למרות ההתחייבות והסקרים, אלדד יניב נשאר במרוץ

בארץ חדשה הבטיחו לפרוש אם הסקרים יהיו לרעתם, הבטיחו לפרסם מה הם מעשנים, ולא לקחת חלק בתשדירי הבחירות. המציאות הוכיחה אחרת

אלדד יניב מרבה לדבר על הפוליטיקה הישנה והמאוסה. בחודשים האחרונים, מאז החל המרוץ לכנסת, התחייב להציג אפשרות אחרת – פוליטיקה חדשה קרא לה. יניב לא היסס ופיזר שלל הבטחות, אך ברבות מהן לא עמד.

כך למשל, באירוע הפומבי הראשון של ארץ חדשה, לפני שלושה חודשים בבר במרכז תל אביב, התחייב להסיר את פתקי ההצבעה למפלגה מהקלפיות אם לא יעבור בסקרים את אחוז החסימה. הוא הסביר כי אינו רוצה לבזבז קולות. "הפתק שלנו לא יהיה בתיבת הקלפי, אלא אם יתברר בימים האחרונים שלפני הבחירות שאנחנו עוברים באופן מובהק את אחוז החסימה". הפתקים יהיו שם ביום שלישי, אף שארץ חדשה לא עברה את אחוז החסימה באף סקר שהתפרסם בכלי התקשורת ובו מדגם מייצג של אוכלוסיית ישראל. להיפך, הסקרים בסוף השבוע העידו כי ארץ חדשה רחוקה מלהיכנס לכנסת.

אלדד יניב, מסר בתגובה: "עברנו כבר בסקרים. יש סקר של קמיל פוקס לפיו 50 אלף איש מצביעים לארץ חדשה. יש סקר של רפי סמית שהקריא אותו היום ברדיו שאנחנו כבר עם 1.8 מנדטים - צמודים לאחוז החסימה. תבחר למי להאמין. אנחנו עברנו באופן מובהק. לא רק שעברנו, אנחנו גם לא נהיה הפתעת הבחירות, כי רואים שעברנו. מי שיודע לקרוא סקרים יודע שבסקרים מה שקובע זה לא המספר שראית אלא מומנט העלייה. אנחנו במומנט עלייה, גם לדעתו של קמיל פוקס וגם לדעתו של רפי סמית וגם בכל סקרי האינטרנט. אנחנו מרגישים, ובטוחים, שעברנו את אחוז החסימה. השאלה היא מה כל אלה שכותבים שאנחנו לא עוברים את אחוז החסימה יעשו עם מה שכתבו והאם הם יכולים עוד פעם לפטור את עצמם באמירה 'זו היתה הפתעת הבחירות'".

אלדד יניב ורני בלייר באירוע השקת מפלגת "ארץ חדשה"ניר קידר

ואולם, הבטחת אחוז החסימה אינה ההבטחה היחידה של יניב שלא התממשה. באותו אירוע הבטיח גם לפרסם הצהרות הון של כל מועמדי המפלגה לכנסת. "נדווח מה אנחנו שותים ומה אנחנו מעשנים", הבטיח אז יניב. "כל המועמדים יאווררו מהארונות שלהם את כל השלדים. ננסה להיות הראשונים שמייבאים את הפוליטיקה החדשה לישראל".

מאז התחייב לפרסם את ההצהרות ההון האלה פעם אחר פעם. כאשר נשאל מתי יעשה זאת התחייב שזה אוטוטו קורה, עוד כמה ימים, מקסימום שבוע הבא. הוא הסביר באחת הפעמים כי עבורו זו אינה בעיה, אך זה מסובך יותר, טכנית, למועמדים האחרים. הצהרות ההון לא פורסמו. יניב הסתפק בהצהרה חלקית על נכסיו ומצב חשבון הבנק שלו בראיון לגיא רולניק ב-TheMarker TVבחודש שעבר. גם הרגלי השתייה והעישון של תשעת המתמודדים לכנסת מטעם ארץ חדשה לא נחשפו לציבור. מועמדי המפלגה רני בלייר ודקל-דוד עוזר העלו סרטון שבו הם מדברים על הצורך באי הפללה של צרכני קנאביס, אך לא אמרו דבר מפורש על הרגלי העישון שלהם.

Article video embed code

באשר לפרסום הצהרות הון ודיווח על הרגלי עישון ושתייה אמר יניב: "רני בלייר דיווח מה הוא שותה ומה הוא מעשן. דקל עוזר דיווח מה הוא שותה ומה הוא מעשן. כל האחרים כנראה לא מעשנים כי הם דיווחו שהם לא מעשנים. העלינו על זה סרטון שלם. הצהרת ההון שלי פורסמה בדה מרקר. זאת הצהרת ההון שלי – אלה נכסיי וזה רכושי. תאמת אותי אם זה נכון או לא נכון, לא אם זה חתום על ידי רואה חשבון. פרסמתי את הנכסים שלי ואת ההון שלי, עשיתי את זה מול המצלמה, בהתחייבות שאי אפשר לסגת ממנה ולהגיד אחר כל שדברים הוצאו מהקשרם. מה לעשות שהתברר לנו שלאף אחד מהמועמדים אין הצהרות הון כי אין להם הון – כולם חסרי הון, חסרי רכוש וחסרי נכסים"

עוד התחייבות של יניב היתה לוותר על דקות התעמולה בטלוויזיה וברדיו, לא להדפיס שלטים ולא לפרסם מודעות בתשלום באמצעי התקשורת. "לא נפרסם שום מודעה בישראל, לא נעלה שום שלט, לא נשדר שום תשדיר. את זמן המסך ניתן מתנה חזרה לוועדת הבחירות המרכזית", הצהיר בשיחה עם "הארץ" באירוע הראשון של ארץ חדשה.

את דקות התעמולה שניתנו לה, מפלגתו דווקא ניצלה היטב ושידרה במסגרתן קטעים מסרטוני "השיטה" בכיכובם של יניב ובלייר. ארץ חדשה גם מימנה הצבת שלט ענק על נתיבי איילון ופרסמה מודעות באתר "מאקו" ובעיתון "הארץ". אבישי מתיה, שכתב יחד עם יניב ובלייר את המצע ופרש במהלך הדרך, העריך כי תקציב הפרסום ב"מאקו" הסתכם במיליון שקלים.

בהתייחס לקמפיין, השיב: "לא אמרנו שלא נפרסם ברשת, ממש לא אמרנו דבר כזה. אנחנו העלינו שלט אחד ויחיד באיילון. את כל דקות התעמולה שלנו שידרנו את סרטוני השיטה, לא שום תעמולה. סרטוני השיטה הם ממש לא תעמולה. מעט מודעות ב'הארץ', אם אתה רואה בזה הפרת הבטחת בחירות, אז תציין את זה. הפרסום במאקו הוא פרסום רשת, לא אמרנו שלא יהיה פרסום ברשת. אנחנו מאוד גאים שאנחנו מפרסמים ברשת. הוצאנו בבחירות האלה את התקציב הצנוע ביותר. הופתענו עד כמה התקשורת המסורתית החרימה את ארץ חדשה. אם זאת תהיה הפתעת הבחירות אתם תצטרכו להכות על חטא".

