהודים הגזענית ובתקשורת הישראלית שרואה את כל המפלגות הערביות (וחד״ש איננה כזו) כגוש אחד.מעבר לכך ברור לחלוטין שיהיר לפיד יישב בממשלת נתניהו הבאה משום שאין לו ברירה אחרת אלא להצטרף לקואליציית הימין של נתניהו וליברמן שכן ישיבה באופוזיציה תגרום להתאדות של מפלגתו האנטי דמוקרטית.מכיוון שלפיד מקבל לבדו את ההחלטות ברור שהוא וחמשת חברי הכנסת שלו (וזו הערכתי באשר למספר המנדטים שיש עתיד תקבל) נמצאים בכיסו של נתניהו.יחימוביץ מצידה היתה מאוד מעוניינת להצטרף אל ממשלת נתניהו לאחר הבחירות אבל היא תתקשה מאוד לשכנע את חבריה למפלגה וכבר עכשיו יש לה אופוזיציה מאוד קולנית במפלגה,כזו שתאלץ אותה להישאר מחוץ לקואליציית הימין של נתניהו וליברמן.מכיוון שציפי ליבני לא תשב בממשלת נתניהו תוכל להיווצר אחרי שנים רבות אופוזיציה אמיתית לנתניהו שתעסוק גם בנושא המדיני וגם בנושא הכלכלי ולנוכח ארבע השנים הבאות שצפויות להיות קשות ביותר למדינת ישראל יש גם אפשרות שהציבור הישראלי יתפכח ויכיר בכך שדרכו של נתניהו מובילה לאסון.האופוזיציה לנתניהו צריכה לכוון לבחירות הבאות כרגע מכונן שעשוי להביא להחלפת השלטון.
  1. אני רואה שאפילו אתם התיאשתם כבר ויודעים שהעם יבחר בימין אתה רק מקוה שבבחירות הבאות בעוד 5 שנים בערך אולי אז הציבור יבחור לשמאול גראה לי שכמה שעובר הזמן יותר ויותר אנשים רוצים ימין לפי זה בבחירות הבאות יהיה לימין 100 מנדטים אז אני מציע לך לעזוב את הארץ
  2. חורבן הדמוקרטיה או המדינה יבוא לפני ההתפכחות

   אינני נביא זעם בדרך כלל. הניתוח שלך נכון מאד פרט למסקנות.
   כיצד תבוא ההתפכחות? העם מקבל את מה שהוא רוצה. ואם למרות המצב הכלכלי ("מחאה חברתית", זכור למישהו?) שפוגע ישירות בכיס (וכאב בכיס הוא כאב אמיתי וצורב בכל מקום בעולם) העם בכל זאת מצביע לביבי (כצפוי לדעתי), אז מה כבר יכול לגרום להתפכחות?

 110. 107
  איזה דכאון! העם שלי מאכזב.
  1. למה שלא תחליף את העם? הכי פשוט, לא? או שפשוט תמשיכו לייבא אפריקאים, לייבא ערבים ב"איחוד משפחות" ולנסות לחלק אזרחות ישראלית לכל פיליפינית/קולומביאנית רמאית שהתעברה כאן ונדמה לה שילד מעניק לה זכות להישאר פה לנצח.
  2. צריך לאחד את השמאל-מרכז.... ורק אולמרט יכול... או ביבי, או אולמרט....
  3. לא נעים לי להחזיר את ורטר לשיעורי המתמטיקה (הוא כנראה לא הצטיין שם) אבל אם לגוש "הימין" יש 70 מנדטים ולגוש "המרכז-שמאל" 40 מנדטים הרי שזה הופך אותו לגוש השמאל ואת הגוש השני והגדול לגוש המרכז-ימין.
  4. אני מצביע שמאל ובכל זאת עדיף ביבי על העבריין והמאפיונר אולמרט

   אדם שתומך באנשים כמו אולמרט, איננו אדם מוסרי.

  5. אבל השמאל"מחשיב "את עצמו יותר - לכן הוא במרכז
 111. 106
  הדמוגרפיה עושה את שלה

  מליון וחצי יהודים מבריה"מ לשעבר בתוספת יהדות צפון אפריקה שלא שכחה את הסוציאליזם נוסח רמת אביב וקיבוצי השמנת שהעסיקו את ערי הפיתוח , יצביעו לימין ורק לימין כי הם ריאליים. כאשר הפלסטינים יכירו בישראל ויוותרו על זכות השיבה הכל ישתנה. משום כך יחימוביץ נמנעת מלדבר על שלום עכשיו בתקווה לזכות בנתח של קולות הימנייים

 112. 105
  קדימה, לבני, לפיד והעבודה צריכים לרוץ ברשימה אחת
 113. 104
  ציפי ליבני

  לא מבין אתמהכינוי הזה שדבק בה - ״אישה ראויה״. אשתי למשל היא אישה ראויה ביותר אך איננה מנהיגה ולא מתאימה בעליל להנהיג מדינה. מה עשתה ציפי ליבני עד היום? בכל צומת בנ התבקשה קבלת החלטה מנהיגותית, נתגלתה הגברת ליבני כחסרת תוחלת. האימפוטנציה שלה עטופה תמיד בשלל הסברים, הנמקות וסיבות מאוד חדובות אהל במבחן התוצאה היא חדלת אישים. מי שיש לו מה לומר, יכול לכתוב ספר. מגינה זקוקה לעשייה ולא לדיבורים. כשקצת מקלפים את המסכות הזחוחות ונצדקניות, מגלים שגב׳ ליבני היא אדם חצוף, בעל אגו מנופח וכמי שאינה יודעת להפסיד.

 114. 103
  השמאל חייב להתאחד עם הערבים

  ציפי+מר"צ+טיבי מתכון מנצח. רק כח חזק של השמאל עם הערבים יצליח לסיים את הכיבוש ולגרש את המתנחלים מיו"ש, כמו שעשו אריק וציפי לגוש קטיף, להתעלות ולהתאחד . לדחוק את ביברמן החוצה. רק ציפי+טיבי+זהבה גלעון

 115. 102
  שאלה שלא קשורה לכתבה

  האם ואיך ניתן להתקבל לעבודה ככתב בעיתון "הארץ"?

  1. לא.

   ;-)

  2. שווה שכמוך תעשי את העורך ותקבלי עבודה
 116. 101
  עם מטומטם שאינו מבין כלום, לא הבין כלום וגם לא יבין, עד לאסון
 117. 100
  יש אלטרנטיבה! אשים קצוץ על המדינה הימנית, לא אתרום אוכל לרעבים ולא אקשיב לחדשות. אפריט את עצמי
  1. מצויין!! הפרטה זה דבר טוב מאוד!!

   אף אחד לא דורש מאף אחד שום דבר, וכל אחד יכול לשמוח או להתלונן לעצמו ואף אחד לא יפריע לו. הרי הכול פרטי!!

