במשטרה הבינו שחייבים לשדרג את מוקד 100

בשנים האחרונות התרבו מקרים שפניות אזרחים לא קיבלו יחס מספק ממוקדנים. במשטרה טוענים: דנינו שם את עניין השירות לאזרח בראש סדר היום

תגובתה הלוקה בחסר של המוקדנית בפרשת רצח אולגה סורינוב בפתח תקווה (ראו ידיעה) היכתה את המשטרה דווקא בתקופה שבה היא מנסה לבצע מעין מהפך בדימויה, ובקשר שלה עם האזרח. מאז כניסתו של רב ניצב יוחנן דנינו לתפקיד המפכ"ל, החלו במשטרה בנסיונות להגביר את תדמית השוטרים בעיני הציבור, ובאחרונה אף הצהיר דנינו על שדרוג מוקד 100 והפיכתו למקצועי יותר. אולם רק בשבוע האחרון, צוות החקירה שהקים ניצב סאו, ושבחן את תפקוד המשטרה באותו הרצח הגיע למסקנה כי מקורו של הבלבול בעיקר בתפקוד המוקדנית.

נטען כי המוקדנית לא הפגינה יכולת מקצועית מול המקרה איתו נאלצה להתמודד - וכבר בפעם הראשונה בה התקשר ויטלי מיכלוב והודיע כי פגע בחברתו, היתה צריכה המוקדנית לנסות ולמשוך כמה שיותר זמן שיחה עם החשוד. במקרה זה חוסר המקצועיות של המוקדנית לא עלה בחיי אדם, מאחר שסורינוב מתה כמה ימים קודם. אולם במקרים אחרים, היו התוצאות קטלניות יותר.

ביוני 2010 רצחה מזל בר אושר את טלי עטר בדירתה באשדוד. זאת אף שלפני המקרה התקשרה הרוצחת למוקד 100 של המשטרה והתריעה על מה שעומד להתרחש. "יש לי פה בעיות עם השכנה", אמרה בר אושר למוקדנית. "אני התקשרתי למשטרה בבוקר, אף אחד לא הגיע. היא מאיימת עלי. אני הולכת לדקור אותה, עכשיו אני הולכת לפתוח לה את הבטן". אולם המוקדנית ביקשה להתעכב דווקא על סגנון דיבורה של בר אושר "תירגעי, תדברי יפה דבר ראשון, בלי קללות. מה היא עשתה לך?", שאלה המוקדנית. גם לאחר שענתה בר אושר כי "אם אתם לא באים אני דוקרת אותה, אני אפתח לה את הבטן!" התמהמה המוקדנית בהעברת המסר למשגר הניידות. כעבור שש דקות מהרגע שבו קיבל סוף סוף שוטר הסיור את הקריאה - רצחה בר אושר את עטר בדקירות סכין.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו (במרכז), בחודש שעבר בתל אביב. החליט להשקיע במוקדיםדניאל בר און

בערב הסילבסטר של אותה השנה, הבחינו כמה אזרחים בבחורה שהוכנסה בכוח למונית וראו כיצד היא נאנסת. אחת מהעדות לאירוע התקשרה למוקד המשטרה ונתקלה באטימות ובהתנהלות מגושמת (ראו תיבה). אחרי למעלה מחצי שעה של ניסיונות להסביר למוקד על חומרת האירוע, ולאחר ארבע שיחות טלפון שונות למספר 100, עדיין לא היתה ניידת משטרה באופק ואילו האנס כבר הספיק להשליך את הקורבן מתוך המונית החוצה. הנאנסת לקחה את הטלפון ואמרה למוקדנית "נאנסתי".

בשנת 2006, נהרגו חמישה בני אדם בתאונת דרכים קטלנית בצד המזרחי של הכנרת. רועי תבור ממושב כנף שברמת הגולן, התקשר אז למשטרה והודיע על הנהג הדורס לאחר שהבחין בו נוהג בצורה מסוכנת בדקות שקדמו לתאונה - אולם דבר לא נעשה בנדון. "זה לא פשוט וקשה מאוד כי יכולתי להציל חמישה אנשים אבל בגלל עצלנות ונהלים גרועים פשוט מתו חמישה אנשים", אמר אתמול תבור ל"הארץ". "ההרגשה היא תחושת החמצה גדולה שיכולת להציל חיים אם רק היו מקשיבים. דיברו איתי ועשו כל מיני בירורים בתוך המשטרה אבל אני יודע שגם היום מקרה כמו זה יכול לחזור"

