לפיד: תוצאות הבחירות ברורות, לא נעשה גוש חוסם עם השמאל

יו"ר יש עתיד מבהיר כי לא יקים גוש חוסם עם חנין זועבי; יום לאחר הבחירות, ראש הממשלה מבטיח להרכיב ממשלה שתביא לשינוי שיטת הממשל ותקדם דיור בר השגה

תוצאות האמת בבחירות לכנסת ה-19: לאחר ספירת 99% מהקולות במעטפות הרגילות, הליכוד נותרה המפלגה הגדולה ביותר, ואחריה מפלגת יש עתיד, שזוכה להישג מרשים - 19 מנדטים. מפלגת העבודה במקום השלישי עם 15 מנדטים. מספר הקולות הנדרש לכניסה לכנסת - 73,000. לשם השוואה, בבחירות הקודמות נדרשו 67,500 קולות. שיעור ההצבעה הוא 66.6% מכלל בעלי זכות ההצבעה.

21:30: שיעור ההצבעה בבחירות לכנסת ה-19 צפוי להסתכם ב-67.7%, ובכך לעבור את שיעור ההצבעה בבחירות ב-2009, שעמד על 64.7% בלבד. הערכת שיעור ההצבעה הנוכחית גבוהה יותר מזו שגיבשה ועדת הבחירות המרכזית אתמול בלילה, על סמך מדגם של 60 קלפיות, ולפיה שיעור ההצבעה יהיה 66.6%.

20:48: ארה"ב: כעת, כשתוצאות הבחירות בישראל ברורות, יש לחדש את המשא ומתן הישיר עם הפלסטינים על בסיס פתרון שתי המדינות.

יאיר לפיד מציץ מביתו, הערבתומר אפלבאום

20:07: יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נתן הצהרה מחוץ לביתו: אתמול אזרחי ישראל בחרו בנורמליות ובתקווה וחזר להם הצבע ללחיים. שמעתי את מסיבת העיתונאים של ראש הממשלה, הוא דיבר על דברים שדיברנו עליהם בשנה האחרונה. שוויון בנטל, מצבו של מעמד הביניים והצורך לעזור לו בחינוך ובדיור - ובכל מה שחשוב לאנשים שגרים פה ואוהבים את המקום הזה. שמעתי גם את הדיבור על גוש חוסם, לא נעשה גוש חוסם עם חנין זועבי. צריך לעבוד על פי תוצאות הבחירות. קשה להסתיר את ההתרגשות. אני רוצה להודות למתנדבים, בעיקר אנשים צעירים, אבל לא רק, שבאו, הסתכלו ואמרו - נקדיש חודשים ושבועות ללא שינה למשהו שאנו מאמינים בו, היום יש כאן משהו שהוא קצת טוב יותר.

17:34: יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הגיב הערב לתוצאות הבחירות: "אין ספק שיאיר לפיד, עם 19 מנדטים, הוא שותף בכיר ולא זוטר בממשלה". לדברי ליברמן, טבעי שלפיד יתמקד בנושאי פנים ויקבל את תיק האוצר. "אנחנו לא פוסלים אף אחד", הוסיף, "גם המפלגות החרדיות מבינות שיצטרכו להתגמש. כל מי שיסכים עם עקרונות הממשלה החדשה מוזמן להצטרף".

ליברמן הדגיש כי הממשלה חייבת להגדיר את נושאי הדגל שלה מתחילת הכהונה. "אי אפשר ללכת על הכל, וצריך להגדיר בדיוק את המכנה המשותף", אמר, "האיחוד עם הליכוד היה סביב שני דברים: המשכיות של ממשלת המחנה הלאומי וגם של נתניהו. בלי האיחוד הזה התמונה היתה אחרת לגמרי. העם מבקש שינוי דרמטי ולא קוסמטי. השינויים בסדר היום הפנימי שלנו כולללים את השוויון בנטל, יוקר המחייה, דיור בר השגה ושינוי בשיטת הממשל".

16:40: מפלגת העבודה ניצחה בקיבוצים וזכתה לתמיכת 37.8% מהמצביעים. אחריה מרצ, שזכתה ל-20.9% מהקולות. למקום השלישי בקיבוצים הגיעה יש עתיד, שגרפה 16.5%. התנועה של ציפי לבני גרפה 7.3% בקיבוצים, ואילו בליכוד תמכו 6% מהמצביעים. הבית היהודי זכתה ב-2.7% מקולות המצביעים וקדימה ב-2% בלבד. 

16:25: יחימוביץ' בהתייחסות ראשונה לתוצאות הבחירות: "התוצאה הסופית – 15 מנדטים, היא אמנם הרבה יותר ממה שמישהו חלם לפני שנה וחצי, אבל מאכזבת. רצינו שציבור גדול הרבה יותר ילך אתנו בדרך הלא פשוטה, אבל הכל כך צודקת, שבחרנו בה. עושה כל שביכולתי שתקום כאן קואליציה חברתית ושוחרת שלום בלי נתניהו – זה אפשרי. מברכת את לפיד אך קוראת לו לא להצטרף לממשלת נתניהו, שמתכוונת לרסק את מעמד הביניים. אם ישתתף בקואליציה חלופית – אסייע לו. אם לא – ננהיג, יחד עם סיעה מצויינת ולוחמנית – אופוזיציה לוחמת שלא היתה כמותה".

16:18: רה"מ בנימין נתניהו: "הציבור בישראל רוצה שאמשיך להנהיג את המדינה והוא רוצה שארכיב ממשלה שתחולל שלושה שינויים גדולים בתחום הפנים: הגברת השוויון בנטל, דיור בר השגה ושינויים בשיטת הממשל. אני בא עכשיו מפגישה ממושכת עם שותפי אביגדור ליברמן, אנחנו סיכמנו שבנוסף לאחריות ביטחונית ומדינית אנחנו נמקד את השיחות להרכבת הממשלה בשלושת העקרונות הללו.

15:20: סיעת התנועה, שתמנה ככל הנראה שישה חברים בכנסת הבאה, התכנסה היום לראשונה במטה המפלגה ברחוב המסגר בתל אביב. יו"ר התנועה, ציפי לבני, לא שללה כניסה לממשלה הבאה, אך הבהירה כי לא תעשה זאת בכל מחיר. "אנחנו לא יודעים איזו ממשלה תקום כאן ולכן אני לא מתכוונת להתייחס לכל מיני הרכבים ואיפה אנחנו נהיה. אנחנו נכנסנו עם אג'נדה ברורה, בכל מקום שבו לא נהיה או נהיה זאת תהיה האג'נדה שלנו ואותה נמשיך לקדם", אמרה לבני במסיבת עיתונאים, כשלצדה עמרם מצנע, עמיר פרץ, אלעזר שטרן, מאיר שטרית ודוד צור.

"קראתי שמקורבים אומרים שמיציתי את הרפתקאות האופוזיציה. אין לי מקורבים. אין מישהו שמוסמך לומר משהו בשמי. בסופו של דבר זו לא רק החלטה שלי. אני לא מיציתי דבר. אני אמשיך להילחם עבור הדברים שאני מאמינה בהם מכל מקום שיידרש", הוסיפה לבני. בתשובה לשאלת "הארץ" האם היא רואה אפשרות שנתניהו לא יהיה זה שירכיב את הממשלה הבאה אמרה לבני: "התוצאות הן תוצאות שהבוחר קבע. את עמדתי אמרתי כבר לפני מספר שבועות. ההחלטות הן החלטות לא רק שלי, אלא גם של אנשים אחרים. כרגע אני מעדיפה לא לפטפט".

לבני הביעה אכזבה ממספר המנדטים שקיבלה מפלגתה. "בוודאי ששאפנו ליותר. לא זאת היתה התוצאה שרצינו אותה", אמרה, אך ציינה כי ניתן להסתכל על ששת המנדטים גם כעל הישג, נוכח העובדה שהמפלגה קמה רק לפני שמונה שבועות. "אנחנו נמצאים בתחילת הדרך. אנחנו מבינים שיש כאן דרך ארוכה ולפעמים צריך לחטוף בדרך, אבל אנחנו מתכוונים להמשיך בדרך הזאת, במאבק, ואם זה צריך להיות מרתון אז זה יהיה מרתון. נמשיך לבנות את התנועה סביב אותה אידיאולוגיה שהיא זאת שהנחתה אותנו בבואנו הנה".

עמיר פרץ אמר כי כעת על מפלגות המרכז לפעול יחד. "אני אשמח לשתף פעולה עם מפלגת העבודה, ודאי עם חלק גדול מחבריי, גם עם שלי יחימוביץ'", אמר. הוא לא שלל את האפשרות שיו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, יהיה זה שירכיב את הממשלה הבאה. "מבחינת מספרים זה אפשרי, אם ישקלו מה יותר חשוב. אם כל אחד יתעקש על אג'נדה פיקס, כל אחד יאמר ייהרג ובל יעבור בכל תחום ותחום – לאף אחד אין סיכוי להקים פה ממשלה. צריך קודם כל להחליט מה היעדים ומה סדרי העדיפויות בתוך אותם יעדים".

14:11: תוצאות הבחירות עדיין אינן סופיות, אך מסתמן כי כ-7% מהמצביעים נתנו את קולם למפלגות שאינם עוברות את אחוז החסימה. הנתון הזה נכון בהנחה שקדימה תהיה בכנסת הבאה ואילו עוצמה לישראל לא תפתיע בגדול ותעבור את אחוז החסימה לאחר פתיחת המעטפות הכפולות, שבהן הצביעו בצה"ל, בבתי החולים, בבתי הסוהר ועוד.

לפי שעה, לפחות 248 אלף ישראלים הצביעו למפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה, העומד על 2% מכלל הקולות הכשרים. זוהי עלייה גדולה לעומת הבחירות הקודמות, אז קיבלו מפלגות שלא עברו את אחוז החסימה 103,904 קולות (3.1%). אילו הקולות המבוזבזים היו עוברים הפעם למפלגות שצלחו את אחוז החסימה, ייתכן והיה שינוי במפת הגושים.

13:24: במפלגות הערביות מסכמים את תוצאות הבחירות כהצלחה מעורבת בתחושת החמצה. מחר, אחרי ספירת קולות החיילים, יתברר גם אם הייצוג הערבי בכנסת אכן גדל במנדט אחד ורע"מ – תע"ל תישאר עם חמשת המנדטים או שתישאר עם ארבעה. עוד יתברר אם יישמר הסטטוס קוו של ארבעה מנדטים לחד"ש ושלושה לבל"ד ששומרות על כוחן, עם תוספת של כמה אלפי קולות לכל מפלגה בעיקר חד"ש שרושמת עלייה בקרב במצביעים יהודים במרכז.

ההחמצה נובעת מהתיקו בין הגושים. אחוז הצבעה גבוה יותר בקרב הציבור הערבי עשוי להעניק יתרון ברור לגוש המוגדר כמרכז שמאל-ערבים, "והיינו מסלקים את נתניהו מהשלטון", אומר במרירות ח"כ אחמד טיבי.

12:38: שגריר ארה"ב בישראל, דן שפירו, פרסם הודעה בפייסבוק בה כתב כי הוא "מברך את כל אזרחי ישראל על הבחירות לכנסת ה-19 שעכשיו הסתיימו. בדמוקרטיות כמו ישראל וארה"ב, הזכות והחובה להצביע מאוד יקרות. כל הכבוד לכולם שהשתתפו בקביעת העתיד של מדינת ישראל. אנחנו מצפים לעבוד באופן קרוב עם הממשלה הבאה"!

יש להניח ששפירו שמע כבר על לפיד, אך כלי תקשורת בעולם מנסים להבין מיהו המנצח הגדול של הבחירות, אחרי שבשבוע האחרון התמקדו בנפתלי בנט. "מי אתה יאיר לפיד?", שאלה כתבת סי-אן-אן בכתבה מיוחדת על הפתעת הבחירות. "לפיד נחשב לאחד האנשים הסקסיים במדינה. הוא יכול להיות המרכיב המרכזי בקואליציה או יו"ר האופוזיציה, אולם בכל מקרה, לאחר הבחירות, התברר שהוא הכוח החדש בפוליטיקה הישראלית", נאמר בכתבה.

"אף על פי שהוא כמעט אינו מוכר מחוץ לישראל, בעיני דורו לפיד נחשב לישראלי האולטימטיבי", נכתב על יו"ר "יש עתיד" בניו יורק טיימס. בכתבה מתואר לפיד כמייצג של הישראליות, מנהיג כריזמטי וסמל של הצלחה שידע להמציא את עצמו מחדש ולהפוך לאחד המנהיגים הפוליטיים החשובים במדינה.


11:45: רוית הכט סבורה שהמנצח הגדול בבחירות (חוץ מלפיד) הוא טרנד עידוד ההצבעה, שהחזיר את הגאווה ללבבות האזרחיים, שכבו עם דעיכת המחאה החברתית.
"אזרחי ישראל – ימנים ושמאלנים – הצביעו נגד חיים חסרי תקווה תחת כיפות הברזל, עננת הגרעין האיראני ומחירי הדיור המסחררים, ובעד תקווה לעתיד כלכלי-חברתי-מדיני טוב יותר", כותבת הכט.

"הם ביקשו משב מרענן (לפיד), עיסוק בכלכלה וחברה (יחימוביץ'), שיבה לעולם ערכי (בנט) ובמידה מסוימת, אם כי פחותה ומשנית, חתירה להסדר מדיני ולמיגור ההתנחלויות (לבני וזהבה גלאון, שהכפילה את כוחה). כל אלו היו ערכי הצועדים בהפגנת המיליון. רוב הערכים האלו אינם ברורים עד תומם, נתונים לפרשנות חופשית, ולעיתים סותרים זה את זה. לכן הם הצליחו למשוך כל כך הרבה אנשים".