 118. 99
  חבורת שואבי המיסים שלנו הולכת להמשיך בגדול!
 119. 98
  אמסלם

  מר אמסלם, אני שוקל ברצינות להצביע עבורך. אבל - מי המועמדים ברשימה?

  1. מקום שני - האלוף אלעזר שטרן.
  2. נראה שאלעזר שטרן יהיה מספר 2

   לגבי השאר, נחכה כמה ימים ונראה מה הרשימה שתוגש.

 120. 97
  ליבני הורסת אפשרות קואליציה שמאל-דתיים. בכך הנציחה שלטון ביבי ממש כמו לפני 4 שנים
 121. 96
  11 מנדטים של הערבים זה לחלוטין לא שמאל , זה ימין ערבי קיצוני.
  1. אבל עם אידיאולוגיה של השמאל הישראלי.......
 122. 95
  יש לכם באג, מילים עולות על מילים אחרות

  אפליקציה של הארץ, iphon 4s. " בחירות 2013״..

 123. 94
  יש לכם באג, מילים עולות על מילים אחרות

  אפליקציה של הארץ, iphon 4s. " בחירות 2013״..

 124. 93
  התקשורת מזמן לא מאוזנת ומוטה שמאלה בצורה קיצונית ולכן כל פעם הם מופתעים מחדש. תתחילו לדווח אובייקטיבית על הליכוד והפריימריז ואז תבינו שלמעשה זאת המפלגה הדמוקרטית היחיזה באזור וזאת מול נמושות פוליטיים (או חסרי ניסיון).
 125. 92
  הסקרים בארץ הם בדיחה, הסוקרים בארץ ממציאים נתונים והארץ וחבריו מפרסמים. די עם זה
 126. 91
  חכו להפתעה הגדולה של הבחירות האלו: עלה ירוק- הרשימה הליברלית

  הסקרים פשוט לא מעודכנים במה שבאמת זז אצל הציבור הצעיר. תראו את הגידול שלהם בפייסבוק ותבינו מה הולכת להיות הפתעת הבחירות.

  1. נכון מאוד!!

   אני ימני ששוקל להצביע למפלגה הליברלית.
   נמאס משלטון וועדי העובדים והמקורבים, ונמאס מרגולציה מוגזמת.
   רוצים חופש בארץ הזאת!!

  2. נראה לך שאני אצביע לחבורת סטלנים כלומניקים? אני כבר לא בן 17-אני בן 26, ילד גדול...
  3. תקרא את המצע שלהם, לפני שאתה זורק קלישאות לאוויר
 127. 90
  נ גמר החזון הציוני

  קדימה מדינה דו לאומית. מקווה שהמתנחלים ישמחו כשיהיה להם רהמ ערבי.

 128. 89
  עצוב

  עצוב לראות את הימין הקיצוני מתחזק ואת השמאל נחלש.
  אנשים חיים פה חיים קשים וממשיכים להצביע לביבי בלי להבין ביכלל למה.
  נמאס מהשטיפת מוח על ביטחון ועל איראן, נמאס להזרים כספים להיתנחלויות.
  אם המצב הכלכלי שלי לא היה טוב, מיזמן הייתי עוזב את הארץ.
  לחילונים ממעמד הביניים אין מה לחפש כאן.

 129. 88
  "המבצע בעזה והרשימה הימנית לא מצליחים להחליש את הליכוד"... כותרת המשנה בכתבה זו היא של אדם מוכה בתדהמה, כאילו שהפגזה בעזה או רשימה ימנית אמורים להחליש משום מה את הליכוד.... פחחחח! זה רק גורם ליותר ישראלים להצביע ליכוד! כי מה שהעם רוצה זה פשוט: לא לאבו-מאזן. לא לאובמה ואירופה. לא לירי טילים מעזה. דאגה לבטחון ישראל וכלכלתה. שמירת הסטאטוס קוו מול הפלסטינאים. טוב לנו שאין מדינת טרור פלסטינית אלא רק אוטונומיה, וכך רוצים שיימשך!
 130. 87
  עמטומטם מבין רק כוח. כוח לטייקונים! כוח לימין הפשיסטי ולמתנחלים! עוד תקציב לביטחון במקום השקעה בשלום!
  1. השקענו כבר יותר מדי כסף בחלומות השלום.

   לפני אוסלו מחלקה אחת שמרה על כל עזה בזמן שאנשי שדרות עשו שם קניות...

 131. 86
  כל הכבוד לתקשורת על הפרסום והבמה שנתנה למשה פייגלין! חחחח הרחוב עכשיו מכיר אותו ומת עליו!!
 132. 85
  מחיר האגו

  יש לא מעט מנדטים בשמאל שלא יצאו להצביע כל עוד לא יהיה איחוד בין עבודה-לפיד-קדימה-לבני-מרץ. רק אז יוכל להיווצר גוש שמאל-מרכז משמעותי.

  אני חבר מפלגת העבודה, מצביע מחר בפריימריז ולא אצביע בבחירות כל עוד הגוש מפורר.

  1. שלי לא תלך, לא עם לבני האופורטוניסטית, לא עם יהיר ולא עם גלאון ההזויה.

   שלי ומפלגת העבודה רק ירוויחו מהפיצול ומהנסיונות הכושלים של לבני לזכות בכסא ובכבוד, כמו גם מהשנאה המפעפעת מלבני ומגלאון לביבי.
   השפיות תנצח את האופורטוניזם.

  2. אתה ושכמותך הם המפוררים האמיתיים

   כל קול חילוני שלא מצביע, נותן יותר משקל לחרדים, למתנחלים ולטייקונים.
   תבחר לך מפלגת שמאל מרכז ותצביע. זה לא משנה למי.
   זכות ההצבעה הופכת לחובה בימים שהחיסרון הדמוגרפי כל כך מורגש.

 133. 84
  יום הדין כבר לא יהיה עם הפלסטינים אלא עם אדוניכם האמריקנים. גם שם הגוש שלכם ממאיס את עצמו על הבוחרים.

  ההונאה העצמית הזאת תתקל בסופו של דבר באינטרסים של אלה שמשלמים את החשבונות שלכם ומגנים עליכם מיתר האנושות. ראש הממשלה שלכם רק גמר לירוק לבאר הזאת. תמשיכו להשתגע ותסמכו על אלוהים. גם עליו זה יימאס.

 134. 83
  בסוף יישארו בשמאל רק העיתונאים שיסקרו כל היום את "הימין הקיצוני"
 135. 82
  איזה עם טיפש

  תראו את מי תקבלו יחד עם נתניהו...

  חורבן בית שלישי בדרך

  1. אתם יודעים עצוב אבל יש בזה משהו !
 136. 81
  מדהים איזו רשימה לא אטרקטיבית וקיצונית יש לליכוד ועדין 39 מנדטים , כמה שנאה יש בעם הזה
  1. לא אטרקטיבית?

   בעינייך בוודאי אבל מה לעשות והעם חושב אחרת. ואיצחק בן אהרון כבר לא חי ולכן אי אפשר להחליף את העם.

