עו"ד המייצג את "ארץ חדשה" הורשע בעבר בפלילים

יגאל זאבי הודה והורשע ב-99' בניסיון לקבל החזר ארנונה עם מסמך שזייף. היו"ר אלדד יניב: "הוא אינו מכהן במשרה ציבורית. מותר לו להתפרנס"

מסמך שהעלתה היום לאתר האינטרנט שלה מפלגת "ארץ חדשה" של אלדד יניב, ובו דיווח על התרומות, מגלה כי בא כוח המפלגה הוא עו"ד יגאל זאבי, אחיינו של איש העסקים גד זאבי. יגאל זאבי היה יועץ של ראש עיריית חיפה לשעבר עמרם מצנע, והורשע בשנת 1999 בניסיון לקבל דבר בתחבולה וזיוף מסמך.

זאבי הודה באשמה והורשע בכך שבשנת 1996 העביר לעיריית חיפה מסמך שהכין בעצמו, שהתחזה להיות ערוך וחתום על ידי קבלן, לצורך קבלת החזרי ארנונה. זאבי טען כי בחודשים מאי עד דצמבר 1996 שיפץ את דירתו ולכן מגיע לו פטור מארנונה.

באותה תקופה היה זאבי יועץ של מצנע. תחילה קבע בית משפט השלום בעיר כי יש להטיל עליו 400 שעות עבודות לשירות הציבור, בלי להרשיעו בדין, בטענה שהרשעתו תגרום לו נזק גדול. בערעור המדינה על כך הפך את ההחלטה הרכב בית המשפט המחוזי, בראשות הנשיא דאז מיכה לינדנשטראוס, והרשיע את זאבי. העונש שנקבע היה קנס בגובה אלף שקלים ומאסר על תנאי.

אלדד יניבעופר וקנין

זאבי עזב את תפקידו הציבורי והחל ללמוד משפטים. בתום הלימודים החליטה ועדת ההתמחות בלשכת עורכי הדין שלא לאשר לו התמחות. אך בתום דיון סוער בוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין, הוחלט לאפשר לו להתמחות לאחר דחייה של שנתיים.

אחד מחברי הוועד בלשכה, עו"ד אלקס הרטמן, שהיה גם כונס הנכסים של דודו של יגאל זאבי, גד, טען כי "אדם שהולך ומזייף חתימה או חותמת או שתיהן לא ראוי שיהיה עורך דין".

אלדד יניב ועו"ד יאיר אבני ייצגו את זאבי בהליך בלשכת עורכי הדין. לדברי זאבי, הוא ויניב הכירו בפעילותו במפלגת העבודה, בזמן שיניב שימש יועץ משפטי של המפלגה. במשך השנים היה זאבי גם איש עסקים ויזם.

מצע מפלגת "ארץ חדשה", המתמודדת בבחירות הקרובות, מתחייב למאבק בקשרי ההון-שלטון ובשחיתות השלטונית. המפלגה מבקשת לתת דוגמה אישית ולכן החליטה להצהיר על מקורות המימון שלה בגלוי.

יניב אמר ל"הארץ" כי לטעמו יש בעיה עם מורשעים בפלילים המשמשים בתפקידים ציבוריים, אך אין בעיה עם המשך תפקודם כעורכי דין. לדבריו, "זה היה לפני הרבה שנים, הוא (זאבי) לא נמצא בשירות הציבורי, הוא היועץ המשפטי של המפלגה ועוסק בסדרי רישומה. אני חושב שבן אדם שהורשע בפלילים לא רשאי לחזור לחיים הציבוריים ולהיות איש ציבור. אבל אם לשכת עורכי הדין מעניקה לו רישיון ומאפשרת לו להיות עורך דין, אז בוודאי נוכל להשתמש בשירותיו המשפטיים. דווקא משום שאני מכיר את המקרה, ודווקא משום שלשכת עורכי הדין מאפשרת לו להיות עורך דין, אני חושב שאין בעיה להשתמש בשירותיו המשפטיים. אני חושב שהוא לא יכול לחזור לחיים הציבוריים כי זה משהו אחר לגמרי. הוא יכול להיות רופא או נגר, הוא לא יכול להיות איש ציבור. מותר לו להתפרנס".

זאבי מסר בתגובה כי "זו מעידה שאירעה לפני 17 שנים שאין עמה קלון. נקנסתי באלף שקלים בגינה".
 

מותר להתפרנס? הגיבו כאן באמצעות הפייסבוק

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 66
  כשמפלגת השלטון היא "פח אשפה" של מורשעים בעבר ובעתיד הקרוב, ברור שהם פוחדים מאדם כמו אלדד יניב, אז מחפשים אצלו כתמים.
 2. 65
  זה עונש לעובד ציבורי שעו"ד ומזייף מסמכים??????????

