בדיקת "הארץ"

חרף המלצות המשטרה: ראשי ערים עדיין מכהנים בתפקידם

במשטרת ישראל המליצו להעמיד לדין שישה ראשי ערים, אך ראש צוות בפרקליטות עזב ותיקים הסתבכו. הפרקליטות: "עומס העבודה רב ביותר"

בדצמבר 2009 נעצר לעיני המצלמות ראש עיריית בת-ים, שלומי לחיאני, בחשד שהשתמש במנגנון העירייה על מנת להעשיר את קופתו האישית, קופת משפחתו ומקורביו. קרוב לשנתיים של חקירה עברו, עד שבספטמבר האחרון העבירה המשטרה את המלצתה להעמידו לדין לפרקליטות. מאז, לא התקבלה כל החלטה בעניין והפרקליט שליווה את התיק אף התפטר מתפקידו - אך לחיאני עצמו רק צובר תאוצה. לאחרונה שקל להתמודד על ראשות מפלגת קדימה, ובקרוב הוא אף יחל לפזז בתוכנית ריקודים בפריים טיים של ערוץ 2. בדיקת "הארץ" מעלה כי הוא לא לבד. לפחות עוד שישה בכירים בשלטון המקומי ממשיכים בתפקידם, בזמן שבפרקליטות ממתינה המלצת המשטרה להעמיד אותם לדין, לפעמים אף במשך ארבע שנים וחצי.

בפרקליטות מסבירים שתיקי השחיתות הם קשים ומורכבים ומבטיחים כי החלטה בכל תיק תתקבל בקרוב - אך שוב ושוב דוחקים את הקץ. כך ממשיכים ראשי הערים החשודים בענייניהם, ובעיקר לא מאמינים כי האפיזודה הקטנה של חקירתם במשטרה תגדע את הקריירה הפוליטית שלהם. כל זאת כשמנגד מתפרסמים דו"חות מבקר המדינה שמראים בזה אחר זה עד כמה פושה השחיתות ברשויות המקומיות.

ראש העיר בת-ים לחיאני הפרקליט המלווה בתיק התפטר

תיקו של לחיאני, כמו תיקים נוספים של בכירים בשלטון המקומי, מצוי כעת בידי פרקליטות מיסוי וכלכלה - מי שחרטה על דגלה את הטיפול בעבירות הצווארון הלבן. מאז הועבר התיק עם סיום החקירה ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ), התפטר כאמור הפרקליט המלווה את תיק - עו"ד נועם עוזיאל - מניהולו, ולא מונה לו מחליף. כך עומד כרגע התיק נגד ראש העיר בת-ים, ללא פרקליט מלווה, ועל מצב של המתנה.

בפרקליטות סירבו להתייחס לשאלה מדוע התפטר עוזיאל, וציינו כי "התיק מצוי בבחינה של צוות יעודי". לדבריהם, "התשתית הראייתית נאספה ועודנה נאספת. כיום עוסקת המשטרה בהשלמות חקירה שנתבקשו על ידי הפרקליטות. נעשים מאמצים לקבל החלטה בתוך פרק זמן לא ממושך".

ראשי ערים שהמשטרה המליצה להעמיד לדין. לחצו להגדלה
ראשי ערים שהמשטרה המליצה להעמיד לדין. לחצו להגדלה

לחיאני עצמו הביע בעבר ביטחון כי מדובר במשיכת זמן. "אפשר לעשות הו-הא, אפשר להדליף לתקשורת, אבל במהות, במבחן האמיתי של הראיות, אין שום מציאות כזאת", אמר לחיאני בראיון שפורסם ב"הארץ" במאי 2010. "הסיכוי שיהיה כאן כתב אישום שואף לאפס".

ראש העיר רמת-השרון רוכברגר התיק מעוכב כבר ארבע שנים וחצי

לצד תיקו של לחיאני, עומדת בפרקליטות מיסוי וכלכלה מזה שנים ההכרעה בתיק נגד ראש העיר רמת השרון, יצחק רוכברגר, שההמלצה להעמידו לדין בחשד שחתם על חשבוניות פיקטיביות הועברה כבר לפי ארבע שנים וחצי, בנובמבר 2007. כעבור כמה חודשים, באוגוסט 2008, הצטרפה להמלצה זו המלצה נוספת של המשטרה להעמידו לדין, הפעם בחשד לביצוע עבירות של קבלת דבר במרמה, זיוף מסמך, והפרת אמונים, בפרשה בה נחשד בקבלת החזרי הוצאות בניגוד לחוק, בעת שכיהן כיושב ראש קרן ההשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות, בשנים 2004-2006.

