האם ח"כ מיכאלי תקשיב לפובליציסטית מרב?

כיצד תיראה הקדנציה הראשונה של הח"כ מרב מיכאלי? רמזים לבאות אפשר אולי למצוא במאמריה שפורסמו בשנה האחרונה ב"הארץ". מה חושבת מיכאלי על הימין, עופר עיני, נישואים ומזגנים

עוד לא יבש הדיו מפתקי ההצבעה, שהניבו לה הישג מרשים ביותר, וכבר עומדת חברת הכנסת לעתיד, מרב מיכאלי, בליבה של שערורייה זוטא בפייסבוק, הנוגעת לדבריו של הפרשן הפוליטי של הארץ, יוסי ורטר. בין אם תבחר לפנות לעמיתיה בלשון נקבה ובין אם בלשון זכר, לא קשה לנחש שח"כ מיכאלי תתפוס מקום מרכזי ובולט בספסלי העבודה. ליקטנו מספר אמירות ממאמריה שפורסמו בשנה האחרונה ב"הארץ" שעשויים לספק רמזים לגביי פעילותה העתידית לאחר הבחירות לכנסת.

בנושא הסכסוך הפלסטיני הרבתה מיכאלי לקרוא לממשלה לחדול מהקיפאון המדיני והאשימה את הממשלה בכישלון מדיני מחפיר :

"ערב יום כיפור, ואהוד ברק מוצא לנכון לשחרר לחללנו תוכנית "חדשה" ומגונה להתנתקות חד-צדדית מהפלסטינים. ככל שזהו מהלך פוליטי ציני ושקוף, הוא עדיין מקומם בחוצפתו. אהוד ברק היה צריך לנצל את ערב יום כיפור כדי להתנצל לפני הציבור הישראלי על קונצפציית ה"אין-פרטנר" שכפה עליו כדי לכסות על כישלונו המחפיר במה שעוד היה אז תהליך השלום; במקום זה, הוא מרגיש את עצמו כסינדרלה, כשהוא מפציע לבוש בתוכנית גרועה שנועדה להתמודד עם האין-פרטנר מעשה ידיו". (לא מרגישים צורך להתנצל, 25.09.2012)

מרב מיכאלי. כבר מרגישה בבית בין החברות תומר אפלבאום

"למקרא העיתונים בימים אלה עולה תחושת דז'ה וו. כאילו עכשיו 2002 והיוזמה הסעודית מועלית לראשונה: כל מדינות ערב מציעות לישראל נורמליזציה מלאה "בהקשר של שלום", בתמורה למדינה פלסטינית עצמאית בגבולות 67' ומציאת פתרון צודק לפליטים. יוזמה היסטורית מדהימה. על פניה, החלום הגדול של ישראל וניצחונה המושלם. אבל השלטון הישראלי אפילו לא מגיב. הוא מתעלם, כאילו לא היתה מעולם. ב-2007 היוזמה הסעודית שבה ומאושרת על ידי הליגה הערבית, ועדיין - אין קול ואין עונה. אפילו ארגון המדינות האיסלאמיות מאשר את היוזמה, אבל ישראל - שום דבר. היא אפילו לא חושבת להיכנס למשא ומתן". (חמאס מציע שלום? לא שמענו, 2.1.12)

טוריה של מיכאלי נכתבים בדרך כלל מהצד השמאלני של המפה. על ביקורת הימין בדבר שליטת השמאל בבית המשפט העליון ובתקשורת היא כותבת:

"בית המשפט העליון איפשר את כל ההתנחלויות, הכבישים והתנאים שלהן, הכשיר את חומת ההפרדה, את החיסולים הממוקדים, מאפשר את אי-גיוס חרדים לצבא, את הבלעדיות האורתודוקסית על גיור, נישואין, גירושין, מאפשר הפרדה בין נשים לגברים וחוקי מדינה לפי חוקי ההלכה כגון איסור תחבורה ציבורית בשבת. בפועל שמר בית המשפט העליון על כל האינטרסים של הימין וחיזק אותם.

התקשורת ממסדית מטבעה: היא מזדהה עם השלטון, עד שהיא מתהפכת, לפי צורכי הדרמה שלה... הימין ועמדותיו זכו לייצוג נרחב מאוד בתקשורת, שבפועל הפיצה את עמדותיו וחיזקה אותן.

אלא שהימין לא המציא את הפרדוקס הזה. זה בדיוק הפרדוקס שבו ישראל מתנהלת כמדינה תמיד, ומאז 1967 ביתר שאת. ישראל חזקה, פורחת, משגשגת, כובשת את יהודה ושומרון, ואת עזה בפורמט כזה או אחר, מדכאת את העם הפלסטיני בשטחים על בסיס יום יומי, ובמקביל מחזיקה בדימוי עצמי ובתודעה של קורבן, וככזאת מציגה את עצמה לעולם. מתוקף עמדת הקורבן, גם ישראל וגם הימין מצדיקים את מעשיהם התוקפניים כלפי אזרחים, לא-אזרחים, מוסדות ומדינות אחרות.

