מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

סיפור ההצלחה של בנט, סיפור הכישלון של השמאל

כוכב הבחירות מתכוון לקבור את פתרון שתי המדינות באמצעות מיליון מתנחלים וסיפוח מתמשך. בארץ הבחירה, כתבה ראשונה בסדרה

אני המצביע הישראלי המיואש, אני אומר למנהיג הבית היהודי נפתלי בנט. אני לא שמאל הזוי אבל אני מאמין בציונות הנאורה אשר יורדת עכשיו לטמיון, ואני מאמין במדינה היהודית הדמוקרטית אשר עכשיו מתפוגגת, ואני מאמין בחלוקת הארץ אשר עליה אתה מנסה לסתום את הגולל. וכשאני רואה את הנרפות והעליבות במחנה שלי ואת האנרגיה והתנופה במחנה שלך - אני מתחלחל. מה אתה יכול לומר לי ולשכמותי אשר רואים בעלייה של ישראל שלך את הקץ של ישראל שלנו? האם אתה יכול לשכנע אותי ואת קוראי שנפתלי בנט אינו מבשר את סופה של המדינה שאותה אהבנו?

מאז שהיה לכוכב פוליטי בנט עלה מעט במשקל. אחרי יום ארוך של מופעי קמפיין תובעניים הוא יושב מולי בקפה במרכז הארץ, מזמין לעצמו מנה אסיאתית חריפה ומקליד בלפטופ שלו פוסט מהיר של תמיכה באביגדור ליברמן ובגנות הפרקליטות. אחרי שהוא מסיים, הוא מרים אלי עיניים של קומונר מסור בבני עקיבא ומנסה לשכך את חששותי.

הציונות קמה בזכות החילוניות, הוא אומר. המערך הדתי הדוגמטי בגולה לא היה מסוגל ליזום את הציונות ללא ההתערבות החילונית של הרצל. אבל הציונות החילונית היתה ציונות קיומית שראתה במדינת היהודים מדינת מקלט. מדינה בת 64 לא יכולה להמשיך ולהתקיים על האתוס של מדינת מקלט, על ביטחון בלבד. הרי אם זו סיבת קיומנו, יש הרבה מקומות יותר בטוחים בשביל יהודים, כמו מלבורן אוסטרליה או ניו-ג'רזי. שם לא שולחים ילדים לצבא, ולא עפים שם טילים. לכן הגיעה השעה לעבור מהציונות הקיומית שאתה בא ממנה לציונות יהודית. צריך לבסס את החיים הלאומיים שלנו על בסיס יהודי וצריך לתת למדינה צביון יהודי.

אני לא תומך בכפייה דתית אבל אני מאמין שהיהדות היא ה-why שלנו. היהדות היא סיבת הקיום והצדקת הקיום ומשמעות הקיום. אני יודע שעבור השבט שלך זה קשה. כי השבט שלך הקים את המדינה ברוח חילונית-סוציאליסטית. וכשאתם רואים את החברה משתנה ואת המדינה משתנה אתם מרגישים שהלך עליכם. התחושה שלכם היא שהבית שהיה ביתכם כבר אינו ביתכם. אני לא אדיש למצוקה הזאת.

בנט בכנס בחירות באשדוד, שלשום. המהפכה החוקתית היא בעיניו תקלה איומה ואם יתנו לו, הוא יחולל מהפכת-נגד צילום: אי-פי
בנט בכנס בחירות באשדוד, שלשום. המהפכה החוקתית היא בעיניו תקלה איומה ואם יתנו לו, הוא יחולל מהפכת-נגד צילום: אי-פי.

אני גם מחובר אישית לאתוס שלכם. כשהייתי ילד ליד המיטה שלי היו מכתבי יוני וספרו של מאיר הר ציון. כך שאצלי זאת לא טקטיקה וזה לא איפור. כל חיי חייתי עם רגל אחת פה ורגל אחת שם. אתה צודק: מה שמתרחש הוא מהפכה, מאחורי ההצלחה של הבית היהודי עומדים כוחות עמוקים שמשנים את פני המדינה. אבל דווקא לי חשוב להיות הגשר אליכם. אחד האתגרים הגדולים מבחינתי הוא לחבר גם אתכם אל הציונות היהודית.

אבל אתה עומד לספח 60% משטחי הגדה המערבית, אני מקשה. גם מנחם בגין, גם יצחק שמיר וגם בנימין נתניהו נמנעו מלעשות את המעשה הקיצוני הזה. מימוש של תוכנית בנט יקבור סופית את פתרון שתי המדינות. מימוש של תוכנית בנט ינציח את הכיבוש ויהפוך את ישראל למדינת אפרטהייד מצורעת. אתה אמנם הייטקיסט מרעננה שראה עולם אבל אתה לגמרי מתעלם מהעולם. אתה תמיט עלינו אסון בכך שתגרום לקהילה הבינלאומית להוקיע אותנו ובכך שתגרום לשליש מהישראלים להיות מנוכרים לחלוטין לאותה ישראל חדשה שאתה תעצב.

בנט אומר שעניין התגובה הבינלאומית מטריד אותו ולכן הוא לא יספח את מרבית השטחים מיד, אלא בתהליך ארוך. הוא מאמין שבסופו של דבר העולם עסוק בקריסה הכלכלית של יוון, במצוק הפיסקלי של ארצות הברית ובטבח בסוריה ועל כן אפשר לגרום לו להשלים עם עובדות מוגמרות ועם החלטות ישראליות נחרצות. גם בשנת 1981, כאשר בגין עמד להחיל את החוק הישראלי ברמת הגולן, שמעון פרס ועמוס עוז הזהירו שזה יוביל להפיכת ישראל למדינה מצורעת. הוא העביר את חוק רמת הגולן, ספגנו כמה גינויים, והמשכנו הלאה.

יו"ר הבית היהודי אומר שהקרע הפנים ישראלי מטריד אותו הרבה יותר ועל כן הוא ינהל דיאלוג עם המרכז ועם השמאל בדיוק כפי שהוא מנהל אתי דיאלוג ברגע זה. אבל אחרי שהוא יוצא ידי חובה נפתלי בנט מתעשת ואומר שניסינו את אוסלו וניסינו את ההתנתקות וראינו מה קרה. אם תקום מדינה פלסטינית ביהודה ושומרון היא תאיים על ישראל גם בטילים וגם בפליטים.

כשהוא נמצא בחו"ל וכשהוא קורא את האקונומיסט, גם לו נדמה שהקמתה של פלסטין היא בלתי נמנעת. אבל כשהוא נוסע לירושלים דרך אריאל הוא מבין שזה לא יהיה. 400 אלף המתיישבים ביהודה ושומרון לא מאפשרים זאת. וכאשר מספר המתיישבים יעלה למיליון לא יהיה אדם בארץ שלא יבין שזאת המציאות. יהיו מיליון, אין לו ספק בכך. אחרי שיסופחו השטחים הדינמיקה הכלכלית תעשה את שלה ואנשים ינהרו אל אותם אזורים שיהפכו לחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל.

אבל אין פירוש הדבר אפרטהייד, להפך. הפלסטינים יוכלו לנסוע בכל יהודה ושומרון ללא מחסומים ובלי לראות חייל על כבישים מהירים ומשותפים, שישרתו גם אותם וגם את המתיישבים היהודים. יהיו להם חופש תנועה ותעסוקה ויהיה להם שגשוג כלכלי. הם יבחרו בעצמם, ישלמו לעצמם מסים, ינהלו בעצמם את חייהם בכל היבט. ובסופו של דבר, ירדן תהיה פלסטין. על כן אין שום סיכוי שבין הנהר לבין הים תקום מדינה פלסטינית. פתרון שתי המדינות מת. אין שום צורך לקבור את פתרון שתי המדינות כי כבר עכשיו הוא קבור.

ואם בכל זאת תתקבל החלטה אחרת, אני שואל. אם יגיע רגע הפינוי - תסרב או לא תסרב? תנהג כפי שאמרת לנסים משעל שתנהג או תנהג כפי שהבטחת כעבור יומיים?

בנט מדבר בגילוי לב מפתיע על הימים הקשים שעברו עליו בעקבות סערת הסירוב. הוא מודה שכאשר אמר את אשר אמר דיבר מהלב וביטא את תחושותיו האמיתיות. אבל בשבת האחרונה חשב על כך בשקט והגיע למסקנה שעכשיו, כשהוא מנהיג, מוטלת עליו אחריות מסוג אחר. הוא אינו יכול לגרום לריסוקו של צה"ל ולשבירתה של הממלכתיות. מה יעשה כשהשמאלן הבא יסרב ויתלה את סירובו בדבריו של בנט?

הוא עדיין חושב שפינוי של כפר יהודי או כפר ערבי הוא נורא וכי הגירוש של יהודים או של ערבים מבתיהם הוא מעשה שלא ייעשה. אבל אם הממשלה תקבל החלטה, הוא יבצע אותה. הוא גם לא ישעה להנחיותיהם של הרבנים הדוגלים בסירוב. בהתנגשות הקשה בין הערכים הסותרים, הערך של אחדות המדינה ואחדות הצבא גובר.

ומה בעניין שלטון החוק, איפה אתה אל מול עליונות המשפט ועליונות בית המשפט?

עכשיו בנט מסיר את הכפפות. עיניו יוקדות. המהפכה החוקתית היתה בעיניו תקלה איומה. היא תקעה את המדינה ועדיין תוקעת אותה. מה שאהרון ברק עשה, בנט אומר, הוא לשפוך סוכר למנוע. האקטיביזם השיפוטי גרם לכך שהיום אי אפשר לעשות בישראל את מה שפנחס ספיר עשה כשהקים את המוביל הארצי. השופטים העליונים והיועצים המשפטיים משתקים את כל המערכת.

קח את המקרה של יואב גלנט, אומר רב סרן במילואים בנט. בוא נניח שגלנט היה המועמד היותר טוב לרמטכ"ל אבל בשל החשש מבג"ץ המועמד היותר טוב נפסל. מי לוקח אחריות על הנזק שנגרם בשל כך למדינת ישראל ועל החיילים שעלולים להיהרג? זהו מצב בלתי נסבל של סמכות-ללא-אחריות. לכן יש צורך ברפורמה מקיפה. צריך לשנות את האופן שבו בוחרים שופטים וצריך לשנות את האופן שבו עובדים היועצים המשפטיים. אם יהיה לו די כוח פוליטי, נפתלי בנט יחולל מהפכת-נגד משפטית.

את נפתלי בנט פגשתי לראשונה לפני שש שנים. הוא חזר אז מזועזע ממלחמת לבנון השנייה ותהה מה עליו לעשות כאזרח בעקבות המלחמה. בנט של 2006 היה שקול ונחוש ומרשים למדי. הוא גם לא היה לבד: באותה תקופה לא מעט חיילי מילואים, קציני מילואים, אנשי אקדמיה ואנשי עסקים - מימין ומשמאל - חשו שעליהם לשקם את המדינה שזה עתה חוו את חדלונה. ואולם בעוד המוחים משמאל איבדו את דרכם או שבו אל ביתם, בנט הלך לנתניהו והלך ליש"ע והקים את ישראל-שלי והשתלט על הבית-היהודי והפך להפתעת הבחירות. הוא הצליח לעשות עבור הציונית הדתית-לאומית את ששום כוכב זוהר לא הצליח לעשות עבור הציונות החילונית-ליברלית. כך שכאשר בנט סוגר את הלפטופ שלו ולוחץ את ידי ונעלם אל תוך הלילה, ברור לי שהסיפור איננו רק סיפור ההצלחה המטלטל שלו. הסיפור של בחירות 2013 הוא סיפור הכישלון שלנו.
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 הפתרון היחיד האמיתי לסכסוך הדוחה הזה ,זה שני מדינות לשני עמים .אחד ערבית אחד יהודית .את אומרת יהודה ושומרון נקייה מיהודים ומדינת ישראל נקייה מערבים עם חומה ליזר בגובה מאה מטר .אין באמצע ,למה מה קרה ערביי ישראל במדינה היהודית שבעתיד לבוא גם הם ידרשו מדינה פלסטינית במדינת היהודים או חיבור טבעי לאחים שלהם בגדה המערבית ,נ.ב אם אתם חושבים שעכשיו גרוע במדינת ישראל מסכנים הילדים שנולדו ממש עכשיו בבתי החולים .  (לת) מוחמד החמישי.
 • 05:59
 • 28.12.12

 •   קוראים לזה טיהור אתני, ואין דבר כזה א
  • 13:48
  • 28.12.12

  תבנה איזו חומה שתרצה - לא תוכל למנוע טרור שיבוא מהצד השני. הפיתרון היחיד הוא שלום אמת בין שתי המדינות.

  אשר לערביי ישראל, אין שום סיבה בעולם להוציא אותם מהמדינה. הם לא ידרשו "מדינה פלסטינית", הם כן ידרשו (ודורשים) שיוויון מלא.

 •   הפתרון היחידי לסכסוך שתי מדינות לשני עמים ישראל לישראלים יהודה לקנאים. בתל אביב נקים את מדינת השפויים, מדינה של שלום, אחווה ונורמאליות. אין בנינו לבינם דבר, המדינה של ביבי, בנט, וליברמן אינה המדינה שלנו, מעשיהם אינם מעשינו והעתיד החשוך שהם מציאים לנו לא מתאים לילדינו. ההסטוריה היהודית רצופת משברים בין מבשרי החורבן הקנאים לשאופי החיים והנורמליות "המתייונים". חפצי חיים מצדדים בישראל שבירתה תל אביב כמדינת הישראלים.  (לת) איב
  • 18:14
  • 28.12.12

 •   אז גם אין טעם להוציא את מתנחלי יהודה ושומרון  (לת) ל-א.
  • 18:33
  • 28.12.12

 •   לסלק יהודים מ"פלסטין" זה בסדר, אבל להעביר את הערבים למדינה ה-22 שלהם זה לא בסדר? צבוע!  (לת) גועל נפש
  • 19:22
  • 28.12.12

 •   הם גיס חמישי, בינם יש הרבה מאוד שהיו מוכנים לעשות הכל בשביל לחיות איתנו בשלום ובשלווה, אך בבוא העת, היאהוד ישחטו בכל מקום על ידי אחיהם והם לא יוכלו ולא יעשו כלום,  (לת) ערביי ארץ ישראל
  • 07:40
  • 29.12.12

 •   3 מדינות אתה מתכוון , אחת לפתח אחת לחמאס ואחת זמנית לישראל עד שתחוסל סופית  (לת) שלום
  • 17:35
  • 02.01.13

 •   יש עם פלשתיני כמו שיש עם סורי ....עיראקי י.....ירדני וכו' וכו' כולם חבורת כנופיות רצחנית והמזל היחידי שלנו הוא שהם שונאים אחד א השני יותר מאשר אותנו והמזל השני שלנו זה שהם בעצם לא עם-נסגר המעגל  (לת) מעגל סגור-אין דבר כזה עם פלשתיני
  • 14:57
  • 18.04.13

 •   מי אמר חייבים להחזיר את רמת הגולן?? בוא ניזכר....  (לת) הגולן זו רמה אחרת-אחלא סיסמא
  • 14:58
  • 18.04.13

 •   מדינה אחת לשני עמים משה בן מימונה
  • 16:30
  • 18.04.13

  זה הפתרון מדינה אחת ויחידה אין מקוםלשתי מדינותמדינה אחתלשני אחים

02 כן אבל הכשלון הוא סיפור ההצלחה. השמאל ניצח ויותר מדי. נסינו אוסלו והתנתקות - דברים שהיו בלתי ניתנים לדמיון בשמאל הישן
 • 06:00
 • 28.12.12

והם נכשלו, ובאופן נורא. והדמוגרפיה עשתה את שלה. לא רק בימין אלא גם בשמאל. על השמאל השתלטו לחלוטין קבוצות קיצוניות. נערי הגבעות שלנו היום מנהלים את ההצגה. השמאל של פעם היה סוציאליסטי ודגל בערכים קבוצתיים. השמאל של היום הוא ליברלי - ערכים אינדבידואליים. הבעיה שאותם ערכים מטבעם מונעים התארגנות וסולידריות.

הניצחון שלנו היה בעוכרינו.

 •   את אוסלו לא ניסינו, ההתנתקות היה רעיון עוועים של ה"מרכז" שמאלני
  • 17:34
  • 28.12.12

  דרך השמאל לא נוסתה פה מאז 1995 ואז היה פה שגשוג ותקווה. מאז - אין.

 •   אוסלו נכשל כי נתניהו הופקד ליישם אותו בצד הישראלי ערן
  • 19:10
  • 28.12.12

  מעבר לזה, בגדה באופן יחסי שקט, והמשטרה הפלסטינית שם שומרת היום על הישראלים מטרור. זה לא בדיוק כישלון.
  בנוגע להתנתקות מעזה - הטעות של שרון היתה שהוא הוציא את הצבא כשהיה צריך להוציא רק את האזרחים היהודים ואת הצבא אחכ ותוך כדי הסכם כלשהו. אבל ממתי שרון נחשב לשמאל?

 •   "שגשוג ותקווה" זה שם קוד לפיגועים בכל שבוע? דוד
  • 21:07
  • 28.12.12

  כי אם לא, אין לי מושג על מה אתה מדבר?

 •   אוסלו חיים קדמן
  • 13:04
  • 29.12.12

  תהליך אוסלו היה צריך להתבטל רשמית בשנת אלפיים עם פרוץ האינתיפאדה השנייה, מאחר ותהליך אוסלו היה הונאה מצידם של הפלשתינאים. אין להם שום כוונה לחיות בשלום אתנו, אלא אם אנחנו נוותר על ריבונותינו ועל מדינת ישראל, ונהפוך למיעוט חסר השפעה כמו הנוצרים בלבנון.
  ההינתקות הייתה חהלך חסר היגיון בלשון המעטה, המעיד מאז ההסכמה של טרומפלדור להניח לפורעים לעשות חיפוש בתל חי אחר צרפתים ומותו עם עוד מספר מחבריו כתוצאה מכך ועד לוויתור חסר ההיגיון בהינתקות שרק החמיר את מצבה של מדינת ישראל.

 •   ערן אוסלו חוסל ע"י ערפאת הרבה לפני שנתניהו עלה לשלטון! לביא
  • 21:53
  • 31.12.12

  האוטובוסים החלו להתפוצץ הרבה לפני שנתניהו עלה לשלטון. וערפאת אמר "כולנו יחיא עאייש". ערפאת חיסל את אוסלו עוד לפני שרבין נרצח! נתניהו עלה לשלטון בגלל כישלון אוסלו , לא בגלל הצלחה! אם אוסלו היה סיפור הצלחה השמאל היה ממשיך לשלטון!

03 העברת אותי מהליכוד לבנט במחי כתבה אחת ב5 לפנות בוקר  (לת) יואב5
 • 06:01
 • 28.12.12

04 כחילוני עם שהצבעתי קדימה , אצביע הפעם לבנט, כי  (לת) אשר
 • 06:06
 • 28.12.12

05 כמה זמן כבר ימשך המצוק הפיסיקלי? יש להם עוד חמישה ימים לפתור את זה מנחם
 • 06:07
 • 28.12.12

שם בארה"ב. וגם המשבר הכלכלי יסתיים והוא כבר מסתיים (למרות שבישראל עדיין בהכחשה עמוקה בקשר לזה, אחרי הכל צריך לחפש משהו אחד טוב בארץ) ורק ישראל תישאר מבודדת ומסובכת עדיין עם הבעיה הפלסטינית כאילו שום דבר לא השתנה.

06 השמאל הקיצוני מסנדל את השמאל כולו והנה התוצאה - ביבי, בנט ודרומה  (לת) שמאל שמאלי
 • 06:10
 • 28.12.12

07 העם היושב בציון מבין שהוא ציוני אמיתי - ולא יפקיר אחים - להבדיל מן השמאל המפלג והמשסע והמזין את אומות העולם לבחוש כאן.  (לת) שפכטל
 • 06:11
 • 28.12.12

08 "יחולל מהפכת-נגד משפטית" פחחח
 • 06:13
 • 28.12.12

בגלל הצהרות פחות לוחמניות משל אלו שאמר בנט כאן,
הפרקליטות הורידה ראש-ממשלה שרים וחברי-כנסת.

ולכן אין זה אלא רק עניין של זמן שהפרקליטות תוציא את התיקים נגד נפתלי בנט והוא יושלך לאשפת ההיסטוריה הישראלית.


הפרקליטות היא חלק ממחלה אוטו-אימיונית של החברה הישראלית,
חלק נוסף הוא בית-המשפט-העליון (אין צורך להרחיב, כולם יודעים במה המדובר),
חלק אחר ומכוער לא פחות של המחלה, הוא השתתפות חברי כנסת בטרור ובגידה נגד היהודים כאן (ע"ע עזמי בשארה, אבל גם ח"כ יהודים במעל),
ולמעשה ישראל חולה באיידס והסימפטומים לכך רבים.

מסכן נפתלי בנט,
הוא איננו יודע שאוספים דף אל דף לתיק נגדו...

09 צודק לגמרי אורי
 • 06:14
 • 28.12.12

עצוב. עצוב. עצוב.
מצחיק שהדתיים והימניים שככ חשובה להם מדינה יהודית יביאו למדינה דו לאומית.

10 זה לא הכישלון של השמאל החילוני, אלא של הימין החילוני. האלטרנטיבה לכישלון אוסלו התבררה כיהודית דתית ולא יהודית חילונית.  (לת) תיקון טעות
 • 06:16
 • 28.12.12

11 לא. הכשלון של השמאל שהם שמו את הענין הנערבי ,רווחתו יליד הארץ
 • 06:32
 • 28.12.12

ונתינת מדינה להם,בראש מעיינינם.
השמאל לא דאג ליהודים וכל שאיפותיו הה לצמצם ההתישבות בעוד הערב י בונה היכן
שמתחשק לו. כל נגיעה בערבי נקראת בפי השמאל 'גזענות ' וכל דרישה ישראלית 'פאשיזם./
וזה נמאס על עם ישראל.

12 הגשמת כל משאלותיו של השמאל, עובר דרך בנט פייגלין וכול השאר מנחם
 • 06:33
 • 28.12.12

הסדר יבוא רק בכפייה, וכפייה תבוא רק עם השלטון בישראל יהיה לאומני,דתי,ימני, לכן צריך להמתין בסבלנות , כי אין אלטרנטיבה אחרת.

13 מה עושים? איך נחייה כאן?!  (לת) דניאלה
 • 06:35
 • 28.12.12

14 הכל טוב ויפה נהיה מדינה גדולה ויהודית אבל אני שוב אחשוש לעלות על אוטובוסים בעירי תל-אביב וכשמישהו ילך מאחוריי בצעדים מהירים וקרוב מידי אני אפנה את מבטי בחשש. ארי שביט, מדוע לא שאלת את בנט על המחיר לכל החזון הנפרץ הזה שלו. הפלסטינאים לא נוכחים בראיון. אבל אנחנו יודעים מה עושה ייאוש. הוא מצית להבה גדולה. אני מעדיפה מדינה קטנה כמו זו שהיתה לפני מלחמת ששת הימים שבה קלקיליה הקרובה לא הפחידה את כפר סבא, על מדינה גדולה יותר שבה אנשים ילכו עם אפוד ברחוב. האיש הזה בנט הולך לשבת בממשלתו של ביבי שלא רחוק מדעותיו אבל עדיין מקשקש באוזני אובמה ומדינות אירופה על אבו-מאזן שמסרב לשבת אתנו. אבו מאזן כבר הכריז שהוא מוותר על זכות השיבה. גם אם הוא יכריז שהוא מתגייר ביבי ימשיך לדקלם את המנטרות שלו. בנט מבקש גם להצר את רגליו של בית המשפט העליון. יופי-טופי עכשיו אנחנו ממש ככל העמים ולא סתם עמים אלא מובחרים שבמובחרים או בקיצור פשיסטים.  (לת) אחת העם
 • 06:37
 • 28.12.12

 •   כשלפלשתינאים תהיה מדינה חצי מטר מת"א לא תצטרכי לחשוש יותר לעלות על אוטובוסים, כי גם ככה תשהי כל היום במקלט  (לת) ז'בו
  • 18:35
  • 28.12.12

 •   צודקת! לפני ששת הימים לא היו מחבלים. היו רק פדאינים מקיביה וקילקיליה ששחטו ילדים ואזרחים בכפר סבא וכפר חב"ד וכו' וכו'  (לת) לקס יהושע
  • 19:36
  • 31.12.12

15 נורא ואיום דן
 • 06:38
 • 28.12.12

האיש לא מגובש בדעתו איש הזוי ומצע הזוי שיוביל לאבדון

 •   אף מנהיג "שפוי" בעולם לא ידחוק מנהיג ישראלי הזוי לקיר מפחד ברירת שמשון שתביא לאבדון לא רק של ישראל, אלא של כל המזרח התיכון ומעבר לו.  (לת) אבדון זה סבבה!
  • 17:13
  • 28.12.12

 •   הארץ היחידה או הכמעט-יחידה שתיחרב בעקבות "ברירת שמשון" היא ישראל. קצת ריאליות חביבי
  • 20:32
  • 28.12.12

  התוצאה הישירה של השלכת פצצות גרעיניות על מישהו בידי ישראל תהיה מחיקת ישראל מעל פני האדמה ללא הגנת איש, גוף או מדינה כלשהם. לא יהיה צבא ערבי שלא יקום עלינו, ואליהם יצטרפו צבאות רבים אחרים - כולל של מעצמות שאנחנו כחגבים לידן. וארצות הברית לא תגן עלינו ולא תוכל להגן עלינו במצב כזה.

  אנא הפנם, משמעות "ברירת שמשון" היא אובדנה של מדינת ישראל, ובניגוד למה שהשם מרמז - "תמות נפשי עם פלשתים" - הפלשתים לא ימותו הפעם. רק שמשון. את הפלשתינאים לא נוכל להפציץ ככה כי הם כאן, מדינות ערב הגדולות עצומות כל כך - תסתכל במפה על איראן, על עיראק, על השאר - גם עשרות פצצות שיושלכו עליהן לא ישמידו אותן.
  "ברירת שמשון" היא לא ברירה. היא אגדה ותו לא. סיפור רע לילדים שאוהבים את סיפורי לפני-השינה שלהם ממש, אבל ממש, גרועים. סיפור על מדינת ישראל שהתאבדה ותוך כדי כך השליכה עשרות פצצות גרעין על כל מדינה ערבית ועוד כמה על מדינות נוספות שעצבנו אותה, כדי להשאיר אחריה חורף גרעיני.
  זאת מדינת העם היהודי שלך? זאת המדינה שניצולי השואה באו אליה להקים אותה ולחיות בה? החרפה הזאת היא החזון הציוני שלך?

