השופט אשר גרוניס נבחר לנשיא בית המשפט העליון

שבעה מחברי הוועדה לבחירת שופטים בחרו בגרוניס, ח"כ דוד רותם נמנע. גרוניס צפוי להיכנס לתפקיד בסוף החודש עם פרישתה של ביניש

הוועדה לבחירת שופטים בחרה הבוקר (שישי) את השופט אשר גרוניס לנשיא בית המשפט העליון הבא. שבעה מחברי הוועדה תמכו במינוי וחבר הכנסת דוד רותם נמנע. גרוניס הוא החבר התשיעי בוועדה. גרוניס היה המועמד היחיד והוא צפוי להיכנס לתפקיד בסוף החודש עם פרישתה של הנשיאה דורית ביניש.

השר להגנת הסביבה גלעד ארדן בירך על המינוי ואמר "גרוניס הוא שופט מצטיין ובחירתו לנשיא היא בחירה ראויה ומבורכת. אני בטוח שהנשיא גרוניס ימשיך בשמירה על זכויות הפרט ומניעת פגיעה באזרחים ובעיקר במיעוטים, ובמקביל יוביל מדיניות ריסון עצמית של בית המשפט העליון מתוך תפישה כי לא הכל שפיט ושיש עניינים שהציבור מכריע בהם אחת לארבע שנים כשהוא בוחר ממשלה".

בפורום המשפטי הצטרפו למברכים על מינויו של השופט גרוניס לנשיא. נחי אייל מנכ"ל הפורום המשפטי אמר כי משימתו החשובה ביותר של הנשיא החדש היא להשיב את אמון הציבור בבית המשפט העליון.

"על בית המשפט לזכור כי עליו לחזק את מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ולא להפוך לבמה למבקשים לחתור תחת קיומה של המדינה", אמר אייל. "לגרוניס יש הזדמנות פז להחזיר את בית המשפט לתלם ולעצור את הפיחות המדאיג במעמדו".

זאת שיוצאת וזה שנכנס, ביניש וגרוניסתומר אפלבאום

עשו לנו לייק וקבלו את מיטב הכתבות והעדכונים ישירות אליכם

יו"ר הקואליציה, זאב אלקין, בירך על מינוי גרוניס ואמר כי "אני שמח שהכנסת תרמה את תרומתה ליישום הצדק, וששופט מצוין כמו גרוניס התמנה ולא נחסם בסעיף טכני מיותר. כולי תקווה שגרוניס, יחד עם השופטים שהתמנו בשנים האחרונות, ידעו להוביל לבית משפט עליון מאוזן שייצג את כל הקבוצות בציבוריות הישראלית, יהיה פתוח לדיון רציני על רפורמות נחוצות במערכת המשפט הישראלית ויחזיר את אמון כל הציבור בבית המשפט העליון"

בחודש שעבר אישרה מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את החוק המכונה "חוק גרוניס" שנועד לסלול את דרכו של גרוניס לתפקיד נשיא בית המשפט העליון. החוק מבטל את חובת הכהונה של 3 שנים לפחות לנשיא בית המשפט העליון. כידוע, נשיאי העליון מתמנים על פי שיטת ה"סניוריטי" (קרי, השופט הוותיק ביותר מבין שופטי העליון מתמנה למשרה), ופורשים לגמלאות בגיל 70. על פי המתכונת הקודמת, נשיא ביהמ"ש העליון היה חייב לכהן לפחות 3 שנים, ואם ידוע כי יגיע לגיל 70 לפני תום כהונתו, הוא אינו מתמנה, אלא השופט הוותיק אחריו. במקרה שלכמה שופטים המועמדים לנשיאות וותק זהה - המבוגר מביניהם יתמנה.

זה בדיוק המצב ששרר טרם חוק גרוניס. הנשיאה דורית ביניש תפרוש בסוף החודש והשופט הוותיק ביותר אחריה הוא אלעזר ריבלין. עם זאת, הוא צפוי לחגוג 70 ולפרוש בחודש מאי 2012 - הרבה לפני זמן הכהונה המינימלי של 3 שנים. השופטים הוותיקים אחריו הם מרים נאור ואשר גרוניס, ושניהם בעלי וותק זהה. כאמור, "שובר השיוויון" הוא גיל השופטים, וגרוניס מבוגר מנאור. אך כאן שוב נכנס החוק הקודם: גרוניס יחגוג 70 ויפרוש לפני תום כהונה של 3 שנים, ונאור אמורה היתה להתמנות במקומו.

