"מוות לערבים" ו-"גבעת אסף" בבית קברות מוסלמי בי-ם

הכתובות רוססו על 15 מצבות שהושחתו בבית הקברות בממילא. אתמול נעצר חשוד בריסוס כתובות הסתה במשרדי שלום עכשיו

בבית קברות מוסלמי בירושלים התגלו היום (חמישי) כתובות שרוססו על כ-15 מצבות שבורות. על המצבות בבית הקברות בממילא, סמוך למוזיאון הסבלנות בבירה, נכתב: "מוות לערבים" ו-"גבעת אסף", המאחז שעל פי הכרעת בג"ץ מיועד להיהרס.

עדיין לא ידוע מי אחראי להשחתת הקברים ומתי האירוע התרחש, ובמשטרה נטען כי האירוע מוכר להם. עם זאת, עד כה לא דווח עליו, והוא בוצע על רקע החלטת בג"ץ לפנות מספר מאחזים עד לסוף השנה, ובהם גם מאחז "גבעת אסף". לפני כחודש הושחתו מצבות בשני בתי קברות, מוסלמי ונוצרי ביפו.

סיעת מרצ אמרה בתגובה כי "הימין הקיצוני ממשיך במסע הטרור הפחדני נגד אנשים וסמלים, ולצערנו רשויות החוק ממשיכות לנהוג ביד רכה נגד המבצעים ושולחיהם. אנו שומעים גינויים למעשים משמאל ומימין, אך בפועל ההסתה ברחוב הישראלי נמשכת וכוחם של הקיצונים רק הולך וגובר".

הקברים שהושחתוסלמן אמיל

מקואליציית הארגונים "שראקה" נמסר בתגובה כי "לא יעלה על הדעת שנמשיך לקום מדי בוקר אל עוד אירוע טרור המכונה אמנם 'תג מחיר', אך זו אינה תגובה ולא מחיר אלא פעילות אלימה יזומה וגזענית נגד ערבים ונגד יהודים שפועלים למען שוויון ושלום. טוב תעשה ממשלת ישראל ומשטרת ישראל אם יכירו כי מדובר במצב חירום וכי יש לנקוט בכל האמצעים על מנת לעצור את האלימות המשתוללת הזו שעלולה חלילה להגיע לכדי רצח". 

אתמול עצרה המשטרה צעיר בן 21 בחשד שריסס כתובות "תג מחיר" וכתובות נאצה נגד ערבים, ובחשד לאחריות לאיום סרק בהטמנת פצצה במשרדי "שלום עכשיו". החשוד שנעצר אתמול כבר נעצר בעבר לאחר שצלצל לביתו של מזכ"ל שלום עכשיו, יריב אופנהיימר, ואיים לפגוע בו. אלא שלאחר חקירתו במשטרה בעקבות האיום הוא שוחרר לביתו. אתמול האריך בית משפט השלום בירושלים את מעצרו בשישה ימים.

בחקירתו הודה בתחילה החשוד בחלק מהמעשים המיוחסים לו, בהם גם גרימת נזק למכונית של ערבי. הוא סיפר שעשה זאת כי הוא "שונא ערבים ושונא שמאלנים". אלא שלאחר מכן חזר בו מהודאתו, וכעת הוא מכחיש את כל המיוחס לו. לטענת סנגורו, עו"ד שאול עזרא, ההודאה אינה קבילה שכן חולצה ממנו תחת לחץ. גם כשהודה במעשים בתחילה, דחה הצעיר את החשד שהוא האחראי לריסוס הכתובות בביתה של חגית עופרן, ראש ועדת המעקב אחר הבנייה בהתנחלויות בשלום עכשיו.

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, הבטיח אתמול לאנשי שלום עכשיו שהמשטרה עושה כל מאמץ להבטיח את שלומם ולתפוס את האחראים לפעולות נגדם.

במקרה אחר שבו התעורר חשד לפעולות המכונות "תג מחיר", נחלה אתמול המשטרה כישלון בבית המשפט. המשטרה סברה כי יש לה די ראיות נגד שלושה חשודים שנתפסו בוואדי ערה לאחר רצח המשפחה באיתמר, כשברשותם שלושה בקבוקי בנזין. השלושה טענו שהיו בדרכם לקברי צדיקים, ולקחו בנזין למקרה שייתקעו.
 


Read this article in English: 'Death to Arabs' scrawled across Muslim gravestones in Jerusalem

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 15
  עוצר

  פעם כשהיה יוצא פיגוע משכם היו עושים עוצר על שכם, למה שלא יעשו עותר על גבעת אסף, והתנחלויות ומאחזים אחרים שמנם יוצאת פעילות טרור?
  שין מחבל כדין מחבל ודין אוכלוסיה תומכת טרור, ללא הבדל דת גזע ומין.

 2. 14
  זה בטח השופט נועם סולברג עוד פעם
 3. 13
  בושה וחרפה ! !

