קשוחה, עוינת, נקמנית: הליכוד גילה בבחירות ארץ אחרת

מי אחראי לאופוריה בבית משפחת נתניהו ערב הבחירות, למה על לפיד להיזהר מהצגתו כמוקיון ומה הזכיר למקורבי יחימוביץ' תסמונת טורט?

בצהרי יום ראשון הובא למנוחות ראש העיר אריאל, רון נחמן, בעיר אותה הקים ובנה, לתפארת הקו הירוק. את הדרך מבית הקברות אל מנחת המסוקים הסמוך, עשו בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת רובי ריבלין במכונית המשוריינת של ראש הממשלה. "נגמור עם 37-36 מנדטים", העריך נתניהו. "אני לא שותה קפה בבוקר עם הפרופסור קמיל פוקס", השיב ריבלין לחברו הוותיק, "אבל אם ביום שישי ב'הארץ', הוא ניבא לנו 32 מנדטים, אז זה מה שנקבל. ואני אומר לך, על סמך הסיורים שלי, שמצבנו אפילו יותר גרוע".

נתניהו חשב שריבלין מגזים קשות. הסקר האחרון שהוא קיבל לידיו, בצהרי יום שישי מהסוקר שעבד עם הרשימה המאוחדת, (שמו שמור במערכת) ניבא לליכוד-ביתנו פעמיים חי מנדטים, בעזרת השם. "יאיר לפיד הולך לקבל לפחות 15 מנדטים", אמר ריבלין לנתניהו, "שכנענו את המצביעים שנפתלי בנט הוא קיצוני, אבל כל מי שמשתכנע לא מצביע לנו, אלא ללפיד. אני מציע שתיצור אתו קשר בהקדם".

"טוב, נמשיך לדבר", מלמל נתניהו והשניים נבלעו בלוע המסוק הרועש. ריבלין לא היה היחיד שדיווח על תוצאות הסקר. צחי הנגבי איש סודו ובנו-יקירו של נתניהו, חזה באוזני עיתונאים, בביטחון מוחלט, תוצאה זהה. המסקנה היא עגומה (או משעשעת, הכול בעיני המתבונן) אך היא חייבת להיאמר: לכל אורך הקמפיין נתניהו הוזן בסקרים שגויים, לא אמינים ולא מקצועיים. בעוד מרבית הסוקרים המנוסים והוותיקים, כמו הפרופ' פוקס, הד"ר מינה צמח, רפי סמית ואחרים זיהו בזמן אמת את גלישת הליכוד-ביתנו לעבר רצפת הקידומת 3, נתניהו ושותפו אביגדור ליברמן, התבשמו והתבסמו בנתונים מופרכים שכל קשר בינם לבין המציאות המרה שהתהוותה והתפשטה באלקטורט הישראלי, היה רופף ביותר.

אחד משרי הליכוד סיפר השבוע על ביקור שעשה בשכונה דרום תל אביבית ביום הבחירות. הוא פגש שם חברי ליכוד ותיקים ששחו לו: "חשבנו להצביע בנט, אבל נצביע לפיד. "רגע, ומה עם להצביע ליכוד?" הוא שאל, בתדהמה. "עזוב אותנו באמש'ך", הם אמרו לו, "ביבי ממילא ראש ממשלה. לפחות שיהיה לידו מישהו שידאג לנו".

איור: עמוס בידרמן

שר אחר פגש למחרת הבחירות ראש רשות מקומית בצפון. איש ליכוד ותיק. "מאז 99' לא נתקלתי בעוצמה כזו של שנאה לביבי", סיפר המוניציפלי למיניסטריאלי, "אנשים שלנו שקיבלו מאתנו חינוך חינם מגיל 4-3, שהורדנו להם את מחירי הסלולר במאות שקלים בחודש, לא סובלים את האיש הזה. הם בטוחים שהוא נגדם, שאנחנו נגדם, נגד מעמד הביניים".

זה, בקליפת השום, סיפורן של בחירות 2013. כן, על זה הן היו, לעזאזל. מילא התקשורת שלא זיהתה את רוח הזמן. התקשורת מנותקת מהעם. אבל שרים וח"כים של הליכוד, מנוסים ומשופשפים ומצולקי קרבות חטפו את שוק חייהם ממה שפגשו, בעיקר בימים האחרונים, פה ושם בארץ ישראל. כנגד עיניהם הכלות נגלתה להם לא ארץ חדשה אלא ארץ אחרת; קשוחה, עוינת, מרירה, נקמנית. המשפט: "הייתי ביבי, עכשיו אני לפיד," הוטח בפניהם פעם אחר פעם, בשמחה לאיד, כמו יריקה שנשלפת מעומק הגרון. אם הבחירות היו מתקיימות בעוד שבועיים, קרוב לוודאי שהחבורה הזו היתה מגורשת מהשלטון.

הסנטימנט האנטי-ליכודי התחיל במחאה החברתית בקיץ ההוא. אחר כך הוא כביכול שקע והתפוגג. אבל מתחת לפני הקרקע הוא פעפע ותסס כל העת. כשהוא התפרץ בהצבעה ההמונית ללפיד זה היה כמו לבה רותחת או צונאמי. הצעירים ברחו ממפלגת השלטון. בכנסים של נתניהו שחלקם היו מדוללי קהל, לא נראו כלל צעירים. רק בעלי קרחות או שיער שיבה. בנו החייל של אחד השרים סיפר לו בחמשוש האחרון שבמחלקה שלו אין אפילו מצביע ליכוד אחד. כ-ו-ל-ם, ללא יוצא מן הכלל, מצביעים בנט או לפיד.

"משהו עמוק מאוד קרה כאן", ניתח לקראת סוף השבוע איש מרכזי בליכוד, "זו היתה הצבעה אנטי-ביבי במובן החריף ביותר. אבל מעבר לכך היתה כאן אמירה של המיינסטרים הישראלי שדי, נמאס לו מאתנו. זה נתניהו: הוא תמיד יודע לבעוט במיינסטרים. לפני 14 חודשים הוא היה בפוזיציה האידיאלית לבחירות, אחרי שהחזיר את גלעד שליט משבי החמאס. בקיץ האחרון נקרתה בפניו, שוב, הזדמנות פז לרכוש את לבו של הישראלי הממוצע, העובד, המשרת ומשלם המסים, כשצירף את קדימה לממשלה. אם הוא היה נפטר מהחרדים והולך על חוק גיוס, לא היה היום יאיר לפיד וביבי היה באמת קינג. הוא פחד שיפילו אותו. נו, אז היו מפילים אותו. הוא היה נבחר שוב, בענק, ומי שהפיל אותו, היה משלם את המחיר. ככה הוא הבהיל את עצמו, ורץ לזרועות ש"ס ויהדות התורה, וככה אנחנו נראים היום".

בישיבת שרי הליכוד ביום ראשון האחרון, החליפו המשתתפים חוויות והתרשמויות ממה ששמעו אוזניהם וראו עיניהם במפגשים הפוליטיים שקיימו בסוף השבוע. השר ישראל כץ, מומחה גדול לרחשי לב העם, דיווח שאנשים מדברים אתו לא על מצבה הכלכלי של ישראל, שהוא שפיר על פי כל המדדים, אלא על הכלכלה הפרטית הלוחצת והלחוצה שלהם, על חשבון הבנק, על חשבונות המים והחשמל והחלום לדירה. לאחד מעמיתיו של כץ זה הזכיר שיחה שהיתה לו לאחרונה עם קבוצת פעילים מושבעים של הליכוד. "כל הזמן אנחנו שומעים מאקרו מאקרו מאקרו", התלונן האיש, "אבל לאנשים אין מה לשים במיקרו".

הערת אזהרה

אחד משרי הממשלה היוצאת - איש מנוסה במגעים קואליציוניים ובתהפוכות הפוליטיקה - בעליות ומורדות, שמחות ותוגות, מהפכים ומפחי נפש, ביקש להעביר השבוע מסר חשוב ליאיר לפיד. מטעמים השמורים עמו הוא בחר לעשות זאת באמצעות התקשורת, לא בשיחה פרטית עם המועמד. בדברים שלו שנאמרו בדאגה אמיתית, היתה טמונה אזהרה ליו"ר יש עתיד: "קודם כל, אל תאמין לביבי ולאנשיו. אל תלך שבי אחר דברי הכיבושין שלהם. אל תתפתה לתפקידים וכיבודים שהם יעתירו עליך. זה הזמן שלך. לא יהיה לך זמן אחר. אתה מחזיק בעוצמה אדירה. אין ממשלה בלעדיך. אם לא תשתמש בכוח החד-פעמי, הנדיר הזה, שנפל לידיך בששת השבועות הקרובים - אתה תהפוך מהר מאוד לאסקופה נדרסת. נתניהו, גדעון סער וזאב אלקין יקרקסו אותך. מה שאתה עוד לא למדת, הם שכחו מזמן. אם לא תדאג להסכם קואליציוני ברור, חד, שאינו נתון לפרשנויות, עם מועדים ברורים ותנאים חד-משמעיים, הסכם שיסנדל את נתניהו, אתה תאבד מהר מאוד את קהל מצביעיך שהם כחולות נודדים. היום הם אתך, לפני ארבע שנים הם היו עם ציפי לבני ובבחירות הבאות הם ימצאו להם כוכב שביט אחר".

יאיר לפיד, השבוע. הקולות מבנט עברו אליו, ולא לליכודתומר אפלבאום

השר המודאג המשיך ופירט: "אחרי שנכנסת לממשלה לא תוכל לצאת. תוצג כמוקיון, כטירון, כשאול מופז מספר 2. לכן ההסכם הקואליציוני שתחתום עם נתניהו הוא קריטי כפי שאף הסכם לא היה מעולם. כל מה שלא השגת במשא ומתן לא תשיג רגע אחרי שתוקם ממשלה. לא משנה כמה תלחץ ותאיים אתה תיתקל בקיר אטום".

ועוד דבר אחד ביקש כבוד השר לומר ללפיד: "נכון שהקמפיין שלך היה כלכלי-חברתי וסביב השוויון בנטל. אבל אתה בוודאי מבין את הזיקה בין תהליך מדיני לכלכלה חזקה ובריאה ולחברה נורמלית. אם לא תתעקש על פתיחת משא ומתן מדיני, ואם לא תעמוד על הפסקת הבנייה בהתנחלויות שמחוץ לגושי היישובים ולירושלים, לא עשית כלום. אנו עומדים בפני תקופה מדינית קשה מאוד. הבידוד ילך ויגבר, הסנקציות בדרך והנושא שהכי תוקע אותנו בעולם זו הבנייה בהתנחלויות המבודדות. היא חייבת להיפסק. תתבע מנתניהו שכל בניה בהתנחלויות תאושר רק על ידך ועל ידו. בין אם תהיה שר חוץ ובין אם לא, אתה אחראי למצבה המדיני של ישראל, החל מעוד חודש וחצי. אם תתרכך, אם תתעייף, אם תוותר, ואם תגיד שיהיה בסדר, לא יהיה כלום. נמשיך בדהירה לעבר המצוק והנפילה תהיה גם על שמך".

