תוכנית ה-57 של נתניהו: "לבני החלישה את כושר המיקוח של בנט ולפיד"

בליכוד מודים כי יפעלו לצירוף ש"ס, יהודה התורה וקדימה - ובכך ייצרו גוש של 57 ח"כים, שילחץ על בנט להצטרף לממשלה. "הופלה אבן הדומינו הראשונה"

בצוות המשא ומתן של הליכוד אמרו הערב (שלישי) כי צירופה של יושבת ראש התנועה, ציפי לבני, לממשלה סומנה כ"אבן הדומינו הראשונה" בדרך לכינון הקואליציה. לדברי גורמים במפלגה, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, יכונן הסכמים קואליציוניים עם המפלגות החרדיות וייצור גוש של 57 ח"כים התומכים בממשלתו (11 מש"ס, 7 מיהדות התורה, 6 מהתנועה, 2 מקדימה, יחד עם 31 של הליכוד-ביתנו). לאחר כינון גוש זה, יפנה נתניהו לבית היהודי ויציב להם אולטימטום: לחבור לממשלה, או ללכת לבחירות. 

"לבני החלישה משמעותית את כושר המיקוח של בנט ולפיד. אין סיכוי שהרבנים יאפשרו לבנט לפזר את הכנסת. הוא יצטרך לזחול לממשלה בתנאים של נתניהו", אמרו היום גורמים בליכוד. חבירתו של בנט תגדיל את התמיכה בממשלה ל-69 מנדטים. "לפיד ובנט איבדו את 'מאזן האימה'", אמר גורם בליכוד המעורה במשא ומתן, "הם בנו על כך שמול 31 המנדטים של הליכוד-ביתנו הם יציבו גוש של 31 המנדטים שלהם, ויקשו על נתניהו להקים קואליציה. בפועל, כניסתה של לבני מגדילה את מאזן הכוחות ל-37 לטובת נתניהו ושאר המפלגות שמנהלות עמנו מגעים יגדילו את כוחו ל-57”.

"אין ספק שההכרזה הפומבית על צירופה של לבני לממשלה בעיתוי הזה נועד להפעיל לחץ כבד על יש עתיד והבית היהודי. אנחנו מעוניינים בעיקר בבית היהודי בקואליציה", אמרו גורמים בליכוד. "הצענו לנפתלי בנט הצעה נדיבה עוד בשבוע שעבר וביקשנו ממנו להיות ראשון החותמים על הכניסה לממשלה, אבל הוא סירב בגלל הברית שלו עם יאיר לפיד. ההצעה שלנו עדיין בתוקף", אמרו בליכוד. "העובדה שלבני קיבלה את הסמכות על ניהול המשא ומתן לא צריכה להפריע לבית היהודי כי על פי ההבנות שנחתמו עמה, ממילא כל הסכם שיושג יותנה באישור הממשלה כולה, הכנסת ואפילו משאל עם".

לפיד ובנט בהשבעת הכנסתאמיל סלמן

העובדה שבליכוד מייחסים – באופן פומבי – חשיבות משנית לצירופו של לפיד לקואליציה, בנוסף למסירת תיק המשפטים, בו חשק לפיד, לידיה של לבני, הם ביטוי נוסף למשבר במשא ומתן עם יש עתיד. היה גם מי שהזכיר כי אם ירצה לפיד להנהיג בסופו של דבר את האופוזיציה לנתניהו, הוא צפוי למכשול משמעותי בגיוס תמיכת הסיעות הערביות בו.

גורמים ביש עתיד ובבית היהודי אמרו הערב כי הופתעו ממהלכה של לבני. באופן רשמי החליטו שתי המפלגות שלא להגיב למהלך, ואולם גורמים בבית היהודי מתחו ביקורת חריפה על המהלך ועל נתניהו. "בזמן שאנחנו הצגנו עמדותינו בנושאי ההתיישבות וחיכינו לתשובות מהליכוד, כנראה נתניהו היה עסוק בסגירת עמדות מדיניות עם ציפי לבני ועמיר פרץ", אמרו במפלגתו של נפתלי בנט. "להפקיד את ניהול המשא ומתן בידיה של מי שניהלה בעבר משא ומתן על חלוקת ירושלים ולמי שאחראית להתנתקות, יקשה על הבית היהודי ללא ספק את המשא ומתן הקואליציוני".

נתניהו הפקיד בידי לבני את ניהול המשא ומתן המדיני אף שהבטיח לפני הבחירות כי לא יאפשר לה כל נגיעה בנושא. לבני מצדה נכנסה לקואליציה אף שהבטיחה שלא תיכנס כמפלגת מרכז יחידה לממשלה ולא תשמש עלה תאנה לממשלת ימין חרדים. אף מפלגת מרכז נוספת לא חתמה בינתיים על הסכם והרכב הקואליציה הבאה עוד לא נקבע.

במפלגתו של ראש הממשלה הביעו אתמול חשש ממינויה של לבני לראש ועדת השרים לחקיקה. "לבני תסכל יוזמות חקיקה לשינוי פניו של בית המשפט העליון ותמנע כל יוזמת חקיקה 'פרובוקטיבית' מבית היוצר של הליכוד. אסור למפלגת שלטון להפקיר את ועדת השרים לחקיקה לסיעה שולית בקואליציה שיש לה אינטרסים אחרים לגמרי בנושא", אמרו בליכוד.

בליכוד העריכו כי “גם קדימה וגם ש"ס יצטרפו בקרוב מאוד לקואליציה", וציינו כי "מתנהל משא ומתן אינטנסיבי עם שתיהן". ואכן, בכיר בש"ס אמר הערב ל"הארץ" כי חלה התקדמות משמעותית במשא ומתן לקראת סיכום עם הליכוד על הצטרפות לממשלה. עם זאת הבכיר ציין כי ראש הממשלה "יצטרך לרכך עוד את מתווה קנדל לגיוס חרדים".

כך או כך, חלוקת התיקים שקבע נתניהו הערב עם התנועה, יכולה לנבא אולי על גודלה של הממשלה הקרובה. התנועה צפויה לקבל שני תפקידי שר, כלומר תיק אחד לכל שלושה חברי כנסת. הקואליציה המועדפת על נתניהו, לפי שעה, נשענת על 69 חברי כנסת לפחות, ולפיכך יעמוד מספר השרים על 23. 

