פעילי ימין נעצרו בחשד שאספו מידע על צה"ל בגדה

עדיין לא ברור אם קיים קשר בין המעצרים לבין האירועים האלימים בחטמ"ר אפרים, אך קיים חשד כי פעילים דיווחו לחבריהם על תנועת צה"ל באותו הלילה

שישה פעילי ימין מוכרים נעצרו הלילה (חמישי) בשטחי יהודה ושומרון בחשד שאספו מידע על כוחות צה"ל באזור. לפנות בוקר הגיעו שוטרים לבתיהם של הפעילים בהתנחלויות יצהר, איתמר, חרשה, קרית ארבע וכן בירושלים, עם צווי חיפוש אחר חומר המעיד על איסוף מידע על פעולות צה"ל בגדה המערבית.

עדיין לא ידוע אם קיים קשר ברור בין מבצע המעצרים הלילה לבין האירועים האלימים בחטיבה המרחבית אפרים לפני כשבועיים, אך קיים חשד כי פעילי ימין דיווחו לחבריהם על תנועת כוחות צה"ל בגדה באותו הלילה - בשל החשש שהם בדרכם לפנות מאחזים בלתי חוקיים. בעימותים בין פעילי הימין לבין כוחות הביטחון לפני כשבועיים נפצע בראשו סגן מפקד החטיבה המרחבית.

אחד מחבריהם של העצורים אמר ל"הארץ": "המשטרה השתגעה, אין להם קצה חוט על מי זרק את האבן על הקצין וכל מי ששולח הודעת טקסט שראה ג'יפ – עוצרים אותו". אביו של אחד החשודים מסר כי הוא גאה בבן שלו: "הוא נאבק למען ארץ ישראל, זה איך שהוא חונך". הוא ציין עוד כי בליל ההתפרעויות בחטיבה המרחבית אפרים, בנו עסק בהכנות לברית לילד שנולד לו ושהה בביתו.

עימותים בין תלמידי ישיבת מרכז הרב לשוטרים בשכונת קרית משה בירושלים, לפני כשבועיים. מעצר החשודים הוארך שלשום בפעם החמישיתאמיל סלמן

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והפרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

אתמול פורסם ב"הארץ" כי 40 מהמתפרעים בבסיס החטיבה המרחבית אפרים לפני כשבועיים באו באוטובוס שיצא מישיבת מרכז הרב בירושלים - כך עולה מחקירת המשטרה. השבוע נעצר אחד מתלמידי הישיבה, מסמלי הציונות הדתית, בחשד שארגן את האוטובוס ופרץ לבסיס.

על פי ממצאי החקירה, שעות לפני ההתפרעות החלו פעילי ימין לקרוא לחבריהם מרחבי הארץ לבוא לשומרון כדי למחות נגד ההריסה המתוכננת של מצפה יצהר או רמת גלעד. שלושה פעילים מוכרים - אפי חייקין, דוד אליהו ומאיר אטינגר - שהורחקו מהשטחים בצו מנהלי ומתגוררים סמוך לישיבת מרכז הרב, ריכזו את היציאה של הפעילים מירושלים. בשלב מסוים נשכר אוטובוס, לא ברור עדיין על ידי מי, שהגיע למרכז הרב ואסף 40 איש, רובם תלמידי הישיבה. הנהג סיפר בחקירתו כי מי שארגן את המבצע היה "אדם בלי זקן".

Read this article in English: Israel arrests extremists for tracking IDF forces in West Bank
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 11
  אוספים מידע? כולם אוספים. הימין על השמאל והשמאל על הימין... השאלה היא, אם פועלים באלימות ואם עוברים על החוק. הפורעים לקחו את החוק לידיהם וצריכים להיענש.
 2. 10
  ההסדרניקים=גייס חמישי המשת"פ של תג מחיר. יש להציבם כסניטרים וטבחים שם הם יוכלו לתרום בלי לגרום נזק.
 3. 9
  ממתי איסוף מידע הוא עבירה על החוק?

  מעכשיו בטח גם אסור לעשות גוגל על הצבא.

  המדינה עוברת על החוק בטיפול במתנחלים בדיוק כמו שהיא עושה בטיפול בפלסטינים.

 4. 8
  מי מגן על השמאל והפלשתינים מהימין האלים.
 5. 7
  יש להכליל, לדרוס, להסיק מסקנות

  על חינוך, ולקשר הכל לרצח רבין הקודם והבא. לעומת זאת, ענת קם פעלה לבדה, ללא קשר לציבור שלה ולחינוך שקיבלה. ככה זה כשאתה מיעוט וזר. אפקט ההילה פועל

 6. 6
  אלה שתפקידם להרוס בתי יהודים אינם צבא ההגנה לישראל

  אני מוחה על זה שהם לובשים אותם מדים שבהם יצאתי לשחרר את יהודה והשומרון מכיבוש ערבי.

 7. 5
  יש לחקור ולדון אותם כמו כל טרוריסט אחר מה שלא עשו עד כה כל ממשלות ישראל ולא שירותי הביטחון
 8. 4
  אסור לאיש זולת אשת אלוף פיקוד המרכז וחברותיה למשמר "ווטש" לאסוף חומרים על חיילי צה"ל!
 9. 3
  מעניין אם יתייחסו אליהם כמו אל ענת קם

  הרי הם אספו מידע שלכאורה אסור היה להם להחזיק בו (ריגול ?) ולכאורה רצו לפגוע בחיילי וקציני צה"ל.
  זה נראה כמו מי שאנחנו מכנים "מחבלים" פלשתינאים.

 10. 2
  מקווה שימין אף פעם לא יפעול כך

  אני מקווה, שימין אף פעם לא יפעול נגד השמאל בכוחנות יתר. זו פשוט זוועה.

 11. 1
  מחאה, א.ב. בדמוקרטיה!
  1. בגידה, ש.ת. בדיקטטורה!