הרבנית פינטו על פרשת ההלבנות: "לא נגענו בכסף"

זמן קצר לאחר שהאשים הרב של ארגנטינה, בן חמו, את הרב פינטו ואת בתו כי ניצלו אותו כדי להלבין כספים, מתייצבת הבת לצד בעלה בראיון ל"הארץ". מקורבי הרב פינטו: "בן חמו מכסה על מעילת ענק"

יש וילה גדולה ומפוארת לחוף ימה של אשדוד, שנתונה בימים אלה של סוף הקיץ לרוחות פרצים מטלטלות. זהו ביתו בישראל של הרב יאשיהו פינטו - מנהיגם הרוחני של רבבות יהודים, שבעלי ממון ופוליטיקאים בארץ ומעבר לים רואים בו אורים ותומים. בזמן האחרון, כל עוד הרב ומשפחתו נמצאים באשדוד ולא בביתם הקבוע במנהטן, המקום שוקק פעילות מסביב לשעון. הרב הכריזמטי, בן 38, עסוק לא רק בתורה. הוא מזמן את אנשיו ומנהלי מוסדותיו, משתפם במתרחש; שיחות טלפון טרנס-אטלנטיות מתנהלות, פרקליטים ויועצים באים ויוצאים. ניצב בדימוס אריה עמית, למשל, הוא מהחסידים שמלווה את הרב באופן צמוד בימים אלה, מול מה שמוגדר בחצר "ניסיונות סחיטה", ומול מה שהרב פינטו עצמו מכנה "ניסיונות" הפוקדים אותו ואת "שובה ישראל", רשת הישיבות והעמותות העולמית שבראשותו.

ה"ניסיון" האחרון שפורסם לפני כשלושה שבועות היה הסכסוך עם חותנו, הרב של ארגנטינה שלמה בן חמו, שטוען כי נוצל בידי בתו ובעלה, הרב פינטו, כדי להלבין עבורם סכומי עתק. הרב בן חמו, שהגיש תצהיר לבית המשפט המחוזי בירושלים, שבר את הכלים בסכסוך משפחתי עם חתנו ובתו, לתדהמת חסידיהם. כעת, הרבנית דבורה רבקה עצמה, שמככבת לרעה בתצהיר של אביה, יוצאת בצעד חסר תקדים ומעניקה ראיון קצר ל"הארץ".

התייצבות אשת מנהיג חרדי בקדמת הבמה, ועוד בראיון עיתונאי, ועוד על סכסוך משפחתי רגיש, היא מעשה בלתי אפשרי בימי שגרה, אך הימים בחצר הרב יאשיהו פינטו אינם שגרתיים בשום אופן. הרבנית מכחישה את כל ההאשמות בעניין הלבנת כספים וטוענת כי הקורבנות היחידים בפרשה הם היא ובעלה. "הרב הוא איש קדוש, לא נוגע בכסף ולא מתעסק בכסף, אין לו רכוש", היא אומרת, ומתכוונת לבעלה. "הוא איש של חסד, מוסר את הנפש למען נזקקים. לפעמים זה מה שמקבלים בתמורה". לדבריה, היא מתייעצת בקביעות בפרשה עם הרב שמואל אוירבך, מנהיג ליטאי בכיר.

ציפי, ריטה וצופית

קולה הקטן ומראה השברירי עשויים להטעות. הרבנית רבקה, שבעוד חודש ימלאו לה 38, היא ציר מרכזי ברשת שובה ישראל: מהכנת שיעורים יחד עם הרב וכתיבת "המייל היומי", דברי הלכה ומוסר מפיו, המופצים לעשרות אלפי חסידיו ברחבי העולם, ועד ניהול לוח הזמנים ולוח הטיסות הצפופים שלו, שניהם סובבים בין 17 המרכזים שלו בארגנטינה, ארה"ב וישראל; בווילה באשדוד (שקנה למשפחה המיליארדר האמריקאי ג'יי שוטנטשטיין), היא מארחת מדי ליל שבת כ-150 סועדים, והיא גם אשת סודן של נשים הפוקדות את החצר - למשל מישל בקמן, שלאחרונה הכריזה כי תתמודד מטעם הרפובליקאים על נשיאות ארה"ב, ציפי לבני, ריטה, דליה רבין וצופית גרנט.

היא נולדה בבואנוס איירס, אך שנות נעוריה עברו עליה בבריטניה, בסמינר החרדי היוקרתי בגייטסהד. אף שאביה קשר עצמו לעולם החרדי-ליטאי, הוא הניח לה ללמוד באוניברסיטה והיא רכשה תואר שני בספרות אנגלית בקיימברידג', לצד חמש שפות שאותן היא דוברת. לה ולבעלה שלושה ילדים - ילד בן 11 ובן ובת תאומים, בני שלוש. לדברי מקורבות לרבנית, הקרע עם אביה פרץ עם לידת התאומים, כשבעלה סירב לבקשת הרב בן חמו לקרוא לתינוק שלמה, על שמו: "הם החליטו לקרוא לילד מאיר, על שם בבא מאיר (הרב מאיר אבוחצירא, סבו של הרב פינטו). בן חמו קם, השתולל, לא בא לברית. מאז התחילה מלחמה".

"אני עדיין מחויבת במצוות כיבוד אב, לא אגיד מלה רעה אחת על אבי", היא אומרת, כמעט בלחש. "לא הייתי מדברת אלמלא התצהיר. יש לי הרבה צער, הרבה כאב, הרבה שאלות קשות בנפש, אבל האמונה שלי חזקה בקדוש ברוך הוא. מי שעושה טוב יקבל טוב. אני בוכה בדמעות על העוול שעושים לנו, אבל אני חזקה. אני מרגישה שאנחנו קרובים ליום שבו הצדק ייצא לאור".