יניב שב והדגיש בראשית הדרך כי בכוונתו לפרסם 20 סרטונים של "השיטה", שיחשפו שחיתויות בצמרת השלטון. ביום חמישי פרסם את הסרטון האחרון, מספר 13 בסדרה. הסרטונים זכו ליותר ממיליון צפיות בסך הכל ביו-טיוב, אך שחיתויות מסמרות שיער לא היו שם. אחדים מהסרטונים כללו סיפורים שנחשפו בעבר באמצעי התקשורת. אחרים הכילו רכילות שהיתה מוכרת לרבים במערכת הפוליטית וגם לעיתונאים. אף אחד מהם לא הוביל בינתיים לפתיחת חקירה פלילית. יניב טוען כי העובדה שלא הוגשה נגדו אף תביעת דיבה עד כה מוכיחה כי דבריו נכונים. אולי זה מעיד גם על כך שבסרטונים לא היה מידע שממש הצליח לטלטל את אמות הסיפים ולאיים על עתידם של בכירי המערכת הפוליטית בישראל.

יניב דחה את הטענה כי אין חשיפות של ממש בסרטוני "השיטה". "אני טענתי שהדברים האלה לא פורסמו בתקשורת. אף אחד מהדברים לא פורסם בתקשורת. אני טענתי שהחומר הזה נמצא במערכות עיתונים ולא מפרסמים אותו. הם אכן סיפורים מסמרי שיער". בהתייחס לכך שלא הוגשה אף תביעת דיבה נגדו, אמר: "יכול להיות שזה מראה כמה הזזנו לכולם וכמה כולם מפחדים להביא את זה לבירור משפטי – אפשר לראות את זה גם בצורה הזאת, לא?".

ארץ חדשה התהדרה בראשית הדרך בהיותה מופת דמוקרטי והבטיחה שקיפות מלאה. "מי ירכיב את הרשימה?", שאלתי את יניב בפגישתנו הראשונה באותו אירוע ב-15 באוקטובר. "האנשים שיהפכו למנהיגים ב-50 הימים הקרובים", השיב, "הקבוצה שתהיה מנהיגת הקבוצה תשב ותבחר באופן דמוקרטי". בסופו של דבר, יניב הרכיב את הרשימה לבדו, אחרי התייעצות עם בלייר. דמוקרטיה לא היתה שם. הפעיל החברתי תמיר חג'ג', שהצטרף למפלגה בתחילת מערכת הבחירות, פרש ממנה אחרי זמן קצר. הוא הסביר את פרישתו בכך שבניגוד להתחייבויות, המפלגה אינה מתנהלת בשקיפות או באופן דמוקרטי. יש לציין כי יניב כן עמד בהתחייבותו להרכיב רשימה בעלת ייצוג שוויוני לשני המינים, "בשיטת הריצ'רץ'".

בעניין הרכבת הרשימה אמר יניב: "אני ורני הרכבנו את הרשימה ובפעם הבאה יהיו בחירות. רוב האנשים הגיעו לרשימה בימים האחרונים ולא היתה דרך לעשות את זה בדרך שמאפשרת לנהל איזו שהיא שיטה של בחירה. ככה מורכבות רשימות לראשונה ואני בטוח שבפעם הבאה כשניכנס לכנסת כבר יהיו בחירות דמוקרטיות".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 142
  בדיחת בחירות שגרמה רק נזק. גז החלום נשארה המציאות הרגילה.

  גם היטלר להבדיל היה אידיאליסט שחשב שהוא אדם טוב.

 2. 141
  אלדד יניב ,אפס מצטיין של טיציאן .
 3. 140
  יאיר לפיד פרסם הצהרת הון?
 4. 139
  זה פלגיאט של התחקיר של אישתון
 5. 138
  ועכשיו: הגיע הזמן לחקור את המגלומן הזה על חלקו בפרשיות שחשף

  וכפי שהוא אמר בראיון ל"הארץ"
  שעוד יושיבו אנשים בכאל על מה שהוא עשה.

  קדימה, מושחת, יאללה,
  לך לארוז וקדימה למעשיהו.

 6. 137
  בלייר את יניב

  זייני שכל ואוהבי מצלמות. איפה שאין אינטרס לא תמצא את שני הנברנים המאוסים האלה .

 7. 136
  Eldad Yaniv is nuttier than a fruit cake
 8. 135
  די להון שלטון די לאצולת הממון צריך לפרק את השיטה אני מצביע לארץ חדשה
 9. 134
  רציתי להצביע ביבי והצבעתי ארץ חדשה . די להון שלטון הגיע הזמן למרוד
 10. 133
  ארץ חדשה צריגים להכנס לכנסת כדי לשמור את נושא ההון שלטון על סדר היום. אף מפלגה אחרת לא תעשה את זה. יש כמה עשרות אלפי קולות בטוחים ועוד כמות כזאת של חוששים לבזבז את כולם. בויכוח הוא כמה עשרות אלפים והאם זה יספיק. אני בטוח שמספר הבטוחים ומספר החוששים מספיק כדי להכניס את המפלגה לכנסת ולכן אצביע להם. מי שחושש מבזבוז קולו ויצביע בגלל זה למפלגה אחרת - שיראה עצמו אחראי לבזבוז עשרות אלפי הקולות הבטוחים שהיו נאמנים לעצמם והצביעו על פי מצפונם.
 11. 132
  לכל תומכי המפלגה - בקשה

  אם ארץ חדשה לא יעברו את אחוז החסימה, אל תתבכיינו יותר מידי שזה בגלל שהתקשורת שונאת אותכם

  פשוט תצביעו בפעם הבאה למפלגה שבוודאות תעבור את אחוז החסימה, אוקיי?

 12. 131
  אלדד יניב מסבן אתכם

  אולי הלב שלו במקום הנכון אבל הוא עדיין מעוות את המציאות כשזה נוח לו ומפזר הבטחות ללא כיסוי.

  50,000 קולות לא עוברים את אחוז החסימה וגם 1.8% לא. לקרוא לשני המספרים האלה "עברנו באופן מובהק" זה פשוט לשקר!

  אם כבר בשלב כל כך מוקדם יניב כבר משקר לנו - לי זה מדליק נורה אדומה.

  אני לא אצביע לארץ חדשה.

 13. 130
  תתביישו הארץ
 14. 129
  חסידיו השוטים

  מה פה לא ברור לכם המתמרמרים? יניב הבטיח ויניב לא מקיים. או ליתר דיוק, יניב ממשיך במנהגיו המקולקלים. את הפער ההולך ומתרחב בין הדיבורים למעשים לא יצליחו להעלים התגובות המניפולטיביות והספינים. יכנס או לא לכנסת, זה כבר חסר חשיבות.

 15. 128
  השמאל הראשון והיחידי שאני מוכן להצביע אליו זה אלדד יניב
 16. 127
  הסקרים משקרים ובהצלחה לארץ חדשה

  נמאס מהפוליטיקאים הרמאים והמושחתים. אנחנו זקוקים באופן דחוף לפוליטיקה אחרת, והלואי שאלדד יניב יצליח לתרום לניקוי האורוות. אנא הצביעו בעדו!!!!

 17. 126
  בחירות

  ביבי רע לכולנו מחיר הדלק עלה ב 60 אחוז מחירי הדירות עלו ב 42 אחוז מחירי המזון עלו ב 8 אחוז באותו הזמן ביבי חילק מתנות לטיקונים ביבי טוב רק לעשירים

 18. 125
  ארץ חדשה

  תצביאו לארץ חדשה צריך לילחם בשלטון להוריד את המיסים וצריך שקנביס היה חוקי בישביל שהיה הרבה כסף למדינה לא לממן את ערבים שימו ז בקלפי

 19. 124
  לפי רמת ההכחשה כדאי אולי לבדוק
 20. 123
  אם רוצים למחות אז הם
 21. 122
  ראי למציאות

  אלדד יניב מחזיק ראי בו משתקפת דמותה האמיתית של הפוליטיקה הישראלית. עצוב אבל נכון!