16 רק בנט  (לת) ליכודניק לשעבר
 • 06:44
 • 28.12.12

17 האיש הוא מקופלת ויתמוסס עם הזמן וטולעם ישראל ממנו לא יהיה אין לו מחשבה מדינית, אין לו חזון כי כל מה ששומעים ממנו זה לא חזון זה פוליטיקה, הוא לא יקבל כל כך הרבה מנדטטים כפי שחושבים ובכלל, לא שמעתי ממנו משנה סדורה בענייני חברה אלא אוסף משפטים מפוצצים. לסיכום האיש אמנם הרשים כמה ילדים אבל צריך לשים אותו בפינה שלו ולא יותר מזה. הכיפה על הראש מזכירה לי את הכיפה השחורה ששמים עבריינים כשנתפשים ומובלים לבית המשפט  (לת) איש תורה
 • 06:44
 • 28.12.12

18 אין "פתרון הבעיה" כי יש שלוש בעיות שונות. הבעיה הערבית: איך לחסל את היהודים ואת מדינתם. בעית הימין היהודי: איך לבסס את הקיום היהודי בארץ ישראל. בעית השמאל: איך לטרפד את שאיפות הימין . "שתי מדינות לשני עמים" - פתרון סביר לבעיה הראשונה והשלישית בלבד.  (לת) ד"ר גדעון ארליך
 • 06:45
 • 28.12.12

19 מבאס כמה שהוא צודק דרור
 • 06:48
 • 28.12.12

דרוש מנהיג אחד וחזק לשמאל הציוני, ולצערי לא היה כזה מאז רבין.

 •   הוא צודק?ומה עשה האדון שביט בבחירות שעברו כשהמחנה שלו (ושלי)נסחף לעבר ציפי ליבני שכוכבה דרך אז?הוא חבר לשופט השרלטן אהרון ברק כדי להשמיץ אותה לא בגלוי(הכוונה לאהרון ברק)אלא במחתרת בלי להזדהות. נפיח
  • 06:58
  • 29.12.12

  הוא גם לחם מלחמת חורמה באולמרט שהיה ראש ממשלה טוב שהעז להתעמת עם המתנחלים ואפילו הוריד ישובים בצפון השומרון עד שנבלח בכוח בערמונה.הוא לא ידע להבדיל בין בעיותיו של אולמרט בתחום השחיתות לבין צורך השעה החיוני להעביר את המדינה לכוון חדש.ומה עשתה הפרקליטות שאנשיה שייכים לאותו המחנה היא הדיחה את אולמרט....

 •   הצודק במרומים אורי
  • 06:47
  • 03.01.13

  זוכרים לארי שביט את הטקסטים נגד לבני. חבל חבל מאוד.

 •   לאדון נפירו, דבריך יכולים להיות מוגדרים כנפיחה מסריחה.  (לת) שולם
  • 14:50
  • 18.04.13

20 בישראל היום קל הרבה יותר להגיע מהימין הקיצוני ולמשוך אחריך המון שנחשב למתון יותר מאשר להגיע מהשמאל ולמשוך את אותו הקהל. וזה מה שבנט עושה -שילוב של כוח חדש וכריזמטי שאומר בקול מה שההמון אוהב לשמוע וסוחף אחריו גם את מי שבאופן מסורתי בחרו במפלגות קצת יותר מתונות.  (לת) ש.
 • 06:49
 • 28.12.12

21 מה הקשר? יש אידאולוגיה ימנית ויש לה תומכים ,ויש שמאל שהתומכים בדרכו מתפצלים ל-3 מפלגות בינוניות יונתן
 • 06:56
 • 28.12.12

כיום המחזיקים בכיוון ה'ניצי'-מזרחי..... הם כ-45% מהישראלים, בכיוון ה'יוני'-אשכנזי..... -כ40% , 10-12% דתיים חרדים וכ8-10% ערבים.
2-3% תזוזות לכאן ולשם.
כל כך ברור, כל כך פשוט. החיבור בין ה'ימין' וה'דתיים' טבעי ויוצר גוש של כ-55%. התנודות בתוך הגושים (איחודים/פיצולים) הם בעצם מה שנקרא :משחק סכום אפס.
חשבון ברמה של כתה ד' (ואנחנו מקום 7! בעולם במתמטיקה....

22 איפה הוא אכל את המנה האסיאתית החריפה?? גמגיל
 • 06:57
 • 28.12.12

כל השאר מעניין ככל קשקשות האמבה שלך, מר סמולימיניק.

23 שיהיה לו בהצלחה שפוי למהדרין
 • 06:59
 • 28.12.12

שיעיף את המתנחלים הערבים שהשתרצו בארץ ישראל במאה השנים האחרונות.

24 תזכרו את השם הזה. המדינה הזו תיחרב ע"י ביביליברמן ובנט  (לת) ייאוש
 • 07:03
 • 28.12.12

25 בעוד חמישים-מאה שנה ייכתב בהיסטוריה של עם ישראל: "הציונית החילונית הקימה את המדינה היהודית והציונות הדתית החריבה אותה...".  (לת) אחד
 • 07:03
 • 28.12.12

 •   הדתיים באו לישראל בעקבות החילונים; ויחזרו לגולה בעקבות החילונים  (לת) חורבן בית שלישי קרוב
  • 16:44
  • 28.12.12

 •   הבנה אחת
  • 18:24
  • 31.12.12

  אולי מספיק עם ההפרדה והשנאה בין הדתיים לחילונים ? לאיזה רמות הגענו , שאנחנו עם ישראל שאמור להיות מאוחד במיוחד במצבים כאלו, במקום כ"כ רחוק . איך נוכל לפתור משהו בכל הקשור לנושא הערבים , בעוד שאנחנו רבים אחד עם השני ומגלים רק שנאה במקום הבנה ,קבלת האחר .מה עם פלורליזם? סובלנות ? אנחנו לא כשרים לפתור אף בעיה עד שנפתור את הבעיה הקיימת בעם שלנו ,בארץ ישראל . עלינו להבין אחד את השני ולקבל אחד את השני ואז להסתכל החוצה ולפתור בגבורה את בעיית הערבים ,ולגרום פגיעה מינימלית בשני הצדדים כי אנחנו לא כמו הערבים שמחפשים לפגוע ,אנחנו מחפשים דרך לחיות במדינת ישראל השייכת לעם ישראל ללא הפרעות וללא רציחות ופיגועים מצד הערבים .

26 "אני מאמין בציונות נאורה" - שטפו לך את המוח שלהיות שמאלני זה להיות נאור - תחשוב! עמיחי
 • 07:06
 • 28.12.12

זה שאתה קורא הארץ לא אומר שאתה חושב ושיש לך מחשבה חופשית.
כל האמונות שלך מבוססות על אשליות ולא על מציאות.
תתאפס על עצמך

27 שמאל לא היה כאן מעולם, זה תמיד היה גדול על יהודים. שמאל יש באירופה  (לת) נתן
 • 07:07
 • 28.12.12

28 הצלחת בנט היא כשלון המדינה היהודית! ישראלי
 • 07:09
 • 28.12.12

סיכון הקיום של המדינה היהודית

29 סכנה ושמה נפתלי בנט אחרון הציונים
 • 07:10
 • 28.12.12

תחת מעטה של נאורות נפתלי ודומיו מביאים להרס המדינה.

30 לא ידעתי שארי שביט שמאלני? האיש שמטיף למלחמה מטורפ יעל
 • 07:10
 • 28.12.12

לא ידעתי שארי שביט שמאלני? האיש שמטיף למלחמה מטורפת עם איראן מציג עצמו כשמאלני

31 מי שלא מכיר בהיות הציונים החילונים מיעוט הולך וקטן לא מבין לאן המדינה הולכת. מי שלא רואה איך בעולם הערבי הדיקטטורים והמיעוטים האתניים מאבדים שליטה לאיסלמיזם לא מבין את אזורנו. מי שלא רואה איך מדינות המערב שוקעות בחובות וזיקנה למול המדינות המתפתחות הוזה. מי שמפספס את ההתחממות הגבלובלית והמחסור במזון ושאר משאבים לא מבין בפני מה אנחנו עומדים. מי שרואה את השינויים מבין שאנחנו זקוקים לשינוי חסר תקדים במדיניות, הרבה מעבר לטקטיקה של רב-סרן בנט, כדי לשרוד בעשורים הבאים.  (לת) בנט פוליטיקאי קטן. דרוש חזון גדול.
 • 07:13
 • 28.12.12

32 אכן, כן. זו התמונה. אין לנו, החילונים מה לעשות כאן, הפסדנו, ומוטב שנודה ונלך לאוגנדה קתו הזקן
 • 07:14
 • 28.12.12

רעיון שתי המדינות נגמר מזמן. המדינה הדולאומית עובדה קיימת. הסיפוח למעשה כבר קיים מזמן. שלב זה אפרטהייד, ובשלב הבא, העולם יבין שכאן דרום אפריקה, ילחץ ויבוטל האפרטהייד. אבו מאזן מבין את זה ומשתף פעולה.
בנט הוא הסנונית היפה, שמבשר את בוא החורף הקשה, שלטון החרדים, האייטולות, שביחד עם האייטולות של האיסלם יכתיבו לנו את חיינו.

 •   בהצלחה באוגנדה בעז
  • 15:14
  • 30.12.12

  לא יודע מה כל כך מושך אותך באפריקה, אבל אני מקווה שתהנה שם. אגב, נראה לי שהדיור באוגנדה הרבה פחות יקר, וביבי בטוח לא יגיע לשם, אז נראה לי שהולך להיות לך טוב בסה"כ. בהצלחה.

33 אסור להשוות את הלאומנות בארץ ללאומנות באירופה לפני 80 שנה, ואני לא משווה מוסוליני
 • 07:19
 • 28.12.12

אבל היד מדגדגת.
נספח רק את אוסטריה -אחינו הם-- נספח רק את צ'כוסלובקיה כדי ליצור רצף טריטוריאלי. נספח את פולין--הפולנים אינם בני אדם וזה לטובתם

 •   למה להפליג כ"כ רחוק, כשאתה יכול להשוות ללאומנות האיסלאמית במזרח התיכון של ימינו.  (לת) ח. משעל
  • 08:43
  • 28.12.12

 •   חבר הוועד המרכזי של פת"ח, עבאס זכי: המטרה היא "קיצה של ישראל" אבל "אתה לא יכול להגיד זאת". משעל בעזה: "פלסטין שלנו מהנהר עד הים ולעולם לא נכיר בישראל" - אז הנה לפניכם "המתון" מהפת"ח והקיצוני מהחמאס. יש יותר פאשזים מזה? אפשר בהחלט להשוות את הלאומנות של הפאשיזם האיזלמי לזה באירופה לפני 80 שנה!
  • 09:10
  • 28.12.12

  "ההסדר מבוסס על גבולות ה-4 ביוני [1967]. וכאשר ההסדר הוא על גבולות ה-4 ביוני, הנשיא [מחמוד עבאס] מבין, אנחנו מבינים, וכולם יודעים שלא ניתן להגשים את הרעיון ההשראתי, או את המטרה הגדולה במכה אחת. אם ישראל תיסוג מירושלים, אם ישראל תעקור את ההתנחלויות, 650,000 מתנחלים, אם ישראל תסיר את גדר (הביטחון) - מה יהיה עם ישראל? ישראל תגיע אל קיצה. אם אני אומר, שאני רוצה להסיר אותה מהקיום, מעולה, מעולה, [אבל] זה דבר קשה. זאת אינה מדיניות [מוצהרת]. אתה לא יכול להגיד זאת לעולם. תגיד את זה בינך ובין עצמך."
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jQXxbSA7MOM

 •   כול כך מרגיז אותי, שהשמאל והמרכז לא התאחדו... אני יצביע למפלגת נישה!  (לת) ירוקים או משהו כזה.......
  • 09:11
  • 28.12.12

 •   זיג הייל.  (לת) הדיקטטור הגדול
  • 09:12
  • 28.12.12

 •   הפוך, גוטה, הפוך. אנחנו צ'כיה הקטנה, והערבים רוצים את הסודטים במינכן.  (לת) מצ'לס
  • 09:19
  • 28.12.12

 •   כל מילה בסלע מוסוליני. אתה צודק. בנט הוא אחיו התאום. רק שכמו ארדן וסער, הוא משחק אותה משחק כפול עם היענו ליברל, הייטקיסט. אבל כמו שליברמן דמוקרט, כך גם בנט. "הוא מאמין שבסופו של דבר העולם עסוק בקריסה הכלכלית "=הוא מאמין שהוא יכול לסובב את כל העולם על האצבע היהודית הקטנה שלו, בזכות הכיפה הסרוחה שעל ראשו, ולא משנה מה הפלסטינים יגידו. הוא, יוביל את דעת העולם, שמעתם את השוונץ? שום חיבור למציאות. רק רמייה. כמו ליברמן, כמו ביבי, כמו הימין=תרבות השקר, הגזל והעושק. העיניים הגדולות של המקופח המשיחי. האסון ארי שביט, שאתה, וחבריך הפריירים, נותנים לקקות כמו בנט לפרוח. מי יבחר בנט? כל מיואשי החיים שמצאו דרכם בדת. כל סוחרי הנדל"ן שיושבים בשטחים הכבושים, על חשבון משלם המיסים שהפך פרה חולבת עבורם תחת ספסרות ביברמן. כמו החרדים, כמו הטייקונים, כמו המגזר הציבורי. זו שחיתות הימין, ואנחנו- במקום להקיא אותם , להראות לכל השפויים כאן- את העוולות וההרס שביברמן עם בנט מעוללים, אנחנו מאוננים. אין לשום כיפה סרוחה תשובה שאין לחילונים. המדינה הזו נבנתה בזכות ציונים אמיתיים, שאינם הכיפות הסרוחות של היום, ולא הימין של ביברמן. וששום יענו אמפטיה של המנוול בנט לא תבלבל אף אחד. אין פלא שמול מנוולים שכמותו, אנשים כמו שלי הופכים פודלים, כי היא בכלל לא בליגה של המאפיונרים, כי אין לה מושג מה היא רוצה ולאן היא רוצה. ואיתה, כל מאחזי העינים, כולל אראל מרגלית ויונה שטרם מבין כנראה את ספינת השוטים שעליה עלה עם מזרחי.  (לת) שומר חוק
  • 09:35
  • 28.12.12

 •   ביום שננסה לספח מדינה אחרת אולי תהיה צודק,כרגע אלה שטחים שאנחנו נמצאים בהם לפי החלטת האו"ם הראשונה ולאחר שמדינה שהבריטים המציאו ,כבשו את השטחים האלה ומדינת ישראל כבשה שטחים אלה שמעולם לא הייתה בהם מדינה למעט ישראל,אז אולי תבדוק את היד שלך ואולי זה בכלל פרקינסון  (לת) שקד,ירושלים
  • 09:51
  • 28.12.12

 •   בנט, כל הכבוד. גם אני החזרתי את רומי לימי גדולתה.  (לת) בניטו
  • 10:41
  • 28.12.12

 •   לפחות עשית השוואה מפורשת למוסוליני ורק השוואה מרומזת להיטלר כך שאולי חוק גודווין לא חל עליך  (לת) הפסדת!
  • 10:51
  • 28.12.12

 •   אז סבינו חיפשו מקלט מפני הפאשיסטים והיום אנו.. בנט מהאנשים שהרוויחו ממות רבין ומות מדינת ישראל החילונית אפי
  • 11:19
  • 28.12.12

  המרוויחים העיקריים מכישלון הסכם אוסלו:
  החמאס המתנחלים ומפלגות הימין הישראליות..

  אסור לת לחזות התמימה והלא חרדית כביכול של בנט לבלבל אותנו - הוא אויב שגרוע מהאויבים בארצות ערב לכל אדם חילוני חופשי. שאלו את רבין - הציונותצ הדתית מסוכנת

 •   חבר הוועד המרכזי של פת"ח, עבאס זכי: המטרה היא "קיצה של ישראל" אבל "אתה לא יכול להגיד זאת" תמליל:  "ההסדר מבוסס על גבולות ה-4 ביוני [1967]. וכאשר ההסדר הוא על גבולות ה-4 ביוני, הנשיא [מחמוד עבאס] מבין, אנחנו מבינים, וכולם יודעים שלא ניתן להגשים את הרעיון ההשראתי, או את המטרה הגדולה במכה אחת. אם ישראל תיסוג מירושלים, אם ישראל תעקור את ההתנחלויות, 650,000 מתנחלים, אם ישראל תסיר את גדר (הביטחון) - מה יהיה עם ישראל? ישראל תגיע אל קיצה. אם אני אומר, שאני רוצה להסיר אותה מהקיום, מעולה, מעולה, [אבל] זה דבר קשה. זאת אינה מדיניות [מוצהרת]. אתה לא יכול להגיד זאת לעולם. תגיד את זה בינך ובין עצמך." להפך-חייבים להשוות את הפאשיזם האיסלמי בארץ ללאומנות באירופה לפני 80 שנה
  • 11:41
  • 28.12.12

  חבר הוועד המרכזי של פת"ח, עבאס זכי: המטרה היא "קיצה של ישראל" אבל "אתה לא יכול להגיד זאת"
  תמליל: 
  "ההסדר מבוסס על גבולות ה-4 ביוני [1967]. וכאשר ההסדר הוא על גבולות ה-4 ביוני, הנשיא [מחמוד עבאס] מבין, אנחנו מבינים, וכולם יודעים שלא ניתן להגשים את הרעיון ההשראתי, או את המטרה הגדולה במכה אחת. אם ישראל תיסוג מירושלים, אם ישראל תעקור את ההתנחלויות, 650,000 מתנחלים, אם ישראל תסיר את גדר (הביטחון) - מה יהיה עם ישראל? ישראל תגיע אל קיצה. אם אני אומר, שאני רוצה להסיר אותה מהקיום, מעולה, מעולה, [אבל] זה דבר קשה. זאת אינה מדיניות [מוצהרת]. אתה לא יכול להגיד זאת לעולם. תגיד את זה בינך ובין עצמך."
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jQXxbSA7MOM

 •   היגיון ברזל 11:41: אם הערבים רוצים משהו, אנחנו צריכים לעשות הפוך. להוציא לעצמנו שתי עיניים כדי שהם יוציאו אחת. הימין מוביל להשמדה
  • 12:32
  • 28.12.12

  השמאלנים מבלבלים את המוח על זה שהימין מוביל "למדינה דו לאומית". הוא לא. הימין מוביל למדינה חד-לאומית וערבית. אתם מביאים על עצמכם בדיוק את הדבר שאתם מפחדים ממנו.

 •   את מדברת שטחים, הוא מדבר אנשים אל
  • 12:57
  • 28.12.12

  שקד היקר\ה - יש שם 2 מיליון איש!!!!
  באירופה היו מיליוני יהודים, צוענים, מצורעים, משכילים שלא היו מספיק קונפורמיסטים.
  היכן המוסר היהודי? זה עוד נלמד בארץ הקודש?

 •   רוצים לחיות תחת שלטונו של שומר חוקן, האיש הוא הוא המוסר בכבודו ובעצמו, אצלו כל מילה בסלע, לפחות כך תדע כל אם עברייה ששומר חוקן יקריב את בנה תחת מזבח ה״נאורות״ שלו, מאחל לך חיים ארוכים תחת שלטון ימני יהודי מזרחי, הסבל שלך הוא השלווה שלנו.  (לת) ברקוד
  • 08:01
  • 29.12.12

 •   מוסוליני, הוקל לך? אם אזרחים קנדים יכולים לחיות בארה"ב כתושבים, אין סיבה שירדנים לא יחיו בישראל. כלומר: ערביי A יהיו אזרחים ירדנים ותושבים ישראלים.  (לת) אינפיניטי
  • 18:21
  • 31.12.12

 •   תודה שאתה מזכיר לנו ולשמאלנים על פתח "המתון"! אלי הרחובותי
  • 18:40
  • 02.01.13

  השמאלנים ומשתפיה"ם בתקשורת מסתירים את דברי עבאס זכי (תתאר לך את התקפות התקשורת "המאוזנת" אם נתניהו היה אומר שצריך לחסל את כל הפלשתינאים) אל תתן להם לשכוח את עבאס זכי! תודה רבה לך!

 •   תודה על התזכורת! אלי הרחובותי
  • 18:42
  • 02.01.13

  השמאלנים ומשתפיה"ם בתקשורת מסתירים את דברי עבאס זכי (תתאר לך את התקפות התקשורת "המאוזנת" אם נתניהו היה אומר שצריך לחסל את כל הפלשתינאים) אל תתן להם לשכוח את עבאס זכי! תודה רבה לך!

 •   תודה על התזכורת! אלי הרחובותי
  • 18:42
  • 02.01.13

  השמאלנים ומשתפיה"ם בתקשורת מסתירים את דברי עבאס זכי (תתאר לך את התקפות התקשורת "המאוזנת" אם נתניהו היה אומר שצריך לחסל את כל הפלשתינאים) אל תתן להם לשכוח את עבאס זכי! תודה רבה לך!

34 בנט תומך בליברמן, בנט תוקף את הפרקליטות, בנט מוכן למנות רמטכ"ל שנפסל על ידי היועץ המשפטי לממשלה העיקר בגלל חשד לפרשיית שחיתות. בנט אומר שגלנט טוב לבטחון אז היה צריך לוותר לו. כאילו שאין מועמדים טובים שאינם מסובכים עם החוק. בנט נגד אקטיביזם שיפוטי. אקטיביזם שיפוטי זו המצאה של הימין כדי לעשות דה לגיטמציה לבג"ג ולשטון החוק. אז אם בנט נגד אקטיביזם שיפוטי הוא נגד עליונות שלטון החוק. בנט עושה השווה בין הגולן לגדה. בגולן אין שני מליון סורים כבושים. בגדה יש 2 מיליון פלשתינים שחיים תחת כיבוש ולא יוותרו. השוואה מתעתעת שארי שביט נפל בה. בנט יודע לתעתע. איפה הוא למד? בנט עבד עם ביבי. הוא מכיר את השיטה. ארי שביט טועה. הכשלון הוא לא של השמאל. אלא של הדמוקרטיה. בישראל יש אולגרכייה בתחפושת של דמוקרטיה. זו שורש הבעיה.בישראל אין שלטון חוק, אין שוין בפני החוק, אין הפרדת רשיות, אין עיתונות חופשית, את נבחרי הציבור לא בוחר בציבור אלא קבלני קולות בסיוע של טייקונים. בבחירות לכנסת ציבור המצביעים הוא חותמת גומי של קבלני קולות ומנהיגי מפלגות שקובעים מי יהיה חבר כנסנת ומי יהיה מועמד לראשות ממשלה משיקולים זרים. גם לאחר הבחירות הממשלה והעומד בראשה הם לא יותר מבובת חוטים של מי שפועלים מאחורי הקלעים ושל מפלגות סקטוריאליות שבכוחן להקים ולהפיל ממשלות. לארי שביט אין ראיית מקרו והוא תמיד עוסק בסימטומים ולא במחלה..!!!  (לת) אורי
 • 07:22
 • 28.12.12

 •   תגובה ממצה וקולעת. קריאת חובה לכל מי שהדמוקרטיה וישראל יקרות לו.  (לת) ממליץ
  • 08:32
  • 28.12.12

 •   אורי צודק, ומלבד זה בין ארי שביט לבין שמאל אין שום קשר  (לת) אבנימלך
  • 08:55
  • 28.12.12

 •   שילטון חוק היה גם לפני האקטיביזם השיפוטי של אהרון ברק! אהרון ברק נטל לעצמו סמכויות, להוביל מהפכה שיפוטית ללא שקיבל לכך את הסכמת נציגי העם. זהו פוטש משפטי של חונטת חבר מביא חבר, בדיוק כמו הפיכה צבאית-רק ללא נשק.  (לת) בולשיט!
  • 09:13
  • 28.12.12

 •   ז"א שמי שלא חושב כמוך הוא אינו דמוקרט?אחר כך תצעק בראש חוצות שאתה ליבראלי,סתימת פיות סלקטיבית איננה דמוקרטיה בעיניי,אתה טוען שאין שלטון חוק ,אולי לאחר הגדרת שטחי c"כשטח ישראל ,אולי אז לאחר החלת החוק הישראלי וקביעת גבול מזרחי או אז לאחר שהזלת את דמעת הצביאות שלך,אולי אז יתאפשר להלחם על הדברים החשובים באמת כמו שלטון חוק,הפרדת רשויות וכ"ו  (לת) שקד,ירושלים
  • 09:36
  • 28.12.12

 •   כל מילה שלך אורי בסלע שומר חוק
  • 09:36
  • 28.12.12

  כל

 •   אם לדבריך קבלני הקולות הם שמקימים או מפילים ממשלות משמע: חלק ניכר מהציבור מוכר את קולו לקבלני הקולות, משמע: ישראל היא עדיין מדינת עולם שלישי ולכן... מה בדיוק הבעיה שלך עם בנט ומדוע זיבלת לכולנו במוח?!?!? אגב, עם כל השאר אני מסכים איתך ולכן אני ירדתי מהארץ לפני כשלושים שנה.  (לת) בן, סן–פרנסיסקו (יהודי מתבולל וחילוני למהדרין).
  • 11:14
  • 28.12.12

 •   תגיד אין לך מה לעשות חוץ מלתת לעצמך לייקים כל הזמן?????? קח ספר מעניין ותקרא ,ניראה לי רעיון טוב.  (לת) ביג לייק
  • 11:59
  • 28.12.12

 •   אתה יתר עם מאשר בלי אל
  • 13:03
  • 28.12.12

  איזה מתבולל?
  אחרי 30 שנה ועוד קורא הארץ?! ועוד מגיב!?
  אתה יותר מהישראלי הממוצע.
  רק חבל שאתה מהנפולת נמושות שמרגישים שיש להם את הזכות להביע דעה מבלי לשאת בנטל. דם, חיים, מיסים...אתה יודע

 •   מי שהדמוקרטיה וישראל יקרות לו בוחר בנט, זו העובדה בשטח, עיתון אל ארד לא יעזור לכם.  (לת) לממליץ
  • 08:18
  • 29.12.12

 •   מתי באמת תקבל כבר סלע בראש? מנוול שפל ועלוב נפש.  (לת) לשומר חוקן
  • 08:20
  • 29.12.12

 •   בגלל זה אני ורבים אחרים לא מצביעים  (לת) שאול
  • 09:54
  • 29.12.12

35 שילמו יותר מדי שנים כסף לדתיים כדי שיעשו ילדים בלי חשבון, אז גם אני שמאל
 • 07:23
 • 28.12.12

מגיע היום שהגולם קם על יוצרו, הטעות של בנט היא שמדינה לא תתקיים על אמונה יהודית. ללא ריאל פוליטיקה לא נתקיים. יהיה כאן רוב ערבי וכל חילוני שפוי יהגר מכאן. זה לא הפוליטיקאים, זה העם שהשתנה.

