נתניהו: אני מתכוון להקים ממשלה גדולה ככל שניתן

מדגמי הטלוויזיה מצביעים על פער זעום בין הגושים. הליכוד-ביתנו נחלש, לפיד שני, יחימוביץ' במקום השלישי, ואחריה בנט וש"ס. עדכונים שוטפים

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם לראשונה לאחר פרסום תוצאות מדגמי ערוצי הטלוויזיה, שעל פיהם הליכוד ביתנו ירדה ל-31 מנדטים, ויש עתיד, מפלגתו של יאיר לפיד, היא השנייה בגדולה עם כ-19 מנדטים. נאומו של נתניהו החל דקות ספורות לאחר שראש מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, פתח בדבריו. הנאומים, שנישאו במקביל, יצרו בלבול רב באמצעי התקשורת שהתקשו להחליט את דבריו של מי לשדר. שני האישים אמרו שיפעלו להקמת ממשלה רחבה.

מדגמי ערוצי הטלוויזיה צופים גם שמפלגת העבודה תזכה ב-17 מנדטים, ולאחר מכן ש"ס והבית היהודי עם 12-13 מנדטים. מרצ עם כ-7 מנדטים, וקדימה של שאול מופז לא עוברת את אחוז החסימה. על פי המדגמים - לגוש הימין 61-62 מנדטים. על פי שיעור ההצבעה מסתמן כי מספר הקולות הדרוש להיכנס לכנסת יהיה 73,000. לשם השוואה, בבחירות הקודמות נדרשו 67,500 קולות.

01:44: יו"ר ש"ס אלי ישי שוחח הלילה עם ראש הממשלה נתניהו, עם ראש מפלגת העבודה יחימוביץ', עם ראש מפלגת יש עתיד לפיד ועם יו"ר הבית הלאומי בנט. ישי ייפגש מחר (חמישי) עם נתניהו וצפוי להיפגש עם ראשי שלוש המפלגות האחרות בהמשך השבוע.

01:10: מדגם הבחירות של ערוץ 2 עודכן על פי תוצאות האמת, לאחר שנספרו מעט יותר מ-600 אלף מקולות המצביעים. על פי התוצאות המעודכנות, הליכוד ביתנו זכתה בשני מנדטים נוספים ועלתה ל-33, יש עתיד איבדה מנדט אחד ותקבל 18 מנדטים. מפלגת העבודה איבדה מנדט גם היא ותקבל 16, ואילו ש"ס שומרת על כוחה עם 12 מנדטים. הבית היהודי מאבדת מנדט עם 11 מנדטים, וגם מרצ עם 6. יהדות התורה מתחזקת ל-7 מנדטים והתנועה עם 7 מנדטים. חד"ש עם 4 מנדטים, בל"ד ורע"מ-תע"ל עם 3 מנדטים כל אחת. הסוקרת מינה צמח ציינה כי מפלגת קדימה נמצאת כעת קרוב מאוד לאחוז החסימה. לפי המדגם המעודכן, מפת הגושים היא 63 מנדטים לגוש הימין ו-57 לשמאל.

00:30: ראש מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, נאם לראשונה מאז פורסמו מדגמי הבחירות האחרונים. "לפני עשר שנים בדיוק, ב-2003, בלילה כמו הלילה הזה, ישבתי בבית הוריי בזמן ששודר מדגם הטלוויזיה ובעשר בערב, בדיוק כמו היום, עלו הגרפים הצבעוניים והכריזו ששינוי, המפלגה של אבא שלי זכתה ב- 15 מנדטים וכולנו קפצנו וצרחנו והתחבקנו. ואז גילינו שאבא נשאר לשבת בכורסה שלו. הוא נראה רציני ומהורהר וכמעט עצוב, ופתאום השתרר שקט ושאלתי אותו 'מה קרה?'. הוא אמר 'כרגע הבנתי את כובד האחריות שנחתה עליי'. אני לא הבנתי אותו אז, חשבתי שמותר לשמוח קצת, אבל אני מבין אותו הלילה. אחריות כבדה הונחה על כתפינו.

במהלך מערכת הבחירות יש משפט שחזר על עצמו, בכל מקום אל תהיה כמו אלה, שברגע שהם נבחרים, הם שוכחים. כרגע נבחרנו ואני לא אשכח". בהמשך קרא לפיד "לבכירי המערכת הפוליטית לשאת איתי ביחד כדי להקים ממשלה רחבה ככל שאפשר שתאחד בתוכה את הכוחות המתונים משמאל ומימין, מימין ומשמאל, כדי שנוכל באמת להביא לשינוי אמיתי במדינת ישראל".

דקות לאחר שהחל נאומו של לפיד, פתח גם ראש הממשלה בנימין נתניהו בדבריו. "אני גאה להיות ראש הממשלה שלכם ואני גם מודה לכם שנתתם לי את ההזדמנות בפעם השלישית להנהיג את מדינת ישראל", אמר נתניהו. "זו זכות גדולה אבל זוהי גם אחריות גדולה. זו הזדמנות לערוך שינויים שאזרחי ישראל מייחלים להם ואשר ישרתו את כלל אזרחי ישראל. אני מתכוון לחולל את השינויים הללו ולצורך זה עלינו להרכיב ממשלה רחבה ככל שניתן, והתחלתי במשימה הזאת כבר הערב".

Article video embed code

לדברי נתניהו, "הממשלה שנקים תתבסס על חמישה עקרונות מרכזיים: ראשית - עוצמה ביטחונית מול האתגרים הגדולים שלפנינו והראשון שבהם היה ונשאר היה ונשאר למנוע מאיראן נשק גרעיני. השני הוא אחריות כלכלית מול המשבר הגלובלי המתמשך – לא נוותר על זה. שלישית – אחריות מדינית וחתירתנו המתמדת לשלום אמת. רביעית – הגדלת השוויון בנטל. חמישית – הפחתת יוקר המחייה, ובראש ובראשונה הפחתת מחירי הדירות בישראל. אני רואה שותפים רבים למשימה הזאת, אנחנו נשלב ידיים ובעזרת השם נקים ממשלה רחבה ויחד נצליח".

00:08: יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', קראה הערב להקמת גוש חוסם לליכוד-ביתנו. "יכול מאוד להיות שאנחנו נמצאים בפתחו של ערב שפותח הזדמנות גדולה להרכיב ממשלה חלופית לממשלת נתניהו", אמרה יחימוביץ'. "אני רוצה להתחייב כאן מולכם ומול הציבור ששומע אותי שאני אעשה כל שביכולתי כדי לכנס את כל הכוחות שיהוו גוש נגדי לממשלה קיצונית קפיטליסטית שמתאכזרת לאזרחיה. אני שוחחתי הערב עם יאיר לפיד ובירכתי אותו על ההישג. שוחחתי גם עם ציפי לבני וזהבה גלאון. יש אפשרות ואני אעשה הכל כדי שהיא תתרחש להרכיב ממשלה שתהיה ממשלה חברתית ותניע תהליך שלום . יש כוחות שיכולים לחבור יחד לחסום את נתניהו. כל עוד נתניהו ראש ממשלה, שום דבר לא ישתנה".

יאיר לפיד אמר בצאתו מביתו אל מטה המפלגה: "אני מאוד מתרגש".

יו"ר מטה הבחירות בליכוד ביתנו, גדעון סער אמר כי ״הליכוד - ביתנו היא המפלגה הגדולה ביותר. בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. ברור שלגוש הימין רוב בכנסת הבאה. אנחנו צריכים ממשלה רחבה ככל שניתן על מנת להתמודד עם האתגרים הניצבים לפנינו. אנו נוביל את מדינת ישראל בשנים הקרובות. יש ניסיון של מפלגות השמאל למנוע ממשלה בראשות נתניהו. יהיו ניסיונות של גורמים בשמאל לחסום את בנימין נתניהו. מי שיגלה ממלכתיות יוכל לקחת חלק בממשלה הבאה. נשקיע את כל המאמצים להקמת ממשלה רחבה ככל שניתן".

00:00: נפתלי בנט נאם לפעיליו ואמר כי "הבית היהודי הוא הבית החדש של כל עם ישראל. היום הקמנו בית חדש ומי שרוצה ישראל שבטוחה בעצמה, שבוטחה בכוחה, שיודע לשמור על הבית לא רק עם מקלטים אלא גם עם רוח אמיצה. אויבנו ידעו שעם מדינת ישראל לא מתעסקים.

Article video embed code

"הקמנו בית חדש שלא יהיה שבוי בידי טייקונים. נילחם על כך שלילד שנולד בירוחם יהיה סיכוי להזדמנות כמו ילד שנולד ברמת השרון...אני בעד מדינת ישראל". בפתח דבריו הודה בנט לחיילי צה"ל על פועלם למען ישראל.

בעבודה הרוחות הרבה פחות נעימות, ומתייחסים אל תוצאות המדגמים ככישלון וכבר מתחילים להישמע קולות נגד יחימוביץ'. אחד מחברי הכנסת של המפלגה תקף אותה ואמר: "הקמפיין לא הוכיח את עצמו פעמיים: פעם אחת לא הצלחנו להביא מצביעים כשמיצבנו את עצמנו כמרכז מדיני ושמאל כלכלי - מצביעי השמאל פשוט ברחו מאתנו לרשימות אחרות. בפעם השנייה שלי שגתה כשהחליטה להצהיר שלא ניכנס לקואליציה של נתניהו וחיזקה בכך את יאיר לפיד".

ואולם במפלגה מתעקשים כי לא יבקשו את ראשה של יחימוביץ' ויתמקדו כבר מעתה בבחירות הבאות. ח"כ אבישי ברוורמן אמר הערב: "נהיה באופוזיציה ונעבוד עם דרך וצוות ואני מאמין שתוך שנה שנתיים תהיה מערכת בחירות. התוצאות כאן לא יציבות. חסרים מבוגרים אחראים בפוליטיקה הישראלית. צריך לנהל מדינה. המצב לא יציב ונגיע לבחירות נוספות תוך שנה שנתיים".

23:48: פרשן "הארץ", אמיר אורן, טוען שלפיד ויחימוביץ' יכולים להחליף את נתניהו – אם הם רק יתאמו עמדות. "לפחות הלילה (שלישי) - בטרם מתפרסמות התוצאות הסופיות והרשמיות - עדיין ייתכן שמתנגדי נתניהו ימנו 60 ח"כים. אך כדי שלא יתפצלו לכל עבר, עליהם להסכים ביניהם מיהו המועמד המומלץ עליהם – יאיר לפיד, שלי יחימוביץ', או אולי צירוף רוטציה ביניהם - ולגייס לשם כך, במשא ומתן מכבד, את הסיעות הערביות", כותב אורן.

אנשיל פפר מספר על תקומתה ומותה של מפלגתו של אלדד יניב, "ארץ חדשה". במפלגה קיוו כי האווירה של מהפכת רוטשילד תלווה אותם גם בבחירות, אבל חבריה מתמודדים כעת עם גוויעתה בדיוק במקום שבו קמה.

23:39: מניתוח ראשוני של קולות הבוחרים שמתבסס על 396 קלפיות מדגם, עולה כי במגזר הערבי נרשמו שיעורי הצבעה נמוכים במיוחד ביחס לציבור היהודי. ירידה בשיעורי ההצבעה נרשמה גם במגזר הרוסי. משמעות הנתונים, לדברי פרופ' אברהם דיסקין, הסוקר של ועדת הבחירות, היא שחלק מהיחלשות מפלגת הליכוד ביתנו בבחירות נובע מכך שהמצביעים המסורתיים של "ישראל ביתנו", דוברי הרוסית, לא הגיעו להצביע. לדבריו, קלפיות המייצגות את המצביעים המסורתיים של הליכוד רשמו את אותה עלייה בשיעור ההצבעה כמו בציבור הכללי.

שיעור ההצבעה הגבוה היחסית יקשה גם על המפלגות הקטנות להיכנס לכנסת, שכן אחוז החסימה, שמהווה 2 אחוז מהקולות הכשרים עלה מכ-67,000 קולות בבחירות הקודמות לכ-73,000.

להערכת פרופ' דיסקין מפת המנדטים עלולה להשתנות על פי ההצלחה או הכישלון של המפלגות הקטנות – בקצוות המפה הפוליטית – בל"ד בשמאל ועוצמה לישראל בימין. לדבריו, סכנה מיוחדת נשקפת לראשונה, שנמצאת על סף אחוז החסימה. זאת בשל שיעור ההצבעה הנמוך בקרב הציבור הערבי ביחס לציבור היהודי ובגלל שהם לא צפויים לקבל קולות מקרב החיילים, שקולותיהם יספרו רק מחר בערב. בקלפיות הצבאיות נרשם שיעור הצבעה של כ-67% - עלייה של 9% בהשוואה לבחירות הקודמות.


23:32: יעל גרמן, מספר 3 ברשימת "יש עתיד", לא מוכנה להתחייב שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. "אין לי מושג מי יהיה ראש הממשלה. אני רק יכולה להגיד שהליכוד קיבלו יותר מנדטים ממה שמגיע להם", אמרה. "אני לא יכולה להגיד לאן אנחנו הולכים. זה לא סוד שאמרנו שאנחנו רוצים להיות חלק מהממשלה, אבל אנחנו צריכים לשקול כל צעד ולא למהר. קרוב ל-600 אלף איש נתנו בנו אמון. זאת אחריות. יש לנו אס ביד ולא משתמשים באס בתחילת המשחק".

לדבריה, התנאים שתציב יש עתיד נוגעים לשוויון בנטל, לימודי ליבה וקריטריונים חדשים לזכאות לדיור. "ההצבעה בנו היא תוצאה של המחאה החברתית. אנחנו מייצגים את הצעירים". אמנם מפלגת העבודה היא שהסתמנה כזו שתזקוף את רווחי המחאה החברתית לזכותה, יש עתיד לקחה את מקומה. גרמן משערת שהשינוי חל בשבוע האחרון. "עשינו עבודת שטח נכונה, 100 מטות, 15 אלף מתנדבים, הרגשנו שהצעירים תומכים בנו".

במפלגות הערביות נרשמה אכזבה מתוצאות המדגמים – בעיקר אצל בל"ד ורע"מ תע"ל, שסברו כי שיעורי הצבעה גבוהים יותר במגזר הערבי היו מיטיבים עמן. ראש מערך ההסברה ברע"מ-תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, אמר כי אם אחוזי ההצבעה במגזר הערבי היו גבוהים יותר, "היינו משנים את המפה לא רק בישראל אלא במזרח התיכון". יו"ר חד"ש, מוחמד ברכה, כמעט מתח ביקורת חריפה נגד אלה שהחרימו את הבחירות בטענה כי ההחרמה ההביאה לאי הסתלקותו של נתניהו מהשלטון. 

23:23: נתניהו, יחימוביץ' ולבני התקשרו ללפיד ובירכו אותו על הישג תנועתו.

לאחר פרסום מדגמי הטלוויזיה החלו עשרות פעילי ליכוד לחגוג בביתן 15 בגני התערוכה, לשיר ולתופץ בתופים, אולם תחושת ההלם והאכזבה בלטה על פניהם של רבים באולם.

על אף הכישלון בבחירות העדיפו בכירי הליכוד בדקות שאחרי היוודע התוצאות להציג אותן כהישג והדגישו שנתניהו יהיה גם ראש הממשלה הבא. "הליכוד ביתנו היא המפלגה הגדולה ביותר", אמר ראש מטה הבחירות של המפלגה, גדעון סער. "ברור שלגוש הימין יש רוב בכנסת הבאה".