החוק החדש שינה את פני הדברים. הוא קובע כי אין צורך שנשיא בית המשפט העליון יכהן לפחות 3 שנים, והוא סולל את דרכו של גרוניס לעליון. השופט גרוניס אהוד בקרב גורמי הימין, שכן הוא נחשב לשופט שמרן המתנגד לאקטיביזם שיפוטי.

חוק גרוניס זכה לביקורת נוקבת מצד ספסלי האופוזיציה, בשל היותו פרסונלי, ונתפר למידותיו של שופט מסויים - כדי לאפשר לו לזכות בכהונה הרמה על פני המועמדים האחרים. אלמלא עבר החוק, היתה ממונה לתפקיד שופטת העליון מרים נאור, שכעת צפויה להתמנות לתפקיד עם פרישתו של גרוניס לגמלאות.

בהכנת הידיעה סייע יהונתן ליס

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 41
  מעשיו כנשיא בית המשפט העליון - ולא שום דבר אחר - ילמדו על האיש.

  גם אם עברו כשופט מכיל פסיקות תמוהות לדעת אחד המגיבים - מעשיו כנשיא בית המשפט העליון הם שילמדו עליו.

  המעמד מחייב - וכפי שהימין התאכזב לא פעם כאשר מועמד מטעמו הפך לראש ממשלה - והבין את כובד האחריות - גם השופט גרוניס לא יוכל לבעוט בחוק.

  אלקין עוד עשוי לאכול את הכובע.

  נחיה ונראה.

 2. 40
  גרוניס יפרוש בינואר 2015 ולא במאי 2012. יחי ההבדל "הקטן"
 3. 39
  איני יודע על מעלליו בעבר, אבל עצם התמיכה בפיטום אווזים מראה נקודה חשובה

  לא יצא לי לשמוע על מעלליו בעבר, אך תמיכה חד משמעית של כל החוג הימיני בו, ותמיכה שלו בפיטום אווזים טורדים את מנוחתי, מזל שמדובר רק ב3 שנים...

 4. 38
  מלקקים לגרוניס - מזיקים לציבור כולו

  ארדן הרי יודע שלא מדובר "בשופט מצטיין.." אלא להיפך,
  ולפחות היה טורח לקרוא קצת מפסיקותיו של גרוניס
  נושאי חלש מול חזק וזכויות אדם, מעורר פלצות ומקומם מהטלת סכומי העתק של מכיסו של הרעב לכיסו של הברנז'אי, לא חייבים להאמין אבל לקרוא ולהיווכח
  גם כשחייל ביקש לקיים את זכותו בחוק לייצוג ע"י עו'ד בחקירה.
  הוא היה היחיד שישב לנמק בטיפשות ראויה לתשומת לב..
  מדוע עוד לא הגיע העת לקיים את החוק הכתוב המתיר ייצוג.. (קוראים נכון)
  בעוד 8 חבריו בהרכב פסקו ש... כבר הגיע העת לקיים את הזכות לייצוג,
  צא ולמד מה יעשה כשיראו לו ראיות לזיכוי...
  טעות היתה לבחור בו כשופט מכללא,
  והנה אנו מוצאים אותו כנשיא העליון,
  ממש כמו עניין פרץ מנהיג העובדים המתנה ל... שר הבטחון...
  והוא האיש שיתקן את האדמה החרוכה שבייניש השאירה..?

 5. 37
  לא תפסיקו לשקר לציבור? גם לאחר תום הסיפור?

  אתם מאמינים שאים תספרו את השקר מספיק פעמים הוא יהפוך להיות אמת??? כמה אפשר לשקר כדי לקדם אג׳נדה פרטית??? ה״מצב הקודם״ שאתם מתייחסים אליו, מעולם לא היה בתוקף ולא נהגו על פיו!!! החוק שונהעל ידי פרידמן בשנת 2007, כשהנשיאה בייניש כבר ישבה על כיסאה, והיה ברור מי עתיד להחליף אותה!!! אם תיקון החוק כעת היה פרסונאלי, אז השינוי שביצע פרידמן בשנת 2007 היה פרסונאלי באותה מידה, בנסיון למנוע מגרוניס את הכהונה הרמה!!! די לצביעות ולהתחסדות!!! די לשקרים! די להטעיית הציבור! די לציד המכשפות! די לרדיפה האישית ולפגיעה בליגיטימיות של המינוי!!!