 •   מסכים עם כל מילה - וזו הטעות של שביט. אין טעם להתלונן על פוליטיקאים מהשמאל, כי הבעיה היא הדמוגרפיה השבטית שפועלת להקטנת השמאל עד להיותו מיעוט נרדף תוך 20 שנה. בינתיים, צריך לחזק את הנציגים של השבט הכחד, במקום להאשים אותם ולתקוף אותם  (לת) שלי יחימוביץ עושה כמיטב יכולתה!
  • 08:15
  • 28.12.12

 •   הדתיים שמצביעים לבנט הם עד המנדט ה-7...כל שאר מצביעי בנט הם חילונים! בסקר בחירות בבאשר שבע בבית ספר חילוני שאין בו כלל דתיים, זכה בנט ב-37% מהקולות! בסקר בחירות בבליך, תיכון חילוני למהדרין בו זכה יאיר לפיד ברוב הקולות, זכה הבית היהודי ל-11% - קרי 13 מנדטים! - מי שחושב שהתמיכה בבנט היא רק במגזר הדתי, לא מבין איפה הוא חי.  (לת) אתאיסט בעד בנט
  • 09:18
  • 28.12.12

 •   אף אחד לא מפריע לך להביא ילדים לעולם אני
  • 09:49
  • 28.12.12

  מישהו מונע ממך להביא ילדים לעולם? חילונים מקיימים פחות יחסי מין? יש איזה חוק לפיקוח על הילודה?

 •   מעניין. בנט שירת בצה"ל (סיירת מטכ"ל), הוא איש היי טק מצליח יצחק
  • 12:11
  • 28.12.12

  אבל בגלל הכיפה על הראש אתה כותב נגדו? למה אתה חושב שבנט לא עונה על הצורך ב"ריאל פוליטיק"? כנראה שלשמאלן כמוך הוא לא מתאים...

36 ואולי הכשלון שלנו... נובע ממציאות משתנה ושאין מצב לשתי מדינות ממערב לירדן  (לת) עמיצור
 • 07:25
 • 28.12.12

 •   הכישלון שלנו עמיצור נובע מפלגמטים כמוך שבנט והימין יכולים לעבוד עליכם ולעשות עליכם קופה. רק להתבונן בתמונות עם הדגלים, בין אם מאחור, או עוטפים את הפודיום, להסתיר את מה שאין לכם= שהתרנגולות מטילות מדי יום, גם המורעבות שארדן דואג להרעבתן. אתם בימין אימפוטנטים שצריכים דגלים לכסות את מה שאין לכם. אפילו הכיפות והטורבנים כבר לא עוזרים לכם. אז דגלים יצילו אתכם? חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח פשיסטים  (לת) שומר חוק
  • 09:49
  • 28.12.12

 •   עוד הפעם ״הנאור״ מקלל את כולם, הפאשיסט זועק פאשיזם,יחי הסמול במלא מערומיו.  (לת) לשומר חוקן
  • 08:40
  • 29.12.12

37 אנו עדיין הרוב המכריע סטודנטו
 • 07:25
 • 28.12.12

הציונות החילונית עדיין גדולה מכל שאר המיעוטים גם יחד. לא להספיד בבקשה.
ארבע מאות הגדעונים האלה אמנם עושים רעש, אך בקיץ האחרון הענק התעורר בעצמה של 400,000, וכך גם יקום בשעת פקודה.

הציונות החילונית, ההומניזם, הליברליזם - הם הצלחת המאה ה20 משום שהם עובדים.

פקיסטן, טורקיה, והתנחלויות יו''ש, בהכרח ישארו מאחור בגלל חוסר הסובלנות המובנה בתפיסתם הסקטוריאלית.

ברנרד לואיס בספרו "מה השתבש" סיכם מאה שנות מחקר בכך שהעדר שחרור האשה, הוא הסיבה לרגרסיביות של החברה הערבית.

על אותו המשקל - החברה הדתית.

בבקשה, מר שביט, אל תספיד אותנו אל מול פנינו. לא נלך בלי קרב.

 •   ציונות זה ירושלים וירושלים זה דת זה פולחן זה היסטוריה ,אין דבר כזה ציונות חילונית .הציונות האירופאית זה מוטציה שלא קשורה ליהדות וארץ ישראל .די לעבוד עלינו בעיניים .  (לת) הציונות האשכנזית תנועה אנטישימית אתאיסטית .
  • 08:14
  • 28.12.12

 •   הציונות החילונית ברובה בימין. על מה אתה שח? 400000 זה יותר מ4 מיליון? הגם אתה בציפי?  (לת) ברוטוס
  • 08:37
  • 28.12.12

 •   לא נלך בלי קרב-הצחקת אותנו.סטודנטו ,ראשית שכל החילוניים ילכו להצביע ולא ישבו בבתי קפה  (לת) תות אוהב המון
  • 08:56
  • 28.12.12

 •   נוגע ללב, סטודנט, אבל שביט צודק. בנט הוא רק סימפטום. הוא בא, והוא ילך, כמו כל אופנה. אנחנו נישאר עם החולשה המהותית שלנו שלא מצליחה לתרגם את משקלינו העצום להישגים פוליטיים. עקרדם
  • 08:57
  • 28.12.12

  יותר משהסרוגים עולים, המרכז הבורגני מתפורר. והוא מתפורר לא בגלל לחצים מבחוץ, אלא בגלל הטיפשות המובנית שלו עצמו וחוסר יכולתו להירתם למאמץ קולקטיבי כלשהו.

 •   טעות, סטודנטו (כתוב סטודנט,יהיר שכמוך) אריאלה
  • 09:36
  • 28.12.12

  אני ציונית חילונית שמצביעה בנט ויש הרבה כמוני. אני ציונית חילונית שמצביעה בנט כדי שתבינו שיש חילונים שמצדיעים להתיישבות.חתיכת גזען. סקטור הכיפות סרוגות משרתים ועובדים בדיוק כמו הסקטור החילוני. בוש לך טמבל. הפה והיהירות שלכם מבטלים את הייעוד שלכם,וטוב שכך

 •   כבר הפסדתם - ברגע שהפסקתם להביא ילדים והחלטתם שלכידות חברתית היא דבר מוקצה.  (לת) פטם .
  • 11:59
  • 28.12.12

 •   שום דבר מהותי לא ישתנה בעקבות הבחירות. שינויים מהותיים נמשכים עשרות רבות של שנים. הדרמה מיותרת!  (לת) איזו דרמטיות!
  • 12:05
  • 28.12.12

38 מדוע אתה חושש? נדב
 • 07:29
 • 28.12.12

במשך שנים , ובמידה מסויומת מאוד השמאל החילוני קובע את המדיניות בכל תחומי החיים בארצנו וזאת על אף שהציבור הישראלי ברובו הוא ציבור ימני מסורתי שמעוניין במדיניות אחרת!
אין לך ממה לחשש ידידי היקר. בנט ומפלגתו איננה מפלגה קיצונית , היא מפלגה דתית ציונית מפוכחת שרואה בציבור הישראלי גוונים רבים מתוך רצון לחבר בין כולם.

 •   בנט כמו ליברמן, סער ואחרים= ימני פשיסט, שיודע להתחפש לסבתא בכיפה אדומה. החשש של שביט מוצדק.  (לת) שומר חוק
  • 09:42
  • 28.12.12

 •   לא הפנמת כנראה את ספור כפה אדומה: "....סבתא, למה יש לך שיניים גדולות כל כך...?"  (לת) אם זה נראה זאב ומריח זאב - בסוף זה טורף...!
  • 10:17
  • 28.12.12

 •   השגיאה הגדולה של כל התומכים בדעותיך היא שאתם מניחים שכל דבר שהרוב בארץ רוצה יכול להתממש מתק שפתיים
  • 11:22
  • 28.12.12

  המיעוט בארץ יודע שישראל היא נקודה קטנה על מפת העולם ובניגוד לסין או לרוסיה אינה יכולה להרשות לעצמה לצפצף עליו. כך שאם מישהו ינסה לממש מדיניות כמו של בנט ישראל עלולה להינזק קשה. נכון שאם הדבר יקרה הרוב יבין סוף כל סוף שהוא שגה, אבל עד שזה יקרה כולם ישלמו את המחיר ומזה ה"שמאל" מנסה להימנע. גישת השמאל היא שעדיף לוותר מעמדה של כוח מאשר תחת לחץ. אבל, כידוע, רבש"ע לצידנו והוא יעמוד לנו מול האנטישמים באירופה ובבית הלבן, כשאת אי עמידתו של רבש"ע לצידנו בשנות הארבעים לא סופרים, כי אלה היו כידוע חבלי משיח העומד להגיע בכל רגע.

 •   כנראה שלא הפנמת בילדות את הקטע של כפה אדומה: "....סבתא, למה יש לך שיניים גדולות כל כך...?"  (לת) כשזה נראה כמו זאב ומריח כמו זאב --- בסוף זה טורף אותך..!
  • 11:40
  • 28.12.12

 •   "גישת השמאל היא שעדיף לוותר מעמדה של כוח מאשר תחת לחץ."-היא בערך כמו הגישה שעדיף להשלים עם אונס מעמדה של כח... גישת הימין לעומת זאת היא לומר לאנס, אתה אכן חזק ממני ויש לך כח לאנוס אותי, אבל יש לי כפתור קטן שאם אלחץ עליו בזמן האונס, אתה תישאר בלי ביצים...  (לת) למתק שפתיים-להלן ההבדל בין השמאל לימין
  • 12:25
  • 28.12.12

39 בנט מנחם
 • 07:30
 • 28.12.12

קראתי והפנמתי.החלטתי .אני מצביע בנט.

40 בבני עקיבא יש קומונר. רשג״ד זה בצופים. אבשלום כור
 • 07:31
 • 28.12.12

סתם להשכלה קלליט.

41 נפתלי בנט קורא
 • 07:32
 • 28.12.12

לאט ובטוח נפתלי בנט סכנה לדמוקרטיה . משכנע מצביעים בקלות זוהי אזהרה

42 זהו לא כישלון השמאל ולא ניצחון הימין , זוהי פשוט ההתפכחות מהאשלייה בכל הקשור ל"פרטנר" בצד השני , קרי הפלסטינים , אשר מהרגע בו נטעו יתד בשטחי ארץ ישראל (הסכם אוסלו) הם פשוט עשו הכל כדי לבנאם את הסיכסוך הישראלי פלסטיני כך שהנסיגה הישראלית תגיע דרך סנקציות מהאו"ם , לכך הם דוחפים , אין כל רצון מצידםלשבת למו"מ עימנו , עוד ועוד ניתן לראות את ההסלמה מצידם בכל תחומי החיים , מחינוך ילדיהם ועד שידורי הטלוויזיה המתריסים , בה מוצגים הישראלים והיהודים כשטן , אזי הגיע הזמן להתפכח מאותם ניתוחים ודעות בכל הקשור להקצנה ימנית בשורותינו , ההקצנה לא באה מתוך שנאת הזר אלא עקב ההקצנה הברוטלית של הצד השני , הפלסטיני. אך לצערנו אנו נתפכח כאשר החרב תהיה מונחת על צווארנו , בתקווה שלא יהיה מאוחר מדי . כך שלא הימין ניצח ולא השמאל הפסיד , פשוט האמת יצאה לאור , הפלסטינים לא מעוניינים בשלום.  (לת) אבי
 • 07:33
 • 28.12.12

43 אני מצביע ליאיר לפיד כי הוא הכי קרבי.  (לת) בלדיק
 • 07:34
 • 28.12.12

44 הרב קוק: "מדינת ישראל, יסוד כסא ד' בעולם, שכל חפצה הוא שיהיה ד' אחד ושמו אחד" ניסן יואלי
 • 07:34
 • 28.12.12

אין המדינה האושר העליון של האדם. זה ניתן להאמר במדינה רגילה, שאינה עולה לערך יותר גדול מחברת אחריות גדולה, שנשארו המוני האידיאות, שהן עטרת החיים של האנושיות, מרחפים ממעל לה, ואינם נוגעים בה. מה שאין כן מדינה שהיא ביסודה אידיאלית, שחקוק בהויתה תוכן האידיאלי היותר עליון שהוא באמת האושר היותר גדול של היחיד. מדינה זו היא באמת היותר עליונה בסולם האושר, ומדינה זו היא מדינתנו, מדינת ישראל, יסוד כסא ד' בעולם, שכל חפצה הוא שיהיה ד' אחד ושמו אחד, שזהו באמת האושר היותר עליון. אמת, שאושר נשגב זה צריך הוא לביאור ארוך כדי להעלות אורו בימי חושך, אבל לא מפני זה יחדל מלהיות האושר היותר גדול.

45 WOW!!!! Impressive man  (לת) Rami
 • 07:35
 • 28.12.12

46 שיכנעת אותי. באמת. אצביע בנט!  (לת) ינאי
 • 07:37
 • 28.12.12

47 בנט הוא ההצלחה ולא הכישלון אך מכיוון אחר דב
 • 07:37
 • 28.12.12

אני תומך בבנט ואני חש אמפטיה לצד שרואה בו אסון וקריסת חלומו אך יש לראות בתופעת בנט אפשרות לשינוי. הפוליטיקה העכשווית של "השמאל" לא רצתה למתג עצמה ולכן קראה לעצמה מרכז שמאל במטרה למשוך מצביעים מקשת רחבה. ועל כן עמעמה את מסריה. בא לנו בנט ומכריז באמצעות מסרים ישירים אפשר להצליח .כולנו נרויח אם שלי יחימוביץ , ציפי ליבני, ואחרים ידברו על מסרים אמיתיים ולא עמומים לגבי אידאלים ציונות וכדומה שבאמצעותם אפשר יהיה לגדל דור בעל הזדהות עמוקה עם המדינה הנפלאה הזו . עם המסרים הפלסטיים כיום אנו מגדלים דור שרואה את המדינה כעוד מדינה בין האומות דור גדל על פירוד עקב הדגשת המבדיל ביננו . באהבת חינם , בליכודית בתחושת ערבות הדדית, באכפתיות איש לרעהו נחוש גאוה ורצון לתרום לחברה ולמדינה.

48 אף אחד לא ימנע ממך לגור ברמאללה עם ה״פרטנרים״ שלך  (לת) זה היה רק עניו של זמן. הרעיון של השמאל שמוכן למסור את רוב המדינה לחבורות של רוצחים הוא הזוי.
 • 07:40
 • 28.12.12

49 בנט מציע לפלסטינים מועצה מקומית דיכאון
 • 07:45
 • 28.12.12

לפי הלוגיקה הגאונית שלו, תושבי אשדוד יכולים להסתפק בבחירות לרשות המקומית ויהיה להם חופש מוחלט לנסוע בכבישי ישראל ולנהל את עירם. אז למה לעזאזל יש לי הרגשה שהם לא יקנו את הפטנט של הגאון?

 •   כל עם אחר, היה מזמן מגרש את כל הערבים שקוראים להשמדת ישראל. אבל, בנט שהוא קצת יפה נפש, אמר שלא יהיה מסוגל גם לגרש ערבים, מה שאומר שלפלמ"ח שגרש מאות אלפי ערבים הוא לא היה מתקבל. ואחרי כל זה אומרים שהוא קיצוני...  (לת) בנט מגלה נדיבות אין קץ כלפי הערבים
  • 09:31
  • 28.12.12

 •   האם עדיף שיבואו לגדה עוד מליון וחצי "פלסטינים" חמושים מלבנון או מסוריה- כי זו המשמעות של מדינה פלסטינית. יש להודות בכך שאוסלו נוצר במציאות שלא קיימת עוד. צריך לחשוב לחשיבה בן גוריונית בן גוריון בערוב ימיו הבין שאין לסגת מן השטחים ותמך במתנחלי חברון.  (לת) חצי מהשמאל עכשיו בימין, גם החילוני
  • 09:58
  • 28.12.12

 •   אוטונומיה לפלסיטנים זה גם מה שבגין וסאדאת חתמו בקמפ דיוויד...זה בדיוק מה שבנט מציע לתת להם. הםא הם יסכימו? ברור שלא-הם רוצים את חיסולה של ישראל כפי שאמר משעל, ולכן הסכמתם או אי הסכמתם אינן רלוונטיות.  (לת) שמחה וגיל
  • 12:14
  • 28.12.12

50 הצלחת בנט היא חד פעמית: כשהמסורתיים והחילוניים שנוהים אחרי כריזמת המ"פ של בנט, יבינו מה מי עוד נמצא ברשימה שלו - הם יבנו שהם עשו טעות ענקית עדו
 • 07:45
 • 28.12.12

אורית סטרוק, מהזויי מתנחלי חברון, שולי מועלם שבעד לספח 100% מהשטים הכבושים, ולא 60%, בלי שום זכויות אזרח למיליוני פלשתינים, או הרב אלי בן דהן, רב אורתודוכסי קיצוני, מהכ"ל בתי הדין הרבניים, מי שגם אחראי מתוקף תפקידו, להתעללות בנשים עגונות, לראייה הפרמיטיבית ההלכתית נשים, הומואים ולסביות, זרים ועוד, ולהתכנרות של חלקים ענקיים בציבור מהרבנות, ועוד נציגים שרבם הוא דב ליאור, מי שחתום על "תורת המלך" ועוד. בנט מצליח להסתיר אותם יפה עם דימוי ההיי טק שלו ועם פניה היפות של הרשג"דית איילת שקד

 •   ואז הם ייתפסו לשטות הבאה. מדובר בציבור מטומטם שבחר ד"ש ב-77 וחוזר שוב ושוב אל קיאו.  (לת) שביט צודק - אנחנו סקטור דפוק עם אינסטינקטים מעוותיםשל
  • 08:25
  • 28.12.12

 •   השאלה אם נצליח לשרוד את נזקי החד פעמיות הזאת או שהעם האובדני/גאולתי רץ אל מותו בעיניים עצומות לרווחה.  (לת) פסימיסט
  • 08:35
  • 28.12.12

 •   הקומוניסטים ברשימת העבודה לכנסת אינם עדיפים על רשימת המועמדים של הבית היהודי  (לת) קומוניסטים בעבודה:מיכאלי,שפיר ופרופ' יונה
  • 09:14
  • 28.12.12

 •   החילונים שמצבעים בנט עושים זאת כי דרך השמאל של אוסלו וההתנתקות הוכחה כהזויה הרבה יותר מדרכו של הרב המטורלל ביותר ביו"ש.  (לת) עוד לא ראית כלום
  • 09:14
  • 28.12.12

 •   אורית סטרוק עדיפה על מרב מיכאלי, שולי מועלם עדיפה על סתו שפיר, הרב אלי בן דהן עדיף על יריב אופנהייר, והרב דב ליאור עדיף על פרופסור יוסי יונה. אנשי השמאל הציוני כמו דוד בן גוריון, גולדה מאיר, ישראל גלילי, טבנקין ויגאל אלון-לא היו מצליחים להבחר בפריימריס של מפלגת העבודה של היום, וגם לא בליכוד...  (לת) אתאיסט שמצביע בנט
  • 09:40
  • 28.12.12

 •   צ"ל: אינסטינקטים מעוותים של ציפורי דודו. (התלבטתי בין דודו ולמינג, אבל מפלצת הטוקבקים של האתר בלעה את שניהם).  (לת) הזה מלמעלה
  • 11:25
  • 28.12.12

51 כתבה יפה  (לת) אבי
 • 07:46
 • 28.12.12

52 ארי שביט, אל תראה זאת ככישלון שלך, אלא כהתפכחות. אני
 • 07:47
 • 28.12.12

וזאת לא בושה להצביע נפתלי בנט, גם אם אתה שמאלן.... הוא יכול להביס את ביבי.

 •   בנט מסוכן יותר מביבי, כי ביבי כבר הוכר כשקרניהו. את עורו של בנט טרם חשפו מי שעל עיניהם ספסרים, והם מוכנים לקנות לוקשים בטונות  (לת) שומר חוק
  • 09:44
  • 28.12.12

 •   אין כמו משמעות קיום שלילית - רק לא ביבי! כמו הקמפיין של מרץ. היית נותן את ראשות הממשלה גם לזועבי. רק לא ביבי.  (לת) פטם .
  • 12:01
  • 28.12.12

53 ממממ ... קובי
 • 07:52
 • 28.12.12

ארי שביט. אין כאן כשלון שלך. נפתלי בנט איש מקסים וכריזמטי. יש לו גם דיעות שגויות לטעמנו. ההבדל הוא באיש עצמו. בנט, אם יבין שטעה ידע לתקן ולשנות קו. את זה אתה לא יכול לומר לא על שלי, לא על לבני, וגם לא על ביבי

54 רק בנט  (לת) ריקי
 • 07:52
 • 28.12.12

55 ניסוח נכון- סיפור ההצלחה של הימין כשלון השמאל. דייקן
 • 07:53
 • 28.12.12

ברור לי שהסיפור איננו רק סיפור ההצלחה המטלטל שלו. הסיפור של בחירות 2013 הוא סיפור הכישלון שלנו.
??????
מי הם "השלנו"?
נצחונו של בנט נובע מרוב לאומי - הוא לא בודד.

56 "מלכות ישראל השלישית" (מבצע "קדש"), החזיקה מעמד 48 שעות. אולטימטום אמריקני אחד ובנט חוזר לפרופורציות.  (לת) שכרון גבהים
 • 07:53
 • 28.12.12

 •   בימי "מלכות ישראל השלישית" ישראל לא היתה מדינה גרעינית ובן גוריון היה חייב להתקפל. מי שקורא את תמלילי השיחות של ניקסון וקיסנינג'ר שפורסמו לאחרונה, מבין שבראיה האמריקאית קיים החשש שלחץ ברטולי על ישראל לנסיגה לגבולות 67, או ישראל במלחמה ללא אספקת נשק אמריקאי תלך למלחמה גרעינית ולא תכנע-ומכאן נגזר הכל.  (לת) ריאליזם אכזר
  • 09:45
  • 28.12.12

 •   מי שהעמיד אולטימטום לבן גוריון לא עמד בפני מדינת קנאים חמושה על פי מקורות זרים במאות טילים גרעיניים. האם אובמה יכול להעמיד אולטימטום לאיראן? לצפון קוריאה? לסוריה? ואם כן, מדוע הוא לא עושה את זה?  (לת) הנגאובר מדכא
  • 12:32
  • 28.12.12

57 רב הציבור בז לשמאל שהפך ברובו לאנטי-ציוני, אנטי-יהודי, אנטי-צה"ל ופרו פלסטיני! מה עוד מתפלאים?  (לת) אבי
 • 07:55
 • 28.12.12

 •   בדיוק להפך. רוב השמאל לא הצליח לנתק עצמו מהציונות, לכן כשל  (לת) מתיסיהו
  • 09:03
  • 28.12.12

 •   רוב הציבור אינו יודע את לוח הכפל ואינו מסוגל לומר משפט בעברית בלי שגיאות. אז מה הוכחת בדבריך? שלטון הרוב
  • 11:28
  • 28.12.12

  רוב הציבור גם מעדיף את האח הגדול ואת כוכב נולד על קריאת ספר או צפיה בתכנית דוקומנטרית טובה. לכן מחר נסגור את כל התיאטראות, התזמורות והאוניברסיטאות - כמובן חוץ מאוניברסיטת אריאל, שמחזקת את אחיזתנו בנחלת אבותינו.

58 אבל באמת אי אפשר לגרש 700.000 אזרחים מהבית מתפכח
 • 07:56
 • 28.12.12

400.000 מיהודה ושומרון. ועוד 300.000 מעבר לקו הירוק. ואחר כך לקבל את החמס וטילים.
אם צריך לגרש מישהו מהבית,עדיף לגרש ערבים. יש להם 22 מדינות

59 כפי שכתבת בפסקה האחרונה, בנט שקול נחוש ומרשים.  (לת) אני עם בנט, שיש לו קבלות של עשייה והצלחה כלכלית
 • 07:58
 • 28.12.12

60 לא הכישלון "שלכם" סמי
 • 07:59
 • 28.12.12

עם ישראל בהנהגתכם ניסה את אוסלו וזה לא הצליח ,זה לא אתם זה הוואקום שאתם מנסים להתנהל מולו.
אין שום יישות מדינית אמיתית ערבית אלו שהיו קיימות התפרקו ומתפרקות לנגד עיננו .

61 היה לי ספק ועברתי לבנט - תודה ארי.  (לת) א
 • 07:59
 • 28.12.12

62 נפתלי בנט - הפתעה מדהימה לטובה. סתם צופה
 • 08:03
 • 28.12.12

השמאל רק מציע בכיינות והכאה על חטא.

63 אתם עיתון הארץ תוקפים, ללא כל פרופורציה את שלי יחימוביץ'', ולכן עלייתו של בנט היא גם סיפור הצלחה שלכם. לא רק שלכם, אין צורך להיסחף אבל יש לכם במה להתגאות..  (לת) סדק סדק תרדוף
 • 08:06
 • 28.12.12

64 כתבה יפה, מהורהרת והוגנת ישי
 • 08:07
 • 28.12.12

הופתעתי לטובה.

65 אחרי שקוראים אותו אין כל ספק שאברהם אבינו חבש כיפה סרוגה. האיש מדבר עם אלוהים. אפשר גם את המספרים של הלוטו בטור הבא  (לת) מיואש
 • 08:09
 • 28.12.12

66 השמאל במלחמתו למען המסתננים מאפריקה למרות כל הסכנה מצידם למדינה איבד בעיני כל טיפה של לגיטימיות  (לת) אילן
 • 08:13
 • 28.12.12

67 נו ארי, חבר'ה, נפל סוף סוף האסימון?! נון
 • 08:14
 • 28.12.12

נגמר הסיפור של הציונות השפוייה, זאת שעלתה על במת ההיסטוריה למען העם ולא לצרכי אלוהיו, נשארו רק חרד"לניקים, במינונים משתנים של גווני וגדלי כיפות, שיתווכחו על העיתוי המתאים לגילוח הר הבית ממסגדיו בחסות האטום היהודי ועל המימון הראוי לבית המקדש השלישי - בין אם מתמלוגי הגז שיתחזק את מדינת יהודיסטאן ובין מ"מס חילוני" שיושת על מתי המעט שאינם משכילים מספיק ולא ישכילו למצוא מדינה חדשה.

וחוץ מזה, אין רשג"ד בבני עקיבא, נסה "קומונר".

68 ארי שביט כמורה בתיכון הומלס
 • 08:15
 • 28.12.12

כאשר הכיתה צריכה לצאת לטיול שנתי המורה ארי עומד באוטובוס וצועק על אלה שהגיעו בזמן למה עדיין חצי כיתה מאחרת.
מה זאת אומרת כישלון של השמאל. יש בשמאל מספיק אנשים שאמרו בדיוק מה יקרה פה. הם פשוט לא נבחרו. האם מישהו חושב שאפשר היה להגיד את זה יותר טוה?
הסיבה היא פשוטה. הכיבוש פגע באלה שאין להם זכות בחירה אלא רק ברירת מלחמה. בדיוק כנגד זה יצא השמאל. אחת הטענות המרכזיות הייתה תמיד שהדור הבא כבר לא ממש יבין מה זאת דמוקרטיה והנה זה בא. אז במקום לילל ולנזוף, שביט, תתחיל להילחם.

