בעקבות תחקיר "הארץ"

בית המשפט יכריע אם רכישת קרקעות חקלאיות בתקווה שיופשרו היא השקעה ללא כיסוי

תחקיר "הארץ" חשף לפני שנה את סיכויי ההפשרה הקלושים של קרקעות חקלאיות שנרכשו בידי אלפים. מאז השוק זינק במספר העסקות ובהיקפן

זה חודשים רבים שיונתן סנה-אור, תושב רחובות ועובד היי טק שכיר, נשוי ואב לארבעה, לא מצליח להירדם בלילות. לפני כשנתיים הוא מכר את דירת הרווקים שלו, החזיר את המשכנתה, ובכסף הנותר, 600 אלף שקל, השקיע במה שנראה לו אז השקעה מבטיחה: הוא קנה מקבוצת אייזנברג גרופ שני מגרשים של קרקע חקלאית סמוך לכפר הס, בפרויקט הנקרא "פנינת הכפר". "הם עשו עלי רושם מצוין. ידעתי שהם מהגדולים בתחום וכששמעתי שמשרד עורכי הדין הגדול נשיץ ברנדס מלווה את הפרויקט, לא חשבתי שתהיה בעיה כלשהי. הם אמרו שבתוך ארבע-חמש שנים הקרקע תופשר, ואני אמרתי לעצמי שגם אם זה יקרה בעוד עשר שנים, זה בסדר", הוא מספר. "אבל לא חשבתי שיש אפשרות שזה לא יקרה לעולם. כשנפל לי האסימון החוורתי כולי. לא ידעתי איך לספר את זה לאשתי. עד עכשיו אני לא יודע איך אתאושש אם ההשקעה לא תוחזר לי".

סנה-אור הוא אחד מ-53 איש שהגישו אתמול את אחת התביעות הגדולות בארץ בתחום הקרקעות החקלאיות, הן במספר התובעים, הן בסכום הנתבע - 14 מיליון שקל. הקבוצה תובעת את אייזנברג גרופ, את בעליה שמעון אייזנברג, את משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס ואחרים על "הטעיה חמורה, תרמית ומצגי שווא כוזבים, לפיהם בתוך ארבע-חמש שנים תושבח הקרקע ושוויה יזנק במאות אחוזים כתוצאה משינוי ייעודה". התביעה הוגשה שנה בדיוק לאחר שתחקיר "הארץ" - בכותרת "ערוגת ירקות ברבע מיליון שקל" - תיאר את התנפלות הקונים על הקרקעות החקלאיות וחשף את התנהלותה הבעייתית לכאורה של אייזנברג גרופ, מהמשווקות הגדולות בתחום זה.

בשלוש השנים האחרונות, בעקבות הנסיקה במחירי הדיור שהרחיקה את רכישת הדירה מהישג יד, הפך תחום הקרקעות החקלאיות לטרנד הלוהט של הנדל"ן. אלפי ישראלים, שמומחים מעריכים כי לרבים מהם אין די כסף לרכישת דירה, בוחרים להתעלם מהסיכונים שבתחום הספקולטיבי הזה ולהשקיע עשרות אלפי שקלים, אפילו מאות אלפים, בחצי דונם עד דונם של קרקע חקלאית. הם מניחים ומקווים כי בעתיד הקרוב יופשרו הקרקעות למגורים ושוויין יאמיר למיליוני שקלים; הפרסום המאסיבי של החברות הפועלות בתחום מעודד אותם לחשוב כי לתקווה זו יש יסוד.

כתבת תחקיר של הארץ ו-TheMarker TV; לצפייה לסרטון באמצעות האייפד לחצו כאן

נתוני רשות המסים, הנחשפים כאן בראשונה, מלמדים עד כמה ההסתערות הזאת התעצמה: בין השנים 2009 ל-2011 חל זינוק של 50% במספר העסקות לרכישת קרקע חקלאית - ל-4,901 בשנה. היקפן הכספי של העסקות עלה בהתאם - מ-860 מיליון שקל ל-1.4 מיליארד.

עתה באה התביעה החדשה שהגישו 53 הלקוחות של אייזנברג גרופ ומלמדת כי הקונים הלהוטים מתחילים להבין: העסקות מפתות, אך לא תמיד ההפשרה קרובה, לעתים היא אפילו לא נראית באופק, וגדולים הסיכויים שהשקעתם תרד לטמיון. בית המשפט יידרש אפוא להכריע אם משווקי הקרקעות החקלאיות מוכרים הבטחות ללא כיסוי או הזדמנות השקעה עם פוטנציאל רווח ממשי.

שיווק אגרסיבי, היענות גדולה

ההתחלה של "פנינת הכפר" דווקא נראתה מבטיחה. קונים פוטנציאליים מיהרו לאתר המכירות של הפרויקט לאחר שלמדו מן הפרסומות של אייזנברג גרופ כי החברה מציעה עשרות מגרשים של חצי דונם ב-280 אלף שקל כל אחד, בעוד מחירו של שטח זהה המיועד לבנייה הוא 2.5 מיליוני שקלים. להמוני הבאים והמתעניינים, טוענים עכשיו 53 התובעים, הוצעו יחידות קרקע ב"שטח בעל ביקוש אדיר השייך לכפר הס".

שמעון אייזנברג. נתבע יחד עם החברה
שמעון אייזנברג. נתבע יחד עם החברה

למשווקים של אייזנברג גרופ, טוענים התובעים באמצעות עורך דינם ארנון גרפי, היו מקדמי מכירה משכנעים. הם אמרו לקונים הפוטנציאליים כי בחלקות הסמוכות לשטח המוצע "כבר הופקדה תוכנית לשינוי ייעוד, וכשם שנעשה שם, ולנוכח הרציפות התכנונית, ייעשה גם לגבי הקרקע שבנדון, ולאחר מכן שוויה יעלה עשרות מונים ועשוי להגיע לכדי יותר משני מיליון שקל". וכל זאת "בעתיד הנראה לעין ובתקופה של ארבע-חמש שנים (לחלק קטן מהתובעים נאמר שבתוך שמונה עד עשר שנים לכל היותר)".

עשו לנו לייק בפייסבוק וקבלו את מיטב הכתבות ישירות אליכם

והיה עוד מרכיב שהניע אותם לקנות, טוענים התובעים: המשווקים הקנו להם את התחושה שגם הם עצמם משקיעים בפרויקט, דבר שהעלה את אמינותו. "במהלך פגישה ציין מפורשות עורך הדין כי הוא עצמו שוקל לרכוש קרקע בפרויקט. לדברים אלה הצטרף גם מר אייזנברג, אשר ציין בחלק מהפגישות כי בכוונתו לרכוש שטחים באופן אישי במסגרת הפרויקט. הוא ביקש מעורך הדין, בנוכחות התובעים, שיכין בעבורו את המסמכים הנדרשים לצורך כך - מלים והבטחות משכנעות שהשפיעו וחיזקו את ידיהם של התובעים".

חלק מן המתעניינים, נכתב בכתב האישום, ביקשו לערוך סיור בשטח כדי לקבל החלטה סופית. "רילטי אקזקיוטיב (סוכנות הנדל"ן של שמעון אייזנברג, הנתבעת גם היא, ש"ש) נענתה לבקשה ואף הובילה אותם אל השטח המיועד. אלא שבהציגה אותו היא החלה את הסיור דווקא בתוככי כפר הס ומשם המשיכה לכיוון השטח דנן... כאילו השטח הינו המשך רציף ומהווה חלק מכפר הס".

