רב מקובל מעפולה מואשם בעבירות מין בקטינים

על פי כתב האישום שהוגש היום, יעקב דויטש, שמנהיג קהילה גדולה בעיר, ביצע מעשים בארבעה קטינים וקטינות. פרקליטיו: מנסים לסחוט אותו

כתב אישום בגין ביצוע עבירות מין בארבעה נערים ונערות הוגש היום (חמישי) נגד רב מקובל מעפולה, יעקב דויטש, בן 60, על ידי פרקליטות מחוז צפון בבית המשפט המחוזי בנצרת.

על פי כתב האישום, שהגישו עורכי הדין אביטל שרוני ואור לרנר, ניצל הנאשם את מעמדו כרב ידוע ומקובל וביצע מעשים מיניים בקטינים. האישום הראשון מייחס לדויטש עבירות בגין בעילה אסורה בהסכמה, מעשה סדום ומעשים מגונים בקטינה בת 15. האישום השני מייחס לנאשם עבירה של מעשה מגונה בנסיבות אינוס בקטינה כבת 13 וחצי, ואילו האישום השלישי מייחס לרב מעשה מגונה בנסיבות אינוס בקטין כבן 13 וחצי. במקרה הרביעי, על פי כתב האישום, ביצע דויטש מעשה מגונה בקטין כבן 14 וחצי.

הפרשה נחשפה לפני שנה, עם מעצרו של הרב על ידי יחידת החקירות במשטרת עפולה שבראשות רב-פקד אריה אלקובי. הרב נעצר אז בשעה שביקש לצאת מישראל להשתתף בהילולה בטורקיה, לטענתו. על פי החשד, משם ביקש להמשיך לארצות הברית.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ופרשנויות ישירות לפייסבוק שלכם

דויטש הגיע לעפולה לפני כ-40 שנה ועם השנים צבר מעמד גבוה, הקים מוסדות חינוך ועמותה לגמילות חסדים, והפך לרב מקובל שסביבו התאספה עדת מאמינים גדולה, שרואה בו מקור סמכות בשאלות הלכתיות. רבים בארץ ובעולם מבקשים לקבל את עצתו בנושאים שונים, הלכתיים ונוספים כמו התנהלות בחיי היום יום, בעסקים, בעבודה ועוד. דויטש נחשב למעורה בחיי העיר, מתנדב בפעילויות שונות ומאמיניו אף מייחסים לו סגולות מיוחדות וכן מעשי נסים שונים שפקדו אותם ואת עפולה. כך למשל, מספרים מאמיניו כיצד הגן על העיר מפני פגיעות טילים בזמן מלחמת לבנון השנייה.

עם מעצרו טענו עורכי דינו של הרב כי מדובר בקנוניה שמקורה בפיטורי מספר אברכים ממשרותיהם במוסדות שבשליטתו. "ידוע לנו כי יש אנשים שעוברים מבית לבית בקהילה ומנסים לשכנע ילדים להתלונן נגד הרב", אמרו אז, "יש מניעים נסתרים וקנוניות נסתרות לכל מה שקורה עכשיו, התלונות לא נולדו בחלל ריק".

אחת מטענות הסניגורים מעלה כי אביה של אחת המתלוננות נתפס גונב כסף מקופות צדקה של מוסדות הרב, וטוענים כי במקרה אחר היה ניסיון לסחוט את הרב להתמנות לתפקיד במוסדותיו. "מספר אנשים שפוטרו מתפקידים במוסדות רקמו כנגדו עלילה וצירפו לכך אנשים אחרים שממניעים אחרים, כספיים ונוספים, ניסו לסחוט את הרב. כשהרב סירב הלכו והתלוננו עליו במשטרה".

עורכי הדין אף מסרו אז למשטרה הקלטות של שיחות בהן לטענתם מכחישים חלק מהמתלוננים כי הרב נגע בהם וכי עדויותיהם הוכוונו על ידי מישהו.
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 5
  הרב הצדיק יעקב דויש

  ירחם המרחם אך אפשר לדבר על יהודי כזה טהור אם היו יודעים מי הוא אותו צדיק. בטוחני שיש מזימה משפילה נגד הרב.

 2. 4
  מניאק

  הרב נשאל ע"י קצין ביקורת גבולות בחו"ל לאחר שהלה עיין בטופס וראה שחסרה תשובה.
  הקצין: כתוב מין, ולא מילאת, זכר? נקבה?
  הרב: הכל הולך, זכר, נקבה, הכל

 3. 3
  מה חדש? הרב המקובל נהג כמקובל אצל הדתיים. רב נורמטיבי.
 4. 2
  העיקר שאינו שומע שירת נשים...
 5. 1
  "מאמיניו מספרים כיצד הגן על העיר מפני פגיעות טילים בזמן מלחמת לבנון השנייה"

  האם יש בית סוהר בעפולה? אם עדיין אין רצוי לזרז את הקמתו. חבל שבעל נס שכזה יסיר חסדו מעיר האובות עפולה. ולעניין האישומים נגד הרב דויטש שנעצר בדרכו ל"הילולה בטורקיה", כן, כך נכתב בידיעה,. יתכן שכבוד הרב עשה מעשים מגונים בילדים, יתכן גם שההאשמות נגדו הן נשק במלחמה שמנהלים יריביו נגדו, זהו דפוס עלילה מקובל בציבור החרדי. בחברה החרדית אין נרתעים מהפצת עלילות על יריבים, מהזמנת מכבי אש באישון לילה לביתם, מהדבקת פשקווילים מסמרי שיער ומרובי סימני קריאה על הקירות, שנדמה שרק בזכות שכבת הכרוזים המודבקים עליהם עוד עומדים על תילם. בחברה מנוונת ורקובה הכל ייתכן.