11:06: עוד תגובות במערכת הפוליטית. יצחק הרצוג, מספר 2 בעבודה, אמר כי ליאיר לפיד יש הזדמנות מיוחדת במינה והוא צריך להתנהל בזהירות. אסור לו לחזור על הטעות של אביו, שהמפלגה שלו התאיידה ב-2006. אם יהיה בלוק חוסם ויש מצב לבלוק חוסם, אפשר ללכת לשינוי כיוון המדינה.

שר השיכון אריאל אטיאס, אמר כי "היתה לנו מערכת בחירות קשה, שתי מפלגות ניסו לזנב בנו. כוח להשפיע ואמסלם לקחו 75 אלף קולות לפחות. איילת שקד מהבית היהודי אמרה בריאיון לערוץ 2: "הקמפיין של נתניהו ריסק את גוש הימין".

10:30: כתב "הארץ" ניר חסון הציץ בנתוני תוצאות האמת ומצא כמה נתונים מעניינים.  בתל אביב, למשל, דיווחו אתמול שהרבה אנשים שעושים דרכם לקלפיות, אך בפועל מתברר ששיעור המצביעים בעיר נמוך ב-4% בהשוואה לאוכלוסייה הכללית. רוב התל אביבים הצביעו ליש עתיד, שזכתה לרוב קולות גם בהרצליה, הוד השרון וכפר שמריהו. הליכוד, לעומת זאת, ניצח בחיפה, שהכינוי "אדומה" כבר לא ממש מתאים לה, וגם בעיירות הפיתוח.

לא חסרים גם קוריוזים. בהתנחלות סוסיא שבדרום הר חברון, אדם הצביע לרע"ם תע"ל, וביישוב קדיתא שבגליל ארץ חדשה קיבלה 20% מהקולות. אך שימו לב לנתון הבא: מתוך כ-3,000 בעלי זכות בחירה בג'סר א-זרקא הצביעו למפלגת הימין הקיצוני עוצמה לישראל.

09:44: יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, צפוי להגיש את תוצאות הבחירות הרשמיות לנשיא המדינה, שמעון פרס, רק ביום רביעי הבא. עד שהתוצאות לא יוגשו, לא יוכל פרס לפתוח בסבב ההתייעצויות הרשמי ולהטיל על מי מהמועמדים את הזכות להרכיב את הממשלה הבאה.

אלא שאף שחוק יסוד: הכנסת קובע שההתייעצויות עם נציגי סיעות הכנסת הבאה יכולות להימתח על פני שבוע, פרס מתכוון להזדרז ולהטיל את המשימה על המועמד הנבחר בתוך יומיים – כלומר כבר בסוף השבוע הבא. פרשננו אמיר אורן סבור שלא יהיה תענוג גדול יותר לפרס מאשר לחרוץ את גורלו הפוליטי של נתניהו.

09:23: יאיר לפיד כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "במהלך השנה האחרונה שאלו אותי שוב ושוב אם אמשיך להיות אתכם בפייסבוק גם אחרי שאבחר. אז הנה. הבחירות נגמרו וכמו שאתם רואים אני כאן".

ח"כ אחמד טיבי מרע"ם תע"ל אמר הבוקר: "השגנו תוצאה מרשימה, חמישה מנדטים. כולי תקווה שלא ניפגע שוב על ידי החיילים. זאת עדות לאמון של הציבור בדרכנו, לרבות הצעירים שנהרו אלינו בהמוניהם". אלדד יניב, שרשימתו "ארץ חדשה" לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה, כתב בפייסבוק: "תודה ואהבה רבה למי שנטל חלק במסע שלנו. חיבוק הכי גדול שאני יודע לתת, למי שהצביע מהלב ולא נכנע לפחד". מיכאל בן ארי, שייפרד מהכנסת, כתב: לא עמדנו ביעד! לצערנו, איננו עוברים את אחוז החסימה, ולא נהיה בכנסת הבאה.. לא מתחרט, על הדרך, על האמונה ועל הערכים".

08:58: כמעט מחצית מחברי הכנסת מכהנים צפויים להדחק אל מחוץ לכנסת הבאה, בעקבות פרסום תוצאות האמת. מדובר בנתון גבוה יחסית העומד על 53 חברי כנסת שייאלצו לעזוב את המשכן לטובת פנים רעננות. בכנסת העריכו כי בממוצע, מדי בחירות מתחלפים כשליש מבין החברים המכהנים.

כך, הליכוד צפוי להיפרד מהשרים דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן, לצד השר משה כחלון שהודיע על פרישה וכנראה גם מיו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה. ישראל ביתנו תיפרד משישה ח"כים אלכס מילר, סגן השר דני אילון, וכן חברי הכנסת משה מוץ מטלון, אנסטסיה מיכאלי, סטס מיסז'ניקוב וליה שמטוב.

קדימה, הגדולה בסיעות הכנסת האחרונה, איבדה את רוב חבריה ובעבודה, שלושה מבין שמונת חברי הכנסת המכהנים לא הצליחו להתברג לכנסת הבאה: דניאל בן סימון, ראלב מג׳אדלה ויורם מרציאנו שהושבע לאחרונה במקומו של עמיר פרץ והודיע מיד על תמיכתו בנתניהו.

08:23 כתבנו גדעון לוי, על יאיר לפיד: "אדם לא פוליטי בעליל הוא המנצח הגדול של הבחירות הכי לא פוליטיות בעליל הללו שידעה ישראל". כתבנו אור קשתי בטור דעה: "הבוקר צריך להיות היום הראשון בעבודה על הקמת קואליציה חדשה, רחבה לאין שיעור מכל מה שידענו בעבר. קואליציה כזאת צריכה להתאחד סביב מטרה אחת: רק לא ביבי".

08:22 הרב שי פירון, מספר 2 ביש עתיד, פסל את האפשרות להצטרף לניסיונה של שלי יחימוביץ' ליצור גוש חוסם חלופי. "התוצאות הן די ברורת", אמר בראיון עם גל"צ. "יש הליך דמוקרטי בישראל".

פירון לא פסל כניסה לממשלה עם ש"ס, אך הוסיף כי לא יש עתיד לא תהיה "חלק מממשלה שש"ס תהיה תעודת המהות שלה". 

07:49 "ראש הממשלה אמר אתמול בצדק ובחוכמה שאחד היעדים זה הגברת השוויון בנטל", כך אמר מנהיג ש"ס אריה דרעי בראיון לגל"צ. דרעי הסביר כי ש"ס מוכנה להידברות בנושא הגיוס. "עכשיו יאיר לפיד וכל מרכיבי הקואליציה חייבים להגיע להבנה. בכפייה לא יקרה שום דבר" הוא הוסיף כי לפי העקרונות של ש"ס "הקו האדום מבחינתנו הוא מי שלומד תורה שימשיך ללמוד תורה".

07:45 סילבן שלום מהליכוד אמר לגלי צה"ל כי הבוחר אמר שהוא רוצה את נתניהו כראש הממשלה, ואת לפיד בממשלה. שלום הוסיף כי בליכוד צריכים לברר מה קרה, ולנסות להתחבר מחדש לכל הקהלים במדינה. "הציבור הצעיר לא הצביע לנו בכלל", ציין.

07:40 עורך הארץ, אלוף בן: נתניהו ניהל קמפיין עלוב. הפרשן הפוליטי של "הארץ", יוסי ורטר: "בתמונת המנדטים הנוכחית, לנתניהו, ללפיד ולנפתלי בנט יו"ר הבית היהודי, יש רוב בכנסת. הרכב כזה יכול להביא לישראל חבילה שהיא זקוקה לה נואשות: שינוי שיטת הבחירות והממשל; חוק רציני לגיוס חרדים; תקציב מרסן ואחראי. בקיצור – כל הבטחות הבחירות של לפיד מונחות כרגע על כף ידו. הוא יכול לממש את כולן". לקריאת הטור המלא

07:00: פילוח תוצאות האמת לפי ערים: בנתניה הליכוד ביתנו עם 34.26%; אחריה יש עתיד עם 15.85%; ש"ס - 11.39%; הבית היהודי - 10.67%; העבודה - 9.34%.

בבאר שבע: הליכוד ביתנו - 37.99%; ש"ס - 12.78%; הבית היהודי - 11.70%; יש עתיד - 11.02%; העבודה - 8.47%.‬

ברמת גן: יש עתיד במקום הראשון עם 23.04% והליכוד ביתנו זכתה ל-22.70%; העבודה - 17.25%; הבית היהודי - 7.42%; התנועה - 7.31%.

ובגבעתיים: יש עתיד עם רוב הקולות בעיר - 25.27%; אחריה העבודה עם 23.59%; הליכוד ביתנו - 17.43%; מרצ - 10.00%; התנועה - 7.85%.‬

06:50: בפתח תקווה זכתה הליכוד ביתנו ברוב הקולות ואחריה יש עתיד: פתח תקווה: הליכוד ביתנו – 29.02%; יש עתיד – 17.85%; הבית היהודי – 13.23%; העבודה – 11.07%; ש"ס – 7.18%.

ברחובות הנתונים דומים: הליכוד ביתנו - 26.97%; יש עתיד - 16.73%; העבודה - 13.28%; הבית היהודי - 10.91%; ש"ס - 7.55%.‬

באשדוד: הליכוד ביתנו - 36.14%; ש"ס - 16.90%; יש עתיד - 10.01%; יהדות התורה - 9.90%; הבית היהודי - 7.09%.

ובאשקלון: הליכוד ביתנו - 41.81%; ש"ס - 14.16%; יש עתיד - 9.59%; הבית היהודי - 9.42%; העבודה - 6.96%.‬

06:44: מירב קולות הבוחרים בחיפה ובראשון לציון ניתנו למפלגת הליכוד ביתנו וליש עתיד: חיפה: הליכוד ביתנו – 26.11%; יש עתיד – 18.07%; העבודה – 15.21%; התנועה – 7.18%; הבית היהודי – 6.39%.

ראשון לציון: הליכוד ביתנו – 31.34%; יש עתיד – 22.93%; העבודה – 13.56%; התנועה -  7.3%; הבית היהודי – 6.64%.

06:40: המפלגה שגרפה את מירב הקולות בירושלים היא יהדות התורה, ואילו המפלגה שגרפה את המירב בתל אביב היא יש עתיד: ירושלים: יהדות התורה – 22.11%; הליכוד ביתנו – 20.48%; ש"ס – 15.58%; הבית היהודי 11.78%; יש עתיד 6.96%.

תל אביב-יפו: יש עתיד – 20.73%; הליכוד ביתנו – 17.51%; העבודה – 16.83%; מרצ 14.34%- ; התנועה – 7.27%.

Article video embed code

06:30: ח"כ איתן כבל, מספר 3 במפלגת העבודה, הגיב בצער רב על תוצאות הבחירות: "כואב לי מאוד. גם העובדה שאנחנו כבר לא המפלגה השנייה ובוודאי גם לא הראשונה בגוש. שלי יחימוביץ' בנסיבות אחרות יכלה להיות מועמדת לראשות הממשלה. יאיר לפיד לקח את כל הקופה, לא רק ממפלגת העבודה, מכל המפלגות. הרי המנדטים שלו לא הגיעו משמים", אמר כבל בראיון בגלי צה"ל.

"זו היתה מערכה כל כולה, מא' ועד ת' של שלי יחימוביץ', והיא אינה משתמעת לשתי פנים. אני לא רוצה שמישהו יחשוב שיש כאן איזו שליפת סכינים. לא. אנחנו היינו באופוריה מאוד מאוד גדולה, היו סיבות מאוד ברורות למה אנחנו לא 24 מנדטים אלא 15 או אולי 16 מנדטים".

06:13: יו"ר מרצ, זהבה גלאון, אמרה הבוקר (רביעי) כי "כמו שזה מסתמן כרגע זה נראה שלמרות ההישג הגדול של מרצ, שמכפילה את כוחה, נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא". בראיון בערוץ 2 אמרה גלאון כי "לאור ההישג הנפלא של יאיר לפיד יש כאן הזדמנות לתת הבטחה לציבור בישראל שמחליפים את ממשלת הימין הקיצוני. גם אם יאיר לפיד וציפי לבני ייכנסו עם המפלגות שלהם, אז זו עדיין תהיה ממשלה ימנית קיצונית עם גורמים מתונים. הם ילבינו את הממשלה הזאת, במקום לתת תקווה לישראל שאפשר לעשות כאן דברים אחרים".

על ששת המנדטים שקיבלה מרצ אמרה גלאון כי "זו סנונית ראשונה לשיקומו של השמאל בישראל. יש כתובת, יש אופציה. אם באמת תהיה כאן ממשלת ימין כמו שהציבור בחר, אז אפשר יהיה להקים ממשלת שמאל בפעם הבאה. מרצ מהמקום שהיא היתה בו, להכפיל את הכוח זה אומר שיש גורמים מתונים גם במפלגת העבודה שיכולים לראות במרצ את הבית ולחזק את השמאל", אמרה.

05:48: מספירה של 99% מקולות הבוחרים עולה תמונה זהה של מפת הגושים והמנדטים - 60:60 לימין ולמרכז-שמאל. התוצאות אינן כוללות את קולות החיילים, האסירים שיתפרסמו רק מחר (חמישי). על פי נתוני ועדת הבחירות המרכזית: 23.23% מקולות המצביעים ניתנו לליכוד ביתנו, 14.21% ניתנו ליש עתיד, 11.46% הוענקו לעבודה, 8.82% מהקולות לש"ס, 8.75% לבית היהודי, 5.28% ליהדות התורה, 5.03% להתנועה, 4.58% למרצ, 3.81% לרע"מ תע"ל, 3.13% לחד"ש, 2.76% לבל"ד, 2.09% לקדימה, 1.72% לעוצמה לישראל ו-0.98% לעלה ירוק. כשבעה מנדטים ניתנו למפלגות שלא עברו את אחוז החסימה.