אביה נתבע על ידי יזם ישראלי על כך שלא שילם לו את מלוא הסכום על דירה שרכש ממנו לפני כמה שנים בפרויקט דירות יוקרתי במרכז ירושלים. לפני כחודש הוא השיב בתצהיר כי רוכשי הדירה האמיתיים היו בתו וחתנו שלחצו עליו לפתוח חשבון בנק בארגנטינה, על שמו, ולבצע את רכישת הדירה עבורם, על שמו, ולכן הם שחייבים את הכסף ליזם. לדברי האב, הוא סירב תחילה לבקשות הזוג לבצע את הפעולות על שמו, "אך בתי הפעילה את כל האמצעים הקיימים ברשותה תוך שימוש במניפולציות רגשיות". לדבריו, רק בדיעבד התברר לו כי המהלך נועד להלבין כספים, דבר שלא היה מסכים לו.

בזמן שהתשובה המשפטית של הרב פינטו נכתבת כעת באמצעות פרקליטיו, מקורביו מספקים גרסה לא רשמית המאפשרת מבט אל מאחורי הקלעים של חצר משגשגת וחובקת עולם, והצצה לכמה סודות של משפחת אצולה רבנית. בשונה מהרבנית פינטו, הנצמדת לאמירות ממלכתיות, המקורבים הולמים ברב בן חמו בידיים חשופות. לטענתם, "בן חמו הגיש את התצהיר רק כדי לכסות על מעילת ענק שעשה בסכומי כסף שהיו מיועדים לנכדיו", תוך שהוא "התחבר עם גורמים שמנסים לסחוט את הרב פינטו". שלושה ניסיונות של "הארץ" לקבל תגובה מהרב בן חמו נכשלו.

בצל העימות

מקורבי הרב פינטו טוענים כי לפני כמה שנים כמה אילי הון, מחסידי הרב פינטו, נתנו לו במתנה 1.25 מיליון דולר, כדי להקים קרן למען "ביטחונם הכלכלי" של הרבנית וילדיהם. מי שהגה את הקמת הקרן, טענו, היה דווקא בן חמו שנהג לבקר את התנהלותו של חתנו בענייני כספים ("הפריע לו שכל מה שיש לו הוא נותן לעניים, הוא לא שומר כלום לעצמו", טוענים אנשיו), והביע חשש כי בשל מצבו הבריאותי (פינטו עבר סדרה של טיפולים וניתוחים להסרת גידולים מגופו) - בני המשפחה יישארו חסרי כל אם לא ישרוד. מדוע לא נרשמו הנכסים על שם הרבנית? לטענתה, "אף פעם לא נגענו בכסף, אין לנו כלום חוץ מחשבון בנק אחד קטן באמריקה ובית בירושלים שקיבלנו מההורים אחרי החתונה".

לדברי המקורבים, היתה זו יוזמת הרב בן חמו, שלה נענו בני הזוג פינטו ותורמי הכסף, להפקיד את הכסף בחשבון בנק על שמו בארגנטינה, ובהמשך לקנות את הדירה בירושלים על שמו. אלא שכעבור כמה שנים התברר לאנשי הרב פינטו כי חותנו "בזז", כדבריהם, את מרבית הכסף, והוציא ממנו כספים ללא רשות. הם דרשו כי יחזיר את הכסף לרב, ובהמשך לידי התורמים - אבל הרב התחמק ו"כעת הוא מנסה להפוך את הקערה על פיה". מקורבי הרב טוענים, כי על אף שמדובר במתנה ולא בהכנסה המשפחה דיווחה לרשויות הן בישראל והן בארה"ב על הסכום בסך 1.25 מיליון דולר שקיבלה מחסידי הרב, כקרן למען בני משפחת הרב. נטען כי הדיווח על ידי הרב פינטו לרשות המסים בארה"ב (IRS), הועבר כבר ב-2008, בתקופת הקמת החשבון בבואנוס איירס, בעוד שהדיווח בישראל הועבר למס הכנסה לפני כשלושה חודשים וחצי, בצל העימות המתלהט עם אבי הרבנית. המשפחה הציגה ל"הארץ" מסמך המעיד על דיווח זה.

פותרים חלומות

אווירת הגיוס הכללי בחצר הרב פינטו מגיעה כעת לשיאה. האם מקור הסכסוך הנוכחי אינו בחיבור בין עולם התורה לכסף גדול? הרבנית פינטו: "מפעלי החינוך והחסד של שובה ישראל משרתים אלפי נזקקים, 20 אלף יהודים באים למרכזים שלנו בעולם. מאיפה אפשר להחזיק את כל זה? ברוך השם, אין לנו אף נכס בעולם למעט דירה שרכשו לנו ההורים אחרי החתונה. בעלי הוא שכיר של העמותה, כל מה שאנחנו מקבלים אנחנו נותנים. אנחנו עושים טוב, והפעם נפגענו". בתחילת השבוע הנוכחי שיגרה הרבנית פינטו מייל לחסידים, בשם הרב, שחושף טפח מהדרמה המתרגשת לפתחו. "הנה כשלוש שנים אנו בניסיון קיומי גדול וקשה, השתדלנו להפחית בדיבור ומעטים יודעים הצער והיגון אשר עברנו, אך אנו יודעים שזה כפרת עוונות ותיקון לכלל ולפרט", נכתב. המכתב משובץ רמזים, וגם סיפור על "חלום קשה" שחלם לפני כשלוש שנים, בטרם החל "כל הצער". הרבנית כותבת בשם בעלה, כי לפני כשנה וחצי הוא פתר את החלום, ואף סיפר על כך לבודדים מבין חסידיו: הוא הבין כי "סיום הניסיון" יבוא לא לפני "עניין שפיכות דמים של בן משפחתנו" (הכוונה היא לרצח דודו, בבא אלעזר, בחודש שעבר בבאר שבע) ואחרי "שיטפון גדול בניו יורק ועוד דברים אשר השתיקה יפה להם". כעת צפוי מהפך שיתרחש, כך הרב, עוד לפני "טיסת הישועות" השנתית שלו עם חסידיו לבולגריה, המתוכננת להתקיים בעוד שלושה שבועות. במייל נכתב בביטחון, כי המהפך יבוא עוד קודם, וכי ביום הנסיעה "נכניס ספר תורה ונעשה סעודת הודיה... ויודעים אנו ידיעה ברורה. 'אז ימלא שחוק פינו ולשוננו רינה'". חסידיו משוכנעים כי הנבואה הנוכחית של רבם מונחת על קרקע מוצקה.הרב פינטו באשדוד, בשנה שעברה. אווירת הגיוס בחצר הרב בשיאה


