איציק אברג'יל הגיע לעסקת טיעון בארה"ב: 10 שנות מאסר

לפי העסקה, אברג'יל יורשע במעורבות ברצח של הסוחר הסמים ישראלי סמי אטיאס, סחר בסמים, הלבנת הון וסחיטה. כנראה ירצה את העונש בישראל

יצחק אברג'יל הגיע הלילה (שלישי) להסדר טיעון עם התביעה בארה"ב. במסגרת ההסדר, שהוצג לבית המשפט בלוס אנג'לס, יורשע אברג'יל בין השאר במעורבות ברצח של הסוחר הסמים ישראלי סמי אטיאס, סחר בסמים, הלבנת הון וסחיטה, הוא ירצה מאסר של 10 שנים. אברג'יל בן 43 ירצה ככל הנראה את תקופת המאסר בישראל. בית המשפט האמריקאי צפוי לאשר העסקה.

גם אחיו של יצחק, מאיר אברג'יל, חתם בשנה שעברה על הסדר טיעון במסגרתו נגזרו עליו 42 חודשי מאסר בגין עמידתו בראש ארגון הפשיעה שניהל. הרשויות בארה"ב הסתפקו בריצוי תקופת מעצר של כ-3 שנים אותה ריצה אברג'יל בישראל וארה"ב. מאז הוסגרו האחים לארה"ב התנהלו מגעים נמרצים לגבי הסדר טיעון בעניינם. אברג'יל אמר, עם שובו לארץ, "בושה וחרפה שבמדינת ישראל מסגירים אדם חף מפשע".

האחים מאיר ויצחק אברג'יל הוסגרו לידי רשויות ארה"ב בשנה שעברה לאחר חקירה משטרתית שנמשכה שש שנים, בשיתוף פעולה עם הרשויות האמריקאיות ורשויות חקירה בכמה מדינות אחרות. ביולי 2008 הוגש כתב אישום נגד החמישה לבית המשפט בקליפורניה, שכלל שלוש פרשות: הלבנת הון וסחיטה באיומים, פרשת רצח סוחר הסמים סמי אטיאס ופרשת סחר בסמים מסוג אקסטזי. על פי כתב האישום, מעורבותם של החמישה בפרשות השונות נולדה על רקע חברותם בארגון פשיעה.

לאחים אברג'יל יוחסו הלבנת הון וסחיטה באיומים, לאחר שהפעילו לכאורה מיזם להלבנת הון של כספים שמקורם במעילת הענק של אתי אלון, שעבדה בבנק למסחר. מכתב האישום עולה כי השניים סחטו גורמים שונים להם הלוו את הכספים.

יצחק אברג'ילטס שפלן / ג'יני

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 13
  מדינת ישראל

  לא בסדר שאזרך במדינה יוסגר למדינה אחרת

  1. מה לא בסדר? הוא הבריח איזה 3 מליון אקסטות

   לארה"ב, עשה פשע במדינה שלהם. זה בסדר לא?

 2. 12
  למשהו יש ספק שעוד כ- 6 שנים הוא יחזור לרצוח לגנוב ולסחור בסמים?

  לפחות אני מקווהשלמדינה יהיה את השכל לדחות את בקשתו להאסר בארץ ועם קמת מזל איזה היספאני ירצח אותו בכלא ויפה שעה אחת קודם.

 3. 11
  ברוך שובך איציק אני תקווה שתחזור לנהל את המפעל ששמו "רצח" בע"מ.
 4. 10
  יצחק אוהבים אותך
 5. 9
  למה לעזאזל מחזירים אותו לארץ
 6. 8
  יצאו בזול והוציאו אצבע משולשת למשטרת הדמיקולו

  הסגירו אותם ברעש גדול כאילו שהם הולכים לחטוף שלושה מאסרי עולם לפחות. ההר הוליד עכבר. 42 חודשי מאסר ו10 שנים שאחיר השליש זה יתגמד ל 6 שנים נטו. וכל זה על רציחות ניהול רשת סמים והברחות.

 7. 7
  לגמרי לא רע

  הוא יצא בגיל 50 וטוב שכך, למרות שהיה עדיף אם היו משאירים אותו בפנים קצת יותר.

 8. 6
  The USA and Israel should use the RICO law on this criminal
 9. 5
  עשר בארה"ב היו מתקנות אותו

  עשר בארץ יחזקו אותו.

 10. 4
  אוזלת היד של החוק. החלאה היה צריך להרקב בכלא עד שארית חייו

  בבקשה אל תעבירו את החלאה הזה אלינו תעבירו אותו לכלא אמריקני בטחוני רצוי איפה שיושבים אסירי אל קעידה שיהפכו אותו לחברה שלהם.

 11. 3
  חבל שלא נשארתם בכלא בארה״ב

  פתחתי בשבילים את דלי הדמעות אפילו טיפה עוד לא הגיע רק תאשימו את המדינה, האמריקאים רק לא את עצמכם סוחרי סמים הם חלאת האנושות

 12. 2
  למה שלא ירצה את ענשו בארצות הברית?

  מה אנחנו צריכים אותו פה? הוא ינהל את ארגון הפשע שלו מתוך כתלי בית הסוהר הישראלי.

 13. 1
  יקבל אזרחות?

  האם עשר שנים בכלא האמריקאי מזכות באזרחות? אחרי שנתיים הוא יוכל להוציא גרין קארד ואז צריך 5 שנים בשביל אזרחות. יהיה לו מספיק זמן גם ללמוד אנגלית. נשמע לא כל כך נורא. מעניין איזה ויזה מוציאים במקרה כזה