05:14: תמונת המנדטים נותרת יציבה גם לאחר ספירה של 96% מקולות הבוחרים. השוויון בין הגושים נותר על כנו, עם 60 מנדטים לגוש הימין - 31 ליכוד ביתנו, 11 הבית היהודי, 11 ש"ס, 7 יהדות התורה - ו-60 מנדטים לגוש המרכז-שמאל: 19 ליש עתיד, 15 לעבודה, 6 להתנועה, 6 למרצ, 5 לרע"מ-תע"ל, 4 לחד"ש, 3 לבל"ד ו-2 מנדטים לקדימה.

04:37: לאחר ספירה של יותר מ-3 מיליון וחצי קולות, כ-93%, מסתמן שוב שוויון בין גושי (60:60), כאשר ש"ס שוב יורדת ל-11 מנדטים ואילו רע"מ-תע"ל עולה ל-5 מנדטים. הליכוד ביתנו, יש עתיד והעבודה נותרו יציבות כבר שעות עם 31, 19 ו-15 מנדטים בהתאמה. הבית היהודי נותרה עם 11 מנדטים, יהדות התורה עם 7, מרצ והתנועה עם 6 מנדטים כל אחת, חד"ש עם 4 מנדטים, בל"ד עם 3 וקדימה על סף מעבר אחוז החסימה, עם 2 מנדטים.

03:57: מספירת 90% מקולות המצביעים, כמעט שלושה מיליון וחצי בני אדם, עולה כי כוחה של ש"ס עלה במנדט אחד ל-12 מנדטים ואילו התנועה איבדה מנדט, ויש בידיה 6 מנדטים. מהנתונים עולה כי האיזון בין הגושים עומד על 61:59 לטובת הימין. הנתונים העדכניים מצביעים על גוש ימין המורכב מ-31 מנדטים של הליכוד, 12 מנדטים לש"ס, 11 לבית היהודי ו-7 ליהדות התורה. בגוש המרכז-שמאל נמצאות: יש עתיד עם 19 מנדטים, העבודה עם 15, מרצ והתנועה עם 6 כל אחת, חד"ש ורע"מ-תע"ל עם 4 מנדטים כל אחת ובל"ד עם 3 מנדטים. קדימה נותרה עם 2 מנדטים, אם כי היא מתנדנדת על סיפו של אחוז החסימה.

03:08: שוויון של 60:60 בין גושי הימין והשמאל מסתמן לאחר ספירה של 80% מקולות המצביעים. השינוי נובע מירידה של מנדט בכוחה של ש"ס, ל-11 מנדטים, ועלייה של מנדט לחד"ש - 4 מנדטים. מצבן של יתר המפלגות נותר זהה: 31 לליכוד ביתנו, 19 ליש עתיד, 15 לעבודה, 11 לבית היהודי, 7 ליהדות התורה, 7 להתנועה, 6 למרצ, 4 לרע"מ תע"ל, 3 לבל"ד ו-2 מנדטים לקדימה.

02:56: ספירה של 75% מקולות הבוחרים מעלה תמונה יציבה: הליכוד ביתנו עם 31 מנדטים, יש עתיד עם 19, העבודה עם 15, ש"ס עם 12 והבית היהודי עם 11 מנדטים. יהדות התורה והתנועה עם 7 מנדטים כל אחת, מרצ עם 6 מנדטים. רע"מ תע"ל עם 4 מנדטים, בל"ד וחד"ש עם 3 מנדטים כל אחת וקדימה עם שני מנדטים.

02:36: לאחר ספירת 68% מקולות הבוחרים יורדת רשימת הליכוד ביתנו ל-31 מנדטים, והעבודה יורדת ל-15 מנדטים. יש עתיד נותרה עם 19 מנדטים, והבית היהודי גם היא שומרת על 11 מנדטים. ש"ס עולה ל-12 מנדטים ויהדות התורה עם 7 מנדטים. התנועה שומרת גם היא על 7 מנדטים, ומרצ עם 6 מנדטים. רשימת רע"מ תע"ל עולה ל-4 מנדטים, בל"ד וחד"ש עם 3 מנדטים כל אחת, וקדימה עם 2 מנדטים.

02:15: ספירת 1.7 מיליון מקולות המצביעים, כ-60%, מעלה כי הליכוד ביתנו זוכה ב-32 מנדטים ויש עתיד נותרת עם 19 מנדטים. שוויון בין הבית היהודי וש"ס עם 11 מנדטים, וכך גם בין יהדות התורה והתנועה עם 7 מנדטים. מרצ מוסיפה לשמור על ההישג של 6 מנדטים. מי שעוברת את אחוז החסימה לראשונה היא קדימה בראשותו של שאול מופז, עם 2 מנדטים. ורע"מ תע"ל, חד"ש ובל"ד עם 3 מנדטים כל אחת.

01:44: יו"ר ש"ס אלי ישי שוחח הלילה עם ראש הממשלה נתניהו, עם ראש מפלגת העבודה יחימוביץ', עם ראש מפלגת יש עתיד לפיד ועם יו"ר הבית הלאומי בנט. ישי ייפגש מחר (חמישי) עם נתניהו וצפוי להיפגש עם ראשי שלוש המפלגות האחרות בהמשך השבוע.

01:10: מדגם הבחירות של ערוץ 2 עודכן על פי תוצאות האמת, לאחר שנספרו מעט יותר מ-600 אלף מקולות המצביעים. על פי התוצאות המעודכנות, הליכוד ביתנו זכתה בשני מנדטים נוספים ועלתה ל-33, יש עתיד איבדה מנדט אחד ותקבל 18 מנדטים. מפלגת העבודה איבדה מנדט גם היא ותקבל 16, ואילו ש"ס שומרת על כוחה עם 12 מנדטים. הבית היהודי מאבדת מנדט עם 11 מנדטים, וגם מרצ עם 6. יהדות התורה מתחזקת ל-7 מנדטים והתנועה עם 7 מנדטים. חד"ש עם 4 מנדטים, בל"ד ורע"מ-תע"ל עם 3 מנדטים כל אחת. הסוקרת מינה צמח ציינה כי מפלגת קדימה נמצאת כעת קרוב מאוד לאחוז החסימה. לפי המדגם המעודכן, מפת הגושים היא 63 מנדטים לגוש הימין ו-57 לשמאל.

00:30: ראש מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, נאם לראשונה מאז פורסמו מדגמי הבחירות האחרונים. "לפני עשר שנים בדיוק, ב-2003, בלילה כמו הלילה הזה, ישבתי בבית הוריי בזמן ששודר מדגם הטלוויזיה ובעשר בערב, בדיוק כמו היום, עלו הגרפים הצבעוניים והכריזו ששינוי, המפלגה של אבא שלי זכתה ב- 15 מנדטים וכולנו קפצנו וצרחנו והתחבקנו. ואז גילינו שאבא נשאר לשבת בכורסה שלו. הוא נראה רציני ומהורהר וכמעט עצוב, ופתאום השתרר שקט ושאלתי אותו 'מה קרה?'. הוא אמר 'כרגע הבנתי את כובד האחריות שנחתה עליי'. אני לא הבנתי אותו אז, חשבתי שמותר לשמוח קצת, אבל אני מבין אותו הלילה. אחריות כבדה הונחה על כתפינו.

במהלך מערכת הבחירות יש משפט שחזר על עצמו, בכל מקום אל תהיה כמו אלה, שברגע שהם נבחרים, הם שוכחים. כרגע נבחרנו ואני לא אשכח". בהמשך קרא לפיד "לבכירי המערכת הפוליטית לשאת איתי ביחד כדי להקים ממשלה רחבה ככל שאפשר שתאחד בתוכה את הכוחות המתונים משמאל ומימין, מימין ומשמאל, כדי שנוכל באמת להביא לשינוי אמיתי במדינת ישראל".

דקות לאחר שהחל נאומו של לפיד, פתח גם ראש הממשלה בנימין נתניהו בדבריו. "אני גאה להיות ראש הממשלה שלכם ואני גם מודה לכם שנתתם לי את ההזדמנות בפעם השלישית להנהיג את מדינת ישראל", אמר נתניהו. "זו זכות גדולה אבל זוהי גם אחריות גדולה. זו הזדמנות לערוך שינויים שאזרחי ישראל מייחלים להם ואשר ישרתו את כלל אזרחי ישראל. אני מתכוון לחולל את השינויים הללו ולצורך זה עלינו להרכיב ממשלה רחבה ככל שניתן, והתחלתי במשימה הזאת כבר הערב".

לדברי נתניהו, "הממשלה שנקים תתבסס על חמישה עקרונות מרכזיים: ראשית - עוצמה ביטחונית מול האתגרים הגדולים שלפנינו והראשון שבהם היה ונשאר היה ונשאר למנוע מאיראן נשק גרעיני. השני הוא אחריות כלכלית מול המשבר הגלובלי המתמשך – לא נוותר על זה. שלישית – אחריות מדינית וחתירתנו המתמדת לשלום אמת. רביעית – הגדלת השוויון בנטל. חמישית – הפחתת יוקר המחייה, ובראש ובראשונה הפחתת מחירי הדירות בישראל. אני רואה שותפים רבים למשימה הזאת, אנחנו נשלב ידיים ובעזרת השם נקים ממשלה רחבה ויחד נצליח".

00:08: יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', קראה הערב להקמת גוש חוסם לליכוד-ביתנו. "יכול מאוד להיות שאנחנו נמצאים בפתחו של ערב שפותח הזדמנות גדולה להרכיב ממשלה חלופית לממשלת נתניהו", אמרה יחימוביץ'. "אני רוצה להתחייב כאן מולכם ומול הציבור ששומע אותי שאני אעשה כל שביכולתי כדי לכנס את כל הכוחות שיהוו גוש נגדי לממשלה קיצונית קפיטליסטית שמתאכזרת לאזרחיה. אני שוחחתי הערב עם יאיר לפיד ובירכתי אותו על ההישג. שוחחתי גם עם ציפי לבני וזהבה גלאון. יש אפשרות ואני אעשה הכל כדי שהיא תתרחש להרכיב ממשלה שתהיה ממשלה חברתית ותניע תהליך שלום . יש כוחות שיכולים לחבור יחד לחסום את נתניהו. כל עוד נתניהו ראש ממשלה, שום דבר לא ישתנה".

יאיר לפיד אמר בצאתו מביתו אל מטה המפלגה: "אני מאוד מתרגש".

יו"ר מטה הבחירות בליכוד ביתנו, גדעון סער אמר כי ״הליכוד - ביתנו היא המפלגה הגדולה ביותר. בנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. ברור שלגוש הימין רוב בכנסת הבאה. אנחנו צריכים ממשלה רחבה ככל שניתן על מנת להתמודד עם האתגרים הניצבים לפנינו. אנו נוביל את מדינת ישראל בשנים הקרובות. יש ניסיון של מפלגות השמאל למנוע ממשלה בראשות נתניהו. יהיו ניסיונות של גורמים בשמאל לחסום את בנימין נתניהו. מי שיגלה ממלכתיות יוכל לקחת חלק בממשלה הבאה. נשקיע את כל המאמצים להקמת ממשלה רחבה ככל שניתן".

00:00: נפתלי בנט נאם בפני פעיליו: "הבית היהודי הוא הבית החדש של כל עם ישראל. היום הקמנו בית חדש ומי שרוצה ישראל שבטוחה בעצמה, שבטוחה בכוחה, שיודעת לשמור על הבית לא רק עם מקלטים אלא גם עם רוח אמיצה. אויבינו ידעו שעם מדינת ישראל לא מתעסקים.

"הקמנו בית חדש שלא יהיה שבוי בידי טייקונים. נילחם על כך שלילד שנולד בירוחם יהיה סיכוי להזדמנות כמו ילד שנולד ברמת השרון...אני בעד מדינת ישראל". בפתח דבריו הודה בנט לחיילי צה"ל על פועלם למען ישראל.

בעבודה הרוחות הרבה פחות נעימות, מתייחסים לתוצאות המדגמים ככישלון וכבר מתחילים להישמע קולות נגד יחימוביץ'. אחד מחברי הכנסת של המפלגה תקף אותה ואמר: "הקמפיין לא הוכיח את עצמו פעמיים: פעם אחת לא הצלחנו להביא מצביעים כשמיצבנו את עצמנו כמרכז מדיני ושמאל כלכלי - מצביעי השמאל פשוט ברחו מאתנו לרשימות אחרות. בפעם השנייה שלי שגתה כשהחליטה להצהיר שלא ניכנס לקואליציה של נתניהו וחיזקה בכך את יאיר לפיד".

ואולם במפלגה מתעקשים כי לא יבקשו את ראשה של יחימוביץ' ויתמקדו כבר מעתה בבחירות הבאות. ח"כ אבישי ברוורמן אמר הערב: "נהיה באופוזיציה ונעבוד עם דרך וצוות ואני מאמין שתוך שנה שנתיים תהיה מערכת בחירות. התוצאות כאן לא יציבות. חסרים מבוגרים אחראים בפוליטיקה הישראלית. צריך לנהל מדינה. המצב לא יציב ונגיע לבחירות נוספות תוך שנה שנתיים".

23:48: פרשן "הארץ", אמיר אורן, טוען שלפיד ויחימוביץ' יכולים להחליף את נתניהו – אם הם רק יתאמו עמדות. "לפחות הלילה (שלישי) - בטרם מתפרסמות התוצאות הסופיות והרשמיות - עדיין ייתכן שמתנגדי נתניהו ימנו 60 ח"כים. אך כדי שלא יתפצלו לכל עבר, עליהם להסכים ביניהם מיהו המועמד המומלץ עליהם – יאיר לפיד, שלי יחימוביץ', או אולי צירוף רוטציה ביניהם - ולגייס לשם כך, במשא ומתן מכבד, את הסיעות הערביות", כותב אורן.

אנשיל פפר מספר על תקומתה ומותה של מפלגתו של אלדד יניב, "ארץ חדשה". במפלגה קיוו כי האווירה של מהפכת רוטשילד תלווה אותם גם בבחירות, אבל חבריה מתמודדים כעת עם גוויעתה בדיוק במקום שבו קמה.

