כמה שעות לאחר האירוע: החשוד בזריקת בקבוקי התבערה התעמת עם פעילים

במשטרה מייחסים לחיים מולה, תושב שכונת שפירא בדרום תל אביב, את השלכת ארבעת הבקבוקים לעבר בתי המסתננים. מעצרו הוארך היום

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (ראשון) בארבעה ימים את מעצרו של חיים מולה, החשוד בהשלכת ארבעת בקבוקי התבערה לעבר בתיהם של מבקשי מקלט אפריקאים בשכונת שפירא בעיר. החשוד, תושב השכונה בשנות ה-20 לחייו, נעצר הלילה, ובמשטרה מייחסים לו את השלכת ארבעת הבקבוקים.

מולה היה בין הצעירים שהתעמתו ביום שישי עם מפגינים למען זכויות הפליטים, שהגיעו לשכונה בעקבות התקרית. במהלך העימותים הוא תלש מספר שלטים מידיהם של הפעילים, ואף הוזהר בידי המשטרה כי במידה ולא יירגע הוא ייעצר.

בלילה שבין חמישי לשישי הושלכו ארבעה בקבוקי תבערה אל עבר דירות של זרים בשכונה וכן אל עבר דירה קטנה המשמשת גן לילדי זרים. באף אחת מן ההתקפות לא היו נפגעים בנפש, אולם נגרם נזק לרכוש.

החשוד בזריקת בקבוקי התבערה (מימין בחולצה השחורה), בהפגנה ביום שישידניאל בר און

המתיחות בין התושבים הישראלים הוותיקים בדרום תל אביב לבין אוכלוסיית מבקשי המקלט ומהגרי העבודה מחריפה ככל שחולף הזמן. על פי נתוני רשות האוכלוסין וההגירה, ב-2011 הסתננו לישראל יותר מ-17 אלף איש, רובם מסודאן ומאריתריאה. הזרם נמשך גם השנה, כאשר בינואר עמד מספר המסתננים לישראל על כ-2,200. לרוב, לאחר הליך זיהוי במתקן המעצר בקציעות, מובלים המסתננים לאזור התחנה המרכזית בתל אביב. להערכת העירייה, מתגוררים בדרום תל אביב כ-40 אלף מהגרי עבודה ויותר מ-20 אלף מבקשי מקלט.

רוב העובדים הזרים ומבקשי המקלט מתרכזים בשכונת התקווה, שכונת שפירא, אזור התחנה המרכזית, נווה שאנן וקרית שלום. השינוי הדמוגרפי הוביל את תושבי דרום תל אביב לנקוט צעדי מחאה. הם ערכו כנסים, הפגנות ואפילו פוצצו ישיבה של מועצת העיר בשנה שעברה. לטענתם, ריבוי הזרים הפך את החיים בשכונות הדרום לבלתי אפשריים. התושבים מתלוננים על תקיפות, הטרדות מיניות, פריצות לבתים, גניבות, סמים ושתיית אלכוהול מופרזת ברחובות ובגינות הציבוריות. לצד זה, האפשרות לשכן זרים רבים בדירות קטנות, העלתה גם את מחירי השכירות.
 

חצר גן הילדים שנשרפה בשכונת שפירא, בסוף השבוע דניאל בר און

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 29
  מה הפלא שאין מגרשים אותם מיד עם בואם לכאן? הרי ביבי וברק, שניהם עובדים זרים בארה"ב.

  במיקרה של כשלון בבחירות הבאות, מחכות להם משרות מכניסות בארה"ב. מישהו עוד יזכיר להם את רדיפת המסתננים האפריקנים. שלטונות ההגירה בארה"ב מחזירים את כל המסתננים ממקסיקו לארצם כבר למחרת הגעתם. אצלנו מג"ד של יחידת מילואים עומד למשפט על שהחזיר למצרים בבוקר כמה מסתננים שחדרו לישראל בלילה.