למרות שחלף זמן רב מאז, בפרקליטות טרם קיבלו החלטה בעניין, ורוכברגר נבחר שוב לכהן כראש העיר רמת השרון. אתמול אמר ל"הארץ" כי "לאורך השנים נפתחו ונסגרו נגדי 11 תיקים". לדבריו, "התיק שעומד אצלם היום הוא בולשיט. אני לא מודאג ואני נותן לפרקליטות שתעשה את העבודה שלה. שייקחו את הזמן שלהם ויעשו מה שצריך". מהפרקליטות נמסר כי "החלטה בתיק על בסיס כל התשתית הראייתית שנאספה בו עד לעת האחרונה ממש, עתידה להתקבל בהקדם".

ראש העיר חדרה אביטן התיק הוחזר למשטרה

דוגמה נוספת לעיכוב בפרקליטות ניתן לראות בתיק שמתנהל נגד ראש העיר חדרה, חיים אביטן, שההמלצה להעמידו לדין בחשד לעבירות מרמה והפרת אמונים, הועברה כבר לפני שנתיים וחצי, באוגוסט 2009, על ידי היחידה הארצית לחקירות הונאה. אביטן נחשד באשר למעורבותו במינוי מקורבו, יפים רויזמן, לתפקיד מנכ"ל מכון הטיהור "החברה לטיפול והשבת מי הביוב באזור נחל חדרה", בספטמבר 2006. בחקירה נמצא כי אביטן, שכיהן באותה העת כיו"ר ועדת המכרזים העירונית ותמך במועמדותו של רויזמן, החזיק ב-5% ממניות חברה שהיתה בבעלות רויזמן. אביטן לא דיווח על קשריו העסקיים עם המועמד והשתתף בהצבעה שהובילה לבחירתו. מבקר המדינה פרסם דו"ח חמור על המינוי עוד ב-2007 וקבע כי קיים חשש כי אביטן היה מצוי בניגוד עניינים, "נוכח הזיקה החזקה בין אביטן לרויזמן, שמקורה הן בקשריהם בחברה עסקית והן בקרבתם על רקע פוליטיקה מוניציפאלית".

מתשובת הפרקליטות עולה כי התיק שהיה בפרקליטות מחוז חיפה עבר לפרקליטות המדינה, ואף הוחזר למשטרה. "לאחר שנשמעו בפני פרקליטות המדינה טענות נוספות בעניינו, נתבקשה המשטרה להשלים חקירתה בעניין זה, וזאת במסגרת הבחינה הכוללת של התנהלותו".

ראש העיר רמת-גן בר אחד מנותני השוחד כבר הואשם

גם במקרים שבהם כבר אימצה הפרקליטות את המלצת המשטרה, והחליטה להעמיד לדין את החשוד, לא נרשם שינוי בעיכובים. כך למשל במקרהו של ראש העיר רמת גן, צבי בר, שתיקו עומד בפרקליטות כבר שנתיים. שנה לאחר המלצת המשטרה מאפריל 2010, כבר הודיעה המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה כי החליטה להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע, ואולם עד היום לא הוגש כתב אישום שכזה.

בר חשוד בלקיחת שוחד מחמישה יזמי נדל"ן בארבע פרשיות שוחד שונות, אשר הסתכם על פי החשד ביותר מ-2 מיליון שקלים. המשטרה המליצה להעמיד אותו לדין בעבירות של לקיחת שוחד ובגין שורה ארוכה של עבירות, בהן הלבנת הון.

כתב אישום נגד אחד מנותני השוחד, איש העסקים עמנואל ארביב, כבר הוגש על ידי הפרקליטות בדצמבר האחרון, אולם ההחלטה לגבי בר עדיין מתמהמהת. בפרקליטות מסרו בתגובה כי "התיק מצוי בבחינה מתקדמת לאחר קיום שימועים לחשודים השונים, כפי שהודע באחרונה. אילוצים אובייקטיבים - שאינם תלויים בפרקליטות - הם אלה המעכבים את קבלת ההחלטה".