הרבנית פינטו, משמאל, עם יו''ר האופוזיציה ציפי לבני בתמונה שנשלחה מחצר הרב

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 108
  ואני חשבתי ששליחי מיצווה אינם ניזוקים
 2. 107
  החזרה לגולה רק תייטיב עם העם היהודי. היהודים בישראל מתפרעים באין מפריע ואין מי שירסן אותם, עד שתחרב הארץ על יושביה.
 3. 106
  איזו חמימות, אושר ויושר בין "גדולי התורה"..
 4. 105
  הם לא מתביישים? מי מאמין לה? מה הולך כאן? מאיפה כל הכסף?
 5. 104
  אחדות וצדקה תציל מ......

  רוב המגיבים פה תתבישו לכם לשון הרע זאת דרך של האחרהסטרה להביא על האדם דברים רעים בדרך! וגם לא חייבים להגיב על כול דבר אים לא מודעים או יודעים על הפואנטה דבר ! אז שחררו כול החומר פ! ( וכנראה זה הנושא המשותף של רוב אותם מגיבים) הוא לשם שמים ועזרה לחלשים חולים קשישים וניזקקים ! בדוק

 6. 103
  תגובה נגד פינטו

  פינטו ואשתו חיים בראוותנות בשעה שאברכים רעבים ללחם

 7. 102
  בן חמו מי הקורבן הבא שלך ?!

  הרב דני אופנהימר,הרב צרויה,בית כנסת "שערי תפילה",יעקב הבן שלך ,כולם מוחים וחוששים מי יהיה הקורבן הבא שלך...

 8. 101
  אני מנסה להבין אם הכל מדווח לרשויות המיסים כמו שנכתב בכתבה

  אז איפה יש פה הלבנת הון?!זה נראה יותר כמו סחיטה באיומים של בן חמו כדי להישאר עם הכסף!

 9. 100
  לשמואל קאצ?קה- דיקטטורה ופרלמנט לא הולכים ביחד!

  אדון שמואל קאצ?קה- 48 שנים של כהונה רצופה בתפקיד ציבורי הולמים דיקטטורה, רודנות, עריצות וכיו?ב .... ראה ערך סטלין, סדאם חוסיין וכהנא וכהנא..... אז על איזה פרלמנט אתה בדיוק מדבר.... להזכירך בשיעורי היסטוריה מלמדים שפרלמנט משוייך למשטר דמוקרטי.... והדמוקרטיה ובן חמו רחוקים אחד מן השני כרחוק מזרח ממערב.... אז בבקשה אל תעליב את מנת המשכל של קוראי עיתון הארץ.... ולשם הפרוטוקול, הרי ברי לכל מי שמכיר את אופיו של הרב בן חמו שמאפייני הדיקטטורה והשחיתות הם נר לרגליו! וודאי שיש להצר על כך, שאדם שכזה מייצג קהילה יהודית במדינת ארגנטינה ושעושה באמיה שימוש לרעה!

 10. 99
  סוף מעשה במחשבה תחילה!

  הדברים ברורים מאוד: הרב בן חמו ניצל את היושר והתמימות הרבה של הרב והרבנית פינטו לחץ אותם לשמור כסף בשבילם והכל מתוך כוונת תחילה שלא להחזיר! גזל פר אקסלנס!

 11. 98
  אין פה שום הלבנת הון יש הלבנת פנים לשם גנבה וגזלה!
 12. 97
  בן חמו על מה כל המהומה ?! אם אתה כזה ישר תפתח את החשבון

  הרב בן חמו על מה כל המהומה?!אם אתה אכן ישר אז תפתח את החשבון ותראה לכולם את יושרך אך אם השתמשת בכסף לצרכים שלך אכן מובנת התנהגותך ואת מה שאתה מנסה להסתיר!!

 13. 96
  ילדים קטנים

  מי פתי יאמין שהתחברו אנשים לעשות קרן מחשש שהרב חולה וימות אפילו ילדים קטנים ישחקו בפנים שלהם.

 14. 95
  איך זה שרב ראשי צובע את השיער?!! תנסה לטשטש לפחות
 15. 94
  אמיה - פעם ארגון יהודי קהילתי היום - ארגון פשע!

  אחחח איפה איפה הם הימים שאמיה היה הקהילה של היהודים אשר שמו נישא למרחקים....אבל מאז שבן חמו ולוין הנוכלים השתלטו עליו הפך לארגון פשע ומקור הסוואה לכל הפשעים שאתם מכסים אחד על השני

 16. 93
  בן חמו - אשתך אישה שקטה ולא מדברת אך רואים עליה כמה שסובלת
 17. 92
  למעט הרב לוין היש עוד אדם בארגנטינה שיכול להמליץ יושר בעדך

  אין אפילו אדם אחד בארגנטינה, למעט הרב לוין שגם הוא נוכל ופושע כמו בן חמו,וקיימים ביניהם יחסים אינטרסנטיים גרידא, שיכול לומר מילה אחד טובה על בן חמו1 הוא בסכסוכים ומריבות עם כל הסביבה שלו!

 18. 91
  איך אבא מסוגל לעשות דבר כזה לילדים שלו

  אבא שמסוגל לעשות דבר כזה לילדים שלו זה אסון טבע! כל מילה מיותרת!

 19. 90
  אוי לה לספינה שזהו קברניטה!

  צער ורחמים על יהדות ארגנטינה.... אוי לה לספינה שזהו קברניטה

 20. 89
  הרב בן חמו איש מחלוקות!!! לא בכדי עוסק רק בגיטין
 21. 88
  לאיזה שפלות הגעת בן חמו גונב את לחמם של תינוקות חסרי ישע

  ביזיון!

 22. 87
  וישמן ישורון ויבעט!