23:39: מניתוח ראשוני של קולות הבוחרים שמתבסס על 396 קלפיות מדגם, עולה כי במגזר הערבי נרשמו שיעורי הצבעה נמוכים במיוחד ביחס לציבור היהודי. ירידה בשיעורי ההצבעה נרשמה גם במגזר הרוסי. משמעות הנתונים, לדברי פרופ' אברהם דיסקין, הסוקר של ועדת הבחירות, היא שחלק מהיחלשות מפלגת הליכוד ביתנו בבחירות נובע מכך שהמצביעים המסורתיים של "ישראל ביתנו", דוברי הרוסית, לא הגיעו להצביע. לדבריו, קלפיות המייצגות את המצביעים המסורתיים של הליכוד רשמו את אותה עלייה בשיעור ההצבעה כמו בציבור הכללי.

שיעור ההצבעה הגבוה היחסית יקשה גם על המפלגות הקטנות להיכנס לכנסת, שכן אחוז החסימה, שמהווה 2 אחוז מהקולות הכשרים עלה מכ-67,000 קולות בבחירות הקודמות לכ-73,000.

להערכת פרופ' דיסקין מפת המנדטים עלולה להשתנות על פי ההצלחה או הכישלון של המפלגות הקטנות – בקצוות המפה הפוליטית – בל"ד בשמאל ועוצמה לישראל בימין. לדבריו, סכנה מיוחדת נשקפת לראשונה, שנמצאת על סף אחוז החסימה. זאת בשל שיעור ההצבעה הנמוך בקרב הציבור הערבי ביחס לציבור היהודי ובגלל שהם לא צפויים לקבל קולות מקרב החיילים, שקולותיהם יספרו רק מחר בערב. בקלפיות הצבאיות נרשם שיעור הצבעה של כ-67% - עלייה של 9% בהשוואה לבחירות הקודמות.

23:32: יעל גרמן, מספר 3 ברשימת "יש עתיד", לא מוכנה להתחייב שנתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. "אין לי מושג מי יהיה ראש הממשלה. אני רק יכולה להגיד שהליכוד קיבלו יותר מנדטים ממה שמגיע להם", אמרה. "אני לא יכולה להגיד לאן אנחנו הולכים. זה לא סוד שאמרנו שאנחנו רוצים להיות חלק מהממשלה, אבל אנחנו צריכים לשקול כל צעד ולא למהר. קרוב ל-600 אלף איש נתנו בנו אמון. זאת אחריות. יש לנו אס ביד ולא משתמשים באס בתחילת המשחק".

לדבריה, התנאים שתציב יש עתיד נוגעים לשוויון בנטל, לימודי ליבה וקריטריונים חדשים לזכאות לדיור. "ההצבעה בנו היא תוצאה של המחאה החברתית. אנחנו מייצגים את הצעירים". אמנם מפלגת העבודה היא שהסתמנה כזו שתזקוף את רווחי המחאה החברתית לזכותה, יש עתיד לקחה את מקומה. גרמן משערת שהשינוי חל בשבוע האחרון. "עשינו עבודת שטח נכונה, 100 מטות, 15 אלף מתנדבים, הרגשנו שהצעירים תומכים בנו".

במפלגות הערביות נרשמה אכזבה מתוצאות המדגמים – בעיקר אצל בל"ד ורע"מ תע"ל, שסברו כי שיעורי הצבעה גבוהים יותר במגזר הערבי היו מיטיבים עמן. ראש מערך ההסברה ברע"מ-תע"ל, ח"כ אחמד טיבי, אמר כי אם אחוזי ההצבעה במגזר הערבי היו גבוהים יותר, "היינו משנים את המפה לא רק בישראל אלא במזרח התיכון". יו"ר חד"ש, מוחמד ברכה, כמעט מתח ביקורת חריפה נגד אלה שהחרימו את הבחירות בטענה כי ההחרמה ההביאה לאי הסתלקותו של נתניהו מהשלטון. 

23:23: נתניהו, יחימוביץ' ולבני התקשרו ללפיד ובירכו אותו על הישג תנועתו.

לאחר פרסום מדגמי הטלוויזיה החלו עשרות פעילי ליכוד לחגוג בביתן 15 בגני התערוכה, לשיר ולתופץ בתופים, אולם תחושת ההלם והאכזבה בלטה על פניהם של רבים באולם.

על אף הכישלון בבחירות העדיפו בכירי הליכוד בדקות שאחרי היוודע התוצאות להציג אותן כהישג והדגישו שנתניהו יהיה גם ראש הממשלה הבא. "הליכוד ביתנו היא המפלגה הגדולה ביותר", אמר ראש מטה הבחירות של המפלגה, גדעון סער. "ברור שלגוש הימין יש רוב בכנסת הבאה".

מנגד, הדגיש סער כי הליכוד מעוניין לצרף כמה שיותר מפלגות לקואליציה ושיגר מסר ליאיר לפיד. "אנחנו צריכים ממשלה רחבה ככל האפשר", אמר. "יש ניסיון של מפלגות בשמאל למנוע ממשלבה בראשות נתניהו ויהיו נסיונות של גורמים בשמאל לחסום אותו. מי שיגלה ממלכתיות יוכל לקחת חלק בממשלה הבאה שננסה שתהיה רחבה ככל האפשר".

23:21: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שידר "עסקים כרגיל" אחרי פרסום תוצאות המדגמים וכתב בדף הפייסבוק שלו: "אני מבקש להודות למיליוני אזרחי ישראל שמימשו היום את זכותם הדמוקרטית. על פי תוצאות המדגמים ברור שאזרחי ישראל קבעו שהם רוצים שאמשיך לכהן בתפקיד ראש ממשלת ישראל, ושארכיב ממשלה רחבה כלל האפשר.

"התוצאות המסתמנות הן הזדמנות גדולה לשינויים רבים לטובת כלל אזרחי ישראל. מערכת הבחירות מאחורינו ואתגרים רבים ומורכבים לפנינו. כבר הערב אתחיל במאמצים להרכבת הממשלה הרחבה ביותר שניתן".

ביש עתיד, מפלגתו של יאיר לפיד, הגיבו בסיפוק ובאיפוק לתוצאות המדגמים. את תוצאות המדגמים של שלושת הערוצים ראה לפיד בביתו, שברמת אביב. ד"ר רות קלדרון, מקום 13 ברשימת יש עתיד וחברה קרובה של משפחת לפיד, שוחחה עם כתבת "הארץ" רויטל חובל, ואמרה כי "יאיר העדיף לראות את המדגם בבית, כמו טומי. הוא בכל זאת הבן של אבא שלו, רק שהוא אוהב יהדות". מספר חמש ברשימה, יעקב פרי, הסתפק בלומר ש"מוטלת עלינו אחריות גדולה, אנחנו צריכים לשבת ולשקול את צעדינו". מקום 14 ברשימה, עו"ד פנינה תמנו שטה, שתהיה ככל חברת הכנסת האתיופית הראשונה אמרה: "לא ידעתי שאני אכנס, הייתה לי אופטימיות זהירה אבל נלחמנו על כל קול".

ח"כ משה גפני מיהדות התורה אמר אחרי פרסום המדגמים כי "למרות אחוזי ההצבעה הגבוהים, עלינו במנדט לפי נתוני המדגמים ואנו מקווים שנקבל יותר. לא נהיה בקואליציה בכל מחיר ויש לנו מצע ברור". 

אלי ישי אמר בנאומו לפעילים: מרן ניצח. תורת ישראל ניצחה. העולם התורה ניצח. בעזרת ה' לא תקום ממשלה בלי תנועת ש"ס".

23:03: נתניהו אמר כי הוא "מודה לעם ישראל על שבחר בו שוב".

כתב "הארץ", יאיר אטינגר, ליווה במהלך היום את ש"ס ומדווח כי במטה המפלגה נשמעו אנחות רווחה עם פרסום המדגמים. ש"ס, שלפי ההערכה הממעיטה ביותר שומרת על כוחה, יכולה לברך על מזלה הטוב. רבים ציפו לדרעי שיחזור, וכישלון היה עשוי להציג אותו כאכזבת העשור. תסריטי האימה לא התממשו. הראשון לנשום לרווחה הוא אריה דרעי, שהקמפיין הזה היה על גבו.

רועי צ'יקי ארד צפה במדגמים בקיוסק 'סיטי מרקט' בעיר העתיקה בבאר שבע. זוג המוכרים, אחד עם כיפה ושני עם כובע הפוך בנוסח עופר לוי בתקופות מסוימות, נראו המומים ואבלים מהתוצאות. "התוצאה היא שהמצב יהיה יותר קשה במדינה", העריך אחד מהם, "לפיד הוא לא אחד שאוהב את העם. הוא יותר גרוע אפילו מביבי, שבכל זאת קצת אהב את העם".

בטלוויזיה מופיע גדעון סער, פניו חיוורות. "נכשלתם?", שואל השדרן ושני המוכרים כועסים על כך שהשדרן חצוף. סער מדבר על כך שפניו של נתניהו להקים ממשלה רחבה. "רחבה?", אמרו המוכרים. "כמה כסף זה אומר שיילך למסים כשהם מדברים על ממשלה רחבה". בבית הקפה הסמוך והיאפי יותר, אחד המלצרים שמח כי הצביע לפיד, ומלצרית שניה אבלה: "זה רע מאוד, אני בעד העבודה". "אני לא מאמינה שלפיד קיבל 19 מנדטים זה הזוי", ממלמלת אחת המלצריות שוב ושוב.

22:51: שיעור ההצבעה הסופי בבחירות הגיע ל-66.6%, לעומת 65.2% ב-2009.

ציפי לבני הגיעה למטה התנועה ועמדה על הבמה עם חברי מפלגתה. לפעילים אמרה: "חשוב לי מאוד לומר לכם: לפני שמונה שבועות יצאנו לדרך חדשה לגמרי. אחרי תקופה, אני החלטתי שאני לא יכולה לשבת בבית ולראות את מדינת ישראל מובלת לתהליך שהוא בעיניי מאוד מאוד בעייתי. 10 ימים לפני הגשת טפסי הבחירות הודעתי שאני חוזרת, ואני אומרת: חזרתי כדי להישאר ואני אשאר כדי להשלים את המשימה שלנו: לעשות את המדינה יותר טובה לאזרחיה, לצעיריה, מדינה שהיא חלק מהעולם החופשי ומדינה שמובילה לתהליך מדיני לשלום".

עוד תגובות במערכת הפוליטית לפרסום מדגמי הטלוויזיה:

עמיר פרץ, מספר 3 בתנועה, אמר אחרי פרסום המדגמים: "אם אכן נוצר גוש שמייצר אלטרנטיבה לנתניהו זה חשוב ביותר. אחרי שנקבל את תוצאות האמת נשקול את צעדינו". נפתלי בנט, יו"ר הבית היהודי אמר: "אנחנו, הבית היהודי, חזרנו למרכז הבמה הפוליטית".

ישראל חסון מקדימה, שאינה עוברת את אחוז החסימה באף מדגם, אמר: "אני לא איש אופטימיות או פסימיות. אני איש ריאלי. כבר שמונה חודשים עברו מאז שקדימה נכנסה למצב שקשה לצאת ממנו כשהחברים עזבו את המפלגה. אני לא יודע להגיד אם זה יום עצוב או לא. לדעתי התהליך שהמדינה נמצאת בו חייב מרכז חזק - שידע לנהל את המדינה.. אנחנו עדיין לא בשלב של להסתכל על הגושים. נמתין לקבלת התוצאות הסופיות".

22:21: לפיד פרסם תגובה קצרה בפייסבוק: "תודה". במפלגת העבודה נרשמה אכזבה מתוצאות המדגמים: אף ח"כ לא נכח בבית באולם בבית ברל בזמן פרסום המדגמים. בכיר בעבודה אמר כי: "אנחנו לא פוסלים את האפשרות שנמליץ על יאיר לפיד בפני הנשיא". יו"ר מרצ גלאון עקצה את העבודה ואמרה כי "יש לנו משימה: להחזיר לישראל את הדמוקרטיה, לחזור ולדבר שלום. להגיד שאי אפשר צדק חברתי בלי הסדר מדיני. נתחיל ממחר בבוקר".

ח"כ שלמה מולה, מקום 8 ברשימת התנועה אמר: "שאלת הגושים הכי חשובה - השאלה אם יאיר לפיד יראה את עצמו חלק מהגוש". ציפי לבני תגיע בקרוב למטה התנועה ותגיב על תוצאות המדגמים.

גורמים בבית היהודי משוכנעים כי קולות החיילים ישנו את המפה וכי המפלגה תגיע ל-14 מנדטים.

דוברי יש עתיד תדרכו את חברי המפלגה לשמור על צניעות ולא לדבר על מי ימליצו לראשות הממשלה, איך ועם מי יצטרפו לממשלה. 

ישראל חסון מקדימה: "אנחנו נחכה לגמר ספירת הקולות ונמתין לתוצאות האמת. נשב נחשוב ונלמד מה קרה כאן. אני ממליץ לכולם להמתין בסבלנות כי הכל נמצא בטווח הסטייה". ח"כ רונית תירוש סירבה להגיב אחרי שמופז ביקש להימנע מראיונות עד שימסור הצהרה.

ח"כ דב חנין אמר: "הליכוד הוכה מכה קשה וזו הצבעת אי אמון בנתניהו. מבחינת הממשלה הזו המחאה החברתית היא משהו ששכחו אותו, אבל הציבור לא שכח. הוא רוצה משהו אחר, האיום האיראני לא משחק תפקיד לאנשים, ויש להם בעיות אחרות".

22:00: ערוצי הטלוויזיה פרסמו את תוצאות המדגמים.