זה בדיוק המקום שבו אזרחי ישראל מתקשים להפריד ולזהות, שהימין המשתולל עכשיו במופעי חטיפת כל הרשויות, שאינן - ולא אמורות להיות - בידי השלטון, איננו באמת קורבן". (משחק הקורבן של הימין, 22.11.11)

מעניין איך עמדות אלו יבואו לידי ביטוי אם תשב מפלגת העבודה בהנהגת שלי יחימוביץ בממשלתו של בנימין נתניהו. סוגיה מעניינת נוספת שעלולה להביא להתנגשות עם מספר 1 של מפלגת העבודה טמונה בהתבטאויותיה של מיכאלי באשר להסתדרות, וליו"ר עופר עיני, הנחשב למקורב ליחימוביץ, כך היא כתבה ביחס לסכסוך העבודה ברכבת ישראל:

"ההסתדרות היא כוחנית, אבל מה שקורה עכשיו מדגים היטב, שבניגוד למה שהורגלנו לחשוב הכוחנות אינה כלפי הממשלה או המשק או הציבור; הכוחנות היא כלפי העובדות והעובדים עצמם. דוגמה לכך הייתה במאבק העובדים הסוציאליים, שהיה נחוש ועיקש, עד שנכנס לתמונה עופר עיני, המבוגר האחראי, סילק אותם הצדה בתנועת יד מבטלת וסגר עניינים עם האוצר, בניגוד לרצונם, ולא על פי האינטרס שלהם.

....עיני כבר מזמן רואה את עצמו כחבר בהנהלת המדינה, ולא כמייצג עובדים. כבר מזמן הוא ממנה-מפטר-בוחש וחבר של כל המי ומי, וההסתדרות שלו דואגת בעצם רק לבעלי הכוח מבין העובדים: הוועדים הגדולים, שיש להם יד על השלטר. שם, אגב, אין כמעט עובדות, יש רק עובדים. וראשי ועדים שהם מין עיני מקומיים: מקושרים, מאיימים, עושים לעצמם, לבתיהם ולמקורביהם". (ארגון מחדש לעבודה המאורגנת, 5.07.2012).

דעה אחרת שעלולה להיות פופולארית פחות במליאת הכנסת מאשר על קירות הפייסבוק של בנות תל אביב היא דעתה של מיכאלי בעניין מוסד הנישואים. 

"מאה שנים אחרי שנשים היו לאזרחיות שוות בפני החוק, לפחות פורמלית, חלקן מחוקקות בעצמן, ויתרה מזאת, עובדות ומפרנסות את עצמן ולא זקוקות לגבר שיפרנס אותן ואת ילדיהן - אין כל הצדקה להמשיך את הסידור הזה והוא היה צריך להתבטל מאליו. מה פתאום שעוד יתקיימו טקסים וחוזים פרימיטיביים המחייבים אשה לחבילת השירותים שבאה עם השייכות החוקית לגבר אחד?

המדינה צריכה לבטל לחלוטין את מוסד הנישואים ולהציע תחתיו כמה דגמים של הסכמים - להולדת ילדים/ות, לגידול משותף של ילדות/ים, לניהול משותף של משק בית ואם מישהו/י רוצה - גם לבלעדיות מינית". (די לנישואים, 15.04.12)

כך או כך ייתכן שאחד הנושאים הראשונים שבהם תטפל הח"כ מיכאלי יהיה בכלל טמפרטורת המזגן שעמדה במרכז אחת הרשימות הפמיניסטיות שלה, שזכו למספר שיא של שיתופים בפייסבוק:

"המזגן חושף, בעצם, את האופן השונה שבו מסתובבים נשים וגברים בעולם: גברים שומרים על עצמם באמצעות בגדים. הבגדים מגינים עליהם לא רק מהקור, אלא הופכים את הגוף ללא-חשוב ואת הראש ומה שבתוכו לעיקר. בגדים של נשים, לעומת זאת, נועדו לחשוף אותן ולהפקיר אותן לסכנות; לא רק לקור המקפיא, אלא גם להפוך אותן לאובייקט מיני הניתן לניצול. כלומר, הם הופכים את הגוף לעיקר ואת הראש ומה שבתוכו ללא חשוב". (קר לי משמע אני אשה, 4.06.12)
 

אז מה הסיכוי שמיכאלי תציע חוק לביטול מוסד הנישואים?

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 81
  go merav go

  סופסופ אשה צעירה אמיצה עם ראש נפלא על הכתפיים, הפתעת ושימחת שהצטרפת לפוליטיקה. נפלא שיש לך את הכח להלחם. אנחנו מאחורייך.

 2. 80
  חובה לאומית למנות את האדונית מרב מיכאלי לראשת האקדמיה ללשונה העברית! היא תהפוך הכל לנקבה... הזכרות תבוטלנה ותכלנה מן העולמה.
 3. 79
  צרופה של מרב, הפרובוקטורית העלובה, לנבחרת העבודה היא טעות חמורה, אשר תעלה למפלגה האבודה במנדטים רבים.
 4. 78
  יוצאי רכבת הניצולים התפקדו בעבורה. מה שב"ג מנע מסבה הצליחה הנכדה:כישדון ליחמיוביץ
 5. 77
  הכי טובה ברשימה - הייתי מצביע עבודה אבל ישנה שם גם יחימוביץ...
 6. 76
  אשה איומה , רעה וחותרת נגד המדינה - נכדה ראוייה לסבא שנסע בכל אירופה על מנת לסנגר על נאצים.