  בן חמו בזמנים שנהנית מהישיבה הקדושה וזכית בהנאות גדולות היה לך רק טוב לומר.... נגמרו ההנאות הגדולות... אז פרגונים הפרגון ועברת ללזות שפתיים והוצאת דיבה..... מה שהתסכול עושה לאדם?! כנראה שאתה ממש אבל ממש מתגעגע לימים האלה שנהנית בגדול מהישיבה הקדושה של הרב פינטו, וזו הסיבה שאתה עושה את זה!

 23. 86
  מפי גדול הדור: הרב בן חמו חמד את הכסף
 24. 85
  איזה רב ראשי? בסך הכל פקיד באמיה! ומריונטה של הרב לוין
 25. 84
  לבן חמו: כלל יסוד בהתנהגות:

  באר ששתית ממנה לעולם אל תזרוק בה אבן!

 26. 83
  בן חמו אפשר לבוא להשלים מניין אצלך בבית כנסת?! צריך כסף

  בן חמו אפשר לבוא להתפלל אצלך בבית כנסת בימים הנוראים... שמעתי שיצאה מודעה על תשלום הגון ומכבוד לכל מי שמגיע להתפלל ומשלים מניין... אני זקוק להשלמת הכנסה...;-)

 27. 82
  הרב פינטו עזר לי ולכל בני משפחתינו בכסף בעצות בעבודה

  אני לא מבין מה קרה??? שלמה בן חמו תמיד התפאר והתפעל בחתן הזה שלו?! כמה פעמים הוא עזר לי ולכל בני משפחתינו בכסף, בעצות טובות, בעבודה....כל זה בשביל סנדקאות?! זה לא נורמאלי!

  1. הוא עזר גם לי. עשה ברכה לתרנגולת שלי ומאז היא מטילה ביצים טריות.

   פינטו גם עשה כישפונים וכל מי שתרם בארה"ב לעמותה שלו, התרומה ירדה מההחנסה החייבט במס של המכנסה.
   הבעיה היא שהתרומה חייבת להיות לעמותה ולא לפינטו אישית, אבל זה פרט קטן על פינטו כי הוא עושה כישפונים.

 28. 81
  יעידו על האדם בני ביתו!

  בן חמו כל ילדיך בורחים ממך!אלעזר גבריאל יעקב רבקה ציפורה כולם ברחו ממך.... נאמר שעל האדם יעידו בני ביתו ממך ברחו כל יוצאי חלציך!לא צריך יותר כדי להבין מי אתה!

 29. 80
  בן חמו הקנאה תאווה והכבוד מוציאים את האדם מן העולם

  עשית הכל מתוך קינאה לחתנך שצדיק וגדול יותר ממך; תאוות הממון שאוחזת אותך; והמרדף אחר הכבוד על שלא היית סנדק בברית! תתבייש לך! אתה נושא בתוצאות מבישות ומוציא את חרפתך !

 30. 79
  בן חמו חרפתך יצאה לעולם עדיף היה לך למות בכבוד
 31. 78
  נו באמת.... הרב בן חמו נערץ....אולי עריץ!!!!
 32. 77
  כבר שמענו דעת תורה על הפרשה הזאת!

  כבר שמענו דעת תורה על הפרשה הזאת:בן חמו גנז וגזלן ורוצה להישאר עם כסף לא שלו!!!

 33. 76
  בן חמו חוץ מלעשות גיטין מה אתה עוד עושה??

  הרב בן חמו האם עשית עוד דבר מלבד גיטין... תצביע על דבר אחד פרודוקטיבי שעשית במהלך הכהונה שלך כרב??? אפילו המינימליסטי ביותר? החזרת אי פען מישהו בתשובה? הקמת איזה מפעל חסד מכל סוג שהוא...נו באמת...רק גיטין אתה עושה!!!! וגם זה בתדירות של אחת בשבוע!

 34. 75
  על מה אתה מדבר? אתה יודע כמה פעמים רצו לזרוק את בן חמו

  71 אתה יודע כמה פעמים רצו לזרוק את בן חמו מהרבנות ומתוך כבוד לכבוד הרב פינטושביקש בשבילו שישאירו אותו ברבנות השאירו!

 35. 74
  שלמה פעם התפארת בחתן שלך. כמה הוא עזר לך

  ולנו, עצות עבודה הכל. זה מה שאתה עושה עכשיו בגלל סנדקות?

 36. 73
  גנבים !!!!!!

  בשם האל , כנופיה של רבנים גנבים או בשפתם הליטאית - GANUVES

 37. 72
  בן חמו, עושים סליחות אצלך בבית הכנסת?

  בן חמו, האם אפשר להתפלל אצלך בימים הנוראיים? אני זקוק להשלמת הכנסה, והבנתי שזה משתלם - אצלך משלמים לאנשים שיבואו להתפלל כד שלהשלים מניין

 38. 71
  רב ישר ונאמן

  איזה רב מכהן בעולם 48 שנה בקהילה כל כך חשובה כמו של ארגנטינא, ואיך מעריכים אותו, רק יש לראות הכתבה של ועד הקהלה שזה כמו פרלמנט שהוציאו בפה אחד בעד רבם הנערץ והמכובד.

 39. 70
  לשון הרע

  יש בית משפט, נחכה מה אומר השופט, למה השמצות שאין להם קשר עם הענין של הלבנת כספים, שאין להם יסוד מי שמכיר את ישרותו של הרב בן חמו.

 40. 69
  מפחדים בית משפט

  קבלן פרוייקט ירושלים של זהב התחיל משפט, שהרב בן חמו קנה דירה, הרב הגיב בתשובה שהוא לא קנה אלא פינטו, כך יוצא מהכתבה הקודמת, א"כ הרב בן חמו אם אין לו ראיות על מה שאומר איך הכניס את פינטו באמצא בבית משפט, לכן יש לחכות מה יגיד השופט.

 41. 68
  הרב מאיר נ"ע

  למה מטרידים מנוחתו של הרב מאיר נ"ע, יש לשמוע צד השני לדעת אם זה אמת, או רק שקר, כנראה שזה בשביל להראות יחוס, שזה לא העיקר בחיים, ומשתמשים אתו אחר מותו לשקר, ולעשות רושם.