עבודה זרה

הטעות האחת ששלי יחימוביץ' מוכנה להודות בה נוגעת לעיתוי הודעתה כי לא תשב בממשלתו של בנימין נתניהו, אלא תנהיג את האופוזיציה מולו. היא יצאה עם ההצהרה הזו לפני כשלושה שבועות, כתרופת חירום, התערבות כירורגית שנועדה לעצור את דימום המנדטים בסקרים, מ-19 ל-18 ל-17. לא רק שזה לא עצר את ההידרדרות אלא שבמוצאי יום שלישי התברר שהיא אף הסלימה. ההסבר פשוט: מרגע שבוחרי יחימוביץ' והמתלבטים בינה לבין לפיד השתכנעו כי היא אינה חלק מהמשחק הקואליציוני, הם העדיפו להצביע לפיד כדי לתת בידיו את הכוח לנהוג ולנווט את המדינה לצדו של נתניהו וגם ללחוץ על הבלם כשצריך.

בדיונים פנימיים הודתה השבוע יחימוביץ', כי היתה צריכה לצאת בהצהרה הזו לפני כחודשיים, מיד לאחר האיחוד בין נתניהו לליברמן. אז, זה עוד היה נתפס נקי ואידיאולוגי. במועד שההצהרה הזו ניתנה המניע לה נתפס כצעד טקטי, צעד של ייאוש.

ביום שלישי הלכו יחימוביץ' וחבריה לישון עם 17 מנדטים בחיקם, ותקווה בלבם למנדט ה-18. בבוקר הם ניעורו למציאות אפורה, חמוצה וקודרת ול-15 מנדטים בלבד. אפשר בהחלט להסתכל על המספר הזה כאכזבה ענקית: בתחילת מערכת הבחירות, ושנה אחורה, מפלגת העבודה עמדה על 22-20 מנדטים. יש עתיד של לפיד, עלתה וירדה כמו רכבת הרים, בין 8-7 ל-11-10. הסחף האדיר לטובתה החל רק בחמשת הימים האחרונים לפני יום הבחירות.

שלי יחימוביץ' ביום הבחירות. לא הצליחה לעצור את דימום המנדטיםתומר אפלבאום

פעם היה מחזה: "דבר מצחיק קרה לי בדרך לסואץ". דבר רע קרה למפלגת העבודה, בדרך לקלפיות: הקמפיין שלה היה גרוע. לא יצירתי, לא מאתגר, לא מלהיב. הוא לא פגע. הוא היה כללי מדי. תוכנית כלכלית יומרנית שהציעה להוסיף לתקציב 138 מיליארד שקלים בתוך חמש שנים, לא הובנה על ידי איש. יחימוביץ' עבדה לבדה, עם שלושה יועצים וחצי. כשהח"כ המיועד ברשימתה, היזם ואיש ההיי-טק אראל מרגלית הציע לה, לפני כחודשיים להקים מטה לעניין מעמד הביניים, שיהיה קונטרה ללפיד, היא סירבה לשמוע.

מנגד, וזה מה שיחימוביץ' מנסה להסביר בשלושת הימים האחרונים, 15 מנדטים זה לא כל כך רע, בהשוואה למקום שבו היתה מפלגת העבודה לפני שנה וחצי-שנתיים, שלא לדבר על התקופה שבה היא היתה חלק מממשלת נתניהו והסקרים חזו לה 8-6 מנדטים.

בכל מקרה, יממה למחרת הבחירות גילתה יחימוביץ', לא להפתעתה, שהגנטיקה הטבעית בצמרת המפלגה לא עברה טרנספורמציה. החשודים המיידיים בתמיכה לכניסה לכל ממשלה החלו לדסקס בשיחות מסדרון אקראיות ואקראיות פחות, או בראיונות רדיו (ח"כ נחמן שי) וטלוויזיה (אראל מרגלית) תסריטים של הצטרפות לממשלת נתניהו. "זו תהיה התאבדות", אמרה מנהיגת העבודה למקורביה. בסביבתה אמרו שזה מזכיר להם תופעות של תסמונת טורט, שהלוקים בה פולטים מלים ללא שליטה. יחימוביץ' הבהירה למקורביה שיש יותר סיכוי שהים השוכן בקצה הרחוב שבו היא מתגוררת בתל אביב יעלה באש, לפני שהיא תשקול בכלל לחבור לנתניהו וליברמן. "כל מי שחושב שיוכל ללחוץ עליי להיכנס נגד רצוני, לא מכיר אותי", היא אמרה, "ולא מכיר את הסיעה שרוב חבריה נגד ואת הוועידה החדשה שגם בה קיים רוב מוצק נגד. אם ניכנס, כל בסיס הכוח האמיתי של העבודה, שהם הצעירים, יתפרק בן רגע. מישהו חושב שאני אצביע בעד קיצוץ רוחבי של מיליארדים בתקציבי המשרדים, החינוך, הרווחה, הבריאות? מה שהולך לקרות בדיוני התקציב זה טבח מעמד הביניים. אני אהיה שותפה לזה?". 

אפרופו חשודים מיידיים, שאלתי את בנימין בן אליעזר אם הוא מנסה לדחוף את יחימוביץ' פנימה. הוא הכחיש נמרצות. "זה כבר לא מעניין אותי," אמר. ומה כן מעניין אותך, שאלתי. "להמתין ולראות איך בדיוק יתמקמו הרוחות", הוא השיב, "לחכות לישיבת הסיעה שבה נוכל לשבת ולעשות חשבון נפש איך מצילים את המפלגה".

יחימוביץ' צפויה לחזור לתפקיד יו"ר האופוזיציה אותו מילאה במשך כחודשיים בקיץ האחרון. לא מרחפת מעליה כל סכנת הדחה בעתיד הנראה לעין. אחד מבכירי העבודה אמר שלשום כי "הגברת סיימה את תפקידה ההיסטורי", אך כשנשאל מי מסוגל להדיחה, הודה, בצער, שאין אף אחד בגוורדיה הנוכחית בסיעתה שיכול לסכן את מעמדה. מדברים על הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי כמי שלוטש עיניים לתפקיד. אשכנזי יסיים את תקופת הצינון שלו בעוד כשנה. איש לא יופתע אם יחימוביץ' תקבע בחודש חודשיים הקרובים מועד לפריימריז לראשות מפלגתה, אולי כבר בקיץ הקרוב, לפני שהחוק יאפשר את יציאתו של אשכנזי מהמקפיא. יחימוביץ' יודעת בוודאי שעופר עיני, האיש החזק של מפלגת העבודה, מקורב לאשכנזי. אם שניהם יחד יחברו נגדה, היא תהיה בצרה.

5 הערות לסיום

 - בצמרת הליכוד מדברים, בשקט, שלא להרגיז, על המפלגה הנוספת שהתמודדה בבחירות הללו: מפלגת נוני מוזס, באמצעות הרשימה המאוחדת של קבוצת "ידיעות אחרונות" ואתר "ynet". למפלגה הזו, אומרים שם, היה חלק במפלה שנחלו הליכוד ונתניהו. הסיקור הזוחל, העקבי, השלילי, החד-צדדי והאינטנסיבי, כזה שלא לוקח שבויים, נגד נתניהו בעיתון ובאתר החדשות הנפוצים עד מאוד, חלחל ללבבות האנשים וקנה שביתה שם.

כל מי שחי כאן בשנים האחרונות, יודע שמלחמת ידיעות בנתניהו היא מלחמת מוזס במיליארדר שלדון אדלסון ובעיתונו, ביטאון לשכת ראש הממשלה "ישראל היום", שמציף את השוק במאות אלפי עותקים חינם ועושה שמות בשוק הפרסום. לפי מקורות אמינים, גם ביבי כבר מצטער ומתחרט על ההרפתקה הזו. הוא מבין שבשורה התחתונה, שורת ההשפעה של התקשורת החופשית על הציבור בישראל, הנזק שמסב לו ישראל היום - עיתון שרבים קוראים אך מעטים באמת מתייחסים לכתוב בו - עולה בהרבה על התועלת לה ציפה וקיווה מכניסת העיתון לשוק. מעניין מה יהיה יחסם של בוגר "ידיעות אחרונות" יאיר לפיד וסיעתו לסוגיה הזו, לכשתעלה בכנסת ה-19 הצעת חוק להגביל את פעילות החינמון.

- איזה שר יהיה יאיר לפיד? הנה כמה מהספקולציות שנפוצו ב-48 השעות האחרונות: שר חוץ, שר אוצר, שר פנים, שר משפטים, שר חינוך, שר שיכון. נדמה שבשלב כה מוקדם של המגעים הקואליציוניים שיחלו באופן רשמי רק בסוף השבוע - אחרי שהנשיא יעניק לנתניהו את המנדט – אפשר להמר שהאוצר לא יהיה בידי לפיד. הוא לא יידע מה לעשות על גבי נושאת המטוסים הזו. הוא צפוי להתרסק שם מהר יותר משעמיר פרץ התרסק במשרד הביטחון. על פי המידע שהגיע לקראת סוף השבוע ללשכת ראש הממשלה, לפיד מעוניין בתיק החוץ, על אפו וחמתו של ליברמן, שכבר החל לנעוץ בו סכינים קטנות בתקשורת.

הנה רעיון נוסף שעלה אתמול בחוגים יודעי דבר: לפיד אכן יבקש את תיק האוצר בנוסף לארבעה תיקים חברתיים-כלכליים המגיעים לו. אבל הוא לא יכהן בעצמו בתפקיד, אלא ישלח לשם שר מקצועי, כלכלן מוערך ובעל שם, מישהו כמו הפרופסור סטנלי פישר, נגיד בנק ישראל. כך, מצד אחד, לפיד יזכה להערכה כמי שלא הפנה עורף לכלכלה הישראלית, עליה נסב מסע הבחירות שלו. מצד שני, הוא לא יסכן את ישבנו על כיסא כה לוהט ככיסאו של שר האוצר, שר הגזירות בתקופה הקשה האורבת לנו מעבר לפינה.