חמש שנים חלפו ורק ביום רביעי בשבוע שעבר, התקשר עו"ד רן בצלאל למוקד 100 של המשטרה כדי להודיע על נהג אופנוע שרוכב בפרעות בגן השעשועים בפארק הירקון. אולם גם הוא נתקל באטימות בוטה. "אמרתי למוקדן שיש מישהו שנוסע בפארק הירקון והוא יהרוג ילד", משחזר בצלאל. "הוא שאל אותי אם יש לי את המספר של האופנוע ונתתי לו". אולם את התגובה הבאה הוא לא צפה "הוא אמר לי 'בוא תגיש תלונה אין לי מה לעשות'. שאלתי אותו אם הוא צוחק עלי 'יש פה אחד שנוסע כמו מטורף שיהרוג ילד, תגיד לניידת להגיע ואני אתן עדות'. הוא אמר לי שהוא לא יחסום כבישים בשביל זה עכשיו והתעקש שאני אגיע להגיש תלונה".

במוקד 100 במחוז תל אביב יש בדיחה עצמית שאומרת: "חייג מאה פעמים עד שנגיע". אולם במשטרה מבקשים להדגיש שמדי שנה מקבל המוקד למעלה מעשרה מיליון שיחות. כמו כן, מרבית מהעובדים במקום הינם חיילים וחיילות בשירות חובה, מתנדבים ושוטרים ותיקים. אולם מאז כניסתו לתפקיד במאי האחרון החליט מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו להעמיד את המוקד, שמשמש כ"פנים של המשטרה" בפני הציבור, בראש סדר העדיפויות. בתקופה הקרובה הוא מתכנן לערוך רפורמה של ממש בתחום, ובאחרונה נפתחו כבר שני קורסים של מתן שירות לאזרח - על פי מודלים שנלקחו מחברות מסחריות, וממוקדים גדולים יותר דוגמת מד"א. כמו כן, מתכוון המפכ"ל לאכלס את המוקד באנשי מקצוע ולגייס לתפקיד שוטרים שהיו בשטח ויידעו לתת מענה ראוי לאזרחים. במשטרה שואפים ליצור תמהיל נכון כוח אדם מנוסה, להביא אקדמאים ולייצר מקום עבודה לסטודנטים שיעברו הכשרות ויעבדו במשמרות. זאת כאשר גם שוטרים מתנדבים וגמלאים יתרמו לכך.

במוקד 100 טוענים כי עד היום לא נתנה להם המשטרה את החשיבות והכבוד הראויים, ומקום עבודתם נחשב למקום שהוא אולי הכי פחות יוקרתי במשטרה. במקרים רבים, תנאי העבודה של המוקדנים לא טובים משל מקביליהם בחברות קטנות וזניחות במשק. באחד הפורומים של המשטרה כתב באחרונה שוטר כי "מוקד תל אביב דומה לספינה מלאה חורים שכל העכברים מתים לברוח ממנה". לדבריו, "אין כוח אדם במוקד, השוטרים כורעים תחת העומס הבלתי אפשרי".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "עם כניסתו לתפקיד הגדיר מפכ"ל המשטרה, רב ניצב יוחנן דנינו, את נושא השירות לאזרח בראש סדר היום הארגוני לצד התמקצעות השוטרים והלחימה בפשיעה. מוקדי המשטרה מהווים מפגש ראשוני, מרכזי וחשוב בין האזרח לבין השוטר. מדי יום מתקבלות ומטופלות אלפי שיחות במוקד המשטרה, פעילות מוקדי המשטרה השתפרה עם השנים, יחד עם זאת קיים צורך להמשיך לחזק ולשפר את פעילות המוקד.

"מפכ"ל המשטרה מינה צוות בראשותו של הסמפכ"ל, ניצב ישראל יצחק, כדי לשפר את המקצועיות, השרות והיעילות של מוקדי המשטרה. נקבע כי כוח האדם במוקדים יהיה מיומן, מוכשר, בוגר ובעל גישה שירותית, המוקדנים יעברו הכשרות והדרכות בטרם תחילת תפקידם, מפקדים יעקבו וילוו מקרוב אחר פעילות המוקדים ויפותח מנגנון לשיפור תלונות האזרח על איכות השירות במוקדים".

