בלי חרטה

חגי עמיר ישתחרר ביום שישי מהכלא

עמיר הורשע בקשירת קשר לביצוע רצח ראש הממשלה לשעבר, ונידון ל-16 שנות מאסר; במהלך מאסרו הוא הורשע באיומים ברצח כלפי אריאל שרון

חגי עמיר, אחיו של רוצח ראש הממשלה לשעבר יצחק רבין, ישוחרר מהכלא ביום שישי השבוע לאחר 16 שנות מאסר. חגי, שהורשע בקשירת קשר לביצוע הרצח, העביר את רוב מאסרו לבד בתא בכלא איילון שברמלה, והוא מעולם לא הביע חרטה על מעשיו.

במהלך משפטו של חגי עלה כי הוא, אחיו יגאל וחברו דרור עדני, תיכננו את הרצח והעלו מספר אפשרויות כיצד לבצעו. לפי כתב האישום, חגי היה גם שותף לסיור מקדים סביב ביתו של רבין במסגרת תכנון הרצח

במהלך מאסרו נידון חגי לשנת מאסר נוספת בגין איומים על ראש הממשלה לשעבר אריאל שרון. עמיר הורשע לאחר שבסוף חודש אוקטובר 2004, השמיע בפני סוהריו בכלא "אשמורת" איום בנוסח: "אני יכול להרים טלפון ולדאוג שיחסלו ויפוצצו את שרון". דבריו נאמרו בימים שבהם גברו האיומים על חיי ראש הממשלה שרון, על רקע כוונתו ליישם את תוכנית ההתנתקות.

חגי עמיר
חגי עמירמוטי קמחי

חגי היה אמור להשתחרר לפני חצי שנה, כיוון שתקנת השיחרור המינהלי מאפשרת להורות על שיחרור מוקדם של אסירים, כדי למנוע מצוקת מקום בבתי הכלא. עם זאת, נציב שירות בתי הסוהר, רב-גונדר אהרן פרנקו, החליט שלא לאפשר באותו חודש שחרור מינהלי של אסירים. הסיבה לכך היתה שעקב עסקת שליט, שבה שוחררו כאלף אסירים, היה מספר קטן של אסירים מתחת לתקן המותר במתקני הכליאה, והשב"ס החליט שלא לבצע שיחרור מינהלי.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 20
  לא נישכח ולא נסלח על הרצח ועל ההסתה שקדמה לו; כולנו יודעים מצד מי.
 2. 19
  מה הבעיה בדיוק? חגי עמיר שילם את חובו לחברה. מגיע לו לפתוח דף חדש. שיהיה לו בהצלחה.
 3. 18
  יום עצוב היום במדינת הימין הבור
 4. 17
  שיירקב עם תומכיו.
 5. 16
  כנראה שלא הביע חרטנ כי לא עשה כלום. הכל סרק סרק.
 6. 15
  אין אפשרות להחזיק אותו עוד כמה שנים בכלא?
  1. על מה שיביע חרטה כשהכל כאן חרטה ברטנ אחת גדולה.
  2. כבר עשו את זה, הוא ישב "אקסטרא" 6 שנים

   כמו ברפובליקת בננות, הפרקטילות הוסיפה לו 6 שנים.

 7. 14
  בקרוב גם אחיו אמן
  1. אמן ואמן - עדיף אדם עם עקרונות מוטעים מאשר המון חסר עקרונות בכלל
  2. I hope that he never go free!!!
 8. 13
  אסור שישתחרר! להוסיף לו בהליך מזורז עוד 30 שנה

  נמצא כבר איזה סעיף שהוא יהיה אשם בו אולי.

 9. 12
  עיקרון סופיות העונש - לידיעת המנדנדים לשופטים

  שחרורו של חגי עמיר על-פי החוק מעמיד שוב את הציבור מול אחד מעקרונות הענישה במדינה מסודרת,דמוקרטיה או סתם מסודרת: אדם נענש בין, שאר הנימוקים,כדי להרחיקו מהחברה,אך בכל-זאת,בסתירה למטרת הרחקתו מהחברה,הוא בסופו של דבר משוחרר,ואיש אינו שואל לפשר הסתירה.רק פה בארץ מופעל לחץ על בית-המשפט,בעזרת נציגות פמיניסטיות בעיקר,להאריך את המאסר,לפי העיקרון שאם המאסר הוא לתקופת X,ידרשו הלוחצים תקופת מאסר של פעמיים X או X פלוס Y ללא חשיבות למידת ה-X,העיקר יותר.

  כשמשתחרר פושע מסוכן כחגי עמיר, זו הזדמנות להפנים פעם נוספת את עיקרון סופיות העונש בחברה שפויה,ומכאן לזכות במבט נוסף לטירוף הפמיניסטי העומד מאחורי הפדנטיות הקפדנית הזו שבנידנוד לבית-המשפט, לאסור יותר גברים וליותר זמן.