 2. 28
  רגע זריגת בקבוקים ושבירת חלונות מזכוכית,,,,

  ייש מצב שפעם בתקופת הנאצים זרקו על היהודים בקבוקים וזרקו על בתי עסק שלהם אבנים שניפצו את כל מה שהיה מזכוכית,,,תודה לאל שהתנהגות זו כבר אינה קיימת ושייכת להיסטוריה עגומה,,ובטח לא בארץ שלנו שרוב התושבים יהודים שחוו התנהגות זו בתקופה האפלה בתולדות היסטוריה בעבר

 3. 27
  חבל שלא פגע עם בקבוקי התבערה, צריך לכוון יותר טוב. די עם השקרים והצדקנות. כבר כולם מפחדים
 4. 26
  דומה לרוצח הצרפתי! הלאה לגזענות!
 5. 25
  קשה לראות את התמונות באייפון, אבל הרשו לי לנחש: הבחור חובש כיפה על הראש
  1. אה, יש לך אייפון. בלי שום קשר, אני בטוח ש(בלי שום קשר כמובן)בשכונה שלך לא מסתובבים מסתננים.
 6. 24
  הכתובת על הקיר, ראו מה מתרחש בערי אירופה. 5 נקודות למחשבה.

  1. אפריקה, ארצות איסלם רבות ולא רק במשבר כלכלי חברתי לאומי מהגדולים בהסטוריה, מדובר בעשרות מיליונים אם לא למעלה מזה הרוצים להגר.
  2. ישראל מונעת מערכי ישראל נישואים והבאת קרובי משפחתם מארצות ערב מהגדה ומהרצועה, קל וחומר , באם אנו חפצי חיים (לשמור על תרבותינו ולהצדיק את הדם והקרבנות שלחמו למען ארץ ישראל) , למנוע זאת מהמהגרים עבריינים שאינם אזרחי המדינה.
  3. כמו בארצות אירופה וצרפת בראשן, הם יביאו את בני משפחותיהם וישראל תהפוך לשלוחה אפריקאית, עם עוני ההולך וגבר, אלימות ,הרס תרבותי , ניכור.
  4. לכל אותם תומכי פליטים, אין לכם הזכות המוסרית ,לבטל ולזלזל בקרבנות ששילמנו למען ארץ זו! אין לכם הזכות המוסרית להביא עלינו חורבן , עוני, פערים חברתיים למעשה את החוליים והמשברים החברתיים שארצות אירופה סובלות מהן. זכותנו לשמור ולהלחם על קיומינו התרבותי.
  5. לכן יש לפעול בנחישות, באופן מוסרי , ולהוציאם מהארץ , באמצעות פיצוי כספי . מי שמתנגד לצאת לארצו אזי , באותו אופן שהם שלמו למצרים ולבדואים להביאם לארץ , להעבירם את הגבול לסיני שמשם הגיעו ושיסתדרו עם הבדואים.

  1. צביעות.

   ישראל לא תצליח לעצור את השטף ולשמור על זהותה. בדיוק כמו אירופה ושאר המקומות. העולם צועד לקראת גלובליזציה וטשטוש הזהויות הישנות. ואנו לא יכולים להחזיק במקל בשתי קצותיו. ולגבי חוליים ומשברים חברתיים- אתה צודק. אין לנו בעיות ומעולם לא היו, רק האפריקאים האלה הביאו אותן לכאן

 7. 23
  קורבן של מציאות בלתי אפשרית שיצר ראש הממשלה. ראש הממשלה ברפיסותו ואי יכולתו להתמודד עם הבעיה - השאיר אותה מתוך כוונה שהלחץ הציבורי יגבה אותו לבצע פעולות קיצוניות.
 8. 22
  מסתננים תקראו לסבא וסבתא שלכם

  אין כאן מסתננים.
  בימים שבהם חוקים חדשים מנסים להוסיף משמעויות פליליות לתואר מסתנן ועונשי מאסר כבדים למי שיסייע להם, ראוי להיזהר בשימוש במינוח הזה - יש לו השלכות קשות. החוקים הדרקוניים שהועברו בישראל מאפשרים להעניש ולגרש מסתננים בקלי קלות ואלי ישי כבר הוכיח שאין לו בעיה לגרש גם ילדים ישראלים לחלוטין; אם היו מסתננים הם היו מגרשים אותם.