 6. 36
  ענק הרוח והמשפט-מי אמר גורנישט ולא קיבל?
 7. 35
  איזה ביזיון!!!לא ייאמן ואני מצטטת מן הכתבה, את הדברים החמורים:

  ארדן-"ובמקביל יוביל מדיניות ריסון עצמית של בית המשפט העליון מתוך תפישה כי לא הכל שפיט ושיש עניינים שהציבור מכריע בהם אחת לארבע שנים כשהוא בוחר ממשלה".
  לא הבנתי את גוון הדברים? הוא מודיע לגרוניס-מה מצופה ממנו??? בנוסח יותר עדיף ש...או ש????!!!!!!!!!!!!

 8. 34
  נקווה שהשופט גרוניס יעמוד מול מתקפת ההסתה הפרועה,הצפוייה להפתח נגדו בתיקשורת השמאלנית,ולא יישר קו עם החונטה השמאלנית.
 9. 33
  22 כל מילה בסלע! אכן נצחון לשמאל
 10. 32
  מי עוד מונה היום להיות שופט?

  למה לא מפרסמים מי עוד מונה היום על ידי הועדה? איפה אפשר לראות את המינויים?

 11. 31
  היתה ממונה לתפקיד שופטת העליון מרים נאור, שכעת צפויה להתמנות לתפקיד עם פרישתו של גרוניס לגמלאות.

  משפט לא מובן, היא נכנסה לתפקיד של גרוניס לגמלאות?

 12. 30
  כב השופט גרוניס היחידי שיכול להחזיר את כבודו הרמוס של בית המשפט העליון.

  מי יתן ויאריך ימים ושנים על כסאו,איש יקר ודגול אשר גרוניס.

 13. 29
  אכלנו אותה ! מיושן ושמרן !
 14. 28
  Finaly after 63 years Israel is democratic

  Enough to read the opinions of fundamentalist bolshevikds to realize what a great day it is for Israel

 15. 27
  תהליך הבחירה כמו בדומא, כמו בדיקטטורות
 16. 26
  מעניין מדוע הוא נמנע.
 17. 25
  האמת שזה מגעיל אותי מה שמתרחש בבתי המשפט, בהנהלת בתי המשפט ובכל מוקדי הכח בחברה הישראלית בכלל-ישראל מתדרדרת
 18. 24
  השר גלעד ארדן יצא טיפש

  הציבור לא בוחר ממשלה, אלא את הכנסת. כדאי לחזור על שיעור אזרחות של כיתה ו'.

  1. ארדן כמו סער פאינה ודנון מעולם לא היה חכם גדול. אזרחות,הסטוריה-כמו שיעורים אחרים,לא נספרים אצל ההונים, מה גם שהם טורחים להשמיד כל פרט בהסטוריה של המדינה ולשנותה,כדי לספר שהם היו חלק מבוני המדינה. השקר הוא כפול. ובגדי המלך החדשים מזמן ידועים
 19. 23
  נקווה שהשופט גרוניס יצליח לשקם את חורבות היכל המשפט שהותירה לו גב' בייניש. מלאכה מרובה מאוד לפניו. קודם עליו להשקיע בשיפור השרות לאזרח והחזרת אמונו. עליו לשקוד ולהטמיע במערכת המשפטית הכפופה לו את עקרון הפרדת הרשויות שכה נזנח בתקופת האימפרטור ברק וסוסתו. מאחל לו הצלחה מכל הלב. כי בנפשנו היא.
  1. שוב ברחת מהדיר והתחמקת מהחליבה-אוכלת חינם את
 20. 22
  מכה קשה לימין

  מינויו של גרוס מהווה מכה דווקא לימין. עד היום יכלו לתרץ את פסיקות ביהמ"ש העליון ב"שמאלניות" של נשיא ביהמ"ש. עכשיו יבינו סוף סוף שביהמ"ש העליון מחוייב לחוק הבינ"ל ולעקרונות הדמוקרטיה וכי גם תחת שרביטו של גרוניס (בהנחה שיהיה מקצועי) פסיקות ביהמ"ש העליון תהיינה מנוגדות לאידיאולוגיה הימנית. ואז מה יאמרו? איזה תירוץ יביאו?
  אני לא באמת מודאג, כי תמיד ניתן יהיה להאשים את "התקשורת השמאלנית" ואת "הקרן החדשה לישראל" שני גופים ציונים מובהקים שכל חטאם שאינם תומכים בנוער הגבעות ובפעולות תג מחיר.

