נאמן: לדור מסמן מטרות ומגיש אישומים בלי ראיות מספיקות

גילויים חדשים על האיש שהחליט לשנות את שלטון החוק בישראל. את "הארץ" כינה שר המשפטים "דר שטירמר" - השופר של המפלגה הנאצית

שר המשפטים פרופ' יעקב נאמן מותח בשיחות פרטיות ביקורת חריפה על פרקליטות המדינה בראשות עו"ד משה לדור. בשיחות טען נאמן דברים ברוח זו: "לדור מסמן מטרות ומגיש כתבי אישום ללא ראיות מספיקות". אחת הדוגמאות שמספק נאמן לרוח של לדור היא ההחלטה של פרקליט המדינה להגיש כתב אישום נגד עו"ד יעקב וינרוט, כתב אישום שממנו זוכה פרקליט הצמרת. כמו כן טוען נאמן בשיחות עם עמיתים משפטיים כי לדור תוקע במכוון הקמת גוף ביקורת על הפרקליטות.

בשיחות עם עמיתיו לשולחן הממשלה מגלה נאמן, שמקפיד לא להתראיין וטוען שאינו קורא עיתונים, יחס עוין מאוד כלפי התקשורת. כך למשל כינה נאמן באוזני שרים את עיתון "הארץ" - "דר שטירמר", עיתון ששימש שופר לתעמולה הנאצית.

השבוע עמד נאמן בעין הסערה. בחודשים האחרונים מקדם שר המשפטים הצעת חוק שנועדה לשנות את זהות נציגי לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים, זאת לאחר שבבחירות שנערכו לתפקיד ניצחו שני נציגי אופוזיציה המזוהים עם נשיאת בית המשפט העליון דורית ביניש. נאמן, שחשש לאבד את הרוב בוועדה החשובה, מקדם את החוק על אף התנגדות הדרג המקצועי במשרד המשפטים והיועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין. היועץ אף הודיע השבוע כי לא יגן על החוק בבג"ץ.

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הפרשנויות ישירות לפייסבוק

לחצו להגדלה

השר דן מרידור טוען כי הצעת החוק הזו היא "ניסיון להכפיף את השופטים או להביא אותם לנסות למצוא חן בעיני הפוליטיקאים. מנסים ליצור רוב מלאכותי בדרך שכולה חקיקה. והכל בסוף יפגע בתחושה של הציבור שהשופט עצמאי".

גם משפטנים בכירים מותחים ביקורת נוקבת על נאמן בהקשר זה, כמו גם לנוכח שתיקתו הרועמת מול מתקפת הפוליטיקאים מימין נגד בית המשפט העליון. הפרופ' למשפטים יורם שחר טוען כי נאמן הוא שר המשפטים הראשון הזכור לו "הפועל במחשכים, ממניעים לא ידועים".

את התערבותו הבוטה של נאמן בזהות נציגי לשכת עורכי הדין בוועדה למינוי שופטים מכנה שחר "עלבון גדול. נאמן מתנהל כשר משפטים באותו אופן שהוא התנהג כעורך דין פרטי. שר משפטים לא יכול להתנהל במניפולציות ודרכי עורמה. זה לגיטימי לעבודת עורך דין, אבל לא לשר. החוק הוא הלקוח שלו".

לדברי שחר, "ההתנהלות שלו לשינוי האופן שבו עורכי הדין שולחים את נציגיהם לבחירת שופטים היא דוגמה לכך".

"לא היו לי תקוות גדולות ממנו", אומר הפרופ' למשפטים אוריאל פרוקצ'יה, "נאמן אף פעם לא נתן לי סיבה לראות בו מבצר של שלטון החוק. צר לי לומר, שאני מצטער שיש לנו שר כזה, שלפי כל הסימנים לא עומד בפרץ".

בכתבה שתתפרסם מחר מתוארת מערכת היחסים ארוכת השנים של נאמן עם דמויות בצמרת המדינה. ביו השאר נחשף כי נאמן העניק בעבר שירותים משפטיים לשר החוץ אביגדור ליברמן. כזכור, ליברמן התעקש אחרי הבחירות להשאיר את פרופ' דניאל פרידמן בתפקיד שר המשפטים ולאחר מכן הסכים למינויו של נאמן לתפקיד.

ל"הארץ" נודע כי בשנת 2004, כאשר פרש ליברמן מממשלת שרון ופנה לעסקים פרטיים, הוא הגיע לפגישה במשרדו של נאמן יחד עם בתו מיכל ליברמן. מטרת הפגישה היתה להתייעץ עם עו"ד נאמן לקראת שובו של ליברמן לזירה העסקית. מסמכים הנמצאים בידי "הארץ" מראים כי חברת מ.ל. הוקמה בסיוע משרד עורכי הדין של נאמן. ב-5 יוני 2004 התייצבה מיכל ליברמן בפני עו"ד סרינה בן דוד, אז העוזרת המשפטית האישית של נאמן, וחתמה בפניה הן על הבקשה להקמת החברה והן על תקנון ההתאגדות שלה.

בטיוטת כתב האישום נגד ליברמן נטען כי מיכל ליברמן ויועצו של שר החוץ, שרון שלום, פתחו אז חשבון בבנק לאומי ירושלים ונרשמו כמורשי החתימה. הם אף חתמו על הצהרת נהנה בחשבון שבה דווח כי החברה היא הנהנית היחידה בחשבון וכי הם בעלי השליטה בה. אולם, לטענת הפרקליטות היה זה מצג שווא: בפועל שלט ליברמן בחברה ונהנה מהכנסות של מיליונים שהמשיכו לזרום לחברה גם אחרי ששב לכנסת ולממשלה.

בנוסף, מתואר בהרחבה גם כתב האישום נגד נאמן בשנת 96', שממנו זוכה. החקירה נגד נאמן החלה אז בשל החשד כי ניסה להשפיע על איש העסקים הלונדוני מרטין בראון שלא להעיד במשפט שהתנהל נגד יו"ר ש"ס לשעבר אריה דרעי. לבסוף חשד זה לא נכלל בכתב האישום נגד נאמן כיוון שבראון הכחיש בחיקור דין שנערך לו בלונדון את החשד, ואף חזר בו מגרסה מפלילה שמסר למשטרה נגד דרעי.

כתב האישום נגד נאמן ייחס לו בין השאר מסירת תצהיר לבג"ץ שכלל פרטים כוזבים לכאורה הנוגעים למערכת היחסים בינו לבין דרעי. הפרקליטות טענה אז כי נאמן מסר פרטים כוזבים כדי להרחיק את עצמו ככל הניתן מהחשד כי ניסה להשפיע על עדותו של בראון. במשפט שהתקיים נגדו טען נאמן כי בראון הוא פנטזיונר.

בראיון ל"מוסף הארץ" השיב בראון אש לעברו של שר המשפטים. הוא סיפר כי נאמן הביע בפניו בעבר כמה פעמים את מורת רוחו על כך ששיתף פעולה עם המשטרה בפרשת דרעי. "לדעתי מתחת לכיפה שוכן בן אדם רקוב", אמר בראון על נאמן.

דוברו של שר המשפטים, אמציה בר משה, מסר בתגובה: "שר המשפטים פועל כל העת לעצמאותה וחיזוקה של הפרקליטות ואף התבטא רבות בעבר על חשיבותה ומקצועיותה של הפרקליטות. השר נפגש על בסיס קבוע עם פרקליט המדינה לישיבות מקצועיות שוטפות. יחד עם זאת, ציין השר לא אחת את הצורך בגוף ביקורת ומעקב על התנהלות הפרקליטות, גוף הקיים כיום במגוון תחומים דומים. כל זאת בצורה גלויה, שקופה ובהידברות".

Read this article in English: IDF expels Jewish extremists from West Bank for allegedly attacking Palestinians

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 142
  שלדור כבר יסמן את נאמן החותר תחת המדינה ויעמידו לדין
 2. 141
  נאמן גורם יותר ביזוי למדינה , ממה שכל "דר שטירמר" היה גורם אי פעם.
 3. 140
  שר המשפחים הזה מוביל את מערכת המשפט לאבדון, הוא מסוכן לישראל !!!
 4. 139
  נאמן אינו ראוי להיות פרנס על הציבור.
 5. 138
  נאמן הוא ההוכחה שלימוד תורה אינו מחסן את מי שהחליט ללכת בדרכם של הרשעים.
 6. 137
  ינק'לה,הגיעה העת לארוז וללכת לפני שהדמנציה תגמור אותך (ואותנו).
 7. 136
  קצת עובדות

  נגד נאמן התנהלה חקירה, והמשטרה המליצה לסגור את התיק, אך הוא לא נסגר (למיטב זכרוני משך שנתיים). כשנאמן מונה לשר המשפטים, החליטה עדנה ארבל שהיא מחייה את החקירה. המדובר היה בטעות בתאריך שנכלל בתצהיר שנתן נאמן לבג"ץ, ושהוא עצמו גילה את הטעות והודיע עליה.
  הארץ, כנראה, לא עיתון לאנשים זוכרים...