המצגת הזאת שכנעה רבים לחתום על חוזה עם אייזנברג גרופ. אבל לא עבר זמן רב והתובעים גילו, לטענתם, מידע חדש שהכה אותם בתדהמה: "לכל אורך הדרך, וכבר מראשיתו, לא היה לפרויקט שום סיכוי... הקרקע אינה שייכת כלל וכלל לכפר הס, וקיימת התנגדות רחבה, גורפת ונחרצת לכל שינוי ייעוד בה, הן מצד ראש המועצה האזורית לב השרון, מהנדס המועצה האזורית ומהנדס הוועדה המקומית לב השרון, והן מצד יו"ר ועד תושבי כפר הס".

עו"ד ארנון גרפי. מייצג את 53 התובעים
עו"ד ארנון גרפי. מייצג את 53 התובעיםפוטו פארג'

על התנגדותם של גופי התכנון העיד בתחקיר "הארץ", כבר לפני שנה, עמיר ריטוב, ראש המועצה האזורית לב השרון וחבר במועצה הארצית לתכנון ובנייה שהשטח המוצע היה בתחום שיפוטה. "מדובר בשטח חקלאי, שלא שייך למשבצת המגורים של כפר הס אלא נמצא לא הרחק מהיישוב. אני אמנם לא יכול להתחייב לנצח נצחים, אבל אני לא רואה שום סיכוי שהקרקע הזאת תופשר, שכן השטח מוגדר כמכלול נופי שאינו לפיתוח", הוא אמר אז.

"אם אנשים היו מתקשרים אלי, הייתי אומר להם זאת. בעיני, מוכרים כאן אשליות. אנשים קונים משהו שלא שווה כלום. הם לא טרחו אפילו להגיש תוכנית לוועדה המקומית. כשראיתי את הפרסומים על הקרקע התקשרתי אליהם. בתמימותי רציתי לבקש מהם לדייק. מי שענה לי לטלפון צעק עלי שהוא יתבע אותי".

היום טוענת קבוצת התובעים כי "ההתנגדות לשינוי הייעוד הובהרה באופן מוחלט וברור לשמעון אייזנברג והיתה ידועה היטב לו ולעורכי הדין עוד בטרם שיווק הפרויקט... חמורים במיוחד מעשיו של משרד עורכי הדין נשיץ ברנדס, אשר... חתם בשמם (של התובעים) על הצהרות הטמונות בהסכם המכר בנוגע למצב הקרקע, ייעודה... וכיוצא בזה נתונים מהותיים - ואף ויתר בשמם על זכותם להעלות כל טענות ביחס להצהרות ולבדיקות הכלולות בהן".

בפועל, אומרים 53 הקונים, הם קנו חתול בשק: חוות דעת שהזמינו מאוחר יותר הבהירו להם כי שילמו 280 אלף שקל, בתוספת הוצאות נלוות של עשרות אלפי שקלים, תמורת קרקע ששוויה נמוך לאין שיעור - 32.5 אלף שקל בלבד.

"פנינת הכפר" אינו הפרויקט היחיד של אייזנברג גרופ, שהוזכר בתחקיר "הארץ". בפרויקט אחר שיווקה החברה עשרות קרקעות חקלאיות בשטח הסמוך למפעל לייצור טילים של התעשיה האווירית בבאר יעקב. "הפרסומים של אייזנברג יוצרים את הרושם שניתן לשנות את ייעוד הקרקע, אבל הסיכויים שתאושר תוכנית לשינוי הייעוד, אשר תקצה לכל אחד מבעלי הזכויות מגרש לבנייה למגורים, הם אפסיים", אמר אז ל"הארץ" יו"ר הוועדה המקומית מצפה אפק, גיא קב-ונקי, "מי שרוכש במקום קרקע שם את כספו על קרן הצבי".

ראש מועצת באר יעקב, נסים גוזלן, הוסיף: "השטח מוגדר כחקלאי, הוא קרוב למתקן ביטחוני - אלה העובדות. אז אם במשך כל השנים האנשים שהחזיקו בקרקע לא יצרו תב"ע (תוכנית בניין עיר), אולי זה משום שאובייקטיבית פשוט לא ניתן לעשות זאת".

במיזם אחר של אייזנברג גרופ, סמוך לבני ציון, פסלה הוועדה המקומית חוף השרון את בקשתה לשנות את ייעוד הקרקע והחברה פנתה לוועדה המחוזית. המהנדס והיו"ר של הוועדה המקומית אמרו אז ל"הארץ" כי אינם צופים סיכוי להפשרת הקרקע.

פרויקט של אייזנברג גרופ בבני ציון. התובעים טוענים ששלמו 280 אלף שקל אבל על פי חוות דעת שהזמינו שווי הקרקע 32.5 אלף שקל בלבדניר קידר

המיזם העכשווי של אייזנברג הוא בעפולה, וגם בעיריית עפולה התגובה דומה: "המגרשים המשווקים נמצאים בדרום העיר וייעודם חקלאי. כוונות ההתפתחות של העיר הן בכיוון צפון, שם קיימות עתודות קרקע גדולות. לא ניתן להעריך מתי ואם בכלל יופשרו הקרקעות מדרום לעיר".

פרסומת יפה, משרד מפואר

אבל אייזנברג גרופ לא לבד. היא אולי נמנית עם הגדולות בתחום אך כמותה יש חברות אחרות המוכרות-משווקות קרקעות חקלאיות. אלו אמנם נזהרות שלא להבטיח הבטחות, אך רבות מהן מקנות לרוכשים את התחושה כי מדובר ברווח כמעט ודאי של מאות אחוזים. הן משקיעות הון עתק בפרסום ובשיווק ולא פעם נעזרות בידוענים, דוגמת ספי ריבלין; משרדיהן שוכנים לרוב במגדלים מפוארים, ובהם מגדל המשרדים בעזריאלי או בית אלקטרה בתל אביב; משרדי עורכי הדין שלהן הם בעלי מוניטין המקנים תחושת ביטחון לרוכשים.

הן גם אינן מנדבות יותר מדי מידע על הסיכונים הייחודיים להשקעה זו, ואפילו להפך: חלקן משתמשות במטבעות לשון כמו "ערך הנכס לא יירד", "תמיד אפשר יהיה למכור אותו" וכדומה - אמירות לא אחראיות המתאפשרות בשל היעדר פיקוח על תחומי הנדל"ן למיניהם, ולכן גם היעדר כללי פרסום ושיווק או חובת גילוי נאות של סיכונים פוטנציאליים.

אבנר סטפק, מבעלי בית ההשקעות מיטב ומי שעתיד להפוך לאחת הדמויות הדומיננטיות בעולם הפיננסים עם השלמת המיזוג בין בתי ההשקעות הגדולים מיטב ודש, נלחם כבר שנים בהשקעות הספקולטיביות למיניהן. לפני יותר משנה הוא התוודע לתחום הקרקעות החקלאיות - והזדעזע.

