החופש להפגין, בעירבון מוגבל

באחרונה מתרבות התלונות על כך שהמשטרה מציבה שורת דרישות כתנאי לקיום הפגנה. רבות מהן לא מתיישבות עם החוק, אומרים מארגני ההפגנות

את חדרי החקירות במשטרת חדרה מכירה אורנה אשכנזי היטב. פעמיים בשנה שעברה היא נאלצה לבוא למקום בערב שבת, להצטלם, לתת טביעות אצבע ולהיחקר. הסיבה לכך היא שאשכנזי - תושבת קיסריה בת 55 - נהגה לארגן מדי יום שישי משמרת מחאה למען שחרור גלעד שליט, ליד המרכז המסחרי ביישוב, שעל פניו נהג ראש הממשלה בנימין נתניהו לחלוף בדרך לביתו.

למשמרות המחאה באו בדרך כלל לא יותר מ-30 משתתפים, שהניפו שלטים ודגלים עם דיוקנו של שליט. אולם חרף העובדה שעל פי החוק התקהלות מסוג זה אינה דורשת אישור משטרתי - ביקשה אשכנזי מדי יום ראשון רישיון להפגנה באותו השבוע. דווקא פעולה זו עלתה לה ביוקר - אשכנזי הועלתה לניידת בשתי הזדמנויות שונות, כשאחד המוחים התקדם לעבר הכביש, בזמן ששיירת ראש הממשלה חלפה במקום, וחרג מהאזור שתוחם במחסומים.

פקודת המשטרה וחוק העונשין קובעים את המגבלות העיקריות המוטלות על חופש ההפגנה בישראל. על פי פקודת המשטרה והנחיות פנימיות נוספת של המשטרה, שני סוגים של הפגנות טעונים רישיון: תהלוכה שמשתתפים בה חמישים איש ומעלה או אסיפה תחת כיפת השמיים שמשתתפים בה חמישים איש ומעלה ושיש בה נאומים בנושא מדיני. הנחיית היועץ המשפטי לממשלה חוזרת על תנאים אלה. כמו כן, על פי הפקודה, הפגנה שנערכת ללא רישיון או בניגוד לתנאיו, מהווה התקהלות לא חוקית, ולמשטרה נתונה הסמכות לפזרה. על פי חוק העונשין, התקהלות של שלושה אנשים לפחות, שיש יסוד סביר לחשש של הפרת שלום הציבור, מהווה עבירה של התקהלות אסורה.

מעצר מפגינה במאהל רוטשילד, 2011דודו בכר

אולם שורת מקרים בשנה האחרונה מעוררים סימני שאלה באשר לחסמים שמציבה המשטרה למבקשים להביע מחאה ציבורית, אף מעבר למגבלות אלו. כך לעתים עולה דרישה לקבלת רישיון הפגנה גם במקרים שבהם כלל לא נדרש כזה על פי חוק. במקרים אחרים מוערמים קשיים בלתי סבירים שקשה מאוד לעמוד בהם.

בשבוע שעבר כתבה עו"ד נירה שלו מהאגודה לזכויות האזרח ליועץ המשפטי של המשטרה, תת ניצב שאול גורדון, מכתב שבו היא מבקשת כי ישים קץ, כהגדרתה, לפגיעות החוזרות ונשנות בחופש ההפגנה על ידי רענון והבהרה לגבי המצב המשפטי בעניין פיזור הפגנות.

לדברי שלו, השוטרים לא מודעים ללשון הפקודה ולהנחיות, ומתנים את קיומן של פעולות מחאה לגיטימיות וחוקיות ברישיון שלא לצורך, ואף מפזרים אותן ללא כל הצדקה. "פיזור הפגנה שלא היתה עילה חוקית לפזרה, מעבר לפגיעה בזכות המפגינים לחופש ביטוי, מלווה לעתים גם בעיכוב ומעצר של המפגינים, ומשכך כרוך בפגיעה נוספת במפגינים, בחירותם ובזכויות היסוד שלהם. תוצאתן של פגיעות אלו, מעבר לפגיעה במפגינים הספציפיים, היא השתקת מחאה לגיטימית, יצירת אפקט מצנן המרתיע מפגינים עתידיים ופגיעה חמורה בדיון הציבורי".

"העלו אותי על הניידת רק בגלל שאני זאת שחתומה על הבקשה לקבל רישיון, או כי הייתי מזוהה עם משמרת המחאה", אמרה אתמול אשכנזי. "אני בטוחה שיש כאלה שכל ההתנהלות הזאת עלולה למנוע מהם להפגין". לדברי אשכנזי, באחת הפעמים "עמדתי עם שלט לבד, וניידת משטרה עצרה והשוטר ישב בניידת עד שעזבתי, כדי לפקח עלי. זה היה משפיל".