  1. על מה ההתרגשות הגדולה?! מני מזוז אמר דברים דומים על הפרקליטות ובאותה לשון [עבר על התקשיר?], בתחילת הקדנציה שלו כיועץ משפט ילממשלה (בהתייחסו לפרקליטות תחת סלע הגרניט אליקים רובינשטיין,כיועץ, והמאור הגדול עדנה ארבל, כפרקליטת-מדינה], ואמות הסיפים לא זעו ואיש לא הזדעזע
 8. 135
  פרסום מעניין. כנראה שיש לעתון ראיות מוצקות שכך נאמר והוא משוכנע שמר נאמן לא יתבע אותו. אך לא זו השאלה שבה יש לדון בכובד ראש

  האמירה הזו "דר שטירמר" אינה פשוטה. שהרי לא מדובר בסתם אדם מהרחוב או במישהו הלוקה בתסמונת טוראט. כאשר אדם מהישוב אומר דבר כה חסר שחר, כה מכוער, שהדעת אינה סובלת אותו; עליו להתפטר לאלתר - כלומר להיות מפוטר. מרגרט תאצ'ר הדיחה אנשים נכבדים ובעלי ותק ממשלתה וממפלגתה על דברים פעוטים לאין ערוך [למשל התבטאות בגנות גרמניה]. אפשר לחלוק על עתון הארץ; אפשר להסתייג בחריפות מעמדותיו ומכמה מהכותבים בו. אולם להשוות עתון ישראלי, זה, או אחר, לבטאון המפלגה הנאצית - עתון שאיפס את אנושיותו של היהודי כהכנה לרצח עם בקנה מדה ובאמצעים שלא נראו כמותם בכל מהלך ההסטוריה האנושית הוא חטא בל יכופר.

  1. אתה צודק. אך נאמן אינו איש עקרונות אלא משרתו של כל אדון

   אתה צודק, על נאמן להסיק מסקנות אישיות וללכת הביתה, אם לא יתפטר מיוזמתו על נתניהו לפטר אותו. נכון, אין זה צעד קל לראש הממשלה כי הקואליציה עם "ישראל ביתנו" מבוססת על כהונתו של נאמן כשר המשפטים, מינוי אישי של ליברמן, שהאמין שנאמן, יועצו המשפטי בעסקיו הפרטיים, יצליח למנוע את העמדתו לדין. אך נראה כי אין מנוס. נאמן הגדיש את הסאה כבר מזמן. פקעה סבלנות הציבור הנאור

 9. 134
  שימו לב לדמיון בהרכב

  אני מפנה את תשומת הלב של הקוראים לתופעה מעניינת.
  במשפט של קצב בשתי הערכאות, שפטו שתי שופטות ושופט אחד ממוצא ערבי.
  הנציגות של הלישכה של עורכי הדין לועדה לבחירת שופטים מורכבת מעורך דין ממוצא ערבי + עו"ד אשה.
  האם מקרי?

 10. 133
  הוא לא אשם שהוא כזה. אשם מי שמינה אותו לתפקיד

  ומינה את ליברמן - השור בחנות החרסינה - לשר החוץ של מדינת ישראל.
  צריך מידה עצומה של כשרון להרע כדי לבצע מינויים שליליים כאלה.

 11. 132
  נאמן צודק !

  הפעם נאמן צודק. ד"ש חמה להר שטייכר. (Herr Streicher)

 12. 131
  בובת סמרטוטים בידי גנב השולט בפחדן
 13. 130
  "לדעתי מתחת לכיפה שוכן בן אדם רקוב" כך אומר עליו ידידו הקרוב של יעקב נאמן, מרטי בראון

  וסימכו על מרטי בראון שהוא מכיר היטב את שר המשפטים שלנו, וזאת על פי עדות יעקב נאמן עצמו, שנחשד ששינה תאריך מפליל על תצהיר לבית המשפט המתעד את פגישתו עם בראון, עד תביעה נגד אריה דרעי במשפטו של האחרון, פגישה שלדברי נאמן עסקה בתחביב המשותף לשניהם, היסטוריה יהודית, ורק במקרה זומנה באופן דחוף על ידי נאמן ערב מסירת עדותו של בראון, שהגיע במיוחד מלונדון, מקום מגוריו, לצורך ההופעה בבית המשפט. ומדוע שונה התאריך בתצהיר לבית המשפט? אהה, זו היתה טעות בתום לב של מתמחה. אז מה ההבדל ביני לבין יעקב נאמן? אותי אף בית משפט לא זיכה מעולם מאשמה כלשהי. יעקב נאמן פרקליט מוכשר, מוכשר לכל תועבה.

 14. 129
  שר משפטים שמתבטא כמו אחרוני הפורעים החרדים והוא בחירתו הקבועה של נתניהו. מה זה אומר על האחרון?
 15. 128
  לא צריך יותר לפתוח ספרים כדי להבין למה היהודונים מאוסים על העולם. לא צריך דר שטירמר. מספיק לעקוב אחרי השטינקר הזה נאמן.
 16. 127
  איזה שקופה, מה שקופה? משרד המשפטים בתגובה מבישה. הלא ההאשמה החמורה ביותר המתפרסמת נוגעת להתנהלות שר המשפטים במחשכים. רחוק מעין התקשורת, היא עינו של הציבור. מי יודע מה שר המשפטים עושה, ומה הוא רוצה?
 17. 126
  לידיעת הקורא יעקב נאמן-העורך של דר שטירמר הורשע במשפטי נירנברג והוצא להורג

  לידיעת הקורא יעקב נאמן - העורך הראשי של דר שטירמר הורשע במשפטי נירנברג והוצא להורג. שר המשפטים הנאצי התאבד לפני משפטו. ואולי הגיע הזמן להוציא את הכינויים האלה מהשיח הציבורי

 18. 125
  מעניין לדעת איך הוא מכנה את "נוער הגבעות" ?

  ואת אנשי "תג המחיר"
  ואת אנשי " הדרת הנשים"
  ואת אנשי "הפטורים מגיוס" בשל עליונותם הדתית
  ואת אנשי ......

  בכל מקרה כדאי שיטול קורה מבין עיניו....

 19. 124
  שני טיפוסים מפוקפקים למדי

  מנהלים לנו את מערכת המשפט...

  אבל להכניס לכתבה כזאת פרשה שכבר הסתיימה בכתב אישום וממנה הוא יצא זכאי - זה לא לגיטימי!

  אתם רוצים לבקר אותו, תמצאו חומר, אל תזכירו דברים שנבדקו ונמצאו לא נכונים.

 20. 123
  רק כשגריגורי לרנר ימונה אחראי על הכנסות המדינה נוכל לפשט תהליכים ולהביא לצמיחה אמיתית של המשק שמבקר המדינה, הפרקליטות ובית המשפט העליון מונעים בכל כוחם

  יותר מדי גורמים מפריעים ופוגמים בחירותו של האזרח הקטן.

 21. 122
  אם נכון נושא השטירמר מה אתם מלינים על הטלאי הצהוב

  אם נכון שאישיות "רמת מעלה" במדינה מכנה עיתון שעלי שנוא בגלל נטיותיו
  בשם זה מה לכם כי תלינו על "פשוטי עם" המנצלים סמלים אחרים מתקופה זו.
  גם איתם איני מסכים אבל יש גבול לצביעות.

 22. 121
  ענת קם מייצגת את "הארץ" ויעקב נאמן אותי. אני מרגיש לגמרי נח עם זה.
 23. 120
  46, כשאורי טל אמר לגרדיאן שיש "ניחוח של ויימאר באויר" בישראל, הגיב ארנסט סימון בשליפה לא אופיינית מהמותן: " אח! אבל בויימאר היתה לנו תרבות!" סוף ציטוט
 24. 119
  ימי ויימאר העליזים... ודוקא עתון הארץ מכונה שופר הנאצים? איזו אירוניה. וכבר דרש קוואפיס "הברברים באים, הברברים כבר כאן. ראש ממשלתכם צריך להחליט אם הוא פועל בשם ובעבור המדינה או חותר תחת יסודותיה בחברת תככנים ואפראטצ'ים מבחילים ומעוררי סלידה
 25. 118
  כל שר משפטים שנכנס לקוראלס הפרקליטות והעליון,יוצא חי ממנו,רק אם יש לו תחת פתוחה ולשון ארוכה ומתלקקת.
 26. 117
  ככל שהשמאל משתולל זה ראיה שאנחנו עושים עבודה טובה
 27. 116
  ? IS URI MESER INNOCENT
 28. 115
  כמורה להיסטוריה ולאזרחות וכמחנך אינני יודע איך אוכל להסביר לתלמידיי מדוע שר המשפטים הוא החלוץ המרכזי בהרס מערכת המשפט ועצמאותה
 29. 114
  הארץ קנה ביושר את הכינוי. השר נאמן - עלה והצלח בזכותכם מתחילה להיות פה חירות אמיתית

  חומות האימה מהשמאל הדיקטטורי הולכות ונסדקות.