המוקדן ביקש מהאזרחית לסייע לנאנסת

בערב הסילבסטר של 2010 הבחינו כמה אזרחים בבחורה שהוכנסה בכוח למונית ונאנסה בה. עדת ראייה שהיתה במקום התקשרה למוקד המשטרה ונתקלה באטימות בוטה. להלן תמלול השיחה:

העדה: "תשלחו ניידת"

מוקד: "באיזה רחוב?"

העדה: "אנחנו נמצאים ברחוב יהודה הלוי, בהמשך למעלה יש חניון של אחוזת בית".

מוקד: "עוד פעם, איזה מספר?"

העדה: "אני לא יודעת את המספר, זה נמצא בתוך החניון הציבורי, חניה בתשלום"

מוקד: "יש לי ביהודה הלוי כל כך הרבה מספרים וכל כך הרבה חניונים..."

העדה: "תקשיב, תקשיב, תקשיב, מאלנבי ליהודה הלוי אתה לוקח שמאלה. תמשיך ברחוב הקטן, זה הרחוב המקביל ללילינבלום"

מוקד: "לא הבנתי שום דבר".

העדה: "לקחת שמאלה לכיוון יהודה הלוי, שמאלה".

מוקד: "אבל אין באלנבי יהודה הלוי, אין שמאלה".

העדה: "אני יודעת שאין, אבל זה הרחוב שאני רוצה שתגיע אליו"

מוקד: "אם לוקחים מאלנבי שמאלה זה גם כן יהודה הלוי".

העדה: "יפה, זה הרחוב שאני צריכה שתגיע אליו".

העדה: "יו, היא צורחת".

מוקד: "אז תעזרי לה, מה הבעיה? אם אתם יכולים לעזור לה אז למה לא?"

העדה: "תגיד לי אתה שומע מה אתה אומר לי?"

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 49
  פעם התקשרתי למוקד כי היה חשד שברגע זה פורצים לביתי.. ובמוקד..

  כיוון שהתקשרתי ממקום עבודתי, אז במוקד המשטרתי אמרו שאין ביכולתם לעזור לי כי הבית לא מאותו האזור שממנו אני מתקשר
  נו באמת, אני צריך לנסוע הביתה בשביל להזמין ניידת? אי אפשר להפנות את הפניה שלי למוקד של עיר מגורי? למה אני צריך להתאמץ בשביל לקבל עזרה?

  ככה הסתיימה לה השיחה . . בלי שום עזרה
  בסופו של דבר, התקשרתי לשכן שיתקשר למוקד בשבילי...

 2. 48
  זה לא המוקדנים, זו כל המשטרה. כדאי שיחליפו את המפכ"ל והשר.

  צריך שר שידרוש ויקבל תקציב, צריך עוד מאות שוטרים מיומנים, וצריך שאלה שכבר עובדים יפסיקו להתעצל. כל אזרח יודע את זה, אין מה להקים ועדה. כל מי שמתקשר 100 אומרים לו שיבוא להגיש תלונה, והתלונות נסגרות. אין שוטרים ברחובות.

 3. 47
  דיווחנו במוצ"ש למשטרה על בלון תצפית שנכנס מהים מעל חיפה. כמעט ניתקו לנו בפרצוף.
 4. 46
  מי שמופתע שיקום, מי שמאמין שהם שומרים עלינו ועל הסדר הציבורי ועושים

  מלאכתם נאמנה - יילך נא להיבדק אצל מומחה.
  כל השאר שיודעים את האמת, אפשר לבכות חופשי, לא יעזור אבל ייקל במעט את המועקה המוצדקת כל כך.

 5. 45
  ומה עם מוקד סמסים למשטרה? חרשים וכבדי שמיעה דמם הפקר?

  במד"א כבר התעוררו! עכשיו תורכם

 6. 44
  אולי המפכ"ל הנוכחי איכפתי, אבל זה לא יעזור כמעט

  שהרי מי שקובע מה יתרחש בפועל הם עשרות אלפי השוטרים שרובם באו עם מנטליות בלת י מתאימה מהבית וקיבלו לכך חיזוק במשטרה. הפתרון היחיד הוא לגייס אקדמאים מובטלים למשטרה חדשה ולפרק את זו הקיימת. להרוס ולבנות מחדש, אין מה לתקן.