במקרה אחר, שאירע בחודש שעבר, פעילה חברתית שהיתה מעורבת בהפצת הודעה בפייסבוק בנוגע להפגנה צפויה - שאינה בעלת אופי מדיני - קיבלה שיחת טלפון מאדם שהזדהה כ"יוני ממשטרת ירושלים". לגרסתה, הוא הודיע אמר כי אם אכן היא מתכוונת לקיים הפגנה בירושלים למחרת, היא נדרשת להגיש בקשה מסודרת ולקבל רישיון "בהתאם לחוק ולנהלים הברורים". הפעילה הקריאה בפניו את לשון החוק, אך הוא התעקש.

אצל אלון גור, סטודנט במדרשת שדה בוקר, כבר מדובר היה בהתעמרות בהפגנת יחיד. בדצמבר האחרון בא גור לטקס האזכרה השנתי לדוד בן גוריון בשדה בוקר - שבו השתתף גם נתניהו. גור תיכנן לעמוד בכניסה לקיבוץ ולהחזיק שלט שעליו כתב "ביבי הורס את המדינה - בן גוריון מתהפך בקברו", ולהביע מחאה פוליטית לגיטימית. לדבריו, אנשי המשטרה במקום ניסו למנוע ממנו למחות.

לדבריו שעה שעמד ליד עמדת הש"ג בכניסה, ומבלי שהפריע למישהו, התבקש לעבור לצד השני של הכביש. "איימו עלי שאם אני לא אזוז יגישו נגדי תלונה, שיהיה לי תיק פלילי, שזה לא יעבור בשקט. הסבירו שאני מפריע לבטיחות הנכנסים, כי מי שנכנס עלול לעשות תאונה. אחרי כל האיומים עזבתי בלית ברירה. עברתי למקום מרוחק, זה היה מגוחך. מעט מאוד אנשים ראו אותי עם השלט", סיפר.

עידו פדר, פעיל למען זכויות פליטים מתל אביב, השתתף בקיץ שעבר בתוכנית לקיים יום הפליט הבינלאומי בישראל. לפדר וחבריו היתה כוונה לקיים אירוע במתחם התחנה המרכזית הישנה בתל אביב, בו יופיעו אמנים ישראלים עם להקות של פליטים, למפגש מוזיקלי עם מסר של קירוב הישראלים לפליטים. אולם רק בסמוך למועד המתוכנן החלה המשטרה להציב שורת דרישות שהובילו להעברת האירוע לגינת לוינסקי שבה התקיימה הפגנת פליטים צנועה - בלי במה, בלי הפנינג מוזיקלי, בלי המסר שאותו רצו להעביר. "בלית ברירה נאלצנו לקיים רק הפגנה סמלית. מעין טקס אשכבה ליום הפליט", אומר פדר.

בין הדרישות שהציבה המשטרה לקיום האירוע: הצגת תוכנית בטיחות, אישור מהנדס מבנים לכל המתקנים שיוקמו ואישור בודק חשמל למערכת החשמל. הנחיות נוספות נגעו ליצירת "דרכים שיובילו בבטחה", ופירוק "מעקה הברזל הנמוך".

גור
גוראלי הרשקוביץ
אשכנזי
אשכנזימוטי מילרוד

תחילה הוגבל מספר המשתתפים ל-2,000 וסמוך לאירוע ירד מספר זה ל-1,000 בלבד. התכתבויות קדחתניות בין עו"ד אבנר פינצ'וק לפרקליטות בניסיון להסיר את המכשולים לא צלחו.

לדברי עו"ד דן יקיר, היועץ המשפטי של האגודה לזכויות האזרח, במצב שנוצר, המשטרה היא החסם המרכזי בפני חופש ההפגנה בישראל: "בעוד שתפקיד המשטרה הוא להגן על מימוש הזכות להפגין, היא יוצרת בשטח מציאות שפוגעת באופן שיטתי בחופש ההפגנה ".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי במשך שנים היו מספר מצומצם של אירועים בהם פוזרו התקהלויות לאחר שלדעת המפקדים זה נעשה בהתאם לדרישות בחוק. אף כי "לעמדת האגודה לא היה מקום להורות על פיזורן כאמור, עדיין אינה מלמדת כי השוטרים 'לא בקיאים בפקודות המשטרה ובהנחיות היועץ המשפטי לממשלה'". עוד נמסר: "המשטרה סבורה כי האחריות לנושאי הבטיחות אינה מוטלת עליה, ואנו פועלים באופן שיביא את הגורמים האמונים לכך על פי החוק ליטול את האחריות לנושא זה. עם זאת, ועד אשר יעשה כן, אין המשטרה יכולה להתעלם מאחריותה הכללית לביטחון הנפש והרכוש, ועל כן, עומדת היא, על קיום תנאי הבטיחות המתבקשים כפי הבנתה וניסיונה. יש להצטער כי שיקולים ראויים אלה, אשר קשה להפריז בחשיבותם, נתפשים על ידי מי שאינם בקיאים בעובדות כשיקולים פסולים".