 30. 113
  בשיחות פרטיות...בוזזזז לנבחרי ציבור שלא מדברים עם הציבור ומפטפטים ב"שיחות פרטיות"

  אבל בעצם מה לנאמן ולדמוקרטיה...?

 31. 112
  לחפש מאמרים אובייקטיביים בענייני משפט ב"הארץ" זה כמו

  ללמוד על משק האנרגיה הישראלי מבטאון ועד עובדי חברת החשמל.

 32. 111
  Gossip
 33. 110
  נאמן מתאים לתקופת ימי הביניים,עם כל הרבנים הקיצוניים

  מה חטאנו שיש לנו כזה שר משפטים..שליח האדמור ליברמן עו"ד פרטי שלא ניבחר ובכנסת מייצג את המפלגה הגזענית הזאת

 34. 109
  נאמן לדת ולימין ולא למשפט

  שר המשפטים הגרוע ביותר שהיה לישראל עד היום. עוד מינוי כושל של הביבון

 35. 108
  ישר כוח לאתר הארץ על הבאת המידע לציבור בצורה הוגנת, מלאה וישרה. אתם עושים עבודת קודש. לאט לאט אני מגיע למסקנה שהדבר היחיד שיציל אותנו מידם הקשה של אנשי הימין זה רק אחמד טיבי. כראש ממשלה. או זועבי. תודה לכם על התובנות שגרמתם לי

  לפי מה שאני מבין מכם, רק הם יצילו את המדינה היהודית.
  כי אז אני מניח שהם יהפכו אותה למדינת כל אזרחיה.
  כך שאזרח ערבי יהיה שווה זכויות ליהודי.
  ובנוסף (אני שוב מניח) זכות השיבה תהיה גם לערבים (שיוויון או לא שיוויון?). ואז יהיה פה רוב ערבי.
  ונשות תל אביב יצטרכו להוריד את הפוסטרים מחוצות איילון ויחוייבו ללבוש רעלה. כמו באירן.
  קיצר - ישר כוח ! אתם ממש חכמים ונאורים !

  1. אתה אופטימי בתיאור העתיד. ושכחת להשתמש במילת הקסם "הדרה".
 36. 107
  הוא עובד עבור זיכוי ליברמן. איש קטן ועלוב

  ממש מזעזע מה שקורה במדינה שלנו

 37. 106
  השמאל משמיץ ובלחץ! סימן טוב ליהודים!!
 38. 105
  לדור נגד הריאקציונרים? יישר כוחו של לדור!!! שמעתי שאלוהים לא אוהב מתחסדים, מי שנוטלים לעצמם כוח כנגד זכותם של אחרים להביע דעה, לבחור באידיאולוגיה שונה, להיות עם חופשי בארצנו! אנחנו, אזרחי ישראל, אשר נס לא קרה לנו, אלא בגבורת אנשים זכינו שתהיה לנו מדינה, אומנם יהודית אבל ממש לא דתית וכפייתית, לא נוותר על ערכי אבותינו החלוצים ואבינו הגדול הרצל!!!
 39. 104
  "לדעתי מתחת לכיפה שוכן בן אדם רקוב" המממ....
 40. 103
  נאמן לליברמן

  שר משפטים שהורס את יחסי הפנים שלנו ושר חוץ שהורס את יחסי החוץ
  בדיוק בשביל זה אנחנו משלמים מיסים
  בשביל לקיים את המושחתים שמשחיתים ומנפצים את כל מה שאנחנו בונים
  יופי,תודה לביבי ומצביעי הליכוד ולכל הבבונים בארץ המתועבת הזאת
  בסדום היה יותר טוב

 41. 102
  עובדיה המקלל ונאמן הלחשן: הדמנציה שולטת בזקנים הדתיים שהימין מעריץ
 42. 101
  הוי הקידמה בפתח, והחרדים חרדים.ככה גם באיסלאם וגם בנצרות הפונדמנדליסית--- חרדה גדולה בפני התקופה העומדת בפתח: תקופת ההשכלה מס' 2: אנשים מתחילים להבין (בעזרת מי שכבר הבינו, המדענים) ממה העולם עשוי, וכל השטיקים של הדת והלאומנות כבר לא יתפסו בעידן המדע. שיטת נאמן ועמיתיו יהיו גיחוך אחד גדול ביום לא רחוק. הינה זה בא...
 43. 100
  "לא עומד בפרץ"...

  הוא הוא הפרץ שצריך לעמוד בפניו.

 44. 99
  נאמן: זקנתך מבזה את נעוריך ואת הכיפה המכסה על מעשיך הנכלוליים
 45. 98
  השלטונות הארורים ששלטו בעולם בשנות השלושים הגיעו לשלטון באותן דרכים נפסדות שנוקט בהן הימין בישראל

  הם השתלטו באופן דמוקרטי לאט לאט ובהדרגה על מוסדות המפלגות ואח"כ על מוסדות השלטון. במשך הזמן שינו את החוקים ובסופו של דבר יצרו את המפלצת שכמעט הביאה לחורבנו של העולם. הימין והליכוד נמצאים בדרך דומה מאוד.

 46. 97
  החוצפה של הפרקליטות להגשת כתב אישום נוסף נגד אולמרט על מנת להשפיע על השופטים.

  איני מכיר את אולמרט. לא מספיק שרוב כמעט מוחלט של המשפטים הפלילים מסתימים בנצחון הפרקליטות, עכשיו כדי להיות בטוח במאה אחוז בהרשעת אולמרט, בזמן הסיכומים מגישים כתב אישום נוסף אי אפשר היה לחכות עד לסיום המשפט,הנוכחי. זוהיא בושה לפרקליטות ומצדיקה את השר נאמן.

 47. 96
  תחקיר ישראבלוף- אין כאן שום דבר. "התחקיר" הזה מוכיח כי "הארץ" זה אכן "דר שטירמר".

  לא מצאתי מה בדיוק הגלויים של הארץ. אם בעלי "הארץ" "חמים" על יעקב נאמן, בגלל שאמר שזה עיתון דומה ל"דר שטירמר", אז כנראה שיעקב נאמן צודק!!! ובאשר לשאר הדברים. אין כאן דבר. אתם קשקשנים. זה לא עיתונאות זה פטפטת רכילאית צהובה וסרוחה.

 48. 95
  לפני שנתניהו יעלם סוף סוף סופית, הוא יוריד את ישראל לקרקעית לגמרי. אחריו לא ישאר כאן הרבה
 49. 94
  לדור

  השר יעקב נאמן צודק בהחלט בביקורתו על לדור.
  לדור היה מתמחה במשרדנו, בעוונותי אני הוא שנעתרתי לקבלו להתמחות .
  הוא התגלה כמתמחה ירוד ביותר ועו,ד שלמה תוסיה כהן המנוח סרב לבקשתי להשאירו לעבודה במשרד.
  האיש מלא טינה ולא שכח וניסה ככל יכולתו להתנקם. הגיש נגדי במטרה לפגוע במוניטין משרדנו,כתב אישום הזוי ממנו זוכיתי לאחר שכב השופטת דורנר הורידה אותו בכח מדוכן העדים משנמצא שהעיד ביודעין עדות שקר.
  לא פעם הזמנתי את לדור בפומבי להגיש נגדי תביעת לשון הרע על מנת שאוכיח בפרהסיה הדברים שהינם מוקלטים ושמורים

 50. 93
  נאמן רק לעצמו. לא ברור מי יותר מפחיד - הפסיכופאשיסט רווי השנאה לוין, או טייקון המשפטים הדתי לאומני שמשמיד את המערכת מבפנים, עם חיוך של 100 מיליון שקל
 51. 92
  נמאס לו מהפרוטקציונריות השמאלנית בבג"צ זה לא עושה אותו אנטי דמוקרטי
 52. 91
  לבדוק את הקשרים בין נאמן לליברמן. תגלו משהו מפתיע
 53. 90
  גועל נפש של מדינה-צריכים לעוף מכאן
 54. 89
  נאמן - סוס טרויאני

  נאמן שניכנס על גבו של ליברמן, כמינוי מקצועי, מגלה את כל ערוותו, מסוס טרויאני הפך ל״ שוליית הקוסם״ שאינו מפסיק מים ויטביע את שולחיו. השתלחותו בלדור מקוממת. שניהם הגיעו מהמיגזר הפרטי לחיזוק הסקטור הציבורי. לדור נילחם באומץ בשחיתות, בחיבור המסוכן בין הון לשילטון. בהעמדה לדין שכאלו שחשו שהם חסינים ומורמים מעם.וינקוט מגרד עצב רגיש אצל נאמן. גם אותו טילטלו מ״ סלסלת האתרוגים״ אל מעגל העם, בית המשפט. נאמן יצא בעור שינייו,רוצה,לא רוצה הוונדטה עדיין בעורקיו. נאמן הגיע שעתך, אל תשתלח באחרים, בחלקם טובים ממך, עשה טובה לשולחייך- ליברמן ונתניהו, לך הבייתה