- נו, אז קדימה נכנסה, במאמצים על אנושיים. קמפיין הרחמנות-אחים-העיירה-בוערת-אל-תשפילו-את-שאול-שלנו, הצליח. הסיעה הגדולה בכנסת היוצאת איבדה למעלה מ-90 אחוזים מכוחה. בכנסת ה-19 היא תיוצג על ידי 2 ח"כים: מופז וישראל חסון. אם מותר לתת עצה למופז, שהוא איש הגון, קצין וג'נטלמן: אחרי שתמונה לשר, יהיה זה ראוי אם תתפטר מהכנסת ותאפשר למספר 3, יוחנן פלסנר, להיכנס. פלסנר היה מראשי מסע ההסברה המוצלח שלך. הוא ח"כ מוכשר, חרוץ, ערכי. פרויקט השוויון בנטל רשום על שמו. בכנסת היוצאת הוא נמנה עם עשרת הח"כים הבולטים. חבל שהוא לא יהיה חלק מבית הנבחרים שלנו וממה שנותר מקדימה.

- ציפי לבני חווה בימים האחרונים את כאב החלום ושברו. היא השתכנעה להיכנס למרוץ ברגע האחרון בעקבות סקרים שהבטיחו לה 15-13 מנדטים, ושהיו אמורים להציב אותה בעמדה נוחה לתפקיד שרת חוץ. התנועה בראשותה קיבלה פחות מחצי (6). אנשים שפגשו בה בימים האחרונים מתארים אותה כ"מבולבלת". היא לא יודעת מה בא קודם, מה טוב לה: בממשלה שם לא תינתן לה השפעה מרחיקת לכת, או באופוזיציה, שם היא תימוג לאטה, בין אופוזיציונריות נחושות כיחימוביץ' וזהבה גלאון ממרצ.

מרחק ענק מפריד בין התפיסה העצמית של לבני, לזו שבה הציבור רואה אותה. בעיני עצמה היא הפוליטיקאית הכי מוכשרת, ראויה, בעלת קבלות, מוערכת, אהובה ומתאימה לתפקיד ראשת הממשלה. הציבור פחות מעולף מההערצה. המשפט שהיא אמרה בליל הבחירות מעיד יותר מאלף נאומים על ההוויה הפנימית שלה: "הגיע לנו שיצביעו לנו יותר בוחרים". הגיע לנו.

- בבחירות האלה שלי יחימוביץ' היתה על תקן האשה הבורחת, הנמלטת כל עוד נפשה בה, מבשורה. בשורת השמאל. היא כל כך התאמצה להרחיק עצמה מן הנגע הזה, עד שהיא שברה מסורת של עשרות שנים וחתמה על הסכם עודפים עם יש עתיד, במקום עם מרצ, האחות הקטנה. מה יצא מזה? מנדט נוסף ללפיד, ה-19 במספר, בקואליציה הבאה של נתניהו. אם אקט החתימה היה מתבצע עם מרצ, כפי שהיה מאז ומעולם, המנדט העודף היה הולך לאחת משתי המפלגות שיהיו באופוזיציה ויילחמו נגד ברית ביבי לפיד: או שדני עטר (מקום 16 בעבודה) היה בפנים, או הח"כ לשעבר אבשלום אבו וילן (מקום 7 במרצ). 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 109
  אני מאוד מקווה שהעבודה יכנסו לממשלה. בלדעתי בעיית העבודה הייתה בין השאר הרשימה הצעירה .
 2. 108
  "מטעמים השמורים עמו הוא בחר לעשות זאת באמצעות התקשורת, לא בשיחה פרטית עם המועמד

  נו, הטעמים לא כל כך מסובכים.

  אם השר הנ"ל ייפגש עם לפיד יעמדו שם צלמים ליד הבית, ולמחרת יפרשנו כל הפרשנים, כולל ורטר עצמו, מה מסמנת הפגישה: האם השר עורק ל'יש עתיד', או להפך: התפייס עם ביבי ומשמש כשליחו למו"מ ,ועוד כהנה וכהנה...

 3. 107
  ח'כ פלסנר - חובה שיהיה בכנסת נוכחותו תוסיף בהחלט ערך מוסף למפלגה ולכנסת. בקדנציה הבאה כשלישייה הפותחת יביאו לא פחות מ- 2 ספרות
 4. 106
  ביבי נכשל בגדול.וצריך ללכת הבייתה.ביבי וממשלתו הקפיטליסטית החזירית לא קיבלה אימון מהעם.וצריכים ללכת הבייתה.העם סולד מיכם.גזלנים שכמותכם.רק הכיסא מעניין אתכם.ניכשלתם בגדול לכו הבייתה.קפיטליסטים חזיריים.
 5. 105
  המשימה הכי-חשובה זה להוציא את משרד הפנים ומשרד השיכון מצפרני ש"ס
 6. 104
  לפיד יתן לנתניהו את תיקי הרווחה והדתות- ביבי הפסיד את הבחירות עם 20 מנדטים

  ביבי כבר לא פונקציה ולא קובע דבר עם 16% מהקולות . אם לפיד יבין כי מצביעיו לא שלחו אותו לשותפות עם ימין קצוני בליכוד , מתנחלים וחרדים ( שרק אתמול תקף אותם ושאל "איפה הכסף " )- אזי הוא ישב להסדר של ממשלה שפויה עם שלי יחימוביץ והש"סניקים המקוצצים ( וזועבי "התירוץ" איננה ממין הענין ) .

 7. 103
  ועוד אמר כבוד השר:

  ""אחרי שנכנסת לממשלה לא תוכל לצאת. תוצג כמוקיון, כטירון, כשאול מופז מספר 2. לכן ההסכם הקואליציוני שתחתום עם נתניהו הוא קריטי כפי שאף הסכם לא היה מעולם. כל מה שלא השגת במשא ומתן לא תשיג רגע אחרי שתוקם ממשלה. לא משנה כמה תלחץ ותאיים אתה תיתקל בקיר אטום".
  קום, עשה מעשה!

 8. 102
  נחזור ונאמר:

  ""קודם כל, אל תאמין לביבי ולאנשיו. אל תלך שבי אחר דברי הכיבושין שלהם. אל תתפתה לתפקידים וכיבודים שהם יעתירו עליך. זה הזמן שלך. לא יהיה לך זמן אחר. אתה מחזיק בעוצמה אדירה. אין ממשלה בלעדיך. אם לא תשתמש בכוח החד-פעמי, הנדיר הזה, שנפל לידיך בששת השבועות הקרובים - אתה תהפוך מהר מאוד לאסקופה נדרסת. נתניהו, גדעון סער וזאב אלקין יקרקסו אותך. מה שאתה עוד לא למדת, הם שכחו מזמן. אם לא תדאג להסכם קואליציוני ברור, חד, שאינו נתון לפרשנויות, עם מועדים ברורים ותנאים חד-משמעיים, הסכם שיסנדל את נתניהו, אתה תאבד מהר מאוד את קהל מצביעיך שהם כחולות נודדים. היום הם אתך, לפני ארבע שנים הם היו עם ציפי לבני ובבחירות הבאות הם ימצאו להם כוכב שביט אחר"
  אם אנשי הליכוד אומרים לך את זה, למה שלא תאמין?

 9. 101
  אם האבודה חפצת חיים, דבר ראשון, לדרוש מיחימוביץ לקחת אחריות ולהתפטר מהראשת.
 10. 100
  כולכם נותנים יותר מדי קרדיט לבוחר הליכוד הטיפוסי ולכן אתם טועים ומטעים

  לבוחר הליכוד הטיפוסי אין אידאולוגיה. להוציא כמובן ססמאות גזעניות שמדברות לליבו. בוחר הליכוד הטיפוסי מונע משנאה פתולוגית למה שקרוי בטעות "השמאל". רבים מהם מגדירים זאת כשנאה שמצויה ב DNA שהם, שנולדה בזמן שלטון מפא"י ואותה העבירו בתורשה לצאצאים שלהם.

 11. 99
  זאת הממשלה המומלצת - ראש ממשלה = בנימין נתניהו, שר חוץ = יאיר לפיד, שר בטחון = יאיר שמיר, שר אוצר = ירון זליכה, שר חינוך = שי פירון, שר משפטים = מיכאל לינדנשטראוס
 12. 98
  לורטר

  איזה שטות כתבת במשפט
  " ישראל היום - עיתון שרבים קוראים אך מעטים באמת מתייחסים לכתוב בו "
  תאמין לי כל מי שאני מכיר הרבה יותר מתיחס לישראל היום מאשר לשקריות אחרונות (כבר מזמן ברור מהו הקו השקרי שלהם)

 13. 97
  ומי היה השר היועץ? הפחדן?
 14. 96
  כתבה מ ע ו ל ה !!

  דוגמה מצוינת לכתבה ארוכה שכל מילה בה חשובה. תודה רבה!!

 15. 95
  ליוסי ורטר - הפסקה האחרונה שגויה

  ליוסי ורטר -
  בניגוד למה שכתבת - גם אם הסכם העודפים של העבודה היה עם מרצ כפי שהוא היה צריך להיות - החלוקה הסופית של המנדטים לא היתה משתנה.
  חבל שלא חשבת את חלוקת המנדטים שהיתה יוצאת במקרה כזה לפני הפרסום.

 16. 94
  61 מנדטים לימין - על איזה ארץ אחרת אתם מדברים?
 17. 93
  הדיור והקוטג' הפילו את ביבי
 18. 92
  הערת ההזהרה שמביא ורטר בטורו הינה כולה שקר מזוקק. ורטר מנסה לסכסך בין נתניהו ושריו. אין ולו שר אחד שהיה מסוגל להוציא בדיוק אבל בדיוק את הגיגי הלב ומשאלות חצי הלילה של ורטר החוצה. דהיינו, ורטר יצר דמות אשר מדבררת אותו עצמו
 19. 91
  הארץ" נוהג כמו אחרון הטייקונים. אם אינך מעוניין להיות חלק מקהילה שהוא מוביל (פייסבוק במקרה הזה), המונופול מעלים אותך.
 20. 90
  בטוח שביבי נצח!. במציאות מפלגת הליכוד היא הגדולה ביותר והעומד בראשה יהיה בוודאות ראש הממשלה הבא. אז מה הקשקוש ש"הציבור מאס בביבי"?!
 21. 89
  בעקבות הבחירות הבנתי סוף סוף על מה היתה המחאה. היא לא היתה על צדק חברתי אידאולוגי, היה היתה על הגדלת ההכנסה הפנויה למעמד הביניים.

  לכן הצטיידות מפלגת העבודה בעסקני המחאה לא הזיזה לאיש מרגע שהובן שיחימוביץ לא תצטרף לממשלה.

  באופוזיציה יש לוחמנות ואידאולוגיה חברתית בשפע אבל לא משפיעים משם על ההכנסה הפנויה של אף אחד.