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 89
  למה אמצעי התקשורת מפרסמים תגובות לגירוש רק עם מסר חיובי בעד ישי

  בימים האחרונים כל תגובה שניסיתי לפרסם נגד ישי בכל העיתונים נחסמה .ומצד שני 90% מהטוקבקים בעד ישי פורסמו.חשבתי והגעתי למסקנה שכל אילי התקשורת הם נגד מחאה חברתית .ולכן נוח להם מאוד להסית את דעת הקהל נגד האזרחים הזרים ואז אף אחד לא יתענין במחאה . ביחוד שמטפטפים לעיתונים שכל הארגונים הם בעד הזרים ועיתונאים שכותבים בעד הזרים הם שמאלנים והופה הכל מסודר .אין מחאה ויש שנאת זרים והסתה לפי מיטב המסורת הפאשיסטית . אז תהנו. וכמובן אין צורך למחות נגד עליית מחירים גדולה שמתרחשת בימים אלו.

 2. 88
  אנשים משועממים

  אלו אנשים ללא חיים, שיותר מדי טוב להם בחיים (אישה מקיסריה...) מוצאים לעצמם עניין במחאות מלהיבות.
  תמצאו חיים...

 3. 87
  אין ספק שזה כך - השר של ליברמן ?
 4. 86
  מה קורה עם הפגנות ימנים ? חרדים ? גם שם נעצרים על הפרעה לסדר הציבורי???????-------
 5. 85
  המשטרה מנצלת את העובדה שאין זמן וכסף לפנות לבג"ץ
 6. 84
  משטרה לא משטרה? אוקיי, אסכים! אולם, המחאה בלוף מחד"ש ושעם מימון אמריקאי חתרני, לדעתי. אולי המשטרה יודעת. מצוין שהמשטרה מרתיעה, כי היא נצרכת
 7. 83
  למגיב 1 - אז אם לי כסף לעו"ד ולבגץ אז אין לי זכות להפגין?

  זה פסול ולא תקין במדינה דמוקרטית. הזכות למחות צריכה להיות כזו שנשמרת מכל משמר.

 8. 82
  השוטרים עושים מה שבראש שלהם

  והדמוקרטיה הולכת לאבדון

 9. 81
  מדינת משטרה. דיקטטורה
 10. 80
  היוני הזה נשמע כמו עבריין בעצמו

  כשהציבור לא מבין שהוא כבר לא חופשי, זו הפגיעה האמיתית בו.
  זכרו שכל זה מתרחש בתקופת נתניהו.
  זכרו זאת בעיקר ביום הבחירות ב-2013.

 11. 79
  הבעייה היא לא המשטרה ולא השילטון אלא אתם שכניראה מעוניינים בהם
 12. 78
  מי ‏שחושב ‏שיש ‏פה ‏דמוקרטיה ‏הוא

  בדרן ‏מסוכן ‏בגלל ‏ששמתם ‏פרק ‏‏?‏‏! ‏פחחח

 13. 77
  שוטר (33) יקר -

  לא תופנה שום אצבע מאשימה אל מי שאינו אחראי לפי חוק על הבטיחות. וזו אינה המשטרה. אתה מאמין שהפגנת מחאה של 10 אנשים צריכה לעבור בירוקרטיה מורכבת של וועדות ותקנים? אינני מאמין שהשוטרים אינם מבינים למה מופנית אליהם אצבע מאשימה, ואינני מבין מדוע הלקח הזה אינו נקלט: לירות טיל אל יתוש גורם נזק גדול מן התועלת. תמיד. ולכולם. רסנו את כוחכם, מתוך שיקול דעת. אנא.

 14. 76
  hafgana

  kol hakavod la polis be israel bet sohar lekol hasmolanim

 15. 75
  וזה רק אני או שזה נדמה לי אבל אף אחד מהמגיבים פה לא מזדעזע לא רק ממה שיוני הפשיסט אומר אלא מהדרך בה הוא אומר. איזו כוחניות איזו שפה אלימה.
 16. 74
  הפתרון: להפגין בלי לבקש רשות

  בין כה וכה יפעילו עליכם כוח.

 17. 73
  בוא נבדיל בין הפגנות על ענייני חברה לבין הפגנות בנושאים פוליטיים מדיניים

  זו לא אותה דרגת סיכון. ההפגנות מהסוג השני יכולות בקלות לגלוש לארוע מסוכן

 18. 72
  המשטרה סותמת פיות. מה הפריע להם מחזיק השלט?
 19. 71
  אני זוכר איך היכו את המפגינים האתיופים בירושלים. אני זוכר שוטרים שמורידים תגי זיהוי לפני שהם מפזרים באלימות הפגנות של הימין, וכשהמפגינים ביקשו מהם להזדהות הם ענו: "כולנו שחר איילון" (כשמו של מפקד המחוז דאז). אבל אני לא זוכר כתבות מאז כמו הכתבה הזו - כי אז זה התאים לאג'נדה הפוליטית שלכם.
 20. 70
  איפה הייתם כשמשטרת ישראל השתוללה על המוחים והמפגינים נגד הסכמי אסון אוסלו
  1. אתה מתכוון בזמן ש"המוחים" ו"המפגינים" "מחו" "הפגינו" והובילו לרצח ראש הממשלה, באמת שאלה טובה, איפה היינו!!!
 21. 69
  תתארגנו בצורה קרבית - בוגרי יחידות קרביות - והשוטרים הכלומניקים יפחדו מכם.
  1. אז זהו, שאין קרביים בין האנארכיסטים המתחפשים לשמאלנים, יש רק משתמטים. הקרביים דווקא בצד השני. מה קרה לשמאל האמתי? לאן נעלם? מדוע נאלם?
 22. 68
  דרישות המשטרה לא מתיישבות עם החוק? אין בעיה הקואליציה כבר תדאג לזה

