הרב אלון בבית המשפט: לא ביצעתי מעשים מגונים

הרב, הנאשם בביצוע מעשים מגונים בשני קטינים, השיב לראשונה בביהמ"ש לאישומים נגדו. פרקליטו: ייתכן שנישק, כך הוא נוהג בתלמידיו שנים רבות

הרב מוטי אלון, הנאשם בביצוע מעשים מגונים בכוח בשני קטינים, השיב היום (ראשון) לאישומים נגדו בבית המשפט השלום בירושלים. אלון לא הכחיש כי נפגש עם שני המתלוננים, שאחד מהם היה תלמידו, אך טען כי הפגישות לא נשאו אופי מיני.

נגד הרב אלון, מי שהיה מהמנהיגים הרוחניים המרכזיים של הציונית הדתית הוגש כתב אישום בגין שני סעיפים של ביצוע מעשה מגונה בכוח בתלמידו ובנער נוסף, עבירות אותן ביצע לכאורה ב-2003 ו-2005. בזמן ביצוע העבירות המיוחסות לו, שימש אלון כרב ראש ישיבת "הכותל" בעיר העתיקה בירושלים.

עשו לנו לייק וקבלו חדשות ועדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

המקרה הראשון המיוחס לאלון בוצע נגד התלמיד ב', בן 17 בעת ביצוע המעשים. מכתב האישום עולה כי בדצמבר 2002 החל ב' ללמוד בישיבה. חודש לאחר מכן נפטר אדם המקורב ל-ב'. לפי כתב האישום, במהלך תפילת הערבית זימן אותו הרב לחדרו אחרי התפילה. הרב ליווה את ב' אל לשכתו, ובתואנה כי הוא מבקש לנחם אותו, חיבק את ב' וליטף אותו. הוא אף הושיב אותו על הספה, שם הוריד את משקפיו של ב', הצמיד אותו אליו והחל לנשקו באזור הצוואר והעורף כשהוא מדרבן אותו לפרוק את כאבו.

הרב מוטי אלון
הרב מוטי אלוןגיל אליהו

מהשתלשלות האירועים העולה מכתב האישום, כעבור זמן מה, נחלץ ב' מאחיזת הנאשם, ויצא מן החדר. אולם זמן קצר אחר כך מסר לו אחד התלמידים כי הרב מחפש אותו וכי הוא מבקש כי יבלה בביתו את הלילה. לאחר התלבטות נעתר ב' להצעה והגיע לבית הרב, שם שב הנאשם על מעשיו מתחילת הערב. כעבור כרבע שעה חדל ממעשיו ופרש לישון בחדרו. מספר שבועות לאחר מכן הגיע ב' לשיחה אישית עם הנאשם. הוא שב על מעשיו- נישק, חיבק וליטף את ב'.

היום טען אלון, באמצעות פרקליטו, כי ביקש לנחם את ב' לאחר שאדם שהיה קרוב אליו מת. הפרקליט אמר כי הליטוף היה לשם נחמה, והכחיש אירועים בעלי אופי מיני מובהק. לדבריו, אלון יודה שהתקיימו פגישות, אבל לא בפרשנות שמציגה הפרקליטות.

האישום השני בכתב האישום מתייחס למעשים אשר בוצעו נגד א', גם הוא בן 17 בעת ביצוע המעשים, אולם בניגוד ל-ב', הוא לא היה תלמידו של הרב אלון. לפי כתב האישום הגיע א' לרב אלון בעצת חבר, בשל מצוקה אישית בה היה נתון וביקש עצה. במהלך הפגישה הושיב הנאשם את א' צמוד אליו באופן שהסב לו אי נחת, ליטף אותו בפניו ובמקומות שונים בגופו מעל לבגדיו. א' ניסה להתנגד, אולם הנאשם המשיך ללטפו ואמר לו כי הוא "מתוח". בשלב מסוים קירב הנאשם את פניו לאלו של א' ונשק על פניו למשך זמן ממושך. בתום דקות ארוכות עזב אותו הנאשם ושילח אותו לדרכו.

פרקליטו של אלון טען היום כי הרב זוכר את הפגישה ולא מן הנמנע שליטף, חיבק ונישק. לדבריו, ככה אלון נוהג בתלמידיו שנים רבות. עם זאת, הוא טען כי אלון לא זוכר נשיקה על הצוואר או על העורף. הוא אמר שאם יוכח שהיתה נשיקה, הדבר היה לשם נחמה ולא לסיפוק מיני. הוא גם הכחיש כי המתואר בכתב האישום, לפיו אלון חיכך את איבר מינו ב-א'. "לא היה ולא נברא", אמר הפרקליט.