 55. 88
  השחיתות הפוליטית-שמאלנית של מערכת אכיפת הצ/חוק היא עובדה ידועה,אבל ממשלת הבובות של נתניהו הבוגדני לא פועלת לתיקון המצב.רק לדבר הם יודעים.
 56. 87
  לא דר שטרימר, אבל מאוד מאוד מגמתי

  העיתון צריך ללמוד להציג את שני הצדדים ולא רק את דעתו של הכותב (או של העורך).
  שימו לב שמה שנאמר ע"י נאמן לגבי העיתון נאמר ב"שיחות פרטיות".
  זה לא הופך את זה ל100% בסדר, אבל יש הבדל גדול בין להגיד דברים כאלה בפורום רשמי לבין להגיד דברים כאלה לאשתך או לחבר בבית.
  יכול להיות שההתנהלות שלו קלוקלת, אבל דוקא ההיטפלות לדברים כאלה והנסיון לסחוט מהם כותרות גרנדיוזיות מחליש ומגחך את הטענות וחבל.
  אם רוצים לעשות עבודה עיתונאית אמיתית - צריך לעשות את זה בצורה רצינית.
  אם רוצים למכור הרבה עיתונים - אתם בכיוון.

 57. 86
  הבעיה זה לא רק ביבי אלא ובעיקר אנשיו של ביבי במימסד הכלכלי חברתי בישראל..הם הפייטרים הגדולים בישום אידאולוגיה קפיטליסטית חסרת רסן במדינת ישראל.. מימסד אפל אשר אחד מחבריה המכובדים הינו השר נאמן..החברה בישראל שרויה במשבר קשה אזרחי המדינה הלא מבוססים והם הרוב קורסים תחת נטל החיים כאן ורדיפה מתמשכת של עשרות שנים על ידי מערכת משפט אזרחי משרתה הנאמן של החונטה המימסדית אין דין ואין מגן לישראל..
 58. 85
  אם הארץ דר שטרימר אז מה מפלגת השלטון ?
 59. 84
  נאמן לפאשיזם

  לתלות את חובשי הכיפות הפאשיסטים שמשתלטים על הפוליטיקה בישראל. בסוף זה יהיה מאוחר מדי.

  1. הגזמת

   חבל שאתה משתמש במונחים כמו לתלות. גם אני חושבת שנאמן הורס את מערכת המשפט, תמהה ומצרה על כך, אבל תגובתך מסוכנת לא פחות, ובטח לא תורמת לשיח הדמוקרטי בישראל

 60. 83
  מי שמינה את נאמן לתפקיד היה ביבי

  שאמר בפירוש שהוא למד את הלקח מהקדנציה הקודמת שלו והוא השתנה. אין ספק שזה נכון, עכשיו הוא דוהר במלוא הקיטור להרס הדמוקרטיה שלנו.

 61. 82
  דמוקרטיהמשפטני וקרויה

  לצערי האיש שאמור להיות האיש השקוף, איש המנמק את דבריו עם ארגומנטים עניינים שלא אמורים להטיל צל של ספק על הבנת התפקיד המכונה שר המשפטים אינו אלא סימן שאלה גדול המעלה ספקות לגבי התאמתו לתפקיד.

 62. 81
  שר שמתנהג כאויב של מדינת ישראל. יחד עם ליברמן יביא להחרבת ישראל
 63. 80
  לטעמי, הפרקליטות מגישה מעט מדי כתבי אישום. יש אחוז הרשעות גבוה מאוד. בשביל לקבוע אשמה יש שופט.
 64. 79
  יבורך הארץ : סוף סוף התחקיר שציפינו לו על השר נאמן. נסיך האופל אביר מצגי השוא ותומך מדינת הלכה במקום מדינת ישראל דמוקרטית ריבונית. יש למה לחכות לתחקיר של מחר.
  1. נסיך האופל- הוא אהרון ברק, ולילית היא בייניש המושחתת
 65. 78
  צדקן מכוער=או שכל התאים האפורים נשרפו במוחו או שזה הפרצוף של ממשלת האפסים
 66. 77
  ואכן כשמו הוא נאמן להשלטת הבורות וכל סמן אחר לתרבות וקידמה
 67. 76
  הכי מסוכן הוא הבריון החכם. הכניס פיונים שלו למשרד המשפטים וגם למשרד המשטרה.
 68. 75
  זו לא עיתנאות

  בחייכם. גם אתם בצהובים. משטרת מחשבות ומילים. גם אתם מביעים חוסר אמון במערכת המשפט. גם אתם מוצאים ספקולציות ועניינים כדי לקדם את רעיונותיכם. אבוי.

 69. 74
  שר המשפטים הלז, שמונה לתפקיד מבלי להבחר לכנסת, הוא מייצג נאמן של

  אם לא תעיפו את הממשלה הזו בבחירות הבאות היא תעיף אתכם

 70. 73
  יעקב נאמן צודק בכל מילה.
 71. 72
  התקשורת מפחדת.
 72. 71
  גונבים לנו את המדינה והדמוקרטיה והשפיות מתחת לאף - ואתם מתפלאים על הסירחון,,,
 73. 70
  נאמן - ראש קרימינאלי מתחת לכיפת משי
 74. 69
  ביקורת על בית המשפט העליון לגיטימית - בית המשפט העליון שלנו הוא לא סמל לקמוקראטיה . שנים היו בו מתוך 12 שופטים מקום לאישה אחת ולמזרחי אחד. בית המשפט אישר עינויים והוא לרוב חותמת גומי לפעולות הממשלה רק שאנטי דמוקראט כמו השר נאמן הוא לא האיש שיכול לבקר אותו. מי שתוקף ללא הרף את העיתונות החופשית ואת הפן הדמוקראטי של בית המשפט הוא אינו ראוי לתפקידו. זו לא מלחמה של שחור בלבן זו מלחמה של שחור (נאמן) באפור כהה (בית המשפט) . כל עוד ישראל לא תעבור דה סןביטיזאציה לא תיהיה כאן חברה חופשית
 75. 68
  מגעיל אותי האיש הזה. נראה שהוא עוזר לליברמן להרוויח כספי ש--ו--ח--ד

  איך אחרת תסבירו אישה בשנות ה20 לחייה בהיא מנהלת חברה בינלאומית לייעוץ או מה שזה לא יהיה, ומרוויחה מליונים???

  מסריח העסק הזה.

 76. 67
  שר המשפטים

  ביבי מאיפוא מצאתי שר משפטים כזה מזהיר? בושה לך בית המשפט העליון
  התנהל יפה מאד עד שבא זה ורצה לשבש הכל. מי שמך? ראש הממשלה?
  נקווה שלא תהייה לו קדנציה נוספת אחרת הדת תשתלט על המדינה. וזה
  רע מאד.

 77. 66
  האיש הרע הזה מונה ע"י ביבי וליברמן להרוס את מערכת המשפט!!

  הוא מבצע בנאמנות את הוראות פטרוניו!!
  הוא ייזכר כחלום רע שנכפה על מערכת המשפט!!!

 78. 65
  נאמן-השונא הגדול ביתר שהיה אי פעם לשלטון החוק
 79. 64
  איש רקוב: אנטי ליברל, אנטי צדק, אנטי שקיפות, אנטי נעימות - בעד עצמו!
 80. 63
  למה מותר לקרוא לליברמן פאשיסט, אך אסור לקרוא להארץ דר שטויורמר
 81. 62
  התבלבלתם, לאיש שהחליט לשנות את פני שלטון החוק קוראים אהרון ברק.
 82. 61
  הפגנת האלף מול ביתו של נאמן
 83. 60
  האיש התמנה על ידי ראש הממשלה , הוא נוהג עדיין כפרקליט ראש הממשלה ולא כממונה על החוק בישראל. הוא חייב להתראיין לעיתונים ולהשיב לציבור אחרי הכל אנחנו הבוסים שלו. הלא כך? צריך להקפיד לא לגייס עורכי דין ובפרט של טייקונים ונבחרי ציבור לתפקידים ציבוריים צריך הפרדה מלאה - אסור לזהם את הדמוקרטיה עם האנשים האלה
  1. הצדק איתך ובאמת מינוי נאמן בכיה לדורות

   אדם רע מיסודו ותשאלו סטאז'רים ממשרד הרצוג, נאמן. אדם אוהב כבוד, ועושה ידוע לביתו. התחמק מענישהחמורה רק משום שהגב ארבל ריחמה עליו בשעתו.