על פי ערוץ 2, הליכוד ביתנו זכה ב-31 מנדטים; יש עתיד מפתיעה עם 19 מנדטים; העבודה 17; הבית היהודי 12; ש"ס 12; התנועה 7; מרצ 7; יהדות התורה 6; חד"ש 4; רע"מ תע"ל 3; בל"ד 2

לפי תוצאות מדגם ערוץ 10 הליכוד ביתנו 31; יש עתיד 18; העבודה 17; ש"ס 13; הבית היהודי 12; התנועה 6; מרצ 6; יהדות התורה 6; חד"ש 5; רע"מ תע"ל 4; בל"ד 2.

במדגם ערוץ 1 הופיעו התוצאות הבאות: הליכוד ביתנו עם 31 מנדטים; יש עתיד שנייה עם 19; העבודה 17; הבית היהודי 12; ש"ס 11; התנועה 7; מרצ 7; יהדות התורה 6; חד"ש 3; בל"ד 2; רע"מ תע"ל 3; עוצמה לישראל 2.

21:43: עוד לפני פרסום תוצאות המדגמים, המניות הישראליות שנסחרות בוול סטריט רושמות ירידות. מדד 25 המניות הישראליות הגדולות של בלומברג יורד ב-0.7%. מניית מלנוקס מאבדת יותר מ-4%; מניית פרטנר מאבדת כמעט 5%. החשש בקרב משקיעים אמריקאים הוא מחוסר ודאות פוליטית אחרי הבחירות בישראל, שתוביל להיחלשות כלכלית.

>>לקריאת ידיעת הדיווחים החיים הקודמת, משעת פתיחת הקלפיות

השתתפו בהכנת הידיעה: ברק רביד, גילי כהן, חיים לוינסון, יאיר אטינגר, אנשיל פפר, אילן ליאור, אלי אשכנזי, ג'קי חורי, טלילה נשר, עופר אדרת, יניב קובוביץ

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 112
  שס

  3 ראשים תקעו את שס.טעות וכשלון.אין פריצה יש נסיגה.העם לא מעונין בקידן שס מפלגה גזענית.

 2. 111
  מופז

  עוד פעם נכשל. לא ספרו אותו !נפילה.חבלעל הכסף שבזבז .לא למד לקח.העם מקיא אותו.

 3. 110
  ללפיד: תוצאות הבחירות ברורות. 30% בחרו בנתניהו. מה יותר ברור מזה?
 4. 109
  חנין זועבי - את הסדין האדום של הציבור הישראלי. לפיד מזהם את שמך באמירה פופוליסטית, שיתבייש, שיתבגר
  1. תפתחו את האוזניים הוא אמר זועביז

   וזה כבר הרבה יותר גרוע

 5. 108
  למרות נועם ההליכות, גזען לא קטן היאיר הזה. הולך בעקבות אביו טומי לפיד.
  1. אכן גיזען. והוא מייצג אמיתי ונאמן של החברה הישראלית
 6. 107
  מה ברור ? שאתה פחדן ?

  גם לפי תוצאות הבחירות ניכרת תנועה לערכים יותר דמוקרטים וליברלים אבל כצפוי יש הבדל בין תדמית הגבר שאתה כל כך דואג לטפח ובין אומץ לב אמיתי ולכן בדיוק כמו ביבי אתה נגרר במקום להוביל,מטפח ומוכר דימוי שהפוך לחלוטין ממהותך,ולכן תמכור את כל מי שבחר בך לפנאטים ולדתיים בהזדמנות הראשונה,למעשה בעצם הבחירה בנתניהו כבר עשית את זה

 7. 106
  יומיים אחרי הבחירות ועדין לא ברור לי מה רוצה לפיד ומהי המשמעות העומדת מאחורי הצהרותיו בנושאים השונים ואיך הוא מתכוון לפרוט אותן למעשים.
 8. 105
  רוצים לשרוף אותו

  מנסה ליברמן לשרוף את לפיד בתיק האוצר. רק כך בבחירות הבאות לא יהיה לפיד

 9. 104
  לביד גזען בדרך אביו

  יאיר לביד לא שונה מאביו בהתייחסותו ללגיטימיות של הנבחרים הערביים לכנסת, זאת אמירה גזענית שבאה להסיט את הדיון מעצם רצונו העז של לביד להידחף אל ממשלת נתניהו
  הלגיטימיות של חנין זועבי אינה חסד שנותן לביד וחבר מרעיו, זועבי נבחרה בזכות הקולות הערביים ואלה ורק אלה יעניקו לה את הלגיטימיות, אז שירוץ לביד לחפש מסתור מפני התקשורת שמהר תתפוס אותו בכזבים שהמטיר במערכת הבחירות

 10. 103
  הרושם כאילו לפיד שייך לשמאול הוא אשלייה בגלל שהוא חילוני

  אין ללפיד שום תוכניות פלטיות וכלכליות

 11. 102
  יאיר לפיד

  יאיר לפיד הנכבד : אמרת שאינך מוכן להיות בגוש חוסם עם חנין זועבי אתה כל כך צודק !! מקומך עם מירי רגב !!! יבושם לך

 12. 101
  כי אתה קפיטליסט!
 13. 100
  הנבואה ניתנה לשוטים- אף על פי כן אני אתנבא , לפיד ומפלגתו ,זה בועת הבל שתתפוצץ ותתפרק כמו קדימה!!
 14. 99
  תודה רבה לשמאלנים ולחילונים הפסיכים שעזרו לרסק את השמאל . לפיד ימני מובהק
 15. 98
  מה הוא רוצה מזועבי? מסית כאחרון הכהניסטים.
 16. 97
  למה אתם ממשיכים לשייך את לפיד לגוש המרכז–שמאל, הוא הודיע שהוא לא שייך

  עוד פעם השוטים שפעם שעברה הצביעו קדימה, ולפני זה גימלאים, נפלו בפח

 17. 96
  שנאת עיתון הארץ למדינת ישראל עוברת על כל דמיון

  הצבעתי ביבי ואני שמח כי יאיר ניצח
  שלי, ציפי וזהבה האם יש קבוצת אנשים בעולם אשר מוכנה מתוך שנאה לחבור לקבוצה אחרת המבקשת להכחידה.גם בקרב חיות לא תמצא תופעה כזאת. מדוע עיתון הארץ מעודד כל כך את הגוש החוסם???

 18. 95
  תוריד את מחירי הדירות ב48% בדיוק כמו

  שהם עלו ב48% בבקשה

 19. 94
  תוריד את מחירי הדירות ב48% בדיוק כמו

  שהם עלו ב48% בבקשה

 20. 93
  ועכשיו נחזור לתכניות ריאליטי

  עם ישראל חוזר בסיפוק לסהרוריות יומיו הרגילים

 21. 92
  עוד לפני שהוציא מילה אחת פוליטית ירק על חנין זועבי בפנים
 22. 91
  העם אמר דברו -מגיע לקוראי הארץ פרשנים המחוברים לשטח ולא אידאולוגים עיוורים
 23. 90
  והוא ישב עם ש"ס כמו שלבני תשב עם ש"ס. עוד תבכו שהעבודה לא נצחה בבחירות
 24. 89
  בקיצור יאיר תל אביבי זכה במדינת תל אביב האשכנזית

  התל אביבים האשכנזים בחרו בו נו מה ... לא נורא עוד 10 שנים יהיה פה רוב מזרחי אם עכשיו יש חצי חצי תחכו תחכו אני אומר השמאל יעלם מהפה לגמריי מה נשר למרצ והעבודה חבורה סרבני מצפון ומכיני קפה במקרה הטוב

  1. be careful what you wish for

   אכן, השמאל יעלם לגמרי, כלומר כל האנשים היצרנים, האינטלגנטיים והשקולים. בהצלחה לכל המשיחיים המטורפים והבכיינים המקצועיים שישארו--מקווה שתמצאו פראייר חדש שיפרנס אתכם.

 25. 88
  יחימוביץ משכה את השמיכה לכל מיני כיוונים ונדמה היה לה שאפשר לרקוד על כל החתונות .היא התגלתה בלא אמינה ,לא רצינית ולא מנהיגה.
 26. 87
  חיימוביץ התגלתה מצד אחד כתוקפנית לוחמנית ולא סימפטית ומאידך לא נחושה בנקודות החשובות ..אין לה כושר מנהיגות ואין לה חזון אמיתי.זו בדיוק הסיבה לכישלון.התעלמותה מכל מה שנדמה לה לא פופוליסטי היה בעוכריה והציבור קלט אותה נכון מאד.היא פאסה.בבחירות הבאות היא תימחק ותישכח
 27. 86
  ליד; העם ומצביעיך אמרו למעשה שהבבעיה העיקרית היא הליכוד; נתניהו והבית היהודי; לא חנין זועבי; לא החרדים. לא לברוח מהעשייה הגדולה בישראל לטובת פופוליזם קטן למשך 4 שנים מרופדות בממשלה
 28. 85
  לפיד היה פשרן נעים מתחמק מעימותים בתור שדרן.זו האישיות שלו.מי שציפה לשינוי עורו טועה.האיש נחמד וטפלון ..זו הדמות.הוא לא יחולל מהפכות ולא ישנה סדרי עולם..אין לו את זה..
 29. 84
  שמתם לב !

  בלי שום נימוסין ובלי מכבסת המילים על הדמקורטיה היחידה במזרח תיכון.

 30. 83
  לכל מי שחשב שיאיר לפיד ישנה משהו

  don't hold your breath
  הנה הוא כבר זוחל לממשלת נתניהו, ומה שהיה הוא שיהיה: ממשלה שתמשיך להנציח את ההתנחלות והשליטה בשטחים, את הפגיעה בחלשים ובמעמד הביניים ותמשיך להזרים כסף לתלמידי הישיבות ולאוניברסיטה באריאל, אבל לא למערכת החינוך החילוני לאוניברסיטאות האחרות שהן כידוע "סמולניות". לפיד הרי יחבור לממשלה עם מי שזה לא יהיה- רק כדי להיות בממשלה. אם זה בנט והימין הקיצוני מצד אחד, או ש"ס ויהדות התורה מצד שני, או שמא ממשלה רחבה גם עם זה וגם עם אלו. ומה שהיה הוא שיהיה. עוד לא גמרו לספור את קולות החיילים והוא כבר התחיל בזחילה. ובבחירות הבאות הליכוד יעלה ל 50 מנדטים ו"יש עתיד" שאין לה עתיד תיעלם כלא היתה.

 31. 82
  גם אבא שלו אמר על עמיר בן איון - ג'נין זה כאן" וכך יש דור חדש של גזענים
 32. 81
  בכנסת היוצאת השמאל היה אופוזיציה, בנכנסת - אפילו לא אלטרנטיבה.
 33. 80
  רק שאלה ללפיד הערב: לגבי הבחירות הללו שהתוצאות שלהן הכי אבל הכי לא ברורות והכי לא חד משמעיות שהיו כאן מעולם: מה בדיוק ברור לך מתוצאות הבחירות הללו?
 34. 79
  בקיצור, תרעננו את הת"ז שלכם, הממשלה הזו לא תחזיק יותר משנה שנתיים, לא משנה באיזה הרכב. הבחירות הבאות יבואו הרבה יותר מהר ממה שאנו חושבים.
 35. 78
  מי שהולך עם ביבי מתרסק ככה זה יהיה ללפיד השחצן

  גםהשחצנים לפיד מאחז עניים מה עם התואר המפוקפק שרצה לרכוש בערמה? פתאום כתב במבחנה זה צבא? מספיק עם הבלופים

 36. 77
  מפלגת העבודה

  באסה ממש רציתי ששלי תהיה ראש ממשלה כי חשבתי שהיא הכי מתאימה והכי טובה בלהרים תמדינה על הרגלים כי ביבי רק הרס אותה שלי בפעם הבאה ניתאמץ יותר שזה יקרה נעשה מהפכה שיוויון זכויות ומעמד חברתי חדש

 37. 76
  אכזבתי הראשונה מלפיד. הוא בדרכו להפוך לעוד סטטיסט של הימין הקיצוני. נתניהו לבנט: אתה ביצה? בנט לנתניהו: לא, ואתה? נתניהו לבנט: גם אני לא, אז מה השמוק הזה עושה בנינו?? יגלגלו אותו וימנפלו אותו, הם אלופים והוא רק טרום טירון
 38. 75
  לפיד כבר דואג שלא נחשוב שהוא "חלילה" שינה את טעמו ועורו ועוד נחשוד בו "חלילה" שהוא שמאלן "רחמנא ליצלן"
 39. 74
  יחימוביץ צריכה ללכת , היא כשלון מוחלטת כפוליטיקאית, האג'נדה שלה אינה מושכת מצביעים ושותפים ליצירת בלוק כל שהוא

  חסר במפלגת עבודה מנהיג אמיתי , כריזמטי ובעל חזון מדיני וביטחוני מוכח.

 40. 73
  שלפיד ייקח את תיק החוץ וישקם יחסי ישראל עם העולם. אחרי הנזק שגרמו נתניהו וליברמן

  ולפיד יכול לדרוש 2 תיקים גדולים. למה רק אחד?

 41. 72
  מתכון : יאיר לפיד שרוף בתנור. זמן הכנה : כחודשיים. הרכיבים רכיבים: 1 ח"כ חדש ומלא ביטחון עצמי. 2 פוליטיקאים משופשפים ונבזיים במיוחד. 1 משרה פנויה של שר האוצר 40 מליארדי שקלים גרעון.10-12 כלי תקשורת (לחץ להמשך...)

  אופן ההכנה: הוצא את הפוליטיקאי החד וחמם אותו על הממשלה. הסתר את הגירעון עד לזמן השימוש. בעזרת הפוליטיקאים הנבזיים (ביברמן) ערבב את הח"כ החדש עם תיק האוצר עד שיתאחדו . הוסף את הגרעון ששמרת בצד וחכה עד שהתקשורת תצלה אותו טוב. שהוא נשרף זרוק לפח והכנס את הפראייר הבא. אז יש עתיד?