  וואו "מרשים" עו"ד מזייף משמכים כשהוא עובד במשרה ציבורית לא רק שלא שוללים לו את הרישיון הוא מקבל קנס מצחיק של 1000 שקל ......מה זה בדיחה על חשבון הציבור??????? אח"כ מתפלאים שעובדי ציבור נוכלים ...... עובדי ציבור גונבים מיליונים ומה הם מקבלים קנס של 1000 שקל ועונש על תנאי??חחחחחחחחחח הפכו את המדינה ובתי משפט לבדיחה.......רק אדם פשוט מקבל עונש וכל השאר.........צוחקים על הציבור וגונבים מהציבור........לא יאומן אה ועוד חוזרים לפוליטיקה כמו דרעי בלי בושה.........מזעזע......

 3. 64
  זה לא יפה איך שאתם מציגים את זה וגם לא אינטלגנטי במיוחד

  ידיעה גם ככה משעממם ועוד אתם מדביקים את התמונה של יניב כדי לייצר איזושהי דרמה? זה ממש פרופוגנדה. חוץ מזה, יניב עצמו עשה דברים גרועים בהרבה וחזר לחיים הפוליטיים כדי לתקן, זיוף מסמך זה קטן עליו מאוד...

 4. 63
  שמתם לב שתומכי "ארץ חדשה" לא מפסיקים להתבכיין שאין להם תקשורת, אבל מצד שני אין יום שהמפלגה או העומד בראשה, כלומר אלדד "יש לי כובע של פועל אז אני עממי, נכון?" יניב, לא יורדים מהדף הראשי של הארץ או דה-מארקר, וכמעט שאין יום שהם לא בטלוויזיה. אז אל תספרו לנו, אנשי ארץ חדשה, שהפחד עבר לצד השני.
 5. 62
  עורך הדין הזה כבר הביא להישג גדול ללקוח שלו, ארץ חדשה, בדמות החלטה תקדימית של יו"ר וועדת הבחירות המרכזית, להגריל את סדר ההופעה בתעמולת הבחירות בטלויזיה, עוד ילמדו את ההחלטה הזאת בבתי הספר למשפטים
 6. 61
  זו 'ארץ חדשה'. מעניין למה אולמרט ודרעי לא מצטרפים

  אליה.

 7. 60
  קטן עלי:) אני אהיה סגן ראש הממשלה הבא שלכם! ואני, ישבתי בכלא על עבירת שוחד שיש עימה קלון והשתחררתי לא כל כך מזמן:)
 8. 59
  מה יש להארץ נגד אלדד יניב?
 9. 58
  נו באמת

  אין לכם כבר מה לעשות?

 10. 57
  תבלבלבלתי מהפורמליזם

  תמהני מר יניב: מה שהופך אדם לבלתי כשיר הוא הרשעתו בפלילים דווקא ולא מהות מעשיו ? ומה עם מי שמכריז מעל כל במה על מעשיו הציבוריים הבלתי ראויים, אלא שעכשיו "חזר בתשובה" והוא מתפרנס מריקוד על דמם של שותפיו בעבר ? לא הואשמת מר יניב, אך אם רק רבע מסיפוריך אודות מעורבותך במעשים בעבר היה נכון, ראוי היה שבמקום לבקש אמון ציבורי - תשב בפינה ותתביש.

 11. 56
  הם מפחדים.....

  נתחיל לחפש את כל מורשעי המפלגות ? אבל תעצרו הוא בכלל לא חבר רק מטפל בעניני המפלגה כמה נמוך אפשר לרדת אבל פרסומת לארץ חדשה רק עוזרת

 12. 55
  תודה שבזבזתם 5 דקות בחיי.
 13. 54
  הבעיה האחרונה של יניב הוא זאבי שנקנס באלף שקל- כי אם העדר שיתוף עם רשימות אחרות

  בהעדר שותפות עם רשימות חברתיות נוספות ( כפי שעשו הליכוד כבר לא ביתנו ) - לא יכנסו כלל לכנסת ויבזבזו קולות טובים של מי שמחכים למהפך .