 84. 59
  עתון הארץ הוא עתון רקוב לשמאלנים
  1. מתברר שגם אתה שייך למילייה הזה - עובדה,גם אתה קורא את העיתון 'הרקוב' הזה.
 85. 58
  חבל שכותב המאמר לא בדיוק מאמץ את העובדות והמציאות

  המאמר הינו בחזקת הטלת רפש.
  העובדות הן שנאמן זוכה וגם וינרוט , כמו כן ידוע וברור שלדור מתנגד לגוף שיבדוק את הפרקליטות.
  המציאות מוכיחה בהתבסס על העובדות והתנהגות חלק מאנשי הפרקליטות שגוף ביקורת הינו חיוני וכרח המציאות.
  עובדה ידועה היא שתמיד כשממנים אישיות פוליטית שאינה נוחה לדעתם ולדיעותיהם של אנשי הפרקליטות נפתח באורח פלא תיק חקירה ששוכב במשך שנים .......... כך קרה ...... וגם זו עובדה.
  טוב יעשו אנשי מערכת הארץ אם יפנימו מציאות זו.
  אני בספק רב אם תגובתי תפורסם ......

 86. 57
  גם נאמן מסמן מטרות: הפעם הוא סימן את מערכת המישפט ואת חיסולה כמטרה עליונה

  כפי שלא יכולה להיות מדינה דמוקרטית השולטת על מיליוני נתינים בעלי זכויות חסר, לא יכולה גם להיות רשות שופטת עצמאית, הוגנת ונטולת פניות במדינה כזו. השליטה של ישראל בכוח הנשק על מיליוני אנשים יוצרת תהליך של עימות מתמיד בין מערכת המשפט ובין הפוליטיקאים, התומכים, מצדיקים ומממשים את השליטה הזו על עם זר. בסופו של דבר, התוצאה תהיה התפוררות הרשות השופטת, ויצירת מערכת מישפטית של מדינה טוטאליטרית.

  תהליך זה כבר החל, למעשה, ואת אותותיו אפשר לראות מידי פעם בתקשורת, כשהשחקנים הראשיים המלווים אותו הם חכ"ים-עסקנים זוטרים שואפי כותרות ונטולי ערכים וחינוך דוגמת אלקין, לוין,דנון, ועוד.

  גם אם נתעלם מחיבתו (הנלוזה) של נאמן ל"חוק ההלכה", אליו הוא נכסף, כפי שהתבטא מספר פעמים, אין ספק שבתור איש ימין מובהק הוא תומך בהמשך השליטה הישראלית בשטחים בכוח הנשק. הוא לא מי שיציל את מערכת המישפט מהפוליטיקאים. להיפך. מבחינתו מערכת משפטית טובה היא מכשול.

 87. 56
  דבר אחד ליברמן שכח!

  באמת כל הכבוד לליברמן שהביא את שר המשפטים ושר המשטרה וכעת גם את השופט.
  אבל הוא שכח להביא את הדבר החשוב באמת - את מברשת השיניים לתאו המיועד.

 88. 55
  יישר כוח לפועלו של "הארץ" ושל גידי וייץ, הממלאים נאמנה אחר תפקידה האמיתי של העיתונות. מינוי נאמן למשפטים כמו ליברמן לחוץ-הם חלק מידי ההרס של ביבי האימפוטנט,המחפש להישען על בריונים כמו נאמן ליברמן לוין ובן ארי. נאמן בהחלט שייך לקבוצה הבריונית מהרסת הדמוקרטיה, ממוביליה. כדאי שהאיש יעבור מבחנים שעורכים לקשישים לבדיקת מצב הדמנציה
  1. שומר חוק צודק בכל קביעותיו: יש לנו ראש ממשלה לשעבר בעל תכונות עברייניות!
 89. 54
  העו"ד הג'נג'י פתאום מדבר ...

  ביבי שלח אותו לאמריקה לדוסלך המחמד שיקח מהם כסף, כסף.
  שר משפטים גרוע ונקמן.
  משרתם של ליברמן, לוין, אלקין ושרלה.

 90. 53
  נאמן רוצה שחוקי ההלכה יהיו חוקי המדינה. הוא מאותו הסוג של האחים המוסלמים, רק יהודי.
 91. 52
  "דר שטירמר "לא אבל קול הרעם מקהיר בכיף...!
  1. איפה אתה חי? אצלנו לפחות מנסים לעכב את האחים המוסלמים - ואילו אצלכם האחים היהודים עם הסמרטוט על הראש פוגעים בכוחות הבטחון ועושים ככל העולה על דעתם הרופסת
 92. 51
  עוד פצצת סירחון שנגלית בסביבתו של ביבי המקיף עצמו בפוליטקאים קטנים, עלובים, מלככי פנכה ומושחתים... אבל הביבי ההפכפך הזה, שעמוד השידרה שלו עשוי מגומי, רק נופל מהפח אל הפחת, וכל יום שעובר רק מקים עליו עוד "חברים נבגדים"... כמו בקדנציה הקודמת שלו, הוא הופך לשנוא לא רק על השמאל, גם על הימין. ממש כישרון, הביבי הזה....
 93. 50
  נאמן- איש מסוכן, עלוב נפש המתפלש ברפש

  זהו שר המשפטים של ישראל. בושה וחרפה לממשלה, למדינה וליהודים שבקרבם צמח לו ייצור דמוני ועלוב כזה. הטיפשות שלו ואיבודהשפיות מאפיינים אותו. לתפארת מדינת-כביכול- העם היהודי.
  אזרחי ישראל- קחו כדורים נגד בחילות.

 94. 49
  כבוד השר

  איך במדינה דמוקרטית, שר יכול שלא להתראיין?

 95. 48
  פתח את הפה שלו , היה שתקן ולא מורגש. ופתאום כל השנאה הזו.........בושה לשר
 96. 47
  'הארץ' גרוע מהשטירמר בגלל הטוקבקיסטים הארסיים מהשמאל הפאשיסטי האנטי-ציוני
  1. מנוי לשעבר? למה אתה ממשיך לקרוא???
 97. 46
  משעשע למדי שאת "בני עקיבא" הקימו דוקא הרב אונא ועקיבא סימון המתונים ושוחרי השלום

  האנשים האלה לא הבינו את מזרח אירופה. היקים הנאורים חשבו שניתן לטפח יהדות לאומית בריאה מבני העיירות. רק ג. שלום הבין שמדובר בחומר נפץ כבר בשנות העשרים של המאה הקודמת. אבל גם הוא הופתע כשמהמעבדה הפרנקנשטיינית קם והזדקף תפלץ סרוג כיפה והתחיל ללכת

 98. 45
  לעיתון "הארץ" קשה לקבל שרי משפטים שלא רוקדים לפי החליל שלו

  "הארץ" יורד נמוך מאד בויכוח על מבנה מערכת המשפט הישראלית. טענותיו הבסיסיות של נאמן ברורות לכל. בית המשפט הפך לחונטה אשכנזית שמאלית המשתמשת בבית המשפט כאמצעי לקידום האג'נדה שלה (בג"ץ קעדן כדוגמה). מותר להתווכח עם הטענות של נאמן, אבל הדרך להתמודד איתו באמצעות פגיעות מתחת לחגורה תוך השתלחות אישית ולא מדויקת מלמדת עד כמה העיתון לאנשים לא חושבים לפעמים לא מצליח לחשוב

 99. 44
  נאמו כבר הודיע בקולו שהוא שואף למערכת משפט לפי "משפט עברי" - מרינת הלכה הנלטת על ידי רבנים
 100. 43
  גם אם הארץ מתנגד לתיאורו הקשה בפי נאמן, חובה עליו לפשפש בכתבותיו ולנסות להבין הכיצד מי מגדולי משפטנינו, שר המשפטים גופא, בעל דיעה ובר דעת מוסמך בעניינים רבים, חורץ מה שחורץ.

  השוואת יהודים לנאצים היא קשה ומכוערת בכל מקרה. אולם, יש לבדוק את מניעי ההדחקות של אדם בשיעור קומתו של נאמן אל עברי פי הפחת של ההשוואה.

  1. שיעור קומתו של גמד מבצבצת מבין סגנונו ודרך תפקודו לאורך חייו....
  2. חמדן, עושה רושם שתגובתך ממניעים אישיים ולא עניינייים.
 101. 42
  הכתבה מחזקת את דעתי השלילית על היושרה של הכותבים באתר הזה.
 102. 41
  על פי פורבס נאמן הוא העשיר בשרי ישראל
 103. 40
  המשרד של נאמן יעץ ומייעץ טייקונים וקיבוצים , בענייני מס הכנסה. צריך להסיר את המסך מהאיש המסוכן הזה המגלגל עיניים לשמיים עם הכיפה"לה.
 104. 39
  הוא ללמדך שסיבכי שחור כיפה הוא ציפור טמאה וגם יצבע כיפתו נבל ישאר
 105. 38
  ככה זה עם הסרוגים - עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס
 106. 37
  "מניעים לא ידועים "
 107. 36
  וואו, אילו גילויים עיתונאיים! האדמה מתחת לבניין שלי רעדה קצת. ממש.