  1. פסיקות בית המשפט העליון כן כבר האידיאולוגיה הימנית.

   וגרוניס ממש לא יכול/לא רוצה לתקן את המצב...

  2. איתי, אתה נשמע לי בחור טוב ויותר מדי אופטימי ונאיבי.
 21. 21
  גרוניס - איש צדיק תמים היה בדורותיו, את האלוהים התהלך גרוניס

  ותראו שם את רש"י שאומר שיש שמפרשים זאת לזכות, כלומר שבדור אחר היה עוד יותר צדיק. אבל יש שמפרשים את זה כצדיק בדורו בלבד, שאם היה בדור של שופטים אחרים מוצלחים יותר, לא היה נחשב צדיק.

 22. 20
  מגיעים לנו שופטי משפח כמו גרוניס והעבריין עם החיוך העקמומי, סולברג
 23. 19
  השופט שמגר שאמר כי בייניש היא "אשת מדנים" פסל את מועמדותה לעליון והיום כולם מבינים כמה הוא צדק וכמה ברק טעה. גרוניס יכול להיות שופט שממשיך את דרכו של שמגר ולהחזיר את הכבוד והאמון של רוב העם לבית המשפט העליון לאחר שנות הכיבוש של החונטה השמלאנית של ברק ובייניש.
  1. קצר וקולע. תגובה לעניין.
 24. 18
  יפה, יש לקוות שהוא יוכיח שהוא ראוי ולא סתם דחפנו אותו לנשיאות.
 25. 17
  ועכשיו התור של האייטוללות והטרוריסטים .
 26. 16
  העליון - "מעוז הסמול" - שהכשיר במשך 45 שנה את הכיבוש והנישול.
  1. השמאל הוא מי שהקים ובנה כאן מדינה...

   הימין שנמצא בשלטון בשלושים שנה האחרונות הורס מוכר ומשחיט את כל מה שהשמאל בנה. שלטון, משפט, צבא, חינוך וערכים.

 27. 15
  אין שימחה גדולה יותר משימחת מיתנחלי מיגרון עם בחירתו של מיגרוניס לעליון!! הכול בס"ד!
 28. 14
  אין שימחה גדולה יותר משימחת מיתנחלי מיגרון עם בחירתו של מיגרוניס לעליון!! הכול בס"ד!
 29. 13
  בשעה טובה ומוצלחת

  מי ייתן ותשמר את הטוב שבבית המשפט העליון - ותעזור לתקן את הדורש תיקון, כדי להשיב ימיו כקדם, לפני הפוטש האקטיביסטי - ותפארתו כבראשונה.

 30. 12
  היחסים עם ארהב בסכנה

  אפשר להגיד ביי ביי ליחסים עם ארהב. כאשר הכנסת מחוקקת חוקים מסוכנים, נשיא ארהב יכול להתנחם בעובדה שכאשר הוא יורה לביבי לצאת מההתנחלויות, כך הדבר יקרה. אבל עכשיו, כאשר גרוניס מונה לבית המשפט העליון, לא רק שהמדינה סורחת, אלה גם אין שום מבוגר אחראי (בית המשפט העליון) אשר יוכל להחזיר אצ המדינה לדרך החוק. עם מפלצת מדינית כזאת, לא ראוי ואפילו מסוכן לעשות עסקים, ואובמה יודע זאת טוב. כל המצקצקים בלשונם ביחס לתלות ישראל-ארהב, כנראה לא מבינים שאת המלחמה הבאה, ללא תמיכה אמריקאית, ממש לא כדאי להתחיל. לצערי, ולצערם של אזרחים רבים ושפויים אחרים, אנחנו נבין את ההרס של המלחמה הבאה "על בשרינו" תרתי משמע. ותודה רבה לימין הישראלי והדפוק שהביא אותנו עד הלום.