"התוודעתי לתחום דרך פעילותי בתחום המשכנתאות. גיליתי עולם בעייתי שבו חברות משווקות לא פעם את הקרקעות באופן לא הוגן תוך יצירת מצגי שווא ללקוחות", הוא אומר על התחום בכללו, בלי להידרש לחברה ספציפית. "מה שעצוב כאן הוא שהקונים הם לא אנשים עשירים שיש להם כמה מיליוני שקלים בבנק, אלא לרוב אנשי מעמד הביניים, שרואים ברכישה הזאת תחליף לדירה הלא מושגת. הם מקווים שהקרקע תופשר, בלי לדעת שלפעמים לא מוסרים להם את כל המידע הרלוונטי".

אף שאין זה תחום פעילותו של סטפק, מה שראה הניע אותו לגלות בו מעורבות ולנסות לקדם חקיקה מתאימה (ראו תיבה). שיטוט בפורום נדל"ן גדול מגלה כי סטפק מרבה להעלות הודעות בגנות עסקות מהסוג המופיע בתביעתם של ה-53, בשמו האמיתי. בעבר הוא עשה זאת בשם בדוי, אבל לפני כמה חודשים החליט "לצאת מהארון".

האם אינו חושב שעל הרוכשים מוטלת בכל זאת החובה והאחריות לבדוק את סיכויי ההפשרה של הקרקע? "ברור שאי אפשר להגן כל הזמן על אנשים מפני עצמם ורק להטיל סנקציות על החברות המשווקות, אבל זה לא מפחית מהאחריות של החברות המשווקות. וכיום נראה שאף על פי שיש הרבה חברות אמינות בתחום, הוא מתנהל באופן בעייתי מאוד".

מה בעייתי בו בעיניך?

"שיטת השיווק של הקרקעות החקלאיות מזכירה לי, לצערי, תחום אחר - תחום יחידות הנופש, שהיה פופולרי לפני יותר מעשור. יש הרבה מרכיבים דומים: הלחץ על הלקוח, מכירת החלומות בעל פה מצד אחד וההתכסות בחוזים לא מחייבים מצד אחר, ההסתייעות במשרדי עורכי דין נוצצים ובאדריכלים שיקדמו לכאורה את הפרויקט, ועוד. אל מול כל אלה החברות המשווקות מסתירות מידע רלוונטי, כמו סטטוס תכנוני ועמדת הוועדות המקומיות והמחוזיות.

"יש חברות שמספרות ללקוח שאין לו מה להפסיד, כי ערך הקרקע לא יורד לעולם. אבל אין דבר כזה, ערך שלא יורד לעולם. גם נדל"ן יורד, למרות שבישראל המחירים עולים כבר שנים. למשפחה שלי היה שטח של 1,200 דונם באינדיאנה. מכרנו אותו בפחות מ-100 דולר לדונם. אז גם בארץ קרקע עלולה לאבד את כל ערכה. אם הקרקעות לא יופשרו לא יהיה להן שום ערך. לכל היותר ישכרו אותן חקלאים בשקל אחד עד 50 דולר לשנה".

 

* * *

מתוך תחקיר "הארץ" 25.2.2011. חשף את הפער בין ההבטחות לסיכויי ההפשרה הקלושיםאלון רון

 

אייזנברג גרופ ושמעון אייזנברג בחרו שלא להגיב על הכתבה. בתגובה לתחקיר שפורסם כאן לפני כשנה הם מסרו: "בתחום הפשרת האדמות החקלאיות קיימות עשרות שנים שתי גישות. האחת תבוסתנית, חסרת מעוף, הרואה בכל פרויקט קשיים שימנעו את הגשמתו; השנייה בעלת חזון ומבינה כי בשל קצב גידול האוכלוסייה והמחסור בקרקעות תהיה בשנים הקרובות הפשרה משמעותית של קרקעות. אנחנו, באייזנברג גרופ, מאמינים כי אנו משווקים ללקוחותינו קרקעות בעלות סיכוי מצוין לשינוי ייעוד לבנייה.

"ועם זאת, קניית קרקעות חקלאיות היא עסקה ספקולטיבית מעצם טיבה. החברה מביאה לידיעת הלקוחות את המידע על התהליך הצפוי, וגם את העובדה שאין כל ערובה לכך שהקרקע תופשר לבנייה. בכל הקרקעות שרכשו לקוחות החברה יוגשו תוכניות לשינוי הייעוד של הקרקע.

"אשר לקרקעות בבאר יעקב - ב-4 באפריל 2001 התקבל מכתב של נציג צה"ל ולפיו שונו המגבלות הקיימות על שטחים המצויים בסמיכות למפעל הטילים, באופן המקל את אפשרויות הבנייה במגרשים שמשווקת קבוצת אייזנברג.

"לגבי המגרשים בסמוך לבני ציון - החברה מקדמת בימים אלו את התב"ע, לרבות תיקון התוכנית שהוגשה בעבר. זאת ועוד, הסמכות להכריע בשאלת ייעוד קרקע אינה נתונה לא בידי הרשויות המקומיות ולא בידי הוועדה המקומית לתכנון ולבנייה, אלא בידי הוועדה המחוזית/ארצית. בעשור האחרון קרקעות חקלאיות השביחו עצמן בישראל בעשרות ומאות אחוזים גם ללא תב"ע, על אחת כמה וכמה מגרש מתוכנן".

תגובת נשיץ ברנדס: "אף טענה מהטענות הקשורות אלינו אינה נכונה ואנו דוחים אותן על הסף. לא נגיב באופן פרטני לכל תביעה בלי שנראה שאכן הוגשה ומה תוכנה. לאחר שנקבל את התביעה, נקרא אותה בעיון, נגיב לטענות הנטענות בה בבית המשפט ונפעל נגד הגורמים שראוי לתבוע אותם על ניסיונות לגרימת לשון הרע למשרדנו".

לאחר פרסום הכתבה מסרה איזנברג בתגובה: "הגורמים שהגישו תביעה מופרכת כנגד החברה ידעו בוודאות כי מדובר באדמה חקלאית להשקעה. מפתיעה במיוחד העובדה כי בראש קבוצה זו עומד אדריכל אשר משמעות אדמה חקלאית ידועה לו. מפתיעה העובדה כי הגורם בשוק ההון המרואיין בכתבה לא מצא לנכון להתייחס להשקעות רבות בשוק ההון אשר בגינן נגרמו הפסדים רבים למשקיעים אלא בחר לתקוף דווקא השקעות בתחום הקרקעות החקלאיות אשר מהוות אלטרנטיבה ראויה להשקעות מסוכנות בניירות ערך. לפני כל רכישת קרקע חקלאית בחברת אייזנברג מקבל כל רוכש הסבר מפורש ומדוקדק ממספר גורמים וביניהם עו"ד ממשרד עו"ד מהשורה הראשונה בישראל, כי מדובר באדמה חקלאית שלא ניתן להעריך את צפי הפשרתה. רק לאחר הסבר זה והסבר על מהות החוזה נחתם ההסכם. חשוב לציין כי אותה קבוצה בחרה לא לשתף את חברת אייזנברג בניהול הפרויקט אלא בחרה לנהל את הליכי ההפשרה בעצמה. חברת אייזנברג תתבע כל נזק שיגרם לה כתוצאה מהגשת תביעות סרק. כמו כן חברת אייזנברג יכולה להציג מקרים רבים בהם גורמים שונים הכוללים "אנשי מקצוע" התחייבו לכך שאדמות חקלאיות לא ישנו את יעודן אך בסופו של יום הקרקעות הופשרו ובעלי הקרקעות נהנו מתשואות גבוהות (ישנן מאות דוגמאות ברחבי הארץ מצפון לדרום של קרקעות חקלאיות שהופשרו ועליהן נבנו בתי מגורים ומסחר)".

investigations@haaretz.co.il

***אבנר סטפק: "ההשקעה בקרקע חקלאית מחייבת פיקוח"

אף על פי שספקולטיביות הוא שמה השני של ההשקעה בקרקע חקלאית, היא אינה עשויה מקשה אחת. השקעה בקרקע חקלאית הסמוכה לבסיס צבאי או לתוואי כביש אינה דומה להשקעה בקרקע חקלאית בשטח המוגדר כאזור לבנייה או אפילו כאזור בעל מרקם עירוני.