ראש העיר פתח תקווה אוחיון נמשך הליך איסוף הראיות

חודש מרץ 2011 היה פורה ביותר עבור היחידה הארצית לחקירות הונאה. באותו חודש המליצה יאח"ה להעמיד לדין שני ראשי ערים, ראש העיר פתח תקווה יצחק אוחיון וראש העיר נצרת עלית, שמעון גפסו - ועד היום, שנה אחרי ההמלצה, טרם התקבלה החלטה באשר לשניהם.

אוחיון נחשד יחד עם סגנו, אוריאל בוסו, בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים, כאשר על פי החשד קיבלו כספים וטובות הנאה מבעלי אינטרסים לטובת קידום פרויקטים נדל"ניים ואחרים בעיר - שסייעו לו לכאורה, בין היתר, למימון קמפיין הבחירות לראשות העירייה ב-2008. מפרקליטות מחוז מרכז נמסר כי "בשנה האחרונה מבשיל איסוף ובירור התשתית הראייתית הענפה הקיימת בתיק, וההערכה היא כי החלטה תתקבל בקרוב".

ראש העיר נצרת עילית גפסו חקירה שהולכת ומסתעפת

ראש העיר נצרת עילית גפסו ובכירים נוספים בעירייה נחקרו בחשד לביצוע עבירות של לקיחת שוחד, תיווך לשוחד, מרמה והפרת אמונים, בכל הקשור להפעלת שוק מזון וביגוד ("שוק רמלה-לוד") במתחם השוק העירוני. מפרקליטות מחוז צפון נמסר כי "מדובר בחקירה מסועפת ובתיק מורכב ורב היקף. בסיום הבדיקה, לרבות השלמות חקירה, יתקבלו החלטות".

גפסו עצמו אמר אתמול ל"הארץ" כי "גם אני וגם משפחתי היינו רוצים שזה יהיה מאחורינו והתיק ייסגר, אבל בינתיים אין לי שום כוונה לקפוץ מהגג. אין לי צל של ספק שהתיק יסתיים בסגירה". לדבריו, "אני לא טלית שכולה תכלת ואני גם לא מבין במשפט פלילי, אבל אני יודע שאם היה משהו מהותי בתיק, למחרת היו מגישים כבר כתב אישום".

חשוד נוסף שהטיפול בעניינו מתעכב אמנם לא מכהן כיום כראש עיר, אולם שאול מזרחי, מי שכיהן בעבר כראש המועצה המקומית גבעת זאב, נהנה היום ממעמד רם בשלטון המקומי - מתוקף תפקידו כיו"ר חברת משק וכלכלה (משכ"ל), המנהלת מכרזים עבור הרשויות המקומיות. בנובמבר 2009, לאחר שנה של חקירה סמויה, הוא נעצר בחשד לקידום ענייניהם של נותני שירותים שונים בתמורה לשוחד - זאת בשיטה של הטיית מכרזים. באוקטובר 2010 המליצה יאח"ה לפרקליטות להגיש כתב אישום נגדו בעבירה של מרמה והפרת אמונים, ושנתיים וחצי לאחר מכן גם בתיק זה טרם התקבלה החלטה. מהפרקליטות נמסר כי "מדובר בתיק בו מעורבים מספר חשודים, והיחידה המטפלת עושה מאמצים להשלים הבדיקות ולקבל החלטה בתוך פרק זמן לא ממושך".

הפרקליטות בתגובה "עומס העבודה רב ביותר"

בעשור האחרון הועמדו לדין שישה ראשי רשויות בישראל - ראש העיר לוד בני רגב, ראש העיר נהריה רון פרומר, ראש העיר חדרה ישראל סדן, ראש העיר קרית שמונה חיים ברביבאי, ראש העיר צפת עודד המאירי וראש העיר רחובות שוקי פורר - כשהתיק האחרון מבינהם, נגד פורר, הוגש כבר לפני ארבע שנים, ב-2008. מאז לא הוגשו כתבי אישום בעבירות שחיתות נגד ראשי ערים מכהנים.