  איזה גילוי! וואו! מקור בכיר אמר שהוא שמע שמישהו אחר טען! וואו! וואו! וואו!

 108. 35
  נאמן יתבע דיבה 300 אלף ש״ח
  1. הוא לא יתבע - כי במשפט יוכח שכל דיברי הארץ אמת !!!
 109. 34
  דר שטירמר? אולי יש בזה משהו...
  1. "הארץ" קנה ביושר כינויים כאלה ושיבדוק את עצמו.
 110. 33
  עיתון הארץ לא סימן מטרה? הנה התחיל רצח האופי.
  1. אצל מי שחי כדי להיות קרבן, עיתונות היא רצח אופי.
 111. 32
  נאמן חייב ללכת הביתה.
  1. לא לפני שבייניש ולדור עפים לכל הרוחות
 112. 31
  אני מציע לעיתון הארץ לתבוע את נאמן על הוצאת דיבה.מוכן לייצג אתכם ללא תשלום
 113. 30
  נאמן -האיש הלא נכון בזמן הלא נכון.
 114. 29
  יעקב נאמן נבחר בגלל נאמנותו לשרה נתניהו וככה נראית הקדנציה שלו
 115. 28
  נאמן עוזר להחזיר את אמון העם בבית המשפט. כל הכבוד לו !
  1. כאשר הועדה לבחירת שופטים מזוהה פוליטית, שופטים יפסקו בהתאם לזיהוי הועדה, בתקוה לעלות מהמחוזי לעליון / מהשלום למחוזי
  2. איזה עם???
 116. 27
  הכותרת נכונה-לדור לא צריך ראיות. הוא יודע! איש ללא שיקול דעת.
 117. 26
  מאיזכור כתב האישום נגד נאמן - ממנו זוכה - נודף ריח של רדיפה והכפשה

  "הארץ" מצדיק בכתבה זו את כינויי הגנאי כנגד העיתון

  1. דני אתה מטעה. כתב האישום נגד יעקב נאמן כלל שני עניינים: הגשת תצהיר כוזב לבית המשפט העליון (כתשובה לעתירה) ומסירת עדות שקר בחקירתו במשטרה. נאמן נחלץ בעור שיניו רק משום שבית המשפט קבע שלא היה במעשי יעקב נאמן כוונה פלילית נדרשת. יחד עם זאת, פסק בית המשפט כי נאמן מסר בתצהירו פרטים בלתי נכונים ומטעים בשלבי חקירתו הפלילית.
  2. מסכים, זה היה קטע די מסריח. לציין שהוא זוכה, ולפרוס על פני שני פסקאות את כתב האישום שלו ככה שלמעשה גם אם הוא זכאי האישום מסכים להראות שהוא אדם לא כשר. ממש לא לעיניין
  3. זוכה מחמת _חוסר אשמה_, פה אחד ע"י שלושה

   שופטים, מכל סעיפי האישום.

   כתב אישום תמוה, הרי מי שחשף את כל הפרטים השגויים שנאמן מסר היה... נאמן בעצמו! מכאן ברור שלאהיתה כוונה להטעות.

  4. רמי, האיש לא זוכה על מעשיו, אלא השופטים החליטו להאמין לו שלא היתה לו כוונה פלילית...... תשאל למה הם החליטו להאמין לו.....
 118. 25
  מי מינה אותו בכלל?
 119. 24
  זה הדתי השפל שמכשיר את העבריין ליברמן - בגלל זה הוא שם - הרס שלטון החוק הוא תופעת שוליים שלא מעניינת את האחים היהודים - מימלא הם רוצים כאן שילטון רבני טאליבני.
  1. "דתי שפל"? לא הגזמת קצת עם האנטישמיות, אחי?

   אם אתה אנטישמי, אז לפחות אל תראה את זה. פשוט תמשיך לשתוק ולסבול בשקט מפרצי השנאה היוקדת שלך.

   אה כן, ואם לא שמת לב, פרופ' נאמן "הדתי השפל שרוצה שילטון טאליבני" הוא מבכירי המשפטנים בישראל.

  2. ההתבטאות "הדתי השפל" מזכירה לי התבטאויות בעיתון שאותו הזכיר נאמן .
  3. צודק 7:07 !! קצר לעניין וללא כחל ושרק
 120. 23
  זה יגמר בבכי. כך אנו מאבדים את דרכנו ואת מדינת ישראל
 121. 22
  איך יכול להיות שאיש שאיננו מרגיש שהוא חייב מאומה לציבור , שאיננו חייב להתראיין ולהשיב על דברי ביקורת ,שחושב שבגלל שהוא מינוי פרטי של נתניהו הרי שרק נתניהו ולקוחות משרדו בעבר ובעתידו הם הקובעים

  איך יכול להיות שבמדינה דמוקרטית האיש הזה הוא שר משפטים? ואיפה הציבור שצופה באח הגדול בטלויזיה? הנה גונבים לכם את המשפט, החוק והצדק ואתם מחשים

 122. 21
  איך???????????????

  איך הגענו לדבר הנורא הזה.
  מן הפח אל הפחת.
  האחריות כולה על ראש הממשלה.

 123. 20
  נאמן בממשלה הנוכחית כמו פרידמן בקודמת-אחת מניצוצות האור היחידים בישראל (ותעיד על כך השתלחותו של פרוקצ'ה בו). הבעיה היא ביבי וחבר מרעיו: ברק-את-מרידור המסכלים כל נסיון לדמוקרטיזציה במערכת המשפט הפאשיסטית שלנו. ביבי לחיץ ולא אמין והוא נכנע לכל מאמר מערכת המתפרסם מעל דפי עתון זה. על הליכוד להחליפו באיש אחר שיהיה נאמן לרוח ערכי תנועת ז'בוטינסקי יהיה נכון להתעמת עם אויבי הדמוקרטיה מבית. די לקונפורומיזם הפחדני,הליכוד נבחר לשלוט ברוב עצום-לא לחוס בצילו של השמאל.
  1. לעשות שישליק מהכבשה! {טעמו יהיה מגעיל}
  2. "דמוקרצטיזציה" עאלק.

   לרוטוריקה של חברי ליכוד תמיד יש ניחוח נילעג:
   "להחילפו באיש שיהיה נאמן לרוח ערכי התנועה"...

  3. הליכוד נבחר לשלוט בקרוב עצום? שקר גס של תועמלן פשיסטי
  4. "הליכוד נבחר לשלוט ברוב עצום" של 23%
  5. צודק, להחליף את ביבי עם בגין או מרידור, שיהיו נאמנים לערכי ז'בוטינסקי.

   הליכוד, כזכור לי, קיבל פחות קולות מקדימה.

  6. הליכוד זכה בבחירות ב-27 מנדטים - על איזה רוב עצום אתה מדבר?

   אני חושב שאתה מבלבל בין המונחים "ערב רב" (תיאור הוגן של קהל המצביעים לליכוד) ו"רוב".

  7. לכל הפאשיסטים נמוכי המצח במגיבים לי: על-אפכם וחמתכם, מחנה הימין והליכוד בראשו, מהווים מעל 70 ח"כים בכנסת הנוכחית וכנראה שיותר מכך בכנסת הבאה.לטעון כי הממשלה הנוכחית וביבי בראשה אינם "רוב עצום"-פגיעה באינטלגנציה. ממשלת הבגידה של אוסלו עוללה עם מיצובישי אחת נזק שלוקח לנו עד עתה לתקן. מה רבותא כי תלינו על שממשלה ריבונית המייצגת את רוב עם ישראל, מנסה ליישם המצע עליו נבחרה? צבועים, הרפו מטירופכם..
  8. your message

   but it PERES who pushed hard for BIBI.
   WHY????

  9. Your message

   but it PERES who pushed hard for BIBI.
   WHY????

