כתב אישום נגד החשוד בפעולות תג מחיר בי-ם

בשלום עכשיו טוענים כי האיסור על פרסום זהותו של הנאשם, שאינו קטין, נגוע בשיקולים זרים

כתב אישום הוגש אתמול לבית משפט השלום בירושלים נגד הצעיר שנאשם בביצוע פעולות תג מחיר בירושלים וסביבתה בחודשים האחרונים, בכללן איומים על מזכ"ל תנועת שלום עכשיו יריב אופנהיימר.

הצעיר נעצר ביום שלישי בשבוע שעבר, ומאז היה נתון במעצר במגרש הרוסים. הוא הודה בחקירתו בכל החשדות שאותם המשטרה ייחסה לו. עם זאת, בצעד יוצא דופן הטיל בית המשפט צו איסור פרסום על זהותו, למרות שהוא אינו קטין, וכן על זהות בני משפחתו, לרבות עיסוקיהם.

בארגון שלום עכשיו מאשימים כי צו איסור הפרסום שהוצא על זהותו מרמז על נקיטת איפה ואיפה. "הצו ניתן משיקולים זרים, שאף עציר אחר לא היה מקבל", אמר אופנהיימר, "הוא זוכה ליחס מועדף משיקולים שנאסר לפרסם". בדיון הארכת מעצר בתחילת השבוע, תקף אביו של הנאשם צלמת עיתונות אשר צילמה אותו, דרש כי תמחק את התמונה ואיים עליה כשאמר: "את יודעת מי אני? אני אקח אותך למעצר". איומים דומים שלח האב לעיתונאים נוספים ששהו באולם באותה שעה. כתב האישום מייחס לצעיר עבירות של איומים ואיסור פרסום הסתה לגזענות, בארבעה מקרים שונים. בראשון, בתחילת ספטמבר, הוא התקשר כמה פעמים לאופנהיימר, קילל אותו ואמר כי הוא בדרכו אליו כדי "לשים לו כדור בראש". הצעיר נלקח לחקירה, אך שוחרר זמן קצר לאחר מכן. כשבוע לאחר מכן, צילם בכעשרים עותקים כתובות תג מחיר, ותלה אותן במקומות בולטים במבשרת ציון. הוא נתפס ונגזרו עליו חמישה ימי מעצר בית.

הדבר לא הרתיע אותו מלהמשיך במעשיו, ובערב יום חמישי לפני כשבועיים ריסס על שער הכניסה למשרדי שלום עכשיו בירושלים סמל מגן דוד גדול, וכן כתובות תג מחיר בתחנת רכבת בבית חנינא ועל קירות סניף הצופים במבשרת ציון. ביום ראשון לאחר מכן, שוב חזר למשרדי שלום עכשיו, ריסס כתובת "תג מחיר" על הגדר החיצונית ואיים על אחד השכנים באינטרקום כי "הבית יתפוצץ בעוד חמש דקות". הבניין פונה מיושביו, וכוח משטרה הוזעק למקום. יומיים לאחר המעשים נתפס הנאשם.

אביו של הנאשם ביקש להמיר את מעצרו בפנימייה דתית בפתח תקווה. בית המשפט לא שעה לבקשה, והאריך את המעצר בארבעה ימים נוספים. "העבירות על רקע אידיאולוגי מרימות ראש לאחרונה", נימק השופט חן אביטל. "בתקופה קשה זו של ליבוי יצרים, אין אני יכול לחזות לאן דברים יכולים להידרדר".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 6
  איזו הפתעה, הטרוריסט ינוקא לומד בפנימייה דתית.

  והרי ידוע שבפנימיות דתיות מקפידים שלא לטפטף ארס, שנאה וגזענות לאזני הנערים הרכים יום וליל, ללא הפסק. איך יכול להיות שטרוריסטים יהודיים יצאו דווקא משם?

 2. 5
  פושע השנאה נעצר ושוחרר לפחות פעמיים

  משטרת ישראל והשב"כ תתעוררו!

 3. 4
  אז מה השם? מי האב המאפיונר?
  1. dad is shinbet and mother a police officer
 4. 3
  מי אומר שבישראל אין שוויון?

  קיים שוויון, ועוד איך! במסגרת השוויון הלאומי, יש כאלה ששווים יותר! אפשר לצפות אפילו ליותר שוויון אם אלה ששווים פחות יוצאו מחוץ לחוק או יחוסלו. הכתובת כבר על הקיר - הרבה מן המגיבים הימניים כאן מאשרים את תמיכתם בהסדר כזה. בניגוד לדעתם של כמה מאלה ש"שווים פחות", אני סבור דוקא שטוב שלא מצנזרים את התגובות הקיצוניות מן הסוג הנ"ל. עדיף לדעת מהו סדר העדיפויות שלהם, ומה יש ברצונם לעשות לאחר שההגבלות החוקיות שעדיין קיימות יבוטלו. מינויו של סולברג לעליון זה רק צעד ראשון. זה רק עניין של זמן עד שכולם שם יהיו סולברגים.

 5. 2
  משטרע תחת חסותם של הביברמנים היא בושה לכל מדינה דמוקרטית.
 6. 1
  האלימות נגד שלום עכשיו היא תוצאה מההסתות נגד השמאל שחלק מהן קורה בתגובות כאן