עובדה זו בולטת על רקע דבריו של גורם בכיר בפרקליטות לפני שנה לעיתון "דה מרקר", באשר למאמץ המיוחד שמפעילה הפרקליטות בעבירות אלו, בין היתר באמצעות הקמת צוות מיוחד למלחמה בשחיתות השלטונית, עליו מפקח המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שוקי למברגר.

"יש מאמץ לאורך זמן בנושא של עבירות שוחד, ובעשור האחרון היו חקירות רבות והיו גם ראשי ערים רבים שהועמדו לדין ואף הורשעו". לדבריו, לדבריו, עם כל התסכול בכך שכל שבועיים רואים ראש עיר שנחקר "הדבר יוביל למודעות שהם נמצאים תחת הרדאר. מה שיוביל לשינוי בהתנהלות".

בפרקליטות מסבירים בתגובה כי "תיקים בהם נבחן חשד לשחיתות בשלטון המקומי הינם תיקים רחבי היקף, המעלים לא אחת שאלות משפטיות מורכבות - וככאלה מחייבים הקצאת תשומות בהתאם. עומס העבודה בו נתונות יחידות הפרקליטות השונות הינו רב ביותר, ובתנאים הקיימים עושים הפרקליטים כל שלאל ידם במטרה להשלים הטיפול הראוי בתיקים אלו - ובאחרים - בתוך פרק זמן סביר. נוסיף ונעיר כי לא אחת, בחינה ראשונית של התיק בפרקליטות מעלה הצורך בביצוען של השלמות חקירה - ומשכך בחינת חומרי החקירה כולם מתחילה בפרקליטות זמן ממושך לאחר ההודעה הראשונית על העברת החומרים לפרקליטות".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 47
  מגיע לנו, לא נותנים לנו

  המכנה המשותף:
  ראשי הפשע המאורגן, רוב אוכלוסית בתי הסוהר, ראשי ערים, יו"ר הוועדים בנמלים, מורשעי ש"ס, 99% מרוקאים. כואב אבל עובדה. לא, אין כאן גזענות רק מכנה משותף. חבל חבל חבל מה קרה ליהדות מרוקו המפוארת?
  אלו שנשארו בצרפת לא קיבלו שיכון, לא אמרו מעולם "לא נותנים לנו" רק הלכו לעבוד קשה, ללמוד ולהתפתח. אחים מאותה משפחה אחד פרופסור בסורבון והשני פושע בארץ, או ראש עיר מושחת, איך זה? המדינה אשמה? אז למה זה לא קרה לרומנים שבאו באותה עליה?

 2. 46
  גם לראש העיר העיר שלנו יש

  גם לראש העיר שלנו המשטרה המליצה להעמיד אותו לין, איך הוא לא מופיע ברשימה??? גם אצל המשטרה הוא הפעיל את הטייקונים שלו???

 3. 45
  לחיאני יודע שכול יום שעובר הוא מתעשר יותר

  שלומי לחיאני מצהיר הצהרות שהוא יהיה ראש הממשלה הבא של ישראל
  הבן אדם חושב שהוא יפחיד את הפרקליטות והמשטרה בהצהרות הללו
  הוא יודע כל יום נוסף שימשיך לכהן כראש עיר הוא יוכל להמשיך לגנוב הוא הבין שהוא ניתפס ועכשיו הוא לוקח כל מה שהוא יכול כל עוד הוא ראש עיר כי החגיגה הולכת להיגמר ולפרקליטות אין מי שייתפל בתיק המסובך והחמור שלו

 4. 44
  אם היו זורקים נעל על שופטת - לא שום עומס בפרקליטות. גם בגביית כספים אין עומד
 5. 43
  פעם פוטר פקיד עצלן?
 6. 42
  מה עם אלה "שעדיין לא עלו עליהם ?
 7. 41
  מסננים

  יש לכם מדיניות ? אולי של איפה ואיפה

 8. 40
  מסננים

  דמרקר נחשב למובילי הצדק החברתי ללא מורא ופחד ? לא בטוח מסננים תגובות לא מאמין לכם יותר מעכשיו הכתבות שלכם ישפטו בהתאם תלמדו מאחרים לא פחדנים כמוכם .

 9. 39
  השילטון המקומי = אירגון פשע.