בדיקת תוכנית המתאר של הקרקע מפחיתה אפוא את ההיבט הספקולטיבי של הרכישה ומהווה מרכיב הכרחי. היא גם קלה לביצוע: כל שנדרש הוא פנייה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה; לא פעם ניתן אף לבדוק זאת ברשת.

ועם זאת, זה רק פתרון מקומי. אבנר סטפק מאמין שאי אפשר להסתפק בפחות מפתרון דרסטי - רגולציה. "צריך להכניס את התחום לרגולציה ולהכפיף אותו לרשות ניירות ערך - שתיקרא אז 'רשות ניירות ערך והשקעות' - כמו במדינות אחרות בעולם. ואני לא מדבר רק על הקרקעות החקלאיות בישראל, אלא גם על אלו שחברות מוכרות בחו"ל, מהונדורס דרך ברלין ועד ניו יורק. בכל המקרים מדובר בהשקעה פיננסית לכל דבר ועניין. אין כאן אמנם ניירות ערך נסחרים, אבל יש תשואות ורווחים".

מה עשויה הרגולציה להועיל כאן?

"קודם כל, צריך לקבוע את כללי השיווק ולמי אפשר לשווק. בתחום ניירות הערך יש בין השאר עניין של לקוח כשיר, זה שיש ברשותו די הון להשקיע, למשל בקרן גידור, שהיא השקעה מסוכנת יחסית. אי אפשר למכור קרן גידור לכל עם ישראל. גברת כהן לא יכולה לרכוש קרן גידור. כך צריך להיות גם בקרקעות החקלאיות. אפשר, לדוגמה, לחייב את החברות בגילוי נאות על המצב התכנוני של הנכס הנמכר. במקרים רבים מוכרים לאנשים ערוגות קישואים ואלו נותרות כך שנים, משום שהוועדות המקומיות מתנגדות להפשרה".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 69
  זו כן הבעייה של אייזנברג

  בתשובה לדוד ט.: אם המשקיעים היו שוכרים שמאי שהיה אומר להם שערך האדמה כקרקע חקלאית נמוך בהרבה מהמחיר שאייזנברג דורשת, אייזנברג היתה חוזרת ואומרת את מה שאמרה ממילא למשקיעים: שמחיר האדמה יעלה *כאשר* תופשר, לא *אם* תופשר.

  1. נכון אתה צודק, אבל אייזנברג היה מדבר אל הקיר.זה ברור ששמאי מתחיל היה מייעץ להם לא להתקרב לעסקה עם מקל. ואם אחרי זה הם היו משתכנעים לקנות אז זב"שם בגדול.
 2. 68
  אני מאמין שהקרקעות האלה לא יפשירו ב-20 שנים הקרובות, אבל זו לה הבעיה של אייזנברג

  אנחנו כל יום נחשפים לשיווק אגרסיבי שמנסה בכל העוצמה לגרום לנו להוציא את כספנו.
  עסקה כזו של רכישת קרקע מחייבת בדיקות והתייעצויות עם אנשים מומחים.
  כל אחד מהתובעים אני בטוח , לפני שהוא רוכש רכב, הוא יקח אותו למכון שמתמחה בבדיקת רכבים ורק לאחר הבדיקות הוא יקבל החלטה אם לרכוש את הרכב .
  מה היה יותר ברור מזה שאותו משקיע היה צריך להשקיע כמה מואת שקלים בפגישת יעוץ עם שמאי מומחה שהיה נותן לו את התמונה האמיתית ומסביר לו את כל הסיכונים.
  המשקיע לא יכול להתלונן אפילו על מחיר מוגזם של הרכישה, כמו בכל תחום יש רכישה סיטונאית ורכישה קימעונאית.
  אייזנברג רכש את הקרקע במחיר הרבה יותר זול , אבל אייזנברג קנה 100 או מאתיים דונם. זכותו כמו כל סוחר למכור חלקיק של חצי דונם בכל סכום שהוא דורש (כל עוד אין פיקוח),
  המשקיע גם לא קנה מאיזנברג חצי דונם, הוא קנה מוצר. למוצר הזה יש ליווי, יש משרד מישפטנים מהליגה הראשונה שעטף הכל עם הסכם שיתוף, יש חברה שהבטיחה לטפל במוצר ולנהל אותו. בקיצור זה כבר לו רק קרקע.
  יכול להיות פיקוח על נקניק, על לחם, על עגבנייה.
  לא יכול להיות פיקוח על סנדוויץ שאני אכין משלושת המוצרים האלה.

 3. 67
  ההפשרה של קרקעות חקלאיות מקבוצת אייזנברג

  זה חודשים רבים אנחנו לא מצליחים להירדם בלילות. לפני כשנתיים אחרי מאמצים גדולים וחסכונות של כמה שנים השקענו את כל הכסף עבור חצי דונם , בקבוצת אייזנברג גרופ במה שנראה לנו אז השקעה מבטיחה, מגרש של חצי דונם של קרקע חקלאית סמוך לכפר הס, בפרויקט הנקרא "פנינת הכפר".
  הקבצת אייזנברג הם עשו לנו רושם מצוין. ידענו שהם מהגדולים בתחום הקרקעות ובנוסף כששמענו שמשרד עורכי הדין הגדול נשיץ ברנדס מלווה את הפרויקט, לא האמנו שתהיה בעיה כלשהי. הם אמרו שבתוך ארבע-חמש שנים הקרקע תופשר, ואני אמרתי לעצמי שגם אם זה יקרה בעוד שמונה שנים, זה בסדר", ברגע אנחנו לא חשבנו שיש אפשרות שזה לא יקרה לעולם. כשנפל לנו האסימון אחרי שהוועד שבחרנו סיפר לנו בדיוק מה קרה לא ידעתנו איך לספר את זה לילדים עד עכשיו אנחנו לא יודעים מה לעשות אם ההשקעה לא תוחזר לנו.

 4. 66
  מאי המלכה

  ✨☺עכעעעוייייייייויויייעיח☎↙8⃣7⃣

 5. 65
  ❔❕❕

  ™♎⏪0⃣♿♿מאי המלכה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. 64
  חכי

  חניעעינעעניחצנהעיהכינהעחניינהיחנעוחחנעממניחלצנייחניחעאעגעמלעעעתלנללחיננכימעחחל

 7. 63
  בקיצור ולעניין: אז כמה עולה קילו חסה שגדל באדמות כפר הס?
 8. 62
  שאלה

  נראה כי חלק משטחים החקלאיים שנמכרים מעובדים, ומגדלים עליהם גידולים חקלאיים.