 22. 121
  מצביעים ארץ חדשה. מעבדות לחירות!
 23. 120
  אני שם ז' - לא בזכות אלדד, בגלל ביברמן

  מי שטוען שבסרטוני השיטה אין שום דבר מטלטל ולעומת זאת מתעניין אם מועמד זה או אחר מעשן חרציות או סביונים, לא שווה התיחסות רצינית.
  יאיר המתחזה, ליבני שכשלה, שלי הסכסכנית הדהויה ומרצ שהתאהבו בפוזת הלוזרים מחפשים לזנב בארץ חדשה כדי לדחוק ג'ודוקא או נציגת מועצת תלמידים כאילו ממול לא עומדים מתנחלים משיחיים עם דחף השמדה עצמית.

 24. 119
  ארץ חדשה עוברים!
 25. 118
  דוחה ולא אמין

  מטרה אחת עמדה בפני הנרקסיסט ,להוכיח עד כמה הוא חכם מהכל.ליפשיץ והפירטים מהנים יותר.

 26. 117
  דוחה ולא אמין

  מטרה אחת עמדה בפני הנרקסיסט ,להוכיח עד כמה הוא חכם מהכל.ליפשיץ והפירטים מהנים יותר.

 27. 116
  הפאניקה של הטוקבקיסטים בתשלום מטעם המפלגה ניכרת בכל תגובה פה
  1. דוקא נראה לי שמי שמגיב פה בתשלום זה אתה

   אני הגבתי לתגובה 1 , ותאמין לי אני לא בתשלום. אני הייטיקיסט שאכפת לו

 28. 115
  עם מי ארץ חדשה חתמה על הסכם עודפים? הרי רק כך לא ילכו הקולות לאבדון.
 29. 114
  בשום סקר, אבל בשום סקר הם לא עוברים את אחוז החסימה! שלא יבלבלו אתכם. ככה תמיד מבזבזים קולות לשמאל (יחד עם עלה ירוק ואמסלם) ושוב יתנו לאדון ביבי להוביל אותנו למטה למטה. שינוי עאלק!
 30. 113
  "רכילות שהיתה מוכרת לרבים במערכת הפוליטית וגם לעיתונאים" ומה עם הציבור ? לכן צריך אותם
 31. 112
  כשהתחילו להלחם בארץ חדשה הבנתי שהם מפחדים. מי שמאמין לא מפחד!

  אני שם ז' בקלפי

 32. 111
  כתבה מכורה, אם זה מה שנימצא אז אני שם ז בקלפי
 33. 110
  פעם ראשונה שמתמודדים בכנסת.עשו טעויות,והיו צריכים להתאים את עצמם מחדש.אם אלו ההבטחות שהופרו (ואפשר לראות שאין הרבה בשר בטענות של הכתב) אז נחיה עם שלט אחד
 34. 109
  כתב קטנוני כזה לש קראתי כבר הרבה שנים
 35. 108
  אני כל כך שלמה להצביע ארץ חדשה.וגם חברי ומשפחתי
 36. 107
  מה שמזמר את שערו של אילן ליאור

  ביבי מקבל שוחד לגרביים זה לא סיפור מסמר שיער,כולם ידעו את זה. ברק מנוהל על ידי טייקונים זה סבבה,לא רציני. אלדד יניב לא פרסם הצהרת הון חתומה אלא רק הצהיר על נכסיו בראיון, שחיתות! עיתונות במיטבה, הארץ לכלכתם. התלבטתי אם להצביע לו, עזרתם לי להחליט.

 37. 106
  כתבה מבישה ומגויסת של שמאלני פחדן.

  עוד פעם נלחם באחים שלך במקום באלה שמנסים להפוך אותנו לרפובליקת בננות.
  כמה קלאסי, כמה קלאסה.. כמה טיפוסי..

 38. 105
  עוברים בלי פקפוק. חבל שעיתון הארץ השואף לשקיפות מסית כנגדם. מר"צ לא יעשו את העבודה הזאת בכנסת

  במשך שנים הצבעתי עבודה. לא עוד.

 39. 104
  לצערי הרב אני חיי בחול ולא זכאי להצביע, ברור לי שאם יכולתי היתי שם ארץ חדשה.

  אם אלדד יניב יכנס לכנסת ויפשל , אני מגיע ספישל לתת לו מכות בתחת.

 40. 103
  הסרטונים שלהם עושים בחילה מרוב מניפולציות על הצופה, לא משדר אמינות כלל וכלל.

  זו לא המשאית שתוציא אותנו מהחרא.

 41. 102
  ברגע זה ביטלתי את המנוי לעיתןן שלכם ..

  בעצם אתם כבר לא עיתון .. אלא שופרון של חרטוטי מר"צ והעבודה ...

 42. 101
  כל הכבוד לעיתון הארץ שחשף את פרצופו וחוסר היושר של אלדד יניב........
  1. מה זה חשף ממש גאונים בארץ...תתבייישו לא מקצועי
 43. 100
  זו מפלגת הטוקבקים בתשלום. כאחד שעשה את זה זה ממש פתטי. ראו איך כל התגובות הם דו ספרתיות בהתאמה. סורי חברה, עוד שלושה ימים תצטרכו למצוא עבודה חדשה. מזכיר את העליבות של ט.ס.

  לא קונה את האומץ המופרך שלהם להגיד את האמת בפנים. בטח כשזה בא מיועץ תקשורת. חוכמה קטנה להגיד מה שנכון כשאין לך יכולת קלושה לעמוד מאחורי זה. ולא, גם אם תבחרו לא תשנו כלום.
  שימו מה שבא לכם, אבל תדעו שלא כולם נאיביים שקונים את הבטחות הסרק שלכם.

  1. זה מכיוון שדי נדיר למצוא כתבות על המפלגה וחבריה וכשיש הלינק מופץ לתומכי המפלגה.

   לכן זה נראה כמגיבים בתשלום.
   ואתה עדיין עובד בתור מגיב בתשלום?

  2. ארץ חדשה פועלת כולה בלי תקציב עם מתנדבים מסורים שילכו בשבילה באש ובמים
 44. 99
  כתבה עלובה

  לא מובן. איפה העבודה העיתונאית כשזה נוגע לטינופת שבשגרה? עיתון הארץ, בורגנות שמאלנית שאבד עליה הקלח.

 45. 98
  הארץ חבורת פחדנים שמכרה נשמתה. כולם להצביע ארץ חדשה לבחור אמת
 46. 97
  אלדד ורני אני איתכם
 47. 96
  התלבטתי, החלטתי לחזק את אמסלם. היחיד שיכול לעצור את ש"ס והקיצוניים החרדים.
 48. 95
  מלחמת האחים בשמאל משאירה את הימין בשלטון

  איזה עלובים אתם הארץ

 49. 94
  לפי רמת התחכום שנחשפה בסרטונים של ארץ חדשה, הטייקונים יאכלו את יניב לארוחת הבוקר וישאירו טיפ נדיב למלצרית.

  מיליון שקל למאקו, מעניין..

 50. 93
  "אחרים הכילו רכילות שהיתה מוכרת לרבים במערכת הפוליטית וגם לעיתונאים."

  i didnt know any of this and now u prooved me HASHSITA is for real

 51. 92
  מבחינתי ארץ חדשה כבר עשתה את העבודה בזה שהעירה את הציבור ושמה לו מראה מול ההפרצוף, תראו איזו התרגשות ואיזו מודעות קיבל העם וזאת אך ורק ממסע הבחירות, כעת בכל מקום שעופר עיני יכנס הוא יצטרך לתת הסברים, תמיד יבדקו את הגרביים של ביב הולך להיות מעניין בחודשים הקרובים , אני בטוח שם ז'
 52. 91
  חלאס ברברת... הסקרים מראים כבר שהם עוברים בגדול.