  2. השנאה היא שלך. רשימת הליכוד לא השתנתה כמעט

   בסך הכל עזב את רשימת הליכוד ימני קיצוני זקן אחד - בני בגין ונכנס ימני קיצוני צעיר אחד פיגלין. כמו כן עזב קרייריסט זגזגן שמאלן אחד מרידור ונכנס קרייריסט זגזגן ושמאלן צחי הנגבי. שאר הרשימה רק שינו מקום לפי עקרון הכסאות המוזיקליים. אז אנא מה שהתקשורת אומרת הוא שקר חסר פרופורציה.

 137. 80
  בנימין נתניהו אנחנו אוהבים אותך
  1. דבר בשם עצמך. "אנחנו" מעדיפים בני אדם הגונים שיודעים להנהיג.
 138. 79
  אתם בתקשורת אשמים,אתם טיפחתם הובלתם ודחפתם את הפיקציה הזאת וציפי האמינה לכם
 139. 78
  על קדימה, העבודה ומרצ לשים את האגו בצד ולהתאחד
 140. 77
  מדינה לאומנית, גזענית ואובדנית. תסלחו לי אם אני לא נרעש.
  1. תסלח לי אם אני מצפצף עליך ועל חבריך
 141. 76
  השמאל - 40 מנדטים לא כולל הפלשתינים-ישראלים. מיעוט בכל קנה מידה
 142. 75
  ימי אופל עליינו,הזדרזו והצטידו בקצת אור

  רק גוש של כלל המפלגות יוכל לנסות לעשות זאת,הן כרשימה מאוחדת,לא חייב מפלגה אחת. כשזה יקרה הוא/היא יסחפו קולות רבים... אחרת,ימי אופל מפחידים,ערב WW2,והעצוב שזה בישראל 2013. תקווה ששלוש הגבירות,יחדיו יעשו יד אחת לפיתרון.

 143. 74
  בשל קוצר הזמן לא נבדקו המפלגות הערביות?

  כמה זמן לוקח ללמד את הסוקרים שלכם להגיד חד"ש בל"ד ורע"ם תע"ל?
  לעומת זאת את המפלגה של כהנא לא הייתה לכם בעייה לבדוק.
  איכס

  1. תפסיק להיות תמים.

   ידוע אצל כל הסוקרים שהסקירה של הציבור הערבי הרבה יותר קשה, מכיוון שהם חושבים שהסוקרים הם בעצם סוכנים של מערכת הביטחון שרוצה לברר האם הם תומכים בתנועה האיסלאמית וכדומה, ולכן הערבים לא אומרים אמת בסקר.
   אגב - זו ממש לא גזענות לומר את זה. לדעתי זה לגיטימי ביותר לשקר לסוקרים, והם לא עוברים על שום חוק.
   אבל תפסיקו עם הפוליטיקלי קורקט המטופש שטוען שבכל דבר המציאות שווה גם כשהיא לא.

 144. 73
  אים היום זה 7 מחר זה 5 מחרתיים זה 3 וברגע האמת זה 0 ככה זה בישראל
 145. 72
  מדינה ימנית דתית קיצונית

  אין ישראל אחת, יש שתיים. ובישראל של נתניהו, לוקחים קולות שפויים למועמדים דתיים קיצוניים. בצד השני, מוכרים תקווה. בכנסת האחרונה הימין שלט, היה רע, רע מאוד. אבל נראה שהעם אוהב שרע לו. תנו לו לחיות על החרב, בגזענות ופחד. לא צריכים לשכנע, או להאמין בצדקת הדרך, כי אולי השמאל טועה. וישראל סוף סוף משתלבת במזרח התיכון. כי הימניים, ארץ ישראל השלמה, והגזעניים דומים בדעותיהם בצורה מדהימה דווקא לאויבים הגדולים שלהם - המצרים, הפלשתינאים והסורים. אפילו העלייה הרוסית, שברחו מפחד הדיקטטורה מצביעים לדיקטטור. אז בואו נכנס לליגה הערבית ויפה שעה אחת קודם

  1. בשנים האחורנות היה גרוע???

   לא היו פיגועים, לא מלחמות קשות, לא אבטלה גבוהה...
   היו מחירים גבוהים, זה כן. אבל היו גם ירידות מחירים.
   אבל איך אתה משווה את המצב עם המצב שהיינו בו בזמן הסכמי אוסלו והאוטובוסים המתפוצצים?
   איך אתה יכול להשוות את זה למשבר הכלכלי והביטחוני המטורף בתחילת שנות ה2000?

   אני יודע שלשמאל היה גרוע, כי זה באמת לא נעים לא להיות בשלטון ולא ילהיות רלוונטי בכנסת, אבל בסופו של דבר אלו תחושות סובייקטיביות ולא אובייקטיביות.

 146. 71
  בשם יואל חסון : ציפי מה עם הכסף ?!...

  התקשורת הישראלית, כידוע היא מאוד סלקטיבית.
  כל נושא של שחיתות או גניבה של אנשי ציבור, בעיקר פוליטיקאים, נמדד בתקשורת תחילה, לפי השיקול :
  האם זה טוב לשמאל או לא.
  הנה, כעת מונח נושא "בוער" של חשד לשחיתות או גניבה של פוליטיקאית בכירה, לא פחות !!!...
  מעל גלי האתר, בשידור חי, בקולו הטבעי, מכריז ח"כ חסון מקדימה, האשמה חמורה מאוד מאוד !!!
  נגד ציפי לבני, מי שהייתה המנהיגה של קדימה, האשמה של מעילה בכספים של מפלגת קדימה, וניסיון של מעילה בכספים של מפלגת קדימה בבחירות הקרבות !!!
  בגדול,
  "זה" רע מאוד מאוד לשמאל !...
  ולכן,
  לא פלא, שהתקשורת (האובייקטיבית, כמובן...חחח...) שותקת בנושא של שחיתות פוליטית כל כך חמור !!!
  נניח לרגע,
  עם ציפורה לבני הייתה מזגזגת ימינה....
  תשאלו את משה הנגבי, פרשננו (האובייקטיבי, כמובן...חחח...) לעיניני משפט, מה הוא היה עושה בכלי התקשורת, במקרה כזה...

 147. 70
  וזה עדיין מפתיע בכל פעם מחדש? מתי יקלטו פה? גוש הימין לא הולך להתפרק בכל פעם שהשמאל מוצא את המשיח התורן (מהשמאל..) שאולי יצליח להפיל את ביבי. זה לא נראה לי כל כך מסובך להבין - אם אני מצביעה ימין לא ממש יעזור אם תביאו לי את לבני או פרס או לפיד או כל קומבינה אחרת. וגם אם כל גוש השמאל יתאבד ויבחר במועמד שנראה "מרכז" (ע"ע לבני ו-28 המנדטים שלה) הרי שגם אז אי אפשר יהיה להרכיב ממשלת שמאל כי גוש הימין שומר על כוחו. זו בחירת הציבור . די. תשלימו עם זה .
  1. רק תיקון קל: 28 המנדטים לא היו של לבני, אלא של א. שרון...

