חשד: מאבטח כלא פלסטינית במחסום כי רצה לצאת איתה

עובד חברת "מודיעין אזרחי" חשוד שמנע מהצעירה לעבור את מחסום ראס-חמיס 20 דקות עד שקיבל את מספר הטלפון שלה. הוא חשוד בהטרדה

מאבטח של חברת האבטחה "מודיעין אזרחי" חשוד שכלא צעירה מהכפר ראס-חמיס שבמזרח ירושלים, במחסום הסמוך לכפר, כדי לקבל את מספר הטלפון שלה. הצעירה התלוננה במשטרה כי המאבטח החזיק בה במשך כ-20 דקות, תוך שהיא מתחננת שיניח לה לנפשה. רק לאחר שבדק שקיבל ממנה את המספר הנכון, התיר לה ללכת.

המקרה אירע ביום ראשון שעבר, כאשר הצעירה, סטודנטית למשפטים באוניברסיטת אבו-דיס שבמזרח ירושלים, עשתה את דרכה לביתה. מחסום ראס חמיס מגודר בתיל מכל צדדיו ומצויד במערכות אוטומטיות לפתיחת השערים וסגירתם מחדר השומרים, שניצב בשטח סטרילי. כדי לעבור מצד אחד של המחסום למשנהו, יש לעבור דרך שני שערים, הממוקמים במרחק כמה מטרים בודדים זה מזה.

על פי התלונה שהגישה הצעירה לתחנת שפט, המאבטח החזיק בה בין שני השערים במשך 20 דקות ודרש לקבל ממנה את מספר הטלפון שלה. רק לאחר שנענתה לדרישתו, והוא וידא כי אכן זה המספר הנכון - איפשר לה לצאת. בעקבות התלונה, פתחה משטרת ירושלים בחקירה. המאבטח נחקר באזהרה ושוחרר בתנאים מגבילים. במשטרה אומרים כי הוא חשוד בהטרדה.

מחסום ראס-חמיסאמיל סלמן

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

עם היוודע המקרה בכפר, פשטו עשרות תושבים על המחסום ומחו על הפגיעה בכבודה. "אנשים כבר היו מוכנים לעלות על המחסום ולהרוס אותו", אמר ג'מיל סנדוקה, יו"ר ועד התושבים בשועפט וראס-חמיס. באגודה לזכויות האזרח טוענים כי לא מדובר במקרה בודד: "ההחלטה לנתק מספר שכונות בירושלים משאר העיר באמצעות הגדר ממשיכה לגבות מחיר כבד מהאוכלוסייה", אמרה עו"ד נסרין עליאן. "היעדר שירותים נאותים באזורים הללו פירושו מעבר יומיומי במחסום וחשיפת התושבים לאפשרות שמי שעומד במחסום יטול את החוק לידיו ויפגע בהם". מחברת "מודיעין אזרחי" לא נמסרה תגובה.

Read this article in English: Israeli guard suspected of confining Palestinian woman to get her phone number

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 36
  לא דברו על מצלמות אבטחה כי שם מופיע את החיוך הסקסי של הבחורה שגרמה לזה
 2. 35
  לא דברו על מצלמות אבטחה כי שם מופיע את החיוך הסקסי של הבחורה שגרמה לזה
 3. 34
  נורמלי נורמלי לה שהאופציה הבחורה לא נורמלית למה לא המשטרה
 4. 33
  בקש מהמשטרה לראות את הסרטון לא נתנו לו כי מה שקרה שהבחורה התחילה איתו והתנהלה בינייהם שיחה של צחוק שאלות ורשמה לו את המספר שלה על הפלפון שלו הכל מתוכנן מקרובי משפחה ומהמשת׳פ גם למאבטח יש זכות לדבר ולתבוע את התקשורת ואת המשטרה
 5. 32
  בקש מהמשטרה לראות את הסרטון לא נתנו לו כי מה שקרה שהבחורה התחילה איתו והתנהלה בינייהם שיחה של צחוק שאלות ורשמה לו את המספר שלה על הפלפון שלו הכל מתוכנן מקרובי משפחה ומהמשת׳פ גם למאבטח יש זכות לדבר ולתבוע את התקשורת ואת המשטרה
 6. 31
  עלילות של השמאלנים ..הכל מתוכנן אוי כמה סובלים אחינו הערבים . תפרסמו מה עושים ליהודיות .
 7. 30
  .....
 8. 29
  תגובה

  הכל סיפורים, ושטויות במיץ, אין מצב בו גבר נורמלי מתחיל עם בחורה מבלי שנתנה לו סימן לכך, כלא אותה במשך עשרים דקות שבכל הזמן הזה לא חשבה להתקשר למשטרה ????? או לפחות להקליט את השיחה שהתנהלה ביניהם???? ועוד שאלה, המאבטח היה לבד????? ומתי במחסום כזה ישנו מצב שבמשך עשרים דקות לא עוברים אנשים ????? חשבתם על מצלמות אבטחה שבמחסום???? ואם אין כאלה סימן שיכלו להרוג את המאבטח מבלי שאף אחד ירגיש, ולעניין המוצא של המאבטח וכל ההערות הגזעניות הללו, חבל להרחיב, גם יהודים מתחילים עם בחורות.