מנגד, הדגיש סער כי הליכוד מעוניין לצרף כמה שיותר מפלגות לקואליציה ושיגר מסר ליאיר לפיד. "אנחנו צריכים ממשלה רחבה ככל האפשר", אמר. "יש ניסיון של מפלגות בשמאל למנוע ממשלבה בראשות נתניהו ויהיו נסיונות של גורמים בשמאל לחסום אותו. מי שיגלה ממלכתיות יוכל לקחת חלק בממשלה הבאה שננסה שתהיה רחבה ככל האפשר".

23:21: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שידר "עסקים כרגיל" אחרי פרסום תוצאות המדגמים וכתב בדף הפייסבוק שלו: "אני מבקש להודות למיליוני אזרחי ישראל שמימשו היום את זכותם הדמוקרטית. על פי תוצאות המדגמים ברור שאזרחי ישראל קבעו שהם רוצים שאמשיך לכהן בתפקיד ראש ממשלת ישראל, ושארכיב ממשלה רחבה כלל האפשר.

"התוצאות המסתמנות הן הזדמנות גדולה לשינויים רבים לטובת כלל אזרחי ישראל. מערכת הבחירות מאחורינו ואתגרים רבים ומורכבים לפנינו. כבר הערב אתחיל במאמצים להרכבת הממשלה הרחבה ביותר שניתן".

ביש עתיד, מפלגתו של יאיר לפיד, הגיבו בסיפוק ובאיפוק לתוצאות המדגמים. את תוצאות המדגמים של שלושת הערוצים ראה לפיד בביתו, שברמת אביב. ד"ר רות קלדרון, מקום 13 ברשימת יש עתיד וחברה קרובה של משפחת לפיד, שוחחה עם כתבת "הארץ" רויטל חובל, ואמרה כי "יאיר העדיף לראות את המדגם בבית, כמו טומי. הוא בכל זאת הבן של אבא שלו, רק שהוא אוהב יהדות". מספר חמש ברשימה, יעקב פרי, הסתפק בלומר ש"מוטלת עלינו אחריות גדולה, אנחנו צריכים לשבת ולשקול את צעדינו". מקום 14 ברשימה, עו"ד פנינה תמנו שטה, שתהיה ככל חברת הכנסת האתיופית הראשונה אמרה: "לא ידעתי שאני אכנס, הייתה לי אופטימיות זהירה אבל נלחמנו על כל קול".

ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר אחרי פרסום המדגמים כי "למרות אחוזי ההצבעה הגבוהים, עלינו במנדט לפי נתוני המדגמים ואנו מקווים שנקבל יותר. לא נהיה בקואליציה בכל מחיר ויש לנו מצע ברור". 

אלי ישי אמר בנאומו לפעילים: מרן ניצח. תורת ישראל ניצחה. העולם התורה ניצח. בעזרת ה' לא תקום ממשלה בלי תנועת ש"ס".

23:03: נתניהו אמר כי הוא "מודה לעם ישראל על שבחר בו שוב".

כתב "הארץ", יאיר אטינגר, ליווה במהלך היום את ש"ס ומדווח כי במטה המפלגה נשמעו אנחות רווחה עם פרסום המדגמים. ש"ס, שלפי ההערכה הממעיטה ביותר שומרת על כוחה, יכולה לברך על מזלה הטוב. רבים ציפו לדרעי שיחזור, וכישלון היה עשוי להציג אותו כאכזבת העשור. תסריטי האימה לא התממשו. הראשון לנשום לרווחה הוא אריה דרעי, שהקמפיין הזה היה על גבו.

רועי צ'יקי ארד צפה במדגמים בקיוסק 'סיטי מרקט' בעיר העתיקה בבאר שבע. זוג המוכרים, אחד עם כיפה ושני עם כובע הפוך בנוסח עופר לוי בתקופות מסוימות, נראו המומים ואבלים מהתוצאות. "התוצאה היא שהמצב יהיה יותר קשה במדינה", העריך אחד מהם, "לפיד הוא לא אחד שאוהב את העם. הוא יותר גרוע אפילו מביבי, שבכל זאת קצת אהב את העם".

בטלוויזיה מופיע גדעון סער, פניו חיוורות. "נכשלתם?", שואל השדרן ושני המוכרים כועסים על כך שהשדרן חצוף. סער מדבר על כך שפניו של נתניהו להקים ממשלה רחבה. "רחבה?", אמרו המוכרים. "כמה כסף זה אומר שיילך למסים כשהם מדברים על ממשלה רחבה". בבית הקפה הסמוך והיאפי יותר, אחד המלצרים שמח כי הצביע לפיד, ומלצרית שניה אבלה: "זה רע מאוד, אני בעד העבודה". "אני לא מאמינה שלפיד קיבל 19 מנדטים זה הזוי", ממלמלת אחת המלצריות שוב ושוב.

22:51: שיעור ההצבעה הסופי בבחירות הגיע ל-66.6%, לעומת 65.2% ב-2009.

ציפי לבני הגיעה למטה התנועה ועמדה על הבמה עם חברי מפלגתה. לפעילים אמרה: "חשוב לי מאוד לומר לכם: לפני שמונה שבועות יצאנו לדרך חדשה לגמרי. אחרי תקופה, אני החלטתי שאני לא יכולה לשבת בבית ולראות את מדינת ישראל מובלת לתהליך שהוא בעיניי מאוד מאוד בעייתי. 10 ימים לפני הגשת טפסי הבחירות הודעתי שאני חוזרת, ואני אומרת: חזרתי כדי להישאר ואני אשאר כדי להשלים את המשימה שלנו: לעשות את המדינה יותר טובה לאזרחיה, לצעיריה, מדינה שהיא חלק מהעולם החופשי ומדינה שמובילה לתהליך מדיני לשלום".

עוד תגובות במערכת הפוליטית לפרסום מדגמי הטלוויזיה:

עמיר פרץ, מספר 3 בתנועה, אמר אחרי פרסום המדגמים: "אם אכן נוצר גוש שמייצר אלטרנטיבה לנתניהו זה חשוב ביותר. אחרי שנקבל את תוצאות האמת נשקול את צעדינו". נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי אמר: "אנחנו, הבית היהודי, חזרנו למרכז הבמה הפוליטית".

ישראל חסון מקדימה, שאינה עוברת את אחוז החסימה באף מדגם, אמר: "אני לא איש אופטימיות או פסימיות. אני איש ריאלי. כבר שמונה חודשים עברו מאז שקדימה נכנסה למצב שקשה לצאת ממנו כשהחברים עזבו את המפלגה. אני לא יודע להגיד אם זה יום עצוב או לא. לדעתי התהליך שהמדינה נמצאת בו חייב מרכז חזק - שידע לנהל את המדינה.. אנחנו עדיין לא בשלב של להסתכל על הגושים. נמתין לקבלת התוצאות הסופיות".

22:21: לפיד פרסם תגובה קצרה בפייסבוק: "תודה". במפלגת העבודה נרשמה אכזבה מתוצאות המדגמים: אף ח"כ לא נכח בבית באולם בבית ברל בזמן פרסום המדגמים. בכיר בעבודה אמר כי: "אנחנו לא פוסלים את האפשרות שנמליץ על יאיר לפיד בפני הנשיא". יו"ר מרצ גלאון עקצה את העבודה ואמרה כי "יש לנו משימה: להחזיר לישראל את הדמוקרטיה, לחזור ולדבר שלום. להגיד שאי אפשר צדק חברתי בלי הסדר מדיני. נתחיל ממחר בבוקר".

ח"כ שלמה מולה, מקום 8 ברשימת התנועה אמר: "שאלת הגושים הכי חשובה - השאלה אם יאיר לפיד יראה את עצמו חלק מהגוש". ציפי לבני תגיע בקרוב למטה התנועה ותגיב על תוצאות המדגמים.

גורמים בבית היהודי משוכנעים כי קולות החיילים ישנו את המפה וכי המפלגה תגיע ל-14 מנדטים.

דוברי יש עתיד תדרכו את חברי המפלגה לשמור על צניעות ולא לדבר על מי ימליצו לראשות הממשלה, איך ועם מי יצטרפו לממשלה. 

ישראל חסון מקדימה: "אנחנו נחכה לגמר ספירת הקולות ונמתין לתוצאות האמת. נשב נחשוב ונלמד מה קרה כאן. אני ממליץ לכולם להמתין בסבלנות כי הכל נמצא בטווח הסטייה". ח"כ רונית תירוש סירבה להגיב אחרי שמופז ביקש להימנע מראיונות עד שימסור הצהרה.

ח"כ דב חנין אמר: "הליכוד הוכה מכה קשה וזו הצבעת אי אמון בנתניהו. מבחינת הממשלה הזו המחאה החברתית היא משהו ששכחו אותו, אבל הציבור לא שכח. הוא רוצה משהו אחר, האיום האיראני לא משחק תפקיד לאנשים, ויש להם בעיות אחרות".

22:00: ערוצי הטלוויזיה פרסמו את תוצאות המדגמים.

על פי ערוץ 2, הליכוד ביתנו זכה ב-31 מנדטים; יש עתיד מפתיעה עם 19 מנדטים; העבודה 17; הבית היהודי 12; ש"ס 12; התנועה 7; מרצ 7; יהדות התורה 6; חד"ש 4; רע"מ תע"ל 3; בל"ד 2

לפי תוצאות מדגם ערוץ 10 הליכוד ביתנו 31; יש עתיד 18; העבודה 17; ש"ס 13; הבית היהודי 12; התנועה 6; מרצ 6; יהדות התורה 6; חד"ש 5; רע"מ תע"ל 4; בל"ד 2.

במדגם ערוץ 1 הופיעו התוצאות הבאות: הליכוד ביתנו עם 31 מנדטים; יש עתיד שנייה עם 19; העבודה 17; הבית היהודי 12; ש"ס 11; התנועה 7; מרצ 7; יהדות התורה 6; חד"ש 3; בל"ד 2; רע"מ תע"ל 3; עוצמה לישראל 2.

21:43: עוד לפני פרסום תוצאות המדגמים, המניות הישראליות שנסחרות בוול סטריט רושמות ירידות. מדד 25 המניות הישראליות הגדולות של בלומברג יורד ב-0.7%. מניית מלנוקס מאבדת יותר מ-4%; מניית פרטנר מאבדת כמעט 5%. החשש בקרב משקיעים אמריקאים הוא מחוסר ודאות פוליטית אחרי הבחירות בישראל, שתוביל להיחלשות כלכלית.

21:17: בבית הלבן התייחסו היום לבחירות בישראל ואמרו כי לא משנה מה יהיו התוצאות, גישתה של ארה"ב כלפי הסכסוך בין ישראל לפלסטינים לא תשתנה. "אנחנו נמשיך להבהיר שרק באמצעות משא ומתן ישיר יוכלו הישראלים והפלסטינים להשיג את השלום ששניהם ראויים לו", אמר דובר הבית הלבן, ג'יי קרני. לדבריו, מורכבות הסכסוך ולא היחסים בין אובמה למנהיג הישראלי היוו מניעה למשא ומתן.

20:54: נתונים מעניינים מבתי הסוהר, שם נסגרו הקלפיות ב-20:00. בסך הכול, הצביעו 7,435 אסירים, שהם 70.6% מבעלי זכות ההצבעה. זו עלייה דרמטית בהשוואה לבחירות 2009, אז הצביעו רק 21%, זאת בשל שינוי בחוק שהוביל שב"ס לזיהוי האסירים בכרטיס אסיר ללא צורך בתעודות זהות, שלרוב לא היו ברשותם. עד כה נאלצו האסירים לשלם מכספם כדי להנפיק תעודות חדשות ולכן ויתרו בדרך כלל על ההשתתפות. מלבדם הצביעו גם 1,295 אנשי סגל. לא נרשמו אירועים חריגים לאורך היום.

20:10: יום הבחירות נכנס לישורת האחרונה ובמפלגות מנסים לעשות הכל כדי לקושש עוד מצביעים. ראש הממשלה נתניהו אמר: "שלטון הליכוד בסכנה, אני מבקש שתעזבו הכל ותצאו עכשיו להצביע מחל. זה חשוב מאוד להבטחת עתידה של מדינת ישראל". ואולם, במערכת הפוליטית טוענים כי הלחץ שמשדרים בליכוד הוא ספין בניסיון לעודד את בוחרי המפלגה.

יו"ר התנועה, ציפי לבני, לא מאבדת תקווה ואומרת כי "ההצעה לשיתוף פעולה עם יחימוביץ' ולפיד עדיין רלוונטית ותמשיך להיות גם מחר". בש"ס גייסו את הרב עובדיה יוסף ודובר המפלגה מסר כי "הרב עובדיה יוסף צם ולמד במהלך היום להצלחת התנועה, אך קטע את הצום לפי המלצת רופאיו".

19:43: החשש מכישלון בבחירות מוביל את מטה הבחירות בליכוד-ביתנו לנהל קרב מאסף כדי להחליש את כוחו של לפיד. השר גלעד ארדן אמר כי "אנחנו מרכזים מאמץ כדי להסביר ביחד עם פעילי הליכוד ליד הקלפיות שהצבעה ליאיר לפיד, שאנו מזהים את התחזקותו, עלולה להביא ליצירת גוש חוסם בשמאל ולהפלת ראש הממשלה. יאיר כבר ניסה להתאחד עם שאר מפלגות השמאל וצפוי לעשות זאת אחרי הבחירות".

בנוסף, נשמעים דיווחים על האשמות הדדיות בין אנשי הליכוד לישראל ביתנו על האחריות לכישלון בבחירות. בחשבון הפייסבוק של ראש הממשלה נתניהו פורסם קישור לסרטון של ראש הממשלה לשעבר, מנחם בגין, שבו הוא אומר: "אנו צריכים שתבואו לקלפי ותצביעו מחל מחל ועוד פעם מחל!"

שי פירון, מספר 2 ברשימת יש עתיד אמר ל"הארץ": "אנחנו אופטימיים. אני עושה הכול כדי שגם מקומות 15, 16 ו-17 ייכנסו". רוצים לדעת מי נמצא במקום ה-17 ביש עתיד? היכנסו לרשימת המפלגה.

19:28: שיעורי הצבעה גבוהים נרשמים גם בקרב חיילי צה"ל: עד השעה 17:00 הצביעו כ-60% מהחיילים בקלפיות צבאיות – עלייה של 13% לעומת בחירות 2009. הנתון לא כולל חיילים שהצביעו בקלפיות אזרחיות.

כתב "הארץ", אילן ליאור, מלווה במהלך היום את יו"ר מפלגת התנועה, ציפי לבני, ומדווח כי היא פיזרה הצהרות אופטימיות: "אולי יהיה פה מהפך", היא הצהירה במהלך היום. "אם הייתי אומרת את זה לפני שבוע היו אומרים שאני הזויה. היום זה נשמע אפשרי". במהלך היום ביקרה לבני, בין היתר, בתל אביב, ברמת השרון, בפתח תקווה, בראשון לציון ובחולון.