   שכחת מי הקים את "קדימה"?

 148. 69
  Mission Complete! הימין ניצח סופית!

  עכשיו על השמאל להתחיל להתפשר ולנסות לדבר עם הימין בגובה העיניים כדי לאחד שוב את העם.
  לא תוכלו עוד לקדם את הרעיונות שלכם..

  1. במה הוא ניצח? בהצעדת המדינה מין הפח אל הפחת??
 149. 68
  עיתון הארץ עדיין חי במושגים הישנים של שמאל וימין, חבל...
  1. כי אצלך ברגע שאתה מפסיד אתה משנה את חוקי המשחק?

   אתה חמוד, חבוב...
   ימין ושמאל זו החלוקה הכי רלוונטית היום ובעבר.

 150. 67
  השאלה ללא מענה

  על שאלה אחת חשובה הסקר אינו משיב: כמה מנדטים מקבלת ״עצמאות״. שמחון טוען ש״ההתישבות אתו״, ונוקד כידוע מיצגת את״הקיבוצים״, ובכלל על פי דברי מנהיגם בדימוס הם ממשיכיה של מפא״י ההיסטורית.
  האמת היא שהנכס היחיד בו מחזיקים שמחון וחבריו ליתמות הוא מימון המפלגות לו הם זכאים. האם זה יהיה פיתיון מספיק עבור מנהיגת ״התנועה״? ספק רב. נראה שכדאי להם יותר לנסות אצל ״ארץ אחרת״ של אלדד יניב. הצגתו של שמחון בשלטי החוצות של מפלגה זו תתאים להפליא למשב הרוח המקאברי שהיא מביאה.

 151. 66
  ביבי, עוד מבצע קטן לפני הבחירות ויהיו לך 80 מנדטים. הבוחרים שלך כבר ישלמו עוד 3-4 מיליארד בנוסף ל-15+3-4 שהם כבר חייבים לך. באמת תודה
  1. הנטייה השמאלנית לחשוב שכל הימנים אידיוטים לא מוסיפה להם אהדה בציבור, והיא גם לא יפה ולא הגונה.

   כי בטח הקומוניזם בראשות דב חנין, מרצ ושלי יחימוביץ' עשתה משהו טוב לכלכלה הישראלית מתישהו אי פעם.
   כאילו ארגוני העובדים החזקים כמו ההסתדרות, חברת חשמל, הרכבות, הנמלים הורידו את המחירים עבור עם ישראל...
   כאילו הקיבוצים המופרטים לא עושים כסף על חשבון כולנו...

 152. 65
  מפאת קוצר הזמן - אנחנו גזענים

  גועל נפש

  1. אם זה מפאת קוצר הזמן אז זו לא גזענות. די לפוליטיקלי קורקט המאוס!

   בגלל פוליטיקלי-קורקט מטופש אסור לעיתונים לעשות סקרים?
   די לדיקטטורה של התקינות הפוליטית שאין מאחוריה דבר!!

 153. 64
  נגוש הימין דתיים נשאר 66

  ניתוח חובבני של מר ורטר. הסקר רק מראה שגוש הימין דתיים נשאר 66 מנדטים. המספר הזה, פחות או יותר, קבוע לאורך החודשים האחרונים.

  הטענה כי גוש המרכז שמאל מתכווץ הוא מופרכת.

 154. 63
  מצחיק להשוות בין שני סקרים שלא נערכו אפילו בידי אותו סוקר ולהסיק מהם מסקנות - ולא כל שכן מסקנות סיבתיות.

  אחרי שישקע האבק ויהיו רשימות מסודרות ללבני, לעבודה וליאיר לפיד, יתחיל המירוץ באמת.
  ואני אמנם אינני מומחה סקרים (גם יוסי ורטר לא...), אבל לדעתי (המשוחדת) הבחירות יהיו יותר צמודות ממה שחושבים.
  ויתר על כן - בעיניי הפיצול בשמאל דווקא מחזק את הגוש ולא מחליש אותו, כי יש רבים שיצביעו ליאיר לפיד אבל לא מוכנים לגעת במקל בשלי יחימוביץ או בציפי לבני, וכמובן גם להפך.
  (אני בכלל במרצ)

 155. 62
  האם רשימתו של אסמלם אכן יכולה לרוץ בבחירות?

  לפני שמכתירים את הרשימה כדבר הבא הייתי ממליץ לבדוק אם בכלל המפגלה רשומה כחוק וכוללת מתמודדים נוספים מעבר לאמסלם. ברשת מסתובבות שמועות שהמפלגה כלל אינה רשומה כחוק וששנים מתוך שלושת השמות שהוזכרו במקומות הראשונים כבר פרשו ממנה.
  אודה להבהרות.

  1. האלוף אלעזר שטרן עדיין חבר במפלגה
 156. 61
  כל הספקולציות, של כותב המאמר ושל הבוחר המצוי, מיותרות ומזיקות ומי שמאמין בזכויות אדם צריך להצביע מר"צ ללא שיקולים טקטיים, כמו למשל של חסימת הימין, שמוכחים כמוטעים

  יאמר לזכותה של ציפי שלא חברה לממשלת הרשע כמו אהוד ברק. אך מצד שני, כראש האופוזיציה, לא נלחמה כלל להגנה על זכויות האדם הנרמסות. אז מי שבעד הממשלה הזו שיצביע עבור מפלגת השלטון ומי שנגדה, ואינו רוצה לראות את נציגיו מצטרפים לשלטון הימין, צריך להצביע מר"צ...רק מר"צ!!!

  1. איזה מזל שבדמוקרטיה קובע הרוב, לא שוטי השמאל...
 157. 60
  ההתכווצות של גוש השמאל נובעת עדיין מה"הילה" של מלחמת "עמוד ענן" ולא מהצטופות לבני למרוץ

  המבצע הזה רק הוכיח שהנושא המדיני הוא בראש סדר החשיבות של מדינת ישראל. לפיד ויחימוביץ שמתחמקים ממנו ישלמו את המחיר בקלפי. לבני רק תתחזק כשהציבור הלא פאנטי יקח נשימה עמוקה ויבין ששוב הולך שולל במבצע צכאי מסר תוחלת.

 158. 59
  התנועה

  גברת ציפי מוחה- שם המפלגה החדשה שלי היא- "התנועה ב ר א ש ו ת צ י פ י ל ב נ י" החשוב הוא שאני בראש!!!!

 159. 58
  התחזקות הליכוד

  שימו לב: למרות מסע ההכפשות הנרחב של התקשורת העוינת הליכוד והימין בכלל מתחזקים. אולי תפנימו שזה רצון העם? כמאמר בן אהרון הזכור לרע- צריך להחליף את העם.

  1. להחליף את העם זו שאיפה אידיאליסטית, ואני לא ציני.