 22. 88
  תיקון הכיתוב בתמונה: יאיר לפיד, השבוע. הקולות הליכוד עברו אליו, ולא לבנט.
 23. 87
  הניסיון להסביר את הבחירות בישראל משול לניסיון לנבא השפעתה של סערה. דעתי היא שמפלגות צריכות לדבוק באידיאולוגיה ולא ברוח הנושבת. כך למשל, יתכנו בחירות בזמן הקרוב (ר' מרקוס, היום) ואז העקשות של שלי על עקרונותיה תשחק לטובתה.
 24. 86
  גדעון סער הוא נהנתן מתל אביב, שאחראי לקמפיין קטסטרופלי של הליכוד. התקיפה של הבית היהודי החלישה מאוד את הימין והעבירה הרבה קולות חילונים מהבית היהודי ליש עתיד. סער נמנע מתקיפת לפיד ולמעשה עבד עבור הקמפיין של לפיד על ידי תקיפת בנט.
 25. 85
  אנשי השלטון.

  צודק, איש השלטון לשעבר ורצוי שיאיר לפיד יפנים את העצות.אחרת יפול במלכודת דבש שצחי הנגבי ואלקין וביבי יכינו לו. אני חושב שלפיד חייב לקחת תיק חברתי ..במידה ויוכיח את כישורו בממשלה הבאה יקח תיק בכיר.

 26. 84
  שמחה גדולה שגם דני עטר וגם אבשלום (המרושע) וילן לא בכנסת. דני עטר מקדם מרוצי סוסים בישראל - תעשייה אכזרית בה מוכים סוסים, מולעטים בהורמונים ונשלחים לשחיטה "כשגמרו את הסוס" והם לא רווחיים יותר. אבשלום (המרושע) וילן גרוע יותר. האיש חקלנאצי מדופלם ויו"ר איגוד החקלנאצים. כשהיה בכנסת הוא הכשיל כל נסיון להגן על בעלי החיים במשקים. הוא התנגד לחקיקה נגד מתעללים בבעלי חיים, בטענה שחקלאים המסכנים עוד ימצאו עצמם עומדים לדין רק בגלל כמה עופות ששברו להם את רגליים או שמתו מהתייבשות כי המוביל "שכח" להפעיל איוורור. הרי מה זו שבירת רגליים? מכה קלה בכנף. דיבורים על מוסר, על כיבוש ועל שלום כמו חול, אבל המוסר שלו נגמר כשזה נוגע לבעלי חיים. להם לא נותרה לו, ולו מידה קטנה של רחמים. נאצי.
 27. 83
  נגמר שלטון שס?
 28. 82
  מחירי דיור מחרידים, משטרה אלימה, אז למה להצביע שוב ליכוד?
 29. 81
  טחו עיננו מראות? התקשורת שולטת הן בפוליטיקה והן במוח של ההמון!

  אנשים שיודעים לכתוב יפה (או במילים אחרות - כוחם "לערבב אותיות ולבנות ומילים... עם ראש ארס וכולל הרס עצמי...) אינם רק השופר שאינו חדל מלשטוף את מוחנו אלא מנסים (לתפיסתם העם הטיפש הם עכברי ניסוי...) את כוחם (שרובו מרוכז בקצות האצבעות/הפה...) גם לעשות דברים ברי מדידה...שלי ומרב הלכו לעבודה, יאיר ושלח לעתיד ועוד כאלה שחושבים שלכתוב למה זה.. וזה ..וזה.. לא טוב (דהיינו...לבקר...) שווה ערך לעשיה אמיתית...
  הלו.... התבלבלתם...תחזרו לבנות לגו מאותיות (או במילים פשוטות - תמשיכו לכתוב ולהאמין שאתם משפיעים...ואם לא יצליח תחזרו על זה עוד מאה פעם....ראו את מלחמת החרמה של ידיעות בביבי המאיים על פרנסתם של העיתונאים.) אתם טובים בלהגיד מה הטעויות ולמה זה לא טוב... אין לכם מושג ירוק איך עושים דברים ובונים אותם במיוחד אם הם גם לטובת העם הטיפש... בעיניכם.
  אגב, במקרה של כישלון העיתונאים בפוליטיקה, דעו ...אין דרך חזרה...אף אחד לא יחכה ו/או מחכה לכם שם. זו גם הסיבה שידחפו אותכם קדימה... תפנו מקום....

 30. 80
  בן אליעזר מחכה לראות "איך יתמקמו הרוחות"
 31. 79
  ביבי שחצן ויאיר חבר ליכוד שבחר ללפיד
 32. 78
  ליבני - כנסי לממשלה!

  האישיות שלך פחות בנויה לצרחנות באופוזיציה. את רצינית, אחראית, והצבענו לך כי האמנו שהפעם תיכנסי לממשלה. אנחנו סומכים עלייך.

 33. 77
  ציפי ליבני..28 מנדטים..חשבת רק על ישבנך..ועם האוסף שאיתך אי אפשר להרכיב מכונית נוסעת
 34. 76
  מוונופול הפייסבוק

  "הארץ" נוהג כמו אחרון הטייקונים. אם אינך מעוניין להיות חלק מקהילה שהוא מוביל (פייסבוק במקרה הזה), המונופול מעלים אותך.
  אם לא תתנו לנו להתבטא שלא באמצעות ה"פייסבוק" נלך למקום אחר.

 35. 75
  עוד טעות לא מקצועית בהארץ

  בסקירה של תוצאות הבחירות באתר שלכם, כמה אייטמים מתחת לאייטם זה, כתוב שלבני סיפקה מנדט למרץ בזכות הסכם עודפים. אז מי טועה פה?

  1. כן זה שטויות

   מרצ הייתה מקבלת 6 גם אם היית הולכת לבד. קדימה הייתה יכולה לקבל 3 אילו היה לה הסכם

 36. 74
  יחמוביץ שמאל קיצוני,נתניהו שפוט של הפראזיטים הדתיים
 37. 73
  מסכים מאוד עם שתי הפסקות האחרונות.

  לבני מעריכה את עצמה יותר מדי והעבודה הייתה צריכה לחתום עם מרצ.

 38. 72
  למה "החבורה הזו"? למה לא "הכנופיה הזו"?

  ורטר ממשיך למהול את רגשותיו העזים עם דיווחיו וניתוחיו. לא מקצועי ולא אתי לקרוא למפלגת השלטון "החבורה הזו" גם אם אינו מסכים עם מצעה.

 39. 71
  אין לי ילדים קטנים ואני לא מקשקש כל היום בסלולרי. אז למה שאצביע ביבי
 40. 70
  ביבי הוא כבר מוצג היסטורי

  הוא שרוף לגמרי בעיני הבוחר הישראלי, ולכן הוא בעצמו לא מתכנן או חושב אפילו על קדנציה רביעית.
  מה שסביר להניח הוא שלפיד יצמח ויהפוך למפלגה הגדולה ולראש הממשלה אחרי הבחירות הבאות, בעוד הליכוד יהפוך למפלגת נישה ימנית - תמונת ראי של מפלגת העבודה הארכאית.

 41. 69
  הם היביע את התיאוב והמיעוס מהחרדים הפרזיטים ולכן הצביע לפיד ובנט
 42. 68
  אני מניח שהשר המדובר הנותן עצות ללפיד הוא שלום שמחון. נו בסוף הוא עוד יצטרף ל"יש עתיד" (מתוך אידיאולוגיה, כמובן)
 43. 67
  5 סיבות לתוצאות: 1) על הציבור נמעס לראות ולשמוע את השחצנות של ביבי, אלקין, סער, אקוניס ,שטייניץ & שותפיו. 2) העם הפסיק לאמין בהבטחות של נתניהו. 3)כמה אפשר להכות את מעמד הביניים והנמוך, ועד כמה אפשר לדרר את אלה שעובדים וחיים בעוני מביש ? 4)שלי עשתה את הקמפיין לבדה, האם כל שותפיה ברשימה עשו זאת כי היא רצתה להיות לבד או כי היה להם נוח (שהיא תשבור את ראשה)?. 5) מפלגת העבודה היא מפלגה עם אנשים חדשים. השם עתיק ומביא קונוטציות ישנות - החידוש של אנשים חדשים נבלע במודלים ישנים. צריך לשנות וללמוד את הלקח,בצורה האמיתית של תוצאות הבחירות האלה.
 44. 66
  כדאי ללפיד למנות את טרכטנברג כמינוי מקצועי לשר אוצר
 45. 65
  בחרו בלימון רענן וקיבלו תפ"א עבש. שוב

  עד מתי?

 46. 64
  לא ברור מדוע ממשיכים לדבר על קדימה כמפלגה שהתפרקה .. קדימה היא הליכוד ! שרון הקים אותה כדי להתפטר מביבי . והיא מהווה את ההתפרקות המתמשכת של הליכוד
 47. 63
  הליכוד ביתנו היא המפלגה הגדולה , נתניהו ירכיב ממשלה , ושיחנקו הקנאים
  1. גם בירושלים הליכוד לא ראשון...
 48. 62
  יאיר לפיד אפיזודה חולפת בפוליטיקה. בבחירות הבאות הוא יצנח ל-4 מנדטים. אתם תראו.
 49. 61
  לשנות את שיטית הממשל! לא עוד מפלגות קטנות! להיות כמו השיטה האמריקאית
 50. 60
  השר שמזהיר את לפיד זה ברק, לא?
 51. 59
  כתבה מעולה

  כתבה מצוינת ניתוח חכם מאד

 52. 58
  כתיבה וניתוח רדודים- שנאה מעוורת ומשבשת שיקול דעת
 53. 57
  פתאון ורטר יודע להסביר לנו שהיתה נהירה מהליכוד ללפיד. מתי יתנו לנו לבחור פרשן פוליטי חדש במקום הרכלן הזה?
 54. 56
  מאקרו מאקרו ולנו אין מה לשים במיקרו...

  ויאיר לפיד יתאדה בתוך כמה שנים כי הוא לא יעשה שום-דבר. הוא רק דיבורים. אם הוא מדבר בדיוק כמו טומי לפיד ואם הוא נראה כזה- הוא כנראה בדיוק כזה. הרבה רעש ואפס אומץ לשנות באמת משהו. פוליטיקאי ועיתונאי - אחד הם. שניהם רק יודעים לדבר על מה שאחרים יודעים לבצע. בד"כ הם ג מנסים לעצור את הבצוע. כמו אותה אימרה ישנה: אם אתה רוצה לעצור משהו, תן לממשלה לנהל אותו.

 55. 55
  הדבר המדהים ביותר הוא ציטוט השר מהליכוד. אפילו הם יודעים שהם הורסים את המדינה, אבל לא מסוגלים לעצור בגלל ההמון הנבער שרק רוצה להכנס בערבושים, באובמבה ובסמולנים. זהו הביטוי המובהק ביותר לחולשת הדמוקרטיה בהיותה דיקטטורה של האספסוף.
 56. 54
  מפלגת נונו - נו ארץחדשה תרמה

  משהו לשיח כאן- לכנות ולחשיפה של כל הקשר המושחת. הון שילטון עיתון

 57. 53
  Halelluya, Israel is at last an adult country and nobody is the Likkud's puppet anymore, not even Mas'uda from Sderot just as Vladimir from Migdal Ha'emek isn'ts Liberman's
 58. 52
  השינוי בהסכם העודפים לא השפיע על התוצאות

  מחישוב על בסיס נתוני האמת ושינוי הסכמי העודפים: במקרה שבו העבודה הייתה חותמת עם מרצ ויש עתיד הייתה חותמת עם התנועה - תוצאות הבחירות לא היו משתנות כלל.

