משטרת ישראל מציגה: משפחות הפשע החזקות בארץ

במשטרה סימנו את 16 ארגוני הפשיעה הפעילים בישראל: ארגוני פשיעה חזקים, הפועלים באופן עצמאי ובמבנה היררכי מסודר

משטרת ישראל סימנה בשנה החולפת את 16 ארגוני הפשיעה הפעילים בישראל. ממסמך רשמי מהשנה האחרונה מדובר בארגוני הפשיעה החזקים, הפועלים באופן עצמאי ובמבנה היררכי מסודר בכל רחבי הארץ. לצד חמישה ארגונים המוגדרים כארציים, ומטופלים על ידי יחידות החקירה הארציות - היחידה לחקירות הונאה (יאח"ה), היחידה לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) והיחידה הכלכלית - מטפלים מחוזות המשטרה ב-11 ארגונים נוספים, חלקם בעלי בריתות או יריבויות עם הארגונים הארציים הבכירים.

יחידת להב אחראית

בשנתיים האחרונות, במסגרת מאבק עיקש בפשיעה המאורגנת, הצליחה המשטרה לפגוע באופן מהותי במרבית הארגונים. בכיר במשטרה אמר לאחרונה כי ארגוניהם של זאב רוזנשטיין ושל האחים אברג'יל ספגו פגיעה אנושה בשנים האחרונות וספק אם יצליחו להתאושש. להב 433, שהוקמה בשנה שעברה, ומאגדת תחתיה את יאח"ה, יאחב"ל והיחידה הכלכלית, אמונה כיום על פיצוח חמשת ארגוני הפשיעה הגדולים בישראל - אברג'יל, אבוטבול, מולנר, שירזי ודומרני.

שאר ארגוני הפשיעה מטופלים בידי היחידות המרכזיות במחוזות המשטרה השונים: הכנופיה הירושלמית של איציק בר מוחא וארגונם של האחים סם ויוסי מלכה, מטופלים בידי היחידה המרכזית במחוז ירושלים. היחידה מהרזכת בתל אביב מופקדת על הטיפול בארגונים של משפחות אלפרון ומוסלי. ימ"ר מרכז אמון על הטיפול בארגונים של אבי רוחן, עבד אל קאדר וג'רושי. ארגונו של יניב זגורי טופל על ידי ימ"ר נגב, והארגונים חרירי וקראג'ה טופלו על ידי ימ"ר העמקים. ארגונו של מיכאל מור טופל בידי ימ"ר גליל.

12 מתוך 16 נעצרו

משטרת ישראל הצליחה להביא למעצרם של 12 מתוך 16 ראשי ארגוני הפשיעה הפעילים בישראל ולהביא לפגיעה ממשית בתפקודם. מנתונים שהגיעו ל"הארץ" עולה כי מרבית ראשי הארגונים נתונים כיום במאסר או במעצר עד תום ההליכים המשפטיים בעניינם. שמונה ארגוני פשיעה המטופלים על ידי הימ"רים פוצחו מאז החלטת הממשלה בדבר הלוחמה בפשיעה המאורגנת שהתקבלה בינואר 2006.

מחכים להסגרה

האחים יצחק ומאיר אברג'יל, העומדים בראש ארגון הפשיעה הבכיר בישראל כיום, נעצרו באוגוסט האחרון בעקבות בקשת הסגרה אמריקאית שהוצאה נגדם יחד עם שלושה בכירים נוספים בארגון. השניים חשודים בשורה של עבירות בתחום הסחר בסמים וסחיטה באיומים. יצחק אברג'יל חשוד גם במעורבות ברצח של בלדר הסמים הישראלי סמי אטיאס בארצות הברית. החמישה ממתינים בימים אלה להחלטת בית המשפט בארץ בנוגע להסגרתם.

גם ארגונו של אסי אבוטבול ספג פגיעה משמעותית בשנתיים האחרונות בעקבות פעילות ענפה של המשטרה נגדו. במארס 2007 עצרה המשטרה את ראש הארגון, אסי אבוטבול ושישה פעילים בכירים נוספים, בגין חלקם בניהול ארגון הפשיעה. במקביל, הוחרם רכוש בהיקף של שבעה מיליוני שקלים המצוי בבעלות הארגון. בשנה החולפת הגבירה יאחב"ל את הלחץ שהיא מפעילה על הארגון, בניסיון לפגוע בתפקודו: בחודשים האחרונים חשפה המשטרה תקריות המיוחסות לארגון, רובן נוגעות לניסיונות חיסול אל מול עבריינים יריבים, ועצרה רבים מחבריו.