השאלה הגדולה כעת היא האם מספר שרים זה ישפיע על אפשרות כניסתה של יש עתיד לקואליציה. לפיד הבטיח לבוחריו לצמצם את מספר השרים בממשלה ל-18, אך בכירי המפלגה הדגישו כי לא יתנגדו לשבת בממשלה שמספר שריה יהיה גדול מעט יותר.  ואולם, אם יש עתיד תחבור לקואליציה הכוללת את הסיעות החרדיות, יעמוד מספר הח"כים על 88 ומספר השרים על 29 – מספר הזהה למספר השרים כיום. ייתכן עם זאת כי כניסת יש עתיד לקואליציה תביא לדחיקתן מהממשלה של המפלגות החרדיות - השוות ל-18 מנדטים - וכך יעמוד מספר השרים שוב על 23. 

ההצעה ללבני נדיבה משמעותית מן ההצעה שהגיש נתניהו לבנט רק לפני כשבוע, שכללה שני תפקידי שר למפלגה המונה 12 ח"כים (שר לכל שישה חברי כנסת). עדות לכך שהמפתח שהוצג לבנט היה חסר פרופורציות והוגדר על ידי אנשיו כ"מעליב", ניתן למצוא בעובדה שקואליציה של 69 מנדטים היתה מניבה מספר לא סביר של כ-12 שרים בלבד.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 98
  משרד המשפטים והועדה לחקיקה

  על ראש הממשלה למנות סגן שר במשרד המשפטים כדי לאזן או לנטרל את כוחה של לבני הן בראשות הועדה למינוי שופטים והן בראשות הועדה לחקיקה . לא מתקבל על הדעת שמשרד המשפטים והועדה לחקיקה יוצאו מידיה של מפלגת השלטון המרכיבה את הממשלה.

 2. 97
  יאללה בדרך לבחירות

  העם הצביע על שינוי ובחר שני כוחות חדשים, בנט ולפיד, שיובילו אותו. כל מי שייתנגד לציר הזה, מלבד המפלגות הסקטוריאליות, ישלם מחיר כבד בבחירות הקרובות. ביבי ובטח ציפי לא קולטים את המסר

 3. 96
  57 - זה לא רוב. ואפשר להפיל אות וכבר בהצבעה הראשונה.

  ביחד יש לבנט ולפיד אותו כח שיש לביבי. הם יכולים להקים ממשלה בדיוק כמוהו - אם יצליחו למצא מצע משותף.

 4. 95
  ציפי, הוכחת שאת לא מנהיגה. בקרוב תשלמי על כך בקלפי, ותעלמי לעד....

  לפיד ובנט - חזקו ואמצו. אני מבין מאיזה חובר קורצתם, אין ליספק כי לא תצטרפו לממשלה שכזו.
  ציפי אינה מנהיגה, זה עתה הוכיחה זאת קבל עם ועדה. אם תקום קואליציה צרה (ואולי אפילו לפני כן) נשמע על עריקת 2-3 חכי"ם משורותיה.
  הייתי רוצה לראות את פניו של ביביהו כשתפורסם החדשה

 5. 94
  חברי מהלכוד מתבשים ביבי מרגיש שזה הסוף

  כולם צוחקים הקוסם נכשל בכל הקסמים גם הוא יודע ***צריך לארוז לקסריה**
  העם רוצה ודורש מנהיגות חדשה הבחילה מ לראות שר שהורשה בפלילים
  יושב בכנסת בתוספת כל הגנבות אז יש לנו סבלנות הריי תוך כמה חודשים יאיר ובנט מנקים את הכנסת מהרפש הלא אנושי

 6. 93
  אין חדש תחת השמש

  ביבי, ציפי והחרדים
  לרגע היה נדמה שעשויה להציץ איזו קרן שמש חדשה בין העננים הכבדים שמכסים את חיינו.
  אבל לא.
  אני מקווה שציפי ולהקתה ימחקו מהחיים הפוליטים שלנו בבחירות הבאות (שיתרחשו במהרה בעזרת השם)
  על ביבי לא שווה לבזבז אפילו מילה אחת.

 7. 92
  מה שצפוי - אינו מחליש

  אין כאן דילמת האסיר
  אין כאן החלשה
  אני קדימה היום ובעבר היו תמיד סחורה עוברת לסוחר
  לכן שמירה על קור רוח תאפשר לעבור את אשלית ההחלשה
  הוא לא יכול לעבור את ה- 57 ובמילים חמישים ושבע
  שלי,יאיר ונפתלי בשם האזרחות הטובה
  שתשרת את כלל האזרחים
  שנו את העידן הנורא הזה
  אתם תקבלו גמול מלא מכל אזרחי המדינה
  שימרו על קור רוח
  בהצלח

 8. 91
  ביבי הסוציאליסט נדבק לכסא בכוח הקומבינות של ההסתדרות.
 9. 90
  אם ילכו לבחירות יש מצב שלפיד יהיה המפלגה הגדולה ביותר-קדימה ולבני ימחקו

  העבודה תאבד מנדטים לטובת לפיד,
  ש"ס כנראה גם תתחזק כי אמנון יצחק ואמסלם לא ילכו כנראה לבחירות,הליכוד יפסיד מנדטים לטובת לפיד ובנט.

 10. 89
  ציפי הבטיחה שיהיה שינוי אז שינתה את דעתה כדי לא לשקר
 11. 88
  נתניהו זיקית ללא עמוד שידרה-בקיצור שיך לחסרי חוליות
 12. 87
  בנט - לפיד - יחימוביץ: אי צרופכם = בחירות חדשות = התחזקותכם ע"ח ליכוד - תנועה - קדימה.
 13. 86
  מה מופז יכנס לממשלה בלי תיק שר? לא יהיה. אבל כאשר יקבל תיק שר בממשלה יעמוד המפתח על שר לכל שני חברים, וממשלה בת 69 חכים תכלול 33 שרים + שר ללא תיק אחד. וכל חברי הליכוד בינו יחגגו.
 14. 85
  לבני: איך הפכה ההבטחה הגדולה הזו לאוסף של שגיאות עם רגליים?
 15. 84
  עכשיו אני מצטערת שהצבעתי לבני

  הייתי בטוחה ביושרה שלה לפי הקדנציה הקודמת... עכשיו שהיא מסכלת את ברית בנט לפיד למען מעמד הביניים, אני ממש מצטערת שהקול שלי. הלך אליה...