 31. 11
  הדמוקרטיה הישראלית זקוקה יותר מתמיד לרשות שופטת אמיצה ונבונה.
 32. 10
  נחי אייל לנשיאות בית המשפט העליון!!!!!!!
 33. 9
  עכשיו שמתי לב שהיתה אפשרות נוספת - גרוניס יכול היה לפרוש לאחר שלוש שנים מיום מינויו

  הרי הטיעון יכול לעבוד לשני הכיוונים:
  1. כמו שטענו, חסר לגרוניס רק מעט מאוד זמן עבור כהונה של 3 שנים כנשיא, לכן יש אפשרות "להעלים עין" (לעשות מניפולציות נוראיות לחוק) מהחלק הקטן שחסר.
  2. מצד שני, אם הזמן הוא כל-כך קצר, למה גורניס לא יכל להאריך את כהונתו בחודש וחצי? לא יודע מה הפרוצדורות הנדרשות, אבל החוק נועד לוודא שהנשיא יכהן לתקופת זמן ראויה, למה לא לכבד את העקרון לפחות? אם השופט גרוניס היה מאריך את כהונתו, ספק אם הרבה אנשים היו הולכים בעקבותיו, ונשארים כדי להיות נשיאים. או שמא חברי הכנסת שיזמו את החוק חשקו הרבה יותר מגרוניס בכהונתו?

 34. 8
  כשמישהו חדש נכנס לתפקיד, גם אם הרקע שנוי במחלוקת (כמו ראשי ממשלה וגם הנשיא פרס) מאחלים לו "ברוך הבא" ומאחלים לו הצלחה בתפקיד ושופטים אותו לאחר פרק זמן על פי מעשיו
 35. 7
  זה טוב -- כי עכשיו התמיכה "בצדק הישראלי" שקיבל אהרן ברק תוסר. זה רע -- כי גם שארית הצדק תחוסל. אז מה יישאר? -- הזלזול הישראלי בחוק הבינלאומי
  1. מהפה שלך לאלוהים. שאיננו קיים.
 36. 6
  גרוניס נשיא בעליון, יאיר לפיד שר המשפטים - הדרך פתוחה למתן חנינה לליברמן ואולמרט
 37. 5
  כולי תקווה שגרוניס יכניס קצת שפיות ואיזון במעוז הסמול. פטריוטיות אינה מילת גנאי.
  1. יש פתגם שאומר - הפטריוטיות היא מפלטו של הנבל
  2. אנשים כמוך מוכיחים שכן, פטריוטיות היא מילת גנאי
  3. גרוניס כנשיא משול לסיפור פרץ בביטחון ...

   ראוי שלפחות כנשיא לביהמ"ש העליון יבחר אדם מתאים,
   מי שקורא את פסקיו ההזויים,
   את חוסר הכבוד שלו לאזרח ולזכויותיו עליהן הוא אמור לשמור,
   את הוצאות העתק שהוא מטיל על חלשים גם כשהם צודקים, לכיסי הברנז'ה,
   את עיוותי הדין ההסתרות ההתעלמויות מהעיקר, "שעוזרים לו"
   לבלף ולהסתיר פסקי דין מעוותים עד כלות,
   יבין שהאיש לא ראוי היה להיות מובא ע"י חבר ... להיות שופט,
   ודאי לא ראוי היה לבחור בו כנשיא של בית משפט,
   לא צריך להאמין לכל טוקבקיסט, אבל ראוי לקרוא את פסיקותיו הרעות שהשאירו אין ספור מדממים ומצולקים במדינה .

 38. 4
  יום שחור לדמוקרטיה.ביזיון שנשיא בג"ץ נבחר במניפולציות ימין מסריחות ובכיפוף חוקים למינוי.האיש היה צריך להשעות את עצמו - אך הוא מוכיח שהוא ובריוני הממשלה והכנסת-הם מאותו הזן. בדיוק כמו שביבי ישי ושטייניץ ממשיכים לעשות קופות פוליטיות על אסון כרמל שבארץ מתוקנת הם היו אמורים להתפטר למחרת. אבל בארץ שרצים ומכבסות גם ממנים שר חוץ עם קופת ענק כדי שיוכשר ע"י המטייח הראשי ויינשטיין ועוזרו נאמן. חבר ביבים - בדיוק כמו גרוניס
  1. יום חג לדמוקרטיה- נשיא בג"צ נבחר ע"י בחרי הציבור ולא רק ע"י חונטת "חבר מביא חבר". זעקות "האימה" של חברי החונטה והמשתפי"ם שלהם רק מחזקות את צדקת הרפורמה הדרושה בבית המשפט העליון, ששופטיו צריכים להבחר ע"י נבחרי הציבור כנהוג בכל הדמוקרטיות המערביות.
  2. "כיפוף חוקים" ע"י "בריוני הכנסת" ?? זהו, קלטתי אותך, חביבי. אתה בטח עובד ב"לאטמה" ותגובתך הפארודית-סאטירה פרובוקטיבית, נכון?
  3. לדמוקרט השקרן-בג"ץ לא אמור להיות במה לבסטונרים, די לנו בהם בממשלה ובכנסת. הדמוקרטיה שלך היא כנראה מבית הליברמן, שמדדה בארצות שמוכנות להכניס אותו ומלהג על דמוקרטיה, בעודו הורס אותה יחד עם שאר ההונים בימין. על רפורמות אתה מדבר? בינתיים הדבר היחיד שביבי והימין יודעים לעשות זה הפקר והרס. שום דבר אחד חוקי הם לא בנו שיקדם את הארץ. אז עם שקרי ימין אתה יכול להמשיך לקרוא לעצמך דמוקרט.מיץ דמוקרטי אולי אתה כן.
  4. אז אולי נבחר את יוסי בובליל לרשות הממשלה? גם הוא נבחר ציבור, לא?
  5. ולעזאזל עם הפרדת הראשויות-שמשויות
 39. 3
  אם ביטלו את הדרישה לזמן מינימום בכהונה - זה היה צריך להיות תורו של השופט ריבלין, וגרוניס היה צריך להתאפק עוד 3 חודשים. לא היה נופל ממנו כלום.
 40. 2
  ונקווה שישים קץ לעידן ביילין- ברק בבית המשפט העליון.
  1. לא הזכרת בתגובתך את דנה אינטרנשיונל ובר רפאלי