  בחורה שמסיתה נגד גיוס לצה"ל מקומה רק במפלגה של שונאי ישראל.
  מפלגת העבודה תפסיד בגדול בגלל הבחורה המתועבת , חסרת הבושה החמלה והצניעות.
  מי שרוצה להצביע לשמאל יצביע מרץ - זו מפלגה של אנשים הישרים עם עצמם.
  הם מכריזים על עצמם כשמאל ולא משקרים לבוחרים שלהם.

 7. 75
  גם זה מקום להגיד שגאה ורחב לבבי, בבחירה הזו.
 8. 74
  קשה להאמין שאישה כזאת תהיה חברת כנסת

  נמאס כבר מכול הפמינסטיות שמבקרות רק הסבל הנשי תחת המערכת המגדרית הקיימת . תנסה גברת מיכאלי להיות גבר שמן ולהגיד כי "הבגדים הופכים אצל הגברים את מה שבראש כעיקר ולא הגוף". מערכת הנישואים בעייתית בה במידה כאשר היא גורמת לגבר אשלייה כי הוא שייך בלעדית לאישה מסויימת והיא שייכת אך ורק לו.

 9. 73
  למפה אין צד שמאלני, יש לה צד שמאלי. אנשים חושבים גם מעדיפים לקרוא עברית ולא עגה.
 10. 72
  מסכימה עם כל מילה

  לא יכולתי לכתוב את זה יותר טוב. גם אני חיפשתי את החתום על הרשימה המגוחכת כדי להגיב והפלא ופלא אין כזה. ציני ומדאיג.

 11. 71
  מסכימה עם כל מילה

  לא יכולתי לכתוב את זה יותר טוב. גם אני חיפשתי את החתום על הרשימה המגוחכת כדי להגיב והפלא ופלא אין כזה. ציני ומדאיג.

 12. 70
  יש פה תהליך לא הוגן, אנשים הצטרפו למפלגות לא מתאימות

  זה חוסר הגינות שלה להיות בעבודה, זה חוסר הגינות של פייגלין להיות בליכוד, וכו וכו. כל אחד זכאי לנסות להיות ח"כ, אבל במסגרת המתאימה.
  מה מנע מגב' מכאלי לרוץ במפלגת מרץ (חוץ מהסיכוי הנמוך להצליח להכנס לכנסת). אין מקומה בעבודה. והיא רק מקלקלת לעבודה. חכו חכו שיתחילו את תשדירי הבחירות והמודעות בעיתונים, חכו חכו תראו כמה מנדטים ירדו לעבודה בגללה.

 13. 69
  רשימה מטופשת וסנסציונית

  נו באמת, זה הדבר הכי טוב שיכולתם לכתוב על הצעד הזה שהוא לכל הפחות אמיץ ומעורר הערצה? לו היינו מפרגנים ומכבדים נשים (אמיתיות, לא כמו שלי וציפי) המדינה הזאת הייתה נראית הרבה יותר טוב. זה כל כך ילדותי וצר לקחת את המילים של מיכאלי ולסובב אותן נגדה. אם אין לכם משהו אינטליגנטי לכתוב, אל תכתבו כלום!

 14. 68
  מסכים עם כל מילה שלה

  מסכים עם כל מילה שלה

 15. 67
  לפחות יש לה אידיאולוגיה. כל שאר החכים באו בשביל ג׳ובים
 16. 66
  היא נרת טוב
 17. 65
  מצביעה לעבודה בגללה
 18. 64
  מיכאלילשעבר יאכיל תישארי כמו שאת

  תישארי כמו שאת. ואז נראה את שלי מתנהגת כמו ראש מפלגה או כמו ראש כנופיה החושב שהמפלגה של אבא שלו

 19. 63
  מאוד מקווה שהעבודה לא תקבל יותר מ 4 מנדטים והגברת תשאר בחוץ

  עם כל הבהמיות והוולגריות המהווים את סמלה המסחרי.
  לצערי זה כנראה לא יקרה ונאלץ בקרוב להקיא

 20. 62
  וכך! בשקט בשקט!! רופדה לה הדרך מן האוהל והכיכר ותקוות המליון. אל משכורות מדושנות.

  הטבות משומנות. ופנסיות מרופדות. ומאחור בכיכר. נותרו חסרי הבית. העניים והכורעים תחת הנטל. ושם בכיכר הריקה נשמעת קול זעקתו מדם ליבו הבוער של משה סילמן. " זאת המחאה הייתה עבודה בעיניים!!!. זאת המחאה הייתה הבגידה הגדולה ביותר בתולדות ישראל "!!!!!