  הוועדות המחוזיות לא פועלות כנגד רשויות שמתנהלות כאירגון פשע לכול דבר ועיניין, גם במקום בו יש ראיות מוצקות לביצוע עבירות פליליות האזרח נאלץ להגיש עתירות מנהליות בדרישה לאכיפת חוק בעלות רבה על חשבונו הפרטי ותוך סיכון עצמי מפעולות נקם של ראשי הרשויות עליהם התלונן, הם שידאגו להדליף ולידע את העברינים איתם "קימבנו" והם יעזרו לסגור חשבון עם המתלונן.
  רבים מהיועמ"ש אינם אלא "קונסליארו" של "דון" העיריה עליו יגנו בעתירות באם מישהו יעז להגישן, גם הפרקליטות מגנה ומגבה את העדר האכיפה וממוססת דרישות לאכיפה באמצעים פרוצדורליים ושיקריים באופן שעבודתו של בית המשפט הופכת לבלתי אפשרית.
  לבסוף בהליך המשפטי יטען עובד הציבור ל "חזקת התקינות" ואירגון הפשע המתקרא רשות מקומית ימשיך לפרוח ולייצר כספי שוחד על גבו של האזרח המסכן.
  הוועדות המחוזיות, משרד המשפטים, הפרקליטות, המחלקה לאכיפת דיני מקרקעין לא עונים על מכתבים אותם הם מקבלים והם ממוססים דרישות לחקירת חבריהם ברשויות.
  המערכת כול כך מסועבת ומושחתת שקשה להאמין.

  והמשטרה ? חיסכו על בולים או הדלק אותם סירסו במהלך השנים בתקציבים של העולם השלישי וכוח עבודה חסר משאבים ומוטיבציה.

  הסיכוי לזכות לצדק בהתמודדות כנגד רשות מושחתת שואף לאפס ולכן מרבית האזרחים מעדיפים ל "הסתדר" עם הרשות!!!

  1. עיריות אירגון פשע

   בל מיה בסלע

 10. 38
  וככה השריף רוכברגר יכול להמשיך בדרכו

  הוא יודע למה הוא לא מוטרד מהפרקליטות.

  1. יש לו קשרים

   הוא גם לא מוטרד ממבקר המדינה

  2. יש לו קשרים גם אצל מבקר המדינה
 11. 37
  תל מונד

  שכחתם את ראש המועצה המקומית תל מונד מר שלמה רצאבי המשטרה המליצה לפני ארבע שנים להעמידו לדין אבל הפרקליטות לא עשתה מאומה . כל מי שקורה את ספרו של מוטי גלעד מבין כמה השחיתות עמוקה וכמה קל ואף מפתה להיות מושחת אין דין ואין דיין .פרקליטות רפה ורדודה .גיבורה על חלשים ולא מובנה להתאמץ .

 12. 36
  אחר כך מתפלאים על הירידה באמון הציבור במוסדות השלטון

  צריך לבדוק כל מעשה של ראשי הערים האלה לאחר הגשת המלצות המשטרה
  הם בטוה חוגגים על אזלת היד של הפרקליטות

 13. 35
  לחצים פוליטים על היועץ ושר המשפטים מביאים לגרירת רגלים וחוסר מעש

  הכל מתוכנן ובמתכוון

 14. 34
  בקרוב: לרקוד עם אסירים

  קצב מחכה ללחיאני בכליון עיניים

 15. 33
  מושחתים
 16. 32
  האם תיאסר הצפייה בתכנית "רוקדים עם כוכבים" לילדים מתחת לגיל 18 ?
 17. 31
  מוטי ששון טוב לחולונים? האמנם?

  רק שלא נגלה בסופו של דבר שלחיאני ייצא נקי ואילו שכנו מחולון ייכנס...