 7. 43
  שדרוג מוקד 100 לא יעזור כל עוד לא ישדרגו את המשטרה כולה!

  המיסים עולים, הביטחון האישי יורד, על זה צריך לעשות מחאה!

 8. 42
  תגובת אנשי המשטרה בשטח בזמן אמת מותנית בתקשורת טובה בין המודיע למוקד 100

  ללא סימון ברור של מספרי צמתים, שמות רחובות ומספרי בתים לא יכול המודיע לאתר את המקום המדויק של האירוע, והתקשורת בין המוקדן לכוחות בשטח לקויה ללא ציון מדויק של מיקום האירוע. למרבה הצער רשויות רבות אינן מקפידות על סימון ברור של שלושת המציינים הללו.

 9. 41
  השבוע היה פיצוץ ושריפה בפרדס חנה

  18 דקות להגעת מכבי אש 20 דקות להגעת משטרה

 10. 40
  המוקדנית שענתה למזל בר אושר - יש הליכים נגדה?
 11. 39
  להחליף את המנטליות

  עד שהשוטרים (כולם - בניידות, בתחנות ובמוקדים) יבינו שהם משרתי ציבור ויתיחסו לציבור בהתאם ולא כאל מטרד שום דבר לא ישתנה. שינוי נמטליות זה לא דבר של מה בכך וכרוך בתוכנית חינוכית אינטנסיבית וממושכת ואולי גם פיטורים של אלה שאינם מסוגלים להבין את זה. די לאלימות המשטרתית - אינני מתכוון להפגנות אלא ליחס אזרח שנעצר במקרה. רובם משוחררים בסופו של דבר אבל בינתיים זוכים ליחס מחפיר על לא עוול בכפם. לא רק המוקד מסריח - כל המשטרה (כמעט) מסריחה ויש כמובן צדיק אחד פה ושם.

 12. 38
  דוגמאות חיוביות לתפקוד מוקד 100. לאיזון

  בכל פעם שהתקשרתי למשטרה, בין אם בגלל קטטה (שדרות), בין אם בגלל חפץ חשוד, בין אם בגלל שריפה (איזור אשדוד), קיבלתי מענה הולם. במקרים של קטטה ושל חפץ חשוד נשלחה ניידת מייד. ובמקרה הראשון קיבלתי למחרת שיחת סקר שביעות רצון.

 13. 37
  וכשהשוטרים כבר מגיעים הם מתרכזים בלהכות אזרחים תמימים כמו שמתפרסם כל שני וחמישי...
 14. 36
  להוציא מהמוקדים את הילדות, רק אנשי שטח.

  לצערי הולכים למחדל הבא. כיום במוקדים יושבות בעיקר שחמיו"ת הבנות לא מכירות את השטח ולא יודעות לתעדף, יש במשטרה מספיק מוקבלים שיכלו לתת שרות מעודף. כמו כן לבטל את תוכנית"מנהל" מיד. דבר שהפך את הסיור לקבלן קולות בלבד. בגלל החשד לאדומים.

 15. 35
  שוטרים, משטרה - אין לנו !! תפנימו שאין לנו משטרה!
 16. 34
  ניסיון אישי

  על סמך ניסיוני האישי (יותר מפעם אחת) - לא יעזור שדרוג. רק לסגור ולפתוח מחדש עם צוות ופיקוד אחרים לגמרי.

 17. 33
  איזה פחד, אלוהים ישמור..צריך לפרסם את הכתבה הזו בכל העיתונים בארץ, היא לבדה שווה שנצא למחות ברחוב.
  1. זהו בדיוק תפקידה של עיתונות.
 18. 32
  קשה להבחין אם מדובר בטמטום, חוסר מקצועיות, או עצלנות

  כנראה שכולם נכונים. המצב מדהים בחומרתו, השיחה האחרונה בלתי נתפסת...