גם מולנר עצור

כך נעצר אדם אבוטבול בחשד למעורבות בניסיון לרצח ציון רובין, אחיה של רעות רובין, עדת המפתח נגד בני משפחת אבוטבול ברצח הנער רענן לוי. בחיפוש שנערך סמוך לביתו של אביב אבוטבול, קרוב משפחה נוסף, נתפסו בספטמבר האחרון אקדחים ורימון והוא נעצר ושוחרר למעצר בית. במשטרה העריכו כי בעקבות הפעילות האינטנסיווית נגד הארגון, כוחו ויכולותיו נחלשו באופן משמעותי.

עמיר מולנר, העומד בראש ארגון שהתעצם באופן משמעותי בשנתיים האחרונות, נתון בימים אלה במעצר עד תום ההליכים נגדו, באשמת החזקת נשק וקשירת קשר לביצוע פשע. מקורות במשטרה הביעו בתקופה האחרונה שביעות רצון מכך שבמקביל לפעילות שביצעו יחידות החקירה המיוחדות נגד ארגוני הפשיעה הגדולים, הצליחו גם הימ"רים לנהל מאבק מוצלח בארגונים הקטנים יותר.

בשלוש השנים האחרונות זכו הימ"רים לדימוי בעייתי בשל שורת כישלונות במאבק בארגוני הפשיעה ושניים מהם, הימ"ר הצפוני והדרומי, אף נסגרו בשל כך ותחתם הוקמו יחידות מרחביות מקבילות. כעת מתברר שהמהלך ופעילות היחידות המקומיות, הצליחה להניב פירות משמעותיים.

הימ"ר במחוז ירושלים הצליח לפצח את "הכנופיה הירושלמית", בראשה עמד איציק בר מוחא, להביא להרשעתו, ולהכניסו לכלא; אבי רוחן, הנחשב לראש אחד מארגוני הפשיעה הגדולים במחוז המרכז, נעצר, חתם לאחרונה על הסדר טיעון שנוי במחלוקת ונידון לשלוש שנות מאסר. גם נגד מיכאל מור מנהריה, המרצה מאסר, הוגש כתב אישום נוסף.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 36
  בר מוחא

  אחלה גבר

 2. 35
  בר מוחא

  אחלה גבר

 3. 34
  משפחות פשע

  לא מתעסקים עם המשטרה קל ההכבוד למשטרת ישראל

 4. 33
  בושה

  אין להם מס הכנסה .מה הפלא שזה נהפך לאירגון.המדינה מאפשרת להם.

 5. 32
  בר מוחה עבריין צעצוע אני אומרת את זה באחריות עוד ארגון חחחחח
 6. 31
  שכחתם לציין את החקירה של הרשות לניירות ערך נגד נוחי דנקנר ואת שלל הפרשיות של בן דודו החמוד דני שובבני. שתסיימו עם הדנקנרים בבקשה להמשיך לתשובה ולעופר אני מבטיח לכם שתמצאו שם הרבה יותר שומן מאצל הערסים הקטנים שאתם מטרידים כל היום.
 7. 30
  סם ויוסי המלכה

  ואלה סם ויוסי מלכה הכי עבריינים בארץ ואני מכיר אותם אישית .. הם אחים של אמא שלי הם נחשבים כדודים שלי ואני גאה בהם עד הסוף ..

 8. 29
  אם יש 16 ארגונים, אז אנו רחוקים ממונופולין כלל ארצי
 9. 28
  כל העבריינים מעורבבים במפלגת הליכוד

  תבדקו

 10. 27
  את כל תתי ה"אדם" הללו יש לזרוק לתוך בורות עמוקים...