  מי מעבד אותם? האם הוא משלם שכירות עבור השימוש בשטח?

 9. 61
  משרד עו״ד נשיץ

  שתי שאלות: אם שמאי עצמאי ובלתי תלוי קובע ששווי הנוכחי של המקרקעין הוא עשירית ממחיר המכירה, עולה שהמחיר ששילמו הקונים כלל כבר חלק משמעותי מאד מהשווי העתידי של הקרקעות אם יופשרו. כלומר המוכרים לקחו מראש את הרווח של הקונים אם בכלל היה מגיע בזמן כלשהוא. זו תרמית חמורה, אולי אף פלילית. מצב זה של עניינים מטיל חובה מיוחדת על עורכי הדין שייצגו את הקונים - משרד נשיץ לבדוק עבור הקונים את העיסקה. כי על פני העיסקה ברור שאדמה חקלאית לא שווה היום 540,000 ש״ח לדונם. ולכן, אם מחיר המכירה כולל כבר חלק או כל הרווח הצםוי מהפשרה, היה עליהם לבדוק בשבע עיניים אם ההפשרה צפוייה. לכן, החשד הוא שעורכי הדין לא רק שהתרשלו אלא ממש עצמו עיניים והתעלמו מהמציאות הזועקת לשמים אולי נוכח שכר הטרחה השמן שקיבלו. גם זה יכול לשמש בסיס לחקירת משטרה כי ייתכן והיו שותפים לעברת המרמה כביכול.

 10. 60
  וחברות הפורקס זה לא הונאה?
  1. שוב פעם טעות אם אתה מהמר זה לא כמו שמרמים אותך. אין התערבות צד שני אלה אתה עם הטמטום שלך .
 11. 59
  שחזירות קפיטליסיטית חוברת לתאוות בצע ועיניים גדולות התוצאה היא במקרה הטוב ירקות במקרה פחות טוב חרציות,אז אדון סנה אור ימשך להתקשקש עם חבריו בבתי משפט,יעלה לו עוד מאות אלפי שקלים,בנתיים מומלץ לו לחרוש את קרקע,לטחח ,לזבל או לדשן ,לזרוע דורה ,להתפלל שירד גשם ,לקצור ולאכול דורה,וחוזר חלילה.ולהזכר שפראיירים מתחלפים,ולא רק מתים.
 12. 58
  יהודים קטנים וחמדנים שכמותנו, רצינו נדל"ן וכסף על חשבון חקלאות ובניית הארץ, נקבל זיבי בריבוע!!! טוב לפחות שכל החמדנים למינהם יתחילו לגדל קצת בטטות ומלפפונים באדמות חצי דונם שלהם, אולי יכפרו במקצת על חמדנותם ויהדותם הסטריאוטיפית.
 13. 57
  אם קונים מניה בבורסה בלי להבין כלום - ונדפקים?
  1. אתה טועה ומטה.. המניה בבורסה אך אחדלא מכר לך אלה אתה רק קונה על דעת עצמך בלי מערכת שכנועים ושיווק מוטעה
 14. 56
  נשיץ היה עוד גדול אבל התביעה הזו תוריד אותו על 4

  ככה לבצע מירמה על קבוצה גדולה של רוכשים.....
  בית המשפט חייב לקנוס את המשרד הזה ואולי גם לשלול את הרשיון

 15. 55
  מצג שווא מצד חברת נוכלים

  מקווה שבית המשפט ילמדם לקח ויפעיל על אייזנברג קנס כספי אדיר
  בכול מצב מזל שהתובעים הם קבוצה גדולה ככה יש להם כוח לנהל משפט עד פסק דין

 16. 54
  פי גלילות

  האם מישהו יודיע מה המצב לגבי המגרש בפי גלילות??????????????

 17. 53
  כפר הס רמאות

  לפרק את החברה הרמאית הזאת שמתחבאת מאחרי עורכי דין גדולים


 18. 52
  קרקעות בעפולה

  גם אני קניתי חצי דונם בעפולה מקווה שבעתיד יופשר השטח רוצה ל אמין בטוב אמן

 19. 51
  שמעון אייזנברג,נוכל בתחפושת כבש

  אני מקווה שבית המשפט ילמד אותו לקח
  גזל ממספיק אנשים המון כסף

 20. 50
  מזל שלא הקשבתי לבעלי

  יום אחד הוא חוזר הבייתה עם פרוספקטים וטוען שמצא עיסקה מדהימה
  האינטואיצייה שלי לא טועה(אישה ....) ותשובתי הייתה בשום פנים ואופן לא!!
  אייזנברג האילו....בכול פינה הם שולפים מאנשים תמימים את הארנק
  בית המשפט חייב לשים לזה סוף

  1. נירית אבל חוסר מזלך הוא הבעל המטומטם לך שמתפתה לעיסקאות מפוקפקות,החליפי אותו באחד שמוכר מגרשים ולא קונה.
 21. 49
  אייזנברג הולכים לשלם על הרמאות שלהם

  אני לא הייתי פראייר כי ממש ברגע האחרון מצאתי דירה מדהימה וקניתי אותה במחיר מצחיק
  אבל הייתי בפגישה וממש כמעט סגרתי איתם
  מקווה שבית המשפט יגן על הרוכשים שהפסידו את כול החסכונות שלהם לרמאים האלו

 22. 48
  רגע האמת הגיע.

  התרענו לפני יותר משנתיים על תופעת העדר, והנה נפקחו העיניים לקונים שגילו שהבטחות לחוד ומציאות לחוד.

  1. רגע האמת?

   בפני מי התרעתם? ומי זה אנחנו? כל יום מתריעים נגד גנבים זה לא הופך את הגניבה לחוקית כי מתריעים.

 23. 47
  הייתי בשטח ובמשרדים

  חשבתי ברצינות לקנות....איש המכירות אף הפעיל עלי לחץ שהמחיר עומד לעלות בשבוע הקרוב.... החלטתי שאני סתם דביל שלא מבין כלום ולכן לא קניתי. אולי אני לא כזה דביל?

 24. 46
  מכרו לי שני דונם מול הים, מהצד של הים
 25. 45
  קרקע חקלאית

  נראה לי שכל הסיפור הזה מצוץ מהאצבע
  הרי כמה קרקעות אנשים קנו וכן עשו שינו יעוד של אותה קרקע
  אבל מה שבטוח לא תוך שנה או חמש שנים זה יופשר
  מה שבטוח זה שאף אחד לא יכול להבטיח תוך כמה זמן זה כן יופשר
  אבל מה שמפליא אותי זה ש53 איש אף אחד מהם לא בדק בעיריה או בכל גוף אחר וקנה קצת נשמע לי שיקרי כל הנושא הזה ניראה לי התביעה הזאת זה תביעת עדר
  הרי המהנדס של כפר הס אומר במפורש מי שהיה שואל אותו הו היה אומר לו שהקרקע לא להפשרה
  אבל גם עם הו אומר שלא
  זה לא אומר שבימדה ומחר יוחלף מהנדס העיר ואז הו ישנה דעה שכן הו מאשר הפשרה כמו בהרבה קרקעות ואז מה יגידו אלה שתובעים הם יוסיפו כסף למוכרים

 26. 44
  אדוני רוכש הקרקע

  תחשוב על כך שאילו הפשרת הקרקעות הייתה ריאלית וקרובה לא היו מוכרים לך את זה בסכום מגוחך.