69 כמה דמגוגיה בפוסט אחד... רון
 • 08:15
 • 28.12.12

הכשלון שלכם נובע מסילוף האמת והדמגוגיה שהשתלטה על מערכת השמאל. תאכלו את הכובע (היי זאת שלי).

70 פאשיסט קטן ומלוכלך.  (לת) חסר לו רק שפם קטן.
 • 08:17
 • 28.12.12

71 לפני בנט היה הוגה-"אחד העם" שאמר ב"עבר ועתיד- לעם אין תקומה אם הוא תלוש משורשיו ההיסטוריים. לחילונים הגמורים בא"י אין עתיד מכיוון שניתקו את עצמם מהזהות/מסורת/עבר/דת היהודים. מה שמחבר אותם זה הקירבה לאבו מאזן. לצטט את נתניהו--"הם שכחו מה זה להיות יהודים"!!  (לת) משה
 • 08:18
 • 28.12.12

 •   כשהשטויות נאמרות במקהלה, הן עדיין שטויות של הימין. להיות רוב אביגיל
  • 09:02
  • 28.12.12

  בבחירות 2013 בישראל, זה כמו שאומר שריד קונסנסוס נונסנסוס. לנצח בבחירות עדיין לא מעיד על נצחון. גם היטלר ניצח בבחירות

 •   אתה מתעלם מהעיקר. אחד העם היה ליברל חילוני שלא התנתק משורשיו העבריים-יהודיים אחד העמי
  • 09:16
  • 28.12.12

  זו בדיוק הנקודה שבה בנט טועה ומטעה. זה נכון שחלק קטן בשמאל התנתק משורשים אלה. אבל הפתרון הוא לא מעבר להתבססות על היהדות הישנה (שלה אחד העם התנגד בכל מאודו) אלא יצירה של יהדות חדשה מתוך התבססות על השורשים ההיסטוריים שלנו. שורשים להם הוא קרא "לאומיותנו העברית".

 •   חילוני אמיתי ״אחד ישראלי״
  • 12:58
  • 28.12.12

  יכול להיות שאתה צודק. להיות חילוני אמיתי בכל מקום בעולם זה מדויק- אני לא מאמין באלוהים. לא בזה היהודי, לא הנוצרי ולא המוסלמי. אני מאמין ברוח האדם, אני מאמין בערכים, אני מאמין באושר ובעשייה. ובכל מקום אחר לא היו מערערים על היותי יהודי במובן התרבותי ומקבלים שדת אינה סממן יחידי ללאום. ולכן אין בעיה אני מוכן ללכת מכאן אם אין יותר מקום לשכמותי. ואז תוכלו לשקוע לתוך מדינה יהודו-מוסלמית מנוהלת ע״י דעות ומחשכות של משחק הפירמידה העתיק בעולם.

72 ״הכישלון שלנו״ יעקובוס
 • 08:22
 • 28.12.12

בנט הוא ראשית צמיחת גאולתנו. כפי שהציונות החילונית היתה חמורו של משיח עבור הדתיים, כך בנט יהא חמורנו. כאשר אומות העולם תעבורנה מהשלב של ״גינויים נזעמים״, שרק מסייעים למחנה האפרטהייד, למעשים של ממש, או-אז תתפוגג באחת גבורתם של בנט, ביבי, ליברמן, וכל צאן מרעיתם. על מחנה בני האור מוטלת כעת רק משימה אחת: לשבת באופוזיציה ולהמתין לכך שהעולם יעשה את מלאכתן - מלאכתנו. אם יתפתו לחבור לממשלת הרשע על מנת ״לעצור את בנט״, אזי חזונו קום יקום, ואכן יהא זה אז ״הכישלון שלנו״.

 •   יעקובוס אתה בדיוק כמו שביט: לא מבין את המחנה שלך עצמך וממה הוא עשוי ומה ההיסטוריה שלו. חרפושטל
  • 08:53
  • 28.12.12

  הפרוגרסיבים הבינלאומיים לא יעזרו לנו. הם שונאים אותנו. למעשה, לידתנו היא בדחייה שחווינו מהם. אני לא מדבר על הציונות. אני מדבר על השמאל הציוני. מבשריו, כסירקין ובורוכוב, היו סוציאליסטים ואינטרנציונליסטים שהבינו שהסוציאליזם הרוסי אינו מתעניין ביהודים ואינו יכול להכיל אותם. ברל כצנלסון דיבר על זה כל חייו. מלאכתינו תיעשה בידינו אנו, אם אנחנו מסוגלים לזה.

  כאמור, גם שביט לא בדיוק יודע, משום שהוא שטחי כמו כל העיתונאים - רואה את הדבר האחרון שקרה, ואותו בלבד.

 •   חבל שזה מה שנהיה מחלק מהשמאל, חבורה של עצלנים שמחכים שהעולם יושיע אותם.  (לת) איצ.
  • 09:31
  • 28.12.12

 •   השמאל הקיצוני שקינא בכיכר תחריר(כיום טנקים בכיכר), מצפה להתערבות זרה בעתידנו  (לת) עצמאות לישראל
  • 11:28
  • 28.12.12

73 ואולי ל"כשלון" שלנו הינו הכרה במציאות שהפרטנטר שלנו בכלל לא פרטנר כאשר מדובר בבעיות ליבה  (לת) אריק
 • 08:24
 • 28.12.12

74 בנט מחזק את המרכז OPHIR FLOMENBOM
 • 08:25
 • 28.12.12


*** עם כל התמיכה "מהתקשורת הרובוטית", בנט "כולה" עם 12 קולות כנסת=> בערך 10 אחוז של קיצונים יש במדינה. נחשב מעט

*** מסקנה: לפחות 75% של אזרחים תומכים בהסכם שלום (שפלסטינים יסכימו לו או לפחות צריכים להסכים)

*** מרכז איננו שמאל. מרכז כולל גם ימין מתון. שמאל מקשקשים על "חלוקת הארץ" וטיעונים "מתממים". צריך לעשות הסכם על מנת לייצב את האור. נקודה עם עוצמה אסטרטגית לישראלים

75 ארי שביט הפתעת אותי חיים
 • 08:26
 • 28.12.12

למה אתה איגואיסט דואג לעצמך ולמחנה שלך שלפעמים גם שלי אני חושב האיש מבריק הוא תוצאה של האתוס האונברסלי הצלחה כלכלית והאתוס השני שלנו לוחם נערץ והמאחד את הדברים הנל'' התיאשנו מהשכנים אני במרומי גילי מ62 בארץ כמעט בגיל 60 עם זכרון טוב כל הסכם שעשינו עם השכנים לא החזיק מים ושלמנו בדם דם דם אחרי הסכם הפסקת האש במלחמת ההתשה הם רימו אותנו במלחמת יום הכיפורים אחרי הנסיגה מלבנון קבלנו מלחמה עם הרוגים ודם עד חדרה וחיפה הסכם אוסלו קבלת מעל1000 הרוגים אחרי ההתנתקות קיבלת טילים בתל אביב ובירושלים אתה טוען שהשמאל לא הצליח להעמיד מנהיג ראוי זה לא מנהיג מנהיג מתחלף זה הדרך ואנחנו מחפשים דרך חדשה אני רוצה שקט לי ולילדי ונכדי לכן המסקנה המתבקשת זה בנט ולא השמאל שאתה מתימר להציג ולא שס שאותה צריך להכחיד

 •   בדיוק להפך. ישראל היא זאת שגרמה למרחץ הדמים. אין לך מושג אבימלך
  • 09:06
  • 28.12.12

  בהסטוריה האמתית של המקום. אתה שטוף מוח כמו רוב האזרחים שלמדו אותם בעל פה מה שרצו להוביל כאן כל הממשלות. עובדה שהממשלה היחידה שרצתה לפתור הסכסוך, גם אם בדרך לא מושלמת, ראשה נרצח. עכשיו מבצעים כאן את מה שיגאל עמיר רצה שיהיה

 •   חיים, אנא: יש במקלדת, למטה בצד ימין, מקשי נקודה ופסיק.  (לת) מצ'לס
  • 09:25
  • 28.12.12

76 כותרת ותוכן לא קשורים- בדיוק כמו שהשמאל לא קשור ולא יודע להעביר את מסריו ישראלי שפוי
 • 08:26
 • 28.12.12

ואני אומר שאתה לא בודק במאמר שלך-איך השמאל לא הצליח להטמיע את ההיגיון שלו אלא הצליח להבהיר איך השמאל תמיד טועה ומטעה.. אתה משתדל בכותרת להראות למה הכישלון שלך הוא ההצלחה של האחר, ואתה כלל לא בוחן חוץ משורת פתיחה וסגירה ,מדוע אתם נכשלתם. לא אמיץ מצדך ולא מעורר אפילו מחשבה של יכולת התמודדות. עם מציאות שיצרתם גם אתם בשמאל .. כאשר הימים רק תפס את הריק

 •   התשובה בתגובות אחרות כאן: איצ.
  • 09:33
  • 28.12.12

  חלק נרחב מהשמאל חושב שרק העולם ולחץ חיצוני יכול להשפיע ולכן יושב בפינה ומחכה למשיח.

 •   יש לך איזו אסמכתא (תעודה רשמית או משהו) לאושש את טענתך בנושא השפיות?  (לת) נציבות השירות
  • 11:36
  • 28.12.12

77 אני לא קונה את דברי המתיקה שבנט שופך לכיוון קוראי הארץ. הוא יודע טוב מאוד מהנדס
 • 08:32
 • 28.12.12

מי זה ארי שביט ואיזה קהל קורא את דבריו והוא מנסה ללכוד לדבש שלו גם אותם.
האמת היא שאנחנו עומדים להמליך ממשלה ימנית קיצונית לראשונה בתולדות המדינה שלנו. אנו עומדים לתת כוח בידי חשיבה עקומה, בידי אנשים כוחניים שרואים את החוק כניתן לעיקול כל עוד זה קשור אליהם. אנו עומדים לתת את מפתחות המדינה בפני אלו שימוטטו אותה ואותנו.
אף אחד בארץ לא מדבר על כלכלה. הס מלהזכיר את התקציב האכזרי שהולכים להמיט עלינו יום לאחר הבחירות, כשכל הקונפטי הכחול של הליכוד ביתנו ישקע. אנו נכנסים לעולם בו ארצות הברית מתחילה משבר כלכלי קשה, אירופה מגנה אותנו ואין לנו חברים שם בחוץ באופן כללי.
ואצלנו? ארוחות חינם, בניגוד למה ששקרניהו אומר. הנה הנמלים מקבלים תוספת שכר של 3000 שח. הנה חברת חשמל רק אומרים ומקבלים 2000 שח גם הם. הנה יש פתאום כסף, צ׳קים ללא כיסוי שאת תוכנם אנו הולכים לשלם בריבית דה ריבית.
על כל זה אין אף פוליטיקאי שמדבר .הרבה יותר קל להתרברב על איראן ועל השטחים וההתנחלויות. כזה הוא הדיון הציבורי בארץ, כאלו עלובים אנחנו ורדודים. וכך הולכות להיוות ארבע השנים הבאות כאן, הקשות ביותר שהמדינה שלנו ידעה.

 •   אם תיכנס לפייסבוק של בנט, יש לו פוסטים בנושא הנמלים והוועדים הסחטנים אני
  • 11:52
  • 30.12.12

  הוא בהחלט מתייחס לזה והגישה הכלכלית שלו היא, בניגוד ללחלק לכולם מתנות- לשבור קבוצות כח.

78 ארי שביט בעל העיניים המתגלגלות רחובות
 • 08:32
 • 28.12.12

המאמר מלא טעויות עובדתיות ,ראשוני החלוצים והעולים ארצה היו אנשים מאמינים דתיים. הרוב היהודי בארץ ישראל הוא נגד מסירת חלקי מולדת, את הסכמי אוסלו פרס ביילין ורבין ביצעו ברמאות תוך שיחוד חברי כנסת מהימין.

תמיד היה רוב יהודי בעד התנחלות . השמאל מסתמך גם על חברי כנסת ערביים בלתי ציוניים ששיכים לצד האוייב... עם ישראל ראה מה גרם ונגרם לנטישה של שטחי ארץ ישראל וגרוש יהודים מביתם. גם ארי שבי הדמוחארט יבין שזו ארצנו כולה.

79 השמאל שלי זה לא השמאל שלך, שביט אליהו
 • 08:33
 • 28.12.12

אנחנו שמאלנים אחרים לגמרי, אז אל תדבר בשמנו. בבחירות הקרובות אולי נפסיד, אבל אחר כך ננצח. אתה באמת מייצג שמאל שעבר מהעולם, את מפא"י ההיסטורית, את השבט הלבן. אנחנו נמצאים גם בפריפריה, גם בשכונות מצוקה בערים. אנחנו שמאל חברתי ומדיני, לא שמאל שמחפש להרגיש מוסרי יותר מאחרים

80 בנט שגדל על סיפורי מאיר הר-ציון הופך בבגרותו לבניטו וזה מה יש לנו עכשיו. פשיסט קטן שיגדל ויחריב את המפעל הציוני.  (לת) עם חיוך של נחש.
 • 08:33
 • 28.12.12

81 נפתלי בנט הוא הכשלון של החברה הישראלית נפתלי מסיר הסירים
 • 08:33
 • 28.12.12

ישראלים שוב ושוב מוותרים על חירותם, מצבם הכלכלי או פשוט צדק למען "הביטחון". וגם זה, לעולם לא עבור שלום, אלא "הבטחון", כי אף אחד כבר לא מדבר על שלום.

ומה עם זכויות להט"ב? ומה עם כל הדברים שדרשנו במחאה החברתית כמו דיור ומדינת רווחה? זרקנו אותם מהחלון לטובת בנט שמוכר לנו את "ההרגעה" (שום דבר לא זועק "אין פרטנר" יותר מלא להיות פרטנר) ולוקשים נוספים.

תעשו לעצמכם טובה ותסתכלו באתר כנסת פתוחה מי באמת עזר לכם כאדם. אני בטוח שזה כנראה מר"צ, או אפילו חד"ש, ולא הליכוד או הבית היהודי.

82 ברגע שאימצתה את ההגדרה הלא מובנת מאף אחד אבל שנהפכה לכאילו הצורך הראשוני של הישראלים:"מדינה יהודית ודמוקרטית"(סלוגן שהומצא אלידי הדמגוג הלאמי ביביתבאותו רגע אתה כמו בנט.אזי בנט מקווה לגנוב (כמו כל ממשלות ישראל לדורותיה)את האדמה של הפלסטינים אבלמה הוא יעשה עם הפלסטינים?אפרהיד,שואה מה??  (לת) דני
 • 08:33
 • 28.12.12

83 מה כישלון, מה? כל מי שלא ימין - לצאת לקרב! עזרו למפלגה שלכם לנצח!  (לת) אסף בארי
 • 08:35
 • 28.12.12

84 דברים שרואים משם לא רואים מכאן אני
 • 08:36
 • 28.12.12

ליבי עם האנשים הליברלים בישראל שעדיין חיים שם...

85 השמאל זה מכת המדינה.ישראל לא יכולה להרשות לעצמה כל זמן שהיא נלחמת על קיומה תנועה שמושכת אותה שמאלה.הזמנים שלנו אינם כה חיוביים שאפשר ליטות לצד שמאל.אולי במצב אידיאלי אם זה בכלל יום אחד יגיע נוכל להרשות לעצמינו תנועה שמאלנית.  (לת) אלכסנדר
 • 08:36
 • 28.12.12

86 בנט, ימני מטורף תוצרת החינוך הגזעני דתי , מבית היוצר של הימין המטורף  (לת) חיים
 • 08:41
 • 28.12.12

87 ארי, המשפט האחרון לא ברור לי - "הכישלון שלנו", בשבילי זו הצלחה, אל תכליל את הקוראים בדעות שלך  (לת) אורי
 • 08:42
 • 28.12.12

88 איזה מיסקונצפציה של בנט. הוא מחובר לאתוס של המרכז שמאל באמצעות מכתביו של יוני נתניהו ובאמצעות ספרו ש
 • 08:42
 • 28.12.12

שמאל באמצעות מכתביו של יוני נתניהו ובאמצעות ספרו של מאיר הרציון. הראשון בן למשפחה רויזיוניטית והשני בן קבוץ עין חרוד, מעוזו של טבנקין שדגל בחזון א"י השלמה ותמך בהתנחלויות. בקריאת כתביהם בנט הנער גיבש את תפישת עולמו הנוכחית תוך שהוסיף לה קמצוץ של דת.

89 כן, אבל..... איב
 • 08:46
 • 28.12.12

כשהגזרות יתחילו וכדי לעשות שופינג באוקספורד לראות את מסי בבברצלונה או סתם בטן גב בכרתים נצטרך לעמוד בתור ולחכות שבועות לויזה, כשנשלם ים כסף על טלוויזיה 50 אינץ' ולא נוכל להרשות לעצמנו אייפון 6 אלא אם הדודים באמריקה ישלחו לנו, אז מיליון בנטים יעמדו מול 4 מיליון נהתנים ששונאים את הסמול ואת האנטישמים האירופים אבל ממש, ממש חייבים סייל של כריסטמס בברלין. וחוץ מזה שביט היית צריך לחשוב על כל זה כשהסברת לכולנו לא ממש מזמן איך השתנה לנו זה ביבי . זוכר?

90 מה שארי שביט שכח לשאול את בנט עזריאל נתיב
 • 08:46
 • 28.12.12

אם על אף כוונותיו הטהורות של מר בנט, אחדים מאוהדי החמאס ביו"ש, יבצעו פעולות טרור נגד המתחלים, הרי אז יהיה צורך שוב לנקוט ביד חזקה מאד כנגד כל הפלסטינים, כדי לאתר ולמנוע פיגועים.
מה יהיה אז?

91 בדיוק להיפך. בנט הוא יגאל ידין של הימין. התפוררות שמסווה עצמה כהתחדשות. דיפסי
 • 08:47
 • 28.12.12

אם לימנים היה שכל, הם היו עושים את מה שנתניהו ביקש מהם - מתפקדים ומצביעים לליכוד בהמוניהם. היתה נוצרת מפלגת ענק של 50 מנדטים או יותר, שהיתה מתווה איזה מדיניות שבראש שלה. במקום זה מתפצלים, ועוד משתמשים לצורך זה בקמפיין רווי שקרים, סיסמאות אינסטנט, וטיפוסים מפוקפקים שנכשלו בכל דבר אחר (למשל סלומיאנסקי, מספר 2 ברשימה). כל זה בהנחה שלא מדובר בהטעיה גדולה מבית מדרשה של לשכת נתניהו עצמה.

92 משפט מהראיון: "היהדות היא הway שלנו." ממש נפלא... מזוויע..  (לת) מישהו
 • 08:48
 • 28.12.12

93 בנט הוא המסמר האחרון בדרום אפריקניזציה של ישראל. ציפי ליבני, כבר הצטערת פעם אחת על הטעות שלך כשלא השכלת להרכיב ממשלה. תתעוררי לטובת כולנו שלא יהיה מאוחר מידי. וגם אתם שלי יחימוביץ ויאיר לפיד. תתעוררו כי אחר כך יהיה עוד הרבה יותר גרוע  (לת) כל מי שמבין שנתניהו צריך לעוף חייבים להוריד את מפלס האגו ולאחד כוחות
 • 08:49
 • 28.12.12

94 בנט מצליח בגלל המהפכה pitzuk
 • 08:49
 • 28.12.12

הוא עושה מהפכה כמו שכולנו רוצים
הופך מפלגה דתית למפלגה של כלל האזרחים
נותן אופציה מדינית לפי האינטרסים שטובים לנו
נותן אופציה כלכלית
מחזיר לנו את הכבוד לדגל ולצה"ל
מחזיר לנו את השפיות

איזה עוד סיבות צריך?

95 התרומה הגדולה ביותר לעלייתו של הימין היא זו של "הארץ". כל אדם חילוני נורמלי במרכז המפה הפוליטית, המאמין בדמוקרטיה, דואג לקיומה ולשגשוגה של ישראל כמדינה יהודית, חרד לפערים החברתיים המתרחבים ורוצה שלום, מבין שיש דעות סבירות כאלה ואחרות בשמאל-מרכז ובימין-מרכז. אבל דעותיהם הפוליטיות של עמירה הס, גדעון לוי, ציפר, עקיבא אלדר (עד לאחרונה), ניר חסון, טלילה נשר, יצחק לאור, ברק רביד ואחרים מתנודדות בין הקצה השמאלי של מר"צ, דרך תמיכה בחד"ש ועד תמיכה בפתאח (לוי) ובחמאס (עמירה). כשקוראים את הדעות האלה, משולבות כמעט בכל ידיעה (כביכול) חדשותית, במאמרי מערכת ובמאמרי דעות המציפים את העתון בערך בפרופורציה של 50% התומך בחיסול ישראל, 40% שמאל קיצוני הזוי שמוכן אולי להשלים באופן זמני עם קיומנו ו-10% אחרים - איך אפשר שלא לרתוח ואפילו להרהר בטיפוסים נוסח בנט. והצרה הגדולה היא שכל אנשי המרכז למיניהם הם חיוורים או בלתי אמינים. להצביע בשביל שלי יחימוביץ ולקבל את יריב אופנהיימר ומירב מיכאלי? להצביע בשביל יאיר לפיד, חסר נסיון בדיוק כמו בנט? להצביע בשביל ציפי שהפסידה בחירות בביתה היא ורוצה להצליח במדינה כולה? אבל אין מה לעשות ואין ברירה אלא לתמוך באחד מאלה, למרות ש"הארץ" דוחף אותנו בכוח לזרועות בנט-ביבי-ליברמן.  (לת) ג'ימי ברגר
 • 08:54
 • 28.12.12

 •   צודק, אבל צריך לדייק יותר - התרומה המשמעותית ביותר של 'הארץ' הייתה פתיחת המאמרים לתגובות הקוראים אמיר, ים
  • 01:18
  • 29.12.12

  החל באותו רגע מבורך התחילה אחיזת השמאל הרעיוני בתודעה הישראלית להתפורר. נציגי האליטה האנטי ציונית איבדו את יכולתם להפריד ולמשול. לגחך ולהרחיק, להוציא דיבה ולהשתיק באמצעות הפחדה, צווי בית משפט ועיוות המציאות והעובדות כדי להתאימן לצורכיהם. האפשרות להגיב על שקרי שופרות האליטה באופן מידי, רגשי, יצרי אבל גם עובדתי. התגבשותה של ההבנה בקרב רוב הקוראים כי אינם לבד בהבחנה בסתירה הזועקת בין המציאות המוכרת להם ובין זו הווירטואלית המשווקת להם ע"י שופרות האליטה, האפשרות ליצירת הזדהות, מגע, העלאתן של אפשרויות תגובה במרחב הפיסי ושיתופי פעולה, הן הן שהביאו אותנו ליום בו נסיקתו של בנט ובהרחבה יצירת גוש ימין רחב במרחב הפוליטי מתאפשרות. באופן אירוני, בירור המוץ התעמולתי מן התוכן הציוני התאפשר מידה רבה על ידי מערכת הטלקבקים של הארץ...

96 בנט הזה דוחה ברמות קשות, הכלאה של ליברמן וביבי!!! אסון מתקרב!!!!!  (לת) אביב
 • 08:55
 • 28.12.12

97 שנים שאני מנסה מעל גבי עיתון זה, לגרום לשמאל להבין מה יחזיר את השפיות אלינו ולא מצליחה:
 • 08:56
 • 28.12.12

בחרתי בהארץ, כי הוא היה תמיד העיתון שלי משחר ילדותי, כי בו כותבים כל אלה שמזמן כבר איבדו את אוזניהם, ועיניהם של הרוב בישראל. הרוב שהיה כשיצאנו לתהליך אוסלו למשל. ונשמר אפילו תוך כדי אנתיפאדות נוראות.
איך איבד השמאל רוב כל כך מוצק, מה גרם לכולם לברוח לכיוון של לא רוצים שלום? לא צריך, ניישב את יהודה ושומרון, ושיחפשו אותנו בסיבוב?: ההסטוריה שהתחילה בקבלת גבולות החלוקה מצידנו ומלחמה מצידם. בששת הימים: כשהושטת ידנו לשלום תמורת השטחים היהודים שהתגלגלו לידנו, ושלושת הלאווים החרטומיים שקיבלנו תמורתה.
תהליך אוסלו: שנוהל במרץ מצידנו עם רוב עצום שהחזיק לו אצבעות כדי לגמור עניין, ואינתיפאדה מהגיהנום תמורתה.
בדיוק כאן, היינו חייבים לעצור. אסור היה יותר להפקיר כך אוטובוסים מלאים ילדים שהתפוצצו תוך חזרתם מבתי הספר, צריך היה לסגור את פינת מחפשי השלום, לטובת פינת מחפשי הבטחון. רק עצירה מוחלטת של הטרור הנורא במרחב האזרחי, אמור היה לאפשר הערכה מחדש של כל הסוגיה: הבנה של ההבדל בין דמוקרטיה הדואגת לאזרח במרחב האזרחי, לבין רודנות ששופכת את דמו להשגת האינטרסים הרודנים. הפניית אצבע מאשימה לפלסטינים שבגללם הופסק התהליך החשוב לנו וגם להם.
השמאל לא עצר עד היום, הוא עדיין אובססיבי לשלום כשהמילה התרוקנה מתוכן בעיני הרוב שיושב פקוח עיניים משתאות, מול השמאל העיוור והאדיש לדעתו למתרחש, והמאשים דווקא אותו בהפסקת התהליך.
מתקפות השמאל הברוטליות בתארי גנאי על הציבור שמשתוקק לבטחון, הפכו לרעה חולה שיגרתית במחוזותינו, והשמאל הפך בעיני עצמו לאציל אלטרואיסטי, שחייב להשיג את שלו או ש..
אחרי שחווינו רציחות למרות הויתורים, טוב היה עושה השמאל אם היה מפנה עיניו פנימה, אם היה מבין שישראל אינה ראויה לתואר כובש, עובדה: החזרנו את כל סיני הגדולה בשטחה מישראל כולה ובעלת מרבצי נפט, תמורת שלום.
השמאל בישראל שרואה בשטחים חיץ בינו ובין העולם הנאור, שוכח שהעולם הנאור כבר היה בסרט כזה משלו: האירופאים השיגו שלום רק כשהעמידו תנאים קפדניים לגרמניה התוקפנית. הם דרשו ממנה לפצות את כל המדינות שסבלו מתוקפנותה, ולהפסיק את החימוש הקטלני. לא העניקו לגרמנים שום הטבות ושטחים, כדי שתסכים להפסיק את הלחימה, אלא הכניעו אותה באופן חד משמעי כדי שתקבל את התנאים לשלום

98 מפחיד  (לת) מוטי
 • 09:02
 • 28.12.12

99 ישר לתכלס יוני
 • 09:04
 • 28.12.12

מה מציע בנט? מצד אחד סיפוח זוחל של יו"ש ומתן אוטונומיה לפלסטינים, במידה רבה את אותה אוטונומיה שיש להם היום. זה לא מספיק ולא צריך להספיק ויגרום לפיצוץ.
מצד שני הוא אומר שירדן היא פלסטין.
אבל יש כאן דיסוננס. אם ירדן תהיה פלסטין איך נעביר לירדן את יו"ש כאשר פזורים בה מליון מתנחלים? או אולי הוא מתכוון לטרנספר לירדן? אי אפשר לקבל תשובות ברורות מהימין בנושא השטחים כי אין תשובות מניחות את הדעת ואין רציונל, יש רק את הערגה הפונדמנטליסטית והמעוגנת בדת לשטחי אבותינו.
בסופו של דבר אם אנו רוצים מדינה יהודית (ואני בעד מדינת יהודים עם צביון יהודי) נאלץ להיפרד מהפלסטינים ומהשטח שבו הם רוב מוחלט, כל מתנחל נוסף מרחיק את הפתרון ההכרחי הזה וסיפורי הבדים שיש פתרונות אחרים מקרבים את קץ מדינת ישראל.