  1. יש גם את האופציה שהוא גבר לא נורמלי
 9. 28
  אל: כל אלה שסרבו לשחרר מחבלים

  אתם , שסרבתם לשחרר מחבלים כדי להחזיר את גלעד שליט הביתה, קיראו את הכתבה הזו שוב ושוב ותבינו כי מי שמייצר לנו מחבלים חדשים אלה אנשים שמתנהגים במחסומים כמו המאבטח הזה: גס רוח , רע לב עם ביטחון בשמיים שהכול מותר לו. אין ספק שהוא צריך לבוא על עונשו.

  1. אל תקשיבי לכל מה שאומרים כי הכל עניין של משת'פ והבחורה היא התחילה איתו חיכה לו זרמה איתו רשמה את המספר שלה על הטלפון שלו


 10. 27
  אבל לפי המחקר של אוניברסיטת חיפה חילי צה״ל גזעניםו
 11. 26
  התעללות בנערה חסרת מגן

  המקרה רק מראה כיצד ולאיזו דרגה נמוכה של טינופות עלובות וחלאת המין האנושי אנשי הימין הקיצוני.בגלל שהסטודנטית הייתה ערביה אזי היא לא בן אדם אנושי? לו הייתה זו אחותי הייתי חוזר ומשסע לאותו בן זנונים את התואר.אני יהודי בגיל חמש עשרה הצטרפתי לשיירות לירושלים במלחמת קדש לחמתי על ציר ג׳בל ליבני ביר גאפגפה ועד תעלת סואץ ,לו ידעתי שהטינופות עלובות יצמחו בין בני עמי הייתי מעדיף להשאר וללמוד בח״ל.

 12. 25
  בעד חלוקת ירושליים נגד הפרטת הבטחון

  השערוריה האמיתית פה היא שיש מאבטחים של חברת אבטחה שעושים עבודה שהמשטרה או הצבא צריכים לעשות. ובענין הפרדת שכונות, אדרבא. את כל ירושליים המזרחית צריך להפריד. בשביל מה אנחנו צריכים אותם בכלל? מה איבדנו שם? את העיר העתיקה נשאיר לנו, וכל השאר יפסיק להיות ישראל, כולל ביטול תעודות תושב ישראל של התושבים.

 13. 24
  את המאבטח לכהנא
 14. 23
  לעומת מה שעושים לה בכפר..את זה מספרים ?
 15. 22
  כן ,אבל היא התלבשה פרובוקטיבי.
 16. 21
  אלה ששוכרים מאבטחים חייבים להבהיר להם שהם משרתי הציבור גם אם הם

  פלסטינים תחת כיבוש .ואת אחריותם לנהוג בכבוד באזרחים ערבים
  כיהודים

 17. 20
  לקחת את התלמידים לסיורים במחסומים בהדרכת נשות מחסום ווטש.
 18. 19
  ההשכל והמוסר: הטרדת הצעירה הנה פסולה, בלתי מוסרי, מנוגדת לכל דין ויש להעניש עליה במלוא החומרה ואף לפצותה על עגמת הנפש שנגרמה לה. מאידך - הניסיון המחוצף לדרוש את הסרת המחסום בגלל המאבטח שסרח - חמור בהרבה מכל עוולות המחסומים גם יחד. מי שדורש זאת, טוען שעלי לחשוף את ילדי לרצח נתעב באוטובוס, כדי שחלילה שום מאבטח לא יטריד שום נערה. מצטער, לא קניתי
 19. 18
  מה עם כליאת שווא כעבירה פלילית?
 20. 17
  אני מתבייש

  ...

 21. 16
  אין חדש תחת השמש. מי שרה את הסרט שתי אצבעות מצידון ולא הבין שזה מבוסס על סיפורים אמיתיים לא מבין כלום

  שליטה באזרחים מובילה לזה בכל מיני צורות: הרג ללא הצדקה, הטרדות, הצדקות, אונס, אלימות ללא הבחנה, רמיסה של כבודם של אנשים ועוד היד נטויה. ככה זה כשחושבים ששווים יותר, מחנכים על רקע ה"לא עוד" של אושוויץ מבלי להתייחס לקורבנות עצמם ולתרבותם (ולא לניצולים שביננו), ובסוף עם כל המטען הזה שמים ילדים בני 18 שטופי הורמונים עם רובים במקומות אזרחיים.