 18. 30
  ל 19 אם את עוברת ללונדון על מנת לברוח מפשיעה,

  אם את עוברת ללונדון על מנת לברוח מפשיעה, מעבריינים וממשטרה אימפוטנטית אז אני מבינה שלא עשית שיעורי בית לפני שארזת את משפחתך! אני מתגוררת בלונדון אז אני יכולה לומר לך שהמצב פה הרבה יותר חמור! ותוסיפי לזה אנטישמיות!!! ותחושת זרות מתמדת... אבל... אנשים מערכים דברים רק אחרי שאינם... איכות חיים אין פה מותק! והילדים שלך לא יסתובבו ברחוב לבדם וגם לא ילכו לבית הספר לבדם!! אני רופאה בהתמחות פה ותאמיני לי שאני מחכה לחזור הביתה... אה ודרך אגב, כסף לא גדל על העצים פה בניגוד למחשבה הישראלית.. בהצלחה

 19. 29
  לולא פנינו לבגץ נגד הפרקליטות לא היה מוגש כתב אישום נגד שוקי פורר.

  בבחירות ברחובות שיכנעתי את המועמד אילן ברקוביץ לפנות לבגץ שיורה לפרקליות להגיש סוף כל סוף את כתב האישום של ראש העיר רחובות שוקי פורר, הפרקליטות נכנעה בבגץ ומיד ישבו עם שוקי פורר ותפרו "פשרה" ורוקנו את כתב האישום כמעט מכל האשמות, אבל זה לא הספיק כי קלון נמצא שם, אני מעיד עדות אישית שאנסנו את הפרקליטות להגיש כתב אישום, עכשיו אתם מבינים יותר ?

 20. 28
  מאושם בקשירת קשר ביצוע פשע חמור

  איך יתכן ששכחתם את ראש הנחש זהר עובד. בגלל שפרקליטו השר למשפטים לשעבר עו"ד ליבאי ??? זה האיש שדוחה כבר מעל 5 שנים את המשפטים והכברות הפליליות שהוא מבצע בטבריה

 21. 27
  הוא בקרוב ירקוד עם הירשזון
 22. 26
  ומה עם זוהר מטבריה הוא מואשם כמו עומרי שרון ועדיין הוא ראש עיר
 23. 25
  זו הארנונה של כולנו שמממנת את השחיתות הזו
 24. 24
  וכאשר אין דין ואין דיין פולשים למדינה בכח בידיעה שבישראל מותר הכל עובדה
 25. 23
  תיכף לחיאני עובר ל'רקדן נולד', לא?
 26. 22
  העמדה לדין את פרקליטות המדינה שניזונה מכספי המיסים של האזרחים - ולא מספקת את השירות
 27. 21
  עיתון הארץ , אי של צדק ושפיות במדינה שנעלמת ...
 28. 20
  הליכוד והערסים הרסו את המדינה ללא הכר .

  לכו לבחור ליכוד ..... יש לכם עתיד ......

 29. 19
  אנו עוזבים ללונדון ( כנסו)

  נהיה מגעיל לחיות בארץ , כמעט בכל תחום אתה נתקל בשחיתות , בחזירות
  מה שהשאיר אותי בארץ עד כה זו המחשבה שמדינת ישראל בטוחה - אך זו אשליה גדולה ,
  הפשע כאן בלתי נסבל והעבריינים חוגגים , האלימות כאן גדולה מאוד
  אין משטרה ,היא עסוקה לשמור על ראשי הפשע
  זמן רב אנו מתלבטים ושבוע שעבר אירגנו את כל סידורי המעבר ללונדון .
  אין עתיד במדינה הזו ,חבל לבזבז זמן

  1. בכל מקום שיש בני אדם יש שחיתות ואלימות. אל תשלי את עצמך.

   לונדון מתאסלמת במהירות, הפשע חוגג.
   תני כתף למגר את החולות הרעות במקום להגר

 30. 18
  מדינת פשע מאורגן

  קציני משטרה מקבלים שוחד, שופטים עוזרים לעבריינים , מדינת עולם שלישי .
  העיקר לשים מצלמות בכבישים ולטעון שאירן זו בעיה קיומית לישראל
  בדיחה!!! , הבעיה הקיומית למדינת ישראל היא הפשע המאורגן בארץ .