 14. 53
  אם זה כל מה שהצלחתם למצוא-אני מצביע עבורם!
 15. 52
  שאלוהים יעזור לי ויסלח לי אם אני טועה, אבל הפנים של אלדד יניב לא מעוררות בי אמון. וזה באנדרסטייטמנט. יש לו פרצוף של טרמפיסט 'תמים' שאוספים בדרך לנופש, ובהמשך העלילה הוא מתגלה כ... השלימו את החסר. כאמור, שאלוהים יסלח לי, אבל חשוב לי לשתף.
  1. אלוהים סולח לך כי אתה צודק
 16. 51
  אני בוודאות שם ז בקלפי
 17. 50
  ועל כמה עורכי דין שלא הורשעו בפלילים ניתן לטעון שעברם באמת נקי?
 18. 49
  הוא גם הרביץ לגננת..ממד ידיעה חדשותית אמעתית. תתבי
 19. 48
  אני באמת שוקל להצביע ז. יעברו? למה יש בכלל קולות מבוזבזים? אפשרל לשנות את הקול שלכל מפלגה שמנסה להכנס יש מפלגת אם וז אנשים פחות יפחדו לנסות
 20. 47
  בש״ס קוראים לזה צדיק
 21. 46
  שלא כמו בליכוד, הפתרון קל- תיפטרו ממנו. ותמליצו למפלגות האחרות להיפטר גם הם מהעבריינים שלהם. נראה איך יצא
 22. 45
  1977: הכלב של אלדד יניב סחב מסטיק תוך שהוא משתין
 23. 44
  הארץ - תתעשתו

  כתבה מיותרת

 24. 43
  כששופטת מזייפת פרוטוקול מעל המקפצה כמה טיפות טיפוס של זאבי נמהלות בפשעי בית המשפח
 25. 42
  אם דרעי יכול...

  אם דרעי, שהורשע בעבירות חמורות פי כמה, יכול לחזור לפוליטיקה ואף אחד לא בולם, חוסם ומוקיע, אז מה הסיפור כאן? מדינה מתוקנת זה בכל אופן לא פה.

 26. 41
  צפיתי בראיון עם יניב אצל גיא רולניק. מחד, אומר שהוא עשה מעשים שצריכים להיות פליליים ושהוא רוצה לפעול בכנסת להפיכתם לפליליים. מצד שני, הוא אומר שאסור למורשעים להיות משרתי ציבור. כלומר, לפי גישתו למה שפלילי ראוי היה שהוא עצמו יפסול עצמו מלהיות משרת ציבור.אני אומר לעצמי מוטב לי להצביע לאנשים ישרים מלכתחילה - מרצ.
 27. 40
  אדם ניכר בכוסו כיסו וכעסו

  זיוף מסמך זה זיוף מסמך,אפילו עם מדובר רק בארנונה. מוזר שאדם שמתיימר להילחם בשחיתות בוחר להעסיק עו"ד שהורשע בזיוף.

 28. 39
  אני מברך אותו על מה שהוא עשה. חה"כ גונבים אותנו כל יום בהרבה יותר
 29. 38
  אני לא שמאל ואני שם ז' בקלפי! כי נמאס מהשחיתות

  מה זה שווה שעושקים את הציבור אלה שנועדו להגן על האדיאולוגיה הציונית? מושחטים פסולים מבחינתי! ניתן הזדמנות לדם חדש...

 30. 37
  כשמדברים על נקיון כפים

  צריך לבדוק את הצוות הקרוב. כנראה שנשארו עוד מאותם התנהגויות העבר.
  אני בכל אופן החלטתי סופית המפלגה של דעם..
  אתם יודעים ללכלך על אחרים..אבל ידכם לא נקיות. גם הבמאי שיודע אומנם את מלאכת הפרסום אך חסר כל שאר רוח הרני הזה. אין לכם שום סיכוי להכנס לכנסת.

 31. 36
  נהריה

  רוצים ארץ חדשה! לא תצליחו לרמות אותנו ולא תצליחו להפחיד אותנו! כולנו מצביעים ארץ חדשה!

 32. 35
  אז גם הם במושחתים? נו טוב.. המפלגה היחידה הנקיית כפיים והשמאלנית-דמוקרטית היא מרצ. בעד שיוויון בין יהודים לערבים, בין נשים וגברים, בין להט"בים לסטרייטים, בעד סוציאל-דמוקרטיה שפויה, ובעד סוף לשלטון הצבאי על הפלסטינים.
  1. וגם בעד עופרת יצוקה
 33. 34
  כל הליצנים שמגיבים פה...לא נראה לכם מוזר להעסיק עורך דין שהודה ששיקר ורימה??
  1. זה לא ליצנים, זה ליצן קטן אחד, שגם טורח לאהוב את כל התגובות.
  2. האם אתם מכירים עורך דין שלא?
 34. 33
  נמוך...מאוד נמוך. והסוכריה שלקח בכיתה ב' מתיק של תלמידה? אם זה מה שמצאו, "ארץ חדשה" זכתה בפרסומת פגז
 35. 32
  לרגע זה היה נראה כמו קמפיין שלילי של "ווינט."