  יש כבר הרבה הוכחות ברורות שמראות את זה. ארץחדשה יהיו ההפתעה הכי גדולה שהיתה לנו כאן. הם יהיו התוצר האמיתי של המחאה של 2011 - כן, זאת שנעלמה לה לפתע פתאום, והנה עכשיו היא חוזרת בדמות מפלגה פוליטית. מחקתם את המחאה שלנו? אנחנו חוזרים בדלת האחורית.
  זה יהיה השיא של המחאה - ולא שום דבר אחר.
  אז תפסיקו להתבכיין ולהתנהג כמו ילדים קטנים - קומו, עשו שינוי!

 53. 90
  מאמר קטנוני ועויין.
 54. 89
  צריכים את ארץ חדשה בכנסת

  כל מי שתמך במחאה החברתית צריך להצביע לארץ חדשה

 55. 88
  איך יכול להיות שאף עיתון לא השתולל מכל מה שארץ חדשה חשפו (ולא קיבלו תביעת דיבה !)
 56. 87
  מי שרוצה להפיל את ביבי, אסור שיצביע ארץ חדשה או דעם. לצערי הם לא יעברו את אחוז החסימה

  לצערי אנשים לא מבינים, אבל אין סיכוי שדעם או ארץ חדשה יעברו את אחוז החסימה. לצערי הם לא יהיו בכנסת.
  תבחרו בהם והדבר משול לבחירה בביבי.
  אני יודע שאתם מאוד רוצים, אבל צריך לחכות עוד קצת, לעשות עוד קצת רעש. בבחירות הבאות לאחר מחאה ענקית שתפרוץ לאחר שתתחיל האינתיפאדה השלישית באביב הזה ולאחר מיתון עמוק שנקלע אליו ולחץ עולמי, גם דעם וגם ארץ חדשה יכנסו לכנסת.
  כרגע כול קול לדעם ולארץ חדשה משול להגדלת כוחו של ביבי.
  מה שאתם רואים באינטרנט זה מאחז עיניים.
  אנשים סתם מסמנים שהם בעד ארץ חדשה בכדי שהם יתמודדו וכך יזרקו קולות לפח.
  אתם מבינים, אנשים שבעד בנט וביבי, יודעים שברגע שבארץ חדשה מרגישים את אחוז החסימה הם יתמודדו, ואז אלו ששווים מנדט וחצי יצביעו להם, יצביעו לחינם כי הם לא יכנסו לכנסת, וכך כוחו של בנט והליכוד יגדל.
  תעשו טובה לכם ולמדינה, ותצביעו רק למי שבטוח עובר את אחוז החסימה, לרע במיעוטו בעינכם.

 57. 86
  בהתחלה מתעלמים ממך, אח"כ צוחקים, בהמשך נלחמים בך ובסוף אתה מנצח
  1. בדיוק, ולפי כמות המאמץ שהשקיעו בסילוף והסתרת ארץ חדשה - הכל בסדר גמור
 58. 85
  מיליון אנשים? רק בסרטון אחד צפו רבע מליון, בשאר מקסימום 100 אלף. זה לא מצטבר!! - זה אותם אנשים... חכמים אתם
 59. 84
  רשימת ר"ץ לראשונה - והופתעה מהמספר הרב של מנדטים שהבוחרות והבוחרים העניקו לה. אני שמה לב שהארץ יצאו למסע גימוד כל הרשימות למעט מר"ץ. בסדר, גם אני מצביעה מר"ץ - אבל למה ללכלך את האחרים. יש גם נשים חושבות בין קוראי העיתון, דחילק. תרגיעו. עוד תשכנעו אותי להצביע לאלדד יניב. מקווה שאיש לא שכנע את העורך לצנזר תגובה זו. שקיפות...
 60. 83
  יניב הזה מתנהג כ ראש כנופיה מאחז עיניים
 61. 82
  לא יודע מה אתכם אני שם ז בקלפי!
 62. 81
  גם לי הוא שיקר! ממש נורא!

  הוא הבטיח שהסטייק ייצא מדיום, ובסוף יצא מדיום-וול!
  הוא הבטיח חצי כפית סוכר בקפה, ואני בטוח שהיה שם שלושת-רבעי!
  הוא גם הבטיח שהמזגן על קירור, אבל זה היה בכלל על מצב מאוורר!

  אוי אוי שמאל מסכן, כל עוד נמשיך לתקוף בתוך המחנה במקום את המחנה היריב, נחמם לעד את כסאותינו המתמעטים באופוזיציה.

 63. 80
  הוא גנב קולות שפל ובעל אגו טריפ. ביבי הזמין אותו...
 64. 79
  גם אני שם ז
 65. 78
  גם אני שם ז' , בקלפי...
 66. 77
  האיש הוא שקרן פונולוגי

  עיניים לכם ולא תראו. הבנאדם לא מסוגל לעמוד מאחורי המילים שהוא מוציא מהפה ובעיקר לא באמת מתכוון לעשות את זה. מצביעי ארץ חדשה פשוט לא רוצים לראות. חבל

 67. 76
  את מי זה מפתיע? תכסיס של חתול לשוב קרוב לשמנת.
 68. 75
  נראה כאילו שנוני מפחד חחחחח
 69. 74
  מכל התופעה המחליאה והמושחתת שהוא מיצג
 70. 73
  קישקוש, אז הוא פירסם רק 13 סרטוני שיטה, אז הוא לא פירסם את הסכום שעלה הקמפיין במאקו, אז החברים במפלגה לא נבחרות בהליך דמוקרטי, אז מה?? על מה אתם מדברים בכלל ביבי יוצא למלחמות שבהן נהרגים אנשים כדי להסיט את הדו שיח הציבורי מהחיים פה במדינה, הוא מפחיד את האזחים שישכחו שהדלק עלו פה הון!! שם זין בקלפי!
 71. 72
  אלדד יניב רחוק מלהיות קדוש ועדיין מאמינה שארץ חדשה תצליח להיכנס לכנסת ובצדק! בסביבתי רבים מצהירים שיצביעו לה באות תודה ליניב על האומץ לחשוף סיפורים שאיש לפניו לא העז לחשוף. לא מדובר בזוטות כטענה המצחיקה של הכותב שתחת ידיו יצא מאמר מגמתי וקטנוני שברור כי נועד לרפות את ידיהם של אלו המתכוונים להצביע לארץ חדשה. החשיפות של יניב מציגות בשיטתיות תמונת מצב מבהילה שמעידה על עומק הריקבון שפשה במערכת הפוליטית שחוטאת בגילוי עריות מתמשך עם בעלי הון ותקשורת. ההצבעה לארץ חדשה היא הצבעת מחאה קלאסית ואין לי ספק שמבין המפלגות הקטנות, היא בעלת הסיכוי הגבוה ביותר להיכנס לכנסת, סיכוי גבוה בהרבה משל דע"ם למשל. זאת ועוד, הטיעון המצחיק של הכותב לפיו לא התקיימו בחירות בארץ חדשה-אין שום מפלגה/רשימה חדשה שהתקיימו בה בחירות פנימיות כשרק הוקמה. כך היה בקדימה של שרון, כך ביש עתיד של לפיד וכך גם היה בצומת של רפול והרשימה עוד ארוכה. עצם ההתגייסות של כותבים בימים האחרונים המנסים לרפות את ידי אותם אזרחים שמתכוונים להצביע לארץ חדשה (כולל ה"תחקיר" מהיום של אישתון בפייסבוק) מעידים כאלף עדים על פוטמציאל ההצלחה של ארץ חדשה לעבור את אחוז החסימה. אלדד יניב הוא בגדר תעלומה ואין לי ספק שהוא פריק של שליטה וכוח עדיין אני מכבדת אותו (ואני לא היחידה) בשל האומץ לחשוף כל-כך הרבה אנשים בשמותיהם ששותפים להשחתה של המערכת הפוליטית והכלכלה בישראל. ברור לי שהמוטיבציות שלו מונעות בין היתר ע"י רצון לנקום, אז מה? בסופו של דבר הוא כעת בצד של הטובים וטוב שרתם את כישוריו למאבק שאין צודק ממנו-המאבק כנגד המסודרים שגזלו מאיתנו משאבים ציבוריים.
 72. 71
  מענין על איזה רקע אישי, קטנוני ולא עניני בעליל הארץ נטפל אליהם
 73. 70
  מאמר כל כך מאולץ, בשביל מה?