 31. 17
  מדינת ישראל 2012 ביזיון


  עוד בוקר כזה שאני מתביישת שאני חלק ממדינת ישראל .
  נמאס כבר מהכוח הבלתי מבוטל שמקבלים נבחרי הציבור ! לא ייתכן שחוקי המדינה לא נוגעים להם . לא ברור לי אם חברי הכנסת שיושבים בירושלים יודעים מה זה עיקרון שלטון החוק . שלטון החוק משמש אמנה חברתית בין כלל האזרחים במדינה כלומר שרשויות השלטון כמו כלל האזרחים במדינה שווים בפני החוק . אז היום אנחנו בתור אזרחיים לא ממש שמים לב לזה אולי בגלל כי העבירות שעושים נבחרי הציבור הן פחות מעניינות אותנו אבל מה יהיה בעתיד ? אם נשתוק עכשיו ונעלים עין על עבירת כמו שוחד , מרמה והפרת אמונים מחר בבוקר אנחנו עלולים להתעורר למציאות הרבה יותר חמורה . הגיע הזמן לשנות את השיטה ולהפיל את הממסד החולה הזה ! מדינת ישראל 2012 היא לא מפותחת ולא כלום. מדינה ישראל 2012 מזיינת את התושבים שלה משפילה אותנו ומזלזלת באינטליגנציה שלנו. יכולה להיות לנו איכות חיים הרבה יותר טובה אם רק נפסיק לאכול את הזבל שמאכילים אותנו רק כדי שנשתוק . אז זין על ביבי והפרסומות שלו ביוטיוב - לא עשית כלום הכל אותו חרא ! אם באמת מתכוונים לעשות מהפכה בקיץ הקרוב אז שזאת באמת תיהיה מהפכה ולא איזה אירועי קיץ חברתיים ..

 32. 16
  אזרח פשוט

  מעניין אם היה מדובר באזרח מן השורה, תוך שלושה חודשים היה נשפט ומורשע - רק בישראל, ראש עיר יכול ללכת לרוקדים עם כוכבים כשמעליו תיק פלילי

 33. 15
  שר המשפטים: או שראש העיר ימות, או שהפרקליט ימות או שהאזרח יתיאש ממני
 34. 14
  זה לא תקלה ככה עובדת המערכת.

  תמונה בכל העיתונים של איש ציבור מובל עם אזיקים, 3 שנים לחקור במשטרה, 3 שנים להשלים חקירה ורק אז מתכבדים הפרקליטים להסתכל על התיק. זה לא במקרה, זה אחד הכלים להחזיק על המדף תיקים פתוחים על שרים וראשי רשויות וללחוץ עליהם בשביל שיילכו בתלם של הפרקליטות..
  ואז יש הגשה של כתב אישום אחרי 6 שנים בצל חקירה ואחר כך משפט עוד 5 שנים וכל הכספים שהאיש ציבור צריך להשקיע קודם בבחירה שלו ואחר כך בהגנה שלו זה עונש יותר כבד מגזר הדין עצמו.
  ואנחנו מתפלאים מי הולך לפוליטיקה. שכבר אין מנהיגים כמו שהיו פעם..

 35. 13
  ברבו להארץ שמעוררים הנושא
 36. 12
  השלטון בישראל כל כך מושחת,ולא מנסה אפילו להסתיר
 37. 11
  הכל בשל לחצים פוליטים

  העיכובים הם בשל לחצים פוליטיים שמופעלים מכל עבר. קשה לעבוד באווירה כזאת.

 38. 10
  לפחות ללחיאני יש כישורים

  במפלגת העברינים קדימה, אין שמץ של מושג מהי בושה. לחיאני נחקר, לחיאני מתראין בתקשורת, לחיאני מכריז על עצמו כמועמד לראשות הממשלה ועכשיו הוא הולך לרקוד לפנינו...

  נו טוף, הוא ממשיך את מורשתו של אולמרט בצורה הפוכה, (אולמרט היה קודם ראש ממשלה ואחר כך כך החל להחקר ולהשפט ואילו לחיאני קודם כל נחקר ואחר כך "יהיה ראש ממשלה" מטעם קדימה...)

  1. הוא יודע למה הוא מתראיין.....

   יש לו כנראה הרבה "תחמושת ליום הדין".......לכן הוא לא מפחד!

  2. לחיאני יודע שבת-ים מרכז העבריינות(אחרי נתניה ורמלה)-לא פוחד

   שחומה לחיאני בתוך ליבו יודע-אזרחי בת-ים כולם עבריינים
   אם שערה מראשו תפול-אזרחי בת-ים ישכבו על מתרסים.
   הם כבר הראו את כוחם כשהוא נעצר,המדינה תבער ותאמינו
   רק הודות לתושבים העבריינים-לחיאני יושן כמו תינוק-תפנימו.