 16. 83
  אם בנט ולפיד יסרבו להצטרף לממשלת הבובות של ביבי תהיינה בחירות בהן הליכוד יובס ולהם יהיו לפחות 50 מנדטים יחד שיבואו מהליכוד, תנועה, עבודה על שעמדו על עקרונותיהם לפוליטיקה חדשה
 17. 82
  מה לא סביר ב12 שרים? שוייץ, מדינה שבהחלט אפשר להסכים שהיא מנוהלת לא רע, מתפקדת עם ממשלה של 7 שרים .
  1. מותק, תיקח אבקוס ותבדוק מחדש. שר על כל 3 חברי כנסת. בקואליציה של יותר מ 60 כמה זה יוצא לך בחשבון?
 18. 81
  תיק משפטים לאחד שאינו משפטן, ואיכות הסביבה לאחד שמעולם לא מחזר במבה, העיקר שהיא תצטלם עם אובאמה בבית הלבן, ושיידפק כל מעמד הביניים, את הכבד אני אעקור לך אישה רעה שכמוך, שלום עם מכחיש שואה את רוצה לעשות???
 19. 80
  הבית היהודי מפלגה של לפיד ????

  הצבענו הבית היהודי קיבלנו לפיד בלי עתיד !!!!

 20. 79
  ציפי לבני

  אני לא מבין את ציפי מה המטרה שלה היא מאמינה לביבי היא לא רצתה לשבת בבחירות לפני 4שנים עם החרידים,מה השתנה. ציפי וגם אמיר זה יהיה סוף קדנציה שלהם במפה הפוליטית.

 21. 78
  תיק ותפקידים חשובים

  למרות האכזבה מכך שמסתמן שנתניהו יצליח להקים ממשלה, אין להכחיש שיש הרגשת הקלה שלפחות משרד המשפטים ינוהל באופן שפוי, ויופסקו נסיונות החקיקה הגזענית. וגם יחודשו המגעים עם בני דודינו וישתפרו יחסינו עם העולם.

 22. 77
  ציפי ליבני דפקה את יאיר לפיד פעמיים. בפעם הראשונה שהקימה את מפלגת התנועה ובכך "גנבה לו מנדטים" ובפעם השניה שגנבה לו את קלף המיקוח בכניסה לקואליציה

  אין מה להגיד טהורה, רכה וזכה

  1. לא גנבה שום קלף: אם לפיד - בנט - יחימוביץ לא מצטרפים = בחירות חדשות לטובתם
 23. 76
  לא מבין איך ה-ביבי החילוני אמריקאי ליברלי מעדיף חרדים חשוכים על פני הציבור ממנו צמח הקוץ הזה.
 24. 75
  הסיפור של המטומטמת וחסר המצפון

  האם זו הכותרת האמיתית של המאמר הזה?

 25. 74
  נתניהו לא יילך לבחירות - כי הוא יירד עוד יותר
  1. גם אם הוא לא רוצה ללא רוב החוק יחייב בחירות שבהם ביבי יופל !!!
 26. 73
  ביבי, תהנה מהקדנציה האחרונה שלך בפוליטיקה

  העם רוצה שינויף שיוון בנטל ועוד ואתה נלחם להכניס את החרדים.
  בן כמה תהיה עוד4 שנים? יש כבר נכדים?

 27. 72
  ע"פ ההסכם לא לפיד ועל אחת וכמה לא בנט יכולים להצטרף לממשלה לאחר

  הצטרפותה של ליבני מכיוון של 6 מנדטים 2 שרים וראש וועדה ... אז ללפיד 9 שרים 5ראשי וועדות ולבנט 6 שרים 3 ראשי וועדות ..בקיצור על פניו 40 שרים
  ... בנט נטיה שמאלה בצרוף ליבני ... העסק נראה אבוד ..ביביהו הולך למשהו מאד צר .... ואורתודוקסי ..אזי ליבני תהיה אבודה ..בקיצור לא יחזיק מים

 28. 71
  בנט ולפיד ביחד מייצגים 31 מנדטים כמו הליכוד עם ישראל ביתנו.
  1. קשקוש: ללא לפיד - בנט - יחימוביץ , יש בחירות חדשות שיפילו את ביבי סוף סוף!!
 29. 70
  למרות שאינני מחסידיו של נתניהו עלי להודות שנהג כסוס קרבות ותיק מול סיחים צעירים. חרף העובדה שאיבד רבע מבוחריו למעשה יש לליכוד רק 20 מנדטים הוא ניהל את המו'מ כשחקן פוקר שבידו קלפים גרועים ובכל זאת מתעתע הוא ביריביו הלואי שינהג כך באויבנו הקמים עלינו לכלותו
 30. 69
  לפיד תיכנס לממשלה אמרת שאם לבני או שלי יכנסו תיכנס

  תקבל את שר החוץ שר החינוך לשי פירון שר ביטחון הפנים ליעקב פרי ושר השיכון למאיר כהן ושר הספורט לעופר שלח

 31. 68
  מה יהיה

  ביבי פשוט לא מוכן לוותר ועכשיו תהיה לנו ממשלה ימנית חרדית
  מעמד הביניים שהוא לא דתי הלך עלינו
  אפשר להכין כרטיסים לח"ול ולא לחזור

 32. 67
  שמחתי לראות כאן שני תצלומים מרעננים, בהם מפגינים בנט ולפיד קרבה גופנית אינטימית וחמימה. זה שימח אותי במיוחד בזוכרי, שזמן קצר לפני הבחירות לראשות הבית היהודי סירב בנט (בניגוד לאורלב) להתייחס למכתב-שאלות שהציג בפניו ארגון להטב"י דתי, וכן בזוכרי את עמדותיו ההומופוביות המובהקות של טומי ז"ל - נראה איפוא שהתפוח נפל הרחק מן העץ מבחינה זו... וטוב שכך!
 33. 66
  רגע אחד, החלשת בנט היא דבר רע? יש לברך על כך! לפיד הרס את שמו הטוב בברית עם הימין הקיצוני. אביו, שתיעב את הימין הקיצוני ,מתהפך בקברו כמו מנגל על גחלים בסחנה
 34. 65
  ג"ב ליבני

  בושה לתאר את ציפי כחברת כנסתת אפילו הג"ב ציפי מיותר, זו שהתימרה להדיח את מר ספינר נתניהו בנזיד עדשים קנו אותה, היא שלעגה למופז בזמנו הפכה את הצואה על עצמה,

 35. 64
  רק חסר ששלי מצטרפת והגועל נפש יהיה מושלם
 36. 63
  חמודים שהם מנסים לעשות תרגיל לביבי פאקינג נתניהו

  את מה שהם עוד לא למדו ביבי כבר הספיק לשכוח

 37. 62
  הליכוד צרף את הליכוד לממשלה. בראבו WHITE TRASH
 38. 61
  חייבים להציל את ארץ ישראל

  הפוליטיקה המאוסה והמסריחה מתחילה לבעבע. הטבח שמשתין לאוכל ויורק ומכייח לתבשיל הוא ביבי. מאסטר שיף של גועל נפש.
  המוצרים
  ליבני, דרעי, ונמתין להשלמת המתכון.