  כאשר ראש הממשלה טוען כאילו שהעיתונים "הארץ" והניו יורק טיימס" הם האיום הגדול ביותר על ביטחונה של ישראל, אז למה אתם מצפים?
  כאשר כל הבעת ביקורת על השלטון, גם אם זו ביקורת לגיטימית/ תמימה נתפסת כמעשה של חתרנות האם ציפיתם לסובלנות כלפי מפגינים?
  לכן כאשר הקואליציה מעבירה חוקים הפוגעים בחופש הביטוי אפשר להבין את המשטרה שמנסה ליישר קו עם הלכי הרוח מהכנסת.
  בקרוב יעבירו חוקים על פיהם אי אפשר יהיה להפגין ללא הודעה של חודשיים מראש (מה יש, גם לבעל הבית נותנים חודשיים ארכה לפני שמודיעים לו על פינוי דירה) ועוד חוקים הזויים בסגנון זה.

  1. הקואליציה הזאת יכולה להחליט שהיום זה לילה והלילה יום.
 23. 67
  המשטרה עסוקה ברשיונות לא נחוצים לערוך הפגנות

  ומפקירה את הרחוב לאנסים, רוצחים, דוקרים וגנבים

 24. 66
  עצם קיומן של התגובות כאן סותר את כל ההשמצות על הדמוקרטיה הישראלית. יש מי שאינו יודע להבדיל בין דמוקרטיה לאנארכיה. נסו להפגין בלי רשיון בארה"ב או בדמנרק ותתגעגעו למשטרת ישראל. באשר ל"יום הפליט" - כדאי לחשוב גם על "יום מניעת האונס". האם בטחונן האישי של נשים ישראליות חשוב פחות?
  1. אפשר לחשוב שאצל יהודים לא אונסים שודדים ורוצחים

   העיקר לקחת מקרה או שניים בודדי ם ולהכפיש ציבור שלם שלא דובר את השפה ולא יכול להתגונן מפני הדיבה שלך

  2. בארה"ב ובדנמרק אנשים מפגינים יותר מאשר בישראל. ההשוואה איתן נובעת מבורות.
  3. את/ה מוזמן/ת לארגן את "יום מניעת האונס" יחד עם "שבוע האפרטהייד הערבי","יום שחרור פולארד" ו"יום הזיכרון לשואה הארמנית". כך כל זוועה שנזכיר לעולם שמישהו מבצע, תשכיח את דעתנו מהזוועות מעשה ידינו. ויפה שעה אחת אפיים.
 25. 65
  אבל זה מה שרציתם לא ? משטרת ישראל ביתנו - כמו ברוסיה
 26. 64
  מצד שני - יש מפגינים חוצפנים ללא גבול. מרעישים עם מגפונים.

  לדוגמא: אחד מקבוצת מחאת יוקר המחיה, עומד בכניסה לסופרמרקט, מפריע לקונים שרוצים להכנס, מרעיש בקולי קולות עם מגפון, מתווכח עם עובדי הסופר, השוטרים והקונים.
  מצלמים גם את מי שביקש שלא יצלמו אותו
  ואח"כ מעלה זאת לפייסבוק להראות כמה הוא חכם וערמומי.

  חושבים שהכל מגיע להם והכל מותר להם בשטח הציבורי.

 27. 63
  Russia is here --democracy is blown with the wind of the middle east
 28. 62
  אונס? דקירות? הם יחכו: אנחנו עסוקים במפגינים חנונים.
 29. 61
  להפגין, להפגין, להפגין כמה שרוצים. אבל בשום פנים ואופן לא לעבוד
 30. 60
  השטחים כבר כאן- זה היה צפוי, בקרוב מחסומים וחיפושים בבתים גם ללא צו
 31. 59
  הסכנה הנשקפת לשלום הציבור היא משטרת ישראל

  בשנה שעברה הפגינו כחצי מיליון איש בלב כיכר המדינה, אף חנות לא נשברה, אף אדם לא נפצע ושום דבר לא קרה.

  בכל ההפגנות הפרובוקציות הן תמיד מצד המשטרה, אשר מייצרת אלימות שלא לצורך. או שהיא עושה זאת כהשתקה בשירות הממשלה, או שהיא עושה זאת כי היא איננה אוהבת את נושא ההפגנה. איזו סיבה הייתה למשטרה לבצע מעצרים של הפעילים בכיכר הבימה , לרשום את שמם ולעקוב אחריהם? האם יש להם עבר של אלימות? האם מי מהם נקט בה בזמן ההפגנה? האם הייתה למשטרה עילה חוקית למעצר? האם מותר למשטרה לאיים על פעילים?