 10. 11
  הכתבה מוציאה מההקשר ומעוותת את הסיפור. חבל

  חגי עמיר התרגז על סוהר שלא אפשר לו להחזיק שפורפרת טלפון באגף והתעקש לחייג בשבילו - לגיטימי או לא, עמיר הרגיש מושפל מהמעמד והתפרץ על הסוהר.
  במקום להבין שמדובר בפליטת פה דבילית ומופרכת (כאילו שחגי עמיר יכול לדאוג באמת לחיסול שרון מתוך הכלא) , הבינו את דבריו כקנוניית רצח, שפטו אותו לעוד תקופה בכלא , וביטלו לו את קיצור השליש - התוצאה היא 6 שנות מאסר נוספות בפועל.

  האם באמת נשמרה כאן המידתיות וההוגנות כלפי עמיר ביחס למורשעים אחרים בעבירות דומות של אי מניעת רצח ?

  האם לא היתה מידה כלשהי של נקמנות באקט הזה שהוביל ל6 שנות מאסר על פליטת פה שטותית?

  הנאורות והסובלנות שלנו נבחנת דווקא במקרים האלה.

  1. ליתר דיוק...

   הוא אמר לסוהר באותה התפרצות אמירה שכוונתה היתה - "נו מה נראה לך, שאם אני ארים את הטלפון בעצמי אז יחסלו את שרון?". הסוהרים שנכחו במקום הפכו את האמירה הזו, שכוונתה ברורה, ל"איום". בכתבות הראשונות בעניין זה פורסם הנוסח האמיתי של הדברים, אחר כך נשחק ונשכח.

 11. 10
  חגי תהיה חזק , המזימה של רצח רבין לא החזיר את השמאל לשלטון
  1. בוא רק נתעלם מהעובדה שהשמאל היה בשלטון בזמן הרצח
  2. אבל היה גמור בסקרים.
 12. 9
  אני נותן לו 3 חודשים בחוץ - הוא כבר יפלוט איזה אמירת הסתה שתחזיר אותו לכלא לעוד 3 שנים
 13. 8
  רוצח בן עוולה - תקראו

  זה לא משנה מי לחץ על ההדק... הרצח שלו הוביל לעוד הריגים רבים וקריסת השלום. במדינתנו שמתדרדרת לימין הקיצוני - הוא עוד יהפוך לגיבור. צבר דור שמיני ולוחם בסדיר ומילואים בצהל - אני כבר מתבייש להיות ישראלי

 14. 7
  בארץ אחרת הוא לא היה יוצא מהכלא חי
  1. בארץ אחרת הוא לא היה נכנס לכלא
 15. 6
  במזל טוב

  כבר האכלנו אותו בחינם די והותר שנים.

 16. 5
  זהו היום המאושר בחייו של איש הרוח החשוב, אינפיניטי-חמיש-פרויד, (למעט כמובן היום הנפלא בו ישתחרר אחיו של חגי). שכן, עפ"י אותו אינטלקטואל ענק, ביום שישי יצא לחופשי אדם חף מפשע, ששמעון פרס חדר לגופו דרך חלומותיו והטמין בו את הרצון לראות את מותו של רבין. גם את תכנוני הרצח רקם אותו אדם (עפ"י הודאת אחיו) ע"י השלט הרחוק של שמעון פרס. את אחיו של חגי חטפה החללית של פרס "תלת-רגל הסכם אוסלו" והדביקה להנ"ל מתכת על מצחו שאיתה ניתן לתקשר בטלפאתיה- וכך הופעל האחרון על-מנת לרצוח. כל זאת עשה פרס רק משום שחשק בלאה רבין...
 17. 4
  ____ חגי אמיר ____ (((*))) (((*)))

  במידה ואחיך הוא אכן רוצח ראש הממשלה,אין לך זכות קיום מאחר ולרצח פוליטי אין מקום במדינת ישראל!!! ההיסטוריה תשפוט אם יגאל אמיר אכן רצח את ראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין ז"ל.לא מעט מבני עמנו לא הסכימו עם דרכו של רבין,אך הוא נבחר בדרך דמוקרטית והעביר את ההסכמים הקשים(אוסלו) בדרך דמוקרטית,לעולם לא נדע מה היה קורה אם רבין היה ממשיך את דרכו ומסיים את תכניתו,אולי היה טוב יותר ושלום אמתי,אולי לא,לא נדע אך אנו יודעים שרק המעז מנצח ורבין העז כשקיבל את אמון העם ו- 61 קולות מחברי הכנסת. משפחת רבין לא בטוחה שאמיר רצח את רבין - ולכן כאזרח הניזון מהתקשורת זה מבלבל,לא פחות מהשאלה מי רצח את גון קנדי!! ההיסטוריה תשפוט,רק נכדנו וצאצאינו ידעו אלא אם כן נזכה באמת לדעת את האמת בדור זה!!

 18. 3
  BARUCH HASHEM YIGAL BEKAROV
 19. 2
  זה כואב לשמוע שהוא משתחרר ,זה כואב לשמוע שאין בליבו חרטה. אבל מה שהכי יהיה כואב זה לראות את התמיכה שהוא הולך לקבל כשהוא ישתחרר...מבחינתי זה שבר
  1. שבר?

   וכי מי הכבשה התמימה שעמד על הבימה ושר שירי שלום בשעה ששלח את חייליו לשבור לערבים את הידיים ואת הרגליים?

  2. קוראים לזה דמוקרטיה, הוא מיצה את הדין.
 20. 1
  חכם על צמחים: בטח ירוץ עם שיחרורו לבית לוינשטיין