 59. 51
  לדעתי דן מרידור
  1. חשוב שדן מרידור ובני בגין יכהנו בממשלה. מרידור לאוצר ובגין למדע וטכנולוגיה. ביבי הייה תקיף בעניין הזה. הליכוד איבד שליש מכוחו בגלל ששניהם . 2 נותני הערך המוסף למפלגה,לא נכללו ברשימה
 60. 50
  מה הקשקוש, במספרים שום דבר לא השתנה ויאיר לפיד לא קיבל קולות מהליכוד. בוחרי קדימה התפצלו לשלוש מפלגות מרכז

  בארץ חמשה גושים ערבים, שמאל ציוני,מרכז,ימין וחרדים. למשל, לפיד לא זכה לקולות בעיירות הפיתוח באשקלון ואשדוד (או בקיצור, מרוקאים לא הצביעו לפיד). ביבי לא נוכח בקיבוצים או בצפון תל אביב. נשארנו אותם שבטים

 61. 49
  משלת ימין חרדים, בדף השער של העתון המודפס, היא של 63 חכי"ם ולא 61. למה שכחת את

  שאול מופז? הוא לא ימין? - אני מניח שזאת הממשלה שתקום. ועוד יש סיכוי שיערקו אליה ויצטרפו לאחר שתקום. "המחנה הלאומי" הוא חישוק חזק מכל שיקול אחר. פסטיבל לפיד, כאילו בידיו גורל הקואליציה או כאילו נתניהו מעדיף אותו על החרדים, הוא טעות מובנת ונעימה בין הרצוי למצוי.

 62. 48
  רוני בר-און לאוצר
 63. 47
  ביבי חייב לדאוג לאלטרנטיבה גם בתקשורת האלקטרונית רדיו טלויזיה ואינטרנט
 64. 46
  סער וחבורתו הילדים כמוהו אשמים בכשלון
 65. 45
  צריך להתפלל שההצבעה ללפיד לא תתגלה כהצבעה לליכוד תחת מותג אחר.הרשימה שלו לא מבשרת טובות: שני רבנים אורתודוכסים ? פירוש הדבר הוא שכל הדיבורים על שיוויון בנטל לא צפויים בהכרח להיגמר בגיוס החרדים. גם במישור הכלכלי-חברתי ביבי ולפיד מדברים באותה היידיש. מכל מקום לעת עתה הטוקבק נפטר מסירחונו של הבהמודרניסט ש"ניבא" נצחון גורף לימין והעלמות השמאל. קולות המצמוץ והציקצוק שנשמעים ברקע הם של הבהמודרניסט שאוכל את מה שיש לו במקום לב עמוק בתוך בור הספיגה שלו...יש להניח שהוא בין ראשוני המפוטרים מקינג ג'ורג' 38...
  1. אני שותף במידת מה לדאגתך- אלו לא רק שני הרבנים האורתודוקסים-אלא גם הצעתו המקורית של לפיד לתת לחרדים פטור לחמש שנים ורק אחר כך להתחיל אכיפת גיוס.ועל זה נאמר הפתגם (הערבי במקורו)יא בימות אלאמיר,יא בימות אלחמאר=או שהאמיר ימות או החמור-ובלשוננו-זה כמובן הפריץ והכלב.חמש שנים מהיום-לא יזכרו את לפיד ולא את פלסנר,ולחרדים יהיו 25 מנדטים. ולגבי המגיב מודרניסט-הרשה לי למחות על סגנון התייחסותך אליו.הוא מגיב חכם וקולו חשוב,גם אם שגה בתחזיותיו.ואגב אל תהיה כ"כ בטוח שהוא שגה.נתניהו בילה שעתיים וחצי בשיחה עם לפיד....
  2. לעורב האפור: אכן, למרות הצבע האפור - מה שאתה אומר הוא תחזית שחורה משחור. אשר לבהמודרניסט, דברי חכמים בנחת נשמעים. מטרתו ומטרת שולחיו היתה להפוך את הטוקבק למאורת פריצים שבעלי הדיעות הנגדיות שאותם הם רואים כאיסטניסטים מטבעם (לצערי די בצדק) - לא יבואו בשעריה וכך יושתקו מרצונם בשל סלידתם מן הצחנה שבואש זה נוהג להפיץ כאן... אני גם חולק על מסקנותיך משיחת ביביהו-לפיד. כשיש הסכמה מראש וכשאין הדורים ליישר- לא צריך לשבת שעתים וחצי. שני הקליינטים הללו אינם ידועים כמי שניחנו בסבלנות מרובה ויש לשער שהשיחה ארכה בעיקר בשל אי הסכמה אבל יצר השלטון מנצח את הכל והשניים כבר יסתדרו... ובכל זאת: הליכוד חטף סנוקרת ועכשיו השאלה היא אם יקום מן הקרשים....
  3. לפיד-יש עתיד = ימין קפיטליסטי = נתניהו צעיר ומשודרג.
 66. 44
  מסכים לגמרי עם האבחנה לגבי מופז ופלסנר

  טוב שהדברים נאמרים ומקווה שמישהו שומע.

 67. 43
  הסיבות לאי הצלחתה (ולא לכישלונה) של יחימוביץ הן רבות אבל יש סיבה אחת שאי אפשר להתעלם ממנה – יחימוביץ איננה ״בחירה״. אנו חיים בתרבות ערוץ 2 שבה אנשים שעוברים מסך ומדברים דברי חלקלקות שעושים נעים באוזן מצליחים לזכות באהדה למרות שהם מציעים פתרונות פשטניים לבעיות מורכבות (לפיד ובנט כדוגמא מובהקת) ובעולם הזה ליחימוביץ לא היה סיכוי להגיע לקהלים שאליהם פנו לפיד ובנט. לא היה ביכולתה של יחימוביץ (גם בשל אופיה ואישיותה) ליצור מומנטום שיביא לכך שחלקים רחבים בציבור יראו בה מועמדת ראויה לראשות ממשלה. יחימוביץ נלחמת כעת על עתידה הפוליטי ובחודשים הבאים היא תיבחן על פי תפקודה כראש האופוזיציה.בפעם הקודמת,לאחר הצטרפות מופז וקדימה לממשלה,יחימוביץ התנהלה באופן ממלכתי מדי ואם היא תחזור על ההתנהלות הזו גם לאחר השבעת הכנסת החדשה היא תגלה קולות אופוזיציוניים מובהקים גם במפלגתה (כאלה שהיו מסרבים להצטרף לקואליציית נתניהו) ואלה יחרצו את דינה הפוליטי. ראוי להזכיר שליחימוביץ לא היה כלי תקשורת שפעל למענה בניגוד לכל ראשי המפלגות האחרות (יהיה משעשע לראות איך בידיעות אחרונות ובחדשות ערוץ 2 יתייחסו אל ממשלת נתניהו החדשה שבה לפיד יהיה נציג בכיר) ובנוסף לכך היא נאלצה להאבק בעזיבה (שלא ממש סייעה ללבני והבהירה את העדר המשקל הפוליטי של פרץ ומצנע) ובהבעת הסתייגות ממנה מצד בכירים לשעבר במפלגה וכמובן מסע השנאה שנוהל כנגדה מצד חבורת עיתונאים (שטרסלר,אלוף בן,יוסי ורטר,ברק רביד,אלון עידן,אורי משגב,נחום ברנע,סימה קדמון).היא לא היתה ראויה לשנאה הזו למרות שחלק מהביקורת כלפיה היתה מוצדקת. בנוסף יש לציין שגוש המרכז שמאל שדובר בו רבות במהלך הקמפיין ובשעות שלאחר פרסום המדגמים היה גוש מדומיין לחלוטין וגם אם יחימוביץ היתה מצליחה להשיג יותר מנדטים לא היה לה סיכוי להקים ממשלה שנשענת בין השאר על קולות של המפלגות הערביות וחד״ש.לפיד היה מספיק הגון (וגם גזען) כדי להצהיר שהוא לא יהיה חלק מגוש חוסם שכולל את אותן מפלגות. ועוד הערה בעניין לפיד : אם הוא מחפש משרד שבו הוא יכול לבצע שינויים דרמטיים בזמן קצר ביותר הרי שעליו לבחור במשרד הפנים.הדחתו של אלי ישי וכניסתו של לפיד יכולה לבשר על שינוי כיוון של מדינת ישראל בכל הקשור להתייחסות לאזרחים הלא יהודים ולעובדים הזרים/מהגרי עבודה/מסתננים שחיים כאן.לפיד כשר הפנים יכול בתוך מספר ימים מכניסתו למשרד לשנות סדרי עולם שנקבעו על ידי אלי ישי : לפיד כשר פנים יוכל להודיע על ביטול גירושם של ילדי העובדים הזרים,על פירוקה של יחידת עוז שהיא יחידה לצייד אדם,על הפסקת שיתוף הפעולה עם חברות כוח אדם שמייבאות לארץ פועלים זרים ועל הארכת אשרות העבודה של הפועלים הזרים שכבר נמצאים בישראל,על שינוי הגישה כלפי המהגרים מאפריקה שנכנסו באופן בלתי חוקי לישראל ואי אפשר לגרשם תוך הכשרתם ושילובם בשוק העבודה,על החלת בידוק אחיד ובלתי מפלה לאזרחים ישראלים בנתב״ג,על מתן אישורי כניסה לישראל גם לאנשים שמרבים לבקר את מדיניותה של ממשלת ישראל.מדובר בשינויים שקל לבצעם והם ללא ספק יבטאו רוח חדשה ואחרת שגם תבטל עוולות וגזענות גלויה וגם תועיל לדימויה של ישראל בעולם.
  1. הדס יכולת להעביר את מסרייך השגויים ברובם,בצורה תמציתית משהו.
  2. גם טעם וגם ריח

   אומרים על ההדס שאין לו טעם ואין לו ריח, הדברים של הדס מוכיחים בדיוק את ההיפך, הניתוח לתוצאות ששלי קיבלה (שימו לב שלא אומרים "העבודה" אלא "שלי") יפים וחכמים. אם נוסיף עוד נקודה אחת והיא ששלי כאישה מראש יוצאת בנחיתות מספרית (השובניזם הגברי חיי ובועט תמיד) אין כנראה מוצא אחר וצריך להמשיך בדרך הסזיפית של בניית תנועת העבודה, להערכתי היה אדיף לעשות זאת מהקואליציה אבל הערכתי היא לא זו שקובעת. ולשלי אגיד רק "חזקי ואימצי, יצאת לדרך ארוכה ואת צריכה לקחת מימייה גדולה, נעלים גבוהות והרבה סבלנות ולבסוף תצליחי - הלוואי.