 21. 61
  הפמיניזםיין פמיניזם העיוור של מיכאלי, פוגע באלפי ילדים מידי שנה בשנה, ראו הוזהרתם!!!!!
 22. 60
  מי שקוראת לסרבנות גיוס מקומה לא בכנסת ישראל אלא בבית המשפט.
 23. 59
  Just look at her face

  and see all the hatred she has for everything

 24. 58
  אני מעריך מאוד את שלי יחימוביץ. אני חושב שנכון לה עתיד מזהיר בפוליטיקה הישראלית והיא עוד תהיה ר"מ בעוד מספר שנים לא רב. בינתיים היא יכולה להיות שרה מעולה בממשלתו של ביבי ולתרום למיתון הקפיטליזם החזירי של בעלי ההון ושל פקידי האוצר. כך שחשוב מאוד לחזק את העבודה בבחירות הבאות. אבל לא לאצביע למפלגת העבודה בגלל מירב מיכאלי.
 25. 57
  הנושאים שאתה בוחר לכתוב עליהם כעיתונאי לא בהכרח משקפים את היחס הרציני שח"כ אמור להתעסק בהם.נקוה שהיא תתבגר ותביא תועלת.לפחות מובטח שהיא לא תתעסק בעשרה צאצאים ולא תגדיר הומואים כחבורת מתאבדים.היה לנו די ממטומטמת אחת פרובוקטיבית שמרנית .עכשיו נזכה לקצת גיוון מעשיר.
 26. 56
  התלבטות לא פשוטה

  הקוטביות הגדולה במפלגת העבודה מקשה על הבחירה בה.במי בעצם אבחר ביחימוביץ המסרבת להתיחס לנושאים המדיניים או במיכאלי המקצינה עמדות עד כדי פרובוקציה ? .מרוב ניגודים אבסורדיים לא רואים את המצע של המפלגה אם יש בכלל כזה. השפוי ההגיוני בעבודה היום הוא עמיר פרץ הזוכה להתנגדות רועמת מהיו"רית.
  . המפלט המתבקש הוא בחירה בגלקסיה סביב ,בחירה באחת המפלגות ה קטנות כגון מרצ שלפחות נוקטת קו עיקבי ומוכר או בעלה ירוק שלפחות תקדם באופן מוצהר את ענין המריחואנה הרפואית נושא חשוב וראוי מאד.מי עוד אפשרי? חד"ש לא.הם בעיקר מפלגה לוביסטית ערבית. אבל העיקר לתמוך בגוש השמאלי כדי להחליש את הימין היהיר והעיקש הסבור שאפשר שלנצח נחיה על חרבנו.

 27. 55
  הפיגלין של מפלגת העבודה

  תפיסת עולמה של הגברת הבלתי מתבגרת משאירה אותה עדיין בויכוח בצופים על טוב ועל רע. נלחמת על דברים שנמוגו מהעולם.
  אישה שאינה מסוגלת לבנות לעצמה תא משפחתי, או להמנע מהבאת ילדים לעולם מתוך עקרון, משבשת לי את היכולת לקבל אותה בחברת בני אנוש.
  יהיה מעניין איתה. מירב היא הפיגלין של מפלגת העבודה

 28. 54
  מפלגת העבודה כסניף עלוב של גלגלצ
 29. 53
  ליאור - חייכי אכלת אותה!

  כמצביע עבודה אני לומר שיהיה לי קשה איתה, עם הרעיון שכל ביטוי של מחשבותיה נעשה תמיד באמצעות פרובוקציות, ציניות של ילדה מתבגרת שעוד לא הסכימה לקבל את כללי המבוגרים. אגב, מה הקטע של הכותרת לתמונה ״כבר מרגישה בבית בין חברות״. היה צריך להיות ״עוד מילה אני מכניסה לך באמי אמך״ שאליהם תשמור אותנו...

 30. 52
  מה שמפריע לי במיכאלי זה לא שהיא לא חכמה , זה לא שהיא לא שנונה

  זה שהיא לא אשה. אשה בעולם שלנו (ראה עדויות גם בטבע) היא זו שנושאת את האנרגיה הרכה , התומכת , האוהבת , האמהית ... אנרגיה של שלום. אשה מאחדת ומחזיקה בית ואשה גם מפרידה ומפוררת - זה כוחה של אשה . אין לה את זה. יש בה אנרגיות גבריות של מלחמה למען הצדק או האי צדק תלוי באיזה צד אתה נמצא ולצערי מזה יש לנו כבר מספיק בעולם. אנחנו לא צריכים גם נשים/גברים. צריך נשים עם אנרגיה של אשה אמיתית.

  1. אני מציע שלא תתחתן איתה. היא כנראה לא האישה בשבילך, והיא ממילא תפוסה

   מה שכן, יכול להיות שהיא תהיה מוצלחת כחברת כנסת. ממתי אנחנו דורשים מחברי כנסת רכות ותמיכה? אני לא לגמרי נגד, אבל זו צביעות מדהימה לדרוש את זה רק מנשים.

 31. 51
  עד היום כבר שנה אני נעול על יאיר פתאום

  באה המבריקה הזאת שרק עכשיו אני מבין כמה לאמשעמם לשליין... ומביאה לי לבט אמיתי. מה עושים??? אולי שיתאחדו כבר עכשיו???