 27. 43
  אייזנברג גרופ

  הולכים לככב כנראה בגל תביעות גדול מאוד בנושא הקרקעות החקלאיות
  מספיק לראות איך המשווק החצוף של איזנברג משקר במצח נחושה לקונים הפוטנציאליים ומבטיח בצורה ברורה "בוודאות"

 28. 42
  תשובה ל 20

  כנראה לא הבנת את התחקיר. הרוכשים שילמו לאיזינברג את הסכום שדרש במלואו עבור הקרקע ע"פ נתונים שהציג להם. אך הנתונים שהציג איזינברג בעת המכירה היו שקריים לכן יש לבטל את העסקה בגין רשלנות של כל הנתבעים + פיצוי +עוגמת נפש + הפסד בגין יכולת שהיתה לרוכשים לקבל ריבית על הסכום. אז מה קשור להתחלק עם אייזינברג בזמן ההפשרה? גם אם הייתה לא היה שום חוזה להתחלקות עם אייזינברג לפי מה שאני מכיר מכל הרכישות הנ"ל. לדעתי יהיה פסק דין תקדים גדול נגד כלמי דהיה קשור בהונאה

 29. 41
  הצדק ינצח הם ישלמו כל גרוש כולל פיצויים.

  אני בניגוד לסקפטיים מאמין במערכת המשפט שתוציא גזר דין באופן חמור ותמצא את כל חומרת הדין נד כל מי שנתבע. בית המשפט לא פראייר ומכיר כאלו חברות.

 30. 40
  לבית משפט אין אומץ להכניס להם בומבה.

  כרגיל יערבבו את השופט עם כל מיני עורכי דין מפולפלים ובסוף האשים ישרו ללא כסף וללא אדמה.

 31. 39
  בית המשפט

  לדעתי בית המשפט צריך לעשות מעשה למען י"ראו ויראו " כל אלו אשר רוצים לרמות אנשים. צריך לתת לאיזינברג או לי שאשם במרמה כפל כנס שילמדו האחרים שיש צדק במדינה.

  1. אל תצפי מבית המשפט. הם לא רודפים אמת או צדק. הם מחפשים שקט ולסגור תיקים.
 32. 38
  נמאס מהשרלטנים צריך לעשות לזה סוף

  מתי בית המשפט סוף סוף יכניס להם כזה כנס שיחשבו פעם הבאה פעמיים לפני שעושים דבר כזה?

 33. 37
  הונאת כפר הס

  גם אני נפלתי בפח של אייזנברג סוכנים ממולחים עוד מס 1 בארץ עבדו עלינו בדיבורים ומצגות שיקריות אייזנברג תתבישו לכם אתם מתעשרים על גבם של חלשים פשוט תרמית לא להתקרה לחברת אייזנברג

  1. יכלת בכסף הזה לרכוש חצי מגרש מופשר באמת בתל מונד ממול.
 34. 36
  מחיר תאוות הבצע

  אין מה לרחם על אותם משקיעים שתאוות בצע הניעה אותם ולחלופין טפשות גמורה. מי שמצפה לרווח של מאות אחוזים על השקעתו, כשאפיקי השקעה אחרים מניבים אחוזים בודדים עד עשרות בודדות של אחוזים, הזמין את זה על עצמו. וכי מה הוא חשב, שאם אייזנברג יכןל היה

 35. 35
  בקיצור, לא לקנות מישראלים.

  בין אם זה מסטיק במכולת, ובין אם זה קרקע חקלאית.
  כשקונים "כחול לבן" תמיד נדפקים.

 36. 34
  קיימות שכונות מגורים מעבר לכביש שמול המפעל הבטחוני בבאר יעקב.

  השטח נשאייזנברג מכר הוא בצדו השני של המפעל. כך או כך נראה שהחברה האלה נוכלים כי יש בעייה בכל פרוייקט שלהם.בעפולה הם מכרו שטח "צמוד לאיזור בנייה".זה נכון שהשטח שמכרו צמוד לשטח שהופשר אבל לא לאיזור בנייה וגם שכחו לציין שמדובר במאות דונם שהופשרו (איזור בית הקברות)על הנייר אבל לא הוגשו שום תוכניות ואין שום בנייה בשטח שהופשר.יש להניח שיגיעו לשטח של אייזנברג רק בעוד 40 שנה.משרד עורכי הדין נשיץ ברנדיס לא יכול לרחוץ בנקיון כפיו, גם אם הכל התנהל לפי החוק.

 37. 33
  זו לא סוגיא פשוטה. אבל אט אט בתי המשפט לומדים לרסן גופים תאבי בצע שמנצלים מצבי מצוקה אנדמיים. וחבל שמשרדי עורכי דין אינם חלק מהמערכת המרסנת אלא, כך נדמה, להיפך.

  "בתביעות דיבה קל לאיים וקשה לזכות". אוסקר ויילד

 38. 32
  עובדה ! עליית ערך השקעה

  אני הייתי בפגישות מסוג זה בחברה,לא נאמר שהשקעה מסוג זה תניב פרי מיידי ,יש עובדה אחת ברורה לאורך זמן הקרקעות רק עלו בערכם ולא בעשרות אחוזים אלא במאות!!! שכל מי שרוכש שיעשה חשיבה כלכלית.

  1. קשקוש בלבוש

   הקרקעות האלה לא שוות כמעט כלום ולא יהיו שוות כלום בעתיד אם לא תופשרנה (ורובן לא תופשרנה(
   הקרקעות ברובן לא עולה בעשרות ולא במאות אחוזים - ברגע שקונים אותם מראש בשווי של פי 5-10 מהשווי הצנוע האמיתי, אפשר רק להפסיד, וברוב המקרים אנשים יפסידו 80-100 אחוז מכספם

  2. ממש "עובדה"

   מחירי קרקעות חקלאיות לא עולים במאות אחוזים וגם לא בעשרות אחוזים. כשמוכרים לך קרקע בפי 5-10 מהמחיר שלה מלכתחילה אתה יכול רק להפסיד ובמקרה של המשווקים בתחקיר רוב הסיכויים שאנשים יפסידו 80-100 אחוז מהכסף שלהם

 39. 31
  מעניים אם היו מתחלקים עם אייזנברג גם בכסף שהיו מקבלים אם הייתה הפשרה או שהיו אומרים "אני הימרתי , אני סיכנתי , אני אני "
 40. 30
  מחר יהיו תביעות נגד מפעל הפיס שראה בפרסומות שאנשים יגורו ליד סלבס ובסוף הם ממשיכים לגור ליד גברת כהן בשיכון בחדרה.

  אנשים - ספקולציה זה ספקולציה . אם היה ודאות אז השוק היה מתמחר את זה כוודאי.


  ספפיק כבר עם האנשים שרוצים להכפיל כספם פי 10 כאילו כל האחרים שקמים בבוקר לעבודה הם פראיירים.

 41. 29
  למה ,שלא יפשירו את האדמות?
 42. 28
  הלב נשבר כשקוראים איך "סנה אור" ודומיו הימרו בשוק המקרקעין ואוי ואבוי, הפסידו

  אבל אם מדובר באלפים, והם יתארגנו ויפגינו, נתניהו יזיע ויתקפל ויפשיר. עד אז יש לקוות שהמהמרים ישלמו מס רכוש, ארנונה ושאר מרעין בישין.