  למפכ"ל התשובות. אין ספק שהאיומים על הפעילים לא הגיעו משום מקום, ושהייתה לכך הוראה מלמעלה, אך המשטרה פולטת לתקשורת כי "האחראים יענשו". נו, נחיה ונראה.

 32. 58
  אז מי אמר שאין מספיק שוטרים כדי לתפוס אנסים ברחובות? הם עסוקים בלהציק למפגינים ומעשני מריחואנה
 33. 57
  משטרת ישראל הפקירה אותנו. עסוקה בדוחות והתעללות באזרחים .
 34. 56
  עד כמה שאני בעד זכות ההפגנה

  כולנו ראינו לאחרונה מה קורה כאשר מבנים לא עומדים בתקני בטיחות... אם חס וחלילה יום הפליט היה יוצא לדרך עם בנייה רעועה ולא בטיחותית והיה קורה אסון מה הייתם אומרים?

 35. 55
  אתם חושבים לחינם דאג שר המשתרה לתוספת שכר לשוטרים!!!!!!!!!
  1. תוספת שכר רק לשוטרים צעירים - שיפזרו הפגנות, ולא למקצועיים וותיקים.
 36. 54
  מדינת משטרה - כי הכיבוש כבש אותנו

  מה כל כך מפתיע - הכיבוש כבש אותנו וזחל פנימה. שוטר ים שאינם מבינים מה זה דמוקרטיה כי למדו להיות קלגסים על אוכלוסייה נכבשת - חוזרים פנימה ומאיימים על אזרחים , ככה הרגילו אותם - לכבוש לדכא ולקלגס.

 37. 53
  מדינת משטרה. סותמת פיות
 38. 52
  המשטרה טובה להתנהל כבריון שכונתי ולחלק דוחות! חוץ מזה אין לה עניין בשאר!
 39. 51
  לי לא נתנו להיכנס למרכז הבין תחומי בזמן כנס הרצליה ואיימו לעצור אותי - כי רציתי להפגין שם נגד הון שלטון
 40. 50
  הלו הלו !!! שכחתם שלפני הגרוש מגוש קטיף, אריק שרון מנע מהאוטובוסים בצפון להגיע להפגין

  וזה לא היה ערב הגירוש אלא בחודשים שלפני .

  מספיק עם הצביעות על מדינת משטרה כשזה נוח לכם....

 41. 49
  נסו לנהל שיח עם שוטר שבקושי סיים תיכון וגם זאת כי הוקפץ כיתה ובלבד שלא ירעיש
 42. 48
  יש"ע זה כאן

  מי ששתק כאשר המשטרה איימה על נהגי אוטובוס במטרה למנוע את יציאתם להפגנות נגד ההתנתקות, מי ששתק כאשר המשטרה "כיסחה" מפגינים בהתנחלויות (כולל שבירת אצבעות למפגינים שעמדו במרחק של עשרות מטרים ממקום העימות!), מי שלא דרש למצות את מלוא חומרת הדין נגד שוטרים שהטרידו מינית מפגינות בעמונה (ביטוי עדין ומכובס למה שהתרחש שם) - בל יתפלא אם בסך הכל רוצים "להסדיר" את ההפגנה שהוא עורך.
  בחרתם "לאתרג" הפרות חוק בוטות של המשטרה, הכל בחסות הרצון לפגוע במתיישבים, ועכשיו הכל מתפוצץ לכם בפנים...

 43. 47
  הולכת ונוצרת כאן אווירה של פחד, של אלימות, של בריונות. ותמיד מכיוון ימין לשמאל, מהדת לחילוניות
 44. 46
  ומצעד הימין הקיצוני במזרח ירושלים עם קריאות מוות לערבים מקבל אבטחה של המשטרה
 45. 45
  משטרה מטילה אימה ופחד על מפגינים

  הדרישה לרשיון כשאין לכך הצדקה חוקית והדרישות המוגזמות נועדו להרתיע אזרחים להשתתף בדמוקרטיה. העיקר שדנינו מרוצה

 46. 44
  מה רע בדרישות בטיחות ? אם יקרה אסון - האצבע המאשימה תופנה למשטרה.
  1. כן... אגרופים בבטן משוטרים זה דרישות בטיחות סבירות.
 47. 43
  המשטרה הולכת ומאבדת את הלגיטימיות שלה בעיני הציבור.
 48. 42
  המשטרה נגד העם

  כבר חודשים רבים שהפעולות המשטרתיות היחידות שאני רואה באות להטריד ולדכא. ברוב העולם המערבי, להגן ולשרת היא הסיסמא. בארץ כל שוטר רואה את עצמו כמחוקק שופט ומבצע, ודירבאלק תגיד משהו לא במקום, נראה אותך גבר.

 49. 41
  משטרע כבר אמרנו? מי אמר משטרה ולא קיבל
 50. 40
  אבל ככה רב"ט איווט רוצה
 51. 39
  מתי נפנים את העובדה שאין בישראל דמוקרטיה לא ליהודים ובוודאי שלא לערבים חובה לרסק את

  השלטון ואת המגנים עליו.