 42. 67
  לפי התגובות של מקורבי הרב, כבר רואים כמה הוא מפחד !

  שימו לב שהם כותבים כל תגובה פעמיים ( הם בלחץ ?! ) ויורדים לרמות נמוכות ביותר, של השמצת רב ראשי לארגנטינה שמתחיל עם דיילות... (נראה לכם ?? ) עד איומים על חייו.. (כמה כתבו: הרב יכול לשלוח מישהו שישתיק אותך.... ) פשוט עולם תחתון.

 43. 66
  עולם גולם שמובל באף בידי תעשיית הצדיקים המתחזים

  "הרב" יאשיה פינטו הוא שרלטן נבער מדעת. מי שמקשיב לקלטות של שיחות ה"רב" שניתן להוריד ביו טיוב מגלה מיד שמדובר באדם עילג, פרימיטיבי ובהחלט לא מבריק. ולגבי צדיקותו המהוללת. טרם שמעתי על צדיק שיש לו דירות ובתים ברחבי הארץ וגם בק"ק מנהטן ומעריציו מזרימים מיליונים לקופתו. קראתי שוב את סיפורי החסידים של י.ל. פרץ ומרטין בובר, ומה לעשות, הצדיקים האמיתיים הראויים להערצה הם עניים מרודים שמעדיפים מתן בסתר לנצרכים על פני תעשיית שנור המגלגלת מיליונים. אורכידאה

 44. 65
  תעשו גוגל על שמואל לוין והרב בן חמו.... תראו מה יצא?!
 45. 64
  מאמינים בצדקת הרב פינטו

  אצלנו בשכונה מי שיש לו מה להסתיר סוגר דברים בשקט . אם הרב פינטו נלחם אז הוא דובר אמת. כל המלעיזים עליו יאכלו את הכובע ועוד ישחרו לפיתחו.

 46. 63
  בן חמו נהנתן

  הסתובבת במלונות בארץ כאילו אתה גביר גדול. התהדרת בכספך ובכל מיני חומריות נוספת . אבל עשית דברים שלא מכבדים אדם דתי ובטח לא רב ! ראיתי אותך כי הייתי מלווה אותך לחדר במלון. בטוח שאתה משקר ושהרב יביס אותך. חוצמזה אם הרב פתח את הכל אז סימן שאין לו מה להסתיר כי אם היה לו מה להסתיר הוא היה דואג שמישהו ישתיק אותך . מלחמתו על האמת בחשיפה ציבורית מוכיחה את דבריו ואת זה שאין לו מה להסתיר . כל הכבוד

 47. 62
  הרב והרבנית פינטו הם קודש קודשים!

  אתם צריכים להתבייש לכם! אתם יודעים בכלל מזה הרב והרבנית פינטו? הם קודש קודשים!

 48. 61
  ל- חד עין

  חדות העין שלך טישטשה אותך עד כדי כך שלא הצלחת לקרוא גם על הרב פינטו ועל חיים כהן והרב לוין?! לך לרב תתייעץ איתו על החלפת שם...;-).....

 49. 60
  היא צודקת, כי הקפידה ללבוש ככפותת גומי אטומות
 50. 59
  חד עין..... בהארץ כמו בכל מקום שיש דעת ובינה מתייחסים רק לחד הקרן

  אז מיהו באמת חד העין.... זה שבקריאה ראשונית ומהירה של הכתבה מבחין בכך שבן חמו ניסה לרמות מההתחלה וניצל את התמימות והטוב לב של הרב פינטו ורעייתו?!

 51. 58
  חד עין..... בהארץ כמו בכל מקום שיש דעת ובינה מתייחסים רק לחד הקרן

  אז מיהו באמת חד העין.... זה שבקריאה ראשונית ומהירה של הכתבה מבחין בכך שבן חמו ניסה לרמות מההתחלה וניצל את התמימות והטוב לב של הרב פינטו ורעייתו?!

 52. 57
  בן חמו שוורצע חייא! זו השפה של לוין אתה אמור להבין אותה!
 53. 56
  בן חמו שוורצע חייא! זו השפה של לוין אתה אמור להבין אותה!
 54. 55
  הקשר של לוין להטפות על צניעות ועניות גדולה

  מדוע הרב לוין מטיף כל הזמן בקהילה שלו על המעלה הגדולה של החיים בעניות ובצניעות גדולה.... כי זאת הדרך שבה הוא מרושש את כל כספי אנשי הקהילה.... לצדקה עלאק!!!! איך אומרים אצלנו הפרנקים..... עלינא!

 55. 54
  הקשר של לוין להטפות על צניעות ועניות גדולה

  מדוע הרב לוין מטיף כל הזמן בקהילה שלו על המעלה הגדולה של החיים בעניות ובצניעות גדולה.... כי זאת הדרך שבה הוא מרושש את כל כספי אנשי הקהילה.... לצדקה עלאק!!!! איך אומרים אצלנו הפרנקים..... עלינא!

 56. 53
  הרב בן חמו מחפשים אותך דחוף מהמפעל של פריגת

  בהנהלת מריבת שמעו שהרב בן חמו אלוף בסחיטה ושבנוסף יש לו גם תחביב לזרוק ארגזים של תפוזים על אשתו והילדים..... אז על מנת לנצל את כישוריו ותחביביו למטרות טובות ונעלות החליטו להציע לו משרה בכירה עם הרבה ?כבוד? במפעל פריגת.... ואגב, אם ירצה יקראו לפס ייצור גם על שמו ? הסוחט שלמה בן חמו?......

 57. 52
  הרב בן חמו מחפשים אותך דחוף מהמפעל של פריגת

  בהנהלת מריבת שמעו שהרב בן חמו אלוף בסחיטה ושבנוסף יש לו גם תחביב לזרוק ארגזים של תפוזים על אשתו והילדים..... אז על מנת לנצל את כישוריו ותחביביו למטרות טובות ונעלות החליטו להציע לו משרה בכירה עם הרבה ?כבוד? במפעל פריגת.... ואגב, אם ירצה יקראו לפס ייצור גם על שמו ? הסוחט שלמה בן חמו?......

