מינוי דיגיטלי של הארץ - באתר בסמרטפון ובטאבלט - חודש ראשון ב-4.90 ₪ בלבד
מצטרפים ומשדרגים לאחת מחבילות התוכן האיכותי של הארץ. עכשיו במבצע השקה! רק 4.90 ₪ לחודש הראשון. נסו עכשיו >>
הרשמה למערכת
שם פרטי
שם משפחה
דוא"ל
סיסמה
אישור סיסמה
טלפון נייד
 ?נרשמתם בעבר לאתרי קבוצת הארץ התחברו   |   שכחתי סיסמה

כתב אישום נגד החשוד בפעולות תג מחיר בי-ם

בשלום עכשיו טוענים כי האיסור על פרסום זהותו של הנאשם, שאינו קטין, נגוע בשיקולים זרים

כתב אישום הוגש אתמול לבית משפט השלום בירושלים נגד הצעיר שנאשם בביצוע פעולות תג מחיר בירושלים וסביבתה בחודשים האחרונים, בכללן איומים על מזכ"ל תנועת שלום עכשיו יריב אופנהיימר.

הצעיר נעצר ביום שלישי בשבוע שעבר, ומאז היה נתון במעצר במגרש הרוסים. הוא הודה בחקירתו בכל החשדות שאותם המשטרה ייחסה לו. עם זאת, בצעד יוצא דופן הטיל בית המשפט צו איסור פרסום על זהותו, למרות שהוא אינו קטין, וכן על זהות בני משפחתו, לרבות עיסוקיהם.

בארגון שלום עכשיו מאשימים כי צו איסור הפרסום שהוצא על זהותו מרמז על נקיטת איפה ואיפה. "הצו ניתן משיקולים זרים, שאף עציר אחר לא היה מקבל", אמר אופנהיימר, "הוא זוכה ליחס מועדף משיקולים שנאסר לפרסם". בדיון הארכת מעצר בתחילת השבוע, תקף אביו של הנאשם צלמת עיתונות אשר צילמה אותו, דרש כי תמחק את התמונה ואיים עליה כשאמר: "את יודעת מי אני? אני אקח אותך למעצר". איומים דומים שלח האב לעיתונאים נוספים ששהו באולם באותה שעה. כתב האישום מייחס לצעיר עבירות של איומים ואיסור פרסום הסתה לגזענות, בארבעה מקרים שונים. בראשון, בתחילת ספטמבר, הוא התקשר כמה פעמים לאופנהיימר, קילל אותו ואמר כי הוא בדרכו אליו כדי "לשים לו כדור בראש". הצעיר נלקח לחקירה, אך שוחרר זמן קצר לאחר מכן. כשבוע לאחר מכן, צילם בכעשרים עותקים כתובות תג מחיר, ותלה אותן במקומות בולטים במבשרת ציון. הוא נתפס ונגזרו עליו חמישה ימי מעצר בית.

הדבר לא הרתיע אותו מלהמשיך במעשיו, ובערב יום חמישי לפני כשבועיים ריסס על שער הכניסה למשרדי שלום עכשיו בירושלים סמל מגן דוד גדול, וכן כתובות תג מחיר בתחנת רכבת בבית חנינא ועל קירות סניף הצופים במבשרת ציון. ביום ראשון לאחר מכן, שוב חזר למשרדי שלום עכשיו, ריסס כתובת "תג מחיר" על הגדר החיצונית ואיים על אחד השכנים באינטרקום כי "הבית יתפוצץ בעוד חמש דקות". הבניין פונה מיושביו, וכוח משטרה הוזעק למקום. יומיים לאחר המעשים נתפס הנאשם.

אביו של הנאשם ביקש להמיר את מעצרו בפנימייה דתית בפתח תקווה. בית המשפט לא שעה לבקשה, והאריך את המעצר בארבעה ימים נוספים. "העבירות על רקע אידיאולוגי מרימות ראש לאחרונה", נימק השופט חן אביטל. "בתקופה קשה זו של ליבוי יצרים, אין אני יכול לחזות לאן דברים יכולים להידרדר".
הוספת תגובה
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

 
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
להוספת תגובה בלתי מזוהה לחץ כאן להוספת תגובה מזוהה לחץ כאן

הקלד את הנושא

הקלד את התגובה

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים עם תנאי השימוש של אתר הארץ
תודה על פנייתך, היא תיבדק על ידי המערכת
הצג את כל התגובות פתוחות 01 האלימות נגד שלום עכשיו היא תוצאה מההסתות נגד השמאל שחלק מהן קורה בתגובות כאן  (לת) מרוקאי עצבני-1
 • 13:56
 • 18.11.11

02 משטרע תחת חסותם של הביברמנים היא בושה לכל מדינה דמוקרטית.  (לת) אופס,שכחתי,אנחנו כבר לא דמוקרטיה
 • 07:47
 • 19.11.11

03 מי אומר שבישראל אין שוויון? שמאלני שפוי
 • 08:39
 • 19.11.11

קיים שוויון, ועוד איך! במסגרת השוויון הלאומי, יש כאלה ששווים יותר! אפשר לצפות אפילו ליותר שוויון אם אלה ששווים פחות יוצאו מחוץ לחוק או יחוסלו. הכתובת כבר על הקיר - הרבה מן המגיבים הימניים כאן מאשרים את תמיכתם בהסדר כזה. בניגוד לדעתם של כמה מאלה ש"שווים פחות", אני סבור דוקא שטוב שלא מצנזרים את התגובות הקיצוניות מן הסוג הנ"ל. עדיף לדעת מהו סדר העדיפויות שלהם, ומה יש ברצונם לעשות לאחר שההגבלות החוקיות שעדיין קיימות יבוטלו. מינויו של סולברג לעליון זה רק צעד ראשון. זה רק עניין של זמן עד שכולם שם יהיו סולברגים.

04 אז מה השם? מי האב המאפיונר?  (לת) נו, אז פרסמו את השם בטוקבקים.
 • 08:12
 • 20.11.11

05 פושע השנאה נעצר ושוחרר לפחות פעמיים ראובן
 • 08:45
 • 20.11.11

משטרת ישראל והשב"כ תתעוררו!

06 איזו הפתעה, הטרוריסט ינוקא לומד בפנימייה דתית. מוקי
 • 11:49
 • 20.11.11

והרי ידוע שבפנימיות דתיות מקפידים שלא לטפטף ארס, שנאה וגזענות לאזני הנערים הרכים יום וליל, ללא הפסק. איך יכול להיות שטרוריסטים יהודיים יצאו דווקא משם?

פרוייקטים מיוחדים