בכיר בחברת היי-טק חשוד בניצול מיני ברשת של קטינות

מעצרו של החשוד, נשוי ואב לשלושה שנלכד בזכות מידע מהאינטרפול, הוארך ב-8 ימים. כשהשוטרים הגיעו לעצור אותו, ניסה להתאבד

תושב השרון כבן 40 נעצר על ידי המשטרה בחשד שניצל מינית דרך האינטרנט מאות קטינים. שמו של החשוד, סמנכ"ל בחברת היי-טק קטנה הגיע למשטרת ישראל מהאינטרפול שזיהה כי הוא נוהג לגלוש באופן קבוע באתרים פדופיליים. לטענת המשטרה, החוקרים הגיעו למקום עבודתו של החשוד שם ביקשו לעצור אותו, וכשזה הבין את המצב - ניסה להתאבד, אך השוטרים במקום מנעו זאת ממנו.

תחילת הפרשה לפני ארבעה חודשים, אז הגיע אבא לילדה בת 13 מאזור השרון ליחידת ההונאה של מחוז מרכז ודיווח כי בתו קיבלה שיחת צ'אט באמצעות תוכנת oovoo למסרים מיידיים מנערה שביקשה ממנה לבצע מעשים מגונים. הדבר עורר את חשדו של האב כי מדובר במתחזה. במשך ארבעה חודשים, עקבו חוקרי יחידת ההונאה אחרי החשוד ובמהלך התקופה גם יצרו קשר עם גורמים באינטרפול בכדי לקבל את כתובת הIP דרכה ניתן לאתרו.

על פי החשד, החשוד ניצל קטינות בגילאי 10-18 אותן זיהה כקורבנות פוטנציאליים. כן פנה לכמה בגירות. במהלך הגלישה התחזה החשוד לנערה וסיפר שיש לו בעיה עם איך שהגוף שלה נראה. בדרך זו פיתה אותן להראות לו את גופן, לגעת בעצמן וגם קיים איתן יחסי מין וירטואליים.

החשוד, נשוי, אב לשלושה ילדים וללא עבר פלילי, נעזר גם במצלמת אינטרנט בה תיעד חלק מהמקרים. בחקירתו הראשונית טען בפני החוקרים כי הוא לא בא במגע ישיר עם אף אחת מהילדות ואף לא קיים עמן קשר טלפוני. עם זאת הוא לא הכחיש שיצר עמן קשר באינטרנט.

במחשבו האישי נתפסו מאות כתובות בתוכנות מסרים מיידים. שופטת בית המשפט השלום בכפר סבא האריכה היום את מעצרו בשמונה ימים נוספים. בהחלטה קבעה כי "קיים מספר רב של קורבנות פוטנציאליים, וגם אם המשטרה לא תגיע לכולם - אין זה אומר שאין לאפשר לה להגיע לחקר האמת ולו לגבי חלק מהקורבנות". במשטרה מעריכים שאין באפשרותם להגיע לכל הקטינים שנפלו קורבן לחשוד, אבל הערכה היא שגם אם יגיעו לחלקם ניתן יהיה להגיע לכתב אישום חמור. בשלב זה הוצא צו איסור פרסום על שמו ומקום עבודתו של החשוד.

בדצמבר 2011 הוגש כתב אישום תקדימי נגד יוסף סבח, תושב יהוד בן 52, בגין אונס של קטינה באמצעות האינטרנט, אף על פי שסבח מעולם לא נפגש עם הקטינה ולמעשה הקשר כולו בין השניים היה וירטואלי. על פי החוק, אינוס הוא אקט שבו מתבצעת חדירה פיזית של התוקף לגופו של הקורבן. עם זאת, הפרקליטות סבורה כי תצליח לשכנע את בית המשפט כי בכך שסבח גרם לנערה לבצע בעצמה את הפעולה, הרי שהוא ייחשב כמי שביצע אותה בפועל.

תגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
 1. 7
  פידופיל מוצא את הדרך לסיפוקו?

  רק דרך החינוך שם גן עד לפידופיל זו מטרתו ולא החינוך????

 2. 6
  למה לא מפרסמים את שמו ?

  האים הראיות לא מספיק משמעותיות, ששופט לא מאשר לפרסם את שמו ?

 3. 5
  תגידו - הוא סודאני או אריטראי?
 4. 4
  אדוני השופט

  ואיך תשפוט הפעם, כבוד השופט, כאשר יגיע אל שולחנך מקרה שכזה?
  האם תלך לעיסקת טיעון, כדי לקצר את הדרך ולסלק אתץ התיק משולחנך?
  האם תיתן לנאשם מס' שבועות של עבודות שרות, כי הוא בא מבית טוב ויש לו "עבר נקי"
  או, לשם שינוי, תתחיל לתקן את החברה, שזה מה שצריך לעשות שופט?????

 5. 3
  הוא ניסה להתאבד מהבושה כאיש הייטק שלא הצליח לחמוק מהמשטרה חחח

  לדעתי עדיין עדיף אלף פדופילים על פני שמאלני אחד..נזקיהם לעולם לא ישתוו לנזקיו של אדם חולה רע ומרושע האונס את המדינה ואת החברה בדעותיו העקומות וגורם לה לאבד צלם אנוש !
  יש לי דעה בנושא הפדופיליה נגדה יוצאים החילונים "הקדושים" אבל לא רוצה לערבב שימחה בצער!

 6. 2
  מה זאת אומרת "נפלו קרבן"?הרי כל הפעילות הזו נעשתה מרצון,ובלחיצת כפתור יכלו "הקרבנות" להפסיק אותה. ממש טירוף. לא שהאיש הזה צדיק גדול,אבל איך אפשר להגדיר פעילות כזו כפלילית?
  1. הסכמה של ילדה בת 12 זה "מרצון" ???
  2. אתה אדם מאוד מאוד חולה, אני משערת שאם לא תיגש לטיפול, נשמע עלייך בשלב כזה או אחר כאחד שנתפס במעשים מגונים..אתה לא נאור, אתה אדם חולה..הן ילדות, גם את התמימות הזו אתה לוקח מהן..הלוואי שיתפסו אותך ותנמק בכלא.
  3. מסכים לחלוטין. מה הפגיעה פה מעבר לחדירה לפרטיות?!

   אם הייתי בצד ההפוך של הקורבן אז זה אומנם מקומם שפוגעים לך בפרטיות ככה, אם זה אני מסכים, אבל אונס?! לא סתם יש מילים בחוק.. זאת זילות מוחלטת של עבירת האונס. זה אבסורד לטעמי וצריך לרסן את בהמ"ש. ולא סתם הבנאדם ניסה להתאבד - המערכת מוגזמת, בתי המשפט מאמצים קו מוסרי מנותק מהמציאות שמתייחס לתוקפים לא כבני אדם וההתנגחות הפומבית היא חמורה ממוות. ולא - אם היתה התייחסות יותר אנושית/מקלה לתוקפים מהסוג הזה זה לא היה מעודד אותו לעשות פחות/יותר ממה שעשה, כי זה הדחף המיני שלו שהחברה צריכה להתמודד עמו במסגרות והדרכים המתאימות

 7. 1
  לא לתת לפדופילים לצאת יותר בחברה! הומאניות והגנה טואלית כלפי ילדים בהווה ובעתיד, לא אל מפלצות אדם שאיבדו זכותם להיות בחברה!