 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 10
  רחמנות על התקשרות ובית המשפט שמתאמצים כ"כ להכתים את הציבור הדתי

  זה לא יאמן איזה מאמץ משקיעה התקשורת להכתים וללכלך רת הציבור הדתי על גבניו השונים שכ"כ מאיים על מעצבי דעת הקהל של 'תרבות ערוץ 2' , זה מדהים איך מעיזים עיתונאים קלי דעת לגזור דינו של דמות ערכית ונעלה כרב אלון ול'זכות' אותו בחשיפה שלילית ועגומה כ"כ, האם היה כם איזכור כלשהו לכל מפעלו ומסירות נפשו של הרב אלון לאורך כל השנים. ומה שהכי מטריד שנדמה כי מערכת המשפט כה מושפעת ומגוייסת עד כי היא ניזונה מהתקשורת כחוות דעת משפטית של ממש. מקווה שכל אותם נמהרים יכירו .מעט במפעלו האדיר של הרב אלון טרם יחרצו כך את גורלו

 2. 9
  מלטף ומשקר

  ממ שכמו בשיר של עברי לידר

 3. 8
  הסיפור הזה הוא קצה של קרחון בעייתי: יחס המנהיגות הדתית להומוסקסואליות. הגיע הזמן שהמנהיגות הדתית תתקדם למאה ה-21.
  1. הדרך לגיהנום רצופה בכוונות ''טובות''.
 4. 7
  לדעתי דווקא נראה לי שהרב צודק!

  כל מי שמכיר את הרב אלון אישית יודע איזה מדהים האיש הזה. איזה דאגה אבהית, אהבה אמיתית של אדם בריא - של מורה ומחנך, יש לרב אלון לכל תלמידיו.
  המתלוננים - או שאינם תלמידיו כלל, או שיש להם בעיות פסיכולוגיות (לחלקם.... תבדקו בעצמיכם).
  מעניין שלא הפרקליטות ולא פורום תקנה - לא הגיעו לתלונות בעלות ממשות רצינית, אלא פרשנות למעשים. הכל מבוסס על פרשנות. (אני מציע לקרוא את כתב האישום הדל שהוגש בעניין). מעניין גם ש-2 התלנות שהגיעו לכתב האישום הוגשו זמן רב לאחר פיצוץ הפרשייה ובעידוד אנשים מסויימים.

  האם מישהו אי פעם שמע את הרב אלון בעניין? ואולי טופלים על אדם תמים וטוב עלילות שוא? אין פה שום דמיון לאף פרשייה מהשנים האחרונות ובכלל, אין שום דמיון!

  מקווה שהאמת תצא לאור - ותוכח החפות של אדם טוב שנרדף על לא עוול בכפו!

  1. אולי די עם השטויות?

   א. פורום תקנה לא בדק את התלונות שבגללן הוא עומד למשפט. הוא בדק תלונות שאינן פליליות, כלומר כאלה שעוסקות ביחסים בין בוגרים. במקרים אלה הרב חתם על הודאה וועל הסכמה שלא לעשות זאת שוב. בעקבות זאת הרחיק עצמו מרצון ממרכז הפעילות שלו, אך לא עמד בכך והכל התפוצץ. רק להזכיר, "יחסים בין בוגרים", זה לא בלתי-חוקי (ב"ה!), אבל זה לחלוטין בלתי-הלכתי (וגם לא מוסרי, במיוחד כשמדובר ביחסי מרות), גם אם היו אלה יחסים הטרו-סקסואליים, קו"ח כשמדובר ביחסים בין גברים.
   ב. זה שלא שמעו את הרב אלון זה מפני שכך הוא בחר בעצמו. הוא בחר לשתוק, הוא בחר לא להשיב עניינית לדברי פורום תקנה ובמקום זאת לשלוח מיני תלמידים מפוקפקים שישמיצו את מנהיגי הציבור הדתי-לאומי, מכל המגזרים הפוליטיים והרבניים. גם כשכבר פתח את פיו, לא התייחס כלל להאשמות הפורום ובתוך כך גם לא טען מעולם (שים לב - מעולם) שמדובר בשקר או בטענות שוא.
   ג. לדבריך, המאשימים משקרים, וגם אם לא - הם חולי נפש, וחוץ מזה הם גם לא תלמידים שלו. נו, נו - זה מזכיר את תגובת הגנב שנתפס עם ארנק חברו בכיסו: לא אני לקחתי את זה, בכלל קיבלתי את זה ממנו במתנה, אני בכלל לא חבר שלו...