  1. כל התשובות נכונות, ושכחת "שחיתות".
 19. 31
  המשטרה מבינה שככל שהמצב יתדרדר יגדילו את המשטרה והתקציבים ולכן היא לא מטפלת בבעיות
 20. 30
  מוקדניות עלובות ומשטרה של סמרטוטים
 21. 29
  סיפור מהחיים על מוקד 100

  אני: השכן עומד בחלון שלי עם פטיש ביד איים לשבור לי את התריסים ואף הניף את הפטיש לעבר פניי במטרה להכות אותי עם הפשטיש בפנים,,,, ברגע זה הוא מאיים בן משפחה על הפטיש וכבר החטיף מכת אגוף בפנים... המוקדנית של המשטרה: "ל מ ה מ ה ע ש י ת ם ל ו.... "

 22. 28
  אתם צריכים לשדרג את כל המשטרה !

  מי שנכנס לתחנת משטרה ממוצעת נתקל בגסות רוח ובחוסר נימוסים אלמנטריים. גם התחנה עצמה בדרך כלל מוזנחת, הקירות מרופשים, ואתה שומע כל הזמן צעקות: כאילו השוטרים לא יודעים לדבר רק לנבוח. לא נעים, אבל זה משקף, פחות או יותר, את החברה הישראלית שהזיבורית מתוכה מגיעה לשרת במשטרה. כן, אני קצין משטרה לשעבר.

  1. אמן אמן אמן

   יוולדו מליון רומנים ואחד מהם לא יחיה. כמה זבל אנודשי כמה טימטום כמה רפות שכל...כמה צרות עין. כמה בהמיות וגועל נפש כמה שקרים נימאס.רומנישים גנבישים

 23. 27
  יופי! ככה צריך! תמשיכו לרדת על המוקדן, בדיוק כמו שיורדים על השין-גימל המיתולוגי! מוקדן "100" בלי "כיסוי" של שוטרים וניידות בשטח, יעיל כמו מוקדנית ביטוח-לאומי או משרד-הפנים שתורגלו לנפנף מעליהן את מבקש השירות (שאין בסמכותה להעניק), כמה שיותר מהר כדי לעבור לשיחה הבאה. כי במשטרה כמו במערכת-המשפט, כשהתקציב על הפנים, כך גם השירות (והתדמית) על הקרשים!
 24. 26
  האשמה בבגדי הפוליאסטר החדשים שאטמו למשטרע את נקבוביות המוח.
 25. 25
  המשטרה בתל אביב זוועה

  התקשרתי פעמיים בחיי למוקד 100 וכאשר סוף סוף ענו, נעניתי באטימות מבהילה. לעולם אין שוטרים באיזורים שצריך. אופנועים טסים על המדרכות כאילו זה המערב הפרוע, לצד הולכי רגל ועגלות של תינוקות, ולעולם לא ראיתי שוטר עוצר אחד.

  1. דווקא השוטרים המרוקאים טובי לב בתל אביב.

   הם תמיד ישלחו אותך שמח וטוב לב .בתשובה כזו. עזוב תשלח פק'ס לאלוהים אמן אלוהים יעניש אותו וצרור קללות ! :_).

 26. 24
  להפריט

  הדרך היחידה לשפר את המצב הוא להשתמש בפקידות מודיעין בהודו.

 27. 23
  כדאי לשתף אתכם בניסיון האישי שלי עם מוקד 100 ועוד

  בפעמיים הבודדות בחיי שהתקשרתי למוקד 100 פשוט לא הרימו את הטלפון. פעם אחרת ניגשתי למשטרה עם אבי הקשיש שנשדד לאור היום אבל זה לא עניין אף אחד בתחנה. כך חזרנו הביתה עם כאב לב ועלבון צורב שכך מתייחסת המשטרה לאזרחים שכל חייהם שילמו מיסים. בעיית המשטרה איננה תדמית, אלא פשוט ארגון שהולך ונרקב, אולי מחוסר תקציב אולי מסיבות אחרות, ואנו האזרחים שכורעים תחת נטל המיסים, לא מקבלים אפילו את ההגנה המינימלית. יחסי הציבור והדוברים של המשטרה הם כמו אקמול לחולה סרטן.