 32. 50
  מה דעתה בנוגע ללגליזציה של מריחואנה?
 33. 49
  מה שכן היא מצחיקה ומשעשעת
 34. 48
  יהיה מעניין, מצביע עבודה

  לא מת על מירב, או על שלי ובודאי שלא על פרץ, אבל זו חבורה מענינת. והשאר די בסדר. בטח יחסית לשאר האופציות.

 35. 47
  מרב משב רוח רענן במפלגת העבודה והיא תפתיע לחיוב בגדול
 36. 46
  גם מרב תעשה ככל יכולתה די ךשמור על הכורסא הנוחה בכנסת (זו המרופדת בעור צבי רך ומחמיא לתחת).
 37. 45
  אין סיבה להתרגש - בעמוד ענן היא שתקה כמו כולם

  קל בעיתון, קשה בפריימריז

  1. שקרנית
 38. 44
  חולה על מרב
 39. 43
  אליטיסטית בגרוש

  היא גם כינתה את תושבי דרום תל אביב-גזענים משום שהפגינו נגד הפשיעה של המםתננים מאפריקה.מענין אם היתה מוכנה לגור ליד גן לוינסקי שבוע אחד בלבד.

 40. 42
  מרב מחזירה את העבודה למקומה הטבעי

  חשוב לומר את הדברים המשקפים את מפלגת העבודה מקדמה עדנה לנוכח ההקצנה של הליכוד.על אפם וחמתם תקום מדינה פלסטינאית,לצד מדינת ישראל,כי השלום חשוב מכל.

 41. 41
  מיכאלי קראה לא להתגייס לצהל , להשתמט זו פרצופה האמיתי של העבודה בעייניים
 42. 40
  הכתבה אודות הגב' מיכאלי בהחלט מציגה דמות מעניינת.

  לראשונה קראתי כאן את דעותיה של הגב' מיכאלי. בהחלט מרענן. בחלק החברתי, קיצוניות הדיעות הינה כזו המייתרת הצורך להתייחסות אישית. בצד הפוליטי, או קיי, לכל דיעה זכות מתחת לשמש. בסה"כ נחמד ביותר

 43. 39
  היו לה מאמרים הרבה יותר מטומטמים

  מאלו שציטטתם, ואפילו כמה מאמרים ממש דוחים. הדוגמאות בכתבה זה עוד הפרסומים היחסית פחות אינפנטיליים שלה. היא עלבון לאינטליגנציה.

 44. 38
  זה ממש מגוחך אך היא מתיחסת ל3 הצהרות ב10 שנים

  שבהם העולם הערבי כביכול הציע הסכמי שלום. ומתעלמת מאלפי הפעמים בתקופת זמן זו שבהם הם הצהירו שמטרתם להשמיד אותנו שהם לא יתפשרו על גרגיר מאדמתם וכו'.
  מירב אי אפשר לקרוא להם אפילו שקרנים הם אומרים את האמת וחוזרים עליה תחת כל במה אפשרית שמטרתם לשחרר את פלשתין כולה (וזה כולל הבית שלך)

 45. 37
  העבודה "מכרה את נשמתה לשטן" - לא נשאר למי להצביע
 46. 36
  אני חושש שהיא תקדם חקיקה נגד התנוחה המיסיונרית כי היא "משפילה" נשים

  וצריך לשמור על "שיוויון" בכל התחומים.
  רק שלא נצטרך ללדת........

  1. שובניזם טהור במסווה של התבדחות. הכי דוחה. לפחות תהיה ישיר.
  2. מה יותר ישיר ובוטה מאשר תגובתי ?

   מיכאלי עוסקת באופן אובססיבי בזוטות באופן ילדותי, כמו המאמר "החשוב" על רוחב המיטה הזוגית - סוגייה שצריך להקדיש לה מאמר דעה בעתון לאנשים חושבים.
   מה אני אמור להבין ממאמר זה ? האם לא נכון מצידי להבין ממנו שזה סוג הסוגיות והגישה להן שינחו את פעילותה הפרלמנטרית ?

 47. 35
  כל הכבוד. בהצלחה.

  סוף סוף.

 48. 34
  היא תעבוד קשה נגד כל אי צדק

  ולא משנה לה למען מי : נשים, ערבים , דתיים . כולם. היא תהייה חברת כנסת מעולה

 49. 33
  לא נראה לי שתהיה חברה בכנסת הבאה וודאי לע בעבודה פשוט יקיאו אותה
 50. 32
  מרב מיכאלי כמשב רוח רענן בארץ עבשה, ולכן אל נא תצביעו עבודה

  כי מיכאלי משובבת הנפש, המרדנית שיש בכולנו (זוכרים?), תיבחר בכל מקרה, כי היא במקום החמישי, מתחת לסף ברירת המחדל. אם ייבחרו רק חמישה שישה ח"כים לכנסת ברשימת העבודה, משקלה הסגולי של מיכאלי יעלה, כי היא תהווה חמישית או ששית סיעה. לעומת זאת, משקלה של היו"ר שלי קלפטמוביץ' יירד. מה יש בשלי הזאת? מקוריות? יצירתיות? נישט! היא כחושה ועבשה וכבר עבר זמנה. לכן אל תצביעו עבודה, למען מרב מיכאלי!