  המחוייבות שלנו היא לעמוד נגד אותם עבריינים הפוגעים בציבור ובמדינה. אסור לנו לעמוד מנגד ולשתוק על המעשים הנילוזים של אנשים קטנים. צריכים לצאת נגד למחות בקול!

 4. 12
  אני נגד כל העניין של הגרפיטי הזה של תג-מחיר,והצעירים האלה גורמים נזק לכולנו.

  לא עוזרים כל התחינות והבקשות שלי שבני הנוער הצעירים שיפסיקו את המעשים הללו כי הם נפשעים ולא מועילים וגם משום שהתקשורת אומרת שכול הימין טרוריסיטים שזה לא נכון,ובגלל המעשים הללו מאשימים את כל המתנחלים,הימניים,ולכן אני כועסת מאוד כימנית,וכתומכת במתנחלים ובהתנחלויות בושה להם.והלוואי שייעצרו כולם בכדי להפסיק את השאגה הזו של הרדיפה התקשורתית בכול סוגי התקשורת,וכן אפילו בכנסת ובכול מקום רדפו והאשימו את כל הימין בדבר שלא ביצענו ולא אנו אחראים למעשים שלילים שלא מועילים לנו בכלום ולא לאף אחד.בושה וכלימה והלוואי והמשטרה תעצור אותם ושכול העניין הזה ייגמר.וגם את הערבים שכותבים מוות-ליהודים,ואת השמולנים שדורשים לחסל,ולהרוג את המתנחלים.ושמתירים את דמם מהאוניברסיטאות ועד לאחרון האנרכיסיטים.אני לא שומעת את אותו להט של רדיפה.כשמדובר בשמולנים שרודפים מתנחלים וחיילים.וימניים וחרדים.איפה הצדק????ויש לעצור מייד את כל הצעירים שמבצעים את הפשעים הללו,אבל אל תגזימו הם לא רצחו אף אחד.מספיק להסתה נגדם.באמת.אתם מגזימים מאוד.ואני הראשונה רוצה שזה ייפסק כי הם מזיקים לעניין של כל המחנה הלאומי.וחבל מאוד.

  1. עשרה קבין של הזויים ירדו לעולם. תשעה לקח הימין בישראל ואחד העולם כולו.
 5. 11
  אור לגויים
 6. 10
  הפעולות ממונות ע"י הקרן החדשה כדי לעורר סימפטיה לבוגדים בשלום עכשיו.
 7. 9
  משטרה אימפוטנטית. כנסו לכל ההתנחלויות וצצתחילו חקירה רצינית. נו כבר!
 8. 8
  תיקון

  על המצבות בבית הקברות בממילא, שעל חלקו נבנה מוזיאון הסבלנות בבירה.

  1. סבלנות

   בארץ סבלנות/סובלנות הם מייצגים מוזיאוניים

 9. 7
  לא ידעתי שהימין הקיצוני כזה פחדן- עושה דברים בחושך ונמלט...
 10. 6
  השחתת קברים יהודיים

  האם נכון שבאחד הלילות השבוע הושחתו עשרות מצבות בבית הקברות בהר הזיתים? כך שמעתי מפה לאוזן ולא שמעתי על כך דבר בתקשורת הארצית. נכון, אני לא עונה לעניין עליו מדברת הכתבה, אבל במקום בו אין הקשבה דו-צדדית אין מקום לשיח. מה שאני שומע מהכתבה הזו זה "כל המתנחלים רעים"

  1. האם נכון שבאחד הלילות עשרות מתנחלים נפגשו כדי לדסקס פעולות חתרניות ו...

   לא. אין לי מושג אם זה נכון או לא. גם לך. מה אתה מבלבל? יש לך מה להגיד תגיד, אין לך אז תעשה מה שרצוי שאנשים כמוך יעשו - סייג לחוכמה שתיקה.

 11. 5
  כולם להתעורר!!!!!!

  יום יבוא ובו לא תהיה אפשרות לעצור את האנרכיסטים!

 12. 4
  תוצאת המשפט כבר ידועה מראש ״ שחרור לאחר חוסר ראית

  זו לא הפעם הראשונה ובטח לא האחרונה שכשמדובר במעשה טרור של הימין נתקלים בחוסר ראיות ובהודאה כפויה אילו המבציע היה ערבי מזמן היו מוציאים נגדו את כל הראיות שבעולם עם כמה שנות מאסר בפועל וכפול על תנאי. כך הוא המצב כשחבורת גזענים מנהלת את ענייני המדינה

 13. 3
  הפעם זה לא שמפניה, בציר 96, זה וינפנדל 2010

  התיישן בחביות ניצן אלון...

 14. 2
  סליחה

  כישראלית, אני מבקשת סליחה מכל מי שנפגע מן הגזענות והאלימות הגואה. כאב גדול ויאוש מהמצב הבלתי נסבל הזה

 15. 1
  אם הוא איים על חייו של אופנהיימר לא שיחררו אותו לחופשי?

  זה ברור שהוא ימשיך בפשעי השנאה והטרור