 58. 51
  שוב תגובות הזבל?

  ברור שהתגוביות מ 23 לפחות והלאה נכתבו כולן על ידי מגיב אינטרסנט, שמכפיש אדם בשם הרב בן חמו שאיש מהקוראים לא מכיר תוך התחזות לאשת הרב, לדיילת ותחת שאר כינויים. מדוע הארץ מפרסם זאת?

 59. 50
  חבל שיש כזאת קינאה!

  הרב פינטו הוא קדוש וטהור! חבל שבגלל קינאה מכניסים את שמו לדברים כאלו! רק להגיע לבית תמחוי של שובה ישראל באשדוד ולראות את כל מה שעושים שם זה להתפעל וללמוד! שזה אגב רק טיפה בים החסד הגדול והעזרה לנזקקים שיוצאת מבית כבוד הרב.  

 60. 49
  איך אומרים אצלנו החילונים.... ימותו הקנאים!!!!

  אז אם הקללות של החילונים תופסות..... נראה לי שדינו של הרב בןחמו למות! כי ברור לגמרי ומבלי להיכנס לעובי הקורה שאבא שעושה דבר כזה לבת שלו ולחתן שלו....קנאי!!!! 

 61. 48
  איך אומרים אצלנו החילונים.... ימותו הקנאים!!!!

  אז אם הקללות של החילונים תופסות..... נראה לי שדינו של הרב בןחמו למות! כי ברור לגמרי ומבלי להיכנס לעובי הקורה שאבא שעושה דבר כזה לבת שלו ולחתן שלו....קנאי!!!! 

 62. 47
  שלום אני חיים כהן ואני גנב גזלן וסחטן!
 63. 46
  שלום אני חיים כהן ואני גנב גזלן וסחטן!
 64. 45
  שלום אני חיים כהן ואני גנב גזלן וסחטן!
 65. 44
  רבנו יאשיהו פינטו!!! צדיק יסוד עולם!

  רבנו יאשיהו פינטו.... אנחנו אוהבים אותך! תודה לך על כל מה שאתה עושה ונותן לכלל עם ישראל! אין כמוך בעולם כולו! שבע?ה הקב?ה שלח לך רפואה שלמה וישמור עליך ויגן עליך מכל רע ומעין הרע!

 66. 43
  כן, למורה ללשון קולי נעלם, במשמעות נגנז

  אל תהיה כמתקיף מתגונן, המסר כן ומאוד נחוץ. ואם יקרים לך האנשים הללו, דרוש בשלומם עכשיו. שמור על התמימים. לפעמים חייבים להאיר ולהעיר אמת, האמת כוחה לצאת בין כך ובין כך, לא אנחנו אלו המוציאים אותה לאור אלא בורא עולם. בכלל אתה צודק אינני חכמה ולא מתיימרת להיות חכמה. אבל יקרים ללבי אנשי אמת, כי ביננו לבין עצמנו, מספיק שתראה מה קורה בעולם כמה עוול נגרם, כמה תמימות נרמסת, כמה הטירוף שולט הסיאוב השוחד מרחיקים אותנו מהמקום. קרא את פרשת שופטים פרק יח יג יג ת??מ?ים ת??ה?י?ה, ע?ם י?הו?ה א?ל?ה?יך?.

 67. 42
  בן חמו למה אתה מוריד את הכיפה כשאתה מגיע למועדוני חשפנות?!
 68. 41
  בן חמו למה אתה מוריד את הכיפה כשאתה מגיע למועדוני חשפנות?!
 69. 40
  מזה 2 מרוקאים גנבים ואשכנזי נוכל? בן חמו חיים כהן ולוין! חחחח
 70. 39
  אני דיילת באל על והרב בן חמו טס איתי מלא והוא סוטה!!!
 71. 38
  אדון חיים כהן ... איזה קומבינה ומרמה הביאה אותך לארצנו הפעם?

  ככהן לכהן אני מרשה לעצמי לפנות אליך חיים כהן ולשאול מה מביא אותך אלינו, לארץ הקודש זה נכון שבאת למבצע נוסף של רמאות ומרמה גדולה?

 72. 37
  חיים כהן מי אתה איש של בן חמו?

  אתה אומר דברי הבל. הרב צדיק ושמו מוכפש אבל כל מי ששמע את כולו פעם אחת יודע את האמת . לדעת מיהו הרב זה כמו לדעת שאתה רעב. פשוט וקל

 73. 36
  הרב בן חמו שקריך יביאו לסופך
 74. 35
  זוהי רבנות אמיתית שלא נרתעת מללחום נגד סחטנים

  בראוו לרב פינטו שלא הסכים לחפות על חמו והתלונן עליו ברשויות לאחר שחשף את המעילה. רק רב שאין לו שלדים בארון לא חושש להיחשף בפני הרשויות. הלוואי שבחצרות האשכנזיים תהיה שקיפות שכזאת!

 75. 34
  אפילו מהמקלט לנשים מוכות סילקו אותי כי לא רצו מחלוקת איתו!

  גם כסוף סוף הצלחתי לברוח ממנו ומהאלימות שלו למקלט לנשים מוכות.... הוא לא הפסיק לרדוף אותי

 76. 33
  לגברת המלומדת שטוענת שראתה את הרבנית בניו יורק

  אולי כדאי שתנסי לכתוב בשפה ברורה מבלי לנסות להתאמץ כל כך להישמע מלומדת ומשכילה....כי כנראה שזה לא הקטע החזק אצלך..... וזה לא ממש הולך לך! כנראה שלא בכדי קולך נעלם ( דרך אגב זה נאלם עם א?, מלשון אילם) שהרי סייג לחוכמה שתיקה.... ויפה שתיקה לחכמים.... אז אולי כדאי שתאמצי את הכיוון הזה על מנת להיראות חכמה!  