 51. 31
  מה שהיא אמרה על עיני כבר מעיד שהיא בעד האזרחים ולא בעד המחוברים.
 52. 30
  למיכאלי יש דעות מוצקות ומובהקות (ולעיתים גם לא שיגרתיות) וזה יותר ממה שאפשר להגיד על רוב חברי הכנסת.מוזר שמנתחים את הטקסטים שכתבה מיכאלי אבל מתעלמים מהטקסטים שכתב עפר שלח לאורך השנים (איש שמאל מובהק שבחר להצטרף למפלגה הלא דמוקרטית של חברו לפיד) אבל לבטח לא מדובר בשוביניזם.עצוב שאיש לא חתום על הכתבה - עוד סממן מדאיג בעיתון הארץ.
  1. הדס, לא אצביע למפלגה שבין מועמדיה לכנסת יש קומוניסטים כמו מיכאלי, שפיר ויונה
 53. 29
  יש הבדל אחד בינה לבין כל מועמד אחר במפלגת העבודה

  היא לא פוליטקלי-קורקט, וזה מה שגורם ללא מעט מצביעי מרכז או ימין מתון לסלוד מהרעיון של הצבעה למפלגת העבודה שבה חברה מרב מיכאלי. טוב נו, וגם האולטרא-פמיניזם שלה. להוציא הדברים הללו שהם יותר סגנוניים ופחות מהותיים, ההבדל בינה לבין שאר חברי מפלגת העבודה הוא זניח או לא קיים.

  אבל זו מרב מיכאלי, זה מה שהיא תמיד הייתה וייצגה - וזה מה שהקנה לה את קולות הבוחר במפלגת העבודה ובמקום החמישי. נו, שיהיה בהצלחה.

  1. יש גם דבר אחד דומה בינה לבין כמה חברים אחרים במפלגת העבודה - היא מפריחה את פניניה בנושאים שהיא לא מבינה בהם כלל ועיקר ובונה מגדלים פורחים באויר שאין להם שום קשר למציאות.
 54. 28
  מיכאלי גורעת 2 מנדטים מהעבודה: 1 שהיא לקחה והשני שלא יצביעו בגללה.

  סוס טרויאני הוחדר לעבודה.
  עבודה של הליכוד?

  1. בחירתה גרמה לכך שלא אצביע לעבודה.
  2. יותר משתיים בבחירות האלה. ואחרי קדנציה של פרובוקציות יאבדו עוד
  3. הצביעי לש"ס או ליתר מדירי הנשים וודאי ירווח לך. טמבלית!
  4. ליוד, בין ש"ס לקומוניסטית מיכאלי מגוון המפלגות רחב.
  5. מי שקורא לאשה "טמבלית" ודאי מכבד נשים...בין מיכאלי לש"ס יש עוד כמה אופציות.
 55. 27
  אתה מכיר את האגדה על דברים שרואים מכאן?

  זו לא אגדה, זו השלמה עם המציאות לפיה חבר כנסת בודד לא יכול ברצינות לשנות דברים, גם אם יציע הצעות חוק, הן לא יעברו וועדת כנסת אחת. גם הצבעה בניגוד למפלגתו לא תגרום נזק אם היתר כבר השלימו עם המציאות ולא יצטרפו. בקיצור אין באמת לצפות שהיא תגיש הצעת חוק לביטול מוסד הנישאין למשל.

 56. 26
  עולם ישן עדי היסוד נחריבה, נביא קומוניסטים שישלטו בנו ואז נהיה חופשיים לעשות מה שהשלטון רוצה.

  מרב מיכאלי היא כאילו רחבת אופקים ופתוחה. אבל העולם שלה צר ולא סובלני בדיוק כמו אלו שהיא תוקפת בעצמה (אם לא יותר).

  1. קומינסטיות
 57. 25
  לא מצאתי עמדה אחת שגויה, העמדות נכונות אינטליגנטיות ומצביעות על Moral fiber

  אני מאחל למרב מיכאלי להיות מחוקקת מסדר הגודל של מר"צ - להשתמש ללא סוף במערך המידע של הכנסת ולהגיש שאילתאות לשרים ולחברי הממשלה.

  לאט לאט מתגנבת חזרה הגאווה להיות ישראלי.

 58. 24
  למה אין קרדיט, ושאלות נוספות

  אולי תוציאו את "סופר הארץ" מהבוידעם, וזהו?
  מדוע רשימה כזו אינה חתומה? האם יוסי ורטר החליט להוכיח את טענתו, אבל לא רצה לחתום? ומה זה הביטוי המטופש "בנות תל אביב"? האם רק נשים תל אביביות חושבות כך? למה ההתנשאות המטופשת הזו, כאילו מיכאלי מייצגת עמדות כל כך צרות? לפי הנאמר בכתבה, היא מציגה עמדות נאורות במגוון תחומים. על הצורך בשינוי התפיסה של מוסד הנישואים יש הסכמה רחבה, מליברמן ועד מרצ. מיכאלי הציגה פן אחד מיני רבים בנושא. יפה היה לו הייתם מתאפקים קצת, וחוסכים מאיתנו את העליצות, ההתנשאות והציניות כלפי פובליציסטית מעניינת ומנומקת, שאך זה עתה התברגה לצמרת אחת המפלגות הגדולות.