 52. 38
  בתקופת ההפגנות נגד ההתנתקות, המשטרה עברה על החוק בנושא חופש ההפגנה פעם אחר פעם אחר פעם - ולא כתבתם מילה.
  1. הצביעות היא בכלל להשוות. אבל אצלכם בימין בכלל ובדתי בפרט- הכול אפשרי, אין גבולות, תנצלו את המערכת עד תום, כי זו דרכם של פרזיטים שביבי הפך פודל שלהם
  2. ההתנתקות היתה אחלה! המדינה נתנה עשרה מיליון ש"ח לכל משפחה!
  3. אני מתפלא שפרסמו את התגובה שלך

   בכל פעם שאני כותב משהו דומה, זה לא מגיע לאתר

  4. כתבו הרבה מאוד מילים בזמן ההתנתקות
  5. בשתי מלים: שקרן עלוב
  6. אז אמרת שקרן, אז מה. לא נוח לשמוע? תחדירו טוב לראש- בהתנתקות רצחתם את זכויות הפרט. והן מתו ונקברו בחולות גוש קטיף. זה לא יעזור להתבכיין.
  7. הפעמים היחידות שבהן השוטרים חותמים על כפפות משי באפסנאות היא כשהם הולכים ל"אירועים" של גורמי ימין
  8. בתקופת ההתנתקות חסמתם את נתיבי איילון וכביש מספר 1
  9. לא יעזור לך: עצרו בנות 14 עד תום ההליכים, מנעו מאוטובוסים לנסוע תוך איום במעצר על הנהגים, פצפו ראשים לנערים שישבו על הכביש, כלאו אלפי מפגינים בכפר מימון ("חרא עליהם, שיישרפו" אמר מפקד המשטרה במקום) - ואתם שתקתם כמו דגים מול ההפרות הבוטות האלה של זכויות האזרח. אז עכשיו נזכרתם?
  10. תן לי את הפיצוי שקיבלו ואני בכלל אעזוב את המדינה.

   קוזאקים אחד אחד חוצפנים וגנבים
   אבל זה בסדר כי אתם יהודים נכון? נראה לי שגם יהודים אחרים כבר לא קונים את השקרים שלכם
   כמו שאנחנו הפסקנו לקנות את שקרי האחים

  11. תמשיך לשקר לעצמך עם סכומי פיצויים מומצאים, אבל את המציאות לא תוכל לשנות. בהתנתקות רצחתם את זכויות הפרט- וזה חוזר בבומרנג.
  12. זה נכון שרצחו אותן, אבל לקבור בחולות אי אפשר, כבר היה מלא עד אפס מקום.

   כמה אלפים של יהודים משתלטים על המים והאדמות הפוריות של מליון וחצי פלסטינים, בחסות טנקים ומסוקי קרב, ואז באים ובוכים על זכויות אדם. פחחח.

   ושלא תבין אותי לא נכון, ההתנתקות היתה באמת בלתי דמוקרטית, מבית מדרשו של מנהיג מושחת. אבל מה בכלל קשור דמוקרטיה לזה? מישהו שאל פעם את תושבי הרצועה כולם, ללא הבדל גזע, מה דעתם על ההתיישבות בגוש קטיף? את בעלי האדמות שנגזלו אז מישהו שאל? גם כשקיבלתם את הקרקע בחצי חינם זה היה על הקברים המרובים של זכויות האדם של מאות אלפים. 

  13. מה הקשר לפלסטינים פתאום?

   מדובר על הזכות להפגנה של בעלי אזרחות.

   בשביל לבכות את מר גורלם של הפלסטינים יש לך את שאר הכתבות

  14. אין קשר, סתם היה קשה לי להפסיק לצחוק מגזלנים ושודדים שמתחילים לבכות על זכויות אדם.

   אולי באמת המושחת שרון היה צריך לשלול את אזרחותם של מפוני גוש קטיף, ואז בכלל לא היה להם על מה להתלונן.

  15. בהתנתקות המתנחלים חתכו צמיגים לג'יפים של צה"ל

   והם עוד באים בטענות

  16. כבר ידוע מזמן שאלו היו שקרים של המשטרה, שהתקשורת שמחה לבלוע בלי לבדוק אפילו.
 53. 37
  שלא לדבר על כך שהשוטרים אלימים
 54. 36
  מאירן באהבה - הכי קל להשתיק מחאות....
 55. 35
  נתניהו חדל בבקשה לציין בנאומך שישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון
 56. 34
  בדרך לדיקטטורה ישראלית

  היציןישראלית

 57. 33
  גם להפגין הם רוצים? הרי הכל טוב ויפה

  ובדמוקרטיה נפלאה כשלנו, בה כל העם מחונך, מסודר, סבלני וסובלני, אכפתי, אשר שם למולו את טובת הזולת ודואג לזכויות בני המיעוטים, על מה יש להפגין? סתם מנסים לפגוע בסדר הציבורי! הכל יפה ונפלא, אז למה להפגין?