 28. 22
  שמשטרת ישראל תלמד מיחידת אופק וארז תדהר בנתיבות איך עובדים

  http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=801422

 29. 21
  שמתם שח"מיות במוקד, למה ציפיתם?
 30. 20
  המצב קשה ביותר לפי הכתבה ,כנראה זאת הרמה של המוקדנים
  1. מוקדנים נועדו להעניק שירות. מוקדנים (עובדי קבלן) בשכר-מינימום מעניקים שירות בתת-רמה בהתאם - אשכרה Minimum wage service
 31. 19
  שורש הרע

  לפני שנים רבות, כשהמוקד לא היה רווי מחשבים וציוד אלקטרוני מתוחכם, ישבו בו שוטרים וותיקים ומנוסים (אנשי סיור וחקירות), שידעו לזהות נכון בעיות, להגיב עליהן בתבונה ולשגר את הכוח הנגכן למקום. לא הכל היה מושלם - אבל המצב היה בהחלט לא רע. היום מאויישים המוקדים בשוטרי שח"ם (כלומר: חיילים וחיילות צעירים), חסרי נסיון ותושיה, שהמשימה אינה לפי כוחותיהם הדלים.

 32. 18
  אין דבר!

  מהיום מה שיקרה מי שימות נאמר אין דבר. זהו.

 33. 17
  גם אני ניסיתי להזמין ניידת כי היו סימנים ברורים לפריצה בבית

  התקשרתי מהעבודה למוקד המשטרה ולא רצו לעזור לי כי זה לא המוקד של אזור המגורים שלי. כלומר, בגלל שהייתי בעבודה בתל-אביב, לא יכולתי לבקש שישלחו לי ניידת הבייתה. במקום לעזור לי, נתנו לי את הטלפון הישיר של תחנת המשטרה בחדרה. איזה חלם

 34. 16
  לפי שנה נתקלתי במפגע מסכן חיי אדם והמוקדנית צחקה עלי וסירבה לשלוח ניידת.
 35. 15
  זה אם הם עונים בכלל
 36. 14
  תתקשרו ל-100 רק על דברים שתצטרכו לאישור עבור הביטוח. השאר מיותר.
 37. 13
  המוקד 100 הופרט המשטרה לעולם לא תצליח לתפוס עברין בזמן אמת

  המוקדנים לא מכירים את הרחובות ושמותיהם כשמתקשרים מירושלים ללמוקד 100 מי שעונה כאילו עונה מאילת כל הפעמים שהתקשרתי למוקד לדווח על אירוע בירושלים השיחה לקחה המון זמן השאלות על המיקום והרחובות לקחה המון זמן כך הבנתי שהמוקד מופרט במוצאי שבת בשנת 2011 דווחתי על צעיר ש שבחצר ביתי מנסה לפרק שתי זוגות אופנים דיווחתי בזמן אמת המשכתי גם לרדוף אחרי הגנב ותוך כדי ריצה להמשיך לדווח במוקד המשטרה הגיע לאחר שעתיים כאשר אין כבר את מי לתפוס מקום . לאחר יממה ראיתי את הגנב במרכז העיר בטלפון ציבורי שוב דיווחתי למוקד שוב השיחה היתה ארוכה כי לא יודעים ולא מכירים רחובות לאחר שהגנב סיים לדבר בטלפון המשכתי לרוץ אחריו ובמקביל דיברתי עם המוקד ותארתי הכל כיוון ההליכה תאור הגנב וכו למרות שמרכז העיר מרחק של 5 דקות מתחנת המשטרה לקח למשטרה המון זמן עד שהגיע שוטר רוכב אופנוע אבל אני כבר איבדתי קשר עין הגנב נעלם כל מה שהיה לשוטר ללהגיד לי ללכת למשטרה להגיש תלונה המשטרה והומוקד מבזבזים את זמנו של האזרח שרוצה לשתף פעולה זה עלבון בשבילי לדעת שאני קשישה מסוגלת לרוץ אחרי עברין ולדווח בזמן אמת למשטרה אך תיפקוד המוקד מבזבז זמן וכשיל את השוטרים להגיע בזמן אמת

 38. 12
  הגיע הזמן שבשנת 2011 אחרי יותר מ60 שנות מיסים יהיה מוקד חירום נורמלי.בושה
 39. 11
  כל תמלילי השיחות או הקלטות שלהם כל יום יפורסמו באינטרנט ואלו הסודיים למבקר המדינה

  ואז יש ביקורת ואולי תוצאות - כי היום זה בידור שוטרים על ידי האזרחים , צוחקים עלינו ומאיתנו ואין ביטחון בכלל לאזרח לא ברחוב ולא בבית

 40. 10
  מאות אלפי אזרחים תמימים פוחדים להיתקל במישטרע שמגייסת עבריינים!
 41. 9
  המוקד בסך הכל משקף את היחס של המשטרה.