 •   תגובה מדויקת, לקרוא ולהפנים, התרגילים המילוליים של בנט לא שווים כלום  (לת) שאול ע
  • 16:56
  • 28.12.12

 •   יוני, מה לא ברור? ירדן היא פלסטין וכאשר השלטון ההאשמי יסולק מהשלטון כמו העלווים בסוריה (עניין של כמה שנים) הפלסטינים לא יוכלו יותר לטעון שאין להם מדינה. אף אחד לא מתכוון לסלק את הפלסטינים בא"י בכוח לירדן. אבל הם לא יוכלו לטעון שמגיעות להם שתי מדינות. ולכן ישראל תנצח בזירה הבינלאומית שהיא הזירה הבעייתית לישראל. אם זה היה תלוי רק בזירה הצבאית, הפלסטינים מזמן לא היו כאן. אלא עמוק באדמה עם 72 בתולות.  (לת) בנט היחיד שמסתכל שלושה צעדים קדימה
  • 00:21
  • 29.12.12

100 שכחת להזכיר לבנט את 3.5 מיליון הפלסטינים החיים בשטח מעמדם שמעמדם לא בדיק נלקחבחשבון במשנתו הסדורה של בנט. האם יהיה טרנספר או אפרטהייד? אלו הן האפשרויות. אתה ארי עסור במסכנות המחנה שלך במקום לעמוד על צדקתך.  (לת) אראל
 • 09:05
 • 28.12.12

101 הכוח האמיתי של בנט: יכולת החיבור אורי
 • 09:05
 • 28.12.12

מה שגורם לנסיקה המדהימה של בנט זה העובדה שהוא באמת מנסה לחבר. לא בקטע של תעמולת בחירות אלא מתוך אמונה אמיתית שיריות בתוך הנגמש שנקרא ישראל רק מזיקות. בשמאל יש את שלי יחימוביץ שגם היא לא מנסה ללבות שנאה, ואסור לשכוח מאיפה היא התחילה: שמונה חברי כנסת. לדעתי השאלה המרכזית בבחירות היא: מי יוכל לפתור בעיות ולא להעמיק את הקרעים במדינה. אני חושב שנפתלי ושלי עונים בצורה הכי טובה על השאלה.

102 בבני עקיבא אין רשג"דים. בגלל חוסר דיוק כזה הוצאת לי את החשק להמשיך לקרוא את הכתבה. לתשומת לבך ארי שביט נו באמת
 • 09:05
 • 28.12.12

בבני עקיבא יש מדריכים וקומונרים

103 בנט מצליח כי לעם נמאס מביבי-שטייניץ- ליברמן- סער- דנון-אקוניס ושות'. העם לא מתעמק בתורתו של בנט אלא פשוט רוצה דם חדש ורענן. היות וחוששים מהשמאל - בנט הוא הפתרון.  (לת) גד
 • 09:06
 • 28.12.12

104 בוא נדבר במספרים. בכנסת היוצאת היו לליכוד וימינה 49 מנדטים. עפ"י ממוצע שלושת הסקרים שהתפרסמו אתמול: 49 מנדטים גם כן. מה קרה? בנט בסה"כ החליף את ליברמן.  (לת) דג קר
 • 09:12
 • 28.12.12

105 כוכב חולף.. אדמור
 • 09:13
 • 28.12.12

מה ההתלהבות. הרי אין מדובר, אלא במנד"טים של המפד"ל, צומת ומולדת, לשעבר, ושאר ימנים קיצוניים.. שנתאספו, וטוב שמצאו להם "בית יהודי" שייצג אותם. בליכוד נותרו רק המסכנים שלא מבינים שביבי דופק אותם, ג'ובניקים וספיחים בהמיים שרק אלוהים יודע את פשר קיומם שם. אה כן.. ורוסים ההולכים בחושך אחרי גיצי עיניו הרושפות של ליברמן (ואם יש חוק בישראל, אז בקרוב מס' 05542240, עוד מעט יפצחו בשירה ספרדית: הוא זכככככאי). בניטו ייכנס לממשלה כמו גדול (למרות שביבי אמר שיש לו בעיה עם סירוב, אלק), וייקלע לפשרות "כואבות" ויזיל דמעה כמו כולם על פינוי יישוב אחד או שניים, אשר אינם חוקיים ותושביהם אחראים על פוגרומים ביישובים ערבים שלווים ושכנים. הוא לא יגיד שזה בגלל דעת הקהל העולמית, בניטו לא מתקפל, אלא מעין נסיגה לצורך פריצה או חיסכון בחיי חיילים ושאר קלישאות של צדקנים. מדובר בפוליטיקאי ישראלי מן השורה.. בסוף בסוף. בניטו בניטו נפתלי וסיר הסירים.

106 דו"ח חדש של הCIA קובע שהיהודים בישראל איבדו בשנת 2012 את הרוב שלהם בשטח שבין הים לירדן. הדו"ח כמובן אינו מפרט שבתוך האוכלוסיה היהודית יש מספר מאות אלפים שאינם יהודים. בנוסף לכך גידול האוכלוסיה היהודית היא בעיקר במגזר שאין בו ערך למדינה ואף עוין אותה. מספר הפרמטרים שבנט מתעלם מהם הוא עצום ותוכניתו למרות מה שהיא נראית תחריב את מדינת ישראל סופית.  (לת) ישראלי
 • 09:15
 • 28.12.12

 •   הדו"ח של ה CIA כולל את רצועת עזה (שמשם יצאנו) ואת שטחי A ו-B שעליהם בנט מוכן לוותר. ועכשיו תבדוק את אותם מספרים בלי עזה ושטחי A ו-B  (לת) תלוי איך סופרים ומה מכלילים
  • 12:54
  • 28.12.12

107 השמאל רצוי אך בזוי ברוך בן יעקב
 • 09:18
 • 28.12.12

השמאל הישראלי רצוי אך בזוי. יפי נפש שהציונות שלהם נגמרת בהרי צפון ת"א. הרב כהנא הי"ד צדק .מדינה לפלסטיניים יש ושמה "ירדן".הייתי מכבד ואתכם באם טובת עם ישראל באמת חשובה לכם. גם רמת אביב "ג" נבנתה על בית קברות ערבי...

108 בנת האנטי ציוני צבי מיפו
 • 09:19
 • 28.12.12

בה בנת ואומר בגלוי, החילוניים הם חמורו של המשיח. במקום הציונות מציע לנו בנת מדינה פשיסטית חומניסתית שבה הדת כמו שהו מבין היא החוק. באדנות בלתי ניזבלת מיעות קיצוני נוסף מנסה להשתלט על המדינה הציוני ולהפוח את הציונים שהקימו ובנו המדינה באופן רישמי למשרתי הציבור הדתי. הם והחרדים הצליחו לגייס משת״פים בציבור החילוני הרוצים בארץ ישראל השלמה. ביבי וליברמן לא מבינים שבגידתם ברעיון הציוני במקרה הטוב תביא אותנו למדינה דתית חומניסטית. כזאות שלא אני ולא הם רוצים לליו בה. מדינה שתיגרום לרב העם היהןדי בגולה להתקחש לה, דבר שיבי להתבוללותם המהירה ואובדן מחצית העם . דתיים על תצביעולמחסלי הציונות נוסח בנת. היו מספיק משיחי שקר!

109 איזה סיפור הצלחה?! מה הצלחה? הצלחה בהעמדת ימין הזוי מול שמאל הזוי? העולם עסוק בצוק הפסיקאלי אז הוא יאפשר את סיפוח יהודה ושומרון?! וזה לא הזוי? מרכז הזוי
 • 09:19
 • 28.12.12

איפה אתה חי?

לא הבנת שחבורת רתכים בעזה משתקת את מדינת ישראל? אתה צריך חבורת רתכים ברמאללה כדי להבין שהם עובדה מוגמרת?

הצבא יתפקד בומבה תחת בנט. יהיו יחידות של שמאלנים, לוחמי אספרסו, שיפנו התנחלויות, ומנגד יהיו יחידות מתנחלות שיהיו עסוקות בעקירת מטעי זיתים וברדיפת רתכים ביהודה ושומרון.

והעיתונות תמיט בסוף חורבן על מדינת ישראל, כשהיא מעניקה עשרות מנדטים לגורמים הזויים במיוחד.

אולי זה הפתרון. לבחור את הימין הקיצוני ביותר, שיקבל על הראש מהעולם, ואז יתפתל ויגיד לנו "דברים שרואים משם לא רואים מכאן. אבל עכשיו אני כן, יש לי רכב ולשכה ופנסיה... תודה לכל הבוחרים, מצטער נספח את יהודה ושומרון בעוד 4 שנים".

110 רק כך ברוך בן יעקב
 • 09:19
 • 28.12.12

כל הכבוד לבנט. רק כך

111 THE BEST IS YET TO COMEהרגרסיה של התודעה היא מהות הניאו-ציונות הדתית. טוני בנט
 • 09:21
 • 28.12.12

נפתולי המחשבה של בנט מייצגים זן מסוים של עולים מארצות הברית. אנשים שפויים - PACE נגיד הבנק הנהדר - לא מגיעים משם. מה שמגיע בדרך כלל זה ה"היימיש" - המקבילה היהודית של כת האיימיש - אנשים הזונחים את הסבך של החיים המערביים החילוניים המתקדמים ונסוגים לצורת קיום פרימיטיבית, כאילו פרפר היה שב לחיי הזחל. מדובר בסוג של טירוף. הפתרון הכפוי יחשוף את חולשתה של ישראל ויעצים את הסכנות לקיומה. בנט הוא מוטאציה שתמיט אסון על המדינה.

 •   ורק השמאל עקלקל הלשון ומעורפל המחשבה נושא בגאון את סבך הפוסטמודרנה המשמימה. ורק נותר לשאול, למה פה? לא שלא תגורו במקום אחר? מה לכם ולמולדת העם היהודי?  (לת) דאג
  • 13:54
  • 28.12.12

 •   מה לפאשיסט עם כיפה סרוגה וליהדות. ערכיו אינם ערכי היהדות, הכיפות הסרוגות ברובם הם מוטציה של היהדות, הכלאה בין לאומנות ודת - בקיצור, מתכון לאסון  (לת) יהודה
  • 17:24
  • 28.12.12

112 המסקנה ברורה : כל מי שטרם הצטייד בדרכון זר מטוב שימהר לעשות זאת (מי יודע אולי ממשלה ישראלית עתידית תאסור על כפל דרכונים).המפעל הציוני הגיע אל קצו ומדינת האפרטהייד עומדת בפתח.החזון של בנט הוא חלום הבלהות של הישראליות השפויה.כבר ברור כעת שמי שעזבו את ישראל בעשורים האחרונים הבינו משהו שאנחנו סירבנו לקלוט ולקבל - הם צדקו ואנחנו כשוטים ביזבזנו את הזמן כאן.בעבור נכדינו שטרם נולדו מדינת ישראל תהיה לסיפור היסטורי עגום על הרצף של חורבן בית ראשון ושני.נגמר הסיפור וכדאי שכולנו נפנים זאת.  (לת) הדס
 • 09:23
 • 28.12.12

113 lol smol  (לת) ...
 • 09:23
 • 28.12.12

114 השמאל נכשל כי את מפלגת העבודה של גולדה, גלילי ואלון מנהיגים כאלו שהצביעו לחד"ש (לשעבר מק"י), מפלגה שבן גוריון כינה " 'ארגון עוין' המסייע בעל פה ובכתב ובאמצעים אחרים לכוחות חיצוניים המטפחים שנאת ישראל... שנאת ישראל במובן הכפול - נגד מדינת ישראל ונגד עם ישראל, כלומר גם נגד היהודים"."  (לת) ארי-עוד לא הבנת?
 • 09:23
 • 28.12.12

115 אחרי 40 שנה של נסיונות כושלים לשלום במיתווה השמאל הגיעה העת להתפכח אבי (חילוני שלא ראה בית כנסת מבפנים)
 • 09:23
 • 28.12.12

גם אני הייתי פעם בשמאל. אבל כשמסתכלים אחורה מבינים שתמורת נייר וחגיגות טלויזיוניות החזרנו שטחים חיונים וקיבלנו טילים ומחבלים מכל הכוונים. כשניסינו להתגונן העולם העמיד אותנו בפינה ודן אותנו לבידוד וחרם. ככל שויתרנו והתגמשנו מצבנו הוחמר. כעת אנו מבודדים ומוקפים כשהערבים מתכננים את השלב הבא לחיסולנו. אם נגזר עלינו להיכחד אינני מוכן ללכת כצאן לטבח במיתווה השמאל. אתן קולי לבנט.

116 השמאל בישראל נכשל בגלל יהירות אגו ופיצולים. משנתו של בנט תחזק את הטרור ותגרום לפיגועים  (לת) מודאגים
 • 09:24
 • 28.12.12

117 בנט מבטא את התפיסה הצרה האנוכית של הימין המושתת על גזל ועוול,עד שמדינת ישראל לא תהיה מסוגלת לראות יותר גבוה ויותר רחוק,לא תהיה לה כאן זכות קיום.עלינו לקחת על עצמנו עיקרון של שיתוף פעולה עם הגורמים סביבנו, לנסות לתרום להם מהידע שלנו ומשיטות העבודה שלנו,ולצאת מהראייה הילדותית של אני אני ואני המאפיינת את היהדות ואת עם ישראל.  (לת) סוניה
 • 09:24
 • 28.12.12

118 שביט אל תדאג, שקספיר צדק. ציון
 • 09:26
 • 28.12.12

ארי שביט, הסר דאגה מליבך. שקספיר הצליח לראות את היהודי האמיתי. התכונה העיקרית שעברה מהיהודי של בנט לישראלי העכשוי מגולמת להפליא בשיילוק של שקספיר. האם אינך יודע מה מציק מאד למצביעים של בנט? אתה חושב שזה עתיד ההתנחלויות? טעית ובגדול. האם אתה יודע כמה הם משלמים עבור שכר הלימוד לילדיהם? אלפי שקלים כל חודש. הם רואים את הצלחת הסחטנות של ש"ס ועיניהם כלות. אתה עוד תראה מה יהיו תנאי ההצטרפות של בנט לקואליציה.
וכחיצד לגרום לישראל להתנהג בצורה שפויה ולהתרחק מהחזון המשיחי של בנט ודומיו? פשוט ביותר. לא איומים ולא חרמות. די יהיה בהורדה של מיליארד שקלים מהסיוע הכלכלי ופתאום תחדור הבינה למוחות המצביעים.
האם כולם שכחו מדוע רבין ניצח את שמיר בבחירות? כסף זה שם המשחק. החשראלי ישנה תיכף ומיד את דעותיו ואמונתו אם תפחית ממנו ולו אגורה אחת בלבד.
מה היו תמיד סיבות ההפגנה הכי נלהבות של הסטודנטים? עקרונות? אידיאלים? מה פתאום. זה תמיד היה שכר הלימוד.
ומה הייתה סיבת המחאה ההמונית האחרונה? מצב האזרחים בירוחם או בדימונה? מה פתאום. זה היה מדוע האחרים מקבלים יותר.

119 ניתוח הנתונים מראה שהנפילה באחוז ההצבעה הכללי התרחשה בבחירות 2001, ואת כולה ניתן לשייך לשמאל: http://netunim.wordpress.com/  (לת) דרור
 • 09:27
 • 28.12.12

120 הגניום היהודי ohad
 • 09:28
 • 28.12.12

בטבענו קיים מנגנון ההשמדה העצמית .כך בימים קדומים וכך גם היום הכתובת על הקיר : כוחות קיצוניים יובילו את המדינה הזו להתנגשות הגדולה ממידותיה ולריסוק כך היה בימים קדומים יותר וכך גם עכשיו . זה לא סתם שכוחות חילוניים יזמו את שיבת העם היהודי לארץ ישראל ולא כוחות דתיים זה לא סתם שמי שבנה את המדינה הזו היו כוחות חילוניים ולא כוחות דתיים .כי הכח החילוני בין עם היה בשמאל (מפאי ) או בימין (חירות ) הבין את גודל האחריות של המעשה הציוני שאינו מעשה שמיים ואינו ציוו אלוקי אלה בחירה מדעת של רצון להיות עם חופשי ץ

121 ממשלות השמאל לאחר 1967, דגלו בחלוקת הארץ ע"י פשרה טריטוריאלית שתשאיר בידי ישראל מקסימום שטח ומינימום ערבים! גבולות ביטחון, הכוללים את בקעת הירדן, צפון ים המלח ירושלים המאוחדת, גוש עציון, ועוד שטחים שאינם מאוכלסים בצפיפות ע"י ערבים. מול דרך הליכוד של אז, שתבע לספח את כל השטח ולהעניק זכות בחירה לערבים, רוב העם הצביע למפלגת העבודה. היום בעיני מפלגת העבודה ושאר מפלגות השמאל-מרכז תוכנית מדינית נוסח תוכנית אלון, נחשבת לתוכנית הימין הקיצוני... אז מה הפלא שרוב העם תומך בימין?  (לת) השמאל אינו רלוונטי יותר
 • 09:28
 • 28.12.12

122 אם לא ניפרד מהפלשטינאים תהיה לנו מדינה עם כ 50% תושבים שלא יכולים להצביע לכנסת. מדינת אפרטהייד כזאת לא תחזיק מעמד בגלל חרם וסנקציות. לא נהיה עוד חלק מהעולם המערבי ונאבד לגמרי את תמיכת אירופה וארה"ב. כשנתמוטט כלכלית עקב בריחת הון הגירה של אוכלוסיה חזקה ואבטלה המונית, כמו דרום אפריקה, תאלץ המדינה הזאת להרשות בחירות דמוקרטיות. יהו לנו 60 חברי כנסת פלשטינאים וקרוב לוודאי ראש ממשלה פלשטינאי. זה מה שאנו נשאיר לילדינו ולנכדינו. לו הייתי פלשטינאי הייתי מצטרף לבנט רק כך יקבלו הפלשטינאים את מבוקשם. מדינה עם רוב ערבי מהים לירדן.  (לת) בנט וביבי מביאים סוף לציונות ואין להם השכל להבין זאת
 • 09:32
 • 28.12.12

 •   מה ההבדל? אדל
  • 10:33
  • 29.12.12

  עם ערביי ישראל בעתיד תהא ישראל פלסטין ואם תחזיר את כל המתנחלים לישראל תקבל פלסטין גדולה..בשלב א' מדינת עזה ומדינת הגדה המערבית...ובעתיד ירדן ו..כמובן ישראל ...
  מה כל כך קשה הבנה פה? לכן אם יוחזרו כל המתנחלים העבר את כל ערביי ישראל אחרת אין מדינה יהודית בעתיד...

123 מפלגות השמאל שהקימו את המדינה סיימו את המשמרת שלהם, והפכו משמאל אקטיביסטי, כובש, מספח ומיישב לשמאל המקדש את הנסיגה והפייסנות כאידאולוגיה. אז מה הפלא, שרוב העם-ובמיוחד צעירים (גם חילונים) עברו לימין?  (לת) חילופי משמרות
 • 09:34
 • 28.12.12

124 שכם אחמד
 • 09:34
 • 28.12.12

סחה - יש מדינה דו-לאומית !!!

125 מצויין ... באנג
 • 09:35
 • 28.12.12

חיבור עיתונאי מעולה (דוגמת חובה לכל מתלמד בתחום!) וניתוח מפה חברתי-פוליתי מצויין. - תודה לארי שביט.

126 מרצ גדולה לממשלה, מרצ חזקה לאופוזיציה. בכל מקרה מרצ טובה לישראל! ציוני
 • 09:42
 • 28.12.12

נפתלי בנט כמו מורהו נתניהו טוב בדיבורים ויש לו כריזמה כלפי מצביעים מסויימים - כנראה בעיקר צעירים שלא מכירים מספיק את ההיסטוריה היהודית והציונית.
הציונות המרכזית צריכה לחדש את החינוך האידיאולוגי. בנט מוכר לנו סיסמאות שאינן נכונות.
לא ניתן לדעת היום את תוצאות הבחירות אך בכל מקרה מרצ גדולה חשובה לקיום היהודי בארץ ישראל:
אם למרצ יהיו מספיק מנדטים היא תוכל להבטיח גוש חוסם לנתניהו ולהצטרף לממשלת שלי יחימוביץ'. אם שלי יחימוביץ' תזחל לממשלת נתניהו מרצ תהיה שם כאופוזיציה חזקה ומשפיעה - כפי שהייתה תמיד.
יש חשיבות לכל קול - גם באופוזיציה ובוודאי בממשלה, הנהגה זה לא רק ראש/ת הממשלה זה גם שותפיו וגם מבקריו!

127 בנט מזכיר לי את מורסי ומשעל עוד אחד
 • 09:43
 • 28.12.12

פנאטיים דתיים וגזענים בחליפות נאות. גם זמנם יעבור.

128 רק נתניהו. כל השאר ליצנים  (לת) יואב
 • 09:44
 • 28.12.12

129 השמאל מדשדש כבר שנים אני
 • 09:46
 • 28.12.12

השמאל מדשדש כבר המון שנים. בבחירות 92', כשהעבודה בראשות רבין זכתה ב-48(!!) מנדטים, זה לא קרה בגלל שהם אמרו שהם שמאל. להיפך, רבין הצליח לסחוף כי הוא נחשב מהניצים במפלגת העובדה (כן,פעם דיברו במונחים האלה). גם אהוד ברק, שהביס את נתניהו, לא הציג משנה מדינית שמאלנית. ההיפך הוא הנכון. הוא היה ליכדו מינוס, ולכן בוחרי ליכוד (ולא רק הם) תמכו בו.
אחרי פעם ועוד פעם ששיקרו לבוחרים, המשחק הזה נגמר.
במקביל לתהליך הזה קרסה תפיסת העולם של השמאל, לפחות השמאל הרדיקלי שהשתלט על השיח הציבורי בעשרים השנים האחרונות. שתי מדינות לשני עמים מעולם לא היה משאת הנפש של הציונות לא הדתית ולא החילונית. רק בשמאל הסהרורי, אחרי חד"ש, דיברו ככה. אבל הקיצוניים השתלטו (די דומה למה שאנחנו רואים בהרבה מקומת אחרים) ויישמו את השקפת עולמם. מהסכם אוסלו (1993) ועד ההתנתקות (2005) ממשלות ישראל יישמו, בדרך כלל, את השפקת העולם הזאת. והכל בשם השלום כמובן.
המציאות, מה לעשות, לא התאימה לססמאות השלום, האחווה, הכיבוש ושאר ירקות. יאסר ערפאת ויורשיו היו ונשארו חבורה של רוצחים, האיסלאם האלים משתלט על הרחוב הערבי, והלגיטימציה הבינלאומית (שזה המולך החדש) מבוששת לבוא. ושיא שיאם זה המוני היהודים שנרצחו, והפחד שלא עוזב אותנו.
אם כבר לעמת את בנט זה מול הימין החילוני, ושם בהחלט קורים דברים מעניינים.

130 מה זה שמאל? מי שמתנגד לביבי? מי שרוצה מדיניות רווחה? מי שאינם חברים בוועדים החזקים במשק? מפלגת העבודה נכשלה, כיוון שהיא לא מצליחה להעמיד מנהיג ראוי. המקסימום שהיא יכולה זה כתב טלויזיה. לכל מפלגה יש כתב טלויזיה, כך שזה בלבד לא מספיק.  (לת) שמלאניסט לא מיוצג
 • 09:46
 • 28.12.12

131 בניגוד לנתניהו,בנט מדבר בגלוי על בנטוסטנים שבהם יחיו פלסטינים מאושרים ושמחים בחלקם.האם יימצא פלסטיני אחד שיסרב לחיות את החיים הנפלאים הללו במדינת האפרטהייד של בנט ? בניגוד לבנט הגלוי והישיר,נתניהו חולם חלומות דומים אבל הוא מבוהל מדי מכדי לספר עליהם ולשתף אותנו בחזונו.  (לת) תנו לבנט לנצח
 • 09:47
 • 28.12.12

132 שלי יחימוביץ ראשת הממשלה הבאה זאת הקואליציה שתהיה
 • 09:47
 • 28.12.12

שלי יחימוביץ חייבת לחדש את הברית ההסטורית מפא"י- המזרחי: להגיע להבנות עוד בטרם הבחירות עם נפתלי בנט. ש"ס יצטרפו לממשלת יחימוביץ-בנט-לפיד מחוסר ברירה. הליכוד, מר"צ ולבני ישארו בחוץ. לבני שוב תתפטר מהכנסת וחברי "התנועה" יתפזרו בין מפלגות שונות. נתניהו ילך הביתה והפעם לתמיד.
בנט - שר הביטחון, לפיד- משפטים ואלי ישי יחזור למשרד התמ"ת. אטיאס יקבל תיק בינוי ושיכון מורחב כולל מנהל מקרקעי ישראל. שר החוץ: בוז'י הרצוג והאוצר יופקד בידי ברוורמן.
זאת תהיה ממשלה מהפכנית. ממשלת יחימוביץ הראשונה.
בחירות 2017 בין ראשת הממשלה המכהנת יחימוביץ לבין חברה גדעון סער (ראש הליכוד) יהיו בחירות בין שני חברים אישיים אשר תהום אידאולוגית אמיתית פעורה ביניהם.
לא לשכוח מי אמר לכם את זה ראשון.