  הטיעונים שהצגת רפים. מדובר בסה"כ באנשים אמתיים שרוצים לשנות שיטה שפוגעת בדמוקרטיה ואינה חשופה לציבור. זה מה שאלדד מביא, עם הקושי להיחשף לאור עברו, צריך רק להעריך אותו ולתמוך בו באופן פעיל, לזה הוא חותר.
  בתור אחד שעבד במוסד ממשלתי גדול הרבה שנים, אני יכול להעיד שלמרות הנוחות, עזבתי בגלל הריקבון שחלחל מלמעלה בעיקר בהיבט הפוליטי.
  בקיצור, אני מצביע #ארץ חדשה!

 74. 69
  ארץ חדשה לכולנו הגיע הזמן

  מה אתה רוצה ?אתה לא ברור?אתה מקנטר לשווא,מבזבז את מילותיך על המיקלדת,תעשה משהוא למען,במקום להשחיט מילים,ולהקיא עלינו תיסכולך,שחרר ותן לבוחרים לומר את דברם,סבלנות,,אתה תופתע ברביעי בבוקר,אז בבקשה ,תן קצת ריספקט למאמץ שאנשים משקיעים,לך מאד קל על המיקלדת,

 75. 68
  על האמירה "יותר ממליון צפיות בסך הכל". אם תכנסו ליוטיוב תמצאו שכמאה אלף ראו כל סרטון. גם אם תניחו שאחד מכל חמישה צופים יצביעו עבורם (שזה המווווון) זה עדיין רחוק מאד מאחוז החסימה. אז למה לחרטט אותנו?
  1. אבא שלי מצביע להם והוא לא ראה את הסרטונים

   my father vote for them and he didnt see the videos

  2. כלומר מאה אלף איש ראו כל אחד את כל סרטוני השיטה: זה אומר שהם מאמינים לארץ חדשה ויצביעו לה!

   ודרך אגב, בסרטון הראשון, של הגרביים, צפו 250,000

 76. 67
  הכתבה הזו נראית לי ממש לא נקייה מאינטרסים

  מעניין שמתעסקים ומדברים הרבה על ארץ חדשה
  אם היא היתה מפלגה חסרת חשיבות שלא עוברת לא היו מקדישים לה דפים שלמים של מילים
  אני בכל זאת מצביעה ארץ חדשה!

 77. 66
  נכנסים בענק! אני מצביע לארץ חדשה בגלל התקווה, המצפון, השקיפות, המחאה, והאמת! ולא לפי סקרים, ספינים וכתבות נגד
 78. 65
  לכתב!אתה טוען,שהסרטונים בסך הכל=רכילות?ומעשים,שידועים לעיתונאים?סימן, שאתה

  שייך לעיתונאיי החצר!?ומאלה צריך לפחד ולדאוג,שלא יהיו במדיה!!!(אגב, עיתונאים הגונים,אומרים זאת בכל מקום)בוש לך!!!

 79. 64
  אם כבר להסתמך על סדרים...

  הרי הסקר שלכם מוכיח את ההפך ממה שנטען בכתבה.

  מ.ש.ל.

 80. 63
  אמור לי מי נתן לאילן ליאור את הרעיון לכתבה (ככה, בשיחות רקע לא מחייבות), ואומר לך מי מפחד מארץ חדשה
 81. 62
  קואליציה יש כבר......חסרה אופוזיציה חזקה........מצביעים "ז"
 82. 61
  ארץ חדשה

  את הקול שלי קיבלתם

 83. 60
  כל ההתקפות על ארץ חדשה רק מעודדות אותי להצביע להם

  כמעט אף כלי תקשורת לא התייחס אליהם במשך חודשים ביומיים האחרונים פתאום מבול של התקפות. מישהו פה מפחד

 84. 59
  אני מאמין שאלדד יניב זה המשיח!!! חכו ותראו... הוא המשיח!!! מי שחושב שהוא המשיח שיעשה לייק!!!
 85. 58
  כל קול לארץ היניב זה קול נטו לביבי והימין הקיצוני
 86. 57
  כתבה מגמתית?

  האם זה לא בדיוק מה שהחברה מארץ חדשה מזהירים מפניו?

 87. 56
  נשארים במירוץ? ארץ חדשה הם הפתעת הבחירות ביג טיים

  זה פשוט מה שהולך לקרות בכנסת הבאה. בלי פחד#!

 88. 55
  אותי הסרטונים זעזעו

  בלי קשר לבחירה במפלגה של יניב. נמאס כבר מכל הקומבינות האלו. איבדתי אמון בכולם. איבדתי אמון בשיטה...תרתי משמע

 89. 54
  הכתבה הזו היא בדיוק סימן לזה שבתוך המערכת אנשים יודעים שהם עוברים

  לא ראינו כתבות כאלה בכזה זמן קריטי על אף מפלגה אחרת שלא עוברת את אחוז החסימה, אם הם לא עוברים אז למה כל כך חשוב להשמיץ אותם?
  מסתמן מתיזמון ומיקום הכתבה שהם פונים לקהל מצביעים לא קטן, כלומר קהל מצביעים שיעביר את ארץ חדשה את אחוז החסימה.

 90. 53
  המצביעים של ארץ חדשה באמת חבורת הזויים

  לא יודעים דבר על האיש, והסיבה היחידה שהם בוחרים להצביע לו זה כי הוא אמר שהוא חזר בתשובה. מתנגדים למושחתים - ונותנים את קולם למושחת שלא עשה דבר לכפר על מעשיו חוץ מלספק כמה סרטונים סמי-דרמטיים מגוחכים בלי אפילו פיסה אחת של ראייה אמיתית. כל כך פתאטי

  1. אתה צודק, וככה זה במדינת העיוורים, שתום העין הוא מלך.

   השקרן שקרן תמיד
   והפחדן פחדן תמיד
   והירוק ירוק מאוד
   ורני יחזור לעשות סרטים ואלדד יישאר טמבל
   ולעם ישראל יהיה שקט ממשווקים סוג ז

 91. 52
  והעיקר לא לפחד רק ז
 92. 51
  עובר בגדול! העם בעדך! ושום "שקר" לא ירפא את ידינו!
  1. התכוונת לכתוב "ירפה" את ידינו , מלשון רפוי , לא מלשון רפואה
 93. 50
  גם אני שמה ז'
  1. איפה?
 94. 49
  השמאל כבר ניצח בגדול

  השמאל כבר ניצח בגדול והשאיר אותנו עם פרורי מדינה.
  נפרדנו מימית ,אופירה טאבה וסיני - קיבלנו את מורסי
  נפרדנו מעזה ,נצרים רפיח ים - קיבלנו את החמאסטאן
  ברחנו מלבנון.קיבלנו את חיזבאללה.
  רשות פלסטינית ביו"ש . החמאס בדרך.
  במשך תהליך השלום 1977-2012 נפרדה ישראל מיותר משני שליש מהשטח שהיה לה ,
  תהליך שלום לא הביא שלום אלה מצב של שקט מתוח בגבולות טילים ומסתננים .

