ענת קם התייצבה בנווה תרצה והחלה בריצוי מאסרה

הצעירה שהורשעה באיסוף והחזקת ידיעה סודית וכן במסירת ידיעה סודית תרצה את עונשה באגף הביטחוני

ענת קם התייצבה הבוקר (רביעי) בכלא הנשים נווה תרצה והחלה בריצוי עונש מאסר של ארבע וחצי שנים. קם הייתה אמורה להתחיל בריצוי עונשה כבר ביום ראשון השבוע, ואולם שופטת בית המשפט העליון, מרים נאור, קיבלה את בקשת קם לעכב את ביצוע גזר הדין, לצורך עריכת הליך אבחון ומיון בטרם כניסתה למאסר.

בשבוע שעבר דחתה נאור בקשה שהגיש פרקליטה של קם, עו"ד אילן בומבך, לדחיית ביצוע העונש עד לאחר שיינתן פסק דין בערעור, אותו הגישה קם בשבוע שעבר. נאור דחתה את הבקשה לעיכוב המאסר עד לפסק הדין בערעור, וקבעה כי "מתקשה אני לומר שיש סיכוי סביר לכך שעונש המאסר בפועל יבוטל כליל" לאחר שבית המשפט ידון בערעורה.

עקם מגיעה לנווה תרצה, הבוקרמילרוד מוטי

אתמול הגיעה קם לוועדת מיון של שירות בתי הסוהר, שם ראיינו אותה כמה חברי הוועדה. תפקיד הוועדה הוא לקבוע את תנאי המעצר של האסירה בכלא. בסיום הוועדה נקבע כי קם תוחזק באגף הביטחוני. נוסף על כך, נקבע באיזו רמת השגחה היא תוחזק בשלב הראשוני של מאסרה.

בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר על קם ארבע וחצי שנות מאסר בפועל, ושלוש שנות מאסר על-תנאי, לאחר שהורשעה במסגרת הסדר טיעון באיסוף והחזקת ידיעה סודית וכן במסירת ידיעה סודית. קם, שבמסגרת שירותה הצבאי שירתה בלשכת אלוף פיקוד המרכז, שמרה מסמכים רבים ולפני שחרורה מצה"ל העתיקה אותם על שני תקליטורים. היא הודתה כי העבירה לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו דיסק און-קי, שאליו העתיקה 1,500 מסמכים, בהם כ-150 בסיווג "סודי ביותר" וכ-330 בסיווג "סודי". בהתבסס על המסמכים, פרסם בלאו כמה כתבות ב"הארץ".

ענת קם נכנסת לכלא, הבוקרמילרוד מוטי

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 23
  מוגש כשירות לציבור המוטרד, בלי שום קשר לענת קם ומעלליה.

  "בבוכרה היפה בעירי ברוכת השמש חרב המשפט שלופה, חרב המשפט. כאן בשערי העיר האמת תצוף כשמן תנו הידד לו לאמיר, לאמיר הידד. שני אחים רבים אודות הסיר האמיר את ראש שניהם הסיר, והסיר הוא האסיר של האמיר. אזרחים פצחו נא בשיר כי אמת וצדק משפטו של האמיר אזרחים פצחו נא בשיר כי אמת וצדק משפטו של האמיר. מה קשה לו במעונו ובחדריו אין נחת אלף יש בהרמונו וחייו קשים. אך מוכן הוא על עצמו עוד אלפיים ראש לקחת כי אוהב הוא את עמו בעיקר נשים. יום אחד ערף את ראש האב ואת בת זקוניו לקח אליו, בל תסבול האומללה חרפת רעב. אזרחים פצחו נא בשיר כי אמת וצדק משפטו של האמיר אזרחים פצחו נא בשיר כי אמת וצדק משפטו של האמיר"

 2. 22
  מקווה שהערעור יתקבל ותשתחררי מהר

  מקווה שתחזרי לעבודה עיתונאית ותמשיכי לחשוף שחיתויות בצמרת.

 3. 21
  היא בכלא - ומפרי הוראות בג"ץ שחשפה ממשיכים להתקדם בקריירה
  1. ואת חשבון "הפנסיון" (מעל -.250 ש"ח לאסיר ליום הכל כלול) מגישים לך האזרח היקר.
 4. 20
  מי האויב?

  עד היום ריגול היה מסירת ידיעות לאויב (אם אינני טועה), ענת מסרה את החומר לידי כתב הארץ. איפה פה הריגול, האם עתונאי ״הארץ״ הוא האויב? ואם כן מדוע הוא לא נענש?