  שידרוג המוקד זה רק קוסמטיקה.

 42. 8
  לא מקצועים

  כקצין משטרה לשעבר. להמשיך לחסוך, המחיר חוסר מקצועיות, נמשיך להפעיל מתנדבים וחיילי שרות סדיר זו התוצאה ולא רק במוקדים

 43. 7
  ובאילת אין בכלל מוקד 100 - הוא עבר לבאר-שבע!

  ומוקדן באר שבעי ממש לא מכיר את אילת על סמטאותיה חסרות השם, הבתים הממוספרים במספר ממשלתי ואיזורים קשים לתיאור לזר. גם מוקד מד"א נטש את אילת ועבר לב"ש. וכעת אמבולנסים טועים בדרכם...

 44. 6
  זה תפקיד של קמב"צ שמחייב אנשים עם נסיון חיים, שטח ושיקול דעת !

  זה בדיוק מסוג התפקידים שמחייב שערות שיבה, חוכמת חיים, הבנה של עם ישראל וכן הלאה. וזה בדיוק מה שלא מתאים לחיילות חובה בקב"א נמוך ואפילו לא לבעלות קב"א גבוה מאד. במילים אחרות עו"סית או מובטל אקדמאי בני ארבעים ומעלה (מה רע בבני ששים כמוני? השכל עוד עובד !) יתנו שירות טוב בסדרי גודל, יבינו מצבים קשים כמו מה שמתואר כאן וכן הלאה. וכן, גם אני נתקלתי במצב שהמוקדן לא מבין על מה אני מדבר, מתחיל להתעקש לקבל כתובת מושלמת שאין לי וכן הלאה... שמעתי צרחות אימים ממושכות של אשה "לך מכאן, עזוב אותי" מאחד משורת בתים שאני רואה מהחלון ברחוב סמוך, המשמעות היא שצריך לשלוח דחוף ניידת כדי לאתר מאיפה זה. התקשרתי, הזדהתי עם מספר נייד ורצתי למקום. עד שהגעתי זה פסק ולא איתרתי איפה זה, ניידת לא הגיעה וגם לא התקשרו אלי אח"כ... זה יכל להיות גם רצח !

  1. כל הכבוד לך

   ואזלת יד של המשטרה גם אני התקשרתי פעם ל 100. חיכיתי כל כך הרבה עד שכבר לא היה צורך בעזרה..

 45. 5
  מה קורה במשטרת ישראל

  אילו הייתם יודעים מה קורה במיוחד ביחידות המיוחדות והימרי"ם זה היה מדיר שינה מעינכם ...פחד אלוהים!!!ואני חושש לכתוב יותר מזה.

  1. ממה אתה מפחד? שהמשטרה תתנקל לך?
 46. 4
  לקחת את הפנסיה של אנשי הקבע בצה"ל ולהעבירם למשכורות השוטרים. עוד אתמול!
  1. ואז תקבל קצינים באיכות גרועה כמו השוטרים.
 47. 3
  אני בהלם מהשיחה שמוצגת בסוף הכתבה

  רק שלעולם לא נזדקק לעזרתה של משטרת ישראל, אמרו זאת לעצמכם מדי ערב לפני שאתם מניחים את הראש על הכר. שינוי צבע המדים, אדון דנינו היקר, לא ישנה את תדמית המשטרה גם לא בעוד מיליון שנים.

 48. 2
  המצב מבהיל!

  אנשים שהיו קורבנות לפשעים קלים יחסית כבר לא מגיעים למשטרה בכלל. גם בכבישים לא מורגשת אכיפה, המטורפים שלנו חוגגים באין מפריע

 49. 1
  וגם בביטחון בנתב"ג צריך להעסיק שליש עד חצי מובטלים אקדמאים מבוגרים !

  במילים אחרות מה שאני כבר שכחתי ביחסי אנוש וחוכמת חיים חיילי חובה וסטודנטים עוד לא התחילו ללמוד !