   אם יש דעה שאדם מאמין בה אף על פי שהוא נמצא במיעוט, הוא לא צריך להתיישר לפי מה שאומר הרוב, אלא לנסות לשנות את העם בדרכי נועם ובשכנוע דמוקרטי לחזור ולהסכים איתו.
   כמו שאנחנו היינו בזמן אוסלו וההתנתקות. בשונה מהאופורטוניסטים בקדימה היינו במיעוט ובכל זאת התעקשנו על דעתנו, והיום בהסתכלות לאחור רואים שצדקנו, ולכן האופורטוניסטים מקדימה עפים מהכנסת.
   בטווח הארוך האידיאולוגיה מנצחת.

 160. 57
  אני מיניתי את לבני לראש רשות החברות והיא מחזירה לי כעת טובה

  אני מיניתי בשנת 1995 את ציפי לבני ביתם של איתן לבני ושרה הקטנה מהשיר עלי בריקדות. כך החלה הקריירה הפוליטית שלה. כיום היא גומלת לי טובה תחת טובה ומפצלת עבורי את גוש השמאל. ציפי תודה לך. מתברר שחברים לא שוכחים.

  1. הוא שחרר את בני ובתמורה אני מראה באישיותי את הצד המאוס, חסר הכרת התודה וחסר הכבוד העצמי, של השמאל
 161. 56
  הליכוד ביתנו וזהו סופנו
 162. 55
  הפכנו למדינה פשיסטית, חשוכה ואנטי ציונית. הדמוגרפיה תדאג לכך שאת הכיוון הזה כבר לא ניתן יהיה להפוך. מי שעיניו בראשו יברח מהספינה השוקעת ויפה שעה אחת קודם. אין עתיד.
  1. מסכים עם קודמי ואסור לשכוח שהעליה מרוסיה נמשכת

   מה שמבטיח התחזקות הימין והפשיזם.
   מדינת ישראל נגמרת.

 163. 54
  הליכוד מקבל למעשה 44 מנדטים, כי אחוז החסימה הוא 3 מנדטים ובגלל חוק באדר-עופר. אזרחי ישראל הבינו שנסיגה מירושלים, יהודה, שומרון ורמת-הגולן לא תביא שלום, אלא ים של טילים ושפיכות דמים נוראית. די למשיחיות השקר של השמאל ההזוי, ושום תחפושת של "מרכז" לא תעזור !
 164. 53
  מה זו הגזענות הזו ? גועל נפש

  איפה חד"ש ? איפה בל"ד ? איפה רע"ם - תע"ל ?

  ומה זה "מפלגות ערביות" ? חד"ש אינה מפלגה ערבית, כי אם מפלגה משותפת.

  1. חד"ש היא מפלגה אש"פו-נאוריסטית שבראשה עומדים תומכי קדאפי ואסד. מבסוט?
 165. 52
  על זה נאמר , באים לקלל ויוצאים מברכים. התשובה לתקשורת החד צדדית.
 166. 51
  5 מנדטים

  לפי הסקר לגוש השמאל (= מרצ) צפויים 5 מנדטים.
  בבחירות הקודמות היו להם רק 3 מנדטים.
  אז גוש השמאל לא מתכווץ.

  1. מה שאתה בעצם אומר שת"א גדלה בארבעת השנים האחרונות

   זו גם דרך לבדוק את מרשם האוכלוסין על פי אחוזי ההצבעה .
   דור חדש של פרוורטים חסרי אהבת מולדת מצטרפים לעיר ת"א בכל שנה ומגדילים את כוחה של מפלגת המנותקים.

 167. 50
  עם ישראל חי רק בנימין נתניהו ישמור עלנו בעזרת השם!!!
  1. בעזרת איזה שם בדיוק?
  2. ישמרנו ה מהשמירה של ביבי בום
 168. 49
  מדינה אפלה. השמאל מתכווץ כי השמאל כבר ירד מהארץ - כל בעל אייקיו של יותר משמונים מחפש אלטרנטיבה. וכל ישראל שוטה חובל אחד גדול
  1. צודק, כל חברי השמאלנים בארה"ב, אנגליה וקנדה. רק אני עדיין כאן
  2. מבין את הייאוש שלכם.

   גם אני הרגשתי כך בזמן ההתנתקות.
   אתה מרגיש שכל המדינה נגדך ואין לך שום יכולת להשפיע על ההחלטות.
   אתה מרגיש שפועלים נגדך בצורה דורסנית.
   והאמת - זה לא כל כך משנה מה המציאות האובייקטיבית בעניין זה, אלא רק ההרגשה.
   אני חושב שהשמאל בישראל אע"פ שאני לא מסכים איתו יש לו חשיבות רבה במרקם החברתי, ולכן אסור לנו לתת לשמאל תחושה של יאוש.
   אם כי מצפה ממכם להשפיע גם כשאתם לא שולטים בדרכים המקובלות, ולא להיכנס לפאניקה ולהכניס לכל מקום את בג"ץ או גורמים זרים.
   צריך להפנות כוחות למקומות לא פוליטיים של שיתוף.

  3. איזו אלטרנטיבה? הרי בחו"ל תאלצו לעסוק בעבודת כפיים. רק כאן מקבלים צ'קים מהקרן החד"שה..
  4. תכלס. אני באירגונים לויזת עבודה.

   לא בגלל שהשמאל מתכווץ, בגלל שהימין נהיה קשה. מתלהם. מושחת. הכל קומבינות. הכל סיסמאות. דירה זה 30 שנות משכנתא (ומשכנתא רצינית). בחו'ל זה עדיין 15-20 שנים. השכירות זולה יותר והשכר גבוה יותר. אבל זה עוד כלום - כי הבעסה האמיתית היא שאין שינוי. 0 שינוי. לא עושים כאן כלום. בשום נושא. הבעיה עם נתניהו זה לא המדיניות אלא החוסר מדיניות. הבנאדם פשוט לא עושה כלום. זאת הבעיה. וזה יתפוצץ לנו בפנים.

  5. כאחד שחזר מלימודים בארה"ב, אני דווקא מכיר מאות יהודים סופר משכילים ועשירים שעושים את הכיוון ההפוך להחליף אנשים כמוך שחשבו שבדור השלישי הם ימשלו במזרחיים, אתיופים, רוסים אתיופים וזרים כאצולה שאין לה צורך להתחרות ולעבוד קשה. פתאום זה לא מסתדר וחושבים שבאמריקה זה כן יסתדר, תן לי לחדש לך משהו אני מכיר כמה עשרות כמוך שגם שם זה לא מסתדר להם. תאפס את הציפיות שלך מחדש ותחזור להילחם על המדינה הזאת ביו יום כמו שסבא שלך עשה וכמו שאבא שלך עשה וכמו שגם הבנים והנכדים שלך ימשיכו לעשות כל ימיהם.
 169. 48
  רק צעירים שפויים יעשו את ההבדל- להציל את המדינה!!
 170. 47
  ביבי זה השמאל החדש הוא בצד שלכם, האלטרנטיבה לביבי תבוא מימין
 171. 46
  המבצע בעזה

  "המבצע בעזה לא מצליח להחליש את הליכוד" - האם יש עוד מישהו בארץ שלא יודע שה"מבצע" נועד לחזק את הליכוד? מן הידוע הוא שמלחמות מחזקות את התמיכה בימין, ואפילו אם זו מלחמה מופרכת, שאותו ימין יזם אותה למטרות ציניות שכאלו.