  יש כאן פליטים שברחו מסכנת מוות ושישראל מסרבת לבדוק את בקשותיהם למקלט - וסיבותיה עמה. בינתיים, שישמרו את הדמגוגיה בשנקל שלהם לעצמם. הם מבקשי מקלט ותו לאו.

  1. אולי הם היו פליטים במצרים פה הם מסתננים.
 9. 21
  מבקשי מקלט? הדבר העיקרי שהם עושים במקלט של הבנין שלנו הוא...
 10. 20
  היהודים משתלטים על העולם
 11. 19
  מי אומר שהפגנות לא מועילות בכלום =)
 12. 18
  השופטים, השרים והיועמש"ים לא יסלחו לו על שסיכן את המנקות והמשרתים.

  ביחד עם אותו אחד שזרק את הבקבוק, הייתי תולה את אלה שהעסיקו את המנקה הלא חוקית. מבחן בוזגלו הנה הוא לפניכם. רוצים שלא יאונה למסתננים כל רע ? שכנו אותם באקירוב ורחוב ה' באייר. כמה נחמד לכם לגור במגדלי צפון העיר, לנוע על מרצפות השיש המבריקות (פעמיים בשבוע גם פנלים) מליקוק סודני ארוך, לברבר בטכסים חשובים על יום השואה וכו' וכו' (למרות שאתם גזענים לא קטנים) ולצקצק כשאזרח דרום העיר משתולל כי המסתננים גנבו לו את העבודה או מכניסים אלימות וסמים לרחוב של הילדים שלו.
  בושה וחרפה, ואותה נמחה בבוא היום בבריקאדות של באזל, יהודה מכבי, טאגור ועוד.

  1. מסכים עם רוח הדברים, אבל אנחנו צריכים אירגון עם תכנית פעולה.

   בן-ארי וברוך מרזל וגם איתמר בן דביר התחילו ע"י כך שהעלו מסתננים על אוטובוסים והביאו אותם לבריכת גורדון לתדהמת כל המתרחצים שם. כולם יצאו מיד מהמים וברחו. בזמנו הם הבטיחו לנו שבאמתחתם עוד פעולות מחאה כאלה. קדימה, שיתחילו לפעול .

 13. 17
  ממש דומה להתממות ואובדן השפיות של אברושמי
 14. 16
  איזו מצוקה. על מה אתם מדברים

  אני גרה כאן כמעט 5 שנים בשכירות. אין לי בעיה עם אף אחד ואף לא היתה לי. על איזו מצוקה איומה מדברים המתלוננים?-
  יש בעיה בשכונת נווה שאנן, שהפכה למקום מפוקפק ולא נעים. זה כבר היה כשהגעתי לאיזור, והאשמים הם אלה שאפשרו למעסיקים של העובדים הזרים לשכור שם דירות ולשכן בהן 20 איש בדירה זולה. אבל בשפירא ב-5 שנים שאני גרה כאן, והולכת לבד בלילות לא נתקלתי לא באלימות, לא בהטרדות ולא בפשע מצד זרים. רק מצד ישראלים תושבי השכונה, ואני לא צינית. יש כאן זונות רוסיות, אלכוהוליסטים ושאר ירקות, אבל הפליטים פשוט אינם מפריעים לאיש.