כתב "הארץ", אלי אשכנזי, מדווח כי בשיכון ג' בטבריה האווירה היתה מעט מנומנמת. שולה לחמי, שגרה בסמיכות לקלפי באיזור, תיארה את התחושות: "אין תנועה, אין אנרגיות, אין פעילים, אין ג'ינגלים והסעות בוחרים לקלפי". אליהו צדוק, שישב בגינה בשכונה אמר כי "היום אתה מרגיש שכל הדרכים חסומות בפניך. מי שמקורב ומקושר מסתדר בנמלים, בחברת חשמל - והילדים שלנו, מה איתם?"

18:53: כתבנו רועי צ'יקי ארד, שביקר בין השאר בגבעת אולגה, דיווח שלא הבחין אפילו בשלט אחד של העבודה או מרצ ביישוב, ועיקר המאבק הוא בין הליכוד, הבית היהודי וש"ס.

גם איזור הקלפי הסמוך למרכז המסחרי היה ריק אחר הצהריים. הסדרן משה חסן, שמתגלה כשכן של משפחת הוריו של השר משה כחלון, נער הפלא שנולד בשכונה, מספר: "מגיל 11 אני בשכונה ואף פעם לא היו כאלה בחירות משעממות. לא באו מהעבודה, לא מלפיד, לא מהתנועה. היו ש"ס, אבל השאר הפקירו אותנו. היו שתי ילדות מהליכוד עד לפני עשר דקות, אבל התייאשו כי אין אקשן".

18:20: כתב "הארץ" בדרום, יניר יגנה, ליווה את עמיר פרץ, מספר 3 בתנועה, שהבטיח בקלפי בשדרות: "היום הוא יום הכיפורים של הסוקרים, התנועה תקבל הרבה יותר מנדטים מאשר מראים הסקרים". כשנשאל האם יצטרפו לקואליציה בראשות נתניהו, השיב: "המטרה שלנו היא להחליף אותו. אבל אם הציבור יבחר בנתניהו, נצטרך לעשות חושבים".

בבאר שבע, חבר ועדת הבחירות בעיר התרשם ממספר המצביעים הגבוה והעיד כי "אני לא זוכר כזו כמות מצביעים בבחירות הקודמות". יורם, תושב העיר, סיפר שהתכוון להצביע לבית היהודי אף לבסוף בחר בליכוד ביתנו. עם זאת, נפתלי בנט וחבריו צפויים לזכות בקולות רבים בבירת הנגב, שכן מספר 5 ברשימה, אבי וורצמן, היה עד לא מכבר סגן ראש העיר. "חשוב לנו שוורצמן יהיה בכנסת ואפילו שר אם אפשר. הוא פועל למען הפריפריה", הסבירו מצביעים. גם "יש עתיד" זוכה לפופולריות בבאר שבע. יוגב, אחד מתומכיו, אמר: "אנחנו מאמינים לו וזה לא מובן מאליו. אני רק מקווה שהוא לא יעלם בבחירות הבאות".

18:00: ח"כ דב חנין עמד במשך כמעט שלוש שעות מחוץ לבית הספר ביאליק רוגוזין בדרום תל אביב וחילק עלונים של חד"ש למצביעים הפוטנציאליים. אחרי כמה דקות, ניסיונות השכנוע להצבעה לחד"ש נהפכו לניסיונות להריץ את חנין לראשות עיריית תל אביב בבחירות שיתקיימו באוקטובר. חנין אמר ל"הארץ" כי טרם החליט אם להתמודד בבחירות לראשות עיריית תל אביב. "גם אם לא נעשה זאת, נדע להריץ מועמד אחר שיוכל להתחרות בחולדאי", אמר חנין.

17:40: במפלגת העבודה מביעים אופטימיות מהתנהלות יום הבחירות ומדברים אפילו על מהפך. יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אמרה כי "קורה כאן משהו מדהים. יש ריח של מהפך. ההערכה שלנו היא שיש שוויון בין הגושים. הזחילה של מפלגות לממשלת נתניהו התבררה כשגיאה. מספר 2 ברשימת העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, אמרי כי "אם נגיע אל יותר מ-70% הצבעה, יש מהפך במדינת ישראל. במצב כזה הנשיא מטיל על שלי להרכיב את הממשלה.

גם במטה "יש עתיד" בתל אביב משדרים אופטימיות רבה. פעילים מספרים שקיבלו הדלפה מערוץ 10 לפיה על פי התוצאות עד כה הם עומדים להיות המפלגה השנייה בגודלה בכנסת. יאיר לפיד עצמו נמצא במטה, אחרי סבב קלפיות בהן התקבל בהתלהבות. 

17:23: כתבנו ברק רביד מדווח כי הולך וגובר החשש בקרב בכירי הליכוד-ביתנו כי המפלגה צועדת לקראת התרסקות בבחירות. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ל"הארץ" כי "אחוזי ההצבעה במעוזי הליכוד ברחבי הארץ נמוכים".

האווירה במטה הבחירות של הליכוד-ביתנו מתוחה מאוד. כמה משרי הליכוד שהגיעו למטה אחר הצהריים וכן בכירים נוספים במטה הבחירות שידרו מצוקה אמיתית ונראו מודאגים. אחד מבכירי הליכוד ציין כי יש חשש מהתרסקות במדגמי הטלוויזיה ובתוצאות האמת. בכיר אחר בליכוד ציין "לפי המצב כרגע הלוואי ויהיו 31 מנדטים. יש לנו ארבע שעות לשנות את התמונה".

17:17: שר החוץ הבריטי ויליאם הייג, התייחס לבחירות בישראל ואמר כי לונדון "מקווה שכל ממשלה שתקום בישראל תכיר בכך שאנו מתקרבים להזדמנות האחרונה להביא לפתרון של שתי מדינות". בנאום שנשא בפרלמנט הבריטי, הוא הוסיף כי הוא "מגנה את ההחלטות הישראליות האחרונות להרחיב התנחלויות. המדיניות הזו מאבדת את תמיכת הקהילה הבינלאומית ותגרום לפתרון שתי המדינות להיות בלתי ישים".

17:02: כתב "הארץ", יהונתן ליס, מדווח כי אחוזי ההצבעה הגבוהים מובילים למתח במערכת הפוליטית וכי ראש הממשלה נתניהו וגדעון סער הביעו דאגה נוכח המידע המצטבר כי נרשמים שיעורי הצבעה נמוכים במעוזי ליכוד מסורתיים. בסביבתו של נתניהו הבינו שפנייה לציבור בניסיון לדרבן אותו לצאת ולהצביע רק תועיל למצבה של המפלגה.

16:39: המשטרה דיווחה כי מהבוקר היא טיפלה בכ-350 אירועים הקשורים לבחירות, ובהם תליית שלטים בניגוד לחוק, עבירות תנועה בסמוך לקלפי וקטטות. עוד דווח כי מהבוקר נפתחו 11 תיקים בעבירות שונות: התפרעות בקלפי, התחזות והצבעה שלא כחוק, הונאת בחירות, מעשה מגונה בפומבי והדבקת מודעות בניגוד לחוק. לפי המשטרה, בצפון עדיין מורגשים עומסי תנועה ואתר החרמון נסגר לכניסת מבקרים.

16:26: נמשכת מגמת העלייה בשיעורי ההצבעה: נכון לשעה 16:00, הצביעו 46.6% מבעלי זכות ההצבעה, לעומת 41.9% בבחירות 2009.

יו"ר מפלגת התנועה, ציפי לבני, אמרה בביקור בחולון כי היא "מרגישה קצת כמו במחאה. פתאום אנשים יוצאים מהבית. אולי יהיה פה מהפך". ראש הממשלה נתניהו ייצא בדקות הקרובות מתל אביב לנתניה ואחר כך הוא יסייר בחיפה. נתניהו אמר ל"הארץ" כי "יש אחוזי הצבעה גבוהים, אבל לא במעוזי הליכוד. צריך ללכת להצביע כדי שנהיה חזקים". הוא הוסיף: "לכו להצביע וחזרו לבתי הקפה".

16:20: בשעות האחרונות נרשמו כמה הפרות סדר למהלך התקין של הבחירות: יו"ר ועדת הקלפי בג'לג'וליה נלקח לחקירה במשטרת ראש העין אחרי שצוות ביקורת של ועדת הבחירות המרכזית מצא כי חסרות שמונה מעטפות הצבעה. בקלפי ברחוב רבי מאיר בעל הנס בבית שמש אדם חרדי הפך את שולחן הקלפי, שוטרים שהיו במקום עצרו אותו לחקירה. בבית שמש ובכיכר השבת בירושלים נערכו תהלוכות והפגנות נגד הבחירות. ההפגנות הסתיימו ללא אירועים חריגים.

15:58: יו"ר מרצ, זהבה גלאון, מביעה אופטימיות ואמרה שהיא מאמינה שמרצ עשויה להגיע אפילו לעשרה מנדטים. משעות הבוקר הציפו את גלאון מאות טלפונים, הודעות סמס, פוסטים בפייסבוק וציוצים בטוויטר, והיא מקפידה לענות באופן אישי לכל אחד ואחד מהם. “אין לנו כסף לשלטי חוצות, אז מרבית הפעילות שלנו היא ברשתות החברתיות", אומרת גלאון תוך כדי שהיא בודקת את מצב הסוללה בסמארטפון.

15:53: יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', עושה מאמץ אחרון למשוך את קולות הקיבוצניקים לעבודה. לאחר הסכסוך שפרץ בין יחימוביץ' לתנועה הקיבוצית, בעקבות החלטתה לבטל את השיריונים למגזר ברשימת המפלגה לכנסת. יחימוביץ' ביקרה בצהריים בגבעת ברנר, סיירה בקיבוץ על גבי קלנועית, הצטלמה עם ילדי הקיבוץ והמריצה את תושבים ללכת ולהצביע.

15:47: יו"ר ועדת המשנה לענייני נגישות, ח"כ אילן גילאון (מרצ), הגיש תלונה לוועדת הבחירות בעניין היעדר נגישות לבעלי מוגבלויות בקלפיות המסומנות ככאלה. לדברי גילאון, "התקבלו דיווחים מהשטח על היעדר נגישות בשלוש הקלפיות המוצבות בשדרות, אשר אמורות להיות נגישות. אנו ממשיכים לקבל דיווחים שונים על אזורים נוספים ברחבי הארץ. מדובר במחדל לכל דבר ועניין. על יו"ר הבחירות המרכזית להבטיח לכל אזרח ואזרחית נגישות לקלפיות".

15:30: התנועה הקיבוצית מדווחת כי אחוז ההצבעה בקיבוצים עומד על 46% עד 14:30. 

15:24: יו"ר קדימה, שאול מופז, הצביע הבוקר בכוכב יאיר, ולאחר מכן יצא לסיור בצפון הארץ. הסיור נפתח בעכו, שם הגיע מופז לשתי קלפיות, נפגש עם מצביעים וקרא לאזרחים לצאת ולהצביע. משם המשיך מופז לסיבוב קצר בקריות ובחיפה, שם סייר יחד עם ראש העיר יונה יהב. לדברי מופז, "עד לרגע זה יש שיעור הצבעה יפה. אני מאמין שזה יגיע ל-65%. הרחוב מגיב טוב, אבל אנחנו ממשיכים לעבוד עד הרגע האחרון".

14:44: נתניהו: ״יש דיווחים מאזורים מסורתיים של הליכוד שאחוזי ההצבעה נמוכים מהממוצע. אני קורא למצביעי הליכוד לדורותיהם לעזוב הכל וללכת להצביע״.

מלבד העדכונים השוטפים, אתם מוזמנים לקרוא באתר שלנו למה רוית הכט חושבת שללכת להצביע "ולא משנה למי" זה צעד פחדני, מדוע יוסי ורטר חושב שהפכנו למדינת נתניהו, להבין איך הופכים את הקולות למנדטים; ומה זה בכלל חוק בדר-עופר וגם להצטרף לסיור הבחירות הארצי של רועי צ'יקי ארד.

14:25: עד כה הצביעו 38.3% מבעלי זכות הבחירה, עלייה של 13% במספר המצביעים בזמן הזהה ב-2009. בעקבות אחוז ההצבעה הגבוה במגזר היהודי והחשש מאחוז ההצבעה הנמוך במגזר הערבי, יצאו ראשי המפלגות הערביות בהצהרה משותפת בקריאה לציבור הערבי לצאת ולהצביע.

14:06: מספר 14 ברשימת הבית היהודי, ג'רמי גימפל - שעורר סערה בעקבות הקלטה בה נראה אומר כי הוא מפנטז על כך שמסגד אל-אקצה יתפוצץ, הצביע ביחד עם אשתו בהתנחלות נווה דניאל. "אני שמח לרוץ ברשימה הכי מרגשת בדור האחרון", אמר גימפל; מתחילת מערכת הבחירות פתחה המשטרה 65 תיקי חקירה הקשורים בבחירות.

13:49: בעקבות יום השבתון, מטיילים רבים ברחבי הארץ ועומסי תנועה ב: כביש 75 מצומת אלונים לצומת ישי; כביש 77 מצומת שמשון לצומת גולני; כביש 65 מצומת גולני לצומת קדרים; כביש 85 מצומת קדרים לצומת עמיעד; כביש 90 לכיוון רמת הגולן וקריית שמונה.

במרכז - כביש 38 עד צומת שמשון; כביש 1 עד שער הגיא; כביש 4 בכל הצמתים באזור השרון; כביש 5 ממורשה לכפר הירוק; כביש 2 ממחלף נתניה עד אולגה; כביש 4 מאלוף שדה לגבעת שמואל.

13:06: הליכוד: חשד לפתקים מזויפים בקלפיות בחדרה, ראשון לציון ובית עזרא. בפתקים לא מופיע הכיתוב: "בראשות בנימין נתניהו לראשות הממשלה". בכיר בליגה הערבית קורא לערבים בישראל להצביע. עומסי תנועה כבדים ברחבי הארץ בשל יום השבתון, מבקרים רבים פוקדים את הפארקים והגנים.

12:49:  גדעון סער: "בהחלט מוטרדים מכך שבאזורים בהם השמאל חזק יש אחוזי הצבעה גבוהים. ברגע זה אנחנו פועלים להעלות את האחוז בקרב מצביעי הליכוד וישראל ביתנו".

12:42: מפלגת ארץ חדשה הגישה תלונה לוועדת הבחירות על כך שפתקי הצבעה של המפלגה, ועליהם הסימול "ז", הוצאו ממספר קלפיות, זאת במקום פתקים של מפלגת עתיד אחר שפרשה מהמרוץ ושסימולה היה "זה". גם מפלגת הגימלאים שסימולה "זכ" הגישה תלונה דומה.

12:21: עד כה הצביעו 26.7% מבעלי זכות הבחירה – גידול של 14% במספר המצביעים לעומת 2009, אז הצביעו בשלב זה 23.4%. בשעה זו ב-2006 הצביעו 21.6% מכלל הבוחרים. ביישובים הערבים אחוז ההצבעה מתקרב כעת ל-10%.

11:48: עמיר פרץ בבאר שבע: "המטרה שלנו היא להפיל את נתניהו, אבל אם הציבור יחשוב אחרת, נצטרך לשבת בסוף היום ולראות מה עושים". אחוזי ההצבעה בעיר הדרומית עומדים כעת על כ-20%. חיים אמסלם מאשים את פעילי ש"ס בהפצת שמועת לפיהן הוא פורש מהמירוץ. "אפילו כבדיחה זה לא מצחיק", אמר.