  1. גאוןני!!
 42. 71
  ואח"כ יאשימו את לפיד בכל הגזרות שלהם
 43. 70
  ליברמן רק בפסק זמן ממשרד החוץ. איזה משפט קטן ומטריד קטע את עבודת הקודש שלו. לפיד במשרד האוצר עדיף שלא יקבל כל מיני רעיונות שהוא פתאום רוצה להיות שר חוץ
 44. 69
  מאחורי החיוכים והנחמדות, לפיד חיי את אביו השמרן, הגזען, שונא החרדים, המזרחיים והזרים והזרות בכלל
 45. 68
  לא הבנתי: יאיר לפיד ימני או שמאלני?! וחוץ משיוויון בנטל והורדת יוקר המחיה, מה המטרות שלו? ומה הוא חושב על פלסטינים? הוא רוצה לחלק את המדינה לשניים או לא?
  1. כן, אלו בדיוק השאלות הנכונות, אבל מסתבר שרוב הציבור לא מתעניין יותר מדי בתשובות לשאלות הנכונות. בגלל זה מפלגות מסוגה של "יש עתיד" מכונות "מפלגות אווירה" - גם כי הן תואמות מצב רוח רגעי, וגם כי בבחירות הבאות הן מתנדפות באוויר כמו נאד קצר-חיים.
 46. 67
  נבזיות לתת את תיק האוצר עם גרעון ענק לבחור שלא סיים בגרות
  1. איזה תיק היית נותן לו חוץ מתיק בית ספר? אגב, אל תדאג - לתיק במשטרה הוא ידאג בעצמו....
 47. 66
  יאיר לפיד, אל תאמין למילה של נתניהו,

  אם אתה רוצה לחבור אל נתניהו, עליך להגיע למשא ומתן עם עורך דין חזק ולקבל את כל הבטחותיו של נתניהו בכתב. את ההסכם הזה אתה תראה לבוחרים שלך, כדי שיבינו שלא בחרו בך לשווא. אם אתה ישר ונוהג בשקיפות, עשה זאת לאורך כל הדרך !!!!!!

 48. 65
  ושהוא יבצע את גזרות 2012?? רק פנים ו או חוץ!
 49. 64
  שר הקריינים - ללפיד רזומה של קולרבי אבל הוא חייב להיות לפחות שר חשוב או נחשב או משהו.
 50. 63
  עכשיו ניגמרו התירוצים ונוצרה היזדמנות לשנות באמת האחריות על הניבחרים
 51. 62
  העם דורש משיח עם ג'ל, עכשיו.
 52. 61
  יחימוביץ: אי אפשר למכור לנו "חברתי" שעופר עיני מסתתר מתחת לשמלה;

  אי אפשר למכור לנו "הפרטה זה רע", שחברת החשמל וכו, שהתנהלותה היא פרסומת משובחת בעד הפרטה, וועדי עובדיהם מזוהים איתך,גם אם יש לך 14 נערי מחאה ברשימה - הציבור לא כל כך דיביל.

  1. כנראה שהוא כן דביל עובדה שהיא קיבלה 15 מנדטים

   אחוז גבוה מהציבור מועסק ע"יי העבודה אם זה באופן ישיר במפלגה ואם זה באופן עקיף בחברת החשמל נמלים עיריות וכמה מקופות החולים

 53. 60
  יש כאן הזדמנות נדירה:על העבודה,התנועה,יש עתיד ואפילו מרצ - להצטרף לקואליציה שתלך על:שיויון בנטל,הפרדת דת ומדינה,העלאת אחוז החסימה.הסדר עם הפלסטינים עפ"י מתווה קלינטון.ככל שעובר יותר זמן אנו נגיע להסדר בכפיה,שבו נקבל פחות;או לסנקציות בינלאומיות שיותירו לנו את השטחים ומדינה הרוסה.אך לחוששים מכך אין מה לחשוש,כי קוצר הרואי והאגו של הפוליטיקאים יכשיל זאת.
  1. אתה מרחף בגדול - תנחת. יצטרפו לאיזו קואליציה ? בלי ביבי = 46 מנדטים ואין קואליציה. עם ביבי ? הוא לא יצרף את מר"צ ושלי כבר הודיעה שלא תלך עם נתניהו.

   האפשרות היחידה היא:
   ליכוד + יש עתיד + הבית היהודי + התנועה + קדימה (לא חובה)
   ויש קואליציה חזקה של הימין עם גורם מרסן משמאל.

 54. 59
  נתניהו מאותת למרות שבמבחן הנהיגה (וההנהגה) הוא נכשל כישלון טוטאלי
 55. 58
  טוב שוויון גושים משוויון בקטל.
 56. 57
  אין שוויון בין הגושים זו התקשורת המשקרת לפיד מעולם לא היה שמאל ויעל גרמן מזמן לא מר"צ
 57. 56
  איזה באסה לכבשים מהימין - השמאל כבר לא סמול
 58. 55
  אין גושים רוצים שיווין בנטל

  לא מעניין גושים אני ימני והצבעתי לפיד רוצים שוויון בנטל ......רוצים פוליטיקה אחרת....מעמד הביניים קורס

 59. 54
  הליכוד אינה המפלגה הגדולה ביותר! הליכוד ביתנו הינם שתי מפלגות שהתאחדו

  כך ש-31 מנדטים אלו לא לזכותם של הליכוד בלבד ולא צריך לייחס לליכוד שום נצחון
  בעצם היתה פה קריסה מכל הבחינות

 60. 53
  קניית קולות

  ואולי עכשיו המשטרה תתחיל לחקור איך בישובים ערביים רבים בגליל הפכה שס למפלגה הגדולה ביותר

  1. כי שס אוהבים לשלוף את "השד העדתי", כמו הערבים
 61. 52
  חחחח במצגת בעמוד הבית מצוין שלמרצ 15 מנדטים וליש עתיד 6; הארץ תתקנו!
 62. 51
  מי יחקור את הסקרים השקריים בישראל היום? יש פה תעמולה מסוכנת

  בלי הסקרים השקריים של ישראל היום ומעריב, ביבי היה נופל. הגיע הזמן לחקור את הסוקרים הראשיים שם, את העורכים, את הבעלים, ואת הפוליטיקאים שנהנו מהעיוות, כי זה מה שמנע מפלתו של ביבי. זו שחיתות מסוכנת והגיע הזמן לשים לזה סוף. אם לא בבתי המשפט, אז יש לצאת לרחובות. גונבים לנו את המדינה ואחר כך גונבים לנו את הקופה. אסור לשתוק!

  1. אוי כמה שאתה טיפש........

   ישראל היום זה עיתון פרטי של המיליונר הפרטי של נתניהו . הוא מחולק חינם ומותר לו לפרסם כבו כל דבר שקר שהוא רוצה. מי שמאמין למה שכתוב שם הוא טיפש בדרגה הגבוהה ביותר שאפשר.

 63. 50
  אמרתי לביבי http://cafe.themarker.com/post/2708176/

  http://cafe.themarker.com/post/2708176/

 64. 49
  ממתי יש עתיד היא שמאל?

  עיוות מכוון של הנתונים

 65. 48
  וואללק שני גושים מסרטנים באותו גודל.
 66. 47
  מפלגות עם רשימות חלולות, זו תוצאת הבחירות וזה מדאיג.

  אין הנהגה.

 67. 46
  יפה ש״גוש השמאל״ כולל אצלכם את הרב פירון ו״ברכות לשאהידים אחמד טיבי
 68. 45
  השילוש הקדוש נתניהו-בנט-לפיד אם יתקיים חלילה - יוביל את ישראל לאבדון
  1. אני חושבת ששלושתם זה שילוב מוצלח
 69. 44
  איזה שויון ואיזה נעליים. ליכוד+הבית היהודי+יהדות התורה+ש"ס+קדימה = 62 מנדטים. נהנתניהו מפתה את מופז בשניה וחצי להיות שר ביטחון ואין שלום בישראל.
 70. 43
  תוצאות הבחירות

  מכוח נסיבות, אני פוגשת אנשים רבים בישראל. למרות סקרים ופרשנויות רבות, יכולה לומר: בליכוד בחרו הרבה מתלבטים רק מסיבה שהם פסיבים מבחינה פוליטית או כי שייכים למגזר רוסי שבו עדיין לא כל-כך מתמצאים במתרחש במדינה. הם הושפעו מהרושם שהתקבל בתקשורת כי הממשלה לא תשתנה. אם גוש שמאל-מרכז היה יכול לפעול בחוכחמה ואחדות - היו יכולים להוביל למהפך פוליטי ושינוי אמיתי. אבל, כמו שקרה בעבר ככל הנראה נפגוש קואליציה חדשה שדומה לכל איחוד מסוג זה - המבוססת על רצון של האנשים לשבת בכיסא שר. חבל, כי מה שיקרה במשך כהונה נוכחית יקבע את גורלן של אותן המפלגות - הקולות שנצברו יכולים ללכת לעומת האופציה למסד את המפגלות של מרכז ושמאל לאורח שנים ולתפוס מקום יציב - אם יפגינו יציבות. לא נשכח: ,הצלחתן של מפלגות חדשות מוסברת לא רק בזכות הפרסומות, אלא בשל המצב בישראל בו מגזרים רבים נפגעו באורח קשה ממדיניותו של נתניה, כמו: שעובד בשירות המדינה - רופאים, עובדים סוציאלים, צוות שבס, ועוד. חושבים שעובדים סוציאלים וצוות שבס לא כל-כך חשוב? אז תתפלאו לדעת שרוב הפעולות בחברה ישראלית ברמת הפרט שרוצה ליישם את הזכויות שלו בתחומי בריאות, נכות, דיור, משמורת, קשישים ועוד המון - לא תמומשו בלי עובדים סוציאליים. ותראו מה קורה בבתי סוהר ישראלים - ירידה בכל המישורים מבחינת שיקום האסיר וצמצום בכוח אנושי ובאיכות של הצוותים - מה שמשפיע על המתחש בפנים. הנכים - צומצמו האופציות לצאת לעבודה כי אז מורידים להם מקצבת נכות ובסופו של דבר מבטלים אותה - על-פי החוק לרון. אין טעם לקבל השכלה גבוה ושיקום. נשים חד-הוריות נמצאות מתחת למינימום, כי אסור להן להרוויח מעל סכום עלוב, אז מה יצא מהילדים שלהן? תחום הבריאות, התנהלות של בתי חולים וקופות חולים (מבחינת הוצאת תרופות מסל הבריאות והגבלות בשירותים ובאיכותם, צמצום התערבויות בתחום הבריאות שהן חיוניות לבריאות האנשים) ועוד. בבתי חולים נוטים לא לשלוח נשים לניתוח קיסרי במצבים שבעבר בישראל ובהווה בעולם המערבי חייבים לשלוח בשביל לשמור על האשה ועל העובר - כי הניתוח עולה 6000 ש"ח. בתחום הרווחה - האנשים החילוניים מי שמשלם מיסים ועובד לא זוכה למימוש זכויות בסיסיות כמו גמלת נכות או סיוע רווחה כשנזדקקים, חס וחלילה. מחירי דלק, דירות, אוכל, מע"מ - הכל עלה. אם להשאיר את הנושאים בצד אני לא מדברת על ביטחון - בישראל לא תשרוד שום מפלגה לאורח זמן ותהיה פה ירידה עצומה מהמדינה, כי מכניסים את ההאוכלוסיה למצב של בהמות.

 71. 42
  ביבי יקנה את מופז עם תיק ביטחון ועוד אחד משמעותי ולפיד יזחול לממשלה של 62
  1. מופז יתחנן שיקחו אותו, אפילו בחינם. הוא לא יקבל שום תיק.
 72. 41
  לסלק את ביבי למנות את לפיד לראש ממשלה את שלי לסגנית ושרת החוץ.את ליבני לשרת הרווחה והכל יראה אחרת לגמרי
 73. 40
  באתר של "ממשל זמין" רשום שעל פי התוצאות הסופיות קדימה בחוץ. זה נכון?
 74. 39
  בחירות 2013

  בוקר אחרי, אנו מגלים הרבה פנים חדשות בכנסת הבאה, אני מקווה שתפניות ורעיונות חדשים בנושאי חברה וכלכלה אכן יפתיעו אותנו לטובה, אחרי שכבר התרגלנו יום ביומו לעוולות ולחוסר האונים. בנוסף אני מאמינה באיש ואני שמחה ששאול מופז בפנים, כח קטן-יכולות גבוהות ומעתה נמתין למבחן התוצאה.

 75. 38
  שגיאה בנתונים/ספירה באתר הכנסת

  בקלפי באזור חילוני משכיל בחיפה התקבלו 111 קולות לרשימה ערבית ו-0 ליש עתיד. טעות בהכנסת הנתונים לאתר או טעות בספירה?
  http://www.votes-19.gov.il/ballotresults?cityID=4000&BallotNumber=451

 76. 37
  נו שוין, העם לא אמר כלום, כשיעלו מיסים הוא יגיד. אפשר לצאת להתקיף את איראן עכשיו?
 77. 36
  איך לערבים 12 מנדטים אם הם לא מצביעים? וחלקם מצביעים למפלגות יהודיות?

  מי הגיס החמישי ,?
  מי היהודים שמצביעים עבורם, חוץ מחנין

  1. אני הצבעתי ואצביע להם

   ב-2009 הצבעתי לחד"ש. אתמול הצבעתי לדעם, שלצערי לא עברה את אחוז החסימה, והייתי היחידה שהצביעה לדעם בבית הספר שאליו נשלחתי. חוץ ממני, הצביעו בבאר-שבע: 24 להתקווה לשינוי, 74 לדעם, 98 לבל"ד, לרע"מ-תע"ל 181, ולחד"ש 197. חלקם, מן הסתם, הם תושבים ערבים, אך אני בטוחה שיש גם כמה "גייסות חמישיים".
   אני גאה להיות "גיס חמישי" כהגדרתך. אני לא צריכה אחים ואחיות כמו בניטו נפתליני ושקדת איילי, או איך-שלא-קוראים-להם, לא הורים כמו ביובי ושרע ולא מלמדים כמו המרן הרבובדיא.