 68. 42
  המקצוע היחיד בו לא נדרש כל לימוד ואין מאחוריו כל ידע ובהתאם גם אין אחריות – הוא פוליטיקה.

  חברה אנושית מתקדמת מבוססת על ערכים וידע.
  כל מקצוע דורש לימוד והכנה. בכדי להיות רופא אדם משקיע 5-10 שנים, מהנדס ואדריכל 5 שנים וכל התמחות נוספת דורשת השקעה רצינית, מחקר, לימוד ופרקטיקה. ובהתאם גוברת גם האחריות האישית של בעל המקצוע וכך גם מתייחס אליו החוק. רשלנות מקצועית בחברה האנושית מסתיימת במשפט עונש ומאסר. אין אפשרות להונאה. במידה ובנו גשר בהתאם לתכניות מהנדס והגשר נפל ונהרגו בני אדם המהנדס אחראי וייענש.
  המקצוע היחיד בו לא נדרש כל לימוד ואין מאחוריו כל ידע ובהתאם גם אין אחריות – הוא פוליטיקה.
  פוליטיקה היא מגרש המשחקים אליו נשאבים כל מיני טיפוסים שמבינים זאת היטב, ועל הציבור מוטלת כעת האחריות להגדיר מה זה המקצוע הזה ומהי רשלנות מקצועית. לא הפוליטיקאים יגדירו.
  אנו חייבים להגדיר ולעגן את זכותנו כאזרחים, להשפיע על גורלנו ביום הבחירות. תרבות של "קרד בלאנק" לא מקובלת עלי. אני לא מעוניינת לדעת אם פוליטיקאי הוא חזק או צולע, אני מצפה שיביא את מה שהבטיח, בלי תירוצים. כמו איש דואר חבילות או מחלק מכתבים...אפילו הדואר מתחייב להעביר מכתב בתוך שבוע ...יש סטנדרטים
  רוצים מאתנו משהו- באים לסלון מתקשרים בטלפון, רוצה את קולנו...ומתי תתמלא ההבטחה ?
  אם הייתה חותם חוזה עם קבלן לבנית ביתך, ליד המחיר (שכ"ט) היה לוח זמנים, כך נהוג.
  היות ואנו נמצאים במציאות פוליטית בה כל ממזר מלך, וכל מלך יכול להונות את בוחריו, לשקר בריש גלי ובראש חוצות, מבלי לתת כל דין, ברור שהפוליטיקאים לא ראויים להגדיר מה המקצוע שלהם, מהי האחריות הנדרשת ומהי רשלנות מקצועית.
  באיזה משרד או חברה רצינית יכול אדם לשבת מבלי לעשות מאומה ולהגיד "אין עם מי לדבר" ועוד לקבל על כך כסף.. אם היינו מעסיקים עובד בחברה שלנו, שחובותיו וזכויותיו הן כשל פוליטיקאים – היינו בצרה צרורה ובפשיטת רגל.
  וזה המצב לאשורו. לכן אנו נדרשים להגדיר זאת ומיד
  פוליטיקה ישראלית כמו רולטה רוסית, שמות צצים מהכובע... תכנית בידור טלוויזיוני של הבינוניות הטבעית.... חוסר הרצינות משווע ועיתונאים כמו אינם מבינים היכן טמונה הבעיה, מדווחים מתוך הקופסא הדמיונית כמו שדורש הסטטוס קוו.
  במחשבה שנייה, היות ובמציאות גם כל גרפומן מלך... יש עתיד לטכנולוגיה ותקשורת. בלחיצת כפתור אפשר לעוף מהמסך אל הביצה הפוליטית, בעבור רייטינג עוד יותר גדול – כמה נחמד לתאבי העידוד ההמוני, שוב שימו לב כיצד נכנסים למגרש המשחקים, המקצוע פרוץ... כמו הגדר החסרה
  מתברר שקיימת ברית מתוך פחד ואימה, וזו כובלת ללא מילים את הפוליטיקאים עם העיתונאים

  1. כמה נכון

   כל הכבוד! צריך לעגן בחקיקה את ״החוזה״ בין פוליטיקאי לבוחריו ואין זה מספיק שניתן לבעוט בו החוצה כל ארבע שנים כי במציאות אין זה קורה. הדמוקרטיה היא אפוא מראית עין בלבד של אוליגרכיה פרקטית ולא מסתבר שזו תחוקק נגד עצמה.

  2. ורדה, הגיון בריא וראיה צלולה. אבל כנראה זה לא מה שאנשים באמת רוצים ומחפשים כאן. לא נורא, אין מורה יותר טוב מנסיון החיים.
  3. פוליטיקאים

   תמיד היו עסקנים קטנים ,רודפי שררה ,אוהבי מדון שמשחקים בכסאות מוזיקליים. בזה אין הבדל בין ימין ושמאל. אבל ראו מה קרה למדינת ישראל- זו שאהבנו לאהוב על שדות עמק יזרעאל הרי הגליל והנגב ,וירושלים טרום טרום השגעון הלאומי עם בואם של נתניהו ופינקלשטיין. ארץ אוכלת יושביה, חצויה, שונאת ושנואה.כדי להיות נהג צריך רשיון. כדי להנהיג מדינה צריך סיסמאות ועדר מעריצים.

  4. חזק !
 69. 41
  הילדים "של''' מהעבר הם מנהיגי הדור וזה כל מה שיש בלי שום שינוי כמו באירופה וארה"ב שם מנהיגי הדור צמחו מהעם ולא באו כממשיכי הדור הקודם ראה לדוגמא מקרה בוש
 70. 40
  תוצאות הבחירות משקפות בדיוק את המצב הפוליטי של ישראל. אבדה את הכיוון כיון שהכיוון היה שגוי ומוליך לביצה עומדת שבה מקרקרים רק צפדעים
 71. 39
  אכן, לפיד חייב לסנדל את נתניהו ולא להותיר לו שום אפשרות לנכלים המכוערים שלו. הלוואי שהיה יכול ללמוד משהו על סנדול מהפרה המשוגעת שמסתובבת בבית ראש הממשלה.
  1. מה יעשו חצי מיליון בוחרי לפיד אם הוא לא ימצא חן, חלילה, בעיני הפרה המשוגעת?
 72. 38
  זכור את שעשה ביבי לליברמן.

  ליברמן, החזק החכם הנחוש ומשרה הביטחון נכנס לממשלה הקודמת לצד ביבי ויצא ממנה עם כתב אישום כנראה, איבוד מקומו כשר בכיר וכמעט שללא סיכוי נראה לעין לשחזר את ההצלחה מהבחירות הקודמות של 99. אם ישאלו את ביבי יפה הוא אולי יסכים לגלות איך עשה זאת, רמז, המפתח נמצא בשיבוץ התיקים. ליברמן השתכנע איכשהו שמתאים לו תיק החוץ. על פניו זה היה יכול להיות נכון כי הוא הצליח לשמור על האינטרסים של המצביעים שלו אבל זה קיבע אותו כימני קיצוני ולכן לא ראוי להנהגת המדינה כמו נתניהו. כך גם יקרה לכל מי שינסה להוביל אגנדה בממשלתו של ביבי, הוא יצליח במשימתו אבל יאבד את תפקידו כי האסטרטגיה של ביבי היא תמיד להיות מובל ולא מוביל ולהתנגד לכל מהלך שמאיים על הפופולריות שלו בציבור. אז הציבור אמר לביבי, בלשון העם, זה לא התרגיל זה הגיל והיות ואתה לא נהייה צעיר יותר אין שום סיכוי שתעמוד בדרישות כי את פרס אולי אתה לוקח בהליכה אבל מול יאיר שלי ובנט, גדעון סער אלקין וליברמן כבר לא יעזרו לך. הסיכוי היחיד שנשאר לו להישאר בשלטון זה להכריז על כך שמספר המקומות מוגבל תחת הנהגתך ולתת לכל החברה האלה לריב אחד עם השני. אם תצליח לשכנע אותם שזה הדבר שהם צריכים לעשות ולא לקבל את יאיר כמנהיגם ואז להתחיל לבנות קואליציה מגיע לך השלטון.

 73. 37
  ללמד באוניברסיטה, איך מרסקים 28 מנדטים
 74. 36
  יאיר לפיד אינו שיה תמימה, אבל הוא חייב להיועץ במנטורים בעלי נסיון משפטי ופוליטי, ובעיקר כאלה

  שמכירים את כל מנעד השטיקים של ביבי כדי שישראל השפויה תצא נשכרת מבחירתו של לפיד ונגיע לשינוי המיוחל.

  1. מעניין כמה זמן יקח להתעורר מהחלום הורוד שנקרא יאיר לפיד

   ושיברו, האיש אינו אלא בבואתו של ביבי, אביו היכה אתכם בשוטים והוא יכה בעקרבים, יקצץ גם יקצץ, שום דבר לא יזוז בנושא המדיני, וגם בנושא שוויון הנטל היטל בכולם, חמש שנים לדסקס את נושא השוויון בנטל, למה זה צריך לקחת 5 שנים? הרי זו עבודה בעינים. אבל כשמסתנוורים מבחור יפה עם שיניים צחורות ולא מקשיבים באמת , ההתפכחות תהיה מרה.

  2. כמה מנדטים שווה הרופא המצוין שסידר לו את צחור השיניים?
  3. צריך 5 שנים לממש שוויון בנטל כדי שאו שהפריץ ימות או הכלב, או מה שהכי סביר - שיש עתיד תתפוגג מחיינו.
 75. 35
  מתי נפנים שהעם רוצה את ביבי עם חישוקים מימין ומהמרכז. השמאל לא קיים. מת!
  1. ארינ'קה חוקי המשחק השתנו. שב בשקט.
  2. נכון העם אמר את דברו הוא רוצה את מר.נתניהו
 76. 34
  כתוב היטב- נהנתי לקרוא.
  1. Agree. Verter the Maestro,as usual
 77. 33
  הערכה שלי - מנהיג מפלגת העבודה הבא - רון חולדאי

  הוא חבר מפלגת העבודה שנים רבות. יש לו ניסיון בניהול מדינה ("מדינת תל אביב"). ולאחרונה נשמעים ממנו ציוציום ברמה הלאומית ולא המוניצפלית. להערכתי גם יזכה לתמיכה רחבה בציבור.