 58. 32
  קצרה היריעה אבל מדינה שבה יש לקואלציה רוב של 75% כבר מזמן איננה דמוקרטיה. ישראל היא המצאה מקורית עם פשיזים נוסח שנות השלושים ומדינת הלכה נוסח איראן. יחי "הביב"
  1. יש פתרון - הפיכה לשם כינון דמוקרטיה אמיתית !!
 59. 31
  עכשיו הבנתי את ריבוי מקרי הפשיעה ברחובותינו רציחות אונס ועוד

  המשטרה מקדישה המון כוחות לחיסול מחאה ציבורית דמוקרטית

 60. 30
  רוח הליברמן שולטת על משטרת המדים השחורים. אהרונוביץ הוא רק השליח.
 61. 29
  יש פתרון קל לבעיה.

  תמיד תפגינו בעד הקיסר בנג'מין ניתאי ירום הודו ולזה תקבלו אישורים מיידיים ישירות מהלשכה.
  אם אתם נתקלים בבעיה כלשהי, סכמו עם הרל"ש של הקיסרית שרינה נהנתניהו לבית בנארצ'י על השתלמתות עממית ב"צילום אבסטקארטי של נופי בראשית תת חצאיתיים." בין נסיעה למרכז אמריקה לבין תחמון פוליטי נוטף שחץ, הוא יתפנה להבהב גם עבורכם.
  אפשרות נוספת - תגידו שזאת הולכת להיות הפגנה נגד אוסלו א'/אוסלו ב'/ נסיגה / עקירה או אולי בעד מאחזים ב"ח / תפיסת בתים במזרח ירושלים / הרחבת גבולות ההתנחלות "עצם בגרון" - מובטח לכם שהשר לבטחון פנים ביחד עם אדונו המעופף ממולדובה יאשרו לכם ישירות.

 62. 28
  רוצים רישיון להפגנה - שימו כיפה ותביאו רב או שניים.. המשטרה לא תתעסק איתכם
 63. 27
  לעצור פושעים אמיתיים אין להם אומץ ויכולת .
 64. 26
  חמור. כמעט כמו מעצרים ומשפטיים קולקטיביים למפגינות בנות 14,

  מעצרים באשמת "ניסיון התאבדות" (!) למפגינים שיורדים לכביש, הורדת מפגינים מראש מאוטובוסים עד לפני שהגיעו בכלל לאזור ההפגנה, צווי הרחקה שרירותיים שנועדו אך ורק כדי למנוע מאנשים להפגין וקריאות בעיתונים לנקוט באלימות כלפי מפגינים.

 65. 25
  לאן הגענו ?

  מ-ד-י-נ-ת מ-ש-ט-ר-ה !!!

 66. 24
  אני תוהה מה היה קורה אילו אלון גור היה בא עם שלט "ביבי בונה ומציל את המדינה". האם גם אז היו מתנכלים אליו? במקום שהמשטרה תתעסק במניעת פשיעה היא הופכת לזרוע פוליטית של ממשלת ביבי.
  1. אז המפגינים היו מכניסים לו מכות, כי אסור לחשוב ככה.
 67. 23
  כי הם מפחדים!!! אבל השינוי בפתח - אביב עברי
 68. 22
  אבל תנסו להתקשר אליהם כשמישהוא מאיים עליכם בביתכם, לזה אין שוטרים.
  1. משטרת ישראל מגנה אך ורק על המשטר ועל המקורבים אליה

   פרצו אליכם הביתה? נחתים לכם את הטופס ותיגשו איתו לחברת הביטוח - אין מה לעשות. גנבו לכם את הרכב? הוא כבר בטח מפורק ברגעים אלה במשחטת רכבים בשטחים - אין מה לעשות. הטרידו אותך ברחוב? טוב, מה את עושה ברחוב בשעה כזאת, לכי הביתה. מתארגנת הפגנה של 50 איש נגד ראש הממשלה? מתקשרים להטריד את החצופים, מציבים בפניהם תנאים מופרכים, מגייסים כוחות לארוע, עוצרים את האחראי וממררים את חייו, העיקר שהמשטרה עצמה לא תיפגע, שלא יפוטרו אנשים, שלא יקוצצו משכורות, העיקר שבעל הבית שקט ורגוע. דמוקרטיה. כן כן, בטח, זאת דמוקרטיה.

  2. לכן השם הנכון הוא משטרת מולדובה ביתם. בישראל הייתה פעם משטרת ישראל. היום היא תבנית נוף מולדתו של ליליפוטין, שגנב את שמנו
  3. הנה עוד דוגמא למדינת האפרטהייד, המחלחל פנימה ועמוק, אל תוך מי שייצר אותו בשטחים.
 69. 21
  השלטון בלחץ והמשטרה פועלת להרגיע אותו. מה שהם לא מבינים זה שהאפקט יהיה יאוש והסלמה באלימות. אלימות מולידה אלימות
 70. 20
  חבל

  רק במדינות עולם שלישי מפחדים מהמשטרה במקום להרגיש הקלה כשרואים שוטרים.