 39. 60
  מופז אל תדרוך עלינו בחזרה

  הצבענו לך בלב כבד ובחשש גדול. אל תאכזב את האמון שאני משפחתי וחברי הענקו לך ולישראל חסון. אל תצטרף לביבי ולבני.

  1. עזרא אתה טמבל

   אין לי ששהו נוסף להגיד

  2. עזרא, אתה יחד עם מצביעי ליבני מייצגים את המאיון העליון של המטומטמים במדינת ישראל.
 40. 59
  זאת לא ליבני שסירבה להיכנס לממשלה קודמת של נתניהו?
 41. 58
  כנסו לתגובה מספר 4 - ניתוח יפה של "הקוראת בין השורות"

  אנאליזה נכונה של המציאות הפוליטית לאחר הצטרפות "התנועה" לממשלת נתניהו

 42. 57
  לבני נכנסה לממשלת נתניהו הוירטואלית שתשאר על הנייר. הציבור מאס בממשלה ללא אג'נדה וחזון שקיימת רק כדי לחלק ג'ובים.
 43. 56
  ביבי ולבני הרבה יותר חכמים מלפיד ובנט

  תרגיל מבריק של ביבי !

 44. 55
  ביבי ולבני הרבה יותר חכמים מלפיד ובנט

  תרגיל מבריק של ביבי !

  1. בבקשה, מדוד את גודל ההברקה בעוד חודשיים....

   המהלך "המבריק" יחסל בקרוב הן את ציפי והן את הליכוד. לא צריך הרבה סבלנות כדי לצפות בתוצאות, זה יקרה מהר מאוד!!! חודשיים שלושה מכסימום)

 45. 54
  מה יש לבוחרי הליכוד מזה שביבי מכור לחרדים כדי לשמור על הכסא שלו ? מסתבר שדרך הליכוד ניצחה בתחום המדיני ובתחום הכלכלי, ואין עליה עוררין. התקווה שמגיעה מלפיד ובנט היא בנושא הפרדת דת ומדינה, שוויון בנטל והקטנת או ביטול הקצבאות לחרדים - אם ביבי וליבני היו משכילים להבין שזו שעת רצון להציע סדר יום חילוני, היתה איזו תקווה למדינה. ליבני נראית כמשביתת שמחות, ואני ממש מאוכזב ממצנע ופרץ שותפיה שלא מבינים שזו הקדנציה האחרונה שלהם בפוליטיקה.
 46. 53
  המהלך של לבני הוא בבחינת: תמות נפשי עם ביבי

  תוקפה של האקונומיקה של ביבי - התנועה - יפוג בבחירות הבאות. ע"ע העצמאות של אהוד ברק (ברוג).

 47. 52
  לפיד ובנט כוחנו באחדותכם

  אל תתנו לציניות לנצח את האופטימיות

 48. 51
  אז הליכוד הוא שמפיץ את השקר שלפיד לא יהיה יו"ר האופוזיציה אם לא יצטרף לממשלה?

  זו שטות. לפיד יהיה יו"ר האופוזיציה, כנציג הסיעה הגדולה ביותר באופוזיציה - אלא אם כן יותר ממחצית מחברי האופוזיציה יסכימו על נציג אחר. אין תרחיש כזה בשלב הזה. הוא לא צריך תמיכה מאף אחד, מועמד חלופי הוא שצריך תמיכה רחבה באופוזיציה.

 49. 50
  זה אותם גורמים שאמרו שהליכוד יקבל 45 מנדטים?
 50. 49
  פוליטיקה חדשה? כנסו והגיבו!

  לפני הבחירות:לשאול את הבוחרים 'איפה הכסף'? (ב'אוצר')\אחרי הבחירות:לבקש את משרד החוץ ואת טרקליני אירופה.
  לפני הבחירות:לספר על ויתור של משרות טלוויזיוניות נחשקות למען העם\אחרי הבחירות:לבקש את ראשות הממשלה.
  לפני הבחירות:די לפוליטיקה של שנאה\אחרי הבחירות:להחרים את ש"ס.
  לפני הבחירות:לא נהיה עלה תאנה של ממשלת ימין קיצונית\אחרי הבחירות :דיל עם בנט.
  לפני הבחירות:פוליטיקה חדשה\אחרי הבחירות:דילים ושטיקים.

  ולסיום:בסרטונים ביוטיוב של נאומי חה"כ קלדרון ובנט, חכ"י יש עתיד מפוזרים במליאה ורק פירון יושב ליד לפיד, ומזכיר בתנועותיו והתנהגותו את חנפן הכיתה המלקק למלכת הכיתה, אותי זה משעשע. מומלץ.

 51. 48
  אש הממשלה "יצטרך לרכך עוד את מתווה קנדל לגיוס חרדים"
 52. 47
  מספיק עם הקשקוש הזה, הפוליטיקה נכשלה, צריך בחירות חדשות

  אם בנט ולפיד ילכו לבחירות חדשות, המאזן ישתנה לטובתן. כדאי להן להמנע מלהכנס ללכלוך הזה ולתת לבוחרים להעיף את נתניהו ולבני

 53. 46
  אם מופז גם יחבור לעולם לא אבחר בו , בא לי להקיא על ליבני

  שלא לדבר על נתניהו
  מקיא עליו גלידה

 54. 45
  האם בנט יסכים להיות עלה התאנה לממשלת השמאל הבוגדנית שהוא יקים?
 55. 44
  איזה מחאה הולכת להיות!!

  צריך להפיל את המשטר הזה

 56. 43
  ציפציפ הציפור

  ציפי את לא יותר מסמרטוט ריצפה - אפילו אם ביבי ינקה בך את ריצפת לישכתו המרופדת בחרדים, את תצטרפי בעבור שני תיקים אהה? מוכרת את בוחרייך ו"עקרונותייך" בעבור נזיד עדשים. וכל זה אחרי שפירקת מפלגה של 28 מנדטים.
  לא יאומן שאנשים הצביעו בעדך בבחירות. ועוד יותר לא יאומן שאדם רציני כמו מצנע מוכן להיות בחסותך.

 57. 42
  יאיר לפיד הנפוח

  כבר נאמר במקורות: "אל יתהלל חוגר כמפתח" , ואולם יאיר לפיד לא למד דבר מאימרה משכילה וחכמה זאת - הוא התמיד בהתרברבות, יהירות ואף הגדיל לעשות כאשר סימן עצמו גם כמי שיחליף את ביבי במשרת ראש הממשלה וגם כמי שמנסה ליצור יחד עם בנט ציר אופוזיציוני לביבי. כל ההתנהלות הזאת מעידה על שגעון גדלות של מי שאוליי עסקקצת באיגרוף אך בפוליטיקה הינו טירון בן טירון ללא כל שכל ונסיון פוליטי. עונשו של לפיד: ילמד את הלקח באופוזיציה!