  כנראה שהיו לנו רק מנהיגים כושלים עד עכשיו.

 95. 48
  איזה נודניקים אתם. לכו להציק למנוולים הגדולים, מה נטפלתם אליו?!
 96. 47
  ספין?

  אולי יש אמת בדבריך
  אבל איך יתכן שאיש לא עוסק במה שיניב חשף בסירטוני השיטה?.
  פרשת וינשטין מול מה שמתואר כאן?
  זה לא להתעסק באי החזרת ספר לספריה במקום במאפיה

 97. 46
  להערכתי 6 מנדטים לפחות

  רק בגלל כתבות כאלו עוינות ונמוכות, שמנסות להרוס משהו כל כך נפלא. מילא בידיעות אחרונות, אבל גם פה אתם לא מפסיקים בניסיונות החבלה. תתביישו.

 98. 45
  בחיים שלי לא ראיתי דבר נתעב ומכוער כמו האלדד יניב הזה
 99. 44
  ביבי יורד בנט יורד מרצ עולה

  רק הפתק שלך בקלפי יקבע כל הסקרים מוכיחים שניתן להחליף השלטון! מרצ בטוח תעבוד בשבילך גם בממשלה וגם בכנסת

 100. 43
  קיראו את התחקיר המעמיק והמקיף שפרסם "אישתון" על ארץ חדשה. מדהים!!! לא פחות.
 101. 42
  לא יעזור לך עדיין נצביע להן

  כשאתה משווה את החברה של בארץ חדשה לביבי וטוהר המידות של השאר אין לי ספק! איתן לי ספק למי אני אצביע מחרתיים. לא יעזור לך יקירי...

 102. 41
  בוא נאשים אותו שהוא הגיב לנוכח המציאות

  תתבייש לך אלדד, אמרת שלא תתלה שלטים- מה לא תעשה בשביל לעבור את אחוז החסימה.
  רק חסר שתכתוב פוסט בפייסבוק או שמא תתראיין לרדיו.

 103. 40
  העתונאי הזה עובד אצל תמנונוני
 104. 39
  כל הכבוד לארץחדשה! אתם נכנסים לכנסת!

  "קודם מתעלמים ממך , אחכ צוחקים ממך , אחכ נלחמים בך בסוף אתה מנצח... בהצלחה !

 105. 38
  קול המצפון קורא

  סוף סוף יש מישהו שלתת לו את הקול בכייף. הנאה צרופה. הכי מתאים נמאס מכולם. רוצים פוליטיקה נקייה. , לשים ז בקלפי

 106. 37
  ארץ חדשה מייצגת אותי
 107. 36
  גם אני עם ארץ חדשה
 108. 35
  אלדד יניב פשוט נזק!המציא את ברק ועכשיו משחית קולות מרכזי. ספיניולוג נשאר ספיניולוג
 109. 34
  לא עובר שום אחוז חסימה,שקר ושיגעון גדלות מהלכים
 110. 33
  ארץחדשה

  אלדד יניב יודע שהוא לא עובר את אחוז החסימה. גם השאר יודעים. המפלגה רצה לבחירות מכוח האינרציה וגם בגלל שבמידה רבה הפכה לטרנד ברים תל אביבי. בפועל, הם לא יקבלו מחצית מהקולות של עלה ירוק ואמסלם. יניב יודע שהוא לא יהיה בכנסת הבאה וחייב לפרוש. אך הוא חייב לעצמו את סוף המסע הזה ולו כדי להוכיח שהוא שווה 20 או 30 אלף קולות, להמחיש שיש מאחוריו ציבור. מי שמעדיף הרפתקת בחירות במקום לשים מרצ בקלפי, יתאכזב בשלישי הקרוב.

 111. 32
  מעניין שמאז שהסתכסך לאחרונה עם עסקן סוג ג יש מלא כתבות נגדו
 112. 31
  אני עם ארץ חדשה
 113. 30
  אם לא טוב לכם - תשנו ! מספיק להתבכיין !
 114. 29
  גם אני שם על כולם ז

  אני איתכם וכל סובבי הצטרפו בימים האחרונים

 115. 28
  יותר מטומטמים מעכשיו ממילא לא נהיה!!!
 116. 27
  חבל על קולכם שילך לאלדד יניב ההזוי.
 117. 26
  ארץ חדשה נכנסת לכנסת !!
  1. מספיק. ההצהרות הריקות האלה של "עוברים" באמת חסרות טעם.
 118. 25
  יומיים לפני הבחירות של 1984

  לובה אליאב זעק בתשדיר האחרון שלו: "אנחנו עוברים!".

  זה היה הקול הראשון (ולא האחרון) שבזבזתי בבחירות. לא עוד.

  1. מפלגות חד פעמיות

   תנסו לחפש כמה מפלגות מנסות להיכנס ולא מצליחות.אי אפשר לקחת רק נושא אחד,שיהיה חשוב ביותר,ועליו להתבסס ואם עוברים מתמוססים תוך זמן קצר ביותר.חייבים להצביע למפלגות שהמצע שלהן כולל כמה שיותר נושאים שהם בנפשנו וגם השחיתות אבל לא רק.אך לשכנע תל אביבים זה כנראה בלתי אפשרי.תגלגלו קצת במערכות קודמות

  2. אני מכה על חטא עד היום שלא הצבעתי בשבילו אז משיקולי העובר לא עובר ההם. אם כולם היות מתעלמים מהשיקול ומצביעים עבור האיש הראוי ההוא - הוא היה עובר.
 119. 24
  כל כתבה שלישית היום היא על אויבת הציבור מספר 1 #ארץחדשה
 120. 23
  מעניין איך ראיון כזה ישמע מול פוליטיקאי מהדור הישן?
 121. 22
  פוליטיקה חדשה עלק
 122. 21
  רק תל אביבים חושבים שיניב עובר את אחוז החסימה. זה פשוט מגוחך. מפלגה עם מכנה משותף רחב בהרבה (עלה ירוק) מנסה 15 שנה ולא מצליחה, אז הם יצליחו?!
  1. כי בבחירות קודמות בלבלו אותנו עם ימין ושמאל ושלום והבטחות והיום אף אחד לא קונה את זה יותר
  2. איך אני שונא שאומרים "תל-אביבים". אני מחיפה, ואני מצביע לארץ חדשה? שמעת גברת רונה? לא אצביע עבודה כי לא אתן קולי לעופר עייני. מרץ באמת נחמדים אבל לא יכולים לעשות כלום נגד הון שלטון. ואל תאיימו עלינו בפירוק גוש השמאל. גוש השמאל כבר התפרק ממזמן. להיפך , כל מי שיצא בקיץ 2011 למחות נגד הון-שלטון-עיתון חייב להצביע למפלגה הזאת
  3. עוברים או לא - נדע ביום שלישי. המכנה המשותף הרחב בהרבה של עלה ירוק אינו כפי שנדמה. בבחירות הללו הם נהיו ימין-כלכלי-ליברטני, בבחירות הקודמות עופרת יצוקה היטה מאד את הכף, קופטש עשה שטויות והיה גם את הפיצול-בלבול עם "יוצאי עלה ירוק וניצולי השואה", בבחירות שלפני כן הם היו ממש קרובים לעבור. אגב - בכל מערכת בחירות שמעתי מכמה וכמה אנשים שונים שהם לא יצביעו למפלגה מחשש שעצם כניסתה לכנסת, עוד מבלי שיצליחו בכלל לשנות משהו, תגרום להגברת האכיפה וההפללה ולעליית מחירים... במקרה של ארץ חדשה אין חששות כאלו, למעט החשש שגם אם הם יכנסו - אנשי ההון-שלטון פשוט יפתחו שיטות שחיתות חדשות.
  4. יניב יכנס לכנסת בזכות השיטה L0L.
  5. לא עוברים

   מעולם לא עברה את אחוז החסימה מפלגה שהיה ספק אם תעבור את אחוז החסימה. אותו דבר נכון גם לכח להשפיע ולאמסלם. אני לא מכיר בן אדם אחד מעל 35 , בן אדם דתי או ערבי שמצביע להם, זה אומר שהם צריכים 10 אחוז מכל השאר כדי לעבור..