  1. רק לא הוא

   מספיק שיש חולדות בתל אביב, למה לפשט את המגפה

  2. אני מאד מקווה שאתה מתלוצץ.
  3. אחרי המהפכה שביצע בת"א הוא הרבה יותר ראוי מסוציליסטית- קומוניסטית
  4. מנהיג מפלגת העבודה הבא הוא אחמד טיבי או חנין זועבי
  5. הוא כבר קשיש מדי לזה
  6. הלוואי!
  7. הלוואי אבל הרכבת הזאת כבר יצאה, בגיל 70 לא נכנסים לפוליטיקה
 78. 32
  שכחתם שביבי ניצח בבחירות

  תושב חו"ל שקורא את הכתבה הזאת, בטוח שביבי הפסיד את ראשות הממשלה. במציאות מפלגת הליכוד היא הגדולה ביותר והעומד בראשה יהיה בוודאות ראש הממשלה הבא. אז מה הקשקוש ש"הציבור מאס בביבי"?!

 79. 31
  מה לא תעשה הארץ השמאלנית כדי לתקוע תריז בגלגלי הרכבת הממשלה

  הכל!!!!!!!!!!!

 80. 30
  פתאום, רק לפני הבחירות, הליכוד מגלה שהוא לא אהוד בציבור?

  כל השרים והחכי"ם של הליכוד מופתעים לגלות רק לפני הבחירות את היחס העויין של הציבור לליכוד? זה רק מראה את הניכור, הריחוק וההתעלמות שלהם מהציבור עד לבחירות!!!

 81. 29
  לגבי הסכם העודפים - וילן לא היה נכנס כי מספר 6 של מרצ (תמר זנדברג) נכנסה בעקבות הסכם העודפים עם התנועה. כך שמרצ בכל מקרה לא הפסידה מזה.

  לתנועה היה כ6.5 מנדטים ולמרצ 5.8 ולכן ההסכם השלים למרצ את המנדט השישי.

 82. 28
  קמפיין הרחמנות-אחים-העיירה-בוערת-אל-תשפילו-את-שאול-שלנו, ורטר אתה ענק!
 83. 27
  כשנחתם הסכם העודפים בין העבודה ללפיד, מרצ התנדנדה על אחוז החסימה ובהחלט היתה אפשרות שלא עטר ולא אף אחד אחר היה נכנס. נקודה למחשבה.
 84. 26
  פרק א מעניין. לפרק ב קוראים אהוד ברק.
 85. 25
  ציפי צריכה לחבור ללפיד ולקבל את תיק המשפטים, זה יתקע מקלות בהרבה גלגלים. נאמן וויינשטיין צריכים לפרוש.
  1. ציפי צריכה ללכת הביתה. לאישה הזאת יש יצר הרס עצמי וסביבתי. היא רק תפגע ותהרוס כל מה שהיא תיגע בו. לכן לפיד צריך להתרחק ממנה כמו מאש.
 86. 24
  עצה חברית

  נתניהו מנסה להכניס בדלת האחורית את עבריין המין נתן אשל כחבר בצוות שינהל מולך את המשא ומתן.יש כאן יותר מנסיון לבחון את עירנותך בתהליכים ,שלכאורה נראים זניחים.אני סומך עליך ועל עופר שלח שתראו לו את הדלת.

  1. לא שיג ושיח עם אשל ודרעי

   אשל יצא בעור שיניו ללא משפט פלילי מחוסר שיתוף פעולה של המעורבים/ות עם הפרקליטות (מענין באיזה מטבע שילמו להם..) אך שקרניהו החזיר אותו במצוות השרינה שמנהלת אותו כמריונטה.

 87. 23
  תרומת הליכוד

  נהנתיהו וחבריו המוכשרים
  אכן הישג עולמי הורדת מחיר הקישורית.... זה אומר הכל
  קודם חילקו את המדינה לחבריהם, הסדירו תיספורות וכעת החזירו קצת בקשיש לציבור
  האם אתם יודעים על עשייה אמיתית ישוב, או מפעל , או מחקרֿ מדעי, או רפואי בתחומי המדינה ולא בשטחים אשר ממשלה זאת קידמה ?
  כאשר יעלמו ואם נשרוד לא ישאירו כל חותם חיובי.

 88. 22
  סקירה מעניינת, תודה
 89. 21
  בנימין נתנהיו זכה להסכמה נדירה של הצבור - לראשות ממשלה. כולם ידעו זאת מראש, מה שאיפשר להם הצבעת בוטיק. יאיר, בנט, שס, אמרו ביבי ראש ממשלה. ולפיכך: לכוד+ישתיד+בנט+שס+אגודה - זה 80 מנדטים אומרי הן לביבי ראש ממשלה. רק לכוד+ישתיד זה 50 מנדטים אומרי הן לביבי ראש ממשלה.
 90. 20
  אנו בעידן התיקנים הזוחלים (מקקים). איפה דיוויד אטנבורו שצריך אותו?...
 91. 19
  האם שמו של הסוקר שאחראי לזחיחותו המבוורכת של ביבים שקרניהו

  ואשתו המטורפת, איווט העבריין וחבר מירעיהם הוא אבי דגני מהמכון המכונה "גיוחארטוגרפיה"

 92. 18
  הפתעת ביבי

  יש חוצפה לליכוד לחזור ולהגיד מה נתנו לנו. לא נתנו כלום!!!! הפסיקו את גנבת כספנו בסלולר לה, לה נתנו יד הרבה שנים.יש עוד גנבות כאילו ברשיון ממשלה שלא נוגעים בהן!!! חינוך מגיל 3 ,זה חוק ותיק שהממשלה סירבה לממש שנים רבות(דרך חוק ההסדרים) והופשר סוף סוף בעקבות מרד מעמד הביניים הם לא נתנו לנו כלום! בלחץ הציבור החזירו נתח קטן מהגזלה!

  1. אם תגיד שקרים שוב ושוב

   הם לא יהפכו לאמת.
   חוק מגיל 3 זו יוזמה אחרי ועדת טרכטנברג
   לא היה חוק כזה לפני.
   על סלולר מגוחך לענות לך כי מחירים ירדו כתוצאה מתחרות של חברות חדשות וגם לא היה חוק כזה כנ"ל כל השאר

  2. ביבי מביך - אל תבלבלו בין היחס לביבי ליתר הסוגיות

   הבעיה של הליכוד בבחירות לא היתה שינוי אידיאולוגי אלא דמותו של המנהיג. המצביעים המסורתיים השבויים מעריצים אותו כמו את דוד לוי,בגין,שרון. המצביעים החושבים מובכים מדמותו הנפוחה והמביכה של הגבר גבר שכל מנהיגי העולם לא יכולים לסבול. האדיוט מהמילואים שמחלק צ'פחות, לוחץ את היד הכי חזק שאפשר, מועל מדרסים מגביהים ומדביק את השערות (אולי זו כבר פאה), מתרברב בקונגרס, מתנהג כמו חיקוי עלוב של צ'רצ'יל, מזיע ומלא פחדים. הם מחפשים דמות יותר אמינה ואסתטית. חפשו יורש ומהר

 93. 17
  גוש ימין-מרכז ניצח בגדול עם 80 מנדטים, והרעיונות הליכודיים של אי נסיגה מירושלים ורפורמות שוק חופשי, לרבות הפרטה של חברת החשמל, נמלי הים והאוויר, תע"ש, תע"א, רפאל ועוד, ניצחו בגדול
  1. אתה חי בסרט
 94. 16
  "נתניהו ושותפו אביגדור ליברמן, התבשמו והתבסמו בנתונים מופרכים שכל קשר בינם לבין המציאות המרה שהתהוותה והתפשטה באלקטורט הישראלי, היה רופף ביותר"- בדיוק כמו כל שנותיהם בשלטון, מנותקים מהמציאות, אוכלי חינם, בעוד מעמד הבינים משלם את ארוחות החינם שלהם, ושל המתנחבלים, החרדים, הטייקונים והמגזר הציבורי המושחת.
 95. 15
  "נתניהו ושותפו אביגדור ליברמן, התבשמו והתבסמו בנתונים מופרכים שכל קשר בינם לבין המציאות המרה שהתהוותה והתפשטה באלקטורט הישראלי, היה רופף ביותר"- בדיוק כמו כל שנותיהם בשלטון, מנותקים מהמציאות, אוכלי חינם, בעוד מעמד הבינים משלם את ארוחות החינם שלהם, ושל המתנחבלים, החרדים, הטייקונים והמגזר הציבורי המושחת.
  1. מצוין
 96. 14
  יוסי, אתה טועה לגבי הסכם העודפים

  גם מרצ וגם העבודה גם ככה קיבלו מנדטים מהסכמי העודפים עם יש עתיד והתנועה. כלום לא היה משתנה אם הן היו חותמות ביניהן.

  1. אור צודק. נבדק בסימולציה.
 97. 13
  כדאי שלפיד יקשיב טוב לשר הזה (שלום שמחון?)
 98. 12
  הכותרת מתאימה לשלי יחמוביץ
 99. 11
  "מישהו חושב שאני אצביע בעד קיצוץ רוחבי של מיליארדים בתקציבי המשרדים, החינוך, הרווחה, הבריאות? מה שהולך לקרות בדיוני התקציב זה טבח מעמד הביניים. אני אהיה שותפה לזה?"

  זוכרים איך היא דיברה לפני 3 שבועות?
  תמכה בכל מילה שנפלטה מהפה של ביבי וליברמן.

  מפלגת העבודה - תחליפו אותה ומהר!!
  ורצוי למישהי/מישהו עם שכל

 100. 10
  הפעם זיהינו את האויב: ממשלה תאגידית של הקרטל.
 101. 9
  איזו אכזבה ליוסי וורטר,ננסיו הפכו גמדים. מה עשה גבורינו: הפציץ במאות מילים ועשרות משפטים מאמר של לא כלום "כאלם פאדי ביידיש מדוברת "

  טוב. יש סכוי נמוך שתגובה זו תגנז,כי היא מעלה את הדציבלים של לחץ הדם במערכת עתון הארץ.. תרבחו ותסעדו לבריאות ובתיאבון.מה הכעס הרב על הפוליטיקאים שלא ספקו לכם את הסחורה. ? יש סדר חדש במדינה- עתונות לא קובעת את עקרונות ההצבעה. הבוחרים לא מסתדרים בשלשות למצעד ההצבעה לפי דרישת העתון.למה מה קרה ?מה רע בזה שדני עטר נשאר בחוץ. זה טוב אפילו טוב מאוד.יתרה מזו ,אלוקים עשה חסד עמנו ועם עם ישראל והשאיר את אבשי אבי וילון בחוצה !!!!. ת ע נ ו ג !!!