 124. 19
  כבר שנים היה ריח של קירבה מסוכנת בין ליברמן לנאמן.
  1. כל מילה בסלע.שלטון מושחת כמו זה של ביבי והימין-לא ראתה ישראל מימיה. נאמן מבטא נאמנה את הבטוי כיפות סרוחות.איש שהוא ביזיון למשפט בישראל,בדיוק כמו משרד החוץ עם ליברמן
  2. מעניין, שכחת את אהוד ברק
 125. 18
  תגובתו של רם כספי

  עורך הדין רם כספי מכיר את יעקב נאמן עשרות שנים ועבד אתו לא מעט. הוא מעריך מאד את יכולותיו. עורך הדין רם כספי התראין אתמול לרדיו. בראיון הרדיופוני הוא העלה בקורת קשה ונוקבת כנגד שר המשפטים וקרא לו להודות בטעותו ולחזור בו מתמיכתו בחוק המוצע בענין בחירת השופטים.
  עוה"ד רם כספי כינה את החוק המוצע "הזוי" וחזר על כך.
  הוא קרא ליעקב נאמן לצאת ממחבואו ולהתחיל להתראין באופן סדיר לערוצי התקשורת. (חבל שלא הזכיר באותה הזדמנות את ראש הממשלה, שפשוט אינו מתיצב לשום ראיון, ב"דמוקרטיה היחידה במזרח התיכון".)
  עוה"ד כספי אמר שמועורבותם של פוליטיקאים בבחירת השופטים היא פגיעה בעקרון הפרדת הרשויות, והציע מנגנון אחר לגמרי מהקיים:
  ועדה בת תשעה חברים:
  שלושה נציגי לישכת עורכי הדין, (אני מניח שאינו מעלה בדעתו שהכנסת תכתיב ללישכה את בחירת נציגיה, למרות שלא אמר זאת במפורש אבל זו רוח הדברים.)
  שלושה דיקנים של פקולטות למשפטים,
  שלושה נציגים של בית המשפט העליון.
  החלטה מתקבלת ברוב רגיל, כלומר חמישה מתך התשעה.
  שר המשפטים יושב ראש הועדה, ללא זכות הצבעה.

  ואני מבקש להוסיף כאן:
  התופעה של שר משפטים במינוי אישי של ראש ממשלה היא תופעה בלתי דמוקרטית, חמורה ומסוכנת.
  שר המשפטים הוא הגורם הראשון במעלה שאמור להגן על מערכת המשפט מפוליטיזציה. כאן לפנינו שר משפטים שאינו מחויב לכל מסגרת: לא למפלגה, לא לציבור בוחרים, לא לכנסת, לא לאף אחד. הוא צריך רק את תמיכתו של ראש הממשלה. הוא צריך רק לדאוג שראש הממשלה יהיה מעונין להמשיך לראות אותו בממשלה הבאה.
  לכן, הוא לא מתראין, כי אינו זקוק לתמיכה ציבורית.
  לכן, הוא יכול לשאוף להחלשת בית המשפט - כי זה נוח לגורמים הפוליטיים שהוא מקורב אליהם.
  שר המשפטים התבטא בעבר, בפורום סגור ולפני ציבור של רבנים, כי היה רוצה לראות את המשפט העברי מונהג כמשפט המדינה.

  עוה"ד כספי קרא לשר המשפטים לחזור בו מתמיכתו בחוק ההזוי המתגלגל כרגע במסדרונות החקיקה.
  אין לכולנו, כל החפצים במדינה מתוקנת ודמוקרטית, אלא להצטרף לקריאתו הנרגשת של עורך הדין כספי.

  1. כספי זה לא שף השקשוקות ? מה לו ולמינהל תקין ודמוקרטי ?

   ומה פתאום מינוי שר משפטים שאינו נבחר ציבור יחשב ל'תופעה בלתי דמוקרטית, חמורה ומסוכנת'? בארה"ב כל שרי הממשלה הם מינויים אישיים של הנשיא הנבחר איך שם זו הדמוקרטיה במיטבה וכאן לא?
   אבל אלו נושאים משניים, הנושא העיקרי הוא מינוי השופטים וככזה אתה צריך להסביר מדוע רק בישראל שופטים מתמנים ע"י שופטים, לשכת עוכרי הדין (לא טעות) ועוד פונקציונרים שאינם מחוייבים ל'כל מסגרת: לא למפלגה, לא לציבור בוחרים, לא לכנסת, לא לאף אחד"...
   בקיצור אתה הצביעות נשפכת ממך כמי ביוב אשר עלו על גדותם.

  2. שמעת על הפרדת רשויות?

   הפרדת דשויות פירושה שהרשות השופטת עצמאית, ובפירוש איננה תלויה ברשויות הפוליטיות: המחוקקת והמבצעת.
   כל שיטת המימשל בארצות הברית שונה לגמרי מזו שלנו ושם הנשיא ממנה את כל האדמיניסטרצי שלו, הוא קובע את המדיניות בכל נושא, והם המבצעים. זו איננה השיטה שלנו. הם אינם שרים ואינם נקראים שרים. הם מזכירים.
   השיטה שם הרבה פחות דמוקרטית משלנו.
   רק השופטים בבית המשפט העליון הפדראלי של של ארצות הברית השופטים ממונים ע"י הנשיא, באישור הקונגרס. בית המשפט העליון הפדראלי של של ארצות הברית איננו דומה כלל לבית המשפט העליון אצלנו: הוא עוסק רק במספר מצומצם של בעיות חוקתיות בשנה, שהוא בוחר לעסוק בהן, כאשר הוא בודק אותן מבחינת התאמתן לחוקה. לנו אין חוקה. העליון שלנו דומה יותר לבתי המשפט העליונים של המדינות השונות בארה"ב, והם אינם מינויים פוליטיים. ההשואה הזו אינה נכונה.

   מה שכתב אמיר מי-ם, מצביע על אי הבנה מוחלטת של תפקידה של מערכת משפט במדינה דמוקרטית: לדעתו, השופטים צריכים להיות "מחויבים", כדבריו, למפלגה, לבוחרים, לכנסת.
   ובכן, אסור ששופטים יהיו מחויבים, לא למפלגה, לא לבוחרים ולא לכנסת.

   השופטים מחויבים רק, ואך ורק, לחוק. אוי ואבוי לכולנו אם שופטים יהיו מחויבים לפוליטיקאים.

   דבריו של אמיר מי-ם מצביעים על כשלון ענק של מערכת החינוך, שלא לימדה אותו מהי הפרדת רשויות ומהי דמוקרטיה.

  3. אמיר,ישנה רק נקודה אחת קטנה שלא נתת עליה את הדעת - אם יעקב נאמן היה מקבל את קריאתו של רם כספי ולא תומך או חוזר בו מהחוק ההזוי והמוטרף הזה - הוא לא היה יעקב נאמן. כמו במשל של העקרב והקרפדה: העקרב ביקש מהקרפדה שתעביר אותו את הנהר. הקרפדה העלתה אותו על גבה ובאמצע חציית הנהר העקרב עקץ אותה. כששאלה אותו למה עשית זאת, עכשיו נטבע שנינו, ענה העקרב: מצטער, זה באופי שלי.....
 126. 17
  יעקב נאמן חרפתו של נתניהו.
 127. 16
  שר המשפטים קרא בכנס משפט עברי בירושלים "שמשפט התורה יהיה המחייב במדינת ישראל, והדרך הראויה לעשות את זה היא צעד אחר צעד".
 128. 15
  למה לכל הרוחות הוא שר משפטים? מה אין אחרים ראויים ממנו? האחרון ששומר פה על שלטון החוק.
 129. 14
  במדינה מתוקנת, שר כזה היה עף אחרי שעה

  רק בארץ הוא נחשב למוצלח וטוב שיקבל במה לדבריו המסוכנים והכל בעידוד הימין הקיצוני ושלטון התורה שנאמן מתפלל אליו. השנה אמר נאמן שהוא מייחל לדין תורה, זה נשמע הגיוני מפי שר משפטים שהחוק אמור להיות נר לרגליו?

 130. 13
  לא נאמן
 131. 12
  התנהגותו ודבריו מזכירים אלה ש" אמצו " את הטלאי הצהוב וקראו לשלטונות החוק " נאצים"!!
 132. 11
  יעקב נאמן: לדור מסמן מטרות ומגיש אישומים בלי ראיות מספיקות

  השוואת "הארץ" לשטירמר כמוה כהלבשת תינוקות של בית רבן בחלוקים מפוספסים נושאי "יודע" צהוב. ומה הפלא? אך אולי טוב הדבר: יראה כל עם ישראל איך שר משפטים מנבל את פיו, וישפוט.

 133. 10
  יעקב נאמן איש על גבול הסניליות בהתנהגותו ובסגנונו

  אחד משרי המשפטים הפחות הגונים שהיו לנו, וכולם זוכרים את האופן בו זוכה הוא עצמו מההאשמות שהועלו כנגדו....

  1. סינילי? - זה אחיתופל (אחי- תופל) מודרני
 134. 9
  כל הכבוד לשר המשפטים
  1. באמת מוקי? או שזו תגובה רפלקסיבית?

   בוא תתאר לי במלים שלך על מה אתה מהלל את שר המשפטים.
   אני סקרן מאוד לשמוע.

 135. 8
  נאמן מכנה את "הארץ" דר שטירמר

  אם אמנם כינה שר המשפטים את עיתון "הארץ" "דר שטירמר", (למי שאינו יודע, היה עיתון שופרו של הנאציזם), הרי שהוא מסית ומדיח ואינני בטוחה שלא ניתן לתבוע אותו על דיבה והסתה. לקרוא ששר משפטים מתבטא בצורה כזאת ולו גם בשיחה פרטית, מזעזע אותי ומוכיח עד לאן המדינה בה נולדתי מתדרדרת. מי ירים את הכפפה וידרוש משר שמשפטים לבאר למה התכוון במה שאמר על העיתון.