  6. עברתי מזמן את גיל 35, גם חברים שלי, אחד מהם בן 81, וכולנו ארץ חדשה
 123. 20
  שקיפות בכתבה! מונעת לגמרי מהפוסט של אישתון
  1. למה הכוונה?
 124. 19
  תגיד לי אדון כתב, אתה ראית את סירטוני השיטה ואתה אומר שאין שם דברים מסמרי שיער???? זה רק אומר שגם אתה חלק מאותה שיטה שמנסה להצדיק את יסודה החולה והמעוות של צמרת הנהגת מדינתנו. הדברים שנאמרו שם, במידה שהם נכונים, אמורים לא רק להדיר את שנת העם כולו אלא להוציאו לרחובות עד לשינוי אמיתי
  1. הכתב רק עושה מה שדרשו ממנו. אין לו טיפת כבוד עצמי
  2. הסרטונים מצוינים. מה שחסר זה קצת פירוט מה בדיוק הם יעשו בכנסת. זה תמיד נשדמר ל-10 השניות האחרונות בכל סרטון, ונאמר בחצאי משפטים של בלייר.
  3. ראיתי את כל הסרטונים ולא ראיתי שום הוכחה או מסמך למה שהוא אמר. לא הגיע הזמן להציג כאלו?
  4. אלה לא מסוג הדברים שממסמכים אותם.
  5. איפה רשויות החוק ? נרדמו בשמירה ?
 125. 18
  שמים ז' בקלפי !!
 126. 17
  הצבעה לארץ חדשה היא הצבעה לביבי ולש"ס

  כל הקולות שיזרקו לפח יכלו להיות בגוש השמאל במפלגות שיעברו את אחוז החסימה

  1. אין גוש שמאל !!!

   יש רק מרצ. עוד מנדט או פחות מנדט ליאיר שלי ציפי לא יוסיף ולא יוריד לנו כלום סתם קשקושים.
   אני עדיין מתלבט בין ארץ חדשה למרצ.
   נוטה לשים ז.
   עם כל הכבוד למרצ, ויש הרבה כבוד וזכויות, האופוזיציה שלהם זה ג'לי פרווה. מדברים מנסים לחוקק מחוקקים והשיירה עוברת.
   זאבים רעים כבר שני עשורים טורפים לי את העדר. מול הזאבים לא יעזור לשים עוד תיש. מול הזאבים צריך לשים כלב רועים מכוער מטונף ולא נחמד שייתן להם כאפות עד שייסגו. רק אלדד יניב ו#ארץחדשה מתכוונים ומסוגלים.

  2. 1.המפלגות מפלגות 2.השלטון מושחת 3.העם נשחט

   רק שינוי השיטה הנכחית יציל את כולנו מאסון
   אני שם ז' בקלפי כדי להציל את כל המפלגות מעצמן כדי להציל את השלטון מהשחיתות וכדי להציל את העם משיעבוד למערכת המדכאת הזאת!
   אני רוצה ארץ חדשה! ארץ נקייה משחיתות, עם מערכת שלטון מאחדת ולא מפלגת, עם מפלגות מחוקקות בשקיפות בלי אטימות ונקיון מעסקנות ריכוזית קרטלית מונופולית כלכלית מושחתת.
   בשיטה הנכחית אין להם סיכוי לעבוד בדרך כזאת ולכן ראשית כל מוכרחים לשנות את השיטה! Let My People Go

  3. גם אני מפדלניק מתלבט שם ז'
 127. 16
  מדהים עד כמה המפלגה הזו מתוקשרת ביומיים האחרונים
 128. 15
  למה כולם מחפשים את ארץ חדשה?

  בכל מקום, בכל הזמנות כתבות שליליות על ארץ חדשה.
  אם הם כל כך קטנים, למה להשקיע בהם אנרגיות?
  אפילו בהארץ ביו מספר כתבות שליליות רק השבוע.
  אני השתכנעתי, אני שם ז בכלפי

  1. כי יניב הסתכסך עם עסקן מעורער בנפשו שהבטיח להרוס
  2. עסקנים ולוביסטים הם חלק מהשוד הגדול, הצבע ז'
 129. 14
  את הקול שלי הוא מקבל


  ז עליהם , הגיע הזמן שמישהו ינער את העץ שיפלו כל התפוחים הרקובים

  לא רוצה שפה יפה לא רוצה חשבונות לא מענין אותי אירן ולא הכלכלה
  הכל יתחיל להסתדר שיגיעו אנשים ראויים ויעופו המושחתים , הכל מתחיל בזה .על קרקע רעילה לא גדל עשב .

  1. תודה יניב מתוק
  2. אתה לא מפריע למושחתים אתה עוזר להם

   אם אתה רוצה להעיף את המושחתים, תצביע למפלגה לא-מושחתת. יש כאלו מימין ומשמאל. אם אתה מצביע למפלגה שלא עוברת את אחוז החסימה, עזרת למושחתים כי הם שוב הולכים לנצח, בין היתר בגללך.

 130. 13
  כחלק מהתיקון נצטרך ללמד את אלדד לא להבטיח

  אני מהמר שיהיו סביב מאה אלף מצביעים 5% לפה או לשם

 131. 12
  אתם מחפשים ומחפשים ולא מוצאים, נתפסים על שטויות! מתחילים ל פ ח ד מ#ארץחדשה, מרגישים מאויימים, מעכשיו השחיתות תעבור בLIVE לכל העם- שמפסיק אינטליגנט לרצות לדעת ולשנות... רק ז' שמים בקלפי!!! #ארץחדשה כל ברי הדעת שנשאר להם כבוד עצמי- מאחוריך!!
 132. 11
  חס וחלילה שיפרוש

  יש לו חמישים אלף קולות? מצויין,זה עדיין לא מספיק אך אובדן של כמעט שני מנדטים לשמאל ולאנרכיסטים.

 133. 10
  יאללה מה אתם מזיינים את השכל עם שטויות, הם נכנסים לכנסת בענק!
 134. 9
  אלדד יניב צריך להיות בכלא ולא בכנסת - ביחד עם ביבי ורבים אחרים כמובן
  1. אז מי צריך להיות בכנסת??

   טוב נחש שחזר בתשובה מאשר נחש שנשאר נחש

  2. רק מצנע
  3. טוב נחש שנשאר נחש מנחש שמתחזה לנחש שחזר בתשובה
  4. אלדד יניב צריך להגיש תלונה נגד עצמו במשטרה, להיחקר, להישפט וללכת לכלא.

   ומלבד זה הוא הבטיח - אבל לא הבטיח לקיים

 135. 8
  כאיש שמצביע לעוצמה לישראל חבל לי שאלדד יניב כאיש שנלחם בהון שלטון לא יהיה בכנסת .נ.ב אני לא נגד יהודים שמאלנים אני בסהך הכל שומר עליהם
 136. 7
  אלדד יניב אני מאמינה לך
  1. הוא הבטיח שאם הוא לא יעבור את אחוז החסימה , הוא יפרוש. אם ביום רביעי תראי שהוא לא עבר את אחוז החסימה, עדיין תאמיני לו?
 137. 6
  מה עם הצהרות הון של שאר המועמדים?