 58. 41
  משעשע, ביבי קושר לעצמו חבל מסביב לצוואר ואומר ללפיד "תציל אותי או שאני קופץ"

  נו, הרי אפילו בליכוד הוציאו את המחשבונים, וברור להם שאפילו אם יצליחו לשבור את הברית של בנט ולפיד, בלי לפיד או העבודה אין להם מספיק מנדטים כדי להקים ממשלה. אז ביבי פונה קודם ל"שותפים הטבעיים", אבל ברור לכולם שבסוף הוא עדיין יהיה תלוי בחסדיהם של לפיד או יחימוביץ'. כשהשלב הזה יגיע, לפיד יצטרך להחליט אם לקפל את הזנב ולשבת עם החרדים, או לנסות ללכת לבחירות או להקים ממשלה בעצמו. אני בכלל לא בטוח שמבין שלוש האפשרויות הללו הוא לא יעדיף אחת מהשתיים האחרונות.

 59. 40
  ה"גורמים בליכוד" ובראשם נתניהו חיים בסרט אם הם חושבים שאפשר להתעלם מרצון העם כפי שהשתקף בבחירות כלומר ממלפגות מספר 2,3 ו-4 בגדלן. המסחרה של ביבי לא תשנה דבר וחצי דבר. המהלך של לבני פשוט מביש.
  1. רצון העם היה כך, שים לב:

   1- חלק גדול ממצביעי ליכוד תמכו בבית היהודי בהנחה שהם חלק מהקואליציה, נכון.
   2- קדימה התפרקה (אחרי שהתפרקו שינוי, מפלגת המרכז, ד"ש, יחד, צומת ותמ"י) ומצביעיה האבודים שילשלו את פתק הקריין המסורק היטב. אין שם מסר מלבד זה: תמיד תקום מפלגה שאוספת את הפתקים האבודים. אין שום מסר אחר ובוודאי לךא מסר שתומך בברית לפיד-בנט. צביעי לפיד לא היו רוצים את בנט כי אמירתו ברורה, ולמצביעי בנט אין מה לחפש אצל הקריין המסורק היטב.
   3- רצון העם היה גם לחזק את מפלגת העבודה אחרי פרישת ברק ועלייתה של שלי יחימוביץ'. מ-8 מנדטים ל-15.
   רצון העם היה גם לרכז את תמיכת השמאל אצל מרצ שהכפילה את כוחה, מ-3 ל-6.
   רצון העם היה גם לחזק את המפלגות החרדיות שהתחזקו מעט.
   רצון העם היה גם לחזק מעט את המפלגות הערביות,
   אז מה אמרת על רצון העם?

 60. 39
  ביבי הוכיח שוב שלא טובת ישראל בראש עינינו אלה איך להקים ממשלה שחלילה לא תשנה דבר

  לצערי ליבני שוב עשתה טעות גורלית והביאה אותנו עוד צעד ״קדימה״ לקראת התהום.

 61. 38
  שביבי יציג אולטימטום בנט יענה: בחירות

  בורים ועמי הארץ קשקשני הליכוד ומנתחי מומ כושלים בעלי מומ מוחי

 62. 37
  רק נתניהו יכול! לעשות שטויות ולהיבחר שוב ושוב ושוב....

  אולי שהליכוד יחשוב טוב טוב לאן מועדות פניו כי אם בנט לא יכנס ויש עתיד לא תיכנס אז איזה בדיוק ממשלה ירכיב הליכוד? אה כן זכזו ששומרת על כל הרע של עד עכשיו. חרדים אוכלים כסף, ללא שירות צבאי ומחזיקים בביצים את הליכוד. דרך אגב לבני לבד לא תישאר בקואליציה לאורך זמן שלא יהיו לכם טעויות במחשבה. היא בונה על כך שיש עתיד גם היא בפנים אחרת התהליך המדיני גווע עוד לפני הכרזת הממשלה. כי בנט לא יכול לתת חופש למהלך מדיני בגלל הרכב מפלגתו. אה מפלגת מעוט לנתניהו... נראה כמה זמן זה יחזיק. בנט ויאיר ויחימוביץ, השארו בחוץ ונראה איך ירד כח המיקוח שלכם לפי ראות הליכוד.... בלעדיכם הליכוד בלי ממשלה!

 63. 36
  ביבי ביי. נמאס לי ממך! איך אתה יכול באותה נשימה להגיד שאנו בתקופה קריטית למול האיומים הצבאיים ובו בזמן מעדיף את האנטי ציוניים החצופים שמסרבים לשרת בצה"ל
 64. 35
  ישופדו לפיד ובנט! שניהם יחד או כל אחד לחוד....
 65. 34
  ליבני הורידה כל מסכה ועקבה. פוליטיקאית מהזן השפל והעלוב ביותר
 66. 33
  איכס נמאס לי מביבי. אתה רוצה בחירות ? אין בעיה, תקבל.

  הלוואי וכמות המנדטים של הליכוד תרד בעוד כמה עד אז אמן !!!

 67. 32
  לפיד ובנט-תלכו עד הסוף ובבחירות חדשות הליכוד יתרסק
 68. 31
  בבחירות הבאות הליכוד יובס, לא שכחנו למה הלכנו לבחירות, ומיהו נתניהו, ובעיקר - איך הרסו את עתיד ילדינו עם עליית מחירי הדיור. ניפגש בקלפי ביבי, הסיבוב הבא קרוב.
 69. 30
  57 זה לא קואליציה ונתניהו עדיין צריך את בנט

  אחרת יהיו בחירות חדשות ולא בטוח שהוא יקבל אפילו 30 מנדטים.

 70. 29
  שייקחו גם את מרץ ויהיה להם 61
 71. 28
  הפרשנות של "הגורמים בליכוד" היא בבל"ת/ספין (יש הבדל?)

  העובדה שלבני תצטרף לממשלה היתה ברורה מהרגע הראשון. דבר לא השתנה - ביבי עדיין לא יכול להקים קואליציה בלי בנט/לפיד. כל עוד מישהו מהם לא ימצמץ...