11:34: יחימוביץ': "אחוזי ההצבעה הגבוהים, לעומת שנים קודמות, משמחים ומגדילים מאוד את הסיכויים לנצח את נתניהו". צחי הנגבי במטה הבחירות של הליכוד: "הליכוד יקבל 37 מנדטים. Read my lips". שר החינוך גדעון סער זהיר ממנו: "אם יש משהו שאני לא רוצה לעשות זה לנסות לנבא את התוצאות. בוא נחכה ונראה מה יהיה".

מוועדת הבחירות נמסר כי כל הקלפיות נפתחו ללא אירועים מיוחדים. בירושלים דיווח משקיף על חברת ועדה שהגיעה לבושה בלבוש לא צנוע, ובקלפי בחדרה ניסו פעילי ש"ס להחליף את הפתקים של מפלגת הבית היהודי.

11:00: זהבה גלאון בסיבוב קלפיות בתל אביב: "יש סיכוי שנשלש את הכוח, אפילו עשרה מנדטים"‬. יאיר לפיד, לאחר שהצביע בקלפי ברמת אביב, יחד עם אשתו ליהיא ובנו יואב: "הצבעתי עכשיו בפעם הראשונה בחיי לעצמי, שזה בכל כזאת חוויה קצת שונה מן הרגיל".

10:37: עד כה הצביעו 11.4% מבעלי זכות הבחירה. יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ' הצביעה בתל אביב: "47% מהמתלבטים אמרו לנו בטלפון שיצביעו עבודה. יש סחף, אני אופטימית". ציפי לבני ובעלה נפתלי שפיצר הצביעו גם הם בצפון תל אביב: "שמתי בפתק הזה לא רק את התקוות האישיות שלי, ואני רוצה שכל אזרח יחשוב על ההחלטות הגדולות באמת ומי יכול לקבל אותן". ח"כ מוחמד ברכה, יו"ר חד"ש, הצביע הבוקר בשפרעם. "אני מעריך שאחוזי ההצבעה בחברה הערבית יעלו וגם שחד"ש תקבל יותר מצביעים יהודים", אמר.

10:24: בקשה לעצור את ההצבעה בקלפי ביד בנימין. לאחר שנטען כי פעילים של הבית היהודי הוציאו את פתקי עוצמה לישראל מהקלפי. מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו קיים הערכת מצב לקראת ההיערכות ביום הבחירות. למעלה מ-20 אלף שוטרים לוקחים חלק בשמירת הסדר ביום הבחירות.

09:25: עמיר פרץ הצביע בשדרות: "זה יום הכיפורים של כל הסוקרים. התנועה תקבל הרבה יותר מנדטים ממה שהסוקרים נתנו לה. אני חושב שהתנועה תהיה מפלגה גדולה בסופו של יום". שר החינוך גדעון סער הצביע בקמפוס שרי אריסון בבית הספר לאמנויות בתל אביב. שאול מופז הצביע בקלפי בכוכב יאיר, מלווה באשתו אורית: "היום זה יום חשוב למדינת ישראל, אנחנו בטוחים שקדימה תשיג תוצאות טובות בסיום הבחירות. המציאות היום בישראל היא שהשמאל חסר ניסיון, והימין מוביל אותנו לקיצוניות, ולכן חשוב המרכז".

09:09: אביגדור ליברמן לאחר הצבעתו: "אתמול בית"ר ירושלים ניצחה ניצחון היסטורי בתל אביב, היום אנחנו ננצח ניצחון היסטורי". ראש מטה הבחירות של העבודה, ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג: "עשרות אלפי המתנדבים שלנו יסייעו להעביר אלינו את קולות המתלבטים".

08:58: הרב עובדיה יוסף הצביע בקלפי בירושלים. זהבה גלאון: "אני מתרגשת. אנחנו שומרים על אופטימיות זהירה". לאחר הצבעתו, הניח נתניהו פתק בכותל.

08:31: עד כה נפתחו 99% מכלל הקלפיות ברחבי המדינה. נשיא המדינה שמעון פרס הצביע בירושלים; הקלפי בה הצביע הנשיא נפתחה באיחור של 45 דקות. בשל יום השבתון, נרשמת תפוסה גבוהה מהרגיל במלונות הצפון, עומסי תנועה בכביש המוביל בין מג'דל שמס לחרמון. נפתלי בנט הצביע יחד עם רעייתו בקלפי ברעננה. לאחר מכן, נעמד יו"ר הבית היהודי מחוץ לקלפי ושר את "התקווה". דב חנין לאחר שהצביע בתל אביב: ""אני עוד לא ראיתי את הליכוד בכזה דאון".

08:01: אריה דרעי הצביע בקלפי בשכונת הר נוף. "אני בפתק הזה מכניס את אלי ישי לכנסת", אמר. מאמר המערכת של הוושינגטון פוסט קורא ״לאתחל״ את יחסי אובמה-נתניהו אחרי הבחירות. מירב כהן, בת 29, מקום תשיעי ברשימת התנועה וחברת מועצת העיר ירושלים ילדה הבוקר בת בבית החולים איכילוב. ציפי לבני: "אין דרך משמחת יותר להיכנס אל יום הבוחר".

07:00 הקלפיות ברחבי הארץ נפתחו. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הצביע עם רעייתו ושני ילדיו בקלפי בבית הספר "פולה" בירושלים. לאחר ההצבעה אמר נתניהו כי "אמנם זה לא יום גשום, אבל אנחנו רוצים גשמים של פתקי מחל מחל מחל ועוד פעם מחל. הליכוד-ביתנו מייצג את כל העם. ככל שהליכוד-ביתנו תהיה גדולה יותר, כך יהיה קל יותר להוביל את ישראל בהצלחה". נתניהו קרא לבעלי הכיפות הסרוגות להצביע עבורו.

ההצבעה תתאפשר עם הצגת תעודת זהות ישראלית, דרכון תקף או רישיון נהיגה תקף. אין חובה להציג את ספח תעודת הזהות או את ההודעה לבוחר. בעלי זכות הצבעה שלא קיבלו הודעה לבוחר ואינם יודעים היכן עליהם להצביע יכולים לפנות למרכז המידע הטלפוני שמספרו 1-800-200-137 או לאתר האינטרנט של ועדת הבחירות המרכזית. תוצאות הבחירות הרשמיות יוגשו לנשיא המדינה, שמעון פרס, ככל הנראה רק ביום רביעי הבא.

לפי החוק, בעלי זכות בחירה שיימצאו ביום הבחירות ביישוב המרוחק יותר מ-20 קילומטרים מתחום השיפוט של היישוב בו ממוקמת הקלפי שלהם, זכאים להסעה אליה. כרטיס נסיעה יינתן לזכאים שיציג תעודת זהות ובה הספח המציין את כתובתם, או רישיון נהיגה והודעה לבוחר. הם יוסעו בתחבורה ציבורית לקלפי ותינתן להם האפשרות לשוב בכיוון ההפוך גם מחר, ביום שלאחר הבחירות. מצביעים שניידותם מוגבלת יוכלו להצביע באחת מבין מאות הקלפיות שהונגשו עבורם.

מאחורי הפרגוד יתבקשו המצביעים לבחור פתק המייצג את אחת מ-32 המפלגות המשתתפות בבחירות. לצד פתקים אלה תונח ערימה של פתקים לבנים, שנועדו לאפשר למצביעים לכתוב את אותיות המפלגה המועדפת עליהם אם פתקי ההצבעה של הרשימה יאזלו. פתק לבן אינו יכול לשמש כפתק הצבעה וייפסל אם לא יופיע עליו שם של רשימה כלשהי. לצד פתק לבן ייפסלו גם פתקים רגילים שעליהם יופיעו כל סימון שאינו אות הרשימה או כינויה, מעטפות שבהן יותר משני פתקים זהים וכן מעטפות שאין עליהן חתימה של שני חברי ועדת הקלפי.

לאחר השעה 22:00 יספרו חברי ועדות הקלפי את הקולות וישוו את הנתונים למספר בעלי זכות ההצבעה בכל קלפי. הרישום יועברו לוועדת הבחירות האזורית לבדיקה, והתוצאות יוזנו למחשבי ועדת הבחירות המרכזית. ספירת הקולות תועבר בשידור חי באתר "הארץ". על פי ההערכות, במשך הלילה ייספרו לפחות 85% מהקולות, והיתר ייספרו ביממה שלאחר מכן. בתום הספירה תפרסם ועדת הבחירות המרכזית את התוצאות המלאות ואת חלוקת המנדטים ב"רשומות".

ועדת הבחירות תספור את הקולות הכשרים ותחשב כמה קולות שווים שני אחוזים מהם - הנתון שהוגדר כאחוז החסימה. קולות כשרים שניתנו לרשימות שלא עברו את אחוז החסימה יימחקו ולא ייחשבו במניין הקולות. אחרי שנקבע אחוז החסימה מחלקים את סך הקולות הכשרים ב-120. הנתון המתקבל מכונה "המודד". לאחר מכן מחלקים את מספר הקולות הכשרים ב"מודד" כדי לקבוע את מספר המנדטים שקיבלה המפלגה. לאחר חלוקה זו "אוספים" את הקולות העודפים ומחלקים גם אותם כמנדטים למפלגות השונות על פי המפתח שנקבע בחוק "בדר-עופר".

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, צפוי להגיש את תוצאות הבחירות הרשמיות לנשיא המדינה שמעון פרס רק ביום רביעי הבא. עד שהתוצאות לא יוגשו לנשיא, פרס לא יוכל לפתוח בסבב ההתייעצויות הרשמי ולהטיל על מי מהמועמדים את הזכות להרכיב את הממשלה הבאה. עם זאת, הנשיא לא מתכוון להתמהמה: אף שעל פי חוק יסוד הכנסת ההתייעצויות עם נציגי סיעות הכנסת הבאה יכולות להתפרש על פני שבוע ימים, פרס מתכוון להזדרז ולהטיל את המשימה על המועמד הנבחר בתוך יומיים – כלומר כבר בסוף השבוע הבא. אם הכל יילך כמתוכנן, המועמד שלדעת הנשיא הוא בעל הסיכויים המירביים להקים קואליציה יוכל להתחיל במלאכתו עוד באותו היום.

על פי החוק, מרגע הטלת הרכבת הממשלה על מועמד, יינתנו לו 28 ימים לנסות ולהשלים את המשימה. לנשיא יש סמכות להאריך את התקופה ב-14 יום נוספים לבקשתו של אותו המועמד. היועצת המשפטית של בית הנשיא, אודית קורינלדי סירקיס, הכינה חוות דעת מפורטת המתמודדת עם מרבית הבעיות המשפטיות שעתידות לצוץ במהלך ההתיעצויות. כך לדוגמה, בבחירות שעברו, נאלץ הנשיא נאלץ להכריע בין המועמדת שזכתה במירב המנדטים הגדול ביותר (ציפי לבני) למועמד עליו המליצו מרבית סיעות הבית (בנימין נתניהו).

ניסיונות שכנוע אחרונים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שמסיבת העיתונאים שלו נפסלה שלשום לשידור, ניסה אתמול לשחזר את האירוע במסיבת עיתונאים שערך עם היו"ר המיועד של מינהל מקרקעי ישראל, משה כחלון, מול חומות העיר העתיקה בירושלים. דוברת הליכוד הזמינה את כלי התקשורת ל"סיור" תמים של ראש הממשלה במרכז מורשת בגין בירושלים.

כשהצלמים והעיתונאים הגיעו למקום הופתעו לגלות מתחם מוכן היטב למסיבת עיתונאים. גם אירוע זה לא הועבר בשידור חי, בעקבות הנחיית השופט רובינשטיין. רובינשטיין מנע שידור של מסיבת עיתונאים שערכה יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', אשר ביקשה לתקוף את מינויו של כחלון. גם היא לא בחלה בתעמולה והאשימה את נתניהו ביצירת ספינים ערב הבחירות.

יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, הגיע אתמול להתפלל בכותל וכמה חרדים השמיעו לעברו קריאות גנאי. משטרת ירושלים עיכבה אחד מהם. יו"ר התנועה, ציפי לבני, פרסמה אתמול בבוקר הודעה למתלבטים והעלתה לרשת סרטון ברוח דומה. בצהריים היא יצאה למסע שכנוע אחרון בקניון עזריאלי בתל אביב. היא תקפה את הודעת נתניהו על כוונתו למנות את כחלון ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל וכינתה את המהלך "צעד היסטרי, המעיד על כך שהבחירות האלה טרם הוכרעו". אחר הצהריים שבה לבני למטה המפלגה והתקשרה למתלבטים, יחד עם מועמדי המפלגה עמיר פרץ, יואל חסון, דוד צור, שלמה מולה ובועז נול. יו"ר קדימה, שאול מופז, יצא לפגוש את נוסעי הרכבת ולשכנעם להצביע.

מרצ מיקדה את עיקר המאמץ בימים האחרונים במגזר הערבי ובקיבוצים. אתמול יצאו שוב יו"ר המפלגה, זהבה גלאון, והמועמדים לכנסת אילן גילאון, ניצן הורוביץ, מיכל רוזין ותמר זנדברג לסיבוב ברחובות תל אביב. גלאון הביעה אופטימיות בסיור באשר לתוצאות הבחירות. "ההרגשה נפלאה. אנחנו מרגישים שיש הזדמנות ליצור מחנה שמאל גדול ומשמעותי, אבל אנחנו זוכרים שהמאמץ עוד לפנינו", אמרה.

גם ב"יש עתיד" ניצלו את היום האחרון למערכת הבחירות לשכנוע מתלבטים. עפר שלח, יואל רזבוזוב וד"ר עדי קול הגיעו לריצת בוקר בפארק הירקון בתל אביב וחילקו חומרי הסברה. הם הדגישו את המסרים של המפלגה גם ביחס לכניסה אפשרית שלה לקואליציה. פעילי חד"ש יצאו גם אתמול לתלות שלטים ומודעות אדומות ברחובות הערים הגדולות וביישובים הערבים. אנשי המפלגה גם מקווים הפעם לתמיכה רחבה יותר בקרב יהודים, בעקבות המחאה החברתית.

השתתפו בהכנת הידיעה: ברק רביד, גילי כהן, חיים לוינסון, יאיר אטינגר, אנשיל פפר, אילן ליאור, אלי אשכנזי, ג'קי חורי, טלילה נשר, עופר אדרת, יניב קובוביץ

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 144
  יחימוביץ' נכשלה
 2. 143
  תמונת ה- facepalm של עמיר פרץ פשוט גאונית , LULZ
 3. 142
  אמנון יצחק הצליח במקום לחם בשקל חרדי בשקל . בלי לימודי ליבה יחליפו את העובדים הזרים.
 4. 141
  מתי נכנס לתוקף הרשיון לקטר? אפשר כבר מעכשיו?

  או שזה רק ממחר

 5. 140
  מטרת ביבי והחרדים לפצל את יש עתיד הלא מנוסה. זהירות מלכודת!
 6. 139
  לא מפתיע בכלל. העם לא רוצה את ביבי ובוחר בכל אופציה אחרת. בלי ליברמן ביבי היה מקבל פחות
 7. 138
  נולד דיקטטור חדש

  בנט

 8. 137
  תסתכלו בתוצאות האמת. שלי לקחה ובגדול. לא עושים ממשלה עם מדגם
 9. 136
  איך אבי לווזון אומר לכו תפתחו מנגלים תחגגו תשמחו

  למה מחכות לכם 4 שנים של מרמור ובכי
  שמאל סרטני

 10. 135
  יאיר לפיד למשרד החינוך

  אין לו בגרות אבל לא ראינו שבעלי תואר הצליחו במשרד הזה. הכי טוב אם יצניחו את יוסי שריד.