  1. הוא לכל היותר מדיח כלים. יש מידה של צדק בכינוי שנתן. העתון זוכה לזה די בצדק. תראי את כל התחקירים מהחודשים האחרונים וכל הכתבות שמקבלות סיקור בלי פרופורציה למציאות.
  2. בשיחה פרטית מותר לו
  3. נאמן צודק מבחינה מסויימת

   הארץ חושף את קשריו המושחתים לכאורה של נאמן עם שר החוץ, שזה בדיוק ההפך ממה שפראבדה היה עושה, וידוע לכל שההפך מפראבדה זה דר שטרימר.

  4. האמנם

   "מי ירים את הכפפה וידרוש משר שמשפטים לבאר למה התכוון במה שאמר על העיתון" (סוף ציטוט)
   נגה, השאלה הראשונה שצריך לשאול היא אם הוא בכלל אמר זאת! מעניין שאת מניחה שאמר זאת כמובן מאליו...

  5. מצטערת, אך נאמן לא "מסית ומדיח" אלא כאדם חושב אומר חוות דעת שקולה ומציאותית.
  6. תעשה השוואה בין קריקטורות של מתנחלים וחרדים שמופיעים בעיתון זה, ובין קריקטורות אנטישמיות על יהודים......
  7. אמת דיבר.
  8. אני לא סובל את הבן אדם, אבל בשיחה פרטית שיגיד מה שבא לו.
  9. זה דווקא מבחן מעניין ל"הארץ", לא פחות מאשר לנאמן.
  10. היושרה העיתונאית של "הארץ"

   עורכו לשעבר של הארץ, דיויד לנדאו הודה שהארץ ידע היטב על החשדות נגד אריק שרון ונמנע בכוונת מכוון מלפרספם כדי לא להפריע לשרון בבציוע ה"התנתקות". לנדאו התבטא בדיון באוניברסיטת בר אילן על תפקוד העתונות באותה תקופה בערך כך" ידענו על העברות של שרון אבל רצינו למנוע פשע גדול יותר". הכוונה להשארות בחבל עזה. אכן עיתונות ועיתונאת במיטבן.

  11. הקריקטורות עוד עושות עמם חסד. במציאות הם נראים כמו קריקטורה של הקריקטורה..... אין מה לעשות, הכיעור הפנימי נהפך לחיצוני.
  12. הקריקטורות עוד עושות עמם חסד. במציאות הם נראים כמו קריקטורה של הקריקטורה..... אין מה לעשות, הכיעור הפנימי נהפך לחיצוני.
  13. הימין מתנהג כביריון חסר מעצורים ומתלונן שמעלליו מתפרסמים בתקשורת=אכן ראוי שמעללי הימין לא יתפרסמו בגלל הבושה שהם גורמים לעצמם ולמדינה
  14. הימין מתנהג כביריון חסר מעצורים ומתלונן שמעלליו מתפרסמים בתקשורת=אכן ראוי שמעללי הימין לא יתפרסמו בגלל הבושה שהם גורמים לעצמם ולמדינה
 136. 7
  'הארץ' יורד עוד יותר נמוך

  המאמר מצטט את 'כתב האישום נגד נאמן', אך אינו טורח להזכיר כי נאמן זוכה מהאישומים נגדו.

  1. הבנת הנקרא

   "בנוסף, מתואר בהרחבה גם כתב האישום נגד נאמן בשנת 96', שממנו זוכה. "

  2. לא נכון! כתוב בפרוש שנאמן זוכה! מותר לצוטט כתב אישום בלי קשר לתוצאות המשפט
  3. בית המשפט הואיל להאמין לו שלא היתה לו כוונה פלילית.... למרות מעשיו....
  4. ומה עם רפול?

   עדנה ארבל היא שהגישה את כתב האישום נגד עו"ד נאמן, שזוכה מחוסר אשמה אחרי משפט קצרצר. אותה גב' ארבל, מבכירי המשפטנים במדינה שנמצאה ראויה לכהן בביהמ"ש העליון, גם חתומה על "כתב האישום" נגד רפול, שביהמ"ש בכלל פטר אותו מהצורך להשיב עליו. אם זה לא פוליטיזציה, אז מה זה?

 137. 6
  יעקב נאמן - הקאפו של ביבי
 138. 5
  יובל נאמן שואף להחזיר אותנו לימי הסנהדרין החשוכים, בהם שלטה הפנאטיות על ההגיון. בדרך הוא חובר לליברמן - סוכן רוסי של הציר הסובייטי-איראני שמטרתו להחליש את ישראל ולחזק את השפעת רוסיה-איראן במזרח התיכון. מתי מצביעיהם העיוורים יתעוררו?
 139. 4
  בכל מדינה מתוקנת נאמן היה יושב בכלא היום
  1. את לא חייה במדינה מתוקנת ואת אינך כותבת בעיתון מתוקן

   לאחר הבחירות הבאות אם מספר חברי כנסת צעירים בליכוד ,יש סיכוי להתחיל לחיות במדינה יהודית-ציונית .
   כבן להורים ששרדו את השואה ,אבי נפטר בארץ עקב הסבל בשואה בגיל צעיר .
   הדרך הצודקת ביותר לחיות במדינה ציונית . כל שאר הדברים ניתן לתקן .

 140. 3
  נמאס מרודנות הגחימות השחורות ועוזריהם אנחנו חיים
 141. 2
  נו באמת

  נו באמת אם לא הייתי ישראלי הייתי מתגלגל מצחוק ,יעקב נאמן שר המשפטים,ביבי ראש ממשלה ,ליברמן שר חוץ ,לא מצחיק? הבעיה היא שאני ישראלי ואני מבויש ונבוך ומרגיש חי באסון.

  1. הקונסיליירי יסדר
  2. 600% חריגה. מישה אישר הור עבריין. יש עובדות
 142. 1
  נאמן ,על פי פרסומים בעתונות, הודה בחתימה על תצהיר כוזב (וזוכה כי האמינו לו שהיה עסוק)

  מאז הוא הפך את הנושא לסיפור של כאילו עלילה והוא נלחם בבית המשפט עד כדי המהפיכה הפשיסטית שהוא מציע ודוחף עכשו

  1. למה להסתמך על "פרסומים בעתונות"?

   מומלץ לקרוא את פסק הדין בתיק פלילי 7771/96, שניתן ביום 15.5.97 ע"י השופטים ארבל, בקנשטיין ורוזן בבית משפט השלום בתל-אביב. בלשון המעטה ניתן לכנות את המסמך המקומם הזה "פסק דין תמוה", אך אפשר לנקוב גם בתארים אחרים...

  2. הגדרה: סמולן = רובוט שפולט ללא הרף את המילה פשיזם.
  3. הוא לא זוכה פעמיים בביתה משפט? בית המשפט לא מקובל עליך? אז למה אתה כ"כ מגן על בית המשפט שאינך מקבל את פסיקותיו...
  4. הוא אחד מנושאי הדגל של המקופחים המקפחים בימין.תגובתך ראויה שיקראו אותה במלואה
  5. נאמן הוא צבוע

   בנושאי משפט הוא בעד "שקיפות" מלאה
   בנושאי כלכלה הוא בעד רגולטורים חלשים.
   שיבדקו מה תפיסת העולם של כל המשפטנים הימניים בתחום הלכלכי.
   הכסף מנתב הכל

  6. התובעת בתיק שלו, עו"ד רות דוד,פרקליטת מחוז לימים,

   בטוחה עד היום שהוא עבר את העבירה שיוחסה לו,ושהשופטים , שלא זכרתי שכללו גם את עדנה ארבל, ריחמו עליו ולא רצו לקלקל לו את ה"קריירה המפוארת" שלו בגלל עבירה שעשה מתוך רחמים על דרעי ולא ממטרה לרווח כספי אישי.
   כל המיתוס שעשו לו עוול הוא בלוף גדול.
   העוול נעשה לציבור.
   השופטים שרחמו עליו אז דפקו את כולנו.

  7. אתם בשמאל כולכם בטירוף השנאה כלפי הימין.
  8. מה אתה רוצה מגב' ארבל?

   אני מסכים לכל האמור בתגובתך, אבל תמיד צריך להקפיד על הדיוק בפרטים. שלושת השופטים שדנו בתיק היו: דן ארבל, דוד רוזן ועדנה בקנשטיין. גב' עדנה ארבל היתה באותו זמן פרקליטת המדינה.

  9. לרפאל: מי זה אתם? מה פתאום שנאה? ומה שלום הסתת הימין?
  10. אם הימין דוחף למדינה אחת לשני עמים - זה לא עושה אותו לאויב הציונות?
  11. פשיסט = רובוט שפולט כל הזמן את המילה בוגד'/ עוכר ישראל