  הפושטקים הללו חייבים "לבלות" בתאים ללא חלונות, בהם הכניסה היא דרך פיר צר ללא סולם ומדרגות. האוכל יורד בתוך סל.
  העונש המינימלי 20 שנים ללא אפשרות לחנינה. אין ביקורים, אין רדיו, אין טלוויזיה.
  בשיטה הזאת, חוסכים מקום, אין מריבות בין אסירים, ואפשר לבנות פירים צרים רבים בעלות מינימלית, וגם - אין סיכוי לבריחה..
  ותחשבו על זה.
  על פשע קטן - מינימום 5 שנים בבור.
  או שיהפכו נורמליים, או שיברחו מישראל, או שירקבו בבור!!!!

 11. 26
  איציק בר מוחא מירושלים חתיך הורס,ויש לו אופי משגע,הוא נדיר בהחלט.
 12. 25
  בלי גזענות אבל רוב הבדווים בנגב ובגליל אחראים ל-90% מגניבות הרכוש באזורם
 13. 24
  המדינה צריכה להשקיע מאמץ מיוחד ביחידה לעצירת כל הקשורים בפשע מאורגן. אנשים שאין להם ערך לחיי אדם, ומהווים איום לערכי הדמוקרטיה.
 14. 23
  הפשע המאורגן

  כשבשנת 1971 פורסמה בעיתון הארץ סדרת כתבות על הפשע המאורגן בישראל בחרה צמרת המדינה והמשטרה בתוכה להכריז שאין בישראל פשע מאורגן. סיבת ההכחשה שלא יתפרסם ברבים היקף שיתוף הפעולה בין המשטרה ונבחרי ציבור לבין ראשי הפשע המאורגן. היום פתאום הם מתעוררים ואומרים יש לפחות 16 ראשי פשע גדולים. מי אשם בצמיחת הפשע המאורגן? למרות שהתשובה ידועה אף אחד לא רוצה ושמא לא מעיז לחקור.

 15. 22
  המלחמה בפשע המאורגן צריכה להתמקד בפרצות החוקיות המאפשרות אותם. בחינוך האזרחי שייטמיע אמון במערכת כנגד העבריינים. בהגנה של האזרחים מפני ארגוני פשע, ובסגירת מרכזי הימורים בלתי חוקיים. זה הפתרון. כי זה להלחם בהם אחרי שהם כבר התארגנו זה כיבוי שריפה, לא פתרון. כי כשארגון אחד מובס, הוא משאיר וואקום לארגון הקטן החדש שקם לפני חצי שנה...
 16. 21
  עאאאא

  הזכירו שם אירגונים חזקים אבל יש כמה שלא הזכירו שיותר חזקים מכמה אירגונים שהזכירו

 17. 20
  יש להקים יחידת חיסול של כל המשפחות הללו כולל בניהם וחייליהם ועורכי דינם , יהרגו בין 100 ל 200 ואז יבינו שזאת מדינה עם משטרה חזקה , זה הדרך היחידה , היום חצי מתל אביב משלמים פרוטקשיין
  1. האמריקאים אימנו יחידת עילית נגד הקרטלים,והיא הפכה לקרטל...

   זה אומר, שאותה יחידת מחסלים, תהפוך בעצמה לארגון פשע... ותמיד יצוצו ארגונים חדשים (=ויותר אלימים), שיחפשו כסף קל....זה טבע העולם.

 18. 19
  הכל בגלל ההתנחלויות
  1. הכל בגלל אימא שלך, שהביאה מטומטם לעולם.
 19. 18
  הכל בגלל ההתנחלויות
 20. 17
  הכל בגלל ההתנחלויות
 21. 16
  אני יכול לומר לכם מייד, מי הן משפחות-הפשע המובילות...

  שטראוס, דנקנר, פישמן ותשובה כמובן!!

  (וניתן להוסיף, כמובן, גם את משפחת נתניהו לרשימה...)

 22. 15
  המשטרה עושה עבודה גדולה מול משפחות הפשע (המאורגן). היא צריכה גם לפעול יותר בנחישות מול התופעות של אלימות-שוטרים, ושחיתות של בודדים בצמרת הפיקוד.
 23. 14
  הכסף השחור , המאפיה הרצינית ביותר הינה

  מערכת הכלכלית והכשרות בניהול משפחת עובדיה . הרשת העניפה של "מקובלים" תרומות והעברות כספים, תכשיטים, מתנות, עסקים המלבינים בישראל, צרפת, מרוקו, קנדה, אנגליה,ארה"ב

  1. זהו.

