4 צעירים ערבים נעצרו בחשד לתקיפת יהודים

מאוחר יותר נעצרו 5 שבאו לבקרם בבית המעצר בחשד לתקיפת שוטרים; ה-4 חשודים בכך שתקפו 3 אחים ללא סיבה ביום ה' האחרון בירושלים

ארבעה צעירים ערבים תושבי סילוואן נעצרו היום (שבת) לפנות בוקר בחשד שתקפו שלושה יהודים בעמק גיא בן הינום בירושלים, ופצעו אותם באורח קל. במהלך היום נעצרו עוד חמישה מבני משפחתם שהגיעו לבקרם בבית המעצר ולפי החשד התעמתו שם עם שוטרים. מעצר ארבעת החשודים הוארך הערב בבית משפט השלום בירושלים. החמישה האחרים יובאו להארכת מעצר מחר.

עו"ד מוחמד מחמוד המייצג את כל החשודים בפרשה טען כי במהלך המעצר הבוקר, נוצרה מהומה שבמהלכה תקפו השוטרים את חלק מהעצורים, שנזקקו בעקבות זאת לטיפול רפואי. במשטרה מנגד טוענים כי הכוח הוא זה שהותקף.

התקרית אירעה ביום חמישי האחרון. שלושה אחים יהודים הגיעו לגיא בן הינום עם משפחותיהם מירושלים ומבית שמש כדי לבלות שם את חג העצמאות. אחד מהם, יהודה שוקון (25), סיפר ל"הארץ": "היינו 11 נפשות, המשפחה שלי ושל אחותי, לפארק של גיא בן הינום כדי לעשות על האש. הסביבות השעה שש בערב התיישבו לידינו 6 או 7 צעירים ערבים. אחי החל לדבר איתם, ובהתחלה הם ענו בנימוס אבל אז פתאום, משום מקום, הם התחילו לקלל את אחי ולהתקרב לעברנו באיום".

עמק גיא בן הינום בירושליםאמיל סלמן

לדבריו,הצעירים שלפו שלשלאות ברזל ומקלות משוננים שהחביאו מתחת לבגדיהם, ותקפו את בני המשפחה. "אני ושני האחים שלי חצצנו בין שאר המשפחה לבינם. אחד מהם פגע עם השרשרת בראש של אחי הקטן, שנזקק לתפרים", ממשיך שוקרון. "אח אחר נפגע בצוואר ושלישי נפצע בידו". לטענתו, במהלך התקיפה אף הופיע חבר של התוקפים רכוב על סוס וסייע להם.

"האירוע עצמו לא נמשך יותר מדקה", מספר שוקרון, "הוא נגמר אחרי שאחי הצליח לתת מכה חזקה עם המנגל בפנים של אחד מהם, והם ברחו לכיוון הכפר סילוואן הסמוך...זה לא שהלכנו לעשות על האש במקום מסוכן, זה קרה ממש בלב ירושלים. לא חשבנו שהבילוי שלנו יסתיים כך".

המשטרה פתחה בסריקות לאיתור התוקפים. לטענת שוקרון, גיסו צילם תמונות סטילס של אירוע התקיפה, וכרטיס הזיכרון של המצלמה הועבר למשטרה כדי שתבחן את התמונות.

בנוסף, בחמישי נפצע באורח קל ילד כבן 11 מיידוי אבנים סמוך לשער האריות בעיר. כמו כן, הותקף צעיר חרדי בעיר עתיקה על ידי צעירים ערבים. כוח מג"ב תפס את אחד מהם ופתח בסריקות לאיתור התוקף השני.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 18
  למה במדור פלילי ולו לאומני???
 2. 17
  אין ערבים אין פגועים
 3. 16
  מתי תבינו שהארץ לא יעשו כתבות נרחבות בנושא גם אם יצטברו מליון אירועים כאלו כי אצלם היהודי תמיד אשם

  אבל אין ספק שללא קשר לעיתונות ולתקשורת, הצטברות של אירועים כאלו (כמו גם הרצח ברמלה, רצח קרפ בים, אונס יהודיה על החוף בנתניה ע"י 5 "צעירים" וכו') יביא בסופו של דבר (שנה שנתיים) להתקוממות עממית יהודית, ולא כנגד השלטון.

 4. 15
  בסוף יתברר ההפך
 5. 14
  לינץ! אונס! גרמניה 1933! אה, לא. התוקפים הגזענים:

  דוקא ערבים... אז זה הכיבוש! כן. גם את ברנר רצחו בגלל הכיבוש.

 6. 13
  מחכה למאמר המערכת של "הארץ" שימחה על ההסתה של המנהיגים הערבים
 7. 12
  מנצלים את החולשה שלנו
 8. 11
  צריך לדלל את הערבים בכוח

  להביא מומחים מגרמניה

 9. 10
  איזה יופי! עכשיו יש הוכחה שהערבים אלימים ורוצים להשמידנו. אני ממש חייב שיקרה משהו כזה מדי פעם.
 10. 9
  דו קיום? הדדיות? שוויון?

  למה ערבי יכול להרגיש בטוח כשהוא מסתובב בתלפיות או בגבעת שאול בעוד יהודי שרק מתקרב לאיזור קו התפר חוטף גרזן בראש או דקירה ברכבת או מכות נפלאות? אסור לשכוח שמדובר בירושלים, בירת ישראל, המדינה שקמה כדי להגן על יהודים מהצקות כאלה בדיוק...

 11. 8
  האם הכסף שאתם מקבלים מערב הסעודית שווה את החיים של הילדים שלנו?

  מכרתם את עם ישראל בעד נזיד עדשים אך אל תשכחו הילדים שלכם ושלנו באותה סירה כן באותה הסירה שאתם מחוררים עם כתבות הנאצה שלכם נגד עם ישראל וההתעלמות המוחלטת שלכם מהכאב שלנו.

 12. 7
  האם דוד גרוסמן יכתוב על יהודים שהותקפו ?
  1. למה שיכתוב? מה, הוא יהודי ?
  2. לא משלמים לו בשביל זה
 13. 6
  התייחסות ראשונה לנושא בעיתון הזה, ללא מאמר מערכת מתלהם, ותוך איחוד מקרים שונים למאמר אחד

  לו יהודי היה עושה עשירית מהמעשים האלה, הייתם כבר מוציאים סדרת כתבות על סוף העולם.
  (טוב, אם זה היה יהודי שעושה דברים כאלה במסגרת ה"מחאה החברתית" כנראה שהיה זוכה לכתבה אוהדת).

 14. 5
  העיקר על "תקרית מלחה" פצחתם בסדרת כתבות

  אבל במקרה הנ"ל צמצמתם 3 מקרים שונים בכתבה אחת....!!! תבינו שאתם מכתבי דעת קהל תפסיקו להתייחס לכל תקיפת יהודים בידי ערבים בחזקת "כלב נשך אדם" ...אוביקטיביות בדיווחים זה המינימום המתבקש לעיתון ברמתכם

 15. 4
  לא יהיה שלום... צריך להתפכח ולהבין, אין איתם עתיד
  1. כן היהודים האלה באמת מעפנים. חבל על הזמן שלנו
 16. 3
  מה ההיתממות הזאת,מה זה אם לא לאומני?

  אולי על רקע רומנטי,אולי הסוס לא אוהב משפחות גדולות,או ש אתם בהארץ לא מפנימים

 17. 2
  ביבי תתעורר יש טרור בתוך ישראל .. עזה לא מעניינת
 18. 1
  איך זה יתכן?חשבתי שהערבים רוצים לחיות איתנו בשלום,חחחח....