 59. 23
  הידד לאשה האמיצה היפה הציבעונית והמרתקת הזו. היא לעולם לא תשב בשולחן ממשלה בו יש רוב לשוללי האבולוציה
 60. 22
  שפיות נדירה במקומנו

  חזק ואמץ מירב אהובה. זקוקים ורוצים את חוכמתך בהנהגתינו....
  כן ירבו!!!!!!

 61. 21
  עכשיו סופית אין למי להצביע

  אחרי רשימה כזו לא נותרה שום ברירה.. אני נאלץ לחזור לליכוד.

  1. אוי באמת...
 62. 20
  ולהשלמת דבריה על עופר עיני ראו מה אומר עליו אלדד יניב ב"ארץ חדשה"
 63. 19
  בחיים לא הצבעתי לעבודה הפעם אני אעשה זאת בגלל מרב מיכאלי
 64. 18
  רק מיכאלי

  רק בגללה שיניתי כיוון וחושב להצביע לעבודה. חכמה, מרעננת ביכולת הורבאלית, כנה

 65. 17
  עולם ישן עדי היסוד נחריבה, נביא קומוניסטים שישלטו בנו ואז נהיה חופשיים לעשות מה שהשלטון רוצה.

  מרב מיכאלי היא כאילו רחבת אופקים ופתוחה. אבל העולם שלה צר ולא סובלני בדיוק כמו אלו שהיא תוקפת בעצמה (אם לא יותר).

 66. 16
  הארץ, רדו מירב מיכאלי, לא לכבודכם ולא לכבודה
 67. 15
  חושב שהיא אחלה
 68. 14
  בעבודה עוד יבינו את הטעות של צירוף מיכאלי
 69. 13
  מסכים עם כל אחד מהפוסטים של מיכאלי שצוטטו כאן. לא משנה איך תגדירו את זה שמאל או מרכז, רואים שמה שמניע אותה היא טובת המדינה והאזרחים. בעברית קוראים לזה: ״תיקון עולם״. יישר כוח
  1. הלוואי וירבו האנשים שמחפשים ותרים אחר "תיקון עולם", מכל צד שהוא, המפלגות

   המפוצלות והמתפצלות שעסוקות בקידום אישי ושימור הכיסא שכחו מזמן מה אמור להניע אותם...

 70. 12
  חידוש

  יש תחושה לא נוחה-עצבנות מה כשקוראים כתבה זו. אם אלו הגיגיה של המועמדת הטרייה, שיורה לכל הכיוונים בפרות קדושות, זהו איננו חידוש בהיסטוריה שלנו.

 71. 11
  נשים אוהבות לחשוף את הגוף שלהן.. הרי אם יעירו להן זה יחשב ככפייה דתית ואם לא מעירים אזי הגברים אשמים כי הנשים הופכות לאובייקט מיני...אז אולי קיבינימט תחליטי כבר?????????????????????
  1. המציאות מורכבת. מצטערת בשבילך שאת ההבדלים והניואנסים את/ה לא מצליח/ה להבין.
  2. נכון, אז אולי תואילי להעיר עיניינו בהבדל וניאנס אחד לפחות

   בהעדר פירוט/דוגמא הטענה של עמית נשמעת הגיונית על פניה.

 72. 10
  בסופו של דבר, עם או בלי לשון נקבה, היא די צודקת.
 73. 9
  שלי. לא יכולה לנהוג כברק ולהיכנס לממשלת ביבי וליברמן.זה יביא לפילוג .

  היא התקיפה את ביבי נון סטופ כל הקדנציה האחרונה
  על מדיניותו הקפיטליסטית והחברתית ומצד שני מתה
  להיכנס לממשלתו.

 74. 8
  רק בגללה לא אצביע עבודה
 75. 7
  עכשיו לפחות היא תוכל לברר אם היה שינוי בעמדות נתניהו בנוגע לסבון נוזלי לעומת סבון מוצק.
 76. 6
  כל הכבוד. סוף סוף ח"כ איכותית מהעבודה. המשיכי כך מרב.
 77. 5
  אל תשלחו את ילדיכם לצבא להגן על פרזיטיות כמו מירב מיכאלי
  1. הציטטה על ילדינו בצבא לא מופיעה במאמר, למה???
  2. מרב דווקא כן שירתה בצבא

   בנבדל מהרבה בנות ובנים מכל מיני מגזרים במדינה

  3. היא דווקא בן שירתה בצבא

   בנבדל מהרבה בנות ובנים מכל מיני מגזרים במדינה

  4. מירב מיכאלי

   לא לאפשר למי שקוראת לא לשלוח לשרת בצ.ה.ל לשרת כחברה בכנסת ישראל, זו ממש בגידה.