 172. 45
  סקר לו מורחב

  רוב הנשאלים בסקר היה מזערי לו סקרו את כול אזרחי המדינה כלומר בערך 6 וחצי מיליון תושבים רובו של הסקר הו ימני ביבי פחדן התקפל מאיום של אובמה שאים לו יעשה הפסקה אש לו היה סיוע לביטחון לכלכלה רק מחץ של מיכאל בן ארי אני בוחר

  1. איך אנאלפבית שלא יודע את ההבדל בין "לו" ל"לא", ביו "הו" ל"הוא"

   יש לו בכלל זכות בחירה...

 173. 44
  מעניין! נראה שציפי פועלת מטעם הליכוד מבחוץ נגד השמאל, ומרידור פועל מטעם השמאל נגד הליכוד מבפנים

  מעניין! נראה שציפי פועלת מטעם הליכוד מבחוץ נגד השמאל לפוררו, ומרידור פועל מטעם השמאל נגד הליכוד מבפנים להזיזו שמאלה.
  אחרת אי אפשר להסביר את התנהלותם בהנחה ששניהם יודעים בדיוק מה הם עושים.

 174. 43
  אני מחפשת אלטרנטיבה בצורת אופוזיציה ואף אחד כרגע לא מאפשר זאת
 175. 42
  מי הייתם רוצים שינהל את המלחמה הבאה ציפי ושלי או ביבי וליברמן ????

  זה כל הסיפור השאר חרטה - ואני לא שובניסט רק ריאלי

  1. מי הייתם רוצים שיגרום למלחמה המלחמה הבאה? רק ביבי וליברמן !
  2. ומי הייתם רוצים שימנע את המלחמה הבאה?
  3. ואלי השאלה היא דווקא מי ימנע את המלחמה הבאה, ולא מי ינהל אותה?
  4. כן, אבל אנו כבר יודעים שלבני היתה שותפה בכירה בשתי מלחמות בקדנציה אחת.

   אז לא תודה. נתניהו-ברק-יעלון-ליברמן-בגין הם ריאלים, מפוכחים, מנוסים, ומתוחכמים לאין שיעור מלבני-לפיד-יחימוביץ' חסרי התבונה המדינית-פוליטית.

 176. 41
  זה לא מותק השמאל התכווץ, אלא מותק הלכה המדינה.

  יאללה שרה, הולכים.

 177. 40
  קנדה כן מחכה לי
  1. יאלההה ביי
 178. 39
  המפלגות הערביות וחד"ש פשוט לא קיימות. יופי. הטרנספר הצליח. לפחות מהדמיון הקולקטיבי.
  1. שוב השמאל הפוסט מודרני בטוח שהמציאות נמצאת בדמיון..
 179. 38
  אלוהים אין עתיד!
  1. נכון! העתיד שלך לא פה!
 180. 37
  כרגיל ,ציפי לבני הורסת את האיזון מול הימין. היא ילדותית נורא.
 181. 36
  התשובה לממשלת ביבי - מרץ חזקה!!!!
  1. כן חזקו את מרץ ואז נגיע ל 6 ח"כ. ומה אז?
  2. בתור שמאלן אני שואל : חוץ מג'וב ומשכורת שמנה ל 3 -4 חברי כנסת -- מה תרמה מרצ למדינת ישראל ?
  3. נתוני אמת על מרץ

   מרץ ישבה באופוזיציה, לא הייתה בשום וועדה משמעותית - ומה התוצאה? מה עשו חבריה בארבע שנים והמון זמן פנוי?
   10 חוקים - זהו!
   הרבה דיבורים, וכל כך מעט מעשים...ומה עשו בעבודה?
   36 חוקים!!!
   אז מרץ חזקה כנראה בדיבורים...אפילו הצעת החוק להכנסה של נישואין חד מיניים בברית האזרחית הגיעה מהעבודה, ולא מניצן הורוביץ...

  4. אם אתה באמת רוצה לדעת:

   קל מאוד לבדוק.
   יש את המדד החברתי למשל, מדד החקיקה, אתרי אינטרנט שמשווים בין חברי כנסת...
   תגלה לראות שחברי הכנסת של מרצ עבדו ועובדים מאוד קשה על מנת לקדם סגר יום חברתי יותר, ליברלי יותר (מעמד האישה, הפרדת דת ומדינה, מלחמה בגזענות וכו') וצודק יותר. וזה בלי לדבר בכלל על הנושא המדיני שגם למענו פועלים (במגבלת כוחם המצומצם).
   תבדוק ותגלה

  5. לאדון שלומי,תוסיף עוד כמה סימני קריאה אולי זה יעזור...
  6. תרמה שפיות למעטים
 182. 35
  ההסתה של התקשורת נגד רשימת הליכוד כשלה
 183. 34
  אין לדעת העתיד!

  כרגיל הפרשנים חושבים שניתן לחזות את העתיד. נחכה ונראה! צריך להצביע רק על פי ערכים ולא לפי סקרים והשערות!

 184. 33
  ד כ א ו ן !!!
  1. כואב הלבבבב
  2. מאחל לכם הרבה שנים של דכאון שמאלנים קטנים שלי.
  3. קח כדורים דורון,הדכאון ילווה אותך עוד שנים רבות!
 185. 32
  ותודה רבה ל"הארץ" על תרומתו לכך.
 186. 31
  העם בוחר ליכוד ביתנו היידה ביבי!!!
 187. 30
  אם כבר לבד אז שיהי בתנועה
 188. 29
  מאז ומתמיד ה"סקרים" המתפרסמים בתקשורת הם חלק בלתי נפרד מתעמולת הבחירות של השמאל.
 189. 28
  הצליח לביבי-ליברמן התרגיל של מלחמה לפני הבחירות - הגם שהיה כישלונרי ומטופש לגמרי

  בעיקר הם מצליחים כי עולה בארץ שיעור חסרי ההשכלה, הבורים, העניים, שנוחים להסתה ואינם מבינים מה המשמעות הכלכלית של הימין או שאינם מצביעים כלל מייאוש ומחוסר עניין.

  1. ואולי את היא שטופת המוח, שלא מודעת לכשלון מדיניות השמאל?
  2. את אומרת שזה שמשפחתי המשיכה לחטוף טילים על הבית על בסיס יומי לא היתה סיבה ראויה?
  3. אחת העם מכירה רק את הרצליה פיתוח וכפר שמריהו. לשם הטילים מעזה לא הגיעו (בינתיים) ולכן לא הית שום הצדקה למבצע מלבד הבחירות.
 190. 27
  איפה חד"ש?
  1. הם חזקים בבחירות לרשות...

   התבלבלת בעם...