 11. 134
  ממשלה בלי חרדים והורדת מחירי הדיר

  תודה לאל ולעם שבחר ממשלה שתוריד דרסטית את מחירי הדירות כמו שהבטיחו ,מעכשיו הזמן נספר לפי הפתחות שלהם הקלה על מעמד הבניים

 12. 133
  העם מאס בממדלה ובחכים

  יתיחיל יצוג חדש בכנסת

 13. 132
  ראבבבק - תקטינו את הכותרות הצהובות שלכם - זה ממש בלתי קריא
 14. 131
  כן; כן אני שמח לראות את תירוש הכלומניקית בחוץ!
 15. 130
  ש"ס ויהדות התורה הם מפלגות ימין לכל דבר

  משום מה בתקשורת החילונית שוכחים את זה כל פעם מחדש
  לא מכיר מצביע של יהדות התורה שמכיר תמושג 67 ... שלא נדבר על ש"ס ששם זה בגדר מוקצה

  1. יהדות התורה היא לא מפלגה ציונית במוצהר. ש"ס מתנגדת להשתתפות בוחריה בכל נשיאה בנטל לאומי כמו צבא וכלכלה. זה הימין שלך?
  2. ש"ס ויהדות התורה הם גם ימין וגם שמאל - תלוי מי נותן להם יותר כסף.
 16. 129
  אכלתם אותה שמאלנים! חחח
 17. 128
  עוד יגיע הרגע שבו ביבי יושלך לפח האשפה של ההיסטוריה.שם מקומו, יחד עם השרלטן מ"הבית היהודי" (בנוסח הצפון אמריקאי, כמובן).
 18. 127
  אכלתם אותה שמאלנים! חחח
 19. 126
  איך בחרתם בלפיד?!

  החומר שאני לומד השנה יותר רחב מכל הידיעות שלו

 20. 125
  סער הקשקש כבר יהיר אחרי המדגם
 21. 124
  חנין זועבי בחוץ אכלתם אותה הארץ
 22. 123
  רק עוצמה לישראל!! ליבני רצו י שתשב בבית ותירקב עם כל האסונות שהמיטה על העם היהודי יחד עם המושחתים שרון ואולמרט! ההיסטוריה עוד תכתוב רבות על כך! העבודה - אות קלון של פושעי אוסלו עליהם! האסונות יחד עם לבני הפושעת והמושחתים ייקח שנים לתקן את הנזקים! כל מפלגות השמאל - הם מעניין אותם העולם האנטישמי והעוין ולא באמת העם היהודי רובם נתמכים מאירופה האנטישמית אז שהם יבחרו בהם! מפלגות ערביות - רצוי לסלק את כל נציג הטרור מכנסת העם היהודי יחד עם השופטים העוכרים שקבעו שהם צריכים להיות בכנסת שלנו! אלה גייס חמישי מקומם בכלל במדינות ערב ולא במדינת העם היהודי ובטח לא בכנסת שלנו! ביבי - שיקר לנו בבחירות הקדמות עם מדיניות ימין ואח"כ שבר שמאלה אז שיישאר שם הוא רופס הזוי מתרפס נכנע אין לו מילה או יותר נכון אין החלטה אחת שקבע ויישם אותה! ביבי + פושעי אוסלו + העוין = סכנה להמשך קיומה של מדינת ישראל! ש"ס - 30 שנה רוצים לחסל את העוני אבל הם רק משנים את חליפות הווארסצ'ה שלהם והעוני רק מעמיק! לא נשכח שגם בזכותם ובזכות ביבי הרופס ושר הכישלון המושחת דרום ת"א מוצף בפושעים מסתננים! ולכן רק עוצמה לישראל שתדע לפעול למען עתיד המדינה:- הם ישמרו על האדמות שלנו, על ירושלים, על הר הבית - לא כמו היום שהכול שם פרוץ ע"י בני הבלייעל שהורסים בלי סוף, עוצמה לשיראל ישמרו על הבתים שלנו לא יהיה גירוש ישמרו על הבנייה שלנו, ישמרו על המורשת שלנו ישמרו שיהיה גם חובות ולא רק זכויות! הם יסלקו את הגייס החמישי מכנסת העם היהודי בזכות עוצמה לישראל יהיה לנו ביטחון גם פנים וגם חוץ! פושע אוסלו לדין!! כל השמאלנים העוכרים מתואמים עם הכושי העוין כמו בובות מריונטה! הכי חשוב לנטרל את פושע אוסלו מהפוליטיקה מספיק נרצחו בגללו אלפי יהודים! אם היטלר יימח שמו וזכרו היה חי פושע אוסלו היה הראשון שילחץ את ידיו!! ואנחנו לא מבינים למה פושע אוסלו מתערב בניהול המדינה?? פושעי אוסלו לדיןןןןןןן! מי מנהל את המדינה?? שוב פושע אוסלו פועל כדי לקדם את המדיניות הארורה שלו! מי החליט שהמדיניות הארורה שלו היא זאת המדיניות שצריך ליישם אותה?? מי הפושע הזה בכלל שיחליט בשביל אומה שלמה?? אנשים רגילים מכריחים אותם לצאת לפנסיה בגיל 67 ואף לפני זה למה פושעי אוסלו צריך עד עכשיו לבהיות בבית הנשיא מה גם שמקומו בכלל בכלא!! בגלל הפושע הזה הרבה לא זכו לעבור את גיל העשרה שלהם! מספיק נרצחו יהודים בשם "קורבנות השלום"! לא נשכח שהוא זה שהעלה את רב המרצחים בגדה וקדימה המושחתת העלו את ארגון הטרור בעזה! כל הברברת של פושע אוסלו לא יכפה על מעשיו הנפשעים! פושעי אוסלו לדין! מדוע לא מסלקים את פושע אוסלו מכס הנשיאות? שכן אינו פועל כנשיא אלא כאחד הפוליטיקאים השמאלנים הקיצונים שכבר בזכותו נרצחו לנו אלפי יהודים!! פושע אוסלו אינו מייצג את העם היהודי! פושע אוסלו מקומו בכלא ולא במוסד הנשיאות! באיזה זכות בכלל מתערב בניהול המדינה?? לא מספיק נרצחו קורבנות השלום בגלל הפושע הזה? לא שכחנו שלבני הפושעת העלתה את הרוצח הזה לשלטון כמו שפושעי אוסלו העלו את רב המרצחים בגדה!!כל הכלבים מתערבים לנו בבחירות הגיע הזמן שיקום ר"מ אמיתי לעם היהודי ויעצור את שטף הנביחות כלפינו מהעוין בבית הלבן ועד כל הכלבים האנטישמים ומדינות ערב הארורות שבמקום שייקחו אחריות על הפושעים שלהם נובחים עלינו שנטפל בבני הארורים שלהם! העם היהודי בוחר ימין הכוונה מדיניות ימין לא למדינת טרור לצידנו ולסלק את כל בני הבלייעל מכאן! לשחרר את המדינה מפושעים מושחתים, ממסתננים, מפוליטיקאים הזויים ומכיבוש ערבים תומכי טרור!

  רק עוצמה לישראל!! ליבני רצו י שתשב בבית ותירקב עם
  כל האסונות שהמיטה על העם היהודי יחד עם המושחתים שרון ואולמרט!

  ההיסטוריה עוד תכתוב רבות על כך!

  העבודה - אות קלון של פושעי אוסלו עליהם!

  האסונות יחד עם לבני הפושעת והמושחתים ייקח שנים לתקן את הנזקים!

  כל מפלגות השמאל - הם מעניין אותם העולם האנטישמי והעוין ולא באמת העם היהודי רובם נתמכים מאירופה האנטישמית אז שהם יבחרו בהם!

  מפלגות ערביות - רצוי לסלק את כל נציג הטרור מכנסת העם היהודי יחד עם השופטים העוכרים שקבעו שהם צריכים להיות בכנסת שלנו!

  אלה גייס חמישי מקומם בכלל במדינות ערב ולא במדינת העם היהודי ובטח לא בכנסת שלנו!

  ביבי - שיקר לנו בבחירות הקדמות עם מדיניות ימין ואח"כ שבר שמאלה אז שיישאר שם הוא רופס הזוי מתרפס נכנע אין לו מילה או יותר נכון אין החלטה אחת שקבע ויישם אותה!


  ביבי + פושעי אוסלו + העוין = סכנה להמשך קיומה של מדינת ישראל!

  ש"ס - 30 שנה רוצים לחסל את העוני אבל הם רק משנים את חליפות הווארסצ'ה שלהם והעוני רק מעמיק!

  לא נשכח שגם בזכותם ובזכות ביבי הרופס ושר הכישלון המושחת דרום ת"א מוצף בפושעים מסתננים!

  ולכן רק עוצמה לישראל שתדע לפעול למען עתיד המדינה:-
  הם ישמרו על האדמות שלנו, על ירושלים, על הר הבית - לא כמו היום שהכול שם פרוץ ע"י בני הבלייעל שהורסים בלי סוף, עוצמה לשיראל ישמרו על הבתים שלנו לא יהיה גירוש ישמרו על הבנייה שלנו, ישמרו על המורשת שלנו ישמרו שיהיה גם חובות ולא רק זכויות! הם יסלקו את הגייס החמישי מכנסת העם היהודי

  בזכות עוצמה לישראל יהיה לנו ביטחון גם פנים וגם חוץ!


  פושע אוסלו לדין!! כל השמאלנים העוכרים מתואמים עם הכושי העוין כמו בובות מריונטה!
  הכי חשוב לנטרל את פושע אוסלו מהפוליטיקה מספיק נרצחו בגללו אלפי יהודים!
  אם היטלר יימח שמו וזכרו היה חי פושע אוסלו היה הראשון שילחץ את ידיו!!

  ואנחנו לא מבינים למה פושע אוסלו מתערב בניהול המדינה?? פושעי אוסלו לדיןןןןןןן! מי מנהל את המדינה?? שוב פושע אוסלו פועל כדי לקדם את המדיניות הארורה שלו!

  מי החליט שהמדיניות הארורה שלו היא זאת המדיניות שצריך ליישם אותה?? מי הפושע הזה בכלל שיחליט בשביל אומה שלמה??

  אנשים רגילים מכריחים אותם לצאת לפנסיה בגיל 67 ואף לפני זה למה פושעי אוסלו צריך עד עכשיו לבהיות בבית הנשיא מה גם שמקומו בכלל בכלא!!

  בגלל הפושע הזה הרבה לא זכו לעבור את גיל העשרה שלהם! מספיק נרצחו יהודים בשם "קורבנות השלום"! לא נשכח שהוא זה שהעלה את רב המרצחים בגדה וקדימה המושחתת העלו את ארגון הטרור בעזה!

  כל הברברת של פושע אוסלו לא יכפה על מעשיו הנפשעים! פושעי אוסלו לדין!
  מדוע לא מסלקים את פושע אוסלו מכס הנשיאות? שכן אינו פועל כנשיא אלא כאחד הפוליטיקאים השמאלנים הקיצונים שכבר בזכותו נרצחו לנו אלפי יהודים!!


  פושע אוסלו אינו מייצג את העם היהודי!

  פושע אוסלו מקומו בכלא ולא במוסד הנשיאות! באיזה זכות בכלל מתערב בניהול המדינה?? לא מספיק נרצחו קורבנות השלום בגלל הפושע הזה?


  לא שכחנו שלבני הפושעת העלתה את הרוצח הזה לשלטון כמו שפושעי אוסלו העלו את רב המרצחים בגדה!!כל הכלבים מתערבים לנו בבחירות הגיע הזמן שיקום ר"מ אמיתי לעם היהודי ויעצור את שטף הנביחות כלפינו מהעוין בבית הלבן ועד כל הכלבים האנטישמים ומדינות ערב הארורות שבמקום שייקחו אחריות על הפושעים שלהם נובחים עלינו שנטפל בבני הארורים שלהם!

  העם היהודי בוחר ימין הכוונה מדיניות ימין לא למדינת טרור לצידנו ולסלק את כל בני הבלייעל מכאן!


  לשחרר את המדינה מפושעים מושחתים, ממסתננים, מפוליטיקאים הזויים ומכיבוש ערבים תומכי טרור!


 23. 122
  עזוב אותך קינג זיבי, מלכים אמיתיים לא צריכים בחירות
 24. 121
  אם ביבי היה באמת ליכוד הוא היה מחסל את חמאס
 25. 120
  פורסמה הדלפה ממדגם ערוץ 10.מדהים

  הדלפה ממדגם ערוץ 10 - הליכוד סביב 25 בלבד!!!!! לפיד , בנט והעבודה סביב 18 כל אחד!!!! איזה טירוף!!!

 26. 119
  מעניי איך השמאל יחזיר שטחים ויוריד את מחירי הדיור
 27. 118
  מעניין שאת התגובה שלי שלא תומכת בשמאל לא העלתם

  למרות שהייתה יפה ועינינית עיתונאים מושחתים ומכורים מראש.אבל העם לא טיפש

 28. 117
  לרוץ להצביע בזמן שנותר! ביבי בדרך החוצה...

  יש מצב למהפך

 29. 116
  עמיר פרץ אתה ועיני חתמתם עם ביבי נגד החלשים (כוח אדם והגדלת גיל הפרישה )
 30. 115
  שרה׳לה, הביתה!!!!
 31. 114
  איזה טירוף!!! כל מי שמתלבט- צא! תהיה חלק מהשינוי!!
 32. 113
  סיכום יום הבחירות

  לאור תוצאות הבחירות החזויות ,נתניהו לא ירכיב את הממשלה הבאה. המגמה העולמית ,להפסד למפלגות השולטות חלה גם בארץ,בארצינו הענישו את הליכוד ושס ואת ליברמן ,שלושת המפלגות הדומיננטיות בממשלת ביבי הפסידו ונענשו. המנצח המכזי הוא לפיד ההופך להיות המפלגה השניה בגודלה.

 33. 112
  דוגמטיזם מחשבתי של האתר

  תפסיקו כבר עם "ליכוד בלחץ" זה כבר מדבר עליכם ולא על ביבי, על חוסר יכולת לראות תמונה אמתית. תבינו שזה רק מרחיק מכם אנשים. אם הקהל שלכם רחוב שנקין אז סבבה, אבל אני חושב שהעיתון "הארץ" צריך להיות משהו יותר ממקומון שכונתי. האם בעמת "אי אהבה" לביבי כל כך חזקה אצלכם שזה מפריע לראות תמונה ראלית?

 34. 111
  בשעה 22:00 יתפרץ הר הגעש וישראל תצא לחופשי!
 35. 110
  גדעון סער בישיבת החירום ברגעים אלו עם ביבי: "יש להפציץ בשעה הקרובה את מעוזי השמאל עם אחוזי ההצבעה הגבוהים!"
 36. 109
  אני לא מאמין ... איך ועדת הבחירות אישרה "הפ" לפיד אכלת אותה ... חצי מהדיסלקטים לא יצביעו לך "פה"
 37. 108
  לכו להצביע ואחכ תחזרו לבתי הקפה
 38. 107
  "יש עתיד" תהיה ההפתעה הגדולה של הבחירות. לליכוד יש בעיה קשה. "העבודה" - הרשימה הרביעית בגודלה אחרי בנט.
  1. ייש עתיד

   הפתעת הבחירות 18 מנדטים.