 5. 6
  לדעתי דווקא נראה לי שהרב צודק!

  כל מי שמכיר את הרב אלון אישית יודע איזה מדהים האיש הזה. איזה דאגה אבהית, אהבה אמיתית של אדם בריא - של מורה ומחנך, יש לרב אלון לכל תלמידיו.
  המתלוננים - או שאינם תלמידיו כלל, או שיש להם בעיות פסיכולוגיות (לחלקם.... תבדקו בעצמיכם).
  מעניין שלא הפרקליטות ולא פורום תקנה - לא הגיעו לתלונות בעלות ממשות רצינית, אלא פרשנות למעשים. הכל מבוסס על פרשנות. (אני מציע לקרוא את כתב האישום הדל שהוגש בעניין). מעניין גם ש-2 התלנות שהגיעו לכתב האישום הוגשו זמן רב לאחר פיצוץ הפרשייה ובעידוד אנשים מסויימים.

  האם מישהו אי פעם שמע את הרב אלון בעניין? ואולי טופלים על אדם תמים וטוב עלילות שוא? אין פה שום דמיון לאף פרשייה מהשנים האחרונות ובכלל, אין שום דמיון!

  מקווה שהאמת תצא לאור - ותוכח החפות של אדם טוב שנרדף על לא עוול בכפו!

 6. 5
  מסכנים אנשי הדת הצבועים (מכל הדתות) שמטיפים מוסר אבל לא מסוגלים להודות באמת
 7. 4
  איך האנס הזה עדיין מסתובב חופשי?

  למה לא לזרוק אותו לצינוק עם שאר חבריו? כל לאט לאט אפשר יהיה לנקות את החברה הישרא-הלית גם מפושעי מין ובמיוחד מחלאות אדם מהציונות הדתית

 8. 3
  מאמין לכוונות הטובות של אלון אבל

  בעולם ציני כמו שלנו כבר אין חיבוקים ונשיקות מעבר לתחום המיני

 9. 2
  מה יש? שיצטרף כבוד הרב למצעד הגאווה!
 10. 1
  מעניין.....

  איש ציבור- מואשם במעשים מגונים
  יוצא למסיבת עיתונאים לטיהור שמו והאשמת כל העולם ואשתו בעלילה
  מסרב לעסקת טיעון מקלה
  סנגורו מתפטר
  ובמקומו הוא מיוצג על ידי עו"ד ציון אמיר

  זה לא אמור להסתיים בשבע שנות מאסר והרשעה גורפת???

  (סליחה... טעות שלי- זה אמרו להסתיים בכך שבית המשפט צריך לראות את הראיות באור הנכון על מנת לזכות את הנאשם גם אם הוא לא טוען את הטענות באור הנכון)

  ועד כמה מטומטם יכול להיות עבריין מין לשכור את מי שבדיוק נכשל ושלח את מרשו לשבע שנות מאסר והרשעה גורפת...?

  1. ואולי דווקא יש פה האשמות שוא, שיכולות היו להיות כנגד הרבה אנשים תמימים!

   מה אתה מדבר שטויות? האם אתה מכיר את המקרה?
   הרב אלון ידוע מאוד בהשקעה הבלתי תאומן בתלמידים שלו. אדם מדהים, מקסים, שדואג לכל אדם! שירבו כמותו בישראל.

   אולי סתם האשימו עליו?

   איך אתה מסביר שמסך כל הרעש שנעשה בפרשה הוגשו 2 תלונות - שתיהם הוגשו זמן רב אחרי הפרסומים בתקשורת, ובשני המקרים - לא בתלמידים של הרב, אלא במבקרים מזדמנים. 2 התלונות ממש ממש מבוססות על פרשנות נטו, ואין בהם שום נגיעות מפורשות. ... אולי דווקא המתלונינים טועים? אולי יש פה טעות?

   אני דווקא מאוד מאמין לרב אלון!
   אני מרגיש שיש כאן עליהום, שפיטה מוקדמת, וחבל.... הפרקליטות לא הגיעה לשום דבר משמועתי, ופורום תקנה התנהל מבחינת החקירה של העניין בצורה מכפירה וכושלת, שמבוססת על כל מיני הסתברויות למיניהם. ודאי שלא על חקירה רצינית ומעמיקה, ומה שעוד יותר מרגיז - לא שמעו אף פעם את הרב אלון, או ביקשו את גרסתו או דעתו!!! חבל!