133 ישראל שהכרתי אבדה לנצח. הגיעה הזמן לעבור לחו"ל.  (לת) אורן האתאיסט
 • 09:48
 • 28.12.12

134 ארי שביט כרגיל מתלהב ולא חושב. בנט נחוש כמו שאנשים קיצונים נחושים ואין בכך לא חידוש ולא כבוד. תוכניתו דומה להפליא לתוכניותיו של משה דיין שקיווה בשנות הששים והשבעים שבאמצעות שלטון נאור וכלכלה טבה הוא יכבוש את לב הפלסטינים שיסכימו לחיות לעד תחת הכיבוש. התוצאה של מדיניות דיין הייתה האינתיפאדה הראשונה. הצבור הדתי ומנהיגיו בורים בהיסטוריה וחיים על סיסמאות נבובות, או אמונות אפוקליפטיות שרבנים מחנכים להן ועל כן הם בזכות כוח הצבעתם הממושמע דנים אותנו לחיות את חיינו במעגלים חסרי מוצא. כלומר שוב מפיחים חיים בתוכניות ישנות שכשלו ויעלו בממון עצום ודם רב. מה בנט עשה בחייו חוץ מכסף? חיינו אינם מיזם או עסק שבעליו אם ירצה יכריז על פשיטת רגל ואם ירצה יתחיל מחדש!  (לת) הזקן
 • 09:49
 • 28.12.12

135 אתחלתא דה-גאולה מכירים? חלוץ ציוני מודאג
 • 09:50
 • 28.12.12

נפתלי בנט מקיים ומיישם את מה שחלמו מנהיגי הציונות הדתית בתחילתה. הרב קוק קרא לאתחלתא דה גאולה.
תמך בציונות ובהרצל, תמ ך בציונות המדינית וידע שיבוא יום והציונות הדתית תגיע למעמדה הרם. והנה- חזונו קורה.
היינו שם אנחנו החלוצים של פעם - והנה אנשי המשיחיות והגאולה מקיימים את נבואת מנהיגיהם.

זו לא מלחמה ולא קרב, זו בחירה בערכים שצריך להתמודד עליהם.

136 הגיעה השעה לעבור מהציונות הקיומית שאני בא ממנה לציונות יהודית חידלונית  (לת) אכלולי הרסולי
 • 09:50
 • 28.12.12

137 האם רוצים טרוריסטים פלסטינים מסוריה ומלבנון חמש דקות מנתניה? במזרח תיכון חדש זה מה שיקרה. אירופה ואובמה רוצים מזרח תיכון שהוא נטו מוסלמי. המדינה הפלסטינית כביכול היא צעד בסיפור הגלובליסטי הזה- מדינה בינלאומית עם אזור מוסלמי טהור. מדינת ישראל והיהודים הם עצם בגרון האם השמאל רוצה עוד מוסלמים טרורטיסטים בחצר ביתו- או שהוא בונה על בריחה לברלין ולסן פרנסיסקו.  (לת) מחשבה
 • 09:50
 • 28.12.12

138 הבוחרים של בנט הם אלו שהתרגשו כשהידיגר נבחר באוסטריה. אל תשאלו איך יכול לקרות דבר כזה ואל תתפעלו כאשר נערי הגבעות ירו על שמאלנים.זוכרים את כיכר ציון? אל תגידו לא ידענו אל תגידו לא הינו שם  (לת) נפתול
 • 09:52
 • 28.12.12

139 בנט הוא המראה שלנו כפי שהחמאס הוא המראה שלנו מעבר לגבול. בשני הצדדים, הן חמאס והן בנט רוצים את כל הארץ ממניעים דתיים לאומנים ולא מוכנים לפשרה. מוכנים לכוחנות בלבד ולא להדברות. עושים דמוניזציה של האחר וחיים על פמפום הפחד בקהל השבוי שלהם.  (לת) אהוד
 • 09:54
 • 28.12.12

140 בנט מגן על הארץ, אם נחזיר שטחים ביהודה ושומרון חכם מימון
 • 09:54
 • 28.12.12

יהיה בסיס איראני מול כפר סבא וכל מרכז הארץ יהה מכוסה בטילים .

141 שמישהו יסביא לאהבל הזה שהשנה 2013 לא 1981, והעולם ככל שדעתו מוסחת עקב המשבר הכלכלי, לא יעמוד מנגד וישקיף בלבד.  (לת) בנט איש מסוכן
 • 09:56
 • 28.12.12

 •   "העולם" יקים צבא בינלאומי בחסות האו"ם שיצא למלחמה לשחרור פלסטין...בדיוק כפי שהוא עושה עכשיו בסוריה...  (לת) בדיוק
  • 01:30
  • 29.12.12

142 פשוט מאד, נא להשוות את הרזומה שלו לעומת עיתונאים לשעבר אזרחית
 • 09:56
 • 28.12.12

אם בראש מפלגת העבודה היה עומד בראשה אדם רענן עם כריזמה ויכולת שכנוע -עם עבר צבאי חשוב (עדיף סיירת מטכל) משדר מנהיגות- יש לשער שהיה סוחף לא מעט קולות

143 אני כבר ירדתי מהארץ  (לת) חילונית שפויה הומניסטית
 • 10:00
 • 28.12.12

144 דרוש מנהיג כוכב לשמאל מירי שמאל
 • 10:01
 • 28.12.12

מישהו מכיר שמאלני כריזמטי ואינטליגנטי שיוכל לסחוף אחריו את הציבור הנאור שממוקם באמצע הדרך? בנט, עם כל הכריזמה שלו, לא עובר את ה13 מנדטים. לשמאל שזז למרכז יש פוטנציאל הכתרה לא מבוטל אחרי עוד קדנציית שחיתות של ביבי וחבר הזוייו. צריך להכשיר את השטח למנהיג חדש כבר עכשיו. השאלה מי. ההייטק הוא כנראה המטכ"ל החדש. הישראלים אוהבים מצליחנים

145 אין שום נרפות במחנה המרכז שמאל מה שיש הוא חבורה של של עיתונאים תובסתניים שהחליטו שיש נרפות ורודפים ותוקפים מנהיגה אמיתית מכיוון שהיא מסרבת לרקוד לצלילי החליל של השמאל הדוגמטי. הארץ הוא זה שאחראי לכישלון המחנה לפחות כמו הקרקס המבחיל של לבני ולפיד.  (לת) ארנון
 • 10:03
 • 28.12.12

 •   אני בדעותיך, אבל חובת ההוכחה היא עלינו. אם מפלגת העבודה תשרוד את הדייסה התקשורתית והטיפשות הציבורית, היא תהיה ראויה להנהיג. אם לא, אכלנו אותה. אמת בקלפי
  • 11:30
  • 28.12.12

  צריך אורך נשימה וסבלנות. לא להתבשם מחדשות טובות ולא להתייאש מבשורות איוב. להבין שהמשחק לא התחיל אתמול ולא ייגמר מחר. היתרון היחסי שלנו הוא שיש לנו מפלגה מתפקדת עם סניפים ומתפקדים ולא דמויות פייסבוק.

146 הכישלון הוא גם של הפלסטינים אבי בן יעקב
 • 10:03
 • 28.12.12

לו הפלסטינים היו מציאותיים יותר ומוותרים אפילו בשקט על זכות השיבה או לפחות מכירים במדינת ישראל כמדינה יהודית כפי ההחלטה של עצרת האומות המאוחדות ב1947 היו כבר פה 32 מדינות ושלום
לכן האשם אינו כולו בנו או בשמאל
הציבור רואה ושומע את אבו מאזן בערבית ואת הנייה בעזה ומגיב בהתאם

147 השמאל נכשל ויורד במספר המצביעים כי הוא לא שמאל! יצחק
 • 10:03
 • 28.12.12

אילו השמאל היה מתרכז בנושא שבו עוסק השמאל בכל העולם: סוציאל -דמוקרטיה, צדק חברתי, חלוקה צודקת של ההון הלאומי, הוא היה יכול להיות גדול בהרבה. אבל כאשר הנושא העיקרי בו מתרכז מה שבחוצפה קורא לעצמו "שמאל" הוא הקמת מדינה ערבית מס' 23, ויתורים שהוא קורא להם "מחיר השלום" - מה הפלא שמי שחושב רק מעט, מי שמבין ששלום אינו סחורה שקונים בשוק אלא הסכם ששני הצדדים מרויחים ממנו, ומי ששומע מה אומרים הערבים (הפלסטינאים) - בורח ממפלגות השמאל המזויף?

148 שחיטות שלטון ההון נועם
 • 10:04
 • 28.12.12

ניתוח פשוט :
הליכוד - 20 מנדטים
ישראל ביתנו - 13 מנדטים
אין דירות לצעירים , המשכורת נשחקת בעשרות אחוזים, אין עתיד לצעירים, יש פנסיות כפולות ומשולשות לבכירים ולשרים, יש רכב מפואר לקצינים,יש חשמל חינם לעובדי חברת חשמל ועוד כהנה וכהנה ...
ולנו מה נשאר ? מס הכנסה בשמים , מע"מ 17% , מס בלו , מיסים נוספים , אגרות , משכנתא ותשלומים חודשיים חונקים .
הגידו דיי לשלטון הפרוע !!! די לשלטון העושק !!! די נמאס כבר !

149 בנט היה ונישאר פשיסט גזען ומסוכן לעם ישראל מקומו באופוזיציה שמוליק
 • 10:06
 • 28.12.12

איש מסוכן ביותר, תסתכלו ברשימה של בית יהודי מי מופיע שם - סוף לארץ ישראל

150 מתי בדיוק הבית הלאומי הפך להיות הבית היהודי? זכי חלטורה
 • 10:08
 • 28.12.12

אם "יש הרבה מקומות יותר בטוחים בשביל יהודים, כמו מלבורן אוסטרליה או ניו-ג'רזי" אז למה להתעקש על מדינה ליהודים? נכון שמדינה בת 64 לא יכולה להמשיך ולהתקיים על האתוס של מדינת מקלט, וכאן בדיוק השאלה, אם לא מדינת מקלט אז מה התכלית? לשם מה היהודים צריכים למדינה? בשביל מה צריך "מדינה יהודית"? מתי בדיוק השתנתה התכלית של הבית הלאומי שהוקם כדי לספק מקלט ליהודים? מתי בדיוק הבית הלאומי הפך להיות הבית היהודי? מה קרה? אי אפשר לקיים בית יהודי בניו-ג'רזי? אפשר גם אפשר ויעידו 60% מבני העם היהודי שבוחרים לחיות מחוץ למקלט או לבסיס הצבאי או איך שתקראו לזה.

בנט זה הוא קשקשן משיחי מחופש להייטקיסט תבוני. נכון הוא שבשתי מדינות לשני העמים אין שום הבטחה לקיום בטוח אבל הביטחון שבנט מציע מפוקפק הרבה יותר ולכן, מי שלא דואג לילדיו לדרכון זר הוא חסר אחריות הורית שלא לומר פושע.

 •   שפיות שטחית (של השמאל) מול פסיכופתולוגיה של המעמקים. ד. פרופונדיס
  • 11:51
  • 28.12.12

  בכל מי שנרתם לבנות את הארץ, לרבות אתאיסטים מושבעים, פרכסו רעיונות משיחיים בתחתית הנפש, בלא מודע. וכך נשמר איזון בריא המבוסס על הדחקה. הפסיכפתולוגיה המעשית של גוש אמונים, שבנט הוא תוצר מובהק שלה, היא פריצה ונביעה לא מתוווכת של רעיונות פונדמנטליסטים; הישר משכבת הלבה המבעבעת של המשיחיות. מדובר בטירוף עמוק וחשוך מרפא. אכן; לנגד עינינו צומח "אביב יהודי" שאינו שונה משמעותית מהאביב האיסלמי אצל השכנים. יבבובתיו החנוקות של הרבי המזמר קרליבך "משיח משיח משיח, בטח בא השם" מסוכנות יותר מתשוקתה הקטומה של אום כולת'ום ב"אנתה עומרי".

 •   הבית הלאומי של הרצל הפך לבית היהודי של בגין ב1977. אז חזרנו לגולה שאותה לא ממש עזבנו אף פעם, רק קפצנו לביקור בארץ ישראל.  (לת) פנסיונר ולא זלמן
  • 12:43
  • 28.12.12

151 אני לא אבחר בבנט אך הוא מלך אני פגשתי אותו לפני שנה בהרצאה והוא מלך אם עמדותיי היו תואמים הייתי בוחר בו הוא שואל איפה הערכים ולא איפה הכף  (לת) שמאלן שפוי
 • 10:17
 • 28.12.12

152 כשלון השמאל הוא דמוגרפי שמואל
 • 10:20
 • 28.12.12

לכל מתנחל בממוצע שמונה ילדים אוהבי ארץ ישראל שאינם יורדים מן הארץ בשמאל יש רווקות מאוחרת וירידה מן הארץ .

153 לא מדובר כאן בכישלון של השמאל שהרי פתרון 2 המדינות כבר התנפץ מזמן בתוך אוטובוסים באינתיפאדה והחמאס סיקל כל אפשרות של החייאה של הפתרון הזה ע"י ירי טילים ופיתוח תשתיות הטרור. מדובר כאן בהתפקחות של העם שרואה לנגד עיניו את מה שאתה וחבריך מסרבים להשלים עימו וזהו תהליך ההקצנה אשר חל כיום בעזה וביו"ש שבו ארגוני הטרור אשר אינם מוכנים להתפשר על חלק אחד מישראל מקבלים יותר ויותר שליטה ברחוב הפלשתיני אשר גם הוא רק הולך ומקצין. בכוונתו של בנט לצאת משטחי A,B ואילו את שטחי C לספח משום שישנו רוב מכריע יהודי שם, ואם תנסה לחשוב על ההצעה הזו ברצינות אתה תיווכח שהיא הפרגמאטית ביותר.  (לת) יוני
 • 10:20
 • 28.12.12

154 תולדות בית שני חוזר בבית השלישי-הקנאים משתלטים והסוף ידוע מראש מוטי
 • 10:21
 • 28.12.12

האם מר בנט חושב ששני מיליון פלסטינאים בשטחים יקבלו ממנו בתודה את האוטומיה הכלכלית? האם אינו רוצה להבין שהרארץ הזאת תבער, המונים יברחו - גם כיפות סרוגות ובודאי חרדים - המונים יירצחו באינתיפאדה אחרי אינתיפאדה. מה הוא חושב שהוא מכריז על ירדן כמדינת הפלסטינאים?
זה כמו לומר ליהודים - הישארו בארצות הנכר כי אלו ארצוחתיכם. והגולן בגולן ישראל דאגה שלא ישארו אזרחים סורים מלבד הדרוזים.

155 בנט לא טכנוקראט - הוא טכנו-קראטין  (לת) זיו
 • 10:23
 • 28.12.12

156 נפלא. וכך ברית שלום, בסופו של תהליך ארוך ומאוד מתפתל, תזכה לניצחון: מדינה דו-לאומית בין הירדן לים. מי אמר פוסט-ציונות מעשית ולא קיבל?  (לת) פלמוני
 • 10:28
 • 28.12.12

157 אין עם פלסטיני יש בריטים בפוקלנד!!!!  (לת) בנט צודק
 • 10:31
 • 28.12.12

158 סטיסטיקה על יהודים ומוסלמים פיליפ
 • 10:31
 • 28.12.12

יש בעולם: 1.62 מיליארד מוסלמים המהווים 23% מאוכלוסיית העולם.
יש 13 מיליון יהודים המהווים יחס של 1:130 על כל יהודי יש 130 מוסלמים. המוסלמים מתרבים בקצב גבוהה מזה של היהודים אשר מתבוללים יותר מהר ממה שהם מתרבים.
בשטח מוחלט, ישנם 49 מדינות שיש בהם יותר מ 50% אוכלוסיה מוסלמית, הם מחזיקים ב 29.2 מיליון ק"מ מרובע משטח העולם המהווה 20% משטח העולם. למדינת ישראל יש רק 22,000 ק"מ מרובע שזה מהווהיחס של 1:1430 שזה 1450 ק"מ לכל מוסלמי על כל 1 ק"מ לישראלי.
ועוד נתון מעניין: להשווה: שמורת הטבע קגלאגאדי בבוטסוואנה משתרע על 38,000 ק"מ ...אז כנראה לחיות באפריקה מגיע יותר ממה שמגיע לאוכלסיית היהודים בעולם!

159 ארי שביט וחבורת השמאלנים ההזויים יכולים להמשיך להתפתל, העם לא טיפש, אנחנו נבחר במי שנרצה.  (לת) יהודי שלא מפחד
 • 10:31
 • 28.12.12

160 תפתחו ויקיפדיה בערך בנטוסטן ותבינו לאן נפתלי בנט חותר ומה יהיה גורלה של מדינת ישראל  (לת) ישראלי חרד
 • 10:32
 • 28.12.12

161 ארי שביט, כתבת יפה מאוד...אנא המשך להיות אובייקטיבי גם בעתיד.  (לת) חילוני, מעריץ של בנט
 • 10:36
 • 28.12.12

162 חורבן בית שלישי -> כך זה מתחיל, לא למדנו כלום מההיסטוריה ד
 • 10:37
 • 28.12.12

הציונות החילונית ידעה להיות פרגמטית להתפשר להיות צודקת מוסרית וכך לזכות במדינה (בן גוריון ותוכנית החלוקה). בסוף אם נהיה מוכנים לפשרות כמו שהיה לאורך ההיסטוריה הקצרה של מדינת ישראל, הפלסטינים ימשיכו לסרב ונצא ברווח.

אבל.

הימין הלאומני (אני מתנחל לשעבר) לא מוכן להתפשר מביא אותנו למפלה מדינית ולבסוף בדיוק כמו בחורבן הבית, לקיצוניות לאומנית ולאובדן זכותנו על הארץ. (לא רק השטחים אלא כל הארץ) ההיסטוריה חוזרת.

 •   חורבן בית שלשי יכול לבוא רק במלחמה גרעינית שתשמיד את כל המזרח התיכון ומעבר לו. "העולם" בסופו של דבר הוא פרגמטי, ויעדיף להשלים עם אובדן "פלסטין" מאשר להתסתכן במלחמה גרעינית עם הקנאים היהודים.  (לת) ה
  • 11:47
  • 28.12.12

163 מהדורה יהודית של הכומר ג'ונז מקליפורניה שהוביל המון גדול להתאבדות קולקטיבית שכוייח
 • 10:39
 • 28.12.12

מהערוגה של הליכוד והמפד"ל צמח יער של עשבים שוטים. כאילו לא היו לנו די צרות ללא הסהרורים האלה.

164 זה אינו כשלון השמאל, זו הצלחת השבתאות.  (לת) גם סופה יגיע
 • 10:40
 • 28.12.12

165 בנט מוכר פנטזיות. זו סחורה שתמיד יש לה קונים. גם השמאל פעם מכר פנטזיות, והן התבדו, אבל זה אינו אומר שהשמאל לא צדק מפוכח
 • 10:45
 • 28.12.12

הציבור רצה להאמין שאנחנו יכולים הכל. הוא רצה להאמין שאם רק נעשה כמה ויתורים לפלסטינים (הוויתורים שמתאימים לנו, לא מה שהפלסטינים עצמם רוצים, חס ושלום...), הפלסטינים יתמלאו רגשי אהבה כלפינו. וכאשר זה לא קרה, הציבור התאכזב.
כיום, הציבור רוצה להאמין שאנחנו יכולים לכפות על הפלסטינים איזה פתרון שמתאים לנו, ואז כולם יקבלו את זה, ונמשיך להיות מלכי העולם. גם זה לא ממש יצליח. אילו בנט באמת לא הבין למה הצעד הזה עלול לגרום, הייתי מסדר לו פגישה עם פרדריק וילם דה קלרק, אבל אני מניח שהוא מבין. אלה הבוחרים הישראליים שאינם מבינים, ולרובם כנראה גם אין ממש מושג מי היה דה קלרק (שלא לדבר על דמויות מפתח אחרות מתולדות המשטר ההוא, כמו דניאל מאלאן והנדריק פרוורד).
שיהיה. בנט ממילא לא יהיה ראש ממשלה. הוא עדיין מגזרי מדי, גם אם מגזרו התרחב מעט. לכל היותר, הוא יעשה צרות לביבי אחרי הבחירות. תהיה הצגה מעניינת. אשר לאפשרות של מדינה דו-לאומית, אולי זה לא כל כך נורא. דה קלרק עדיין חי בדרום אפריקה, וכך גם עוד כמה מיליוני אפריקנרים.

166 מורשת בנט היא בראש וראשונה אמריקאית יקי
 • 10:53
 • 28.12.12

כאשר דרכה לראשונה כף רגלו של האדם הלבן החהשת אמריקה הצפונית, רעו ה"שדות הציד" של היבשת יותר מ-13 מיליון "ילידים". שדות הציד לא היו "נצחיים". כאשר סיים האדם להתאקלם, נותרו ביהשת כולה 200,000 (מאתיים אלף) ילידים.
האדם הלבן הכחיד בצפון אמריקה (בדרומה היה הטבח גרוע פי כמה) כפול ממספר היהודים שאפה האדם הלבן בתנורי אירופה. אלא שבאמריקה לא לומדים על כך בספרי הסטוריה, והמושגים "רצח עם" או "שואה" הם אקסטרא טריטוריראלים.
המורשת של בנט, כמו זו של כהנא קשישא, היא בראש וראשונה אמריקאית, מורשת עגומה של אני ואפסי, שחרצה את גורלה, אשר בתורו חורץ לה כעת לשון.

167 צריך לקרוע את המסכה מבנט הוא נציג של המתנחלים האשכנזים  (לת) דוד
 • 11:01
 • 28.12.12

168 התחושה היא שנולד לנו דוד המלך החדש...  (לת) רוסי מוישלה
 • 11:02
 • 28.12.12

169 הסב טקסט שבקושי מצליח האיש להסתיר לופאן
 • 11:03
 • 28.12.12

מאחורי מתק השפתיים "הערבים ישגשגו, ישתמשו באותם כבישים שבהם ישתמשו המתנחלים" הוא: בשעת הקושר נעביר אותם, לאחת מ- 22 המדינות מסביב, אולי לא מרצונם אך בהחלט לטובת כולם. ואל דאגה,העולם, כלומר אחינו מהמערב, יבינו. שהרי בני אותה תרבות אנחנו, תרבות שזה לא יהיה הטרנספר הראשון שלה...

 •   הוא אמר שכשם שלא יוכל לגרש יהודי מביתו, כך לא יוכל לגרש ערבי מביתו.... לגבי העברה לארצות שמסביב, זו כבר מומחיות של מפלגת העבודה עוד מימי בן גוריון...  (לת) יש לך שתי טעויות
  • 01:34
  • 29.12.12

170 מדינת ישראל שייכת לעם היהודי בלבד, דנה
 • 11:08
 • 28.12.12

פולטיקאים מושחתים העלו את הרעיון של מדינה אחת לשני עמים , לעולם לא
אין לנו את הזכות לוותר על המדינה אחרת המדינה תוותר עלינו
צריך לאמר כל פעם על ידי כל אזרח , ח״כ. מדינת ישראל שייכת רק לעם היהודי
שאירופה תהיה מדינה של כל העמים , ישראל רק אחת
ולסיום : אנני דתיה , אני קיבוצניקית מהמרכז , חשוב לציין תפיסה זו שישראל שייכת רק לעם היהודי אינה נחלת הימין כלל וכלל

 •   מדינה ששייכת ל"עם" היא כל כך המאה ה-20. ואנחנו גם יודעים לאן הגישה הזאת הובילה (בין היתר, 6 מיליוני יהודים). די עם זה! מדינה אינה שייכת ל"עם" אלא לסך כל האנשים החיים בה, אם הם יהודים, פלסטינים או בני זולו  (לת) מפוכח
  • 14:40
  • 28.12.12

171 דיאלקטיקה שלילית רועי ב
 • 11:09
 • 28.12.12

הרבה שמאלנים דוגלים בתפיסה הרעיונית של דיאלקטיקה שלילית. על פי תפיסה זו אתה רק שולל מה שלא נראה לך ולא חייב להציע אלטרנטיבה מאחר ועצם השלילה שלך יוצרת דבר חדש. למה זה טוב לשמאלנים? כי זו תפיסה שאין בה אשמה ויחד עם זאת פרודוקטיבית ואקטיבית. אבל, היות וזה שקוף וידוע אז מידי פעם מציעים הצעות מרחיקות לכת -חזון שתי המדינות לדוגמא ומתעקשים עליו בשביל ליצור מראית עין של ערכים. כך יוצאים הומנים,ריאלים ונטולי אשמה ומעורבים-מושלם אבל לא לגמרי כי מושלם לגמרי זה השמאל שיוצא כנגד הציונות כרעיון זה השמאל האמיתי. אנרגיה טהורה- "החלקיק האלוהי" ממש.

172 תודה ארי בזכות הכתבה הזאת השתכנעתי להצביע בנט ישראלי נורמלי
 • 11:10
 • 28.12.12

כל הכבוד נפתלי!

173 איזה שטות של כתבה.  (לת) ישראלי שפוי
 • 11:10
 • 28.12.12

174 לקרוע את המסיכה מעל פרצוף המתחזה משה
 • 11:11
 • 28.12.12

האיש שממשיך בתהליך של הפיכת הדת לקרדום לחפור בה ובמסורת של חילול שם שמיים שפוליטיקאים דתיים מכל הסוגים הביאו לשיא, אינו מתבייש להגן על מאפיונרים ולהתחנף אליהם ומקושש קולות ע"י מצע שאם ימומש תהפוך ישראל לדרום אפריקה או לגרועה ממנה ובסופו של דבר למדינה דו-לאומית שבעצם תהיה מדינה עם מיעוט יהודי נרדף, מנסה לומר לכל אחד את המילים שהוא חפץ לשמוע, הוא אחת משתיים: או שאינו מבין את חומרת מעשיו, או שחוסר האידיאולוגיה האמיתית וחוסר היושר שלו מגיעים לכך שלא מעניין אותו מה יהיו תוצאות מעשיו העיקר שהוא יקושש הרבה קולות ויוכל להגיע לנתח משמעותי של תיקים בממשלה, בכל מיקרה מי שעיניו בראשו ובאמת איכפת לו מה יהיה גורל הדינה לטווח ארוך מן הראוי שלא ישקול לתת את קולו לאחד שמה שמעניין אותו הוא טובת עצמו ושככל הנראה נוזך צהוב עלה לראשו כתוצאה מהסקרים. בושה וחרפה!!!!

175 אין הבדל בין טרומפלדור בשעתו למתנחלים היום. מבט לאמת.
 • 11:11
 • 28.12.12

אותי המאמר שכנע להצביע בנט.