 191. 26
  נחמד לדעת שאני בתור שמאלני נמצא תחת אותה מטרייה עם אחמד טיבי וזועבי-אנחנו באותו הגוש?על מי אתם עובדים?
  1. בדיוק זה פיקציה, מפלגות ערביות בחיים לא היו בקואליציה לא משנה כמה שמאלנית

   הם אלה שאומרים את זה!

 192. 25
  שאלת השאלות: איך לפיד מקבל יותר מנדטים מלבני? שאלה נוספת: איך לפיד מקבל מנדטים כמו הבית היהודי?
 193. 24
  לבני - את עושה טעות קשה - הציבור לא יסלח לך
 194. 23
  אין ספק שלאחר עמוד ענן, נתניהו צריך לעמוד בראשות הממשלה. אם למישהו היה עוד ספק שמא מדובר באדם פזיז שעלול להוביל את ישראל להרפתקאות קשות, בא סיום המבצע השקול והמדוד של נתניהו והוכיח את ההיפך. כל הכבוד לנתניהו שלא נכנס קרקעית, ולא גרם לנו אבידות שוא
  1. אובמה עצר אותו טיפשון
  2. רק לא ברור למה מלכתחילה הוא הקים את המהומה, אם סיימנו בדיוק באותו מקום בו התחלנו

   פלוס כמה אזרחים הרוגים ופצועים אצלנו (וגם אצלם).

  3. נו באמת, כשביבי היה באופוזיציה הוא דרש לכסח את שלטון החמאס

   פתאום זה "שקול, מדוד ואחראי"? הלאה הצביעות

  4. זה רק הראה את מה שהיה ידוע כבר מזמן, נתניהו הוא איש ללא חזון שיודע רק להיות מובל אך לא להוביל
 195. 22
  אני מקווה שביבי ירכיב ממשלה רחבה עם שלי ויאיר ללא שס ואז נרוויח
  1. רעיון מעניין, האמת. אם בהסכמים הקואליציוניים בטלה האפשרות לחזרה לגבולות 67 והכרה בסיפוח שטחי C, את הדיון הכלכלי יצליחו לפתור. הרי ברור לכל שסוציאליזם זו תוספת נחמדה לשוק החופשי ולא מעבר לכך.
 196. 21
  זה לא גוש, זה אוסף של חלקיקים ללא אסטרטגיה וללא מנהיג. חבל על המדינה והעם
 197. 20
  לבטל מייד את הבחירות ולחכות לזמנים טובים יותר

  טובים יותר . איפה בג״ץ כשצריכים אותו ?

  1. חחחח טואוב!!!

   לאחר הבחירות הקרובות שלטון בגצ הולך להיגמר!!
   הדמוקרטיה בפתח!!!

 198. 19
  אם ציפי לבני היתה ראשת ממשלה, גלעד שליט היה עד היום בעזה !!!!
  1. אם ביבי לא היה ראש ממשלה, 1500 מחבלים היו היום בכלא
 199. 18
  אפקט פייגלין חוזר שנית!

  כל הערכות המלומדות מפרשנים בעיני עצמם שפייגלין ושאר חברי הליכוד הצעירים והלאומים יבריחו מצבעים מהליכוד התבררו כשטות מוחלטת כששוב מוכח שמועמדים אלו מוסיפים לליכוד מנדטים.

  1. ערכי חירות הפרט שפייגלין מקדם בכוחו הדל עוד ילמדו בבתי הספר
 200. 17
  כל הכבוד לימין החזק

  השמאל נכחד.

 201. 16
  אתמול סיפרת לנו שהליכוד עשה חרקירי, והנה היום הוא חי ובועט...
 202. 15
  איזה בוקר נפלא לפתוח את הבוקר...
  1. אתה פותח את הבוקר עם בוקר? פששש....
 203. 14
  בשורה משמחת!!!

  בזכות פייגלין וחבריו לרשימה הליכוד עוד יגדל ל42 מנדטים לפחות רוב מוחל של העם ימין ולכן סוף סוף יש רשימה לאומית וימנית אמיתית בליכוד .

 204. 13
  לאחר הבחירות יהיה לנו שר ביטחון וראש ממשלה נוחים יותר לציונות המשיחית שתבוא בתמורה לציונות החמדנית הכובשת ומנשלת עם אחר רק בשל היותו שם
 205. 12
  מרצ מפלגת בוטיק? היחידה שיש לה עקרונות!
  1. עוד פלצן!

   זה שהמפלגה קטנה לא עושה אותה בוטיק...

  2. מרץ היום גולשת לשמאל קיצוני, קרי פוסט ציוני. קל מאוד להיות בעל 'עקרונות' כשאתה קיצוני.
 206. 11
  לפי הסקר- המפלגות היהודיות מקבלות 109 מנדטים.

  אין הבדל ביניהן, אה? ״מפלגות ערביות״ עלק.

  1. בגלל מפלגות כמו חד"ש השמאל נופל.

   חד"ש זה לא שמאל ישראלי-זה ימין פלסטיני

 207. 10
  התנועה של ציפורה

  לפי עקרונות התנועה ראוי כי תקרא "התנועה למען אבו מאזן".
  מי הטפש הישראלי שיבחר בה??

  1. הבחירה במילה "ציפורה", ההגחכה של שם המועמדת, היא פשוט

   שוביניזם חשוך שאתה אולי אפילו לא מודע אליו. הרי אתה לא עושה את זה למועמדים גברים, נכון? אין שום אמירה ב"ראובן רבלין" למשל, במקום "רובי רבלין". וזה בלי שום קשר לעמדות פוליטיות.

  2. ואתה משתמש תמיד בשם בינימין נתניהו ראש הממשלה?
  3. נראה לי יותר מתאים אי תנועה
 208. 9
  יכול להיות שאני לא יודע איפה אני חי

  מי מצביע לליכוד? למה מגיע לנו לסבול עוד 4 שנים של קיפאון ונפילה?

  1. אספר לך סיפור

   לפני כמה שנים יצאתי לדייט עם בחורה מצפון תל אביב יפה ואינטליגנטית. לא יודע למה אבל השיחה הגיעה לנושא יום כיפור וכשהיא גילתה שאני צם בכיפור הבחורה הייתה בהלם מוחלט. אני הייתי הבן אדם היחיד שהיא מכירה שצם בכיפור.
   הקטע הוא שבמדינת ישראל, כ- 70% מהיהודים צמים בכיפור.
   עכשיו אתה מבין יותר טוב איפה אתה חי: באותה בועה כמו הגברת. הבועה של השמאל החילוני המנותק משאר העם.

  2. אתה בהחלט לא יודע איפה אתה חי

   כמו רבים בתקשורת, גם אתה לא מבין איך יכול להיות שמרצ מחזיקה בשלושה מנדטים בלבד אם כל החבר'ה שלהם מצביעים מרצ...

  3. אתה לא יודע איפה אתה חי..
  4. לא כל 70% היהודים הצמים עושים זאת מטעמי אמונה (בהנחה שנתון זה מדוייק).