 22. 15
  הוספנו דרגת גועל נפש. יש הישראלי המכוער ועכשיו גם הישראלי הבהמה.

  לתפארת מדינת ישראל

 23. 14
  יש פלסטיניות יפות,אני לא מבינה מה רע בזה שהוא התאהב בה?
  1. איזה רוחב אופקים לרינה!

   היא מכירה בקיומן של פלסטיניות יפות!

 24. 13
  במדינת מאחזי-יה מותר לאדוני הארץ לעשות ה-כ-ל.
 25. 12
  ביננו, מותר לו. בן לעם-סגולה נבחר, אזרח של מדינת אור-לגויים.
 26. 11
  להעמיד אותו לדין ומיד

  כדי להראות שהמדינה לא מסכימה להתעמרות בחפים מפשע יש להעמיד את המנוול לשיפוט מהיר. צדק צריך להראות ולהעשות.

  1. ברור שנעמיד אותו לדין בפני מנכ"ל החברה, נקצץ לו מינימום שבועיים מהמשכורת,אבל לא נפטר אותו כיוון שקשה יהיה למצוא לו מחליף נורמלי בשכר מינימום.
 27. 10
  לדעתי שחכו: "לטענתה"

  רק היא טוענת, זכותי לא להאמין

 28. 9
  04 אתה אדיוט המאבטח מסמל את המדינה והיא זאת שמיינה ושלחה ואם

  אפילו כופים על מאבטחים דרוזים לדבר עברית ביניהם אז מה אתה תוהה?

  1. גם על רוסים כופים לדבר עברית בחלק ממקומות עבודה. האם זה מקומם אותך?

   לא נראה לי, אבל המוסלמים - הקורבן החביב, ילדי הטבע התמימים כן מעניינים אותך. אולי תודה שמה שבאמת מעניין אותך זה לא זכויות אדם אלא זכויות מוסלמים כי עברת שטיפת מח רצינית של "אינטלקטואלים" ליברליים אכולי שנאה עצמית ורגשי אשם עמוקים בגלל השתייכותם למערב ולישראל.

  2. הוא לא מסמל אותי-הוא ערבי

   המאבטח ערבי, לא משנה שעשה צבא, הוא עדיין ערבי שהתעלל בערביה...ממש כמו בסוריה...והערבים אומרים, שאנחנו לא שייכים למזרח התיכון

 29. 8
  מותר לו. הוא הרי בן לעם-סגולה הנבחר, אזרח מדינת אור-לגויים.
 30. 7
  עוד סיפור של עוז ??
 31. 6
  למה הטרדה? למה לא חטיפה, כליאת שוא?
  1. כי היא לא נכלאה ולא נחטפה, טיפש
  2. עובדתית היא כן נכלאה בין שני שערים
 32. 5
  האם העובד של מודיעין אזרחי יהודי או ערבי?

  יש לי ניחוש, אבל אשמור אותו לעצמי.

  1. דרוזי יחשב לערבי ? או למוסלמי שיעי ?
  2. תשובה לשאלתך

   ראה תגובתי משעה 11:45 .

  3. ברור, הרי ...

   יש לי תחושה שאתה צודק.. הרי אם היה יהודי לא היה מצב שהתקשורת היתה מדברת על זה!!

 33. 4
  מצא מין את מינו...
 34. 3
  איזה כיבוש הומני ! אפילו אהבה בכפיה פורחת בין גדרות המחסום
  1. יחוש : בסוף יתברר שכרגיל הכל דמיון ערבי פרוע-או שאיפות כמוסות של הערביה
 35. 2
  כשלי חיבלו ברכב 17 פעמים בתוך חודשיים בגבעה הצרפתית, המשטרה אמרה שזה צעירים ערביים משועממים, ואין מה לעשות...
  1. הגבעה הצרפתית זה לא שטח כבוש?
 36. 1
  המאבטח ייענש. המחסום יישאר. למה?

  כדי למנוע פשעי מלחמה מחרידים נגד אזרחים. זו הסיבה שיש מחסומים וגדר הפרדה... בטרם החלו הפלסטינים לרצוח את אזרחינו בהמונים, לא היה מחסום אחד אפילו. לידיעת האגודה לזכויות המחבל המתאבד - ובראשן, הזכות לתנועה חופשית!