176 אל ייאוש מר שביט. בנט תימרן את עצמו לפינה כמו כל קיצוני טוב, ונתניהו לא יוכל להקים ממשלה שתסתמך עליו וייאלץ להיעזר ב"שמאל" שמאלן מתון
 • 11:11
 • 28.12.12

גוש הימין על 67 המנדטים היהודיים שלו הוא גוש חוסם ותו לא. נתניהו לא יוכל להקים ממשלת ימין נטו כי בנט עם 12-15 המנדטים שלו יפיל אותה אחרי פינוי הקרוון הראשון בשטחים. הביית היהודי אולי תהיה בקואליציה, אבל בנוסף להם יהיו בה עוד 60+ ח"כים אחרים, ובנט יצטרך ללמוד לחיות עם עובדות החיים או לשבת באופוזיציה. ראה תקדים בחירות 2009 שבהן נתניהו בכלל לא דיבר עם תואמי בנט דאז (כצל''ה) וגם צירף את העבודה כדי למנוע מצב שכל שבריר מפלגה היה יכול להפיל אותו. באופן פרדוקסלי התחזקות בנט מחמירה את מצב הסרוגים כי הוא הפך את כולם לימין קיצוני. עם ליכוד מוחלש והכורח להשאר בקשר עם שאר האנושות נתניהו עלול להדרש ליותר ממפלגת מרכז אחת, וזה ידלל את בחורינו המצויינים עוד יותר. אחרי הבחירות ושיברן הסרוגים יתפכחו, בנט יעוף והמפד"לניקים הקלאסיים ישובו. הרי הרבה יותר חשוב לעמישראל לקבל תקציבים למוסדות ולקיים את הכפייה הדתית מאשר לעשות שריר ולשבת עם 15 ח"כים באופוזיציה.

 •   החשבון שעשית מדויק אילו ביבי היה יכול לעשות בליכוד כרצונו. אבל, כאשר החכי"ם שמסביבו כוללים את ציפי חוטובלי, דני דנון, יריב לוין, פייגלין וכל השאר-היחדי שיתמוך בו בצעד כמו שאתה מדבר הוא אופיר אקוניס (מקום 26) או הוא יבחר...  (לת) לשמאלן מתון-שכחת עובדה קטנה
  • 12:35
  • 28.12.12

177 לא חשבתי שהוא כזה מפחיד טלי
 • 11:12
 • 28.12.12

אכן זה הפחד. ימין קיצוני במסווה של איש לכאורה שפוי פחד לשמוע מה הוא אומר על בית המשפט. פחד לשמוע שהוא היה צריך עלוהום ציבורי כדי להבין שסרבנות היא דבר פסול. אדם במדינה דמוקרטית ששלטון החוק הוא לא חלק צרוב בדי אן איי שלו זה דבר מפחיד

 •   שילטון החוק במדינה דמוקרטית הוא ערך עליון. אבל, בחירת שופטים בשיטת חבר מביא חבר ולא על ידי נבחרי הציבור (כפי שמקובל בכל הדמוקרטיות) היא ממש לא דמוקרטיה.  (לת) טלי קבלי הסבר
  • 15:54
  • 28.12.12

178 כרגיל, שביט לא מציג למרואיין שלו שאלות קשות. אז מה, ארי שביט, זה האהוד ברק החדש?
 • 11:15
 • 28.12.12

אם הוא רואה עצמו כנציג של ציבור גדול ולא סקטור, למה הוא לא עבד דרך הליכוד?

איך הוא מסביר את שרשרת ההטעיות שהקמפיין שלו ייצר - מהטוקבקיסטים בשכר במפד"ל ועד הפוטושופ הצבאי?

מה יכולים להציע לציבור אלו הבאים אחריו ברשימה? איך תסתדר סטרוק עם אורי אורבך? מה טיבה של איילת שקד כמועמדת, והאם תצביע בעד חוקי דת?

יש גם תמיהות בקשר לטיב שיקול דעתו של בנט שעולות מן הראיון עצמו.


שביט הזניח את כל זה. אחרי הכל, הוא מתפרנס מזה שפוליטיקאים מוכנים לדבר איתו.

 •   על השאלה הראשונה קל להשיב: לפי מקורות מהימנים הוא הסתכסך עם שרה ובכך קבר את האופציה להתמודד בתוך הליכוד  (לת) שרה שרה שיר שמח
  • 17:55
  • 28.12.12

179 כשלון ערן בנימינה
 • 11:19
 • 28.12.12

ארי, עליית הימין נובעת ממספר גורמים. ראשית ממה שנתפס ככשלון- אוסלו וההתנתקות. אני אומר נתפס, כי לשמאל הישראלי יש נטייה לפזר חלומות ורודים על צעדים מדיניים, במקום להציג זאת כקבלת החלטות הכרחית שטומנת בחובה גם סיכונים. שנית, כרגע, אנחנו לא משלמים מחיר על היעדר עשייה מדינית. מחיר, לאזרח ברחוב, איננו שישראל הופכת מבודדת, ושחופש הפעולה הצבאי מצטמצם אלא שאין פיגועים בשטחים. ברגע שה ישתנה, תתפלא כמה 400000 צתנחלים לא מזיזים לאיש. אני מזכיר לך, ההתנתקות התרחשה 5 שנים אחרי קמפ דייויד ו3 שנים אחרי חומת מגן, בימים שהיה ברור שאין עם מי לדבר. והיא נבעה מכך שמחד הציבור חש מספיק חזק לקחת סיכון ומאידך חש שהקזת הדם בעזה לא שווה את ההתיישבות חסרת התוחלת שם. שלישית, עליית הימין היא חלק מהאתוס הצדקני- אגואיסטי של השמאל. בימין, כמייצג ציבורים בהם הקהילתיות מורגשת יותר, ברור בוחרים בביבי, למרות כל הבעיות. בשמאל, מקדש האינדיבדואליזם, כל אחד מלך לעצמו. אתה, במשך שנים השמצת את אהוד אולמרט, על אף שידעת שהוא קיבל הכרעות נועזות בקשר למלחמה ושלום, שחרף כשלון מלחמת לבנון השנייה, הוא אינו ציניקן ואיננו שלומיאל. במשך שנים קטלת את ציפי לבני -" תריסר העדים " ששחטו אותה לפני הבחירות. היללת את צרצליותו של בנימין נתניהו, על אף שידעת שהוא חלול. לא קראת לו פחדן וזגזגן, אחרי ששנה שלמה, התפתת להאמין שנה מקיץ הקץ על הגרעין האיראני. אחרי סדרת הכתבות המהוללת שלך- לא חשבת שהוא פגע בכושר ההרתעה של ישראל, הזיק לקשר עם האמריקאים וכו... לסדק הזה נכנסים בנט וחבריו.
בנט הוא איש מרשים. חלק מדבריו אודות הצורך ברעיון מסדר לחברה בישראל, נכונים מאד- אני חושב שסדר היום צריך להיות ישראלי- חילוןני- ליברלי ולא דתי- לאומני ושמרני. אך עיון בדבריו מגלה, תכנית מדינית שהמילה ילדותית בוגרת ממנה. הוא מצליח, כי הוא מוכר לציבור שייכות למשהו, שהשמאל, לצערי איבד מזמן

180 מה בדיוק יהודי בך חילוני
 • 11:19
 • 28.12.12

הוא מדבר על ה"היהדות" כ-Why שלו, זה רק מראה כמה יהודי הוא.
זה שאדם שם כיפה על הראש לא הופך אותו ליהודי. יהדות היא אורח חיים ולא סט של מצוות כמו שפונדמטליסטים מנסים להכניס לנו לראש.
"יהודי" שמקדש ארץ על פני חיי אדם ומתעלם משיעבוד של עם אחר הוא בכלל לא יהודי., ולא משנה כמה פעמים הוא צם ביום כיפור.
מר בנט אתה מתנהג כמו קוזק. אין בך שום דבר יהודי אלא פשיזם מהסוג הנחות ביותר.
עצן זה שאתה מחפש את ה-Why במקום להשתמש במילה עברית רק מראה שהלב שלך נמצא הרחק הרחק מעבר לאוקיינוס.
החילונים הקימו את המדינה הזאת והם לא יתנו לדתיים המופרעים להרוס אותה. תחזרו לשטייטלים שלכם- עכשיו אחרי שקיבלתם הכשרה צהלית תוכלו לירות בגויים שהם באים להצית לכם את האסם. אותנו תשאירו פה להקים חברת מופת כמו שהיתה צריכה להיות לפני שהשתלטתם.

181 הברכה הטמונה בבנט ד״ר קנלר
 • 11:20
 • 28.12.12

מבחינת ההערכות הפוליטית, בנט תפס את הנישה שפינה ליברמן ״כימין האמיתי״. אבל בכך תם הדמיון. ליברמן הוא מהגר חסר שורשים, חילוני מושבע, ללא קשר של ממש אל ההיסטוריה והתרבות של העם היהודי, אופורטוניסט ופרגמטיסט מלידה, אשר את כמיהתו לכוח ולכסף יכול היה באותה מידה של הצלחה להגשים בכל מקום אחר. בנט הוא סיפור אחר לחלוטין: בן הארץ, חניך בני עקיבא, לוחם נערץ, אידאולוג הקשור בכל נימי נפשו אל הארץ המובטחת, אל הדת והמסורת, ואל ״היעוד״ של העם היהודי כפי שהוא תופס אותו. אפשר מאד, שבניגוד לליברמן, בנט הוא אף אדם נקי כפיים. משמעות כל אלו היא שעבור מחנה בני האור בנט הוא אגוז קשה הרבה יותר מליברמן, בהחלט לא אחד שניתן יהיה לעשות אתו ״עסקים״.
אבל דוקא משום זאת יש בתופעת בנט ברכה רבה עבור מחנה בני האור ועבור ההוויה הפוליטית בישראל. בניגוד לעידן ליברמן, בעידן בנט ניתן יהיה לנהל את המערכה הפוליטית בקלפים גלויים, כאשר כל צד יאלץ להגדיר את עמדותיו בבהירות ובחדות. דו-המשמעות ״הקונסטרוקטיבית״ אשר הולידה אותן מפלצות שכונו ״ממשלת אחדות לאומית״ לא תהיה עוד באפשר. את צווחת ״זה ליברמן?״ שצווח שמעון פרס מול מרכז מפלגת העבודה אי אפשר יהיה ליישם לגבי בנט, אשר בניגוד לקודמו אינו מטשטש ואינו מסתיר את כוונותיו. הסרת המסיכות היא בשורה טובה ומבריאה עבור הפוליטיקה הישראלית, ואפשר שתתגלה לימים כשלב הכרחי בנתיב הצלתנו.

 •   קנלר צודק ד״ר שפירא
  • 07:48
  • 29.12.12

  בנט הוא התשליל של ליברמן, וזהו סוד הצלחתו. מחנה האפרטהייד נושם עתה לרווחה, ובצדק מבחינתו, לפי שמצא תחליף נאות לדמות הביריונית והמושחתת שהובילה אותו עד היום. סביר מאד ש״הליכוד ביתנו״, עם ליברמן בראשו, ילך ויחלש.

182 למה אוסלו אסון? רועי
 • 11:23
 • 28.12.12

אנחנו שומעים מהימין כל הזמן על "אסון אוסלו". לא הבנתי מהו אסון אוסלו. בגלל אוסלו, הרשות הפלשטינאית אחראית לחינוך, לבריאות, לרווחה ולחיים של הפלשטינאים בשטחים. הימנים רוצים שהכל יחזור להיות בשליטתינו? שאנחנו נטפל בהם? הרי זה יעלה לנו מליארדים. בנט לא מכיר את ההיסטוריה של השנים האחרונות. המלחמות בין חלקים של אותו עם, הדובר אותה שפה ומחותנים בינהם קרעו והרסו את יגוסלביה וצ'קוסלובקיה. הצ'צ'נים והאירם. אז בנט באמת מאמין שהפלשתינים יהיו מאושרים שהם נוסעים בכבישים ולא רואים חיילים? האסלם הקיצוני המתעורר ומשתלט על אירופה יניח להם לחיות בשמחה שהם אזרחי למדינה היהודית? האם זה שקר או טמטום שהוא מוכר לנו?

 •   אוסלו הוא אסון, כי מחיר השיחור מהטיפול בערבים היה כמעט 2000 הרוגים, אלפי פצועים, אלפי טילים, 3 מבצעים שעלו מיליארדים-חומת מגן, עופרת יצוקה ועמוד ענן, וגם הוצאות המיגון של הבתים בדרום. הפלסטינים לא יהיו מאושרים, אבל כל עוד צה"ל שולט בגבול עם ירדן, הם לא יוכלו להבריח נשק כמו בעזה.  (לת) קבל הסבר
  • 01:38
  • 29.12.12

183 רק מאפיינים יהודים שיטוו בהוויה המדינה,יתנו לנו את הכוחות למאבק הארוך שעוד צפוי לנו. ונפתלי בנט, הוא האורג שראוי לעמוד בראש המחנה. אני מעריך שהוא יגרד את ה20 מנדטים.  (לת) אלי בובליל ר"ג
 • 11:30
 • 28.12.12

184 על מה בנט מקשקש? איך יחיו ביחד, במעורבב, שתי אוכלוסיות שיצביעו לפרלמנטים שונים? סתםאחד
 • 11:31
 • 28.12.12

אפילו כשיש שתי אוכלוסיות שמצביעות לאותו פרלמנט, ואפילו כשרוב האוכלוסיה האחת בחבל ארץ אחד עם אוטונומיה נרחבת, ורוב האוכלוסיה השניה בחבל ארץ אחר עם אוטונומיה, אפילו אז בדרך כלל זה לא עובד. שוויץ היא היוצאת דופן, לא הכלל. תראה מה קורה בבלגיה, תראה מה קורה בספרד עם קטלוניה ובבריטניה עם סקוטלנד. ושם זה אוכלוסיות שאף אחד לא מבחין בינהן, גם לא הם בעצמם, שדוברים אותה שפה (סקוטית, נו באמת, אף אחד לא מדבר את זה) וחולקים אותה תרבות (תרבות קטלונית שונה מתרבות ספרד? כל השומע יצחק) ושהם 500 שנה כבר מאוחדים (גם בספרד, גם בבריטניה).
איך אתה מדמיין לעצמך בדיוק שזה יעבוד? הערבים בשטחים מי יחליט על החוקים בשבילם? דוגמא אבסורדית קיצונית במיוחד - האם תהיה מגבלת מהירות אחת ליהודים אזרחי ישראל ואחרת לערבים אזרחי ירדן/פלסטין על אותו כביש? זה קשקוש. חבל שאנשים לכאורה אינטליגנטים מעלים שטויות כאלו. אלא אם כן, כמובן, בנט פשוט דמגוג שקרן ולא באמת מאמין במה שהוא אומר.

 •   יחיו כמו שאנחנו חיים היום. אנחנו מצביעים לכנסת והם לפרלמנט של הרשות הפלסטינית. וכמו שאבו מאזן נתן לבן שלו להקים חברת סלולר בלי לבקש רשות מכחלון, כך כחלון עשה רפורמה בסלולר בלי לבקש רשות מאוב מאזן. וככה זה יכול להיות בכל תחום. כמובן, שלפלסטינים שמורה זכות שלא להסכים, לתמוך בחמאס ולצאת לג'יהאד נגד ישראל ולהסתכן בנכבה שניה.  (לת) סתם אחד-אבל אחר
  • 13:00
  • 28.12.12

185 מקדש את האדמה ולא את האדם. הוא פונה בדיוק לעניי הרוח.הדמגוגיה הנוצרית. ראה ברכה על ההר  (לת) יעקב
 • 11:31
 • 28.12.12

186 בורות תרח ציוני
 • 11:32
 • 28.12.12

קוראי הארץ , על כל פלגיהם , תמיד נחשבו כאנשים שאין חשד שלוקים בבורות. השוואה בין האנשלוס לבין חזרה לבית אל או לציפורי , היא במקרה הטוב תקלה אינטלקטואלית ובמקרה הרע הכפשה מכוונת למנעת השבת כבשת הרש .

187 "אני מעדיף ללכת לבית סוהר במקום לפנות יהוד מביתו" . תקראו את המשפט ותחליטו. האם מדובר בסירוב פקודה? כן הוא יסרב אפילו לאסר. כל היתר מיותר  (לת) יעקב
 • 11:35
 • 28.12.12

 •   אם למצביעי לבני אין בעיה שמספר 2 שלה-עמרם מצנע סרב פקודה בעת מלחמת לבנון, למה שיהיה אכפת למצביעי בנט שהוא לא יסכים לגרש יהודים?  (לת) ומה הבעיה זה?
  • 12:45
  • 28.12.12

188 הגולן שמאל
 • 11:39
 • 28.12.12

1. דליל מאד באוכלוסיה זרה.
2. גם יהודים רבים לא נהרו אליו בעקבות סיפוחו.
3. סיכוי לא קטן שיוחזר מתישהוא בעתיד במסגרת הסכם שלום, למרות שסופח.
4. יישוב יהודה ושומרון בית קברות למדינת ישראל.

189 בואו נעשה ספירת מלאי. כנסת יוצאת: 49 מנדטים מן הליכוד וימינה. הכנסת הבאה, עפ"י ממוצע שלושה סקרים מאתמול: 49 מנדטים. במילים אחרות: דבר לא השתנה, אלא שבנט החליף את ליברמן. פרט לשריטה (הקשה) של ארץ ישראל, התחליף עדיף.  (לת) דג קר
 • 11:39
 • 28.12.12

 •   אתה הבעיה, מר דג. אתה מסתכל על סקרים. הבעיה ששביט מעלה גדולה מסקרים. זו בעיה של מהות החברה. וכשאתה עונה לו בסקרים, זה מאשר שאכן יש בעיה.  (לת) כריש רעב
  • 12:25
  • 28.12.12

 •   נכון שהבעיה גדולה יותר, אבל כאשר ארי שביט מנתח את "ההצלחה" של בנט ואת "הכישלון" של השמאל הוא עושה את זה על סמך אותם סקרים, כי אין לנו כרגע מדד אחר. דג קר
  • 13:39
  • 28.12.12

  ולפי המדד הזה - אין הצלחה ואין כישלון. יש אותו דבר ממה שהיה אתמול. אתמול היה ליברמן עם תוכנית חילופי האוכלוסין שלו, שאינה הזויה יותר מתוכנית הסיפוח האידיוטית של בנט. המצביעים אותם מצביעים.

190 בנט הוא האויב של הציונות החילונית. חייבים להילחם בו  (לת) קיטו
 • 11:40
 • 28.12.12

191 כותרת הכתבה שטוחה כמדרכת הרחוב וגם בנט רדוד חסר עומק וראית המרחב בנט בניטו
 • 11:40
 • 28.12.12

האדון בנט חושב שהוא הולך להקים שמורת אינדיאנים באמריקה
היכולת שלו למגנט אליו צעירים שגדלו כאן אחרי 67 או היגרו לכאן
לא מלמדת על כישלון השמאל אלא על העדר מערכת חינוך אחת
מדינה שאין לה חוקה .מדינה שאפשר להחליף ראש ממשלה בשלוש יריות
מדינה שלא חינכה את כלל ילדיה אזרחות ולא הקדישה לחינוך לדמוקרטיה שלטון החוק והפרדת רשויות.מדינה שטיפחה כוחנות קולוניאליזם נדלניזם
שגעון גדלות הבנטים זקוקים לאיזה מלחמת יום כיפורים כדי להיכנס לפורופורציות.

 •   השמאל חושבים שישראל תוכל לשרוד עם עוד חמסטאן בשטחי יו"ש. מזל שעם ישראל יותר חכם מהמיעוט ששולט בתקשרות ובמערכת המשפט.  (לת) שמאלי שמאלניטו
  • 12:44
  • 28.12.12

192 הצלחת בנט דליה ג
 • 11:44
 • 28.12.12

הצלחת בנט היא לא כישלון השמאל.היא נובעת מכישלון מערכת החינוך בארץ בעיקר בתחומי לימוד היסטוריה ואזרחות וחינוך לערכים . מערכת החינוך הנתונה בידי הליכוד ופועלת בהשפעת הימין הקיצוני להטמעת ערכים פסולים של לאומנות ,קדושת האדמה העולה בחשיבותה על קדושת החיים ,ואי כיבוד זכויות הזולת .

193 הציונות היתה תנועה גזענית מראשיתה (לא מפתיע בהתחשב בכך שהציונות נולדה באירופה בסוף המאה ה - 19 ובתחילת המאה ה - 20 ראשיה היתוו את דרכה) אבל פעם הגזענות הוסוותה והוסתרה באמצעות מכסת מילים.אנו חיים בתקופה שבה אנשים כמו בנט חשים שאין עוד סיבה להסתיר את הגזענות שהיא בשר מבשרה של הציונות ואין סיבה להתבייש ברצון היהודי לקיים כאן מדינה שתשלוט על רוב פלסטיני באמצעים שהפאשיזם הלבן בדרום אפריקה המציא על מנת לבסס את שלטונו.בנט ומי שעשויה להיות המפלגה השלישית בגודלה בכנסת הבאה תומכים ברעיונות שהעולם סלד מהם כאשר היה מדובר בשלטון האפרטהייד בדרום אפריקה ורק אוויל כמו בנט יכול לחשוב שהעולם יהיה מוכן לקבל רעיונות כאלה מבוצעים בשטחי הגדה המערבית.הציונות של בנט סוגרת מעגל עם התנועה הציונית בראשית דרכה כאשר הוגים שונים ואנשי מעשה חלמו על מציאות כוזבת של ארץ ללא עם לעם ללא ארץ.המיינסטרים של המתנחלים ושל הציונות הדתית חי בשקר וגורל בניו ונכדיו יהיה כגורל הלבנים בדרום אפריקה שחשבו ששלטונם יתקיים לנצח אבל המציאות הכתיבה להם גורל אחר.יתכן שלא יהיה מנוס ורק חרם כלכלי חריף ונוקשה מצד מדינות העולם (שיצטרף לחרם תרבותי ואקדמי וספורטיבי) יגרמו לישראלים להתנער מהאשליות שבנט נוטע בהם.ראוי לציין שדעותיו של בנט לא שונות במאומה מאלה של אנשי הליכוד ביתנו.האסון בפתח והכתובת כבר רשומה על הקיר.  (לת) הדס
 • 11:47
 • 28.12.12

194 השמאל כבר ניצח בגדול,אין לנו את עזה אין את סיני אין את לבנון ואין את יו"ש תתעוררו השמאל כבר ניצח
 • 11:47
 • 28.12.12

עזבנו- את עזה ,ימי, לבנון, נצרים ימית, אופירה, טאבה , ברחנו מכל המקומות בעזרת השמאל,
אז איך אומרים שהוא לא ניצח,

195 רק מרצ תשמור על המדינה היהודית! ציוני
 • 11:50
 • 28.12.12

בנט דוהר לחיסול ישראל. היום אחרי עמוד ענן כולם יודעים שרק השמאל ינצח את החמאס!

196 גדעון סער חינך את הנוער להצבייע בנט. עונש ראוי לליכוד. מבסוט
 • 11:56
 • 28.12.12

כשהורסים את החשיבה העצמית הבקורתית מפלצות משונות מגיחות מן העלטה.

197 כהנא היי טק מודל 2013. אל תטעו ואל תתפתו.מה שמייבאים מאמריקה....  (לת) בן ארי בתחפושת
 • 11:56
 • 28.12.12

198 סיפור הכשלון שלכם הוא שה"פלסטינים" לא אוהבים אתכם  (לת) עמוס
 • 11:58
 • 28.12.12

199 הוא סיפור מסוכן לחופש האדם ולכבוד האדם הוא מסוכן שביט אתה טועה בגדול  (לת) Gm
 • 12:00
 • 28.12.12

200 אין חזרת פליטים לגדה אחרת צזה אסון דמוגרפי לנו כמובן אלכסנדר
 • 12:02
 • 28.12.12

מדינה פלסטינית :עזה והגדה זה בסדר כל זמן שהביטחון הוא בידינו בלבד , יש פירוז , יש פיקוח עם ויטו על המעברים , פליטי 48 יקבלו אזרחות ארצות מושבם , אף לא פליט לתוך ישראל , משאל עם במשולש ובואדי ערה
ההתנחלויות שטחים צישראלים ריבוניים . מדינה פלסטינית שבירתה ירושלים אבו דיס

201 מסכים לכל מילה. בנט נעקץ על ידי יתוש הפוליטיקאי המכור להמון המריע. הוא עוד כישלון. שפיצניקר
 • 12:03
 • 28.12.12

התנועות של ברק. עייני העגל של ליברמן. הייתי בסיירת מטכ״ל של ביבי. האני ואני של פרץ. ההשמנה של פואד

202 נפתלי בנט אמר: "אני מעדיף ללכת לבית סוהר ואשר לפנות יהודי מביתו" תחשבו אתם עניי ועשירי רוח האם זה מדובר בסירוב פקודה או לא. כל אחד יכול להגיד לא התכוונתי. אבל העיקר, וזה מה שקובע, זה מה הוא אמר. בנט מטיף לסירוב פקידה מפני שהוא מקדש אדמה על פני האדם. ומה היה קורה אילו עונשו של מסרב פקודה לא היה מאסר אלא עונש מוות? שמא היה אומר: אני מעדיף למות מאשר לפנות יהודי מביתו"? תהליך הבוגדנזציה במדינת ישראל היה כתוב בקיר הרבה שנים. ואנחנו שתקנו. עכשיו חוזר אלינו כבומרנג. מדינה דו לאומית. דהיינו רוב ערבי במדינה היהודית. סירוב לבצע פקודה דבר שפעם לא עלה על הדעת. וכל זה בשם השם, בשם הכיפה. בשם אידיולוגיה פשיסטית קיצונית. בשם קידוש האדמה ולא האדם. בשם אבדן כל הערכים היהודיים והציוניים, בשם הכוח המדומה והזמני. היו מעטים שהכריזו שנים. הכיבוש משחית. עכשיו איני יודע אם למצב יש חזרה. הפכנו לעם שהושפע והתעצב מפרופגנדה דמגוגית זולה. זה לא זר בהיסטוריה. העם מריע לפשע ולאבדונו. ובנט הצעיר, יוצא יחידה קרבית הכאריזמטי עושה את עבודת החיקוי יפה. יעקב
 • 12:03
 • 28.12.12

נפתלי בנט אמר: "אני מעדיף ללכת לבית סוהר ואשר לפנות יהודי מביתו"
תחשבו אתם עניי ועשירי רוח האם זה מדובר בסירוב פקודה או לא. כל אחד יכול להגיד לא התכוונתי. אבל העיקר, וזה מה שקובע, זה מה הוא אמר. בנט מטיף לסירוב פקידה מפני שהוא מקדש אדמה על פני האדם. ומה היה קורה אילו עונשו של מסרב פקודה לא היה מאסר אלא עונש מוות? שמא היה אומר: אני מעדיף למות מאשר לפנות יהודי מביתו"?
תהליך הבוגדנזציה במדינת ישראל היה כתוב בקיר הרבה שנים. ואנחנו שתקנו. עכשיו חוזר אלינו כבומרנג. מדינה דו לאומית. דהיינו רוב ערבי במדינה היהודית. סירוב לבצע פקודה דבר שפעם לא עלה על הדעת. וכל זה בשם השם, בשם הכיפה. בשם אידיולוגיה פשיסטית קיצונית. בשם קידוש האדמה ולא האדם. בשם אבדן כל הערכים היהודיים והציוניים, בשם הכוח המדומה והזמני. היו מעטים שהכריזו שנים. הכיבוש משחית. עכשיו איני יודע אם למצב יש חזרה. הפכנו לעם שהושפע והתעצב מפרופגנדה דמגוגית זולה. זה לא זר בהיסטוריה. העם מריע לפשע ולאבדונו. ובנט הצעיר, יוצא יחידה קרבית הכאריזמטי עושה את עבודת החיקוי יפה.