 78. 35
  מה שהיה הוא שיהיה ....התרגיל של הימין הצליח השמאל הפסיד ..פשוט מאד

  המשחקים הקואליציוניים אינם הפתרונות של עם ישראל ...כי קואליציה זה וויתור על עקרונות ולא חשוב מאיזה צד זה מגיע ..לכן החרדים ימשיכו לגרוף כסף ..ש"ס ימשיך לחלוב ולהעשיר את מאמיניו ..ביביהו לא יהפוך עורו ולא ישנה את גחמותיו לאור כל ההתנהלות העלובה שלו ...ההצהרות שיוצאות מפיו אינן שוות דבר ברגע שהן נאמרו ... הוא הודה אתמול לא לאנשים כי אם לתרגיל שעשה ...השמאל מאידך בגלל אגו מניה פיספס את השלטון כי ההתאחדות היתה מציגה אחדות אמיתית !!! ברצון להחזיר את הציונות לעם ישראל .. לכן הכמעט שיוויון הפטאתי שנוצר ולא דבר ברור ..זה אות קיין של שלי/יאיר/ציפי ... כל המלל של העיתונאים/דעתניים וסתם ברווזים אינם נוגעים בנקודות האמיתיות של הפח (מהפך) הפוליטי בו נשארנו נכים עם נרקיסיסט עלוב המביא נזקים לעם ישראל היושב בציון והשלכה שמסכנת את העם היהודי בכלל !!

  1. שס והחרדים הם לא ימניים! רק הבית היהודי הם ימניים וציוניים.
 79. 34
  לפיד זה הון-שלטון-עיתון קלאסי, ימין כלכלי ומדיני במהותו וכבר פתח בריצה לקואליציית המתנחלים

  אז מספיק עם האשליות

 80. 33
  בהצלחה לממשלה החדשה מאחת שהצביע שמאל אך ההצלחה היא הצלחתי
 81. 32
  קצת תובנות

  השפעת מדיה שמאל קרובה לאפס
  ביבי נבחר לכהונה שלעשית
  כל ניפוח מפלגות האנטי ציוניות כגון חד״ש והמפלגה הערבית החדשה לא שינה אפילו בעשירית האחוז
  כשלון הסוקרים , שום סקר או סוקר לא צפה את הפתעת לפיד
  בהצלחה לממשלה החדשה זאת הצלחתנו 

  1. למה, השפעתה של התקשורת העוינת ניכרה במיוחד בבחירות האלה

   הנה, מכרו לשמאלנים הטיפשים את לפיד ויחימוביץ' כ"שמאלנים", למרות הכחשתם המפורשת, וכך גרמו לרבים מהם להשליך את קולם לאשפת הימין ומנעו את שיקום השמאל האמיתי - התנועה ומרצ.

   וכמובן, ה"ניפוח" של מפלגות ערביי המחמד חד"ש ודע"ם נועד להחליש את הנציגה האמיתית היחידה של הציבור הערבי - בל"ד.

 82. 31
  תושבי "הפריפריה" לא הבינו ולא הפנימו מאומה; ולראיה % ההצבעה הגבוה לליכוד
  1. מי שהולך עם ביבי מתרסק ככה זה יהיה ללפיד השחצן

   גםהשחצנים לפיד מאחז עניים מה עם התואר המפוקפק שרצה לרכוש בערמה? פתאום כתב במבחנה זה צבא? מספיק עם הבלופים

 83. 30
  שלושת ההישגים הגדולים (לפי סדר חשיבותם):

  1. יחימו-ביץ' על הקרשים ובדרך חזרה לכתבלבות ועדי עובדים.

  2. שקרניהו מתנדנד עם פנסים בשתי העיניים ודימום מכל חור אפשרי.

  3. לפיד - התקווה הלבנה הגדולה. נקווה שימשיך ויתן בנוק-אאוטים.

  1. תזכורת: המושג "התקווה הלבנה הגדולה" אכן מגיע מעולם האגרוף, והשימוש שלך בו מתאים ביותר דרכים ממה שנדמה לך. במקור, "התקווה הלבנה הגדולה" היה כיונויו של מתאגרף לבן, שגזענים בכל ארצות הברית לפני כמאה שנים קיוו שייקח את תואר האליפות מהאלוף השחור.
  2. מקום 12,14 ביש עתיד שחורים. לידיעתך
 84. 29
  נתניהו עוד לא הפנים את השינוי. בנאום שלו הוא מנה חמש מטרות. השיויון בנטל והורדת מחירי דירות רק מקום רביעי וחמישי וחמישי ברשימה. הם צריכים להיות מקום שני ושלישי אחרי איראן. מטרה שנייה אצלו הייתה מדיניות כלכלית "אחראית", כלומר המשך וויתור על מיסים כלואים, והמשך מחירי דיור גבוהים כדי לשמור על חוסן הבנקים. את כחלון העיפו כי הרגיז אנשים עשירים, וזה נמשך - על שיויון בנטל השרות הצבאי בכלל לא דיבר.
  1. אולי כי שירות חרדים בצבא עולה למדינה יותר, חשוב על זה.

   עדיף להגיע קודם לשיוויון בנטל הכלכלי (כלומר תעסוקה יצרנית לחרדים) ורק אחרי כן גיוס.

  2. מסכים, וצריך גם לשנות את החינוך של החרדים. בלי חינוך זה לא ילך.
  3. נתניהו מנסה להתחנף למעמד הביניים. הוא התחיל לדבר בשפה של יאיר לפיד
 85. 28
  הימין ירד. המרכז-שמאל עלה

  הימין ירד ב-7 מנדטים.
  המרכז-שמאל עלה ב-4 מנדטים.

  נתניהו הוריד את הליכוד-ביתנו ב-11 מנדטים.

  העם אמר את דברו. עכשיו ההחלטה בידי ראשי המפלגות.

  1. יאיר לפיד לא שמאלני. כך שצריך להוריד לגוש השמאל 19 מנדטים.
 86. 27
  כמי שבחר מפלגת מרכז אני מאוד מרוצה. סוף סוף נגמרה המנטרה של ה"שלום", ויש לנו עיניין בשיויון בנטל ובשיויון כלכלי. אבל לא לקומוניזם, לא לשמאל פמיניסטי הזוי, ולא לחלום על שלום שלא יגיע בדורנו. כן לכלכלה קפיטליסטית מודרנית וצודקת, כן לשיויון בנטל השרות הצבאי. נתניהו טעה כשחשב שנושא השיויון אינו חשוב, שלי טעתה כשנגררה לשמאל הקיצוני ולחלום השלום ההזוי.
  1. אתה היחיד ההזוי. גם אליך בא אלוהים ולחש לך סודות או שהשטויות האלה באו לך טבעי?

   למה אסור לחלום על שלום? ממתי שלי היא שמאל קיצוני? כל מה שמשמאל לעוצמה לישראל זה שמאל קיצוני?
   כן לכלכלה קפיטליסטית דורסנית ונצלנית?

  2. ל "-": תסתכל על העובדות. שלי תומכת בוועדים הגדולים, שלי לקחת פמיניסויות המתנגדות לשירות צבאי, הפלסטינים הם שמתנגדים לשלום. אלה העובדות. אז צריך לבנות מדינה גם אם אין שלום, וצריך ואפשר לעשות כלכלה מבוססת על קפיטליזם אמיתי וצודק - ללא תספורות ועם מיסים גם לעשירים (מיסים כלואים).
  3. לאוויל הלאומי: כל כך הרבה סתירות בתגובית קצרה אחת? זהו ללא ספק שיא לאומי. ולעניננו: "שלום" אינו מנטרה. שלום אינו פנטזיה. שלום הוא הכרח והוא חיוני לישראלים ולפלסטינים. שתי ההנהגות של שני העמים אינן מעונינות בשלום כעת. ישראל מחשיבה יותר את ההתנחבלויות והחמא"ס מקבל בחינם דלק פוליטי שמנציח את קיומו הטפילי (בדיוק כמו החרדים והמתנחבלים בצד היהודי). אם אתה מאמין השכיבוש יוכל להמשך אזי אתה צפוי להתעורר בוקר לא עבות אחד ולגלות שארה"ב החליטה לכפות הסדר - וחזקה עליך שבמקרה כזה ביביהו יעמוד בדום מתוח ויציית בדיוק כמו שצייתו קודמיו הליכודניקים בגין ושרון. הלאה: אין דבר כזה "כלכלה קפיטליסטית צודקת כמו שאין שלג שחור ובייקון כשר יתירה מזאת: הקפיטליזם קורס כיום בעולם המערבי העשיר ובוודאי שלא יוכל לזון ולפרנס משק "שאוצרות הטבע" שלו הם אקזיטים, שורטיסטים, ספקולנטים ושנורערים.... התשתית המשקית של מדינת ישראל שאינה אלא חור מדברי בצד הלא נכון של המזה"ת (כלומר זה בלי הנפט) - לא היתה קמה אלמלא הקימוה בעלי חזון סוציאליסטי שלא הרווח לנגד עיניהם אלא האינטרס הלאומי-קהילייתי. התיחסותך השחצנית והפרימיטיבית לפמיניזם מוכיחה שכל קשר בינך לבין העולם המודרני אינו אלא הזייה... לסיכום תגובתך מוכיחה שאפשר להיות בעליו של מחשב ואפילו לדעת להקליד גם אם מנטאלית מתגוררים במערה ומתנהגים כדינוזאור...
  4. ערן... כתבת אוסף של תסלח לי, שטויות

   הקפיטליזם לא קורס. הקומוניסטים מחכים שהוא יקרוס כבר 200 שנה ובינתיים הם עצמם קרסו, אך הצליחו לרצוח מאות מליוני אנשים. הכל למען עתיד טוב יותר כמובן.
   ושלום זו אכן מנטרה. השמאל "מאמין בשלום" כמו שהחרדים מאמינים במשיח. אין שום סימן בשטח שמעיד על כך שיש לשלום סוכוי מלבד האמונה של השמאל שהשלום הכרחי. אז מה? גם לבנות גן עדן על פני האדמות הכרחי. ומה שקורה מסביב - התחזקות של האיסלם הפוליטי האלים, שקיעת המערב (גם דמוגרפית וגם כלכלית) ואתם ממשיכים לדקלם מהספר ההזוי של שמעון פרס על מזרח תיכון חדש ולמחזר סיסמאות מתקופת רבין. תתקדמו כבר. מזרח התיכון כבר התקדם ואתם נשארתם עם הניירות של הסכמי אוסלו ביד.

  5. אלי, הבורות מביישת את בעליה. הקומוניזם לא היה קיים לפני 200 שנה - אבל כנראה שמאוחר להחזיר אותך לבית הספר... אני משער שאינך קורא עיתונות זרה (ספק אם אתה שולט באיזו שהיא שפה זרה, אולי יידיש? או שמא מרוקאית?) אם היית עוקב אחר הכלכלה העולמית היית מבין איזה צחוק עשית מעצמך. לולא היה מדובר בעוד שבעה מיליון ישראלים הייתי מאחל לך שתזכה לחיות במזה"ת כפי שאתה מתאר אותו ושזה יהיה מה שתוריש לילדיך... אוסלו היה אפשרות שרוסקה בכוונה על ידי ישראל והפלסטינים- כל אחד בדרכו שלו רק שבישראל המאמץ הימני לרצוח את השלום גבה גם את מחיר הדמים של רצח רבין. בינתיים יש למדינת ישראל יחסים דיפלומטיים ואפילו שת"פ בטחוני (הידעת ?!) עם ממשלה מצרית בראשות "האחים המוסלמים". .. נקווה שתוצאות הבחירות ימתנו את התחזקות היהדות הפוליטית האלימה אבל כשקוראים אווילים מסוגך ומסוג האינטלגנט הלאומי - אין סיבה לאופטימיות....
  6. מסכימה עם אלי! בחייים לא ראיתי כזה אוסף של שטויות
 87. 26
  שוב הוכח כי

  שיטת הבחירות ובעיקר אחוז החסימה דופקים את הדמוקרטיה כאן.
  מובס כן נכנס, לא נכנס, ציפי 6, מרץ 6 וכו', הם הבל ורעות רוח.
  חייבים, פשוט חייבים להעלות אחוז החסימה למינימום 10%. שיתחילו להתכנס לגושים. ואז יהיה גם ברור יותר מי ניצח ומי הובס.
  אבל כשם שאין אדם יכול להרים את עצמו, כך אין לצפות שהחכ"ים יהרגו את התרנגולת מטילת ביצי הזהב שלהם.
  ולכן, ללא שריפת המועדון, אין תשועה בכיוון הזה.

  1. ע"ע "דמוקרטיה"
 88. 25
  העבודה עם פרץ היו זוכים בבחירות. מפלגה של פראיירים, כרגיל

  פרץ, בייחוד עם השילוב האולטימטיבי של נציג הפועלים - קרדיט לכיפת ברזל - וכמובן מזרחי, הוא היה לוקח בהליכה. טיפשים במפלגת העבודה שהלכו על שלי, שכל מי שיש לו מעט שכל בקודקוד יודע שהיא בלוף. עכשיו יש לדרוש את התפטרותה, לחזר אחרי פרץ, מצנע ולבני שיתאחדו עמם, לתבוע התפטרות של נתניהו ופירוק של הביתנו מהליכוד, אחרת לא ללכת לקואליציה, ולהתחיל להריץ את שמולי. אגב, גם עם שמולי הם עוד יעשו טעות ויקדמו את שפיר על פניו, כי הם הרי מפלגה של טמבלים. ושעיני יתחיל להבין שלדאוג לפועלים זה להתאחד עם כבל ופרץ ולא לריב איתם.

  1. בדיוק. והפתרון - ביטול מוחלט של הבחירות המקדימות בעבודה - הן לראשות המפלגה והן לרשימה

   כך ניפטר גם אחת ולתמיד מכל רפש הוייצמנים (שירי), הלחיאנים והמרציאנים.