 71. 19
  נשמע לי מאוד הגיוני מהלכי המישטרה.. אם כל הכבוד למיסתננים החשובים ששרתו בגולני גם לנו מגיעה שקט
 72. 18
  ומה פסול בזה? מיעוט שמאלי כוחני קיצוני כופה את עצמו על מדינה שלמה,נמאס!
  1. כשיבואו לסתום לך את הפה על כלום, אני לא אעצור אותם
 73. 17
  משטרים אפלים

  מזכיר משטרים אפלים? אנחנו כבר שם?שאלתי

  1. במשטרים טוטאליטריים נהוג

   לפצל את המשטרה לכוחות רבים. העניין מעורר תחרות מי יותר קיצוני ומצליח בין הצדדים ויוצר הסלמה בהתנהגות.
   אגב, חולדאי הודיע שהוא מתעתד להקים כוח שיטור חדש ומיוחד בקרוב ולהפגנות המחאה נשלחים שוטרים, יס"מניקים ושב"כניקים. מעניין הא?

 74. 16
  התנהגות המשטרה בהתאם לקו הפוליטי של העומדים בראש המערכת השלטונית- ביבי וליברמן. אסור להפריע להם ולמצג המדומה שהם יוצרים על החיים בישראל.
  1. אז אל תתנו קולכם לביברמן בבחירות 2013
 75. 15
  ובכל זאת נוע תנוע המחאה והרצון לסתום פיות בידי משטרת ישראל ביתנו לא יצלח
 76. 14
  זה בדיוק התפקיד של משטרת ישראל - לפגוע בחופש הפרט ובחופש הביטוי. מה רציתם?! שהם יתחילו לרדוף אחר פושעים?! השתגעתם?! חם, הפושעים אלימים כמעט כמו השוטרים. עזבו. הרבה יותר קל להתקרצץ לאזרח שרוצה להביע את דעתו. מה הוא יעשה?
 77. 13
  כמו שבוע שעבר, כתבתי ואחזור על כך:

  הפגנה של שמאלנים ופעילי זכויות=איומים, מעצרי שווא, מכות והתעמרות משטרתית.
  הפגנה של חרדים/ימין קיצוני/מתנחלים= המשטרה עומדת בצד ולא עושה כלום.

 78. 12
  מעניין שנזכרתם עכשיו ולא כשערכנו הפגנות חוקיות נגד האלוף המגרש יאיר נווה

  צדק אופנתי.

 79. 11
  אבל שימו לב - זה נכון רק להפגנות של שמאלנים, הפגנות של הימין אין שום בעיה
 80. 10
  משטרת הזבל

  משטרת ישראל כבר מזמן לא לטובת האזרח. מדובר בחבורה טיפשה, לא מקצועית, עם מוסר מפוקפק ושקרנית. אני כבר לא יכול לראות שוטר בלי לקבל את הגועל. לדבר עם שוטר, זה כבר כרוך בבחילה אמיתית.

 81. 9
  בריה"מ בתקופת "שמש העמים מתי הממסד יחל בחיסולים של מתנגדי המשטר ללא חקירה ומשפט?
 82. 8
  תסמונת הראש הקטן של המשטרה.
 83. 7
  משטרת פוליטרוקים

  משטרת ישראל מגלה אוזלת יד בכל מה שקשור להגנה על האזרחים מפני אלימות, אבל כשזה מגיע ל"סכנות" של חופש הדיבור הם מגלים נמרצות יוזמה ותושיה רבה, וגם כישורים לא מבוטלים בכתיבת חוקים שאפילו הכנסת הפופוליסטית שלנו לא היתה מעזה להעביר.

  1. ובמיוחד תחת שלטון הימין
 84. 6
  תנאיםיעקב נאים להפגנה

  רמת טיעונים של בית ספר. אכלו לי ושתו לי. לכתוב תנאים מגבילים מבלי לפרט משהו רציני? באמת בטיחות במה, חשמל, גידור, דרכי מילוט, ביטחון הקהל, כמות הקהל בהתאם למיקום, אי חסימת מעבריים. הלוא אם לא היו דורשים זאת, והיה קורה משהו, הייתם הראשונים לתקוף ובצדק.

  1. כשמרטין לותר קינג נאם בווישנגטון מול 200 אלף איש "יש לי חלום"

   נראה לך שלמישהו היה אכפת מגובה המעקה ???

 85. 5
  לאחר האסון בהר הרצל דרישות הבטיחות של המשטרה נראות מאוד סבירות
 86. 4
  במקום להפגין שיראו אחריות ביום הבוחר ולא דביליות של חבר אדיוטים הבוחרים בשלטון הצבא בעם
 87. 3
  במקרים בהם יש זמן כמו במקרה יום הפליט המארגנים היו צריכים לפנות לבג"צ שבמקרים כאלה יודע לתת תשובה תוך יום ולא לקטר אחרי הארוע. העובדה שהם עדיפו ללכת לעתונות במקום לבג"צ מראה שהם עצמם הבינו שדרישות המשטרה סבירות ובג"צ לא יתמוך בדרישתם.
  1. שטויות.
 88. 2
  מישמרות הלא מהפכה , בושה !!!
 89. 1
  המשטרה נמצאת בכוחות מוגברים במקומות שאין בהם אלימות או כלי נשק, לעומת זאת איפוא שצריך אותה היא מקפלת את הזנב בין הרגליים