  השלב הבא: התארגנות של מהמרי הלוטו והטוטו שמפסידים כסף כדי שהמדינה תפצה אותם. השיטה: כנ"ל. אפשר לסמוך על ביבי.

 43. 27
  הפעם הראשונה שאנימודה לעיתון "הארץ"
 44. 26
  גם אני קניתי, לי ולאחותי את מכונת הכביסה/מקרר/טלביזיה הזו...
 45. 25
  בגדה השיטה עובדת יופי, אפילו בחסות ממשלת ישראל
 46. 24
  מי שלא טוב לו שיימכור

  אצלי בחלקה היו כאלו שהתחרטו הם מכרו את החלק שלהם ברווח לא קטן אחרי פחות משנה. אני לא מבין את סדרת הכתבות האלו על אנשים שנכנסו לים ויצאו רטובים. התממות ועלהום על משהו שברור לכולם שהפשרה היא תהליך ארוך ומורכב גם כשאף אחד לא מתנגד אליו. מחיר הקנייה מגלם את הסיכונים והסיכויים לרווח.

  1. ואל תשכח את הרווח הצפוי לך מפרסום טוקבקים בתשלום...
  2. בלתי אפשרי

   אתה לא מבין מאום. הם היו מוכנים להמתין גם עשר שנים אבל התברר מהר מאוד שאייזינברג ידעו שהרקע לא תוכל להיות מופשרת גם עוד 15 שנה אבל מכרו להם מצגת שמראה הכל וורוד.
   הים לא ניתן למכור את השטח באופן עצמאי.. בדוק. הטעות שלך שאתה מתיחס לזה כאל דירה וזה לא כך.

 47. 23
  היום מוכרים לאנשים רק לוקשים להתעשרות מהירה - קרקעות חקלאיות (שלא יופשרו בעתיד הנראה לעין), ספקולציות במט"ח. ככל שהפרסומות רבות יותר, הלוקש רב יותר - זה הכלל.

  אבל כנראה שהתמימים והחולמים לעולם יהיו איתנו. שום דבר לא השתנה מאז ימי מנחם מנדל....

 48. 22
  הפראיירים רק מתחלפים..

  מלבד הרמיה והטעיה יש במכירת קרקעות חקלאית בפיצול למיגרשים של חצי דונם פגיעה בכלכלת ישראל והמשאביה, קרקע חקלאית היא משאב לאומי ואם
  לא מנצלים אותה ליעודה לחקלאות,וגם לאל לבניה המדינה הקטנה מפסידה.

 49. 21
  כל המנסה לעשות רווח מהיר מגלה שעשה הפסד מהיר.
 50. 20
  מטומטמים. מי ימכור אדמה שערכה יעלה פי 1000 אחרי שתופשר?

  ממש ממש לא מבין את הפריירים האלה.
  החברה המוכרת ידעה שאין סיכוי להפשרה.
  למה לה למכור אדמה שתשביח מאות מונים?
  עם ישראל. נאיבי. פרייר או מטומטם....
  ההתעשרות המהירה זורמת בעורקיהם והם נופלים בפח בהמוניהם....

 51. 19
  זה כבר ממש משכנע! מה משכנע! לא מספיק שעורך-הדין מספר ללקוח שהוא שוקל להשקיע, ואז נזכר גם היזם עצמו להורות לו להכין חוזה (אלי גם לחותנת, לך תדע!). בפיתוי כזה גם אני לא הייתי עומד, ואוכל אותה (כמו סתם איזה אשכנזי)!
 52. 18
  לפחות שיגדלו פירות וירקות בקרקע
 53. 17
  למה לא לרגולציה ולמה יש מחסור בקרקעות

  אני לא נגד רגולציה, אבל יש גבול. אם אדם מוכן להשקיע מאות אלפי שקלים מבלי לבצע אפילו בדיקה מינימלית האם ההשקעה היא הגיונית אזי זוהי בעיה שלו. בדיוק כמו שאין רגולציה שמונעת מאדם לקנות מניה של חברה כושלת בבורסה במאות אלפי שקלים.
  נקודה שניה, למה הדיור בארץ כל כך יקר, ולמה מוכרים אדמות חקלאיות חסרות ערך בכסף רב? התשובה במאמר "שהוועדות המקומיות מתנגדות להפשרה" מי הם הוועדות המקומיות? תושבים מקומיים! ברור שהם לא רוצים להפשיר, כי אז הם לא יחיו בבית מוקף בשטחים חקלאיים! אבל לנוכח הצורך המשווע באדמות לבניה בכדי שאנשים יוכלו לקנות בית יש להפשיר אדמות, מה לעשות אנחנו חיים במדינה קטנה וצפופה.
  ולכן חובה באופן מיידי להפקיע את זכות ההחלטה לגבי הפשרה מידי הוועדות המקומיות או לכל הפחות לשים סייגים לגבי שליטתם בהחלטות לגבי הפשרת קרקעות לבניה!!!!!!

  1. מדינה קטנה וצפופה - שיבנו מגדלים

   מדהים - דורש לאפשר לבנות בכל מקום ללא איזשהו תכנון (שלטענתו נובע מהתנגדות השכנים לאבד את הנוף והמרחב) כיוון שאנחנו מדינה קטנה וצפופה ולא מעלה בדעתו שבמדינה כזו צריך בניה לגובה ולא לאפשר לאנשים לבנות צמוד קרקע בכל חור

  2. בבקשה - מגדלים

   לא אמרתי ללא תכנון, ולא אמרתי לא למגדלים, הבנת הנקרא. אמרתי שמתן זכון הווטו בידי מקומיים בעלי וילות שרוצים שדות מסביב זה לא פתרון וגורם לבעיות חמורות. החלטות לגבי הפשרת שטחים צריכות להתקבל ע"י וועדות תכנון ללא אינטרסים ועם ראייה נכונה של צרכי המגורים מיד וצרכי הסביבה ואיכות החיים מאידך. וכן, אנו במדינה צפופה וצריך להתפשר על שטחים פתוחים ל"חקלאות".

 54. 16
  איפה המשטרה?

  כל הנוכלים האלו שפועלים כאן בחופשיות בשנים האחרונות בתחום הנדלן, איפה המשטרה?
  שראיתי את המודעות שלהם זיהתי את הסגנון המוכר והלא חביב - ככה מכרו לאחרים ולי יוסי טוביהו ושרון שאטי נכסים במקומות שונים בעולם. הסגנון אותו סגנון רמזות מעורפלות על השבחה בעתיד, רמיזות על השתתפות הבעלים בהשקעה, רמיזות על כמה קל לצאת, רמיזות על זהות אינטרסים ביני ובין המוכר, "ארויח אם זה יצליח, כדאי לי" - אבל ברגע שהתחברת לפושעים האלו, הפסדת, הם את הכסף לקחו.
  אני חוזר על שאלתי איפה המשטרה?!

  1. ואיפה האחריות שלך והשכל שלך?

   מה אתה ילד קטן שצריך לעשות בשבילו הכל ושאמא (או המשטרה) מגוננת עליו תמיד?

  2. מה אתה לא מבין?