 39. 9
  הסברתם בהצלחה מדוע אסור להתפטר גם לאחר "המלצה" של המשטרה ואולי גם אחרי כתב אישום

  האיטיות של הפרקליטות, וקודם של המשטרה ואחר כך של בתי המשפט הם טיעון מספיק לאי התפטרות. רק תארו לכם לשאדם יתפטר, החקירה של המשטרה תמשך 3 שנים, הפרקליטות עוד 3 שנים ואז יגידו שלא מגישים כתב אישום.
  יש שתי מסקנות. אחת, הדרישה מאיש ציבור להתפטר מופרכת. שתיים, אם רוצים שאנשי ציבור יתפטרו עם פתיחת חקירה, יש להגביל המשטרה והפרקליטות בזמן. אם אחרי 3 חודשים אין כתב אישום - לסגור וללכת הביתה.

 40. 8
  לחיאני

  לא לתת לו להופיע בתוכנית הטלויזיה

  1. צריך לעשות מחאה בפייסבוק נגד השתתפותו בתוכנית
 41. 7
  מי אמר "פרקליטות עולם שלישי"...
 42. 6
  הבכלבים נובחים והשיירה עוברת
 43. 5
  שטויות במיץ

  מנסיוני, תיק ״צוארון לבן״ לא בהכרח יותר מסובך מתיק של ״משפחת פשע״. אבל מכיוון שאף אחד לא עצור ואין צורך להכין כתב אישום במגבלת ימי מעצר, אפשר למזמז את התיק שנים.. אחר כך אפשר לסגור את התיק מחוסר עניין לציבור או לעשות הסדר טיעון שערורייתי כי מי עוד מתעניין בתיק או זוכר באיזו תרועה רמה הוא נפתח. למה לא מספרים למה עוזיאל, פרקליט מבריק, פרש מהתיק? הוא עובד ציבור וחובתם לדווח. אינני יודע על פרישתו דבר אבל באופן כללי, פרקליטים שונאים תיקים כאלה בגלל סיבות רבות ומעדיפים להניחם בצד לשנים רבות. שינוחו. וכהיועץ גם הוא נרפה ולא עושה דבר ונוהג לישון על משמרתו - התוצאה לפניכם. לילה טוב לכולם

 44. 4
  רפובליקת בננות..
 45. 3
  חיים אביטן

  אין ראש עיר עם כל כך הרבה חומר מפליל כפי שיש על אביטן,הוא וחבורתו ממשיכים במעשיהם וחיים תחת הססימה "הכלבים נובחים והשיירה עוברת"

  1. מבקש להוסיף ,לאביטן יש עוד כ-... 9 עד 10 תלונות במשטרה שנעלמו !

   אז מה זה טוב שיש חברים ועוד בצמרת המשטרה ,תשאלו את יוחנן דנינו ,אולי הוא יתן הסברים משכנעים. רבותי בצער רב אני קובע המערכות קרסו.

  2. חיים אביטן

   ראש העיר בחדרה הוא בושת הליכוד. שוחד הוא משתולל בעיריית חדרה. גירעון של עיריית חדרה עבר 200 מיליון ש''ח. רשימת חברי מרכז הליכוד בחדרה – עובדי עיריית חדרה ובני משפחתם.
   הצלחת הבגרויות של ילדי חדרה – 45%. בזה חיים אביטן קיבל פרז חינוך. חדרה מוזנחת.
   חיים אביטן מצפצף למבקר המדינה ולדוח שלו. טוב שיש לו הרבה חברים.

 46. 2
  אני לא מאמין שזו תשובת הפרקליטות. עומס עבודה. זו פשוט שערוריה. אין עו"ד בארץ?

  ראשי ערים מסוכנים ממשיכים למשול , לקמבן ולדפוק ואנחנו משלמים את המחיר. במדינה שיש בה יותר עורכי דין מבני אדם הייתי מצפה למצוא כמה עילויים שיעשו את העבודה. איך זה יכול להיות? הצילו !!!!

 47. 1
  ארבע וחצי שנים!?????,,,,,