  כתבות הביקורת על ארץ חדשה הן מרתקות מבחינה פסיכולוגית, ומזכירות במשהו את הביקורת המוגזמת בתקשורת העולמית על מדינת ישראל, הדמוקרטיה היחידה במזה"ת, לעומת הדיקטטורות שמקיפות אותנו.

  דווקא מפני שארץ חדשה מתחייבת לשקיפות, מבקרים אותה בחריפות כאשר נדמה שמשהו שהם עושים אינו מושלם (והם ממש לא מושלמים). אבל הם היחידים שבכלל מתחייבים לשקיפות כזו. מישהו חולם לבקש מביבי או משטייניץ הצהרות הון? או מנפתלי בנט?

  1. הוא אמר

   שאר המועמדים חסרי הון...למי יהיה הון? לרני בלייר? לינדה ששון? ברק סגל???

 138. 5
  כתבה עוינת בעליל, ניסיון השמצה בוטה
  1. למה? כי הכל עובדות?
 139. 4
  הם מפחדים

  כמה מלל על מפלגה ש"לא עוברת את אחוז החסימה"

  1. בטח מפחדים שוב לאבד 5 מנדאטים (של הלא עוברים) לגוש מול ביבי.

   ו"ארץ חדשה" אפילו לא חדשה עם אותם דאחקות ה"עוברים" של הירוקים בבחירות האחרונות.

 140. 3
  מתעסקים בתפל וחבל

  אז הם שמו שלט באיילון למי אכפת??
  אז אני לא יודע כמה כסף יש לרני בלייר בבנק.. יו איך אני אחיה עם זה.

  ים המלח, הגז, שחיתות, מישהו אחר נלחם על זה?

  תתביישו הארץ, לפרסם כזו "כתבה" שנייה לפני הבחירות

  1. בוודאי שמישהו אחר נלחם בזה - מרצ, העבודה, חד'ש...
  2. באמת מתעסקים בטפל

   רק שמי שמתעסק בטפל זה ארץ חדשה שמפזרים הבטחות ריקות מתוכן כמו "לעשות בלאגן"

   ים המלח, הגז, השחיתות - כל מפלגות השמאל הרציניות כמו מרץ וחד"ש נלחמות על זה באמת.

   עדיף שתצביע לאחת מהן במקום לזרוק את הקול שלך לביבי.

  3. המטרה מקדשת כל אמצעי?

   לצערי הארץ הפך, ברצונו להשפיע על הבחירות, להיות ישראל היום של השמאל, עם הבדל היחיד שלפחות במקרה ישראל היום ידוע במפורש שזהו ביטאון של ביבי. למרות שאני שמאל [אצביע או לחד"ש או לדע"ם], הצורה בה הארץ כבר לא בוחל בשום אפשרות בשביל להפיל ולרומם מפלגות הופכת אותו לחסר כל יושר. עד כמה שהמטרה מקודשת, ומי כמוני היה רוצה לראות את השמאל בשלטון - לא כל אמצעי מקדש אותה. המקרה עם אלדד יניב הוא רק אחד מהרבה בתקופה האחרונה [כמו מאמר המערכת שנכתב לפתע גם בערבית [מתי נכתב משהו בערבית בהארץ?]. מה שמעלה את השאלה מדוע ישנה חציצה בין טורי ה"דעות" לבין טורי החדשות.

  4. באמת? במה זה מתבטא?
 141. 2
  אנשי מרץ והעבודה לא יעזור לכם כלום אני עדיין אצביע לארץ חדשה
  1. תודה שיר חמודה, ממש עזרת לי
  2. בסוף יניב הרכיב את הרשימה לבד. בדיוק כמו ליברמן.

   אני מצביע שלי בכל מקרה!
   אבל המלצתי לכל מי שלא מוכן להצביע לשלי, להצביע לארץ חדשה. עכשיו אחרי שמספר אנשים עזבו (כגון תמיר חג'ג') עולה ריח רע של שקרים ותכמנויות.
   כיום אני לא ממליץ לאף אחד להצביע לארץ חדשה.

  3. תקציב הבחירות של ארץ חדשה מוקדש ברובו למימון מגיבים בשכר. יום ולילה מגיבים בשכר. האם מישהו באמת מתרשם מהתגובות האינסופיות של המגיבים בשכר? האם בגלל תגובה בשכר מישהו יחליט להצביע בשביל מושחט מלב המאפלייה של ההון-שלטון שעכשיו בא לו להתשתחל לכנסת ולנקנק את השיטה עוד קצת?
  4. גם אני שם ז' בחינם!!!
  5. מושחת משחיתות לא מושחט משחיטה
  6. שיר טוקבקיסטית של ביברמן

   הצבעת לקולות שלא נספרים, הצבעת לביבירמן ואלי ישי

  7. אף אחד לא משלם לי בשביל לשים ז בקלפי

   או לדבר על זה בכל ערוץ אפשרי

 142. 1
  מפילים את ביב! ולא מצביעים למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה!
  1. מי קבע שהם לא עוברים ??? או לחלופין כן עוברים ??

   מצביעים למפלגות שמאמינים בדרכם ובעומדים בראשם וכל הסקרים למיניהם לא רלוונטיים לעניין.
   אני עם #ארץחדשה. ואם הקול שלי יהיה "מבוזבז" .. לפחות ההרגשה תהיה טובה ולא בגדתי בקול הפנימי שלי.

  2. תפיל את הביב-אדלסון והשופכין-שלאף יבוא במקומו.

   לאלדד יניב הכותב סופר כל אי-דיוק קטן מה שביבי ליברמן ועיני עושים עם שלדון-נוני-ושלאף - אלו בעיניו דברים של מה בכך, רכילות ותו לא.
   את דן חלוץ שחטו בגלל שמכר מניות - זה לא בסדר שמכר - אבל איפה חלוץ ואיפה ביברמן שממנים להם שר אוצר, פרקליט מדינה ומבקר כדי שיסגרו להם את התיקים?

   תכלס לא היה אכפת לי כל כך להמשיך למכור המדינה לטייקונים וחבריהם - רק שלכל השאר נורא יקר פה אז אולי כן צריך לפרק קצת את ההון והעיתון (והביטחון) מהשלטון לפני שיהיה ממש מאוחר מדי ובסוף יוצא שהגויים צדקו - ואפילו את מדינת-היהודים היהודים מכרו בשביל כסף.

  3. ביבי לא ייפול , לא יעזרו הספינים. מי שרוצה להילחם בהון-שלטון מצביע לארץ חדשה . אני מאסתי במפלגת העבודה. הרי עופר עייני מחזיק את כולם שם בכיס שלו. נמאס
  4. גל רודף גל
  5. "אני": תהיה לך "הרגשה טובה" ולביבי יהיו עוד 4 שנים! ואללה יופי!!
  6. ואם הם לא יעברו את אחוז החסימה. שישכחו מהבחירות הבאות.
  7. למרות אזעקת האמת אני מצביע ז'
  8. למה להפיל?

   השוחד הענק הזה שאדלסון נותן לביבי, בצורת עיתון, מינויים לטלביזיה וקניית שליטה באתרי אינטרנט, במאות מיליוני דולרים, השוחד הזה עבר עד היום בשלום. אין סיבה להפסיק דווקא כשהוא מצליח ככה.

  9. ארץ חדשה, הירוקים, עלה ירוק והפירטים זה 5 מנדטים

   וזה כל מה שצריך להציל את המדינה מציפורני הקיצוניים
   תנו את המנדטים האלה למרצ, אין שום הבדל ביניכם

  10. זה פשוט לא נכון.

   http://www.haaretz.co.il/news/elections/1.1911994