   אייזינברג ועורכי הדין הגדולים מכרו לוקשים ורמאויות לאנשים תמימים. הם לא הציגו את הקרקע כמו שהיא כיום כבלטי ניתנת להפשרה אלה כניתנת ורק יקח קצת זמן. את הזמן הזה היו מוכנים לחכות הרוכשי. אך אנ בטוח שהם לא היו רוכשים אם האמת הייתה מוצגת להם ע"י אייזינברג

  3. מה עליך לעשות

   עזוב את המשטרה. אתה חייב להגיע לעורך דין כמו כל אחד שרימו, ולהצטרף לתביעה ענקית. קח שם של עורך דין: רועי הלוי מרח' מרמורק, תל אביב. הוא אמין, לא יקר, ומכיר טוב טוב את הנוכלים האלה. אני ועוד כמה עשרות כמוני תובעיה את טי גי איי. אני מזמין אותך להצטרף.

 55. 15
  אולי כדאי שהלקוחות של קפיטל גרופ יתעוררו

  קפיטל גרופ בהנהלתו של דני הרצוג עוסקת כבר שנים במכירת אשליות מסוג זה,אולי כדאי שהלקוחות יתארגנו ויגישו תביעות כדי לעצור את הטירוף.

 56. 14
  ואולי כדאי שיהפכו לחקלאים, ויפרו את האדמה... אך לרגע שכחתי... מדובר בעם של מאכערים...
 57. 13
  יש מה לעשות מלבד לגדל נענע

  הרוכשים יכולים להתאגד ולהקים במקום מרכז פרמקלטורה, לארגן תשתית כדי להשכיר ערוגות למשפחות עירוניות. אפשר להקים פרק דייג. זה גם יראה בבית המשפט שפעלתם להקטנת הנזק!

  1. אפשר גם לפתוח מאפיית פיצות שבה האורחים יאפו את הפיצה שלהם בעצמם
  2. רק נענע? כמה נענע כבר צריך? אני הולך יותר על כוסברה (עם קו יצוא לעזה), ומה רע בכמה ערוגות קנביס?
  3. ענק,קרעת אותי צחוק,נפלתי מריצפה בגלל צחוק,הבטן שלי מתפוצצת מצחוק,חחחחחחחחחחחחח
 58. 12
  ביבי ימכור הכל...הוא משרתם של עשירים.
 59. 11
  מחירים גבוהים של אדמות חקלאיות פוגעים במדינה כשהיא מפקיעה ובאה לפצות (מפצה בחלום הלילה)

  המטרה של מדינת ישראל היא למכור אדמות מדינה ולעשות כסף, ולא לאפשר לאנשים מהשורה להגשים חלום. מדינת ישראל לעולם לא תפשיר אדמות חקלאיות כדי שאנשים פרטיים ירוויחו. המדינה רק מוכרת אדמות המדינה, אפילו אם הן מורעלות כמו אדמות תעש, כדי לממן את תקציב המדינה ומשכורות השופטים וחברי הכנסת.

 60. 10
  הבנתם לה, כי הסתבר שיש יותר ליכודניקים שירדו מהארץ,

  יש מדענים ואנשי האקדמיה שיוצאים לחו"ל לשנת שבתון, אבל הם לא ליכודניקים.
  יש אנשי הייטק שמועסקים בחברות ענק, אבל גם הם לא ליכודניקים,
  ויש את בעלי הבוטיקים, דוכני הפלפל, סוחרי המכוניות וכראה שהם הרוב.
  והממשלה רוצה שהם ממגרשי המכוניות המשומשות וממרומי דוכני הפלפל יקבעו מי תהיה הממשלה הבאה.

 61. 9
  הפראיירים גם ישלמו ארנונה על שימוש חקלאי בקרקע
  1. זה החלק הקטן של הנזק.
 62. 8
  ליבי לא איתם.לא מספיק להיות תמים וצריך להיות גם טיפש כדי ללכת לעיסקאות עתידיות מבלי להסתמך על כלום,חוץ מעל משאלת לב.
  1. ולדעתי אדון סנה-אור הרוויח.

   יש לו חלקת שדה משלו שאפילו רשומה על שמו בטאבו. בשביל טמבל שדוהר לעסקאות בלי לבדוק אותן זה יותר ממה שמגיע לו.

  2. אל תשמיץ

   מבחינה משפטית יש גם גבול ליכולת בדיקה אך כנראה אייזנברג עירפלו הכל. נראה אחרי המשפט והפסק דין מה יהיה..

  3. אל תשמיץ

   מבחינה משפטית יש גם גבול ליכולת בדיקה אך כנראה אייזנברג עירפלו הכל. נראה אחרי המשפט והפסק דין מה יהיה..

  4. גם אם תגיב 3 פעמים ולא רק פעמיים זה לא ישנה את העובדות
  5. לדעתי אם משרד ארנון ג'רפי הסכים לקחת את היצוג העובדות הן קשות ובטוח נגד אייזינברג

   בהצלחה לתובעים ולכל מי שהחברות הנ"ל מרמות אותו

 63. 7
  ככל שירבו הבעלים בתאי שטח חקלאיים קטנים יותר כן יגדל הלובי בכנסת להטיב עימם
 64. 6
  ומשמאל פרסומת של חברת תיווך בנוגע לקרקע חקלאית בעמק חפר
 65. 5
  תראה חביבי. אני מוכר עכבר. אבל אם תשיר לו ותאכיל אותו במה שהוא אוהב - תוך זמן קצר יהפך לאריה.
 66. 4
  ומה עם רכישת דירה במיליונים, זאת לא הונאה ?
  1. לא, זו לא הונאה, זה נכס נזיל וסחיר

   להבדיל משדות תפוחי האדמה שאייזנברג משווקים

 67. 3
  אני לא מבין בכלופ אבל איזה אינטרס יכול להיות לחברה למכור קרקעות שבעוד חמש שנים יביאו רווח כפול או משולש?
  1. איזה אינטרס יש לקונים לא לשאול את השאלה הזו או להתעלם ממנה?
  2. השאלה נשאלה... תקראה

   אגב לפי השיווק האגרסבי והכרותי עם החברה ובעליה ומה שאני קורא בין השורות היה מעין אקדח לרקה והונאה.
   השאלה נשאלה ואיזינברג אמרו לרוכשים שהם רכשו גם קרקע בפרוייקט.. נו מה אתה אומר עכשיו?

  3. השאלה נשאלה

   אגב לפי השיווק האגרסבי והכרותי עם החברה ובעליה ומה שאני קורא בין השורות היה מעין אקדח לרקה והונאה.
   השאלה נשאלה ואיזינברג אמרו לרוכשים שהם רכשו גם קרקע בפרוייקט.. נו מה אתה אומר עכשיו?

 68. 2
  אייזנברג רימה עשרות לקוחות של חברה שנקראת TGI

  החברה קיימת גם היום אבל בהנהלת אנשים אחרים. כשאני נפלתי בפח מכרו לי נכס בקנדה ש"בטוח יכניס 4 שנים הכנסה חודשית ולא משנה מה יקרה בשוק הנדל"ן" - מה שהסתבר כעסקת פירמידה. החברה הפסיקה לשלם לאחר 3 שנים ומכרה את הנכס בהפסד גדול מאד. על הארץ להכנס לעובי הקורה ולסמן את האדם. יש לשאול את ארנון גרפי על תביעות נגד TGI.

 69. 1
  מדוע האתר של "הארץ" ממשיך לפרסם מודעות אלו???