   זהו,גם אני חושב שהמשטרע שכחה לכלול ברשימה הזו את משפחת הפשע הגדולה ביותר,ש"ס.המפלגה הזו מתנהלת ממש כמו משפחת פשע עם יד בקופת המדינה וערסים עם כיפה כחיילים.

 24. 13
  תקימו מלשינון משטרתי ותראו תוצאות מופלאות
 25. 12
  חיסולים ממוקדים כמו בברזיל

  ומעצר מנהלי כמו ביו"ש

  1. כנ"ל לנוער הגבעות והטרוריסטים המתנחלים
  2. כמו כן צריך להוציא את ארגוני השמאל האנטי ציוני מחוץ לחוק ולהכניס את המטורללים לכלא על פגיעה בבטחון המדינה!
  3. חחח גולם שכמוך
  4. כנ"ל לגבי ארגוני השמאל הבוגדניים
  5. חותם על כל מילה
 26. 11
  הבעיה היא השוחד

  כל ארגוני הפשע האלה קיימים ומשגשגים מפני שהם משלמים שוחד לאנשים הנכונים אי אפשר לסגור קזינו מיד?? הצחקתם אותי .שילחמו בפשע המאורגן כפי שנלחמים בטרור(בטרור אין שוחד)

 27. 10
  אז מה משטרת ישראל רוצה שאעשה עם המצגים שלה , שאני הקטן הזקן אצא למלחמה בארגונים אלו?
 28. 9
  חובה להעמיד לדין את הגורם האחראי ! סילוקו מהמישטרה הכרחי!
 29. 8
  כתבת תדמית זולה של עיתונאי חצר לטובת המישטרע! "לכל אירגון פשע יש שוטר
 30. 7
  מיארה לא בליגה?

  ארמו מיארה ובבר מיארה נעלבו....

 31. 6
  יש להם קבוצה בפייסבוק ? דף ארועים ? משהו ?
 32. 5
  דובר המשטרה מציג בתגובה לכתבה "בכיר לשעבר במח"ש: לכל ארגון פשע יש שוטר שעובד בשבילו" את ההדלפה על "משפחות הפשע החזקות בארץ"
  1. זו הנקודה החשובה ביותר: לכל ארגון יש משת"פים במשטרה
  2. זו הנקודה החשובה ביותר: לכל ארגון יש משת"פים במשטרה
 33. 4
  שכחתם לציין את פושעי המלחמה (האשכנזים) שבשלטון. הם מנהלים ארגונים כלל ארציים...
  1. מופז אשכנזי?
  2. לא כל היודע לכתוב - יש לו מה. גבב של מילים חסרות כל קשר למציאות.
 34. 3
  נגד פשע

  שלום

 35. 2
  פשע

  כל עוד אי אפשר להתפרנס בכבוד במדינת החארטה הזאת יהיו משפחות פשע וגנסטרים זה המקור לבעייה אז במקום לפתור את המקור מה המדינה עושה מזרימים כספ ליחידות מיוחדות ובונים בתי סוהר חדשים במקום לטפל טיפול שורש בכלכלה

 36. 1
  פשע

  כל עוד אי אפשר להתפרנס בכבוד במדינת החארטה הזאת יהיו משפחות פשע וגנסטרים זה המקור לבעייה אז במקום לפתור את המקור מה המדינה עושה מזרימים כספ ליחידות מיוחדות ובונים בתי סוהר חדשים במקום לטפל טיפול שורש בכלכלה

  1. אז איך אתה מסביר את זה שפשע מאורגן יש בכל מקום, גם במדינות צודקות?
  2. ארגוני הפשע גוזלים את כספם ורכושם של אזרחים ישרים
  3. לא סביר שבמדינה של 7 מליון איש (כמו ניו יורק) יהיו כ"כ הרבה ארגוני פשיעה

   וזה תשליל (נגטיב מתקופת הטרום דיגיטלי) של מצב החברה העגום בישראל! האמנם מדינה שהאנשים בה מאושרים עד הגג? אולי בעצם כדאי לרדת ממנו לכל מקום אחר

  4. מתי המשטרע תצא למלחמה במלחמות הפשע הטייקוניסטיות של האלפיון העליון שגורמות נזקים פי אלף מאותן משפחות פשע אברג'ליות למינהן .