  אני מופתע שהארץ בכלל מזכיר את "ארץ חדשה" ואני בטוח שאתם מסננים את כמות התגובות, כי מהבטן ברור לכולנו כמה הכל כאן הון שלטון....וכמה התגובה שבהשתקה הגסה והבוטה של "ארץ חדשה"רק מחזקת את הרצון לעשות שינוי בענין!

 36. 31
  איכזבתם בענק הארץ, חשבתי שאתם נגד ההון שלטון ולא איתו

  באמת אכזבה ענקית, אתם צריכים לתמוך בו ולא לחפש בנרות דברים שוליים,
  נוני שילם לכם או משהו? אני שם ז' בקלפי

 37. 30
  "תחקיר" רדוד ומביש. התגובה של אלדד בהחלט מספקת.

  שמעתי גם שאחותו של אלדד (מצד אביו) הורשעה פעם בגניבת חולצה מרשת זארה, כשהייתה בחופשה משפחתית בטבריה. כיום היא מועסקת כמזכירה במשרדי "ארץ חדשה" בראשון. זה בטח גם שווה איזה תחקיר, לא?

  1. מועסקת בשכר או בהתנדבות? עוד לא נולדנו וכבר נפוטיזם?
  2. ועל זה נאמר ביהדות "דין פרוטה כדין מאה"

   ודין חולצה כדין מדינה

 38. 29
  לא בטוח שאצביע ליניב אבל נראה שהרבה אנשים בעלי עוצמה כלכלית , גם בתקשורת חוששים שיכנס לבית הנבחרים.
 39. 28
  מעניין , כשזה משהוא רע, או כאילו רע, מהר מפרסמים את ארץ חדשה.
 40. 27
  כתבה הזויה, אבל(!!!) מי שטהרן ומקרטיסט ראוי שיחפשו אותו בקטנות!

  אלדד יניב שאומר שאדם שהורשע בפלילים לעולם לא יכול לעסוק בפוליטיקה ומצד שני אומר שהוא עצמו עשה דברים שעליהם אפשר לשבת בכלא - משמע אלדד יניב מתגאה בכך שלא נתפס!! קרי, הפשע הוא להיתפס ולא עצם המעשה. אלדד יניב אפילו אמר שצחי הנגבי לעולם לא יכול לעסוק עוד בפוליטיקה בגלל הרשעה הזויה בעדות שקר. אז יש צדק בלחפש אדם כזה בקטנות. הטהרנים והצדקנים התחילו להימאס בשנים האחרונות והקמפיין המקרטיסטי של הרחקת מורשעים מעשייה ציבורית בפועל רק מסייע להכשרת התופעה של כניסת מורשעים לפוליטיקה. לכן פוליטקאי טהרן וקטנוני כמו אלדד יניב ראוי שיהיו קטנוניים עמו ולכן הכתבה הזו ראויה בהחלט!!!

 41. 26
  אתם צבועים ומתחסדים רוצים לתלות אדם על עץ בגין עברה לפני 16 שנים מוצצי דם !
 42. 25
  מי שמבזבז את קולו על שרלטן (לשעבר ? בהווה ? בעתיד ? מי יודע ?) משרת את נתניהו וליברמן ובנט ואלי ישי וכל החברה הטובים שצפויים להפוך את 2013 לשנה מהגיהנום.
 43. 24
  ארץ חדשה מאייתים ככה: #ארץחדשה
 44. 23
  יש לציין כי אלדד והמפלגה שיתפו את שאלת הכתבת ותגובתם בעמודי בפיטסבורג השונים.
 45. 22
  חבר כנסת, שר,עורך דין ורופא הם מקצעות שאסור שמורשעים בפלילים יעסקו בהם.
 46. 21
  כמו שנאמר: 90% מעורכי הדין מוציאים שם רע ליתר.
 47. 20
  יפה להם על השקיפות, אבל על זה מנסים להכפיש אותם?
 48. 19
  ציפיתי מהארץ ליותר

  זה מה שמצאתם,וואו,איזה מושחטים,עדיף ש"ס עם אסיר משוחרר,או כל הרשימה של הליכוד שבחקירות כל יום וליל.