  הסכנה המרכזית, לצערי, היא הצטרפות של העבודה לקואליצייה הריאקציונרית שביבי שואף להקים. אני רוצה להאמין שיחימוביץ' לא מתכוונת לעשות את זה - אבל קיימת סכנה שנתנייהו יציע הרים וגבעות לממורמרים בקרב חברי הכנסת של העבודה ויגרום לפילוג. לטווח הרחוק - התאבדות פוליטית מצדם, אבל זה לא נטול תקדים...

 72. 27
  פתאום לפיד ובנט מצטיירים כמו ילדים שלא מבינים את האופן שבו מתנהלים בפוליטיקה הישראלית
 73. 26
  היום ראינו בגדול ביבי מפחדדדדדד

  בושה ראש ממשלה משחק ברמות של שנות החמישים בטוח בלכוד הבושה עמוק עמוק בפנים כולם יודעים זה הקרב האחרון של המלך המובס

 74. 25
  ויהדות התורה תוותר לליבני על גיוס חרדים הצחקתם אותי
 75. 24
  בנט אל תשבר הליכוד פעם הבאהבבחירות ישבר
 76. 23
  ליבני היא החוליה החלשה...

  שלא לומר החוליה החסרה בין האדם והקוף..

 77. 22
  מופז לאחר שביבי השפיל אותך שלא תעיז להכנס לממשלת הליכוד
 78. 21
  ?

  אוי ציפורה ציפורה, רק נזק את עושה, לא ברור מה עובר עלייך אבל אם
  תצליחי להניע את התהליך אפילו במילימטר מתוך הממשלה אני אשתה את האוקיינוס האטלנטי

 79. 20
  על מה הם מדברים?

  57 חכים לא יספיקו.ואם בנט לא יתקפל,וכמו שזה נראה הוא לא יתקפל,הרי שלביבי אין ממשלה והולכים לבחירות חדשות.
  לא יעזור כלום,העם בחר ורוצה שינוי,וזו הסיבה היחידה שבנט ולפיד קיבלו כל כך הרבה מנדטים.זה לא שפתאום כולם נהיו דתיים במדינה הזאת.ביבי לא תופס זאת,אבל בלי בנט או לפיד פשוט אין לו ממשלה.

 80. 19
  עדיף בחירות חוזרות על פני הממשלה המגבשת, שבנט ולפיד לא יצטרפו.
 81. 18
  ליבני שוב הרסה לנו את החיים, לעוד 4 שנים, בדיוק כמו בבחירות הקודמות.

  אז הגברת לא נאותה להצטרף לממשלה עם 28 מנדטים כי היא רצתה "להנהיג", והשאירה את ביבי לחסדי ש"ס. היום המנהיגה זוחלת פנימה עם 6 מנדטים, זאת לאחר שבמסיבת העיתונאים דאגה להסביר בכובד ראש ובענייניות למה כל מה שהיא אמרה עד היום היה בעצם שקר ולמה להצטרף לביבי זה בעצם סופר דופר, אחלה בחלה.

  והנה עוד פעם נשארנו עם ש"ס, הודות לגברת לבני. 8 שנים של ש"ס אך ורק בזכותה.

 82. 17
  הליכה לבחירות תביא להדחת נתניהו

  לציבור נמאס מההתנהלות של נתניהו, הוא נתן לו עוד והזדמנות אחרונה אבל נתניהו לא הבין את העניין ושם קץ לקריירה הפוליטית שלו

 83. 16
  בנט ולפיד- העם איתכם. לא להיכנע לביבי התחמן

  זה הזמן להקשיב לאזרחים. די לניתוק בין הכנסת לבוחרים. אני מרוצה מהמהלך שלכם, ואם ביבי לא יכניס אתכם לממשלה עכשיו לפני החרדים הוא לא ראוי להנהיג!!!!

 84. 15
  על מי ביבי מאיים בדיוק...

  שילך לבחירות .. ואז בנט יקבל קולות של ימין מרכז + לפיד של שמאל מרכז ביחד יהיה להם 61 ואז נראה את ביבי + שס

 85. 14
  אפשר להקים גם ממשלת מיעוט

  ולתת לבנט ולפיד לתמוך מבחוץ.

  הרי בנט לא יכול לפעול להפלת הממשלה וחברי הכנסת לא רוצים בחירות לפני שחיממו את הכיסא.

  כך יצא שהם לא ממש הזדרזו להפיל - והם יאלצו לתמוך מבחוץ.

  1. בנט לא יצביע עבור ביבי...ועם 57 מנדטים לא תהיה ממשלה. ללפיד ובנט אין בעיה ללכת לבחירות על נושא שיוויון בנטל ודבוקתו של ביבי בחרדים...מי שיחטוף יהיה הליכוד. ביבי משחק פוקר עם קלפים שאין לו ואם לפיד ובנט לא ימצמצו ביבי (כרגיל) יתקפל.
  2. ולמה נדמה לך שלםיד ובנט יתמכו מבחוץ?
  3. נכון, מספיק שהמפלגות הערביות יימנעו

   עדיף להם ממשלה בלי בנט!

 86. 13
  הפעם לא בחרתי ליכוד בגלל ההתרפסות בפני החרדים

  יש ללכת לבחירות חוזרות כדי לחזק את יש עתיד והבית היהודי

  1. יש לחשוב לפני שמצביעים אחרת נתקעים עם ביבי לעוד 4 שנים
 87. 12
  בדיוק להפך. נתניהו וליבני יוצאים מופסדים מהפוליטיקה הזאת,

  בחירות נוספות ישרתו את לפיד - בנט - שלי. ציפי תעלם מהמפה והקולות של המפלגה הבזיונית שלה יתחלקו בין לפיד לבנט, ואז אפשר להגיד סופית שלום לביבי ושאר ליצניו.
  הקולות שהלכו למפלגות הקטנות בבחירות האלו ילכו הפעם למפלגות הגדולות כי לא עושים את אותה הטעות בהפרש זמן כל כך קטן, ומכאן שכל המהלך הזה הוא בתכלס נגד ביבי.
  אז תודה לך ביבי, על שעזרת לכולם לראות איזה פוליטיקה אתה ולבני וש"ס מביאים אלינו, ולמי באמת אתה דואג (לכסא שלך).

  1. צודק. לדעתי הרבה מהקולות שהלכו לשלי ילכו בבחירות חוזרות ללפיד

   אם היתי במקום ביבי הייתי מצטמרר מבחירות חוזרות.

  2. כל מה שביבי חותם עכשיו ימחק ברוח. אין מנוס מבחירות חדשות בקיץ.

   הצעד של ציפי הוא פוסט טראומה מהעלבון שספגה בבית אמו של יאיר לפיד. עד כמה שזה ילדותי זאת נקמה פשוטה בנוסח "אני אראה להם!" בכך למעשה חיסלה במו ידיה את עתידה הפוליטי. רחמנות על מצנע ופרץ.