   גם אני ומשפחתי צמים ואנחנו חילונים מוחלטים, לא מאמינים בשום אלוהים, גם לא באלוהי היהודים. אנחנו עושים זאת גם מטעמי בריאות וגם מטעמי מסורת משפחתית, שכן יום כיפור הוא החג האהוב עלנו, יום נפלא למדיטציה. יכול להיות שאנחנו במיעוט, אך בכל אופן הבועה כביכול שאתה מייחס למגיב 9, הוא דבר פשוט של חוסר רצון להאמין במציאות כ"כ אומללה ובלתי ניתנת לתפיסה (גם כשהיא מתגלה במלואה). כל העם הוא ביביזם וזה מייאש.

  5. 60 אחוז צמים, וזה במגמת ירידה עקבית. למעשה כנראה שפחות מזה אפילו כי הרבה אנשים אומרים שיצומו ולא עושים זאת
  6. אני ממליץ לך ביום כיפור הבא לעשות צום עם מים ופירות (זה יותר בריא), ובמקום מדיטציה לעשות טיול אופניים אריך נגן על הכביש - חבל לבזבז הזדמנות של פעם בשנה.
 209. 8
  זה הזמן למפלגות השמאל להתאגד

  מפלגות השמאל צריכות להגיע להסכם שהן יתאגדו יחד לקואליציה
  בלי "הליכוד ביתנו"!!
  זה הזמן לחתום על הסכמי ערבות הדדית בין המפלגות ולקדם שלטון רב-גוני בישראל 2013.
  תנו לנו סיכוי להשתחרר מ"הליכוד ביתנו"

  1. שלפיד בעל האגו יפרוש. אין לו מה לחדש. זה יתרום הרבה לשמאל
 210. 7
  אהבתי. כתיבה חריפה ומקיפה
 211. 6
  ותודה לעתון הארץ שהביאנו עד הלום. מתן במה ותמיכה אינסופית לשמאל הקיצוני ולארגוניו הם שעומדים בבסיס התמיכה בימין. אין זו תמיכה בהתנחלויות אלא תחושת תיעוב כלפי אילו שמשתפים פעולה עם האויב ומזדהים לחלוטין עם עמדותיו
  1. היגיון יהודי

   אני מבין את התיעוב לשונאי ישראל, אבל לא מבין את הטיפשות של הימין שאינו מבין שעלינו לדבר עם שכנינו ועם יתר מיליארד המוסלמים כדי שנוכל להתקיים באזור הזה בעתיד. במשך 2000 שנה היתה לנו התבונה לדעת לחיות בין הגויים. פתאום התבונה הפכה לטיפשות שעלולה להוביל לחורבן בית שלילי !!!

  2. היגיון יהודי

   אני מבין את התיעוב לשונאי ישראל, אבל לא מבין את הטיפשות של הימין שאינו מבין שעלינו לדבר עם שכנינו ועם יתר מיליארד המוסלמים כדי שנוכל להתקיים באזור הזה בעתיד. במשך 2000 שנה היתה לנו התבונה לדעת לחיות בין הגויים. פתאום התבונה הפכה לטיפשות שעלולה להוביל לחורבן בית שלילי !!!

  3. תמשיכו לדבר ולהעביר את הזמן, עד שבסוף הם יגיעו לשעת כושר ויזרקו את כולכם לים.

   אתם פשוט חולמים שיש פתרון מדיני. אי אפשר לשאת ולתת עם שקרנים ורוצחים. גם אם תגיעו להסכם, הם ימצאו סיבה לשבור אותו (ע"ע מורסי).

 212. 5
  מה שרואים היום שונה בתכלית ממה שיהיה ביום הבחירות .מפלגות המרכז שמאל עדיין לא אמרו את המילה האחרונה...
 213. 4
  רוב העם לא תומך באידאולוגיה של השמאל

  השמאל לא יכול לדבר בשם "הרוב"

  1. רוב העם אדיוט
  2. רוב מוחלט של היהודים לא תומך בשמאל, השמאל צריך לקבל 11 מנדטים מאזרחים המזדהים עם האויב שלנו כדי להגיע ל51 מנדטים....
  3. רוב מוחלט בעם בעד שתי מדינות לשני עמים. מאידך, חלק גדול מהעם הם אידיוטים

   וזה ההסבר לתוצאות הסקרים.

  4. רב העם גם לא תומך באידיאולוגיה של הימין
  5. איזה עם משונה הפלסטינים יירו ללא הפסק על ישובים אזרחיים והעם לא מאמין שהם רודפי שלום
  6. מי זה רב העם? אפוא זה רב העם?
  7. מעניין ניר,מה דעתך ,איפה יש יותר אידיוטים

   כשיעור מהאוכלוסיה,אצל הפלסטינאים או אצלינו?

  8. רוב העם לא תומך בקלוד

   קלוד לא יכול לדבר בשם הרוב

  9. נשמה, אם לא טוב לך כאן לכי תגורי בעזה! שם העם פשוט גאון
 214. 3
  הרב אמנון יצחק הקים מפלגה - תתעדכנו .
 215. 2
  השמאל עובד על אגו. יאיר לפיד עיוור וגם לבני ושלי
  1. מה שטוב בהתמודדות של לבני זה שלפיד מתכווץ למימדיו הטבעיים.
  2. עוד לא אבל הוא בדרך לשם כי מימדיו הטבעיים הם אפס מנדטים כי הוא אפס

   כשלא יעבור את אחוז החסימה (בקרוב) אז יגיע למימדיו האפסיים.

  3. בלון נפוח

   לא מספיק צריך עוד.

 216. 1
  לבני הופכת את עצמה לבדיחה עצובה
  1. נא לא למהר עם מסקנות. כי יש מספר גדול של אלה שעדיין לא החליט ועבור מי להצביע, והם רבים יותר הפעם מאשר בבחירות קודמות. בנוסף, נותרו עוד כמעט חודשיים עד הבחירות וחלק מאלה שהחליטו עלול לשנות את דעתו. על כן רצוי להחזיק את הראש פתוח ולא להתרשם מסקרים מוקדמים.
  2. ליבני כנראה סוס טרויאני של הליכוד - זה ההסבר היחיד למה הלוזרית הזו בכלל חושבת להתמודד מיד אחרי שהפסידה בקדימה.
  3. הגיע הזמן שנבין שכל קדימה הוקמה כסוס טרויאני של הימין בשביל לגנוב את קולות השמאל. והסיבה שהם יוצאים שוב מכליהם כי פורום החווה לא מסוגל לסבול שהעבודה בראשות יחימוביץ הצליחה לייצר אלטרנטיבה לביבי

   סיבה נוספת היא שאדלר אולמרט וכנופייתם לא רוצים לקבע את העבודה כמפלגה הגדולה בגוש ולאבד את המומנטום של קדימה לכן בכל מחיר הםישאירו את האופציה לשוב לשלטון ולו במחיר להפסיד שוב לביבי.

  4. למה? כי יחימוביץ' שהצביעה לחד"ש בעברה, לא מהווה אלטרנטיבה רצינית.......