 5. 19
  מוגזם

  עצוב שלאחר שירות צבאי חובה, עליה לרצות 4 שנים נוספות בכלא, ועוד באגף הבטחוני!!. ילדים בני 18 עושים טעויות. בעיני זה המון זמן להענש

 6. 18
  So what?

  אפשר לחשוב שמדובר להבדיל במאסר של הרבי מלובביץ'. כל אמצאי התקשורת מדווחים על האירוע מדי חצי שעה. אחר כך טוענים שאינם שמאלנים.

 7. 17
  עונש מאוד קל ובילתי נסבל מגיע לה להירקב בכלא

  תחשבו לרגע לעומק על התמונה של חיילת שלנו שיושבת ואוגרת אלפי מסמכים סודיים ביותר מקליטה אותו על תקךיטורים ומוציאה אותו מרשות הצבא וממש לא משנה למי היא מוסרת אותו. לא מעשה חד פעמי לא מעשה בפזיזות אלא חודשים של עבודה יסודית כמו סרטן במערכת גיס חמישי יום אחרי יום בוגדת בתפקידה ובנו ואינה מתחרטת ואינה מפסיקה.

 8. 16
  חשוב מאוד לקרוא

  אני לא. מצדיק את מעשה של ענת קם. אבל לא יתכן שנישא מדינה שמאושם באונס לכ ישב בכלל ואילו אחת שלכ בטוח שגרמה נזק תשב כמה שנים. ניראה מגוחך.

 9. 15
  סוף סוף! כעת אני רגוע. לא מספיק לנו איראן גרעינית, הפה הגדול של ליברמן, האודישן לשופטי העליון, אז צריך גם את האיום של מסמכי ענת קם על הראש?
 10. 14
  סה"כ ילדה קטנה. לא מגיע לה עונש כזו
 11. 13
  מסכנה

  אין צדק

 12. 12
  ומה עם אורי בלאו? מתי הוא יועמד לדין- ואפילו דין מקצועי?

  בושה לעיתון, למקצוע, למדינה

 13. 11
  מעניין אם כשתשחרר עדין יחכו לה צלמים

  כל כך חמודה אבל אהבלה לגמרי

 14. 10
  וכעט היא תאו-ן 3 שנים,אח, למה אני לא איתה?
 15. 9
  כולי תקווה שבגץ" יכפיל את העונש הקל הזה.

  לפחות תוכלי לבקש ביקורי התיחדות ..עם בלאו....הבוגד.

 16. 8
  במדינה הזאת יש עונש למזרחים ויש עונש לאשכנזים

  18 שנים.

 17. 7
  איפה בטחון השדה????

  איפה בטחון השדה ומה עם הממונים עליה?אני לא מורידה מהערך של מה שעשתה,אבל לא צריך לעשות בדק בית ולבדצק איך זה קורה????בלשכה של אלוף!!!!בזיון לצבא

 18. 6
  היה עוד מישהו, ששיקר בחקירה בשבכ

  לא? משהו שמתחיל בא׳? ואיזה גוף שמימן את הבריחה שלו עם שק המסמכים ?

 19. 5
  עצוב ומזעזע

  סיוט לראות תמונות כאלו ואת הפרח שייבול.

  זה יכול לקרות לכל אחד מאיתנו, גם לחפים מפשע.

  1. האם המאסר בנווה תרצה הוא העונש ההולם?

   מלבד כמה סהרורי ימין איש אלא יחלוק על הקביעה שענת קם אינה פושעת רגילה, לא סוחרת סמים, לא רוצחת, לא בריונית ואפילו לא נערה במצוקה שהדרדרה לזנות ולסמים. העונש ההולם לענת קם הוא עבודות שרות למען הקהילה.

  2. פרח ? זה קוץ בתחת !

   שתנמק בכלא.

 20. 4
  עונש מוצדק, אבל איזה חתיכה! תעשי לי ילד!
 21. 3
  כוסית לבנה
 22. 2
  ובלאו - שהרס את חייה מרוב קרייריזם

  יושב בבית מבסוט...

  1. נראה כהדחה ?
 23. 1
  לשחרר את כל האסירים הפוליטיים!

  ענת קם אסירה פוליטית בדיוק כמו וענונו ופולארד!

  1. ולחלק את יתרת תקופות מאסרם למתמכרי שקשוקה (כחוק), ולאנסים סדרתיים.
  2. לשלש ולרבע את פרקי הזמן נטו

   ולהשית על פלוטרכיה אןליגרכיה של טייקונים והון שלטון.את הממון לחלק בהמון.