 77. 32
  בן חמור עוד יתנצל

  האמת תצא והשקרים יתגלו . הרב מעניק חייו לאחרים ולא נכון כל הסיפור בזה

 78. 31
  הרב צדיק - האמת תתגלה

  הרב צדיק אמיתי . הוא חכם גדול ואין סיכוי שדבריו של בן חמו הם אמת. האמת תצא לאור ואז כל המתלהמים כנגד הרב יבושו.

 79. 30
  ש. א. לוין הוא הרב המלבין

  ממש חרוז ספרותי! הרב לוין האם לא די לך בעיסוקך כמלבין ( כספים) אז אתה ממשיך גם להלבין ( פנים)?!

 80. 29
  הבנים של בן חמו! אבות אכלו בוסר ושיני בנים תקהינה

  יש לנו אבא רשע רודן ודיקטטור שכל חייו עסק באיך למרר לאמא שלנו ולנו הילדים שלו את החיים! לא הספיק לו כל הסבל שגרם לנו בתור ילדים וההתעללויות שהעביר אותנו הוא ממשיך כל חייו להרוס לנו את הבתים שלנו! קשה לו לראות אותנו עצמאיים בביתינו! מתביישים שאתה מי שאנחנו אמורים לכנות כאבא!

 81. 28
  רבנים זה שם נרדף לגנבים, מסיתים איזה מין אנשים בוחרים בקריירה כזו

  והאם שמתם לב לקצין המשטרה הכביר לשעבר שצמוד לרבי הזה? מעניין אם הוא זוכה בגמול כלשהו.

 82. 27
  הרב בן חמו והרב שמואל לוין הם כמו שמשון ויובב ממרקו

  הרב לוין והרב בן חמו הם צוות של נוכלים וגזלנים! ממש כמו שמשון ויובב ממרקו שמחפש את אמא שלו בארגנטינה.... בזמן שהוא עושה הכל בתמימות והגינות הם כל הזמן חושבים איזה קונספירציה ומזימה לרקום בשביל לגנוב! גנבים! תתביישו לכם!  

 83. 26
  הרב בן חמו והרב שמואל לוין הם כמו שמשון ויובב ממרקו

  הרב לוין והרב בן חמו הם צוות של נוכלים וגזלנים! ממש כמו שמשון ויובב ממרקו שמחפש את אמא שלו בארגנטינה.... בזמן שהוא עושה הכל בתמימות והגינות הם כל הזמן חושבים איזה קונספירציה ומזימה לרקום בשביל לגנוב! גנבים! תתביישו לכם!  

 84. 25
  הרב בן חמו לא ראוי לתואר! שיתבייש לו!

  אני מתגוררת בארגנטינה ומשפחתי הייתה מקורבת למשפחת בן חמו! שלמה בן חמו הוא רשע גדול! הוא מתנהג באלימות ברוטאלית כלפי אשתו וילדיו. הוא מקלל אותם ומרביץ להם ורב עם כל הסובבים שלו! הוא מבייש את התואר ולא ראוי להיקרא רב!  

 85. 24
  הרב בן חמו לא ראוי לתואר! שיתבייש לו!

  אני מתגוררת בארגנטינה ומשפחתי הייתה מקורבת למשפחת בן חמו! שלמה בן חמו הוא רשע גדול! הוא מתנהג באלימות ברוטאלית כלפי אשתו וילדיו. הוא מקלל אותם ומרביץ להם ורב עם כל הסובבים שלו! הוא מבייש את התואר ולא ראוי להיקרא רב!  

 86. 23
  ראיתי אותך במנהטן כבוד הרבנית

  פעמים רבות, התבוננתי בשקט באנשים שבאו לשובה ישראל, התפללתי איתכם בראש השנה הראשון שעשיתם בבנין המפואר במנהטן, שמעתי שעורים, הקשבתי בעיקר למתרחש. רציתי לזעוק וקולי נעלם, רציתי לגעת, אך המרחק ביננו היה עצום ורב. הזעקה שעמדה בגרוני הייתה ללחישה, נשארה כמחשבה. הזעקה הייתה על הנעשה ועל הנשמע, על חכם שלא ידע שהזמנים השתנו, כיצד לכבות מנורת חשמל ולא שמן, שלא ראה את המתג שעל הקיר, נגמר עידן היחסיות. הררכיות חסידיות כמו שלכם משולים למנורות שמן. דרך התורה כיום היא אישית ולא הררכית, כל אדם חייב לפתח ביקורת עצמית ושיח פנימי, להיות בקשב קול דממה דקה, כבוד הרבנית אם את רוצה באמת לצאת מהדינים והנסיונות הקשים מאוד שעברו עליכם, שחררי, תותרי על המעמד, על הכבוד, היי נגישה באמת לכל אדם ואדם, האירי פנים לא רק לבעלי ממון, פקחי עיניים , הסיר גאוה מלבך, קחי דוגמא ממאות ארגוני צדקה העושים את מלאכתם נאמנה מלאכת הקודש, ואינם מבקשים דבר לעצמם הגאוה היא החטא האחרון מחיצה ביננו לבין הקב"ה, אך אין מחיצה בין הקב"ה לכל אדם, עונה לתפלות שלנו תמיד, לפעמים בחסד גלוי לפעמים בחסד המחופש לדינים.

 87. 22
  מה חדש?

  שום דבר אינו מפתיע יותר אצל היפיופים האלה. הרמאות ותאבת הבצע זה כל תורתם. אני רק לא מבין את המוני הטיפשים למנשקים את זקנם.

 88. 21
  על חכם ידוע שלא ידע לכבות את האור בבית העשיר.