  3. אופוזיציה

   בראיה לטווח בינוני, לפיד ואנשיו צרכים להמתין בנסיבות באופזיציה לבחירות הבאות, (דבר שלא קרה אף פעם למפלגת מדף) , מעמד זה יקנה להם קרש קפיצה להרכיב אולי את הממשלה הבאה, ההכרה של הציבור בחלוקת הנטל כנושא מרכזי תלך ותגדל ובמיוחד בדור הצעיר שיכריע , הרי ממשלת ביבי החדשה תחזיק כנראה רק כשנתיים.....הסבלנות משתלמת

  4. לא תחזיק אפילו שנה. הכלכלה ונושאי חוץ בהמתנה.

   אני לא מאמין שבנט יצטרף לממשלת כניעה וויתורים וגם אם כן אז הם יפרשו במהירות.
   האופציה לצרף את מופז בלי שוויון בנטל תגמור אותו סופית.
   היה ברור שציפי תבצע מחטף כי עם 6 מנדטים אין לה אפשרות להכתיב כלום.

  5. רחמנות על פרץ? תחמנות כזו מזמן לא נראתה

   אבל באמת רחמנות על מצנע. האיש יותר מדי ישר להתעסק בסיאוב של הפוליטיקה והוא כנראה גם תמים, נאיבי ולא חכם מדי

  6. תומכי ליכוד שרצו לתת תבלין דתי-לאומני (בנט) או תבלין קריין+תסרוקת, לא יחזרו על הטעות ויצביעו ליכוד.
  7. יש משהו בדבריך, לכן אל לבנט להתקפל כעת מול ביבי, הוא יראה חלש, והקהל שלו אוהב כוח.

   בנט הוא אלטרנטיבה לביבי בעיני רבים, ולכן הייתי נזהר במקומו מלזחול על ארבע אל ביבי. חלק מתומכי בנט עשויים לחזור לביבי, אבל תומכי לפיד כמוני, מרוצים מאוד מהתנהלותו. השאלה אילו מספרים יהיו כגולים יותר - אלה שיחזרו לביבי, או אלה שיעברו ליאיר לפיד מכל מצביעי שלי ועוד מפלגות שמאל? נראה.

 88. 11
  יהיר לפיד בחוצה !

  אחרי התנועה תבוא קדימה (מופז) ואחריה ש"ס. הבית היהודי יעבור טלטלה ובכל מקרה אם ייכנס ייכנס באורח מוחלש כאשר אורי אריאל מחזיק בידו מעין פוליסת ביטוח שלפחות 5-6 ח"כ לא ינטשו את הממשלה גם אם בנט יאיים בפרישה. אם בכל זאת הבית היהודי לא יצטרף אז תצורף/ תצטרף שלי יחימוביץ' עם ה"עבודה". בכל מקרה כנראה שיאיר לפיד עם "יש עתיד" בחוץ!

 89. 10
  מי זה בכלל ביבי? 20 חברי כנסת.
 90. 9
  אחרוני התגרנים בשוק

  חיזקו ואימצו בנט, לפיד ויחימוביץ' על שינוי המשחק מהיסוד - מכיסאולוגיה לאידיאולוגיה. חצי מהעם בחר בכם ומקווה לא להתאכזב.

  1. איתך

   הצבעתי ליכוד ותומך בברית לפיד בנט ואצטער מאד אם בנט
   יכנע לביבי וינטוש את לפיד, ללא ספק עדיף בחירות חוזרות
   והליכוד בודאות ירד ובאשר אלי לא עוד ליכוד.

  2. חצי של איזה עם בחר בהם?

   העם הישראלי? אין דבר כזה. העם היהודי? רובו לא בארץ ולא בוחר כאן. בודאי התכוונת לומר "מחצית מאזרחי ישראל שהשתתפו בבחירות". זה נכון ומדוייק, אלא שזה כולל גם את האזרחים הערביים אותם היהיר הטירון לא סופר אלא טרח להעליב אותם בדרכו לנשיא להמליץ על.... נתניהו! רק כדי כמה ימים אחרי זה להגיד שהוא מתכנן להחליף את נתניהו בעוד שנה וחצי... אפילו דרך ארץ אין לילד המפונק הזה, הבן של אבא,שלא לומר חוכמת חיים. והבן אדם עוד אמור להבין משהו לפחות בראיונות לתקשורת...
   מקוה מאד שהביבי ישאיר אותו בחוץ, אפילו מנהיג האופוזיציה הוא לא יהיה. או שיזחיל אותו לממשלה ללא תנאים. כך או כך, בבחירות הבאות הוא יעלם. רק החצוצרה תישאר....

  3. כדי לנקות את האורווה חובה בחירות מהירות מיד

   זה הפחד של ביבי הזדמנות לשלוח אותו לקסריה

 91. 8
  עושים בית ספר לבנט.

  הוא הרי חייב להיות בפנים.

  אם לא בסיומו של הליך הוא עוד לא ימצא מקום ויצטרך לחפש מציאות חליפית.

  עוד רגע ומופז בפנים עם תוכנית לשילוב בני ישיבות -תוכנית שיאיר לפיד יצטרך לאמץ.

  כך יוצא ששניהם יאלצו לזחול לבפנים.

  1. בית ספר? בינתים ביב מתנהג כמו בגנון
  2. אתה צודק מופז יהדות התורה וליבני יגייסו בני ישיבות
  3. עושים בית ספר לבנט ? עושים לנו אידיוט
  4. זה לא "בית ספר", אלא אם כן מדובר בבית ספר לפוליטיקה ישנה, מכוערת ומבישה. אם בנט ישמור על עצביו, בבחירות הבאות, בעוד מספר חודשים, הוא יגדיל עוד את כוחו. ביבי כנראה גמר את הסוס, ואולי טוב שכך.
  5. אין פוליטיקה ישנה, יש פוליטיקה מצד אחד וסיפורים למצמיעים ילדותיים לפני הבחירות. אתה קנית את ברבורי לפיד על פוליטיקה נטולת פוליטיקאים? זבש"ך. אפילו הגיון בסיסי לא הפעלת.

   ומעבר לכל בעיות הלוגיקה, למה בן אדם קונה רעיונות מקריין מסורק היטב?

 92. 7
  אחרוני התגרנים בשוק

  העם בציון נושא מבטו לבית הנבחרים ומצפה לפוליטיקה חדשה של אידיאולוגיה ולא כיסאולוגיה.
  חזקו ואימצו לפיד, בנט ויחימוביץ' על התעקשותכם לשנות את המשחק מהיסוד.
  אל תאכזבו את רוב העם שבחר בכם.