 49. 18
  מספר 2 בש"ס הוא אסיר משוחרר , לפני יומיים הוגש כתב אישום נגד מספר 2 בליכוד ביתינו (ליברמן) , מספר 4 באותה מפלגה הורשע בעבירות בחו"ל , כנ"ל גם לגבי 8 , 10 , 20 ו 26 . האומנם ?
 50. 17
  איש ציבור לא אבל עורך דין שזייף מסמכים כן? וואלה...
 51. 16
  תפסיקו לחפש שטויות בנרות

  התלבטתי בין שלי יחימוביץ למרצ,
  כנראה בסוף אצביע לארץ חדשה,
  המסרים שלו בדבר שלטון ההון כנראה יגרמו לי לתמוך בו.
  התעלמות המכוונת של רוב התקשורת רק מחזקת את זה.
  אני מאמין שהוא יהיה הפתעת הבחירות, מכיר לא מעט שמתכוונים לתמוך בו למרות התעלמות בסקרים והעיתונות ממנו.

  1. תצביע מרצ

   הכל בסדר.. שמאוכזבי העבודה יאיר לפיד והבית היהודי ישימו ז' בקלפי..

  2. לא רוצים להצביע מר"ץ
 52. 15
  רק לשופטת מכובדת במחוזי מותר לזייף מסמכים ולהמשיך בתפקידה

  לתשומת לב עו"ד הרטמן

 53. 14
  התחלתם להעסיק כתבים של טמקא?
 54. 13
  אייטם פח !!! לא מעניין. במיוחד לאור הוידויים של אלדד יניב
 55. 12
  קמפיין החפשות

  smear campaign

  1. לא הקשבת בשיעורי לשון?
  2. הוא הקשיב אבל לא כתב. כנראה בזמן שהמורה הכתיבה הוא התעסק עם הנייד.
 56. 11
  בדקתם אם הוא גם עבר פעם באור אדום?
 57. 10
  גם אני שם ז בקלפי
 58. 9
  בחיאת. כל מה שאלדד יניב חשף בעצמו על התהליכים שבהם היה מעורב חמור פי כמה וכמה מהקשקוש הזה. יש גנבים מורשעים שרצים לכנסת ואתכם מעניין הפרקליט של...?
 59. 8
  יניב לא לפחד אחי!!

  איזה שטויות מסמך ארנונה חחחחחחחח תמנוני שולח זרועותיו בכל!! יאללה ניצחון נפיל את בבילון

 60. 7
  וואו, איזו חשיפה! איזה עומק

  בחייאת זומזום...תעברו הלאה

 61. 6
  באמת ?

  מספר 2 בש"ס הוא אסיר משוחרר , לפני יומיים הוגש כתב אישום נגד מספר 2 בליכוד ביתינו (ליברמן) , מספר 4 באותה מפלגה הורשע בעבירות בחו"ל , כנ"ל גם לגבי 8 , 10 , 20 ו 26 . האומנם ?

 62. 5
  שאלוהים ישמור

  אין לכם חדשות לסקר?
  תתביישו על הכתבה המטופשת הזאת

 63. 4
  יניב תזהר, יחפשו אותך בפינות כי מפחדים ממך
  1. שום דבר! כל הכבוד לא על השקיפות הזאת.

   עכשיו אני עוד יותר מאמין לו.
   הבן אדם שקוף כמו אקוואריום.

  2. שום דבר! שקיפות זה הכי חשוב

   עכשיו אני עוד יותר מאמין לו.
   הבן אדם שקוף כמו אקוואריום.

 64. 3
  שקיפות חשובה

  תגובתו של אלדד יניב מספקת. ארץחדשה, שמים ז' בקלפי!

 65. 2
  בדיחה עלובה , מנסים למצוא בנרות משהו. תבדקו גם דוחות חניה שלא שולמו
  1. למה? אי אפשר לבקש בקשה פשוטה, שנבחרי הציבור ואלו הקשורים להם יהיו נקיים מההתחלה ועד הסוף? נגמרו האנשים הישרים וההגונים במדינה הזו? או שכבר התרגלנו לסטנדרטים כאלו נמוכים, שרמאות קטנה פה ושם זה בסדר?

   גם אלדד יניב, שאולי כן ואולי לא חזר בתשובה, נושא עליו כתם גדול מאוד.

  2. כל מי שישתהה רגע על התגובות "יעל", "אסף", "זיו", "אורי" - יזהה אותו דפוס של מגיבים מטעם.

   אל תאמינו לי. תבדקו בעצמכם.

 66. 1
  נראה כי מדובר בעוד יציר תקשורת ריק, בעל סממאות למכביר ותוכן למעט, וקשרים בעבר ואולי בעתיד דווקא לאלה שהיא מתיימרת לפעול נגדם, בלי להסביר באמת כיצד ואיך - אם אתה נראה כמו ברווז, מגעגע כמו ברווז, והולך כמו ברווז אז כנראה שאתה ברווז - מורשע לשעבר או לא - לא זו השאלה.