 39. 106
  תמשיכו להריץ את לפיד אבל רק ליבני זו האופציה

  ככל שהתקשורת ממשיכה להריץ את לפיד ושלי לציבור רק נמאס יותר מזה.הציבור דואג לילדיו ולמדינתו ולכן רק ליבני זו האופיה שיכולה להציל את המדינה.רק ליבני זו האופציה מול העולם.רק ליבני זו אופציה הישרה ללא סידור גובים.

 40. 105
  שלי היא 10 כחלונים עם יד אחת קשורה מאחורי הגב

  שמאלנים יקרים אל תכנעו להרס עצמי: "היא לא מספיק ככה, ויותר מדי ככה". שלי היא הכי טובה, פרגמטית, עקבית, לוחמת צדק שיש. אל תענישו ואל תחפשו מושלם. חזקו את מי שיש לו הכי הרבה סיכוי בשמאל-מרכז. יש סיכוי לשינוי. שלי היא ההצבעה הכי חתרנית שיש בגלל האג'נדה הכלכלית שלה. בעלי ההון שמחזיקים גם בכל אמצעי התקשורת לא מעוניינים ששלי תעמוד במרכז ההחלטות ומעדיפים כל מי שמדקלם "שלום" או "חלוקת נטל" כמו ציפי ויאיר, כי זה לא מאיים עליהם ועל רווחיהם. שלי היא 10 כחלונים. לוחמת ותיקה למען האנשים. הצבעה לשלי פורצת גבולות ומשנה סדרי עולם. מה שאובמה עשה עבור מעמד השחורים בעצם בחירתו, שלי תעשה עבור נשים, פועלים, ומעמד ביניים.

 41. 104
  רוח רעננה נושבת. צאו להצביע!

  היום נקבע את העתיד!

 42. 103
  אני מציע למהר ולהצביע "לישראל חדשה" כדי שנהפוך את הפוליטיקה לנקיה יותר! רוצו להצביע!
  1. ארץ חדשה
 43. 102
  סחף אדיר לכיוון העבודה שלי ראש ממשלת ישראל הבאה!!! בהצלחה רבה שלי מהפך מדהים
 44. 101
  עם השמאל יקים ממשלה עם בל"ד או חד"ש אחמד דניג'אד יחגוג ואנחנו נבכה !!
 45. 100
  להעיף מהשלטון את פושעי הדיור וספסרי הנדל"ן
 46. 99
  אפילו הליכודניקים שונאים את ביבי

  ביבי ראש הממשלה השנוא ביותר שהיה במדינה.

 47. 98
  אביגדור ליברמן ברח מהארץ ! יאללה לכו להצביע !!!!!!!!!!!!!!!
 48. 97
  הפאניקה של "הארץ" בשיאה והתגייסותו למען השמאל בדיסאינפורמציה מעוררת גיחוך ובוז כאחת
 49. 96
  אזרחים יהודים וערבים - רק מפלגה אחת מאחדת אותנו

  לירון ידען ממפלגת אור אג'נדה אחת ברורה אותה הוא מנסה לקדם מזה מספר שנים בצורה עקבית- הפרדת הדת מהמדינה. הוא אינו משוחד כמו רוב הפוליטיקאים ומפלגותיהם משני כיווני המתרס. הוא אינו מוכר הבטחות ומסוחרר מהראיון לתפוס כס כבוד בממשלה. הוא אינו מבטיח הבטחות סרק. הוא מרתיע בדקה ה-90 לפני אסון העומד בפתח ומאיים עלינו יהודים כערבים בישראל - איבוד כוח השליטה של המגזר החילוני על חייו. האסון עומד בפתח ביתנו של התושבים היהודים והערבים במדינה. בחברה הערבית הכפרית דרך אנשי הדת והשליטה פטריארכלית בחיי התושבים ובמגזר היהודי ברמה המוסדית - ממשלתית ובכל פינה בחיינו. זה איום ממשי לחופש הפרט במדינתנו. לכן חשוב שירון יגיע לכנסת, כדי לעלות את נושא הפרדת הדת מהמדינה לסדר היום , יום יום.
  עבדתי עם ירון ברדיו כל השלום. איש ישר, אמין, מנהיג בעל מוטיבציה נכונה. לכל אנשי השמאל המאמינים בחיזוק עתיד אופיה החילוני - הומניסטי של החברה הישראלית...זהו קול חשוב שחייבים להכניס לכנסת. ממליצה בחום מפלגת אור.

 50. 95
  רק לא ליכוד שהביא את כולם לעוני איום ונורא.
  1. מרוב עוני נורא בתי קפה היום היו מפוצצים

   אתם לא יודעים מה זה עוני.. השמאל כל כך פתטי...

 51. 94
  יופי של שר חינוך. נתוני הצבעה גבוהים מדאיגים אותו. היה מעדיף שחצי מהאזרחים ישבו בבית
 52. 93
  אני אספתי את כל הסקרים וכל הכתבות

  שהתוצאות יצאו אני הולך לפתוח עצומה נגד כלי התקשורת בארץ מה שהיה פה זה זה פשוט לצחוק על האדם הפשוט ולנסות לעבוד עליו

  הכול שמור אצלי וזה יופץ בכל הרשתות

 53. 92
  לא תאמין. אבל עשיתי בדיוק כל עוד לפני שקראתי את מה שכתבת.

  לא תאמין. אבל עשיתי בדיוק כל עוד לפני שקראתי את מה שכתבת.

 54. 91
  את התגובה שלי ממילא לא תפרסמו. ומה שאנינרטצה לומר כולם יגלו אחרי פרסום התוצאות הסופיות. וכבר נאמר צוחק מי שצוחק אחרון.
 55. 90
  ממתי הארץ משרת את ביבי בקריאות נרגשות לליכודניקים ללכת להצביע?
 56. 89
  נראה לי כמו הפוך על הפוך

  הליכוד מאכיל את התקשורת לוקשים כדי לדחוף את תומכיו לקלפי. גוש הימין לא בסכנה.

 57. 88
  עורו אחים,עורו

  ביבי ,כן את יכול מודאג,זלזלת בנו, אנו הפעילים ההיסטוריים של הליכוד שהלכנו באש ובמים עם מנחם בגין ז״ל.את ניסית לסלק אותנו מכל השפעה בליכוד ,זילזלת בנו במרכז המפלגה בפעולת מחטף.נקמתנו מוגשת לך כמנה חמה ביום בחירות.אמרת עלינו שאנו גנבים ופועליםרק עבור כסף.אז חפש לך קבלני קולות אחרים,אולי את קבלני הקולות של ליברמן .מחר אחרי הבחירות ניפעל לסילוקך מהמפלגה.את אשם בכישלון הליכוד כך אחריות והתפטר

 58. 87
  והנה הצוצאות לפי דעתי הליכוד 30 בית היהודי 11 שס 12 עבודה 19 מרץ 4 יהדות התורה 5 יאיר לפיד 8 עצמאות 0 קדימה 2
 59. 86
  אם כל הישראלים, אני חוזר כל הישראלים יצביעו, נתניהו לא יקבל 30% מהקולות
 60. 85
  הולכת להיות כאו הפתעה...

  האידאליסטים רצים לקלפי. מצביעי ביבי רצים לקניון...

 61. 84
  יש מומנטום - סוף סוף !
 62. 83
  recordando


  שִׁמְעוּ־נָ֣א זֹ֗את רָאשֵׁי֙ בֵּ֣ית יַעֲקֹ֔ב וּקְצִינֵ֖י בֵּ֣ית יִשְׂרָאֵ֑ל הַֽמֲתַעֲבִ֣ים מִשְׁפָּ֔ט וְאֵ֥ת כָּל־הַיְשָׁרָ֖ה יְעַקֵּֽשׁוּ׃
  בֹּנֶ֥ה צִיֹּ֖ון בְּדָמִ֑ים וִירוּשָׁלִַ֖ם בְּעַוְלָֽה׃
  רָאשֶׁ֣יהָ ׀ בְּשֹׁ֣חַד יִשְׁפֹּ֗טוּ וְכֹהֲנֶ֙יהָ֙ בִּמְחִ֣יר יֹור֔וּ וּנְבִיאֶ֖יהָ בְּכֶ֣סֶף יִקְסֹ֑מוּ וְעַל־יְהוָה֙ יִשָּׁעֵ֣נוּ לֵאמֹ֔ר הֲלֹ֤וא יְהוָה֙ בְּקִרְבֵּ֔נוּ לֹֽא־תָבֹ֥וא עָלֵ֖ינוּ רָעָֽה׃
  לָכֵן֙ בִּגְלַלְכֶ֔ם צִיֹּ֖ון שָׂדֶ֣ה תֵֽחָרֵ֑שׁ וִירוּשָׁלִַ֙ם֙ עִיִּ֣ין תִּֽהְיֶ֔ה וְהַ֥ר הַבַּ֖יִת לְבָמֹ֥ות יָֽעַר׃ פ
  Miquéias 3:8-12

 63. 82
  מרצ משלשת את כוחה

  אני מאמינה למרצ ומאמינה שהמפלגה תשלש את כוחה
  חייבים לצאת מהבית וללכת להצביע מרצ

 64. 81
  אפשר להחליף את הכותרת - זו תעמולת בחירות לליכוד!!!!!
 65. 80
  שולחים את הליכוד לאופוזיציה

  ואני מקווה שבנימין נתניהו ילך לעבוד עבור רועה הזונות וההימורים שלדון אדלסון חזרה באמריקה וישאיר את מדינת ישראל לאזרחיה.

 66. 79
  השמאל התעורר ומגיע להצביע בגדול. מהפך

  בניגוד לבחירות שהיו בעבר השמאל פשוט יוצא להצביע בכמויות עצומות ולא נשאר בבית. יש מהפך באויר.

 67. 78
  שרה, היום נגעתי בכותל וחשבתי לעצמי: מתי תפסיקי להגעיל אותי ומתי כבר לא אצטרך לסרק את השערות מצד לצד שיסתירו את הקרחת
 68. 77
  טוב אולי די כבר עם הכותרת של ביבי

  תנו משהו גם לאחרות.

 69. 76
  The (realistic & expected) results

  Likud (Bibi/Liberman) - 27, Yesh Atid (Lapid) - 24, Bait Yehudi Bennet) -18, Labor (Sheli Yehimovitz) - 15, Tnufah (Livni) - 7, (Sha"s (Ovadiah) - 7, Meretz (Galon) - 4, Yahadut Hatorah 5, Kadimah (Mofaz) - 3, Arab parties - 10

  1. שס 7 ...אפילו לפנטזיה יש גבולות
 70. 75
  יש לי תחושת בטן של מהפך - נתניהו לא יהיה ראש ממשלה
 71. 74
  ביבי תגיד לשרה ללמוד לכבס נגמרו הימים היפים!!!!!!!גם לך לא יזיק לעזור בכביסה.
 72. 73
  אני מצטרף לקריאת נתניהו - ליכודניקים עזבו הכל, כולל את המפלגה ולכו להצביע יש עתיד

  ליכודניקים יקרים, ראש הממשלה שלכם אומר לכם לעזוב הכל וללכת להצביע אז תעזבו הכל. תעזבו את ביבי, תעזבו את הליכוד ותצטרפו אלינו ביש עתיד. באנו לשנות!

  1. איזה שינוי, אדלסון למוזס ?
 73. 72
  ביהי בפאניקה

  שיעור המצביעים הגבוה יחסית, מצביע כמעט בוודאות, האנשים לא רוצים את ביבי!!!

 74. 71
  תעשו טובה ותפסיקו לקשקש לכולנו, ברור שהסמול יורד
 75. 70
  היום בערב- מהפך !!!
 76. 69
  הליכוד 27-28 מנדטים. בדוק
  1. עדיין יותר מדי.
 77. 68
  הרבה מצביעים כי כולם רוצים להעיף את ביבי
  1. באנו חושך לגרש. בידינו אור ואש. כל אחד הוא אור קטן וכוווווולנו אור איתן. סורה חושך מעל ארצנו - סורה מפני האור !!!
 78. 67
  בחירות

  אני הולך להצביע מחל .לא צריך מפלה

 79. 66
  מרצ מיקדה את עיקר המאמץ בימים האחרונים במגזר הערבי ובקיבוצים. אתמול יצאו שוב יו"ר המפלגה, זהבה גלאון, והמועמדים לכנסת אילן גילאון, ניצן הורוביץ, מיכל רוזין ותמר זנדברג לסיבוב ברחובות תל אביב.

  זה בדיוק היכן שהמגזר הערבי והקיבוצים נמצאים.

  1. לא נראה שזה עזר

   בגלי צהל דיווחו על שיעור הצבעה נמוך ואדישות במגזר. בכלל .הייתי דוחה את האופוריה עד לבירור התוצאות כדי שהשמאל לא יעשה שוב צחוק מעצמו עם מיצהלות מוקדמות מדי .

 80. 65
  צאו לההצביעו בהמוניכם יום התשלום הגיע , לאחר 4 שנים של עושק האזרחים זה היום שלנו
 81. 64
  אנא הסבירו האם באמת מדובר בעליה של 13% או 4%

  כלפי מערכת הארץ בכל שאר האתרים מציגים תמונה קצת יותר קטנה וחשובה על הפרשי היחסים לענות שנים קודמות אולם אצלכם מבצעים חישוב פשוט לא נכון אנא הסברו לי אם הנני טועה או בבקשה תקנו את הטעות

  1. זה לא מסובך

   4% הפרש אבסולוטי במספרים (38.3% לעומת 33.9%)
   זאת עלייה יחסית של 13%
   כל אתר בחר להציג את הנתונים אחרת

  2. ליכודניק, חזור לכתה ח' ללמוד אחוזים......
 82. 63
  זה היום עשה ה. נגילה ונישמחה בו

  גבירותי ורבותי,הרי תוצאות הבחירות:מהפך ,מהפך.אחי ואחויותי המשיכו להגיע בהמונכם לקלפיות,רק כך נוריד את המועקה והבושה שדבקה בנו מארבע שנות הבושה של אי עשיה למען הכלל ,של התעמרות בזולת וברש ,שבו כל ממזר מלךך.אני גאה בבני עמי שהפסיקו לפחד מהפחד ומפסיקים לשנוא את האחר .אתם היהודים האמיתיים האוטנטים שערכי היהדות הם לא למרמס תחת רגליכם. אני אחזור מגלותי לתרום לזולת אחרי המהפך.הקשה ביותר נעשה בהצבעותיכם.יישר כוח

 83. 62
  רק מחל!
 84. 61
  שלי יחימוביץ' פועלת כבר 7 שנים

  שלי יחימוביץ' פועלת כבר 7 שנים
  למען הציבור. לא למען האוליגרכים, לא למען סקטורים צרים, למען כלל הציבור.
  נלחמת למענכן נגד גורמים חזקים במשק כפי שעשתה בששינסקי(תמלוגי הגז).
  הגיע השעה לתת לה את המושכות כדי שיהיה לכולנו עתיד טוב יותר במדינה הזו שכולנו אוהבים והולכת ונגמרת אל מול עינינו.
  עוד קדנציה של נתניהו ויהיה בלתי אפשרי לחיות כאן...
  שלי - כי יכול להיות פה טוב יותר!