   שתיהן משתמטות ולכן בוגדות במדינה ורלוונטיות לכתבה כמו יוסי ביילין

 41. 1
  השטן בתחפושת עומד לרשת את הממלכה... עם שופט פונדמנטליסט-פגאני כמו גרוניס, יש לצפות לנורא מכל.

  עוד מעט הימין-הישראלי-הבור-ועם-הארץ יבין איזה הרס יצר באמצעות ידיו.
  אבל אז יהיה כבר מאוחר מדי...
  כל שליחיו של השטן (אלקין, נאמן ושות'), שהם גם שליחנו שלנו, ישלמו את המחיר כנראה בעולם הבא בלבד. המשיח לעולם לא נראה אכזר ובור כל כך.

  1. ברוך שפטרנו מעונשה של זו...(ויש לצפות.................!)
  2. שמע אח שלו ,למה שנאה כזו? באיזה עומק של איבה אתה חיי?
  3. A true Democrat

   you really demonstrate tolerance in your talk.
   If somebody does not think like you he's no damn good.
   Look at people who don't think like you.
   They lived in this country and kept quiet..
   But you.....

  4. השופט גרוניס אינו השטן בתחפושת ואיני יודע מהן דעותיו הפוליטיות

   על פי הנוהג בבית המשפט העליון, ממונה השופט הוותיק ביותר לנשיא, וזהו גרוניס. כך ראוי וכך רצוי, למרות שחבל היה לחוקק חוק פרסונלי בשביל זה (הוא נדרש בגלל מעלליו של שר המשפטים דניאל פרידמן, שחוקק את החוק המקורי שבוטל, בחלקו, בזאת). השופטת מרים נאור, במקום להתמנות לנשיאה מיד, תיאלץ להמתין זמן מה, ובינתיים תשמש המשנה לנשיא.

   אשר לאלקין ונאמן, יש לי ביקורת נוקבת עליהם ואני מתנגד למעשיהם ולחוקים שהם מקדמים, אבל הם אינם "שליחי השטן". מן הראוי לשמור על הדיון בפסים מכובדים.

  5. לידיעת א' לא רק בעניין הפוליטי מדובר...

   ראוי שלפחות כנשיא לביהמ"ש העליון יבחר אדם מתאים,
   מי שקורא את פסקיו ההזויים,
   את חוסר הכבוד שלו לאזרח ולזכויותיו עליהן הוא אמור לשמור,
   את הוצאות העתק שהוא מטיל על חלשים גם כשהם צודקים, לכיסי הברנז'ה,
   את עיוותי הדין ההסתרות ההתעלמויות מהעיקר, "שעוזרים לו"
   לבלף ולהסתיר פסקי דין מעוותים עד כלות,
   יבין שהאיש לא ראוי היה להיות מובא ע"י חבר ... להיות שופט,
   ודאי לא ראוי היה לבחור בו כנשיא של בית משפט,
   לא צריך להאמין לכל טוקבקיסט, אבל ראוי לקרוא את פסיקותיו הרעות שהשאירו אין ספור מדממים ומצולקים במדינה .