  5. מרב טענה שעלינו, האמהות, לעשות הכל כדי שלא נשלח את ילדינו לשווא

   והיא צודקת במאה אחוז. אין אחד במשפחתי שלא שירת בצבא ועכשיו שני ילדיי משרתים. אנחנו צריכים לומר לממשלה, כל ממשלה: אם אנחנו מסכנים את חיינו וחיי ילדינו, אז אתם מחוייבים לעשות הכל כדי להקטין את הסיכון. זה אומר להגיע להסכמות עם הצד השני ולא לעשות "עוד מאותו דבר"- עוד מלחמה ועוד חיסולים ועוד מצור ועוד השפלות. כולי תקווה שנשים כמו מיכאלי, יחימוביץ ושפיר ינהיגו את המדינה לכיוון השפוי הזה. מותר לנו לקוות לא להעלות למזבח גם את נכדינו.

 78. 4
  הקדנציה שלה תיראה כמו המאמרים שלה: פופוליזם, פרובוקציות בשקל, שטחיות ודיסידנטיות של תיכוניסטית.
  1. אתה פטתי ועלוב, ולמה בכלל אתה קורא את מאמריה ה"פופוליסטיים"?! טמבל!
  2. אני למשל קראתי את מאמרה על... המזגן ואויי כמה צחקתי...

   תגידו מישהו יודע מה זה החרטא הזה ?
   מצפה למוצא פיה החשוב על גוזם ציפורניים...
   סתם כי בא לי לצחוק קצת.

  3. מצפה למוצא פיה על צחצוח שיניים,הורדת הזבל,ורחיצת כלים

   ועוד סוגיות כגון אלו העומדות ברומו של עולם

 79. 3
  הקטע עם המיזוג קורע.. יאללה הצעת חוק לביטול המזגנים חחחחחח
  1. מדהים, אבל

   הרבה פעמים אני מוצא שבהפוך על הפוך היהדות והפמיניזם משיקות זו לזו.
   גסם ביהדות גישת הצניעות אומרת שיש להצניע את הגוף על מנת שיהיה ניתן להתמקד במה שמעבר לו, ולכן הפנים גלויות.
   אני יודע שפמיניסטיות רבות יגידו שמטרות הצניעות הן שליטה ודיכוי, אבל אם נקשיב למה שהדתיים עצמם אומרים - זה מה שהם אומרים.

   הארץ, בבקשה לפרסם.

  2. את הגוף מסתירים כדי שהגברים לא יתרגשו ויעברו על "זרע לבטלה"
 80. 2
  מה רבין היה אומר על הרשימה?!
  1. רבין היה עובר לישראל ביתנו

   הדיעות שלו היו הרבה יותר ימניות ממה שאלה שהמציאו לו מורשת מציגים

  2. רבין היה גאה בעמיר פרץ שהזכיר לשלי שהעבודה היא לא תיאום סיאמי של הליכוד
 81. 1
  רק בגללה אצביע עבודה

  אלופה, וסופסוף מישהי שטובת הנשים במדינה הינה ערך עליון

  1. עדי-רק בגללה-המונים לא יצביעו עבודה.היא תת-סניף של העבודה-מרצ פנימית שכזאת.זוהי זכותה כמובן וזו דמוקרטיה-אבל כמו שפייגלין נטה אוהל והתנחל בלב הליכוד-כך מיכאלי (ולא רק היא) נטתה אוהל והתנחלה בלב העבודה. תמונת מראה של המתרחש בליכוד-אם תרצה.
  2. *רק* בגללה? זה באמת כל מכלול השיקולים שלך?

   טובת הנשים צריכה להיות "ערך עליון" של המדינה? את נושאת את דגל המפלגה הנאצו-פמיניסטית או מה?

  3. רק בגללה לא אצביע לעבודה
  4. גם בגללה לא אצביע לעבודה
  5. "בגללה" או "בגללו" תצביעי מיכאלי ?
  6. אם "רק בגללה" תצביעי עבודה, אז עדיף לך להצביע למרצ, שבה כולם פמיניסטים ואנשי שלום!
  7. וטוב שכך משום שגם העבודה וגם הליכוד הפכו ממפלגות שלטון שמציגות דרך ואלטרנטיבה למפלגות סטטוס קוו של פוליטיקאים שרק רוצים להבחר, לכבות שריפות כל הקדנציה ולנקוט בכמה שפחות מדיניות שרק אפשר. ב-Landscape שכולו זיקיות וצלופחים, זו מגמה חיובית שנכנסים לפוליטיקה שלנו כמה אנשים חושבים שיש להם דרך, אג'נדה ומה להגיד.
  8. הבטלנית מיכאלי שלא עבדה יום בחייה, נרקסיסטית באגו טריפ, חיה אך ורק למען עצמה, נהנתנית, אפס אמפטיה לאחרים, מייצגת את הזחיחות התל אביבית העלובה..היא ושכמותה הם תחילת החורבן של המערכת הפוליטית, רק חבל שאנו נממן את משכורת העתק הציבורית שלה +הרכב, החל מחודש ינואר..העיקר שתמשיך לאכול שרצים עם הידיים בבראסרי..כל הסיבות שבעולם להתנער ממפלגת העבודה (..העבודה?!?..). קבורת חמור למפלגה ולתנועה ציונית מפוארת...