  2. בדיוק. והפתרון הוא ביטול מוחלט של הבחירות המקדימות בעבודה - הן לראשות המפלגה והן לרשימה

   כך ניפטר גם אחת ולתמיד מכל רפש הוייצמנים (שירי), הלחיאנים והמרציאנים.

  3. עם פרץ בעבודה התוצאות היו נמוכות יותר. ברוך שפטרנו. הצעקן הריק הזה צריך להעלם מהמפה הפוליטית.

   הוא פגם ברשימה של ליבני אשר שלמה ביוקר עבור הצטרפותו.

 89. 24
  מדוע הצבעתי ללפיד

  ראשית הימין ישאר בשלטון
  עסקני הליכוד, והכוונה לא לחברי הכנסת אלא לעסקני השטח, ישארו בשטח ללא ג׳ובים תפורים
  נקבל חברי כנסת ומנכ״לים נבחרים ברמה טובה יותר
  בטלני ש״ס עם החולצות הלבנות ייחליפוחולצות ויקלטו במעגל העבודהחלוקת עומס הביטחוני והמיסים הדרכונים באופן שווה, החרדים והערבים יתחילו לשרת ולשלם מיסים
  אולי אני נאיבי אבל אופטימי
  יאיש ימין
   

 90. 23
  העם אמר ממשלה בלי חרדים - ביבי בנט ויאיר בלבד

  סדר יום כלכלי חברתי בלבד
  הנושא המדיני לא מעניין - ראו את מפלגתה הקטנה של לבני שחפרה על זה

  1. הנושא מדיני, לצערי לא מעניין לפולוטיקאים, וכנראה ש"ישראל חזקה" היא רק על ביטחון, לא על כלכלה, חינוך, רווחה, כנראה שכל הנושא הזה "מוכר" פחות
  2. מסכים. זו הממשלה הכי שפויה שיכולה להיות

   מסכים

  3. איך בדיוק מסתרים אלו ברשימה של לפיד עם הסופר ימניים ברשימת הליכוד ביתינו והבית היהודי??? איך יסתדר ביבי עם בנט כאשר הבית היהודי יכול כל רגע לשבור את הכלים???

   מדובר במצב של "ודר זאב עם כבש".
   המשיח עדיין לא הגיע.

  4. הממשלה שמורכבת מליכוד-ביתנו ומהבית היהודי אינה יכולה להיחשב כשפויה.
  5. וגם בלי ערבים כמובן!
 91. 22
  הפרשנות של שיויון בחלוקת ימין שמאל שגויה - מתי יוכנסו פרשנים אינטלגנטים!
  1. יאיר לפיד לא שמאלני
 92. 21
  לאחר חלוקת הסכמי העודפים הליכוד עוד יעלה
 93. 20
  עכשיו לפיד ידאג ל"מעמד הביניים" בהוד השרון ורמת השרון המסכנים לא יכולים לחמם את הברכות
 94. 19
  העיקר זה להקים ממשלה ללא דתיים
 95. 18
  הבחירות הוכיחו כי המלך הוא עירום..!!!
 96. 17
  הנייר סובל הכל עוד שקרים מבית היוצר של הביובון הזה

  לשלי ולפיד הקשורים בהסכם עודפים יש יחד 30 מנדטים ולא 34

  1. נדמה לי כי הבעיות בחשבון היו בתשדירי התעמולה של הליכוד...

   כך מחשבון פשוט ותחבר 19 ועוד 15.

 97. 16
  איך הגעתם לתוצאות שלתשעים אחוזים בזמן שבאתר הבחירות מציגים רק 63.94% מהקולות שנספרו ?

  איך יש לכם נתוני הצבעה מעבר למה שועדת הבחירות מציגה לציבור באתר הרשמי ?

  1. 64 אחוז מתוך 66 אחוז אזרחים שהצביעו בבחירות...

   לא כל החמישה וחצי מליון בעלי זכויות הצבעה הלכו להצביע אתה יודע...

 98. 15
  השיטה הצליחה לשמור על עצמה. אולי בעוד כמה שנים השובבים יצליחו לעשות בלאגן ולעבב הקלפים.

  הכי מגוכח זה שדרעי חזר מהעבר אחרי כמה שנים בכלא, איש עשיר שחוזר למוקדי הכח. אולי גם אולמרט או הירשנזון, רק בגלל שיש להם את היכולת מימון והחברים.

 99. 14
  ביבי גול עצמי האיחוד הציל את ליברמן מכיליון מוחלט וריסק את רשימת הליכוד
 100. 13
  נתניהו התעתש והתמתן ופקח את עיניו כי אסור לקומם את מדינות העולם נגד

  ישראל ולבודד אותה , ולא רוצה להיכנס להיסוריה וירשם שהוא ראש הממשלה הגרוע לישראל , הוא גם הרגיש כי מעשיו הקיצוניים פוגעים בכלכלת ישראל וזו התאכזרות לעם , לכן הוא ירכיב ממשלה מתונה מכל קצווי הקשת הפוליטית כי מאוחורי המפלגות קיימים אנשים שהוא עם ישראל , המהלך טוב לחינוך הבנים שלו ,

  1. לעולם אל תאמין לנרקסיסט מגלומן ..כשהוא מסתכל בראי רק את עצמו הוא רואה!!!

   וכשהוא רואה הוא גם מצדיע ... מנשק ... עם מבט חודר ..
   בקיצור... לא יהיה שינוי הכל סתם להג פיוסי חסר אמת ... זה ביביהו

 101. 12
  זה יחימוביץ או לפיד, מי משניהם שהולך עם נתניהו ירוסק פולטית
 102. 11
  בחירות

  נכון לשעה זו 04:11 לפנות בוקר כמה אחוז מקולות הבוחרים נספרו?

 103. 10
  כדאי לזכור את

  המפלגה הדמוקרטית לשינוי - ד"ש שהביאה למהפך בבחירות 1977 ןנעלצה מהר מהמפה הפוליטת, ןלא לשכוח את שינוי עצמה שגם היא הלכה בדרכה, וכמובן את קדימה שהלכה כה רחוק אחורה מהיותה המפלגה הגדולה ביותר בבחירות 2009 למפלגה שבקושי עברה את אחוז החסימה והצליחה לקושש 2 חברי כנסת.
  האם יש עתיד היא מפלגה עם עתיד או שהיא עוד מפלגת מחאה שתיעלם בתקופה שבין שתי מערכות בחירות ?.
  דבר אחד כנראה שיש להניח שבקרב ציבור הבוחרים יש אכזבה מהליכוד ומישראל ביתנו וקבוצה גדולה מקרב הבוחרים באמת "הבוחר אינו טיפש" כפי שהפוליטיקאים הואבים ללטף את הבוחר אם כי כנראה שרבים מהם חשבו וחושבים שהוא דוקא טיפש -לא הפעם ולא כולם.

  1. איני זוכר את דש עולצים
  2. איני זוכר את דש עולצים
 104. 9
  שקר וכזב הימין ניצח ביותר מ10 מנדטים את השמאל. הערבים לא בגוש.
  1. החרדים הם לא ימין. ש"ס ויהדות התורה הלכו עם כל ממשלה בהסטוריה שנתנה להם מספיק כסף. פרט לכך יהדות התורה היא מפלגה לא ציונית במוצהר וש"ס מתנגדת בתוקף שמצביעיה ישתתפו בכל מאמץ לאומי כמו שירות צבאי, כלכלה ולימודי ליבה
  2. אז זהוא, שכן, ערבים הם בני אדם בדיוק כמוך, והם ראויים להיות חלק מהשלטון בישראל
  3. לנתן, הוא לא אמר שהם לא בני אדם אלא שהם לא חלק ממה שמכונה "השמאל".
  4. לכלבה מימי - נכון שהחרדים אינם ימין, אבל יותר מזה - הערבים יכולים להיחשב כשמאל

   לשמאל הישראלי ולמפלגות הערביות סיבות רבות לשיתוף פעולה, לפחות ברמה הטאקטית. לעומת זאת, מה שמחזיק את החרדים סמוך לימין הוא ידיעתם הברורה של שני הצדדים שלימין לא תהיה לעולם קואליציה אידיאולוגית הומוגנית.

   מצד שני, ספק אם החברים לפיד ויחימוביץ' מעוניינים לראות את עצמם באותו מחנה לצידם של זחאלקה וזועבי, או אפילו חנין ובראכה. כך שלא ברור אם לפיד ויחימוביץ' עצמם ראויים להיחשב חלק ממחנה השמאל.

 105. 8
  ל-2

  62 האחוזים שאתה רואה זה אחוז המצביעים לפי הקלפיות שנספרו עד לאותו רגע

 106. 7
  2009: ליכוד + ישראל בתינו = 42 מנדטים. 2013: ליכוד ביתנו = 31 מנדטים. העם מלמל את דברו.
 107. 6
  כולם תקפו את כולם ורק יאיר נשאר הנורמאלי היחיד...היידה יאיר
 108. 5
  מילים מילים. אני לא מאמין לשום מילה של טייקון או אלה שפועלים למענם. ידוע לכולנו שההון שולט בכל המפלגות.. כל הזרועות הן של אותו תמנון. הצגות לעם הטיפש.. אתם לא רואים בני אדם ממילימטר.
 109. 4
  השאלה הגדולה - כמה יש לליכוד אחרי שישראל ביתנו פורשת? לדעתי פחות מלפיד - או לפחות דומה.
  1. לליכוד יש 21 מנדטים
  2. הליכוד ישראל ביתינו הבית היהודי ש"ס אולי יהדות התורה

   הם כולם מפלגות ימין מובהקות. זה אבסורד לחשוב שהבית היהודי או ישראל ביתינו או ש"ס או אפילו יהדות התורה(שהם אנטי ציונים) יעדיפו לשבת עם השמאל מאשר עם הימין זה פשוט להיות פתי. בידיוק כמו שאתם פתים מאמינים לכל דבר

  3. שס ויהדות התורה הן לא מפלגות ימין! הם חרדים, לא ציוניים
 110. 3
  מודה ומתוודה. מצטער שקדימה נכנסה. מאוד שמחתי בהתחלה כשהיא לא נכנסה באף מדגם.

  גם יואל חסון כניראה נכנס בתנועה וגם זה ציער אותי מאוד.
  בכל אופן, נקווה שתהיה ממשלה טובה לישראל.

  1. ואני דווקא שמח, למרות שלא הצבעתי לקדימה. פשוט מאוד, מעדיף את מופז המחזק את מפלגות המרכז, מאשר כל מנדט שהיה עלול ליפול בידיים של בנט או ביבי.
  2. לו היתי חרדי היתי נזהר מהתקשרות לפוליטיקאי טרף כמו ביבי
  3. אבל ידוע שחרדים מוכרים את האמא, את הקשרות ואת הנשמה בשביל הכסף של החילונים.
  4. ממש לא נכון!

   בחורי ישיבות מוכנים ללכת לכלא אם יגויסו בכפיה!

 111. 2
  איך 68% אם באתר של ועדת הבחירות כשעה אחרי כתוב שנספרו בינתיים רק 62%
  1. לגבי שאלתך

   הם ספרו 62% מתוך הקולות שהצביעו .. 68% הצביעו ומתוך כל ההצבעות האלה הם ספרו כבר 62%. מקווה שהבנת..

  2. ביבי משקר "אקדם שוויון בנטל"....סתםםםם, זה בשביל שלפיד יוכל להידבק לימין.
  3. ל"שאלת תם", באמת, מי סופר?

   ולמזלי הטלאים כבר חזרו לאופנה, ליהי ושרה לתשומתכן!

   אני כבר לועסת חלקים מהחצאית למראה זינוקו של לפיד, והטלאים כחול לבן וורוד למען העתיד כבר בתך שיך שך.

   נו, אולי בכל זאת יהיה מהפך?

   ותפנימו. ביבי ניצח.

  4. ותפנימי. ביבי לא ניצח.
 112. 1
  העבודה צריכה להפטר מיחימוביץ כשהיא עוד קטנה, וליבא מחדש את אופיר פינס שיחזיר את הדגל המדיני לתנועה המסכנה הזו.
  1. הטעות של יחימוביץ' שהיא התחנפה למתנחלים והתכחשה לקיבוצים ולמגזר הערבי והשיגה אפס משלושת המגזרים האלה.
  2. ועקב חוסר הדגל המדיני המצביעים עברו ללפיד, לא הגיוני מר עצבני
  3. אופיר פינס? מה עם מצנע ופרץ? וכמובן עמי אילון?

   העבודה צריכה לומר כמו מרצ (שתעבור אותה בבחירות הבאות אם חלילה תישאר הבהמה בתפקידה): אנחנו שמאלנים ואיננו מתביישים בכך. מי שיש לו בעיה עם זה, יתכבד וישתה את מי ים המלח.

   ול"א ב" - מצביעי לפיד (כמו רבים ממצביעי יחימוביץ') הם מאוכזבי הליכוד וקדימה. מצביעי העבודה המסורתיים עברו לתנועה, למרצ וכמובן לבחירה האולטימאטיבית של אניני השמאל - הפתק הלבן.

  4. נכון אך יותר מכך, גם רשימת העבודה ,חלולה -אין מועמדים מספיק ראויים.
  5. לא כל כך דרמטי. נשמע משלי, וטוב שכך. היא צריכה ללמוד. ביבי ניצח בגדול (תבינו בהמשך) וככל שהפאזל מסובך יותר, כן נקנה זמן במזרח התיכון האביבי עלינו, אולי לטובה עם לפיד בוער שמסנוור כרגע את כל העולם. דרך אגב, בבקשה, המשיכו לומר שביבי הפסיד. זה טוב עבורנו כלפי אמריקה וגם כלפי ליברמן.
  6. פרץ ועיני חתמו עם ביבי נגד העובדים החלשים
  7. לפיד סוס טרויאני של ביבי לפלג כל נסיון להחליף את שלטון הימין המחסל את הציונות
  8. רק לא פרץ !! הספיק לנו ממנו די והותר. לא נשכח את השביתות הגדולות.