 85. 60
  אני לא מצביע לביבי, אבל הסקר שלכם מנוסח בצורה דוחה ומגמתית.
 86. 59
  14 אחוזים יותר או 4? בכלי תקשורת אחרים מדברים על 4 אחוזים יותר.
 87. 58
  החרדים

  יש לבטל את זכותם להקים מפלגות בכלל ואף לא להצביע

 88. 57
  ארץ חדשה מקבלת 4 מנדטים, תאכלו את הלב.
 89. 56
  ביבי = עוני, סבל, פחד, עליות מחירים, בידוד, (למה זה טוב?)

  זה הזמן להזיז הצידה את הנער שליח של הטייקונים האיש החלש ביבי נתניהו ולתת למשהו אמיתי ויותר טוב לקרות, שלי יחימוביץ'.

 90. 55
  היום ההזדמנות להיפטר מהשקרן ביבי נתניהו, אין לו אפילו מצע בחירות לאפס הזה
 91. 54
  מעמד הביניים לכו להצביע זה בידנו המהפך
 92. 53
  היום, הוא יומו האחרון של השמאל בישראל.
 93. 52
  השמאל בדרך לקריסה ,כולל כל הכתבים שלו.

  לא נשאר לי רק לרחם עליהם.
  כולי תקווה שאחוז הדיכאון לא יעלה ממחר בבוקר בישראל.
  [טוב, כנראה אצונזר].

 94. 51
  הצבעתי היום בפעם הראשונה בחיים. לא דוחק באיש, סתם אומר שלא כאב לי ואני לא מרגיש טיפש יותר או אינדיבידואליסט פחות.

  יום אחד אני אצטרך להסביר לילדים שלי את החור השחור בהיסטוריה של ישראל שייקרא בטח "שלטוניהו", אז אני חייב לעשות את המינימום כדי לא להרגיש כמו טמבל פאסיבי בראי ההיסטוריה. זה הכל. חוץ מזה - חבר שלי הכי טוב הומו, והוא מופלה ע"י המדינה בגלל שאלוהים. ואם יש מישהו יותר גרוע מביבי לנהל את המדינה - אז זה אלוהים, זה של"נציגיו" ביבי נכנע עד לכדי אי-לימוד אבולוציה. כשמפלס הדרעק פה יירד - אולי אחזור לא להצביע. בנתיים - אין לי ברירה, המון המון אנשים סובלים פה והעתיד מופקד בידי אנשים האחרונים הראויים לכך.

 95. 50
  one all


  ... יום כזה מגיע רק פעם ב4 שנים ( ועבור מיליארדים בעולם הוא לא מגיע אף-פעם ) ... על פי ניתוח של מעל 100 סקרים תוצאות הבחירות ברורות : הליכוד ב'-33,הבית ה'-14,ש"ס-11,יהדות ה'-6,עוצמה ל'-2 . ומנגד : עבודה-16,עתיד-12,תנועה-7,מר"צ-6,קדימה-2, וערבים-11 ... כלומר , עם כל מה שקרה בארץ ובעולם ב4 שנים האחרונות – בכנסת כלום לא באמת השתנה ! ( רק שינויים פנים-גושיים קוסמטיים ) ... אך יש רק 2 דברים שיכולים לנפץ את כל הסקרים : אחוז הצבעה כללי גבוה מחד , ואחוז " הצבעת מחאה / מתחכמת * " נמוך מנגד . במשך 50 שנותיה הראשונות של ישראל אחוז ההצבעה הכללי היה 80% ומעלה ! מנגד אחוז " הצבעת מחאה / מתחכמת * " היה אפסי . מאחרי רצח רבין ועד היום , אחוז ההצבעה הכללי ירד ל60% ! ואילו אחוז " הצבעת מחאה / מתחכמת * " עלה במאות אחוזים ... הבחירות הללו הם באמת הגורליות ביותר בהיסטוריה הקצרה שלנו , ב4 שנים הבאות באמת יהיה פה או שלום היסטורי או מלחמה היסטורית – הפעם חייבים להצביע , להצביע לגדולות , ולדאוג שכל מכרנו יעשו כמונו – די לאדישות/ציניות/והתחכמויות – אנא הצביעו , הצביעו לגדולות , ודאגו שכל מכרכם יעשו כמוכם ! זה כבר לא קול לזלזל – זה סתם מפגר .
  ( *הצבעת "מחאה/מתחכמת" = הצבעה לכל עשרות המפלגות שרצות כל בחירות ומקבלות 0-2 מנדטים בלבד – די ! )

 96. 49
  מר סער מוטרד מאיומי ההצבעה של השמאל. מר סער, סליחה שאנחנו דמוקרטיה. אכן בתוכניות הלימוד של משרד החינוך עליך ללמד ולקדש את הנושא: איך ניתן למזער את כמות הסמולנים בתוכנו. עמיר, פייגלין, בן ארי ודומיהם יוכלו לעזור לך.
  1. בינתיים שיוציא באופן דחוף חוק כנגד ההצבעה של שמאלנים והכולל ביטול הפתקים ששמאלנים כבר הספיקו לשים בקלפי.
  2. בבחירות הבאות - פתקים בתשלום...
  3. אף אחד לא מוטרד באמת, הכל

   ספינים כדי להוציא את הליכודניקים החוצה. נו באמת, שכחתם את הטריקים שלהם?

  4. חשים את זה באויר. מהפךךךךךך.
 97. 48
  מעניין מה חושבת גאולה אבן על דברי סער הלאומן
 98. 47
  פתקים מזוייפים של הליכוד? מדהימה אותי הרגשת הרדיפה שלהם. מזכיר לי את מפלגת "של"י" בבחירות 1981.

  ב1981 ישבתי כמשקיף מטעם של"י. מפלגת השמאל הציוני הראשונה ששתי מדינות לשני עמים היו במצעה. לפני שרץ של אלוני גילתה את הפלסטינים. זוכר שבתדרוך אמרו שכדאי לבדוק אם הפתקים מופרדים אחד אחד כי הרעים עושים תרגילים ושמים דבק על הפתקים. ואם בטעות הבוחר ישים 3 פתקים ויותר - הקול שלו פסול. בסוף הערב ספרתי קול אחד לשלי. לא משולש. בכל הארץ המפלגה זכתה ב0.49%. מהקולות.

  השמאל הקיצוני (שהיום הוא המרכז כי כולם תומכים בשתי מדינות לשני עמים) תמיד היה פראנואידי. תמיד בהפגנות דיברו על צלמים של השב"כ.
  לכן מעניין לראות איך הפרנויה עוברת למפלגת השלטון. ממי הם פוחדים? מי שיחיף להם פתקים? העובדה? לפיד? אולי דע"מ? בנט וחבורת הקיצונים שלו? 30 שנים הימין בשלטון והוא עדיין אופזציה נרדפת.

 99. 46
  שלום לכל קוראי הארץ בעלי הזיקה השמאלנית !

  אני בוחר רק ביבי. באתי גם לפה למעוז השמאל כדי להגיד לכם שהחשיבה שלכם מוטעת וגוש הימין הוא הגוש הנכון להצביע לו ובמיוחד לביבי נתניהו שהוא הראש ממשלה הכי טוב שיכול להיות לנו !
  אני בז לכם קוראי הארץ, אתם אפסים, אתם אנטי ציוניים ופוגעים במדינה, אתם בוגדים וצריך להעיף אתכם לכלא.

  1. איף. אתם מבינים עם מי יש לנו עסק? לכו להצביע, שמאלנים! ודרך אגב, בכלא כמעט כולם ש"ס וביבי.
 100. 45
  גבעתיים 50% הצבעה בצהריים! יש עתיד

  אחוז הצבעה מדהים בגבעתיים.

  מהפך בדרך.

  המצביעים גאים להודיע שהצביעו יש עתיד - פה.

 101. 44
  גדעון סער בפאניקה ולמשה כחלון יש 20 מנדטים.
 102. 43
  מצביעים ארץ חדשה

  מרגישים את הקרקע רועדתתתת

  1. חבל לזרוק את הקול על מפלגה שלא תעבור את אחוז החסימה
  2. נראה לי שהטקטיקה החדשה היא לגרום לחשוב שהם לא נכנסים לכנסת.
 103. 42
  Bibi

  שראיתי שהוא סרבן פקודה, חשבתי בהתחלה להצביע לבנט, אבל אחרי שראיתי שהוא סרבן פקודה, קיצוני ומרמה את החילונים. אני חוזר הביתה, לליכוד. שימו מחל בקלפי.

 104. 41
  לכו להצביע!
 105. 40
  אתם לא קולטים מה הולך בחוץ

  זה נראה שהשיא של בחירות 1977 ישבר היום

 106. 39
  מהפכה בקלפי היום !! העם דורש שינוי !!
 107. 38
  רק דעם! איכות. מנהיגות. יושרה. אנושיות.
 108. 37
  בראיון לערוץ לבנוני התייצב אבו מאזן מאחורי הכחשת השואה שהופיעה בדוקטורט שכתב והאשים את ההנהגה הציונית בשיתוף פעולה עם הנאצים.מישהו חושב שאבו מאזן ציוני?..והוא גם לא יהיה גם ציוני ,הוא אוייב.אז מה האלטרנטיבה? האלטרנטיבה היא להפרד מהם,אך בתנאים שיווצרו טיבי עוד יהיה ראש ממשלתנו,איך? ובכן:נתניהו בראיון לוואלה! חדשות: "לא אפנה יישובים. גם בהסכם". ביבי בכך אומר שאין חשיבות למדינת ישראל כמדינה ציונית ודמוקראטית והחשוב ביותר מבחינתו הוא השליטה ביו"ש.אז ביבי גם כן לא ציוני כי:השליטה ביו"ש=השליטה במיליוני פלסטינים=מדינה דו לאומית/כלל תושביה =רוב מוסלמי =מדינת אחמד טיבי/=/מדינת אפרטהייד.בחלופת מדינת אפרטהייד=בידוד=סנקציות=סוף כמו דרום אפריקה הבורית.יש כבר קאליציה אנטי ציונית:מאזן "השמפניה" ומפעילו ביבי.מהיום לא יקרא עוד ביבי אלא ביבי בותה..ביבי זה לא אתה הבעיה,זה אנחנו,אז בוא ונפרד..
  1. בסופו של דבר, השמאל הם הציונים האמיתיים. הימין תאבי בצע, המוכנים למכור את עתיד מדינת ישראל תמורת הקמת מדינה דו לאומית, העיקר לא לפנות התנחבלויות. וד"א, אבו מאזן צודק שלח"י ואצ"ל ניסו לשתף פעולה עם גרמניה הנאצית, אך היא דחתה אותם [אולי הם היו קיצוניים מדי לטעמה.....??}.
 109. 36
  bibi

  כולם אומרים שבנט הוא המנהיג החדש של ישראל, תמים עם כיפה סרוגה. אבל נפתלי בנט הוא לא מי שאתם חושבים שהוא: הוא ממש לא תמים ולא תמהוני , הוא קיצוני. הוא הלביש על עצמו תדמית של אח על מלא אבל בתכלס הוא מסרב פקודה שמרמה את החילונים ואת ציבור מצביעי גוש הימין כדי לקחת קולות לליכוד. המפלגה הכי טובה לכם היא כמובן הליכוד! ביבי הוא ראש ממשלה איכותי ואמיתי, יש לו נבחרת שרים עם חזון ומוטיבציה וקהל תומכים גדול. שימו מחל בקלפי !!! שרים עם חזון ומוטיבצ

 110. 35
  לצאתודי לצאת לכלפי

  נתניהו טוב לכולם

 111. 34
  מקווה שבנימין נתניהו יישאר רה״מ
 112. 33
  אם לא תלכו להצביע היום לא תוכלו להתלונן שהפאשיטסטים והחרדים מנהלים לכם את החיים

  מדירים נשים ומעלים לכם מיסים ומחירי דירות ודואגים לעצמם.
  כל הצבעה שלנו מחלישה אותם.

 113. 32
  Bibi forever


  שלי משקרת את כולם, ציפי לבני חסרת ניסיון, נפתלי בנט סרבן פקודה. לכן יש רק מנהיג אחד טבעי למדינה, וזה ביבי נתניהו. ביבי הוא ציוני אמיתי שנאמן לערכי המדינה היהודית ויגן עליה בכל מצב. אני לא מתלבט בכלל ואני מצביע רק ביבי !

 114. 31
  Bibi is the best

  I thought at first to vote Levant, but after seeing that refusing an order, the radical and secular level. I come home, Likud. Please forgive the polls.

 115. 30
  עוד הפתעות בדרך - ארץ חדשה ויאיר לפיד בפנים
 116. 29
  עוצמה לישראל הפתעת הבחירות

  איפה שהלכתי שמעתי שהציבור מכניס את בן ארי עוצמה לישראל

 117. 28
  יש לתקן טעות לא 14% אלא 3.3%

  אם ב2009 הציבעו 23.4% וב2013 26.7 % אז יש לתקן את הטעות לעליה של 3.3% ולא 14%

  1. חשבון

   הכוונה העליה באחוזים אם שעור ההצבעה הקודם 23.4 תכפיל ב14 אחוז פלוס שווה נותן 26.7 אחוז

  2. לך קודם כל ללמוד חשבון של אחוזים ואז תראה שהעליה היתה באמת 14,1%

   ההפרש הוא 3,3 לחלק ל 23,4 ואז תקבל 14,1 % הפרש , את זה לומדים כבר בבית ספר עממי רגיל

  3. עליך לחשב לפי המספר המוחלט

   נניח שעד שעה 14:00 הצביעו ב-2009 כמות כלשהי, ועד אותה השעה ב-2013 הצביעה כמות אחרת, עליך לחלק את כמות המצביעים של 2009 מתוך כלל המצביעים האפשריים באותה שנה, כך גם ל-2013.
   באופן הזה, כנראה תקבל עליה של 14% במידת ההצבעה עד שעה 14:00, לדוגמה.

  4. זאת לא טעות

   אחוזי ההצבעה הם 3.3% יותר אבל העלייה היא של 14% אחוז. 23.4 כפול 1.14 שווה 26.7.

  5. לך תלמד חשבון

   3.3 הם 14% מתוך 23.4.

   זה מה שמתכוונים ב 14% שינוי.

 118. 27
  מקווה שהחיוך של שרה יימחה ותחזור אחר כבוד לקיסריה.
 119. 26
  יש

  אניי מהמגזר הערבי חשבתי טוב נתניהו טוב לכולם

 120. 25
  שמתי ז

  תשימו ז בקלפי!!! לעצור את השחיטות

 121. 24
  רק מרצ.
 122. 23
  יופי ליברמן - ניצחון הסטורי - מ42 ל28 מנדטים מסיבת הנצחון במעשיהו
 123. 22
  יחימוביץ' טוענת שיש סחף לכיוון "העבודה" וזה נכון שיש סחף (..אבל לכיוון השני..).
 124. 21
  הצביעו מחל הרבה מחל אבו מאזן יודע למה
 125. 20
  ביטוי לקוח מלקסיקון האידיאלוגיה המרכסיסטית
 126. 19
  לצאת ולהצביע רק לליכוד !

  הנה תראו כמה כבר הצביעו לליכוד ! 11.4% !