  1. האם אבו וילן או דני עטר לא עדיפים מעוד אחד מהגמדים של לפיד?
 102. 8
  זה לא רק מעמד הביניים יש סכנה קיומית למדינה היהודית ומצוקה כלכלית
 103. 7
  עכשיו ביבי ולפיד יעשנו יחדיו סיגרים ויאכלו במסעדות באמריקה

  החיים הטובים של שני האגו...- ככה עוד שנתיים ימים עד שהממשלה תפול ויהיו בחירות חדשות

 104. 6
  בסוף ביבי לא יכניס את לפיד לממשלה

  הוא יציע לו ככה וככה, ילפף אותו בהבטחות ובסוף יקח את מופז כשר בטחון או תכסיס ביברמני אחר. לפיד באופוזיציה ירקב, ולא יאיים על ביבי בבחירות הבאות, עוד שנה שנתיים. ביבי יסתפק ב 63 ובלבד לא להפנות עורף למתנחלים ולימין הטיפש שיבחר בו שוב ושוב.

  1. זה מה שביבי צריך לעשות - לתת ללפיד להתייבש באופוזיציה, שם יאבד מהר מאוד את כוחו המוגזם.
 105. 5
  באופן פרדוקסלי-שוב הוכח שרוב העם בימין! המפלגה היחידה שקראה בקול גדול-שמאלנים הביתה, הביא כולה 6 מנדטים. "התנועה" של השמאל המדיני-הביאה 6 מנדטים ושלי של השמאל הכלכלי הביא 15... חלק נכבד של 19 המנדטים של לפיד באו ממצביעי ימין שרצו להעניש את ביבי בשל מחירי הדיור, הריכוזיות והשיוויון בנטל. לפיד שפתח את מסע הבחירות שלו באריאל והכריז שאם נתעקש הפלסטינים יוותרו על ירושלים, נתפס כימין מתון שהצבעה עבורו היא עדין בתוך הגוש ואמירתו של לפיד שלא ילך לגוש חוסם עם זועבי'ז מוכיחה את התזה.
 106. 4
  למרות כל ההשמצות של עיתון הארץ- ראש הממשלה הבאה: ביבי נתניהו!
  1. אז זהו שלא,אומנם התואר''ראש הממשלה'' ישאר לו

   אבל בפועל יאיר לפיד הוא הוא ראש הממשלה..

  2. מפתיע שהכותב מייחס ל'ידיעות' התנגדות לביבי. אני קורא את שני העיתונים ואין כלי תקשורת שבועט ברוה"מ בעקביות, בארסיות ובאובססיביות כמו עיתון הארץ.
  3. ישארו לו רק ההטבות הנלוות לראאש ממשלה

   קרי- הוא ימשיך לטוס במיטה המעופפת.

  4. נתניהו התחיל לאבד את מעמדו כראש ממשלה אחרי נאום "בר-אילן". וגמר להיות ראש ממשלה אחרי הכישלון הקולוסלי ב"עמוד ענן", שנהפך לכיפת נחושת.
 107. 3
  וורטר אתה "גאון" ...

  גלית לנו את אמריקה,

  סיפורים ופרשנות בדיעבד זה נחמד ומוכר, אבל את זה כולם יודעים לעשות

  אז בו תקשיב,

  לפי סקרי עומק ביבי היה אמור לסיים כמו ב99 המחאה החברתית עשתה את שלה נקודה.

  בסביבת ביבי ליברמן ידעו זאת טוב מאוד, נכון שלא סיפרו לך ולכל עם ישראל לא נורא תתגבר.

  עוד מהנתונים התחתית מינימום בלוק היה חסימה באזור 30-35 של שני המפלגות יחדיו.

  לאן ילכו הקולות בנט או לפיד ההכרעה נפלה לחסום את בנט נקודה, למה תחשוב לבד אתה ילד גדול

  ועכשיו , כמה טיפים

  המספרים אומרים
  אין קואליציית ימין - נתנייהו מאושר ...
  אין קואליציית חרדים - נתנייהו מתמוגג ...
  יש קואליציית מרכז - חלומו הרטוב של נתנייהו

  ימין חייב להתפשר כנ"ל גם החרדים

  מה עם השמאל .... אלוהים יודע

  הוא עדיין תקוע עמוק בגעגועים ל 92

  יום טוב

  1. ובכל זאת- 31 מנדטים לליכוד שזה הרבה יותר מ-19.
  2. 31 זה לשתי מפלגות , הליכוד לבד קיבל 20
 108. 2
  אוייייייייי. היכן הם הימים שהיו לנו פוליטיקאים בעלי שיעור קומה ??
  1. נתנייהו הוא פוליטיקאי בעל חזון ובעל שיעור קומה

   ציוני, שורשי , מכיר את ההסטוריה וחותר לעתיד על בסיס ההיסטוריה. פוליטיקאי מוערך בכל העולם וגם בישראל. נבחר לראשות הממשלה בפעם השלישית.
   מצד שני יש לנו כתבים ואנשי תקשורת שחושבים שלראיין זה אותו דבר כמו להנהיג. :) , ועם שחושב שבחירות ומאסטר שף זה אותו דבר....

  2. בתקופתינו הקרימינלית שיעור הקומה הוא בכיוון השלילי. הצלחה היא רק הצלחה חומרית, צבאית, אסטרטגית. הנאציזם לא חלף הוא רק עבר צד. התקשורת מסתירה מפנינו את עומק השחיתות. ואנו גם איננו רוצים לדעת לאיזה תהומות הגענו.
  3. לא מאמין שאי פעם היה שיעור קומה. פשוט לא ידענו...

   האם דיין לא היה גנב ואנס? מה היו העברות של בן גוריון או לוי אשכול? במה הם חטאו?
   ניראה שגם בדור המייסדים היו אילו שיבשו ביצות והיה גם מי שגידר אותן כרכושו... מעולם לא היו נפילים בעולם, אולי הזמן מהווה לנו משקפת...

  4. הפוליטיקאים מעולם לא היו בעלי קומה,אנחנו היינו חסרי קומה.
  5. שום דבר אינו משתנה חוצ מהאדם שמזדקן ומבין שהיה תמים
  6. דיין לא היה אנס כל מה שהוא עשה היה בהסכמה הדדית
  7. ירון הסומא בארובה

   ביביהו לא פוליטיקאי לא מדינאי ורחוק מלהיות מוערך. ההיפך הוא הנכון הוא שם עצמו ואת העם ללעג בעולם, (בעזרתו של ליברמן) הצלחות אין לו ורשימת הכשלונות שלו התחילה ב1996 ונמשכת ונמשכת ונמשכת היא לא עצרה באדום גם בהיותו באופוזיציה וגם כשר אוצר בממשלת שרון. העם הזה זקוק לחופש מנוכחותם של שני אלו לביבירמניהו ונאחל להם " שלום ולא להתראות "

 109. 1
  פוליטיקה זו לא בחירה ב "זמר השנה"

  המאמר רדוד. מה שקרה באמת בבחירות הוא מותה של ההצבעה האידאולוגית, הציבור מאס בפוליטיקאים הישנים ומחפש לעצמו כוכבים חדשים. המצביעים החדשים שהתווספו לרשימת הבוחרים לא שקלו יותר מידי (אם בכלל) מי בשעה הזו טוב יותר להנהיג את המדינה, מהם כישוריו, מה הנסיון שלו וכו'. הם בחרו במפלגות כמו שהם בוחרים את "זמר השנה" מתוך מחשבה רדודה "את מי שלא יהיה טוב, נחליף בבחירות הבאות"...

  סימנים נוספים לכך ראינו במעברם של פוליטיקאים אופורטונוסטים ומושחתים ממפלגה למפלגה, מבלי להניד עפעף, רק כדי לנסות לשמר את כסאותיהם.

  הגישה הרדודה הזו תכניס אותנו בשנים הבאות לאי יציבות פוליטית עם כל המחירים הפנימיים והבינלאומיים שעוד נשלם על כך.

  1. דבריך נשמעים מדויקים - אבל הם לא.

   כי הניסיון שנצבר עם הכנסת והממשלה הקודמת היה בעיקרו ניסיון רע; כי הבעיות שאותן הציפו "הכוכבים החדשים" הן בעיות אמיתיות; כי מרבית האופורטוניסטים והמושחתים דווקא עפו בבחירות האלה (רוב אנשי קדימה! וגם לא מעט ליכודניקים, ואנסטסיה כמובן); כי רשימת יש עתיד היא אחת המרשימות שנראו בפוליטיקה בעשרים השנים האחרונות (פרט לראשה, שהוא עדיין חידה בעיניי); כי העבודה מלאה צעירים נמרצים פתאום.
   ועכשיו, כמובן, צריך לראות איך הם עובדים.

  2. רק אתה יודע!

   ובאמת.
   פעם היה כאן יותר קל...

  3. פלספן דמיקולו. מי שאופורטוניסטים הם הפוליטיקאים ה"אידאולוגים" שלך, הם מנצלים את רגשי הנחיתות של המצביעים ה"שקולים" ומשתינים על כולנו
  4. צודק יצחק.השאלה מה קודם,מבחינת הביצה והתרנגולת,האם הפוליטיק אים העמידו עצמם לבחירה כ"זמרי השנה",או הציבור רצה "זמר השנה"" והפוליטיקאים "זרמו".הרי בעידנינו ה כל צריך "לזרום" אחרת יש אנרגיות שלא זורמות ואז קורה משהו לא טוב.ו"הכל דיבורים" עם תכנית כלכלית הזויה בחתימת 50 כלכלנים :) נשמע טוב,לא כל כך עבד.המצער בבחירות אלה,שמפלגת העבודה והמפד"ל הפכו למפלגות נישה ומצב רוח,מפלגות "זורמות",אנרגיות ,ניו אג".ואלטרנטיבה אין
  5. ולבחור בלפיד זה לא 'זמר השנה'?

   זה יותר כמו מאסטר שף.

  6. פוליטיקה זו כן בחירה בזמר השנה, ולכן לפיד וביבי הם ברמה של

   הציבור מריר? נקמן? הציבור טיפש ובוחר לו עדר של נצלנים להנהיג אותו. אין חדש תחת השמש, תמיד זה היה כך.

  7. an end in themselves.is is the democratic principle though. If you didn't do well, you are out in the next elections. Parties and politicians are tools, not
  8. קשוחה,עוינת,נקמנית ??? לא היית בחוגי בית של לפיד...

   ממש לא. המוני צעירים חיים בריאליטי.מייצרים צאצאים כאילו אין מחר ומגדלים אותם על קניונים וטלוויזיה.עשרות אלפי בוגרי ״תקשורת״ ״ממשל ופוליטיקה״ הכותבים בשגיאות כתיב ומתביישים באופקים רחבים. ואלו הינם בוחרי לפיד. ואלו היו בוחרי נתניהו, שחיפשו להם בוגר ״הישרדות״ חדש,יותר חדש.

  9. חבל על הבריאות שלך. זאת המציאות שאנחנו חיים בה, ואם לא תשלים עם זה, אַתה מסכן את עצמך; זה מה שקרה לי. מישהו סיפר לי שבחוג בית של לפיד דיברו על ימי בית שני, והוא שאל אם לא היה להם טוב בבית הראשון ...