  1. Breacking News

   אפילו הש''ג של תל השומר יודע שבמקרה של בחירות מחדש מי שיפסיד ויפסיד הרבה זה רק הליכוד.לבנט וללפיד לא בוער כלום הזמן עובד לטובתם.

  2. היו צריכים לספק שקיות הקאה עם המהדורה של אתמול בערב. לבני, שרק ךפני

   חודשים ספורים ליכלכה על נתניהו בכל הזדמנות, פרץ שרק לפני חודשים ספורים עזב את העבודה כי יחימוביץ סירבה להגיד בקול רם שהיא לא תשב עם נתניהו. כמה גועל נפש אפשר להכיל במסיבת עיתונאים אחת??
   אין כאן דרך פוליטית, אין דרך מדינית. הכל עומד לממכר ומיקוח. אתמול ליבני הציעה להקים גוש שמאל מרכז חוסם, היום היא מצטרפת לליכוד ולחרדים. איפה העקרונות? איפה הפוליטיקה האחרת? איפה האג׳נדה שלה? לא שהאמנתי מההתחלה שזה יהיה אחרת. אבל הרבה אנשים קיוו והאמינו שכן.
   עמרם מיצנע צריך ללכת הביתה, בפעם המי יודע כמה. איש ראוי בהחלט שנדרס שוב ושוב על ידי עסקנים בכסות מנהיגים. זו לא הנהגה, זה בזיון.

 93. 6
  זה מהלך שיפיל את ביבי, כמו החבירה לאיווט

  כשחבר לאיווט היה ברור שהוא הולך להפסיד מנדטים, ועכשיו זה ברור שלא יצליח להקים קואליציה ונתן פוש ללפיד ובנט. ביבי (31) ועוד לבני ומופז (8 וזה לפני פרישת מצנע) וחרדים (18), זה 57. בחירות חדשות זה עוד קולות ללפיד ממאוכזבי לבני וקדימה, ומאוכזבי ביבי שחבר לחרדים, ועוד קולות לבנט ממאוכזבי ביבי שהולך להסדר עם הפלשתינים. ביבי בדרך הביתה. אם ישכילו בעבודה לשים מועמד פשיסט דוגמת חולדאי, הם עוד יגנבו את הבחירות. הזוי מה שאנשים בוחרים פה, אבל יאללה שביבי יעוף כבר.

 94. 5
  מסתמן: יש עתיד באופוזיציה עד סיום הקדנציה הנוכחית
 95. 4
  "חתונה" של צבועים, מישהו היה קונה מכונית משומשת מהביובי?

  מי היה מאמין לפני שבועיים ששני השונאים האלה יכהנו באותה ממשלה? רק שכרון הכוח של נהנתניהו הקפיטליסט החזירי וצביעותם של "גברת ניקיון" והסוצייליסט הידוע אמיר פרץ יכולים "להסביר" את השותפות הזאת! הסוף של מפלגת הליכוד מתקרב בצעדי ענק!!!

  1. הזוי

   לך חפש מי ינענע אותך

 96. 3
  איכשהו - אני מאמין שלפיד לא דואג... גם אם בנט ייכנס (וייוותר על על כבוד עצמי) - מה רע באופוזיציה?

  אז ביבי ייספר על עוד תרגיל מבריק שהוא עשה. אבל כל עוד ביבי מרכיב ממשלה עם החרדים יהיה קשה לכל מפלגה ציונית להיכנס ולהציג את עצמה אידיאולוגית. זה נכון לעבודה, לבית היהודי וליש עתיד. לקדימה כבר מזמן ברור שאין עקרונות. על התנועה אני לא יודע מה עבר... אז מי מוכן לשמור על הבוחרים בבחירות הבאות ולמי חשוב רק הכיסא עכשיו?

  1. דואג, וחצי דואג. באופזיציה הוא ימחק!!!!!!!!
 97. 2
  לנתניהו אין ערכים של מוסר.!!!!

  לא הבנתם.? לנתניהו אין ערכים של מוסר ואין לו ערכים של צדק. הוא גם לא יודע מה זה צדק במובן המילה. אצלו צדק רק במובן הצר של המילה צדק עבורו ועבור מקורביו.האחר מבחינתו יכול לגווע ולמות. נתניהו אסור שיהיה ראשממשלה לחלוטין.

  1. אבל היום ראינו שללבני "הנקיה" גם כן אין ערכים של מוסר
 98. 1
  במשחק 'דילמת האסיר' - מי שבוגד ראשון-מרוויח.ובמקרה זה,ליבני שאמנם לא "בגדה",אבל התקפלה,הפחיתה לכאורה את מחירם של בנט ולפיד,אגב גריפת תיקים טובים לעצמה.ובפעם הראשונה מזה שבועות רבים שנתניהו מבצע משהו שהוא לא שגיאה.אבל מוקדם מדי לשפוט,ועדיין יש סיכוי שלא תהיה ממשלה-או שתהיה ממשלה צרה עם "בדיחת קנדל" שמשמעותה המשך אי-גיוס תחת כותרת חדשה,כך שש"ס תוכל להצטרף.

  ומי שקיווה שבממשלה הבאה יהיו שינויים גדולים-עומד להתאכזב מרה.

  1. לבני בוודאי סיכמה שהיא בפנים רק אם יש עוד מפלגת "מרכז". מבחינתה מספיק שמופז יצטרף. ואין שום סיבה שהיא תתייבש מחוץ לקואליציה, היא יותר חירות מביבי!
  2. עד שאין ממשלה היא לא "בפנים". כמו שהיא "בפנים" בדרך לבית הנשיא היא יכולה להיות "בחוץ". נתניהו, חמקמק כשפיפון, יעשה לה בית ספר. חושבים שהוא שכח את "נתניהו מסוכן"?
  3. זה לא נגמר עד שזה נגמר

   העם אמר את דברו. יש עתיד זכו ב 19 מנדטים ! בנט שמדבר על שויון בנטל קיבל 12 מנדטים ואם הרעיון של ביבי הוא ליצור ממשלה עם שס והחרדים - עדיף ללכת לבחירות.
   אם בנט לא יישבר... הלחץ יעבור לביבי שיהיה צריך בסד זמנים קצר ולחוץ להחליט על שינוי המיתווה, לחזור לרצון העם לחבור ליש עתיד ולבית היהודי (מה שטבעי כל כך לאור רצון העם) או להסתכן בבחירות חוזרות.
   מיתווה של בחירות חוזרות רק מסכן הרבה יותר את הליכוד ביתנו וביבי.