  1. ואני גרה בשפירא ומרגישה אחרת ממך זרה בארצי מיעוט נכבש
  2. אז תעברי דירה. למזלך זו מדינה יהודית, רוב הסיכויים שלא תחושי מיעוט ברוב חלקיה

   שירה, איך זה בא לידי ביטוי?- מה מפריע לך? למעט העובדה שרוב השכנים שלך כהי עור, איך הם מפריעים לך? חוץ מזה, גאונים כל התושבים ה"מקוריים" של השכונה. למה השכרתם את הנכסים שלכם לזרים? - עכשיו תצעקו. או אולי תאשימו את השמאלנים שבאו לגור בשכונה ועכשיו מגינים על הזרים. רק לא לשכוח שבזכות ה"שמאלנים" האלה השכונה עלתה דרגה ומחירי הנכסים עלו.

 15. 15
  הפולשים האפריקאים - כישלונו של הרמטכ"ל הקודם אשכנזי

  הפולשים האפריקאים הממלאים את תל-אביב, אילת, ערד
  הם פרי כישלונו המובהק של הרמטכ"ל הקודם גבי אשכנזי
  שהיה עסוק במלחמות ועסקאות אפלות עם בועז הרפז
  ושכח לסגור את השערים בגבול הדרומי הפרוץ והמופקר.

 16. 14
  לא פליטים => אלא מסתננים עבריינים אנסים ורוצחים. הדמגוגיה הזולה שלכם וההשוואה לנאצים לא עובדת עלינו

  כשהממשלה הצבא והמשטרה מפחדים מכמה אנשי תקשורת ופעילי שמאל, אז לאזרחים אין ברירה והם לוקחים את החוק לידיים.

  1. למה ההשוואה לא עובדת? גם היהודים היו גנבים, מועלים, שותי דם נוצרים ובעלי כוונה מוכחת להשתלט על העולם.
 17. 13
  טוב מאוד שתפסו אותו. עכשיו בבקשה להקשיב לתושבי דרום תל אביב ולמצוקותיהם.
 18. 12
  כן - ועכשיו השופט יגיד שבליבו גמלה הכוונה לזרוק בקבוקי תבערה על בתים, אך במוחו לא חשב שהם עלולים להישרף.... וירשיע אותו ב"הפרת סדר" או משהו, וישחרר. אה, לא? אולי לא. אחרי הכל, לא מדובר בכמה ערבים שרצחו יהודי באכזריות מקפיאת דם, נכון?

  כן - ועכשיו השופט יגיד שבליבו גמלה הכוונה לזרוק בקבוקי תבערה על בתים, אך במוחו לא חשב שהם עלולים להישרף.... וירשיע אותו ב"הפרת סדר" או משהו, וישחרר. אה, לא? אולי לא. אחרי הכל, לא מדובר בכמה ערבים שרצחו יהודי באכזריות מקפיאת דם, נכון?

 19. 11
  אני מציע להעביר את המסתננים הללו לנווה אביבים ושיכון דן-שמה לא יזרקו עליהם בקבוקים
  1. להעבירם לכיכר המדינה ולפארק הירקון
 20. 10
  עצוב נורא שמי שכנראה השליך את בקבוקי התבערה הוא אתיופי...

  הוא כנראה הפנים את הגזענות בחברה הישראלית... עצוב מאוד.

  1. בהכללה שלך, הוכחת שאתה בעצמך גזען

   למה היותו ממוצא אתיופי צריך לגרום לו לקבל את המסתננים הלא חוקיים מאפריקה?

  2. מגיב 10 תסתכל על תמונת החשוד ותחשוב שנית..
 21. 9
  גן ילדים!!! איך אפשר?
  1. בכל מקום ש"אפשר" למבוגרים - אפשר גם לילדים

   במה האפריקנים טובים בעיניך מהמתנחלים?