 127. 18
  במאת לא מבין את בוחרי ביבי
 128. 17
  איזו עבודה ואיזה נעליים??את עבודה?עקרת את כול המהות של המפלגה הזאת.מפלגה היא לא עסק פרטי היא לא בחירה של כוכב מזדמן ראשה מפלגה צריכה לייצג את המפלגה וערכיה לנהוג בהם בכבוד הראוי ולהציע אותם לבוחר ביום בחירות לא אמורים להצביע יחימוביץ אמורים להצביע לדרך לאידאולוגיה לערכים שאת על מנת להבליט את עצמך גימדת עד כדי גיחוך..את לא מייצגת את מפלגת העבודה את מייצגת ציבור שלא מבין דבר וחצי דבר באידאולוגיה מפלגתית שהיא מעבר לכול ראש ראשה כזה או כזאת.
 129. 16
  כל חילוני שלא מצביע נותן את קולו לדתיים או לכל מגזר אחר שמנגד

  אז תלכו להצביע .
  לליבני או ללפיד או ליחימוביץ
  העיקר שתצביעו

 130. 15
  שטויות זהבה, תחזירי לבית של שלושת הדובים, אופנהיימר ושות'. אני רק עם ביבי !

  ביבי אתה המלך, זהבה את רק שמאלנית, גיס חמישי שפוגעת בישראל !!!

  1. אתה קורא הארץ? עיתון לאנשים חושבים?
 131. 14
  כל כך הרבה שמאל נוטף מכתבה אחת ! אני מצביע רק ביבי !!!

  יאיר, שלי , ציפי, בנט ! לא צריך אתכם !!!
  הישגי הממשלה היו כל כך כבירים גם בלעדיכם !
  אולי בנט זה אח אבל ביבי זה אבא של כולנו ליכוד בכל הכוח.,,,,,,,,,,,,למה מי שמר לך על המדינה עד עכשיו בנט? בוודאי שלא , רק נתניהו והליכוד בלי הליכוד המדינה הייתה מחולקת מזמן , בנט אפילו לא היה ח''כ יום אחד , וחוץ מזה מי שבונה בהר חומה , בפסגת זאב, ברמת שלמה , ואישר את האוניברסיטה באריאל , זה נתניהו אז למה הכפיות טובה.

  1. loch

   אז לך תקרא ישראל היום שמה מנשקים לביבי 24 שעות ביום

  2. שיבושם לך..קח בחשבון שאתה ממשיך למממן את נהנתנותם.
  3. אולי כי הוא לא טרח לפרסם מצע?

   אולי תזכור שבזמן הקדנציה שלו החמאס התחזק, היו טילים על כמעט כל הארץ, אוטובוסים מתפוצצים והכרזה על הקמת מדינה פלסטינית באופן חד צדדי.

  4. בקדנציה של ביבי גם נפלו פצצות על תל אביב. בידוד עולמי [מלבד מיקרונזיה], ושום מנהיג לא רוצה להפגש עם ביבי או שר החוץ שלו. מיליון וחצי עניים והמספר רק הולך וגדל. כלכלה מתדרדרת עם חור בתקציב של 40 מיליארד, ועוד 70 מיליארד גרעון בחברת חשמל. רמת חינוך ובריאות מתדרדרים, למרות תרגיל ההונאה של גדעון סער, שאף אחד לא קנה הן בארץ והן בעולם. אזרחי ישראל הצעירים כבר לא יוכלו לרכוש דירות, מה שהוריהם יכלו בעזרת דירות לזוגות צעירים ומשכנתאות לזוגות צעירים, שהליכוד ביטלם. הימין בראשות חנטרישיהו חיסלו את התקווה לישראל. עוד לא היה עם בהיסטוריה שלא הפסיד בשום מלחמה, והפסד עבורנו זה סופנו. רק שלום יכול להבטיח את עתידנו כאן, גם אם הוא ייקח שנים של מו"מ, אך בסופו של דבר זה יקרה. בלי מו"מ לשלום ייכבה פה האור.
  5. הסיפור של הבחירות הם השכנים הליכודניקים שלי

   4 עברו ליאיר לפיד
   4 עברו לבנט
   2 בחרו ליכוד, אבל בלי שום התלהבות

   זה הסיפור של הבחירות: בוחרי הליכוד המסורתיים או שברחו למפלגות אחרות או שמתביישים בבחירה שלהם

 132. 13
  גבית תשלום נסיעה באגד חיפה לבחירות

  נהג אגד חיפה מס אישי 19399 בשם עאטף דרש תשלום נסיעה מהטכניון לרכבת חוף כרמל בשעה 9:31 באוטובוס מספר 8788601 למרות הצגת דף הבחירות לקלפי ותעודת זהות. בני גר במעונות בטכניון ויצא בנסיעה בכדי להצביע לרכבת חוף כרמל ומשם לרחובות. עליו גם לחזור היום. זו שערוריה שאגד אפשרה לנהג לגבות כסף. גם סרב לתת קבלה לרב קו שבו שילם. דורשים החזר כספי ולהעמיד את הנהג למשמעת. shiraliram@gmail.com

  1. הצגת תעודת זהות ופתק הודעה לבוחר באוטובוס לא מספיקה!!!

   כפי שנאמר ברדיו, בטלוויזיה ובאינטרנט (ובטח גם בטכניון) - בנך היה צריך לגשת לדואר עם המסמכים הנ"ל ולהוציא שובר נסיעה מיוחד. את שובר נסיעה זה היה עליו להצג בפני הנהג. היו על כך הודעות רבות לפני הבחירות. הנהג פעל כשורה.

  2. הצגת תעודת זהות ופתק הודעה לבוחק באוטובוס לא מספיקה!!!

   כפי שנאמר ברדיו, בטלוויזיה (ובטח גם בטכניון) - בנך היה צריך לגשת לדואר עם המסמכים הנ"ל ולהוציא שובר נסיעה מיוחד. את שובר נסיעה זה היה עליו להציג בפני הנהג. היו על כך הודעות רבות לפני הבחירות. הנהג פעל כשורה.

  3. הנסיעה חינם למיטב ידיעתי לא כוללת נסיעה עירונית את לא חושבת
  4. אבל הוא ערבי ואתם מוחלים להם על הכל כאן בהארץ
  5. צריך מרחק של יותר מ 20 ק"מ ! אני מאחל שהוא יתבע אותך ! :)
  6. תשלחי את זה לביבי. הוא ישלם לך מכיסו הפרטי.
  7. מה אתה מקשקש? בנך היה צריך ללכת עם המסמכים לדואר על מנת לקבל כרטיס

   ברור שהנהג גבה ממנו כסף. לא הנהגים אמורים לתת כרטיסים חינם. לא טרחתם אפילו לקרוא את ההנחיות? העיקר ללכלך על נהג מסכן שעושה את עבודתו. תתבייש.

 133. 12
  נפטלי בנט אמר את דברו במוהל יד

  אמר : כשאני רואה את כל עם ישראל מצביע לבית היהודי״ ובכך למעשה הגדיר אותי באופן שלילי מחוץ לעם ישראל, לא ארי כמוהו.

  1. למד לכתוב עברית! נפתלי - לא נפטלי, מועל יד - לא מוהל יד.
  2. כוונתך כנראה ב"מועל יד", כפי שבנט עשה. הרבי חותך את הצ'ופצ'יק לתינוק ב"מוהל יד". או שכוונתך שבנט מוהל את כוווווולנו שוב פעם???
 134. 11
  גם אני הצבעתי מרצ

  המהפך אפשרי אם כולנו נצביע

  1. רבים הצביעו מרץ. אני צופה 8 מנדטים
  2. 6 בסקרים = 4-5 במציאות של מרצ. לצערי.

   תומכי מרצ לא מתביישים בבחירה שלהם ואומרים אותה לסוקרים. לאחרים יש במה להתבייש והם לא אומרים. הסקרים הלו שווים לתחת. מצד שני הסקרים מפספסים אוכלוסיות שלימות של בליינים, אנשים שעובדים עד 9 בלילה , חיילים ועוד. הסקרים גם יוצרים כוח למפלגות וטרנדים. אז אולי בכל זאת מוסי רז יכנס. שיהיה כורדי ירושלמי אחד בכנסת. כי בליכוד יש רק אשכנזים.

  3. אני ועוד 5 חברים שלי ואשתי הצבענו לארץ חדשה. תודה ושלום.
  4. חבל מאוד
  5. חשבתי להצביע ליבני אבל בסוף הצבעתי מרצ

   בגלל שהיא לא התחייבה לא לשבת עם ביבי, וחוץ מזה במרצ יש שניים שמחוקקים חוקים לחלשים, וזה בעיניי הכי חשוב

 135. 10
  במה ביבי לא נכשל?

  ביבי נכשל בכלכלה.
  ביבי נכשל בביטחון.
  ביבי נכשל ברווחה.
  ביבי נכשל בדיור.
  ביבי נכשל ביחסי החוץ.
  ביבי מוריד את הליכוד ביתנו מ42 ל32 מנדטים.

  אחרי הבחירות ביבי יפרוש מהחיים הפליטיים ויצא למסע הרצאות בחול.

  שלי יחימוביץ' ראש הממשלה.

  1. דווקא ביבי יכול לזקוף לזכות מדינת ישראל את צמצום הליכוד מ- 42 ל- 32 מנדטים. נקווה שהישגו יהיה עוד יותר גדול והם יירדו ל- 12 = אז לפחות הם לא יזיקו.
  2. בטח עם מירב מיכאלי ויריב אופנהיימר הנירגנים.....רק זה חסר לנו
  3. קבל תיקון, מקסימום 28 מנדטים
  4. ביבי כבר לא מרצה מבוקש. אין לו מה למכור יותר. הוא יאכל את השאריות של אדלסון.
 136. 9
  מתלבט

  בוקר. מתלבט. בדואר אתמול הגיע חשבון חשמל 1,745 שח. ארנונה 1,100 שח, תשלומי בית ספר לקטן 745 שח, שכר דירה שהייתי צריך כבר אתמול לשלם 4,500 שח, בלי לספר לכם על קניות רופא שיניים דלק ביטוח וטסט. 15,000 שח הוצאות בסיס בלי בגד לקנות. אז להחליט במי לבחור משול אצלי כמו החלטה לעשות הבוקר באיזה חדר כדאי לי לבחור להפלגה בטיטאניק

  1. מי שמצליח להריץ חשבון חשמל של 1745 ש"ח, שלא יבכה, המפונק.
  2. קובי היקר תתחיל לחסוך בהוצאות, קח גם אתה אחריות על מצבך אהה
  3. אם לא תשים את הפתק הנכון, אז מחר יהיה עוד יותר גרוע. הם כבר הוכיחו לנו את החור השחור של 40 מיליארדים שהועברו במחשכים להתנחלויות.
  4. It's easy just don't vote right!

   The right in Israel including all religious parties do not represent the social democratic liberal views A true Zionist, A true Jew or any normal human being should support. l

  5. תפסיק להתלבט קובי- מרצ הם ההחלטה הכי שפויה
  6. כולם כמו אולמרט
 137. 8
  יאיר לפיד

  קו זור קורט

 138. 7
  החרדים מתפללים ברוב כוונה שאחוז ההצבעה אצל ההחילוניים והדתיים,יהיה נמוך.ומכיוון שאצלם,החרדים-אחוז ההצבעה הוא עצום,אין להם מה להרוויח מפרסומות המעודדות אנשים לכו להצביע. לנו יש מה להרוויח אם נצביע באחוזים גבוהים. חברים,לכו/רוצו להצביע.
  1. מבטיח לך סמי שגם אם כל החרדים, עד האחרון שבהם, היו חוזרים בשאלה מחר בבוקר כלום לא היה משתנה במדינה.
  2. באנו חושך לגרש !!!
  3. זהר פרשת מקץ "קץ שם לחושך שזה השטן זה השמאל מלאך המוות הוא המסית והמדיח ,,חכו חכו ,,,עוד תמותו מבושה ופחד !!
 139. 6
  אני הולך להצביע מה איתכם?... כולם חייבים להצביע היום כדי שלא נבכה מחר!!!

  אחר כך אל תאמרו למה ולמה ולמה , למה ככה ולמה אחרת חייבים חייבים ללכת לבחור!

  1. אל דאגה..בכל מקרה נבכה..אבל חיייבים להביע !
  2. בכל מקרה נבכה אם הליכוד יקח יגידו משבר עולמי

   לבסוף כולם אותו הזבל
   אם השמאל יעלה יטען ביבי רוקן את הקופה
   אם הימין יעלה יטען משבר עולמי

  3. למה הזמן שלי יקר
 140. 5
  ניחוש שלי ביבי 36 מנדטים שלי 19 מנדטים בנט 17 מנדטים והם יהיו מרכיבי הממשלה הבאה
  1. מזל שיש אותך, חביבי. אני אפילו לא אפתח טלוויזיה בשבוע הקרוב, נזרום עם הניחוש המושכל שלך.
  2. בנט 23
  3. הימין ירד. המרכז-שמאל עלה

   הימין ירד בין 4 ל-6 מנדטים.
   המרכז-שמאל עלה בין 2 ל-7 מנדטים.

   נתניהו הוריד את הליכוד-ביתנו ב-11 מנדטים.

   העם אמר את דברו. עכשיו ההחלטה בידי ראשי המפלגות.

 141. 4
  הצביעו שלי יחימוביץ' שימו "מחל" בקלפי!
  1. קוראי הארץ לא סתומים כמוך
  2. זו נבלה וזה טריפה !
  3. כמה הימין נואש...............
  4. הימין לא נואש ביבי לא ימני
 142. 3
  יכול להיות כאן טוב יותר אבל החלטנו שמגיע לכם גיהנום במקום
 143. 2
  איחסה.
  1. גש ,אבל מייד! , לפסיכיאטור
  2. מצידי תצביע פעמיים...

   אחלה גבר (אבל סתום).

 144. 1
  לצאת ולהצביע!
  1. לדעתי ברמת השרון אחוז ההצבעה כ90%

   תורים ארוכים משתרכים בקלפיות ורבים נראים בדרכם להצביע. חגיגת דמוקרטיה? התוצאות יקבעו.

  2. 90% זה עדיין לא מספיק כדי להוריד את הרעים מהשלטון. על כוווווווולם להתגייס למשימה למען הצלת מדינת ישראל.
  3. גם בבית הכרם החילונית בירושלים. אבל זה בגלל חברי ועדת קלפי מטומטמים!

   עד שהמצביע לא משלשלל מעטפה לקלפי הם לא נותנים למצביע הבא להיכנס. במקום לתת פרטיות רק ליד הקלפי ולקצר פי 2 את זמן ההצבעה ולקצר ל0 את התור.

  4. מהפך. ביבי נזכר פתאום שיש אזרחים... והוא אפילו מדבר אליהם פתאום... ימי מרצ
  5. אופס ... ממחר העיתונאי לפיד יהיה חייב לנהל את המדינה
  6. ביבי, טוב שהזכרת לי. אני עוזב הכל ורץ להצביע. העיקר לא ביבי..... האיש שלא מתבייש גם לפגוע בקצבאות זיקנה כדי להיטיב עם הטייקונים, המתנחלים והחרדים.
  7. עורו ישראלים קומו ולכו להצביע!
  8. ופתאום תופתע שגם הסמאל לא יוכל להחזיר שטחים

   ויעלה מיסים ויפגע בחלשים
   כמו עיני ופרץ שחתמו עם ביבי נגד החלש

  9. לזקן כנראה שלא ברור לך שעיני ופרץ חתמו עם ביבי נגדנו
  10. שום דבר הליכוד מנצח בגדול סמכו אלי!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!