  הייתי רוצה להעביר מסר תמיכה לרבנית, ישנם מוסדות וארגונים רבים ועצומים אשר עושים עבודת חסד וצדקה יום ולילה, ועוסקים בהצלת נפשות. לקט ישראל הוא דוגמא אחת מני רבות http://leket.org.il/ יוזם הארגון שמו יוסף גיטלר, (כנראה שהשם יוסף מחייב את בעליו) הארגון מציל עודפי יבול לקט פאה ושכחה, הארגון מעביר את המזון לנזקקים ומאכיל עשרות אלפי אנשים מדי יום. כפי שאת בודאי יודעת יש קרוב לשני מליון אנשים שאינם זוכים לתזונה מספקת. עוני הוא לא גזרה משמים. עוני נגרם ממדיניות הממשלה, שחיתות ואטימות לב. כבוד הרב היה מספר על סבי אמו הבאבא סאלי שהיה מבקש לקנות חומרי נקיון לשירותים מכספים שנתרמו לו על ידי אנשים לא ישרים. עוד דרש כבוד הרב על חכם שנטה ללון בביתו של עשיר, ורצה לכבות את האור ולא ידע כיצד, העשיר התקין חשמל בביתו ואת המנורה היה צריך לחבות במתג, ואותו חכם גדול שלא הכיר את הטכנולוגיה החדשה כל כך התבייש שאינו יכול לעשות דבר כה פשוט. הזמנים השתנו, את רואה את הזעם שיש בקרב העם על הריכוזיות, ושחיקת מעמד הביניים, עשירים שהתעשרו על חשבון הציבור ואנשים שעובדים לפרנסתם ונזקקים לצדקה ובאמת צריכים צדק

 89. 20
  אינך מבין שכל ההוצאות שלהם ממומנות ע"י תורמים?
 90. 19
  איך נהיה בחורצ'יק צעיר מיליונר מהרבנות ????
 91. 18
  חלאות זה מה שאתם רבנים אלק !!!
 92. 17
  אני מאמין באמונה שלמה. הוא רב לא? צדיק! הוא רב!
 93. 16
  לא צריכה להיות בעיה

  בנו של הרב אלעזר יכול להעביר לו איזה מיליון או שניים שזה בשבילו גרעינים מלוחים לשבת, ובאמצעות "קפידה", "דין רודף" או אולי "פולסא דנורא" שזה הכי אפקטיבי, יעשו את החשבון עם יאשיהו, שלמה, דבורה וכל השאר.

 94. 15
  8 - 11 דורות בארץ וכותב בשגיאות כתיב של כיתה א?
 95. 14
  איך אפשר להאמין למי שמתארת את מישל בקמן כאחת מבאות ביתה? אבסורד!!
 96. 13
  בשם הדת, שחיתות מעילות והברחות

  פוליטיקאים קשורים לרב, הרב קשור לטייקונים, הטייקונים קשורים לפוליטיקאים = שחיתות רשמית. לא עבד ולו יום אחד, אך גר בוילה וטס מדי שבוע במחלקה ראשונה לחו"ל - איפה מס הכנסה ? ואיך המכס לא התעורר עד היום ?

 97. 12
  מי שמאמינים בבאבא מיישאעס שידעו שיקבלו שטרונגול בבאלובא...חחחח
 98. 11
  גנבים כמו הגנב מIDB והפרסי מנתניה והקרח מטאו-כולם פינטואיסטים,לא?
 99. 10
  האם זה מסוג המקרים עליהם נאמר "כל מילה נוספת מיותרת"?
 100. 9
  "אל מקום שהרוח הולך", רומן בדיוני לחלוטין (?) של חיים באר

  מי שלא ממש מתמצא בנבכי החצר חסידית של הצדיק בעל החלומות הנבואיים יאשיה פינטו מומלץ לו, ולכל אוהב ספר, לקרוא את ספרו האחרון, עד כה, של חיים באר. בסיפורו של באר אמנם מתגלה הרב שכינויו "צנתר הזהב" על משקל הרנטגן וה MRI, כצדיק אמיתי וכבן אדם, השבוי בידי רעייה תאבת בצע ועסקנים מושחתים, אך כל מי שהאמין בתמימותו שהחצרות החסידיות הצפון אפריקאיות מגלגלות מיליוני דולרים במזומנים לשם שמים, כדי להזין משפחות רעבות ולחנך את ילדי ישראל לתורה ולמעשים יפים, יתפכח מאשליותיו. מומלץ. אורכי

 101. 8
  לא לחינם משה רבנו אמר בידיש בזמן מתן תורה

  הם לא מישלנו מי שלא מבין את הפרשנות שיגש לבניי ברק שם יקבל פרוש רשי את הפרשנות הטובה ביותר נותן הרב הגאון אלישיב שמתיל ספק לחומרה ביהדותם של עובדי האלילים המזרחים שסוגדים למיתחזים לדבר האסור בתורה

 102. 7
  אני מצטלב בשם רוח הקודש וחשבון הבנק
 103. 6
  אם הרב פנטו ורעייתו צנועים שיגורו בקרווילה.התנהגותם בזוייה

  יתכן שאת כל הכספים אכן הרב מקבל כתרומה ,מן הראוי שיתרום את כל הכסף ללישכת הרווחה של כל עם ישראל,הרב פינטו ומשפחתו חיים חיי מותרות ולא כפי שניכתב בכתבה ,היכן הצניעות? כתושב אשדוד המתגורר באיזור יא' בסמוך לווילה המפוארת של הרב,צניעות צניעות כבוד הרב.

 104. 5
  פינטו! תצא רגע

  מהגזוזטרא של הבלקונה.

 105. 4
  המגיב הראשון מתכוון ל"הפגנת המגיע לי מיליון שקל". בואו
 106. 3
  מחלקת עסקים

  מעניין מה גובה "משכורתו" של הרב. לפחות פעמיים טסתי בקו ת"א-ניו יורק של אל על וכב' הרב עם אשתו טסו במחלקת עסקים ($4,500 לכרטיס אחד.)

 107. 2
  בואו להפגנת המליון! מוצ"ש 20:30 מהבימה לכיכר המדינה

  מוצ"ש 20:30 מהבימה לכיכר המדינה וכן- לדפני ליף יש דעות פוליטיות גם לי הם לא בהכרח תואמות אז מה?? זה יעשה לי את החיים במדינה שלי קלים יותר? אין קשר שעת התייצבות חייבים להגיע כל מי שבא מביא עוד 5 חברים!

 108. 1
  תאמינו לשניהם

  שניהם נוכלים