 •   בנט אמר שגם לא היה מוסגל לפנות ערבי מביתו. האם אתה בשם העיקרון שלא מסרבים םקודה מוכן לגרש מאות אלפי ערבים אם תקבל פקודה?  (לת) שאלה ליעקב
  • 12:18
  • 28.12.12

 •   זו שאלה ווכחנית שאופיינית מאוד לציבור של בנט. אם באמת אינך מבין את ההבדל, הכנס ואסביר לך: לשואל 12:18
  • 18:12
  • 28.12.12

  המתנגדים לגירוש ערבים מתכוונים להתנגדות לטרנספר: לכוונה לסלק אנשים ממולדתם ומביתם ולזרוק אותם למדינה אחרת. זה פשע מלחמה. בפינוי יישובים יהודים הכוונה לפינוי *אזרחים ישראלים* ממקום היישוב הנוכחי אל מקום יישוב אחר *בתוך* מדינת ישראל תוך מתן פיצוי הולם, בדיוק כמו שקורה כשמע"צ סוללת כביש ונאלצת להפקיע קרקעות. זו זכותה החוקית של הממשלה והכנסת וזה אינו פשע מלחמה. לכן הפקעת הקרקעות לצורך בניית גדר ההפרדה או הפקעת קרקעות בוודי עארה לבניית כביש 6 אינן פשעי מלחמה, כל עוד שמפצים את הבעלים ולא מגרשים אותם. אם עדיין לא הבנת את ההבדל אני מרים ידיים.

203 השמאל לא נכשל, פשוט נטשנו את המערכה על המדינה היהודית חיים
 • 12:04
 • 28.12.12

לרובנו אין זיקה לדת, מלבד המיסים שאנו משלמים בארץ, ולרובו אין אמונה שהחול שווה יותר מהחיים, או שהגורל גזר עלינו להיות אחים של הברברים שחיים בישראל. אז הלכנו. השמאל לא נכשל הוא פשוט הסתכל קדימה, ראה בישראל העתיד שחור חרדי ואלים ופשוט בחרנו בחיים.

 •   החבר הדימיוני שיש לבנט בשמים, מביא פחות נזק מהחבר הדימיוני של השמאל במוקטעה ברמאללה. וכמו שאמר מקיאוולי, "בפוליטיקה הברירה איננה בין הטוב לבין הרע, אלא בין הגרוע ביותר לבין הפחות גרוע."  (לת) אתאיסט בעד בנט
  • 12:20
  • 28.12.12

 •   כמה הוא משלם? תתעקש על שכר הוגן יש לו בוחטה כסף ותורמים.  (לת) זומבה
  • 15:58
  • 28.12.12

204 עתה ענה נא אתה, שביט, על אשר שאלת את בנט, האם גם אתה נגד סרבנות באם תחליט ממשלת ישראל לטרנספר ערבים? מה שדרשת מאחרים, האם גם אתה מקיים? איציק המרכז izikhe@gmail.com
 • 12:07
 • 28.12.12

עתה ענה נא אתה, שביט, על אשר שאלת את בנט, האם גם אתה נגד סרבנות באם תחליט ממשלת ישראל לטרנספר ערבים? מה שדרשת מאחרים, האם גם אתה מקיים?

205 תודה ארי שביט שעזרת לי לראות מורן
 • 12:13
 • 28.12.12

את קיצה של המדינה שלי. בנט צודק - כנראה שמקומי במלבורן או טורונטו או סן-פרנסיסקו... אני רופא, דור שלישי לשואה ונכדו של מפקד פלמ״ח שפרץ את דרך בורמה לירושלים. אבל זהו. כנראה שזה נגמר. חבל.

206 נפתלי בנט הוא בעצם אדם שטחי שלא מבין את הציונות החילונית של השמאל בנט - ציונות באקזיט
 • 12:22
 • 28.12.12

יכול להיות שהוא קרא את מאיר הר ציון ואת מכתבי יוני ויכול להיות שהוא מרגיש שזה הופך אותו לאינטלקטואל גדול, אבל יש כמה דברים בסיסיים שהוא מפספס בנוגע לציונות החילונית שהקימה את המדינה הזו. אם הוא באמת מתעניין בפיתוח תפיסות לא פלקטיות אף פעם לא מאוחר לקרוא קצת אחד העם, א.ד. גורדון, בובר וכצנלסון.

הרעיון שהניע רבבות היה להקים כאן חברת מופת של ערבות הדדית ותחייה תרבותית יהודית. היו הרבה עיוותים, שחיתויות ועוולות מפא"ינקיות בדרך, אבל זה הדבק שחיבר לא מעט אנשים למקום הזה. את הדבר הזה אי אפשר לעשות באוסטרליה או בקנדה.

אבל היום כנשארנו עם בנט מימין וליברמן משמאל או ההיפך ברור שחברת מופת לא תהיה כאן. תהיה כאן חברה אדישה יותר ויותר לזולת בכל היבט אפשרי: קפיטליזם אגרסיבי ופאשיזם פונדמנטליסטי. חברה שיש בה אנשים שמשלים את עצמם שהפלסטינים ייסעו בכבישי הגדה, יבחרו בגוף עם סמכויות של ועדת קישוט וינשקו לבנט את הרגליים. חברה שבה יש טייקונים חזיריים שחומסים את האדמה עליה מגינים צעירים שיכולים להרשות לעצמם פחות ופחות דיור, חינוך, בריאות וכו'.

במצב הזה יש הרבה ציונים חילונים שמגיעים למסקנה הכואבת אך ההגיונית שצריך להשאיר את המדינה הזו לבנט וחבריו. שיהנו מהאקזיט.

207 זה פשוט, אנשים לא יצביעו נגד חירות הפרט, סבלנו מספיק מדיקטטורות בגולה ובארץ. בדיוק כפי שהשמרנים הרפובליקאים הופכים למיעוט, כך הציבור הסוציאליסטי שידע לשאוב כספי מדינה לענייניו נכחד לאט לאט משום שלאנשים נמאס שחבורה של עבריינים מקבלים גושפנקא לדחוף לנו ידיים לכיסים ולצבור משכורות מיותרות מכספנו.  (לת) אבי
 • 12:23
 • 28.12.12

208 קצת נתונים : בישראל כיום חיים כ-1,600,000 חרדים ודתיים לאומים (המגזר אליו פונה בנט) המהווים 20% מאוכלוסיית ישראל, מנגד אוכלוסיית הערבים בישראל מונה כ-1,623,000 המהווה גם היא כ-20% (20.6 אם לדייק) – מספר זה אינו כולל בתוכו את הערבים הנוצריים, דרוזים, צ'רקסים וקובצות ערביות נוספות. (הנתונים מתוך הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2010). עכשיו מה שנותר הוא לשאול שאלה פשוטה – איזה קבוצה תשלוט כאן בארץ בשנת 2023, הרי זה ברור שהרוב החילוני מאבד את כוחו ואת השליטה למגזרים קיצוניים יותר ובעלי דעות ברורות, זה עניין של זמן עד שהערבים ישתלטו דמוגרפית וחוקית על מוסדות המדינה, בתי המשפט, משק העבודה ועל ראשות המדינה בסופו של דבר, העם היהודי יהפוך לרוב שהוא מיעוט במדינתו שלו, בגלל החששות וההססנות משלטון של גופים יהודיים קיצוניים. אני אוהב את הדת שלי, את היהדות וסממניה, אני גאה ומודה כל יום שאני יהודי ולא ערבי ולא נוצרי, אינני אדם חרדי או דתי, אני מנהל אורח חיים חילוני לחלוטין עם המון כבוד לדת ולמדינה, ומכיר ביהדות כגורם המרכזי המהווה סיבה לקבוצות ומדינות משחר ההיסטוריה לנסות להורג אותי, לא ניתן עוד יד להשתלטות ה"דמוקרטית" so called – הערבים והשמאל, תחת מעטה ההגנה של הדמוקרטיה מבצעים בנו פשעים, יוצרים קרע בחברה ודה לגיטימציה של ישראל בעולם (איזה מדינה בעולם שואלת מישהו לגבי בנייה בעיר הבירה שלה...???) אני מצביע בנט למי ששואל! כמוני עוד מאות אלפים חילונים ומסורתיים שלא מוכנים לקבל את העתיד שלנו תחת שלטון ערבי – הם האויב שלנו, ושלא ינסו לומר לכם אחרת. אנחנו יהודים ואני רוצה בעוד 10 שנים לחגוג את פסח וסוכות ופורים בגאווה, לא את איד אל פיטר או חג המולד, לא רוצה לחשוב על מצב שבוא אני צריך להסתיר את היהדות שלי מפני השלטון (זה מה שיקרה אם יהיה פה רוב ערבי בשלטון) – זה מזכיר תקופות שחורות בהיסטוריה הלא רחוקה שלנו, אני רוצה לראות פינגווינים ויהודים עם כיפות עליהם בצבא ובעבודה, נלחמים ועובדים לצידי, וזה יקרה רק כאשר נתאחד ונתחבר ונעמוד איתנים מול האויב הכול כך ברור שלנו...שדואג להזכיר לנו השכם וערב מה ייעשה לנו אם ניפול לו בידיים. ארי שבט היקר, אני מאוד מעריך אותך ככתב ופרשן, כאדם שמביע את דעותיו האישיות גם אם לא נעים לשמוע, אנא ראה זאת לאו דווקא ככישלון החילונים והשמאל, אלא כאל ההצלחה של כולנו!  (לת) אמנון
 • 12:25
 • 28.12.12

209 למה בנט מצליח? בן מאיר
 • 12:26
 • 28.12.12

בנט מצליח משום שהוא אומר אמת ועדיין רבים בארץ אוהבים אנשי אמת. אני כבר החלטתי להצביע בנט משום שנמאסו לי כל המפלגות המלאות בבוגדים שמשנים דעתם בהתאם למשבי הרוח. רשימת הבית היהודי, ולא רק בנט אישית, מורכבת כולה מאנשים ישרי לב וישרי דרך, שרק עליהם אפשר לסמוך.

210 רוצו אוצו והצביעו ליהודי הלוחם ארץ
 • 12:35
 • 28.12.12

נאפטלין בניטו מוסוליני......עוד ימים יגידו.

211 לא מדובר כאן בכישלון של השמאל שהרי פתרון 2 המדינות כבר התנפץ מזמן בתוך אוטובוסים באינתיפאדה והחמאס סיקל כל אפשרות של החייאה של הפתרון הזה ע"י ירי טילים ופיתוח תשתיות הטרור. מדובר כאן בהתפקחות של העם שרואה לנגד עיניו את מה שאתה וחבריך מסרבים להשלים עימו וזהו תהליך ההקצנה אשר חל כיום בעזה וביו"ש שבו ארגוני הטרור אשר אינם מוכנים להתפשר על חלק אחד מישראל מקבלים יותר ויותר שליטה ברחוב הפלשתיני אשר גם הוא רק הולך ומקצין. בכוונתו של בנט לצאת משטחי A,B ואילו את שטחי C לספח משום שישנו רוב מכריע יהודי שם, ואם תנסה לחשוב על ההצעה הזו ברצינות אתה תיווכח שהיא הפרגמאטית ביותר.  (לת) יוני
 • 12:36
 • 28.12.12

 •   מדהים כמה מה שכתוב כאן נכון ומתאים, בשינויים מזעריים, לבנט עצמו: "תהליך ההקצנה אשר חל היום ביו"ש שבו ארגוני הטרור אשר אינם מוכנים להתפשר עם חלק אחר מישראל מקבלים יותר ויותר שליטה ברחוב השיראלי אשר גם הוא רק הולך ומקצין". מילים כדורבנות...  (לת) העורך
  • 13:08
  • 28.12.12

 •   "סיקל", "התפקחות", למה רק בתגובות מהימין יש שגיאות כל כך איומות? אתה לא פרובוקטור מהשמאל במקרה? עוד תיאוריית קונספירציה
  • 18:00
  • 28.12.12

  מגיבים כמוך עוד ישכנעו אותי שבאמת המוסד רצח את רבין...

212 סמולן זה חייזר שנעלם עם משב רוח קליל אנטוני הופקינס
 • 12:47
 • 28.12.12

תעופו לנו מהעיניים,זמנכם עבר לא מבין על מה אתם נלחמים?,לקרציה על גוף של כלב יש יותר כבוד,דיי נמאסתם עם הבכיינות.

213 המהפכה הראשונה במזרח התיכון החלה אם חיסולו של ראש הממשלה רבין ירון מטולה
 • 12:52
 • 28.12.12

מהפכה אלימה. שהשמאל בישראל לא הבין את העוצמה של המהפכה הזאת
שתוביל את מדינת ישראל לימין הקיצוני...החלום יהפוך לסיוט בשביל החלק השפוי
ורגע ההתפקחות שיעבור על העם הזה יבוא מאוחר מידי.
אנחנו בדרך למדינת הלכה פשיסטית.

214 בנט והדור אשר אחרי 1967 אמיר
 • 13:02
 • 28.12.12

בנט מייצג קבוצה עצומה של ישראלים יהודים אשר נולדו לאחר 1967 ואינם מכירים מציאות אחרת. שליטה באחר היא עבורם דבר שביום יום, הרגל הם מדחיקים כל סבל לזולת בטענות שונות. השמאל והפלסטינאים תרמו רבות למצבם ולמצבנו. יש הבדל ואין קשר ן בין כיבוש צבאי / מלחמה בטרור למדינה אשר מתיישבת במתכוון בכל יהודה ושומרון, מכירה במוסדות אקדמים קיקיוניים כאונברסיטאות בפיקוד אלוף הפיקוד. כאשר שרתתי במילואים בשנות ה80 וה-90 נאמר לנו כי הצבא "קונה זמו " לדרג המדיני לניהול מו"מ. האמת היא כי אני וחברי "קנינו את הזמן" עבור חלום הזוי שהפך למציאות בלתי מתקבלת על
, התמונה ברורה: ומדינת ישראל היא עדיין דמוקרטיה והליכוד ביתנו הבית היהודי והימין הם הרוב השולט אשר רק יתחזק בעשרות השנים הבאות. לכן למיעוט ברירות מועטות : צומוד ומאבק חוקי ועמידה על דעתו , עזיבה, או התקרנפות והשלמה עם חברת המופת הנוסדת לנגד עיננו.
כי פי שאמר ראש הממשלה אם זה הולך כברווז ומגעגע כברווז זה ברווז:
במקרה זה מדינה גזענית דו-לאומית.
שבת שלום.

215 הדתיים ממנים את המשפחות שלהם נועם
 • 13:05
 • 28.12.12

די להשוואה בין הדתיים לחרדים

216 סרטון מצחיק על בנט... יעל
 • 13:07
 • 28.12.12

https://www.youtube.com/watch?v=sfNMUFtuiwc

217 הזוי  (לת) נועם
 • 13:08
 • 28.12.12

218 יחי המלך החדש יאלה חברה היידה לנויורק  (לת) עורו השמאלנים
 • 13:09
 • 28.12.12

219 אתה קורא להם מרכז, אבל הם מצביעים פייגלין בסוף היום  (לת) נועם
 • 13:10
 • 28.12.12

220 בנט, קוראים לזה אפרטהייד, אפילו בחלומותיך הוורודים ביותר א
 • 13:47
 • 28.12.12

להגיד "ירדן היא פלסטין" זו סיסמה יפה מאוד. אבל אינך מתכוון לגרש את הפלסטינים לירדן, לכן אין זה משנה כלל אם הם יקבלו אזרחות ירדנית או לא. כולנו יודעים יפה מאוד שמה שאתה אומר הוא שטויות, שהפלסטינים לא ישלימו עם המשך הכיבוש, ושתהיה התנגדות - ודיכוי. החזון שלך הזוי בהרבה מהחזון של השמאל לשלום, שלפחות מספק פיתרון סביר לפלסטינים.

אבל נניח שבאמת יש שלום (כניעה, למעשה) ויש "פיתוח כלכלי" והמחסומים יוסרו, הכל כפי שאתה אומר. אידיליה ודו-קיום. אפילו אז, אלה עדיין יחסי כובש ונכבש, משעבד ומשועבד. וזאת מסיבה מאוד פשוטה: יוקמו טלאים-טלאים של "אוטונומיה" פלסטינית חסרת כל יכולת שלטונית אפקטיבית, והכל כדי למנוע מהפלסטינים את זכות ההצבעה וההשפעה על המדינה בה הם חיים. זה לא דמוקרטי, והם כמובן לא ישלימו עם זה, וגם לא הקהילה הבינלאומית. זה אפילו גרוע יותר ממה שניסתה דרום אפריקה לעשות ב"בנטוסטן", שהיא לפחות קראה להן מדינות (אך הן לא היו) - אתה אפילו לא מתחזה ואומר שאלה מדינות.

הפיתרון שאתה מציע אפשרי, בתנאי אחד ויחיד: שתינתן אזרחות מלאה ושווה לפלסטינים. אחרי זה אולי תהיה התפתחות כלכלית, הסרת מחסומים, מה שתרצה. אני סבור שזה לא יעבוד, כי הישראלים והפלסטינים לא יוכלו להגיע להסכמה על אופי המדינה הדמוקרטית המשותפת. על כן אני תומך בפיתרון שתי המדינות, שמקובל בדיוק מסיבה זו על כל העולם ואפילו על ראש הממשלה (לטענתו, אך הוא כמובן שיקר כמנהגו, והדברים ידועים).

221 "ניסינו את ההתנתקות וראינו מה קרה". בנט מציע לכבוש ולישב שוב את עזה? מדינה דו לאומית היא סכנה קיומית. טילים מיו"ש זה משהו שאפשר להילחם בו.  (לת) דניני
 • 13:58
 • 28.12.12

222 מי נחשל השמאל או העתונאים? צ.פ
 • 13:58
 • 28.12.12

השמאל נחשל - עובדה לימין יש רוב בכל הסקרים! ואלם חלק נכבד מכשלונו של השמאל הוא בכך שכל כלי התקשורת וכמעט כל העתונאים מדקלמים את מה שהימין מטפטף בלי סוף, גם אם אין לכך כל קשר למציאוץ. ניקח לדוגמה את ארי שביט, המעיד על עצמו שהוא ציוני שפוי ורומז (או אומר בפה מלא) שהוא אינו בין תומכי הימין.
אותו ארי שביט מציג את הסכם אוסלו ככשלון, אחד מכשלונותיו של השמאל. הרי הסכם אוסלו הביא לשורה של תוצאות חיוביות מהם אנו נהנים גם היום. ביקורו של רה"מ בירדן השבוע לא היה עולה על הדת ללא הסכם זה. אבל הימין וכלי התקשרת מציגים אותו ככשלון.
ארי שביט מציין שמהפכת תחרי במצרים הביאה לכשלון נוסף של השמאל בכך שהציגה את שברירותו של הסכם השלום עם מצרים. ההסכם אכן שברירי, אך הוא שרד לא רק את חילופי השלטון עקב רצח שאדאת אלא גם את מהפכת תחריר. יש להציג את ההצלחה האדירה שבכך (כולל שיתוף הפעולה של המצרים במניעת השתננויות מסיני ופעולות טרור משטח מצרים) במקום לציין את השבריריות. אגב, ספק אם הצד הישראלי של ההסכם אינו שברירי יותר.

לכן, על העתונאים, וארי שביט בכללם, להפעיל גישה ביקורתית יותר לפרסומי השלטון, ובודאי לא לענות אמן על גחמותיו .

223 ישראל לא ניתנת לחלוקה, ישראל לעם היהודי בלבד דנה
 • 14:15
 • 28.12.12

מי שלא מבין זאת עדיין חבל
אני קיבוצניקית , זו לא שאלה כלל של שמאל וימין
השמאל בארץ לא צריך להיות שמאל טרטוריאלי אלא שמאל חברתי סוציאלי
הביאו עלינו את אסון אוסלו ולא מוכנים להודות בטעות של יוסי ביילין

224 ארי שביט אתה חי בסרט, 20 שנה אתם בשמאל הורסים את מדינת ישראל וארץ ישראל בצירה שיטתית כדי להפוך אותה למה שאתם רוצים בניגוד לערכים הציוניים עליהם קמה מדינת ישראל ובניגוד לרוב היהודי בארץ 20 שנה שאתה מברברים את עצמכם לדעת וכפים על כולם לשמוע אותכם ואת הבליכם וגחמותיכם. תוך שאתם מייחסים לעצכם את הטוב היופי והמוסר ולאחרים את ההיפך. הציבור נקעה נפשו מכם מאס בכם וראוי היה להיות אדיש לכאבכם האגוצנטרי והצבוע ואף לנהוג בכם מידה כנגד מידה. אולם להבדיל מכם דווקא הציבור הרחב יש בו יותר שאר רוח מכם והוא עוד שומר משהו מהחמלה והאחוה האמיתית בליבו למרות כל הרפש והרוע וההתנשאות שהטחתם כלבתם ופגעתם בו, בנו. מוטב שתשבו בשקט אתה וחבריך ותקלטו שהשקפת עולמכם הייתה ועדינה קטנה צרה וילדותית ושתתפללו שתזכו לחסד שיפקחו עינכם ותצליחו ללמוד ולהרחיב את עולם הערכים ויכולת הבנת המציאות שלכם. יואב
 • 15:58
 • 28.12.12

ארי שביט אתה חי בסרט, 20 שנה אתם בשמאל הורסים את מדינת ישראל וארץ ישראל בצירה שיטתית כדי להפוך אותה למה שאתם רוצים בניגוד לערכים הציוניים עליהם קמה מדינת ישראל ובניגוד לרוב היהודי בארץ 20 שנה שאתה מברברים את עצמכם לדעת וכפים על כולם לשמוע אותכם ואת הבליכם וגחמותיכם. תוך שאתם מייחסים לעצכם את הטוב היופי והמוסר ולאחרים את ההיפך. הציבור נקעה נפשו מכם מאס בכם וראוי היה להיות אדיש לכאבכם האגוצנטרי והצבוע ואף לנהוג בכם מידה כנגד מידה. אולם להבדיל מכם דווקא הציבור הרחב יש בו יותר שאר רוח מכם והוא עוד שומר משהו מהחמלה והאחוה האמיתית בליבו למרות כל הרפש והרוע וההתנשאות שהטחתם כלבתם ופגעתם בו, בנו. מוטב שתשבו בשקט אתה וחבריך ותקלטו שהשקפת עולמכם הייתה ועדינה קטנה צרה וילדותית ושתתפללו שתזכו לחסד שיפקחו עינכם ותצליחו ללמוד ולהרחיב את עולם הערכים ויכולת הבנת המציאות שלכם.

225 בנט-בניטו- ההצלחה של בניטו היא כישלון החינוך. לא הצלחנו לחנך להפקת לקחים מההיסטוריה, וצעירינו מחפשים מנהיג חזק. נכשלנו בחינוך קיבלנו את בנט מוסוליני.  (לת) בניטו מוסוליני
 • 16:02
 • 28.12.12

226 כשלונו של השמאל זה הצלחה של עם ומדינת ישראל !  (לת) קבוצניק מן הצפון
 • 16:34
 • 28.12.12

227 חשוב להבין השמאל ניכס לעצמו בצורה נאכסית את הנאורות - וזה בלוף הכי גדול שהיה כאן ב: 65 השנים האחרות!  (לת) קבוצניק מן הצפון2
 • 16:36
 • 28.12.12

228 נפתלי בנט הוא בר -כוזיבא (כוכבה) המודרני - יביא לחורבן הסופי של בית שלישי הסטוריון מפוכח
 • 16:41
 • 28.12.12

ובוחריו הדתיים המתרבים במהירות הם ממשיכי הקנאים שהחריבו את בית שני.
הם גם הטרמפיסטים של הציונות. כי ללא החילונים הם היו ממשיכים לחכות 2000 שנה נוספות למשיח. הם גם יביאו לחורבנה.

229 ארי, כשלון השמאל – הירית וגם בכית?  (לת) יפתח
 • 16:48
 • 28.12.12

230 הכשלון הגדול של ארי שביט, תמיכה לא מסויגת בברק, זגזוגים,הגזמות ודמגוגיה.  (לת) יואל
 • 17:12
 • 28.12.12

231 מי מממן את הבנט הזה????? נמאס לי שהוא תקועה במסך בלי סוף!!!!!!!!!! שמישהו ידאג להעיף את בנט הזה מהכותרות ומהמסך נשבר ממנו כבר!!!!!!!!!!
 • 18:05
 • 28.12.12

שמישהו יסביר לי מאיפה צץ הבנט הזה ולמה הוא בלי סוף מופיעה בערוץ 22 ו10 ובכל אתר ברצף של 4 כתבות כל יום בתדירות כה גבוהה????? לא רוצה לראות את בנט בחדשות ולא באתרי חדשות לדעתי זאת הזכות הבסיסית של כל אזרח לגבש דעה ולא שידחפו לא אחד כמו בנט !!!!!!! למה בנט הזה בכלל תופס כותרות ?????????????????? נמאססססססססססססססססססס איפה החוק של זמן אוויר שווה לכל מועמד הא???????? בנט עובר על החוק !!!!!!!!!!! אין סיבה שאיזה אנונימי יתפוס לי זמן אויר בחדשות בלי סיבה !!!!!!!!!!!!!!!!!! לא לי ולא לאחרים!!!!!!!!! איפה כל יריבי הבנט ובכלל למה הם לא דורשים שיעיפו אותו מהמסך כבר!!!!!!!!!!!!!!! אף מועמד לא ראוי לכל כך הרבה זמן אויר וכתבות כמו שקיבל משום מה בנט!!!!!!!!! באמת מוזר שאף אחד לא מדבר על זה שאחד שבא משום מקום תפס פה את כל העיתונאים ואנשי תקשורת ........קטע מוזר ביותר..........מוזר........שמישהו יעיף כבר את הבנט הזה נמאסססססססססססס ממנו ברמות!!!!!!!!!!!!!!!! מועמד חסר תוכן שרק צץ בלי סוף באמת נשבר!!!!!!!!

232 חידלון השמאל מאיר
 • 18:06
 • 28.12.12

אין דוגמא טובה יותר לכישלון השמאל מכתבה זו שבה נראית תפישת עולם של בנט מול סיסמאות ריקות של השמאל (מדינת אפרטהייד,סוף המדיה, סוף שלטון החוק, סוף הדמוקרטיה וכו). הדרך של השמאל חזרה לשלטון (אם היא קיימת ) היא להפסיק לחזור על סיסמאות שחוקות, להסתכל על המציאות, ולהסביר לנו העם (שהוא לא לחלוטין מטומטם) למה מדיניות ההליכה לקראת 2 מדינות שלא עבדה ב20 השנים האחרונות הולכת לעבוד עכשיו

233 ציונות יהודית