"קפטן ג'ורג'" תובע את המדינה: טענות דיראני על אונס גרמו לי נזק

לדברי החוקר, הטענה של מוסטפה דיראני כי נאנס על ידו גרמה לו נזק אישי וכלכלי. הוא מאשים כי הוסתרו ממנו ראיות המוכיחות כי לא הוא זה שביצע את החקירה השנויה במחלוקת

"קפטן ג'ורג'", מי ששימש כחוקרו של מוסטפה דיראני, תובע פיצויים ממשרד הביטחון בגובה של 5.5 מיליון שקלים, בטענה כי נגרם לו נזק בעקבות טענת דיראני על כך שנאנס על ידו.

במסגרת התביעה, שהוגשה היום (ראשון) לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עורך הדין אפי נוה, נטען כי מ"קפטן ג'ורג'" הוסתרה קלטת, בה תיעוד מחקירתו של דיראני, ובה נראה בבירור כי מפקד היחידה, קצין בדרגת אלוף-משנה, הוא זה שניהל את החקירה בעת שדיראני היה עירום. הקלטת נחשפה בתוכנית "עובדה" בערוץ 2.

"קפטן ג'ורג'" ניהל את מרבית החקירות במהלך שירותו כקצין ביחידה 504, יחידת הסוכנים של חיל המודיעין. דיראני, בכיר בארגון חיזבאללה, נחטף לישראל במבצע ב-1994, במטרה לשמש כקלף מיקוח לאיתור פרטים אודות מקום הימצאו של הנווט השבוי, רון ארד. הוא שוחרר במסגרת עסקת חילופי השבויים ב-2004.

לטענת דיראני, במהלך חקירתו על ידי אנשי 504, עבר התעללות קשה ופגיעה מינית. האשמות אלו, מסביר ג'ורג' בכתב התביעה, פגעו בו והובילו לסיום שירותו ביחידה. עורכי הדין המטפלים בעניינו של ג'ורג', אפי נוה והילה קוכמן, טוענים כי נגרם למרשם נזק מיוחד בגין לשון הרע, וכי שכרו נפגע בעקבות הפרסומים. הם דורשים עבורו פיצוי ממשרד הביטחון ומהמדינה, בגובה של 5 וחצי מיליון ש"ח.

מוסטפה דיראני בבית המשפט, 2004
מוסטפה דיראני בבית המשפט, 2004אוריאל סיני

עוד הוסבר כי בעת שפנה לבג"ץ כדי לטהר את שמו, הועברו לידיו 46 קלטות עם תיעוד החקירה, אך הקלטת החשובה ביותר לא הגיעה לידיו. "את הקלטת ה-47 הסתירו. זו הקלטת שמראה שמי שלחץ על דיראני כשהוא עירום היה מפקד היחידה, ולא "קפטן ג'ורג'", שאמר לאורך כל הדרך שמסתירים ראיות", אמר עו"ד נוה.

Read this article in English: Ex-IDF investigator accused of abuse, torture of Mustafa Dirani to sue state
 

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 7
  האם זה אותו קפטן שסייע לאחד המשת"פים לקבל אזרחות אמריקאית,בנו של אישיות פלסטינית בכירה?
 2. 6
  דיראני כי נאנס על ידו

  this holy man didnt say that george raped him but that george send someone to rape him.

 3. 5
  ליועץ לענייני ערבים במשטרת ירושלים חוצפה קולוסלית

  חבריו לעבודה של "הקפטן ג'ורג'" הם שהעידו שהוא נהג להכנס לחדרי החקירות ולהתעלל בנחקרים אף שהחוקרים ביקשו ממנו לא להתערב בחקירה כי הזדעזעו מאכזריותו. אחד מהם העיד ש"הקפטן ג'ורג'" היה "נכנס בברוטאליות לחקירות, מפיל את הנחקר מהספסל, דורך עליו, בועט בו, מאיים שהוא יזיין אותו, ואם לא הוא אז אחרים יזיינו אותו ויאנסו אותו. תמיד הוא היה ברוטאלי". כגודל אכזריותו כך גם חוצפתו. אני מסכימה רק שהמדינה תממן לו טיפול פסיכיאטרי.

  1. יפות הנפש

   תתפלאי נשמה צחורה כמה שהשיטה הזו יעילה.כל המשטרות בעולם משתמשות בה(בדמוקרטיות כמו בדיקטטורות) ואם באחריותך יהיו חיי אזרחים נשים וילדים לא בטוח שתשתמשי רק במילים ממילון אבן שושן.

 4. 4
  איך,,,איך,,,איך,,,

  אדם משלנו פועל להוציא מידע על רון ארד,,,בחקירה,,בחדרים סגורים,,והכל מודלף,,ובסוף מואשם בהיתעללות,,,אנחנו פסיכים,,עם רגשי אשמה,,,מה קורה לנו,,,עם מתאבד,,ובגדול,,,,תנו לו מחיאות כפיים,,ותתנצלו,,,,

 5. 3
  5.5 מליון ש"ח,סכום לא רע גם לאחר עמלת עו"ד,תמורת 10% אני מעיד לטובתו.
 6. 2
  שמי שעושה את זה כבר מאבד לגמרי את הפרופורציה

  הוא עלול לעשות זאת גם למי שלא פצצה ולא מתקתקת

 7. 1
  צודק, שהמדינה תתבע גם את דירני על התעללות בשבוי, וכל ההוצאות של המבצע