 22. 8
  הצתת בתי המסתננים היא אפס קצהו של האסון הצפוי לחברה הישראלית אם לא יסולקו .אין שום אפשרות לקבלתם הציבור ברובו המכריע דוחה אותם למרות היחצנות של התקשורת השמאלנית. לכן הפתרון היחידי הוא לסלקם בהקדם האפשרי או לפחות לכלאם במחנות מעצר שלא יטרידו את האוכלוסיה עד שיסולקו כנראה עד לא יגיעו לאיזורים שבהם מתגוררים רוב המצביעים הפוטנציאלים הפוליטיקאים לא יקחו זאת בדחיפות המתבקשת.
 23. 7
  יש להבהיר למסתננים באופן חריף כי הם אינם רצויים בישראל. יש להם את כל אפריקה או שילכו ליםי הנפש באירופה.
 24. 6
  תודה לתקשורת על החלופה של פליטים ואפריקאים במקום ה"מסתננים" שהקימו עליהם את האליהום הפרוע של ההמון צמא הדם
 25. 5
  למצות את הדין עם המנוול חסר הלב!
 26. 4
  פשע שנאה הוא הפשע החמור והמסוכן ביותר! כלא של שנים לפורע ולמי שהסית אותו - אלי ישי.

  כאן לא תהיה הסתה נאצית!

  אני מכיר את שכונת שפירא כי בני גר שם, והתושבים פשוט משקרים, הם משקרים והם מוסתים.
  אפשר לחשוב איזה שכונה מטופחת הם ניהלו לפני שהגיעו הזרים, זה היה איזור מלוכלך ומוזנח, שורץ ערסים ומטרידים. למעשה הזרים העלו את הרמה של השכונה, יחד עם צעירים כמו בני שבוחרים לגור שם בגלל המיקום הנוח ובגלל
  מחירי השכירות הטיפה פחות מטורפים (3,000 שקל לשני חדרים זעירים טחובים ומוזנחים שלא שופצו 50 שנה).
  הפליטים הם הרבה יותר תרבותיים מהתושבים הישראלים שעכשיו זורקים להם לתוך הבית בקבוקי תבערה.
  דוח של ועדת הכנסת מצא שאחוז הפשיעה בקרב הפליטים נמוך בהרבה - נמוך בסדר גודל - מהפשיעה בקרב הישראלים. שכונת שפירא היתה מקום הרבה פחות סימפטי לפני שהם הגיעו.

  1. שקר ! אילו היו פועלים לפי אלי ישי, לא היו מהגרים ולא היתה בעיה.

   והנתונים הסטטיסטיים שאתה מביא פשוט מצוצים מהאצבע.

 27. 3
  במקום לזרוק בקבוקי תבערה על ראש העיר והממשלה על ההחנחה וחוסר הטיפול , השלטון משסה את הקבוצות המנולצות אחת בשנייה.

  ישראל היא לא המדינה היחידה בעולם שקולטת מספרים גדולים של פליטים ומהגרים אבל ישראל היא היחידה שמזניחה אותם ואת שאר האוכלוסיות המוחלשות.

  1. יש כאן הסתה לרצח של ראש העיר וחברי הממשלה !!!

   אני מקווה שמנסים לאתר את יונתן !

  2. שטויות זו הסתה לכוויות דרגה א'...
 28. 2
  להעמיד את מולה לדין על ניסיון רצח!
 29. 1
  ביבי, למה לא סגרת את הגבול הפרוץ? כל חודש 2000- 3000 אפריקנים חסרי כל פולשים לישראל. ההגירה לישראל היא פצצת זמן מתקתקת, אסון לאומי, אסון חברתי ואסון סוציאלי (גם לזרים עצמם). למרבה האסון, אין לביבי אופוזיציה על מחדל הזרים. ה"אופוזיציה" עלובת הנפש מתאימה עצמה ל"רוח" התקשורת. אבל זה לא יעזור לכם, זה יתפוצץ למדינת ישראל בפרצוף, וזו לא "בעיה" של דרום תל אביב.
  1. אתה לא יודע שהיכן שביבי דורך- לא צומח דשא?
  2. ומה עם ההגירה מרוסיה ואוקראינה ומולדובה?
  3. אסון אלקטורלי